Xfce Panel Plugins - en to gl translation catalogue (301 entries)

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
gl: 	Datos astronómicos:
    	Último:	%s
    	Seguinte:	%s
    	Intentos actuais fallados: %d

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
gl: 	Non hai datos, empregaranse os datos predeterminados para a madrugada e o día.

en: 	Direction: %s (%s%s)
gl: 	Dirección: %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
gl: 	Información enciclopédica obtida parcialmente de

en: 	Met.no Locationforecast API states that this version
    	of the webservice is deprecated, and the plugin needs to be
    	adapted to use a newer version, or it will stop working within
    	a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
gl: 	A API do «Locationforecast» do Met.no informa que esta
    	versión do servizo web está obsoleta, e o engadido precisa ser
    	adaptado para usar unha versión máis nova, ou deixará de
    	traballar nuns poucos meses.
    	Envíe un informe de fallos en https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
     se aínda ninguén o fixo.

en: 	Moon phase:	%s
gl: 	Fase lunar:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
gl: 	Fase lunar:descoñecida

en: 	Moonrise:	%s
gl: 	Nacemento da lúa:	%s

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
gl: 	Nacemento da lúa:	a lúa non nace hoxe.

en: 	Moonset:	%s
gl: 	Pór da lúa:	%s

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
gl: 	Pór da lúa:	a lúa non se pon hoxe.

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
gl: 	Velocidade: %s %s (%s na escala Beaufort)

en: 	Sunrise:		%s
gl: 	Luzada:		%s

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
gl: 	Luzada:		o sol non nace hoxe.

en: 	Sunset:		%s
gl: 	Solpor:		%s

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
gl: 	Solpor:		o sol non se pon hoxe.

en: 	Temperatures, wind, atmosphere and cloud data calculated
    	for:		%s
gl: 	Os datos de temperaturas, vento, atmosfera and nebulosidade calculados
    	para:		%s

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
gl: 	Datos meteorolóxicos:
    	Último:	%s
    	Seguinte:	%s
    	Intentos actuais fallados: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
gl: 
    	Datos de elevación e fuso horario fornecidos por

en: 
    	Met.no sunrise API states that this version of the webservice
    	is deprecated, and the plugin needs to be adapted to use
    	a newer version, or it will stop working within a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
gl: 
    	A API do «sunrise» do Met.no informa que esta versión do 
    	servizo web está obsoleta, e o engadido precisa ser adaptado
    	para usar unha versión máis nova,  ou deixará de traballar nuns
    	poucos meses.
    	Envíe un informe de fallos en https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
     se aínda ninguén o fixo.

en: 
    	Precipitation and the weather symbol have been calculated
    	using the following time interval:
    	Start:	%s
    	End:	%s
gl: 
    	A precipitacións e o símbolo meteorolóxico foron calculados 
    	empregando o seguinte intervalo de tempo:
    	Comezo:	%s
    	Final:	%s

en: 
    	Weather and astronomical data from
gl: 
    	Datos meteorolóxicos e astronómicos do

en: 
    Astronomical Data
gl: 
    Datos astronómicos

en: 
    Atmosphere
gl: 
    Atmosfera

en: 
    Clouds
gl: 
    Nubes

en: 
    Credits
gl: 
    Créditos

en: 
    Downloads
gl: 
    Descargas

en: 
    Precipitation
gl: 
    Precipitación

en: 
    Temperatures
gl: 
    Temperaturas

en: 
    Times Used for Calculations
gl: 
    Horas empregadas para os cálculos

en: 
    Wind
gl: 
    Vento

en: 1 millimeter is one thousandth of a meter - the fundamental unit of length in the International System of Units -, or approximately 0.04 inches.
gl: 1 milímetro é unha milésima dun metro -a unidade fundamental de lonxitude no Sistema Internacional de Unidades- ou aproximadamente 0,04 polgadas.

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
gl: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperatura:</b> %s
    <b>Vento:</b> %s de %s
    <b>Presión:</b> %s
    <b>Humidade:</b> %s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
gl: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">de %s a%s, con %s de precipitación</span>
    
    <b>Temperatura:</b> %s		<span size="smaller">(valores ás %s)</span>
    <b>Vento:</b> %s (%sna escala Beaufort) de %s(%s)
    <b>Presión:</b> %s    <b>Humidade:</b> %s
    <b>Néboa:</b> %s    <b>Nebulosidade:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
gl: <b>Atmosfera</b>

en: <b>Clouds</b>
gl: <b>Nubes</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
gl: <b>Cartafol:</b> %s
    
    <b>Autor:</b> %s
    
    <b>Descrición:</b> %s
    
    <b>Licenza:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
gl: <b>Precipitación</b>

en: <b>Temperatures</b>
gl: <b>Temperaturas</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
gl: <b>Horas empregadas para os cálculos</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
gl: <tt><small>Cantidade:        %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
gl: <tt><small>Temperatura aparente: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
gl: <tt><small>Presión barométrica:  %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
gl: <tt><small>Nebulosidade:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
gl: <tt><small>Datos calculados para:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
gl: <tt><small>Punto de resío:            %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
gl: <tt><small>Néboa:           %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
gl: <tt><small>Nubes altas:   %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
gl: <tt><small>Final do intervalo:         %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
gl: <tt><small>Comezo do intervalo:       %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
gl: <tt><small>Nubes baixas:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
gl: <tt><small>Nubes medias: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
gl: <tt><small>Fase lunar: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
gl: <tt><small>Fase lunar: descoñecida</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
gl: <tt><small>Nacemento da lúa: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
gl: <tt><small>Nacemento da lúa: a lúa non nace este día.</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
gl: <tt><small>Posta da lúa:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
gl: <tt><small>Posta da lúa: a lúa non se pon este día.</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
gl: <tt><small>Humidade relativa:    %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
gl: <tt><small>Luzada: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
gl: <tt><small>Luzada: o sol non nace este día.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
gl: <tt><small>Solpor:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
gl: <tt><small>Solpor: o sol non se pon este día.</small></tt>

