kcmkonqhtml 0 - en to hr translation catalogue (243 entries)

en:  day |  days
hr[0]:  dan
hr[1]:  dana
hr[2]:  dana

en: &Black on white
hr: Crno na &bijelom

en: &Export...
hr: &Izvezi …

en: &Fixed font:
hr: &Pismo stalne širine

en: &Foreground:
hr: &Prednji plan:

en: &Host or domain name:
hr: Ime &računala ili domene:

en: &Import...
hr: &Uvezi …

en: &Java policy:
hr: Pravila korištenja &Java-e:

en: &Maximum completions:
hr: &Maksimalno dopunjavanje

en: &Medium font size:
hr: Srednja veličina pisma

en: &New...
hr: &Novi …

en: &Path to Java executable, or 'java':
hr: &Putanja do izvršnog programa Jave ili 'java':

en: &Show close button on tabs
hr: &Prikaži gumb za zatvaranje na karticama

en: &Suppress images
hr: &Potisni slike

en: &Use same size for all elements
hr: &Upotrijebi istu veličinu za sve elemente

en: &Use security manager
hr: &Koristi upravitelja sigurnošću

en: &White on black
hr: Bijelo na &crnom

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
hr: © 1999–2001 Konqueror razvojni tim

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
hr: <b>Pozadina</b><p>Odabir prilagođene pozadine.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
hr: <b>Pozadina</b><p>Ovo je boja koja se upotrebljava u pozadini teksta. Odabir pozadinske slike nadjačava ovaj odabir.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
hr: <b>Crno na bijelom</b><p>Ovo je uobičajeni prikaz.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
hr: <b>Prilagođeno</b><p>Odabirom ove opcije određujete prilagođene boje zadanog fonta.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
hr: <b>Obitelj fontova</b><p>Obitelj fontova je grupa fontova koji nalikuju jedan drugome. Članovi njegove obitelji na primjer su snažni otisak, kurziv ili bilo koji broj gornjih fontova.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
hr: <b>Boja prednjeg plana</b><p>Boja kojom se tekst iscrtava.</p>

en: <b>Images</b>
hr: <b>Slike</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
hr: <b>Stilska oblikovanja</b><p>Dodatne podatke o kaskadnom stilskom oblikovanju potražite na adresi: http://www.w3.org/Style/CSS.</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
hr: <b>Stilska oblikovanje</b><p>Upotrijebite ovu grupu za određivanje način an koji će Konqueror iscrtavati stilska oblikovanja.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
hr: <b>Potisni pozadinske slike</b><p>Odabirom ove opcije Konqueror neće učitavati pozadinske slike.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
hr: <b>Potisni slike</b><p>Odabirom ove opcije Konqueror neće učitavati slike.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
hr: <b>Upotrebljavaj oblikovanje za pristupačnost</b><p>Odabir ove opcije omogućuje definiranje zadanog fonta, veličine i boje fonta. Krenite na dijalog 'Prilagodi…' i odaberite željene opcije.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
hr: <b>Upotrijebi zadano oblikovanje</b><p>Odaberite ovu opciju za zadano stilsko oblikovanje.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
hr: <b>Za cijeli tekst upotrebljavaj istu boju</b><p>Odabirom ove opcije primjenjujete vlastitu boju zadanog fonta kao i svih ostalih prilagođenih fontova definiranih u kaskadnom stilkom oblikovanju.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
hr: <b>Ista obitelj fontova za cijeli tekst</b><p>Odabirom ove opcije nadjačavate prilagođene fontove u cjelokupnom tekstu.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
hr: <b>Upotrijebi istu veličinu za sve elemente</b><p>Odabir ove opcije nadjačat će prilagođene veličine fontova. Svi fontovi bit će prikazani u istoj veličini.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
hr: <b>Upotrijebi korisničko oblikovanje</b><p>Označavanjem ove opcije Konqueror će pokušati s učitavanjem korisnički definiranih stilskih oblikovanja, na način opisan na dolje navedenoj lokaciji. Stilsko oblikovanje omogućuje potpuno nadjačavanje načina na koji se web-stranice prikazuju u vašem pregledniku. Odabrana datoteka mora sadržavati valjano stilsko oblikovanje (dodatne podatke o kaskadnom stilskom oblikovanju potražite na adresi: http://www.w3.org/Style/CSS).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
hr: <b>Bijelo na crnom</b><p>Ovo je negativ uobičajenog prikaza.</p>

