okular - en to hne translation catalogue (306 entries)

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
hne[0]: %1 पेज के कागद लोड करिस.
hne[1]: %1 पेज के कागद लोड करिस.

en: %1 Properties
hne: %1 गुन

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
hne[0]: %1
    
    %2 निसानी
hne[1]: %1
    
    %2 निसानी

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
hne: सहेजव '%1'...(&S)

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
hne: स्क्रीन %1

en: &Appearance
hne: सक्ल-सूरत (&A)

en: &Author:
hne: लेखकः (&A)

en: &Bookmarks
hne:  निसानी  (&B)

en: &Color:
hne: रंग: (&C)

en: &Continuous
hne: लगातार (&C)

en: &Delete
hne: मेटाव (&D)

en: &Edit
hne: संपादन (&E)

en: &Embedded Files
hne: भीतर मं बने फाइल मन ल (&E)

en: &File
hne: फाइल (&F)

en: &Fonts
hne: फोंट (&F)

en: &General
hne: सामान्य (&G)

en: &Go
hne: जाव (&G)

en: &Help
hne: मदद (&H)

en: &Import PostScript as PDF...
hne: पोस्ट-स्क्रिप्ट ल पीडीएफ के रूप मं आयात करव...(&I)

en: &Opacity:
hne: अपारदर्सिता: (&O)

en: &Open Pop-up Note
hne: पाप अप नोट खोलव (&O)

en: &Orientation
hne: दिसा-स्थिति (&O)

en: &Page:
hne: पेज: (&P)

en: &Properties
hne: गुन (&P)

en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

en: &Tools
hne: औजार (&T)

en: &Trim Margins
hne: हासिया कम करव (&T)

en: &View
hne: देखव (&V)

en: &View Mode
hne: दृस्य मोड (&V)

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
hne: फाइल

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
hne: स्रोत: %1

en: *|All Files
hne: *|सब्बो फाइल

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
hne: कोनो फाइल ल खोले बर <b>किलिक</b> करव या फिर कोनो वाले फाइल ल चुने बर <b>किलिक कर दबाए रखव</b>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
hne: <qt><strong>फाइल गलती!</strong> अस्थायी फाइल तैयार नइ कर सकिस<nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
hne: <qt><strong>फाइल गलती!</strong> फाइल <nobr><strong>%1</strong></nobr>को असंपीडित करे बर खोल नइ सकिस. फाइल ल लोड नइ कर सकिस.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
hne: <qt><strong>फाइल गलती!</strong> फाइल <nobr><strong>%1</strong> </nobr>को असंपीडित नइ कर सकिस. फाइल ल लोड नइ कर सकिस.</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
hne: फोंट एक्सट्रेक्ट करव (&E)

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
hne: अइसन सहेजव... (&S)

[ctx: @title:column]
en: Created
hne: बनिस

[ctx: @title:column]
en: Description
hne: वर्नन

[ctx: @title:column]
en: Modified
hne: सुधरिस

[ctx: @title:column]
en: Name
hne: नाम

[ctx: @title:column]
en: Size
hne: आकार

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
hne: भीतर मं बने फाइल

en: About Backend
hne: बैकएन्ड के बारे में...

en: Accessibility
hne: पहुंच

en: Accessibility Reading Aids
hne: पढ़े मं सहायक

en: Add Bookmark
hne: पसंद जोड़व

en: Advance to the Next Page
hne: अगले पेज मं जाव

en: Albert Astals Cid
hne: अलबर्ट एस्टल्स सिड

en: Annotation | %1 Annotations
hne[0]: एनोटेसन
hne[1]: %1 एनोटेसन

en: Annotation Properties
hne: एन्नोटेसन गुन

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
hne: पालीगान बनाव (एला बन्द करे बर पहिली बिन्दु मं किलिक करव)