en: A foot (plural feet) is a unit of length defined as being 0.3048 m exactly and used in the imperial system of units and United States customary units. It is subdivided into 12 inches. The measurement of altitude in the aviation industry is one of the few areas where the foot is widely used outside the English-speaking world.
gl: Un pé (pés en plural) é unha unidade de lonxitude definida exactamente como 0,3048 m, é usada no sistema de unidades do imperio británico e nos Estados Unidos de América de xeito habitual. Está subdividido en 12 polgadas. A medida de altitude na industria da aviación é unha das poucas áreas onde o pé é amplamente utilizado fóra do mundo de fala inglesa.

en: A more calendar-like view, with the days in columns and the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in rows.
gl: Unha vista estilo calendario, cos días en columnas e as partes do día (mañá, tarde, noite, madrugada) en filas.

en: A_dd
gl: Enga_dir

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
gl: Engade o campo seleccionado aos campos que se amosarán na area de texto.

en: Afternoon
gl: Tarde

en: Air temperature, sometimes referred to as dry-bulb temperature. Measured by a thermometer that is freely exposed to the air, yet shielded from radiation and moisture.
gl: A temperatura do ar, ás veces referida como temperatura de bulbo seco. Medido por un termómetro que está libremente exposto ao ar, máis protexido da radiación e da humidade.

en: Also known as <i>felt temperature</i>, <i>effective temperature</i>, or what some weather providers declare as <i>feels like</i>. Human temperature sensation is not only based on air temperature, but also on heat flow, physical activity and individual condition. While being a highly subjective value, apparent temperature can actually be useful for warning about extreme conditions (cold, heat).
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no. You should use a calculation model appropriate for your local climate and personal preferences on the units page.
gl: Tamén coñecida como <i>temperatura de sensación</i>, <i>temperatura efectiva</i> ou o que algúns provedores de tempo declaran <i>como se sente</i>. A percepción da temperatura nos seres humanos non só se basea na temperatura do ar, senón tamén no fluxo térmico, a actividade física e a condición individual. Aínda que é un valor altamente subxectivo, a temperatura aparente pode ser útil para avisar sobre condicións extremas (frío e calor).
    
     <b>Nota:</b> este é un valor calculado non fornecido por met.no. Debe usar un modelo de cálculo adecuado para o clima local e as preferencias persoais na páxina das unidades.

en: Animate _transitions between labels
gl: Animar as _transicións entre campos

en: Apparent te_mperature:
gl: Te_mperatura aparente:

en: Apparent temperature
gl: Temperatura aparente

en: Apparent temperature (A)
gl: Temperatura aparente (A)

en: Available icon themes are listed here. You can add icon themes to $HOME/.config/xfce4/weather/icons (or the equivalent directory on your system). Information about how to create or use icon themes can be found in the README file. New icon themes will be detected everytime you open this config dialog.
gl: Os temas de iconas dispoñíbeis están listados aquí. Poden engadirse temas de iconas en $HOME/.config/xfce4/weather/icons (ou no cartafol equivalente no seu sistema). Pode atopar información sobre como crear ou usar temas de iconas no ficheiro README. Os novos temas de iconas detectaranse cada vez que abra este diálogo de configuración.

en: Barometric _pressure:
gl: _Presión barométrica:

en: Barometric pressure
gl: Presión barométrica

en: Barometric pressure (P)
gl: Presión barométrica (P)

en: C
gl: N

en: CH
gl: NA

en: CL
gl: NB

en: CM
gl: NM

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot update weather data
gl: Non se puideron actualizar os datos do tempo

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
gl: Cambie o nome da posición para o que prefira. Emprégase só para amosalo e non afecta os parámetros de posición de ningún xeito.

en: Change...
gl: Cambiar...

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
gl: Marcar para usar sempre só unha única fila nun panel de varias filas e unha pequena icona no modo de barra de escritorio.

en: Choose a font you like and set it to a smaller or larger size. Middle-click on the button to unset the font and use your theme's default.
gl: Escolla unha letra que lle guste xunto co tamaño. Prema no botón central para restabelecer o valor predeterminado do seu tema.

en: Choose an icon theme.
gl: Escolla un tema de iconas.

en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
gl: Escolla o valor para engadir á seguinte lista. Os valores poden ser engadidos máis dunha vez.

en: Choose your preferred tooltip style. Some styles give a lot of useful data, some are clearer but provide less data on a glance.
gl: Escolla seu estilo de indicacións preferido. Algúns estilos fornecen moita información de utilidade. Outros son máis claros pero dan menos información dunha ollada.

en: Clear
gl: Despexado

en: Close
gl: Pechar

en: Cloudiness
gl: Nebulosidade

en: Cloudiness (C)
gl: Nebulosidade (C)

en: Cloudiness, or cloud cover, defines the fraction of the sky obscured by clouds when observed from a given location. Clouds are both carriers of precipitation and regulator to the amount of solar radiation that reaches the surface. While during daytime they reduce the temperature, at night they have the opposite effect, as water vapor prevents long-wave radiation from escaping into space. Apart from that, clouds reflect light to space and in that way contribute to the cooling of the planet.
gl: A nebulosidade ou a cuberta de nubes definen a fracción do ceo escurecida polas nubes cando se observa desde unha posición determinada. As nubes son tanto transportadoras de precipitación como reguladoras da cantidade de radiación solar que chega á superficie. Mentres durante o día reducen a temperatura, durante a madrugada teñen o efecto contrario, xa que o vapor de auga impide que a radiación de onda longa fuxa ao espazo. Ademais, as nubes reflicten a luz ao espazo e contribúen deste xeito ao arrefriamento do planeta.