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
hr: <h1>Konquerorov AdBlocK</h1>  Konquerorov AdBlocK Vam omogućuje izradu popisa filtara koji će biti provedeni nad povezanim slikama i okvirima. URL-ovi koji se podudaraju sa filtrom će ili biti uklonjeni ili zamijenjeni sa zamjenskom slikom.

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
hr: <h1>Konqueror preglednik</h1> Ovdje možete podesiti Konqueror preglednik.Uzmite u obzir da se postavke postavke upravitelja datotekama možetepodesiti korištenjem konfiguracijskog modula za "Upravitelj datoteka". Možetepodesiti neke opcije o kojima ovisi kako Konqueror prikazuje html kod.Obično nije potrebno mijenjati niti jednu od ovih postavaka.

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
hr: <h1>Konqueror pisma</h1>Na ovoj stranici možete podesiti kojaKonqueror treba koristiti prilikom posjeta web stranicama.

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
hr: <h1>Konquerorova stilska oblikovanja</h1> Ovaj modul omogućuje primjenu vlastitih postavki boja i fontova unutar Konquerora putem upotrebe stilskih oblikovanja (CSS). Možete odabrati postojeće opcije ili odrediti vlastite, zadavanjem putanje do njihove lokacija.<br /> Napomena: Ove će postavke uvijek imati prednost u odnosu na opcije koje je zadao autor lokacije. Ovo može biti korisno za osobe s poteškoćama vida ili na stranicama koje su nečitljive zbog lošeg dizajna.

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
hr: <h2>JavaScript</h2> Na ovoj stranici možete podesiti hoće li se Konqueroru dozvoliti izvršavanje JavaScript programa ugrađenih u web stranice. <h2>Java</h2> Na ovoj stranici možete podesiti hoće li se Konqueroru dozvoliti izvršavanje Java programčića ugrađenih u web stranice.<br /><br /> <b>Napomena:</b>Aktivni sadržaj uvijek predstavlja sigurnosni rizik, zbog čega Vam Konqueror omogućuje da za svaku stranicu odredite želite li dozvoliti izvršavanje Java i/ili JavaScript programa.