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
hne: इनलाइन पाठ एन्नोटेसन (कोनो जोन ल चुने बर मुसुवा किलिक कर खींचव)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
hne: स्टैम्प चिनहा लगाव

en: Appearance
hne: रूप

en: Approved
hne: स्वीकृत

en: As Is
hne: जैसा हे

en: Author
hne: लेखक

en: Author: %1
hne: लेखक: %1

en: Back
hne: पीछू

en: Backend Selection
hne: बैकएन्ड चयन

en: Bookmark
hne:  निसानी

en: Bookmarks
hne:  निसानी

en: CID TrueType
hne: सीआईडी ट्रूटाइप

en: CID Type 0
hne: सीआईडी टाइप o

en: CID Type 0C
hne: सीआईडी टाइप 0सी

en: Caret
hne: केरट

en: Caret Properties
hne: केरट गुन

en: Case Sensitive
hne: केस सेंसिटिव

en: Case sensitive
hne: केस सेंसिटिव

en: Category
hne: स्रेनी

en: Click to begin
hne: सुरू करे बर किलिक करव

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
hne: कोनो फाइल ल खोले बर किलिक करव
    कोनो वाले फाइल ल खोले बर किलिक कर दबाए रखव

en: Close
hne: बंद करव

en: Close &Find Bar
hne: खोज पट्टी बन्द करव (&F)

en: Close this note
hne: ये नोट ल बंद करव

en: Comment
hne: टिप्पनी

en: Confidential
hne: गोपनीय

en: Configure Backends
hne: बैकएन्ड्स कान्फिगर करव

en: Configure Backends...
hne: बैकएन्ड्स कान्फिगर करव...

en: Configure Okular...
hne: ओकुलर कान्फिगर करव...

en: Configure Viewer...
hne: प्रदर्सक कान्फिगर करव...

en: Contents
hne: विसय सूची

en: Copy Link Address
hne: संकली पता नकल करव

en: Copy Text
hne: पाठ के नकल बनाव

en: Copy forbidden by DRM
hne: डीआरएम से नकल करे जाना प्रतिबंधित हे

en: Copy to Clipboard
hne: क्लिपबोर्ड मं नकल बनाव

en: Copyright
hne: कापीराइट

en: Could not load print preview part
hne: छपाई प्रिव्यू हिस्सा लोड नइ कर सकिस

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
hne: लिखे बर "%1" ल खोल नइ सकिस. फाइल सहेजे नइ गे हे.

en: Could not open %1. Reason: %2
hne: %1 ल  खोले नइ जा सकिस. कारन: %2

en: Could not open the temporary file for saving.
hne: अस्थायी फाइल ल सहेजे बर खोल नइ सकिस.

en: Created
hne: निर्मित

en: Created Okular from KPDF codebase
hne: केपीडीएफ कोडबेस से ओकुलर बनाइस

en: Creator
hne: बनइया

en: Departmental
hne: विभागीय

en: Description
hne: वर्नन

en: Description:
hne: वर्नन:

en: Draft
hne: ड्राफ्ट

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
hne: नकल करे बर पाठ/चित्र के चारों तरफ एक आयताकार बनाव.

en: E&xport As
hne: ये रूप मं निर्यात करव (&x)

en: Editor
hne: संपादक

en: Editor Options
hne: संपादक विकल्प

en: Ellipse
hne: दीर्घवृत्त

en: Embedded (subset)
hne: भीतर मं बने (सबसेट)

en: Embedded: %1
hne: भीतर मं बने: %1

en: End Presentation
hne: प्रस्तुतीकरन बन्द करव

en: Enrico Ros
hne: एनरिको रास

en: Enter at least 3 letters to filter pages
hne: पेज मन ल छनइया करे बर कम से कम तीन अक्छर भरे होही

en: Execute '%1'...
hne: चलाव '%1'...

