akregator - en to hne translation catalogue (260 entries)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
hne[0]: (1बिनपढ़ा आलेख)
hne[1]: (%1 बिनपढ़े आलेख)

en:  (no unread articles)
hne: (बिनपढ़े आलेख नइ)

en: &Add Feed...
hne: फीड जोड़व... (&A)

en: &Article
hne: आलेख (&A)

en: &Configure Akregator...
hne: ए-के-रेगेटर कान्फिगर करव... (&C)

en: &Delete
hne: मेटाव (&D)

en: &Delete Feed
hne: फीड मेटाव (&D)

en: &Delete Folder
hne: फोल्डर मेटाव (&D)

en: &Delete articles older than:
hne: एखर से अधिक जुन्ना आलेख मन ल मेटाव: (&D)

en: &Edit
hne: संपादन (&E)

en: &Edit Feed...
hne: फीड संपादित करव...

en: &Export Feeds...
hne: फीड्स निर्यात करव... (&E)

en: &Fetch Feed
hne: फीड लाव (&F)

en: &Fetch Feeds
hne: फीड लााव (&F)

en: &File
hne: फाइल (&F)

en: &General
hne: सामान्य (&G)

en: &Go
hne: जाव (&G)

en: &Import Feeds...
hne: फीड्स आयात करव... (&I)

en: &Keep all articles
hne: सब्बो आलेख मन ल रखे रहव (&K)

en: &Mark As
hne: ये रूप मं चिनहा लगाव (&M)

en: &Mark Feed as Read
hne: फीड ल पढ़िस चिनहा लगाव (&M)

en: &Mark Feeds as Read
hne: फीड्स ल पढ़िस होय चिनहा लगाव (&M)

en: &Mark as Important
hne: जरूरी के रूप मं चिनहा लगाव (&M)

en: &Name:
hne: नाम: (&N)

en: &Next Article
hne: अगला आलेख (&N)

en: &Next Feed
hne: अगला फीड (&N)

en: &Normal View
hne: सामान्य दृस्य (&N)

en: &Open Homepage
hne: घरपेज खोलव (&O)

en: &Previous Article
hne: पिछला आलेख (&P)

en: &Previous Feed
hne: पिछला फीड (&P)

en: &Rename Folder
hne: फोल्डर नाम बदलव (&R)

en: &Save Link As...
hne: संकली अइसन सहेजव (&S)

en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

en: &URL:
hne: यूआरएलः (&U)

en: &Use default settings
hne: डिफाल्ट सेटिंग उपयोग करव (&U)

en: &Use interval fetching
hne: अंतराल से प्राप्त करव (&U)

en: &View
hne: देखव (&V)

en: &Widescreen View
hne: वाइडस्क्रीन दृस्य (&W)

en: 'Delayed mark as read' feature
hne: 'संदेस मन ल पढ़िस चिनहित करे मं देरी' विसेसता

en: (c), 2004 - 2008 Frank Osterfeld
hne: (c), 2004 - 2008 फ्रैंक ओस्टरफील्ड

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
hne: <qt>का आप मन सही मं आलेख <b>%1</b> ल मिटाना चाहथो ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
hne: <qt>का आप मन सही मं एखर फीड <b>%1</b> ल मिटाना चाहथो ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
hne: का आप मन सचमुच एखर फोल्डर <b>%1</b> अउ एखर फीड मन अउ उप-फोल्डर मन ल मिटाना चाहथो ?

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
hne: <qt>का आप मन सही मं एखर फीड ल मिटाना चाहथो ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
hne: <qt>का आप मन सही मं एखर फोल्डर अउ एखर फीड अउ सबफोल्डर मन ल मिटाना चाहथो ?</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
hne: <qt>मानक फीड सूची खराब हे (अवैध एक्सएमएल). एक बैकअप बनाइस:<p><b>%1</b></p></qt>

en: A KDE Feed Reader
hne: केडीई फीड रीडर

en: About
hne: के बारे में

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
hne: पहुंच मना करिस: फीड सूची <b>%1</b> मं सहेज नइ सकिस. अपन अनुमति जांचव.

