kdelibs4 - en to hr translation catalogue (1573 entries)

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
hr: %1 do %2

en: &Add
hr: &Dodaj

en: &Add to Custom Colors
hr: &Dodaj prilagođenim bojama

en: &Deselect All
hr: &Ukloni odabir svih

en: &Details
hr: &Detalji

en: &Minimize
hr: &Minimiziraj

en: &Remove
hr: &Ukloni

en: &Restore
hr: &Vrati

en: &Select All
hr: &Odaberi sve

en: &Try
hr: &Pokušaj

en: 'ai_family' not supported
hr: 'ai_family' nije podržano

en: 'ai_socktype' not supported
hr: 'ai_socktype' nije podržano

en: (C) 2011, Peter Penz
hr: © 2011. Peter Penz

en: *|All files
hr: *|Sve datoteke

en: -default-
hr: -zadano-

en: -unnamed-
hr: -bez naziva-

en: 160 bit prime factor:
hr: 160 bitni prosti množitelj:

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
hr: sistemska pogreška: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
hr: Nepoznata obitelj %1

en: <Error>
hr: <Greška>

en: <b>Issuer Information</b>
hr: <b>Informacije o izdavaocu</b>

en: <b>Other</b>
hr: <b>Ostalo</b>

en: <b>Subject Information</b>
hr: <b>Informacije o subjektu</b>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
hr: <qt>Sigurno želite izaći iz <b>%1</b>?</qt>|/|<qt>Sigurno želite izaći iz <b>$[gen %1]</b>?</qt>

[ctx: @action:button]
en: Configure...
hr: Podešavanje…

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
hr: Nova mapa…

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
hr: Premjesti u smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
hr: Nova mapa…

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
hr: Svojstva

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
hr: '%1' nedostaje.

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
hr: Koptski

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
hr: Etiopijski

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
hr: Gregorijanski

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
hr: Hebrejski

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
hr: Indijski, nacionalni

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
hr: Neispravna vrsta kalendara

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
hr: Islamski / Hijri (građanski)

[ctx: @item Calendar system]
en: Jalali
hr: Jalalski

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
hr: Japanski

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
hr: Julianski

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
hr: Tajvanski

[ctx: @item Calendar system]
en: Thai
hr: Tajlandski

[ctx: @item license]
en: Artistic License
hr: Artistic licenca

[ctx: @item license]
en: BSD License
hr: BSD Licenca

[ctx: @item license]
en: Custom
hr: Prilagođeno

[ctx: @item license]
en: Not specified
hr: Nije određeno

[ctx: @item license]
en: Q Public License
hr: Q Javna Licenca

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
hr: Artistic licenca

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
hr: BSD Licenca

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
hr: %1 dana

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
hr: %1 sata

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
hr: %1 minuta

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
hr: %1 sekunda

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hr: %1 i %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hr: %1 i %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hr: %1 i %2

[ctx: @label]
en: Add Comment...
hr: Dodaj komentar…

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
hr: Prosječni protok bitova

[ctx: @label]
en: Change...
hr: Promijeni…

[ctx: @label]
en: Channels
hr: Kanali

[ctx: @label]
en: Codec
hr: Kodek

[ctx: @label]
en: Color Depth
hr: Dubina boja

[ctx: @label]
en: Content
hr: Sadržaj

[ctx: @label]
en: Creator
hr: Stvaralac

[ctx: @label]
en: Duration
hr: Trajanje

[ctx: @label]
en: Filename
hr: Naziv datoteke

[ctx: @label]
en: Height
hr: Visina

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
hr: Način ispreplitanja

[ctx: @label]
en: Keyword
hr: Ključna riječ

[ctx: @label]
en: MIME Type
hr: Mime tip

[ctx: @label]
en: Modified
hr: Mijenjano

[ctx: @label]
en: Owner
hr: Vlasnik

[ctx: @label]
en: Performer
hr: Izvođač

[ctx: @label]
en: Permissions
hr: Dopuštenja

[ctx: @label]
en: Programming Language
hr: Programski jezik

[ctx: @label]
en: Rating
hr: Ocjena

[ctx: @label]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: @label]
en: Subject
hr: Predmet

[ctx: @label]
en: Tags
hr: Oznake

[ctx: @label]
en: Total Size
hr: Ukupna veličina

[ctx: @label]
en: Translation Date
hr: Datum prijevoda

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
hr: Datum izvora prijevoda

[ctx: @label]
en: Type
hr: Tip

[ctx: @label]
en: Width
hr: Širina

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
hr: Odstupanje ekspozicije

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
hr: Vrijeme ekspozicije

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
hr: Bljeskalica

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
hr: Fokalna duljina

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
hr: Fokalna duljina od 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
hr: Vrijednosti ISO brzine

[ctx: @label EXIF]
en: Make
hr: Proizvođač

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
hr: Način mjerenja

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
hr: Orijentacija

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
hr: Ravnoteža bjeline

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
hr: Otvor leće

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
hr: Posljednji prevoditelj

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
hr: Neprovjereni prijevodi

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
hr: Zastarjeli prijevodi

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
hr: Ukupno prijevoda

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
hr: Prevedeno

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
hr: Neprevedeno

[ctx: @label creation date]
en: Created
hr: Izrađeno

[ctx: @label file content size]
en: Size
hr: Veličina

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
hr: Ovisi o

[ctx: @label file type]
en: Type
hr: Tip

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
hr: Mijenjano

[ctx: @label music genre]
en: Genre
hr: Žanr

[ctx: @label music title]
en: Title
hr: Naslov

[ctx: @label music track number]
en: Track
hr: Zapis

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
hr: Znakova

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
hr: Redaka

[ctx: @label number of words]
en: Words
hr: Riječi

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
hr: Je dio

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
hr: Ima logički dio

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
hr: Odaberite podatke koji trebaju biti prikazani:

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
hr: Stvori novu mapu u:
    %1

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
hr: Prikaži skrivene mape

[ctx: @title:tab]
en: Information
hr: Informacije

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
hr: Dodaj komentar

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
hr: Promijeni komentar

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
hr: Podešavanje prikazanih podataka

[ctx: @title:window]
en: New Folder
hr: Nova mapa

[ctx: @title:window]
en: Print
hr: Ispis

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
hr: Odaberi mapu

en: A dialog box for setting preferences for debug output
hr: Dijaloški okvir za podešavanje ispisa pronalazača nedostataka

en: A file or folder named %1 already exists.
hr: Datoteka ili mapa naziva %1 već postoji.