en: Cloudy
gl: Nubrado

en: Coordinates
gl: Coordenadas

en: Currently no data available.
gl: Actualmente non hai datos dispoñíbeis.

en: D
gl: R

en: Days in columns
gl: Días en columnas

en: Days in rows
gl: Días en filas

en: Decide how many values should be shown at once in the scrollbox. You can choose a smaller font or enlarge the panel to make more lines fit.
gl: Determina cantos valores deben amosarse á vez na área de texto. Pode escoller unha letra máis pequena ou ampliar o panel para que caiban máis liñas.

en: Detecting...
gl: Detectando...

en: Dew point
gl: Punto de resío

en: Dew point (D)
gl: Punto de resío (R)

en: Download of astronomical data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
gl: Fallou a descarga dos datos astronómicos co código de estado de HTTP %d, frase co motivo: %s

en: Download of weather data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
gl: Fallou a descarga dos datos meteorolóxicos co código de estado de HTTP %d, frase co motivo: %s

en: E
gl: L

en: East
gl: Leste

en: Enter a city name or address
gl: Insira un nome dunha cidade ou o enderezo

en: Error downloading met.no logo image to %s, reason: %s
gl: Produciuse un erro descargando a imaxe do logotipo de met.mo a %s,  polo motivo: %s

en: Error parsing astronomical data!
gl: Erro ao analizar os datos astronómicos!

en: Error parsing weather data!
gl: Erro ao analizar os datos meteorolóxicos!

en: Error writing cache file %s!
gl: Produciuse un erro ao escribir o ficheiro caché %s!

en: Evening
gl: Noite

en: F
gl: B

en: Feet (ft)
gl: Pé (ft)

en: Feet per second (ft/s)
gl: Pés por segundo (ft/s)

en: First quarter
gl: Cuarto crecente

en: Fog
gl: Néboa

en: Fog (F)
gl: Néboa (N)

en: Fog is a type of low-lying stratus cloud, with the moisture in it often generated locally such as from a nearby lake, river, ocean, or simply moist ground, that forms when the difference between temperature and dew point is below 2.5 °C (4 °F), usually at a relative humidity of 100%. Fog commonly produces precipitation in the form of drizzle or very light snow and reduces visibility to less than 1 km (5/8 statute mile).
gl: A néboa é un tipo de nube de estrato baixo, coa humidade na que moitas veces se xera localmente a carón dun lago, un río, un océano ou simplemente un chan húmido que se forma cando a diferenza entre a temperatura e o punto de resío está por debaixo de 2,5 °C. (4 °F), normalmente cunha humidade relativa do 100%. A néboa normalmente produce precipitacións en forma de choiva ou neve moi lixeira e reduce a visibilidade a menos de 1 km (5/8 millas terrestres).

en: Font and color:
gl: Tipo de letra e cor:

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
gl: Para posicións fóra da Noruega o modelo de elevación que usa o servizo web met.no non é moi bo, polo que normalmente é preciso especificar a altitude como un parámetro adicional, se non, os valores informados non serán correctos.
    
     O engadido intenta detectar automaticamente a altitude mediante o servizo web GeoNames, pero isto non sempre pode ser correcto, así que pode mudalo aquí.
    
     A altitude é dada en metros por riba do nivel do mar ou, alternativamente, en pés cambiando a unidade na páxina das unidades. Debe coincidir aproximadamente co valor real, mais pequenas diferenzas non terán ningunha influencia sobre a información meteorolóxica. No interior de Noruega, esta configuración non ten ningún efecto.

en: Full moon
gl: Plenilunio

en: Hectopascals (hPa)
gl: Hectopascais (hPa)

en: Hide the scrollbox to save valuable space on the panel. Most interesting information is also provided in the tooltip - provided you choose an appropriate tooltip style - that is shown when hovering over the icon.
gl: Agochar a area de texto para ocupar menos espazo no panel. A información máis interesante tamén se fornece na indicación - sempre que escolla un estilo para as indicacións de axuda axeitado - a cal se amosa ao pasar por riba da icona.

en: High clouds
gl: Nubes altas

en: High clouds (CH)
gl: Nubes altas (NA)

en: Humidity (H)
gl: Humidade (H)

en: Humidity is defined as the amount of water vapor in the air and increases the possibility of precipitation, fog and dew. While absolute humidity is the water content of air, relative humidity gives (in %) the current absolute humidity relative to the maximum for that air temperature and pressure.
gl: A humidade defínese como a cantidade de vapor de auga no ar e aumenta a posibilidade de precipitacións, néboa e orballo. Mentres que a humidade absoluta é o contido de auga do ar, a humidade relativa dá (en %) a humidade absoluta actual relativa ao máximo para esa temperatura e presión de ar.