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
hr: <html>Kontrolira kako Konqueror upravlja podcrtavanjem poveznica<br /> <ul> <li><b>Omogućeno</b>: Poveznice se uvijek podcrtavaju</li><li><b>Disabled</b>: Poveznice se nikad ne podcrtavaju</li><li><b>Only on Hover</b>: Poveznice se podcrtavaju kad se mišem prijeđe preko njih</li></ul><br /><i>Napomena: CSS definicije web stranice mogu zaobići ovo pravilo.</i></html>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
hr: <html>Kontrolira kako Konqueror prikazuje animirane slike:<br /> <ul> <li><b>Omogućeno</b>: Prikazuju se sve animacije u potpunosti</li> <li><b>Onemogućeno</b>: Ne prikazuju se animacije, samo početna slika</li> <li><b>Prikaži samo jednom</b>: Prikazuju se animacije samo jednom, ali se ne ponavljaju</li> </ul> </html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
hr: <html>Određuje hoće li Konqueror koristiti glatke korake za sklizanje HTML stranica, ili cijele korake:<br /><ul><li><b>Uvijek</b>: Uvijek koristi glatko sklizanje.</li><li><b>Nikad</b>: Nikad ne koristi glatko sklizanje, skliži cijelim koracima.</li><li><b>Kad je učinkovito</b>: Koristi glatko sklizanje samo na stranicama na kojima se isto može postići sa nevelikom potrošnjom sustavskih resursa.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
hr: <html>Ako je ova kućica uključena, Konqueror će automatski učitavati sve slike koje su ugrađene u web stranicu. U suprotnom, prikažat će prazna mjesta umjesto slika, pa onda možete ručno učitati slike tako da kliknete na ta mjesta.<br /> Osim ako imate vrlo sporu vezu na Internet, vjerojatno ćete htjeti uključiti ovu opciju kako biste poboljšali vaše iskustvo pregledavanja Interneta.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
hr: <html>Ako je ova opcija uključena, Konqueror će nacrtati okvir oko mjesta za slike ugrađene u web stranicu ako one još uvijek nisu u potpunosti učitane.<br /> Ovo ćete vjerojatno htjeti uključiti kako biste poboljšali svoje iskustvo pregledavanja Interneta, pogotovo ako imate sporu vezu s Internetom.</html>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
hr: <p>Ova kućica sadrži popis domeni i računala za koje imate posebna pravila u vezi JavaScript programa, a koja će se koristit umjesto uobičajenih pravila, kada je  u pitanju korištenje takvih skripti na stranicama tih računala ili domeni.</p><p> Odaberite pravila i kontrolama zdesna je izmjenite po želji.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
hr: <p>Ova kućica sadrži popis domeni i računala za koje imate posebna pravila u vezi JavaScript programa, a koja će se koristit umjesto uobičajenih pravila, kada je  u pitanju korištenje takvih skripti na stranicama tih računala ili domeni.</p><p> Odaberite pravila i kontrolama zdesna je izmjenite po želji.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
hr: <p>Ovo je trenutno odabrana obitelj fontova</p>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
hr: <qt><p>Unesite izraz za filtriranje. Filtar može biti definiran ili kao:<ul><li>Višeznačnik u stilu ljuske, e.g. <tt>http://www.primjer.com/ads*</tt>, mogu biti korišteni višeznačnici <tt>*?[]</tt></li><li>puni regularni izraz okružen na sa stringom '<tt>/</tt>', npr. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Bilo kojem filtrirajućem stringu može predhoditi '<tt>@@</tt>' stavljanje na bijelu listu (dopuštajući) bilo koji odgovarajući URL koji ima prioritet nad bilo kojim filtarom s crne liste (blokirajući).

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
hr: <qt><p>Izvozni format filtra je čista tekstualna datoteka. Datoteka počinje s zaglavnom linijom <tt>[AdBlock]</tt>, a nakon toga svaki filtar slijedi u zasebnoj liniji.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
hr: <qt><p>Uvozni format filtra je čista tekstualna datoteka. Prazne linije, linije komentara koje počinju s '<tt>!</tt>' i zaglavna linija <tt>[AdBlock]</tt> su zanemarene. Svaka druga linija je dodana kao izraz za filtriranje.

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
hr: <qt>Primjeri filtara (npr. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">više informacija</a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
hr: <qt>Više informacija na <a href="importhelp">uvozni oblik</a>, <a href="exporthelp">izvozni oblik</a>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
hr: Prikaži Praznu Stranu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
hr: Prikaži Uvodnu Stranu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
hr: Prikaži Moje Oznake

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
hr: Kad se &Konqueror pokrene:

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
hr: Vezano uz domenu

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
hr: Vezanu uz domenu

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
hr: Ostalo

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
hr: Fontovi

[ctx: @title:tab]
en: General
hr: Općenito

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
hr: Stilovi

en: A&nimations:
hr: A&nimacije:

en: A&utomatically load images
hr: A&utomatski učitavaj slike

en: Accept
hr: Prihvati

en: Accept all popup window requests.
hr: Prihvati sve zahtijeve za popup prozorima.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
hr: Dopustite zahtijeve za popup prozorima samo kada su linkovi aktiviraniizričitim klikom miša ili pritiskom na tipkovnicu.