en: Abort on fatal errors
hr: Prekini kod opasnih pogreški

en: Acquire Image
hr: Dohvati sliku

en: Add...
hr: Dodaj…

en: Africa/Abidjan
hr: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
hr: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
hr: Afrika/Adis_Abeba

en: Africa/Algiers
hr: Afrika/Alžir

en: Africa/Asmara
hr: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
hr: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
hr: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
hr: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
hr: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
hr: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
hr: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
hr: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
hr: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
hr: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
hr: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
hr: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
hr: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
hr: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
hr: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
hr: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
hr: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
hr: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
hr: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
hr: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
hr: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
hr: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
hr: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
hr: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
hr: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
hr: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
hr: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
hr: Afrika/Liberville

en: Africa/Lome
hr: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
hr: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
hr: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
hr: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
hr: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
hr: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
hr: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
hr: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
hr: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
hr: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
hr: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
hr: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
hr: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
hr: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
hr: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
hr: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Pretoria
hr: Afrika/Pretoria

en: Africa/Sao_Tome
hr: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
hr: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
hr: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
hr: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
hr: Afrika/Windhoek

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
hr: Poslijepodne

en: Alaska Time
hr: Aljaško vrijeme

en: Alaska Time - Alaska panhandle
hr: Aljaško vrijeme – Aljaska prevlaka

en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
hr: Aljaško vrijeme – vrat Aljaskine prevlake

en: Alaska Time - west Alaska
hr: Aljaško vrijeme – zapadna Aljaska

en: Aleutian Islands
hr: Aleutski otoci

en: All Pictures
hr: Sve slike

en: All Supported Files
hr: Sve podržane datoteke

en: Alpha:
hr: Alfa:

en: America/Adak
hr: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
hr: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
hr: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
hr: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
hr: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
hr: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
hr: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
hr: Amerika/Argentina/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
hr: Amerika/Argentina/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
hr: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
hr: Amerika/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
hr: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
hr: Amerika/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
hr: Amerika/Argentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
hr: Amerika/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
hr: Amerika/Argentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
hr: Amerika/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
hr: Amerika/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
hr: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
hr: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
hr: Amerika/Atikokan

en: America/Atka
hr: Amerika/Atka

en: America/Bahia
hr: Amerika/Bahia

en: America/Barbados
hr: Amerika/Barbados

en: America/Belem
hr: Amerika/Belem

en: America/Belize
hr: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
hr: Amerika/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
hr: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
hr: Amerika/Bogota

en: America/Boise
hr: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
hr: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Calgary
hr: Amerika/Calgary

en: America/Cambridge_Bay
hr: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
hr: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
hr: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
hr: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
hr: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
hr: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
hr: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
hr: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
hr: Amerika/Chihuahua

en: America/Coral_Harbour
hr: Amerika/Coral_Harbour

en: America/Cordoba
hr: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
hr: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
hr: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
hr: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
hr: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
hr: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
hr: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
hr: Amerika/Denver

en: America/Detroit
hr: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
hr: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
hr: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
hr: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
hr: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
hr: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
hr: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
hr: Amerika/Fortaleza

en: America/Fredericton
hr: Amerika/Fredericton

en: America/Glace_Bay
hr: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
hr: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
hr: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
hr: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
hr: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
hr: Amerika/Guadaloupe

en: America/Guatemala
hr: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
hr: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
hr: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
hr: Amerika/Halifax

en: America/Havana
hr: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
hr: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
hr: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
hr: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
hr: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
hr: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
hr: Amerika/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
hr: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
hr: Amerika/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
hr: Amerika/Indiana/Winamac

en: America/Indianapolis
hr: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
hr: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
hr: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
hr: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
hr: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
hr: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
hr: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
hr: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
hr: Amerika/Knox_IN

en: America/La_Paz
hr: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
hr: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
hr: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
hr: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
hr: Amerika/Maceio

en: America/Managua
hr: Amerika/Managua

en: America/Manaus
hr: Amerika/Manaus

en: America/Marigot
hr: Amerika/Marigot

en: America/Martinique
hr: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
hr: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
hr: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
hr: Amerika/Menominee

en: America/Merida
hr: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
hr: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
hr: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
hr: Amerika/Moncton

en: America/Monterrey
hr: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
hr: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
hr: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
hr: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
hr: Amerika/Nassau

en: America/New_York
hr: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
hr: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
hr: Amerika/Nome

en: America/Noronha
hr: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
hr: Amerika/Sjeverna_Dakota/Sredina

en: America/North_Dakota/New_Salem
hr: Amerika/Sjeverna_Dakota/New_Salem

en: America/Ontario
hr: Amerika/Ontario

en: America/Panama
hr: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
hr: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
hr: Amerika/Paramari

en: America/Phoenix
hr: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
hr: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
hr: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
hr: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
hr: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
hr: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
hr: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
hr: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
hr: Amerika/Recife

en: America/Regina
hr: Amerika/Regina

en: America/Resolute
hr: Amerika/Resolute

en: America/Rio_Branco
hr: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
hr: Amerika/Rosario

en: America/Santarem
hr: Amerika/Santarem

en: America/Santiago
hr: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
hr: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
hr: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Saskatoon
hr: Amerika/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
hr: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
hr: Amerika/Shiprock

en: America/St_Barthelemy
hr: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
hr: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
hr: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
hr: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
hr: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
hr: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
hr: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
hr: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
hr: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
hr: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
hr: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
hr: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
hr: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
hr: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
hr: Amerika/Virginija

en: America/Whitehorse
hr: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
hr: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
hr: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
hr: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
hr: Antarktika/Casey

en: Antarctica/Davis
hr: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
hr: Antarktika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
hr: Antarktika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
hr: Antarktika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
hr: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/Rothera
hr: Antarktika/Rothera

en: Antarctica/South_Pole
hr: Antarktika/Južni_pol

en: Antarctica/Syowa
hr: Antarktika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
hr: Antarktika/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
hr: Arktik/Longyearbyen

en: Asia/Aden
hr: Azija/Aden

en: Asia/Almaty
hr: Azija/Almaty

en: Asia/Amman
hr: Azija/Amman

en: Asia/Anadyr
hr: Azija/Anadyr

en: Asia/Aqtau
hr: Azija/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
hr: Azija/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
hr: Azija/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
hr: Azija/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
hr: Azija/Bagdad

en: Asia/Bahrain
hr: Azija/Bahrain

en: Asia/Baku
hr: Azija/Baku

en: Asia/Bangkok
hr: Azija/Bangkok

en: Asia/Beijing
hr: Azija/Peking

en: Asia/Beirut
hr: Azija/Beirut

en: Asia/Bishkek
hr: Azija/Bishkek

en: Asia/Brunei
hr: Azija/Brunei

en: Asia/Calcutta
hr: Azija/Kalkuta

en: Asia/Choibalsan
hr: Azija/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
hr: Azija/Chongqing