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
gl: Se a posición escollida non está na zona horaria actual, entón é preciso <i>pór</i> o engadido noutra zona horaria para que as horas se amoses correctamente. A zona horaria axeitada será detectada automaticamente a través do servizo web GeoNames, pero pode querer corrixilo se fose necesario.
    Deixe este campo baleiro para usar a zona horaria definida polo seu sistema. As entradas incorrectas causarán o uso da hora UTC, pero tamén poden depender do seu sistema.

en: Improvements by Robert G. Quayle and Robert G. Steadman applied in 1998 to earlier experiments/developments by Steadman. This model only depends on wind speed and temperature, not on relative humidity and can be used for both heat and cold stress.
gl: As melloras de Robert G. Quayle e Robert G. Steadman aplicáronse en 1998 a experimentos/desenvolvementos anteriores de Steadman. Este modelo só depende da velocidade e da temperatura do vento, non da humidade relativa e pode ser usado tanto para o calor como para o frío.

en: Inches (in)
gl: Polgadas (in)

en: Inches of mercury (inHg)
gl: Polgadas de mercurio (inHg)

en: Inches of mercury is still widely used for barometric pressure in weather reports, refrigeration and aviation in the United States, but seldom used elsewhere. It is defined as the pressure exerted by a 1 inch circular column of mercury of 1 inch in height at 32 °F (0 °C) at the standard acceleration of gravity.
gl: As polgadas de mercurio aínda se usan amplamente para a presión barométrica nos informes meteorolóxicos, a refrixeración e a aviación nos Estados Unidos, pero raramente se utilizan noutros lugares. Defínese como a presión exercida por unha columna circular de 1 polgada de mercurio de 1 polgada de altura a 32 °F (0 °C) coa aceleración estándar de gravidade.

en: Invented by Sir Francis Beaufort in 1805, this empirical scale on wind speed is based on people's observations of specific land or sea conditions, denoting these conditions with numbers from 0 (calm) to 12 (hurricane).
gl: Inventada por Sir Francis Beaufort en 1805, esta escala empírica sobre a velocidade do vento está baseada nas observacións das persoas sobre as condicións específicas da terra ou do mar, denotando estas condicións con números de 0 (calma) a 12 (furacán).

en: Kilometers per hour (km/h)
gl: Quilómetros por hora (km/h)

en: Knots (kt)
gl: Nós (kt)

en: L_ongitude:
gl: L_onxitude:

en: Labels to d_isplay
gl: Campos a _amosar

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
gl: A latitude especifica a posición norte-sur dun punto na superficie da Terra. Se cambia este valor manualmente, tamén precisa fornecer altitude e zona horaria.

en: Li_nes:
gl: _Liñas:

en: Light rain
gl: Choiva lixeira

en: Light rain with thunder
gl: Choiva lixeira con treboada

en: Lightly cloudy
gl: Lixeiramente nubrado

en: Location _name:
gl: _Nome da posición:

en: Longitude
gl: Lonxitude

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
gl: A lonxitude especifica a posición este-oeste dun punto na superficie da Terra. Se cambia este valor manualmente, tamén precisa fornecer altitude e zona horaria.

en: Low clouds
gl: Nubes baixas

en: Low clouds (CL)
gl: Nubes baixas (NB)

en: Met.no provides forecast data for up to %d days in the future. Choose how many days will be shown in the forecast tab in the summary window. On slower computers, a lower number might help against lags when opening the window. Note however that usually forecasts for more than three days in the future are unreliable at best ;-)
gl: O Met.no fornece datos de previsión até %d días no futuro. Escolla cantos días se amosarán na lapela de prognóstico na xanela de informe meteorolóxico. En computadores máis lentos, un número máis baixo pode axudar contra atrasos ao abrir a xanela. Teña en conta, porén, que normalmente as previsións por máis de tres días no futuro non son fiábeis ;-)

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
gl: O metro por segundo é <i>a</i> unidade normalmente usada pelos meteorólogos para representar velocidades do vento.

en: Meters (m)
gl: Metros (m)

en: Meters per second (m/s)
gl: Metros por segundo (m/s)

en: Middle clouds
gl: Nubes medias

en: Middle clouds (CM)
gl: Nubes medias (NM)

en: Miles per hour (mph)
gl: Millas por hora (mph)

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
gl: Millas por hora é unha unidade de velocidade do imperio británico que expresa a cantidade de millas terrestres cubertas nunha hora.

en: Millimeters (mm)
gl: Milímetros (mm)

en: Morning
gl: Mañá

en: Move do_wn
gl: _Baixar

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
gl: Baixa o valor seleccionado na lista de campos a amosar.

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
gl: Sube o valor seleccionado na lista de campos a amosar.

en: Move u_p
gl: _Subir

en: NE
gl: NL

en: NW
gl: NO

en: Named after the astronomer Anders Celsius who invented the original scale in 1742, the Celsius scale is an international standard unit and nowadays defined using the Kelvin scale. 0 °C is equivalent to 273.15 K and 1 °C difference in temperature is exactly the same difference as 1 K. It is defined with the melting point of water being roughly at 0 °C and its boiling point at 100 °C at one standard atmosphere (1 atm = 1013.5 hPa). Until 1948, the unit was known as <i>centigrade</i> - from Latin <i>centum</i> (100) and <i>gradus</i> (steps).
    In meteorology and everyday life the Celsius scale is very convenient for expressing temperatures because its numbers can be an easy indicator for the formation of black ice and snow.
gl: Nomeada así en honra ao astrónomo Anders Celsius quen inventou a escala orixinal en 1742, a escala Celsius é unha unidade estándar internacional e hoxe en día defínese coa escala Kelvin. 0 °C é equivalente a 273,15 K e 1 °C de diferenza de temperatura é exactamente a mesma diferenza que 1 K. É definido co punto de fusión de auga sendo aproximadamente a 0 °C e o seu punto de ebulición a 100 °C nun estándar atmosfera (1 atm = 1013,5 hPa). Até 1948, a unidade era coñecida como <i>centígrada</i> - do latín <i>centum</i> (100) e <i>gradus</i> (pasos).
     Na meteoroloxía e na vida cotiá, a escala Celsius é moi conveniente para expresar temperaturas porque os seus números poden ser un indicador sinxelo para a formación de xeo negro e neve.