en: Activate previously used tab when closing the current tab
hr: Aktiviraj prethodno korištenu karticu pri zatvaranju trenutne kartice

en: Additional Java a&rguments:
hr: Dodatni Java a&rgumenti

en: Allow
hr: Dozvoli

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
hr: Dozvoli automatsko odlaganje ponovnog učitavanja/p&reusmjeravanja

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
hr: Dopusti skripti promijenu teksta statusne trake.

en: Allow scripts to change the window position.
hr: Dozvoli skriptama mijenjanje pozicije prozora.

en: Allow scripts to change the window size.
hr: Omogući skriptama da mijenjaju veličinu prozora.

en: Allow scripts to focus the window.
hr: Dopusti skriptama fokusiranje prozora.

en: Ask
hr: Pitaj

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
hr: Pitaj za ime i direktorij prilikom dodavanja oznake

en: Automatic Filter
hr: Automatski filtar

en: Automatic update interval:
hr: Period automatskog ažuriranja:

en: Bac&kground:
hr: Po&zadina:

en: Base family:
hr: Osnovna obitelj:

en: Base font si&ze:
hr: Osnovna &veličina pisma

en: Boo&kmarks
hr: &Oznake

en: C&ursive font:
hr: &Koso pismo

en: Chan&ge cursor over links
hr: &Promijeni pokazivač iznad poveznica

en: Chan&ge...
hr: Promjena …

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
hr: Kliknite na ovaj gumb za mjenjanje pravila prema računalu ili domeni odabranom na popisu.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
hr: Kliknite na ovaj gumb za mjenjanje pravila prema računalu ili domeni odabranom na popisu.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
hr: Kliknite na ovaj gumb za ručno dodavanje zasebnog pravila za računalo ili domenu.

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
hr: Kliknite ovaj gumb za biranje datoteke koja sadrži pravila korištenja Java-e. Ova pravila će biti spojena sa postojećima. Višestruki unosi ćebiti zanemareni.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
hr: Kliknite na ovaj gumb za biranje datoteke koja sadrži pravila za JavaScript-e. Ti pravila će biti stopljena sa postojećim, a dvostruki unosi će biti ignorirani.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
hr: Kliknite ovaj gumb za snimanje pravila u zip datoteku. Datoteka, pod imenom <b> java_policy.tgz</b> će biti snimljena gdje vi odaberete.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
hr: Kliknite na gumb za snimanje pravila za JavaScript u zipanu datoteku, pod imenom <b>javascript_policy.tgz</b>, koja će biti snimljena u direktorij koji odaberete.

en: Colors
hr: Boje

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
hr: Potvrđivanje kada se zatvara prozor sa više kartica.

en: Cus&tom
hr: Prila&gođeno

en: Custom&ize...
hr: &Prilagodi …

en: De&lete
hr: &Izbriši

en: Debugging
hr: Otklanjanje pogrešaka (debugiranje)

en: Default encoding:
hr: Uobičajeno kodiranje

en: Default web browser engine:
hr: Zadani mehanizam web preglednika:

en: Deny
hr: Odbij

en: Domain-Specific JavaScript Policies
hr: JavaScript pravila vezana uz domenu

en: Dra&w frame around not completely loaded images
hr: Na&crtaj okvir oko nepotpuno učitanih slika

en: Ena&ble JavaScript globally
hr: Uključi Java&Script globalno

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
hr: Omogući aktivaciju Pristupne &Tipke sa tipkom Ctrl

en: Enable Ja&va globally
hr: Uključi &Javu globalno

en: Enable debu&gger
hr: &Omogući razbubnik

en: Enable filters
hr: Omogući filtre

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
hr: Omogući ili onemogući filtre AdBlocK. Dok su uključeni, skup URL izraza trebao bi biti definiran u listi filtra za blokiranje kako bi blokiranje bilo vidljivo.

en: Enables builtin JavaScript debugger.
hr: Uključuje ugrađeni JavaScript debugger

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
hr: Omogućava izvršavanje skripti napisanih kao ECMA-skripte (poznatije kao JavaScript) koje se mogu nalaziti u HTML stranicama. Držite na umu da ,kao i kod drugih web/mrežnih pretraživača, to uključuje i moguće sigurnosneproblemeproblemi.