en: Asia/Chungking
hr: Azija/Chungking

en: Asia/Colombo
hr: Azija/Colombo

en: Asia/Dacca
hr: Azija/Dacca

en: Asia/Damascus
hr: Azija/Damascus

en: Asia/Dhaka
hr: Azija/Dhaka

en: Asia/Dili
hr: Azija/Dili

en: Asia/Dubai
hr: Azija/Dubai

en: Asia/Gaza
hr: Azija/Gaza

en: Asia/Harbin
hr: Azija/Harbin

en: Asia/Ho_Chi_Minh
hr: Azija/Ho_Chi_Minh

en: Asia/Hong_Kong
hr: Azija/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
hr: Azija/Hovd

en: Asia/Irkutsk
hr: Azija/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
hr: Azija/Jakarta

en: Asia/Jayapura
hr: Azija/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
hr: Azija/Jeruzalem

en: Asia/Kabul
hr: Azija/Kabul

en: Asia/Kamchatka
hr: Azija/Kamčatka

en: Asia/Karachi
hr: Azija/Karachi

en: Asia/Kashgar
hr: Azija/Kashgar

en: Asia/Katmandu
hr: Azija/Katmandu

en: Asia/Kolkata
hr: Azija/Kolkata

en: Asia/Krasnoyarsk
hr: Azija/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
hr: Azija/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
hr: Azija/Kuching

en: Asia/Kuwait
hr: Azija/Kuvajt

en: Asia/Macao
hr: Azija/Macao

en: Asia/Macau
hr: Azija/Macau

en: Asia/Magadan
hr: Azija/Magadan

en: Asia/Makassar
hr: Azija/Makassar

en: Asia/Manila
hr: Azija/Manila

en: Asia/Muscat
hr: Azija/Muscat

en: Asia/Nicosia
hr: Azija/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
hr: Azija/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
hr: Azija/Omsk

en: Asia/Oral
hr: Azija/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
hr: Azija/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
hr: Azija/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
hr: Azija/Pyongyang

en: Asia/Qatar
hr: Azija/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
hr: Azija/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
hr: Azija/Rangoon

en: Asia/Riyadh
hr: Azija/Riyadh

en: Asia/Saigon
hr: Azija/Saigon

en: Asia/Sakhalin
hr: Azija/Sahalin

en: Asia/Samarkand
hr: Azija/Samarkand

en: Asia/Seoul
hr: Azija/Seul

en: Asia/Shanghai
hr: Azijia/Shanghai

en: Asia/Singapore
hr: Azija/Singapore

en: Asia/Taipei
hr: Azija/Taipei

en: Asia/Tashkent
hr: Azija/Taškent

en: Asia/Tbilisi
hr: Azija/Tbilisi

en: Asia/Tehran
hr: Azija/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
hr: Azija/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
hr: Azija/Thimbu

en: Asia/Thimphu
hr: Azija/Thimphu

en: Asia/Tokyo
hr: Azija/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
hr: Azija/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
hr: Azija/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
hr: Azija/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
hr: Azija/Urumqi

en: Asia/Vientiane
hr: Azija/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
hr: Azija/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
hr: Azija/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
hr: Azija/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
hr: Azija/Jerevan

en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
hr: Atlansko standardno vrijeme – Quebec – Lower North Shore

en: Atlantic Time - Labrador - most locations
hr: Atlantsko vrijeme – Labrador – većina lokacija

en: Atlantic Time - New Brunswick
hr: Atlantsko vrijeme – Novi Brunswick

en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
hr: Atlantsko vrijeme – Nova Škotska (većina lokacija), PEI

en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
hr: Atlantsko vrijeme – Nova Škotska – mjesta koja se nisu pratila ljetna računanja vremena od1966. do 1971.

en: Atlantic islands
hr: Atlantski otoci

en: Atlantic/Azores
hr: Atlantik/Azores

en: Atlantic/Bermuda
hr: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
hr: Atlantik/Kanari

en: Atlantic/Cape_Verde
hr: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
hr: Atlantik/Faeroe

en: Atlantic/Faroe
hr: Atlantik/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
hr: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
hr: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
hr: Atlantik/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
hr: Atlantik/Južna_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
hr: Atlantik/Sv._Helena

en: Atlantic/Stanley
hr: Atlantik/Stanley

en: Australia/ACT
hr: Australija/ACT

en: Australia/Adelaide
hr: Australija/Adelaide

en: Australia/Brisbane
hr: Australija/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
hr: Australija/Broken_Hill

en: Australia/Canberra
hr: Australija/Canberra

en: Australia/Currie
hr: Australija/Currie

en: Australia/Darwin
hr: Australija/Darwin

en: Australia/Eucla
hr: Australija/Eucla

en: Australia/Hobart
hr: Australija/Hobart

en: Australia/LHI
hr: Australija/LHI

en: Australia/Lindeman
hr: Australija/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
hr: Australija/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
hr: Australija/Melbourne

en: Australia/NSW
hr: Australija/NSW

en: Australia/North
hr: Australija/North

en: Australia/Perth
hr: Australija/Perth

en: Australia/Queensland
hr: Australija/Queensland

en: Australia/South
hr: Australija/Jug

en: Australia/Sydney
hr: Australija/Sydney

en: Australia/Tasmania
hr: Australija/Tasmania

en: Australia/Victoria
hr: Australija/Victoria

en: Australia/West
hr: Australija/Zapad

en: Australia/Yancowinna
hr: Australija/Yancowinna

en: Authorization Dialog
hr: Dijalog autorizacije

en: Azores
hr: Azori

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
hr: Prijepodne

en: Blue:
hr: Plava:

en: Brazil/East
hr: Brazil/Istok

en: Brazil/West
hr: Brazil/Zapad

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
hr: Prije Krista

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
hr: Prije naše ere

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
hr: Naša era

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
hr: Prije Krista

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
hr: Prije naše ere

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
hr: Naša era

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
hr: Era Republike Kine

en: Canada/Atlantic
hr: Kanada/Atlantik

en: Canada/Central
hr: Kanada/Središnja

en: Canada/East-Saskatchewan
hr: Kanada/Istočna-Saskatchewan

en: Canada/Eastern
hr: Kanada/Istočna

en: Canada/Mountain
hr: Kanada/Planine

en: Canada/Newfoundland
hr: Kanada/Newfoundland

en: Canada/Pacific
hr: Kanada/Tihi ocean

en: Canada/Saskatchewan
hr: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
hr: Kanada/Yukon

en: Canary Islands
hr: Kanarski otoci

en: Casey Station, Bailey Peninsula
hr: Postaja Casey, Bailey Peninsula

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
hr: Uzrokuje da aplikacija postavi privatnu mapu
    boja na 8-bitnom zaslonu.