en: New moon
gl: Novilunio

en: Night
gl: Madrugada

en: No Data
gl: Sen datos

en: No default icon theme? This should not happen, plugin will crash!
gl: Non hai tema de iconas predeterminado? Isto non debería producirse; o engadido vai quebrar!

en: No icon theme!
gl: Non hai tema de icona.

en: North
gl: Norte

en: North-East
gl: Nordés

en: North-West
gl: Noroeste

en: Nowadays wind speed/velocity is measured using an anemometer (Greek <i>anemos</i>, meaning <i>wind</i>) in 10 m (33 ft) height. Anemometers usually measure either wind speed or pressure, but will provide both values as they are closely related to and can be deduced from each other.
gl: Hoxe en día a rapidez/velocidade do vento é medida usando un anemómetro (do grego <i>anemos</i>, que significa <i>vento</i>) a unha altura de 10 m (33 pés). Os anemómetros adoitan medir a velocidade ou presión do vento, mais adoitan fornecer ambos valores xa que están moi relacionados e pode deducirse un do outro.

en: OK
gl: Validar

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
gl: Abrir o cartafol do usuario para os temas de iconas no xestor de ficheiros, creándoo se é preciso.

en: Partly cloudy
gl: Parcialmente nubrado

en: Please change location name to your liking and correct alltitude and timezone if they are not auto-detected correctly.
gl: Cambie o nome da posición ao seu gusto e corrixa a altitude e zona horaria se non se detectan correctamente.

en: Please set a location in the plugin settings.
gl: Estabeleza unha posición na configuración do engadido.

en: Pound-force per square inch (psi)
gl: Libra-forza por polgada cadrada (psi)

en: Prec_ipitations:
gl: Prec_ipitacións:

en: Precipitation (R)
gl: Precipitación (P)

en: Precipitation amount
gl: Cantidade de precipitacións

en: Preferences
gl: Preferencias

en: R
gl: P

en: Rain
gl: Chuvia

en: Rain showers
gl: Ballóns

en: Rain with thunder
gl: Choiva con treboada

en: Re_fresh
gl: Actualiza_r

en: Relative humidity
gl: Humidade relativa

en: Results
gl: Resultados

en: SE
gl: SL

en: SW
gl: SO

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
gl: Despraza os valores actuais fora do área de texto e os novos cara dentro no canto de simplemente cambialos. Desmarque esta opción se atopa que a animación o distrae.

en: Search
gl: Buscar

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
gl: Buscar unha nova posición e detectar os seus parámetros automaticamente.

en: Search location
gl: Buscar posición

en: Searching...
gl: Buscando...

en: Select _font
gl: _Seleccionar o tipo de letra

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
gl: Seleccione un valor da lista de campos a amosar e prema neste botón para eliminalo.

en: Select font
gl: Seleccionar o tipo de letra

en: Short-term forecast data unavailable.
gl: Os datos de prognóstico a curto prazo non están dispoñíbeis.

en: Show current weather conditions
gl: Amosar as condicións meteorolóxicas actuais

en: Show scroll_box
gl: Amosar a area de _texto

en: Show weather conditions and forecasts
gl: Amosar as condicións e as previsións meteorolóxicas

en: Shows the forecasts in a table with the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in columns and the days in rows.
gl: Amosa as previsións nunha táboa cos horarios (mañá, tarde, noite, madrugada) en columnas e os días en filas.

en: Simple
gl: Sinxelo

en: Sleet
gl: Auganeve

en: Sleet showers
gl: Chuvascos con posibilidade de xeada

en: Sleet showers with thunder
gl: Xeada con posibilidade de treboada

en: Sleet with thunder
gl: Auganeve con treboada

en: Snow
gl: Neve

en: Snow showers
gl: Chuvascos con posibilidade de nevada

en: Snow showers with thunder
gl: Nevada con posibilidade de treboada

en: South
gl: Sur

en: South-East
gl: Sueste

en: South-West
gl: Suroeste

en: Sunny
gl: Soleado

en: Temperature
gl: Temperatura

en: Temperature (T)
gl: Temperatura (T)

en: The Canadian counterpart to the US windchill/heat index, with the wind chill being similar to the previous model but with slightly different constraints. Instead of the heat index <i>humidex</i> will be used. For wind chill to become effective, wind speeds need to be above 2.0 km/h (1.24 mph) and air temperature below or equal to 0 °C (32 °F). For humidex, air temperature needs to be at least 20.0 °C (68 °F), with a dewpoint greater than 0 °C (32 °F). If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
gl: O equivalente canadense do índice frío do vento / requeimón de Estados Unidos de América, sendo o frío do vento semellante ao modelo anterior pero con leves diferencias nas restricións. No canto do índice de requeimón usarase <i>«humidex»</i>. Para que o frío do vento se volva efectivo, as velocidades do vento deben estar por riba de 2,0 km/h (1,24 mph) e unha temperatura do ar inferior ou igual a 0 °C (32 °F). Para «humidex», a temperatura do ar debe ser de polo menos 20.0 °C (68 °F), cun punto de rosca superior a 0 °C (32 °F). Se non se cumpren estas condicións, amosarase a temperatura do ar.

en: The English word <i>inch</i> comes from Latin <i>uncia</i> meaning <i>one-twelfth part</i> (in this case, one twelfth of a foot). In the past, there have been many different standards of the inch with varying sizes of measure, but the current internationally accepted value is exactly 25.4 millimeters.
gl: A palabra inglesa <i>polgada</i> provén do latín <i>uncia</i> que significa unha <i>duodécima parte</i> (neste caso, un duodécimo dun pé). No pasado, houbo moitos estándares diferentes da polgada con tamaños diferentes de medida, pero o valor internacional actual aceptado é exactamente de 25,4 milímetros.

en: The Norwegian Meteorological Institute
gl: Instituto de meteoroloxía noruegués

en: The amount of rain, drizzle, sleet, hail, snow, graupel and other forms of water falling from the sky over a specific period.
    
