Xfce Apps - en to gl translation catalogue (395 entries)

en: ASCII DEL
gl: DEL de ASCII

en: Ad_vanced
gl: A_vanzado

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Allow bold te_xt
gl: Permitir te_xto en negra

en: Allows the terminal to play sound to indicate some events.
gl: Permite que o terminal reproduza son para indicar algúns eventos.

en: Allows the terminal to use WM's capability of urgent hint to indicate some events.
gl: Permite ao terminal usar a capacidade de amosar indicacións do xestor de xanelas para indicar algúns eventos.

en: Always
gl: Sempre

en: Always keep window on _top
gl: Manter a xanela sempre _enriba

en: Appearance and Animation
gl: Aparencia e animación

en: Arabic
gl: Árabe

en: Armenian
gl: Armenio

en: Auto-detect
gl: Detectar automaticamente

en: Auto-hi_de mouse pointer
gl: Agochar automaticamente o punteiro do rato

en: Automatically _copy selection to clipboard
gl: _Copiar automaticamente a selección ao portapapeis

en: B_old text color:
gl: Cor do texto _groso:

en: Background
gl: Fondo

en: Background image
gl: Imaxe de fondo

en: Baltic
gl: Báltico

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Black
gl: Negro

en: Black on White
gl: Negro en branco

en: Block
gl: Bloque

en: Blue
gl: Azul

en: Brown / Yellow
gl: Marrón / Amarelo

en: C_ase sensitive
gl: _Diferenciar maiúsculas e minúsculas

en: C_ustom command:
gl: _Orde personalizada:

en: Cell spacing:
gl: Espazamento entre celas:

en: Celtic
gl: Celta

en: Centered
gl: Centrado

en: Central European
gl: Europa central

en: Chinese Simplified
gl: Chinés simplificado

en: Chinese Traditional
gl: Chinés tradicional

en: Choose Terminal Font
gl: Escoller o tipo de letra do terminal

en: Choose background color
gl: Escolla a cor de fondo

en: Choose bold font color
gl: Escolla a cor para a letra grosa

en: Choose cursor background color
gl: Escolla a cor de fondo para o cursor

en: Choose cursor foreground color
gl: Escolla a cor do cursor

en: Choose tab activity color
gl: Escoller a cor da actividade das lapelas

en: Choose text color
gl: Escolla a cor para o texto

en: Choose text selection background color
gl: Escolla a cor para o fondo do texto seleccionado

en: Choose text selection foreground color
gl: Escolla a cor para o texto seleccionado

en: Choose title color
gl: Escolla a cor do título

en: Clipboard
gl: Portapapeis

en: Close
gl: Pechar

en: Close Other Ta_bs
gl: Pechar as _outras lapelas

en: Close T_ab
gl: Pechar a _Lapela

en: Close _Window
gl: Pechar a _xanela

en: Close all tabs?
gl: Quere pechar todas as lapelas?

en: Close tab?
gl: Quere pechar a lapela?

en: Close this tab
gl: Pechar esta lapela

en: Close window?
gl: Quere pechar a xanela?

en: Co_mpatibility
gl: Co_mpatibilidade

en: Color Selector
gl: Selector de cores

en: Command
gl: Orde

en: Compatibility
gl: Compatibilidade

en: Compose Email
gl: Escribir unha mensaxe de correo-e

en: Configure Xfce Terminal
gl: Configurar o terminal Xfce

en: Consider the following
    characters part of a _word
    when double clicking:
gl: Considerar que os seguintes
     caracteres forman parte dunha
    _palabra ao facer dobre clic nelas:

en: Context Menu
gl: Menú contextual

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
gl: Controla se o texto no terminal pode escintilar cando se usan os códigos de escape «\e[5m».

en: Copy Email Address
gl: Copiar o enderezo de correo-e

en: Copy Link Address
gl: Copiar o enderezo da ligazón

en: Copy _Input To All Tabs...
gl: Copiar a entrada en todas as lapelas...