en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
hr: Središnje standardno vrijeme – Saskatchewan – sredozapad

en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
hr: Središnje standardno vrijeme – Saskatchewan – većina lokacija

en: Central Time
hr: Središnje vrijeme

en: Central Time - Campeche, Yucatan
hr: Središnje vrijeme – Campeche, Yucatan

en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
hr: Središnje vrijeme – Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

en: Central Time - Indiana - Perry County
hr: Središnje vrijeme – Indiana – okrug Perry

en: Central Time - Indiana - Pike County
hr: Središnje vrijeme – Indiana – okrug Pike

en: Central Time - Indiana - Starke County
hr: Središnje vrijeme – Indiana – okrug Starke

en: Central Time - Manitoba & west Ontario
hr: Središnje vrijeme – Manitoba & zapadni Ontario

en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
hr: Središnje vrijeme – Michigan – okruzi Dickinson, Gogebic, Iron i Menominee

en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
hr: Središnje vrijeme – Sjeverna Dakota – okrug Mortony (bez područja Mandan)

en: Central Time - North Dakota - Oliver County
hr: Središnje vrijeme – Indiana – okrug Oliver

en: Central Time - Quintana Roo
hr: Središnje vrijeme – Quintana Roo

en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
hr: Središnje vrijeme – Rainy River & Fort Frances, Ontario

en: Central Time - central Nunavut
hr: Središnje vrijeme – središnji Nunavut

en: Central Time - most locations
hr: Središnje vrijeme – većina lokacija

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
hr: Korijenske (root) datoteke ustanove za potpisivanje potvrda nisu nađene pa potvrda nije provjerena.

en: Ceuta & Melilla
hr: Ceuta i Melilla

en: Chatham Islands
hr: Otoci Chatham

en: Chile/Continental
hr: Čile/Kontinentalni

en: Chile/EasterIsland
hr: Čile/Uskršnji otoci

en: Confirm Quit From System Tray
hr: Prihvati izlazak iz sistemske trake

en: Copyright 2010 Andreas Hartmetz
hr: Copyright 2010. Andreas Hartmetz

en: Could not load print preview part
hr: Nije moguće učitati dio za pregled ispisa

en: Cuba
hr: Kuba

en: Current maintainer
hr: Trenutni održavatelj

en: Davis Station, Vestfold Hills
hr: Postaja Davis, gorje Vestfold

en: Debug Settings
hr: Postavke pronalaženja nedostataka

en: Default color
hr: Uobičajena boja

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
hr: Područje

en: Device name
hr: Naziv uređaja

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disable all debug output
hr: Onemogući sve debug izlaze

en: Disable crash handler, to get core dumps
hr: Onemogućuje voditelja rušenja (crash handler), za dobivanje sadržaja jezgre (core dump).

en: Display...
hr: Prikaži…

en: Do not run in the background.
hr: Ne pokreći u pozadini.

en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
hr: Postaja Dumont-d'Urville, Terre Adelie

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
hr: Grešla: Nepoznati protokol '%1'

en: Easter Island & Sala y Gomez
hr: Uskršnji otoci & Sala y Gomez

en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
hr: Istočno standardno vrijeme – Atikokan, Ontario i Southampton I, Nunavut

en: Eastern Time
hr: Istočno vrijeme

en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
hr: Istočno vrijeme – Indiana – okrug Crawford

en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
hr: Istočno vrijeme – Indiana – Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties

en: Eastern Time - Indiana - Pike County
hr: Istočno vrijeme – Indiana – okrug Pike

en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
hr: Istočno vrijeme – Indiana – okrug Pulaski

en: Eastern Time - Indiana - Starke County
hr: Istočno vrijeme – Indiana – okrug Starke

en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
hr: Istočno vrijeme – Indiana – okrug Switzerland

en: Eastern Time - Indiana - most locations
hr: Istočno vrijeme – Indiana – većina lokacija

en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
hr: Istočno vrijeme – Kentucky – područje Louisville

en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
hr: Istočno vrijeme – Kentucky – okrug Wayne

en: Eastern Time - Michigan - most locations
hr: Istočno vrijeme – Michigan – većina lokacija

en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
hr: Istočno vrijeme – Ontario & Quebec – mjesta koja se nisu pratila ljetna računanja vremena od 1967. od 1973.

en: Eastern Time - Ontario - most locations
hr: Istočno vrijeme – Ontario – većina lokacija

en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
hr: Istočno vrijeme – Pangnirtung, Nunavut

en: Eastern Time - Quebec - most locations
hr: Istočno vrijeme – Quebec – većina lokacija

en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
hr: Istočno vrijeme – Resolute, Nunavut

en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
hr: Istočno vrijeme – Thunder Bay, Ontario

en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
hr: Istočno vrijeme – istočni Nunavut – većina lokacija

en: Egypt
hr: Egipat

en: Enable
hr: Omogući

en: Error
hr: Greška

en: Europe/Amsterdam
hr: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
hr: Europa/Andora

en: Europe/Athens
hr: Europa/Atena

en: Europe/Belfast
hr: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
hr: Europa/Beograd

en: Europe/Berlin
hr: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
hr: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
hr: Europa/Bruxelles

en: Europe/Bucharest
hr: Europa/Bukurešt

en: Europe/Budapest
hr: Europa/Budimpešta

en: Europe/Chisinau
hr: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
hr: Europa/Copenhagen

en: Europe/Dublin
hr: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
hr: Europa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
hr: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
hr: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
hr: Europa/Otok Man

en: Europe/Istanbul
hr: Europa/Istanbul

en: Europe/Jersey
hr: Europa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
hr: Europa/Kalinjingrad

en: Europe/Kiev
hr: Europa/Kijev

en: Europe/Lisbon
hr: Europa/Lisabon

en: Europe/Ljubljana
hr: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
hr: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
hr: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
hr: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
hr: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
hr: Europa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
hr: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
hr: Europa/Monaco

en: Europe/Moscow
hr: Europa/Moskva

en: Europe/Oslo
hr: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
hr: Europa/Pariz

en: Europe/Podgorica
hr: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
hr: Europa/Prag

en: Europe/Riga
hr: Europa/Riga

en: Europe/Rome
hr: Europa/Rim

en: Europe/Samara
hr: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
hr: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
hr: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
hr: Europa/Sevastopolj

en: Europe/Skopje
hr: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
hr: Europa/Sofija

en: Europe/Stockholm
hr: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
hr: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
hr: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
hr: Europa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
hr: Europa/Užgorod

en: Europe/Vaduz
hr: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
hr: Europa/Vatikan

en: Europe/Vienna
hr: Europa/Beč

en: Europe/Vilnius
hr: Europa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
hr: Europa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
hr: Europa/Varšava

en: Europe/Zagreb
hr: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
hr: Europa/Zaporožje

en: Europe/Zurich
hr: Europa/Cirih

en: Exponent: 0x
hr: Eksponent: 0x

en: Fatal Error
hr: Opasna pogreška

en: File
hr: Datoteka

en: File '%1' is not readable
hr: Datoteka '%1' nije čitljiva

en: Filename:
hr: Naziv:

en: Galapagos Islands
hr: Otočje Galapagos

en: Gambier Islands
hr: Otoci Gambier

en: Get help...
hr: Zatraži pomoć…

en: Gilbert Islands
hr: Gilbertski otoci

en: Green:
hr: Zelena:

