colord - en to hr translation catalogue (212 entries)

en: %B %e %Y, %I:%M:%S %p
hr: %e. %m. %Y., %H∶%M∶%S

en: Add a metadata item to the profile
hr: Dodaj stavku metapodataka profilu

en: Add a profile to a device that already exists
hr: Dodaj profil u već postojeći uređaj

en: Alias to %s
hr: Alias za %s

en: Ambient
hr: Okolina

en: Authentication is required to create a color managed device
hr: Potrebna je ovjera za stvaranje uređaja s upravljenim bojama

en: Authentication is required to create a color profile
hr: Potrebna je ovjera za stvaranje profila boja

en: Authentication is required to disable profile matching for a device
hr: Potrebna je ovjera za onemogućavanje podudaranja profila za uređaj

en: Authentication is required to install the color profile for all users
hr: Potrebna je ovjera za instaliranje profila boja za sve korisnike

en: Authentication is required to modify a color profile
hr: Potrebna je ovjera za mijenjanje profila boja

en: Authentication is required to modify the color settings for a device
hr: Potrebna je ovjera za mijenjanje postavki boja za uređaj

en: Authentication is required to remove a color managed device
hr: Potrebna je ovjera za uklanjanje uređaja s upravljenim bojama

en: Authentication is required to remove a color profile
hr: Potrebna je ovjera za uklanjanje profila boja

en: Authentication is required to use the color sensor
hr: Potrebna je ovjera za korištenje senzora boje

en: Automatically fix metadata in the profile
hr: Automatski popravi metapodatke u profilu

en: Best RGB
hr: Najbolji RGB

en: BestRGB
hr: Najbolji RGB

en: BetaRGB
hr: Beta RGB

en: Blue
hr: Plava

en: Calibrate with a 3200K light source.
hr: Kalibrirajte s izvorom svjetla od 3200 K.

en: Calibration
hr: Kalibracija

en: Capabilities
hr: Mogućnosti

en: Clear any metadata in the profile
hr: Obriši sve metapodatke u profilu

en: Client version:
hr: Inačica klijenta:

en: Color
hr: Boja

en: Color Management
hr: Upravljanje bojama

en: Color Management D-Bus Service
hr: D-Bus usluga upravljanja bojama

en: Colorspace
hr: Prostor boje

en: Command not found, valid commands are:
hr: Naredba nije pronađena, valjane naredbe su:

en: Compatible with Adobe RGB (1998)
hr: Kompatibilno s Adobe RGB (1998)

en: Crayon Colors
hr: Boje krede

en: Crayons
hr: Krede

en: Create a CCMX from reference and measurement data
hr: Stvori CCMX iz reference i podataka mjerenja

en: Create a CMF from CSV data
hr: Stvori CMF iz CSV podataka

en: Create a color managed device
hr: Stvori uređaj s upravljenim bojama

en: Create a color profile
hr: Stvori profil boja

en: Create a device
hr: Stvori uređaj

en: Create a dummy sensor for testing
hr: Stvori lažni senzor za testiranje

en: Create a profile
hr: Stvori profil

en: Create a spectrum from CSV data
hr: Svori spektar iz CSV podataka

en: Created
hr: Stvoreno

en: Daemon version:
hr: Inačica pozadinskog programa:

en: Dark Calibration
hr: Kalibracija tamnih područja

en: Debugging Options
hr: Mogućnosti otklanjanja greške

en: Default display target whitepoint
hr: Zadana ciljana bijela točka ekrana

en: Default gamma for the display
hr: Zadani gamut za ekran

en: Delay between sample intervals
hr: Odgoda pri uzimanju uzorka

en: Deletes a device
hr: Briše uređaj

en: Deletes a profile
hr: Briše profil

en: Device ID
hr: ID uređaja

en: Dump all debug data to a file
hr: Ispiši sve podatke otklanjanja grešaka u datoteku