en: Copy _Input:
gl: Copiar a _entrada:

en: Copy as _HTML
gl: Copiar como _HTML

en: Copy input
gl: Copiar entrada

en: Copy to clipboard
gl: Copiar ao portapapeis

en: Copy to clipboard as HTML
gl: Copiar ao portapapeis como HTML

en: Cu_rsor color:
gl: Cor do cu_rsor:

en: Cursor blinks
gl: Pestanexo do cursor:

en: Cursor shape:
gl: Forma do cursor:

en: Custom Colors
gl: Cores personalizadas

en: Cyan
gl: Ciano

en: Cyrillic
gl: Cirílico

en: D_uration:
gl: D_uración:

en: Dark Gray
gl: Gris escuro

en: Dark Pastels
gl: Negro pastel

en: Default (%s)
gl: Predeterminado (%s)

en: Default character e_ncoding:
gl: Codificació_n dos caracteres predeterminada:

en: Default geometry:
gl: Xeometría predeterminada:

en: Disable _help window shortcut key (F1 by default)
gl: Desactivar a tecla de atallo da _xanela de axuda (a predeterminada é F1)

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
gl: Desactivar todas as teclas de acceso do me_nú (como Alt+f)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
gl: Desactivar a tecla de atallo para o m_enú (a predeterminada é F10)

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Display _borders around new windows
gl: Amosar _bordos arredor das xanelas novas

en: Display _menubar in new windows
gl: Amosar a barra de _menú nas xanelas novas

en: Display _toolbar in new windows
gl: Amosar a barra de _ferramentas nas xanelas novas

en: Display help contents
gl: Amosar o contido da axuda

en: Display mismatch
gl: Erro de exhibición

en: Do _not ask me again
gl: _Non preguntar de novo

en: Double Click
gl: Dobre clic

en: Down
gl: Abaixo

en: Drop-do_wn
gl: _Despregar

en: Drop-down Terminal
gl: Terminal despregábel

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
gl: Active esta opción para permitir que as aplicacións que se executen dentro da xanela do terminal usen texto en grosa.

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text to bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
gl: Active esta opción para permitir que secuencias de escape como '\e[1; 35m' cambien o texto a cores brillantes alén de groso. Se desactivar esta opción a cor do texto permanecerá intacta.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
gl: Active esta opción para definir unha cor personalizada para o texto groso. Se desactivar esta opción empregarase a cor do texto.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
gl: Active esta opción para definir o texto personalizado e as cores de fondo para o cursor. Se desactivar esta opción as cores do texto e o fondo serán revertidas.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the selection. If disabled the background and text colors will be reversed.
gl: Active esta opción para definir o texto personalizado e as cores de fondo para a selección. Se desactivar esta opción o fondo e as cores do texto serán revertidas.

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
gl: Active esta opción para amosar a barra de menú nas xanelas do terminal que se creen novas.

en: Enable this option to show the toolbar in newly created terminal windows.
gl: Active esta opción para amosar a barra de ferramentas nas xanelas de terminal que se creen novas.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
gl: Active esta opción para amosar decoracións arredor de xanelas novas de terminal que se creen.

en: Enable this option to use system-wide monospace font.
gl: Active esta opción para usar a letra monoespazo en todo o sistema.

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
gl: Permítelle premer calquera tecla do teclado para desprazar cara abaixo a xanela do terminal até a liña de ordes.

en: Encoding
gl: Codificación

en: Enter the text to be copied to all tabs
gl: Insira o texto que quere copiar en todas as lapelas.

en: Enter the title for the current terminal tab
gl: Introduza o título da lapela de terminal actual

en: Erase TTY
gl: Borrar TTY

en: Escape sequence
gl: Secuencia de escape

en: Failed to connect to session manager: %s
gl: Produciuse un fallo ao conectar co xestor de sesións: %s

en: Failed to create the regular expression
gl: Produciuse un fallo ao crear as expresión regular

en: Failed to execute child
gl: Produciuse un fallo ao executar o proceso fillo

en: Failed to open the URL '%s'
gl: Produciuse un fallo ao abrir o URL «%s»

en: Failed to save terminal contents
gl: Produciuse un fallo ao gardar o contido do terminal

en: Failed to set encoding %s
gl: Produciuse un fallo ao estabelecer a codificación %s

en: Filled
gl: Enchido

en: Find
gl: Buscar

en: Find Ne_xt
gl: Atopar _seguinte

en: Find Pre_vious
gl: Atopar _anterior

en: Font
gl: Tipo de letra

en: General
gl: Xeral

en: General Options
gl: Opcións xerais

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Goes after initial title
gl: Despois do título inicial

en: Goes before initial title
gl: Antes do título inicial

en: Greek
gl: Grego

en: Green
gl: Verde

en: Green on Black
gl: Verde en negro

en: He_ight:
gl: _Altura:

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Help
gl: Axuda

en: I-Beam
gl: Barra vertical

en: If disabled, URLs can be opened by Ctrl + left mouse click.
gl: Cando se desactiva, os URLs poden ser abertos co Ctrl + clic esquerdo do rato.

en: If disabled, new tab will be opened in the rightmost position.
gl: Cando se desactiva, a nova lapela abrirase na posición máis á dereita.

en: If enabled, the shortcut to open and retract the window will give focus, rather than closing it, if it has previously lost focus
gl: Se está activado, o atallo para abrir e retraer a xanela dará o foco, no canto de pechala, se previamente perdeu o foco

en: Image Files
gl: Ficheiros de imaxe

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
gl: O argumento é incorrecto para a opción «--dynamic-title-mode»: %s

en: Invalid geometry string "%s"
gl: A cadea de xeometría "%s" é incorrecta

en: Isn't displayed
gl: Non se amosa

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Keep window open when it loses focus
gl: Mantén a xanela aberta cando perde o foco

en: Korean
gl: Coreano

en: L_eft
gl: _Esquerda

en: Last _Active Tab
gl: Última lapela _activa

en: Light Blue
gl: Azul claro

en: Light Cyan
gl: Ciano claro

en: Light Gray
gl: Gris claro

en: Light Green
gl: Verde claro

en: Light Magenta
gl: Maxenta claro

en: Light Red
gl: Vermello claro

en: Load Presets...
gl: Cargar axustes predeterminados

en: Magenta
gl: Maxenta

en: Match _entire word only
gl: Coincidir coa palabra compl_eta

en: Match as _regular expression
gl: Coincidir como unha expresión _regular

en: Misc
gl: Miscelánea

en: Move Tab _Left
gl: Mover a lapela á _esquerda

en: Move Tab _Right
gl: Mover a lapela á dereita

en: Move to monitor with poi_nter
gl: Mover para o monitor co _punteiro

en: Narrow
gl: Estreitos

en: Never
gl: Nunca

en: None (use solid color)
gl: Ningún (usar cor sólida)

en: Nordic
gl: Nórdico

en: Note: Ctrl+click for color editor.
gl: Nota: Ctrl+clic para o editor de cor.

en: OPTION
gl: OPCIÓN

en: On the left side
gl: Na beira esquerda

en: On the right side
gl: Na beira dereita

en: Opacity setting is not available since compositing is either disabled
    or not supported by your Window Manager.
gl: A configuración da opacidade non está dispoñíbel pois a composición
    está desactivada ou non é admitida polo xestor de xanelas.

en: Open Link
gl: Abrir a ligazón

en: Open T_erminal
gl: Abrir t_erminal

en: Open _Tab
gl: Abrir unha _lapela

en: Open a dialog to specify the color
gl: Abrir un diálogo para especificar a cor

en: Open a new terminal tab
gl: Abrir unha nova lapela de terminal

en: Open a new terminal window
gl: Abrir unha nova xanela de terminal

en: Open new tab to the _right of the active tab
gl: Abrir unha nova lapela á de_reita da lapela activa

en: Open the preferences dialog
gl: Abrir o diálogo de preferencias

en: Opening New Windows
gl: Abrir xanelas novas

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
gl: A opción «%s» require especificar como parámetro a cor

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
gl: A opción "--command/-e" require que se especifique como parámetro a orde a executar

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
gl: A opción "--default-display" require que se especifique como parámetro a pantalla predeterminada das X

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
gl: A opción "--default-working-directory" require que se especifique como parámetro o directorio de traballo predeterminado

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
gl: A opción «--display» require que se especifique como parámetro a pantalla das X

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
gl: A opción «--dynamic-title-mode» require que se especifique como parámetro o modo de título dinámico

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line separated from "--execute/-x"
gl: A opción «--execute/-x» require que se especifique a orde a executar no resto da liña de ordes separada de «--execute/-x»

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
gl: A opción «--font» require que se especifique como parámetro o nome tipo de letra

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
gl: A opción "--geometry" require que se especifique como parámetro a xeometría da xanela

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
gl: A opción "--icon/-I" require que se especifique como parámetro un nome de icona ou un nome de ficheiro

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
gl: A opción «--initial-title» require que se especifique como parámetro o título inicial

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
gl: A opción "--role" require que se especifique como parámetro o rol da xanela

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
gl: A opción «--sm-client-id» require que se especifique como parámetro o identificador único de sesión

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
gl: A opción "--startup-id" require que se especifique como parámetro o id de inicio

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
gl: A opción "--title/-T" require que se especifique como parámetro o título

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
gl: A opción "--working-directory" require que se especifique como parámetro o directorio de traballo

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
gl: A opción «--zoom» require especificar como parámetro o zum (%d .. %d)

en: Other
gl: Outros

en: Palette
gl: Paleta

en: Paste _Selection
gl: Pegar a _selección

en: Paste from clipboard
gl: Pegar desde o portapapeis

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
gl: Pegar este texto no terminal pode ser perigoso, pois poden executarse algunhas ordes, que poden implicar un acceso de superusuario («sudo»).