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
hr: Siječanj

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
hr: siječnja

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
hr: S

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
hr: Sij

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
hr: siječnja

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
hr: Listopad

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
hr: listopada

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
hr: L

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
hr: Lis

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
hr: listopada

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
hr: Studeni

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
hr: studenog

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
hr: S

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
hr: Stu

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
hr: studenog

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
hr: Prosinac

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
hr: prosinca

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
hr: P

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
hr: Pro

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
hr: prosinca

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
hr: Veljača

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
hr: veljače

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
hr: V

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
hr: Velj

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
hr: veljače

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
hr: Ožujak

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
hr: ožujka

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::NarrowName]
en: M
hr: O

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
hr: Ožu

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
hr: ožujka

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
hr: Travanj

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
hr: travnja

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: A
hr: T

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
hr: Tra

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
hr: travnja

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
hr: Svibanj

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
hr: svibnja

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
hr: S

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
hr: Svi

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
hr: svibnja

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
hr: Lipanj

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
hr: lipnja

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
hr: L

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
hr: Lip

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
hr: lipnja

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
hr: Srpanj

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
hr: srpnja

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
hr: S

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
hr: Srp

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
hr: srpnja

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
hr: Kolovoz

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
hr: kolovoza

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
hr: K

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
hr: Kol

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
hr: kolovoza

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
hr: Rujan

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
hr: rujna

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
hr: R

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
hr: Ruj

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
hr: rujna

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
hr: Ponedjeljak

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
hr: P

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
hr: Pon

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
hr: Utorak

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
hr: U

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
hr: Uto

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
hr: Srijeda

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
hr: S

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
hr: Sri

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
hr: Četvrtak

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
hr: Č

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
hr: Čet

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
hr: Petak

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
hr: P

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
hr: Pet

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
hr: Subota

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
hr: Sub

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
hr: Nedjelja

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
hr: N

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
hr: Ned

en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
hr: Heilongjiang (bez Mohe), Jilin

en: Hue:
hr: Nijansa:

en: Iceland
hr: Island

en: Indian/Antananarivo
hr: Indijski_ocean/Antananarivo

en: Indian/Chagos
hr: Indijski_ocean/Chagos

en: Indian/Christmas
hr: Indijski_ocean/Božićni_otoci

en: Indian/Cocos
hr: Indijski_ocean/Cocos

en: Indian/Comoro
hr: Indijski_ocean/Comoro

en: Indian/Kerguelen
hr: Indijski_ocean/Kerguelen

en: Indian/Mahe
hr: Indijski_ocean/Mahe

en: Indian/Maldives
hr: Indijski_ocean/Maldives

en: Indian/Mauritius
hr: Indijski_ocean/Mauritius

en: Indian/Mayotte
hr: Indijski_ocean/Mayotte

en: Information
hr: Informacije

en: Internally added if launched from Finder
hr: Interno dodano u slučaju pokretanja iz Pretraživača.

en: Israel
hr: Izrael

en: Jamaica
hr: Jamajka

en: Johnston Atoll
hr: Johnston Atol

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
hr: Siječanj

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
hr: siječnja

[ctx: Julian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
hr: S

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
hr: Sij

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
hr: siječnja

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
hr: Listopad

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
hr: listopada

[ctx: Julian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
hr: L

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
hr: Lis

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
hr: listopada

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
hr: Studeni

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
hr: studenog

[ctx: Julian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
hr: S

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
hr: Stu

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
hr: studenog

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
hr: Prosinac

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
hr: prosinca

[ctx: Julian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
hr: P

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
hr: Pro

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
hr: prosinca

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
hr: Veljača

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
hr: veljače

[ctx: Julian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
hr: V

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
hr: Velj

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
hr: veljače

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
hr: Ožujak

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
hr: ožujka

[ctx: Julian month 3 - KLocale::NarrowName]
en: M
hr: O

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
hr: Ožu

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
hr: ožujka

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
hr: Travanj

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
hr: travnja

[ctx: Julian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: A
hr: T

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
hr: Tra

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
hr: travnja

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
hr: Svibanj

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
hr: svibnja

[ctx: Julian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
hr: S

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
hr: Svi

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
hr: svibnja

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
hr: Lipanj

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
hr: lipnja

[ctx: Julian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
hr: L

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
hr: Lip

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
hr: lipnja

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
hr: Srpanj

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
hr: srpnja

[ctx: Julian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
hr: S

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
hr: Srp

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
hr: srpnja

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
hr: Kolovoz

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
hr: kolovoza

[ctx: Julian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
hr: K

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
hr: Kol

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
hr: kolovoza

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
hr: Rujan

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
hr: rujna

[ctx: Julian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
hr: R

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
hr: Ruj

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
hr: rujna

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
hr: Ponedjeljak

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
hr: P

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
hr: Pon

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
hr: Utorak

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
hr: U

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
hr: Uto

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
hr: Srijeda

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
hr: S

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
hr: Sri

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
hr: Četvrtak

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
hr: Č

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
hr: Čet

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
hr: Petak

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
hr: P

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
hr: Pet

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
hr: Subota

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
hr: Sub

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
hr: Nedjelja

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
hr: Ned

en: KDE Application
hr: KDE Aplikacija

en: KDE Test Program
hr: KDE-ov pokusni program

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
hr: KFileMetaDataReader se može koristiti za čitanje meta podataka iz datoteke

en: Key type: DSA (%1 bit)
hr: Vrsta ključa: DSA(%1 bitova)

en: Key type: RSA (%1 bit)
hr: Vrsta ključa: RSA (%1 bita)

en: Library "%1" not found
hr: Biblioteka "%1" nije pronađena

en: Libya
hr: Libija

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
hr: Ograničava broj boja povezanih u kocki
    boja na 8-bitnom zaslonu, ako aplikacija
    koristi QApplication::ManyColor 
    specifikacije boja.