en: Embedded
hr: Ugrađeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Enables or disables the device
hr: Omogućuje ili onemogućuje uređaj

en: Exit after a small delay
hr: Izađi nakon kratke odgode

en: Exit after the engine has loaded
hr: Izađi nakon učitavanja pogona

en: Export the tag data
hr: Izvezi podatke oznaka

en: FOGRA27L Coated
hr: FOGRA 27L premazani

en: FOGRA28L Web Coated
hr: FOGRA 28L rola premazani

en: FOGRA29L Uncoated
hr: FOGRA 29L nepremazani

en: FOGRA30L Uncoated Yellowish
hr: FOGRA 30L nepremazani žućkasti

en: FOGRA39L Coated
hr: FOGRA 39L premazani

en: FOGRA40L SC Paper
hr: FOGRA 40L SK papir

en: FOGRA45L Lightweight Coated
hr: FOGRA 45L fini premazani

en: FOGRA47L Uncoated
hr: FOGRA 47L nepremazani

en: Failed to parse arguments
hr: Neuspjela obrada argumenata

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Filter object properties when displaying
hr: Filtriraj svojstva objekta prilikom prikaza

en: Find a device from the device ID
hr: Nađi uređaj na osnovi ID-a uređaja

en: Find a device with a given property value
hr: Nađi uređaj sa zadanom vrijednosti svojstva

en: Find a profile by filename
hr: Nađi profil prema nazivu datoteke

en: Find a profile from the profile ID
hr: Nađi profil na osnovi ID-a profila

en: GRACoL TR006 Coated
hr: GRACoL TR006 premazani

en: Gamma Table
hr: Tablica gamuta

en: Gamma6500K
hr: Gamut 6500K

en: Generate the VCGT calibration of a given size
hr: Stvori VCGT kalibraciju zadane veličine

en: Get a standard colorspace
hr: Pribavlja standardni prostor boje

en: Gets a reading from a sensor
hr: Pribavlja očitavanje senzora

en: Gets a spectral reading from a sensor
hr: Pribavlja spektralno očitavanje senzora

en: Gets all the available color profiles
hr: Pribavlja sve dostupne profile boja

en: Gets all the available color sensors
hr: Pribavlja sve dostupne senzore boje

en: Gets all the color managed devices
hr: Pribavlja sve uređaje s upravljenim bojama

en: Gets all the color managed devices of a specific kind
hr: Pribavlja sve uređaje s upravljenim bojama određene vrste

en: Gets the default profile for a device
hr: Pribavlja zadani profil za uređaj

en: ICC profile creation program
hr: Program za stvaranje ICC profila

en: ICC profile dump program
hr: Program za ispis ICC profila

en: IFRA26S 2004 Newsprint
hr: IFRA 26S 2004 novinski papir

en: ITU-R recommendation BT.709 is a high-definition television standard that was first approved in 1990. The Rec. 709 profile uses the same range of colors as sRGB although the luminance curve is different.
hr: ITU-R preporuka BT.709 je televizijski standard visoke rezolucije, koji je prvi put odobren 1990. Profil Rec. 709 koristi isti raspon boja kao sRGB, iako je krivulja svjetljivosti drugačija.

en: Import a profile and install it for the user
hr: Uvezi profil i instaliraj ga za korisnika

en: Inhibit color profile selection
hr: Blokiraj biranje profila boja

en: Inhibitors
hr: Blokatori

en: Inhibits color profiles for this device
hr: Blokira profile boja za ovaj uređaj

en: Initialize any metadata for the profile
hr: Pokreni sve metapodatke za profil

en: Install system color profiles
hr: Instaliraj profile boja sustava

en: Irradiance Calibration
hr: Kalibracija svijetlih područja

en: LCD Generic
hr: Generički LCD

en: LCD White LED
hr: LCD bijeli LED

en: LED Generic
hr: Generički LED

en: Locked
hr: Zaključan

en: Locks the color sensor
hr: Zaključava senzor boje

en: Makes a profile default for a device
hr: Postavlja profil kao zadani za uređaj