    The values reported by met.no are those of precipitation in the liquid state - or in other words: of rain -, so if snow is expected (but not sleet), then the amount of snow will be <i>guessed</i> by multiplying the original value by a ratio dependent on the air temperature:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Example: If temperature is -5 °C (12 °F), then snow density will be low and a rain to snow ratio of 1:10 will be used for calculation. Assuming the reported value is 5 mm, then the calculated amount of snow precipitation is 50 mm.
    
    <b>Note</b>: While air temperature is an important factor in this calculation, there are other influencing factors that the plugin doesn't know about like the type of snow and ground temperature. Because of that, these rules will only lead to rough estimates and may not represent the real amount of snow.
gl: A cantidade de choiva, poalla, auganeve, pedrazo, neve, neve granulada e outras formas de auga que caen do ceo durante un período específico.
    
     Os valores informados por met.no son os de precipitación no estado líquido, ou noutras palabras: da choiva, polo que se se prevé a neve (pero non a auganeve), entón <i>estimarase</i> a cantidade de neve multiplicando o valor orixinal por unha relación dependente da temperatura do ar:
    
    T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt; -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
    -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt; -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
    -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt; -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
    -0.6 °C (31 °F) &lt; T =&gt; 1:3
    
     Exemplo: Se a temperatura é de -5 °C (12 °F), a densidade de neve será baixa e unha razón de choiva de neve de 1:10 será utilizada para o cálculo. Supoñendo que o valor fornecido é de 5 mm, a cantidade calculada de precipitación de neve é ​​de 50 mm.
    
     Nota: Aínda que a temperatura do ar é un factor importante neste cálculo, hai outros factores de influencia que o engadido non sabe, como o tipo de neve e temperatura do chan. Por iso, estas regras só levarán a estimacións aproximadas e poden non representar a cantidade real de neve.

en: The current Fahrenheit temperature scale is based on one proposed in 1724 by the physicist Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F was the freezing point of brine on the original scale at standard atmospheric pressure, which was the lowest temperature achievable with this mixture of ice, salt and ammonium chloride. The melting point of water is at 32 °F and its boiling point at 212 °F. The Fahrenheit and Celsius scales intersect at -40 degrees. Even in cold winters, the temperatures usually do not fall into negative ranges on the Fahrenheit scale.
    With its inventor being a member of the Royal Society in London and having a high reputation, the Fahrenheit scale enjoyed great popularity in many English-speaking countries, but was replaced by the Celsius scale in most of these countries during the metrification process in the mid to late 20th century.
gl: A escala de temperatura Fahrenheit actual baséase nunha proposta en 1724 polo físico Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F foi o punto de conxelación de salmoira na escala orixinal a presión atmosférica estándar, que era a temperatura máis baixa alcanzábel con esta mestura de xeo, sal e cloruro de amonio. O punto de fusión da auga está a 32 °F e o seu punto de ebulición a 212 °F. As escalas Fahrenheit e Celsius crúzanse a -40 graos. Mesmo en invernos fríos, as temperaturas xeralmente non caen en rangos negativos na escala Fahrenheit.
    Co seu inventor sendo membro da Royal Society en London e tendo unha gran reputación, a escala Fahrenheit gozaba de gran popularidade en moitos países de fala inglesa, pero foi substituída da pola escala Celsius na maioría destes países durante o proceso paso ao sistema métrico na segunda metade do século 20.

en: The foot per second (pl. feet per second) in the imperial unit system is the counterpart to the meter per second in the International System of Units.
gl: O pé por segundo (pl. pés por segundo)  no sistema de unidades do imperio británico é o equivalente do metro por segundo no Sistema Internacional de Unidades.

en: The knot is a unit of speed equal to one international nautical mile (1.852 km) per hour, or approximately 1.151 mph, and sees worldwide use in meteorology and in maritime and air navigation. A vessel travelling at 1 knot along a meridian travels one minute of geographic latitude in one hour.
gl: O nó é unha unidade de velocidade igual a unha milla náutica internacional (1.852 km) por hora, ou aproximadamente 1.151 mph, e ven sendo usado mundialmente na meteoroloxía e na navegación marítima e aérea. Un navío que viaxa a 1 nó por un meridiano viaxa un minuto de latitude xeográfica nunha hora.

en: The meter is the fundamental unit of length in the International System of Units. Originally intended to be one ten-millionth of the distance from the Earth's equator to the North Pole at sea level, its definition has been periodically refined to reflect growing knowledge of metrology (the science of measurement).
gl: O metro é a unidade fundamental de lonxitude no Sistema Internacional de Unidades. Orixinalmente destinado a ser un dez millóns da distancia do ecuador da Terra ao Polo Norte a nivel do mar, a súa definición foi refinada periodicamente para reflectir o crecente coñecemento da metroloxía (a ciencia da medición).

en: The pascal, named after mathematician, physicist and philosopher Blaise Pascal, is a SI derived unit and a measure of force per unit area, defined as one newton per square meter. One standard atmosphere (atm) is 1013.25 hPa.
gl: O pascal, nomeado despois do matemático, físico e filósofo Blaise Pascal, é unha unidade derivada do SI e unha medida de forza por área unitaria, definida como un newton por metro cadrado. Unha atmosfera estándar (atm) é de 1013,25 hPa.