en: Line Islands
hr: Linijski otoci

en: List of URLs where the meta-data should be read from
hr: Lista URL-ova s kojih treba učitati meta-podatke

en: Lord Howe Island
hr: Lord Howe otoci

en: MD5 digest
hr: MD5 sažetak

en: Madeira Islands
hr: Otoci Madeira

en: Maintainer
hr: Održavatelj

en: Marquesas Islands
hr: Otoci Marquesas

en: Mawson Station, Holme Bay
hr: Postaja Mawson, uvala Holme

en: McMurdo Station, Ross Island
hr: Postaja McMurdo, otok Ross

en: Message Box
hr: Okvir s porukama

en: Mexico/BajaNorte
hr: Meksiko/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
hr: Meksiko/General

en: Mexico/General
hr: Meksiko/Opće

en: Midway Islands
hr: Otoci Midway

en: Minimize
hr: Minimiziraj

en: Modulus:
hr: Modul:

en: Moscow+00 - Caspian Sea
hr: Moskva+00 – Kaspijsko jezero

en: Moscow+00 - west Russia
hr: Moskva+00 – zapadna Rusija

en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
hr: Moskva+01 – Samarska oblast, Udmurtska

en: Moscow+02 - Urals
hr: Moskva+02 – Ural

en: Moscow+03 - Novosibirsk
hr: Moskva+03 – Novosibirsk

en: Moscow+03 - west Siberia
hr: Moskva+03 – zapadni Sibir

en: Moscow+04 - Yenisei River
hr: Moskva+04 – rijeka Jenisej

en: Moscow+05 - Lake Baikal
hr: Moskva+05 – Bajkalsko jezero

en: Moscow+06 - Lena River
hr: Moskva+06 – rijeka Lena

en: Moscow+07 - Amur River
hr: Moskva+07 – rijeka Armur

en: Moscow+07 - Sakhalin Island
hr: Moskva+7 – otok Sahalin

en: Moscow+08 - Magadan
hr: Moskva+08 – Magadan

en: Moscow+09 - Kamchatka
hr: Moskva+09 – Kamčatka

en: Moscow+10 - Bering Sea
hr: Moskva+10 – Beringovo more

en: Moscow-01 - Kaliningrad
hr: Moskva-01 – Kaliningrad

en: Mountain Standard Time - Arizona
hr: Planinsko standardno vrijeme – Arizona

en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
hr: Planinsko standardno vrijeme – Dawson Creek & Fort Saint John, Britanska Kolumbija

en: Mountain Standard Time - Sonora
hr: Planinsko standardno vrijeme – Sonora

en: Mountain Time
hr: Planinsko vrijeme

en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
hr: Planinsko vrijeme – Alberta, istočna Britanska Kolumbija & zapadni Saskatchewan

en: Mountain Time - Chihuahua
hr: Planinsko vrijeme – Chihuahua

en: Mountain Time - Navajo
hr: Planinsko vrijeme – Navajo

en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
hr: Planinsko vrijeme – S Baja, Nayarit, Sinaloa

en: Mountain Time - central Northwest Territories
hr: Planinsko vrijeme – središnji Sjevernozapadni teritorij

en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
hr: Planinsko vrijeme – južni Idaho & istočni Oregon

en: Mountain Time - west Northwest Territories
hr: Planinsko vrijeme – zapadni Sjevernozapadni teritorij

en: Mountain Time - west Nunavut
hr: Planinsko vrijeme – zapadni Nunavut

en: Move &Down
hr: Prema &dnu

en: Move &Up
hr: Prema &vrhu

en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
hr: SI Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)

en: Name:
hr: Naziv:

en: Named Colors
hr: Boje s nazivima

en: New South Wales - Yancowinna
hr: Novi južni Wales – Yancowinna

en: New South Wales - most locations
hr: Novi južni Wales – većina lokacija

en: Newfoundland Time, including SE Labrador
hr: Newfoundlandsko vrijeme, uključujući u JI Labrador

en: No metainfo for %1
hr: Nema meta informacija za %1

en: None
hr: Nijedan

en: Northern Territory
hr: Sjeverni teritorij

en: OCR Image
hr: Prepoznaj slova (OCR) na slici

en: Only the meta data that is part of the file is read
hr: Čitaju se samo meta podaci koji su dio datoteke

en: Open
hr: Otvori

en: OpenSSL could not be verified.
hr: OpenSSL ne može biti provjeren.

en: Organization / Common Name
hr: Organizacija / uobičajen naziv

en: Organizational Unit
hr: Organizacijska jedinica

en: Output to:
hr: Ispis na:

en: P&review
hr: P&regled

en: Pacific Time
hr: Tihooceansko vrijeme

en: Pacific Time - north Yukon
hr: Tihooceansko vrijeme – sjeverni Yukon

en: Pacific Time - south Yukon
hr: Tihooceansko vrijeme – južni Yukon

en: Pacific Time - west British Columbia
hr: Tihooceansko vrijeme – zapadna Britanska Kolumbija

en: Pacific/Apia
hr: Tihi_ocean/Apia

en: Pacific/Auckland
hr: Tihi_ocean/Auckland

en: Pacific/Chatham
hr: Tihi_ocean/Chatham

en: Pacific/Easter
hr: Tihi_ocean/Uskršnji_otoci

en: Pacific/Efate
hr: Tihi_ocean/Efate

en: Pacific/Enderbury
hr: Tihi_ocean/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
hr: Tihi_ocean/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
hr: Tihi_ocean/Fiji

en: Pacific/Funafuti
hr: Tihi_ocean/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
hr: Tihi_ocean/Galapagos

en: Pacific/Gambier
hr: Tihi_ocean/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
hr: Tihi_ocean/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
hr: Tihi_ocean/Guam

en: Pacific/Honolulu
hr: Tihi_ocean/Honolulu

en: Pacific/Johnston
hr: Tihi_ocean/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
hr: Tihi_ocean/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
hr: Tihi_ocean/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
hr: Tihi_ocean/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
hr: Tihi_ocean/Majuro

en: Pacific/Marquesas
hr: Tihi_ocean/Marquesas

en: Pacific/Midway
hr: Tihi_ocean/Midway

en: Pacific/Nauru
hr: Tihi_ocean/Nauru

en: Pacific/Niue
hr: Tihi_ocean/Niue

en: Pacific/Norfolk
hr: Tihi_ocean/Norfolk

en: Pacific/Noumea
hr: Tihi_ocean/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
hr: Tihi_ocean/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
hr: Tihi_ocean/Palau