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed.
gl: Pegar este texto no terminal pode ser perigoso, pois poden executarse algunhas ordes.

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Comunique os erros a <%s>.

en: Position
gl: Posición

en: Pr_eferences...
gl: Pr_eferencias...

en: Presets
gl: Axustes predeterminados

en: Re_wrap terminal contents on resize
gl: Axustar o contido do terminal ao mudar seu tamaño

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
gl: Recibíronse datos de cor incorrectos: formato (%d) ou lonxitude (%d) errado

en: Red
gl: Vermello

en: Replaces initial title
gl: Substitúe o título inicial

en: Rese_t
gl: Res_tabelecer

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Reset cell spacing values to defaults
gl: Restabelecer o espazamento entre celas ao valores predeterminados

en: Reset double click options to defaults
gl: Restabelecer opcións de dobre clic ao valores predeterminados

en: Reset tab activity _indicator after
gl: Restabelecer o _indicador de actividade das lapelas despois de

en: Right
gl: Dereita

en: Romanian
gl: Romanés

en: Run a _custom command instead of my shell
gl: Executar unha orde personalizada no _canto do meu intérprete de ordes

en: Sa_ve Contents...
gl: Gardar o contido...

en: Save contents...
gl: Gardar o contido...

en: Scaled
gl: Escalado

en: Scr_ollbar is:
gl: A barra de _desprazamento é:

en: Scroll on _Output
gl: Des_prazar na saída

en: Scroll on _keystroke
gl: Desprazar ao premer unha te_cla

en: Scroll on ou_tput
gl: Des_prazar na saída

en: Scroll_back:
gl: Desprazar cara _atrás:

en: Scrolling
gl: Desprazamento

en: Search terminal contents
gl: Buscar contido  do terminal

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
gl: Consulte a páxina man de %s para obter unha explicación completa das opcións de enriba.

en: Select Background Image File
gl: Seleccionar o ficheiro da imaxe de fondo

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Select this option to allow commands that use utmp/wtmp records (such as `write` or `wall`) to work.
gl: Seleccione esta opción para permitir o funcionamento de ordes que usen rexistros utmp/wtmp (como «write» ou «wall».)

en: Select this option to force Terminal to run custom command instead of your shell when you open new terminals.
gl: Seleccione esta opción para forzar ao Terminal a executar a orde personalizada no canto do seu intérprete de ordes cando abra novos terminais.

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
gl: Seleccione esta opción para forzar que o Terminal execute seu intérprete de ordes como un intérprete de ordes de entrada na sesión cando se abren novos terminais. Consulte a documentación do intérprete de ordes para obter máis detalles sobre as diferencias existentes entre executalo en modo interactivo ou como intérprete de ordes de entrada na sesión.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
gl: Seleccione esta opción para crear novos terminais (lapelas ou xanelas) empregando o cartafol de traballo personalizado. Caso contrario, empregarase o cartafol de traballo actual.

en: Set Title Co_lor...
gl: Definir a cor do títu_lo...

en: Set _Encoding
gl: Definir a _codificación

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: Show Window _Borders
gl: Amosar os _bordos da xanela

en: Show _Menubar
gl: Amosar a barra de _menú

en: Show _Toolbar
gl: Amosar a _barra de ferramentas

en: Show _status icon in notification area
gl: Amosar a icona de _estado na zona notificación

en: Show a dialog that allows to edit text that is considered unsafe for pasting.
gl: Amosar un diálogo que permita modificar o texto a pegar que non é seguro.