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
hne: पहुंच अस्वीकृत: फाइल %1 मं लिख नइ सकिस. अपन अनुमति जांचव.

en: Add Feed
hne: फीड जोड़व

en: Add Folder
hne: फोल्डर जोड़व

en: Add Imported Folder
hne: आयातित फोल्डर जोड़व

en: Add New Source
hne: नवा स्त्रोत जोड़व

en: Adva&nced
hne: उन्नत (&n)

en: Akregator
hne: ए-के-रेगेटर

en: All Articles
hne: सब्बो आलेख

en: All Feeds
hne: सब्बो फीड्स

en: Anne-Marie Mahfouf
hne: एन्ने मैरी मेहफोफ

en: Ar&chive
hne: अभिलेखागार मं डालव (&c)

en: Archive Backend
hne: अभिलेखागार बैकएन्ड

en: Archive Mode
hne: अभिलेख मोड

en: Article Limit
hne: आलेख सीमा

en: Article List
hne: आलेख सूची

en: Article List Colors
hne: आलेख सूची रंग

en: Article display mode.
hne: आलेख प्रदर्सक मोड.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
hne: लेखक

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
hne: सामान

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
hne: तारीक

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
hne: फीड

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
hne: सीर्सक

en: Articles
hne: आलेख

en: Articles list.
hne: आलेख मन के सूची.

en: Author
hne: लेखक

en: Author of librss
hne: लिबआरएसएस के लेखक

en: Bug tracker management, Usability improvements
hne: बग ट्रैकर प्रबंधन, उपयोगिता सुधार

en: C&ombined View
hne: मिलिस-जुला दृस्य (&o)

en: Christof Musik
hne: क्रिस्टोफ म्यूसिक

en: Close the current tab
hne: अभी हाल के टैब बंद करव

en: Columns
hne: खंभा

en: Complete Story
hne: पूरा कथा

en: Concurrent Fetches
hne: कान्करंट फेचेस

en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
hne: कोनो आलेख ल चुने के अउ ओला पढ़ ले चिनहित करे के बीच के देरी के कान्फिगर करे जाय जा सके समय.

en: Configure Feeds
hne: फीड कान्फिगर करव

en: Contributor
hne: सहयोगी

en: Copy &Link Address
hne: संकली पता नकल करव (&L)

en: Copy Link Address
hne: संकली पता नकल करव

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
hne: फाइल %1 आयात नइ कर सकिस (कोई वैध ओपीएमएल नइ)

en: Date
hne: तारीक

en: Default Archive Settings
hne: डिफाल्ट अभिलेख सेटिंग

en: Default expiry age for articles in days.
hne: आलेख मन के कालातीत होए के डिफाल्ट उम्र दिनों में.

en: Delete Article
hne: आलेख मेटाव

en: Delete Expired Articles
hne: कालातीत आलेख मन ल मेटाव

en: Delete Feed
hne: फीड मेटाव

en: Delete Folder
hne: फोल्डर मेटाव

en: Delete articles older than:
hne: एखर से अधिक जुन्ना आलेख मन ल मेटाव:

en: Delete expired articles
hne: कालातीत आलेख मन ल मेटाव

en: Detach Tab
hne: टैब ल अलग करव

en: Developer
hne: डेवलपर

en: Di&sable archiving
hne: अभिलेखन अक्छम करव (&s)

en: Disable Archiving
hne: अभिलेखन अक्छम

en: Display name of RSS column
hne: आरएसएस खंभा के प्रदर्सक नाम

en: Do Not Expire Important Articles
hne: जरूरी आलेख मन के अवधि नइ बीते देव

en: Do not expire important articles
hne: आयातित आलेख मन ल कालातीत नइ करव

en: Do not save any articles
hne: कोनो आलेख मन ल सहेजव नइ

en: Downloading %1
hne: %1 ल डाउनलोड करत हे

en: Eckhart Woerner
hne: एकहार्ट वार्नर

en: Eike Hein
hne: एइक हेइन

en: Expiry Age
hne: कालातीत होए के उम्र

en: Fe&tch All Feeds
hne: सब्बो फीड्स लाव (&t)

en: Feed &URL:
hne: फीड यूआरएल: (&U)

en: Feed Properties
hne: फीड गुन

en: Feed added:
     %1
hne: फीड जोड़ दे गिस:
     %1

en: Feed found, downloading...
hne: फीड मिलिस, डाउनलोड करत हे...

en: Feed not found from %1.
hne: %1 से फीड नइ मिलिस.