en: Pacific/Pitcairn
hr: Tihi_ocean/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
hr: Tihi_ocean/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
hr: Tihi_ocean/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
hr: Tihi_ocean/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
hr: Tihi_ocean/Saipan

en: Pacific/Samoa
hr: Tihi_ocean/Samoa

en: Pacific/Tahiti
hr: Tihi_ocean/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
hr: Tihi_ocean/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
hr: Tihi_ocean/Tongatapu

en: Pacific/Truk
hr: Tihi_ocean/Truk

en: Pacific/Wake
hr: Tihi_ocean/Wake

en: Pacific/Wallis
hr: Tihi_ocean/Wallis

en: Pacific/Yap
hr: Tihi_ocean/Yap

en: Palmer Station, Anvers Island
hr: Postaja Palmer, otok Anvers

en: Phoenix Islands
hr: Otoci Phoenix

en: Pick Certificates
hr: Odaberite certifikate

en: Poland
hr: Poljska

en: Prime:
hr: Prosti:

en: Print Preview
hr: Pregled prije ispisa

en: Private key test failed.
hr: Testiranje privatnog ključa nije uspjelo.

en: Public key:
hr: Javni ključ:

en: Queensland - Holiday Islands
hr: Queensland – Blagdanski otoci

en: Queensland - most locations
hr: Queensland – većina lokacija

en: Red:
hr: Crvena:

en: Redo
hr: Ponovi

en: Remove
hr: Ukloni

en: Restore the application for the given 'sessionId'
hr: Vrati aplikaciju za zadani 'sessionId'

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
hr: Dohvaćanje certifikata izdavatelja nije uspjelo. Ovo znači da CA (Certificate Authority) certifikat nije pronađen.

en: Rothera Station, Adelaide Island
hr: Postaja Rothera, otok Adelaide

en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
hr: J & JI Brazila (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: SHA1 digest
hr: SHA1 sažetak

en: SSL Configuration Module
hr: SSL konfiguracijski modul

en: SSL Signers
hr: SSL-potpisnici

en: SSL support was not found.
hr: Podrška za SSL nije pronađena.

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Select Color
hr: Odaberi boju

en: Select Font
hr: Odaberi font

en: Serial number
hr: Serijski broj

en: Shell
hr: Ljuska

en: Show Hidden Folders
hr: Prikaži skrivene mape

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
hr: Prikaži potpuni dijalog umjestu zadanog dijaloga s popisom

en: Signature Algorithm:
hr: Algoritam potpisa:

en: Signature Contents:
hr: Sadržaj potpisa:

en: Singapore
hr: Singapur

en: Society Islands
hr: Društveni otoci

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
hr: adresa se već koristi

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
hr: spojna točka je već vezana

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
hr: spojna točka je već stvorena

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
hr: Spajanje odbijeno

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
hr: isteklo vrijeme spajanja

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
hr: operacija je već u tijeku

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
hr: Potraga po nazivu nije uspjela

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
hr: problem s mrežom

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
hr: bez greške

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
hr: spojna točka nije vezana

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
hr: spojna točka nije stvorena

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
hr: operacija nije podržana

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
hr: udaljeno računalo prekinulo je vezu

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
hr: isteklo vrijeme za vremensku operaciju

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
hr: dogodila se nepoznata/neočekivana pogreška

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
hr: operacija će blokirati

en: South Australia
hr: Južna Australija

en: Syowa Station, E Ongul I
hr: Postaja Syowa, E Ongul I

en: System certificates
hr: Certifikati sustava

en: Tasmania - King Island
hr: Tasmanija – Kraljevski otok

en: Tasmania - most locations
hr: Tasmanija – većina lokacija

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
hr: ID ključa i ime vlasništva certifikata se ne podudaraju sa ID-om ključa i imenom u području 'Izdavač' certifikata kojeg pokušavate koristiti.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
hr: Certifikat vlasništva certifikata ne može biti pronađen. Najvjerojatnije je vaš lanac povjerenja potrgan.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
hr: Popis opoziva certifikata još nije valjan.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
hr: Potpis popisa opoziva certifikata je nevaljan. To znači da isti ne može biti provjeren.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
hr: OpenSSL proces je ostao bez memorije.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
hr: Certifikat ne može biti provjeren jer je jedini u lancu povjerenja i nije samopotpisan. Ako ste samopotpisali certifikat, osigurajte njegovo ubacivanje u popis povjerenih cerfitikata.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
hr: Lanac certifikata je dulji od definirane maksimalne dubine.

en: The certificate has been revoked.
hr: Potvrda je povučena iz uporabe.

en: The certificate has not been issued for this host.
hr: Certifikat nije izdan za ovo računalo.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
hr: Certifikat nije potpisan za namjenu za koju ga pokušavate koristiti. To znači da vlasništvo certifikata ne dozvoljava njegovo korištenje.

en: The certificate is invalid.
hr: Potvrda je ispravna.

en: The certificate is not valid, any more.
hr: Certifikat više nije valjan.

en: The certificate is not valid, yet.
hr: Certifikat još više nije valjan.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
hr: Certifikat je samopotpisan, ali nije na popisu povjerenih certifikata. Ako želite prihvatiti ovaj certifikat, ubacite ga na popis povjerenih certifikata.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
hr: Certifikat je samopotpisan. I dok lanac povjerenja može biti izgrađen, korijenski certifikat vlasništva certifikata ne može biti pronađen.

en: The certificate is valid.
hr: Potvrda je ispravna.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
hr: Vlasništvo certifikata je nevaljano.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
hr: Vlasništvo certifikata ne dozvoljava potpisivanje certifikata.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
hr: Potpis certifikata nije valjan. To znači da certifikat ne može biti provjeren.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
hr: Dekodiranje javnog ključa izdavalaca nije uspjelo. To znači da CA-ov (Certificate Authority) certifikat ne može biti korišten za provjeravanje certifikata kojeg želite koristiti.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
hr: Dešifriranje CRL (Certificate Revocation List) potpisa nije uspjelo. Ovo znači da se potpis čak nije mogao ni izračunati, a ne samo da se ne slaže s očekivanim rezultatom.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
hr: Dešifriranje certificiranog potpisa nije uspjelo. Ovo znači da se potpis čak nije mogao ni izračunati, a ne samo da se ne slaže s očekivanim rezultatom.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
hr: Datoteke/URL-ovi otvoreni od strane aplikacije biti će izbrisani nakon upotrebe