en: Metadata
hr: Metapodaci

en: Modified
hr: Promijenjeno

en: Modify a color profile
hr: Promijeni profil boja

en: Modify color settings for a device
hr: Promijeni postavke boja za uređaj

en: Native
hr: Izvorni

en: No connection to colord:
hr: Ne postoji veza s colord:

en: No output filename specified
hr: Naziv datoteke rezultata nije određen

en: No spectral capability
hr: Nema spektralne mogućnosti

en: Object Path
hr: Putanja objekta

en: Options
hr: Mogućnosti

en: Originally designed by Eastman Kodak and called ROMM RGB, this profile can display a very large range of colors and is used by many photographers for rendering, editing and archiving RAW images. Unless you are working with 16 bits per channel precision, you may see color banding when editing images.
hr: Izvorno izrađen od firme Eastman Kodak i nazvan ROMM RGB, ovaj profil može prikazati vrlo velik raspon boja i koristi ga veliki broj fotografa za iscrtavanje, uređivanje i arhiviranje RAW slika. Tko ne radi s preciznošću od 16 bita po kanalu, možda će tijekom uređivanja slika primijetiti nepravilnosti u bojama.

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Plasma
hr: Plazma

en: Printer
hr: Pisač

en: Profile
hr: Profil

en: Profile ID
hr: ID profila

en: Profile to create
hr: Stvaranje profila

en: Projector
hr: Projektor

en: Put the device in a dark place and press enter.
hr: Stavite uređaj na tamno mjesto i pritisnite Enter.

en: Put the device on the color to be measured and press enter.
hr: Stavite uređaj na boju koju želite mjeriti i pritisnite Enter.

en: Qualifier
hr: Oznaka

en: Remove a color managed device
hr: Ukloni uređaj s upravljenim bojama

en: Remove a color profile
hr: Ukloni profil boja

en: Remove a metadata item from the profile
hr: Ukloni stavku metapodataka iz profila

en: Returns all the profiles that match a qualifier
hr: Vraća sve profile koji se podudaraju s oznakom

en: SNAP TR002 Newsprint
hr: SNAP TR002 novinski tisak

en: SWOP TR003 Coated
hr: SWOP TR003 premazani

en: SWOP TR005 Coated
hr: SWOP TR005 premazani

en: Scope
hr: Djelokrug

en: Seat
hr: Mjesto

en: Sensor
hr: Senzor

en: Sensor ID
hr: ID senzora

en: Serial
hr: Serijski broj

en: Serial number
hr: Serijski broj

en: Set the ICC profile version
hr: Postavi inačicu ICC profila

en: Set the device to the calibrate position and press enter.
hr: Postavite uređaj na položaj za kalibriranje i pritisnite Enter.

en: Set the device to the surface position and press enter.
hr: Postavite uređaj na položaj za površinu i pritisnite Enter.

en: Sets extra properties on the profile
hr: Postavlja dodatna svojstva u profil

en: Sets one or more sensor options
hr: Postavlja jednu ili više mogućnosti senzora

en: Sets the copyright string
hr: Postavlja znakovni niz za autorsko pravo

en: Sets the description string
hr: Postavlja znakovni niz za opis

en: Sets the device kind
hr: Postavlja vrstu uređaja

en: Sets the device model
hr: Postavlja model uređaja

en: Sets the device serial
hr: Postavlja serijski broj uređaja

en: Sets the device vendor
hr: Postavlja dobavljača uređaja

en: Sets the manufacturer string
hr: Postavlja znakovni niz za proizvođača

en: Sets the model string
hr: Postavlja znakovni niz za model

en: Show client and daemon versions
hr: Prikaži inačice klijenta i pozadinskog programa