en: The pound per square inch is a unit of pressure based on avoirdupois units (a system of weights based on a pound of 16 ounces) and defined as the pressure resulting from a force of one pound-force applied to an area of one square inch. It is used in the United States and to varying degrees in everyday life in Canada, the United Kingdom and maybe some former British Colonies.
gl: A libra por polgada cadrada é unha unidade de presión baseada en unidades «avoirdupois» (un sistema de pesos baseado nunha libra de 16 onzas) e definido como a presión resultante dunha forza dun quilo-forza aplicada a unha área de 1 polgada cadrada. É usado nos Estados Unidos e en diversos graos na vida cotiá en Canada, United Kingdom e quizais algunhas excolonias británicas.

en: The sun never rises and sets at %s.
gl: O sol non nace e ponse ás %s.

en: The sun never rises today.
gl: O sol non nace hoxe.

en: The sun never sets today.
gl: O sol non se pon hoxe.

en: The sun rises at %s and never sets.
gl: O sol nace ás %s e non se pon.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
gl: O sol nace ás %s e ponse ás %s.

en: The torr unit was named after the physicist and mathematician Evangelista Torricelli who discovered the principle of the barometer in 1644 and demonstrated the first mercury barometer to the general public. A pressure of 1 torr is approximately equal to one millimeter of mercury, and one standard atmosphere (atm) equals 760 Torr.
gl: A unidade torr foi nomeada despois do físico e matemático Evangelista Torricelli que descubriu o principio do barómetro en 1644 e presentou o primeiro barómetro de mercurio ao público en xeral. Unha presión de 1 torr é aproximadamente igual a un milímetro de mercurio, e unha atmosfera estándar (atm) é igual a 760 Torr.

en: The weight of the air that makes up the atmosphere exerts a pressure on the surface of the Earth, which is known as atmospheric pressure. To make it easier to compare the value to other values for locations with different altitudes, atmospheric pressure is adjusted to the equivalent sea-level pressure and called barometric pressure. Rising barometric pressures generally indicate an improvement in weather conditions, while falling pressures mean deterioration.
gl: O peso do ar que compón a atmosfera exerce unha presión sobre a superficie da terra, este coñécese como presión atmosférica. Para facer máis doado comparar o valor con outros valores de posicións con diferentes altitudes, a presión atmosférica axústase á presión equivalente ao nivel do mar e chámase presión barométrica. O aumento da presión barométrica xeralmente indica unha mellora nas condicións meteorolóxicas, mentres que a caída da presión significa empeoramento.

en: There may be problems with some themes that cause the scrollbox text to be hardly readable. If this is the case or you simply want it to appear in another color, then you can change it using this button. Middle-click on the button to unset the scrollbox text color.
gl: Pode haber problemas con algúns temas que dificultan a lectura da area de texto. Se este é o caso ou simplemente quere que apareza noutra cor, entón pode mudala usando este botón. Prema no botón central para restabelecer o valor predeterminado do seu tema.

en: These are the values that will be shown in the scrollbox. Select a single value here and click the appropriate button to remove it or move it up and down in the list.
gl: Estes son os campos que se amosarán na area de texto. Seleccione aquí un só valor e prema no botón correspondente para eliminalo ou movelo cara arriba ou cara abaixo na lista.

en: Third quarter
gl: Cuarto minguante

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
gl: Isto informa da dirección cardinal (norte, leste, sur, oeste) de onde o vento está a vir.

en: This gives the direction the wind is coming from in azimuth degrees (North = 0°, East = 90°, South = 180° and West = 270°).
gl: Isto informa da dirección de onde o vento está a vir en graos acimutais (norte = 0 °, leste = 90 °, sur = 180 ° e oeste = 270 °).

en: This gives the low-level cloud cover in percent. According to WMO definition, low-level clouds can be found at altitudes below 4,000 m (13,000 ft), or 5,000 m (16,000 ft) at the equator, though their basis often lie below 2,000 m (6,500 ft). They are mainly composed of water droplets or ice particles and snow, when temperatures are cold enough.
gl: Isto dá a capa de nubes de baixo nivel en porcentaxe. Segundo a definición da OMM, as nubes de baixo nivel poden atoparse en altitudes inferiores a 4.000 m (13.000 pés) ou 5.000 m (16.000 pés) no ecuador, aínda que a súa base a miúdo está por debaixo de 2.000 m (6.500 pés). Están principalmente compostos por pingas de auga ou partículas de xeo e neve cando as temperaturas son frías dabondo.

en: This is the model used by the Australian Bureau of Meteorology, especially adapted for the climate of this continent. Possibly used in Central Europe and parts of other continents too, but then windchill and similar values had never gained that much popularity there as in the US or Canada, so information about its usage is scarce or uncertain. It depends on air temperature, wind speed and humidity and can be used for lower and higher temperatures alike.
gl: Este é o modelo utilizado pola Oficina de Meteoroloxía Australiana, especialmente adaptado para o clima deste continente. Probabelmente empregado Europa Central e en partes doutros continentes, pero a alí os valores do frio do vento e semellantes nunca gañaron moita popularidade como nos Estados Unidos de América ou Canadá, polo que a información sobre o seu uso é escasa ou incerta. Depende da temperatura do ar, a velocidade do vento e a humidade e pode usarse tanto para temperaturas baixas como altas.

en: This is the temperature to which air must be cooled to reach 100% relative humidity, given no change in water content. Reaching the dew point halts the cooling process, as condensation occurs which releases heat into the air. A high dew point increases the possibility of rain and severe thunderstorms. The dew point allows the prediction of dew, frost, fog and minimum overnight temperature, and has influence on the comfort level one experiences.
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no.
gl: Esta é a temperatura á que se debe arrefriar o ar para acadar o 100% de humidade relativa, sen que se produza ningún cambio no contido de auga. Chegar ao punto de resío detén o proceso de arrefriamento, xa que se produce condensación que libera calor ao ar. Un alto punto de resío aumenta a posibilidade de choiva e tormentas severas. O punto de resío permite a predición de resío, xeadas, néboas e temperatura mínima durante a madrugada, tendo influencia no nivel de confort que se sente.
    