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
hr: Omogućava izvršavanje skripti napisanih u Javi, a koje se nalaze u HTML stranicama. Uzmite u obzir da omogućavanje aktivnog sadržaja donosi i mogućesigurnosne rizike.

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
hr: Omogućava prijavu grešaka koje se mogu pojaviti pri izvršavanju JavaScript.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
hr: Omogućavanjem Upravitelja sigurnosti, pokretanje jwm (prividnog java stroja) će se vršiti tako da appleti i programi neće biti u mogućnosti pristupati vašim podacima na disku, otvarati sockete (priključke) ili raditi druge radnje koje mogu ugroziti vaš sustav. Ne korištenje ovog upravitelja povećava vaš rizik. Također možete mijenjati $HOME/java.policy datoteku sa Java policytool alatom kako bi ste programima sa određenih lokacija i računala dali veće ovlasti.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
hr: Uključivanje ovoga će uzrokovati da jvm koristio KIO za mrežni prijenos

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
hr: Unesite ime računala (npr. www.kde.org) ili domene, koje počinje sa točkom (npr. kde.org ili slično)

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
hr: Unesite putanju do izvršne datoteke jave. Ako želite koristiti jre jednostavno ostavite 'java'. Ako trebate koristiti drugi jre, unesite putanju do izvršne datoteke jave (npr. /usr/lib/jdk/bin/java) ili putanju do nekog direktorija koji sadrži /bin/java (npr. /opt/IBMJava2-13).

en: Export...
hr: Izvezi …

en: Fantas&y font:
hr: Fantas&y pismo

en: Focus window:
hr: Fokusiraj prozor:

en: Font &size adjustment for this encoding:
hr: Podešavanje veličine pisma za kodiranje:

en: Font Family
hr: Obitelj fontova

en: Font Si&ze
hr: Veličina &pisma

en: Font Size
hr: Veličina pisma

en: Form Com&pletion
hr: &Dovršavanje formulara

en: Global JavaScript Policies
hr: Globalna JavaScript pravila

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
hr: Ovdje možete birati koliko vrijednosti će pamtiti Konqueror za svako polje.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
hr: Ovdje možete postaviti zasebna pravila korištenja Java-e za svako računalo ili domenu. Da bi ste dodali nova pravila, jednostavno kliknite <i>Novi…</i> gumb i unesite potrebne podatke koje od vas traži dijalog. Za izmjenu postojećih pravila, kliknite<i> Promjeni…</i> gumb i odaberite nova pravila iz dijaloga. Kliknite na <i>Izbriši</i> gumb će maknuti podešena pravila, pa će se koristiti uobičajena pravila i za tu domenu, odnosno računalo.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
hr: Ovdje možete postaviti specifična JavaScript pravila za svako posebno računalo ili domenu. Da biste dodali novo pravilo, jednostavno kliknite na gumb <i>Novo…</i> i popunite potrebne informacije u dialogu. Za promjenu postojećeg pravila, kliknite na gumb <i>Promijeni…</i> i odaberite novo pravilo iz dialoga. Ako kliknete na gumb <i>Izbriši</i>, izbrisat ćete odabrano pravilo, a umjesto njega koristit će se uobičajeno pravilo za tu domenu. Gumbi <i>Uvezi</i> i <i>Izvezi</i> Vam omogućuju jednostavno dijeljenje pravila sa ostalim ljudima tako da ih spremite ili učitate iz komprimiranje datoteke.

en: Hide filtered images
hr: Sakrij filtrirane slike

en: Hide the tab bar when only one tab is open
hr: Sakrij traku s karticama samo ako je samo jedna kartica otvorena.