en: Show debugging information for all files
hr: Prikaži informacije otklanjanja greške za sve datoteke

en: Show debugging options
hr: Prikaži mogućnosti otklanjanja greške

en: Show extra debugging information
hr: Prikaži dodatne informacije otklanjanja grešaka

en: Show the value without any header
hr: Prikaži vrijednost bez zaglavlja

en: Spectral
hr: Spektar

en: Spot
hr: Spot boja

en: State
hr: Stanje

en: Swapped Red and Green
hr: Zamjena crvene i zelene

en: SwappedRedAndGreen
hr: Zamjena crvene i zelene

en: System Wide
hr: Cijeli sustav

en: System model:
hr: Model sustava:

en: System vendor:
hr: Dobavljač sustava:

en: The default target gamma value for the display. Common values are 1.8, 2.2 and 2.4.
hr: Zadana ciljana vrijednost gamuta za ekran. Uobičajene vrijednosti su 1,8, 2,2 i 2,4.

en: The default target whitepoint in Kelvin for display calibration, with 0 meaning display native. Common values are 6500 for D65 and 5000 for D50.
hr: Zadana ciljana bijela točka u Kelvinima za kalibraciju ekrana. 0 znači izvorno od ekrana. Uobičajene vrijednosti su 6500 za D65 i 5000 za D50.

en: The locale to use when setting localized text
hr: Jezik koji se koristi za postavljanje loklaliziranog teksta

en: There are no supported sensors attached
hr: Nema priključenih podržanih senzora

en: This ISO 12647-2 compliant profile is used for printing on 115 gsm uncoated white (paper type 4) for 60 l/cm sheetfed offset printing.
hr: Ovaj profil, sukladan standardu ISO 12647-2, koristi se za tisak na nepremazanom bijelom papiru 115 g/m² (vrsta papira 4), linijatura rastera 60 l/cm, ofsetni tisak iz arka.

en: This ISO 12647-2:2004 compliant profile is used for printing on improved light-weight coated (LWC) paper for 60 l/cm heatset web offset printing. It replaces FOGRA28L.
hr: Ovaj profil, sukladan standardu ISO 12647-2:2004, koristi se za tisak na poboljšanom finom premazanom (LWC) papiru,linijatura rastera 60 l/cm, zagrijavanje, ofset tisak iz role. Zamijenjuje FOGRA28L.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB and is suitable for images with highly saturated colors often used in advertisements.
hr: Ovaj uređivački prostor može prikazati zasićenije boje nego Adobe RGB i prikladan je za slike s visoko zasićenim bojama koje se često koriste u oglasima.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB and is suitable for images with highly saturated colors often used in advertisements. It is very similar to DonRGB4, but can show super-saturated red colors sometimes present in Fujichrome Velvia.
hr: Ovaj uređivački prostor može prikazati zasićenije boje nego Adobe RGB i prikladan je za slike s visoko zasićenim bojama koje se često koriste u oglasima. Vrlo je sličan DonRGB4, ali može prikazati super zasićene crvene boje koje su ponekad prisutne u Fujichrome Velvia.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB. It is less prone to quantisation errors compared to ProPhoto RGB, although more shadow detail is preserved. In most instances ProPhoto RGB is probably a better choice.
hr: Ovaj uređivački prostor može prikazati zasićenije boje nego Adobe RGB. Manje je skloniji greškama kvantizacije u usporedbi s ProPhoto RGB-om, iako čuva više detalja sjene. U većini slučajeva je ProPhoto RGB vjerojatno bolji odabir.

en: This editing space was designed as SMPTE-240M and encompasses most of the possible colors available on a CMYK color printer. This is a popular choice for editing photographs and for use in printing, as all the SWOP colors can be reproduced.
hr: Ovaj uređivački prostor izrađen je kao SMPTE-240M i obuhvaća većinu mogućih boja dostupnih na pisaču sa CMYK bojama. Ovo je popularan izbor za uređivanje fotografija kao i za ispis, jer se sve SWOP boje mogu reproducirati.