en: Show bold text in b_right colors
gl: Amosar o texto en grosa en cores b_rillantes

en: Show unsafe _paste dialog
gl: Amosar o diálogo de _pegado non seguro

en: Show window _borders
gl: Amosar os _bordos da xanela

en: Show/hide the menubar
gl: Amosar/agochar a barra de menú

en: Show/hide the toolbar
gl: Amosar/agochar a barra de ferramentas

en: Show/hide the window decorations
gl: Amosar/agochar a decoración das xanelas

en: Solarized (dark)
gl: Solarizado (escuro)

en: Solarized (light)
gl: Solarizado (claro)

en: South-Eastern Europe
gl: Europa do sueste

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
gl: Especifica o número de liñas que pode desprazarse cara atrás usando a barra de desprazamento.

en: St_yle:
gl: Est_ilo:

en: Stretched
gl: Estirado

en: Switch to last active tab
gl: Cambiar á última lapela activa

en: Switch to next tab
gl: Cambiar á seguinte lapela

en: Switch to previous tab
gl: Cambiar á lapela anterior

en: T_abs
gl: L_apelas

en: Tab Options
gl: Opcións de lapelas

en: Tab activit_y color:
gl: Cor de activi_dade das lapelas:

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Terminal Emulator
gl: Emulador de terminal

en: Terminal Preferences
gl: Preferencias do Terminal

en: Text _selection color:
gl: Cor de texto _seleccionado:

en: Text blinks:
gl: Os pestanexos de texto:

en: Thai
gl: Tailandés

en: The Xfce development team. All rights reserved.
gl: O equipo de desenvolvemento de Xfce. Todos os dereitos reservados.

en: The child process exited normally with status %d.
gl: O proceso fillo terminou correctamente co estado %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
gl: O proceso fillo foi interrompido polo sinal %d.

en: The child process was aborted.
gl: O proceso fillo foi interrompido.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
gl: A cor aleatoria está baseada na cor de fondo seleccionada, mantendo o mesmo brillo.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
gl: Aínda hai procesos executándose nalgunhas lapelas.
    Pechando esta xanela matará todos estes procesos.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
gl: Hai procesos executándose. Pechando esta
    lapela matará todos estes procesos.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
gl: Aínda hai un proceso en execución.
    Pechando esta xanela matará dito proceso.

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
gl: Estas opcións poden provocar que algunhas aplicacións
    se comporten incorrectamente. Están aquí só para
    permitirlle obviar determinadas aplicacións e sistemas
    operativos que agardan un comportamento diferente
    do terminal.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
gl: Esta opción controla se o cursor pestanexará ou non.

en: This option controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
gl: Esta opción define se o terminal ten ou non límites no desprazamento.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
gl: Esta opción controla se o terminal se desprazará cara abaixo automaticamente cando as ordes que se executan nel producen novas saídas.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
gl: Esta xanela ten %d lapelas abertas. Pechando esta xanela
    pechará tamén todas as súas lapelas.

en: Tiled
gl: Mosaico

en: Title
gl: Título

en: Toggle Drop-down Terminal
gl: Alternar Terminal despregábel

en: Toggle fullscreen mode
gl: Cambiar a modo pantalla completa

en: Toggle read-only mode
gl: Alternar o modo de só lectura

en: Toggle scroll on output
gl: Alternar o desprazamento na saída

en: Transparent background
gl: Fondo transparente

en: Turkish
gl: Turco

en: U_p
gl: _Arriba

en: Unable to determine your login shell.
gl: Non se puido determinar o shell de inicio de sesión.

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
gl: Non se puido soltar o URL de Mozilla no terminal: é incorrecto o formato (%d) ou a lonxitude (%d)

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
gl: Non se puido soltar a lista de URIs no terminal: é incorrecto o formato (%d) ou a lonxitude (%d)

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
gl: Non se puido soltar a selección de tipo texto simple no terminal: é incorrecto o formato (%d) ou a lonxitude (%d)

en: Unable to parse color: %s
gl: Non se pode analizar a cor: %s

en: Unable to register terminal service: %s
gl: Non se puido rexistrar o servizo de terminal: %s

en: Underline
gl: Subliñado

en: Unknown option "%s"
gl: Opción descoñecida "%s"

en: Unknown option "-%c"
gl: Descoñécese a opción  «-%c»

en: Unli_mited scrollback
gl: Desprazamento atrás ili_mitado

en: Untitled
gl: Sen nome

en: Usage:
gl: Modo de uso:

en: Use _middle mouse click to close tabs
gl: Use o clic do _medio do rato para pechar lapelas

en: Use custom styling to make tabs _slim (restart required)
gl: Empregar o estilo personalizado para facer lapelas _estreitas (é necesario reiniciar)

en: Use middle mouse click to open _URLs
gl: Use o clic do medio do rato para abrir os _URLs