en: Home page:
hr: Domaća strana:

en: Host/Domain
hr: Računalo/Domena

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
hr: Ako je ova opcija uključena, Konqueror će Vam omogućiti promjenu naslova oznake i odabir direktorija u koji želite dodati novu oznaku.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
hr: Ako ovdje to omogućite, Konqueror će pamtiti podatke koje unesete u formulare na web stranicama i predlagat će vam taj sadržaj u sličinim poljima na svim formularima.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
hr: Ako je ova opcija uključena, Konqueror će prikazivati samo one oznake u traci oznaka koje ste označili da se tako prikazuju u uređivaču oznaka.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
hr: Ovdje možete uključiti mogućnost da desnim klikom miša na Konqueror-ov prozor  odete na prethodnu stranicu. Ako želite dobiti prigodni izbornik, pritisnite desnu tipku miša i držeći ju pomaknite miša u bilo kojem smjeru.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
hr: Ako je ova opcija uključena, možete otvoriti URL u odabiru tako da srednjom tipkom miša kliknete na Konquerora.

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
hr: Ako je ova opcija podešena oblik pokazivača će se promijeniti (obično će to biti ruka) ako se pokazivač postavi iznad hiperlinka.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
hr: Ako ovo onemogućite, Konqueror će prestati interpretirati JavaScript naredbu <i>window.open()</i>. To je korisno ako često posjećujete stranice koje intenzivno koriste tu naredbu za otvaranje reklama.<br /> <br /> <b>Napomena:</b> Ako onemogućite ovu opciju, možete si onemogućiti pravilan rad nekih stranica kojima je ta naredba potrebna za pravilno funkcioniranje. Koristite ovu opciju s oprezom.

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
hr: Ako želite, ovdje možete unijeti posebne argumente koje treba prenijeti java virtualnom stroju.

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
hr: Zanemari pokušaje skripata koje žele promijeniti statusnu traku. Web stranicaće <i>misliti</i> da je promijenila tekst koji će i dalje ostati nepromijenjen.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
hr: Zanemari pokušaje skripata za promijenom pozicije prozora. Web stranica će<i>misliti</i> da je pomakla prozor, dok će stvarna pozicija ostati nepromijenjena.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
hr: Zanemari pokušaje skripata za promjenom veličine prozora. Web stranica će<i>misliti</i> da je promijenila veličinu prozora, dok će stvarna veličina ostati nepromijenjena.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
hr: Zanemari pokušaje skripata da fokusiraju prozor. Web stranica će <i>misliti</i> da je dala fokus prozoru, no stvarni fokus neće biti promijenjen.

en: Images
hr: Slike

en: Import...
hr: Uvezi …

en: Insert
hr: Umetni

en: Java Runtime Settings
hr: Podešavanje Java Runtime

en: Java&Script
hr: &JavaScript

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
hr: JavaScript pristupne kontrole
    Dodaci politike za svaku domenu

en: JavaScript policy:
hr: Java Script pravila:

en: Konqueror Browsing Control Module
hr: Konqueror modul za kontrolu pretraživača

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
hr: Konqueror nikad neće prikazivati tekst manji od ove veličine, <br /> zaobilazivši sve ostale postavke.

en: M&iddle click opens URL in selection
hr: S&rednja tipka miša otvara URL u odabiru

en: M&inimum font size:
hr: M&inimalna veličina pisma

en: Manual Filter
hr: Ručni filtar

en: Middle-click on a tab to close it
hr: Klik na srednju tipku miša zatvara karticu

en: Modify status bar text:
hr: Promijeni tekst statusne trake:

en: Mouse Beha&vior
hr: Po&našanje miša

en: Move window:
hr: Pomakni prozor:

en: Name
hr: Naziv

en: O&pen new tabs in the background
hr: &Otvaraj nove kartice u pozadini

en: Only on Hover
hr: Samo pri lebdenju

en: Open &links in new tab instead of in new window
hr: Otvori linkove u novoj kartici umjesto u novom prozoru.