en: This editing space was designed by Adobe Systems to capture many more colors than Adobe RGB. This profile is used to print to devices such as film recorders and can define many colors that cannot be displayed on a computer screen. Unless you are working with 16 bits per channel precision, you may see color banding when editing images.
hr: Ovaj uređivački prostor izradila je firma Adobe Systems za snimanje mnogo više boja nego što je moguće s Adobe RGB-om. Ovaj se profil koristi za ispis na uređajima kao što su snimači filmova i može definirati mnoge boje koje nije moguće prikazati na ekranu računala. Tko ne radi s preciznošću od 16 bita po kanalu, možda će tijekom uređivanja slika primijetiti nepravilnosti u bojama.

en: This general purpose profile was designed by Hewlett-Packard and Microsoft and lives on as the default profile on the Internet for untagged RGB colors and used in HDTV. Most uncalibrated displays are able to display most of the colors available in sRGB, although this profile is sometimes a poor choice for printing.
hr: Ovaj profil opće namjene dizajnirali su Hewlett-Packard i Microsoft i živi kao standardni profil na internetu za netaknute RGB boje i koristi se u HDTV-u. Većina nekalibriranih ekrana može prikazati većinu boja dostupnih u sRGB-u, iako je taj profil ponekad loš za ispis.

en: This is an ANSI CGATS/SNAP TR 002-2007 based profile for printing on newsprint in the U.S., coldset offset. The TVI (dot gain) is 26%.
hr: Ovo je profil koji se temelji na profilu ANSI CGATS/SNAP TR 002-2007 za tisak na novinskom papiru u SAD-u, hladni ofsetni tisak. Prirast rastertonske vrijednosti je 26 %.

en: This is an RGB editing space for use with Adobe Photoshop 5.0 and later. It was designed as an output-centric compromise between ColorMatch RGB and Adobe RGB and used to be preferred by some photograph printing services.
hr: Ovo je uređivački prostor RGB-a za korištenje s programom Adobe Photoshop 5.0 i novijim. Izrađen je kao kompromis usmjeren na izlazni rezultat između ColorMatch RGB-a i Adobe RGB-a. U prijašnje vrijeme su neke usluge za ispis fotografija njemu dale prednost.

en: This is the current standard used by North America and Japan for studio recording. You should only use this profile to encode or decode video.
hr: Ovo je trenutačni standard koji Sjeverna Amerika i Japan koriste za snimanje u studiju. Profil treba koristiti samo za kodiranje ili dekodiranje videozapisa.

en: This is the delay between setting the sample color and asking the measuring instrument to take a sample. It is required because both the graphics driver and the display itself introduce latency.
hr: Ovo je vrijeme između postavljanja uzorka boje i mjerenja uzorka instrumentom. Potrebno je zbog latencije grafičkog upravljačkog programa i ekrana.

en: This legacy profile was originally created by Adobe for use with Photoshop and Illustrator. As it is based on the original Apple 13" RGB monitor and is similar to sRGB, it should not be used as a display profile or for new images.
hr: Zastarjeli profil koji je izvorno stvorio Adobe za korištenje u Photoshopu i Illustratoru. Budući da se zasniva na izvornom Apple 13" RGB ekranu i sličan je sRGB-u, ne bi se trebao koristiti kao profil ekrana niti za nove slike.

en: This named color profile contains all the Crayola crayon colors in popular use. It is a test profile designed for testing embedding named colors into documents.
hr: Ovaj profil imenovanih boja sadrži sve popularne boje kreda firme Crayola. To je testni profil, izrađen za testiranje ugrađivanja imenovanih boja u dokumente.

en: This named color profile contains all the colors defined by X11, assuming the source colors were supposed to be sRGB.
hr: Ovaj profil imenovanih boja sadrži sve boje koje definira X11, pod pretpostavkom da su izvorne boje trebale biti sRGB.