en: Use shortcut to _focus visible window
gl: Empregar o atallo para  poñer o _foco na xanela visíbel

en: Use system _font
gl: Usar o tipo de _letra do sistema

en: User id mismatch
gl: O id de usuario non coincide

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Visit Xfce Terminal website
gl: Visitar o sitio web do Xfce Terminal

en: Warning
gl: Aviso

en: Western European
gl: Europa occidental

en: When focused
gl: Cando ten o foco

en: When unfocused
gl: Cado non ten o foco

en: White
gl: Branco

en: White on Black
gl: Branco en negro

en: Wi_dth:
gl: _Largura:

en: Wide
gl: Anchos

en: Window Options
gl: Opcións de xanela

en: Window or Tab Separators
gl: Separadores de xanelas ou lapelas

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
gl: Desenvolvido por Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,

en: Xfce Terminal
gl: Terminal Xfce

en: Xfce Terminal Emulator
gl: Emulador de terminal de Xfce

en: Xfce Terminal Settings
gl: Configuración do terminal do Xfce

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Zoom _In
gl: _Aumentar

en: Zoom _Out
gl: _Reducir

en: Zoom in with larger font
gl: Aumentar cun tipo de letra maior

en: Zoom out with smaller font
gl: Diminuír cun tipo de letra menor

en: Zoom to default size
gl: Zum ao tamaño predeterminado

en: _About
gl: _Acerca de

en: _Always show tabs
gl: _Amosar sempre as lapelas

en: _Ambiguous-width characters:
gl: Caracteres de largura-_ambigua:

en: _Appearance
gl: _Aparencia

en: _Audible bell
gl: Aviso _sonoro

en: _Background color:
gl: Cor de f_ondo:

en: _Backspace key generates:
gl: A tecla de _retroceso xera:

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Clear Scrollback and Reset
gl: _Limpar contido e restabelecer

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Colors
gl: _Cores

en: _Contents
gl: _Contido

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Delete key generates:
gl: A tecla _suprimir xera:

en: _Detach Tab
gl: _Desprender a lapela

en: _Dynamically-set title:
gl: _Título definido dinamicamente:

en: _Edit
gl: _Editar

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _File:
gl: _Ficheiro:

en: _Find...
gl: _Atopar...

en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

en: _General
gl: _Xeral

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Initial title:
gl: _Título inicial:

en: _Keep window open when it loses focus
gl: _Manter a xanela aberta cando perde o foco

en: _Next
gl: Segui_nte

en: _Next Tab
gl: _Seguinte lapela

en: _Normal Size
gl: Tamaño _normal

en: _Opacity:
gl: _Opacidade:

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Previous
gl: _Anterior

en: _Previous Tab
gl: Lapela _anterior

en: _Read-Only
gl: Só de _lectura

en: _Relaunch
gl: _Reiniciar

en: _Reset
gl: _Restabelecer

en: _Reset compatibility options to defaults
gl: _Restabelecer as opcións de compatibilidade aos valores predeterminados

en: _Run command as login shell
gl: _Executar a orde como shell de inicio de sesión

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Search for:
gl: Bu_scar:

en: _Set Title...
gl: _Definir o título...

en: _Shading:
gl: _Sombreamento:

en: _Text color:
gl: Cor do _texto:

en: _Title:
gl: _Título:

en: _Undo Close Tab
gl: _Desfacer o peche da lapela

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
gl: _Actualizar os rexistros utmp/wtmp cando se inicia a orde

en: _Use system theme colors for text and background
gl: _Use as cores do tema do sistema para o texto e o fondo

en: _Vary the background color for each tab
gl: _Variar a cor de fondo para cada unha das lapelas

en: _View
gl: _Ver

en: _Visual bell
gl: Aviso _visual

en: _Working directory:
gl: Cartafol de _traballo:

en: _Wrap around
gl: En_volver

en: _Zoom
gl: _Ampliación

en: c_olumns
gl: c_olumnas

en: color
gl: cor

en: command
gl: orde

en: directory
gl: directorio

en: display
gl: pantalla

en: font
gl: letra

en: geometry
gl: xeometría

en: icon
gl: icona

en: mode
gl: modo

en: role
gl: rol

en: row_s
gl: fila_s

en: seconds
gl: segundos

en: string
gl: cadea

en: title
gl: título

en: x height
gl: Altura x

en: x width
gl: Largura x

en: zoom
gl: ampliar/reducir