en: Open &new tab after current tab
hr: &Otvori nove kartice nakon trenutno izabrane kartice

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
hr: Otvori kao karticu u postojećem Konqueroru kad je URL eksterno pozvan

en: Open new windows:
hr: Otvori nove prozore:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
hr: Otvori skočne prozore u novoj kartici &umjesto u novom prozoru.

en: Policy
hr: Pravilo

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
hr: Ako pritisnete tipku Ctrl dok pregledavate web stranice aktivirat će se Pristupna Tipka. Ako isključite ovu opciju, onemogućit ćete Pristupnu Tipku. (Konqueror mora biti ponovo pokrenut da se promjena primijeni.)

en: Preview
hr: Pregled

en: Prompt every time a popup window is requested.
hr: Pitaj svaki put kada se zahtijeva popup prozor.

en: Reject
hr: Odbaci

en: Reject all popup window requests.
hr: Odbaci sve zahtjeve za popup prozorima.

en: Remove
hr: Ukloni

en: Report &errors
hr: Izvjesti o pogreškama

en: Resize window:
hr: Promjeni veličinu prozora:

en: Right click goes &back in history
hr: Desnim klikom idete na prethodnu stranicu (&back)

en: S&erif font:
hr: S&erif pismo

en: S&mooth scrolling:
hr: G&latko sklizanje

en: S&tandard font:
hr: S&tandardno pismo

en: Sa&ns serif font:
hr: S&ansSerif pismo

en: Search:
hr: Traži:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
hr: Odaberite pravila korištenja Java-e za gorne navedeno računalo ili domenu:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
hr: Odaberite pravila za JavaScript za gornje računalo ili domenu.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
hr: Odaberite uobičajeni skup znakova koji se koristiti, najčešće je dovoljno postaviti 'Koristi skup znakova prema jeziku'.

en: Show Only Once
hr: Prikaži samo jednom

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
hr: Prikaži samo označene oznake u traci s oznakama

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
hr: Isključi&te poslužitelj appleta kada računalo nije uposlen više od

en: Smart
hr: Pametno

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
hr: Neke mrežne stranice zahtijevaju automatsko ponovno učitavanje nakon nekog vremena. Ovdje možete onemogućiti Konqueror u izvršavanju tih zahtjeva.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
hr: Neke web strranice mjenjaju tekst statusne linije postavljanjem <i>window.status</i> ili <i>window.defaultStatus</i>, što ponekad može spriječiti prikaz stvarnih  URLova linkova. Ova opcija definira postupanje u takvim slučajevima.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
hr: Neke web stranice mijenjaju poziciju prozora preglednika pomoću naredaba <i>window.moveBy()</i> ili <i>window.moveTo()</i>. Ova opcija određuje način tretiranja takvih pokušaja.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
hr: Neke web stranice mijenjaju veličinu prozora preglednika pomoću naredaba <i>window.resizeBy()</i> ili <i>window.resizeTo()</i>. Ova opcija određuje način tretiranja takvih pokušaja.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
hr: Neke stranice postavljaju fokus preglednika na svoj prozor korištenjem<i>window.focus()</i> metode. To obično dovodi do toga da se prozor postaviu prvi plan i prekida akciju koju je korisnik izvršavao u to vrijeme.Ova opcija određuje kako se treba odnositi prema ovakvim pokušajima.

en: Stylesheets
hr: Stilska oblikovanja

en: Suppress background images
hr: Potisni pozadinske slike

en: Tabbed Browsing
hr: Pregledavanje s karticama

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
hr: Ovo pismo će se koristiti za prikaz slova stalne (neproporcionalne) širine.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
hr: Ovo je pismo koje će se koristiti za prikaz normalnog teksta na web stranici.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
hr: Ovo pismo će se koristiti za prikaz teksta koji je označena kao fantasy.