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
hne: फीड्स

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
hne: कुल

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
hne: बिनपढ़ा

en: Feeds
hne: फीड्स

en: Feeds added:
     %1
hne: फीडों ल जोड़ दे गिस:
     %1

en: Fetch aborted
hne: फीड लाना छोड़ दे गिस.

en: Fetch all fee&ds on startup
hne: सुरू होत ही सब्बो फीड मन ल लाव (&d)

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
hne: सब्बो फीड्स ल हर एक %1 मिनट मं लाव.

en: Fetch completed
hne: फीड लाना पूरा

en: Fetch error
hne: फीड लाय मं गलती

en: Fetch feedlist on startup.
hne: सुरू मं फीडसूची प्राप्त करव.

en: Fetch feeds every:
hne: फीड्स प्राप्त करव हर एक:

en: Fetch on startup
hne: सुरू मं प्राप्त करव

en: Fetching Feeds...
hne: फीड्स प्राप्त करत हे...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
hne: पहिली (प्राय: खड़ा) विभाजक विजेट आकार.

en: Fixed font:
hne: स्थिर फोंटः

en: Folder name:
hne: फोल्डर नाम:

en: Font Size
hne: फोंट आकार

en: Fonts
hne: फोंट

en: Frank Osterfeld
hne: फ्रैंक ओस्टरफील्ड

en: Frerich Raabe
hne: फ्रेरिक राबे

en: Gary Cramblitt
hne: गैरी क्रैम्ब्लिट

en: Gentoo Ebuild
hne: जेंटू ई-बिल्ड

en: George Staikos
hne: जार्ज स्टायकास

en: Go Down in Tree
hne: ट्री मं नीचे जाव

en: Go Left in Tree
hne: ट्री मं डेरी जाव

en: Go Right in Tree
hne: ट्री मं जेवनी जाव

en: Go Up in Tree
hne: ट्री मं ऊपर जाव

en: Go to Bottom of Tree
hne: ट्री के तल मं जाव

en: Go to Top of Tree
hne: ट्री मं सीर्स मं जाव

en: Handbook
hne:  हेंडबुक

en: Heinrich Wendel
hne: हेनरिच वेंडेल

en: Icons
hne: चिनहा

[ctx: Important articles filter]
en: Important
hne: जरूरी

en: Imported Folder
hne: आयातित फोल्डर

en: Imported folder name:
hne: आयातित फोल्डर नाम:

en: Insomnia
hne: अनिद्रा

en: Interval for autofetching
hne: अपने अपन प्राप्त करे के अंतराल

en: Interval for autofetching in minutes.
hne: अपने अपन प्राप्त करे के अंतराल मिनटों में.

en: KDE Apps
hne: केडीई अनुपरयोग

en: KDE Dot News
hne: केडीई डाट समाचार

en: Keep All Articles
hne: सब्बो आलेख मन ल रखे रहें

en: Left mouse click:
hne: डेरी मुसुवा किलिक:

en: Limit Number of Articles
hne: आलेख मन के संख्या सीमित करव

en: Limit archi&ve to:
hne: अभिलेख ल सीमित करव: (&v)

en: Limit the number of articles in a feed
hne: फीड मं आलेख मन के संख्या सीमित करव

en: Load the &full website when reading articles
hne: जब आलेख मन ल पढ़ रहे होही तहां पूरा वेबसाइट पढ़व (&f)

en: Loading canceled
hne: लोड करना खारिज

en: Loading completed
hne: लोड करना पूरा

en: Loading...
hne: लोड करत हे...