     <b>Nota:</b> este é un valor calculado non fornecido por met.no.

en: This reports the high-level cloud cover in percent. According to WMO definition, high-level clouds can be found in altitudes of 8,000 to 15,000 m (26,000 to 49,000 ft), or 10,000 m-18,000 m (33,000-59,000 ft) at the equator, where temperatures are so low that they are mainly composed of ice crystals. While typically thin and white in appearance, they can be seen in a magnificent array of colors when the sun is low on the horizon.
gl: Isto informa da capa de nubes de alto nivel en porcentaxe. Segundo a definición da OMM, poden atoparse nubes de alto nivel en altitudes de entre 8.000 e 15.000 m (26.000-49.000 pés) ou 10.000 m-18.000 m (33.000-59.000 pés) no ecuador, onde as temperaturas son tan baixas que están compostas principalmente de cristais de xeo. Aínda que en son tipicamente finas e brancas en aparencia, poden verse nunha magnífica variedade de cores cando o sol está baixo no horizonte.

en: This specifies the mid-level cloud cover in percent. According to WMO definition, mid-level clouds form in heights of 4,000-8,000 m (13,000-26,000 ft), or 5,000-10,000 m (16,000-33,000 ft) at the equator. Like their low-level cousins, they are principally composed of water droplets. When temperatures get low enough, ice particles can replace the droplets.
gl: Isto especifica a capa de nubes de nivel medio en porcentaxe. Segundo a definición da OMM, as nubes de nivel medio fórmanse en alturas de 4.000-8.000 m (13.000-26.000 pés), ou 5.000-10.000 m (16.000-33.000 pés) no ecuador. Do mesmo xeito que as súas curmáns de baixo nivel, están compostas principalmente por pingas de auga. Cando as temperaturas baixan dabondo as partículas de xeo poden substituír as pingas.

en: Thunder showers
gl: Chuvascos con posibilidade de treboada

en: Thundersnow
gl: Treboada de neve

en: Today
gl: Hoxe

en: Tomorrow
gl: Mañá

en: Unable to open the following url: %s
gl: Non se puido abrir o seguinte url: %s

en: Unnamed place
gl: Lugar sen nome

en: Unset
gl: Sen configurar

en: Use only a single _panel row
gl: Usar só unha única fila do _panel

en: Used in North America, wind chill will be reported for low temperatures and heat index for higher ones. At night, heat index will be replaced by the Summer Simmer Index. For wind chill, wind speeds need to be above 3.0 mph (4.828 km/h) and air temperature below 50.0 °F (10.0 °C). For heat index, air temperature needs to be above 80 °F (26.7 °C) - or above 71.6 °F (22 °C) at night - and relative humidity at least 40%. If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
gl: Usado en América do Norte, amosará o frío do vento para índices de baixas temperaturas e a temperatura de requeimón para as altas. Na madrugada, o índice de requeimón será substituído polo índice de verán «Simmer». Para o frío do vento, as velocidades do vento deben estar por riba de 3,0 mph (4.828 km/h) e a temperatura do ar por debaixo de 50,0 °F (10,0 °C). Para a temperatura de requeimón, a temperatura do ar debe ser superior a 80 °F (26,7 °C) ou superior a 71,6 °F (22 °C) na madrugada e humidade relativa de polo menos o 40%. Se non se cumpren estas condicións, amosarase a temperatura do ar.

en: Verbose
gl: Detallado

en: W
gl: O

en: WB
gl: VB

en: WD
gl: DV

en: WS
gl: VV

en: Waning crescent
gl: Lúa minguante

en: Waning gibbous
gl: Lúa xibosa minguante

en: Waxing crescent
gl: Lua crecente

en: Waxing gibbous
gl: Lúa xibosa crecente

en: Weather Report
gl: Informe meteorolóxico

en: Weather Update
gl: Actualización do tempo

en: West
gl: Oeste

en: Wikipedia
gl: Galipedia

en: Wind direction (WD)
gl: Dirección do vento (DV)

en: Wind direction in degrees (WD)
gl: Dirección do vento en graos (DG)

en: Wind speed (WS)
gl: Velocidade do vento (VV)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
gl: Velocidade do vento - Escala Beaufort (VB)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
gl: As velocidades de vento na TV ou nas noticias adoitan fornecerse en km/h.

en: Windchill/Heat index
gl: Vento frío/requeimón

en: Windchill/Humidex
gl: Vento frío/Humidex

en: _Appearance
gl: _Aparencia

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Details
gl: _Detalles

en: _Forecast
gl: _Prognóstico

en: _Forecast layout:
gl: _Disposición da previsión:

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Icon theme:
gl: Tema de _iconas:

en: _Location
gl: _Posición

en: _Number of forecast days:
gl: _Número de días de previsión:

en: _Remove
gl: _Eliminar

en: _Round values
gl: A_rredondar valores

en: _Scrollbox
gl: _Área de texto

en: _Temperature:
gl: _Temperatura:

en: _Timezone:
gl: _Fuso horario:

en: _Tooltip style:
gl: _Estilo da indicación:

en: _Units
gl: _Unidades

en: _Wind speed:
gl: _Velocidade do vento:

en: feet
gl: pés

en: getting %s
gl: estase a obter %s

en: meters
gl: metros

en: unknown
gl: descoñecido