en: Exit Presentation Mode
hne: प्रस्तुतीकरन मोड से बाहिर हों

en: Experimental
hne: परीक्छनाधीन

en: Expired
hne: मियाद खतम

en: File
hne: फाइल

en: File Attachment
hne: फाइल संलग्नक

en: File Attachment Properties
hne: फाइल अटेचमेंट गुन

en: File Size
hne: फाइल आकार

en: File not saved.
hne: फाइल ल सहेजे नइ गिस.

en: Filter Options
hne: फिल्टर विकल्प

en: Final
hne: आखरी

en: Find Next
hne: अगला खोजव

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
hne: अगला

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
hne: पिछला

[ctx: Find text]
en: F&ind:
hne: खोजव: (&i)

en: Find...
hne: खोजव...

en: First Page
hne: पहिली पेज

en: Fit &Page
hne: पेज मं जमाव (&P)

en: Fit &Width
hne: चौड़ाई मं जमाव (&W)

en: Fit Page
hne: पेज मं जमाव

en: Fit Width
hne: चौड़ाई जमाव

en: Follow This Link
hne: ये संकली मं जाव

en: Font:
hne: फोंटः

en: For Comment
hne: टिप्पनियों बर

en: For Public Release
hne: सार्वजनिक जारी करे बर

en: Former maintainer
hne: पहिली के मेंटेनर

en: Forward
hne: आगू

en: From current page
hne: मौजूदा पेज से

en: Fully embedded
hne: पूरा भीतर मं बने

en: General
hne: सामान्य

en: General Options
hne: सामान्य विकल्प

en: Geometry
hne: ज्यामिति

en: Geometry Properties
hne: ज्यामितीय गुन

en: Go To Page...
hne: पेज मं जाव...

en: Go back to the Previous Page
hne: पिछले पेज मं जाव

en: Go to Page
hne: पेज मं जाव

en: Go to This Bookmark
hne: ये निसानी मं जाव

en: Go to page %1
hne: पेज %1 मं जाव

en: Go to the place you were after
hne: उस जगह मं जाव जहाँ आप मन जाना चाहथो

en: Go to the place you were before
hne: उस जगह मं जाव जहाँ आप मन पहिली जा गे हे

en: Green Highlighter
hne: हरियर चमकइया

en: Group by Author
hne: लेखक के आधार मं समूहबद्ध करव

en: Group by Page
hne: पेज आधार मं समूहबद्ध करव

en: Help
hne: मदद

en: Highlight
hne: चमकाव

en: Image (%1 by %2 pixels)
hne: फोटू (%1 x %2 पिक्सेल्स)

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
hne: फोटू [%1x%2] क्लिपबोर्ड मं नकल करिस.

en: Image [%1x%2] saved to %3 file.
hne: फोटू [%1x%2] ल %3 फाइल मं सहेजिस.

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)...
hne: पीएस फाइल ल पीडीएफ बर आयात करत हे (ये मां कुछ समय लग सकथे )...

en: Information
hne: जानकारी

en: Inline Note
hne: इनलाइन टिप्पनी

en: Inline Note Properties
hne: इनलाइन नोट गुन

en: Insert
hne: प्रविस्ट

en: JavaScript Script
hne: जावा-स्क्रिप्ट स्क्रिप्ट

en: Jump to next match
hne: अगले मेल-खाते पाठ मं जाव

en: Jump to previous match
hne: पिछला मेल-खाते मं जाव

en: KDE
hne: केडीई

en: KPDF developer
hne: केपीडीएफ डेवलपर

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
hne: परयोग के मेमोरी ल सबसे कम बनाए रखथे . फिर से उपयोग कुछ नइ करव (कम मेमोरी सहित सिसटम बर)

en: Key
hne: कुंजी

en: Keywords
hne: की-वर्डस

en: Last Page
hne: आखरी पेज

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
hne: का

en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: Match All Words
hne: सब्बो सब्द मन ल मिलाव