en: Ma&rk All Feeds as Read
hne: सब्बो फीड्स ल पढ़िस चिनहा लगाव (&r)

en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: Maintainer
hne: मेंटेनर

en: Mar&k articles as read when they arrive
hne: आलेख मन ल पढ़िस गिस चिनहा लगाव जब ओ मन आव (&k)

en: Mar&k selected article read after
hne: एखर बाद आलेख मन ल पढ़ ले गिस चिनहा लगाव: (&k)

en: Marcel Dierkes
hne: मार्सल डिर्क्स

en: Mark &all feeds as read on startup
hne: सुरू होत ही सब्बो फीड मन ल पढ़िस होय चिनहा लगाव (&a)

en: Mark all feeds as read on startup
hne: सुरू मं सब्बो फीड्स ल पढ़िस होय चिनहा लगाव.

en: Mark all feeds as read on startup.
hne: सुरू मं सब्बो फीड्स ल पढ़िस होय चिनहा लगाव.

en: Mark selected article as new
hne: चुने गे आलेख ल नवा चिनहा लगाव

en: Mark selected article as read
hne: चुने गे संदेस मन ल पढ़िस चिनहा लगाव

en: Mark selected article as unread
hne: चुने गे आलेख मन ल बिन पढ़िस चिनहा लगाव

en: Medium font size:
hne: मध्यम फोंट आकार:

en: Middle mouse click:
hne: मध्य मुसुवा किलिक:

en: Minimum font size:
hne: सबसे कम फोंट आकार:

en: Move Node Down
hne: मोड नीचे खिसकाव

en: Move Node Left
hne: नोड डेरी खिसकाव

en: Move Node Right
hne: नोड जेवनी खिसकाव

en: Move Node Up
hne: नोड ऊपर खिसकाव

en: N&ext Unread Feed
hne: अगला बिनपढ़ा फीड (&e)

en: Ne&w Folder...
hne: नवा फोल्डर... (&w)

en: Ne&xt Unread Article
hne: अगला बिनपढ़ा आलेख (&x)

en: Network
hne: नेटवर्क

[ctx: New articles filter]
en: New
hne: नवा

en: New articles:
hne: नवा आलेख:

en: Notify when new articles arri&ve
hne: जब नवा आलेख प्राप्त होही तहां सूचित करव

en: Number of articles to keep per feed.
hne: प्रति फीड रखे जाय वाले आलेख मन के संख्या.

en: Number of concurrent fetches
hne: समवर्ती प्राप्ति के संख्या

en: OPML Parsing Error
hne: ओपीएमएल पारसिंग गलती

en: Open Link in External &Browser
hne: संकली बाहिरी ब्राउजर मं खोलव (&B)

en: Open Link in New &Tab
hne: संकली नवा टैब मं खोलव (&T)

en: Open in Background Tab
hne: पेज-भूमि टैब मं खोलव

en: Open in External Browser
hne: बाहिरी ब्राउजर मं खोलव

en: Open in Tab
hne: टैब मं खोलव

en: Opening Feed List...
hne: फीड सूची खोलत हे...

en: Philipp Droessler
hne: फिलिप ड्रोसेलर

en: Pierre Habouzit
hne: पियरे हबाउजित

en: Planet KDE
hne: प्लेनेट केडीई

en: Pre&vious Unread Article
hne: पिछला बिनपढ़ा आलेख (&v)

en: Prev&ious Unread Feed
hne: पिछला बिनपढ़ा फीड (&i)

en: Read Error
hne: पढ़े मं गलती

en: Remove &Important Mark
hne: महत्वपूर्न चिनहा मेटाव (&I)

en: Sans serif font:
hne: संस-सेरिफ फोंट:

en: Sashmit Bhaduri
hne: सस्मित भादुड़ी

en: Save an unlimited number of articles.
hne: आलेख मन के असीमित संख्या सहेजव.