en: This profile defines the range of colors used with the NTSC video standard. It is an obsolete standard that has been replaced by SMTE-C. You should only use this profile to decode archived video.
hr: Ovaj profil definira raspon boja koje se koriste s NTSC video standardom. Radi se o zastarjelom standardu kojeg je zamijenio SMTE-C. Profil treba koristiti samo za dekodiranje arhiviranih videozapisa.

en: This profile defines the range of colors used with the PAL and SECAM video standards and is very similar to sRGB. You should only use this profile to encode or decode video.
hr: Ovaj profil definira raspon boja koje se koriste s PAL i SECAM video standardima i vrlo je sličan sRGB-u. Profil treba koristiti samo za dekodiranje arhiviranih videozapisa.

en: This profile is free of known copyright restrictions
hr: Ovaj profil ne sadrži poznata ograničenja autorskih prava

en: This profile is recommended by the ECI (European Color Initiative) as a editing space for professional image editing and aims to cover all colors that can be printed on printing presses. This is sometimes used as a color data exchange format between publishers and printing houses.
hr: Ovaj profil preporučuje ECI (European Color Initiative) kao uređivački prostor za profesionalnu obradu slika. Cilj profila je obuhvatiti sve boje koje se mogu tiskati na tiskarskim strojevima. Ponekad se koristi kao format za razmjenu podataka boja između izdavača i tiskare.

en: This profile is use for printing on newsprint, and is an ISO12647-3:2005 compliant profile designed for a printing press exhibiting 26% TVI (dot gain). It is recommended by WAN-IFRA for coldset printing on newsprint worldwide.
hr: Ovaj se profil koristi za tisak na novinskom papiru i u skladu je s ISO12647-3:2005 profilom, izrađen za tiskarske strojeve s prirastom rastertonske vrijednosti od 26 %. WAN-IFRA ga preporučuje za hladni tisak na novinskom papiru.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 3 (LWC), webfed offset. This profile should no longer be used for production, use FOGRA45 instead.
hr: Ovaj se profil koristi za izradu pozitivnih ploča, za tisak na papiru vrste 3 (LWC), ofsetni tisak iz arka. Ovaj se profil više ne bi trebao koristiti u proizvodnji, umjesto toga se koristiti FOGRA45.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 4 (uncoated white), sheetfed offset. This profile should no longer be used for production, use FOGRA47 instead.
hr: Ovaj se profil koristi za izradu pozitivnih ploča, tisak na papiru vrste 4 (nepremazani bijeli), ofsetni tisak iz arka. Ovaj se profil više ne bi trebao koristiti u proizvodnji, umjesto toga se koristiti FOGRA47.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 5 (uncoated yellowish), sheetfed offset.
hr: Ovaj se profil koristi za izradu pozitivnih ploča, za tisak na papiru vrste 5 (nepremazani žućkasti), ofsetni tisak iz arka.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper types 1 and 2 (coated or matte), sheetfed offset. This profile set should no longer be used for production, use FOGRA39L instead.
hr: Ovaj se profil koristi za izradu pozitivnih ploča, za tisak na papiru vrste 1 i 2 (premazani ili mat), ofsetni tisak iz arka. Ovaj se skup profila više ne bi trebao koristiti u proizvodnji, umjesto toga se koristiti FOGRA39L.