en: Match Any Word
hne: कोई सब्द ल मिलाव

en: Match Phrase
hne: वाक्यांस मिलाव

en: Modified
hne: परिवर्धित

en: Modified: %1
hne: परिवर्धित: %1

en: Modify search behavior
hne: खोज बर्ताव सुधारव

en: Moves to the next page of the document
hne: कागद के अगले पेज मं जाथे

en: Moves to the previous page of the document
hne: कागद के पिछले पेज मं जाथे

en: Movie
hne: सिनेमा

en: Movie Properties
hne: सिनेमा गुन

en: Name
hne: नाम

en: New Text Note
hne: नवा पाठ नोट

en: Next Bookmark
hne: अगला  निसानी

en: Next Page
hne: अगला पेज

[ctx: Next page]
en: Next
hne: अगला

en: No
hne: नइ

en: No Bookmarks
hne: कोई निसानी नइ

en: No application found for opening file of mimetype %1.
hne: माइमकिसिम %1 सहित फाइल ल खोले बर कोनो अनुपरयोग नइ मिलिस.

en: No description available.
hne: कोई वर्नन नइ मिलत.

en: Not Approved
hne: स्वीकृत नइ

en: Not For Public Release
hne: सार्वजनिक जारी करे बर नइ

[ctx: Not available size]
en: N/A
hne: लागू नइ

en: Note
hne: टिप्पनी

[ctx: OT means OpenType]
en: CID TrueType (OT)
hne: सीआईडी ट्रू टाइप (ओटी)

[ctx: OT means OpenType]
en: CID Type 0C (OT)
hne: सीआईडी टाइप 0सी (ओटी)

[ctx: OT means OpenType]
en: TrueType (OT)
hne: ट्रूटाइप (ओटी)

[ctx: OT means OpenType]
en: Type 1C (OT)
hne: टाइप १सी (ओटी)

en: Okular
hne: ओकुलर

en: Okular, a universal document viewer
hne: ओकुलर, एक यूनिवर्सल कागद प्रदर्सक

en: Open Document
hne: कागद खोलव

en: Open external file
hne: बाहिरी फाइल खोलव

en: Options
hne: विकल्प

en: Options for Presentation Mode
hne: प्रेजेन्टेसन मोड बर विकल्प

en: Original Orientation
hne: मूल दिसा

en: P&resentation
hne: प्रेजेन्टेसन (&r)

en: PDF
hne: पीडीएफ

en: Page %1
hne: पेज %1

en: Page Size
hne: पेज आकार

en: Page of the document to be shown
hne: देखाय जाय वाले कागद के पेज

en: Pages
hne: पेज

en: Pages: %1
hne: पेज: %1

en: Paragraph
hne: पैराग्राफ

en: Performance
hne: परफार्मेंस

en: Performance Tuning
hne: परफारमेंस ट्यूनिंग

en: Pino Toscano
hne: पिनो टोसकिसनो

en: Piotr Szymanski
hne: पियोत्र स्जाइमंस्की

en: Plain &Text...
hne: सादा पाठ... (&T)

en: Play movie...
hne: चलचित्र देखाव...

en: Play sound...
hne: अवाज बजाव...

en: Presentation
hne: प्रस्तुतीकरन

en: Previous Bookmark
hne: पिछला  निसानी

en: Previous Page
hne: पिछला पेज

[ctx: Previous page]
en: Previous
hne: पिछला

en: Print Preview
hne: छपाई नमूना

en: Printing this document is not allowed.
hne: ये कागद ल छापना स्वीकार नइ हे.

en: Producer
hne: बनइया

en: Quit
hne: बाहिर जाव

en: Reading font information...
hne: फोंट जानकारी पढ़ी जा रही हे...