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
hne: दुसरा (प्राय: आड़ा) विभाजक विजेट आकार.

en: Select Next Tab
hne: अगला टैब चुनव

en: Select Previous Tab
hne: पिछला टैब चुनव

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
hne: एला चुनव यदि आप मन चाहथो कि नवा आलेख मन के आने के सूचना दे जाही.

en: Send &File...
hne: फाइल भेजव... (&F)

en: Send &Link Address...
hne: संकली पता भेजव... (&L)

en: Serif font:
hne: सेरिफ फोंट:

en: Show Quick Filter
hne: क्विक छनइया देखाव

en: Show Quick Filter Bar
hne: क्विक छनइया पट्टी देखाव

en: Show close buttons on tabs
hne: टैब्स मं बन्द बटन देखाव

en: Show close buttons on tabs instead of icons
hne: चिनहा मन के बदले हर टैब के भीतर बन्द बटन दिखाव

en: Show tra&y icon
hne: तस्तरी चिनहा देखाव (&y)

en: Show tray icon
hne: तस्तरी चिनहा देखाव

en: Sizes for first splitter
hne: पहिली विभाजक बर आकार

en: Sizes for second splitter
hne: दुसरा विभाजक बर आकार

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
hne: निरधारित करथे  कि बैलून सूचना मन ल उपयोग के जाय या नइ.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
hne: निरधारित करथे  कि तस्तरी चिनहा देखाय  जाय या नइ.

en: Standard font:
hne: मानक फोंट:

en: Stanislav Karchebny
hne: स्तानिस्लाव कार्चेबनी

en: Startup
hne: सुरू में

en: Status Filter
hne: स्थिति छनइया

en: Stephan Binner
hne: स्टीफन बिनर

en: Teemu Rytilahti
hne: टीमू रायटिल्हाटी

en: Text Filter
hne: पाठ छनइया

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
hne: चुने गे फाइल %1 नइ पढ़ सकिस, देखव कि ए मिलत हे, या अभी हाल के कमइया से पढ़े जइसन हे.

en: Tons of bug fixes
hne: झौंहाों बग सुधार

en: U&se a custom update interval
hne: मनमाफिक अपडेट अंतराल उपयोग करव (&s)

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
hne: बिनपढ़ा

en: Unread articles:
hne: बिनपढ़े आलेख:

en: Untitled
hne: बिना सीर्सक

en: Use &notifications for all feeds
hne: सब्बो फीड मन बर सूचना मन ल उपयोग करव

en: Use HTML Cache
hne: एचटीएमएल कैस उपयोग करव

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
hne: जब एक्सटर्नल ब्राउजर मं  खोलेजाही तहां केडीई वेब ब्राउजर के उपयोग करव.

en: Use custom colors
hne: मनमाफिक रंग उपयोग करव

en: Use default KDE web browser
hne: डिफाल्ट केडीई वेब ब्राउजर के उपयोग करव

en: Use interval fetching
hne: अंतराल से प्राप्त करना उपयोग करव

en: Use notifications
hne: सूचना मन ल उपयोग करव

en: Use the &browser cache (less network traffic)
hne: ब्राउजर कैस परयोग करव (कम नेटवर्क ट्रैफिक) (&b)

en: Use the specified command when opening in external browser.
hne: जब एक्सटर्नल ब्राउजर के साथ  खोलेजाए तहां निरधारित कमांड के उपयोग करव.

en: Use this command:
hne: ये कमांड के उपयोग करव:

en: View Mode
hne: दृस्य मोड

en: What the click with left mouse button should do.
hne: डेरी मुसुवा बटन किलिक करे मं का होना चाही.

en: What the click with middle mouse button should do.
hne: मध्य मुसुवा बटन किलिक करे मं का होना चाही.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
hne: जब चुने जाय तहां कोनो आलेख ल पढ़ ले गिस चिनहित करे बर के कुछ देरी करे जाए.

en: Write Error
hne: लिखे मं गलती

en: You can view multiple articles in several open tabs.
hne: आप बहुत से आलेख मन ल बहुत अकन खुले टैब मं देख सकथो .

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
hne: नवा (&N)

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
hne: पढ़व (&R)

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
hne: बिनपढ़ा (&U)

en: firefox %u
hne: फायरफाक्स %u