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
hr: Ovo pismo će se koristiti za prikaz teksta koji je označena kao koso (italic).

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
hr: Ovo pismo će se koristiti za prikaz teksta koji je označena kao sans-serif.

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
hr: Ovo pismo će se koristiti za prikaz teksta koji je označena kao serif.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
hr: Ovo je popis URL filtara koji će biti primijenjeni na sve ugrađene slike i multimedijske objekte.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
hr: Ovo je relativna veličina pisma koju će Konqueror koristiti za prikazivanje web stranica.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
hr: Ovo će postaviti pitanje želite li sigurno zatvoriti prozor kada isti ima više otvorenih kartica u sebi.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
hr: Ovo će prikazati traku s karticama ako postoje dvije ili više kartica. Inače će traka uvijek biti prikazana.

en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
hr: Ovo će otvoriti karticu u pozadini, umjesto u prvom planu.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
hr: Ovo će otvoriti novu karticu umjesto novog prozora u raznim situacijama kao na primjer prilikom odabira linka ili mape srednjom tipkom miša.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
hr: Ovo će otvoriti novu karticu otvorenu sa stranice iza trenutne kartice umjesto iza zadnje.

en: U&se accessibility stylesheet
hr: Upotrebljavaj oblikovanje za pristupačnost

en: Und&erline links:
hr: Pod&vuci linkove:

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Us&e default stylesheet
hr: Upotrijebi &zadana oblikovanja

en: Use &KIO
hr: Koristi &KIO

en: Use &user-defined stylesheet
hr: Upotrijebi &korisnička oblikovanja

en: Use Global
hr: Koristi globalno

en: Use Language Encoding
hr: Koristi kod jezika

en: Use global
hr: Koristi globalno

en: Use same color for all text
hr: Za cijeli tekst upotrebljavaj istu boju

en: Use same family for all text
hr: Ista obitelj fontova za cijeli tekst

en: Use setting from global policy.
hr: Koristi postavke iz globalne politike.

en: When Efficient
hr: Kad je učinkovito

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
hr: Kada se svi programi završe, poslužitelj bi se trebao isključiti. No, samo pokretanje jwm-a traži dosta vremena, pa možete držati aktivnim poslužitelja java-e aktivnim neko vrijeme i nakon korištenja, a to vrijeme (timeout) ovdje podesite. Ako želite da vam ostane java aktivna sve dok koristite Konqueror, onda jednostavno ostavite "Ugasite poslužitelja kada nije uposlen" kućicu neodabranu.

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
hr: Kada uključite ovo, prethodno korištena ili otvorena kartica će se aktivirati (umjesto one s desna od trenutne) kad zatvorite trenutno aktivnu karticu.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
hr: Ako je omogućeno, blokirane slike bit će u potpunosti uklonjene sa stranice. U suprotnom bit će korištene slike 'blokirano'.

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
hr: Kada kliknete na URL u nekom drugom programu KDE-a ili pozovete kfmclient da biste otvorili URL, a ukoliko je na radnoj površini pokrenut Konqueror, URL će biti otvoren kao nova kartica unutar njega. U suprotnom će se otvoriti novi prozor Konquerora sa željenim URL-om.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
hr: Ako su skočni prozori bazirani na JavaScriptu dozvoljeni, ovo će ih otvoriti u novoj kartici ili u novom prozoru.

en: You must first enter a domain name.
hr: Morate prvo unijeti ime domene!

en: You must first select a policy to be changed.
hr: Morate odrediti koja pravila želite izmjeniti!

en: You must first select a policy to delete.
hr: Morate označiti koja pravila želite izbrisati!

[ctx: animations]
en: Disabled
hr: Onemogućeno

[ctx: animations]
en: Enabled
hr: Omogućeno

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
hr: Uvijek

[ctx: soft scrolling]
en: Never
hr: Nikad

[ctx: underline]
en: Disabled
hr: Onemogućeno

[ctx: underline]
en: Enabled
hr: Omogućeno