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
hne: प्रस्तुतीकरन देना

en: Rectangle
hne: चतुर्भुज

en: Reloa&d
hne: फिर से लोड करव (&d)

en: Reload the current document from disk.
hne: अभी हाल के कागद डिस्क से फिर से  लोड करव

en: Reloading the document...
hne: कागद ल रीलोड करत हे...

en: Remove Bookmark
hne:  निसानी  मेटाव

en: Rename Bookmark
hne: निसानी ल नवा नाम देव

[ctx: Rotate left]
en: Left
hne: डेरी

[ctx: Rotate right]
en: Right
hne: जेवनी

en: S&earch:
hne: खोजव: (&e)

en: Save to File...
hne: फाइल मं सहेजव...

en: Scroll Down
hne: नीचे स्क्राल करव

en: Scroll Up
hne: ऊपर स्क्राल करव

en: Select text
hne: पाठ चुनव

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
hne: जूमिंग छेत्र चुनव. जूम-आउट होए बर किलिक करव.

en: Show Forms
hne: फारम देखाव

en: Show bookmarked pages only
hne: सिरिफ निसानी पेज मन ल ही देखाव

en: Sold
hne: बिक गिस

en: Sound
hne: अवाज

en: Sound Properties
hne: अवाज गुन

en: Speak Current Page
hne: मौजूदा पेज ल बोलव

en: Speak Text
hne: पाठ बोलव

en: Speak Whole Document
hne: पूरा कागद बजाव

en: Stamp
hne: स्टैम्प

en: Stamp Properties
hne: स्टैम्प गुन

en: Start Presentation
hne: प्रस्तुतीकरन चालू करव

en: Start the document in presentation mode
hne: दस्तावेज ल प्रस्तुतीकरन मोड मं चालू करव

en: Stop Speaking
hne: बोलना बंद करव

en: Strike out
hne: लिखकर काटव

en: Subject
hne: विसय

en: Switch Blackscreen Mode
hne: ब्लेकस्क्रीन मोड मं स्विच करव

en: Switch Screen
hne: स्क्रीन स्विच करव

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
hne: कुछ नइ

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: P
hne: पी

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
hne: ग्राफ

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
hne: आलपिन

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
hne: पुस पिन

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
hne: टैग

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
hne[0]: पाठ (%1 अक्छर)
hne[1]: पाठ (%1 अक्छर)

en: Text of the new note:
hne: नवा नोट के पाठ:

en: Text to search for
hne: खोजइया पाठ

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
hne: कागद मं भीतर मं बने फाइल मन ल हे. <a href="okular:/embeddedfiles">ओ मन ल देखे बर इहां किलिक करव</a> या फाइल -> भीतर मं बने फाइल मन जाव.

[ctx: This is the document format]
en: HTML
hne: एचटीएमएल

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
hne: ओपनडाकुमेंट पाठ

en: Thumbnails
hne: छोटे फोटू

en: Title
hne: सीर्सक

en: Title: %1
hne: सीर्सक: %1

en: Tobias Koenig
hne: टाबियस कोएनिग

en: Tools
hne: औजार

en: Top Secret
hne: बहुत गुप्त

en: TrueType
hne: ट्रू टाइप

en: Type
hne: किसिम

en: Type 1
hne: किसिम 1

en: Type 1C
hne: टाइप १सी

en: Type 3
hne: टाइप ३

en: Type:
hne: किसिमः

en: Unable to find the Okular component.
hne: ओकुलर अवयव खोज पाय मं अक्छम.

en: Underline
hne: रेखांकित

en: Unknown File
hne: अग्यात फाइल

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
hne: अग्यात

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
hne: अग्यात

en: Unknown font
hne: अग्यात फोंट

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
hne: अग्यात

en: Welcome
hne: सुस्वागतम

en: Where do you want to save %1?
hne: %1 ल आप मन कहाँ सहेजना चाहथो ?

en: Yellow Highlighter
hne: पीला चमकइया

en: Yes
hne: हाँ

en: Yes (subset)
hne: हाँ (सबसेट)

en: Zoom
hne: जूम

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
hne: [लागू नइ]

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
hne: ठहरव

en: ps2pdf not found
hne: ps2pdf नइ मिलिस

[ctx: start the movie playback]
en: Play
hne: चलाव

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
hne: रुकव