en: This profile is used for printing on SC (supercalendered) paper, webfed offset. There is no known U.S. equivalent.
hr: Ovaj se profil koristi za tisak na SK (super-kalandriranom) papiru, ofsetni tisak iz role. Američki ekvivalent nije poznat.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 1 and 2 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is the U.S. equivalent of FOGRA39.
hr: Ovaj se profil koristi za tisak na američkom premazanom papiru 1. i 2. stupnja, ofsetni tisak iz arka i duboki tisak. Radi se o američkom ekvivalentu za FOGRA39.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 3 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is used for high quality magazine printing with white paper.
hr: Ovaj se profil koristi za tisak na američkom premazanom papiru 3. stupnja, ofsetni tisak iz arka i duboki tisak. Koristi se za tisak časopisa visoke kvalitete na bijelom papiru.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 5 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is use for standard magazine printing with yellowish paper.
hr: Ovaj se profil koristi za tisak na američkom premazanom papiru 5. stupnja, ofsetni tisak iz arka i duboki tisak. Koristi se za tisak časopisa standardne kvalitete na žućkastom papiru.

en: This profile is used for printing on paper types 1 and 2 (coated or matte), sheetfed offset. This profile is not significantly different from U.S. GRACoL 2006 (TR 006).
hr: Ovaj se profil koristi za izradu pozitivnih ploča, za tisak na papiru vrste 1 i 2 (premazani ili mat), ofsetni tisak iz arka. Ovaj profil se ne razlikuje mnogo od U.S. GRACoL 2006 (TR 006).

en: This profile was designed by Radius for the PressView monitor. Only use this profile as a display profile or as a editing space as the profile is not significantly different to sRGB. You should only need to use this profile if viewing images created on a PressView monitor.
hr: Ovaj je profil izradilo poduzeće Radius za monitor PressView. Profil treba koristiti samo kao profil za prikaz ili kao uređivački prostor, jer se profil ne razlikuje značajno od sRGB-a. Profil je potreban samo za pregledavanje slika stvorenih na monitoru PressView.

en: This profile was designed for storing archives of scanned transparency film. It is suitable for storing images from color negatives, although nowadays ProPhoto RGB is a more popular profile for archival.
hr: Ovaj je profil izrađen za spremanje arhive skeniranog prozirnog filma. Pogodan je za spremanje slika iz kolor-negativa, premda je danas ProPhoto RGB popularniji profil za arhiviranje.

en: This profile was designed with a lightness gamma curve which means the monitor will have to be also calibrated in the same way. This profile is only useful for advanced users and is not recommended for general use.
hr: Ovaj je profil izrađen s gamutnom krivuljom osvijetljenosti, što znači da se monitor mora kalibrirati na isti način. Ovaj je profil koristan samo za napredne korisnike i ne preporučuje se za opću upotrebu.

en: This test profile is used to make all colors on the screen slightly more blue by altering the video card lookup table. This allows the user to check the calibration is being applied correctly.
hr: Ovaj se testni profil koristi, kako bi sve boje na ekranu bile nešto plavije, promjenom tablice boja video kartice. Na taj način korisnik može provjeriti ispravnost kalibriranja.

en: This test profile swaps the red and green channels and is useful as a visual check that profiles are being applied correctly. If this profile is applied twice, the image looks unchanged.
hr: Ovaj testni profil zamijenjuje crvene i zelene kanale i koristan je kao vizualna provjera za ispravnu primjenu profila. Ako se ovaj profil primijeni dvaput, slika će izgledati nepromijenjena.

en: This theoretical profile is designed for use in color experiments. You probably don't want to use this profile as a editing space or a display profile.
hr: Ovaj teoretski profil namijenjen je za eksperimentiranje s bojama. Vjerojatno ga se ne bi trebalo koristiti kao uređivački prostor ili kao profil za prikaz.

en: Title
hr: Naziv

en: Type
hr: Vrsta

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Use color sensor
hr: Koristi senzor boje

en: Vendor
hr: Proizvođač

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Wide Gamut LCD CCFL
hr: LCD CCFL širokog gamuta

en: Wide Gamut LCD RGB LED
hr: LCD RGB LED širokog gamuta

en: Write embedded creation timestamps
hr: Piši ugrađene vremenske oznake stvaranja

en: X11 Colors
hr: X11 boje

en: bluish
hr: plavkasto

en: x11-colors
hr: x11-boje