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
hr: Duljina popisa povjerenja je prekoračila broj postavljen od strane vlasništva certifikata. Zato će svi budući potpisi biti nevaljani.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
hr: Korijen vlasništva certifikata je označen da odbija korištenje za namjenu za koju ga pokušavate koristiti.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
hr: Korijen vlasništva certifikata nije povjeren za namjenu za koju kanite koristiti ovaj certifikat.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
hr: Test potpisa za ovaj certifikat nije uspio. To može značiti da je potpis ovog certifikata ili bilo kojeg u njegovoj putanji povjerenja nevaljan, ne može biti dekodiran ili njegov popis opoziva ne može biti provjeren. Ako vidite ovu poruku, molim obavijestite autora ovog softvera da bi on/ona trebao/la koristiti novije, preciznije poruke o pogreškama.

en: The style '%1' was not found
hr: Stil '%1' nije pronađen

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
hr: Format vremena za polje 'lastUpdate' popisa opoziva certifikata je nevaljan.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
hr: Format vremena za polje 'nextUpdate' popisa opoziva certifikata je nevaljan.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
hr: Format vremena za certifikatovo polje 'notAfter' je nevaljano.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
hr: Format vremena za certifikatovo polje 'notBefore' je nevaljano.

en: This certificate is not relevant.
hr: Ova potvrda nije važeća.

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
hr: Vrijednost:

[ctx: Time zone]
en: Region
hr: Regija

en: Timed out trying to connect to remote host
hr: Isteklo vrijeme za pokušaj povezivanja na udaljeno računalo

en: Today
hr: Danas

en: Truk (Chuuk) and Yap
hr: Truk (Chuuk) i Yap

en: Turkey
hr: Turska

en: Turn area off
hr: Isključi područje

en: Turn area on
hr: Uključi područje

en: US/Alaska
hr: US/Aljaska

en: US/Central
hr: US/Središnje

en: US/East-Indiana
hr: US/Istočna-Indiana

en: US/Eastern
hr: US/Istočno

en: US/Mountain
hr: US/Planinsko

en: US/Pacific
hr: US/Tihi_ocean

en: Undo
hr: Vrati

en: Unknown
hr: Nepoznato

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
hr: Nepoznat algoritam ključa

en: Use 'caption' as name in the titlebar
hr: Koristi 'naslov' kao tekst naslovne trake

en: Use 'icon' as the application icon
hr: Koristi 'ikonu' kao ikonu apikacije

en: Use alternative configuration file
hr: Koristi alternativnu datoteku s postavkama

en: Use the X-server display 'displayname'
hr: Koristite prikaz X-poslužitelja 'displayname'.

en: User-added certificates
hr: Certifikati koje je dodao korisnik

en: Validity period
hr: Period valjanosti

en: Vostok Station, S Magnetic Pole
hr: Postaja Vostok, S magnetski pol

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
hr: Čeka WM_NET kompatibilni upravitelj prozorima

en: Wake Island
hr: Otoci Wake

en: Warning
hr: Upozorenje

en: West Kazakhstan
hr: Zapadni Kazahstan

en: Western Australia - Eucla area
hr: Zapadna Australija – područje Eucla

en: Western Australia - most locations
hr: Zapadna Australija – većina lokacija

en: Yesterday
hr: Jučer

en: You do not have permission to create that folder.
hr: Nemate dozvolu stvoriti taj direktorij.

en: address family for nodename not supported
hr: upotreba adresne skupine za naziv čvora nije podržana

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
hr: primijeni stilski predložak Qt-a na aplikacijske widgete

en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
hr: središnja Kina – Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, itd.

en: central Crimea
hr: središnji Krim

[ctx: color]
en: AliceBlue
hr: Plavkasta

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
hr: Antikna bijela

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
hr: Antikna bijela 1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
hr: Antikna bijela 2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
hr: Antikna bijela 3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
hr: Antikna bijela 4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
hr: Blijedi badem

[ctx: color]
en: BlueViolet
hr: Plavoljubičasta

[ctx: color]
en: CadetBlue
hr: Kadetsko plava

[ctx: color]
en: CadetBlue1
hr: Kadetsko plava 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
hr: Kadetsko plava 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
hr: Kadetsko plava 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
hr: Kadetsko plava 4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
hr: Različkasto plava

[ctx: color]
en: DarkBlue
hr: Tamno plava

[ctx: color]
en: DarkCyan
hr: Tamni cijan

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
hr: Tamna kudjelja

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
hr: Tamna kudjelja 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
hr: Tamna kudjelja 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
hr: Tamna kudjelja 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
hr: Tamna kudjelja 4

[ctx: color]
en: DarkGray
hr: Tamno siva

[ctx: color]
en: DarkGreen
hr: Tamnozelena

[ctx: color]
en: DarkGrey
hr: Tamno sijeda

[ctx: color]
en: DarkKhaki
hr: Tamna sivožuta

[ctx: color]
en: DarkMagenta
hr: Tamna magenta

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
hr: Tamna maslinastozelena

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
hr: Tamna maslinastozelena 1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
hr: Tamna maslinastozelena 2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
hr: Tamna maslinastozelena 3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
hr: Tamna maslinastozelena 4

[ctx: color]
en: DarkOrange
hr: Tamno narančasta

[ctx: color]
en: DarkOrange1
hr: Tamno narančasta 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
hr: Tamno narančasta 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
hr: Tamno narančasta 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
hr: Tamno narančasta 4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
hr: Tamna orhideja

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
hr: Tamna orhideja 1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
hr: Tamna orhideja 2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
hr: Tamna orhideja 3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
hr: Tamna orhideja 4

[ctx: color]
en: DarkRed
hr: Tamnocrvena

[ctx: color]
en: DarkSalmon
hr: Tamni losos

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
hr: Morsko tamnozelena

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
hr: Morsko tamnozelena 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
hr: Morsko tamnozelena 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
hr: Morsko tamnozelena 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
hr: Morsko tamnozelena 4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
hr: Tamno škriljevačko plava

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
hr: Tamno škriljevačko siva

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
hr: Tamno škriljevačko siva 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
hr: Tamno škriljevačko siva 2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
hr: Tamno škriljevačko siva 3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
hr: Tamno škriljevačko siva 4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
hr: Tamno škriljevačko sijeda

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
hr: Tamno tirkizna

[ctx: color]
en: DarkViolet
hr: Tamnoljubičasta

[ctx: color]
en: DeepPink
hr: Dubinsko ružičasta

[ctx: color]
en: DeepPink1
hr: Dubinsko ružičasta 1

[ctx: color]
en: DeepPink2
hr: Dubinsko ružičasta 2

[ctx: color]
en: DeepPink3
hr: Dubinsko ružičasta 3

[ctx: color]
en: DeepPink4
hr: Dubinsko ružičasta 4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
hr: Dubinski nebesko plava

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
hr: Dubinski nebesko plava 1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
hr: Dubinski nebesko plava 2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
hr: Dubinski nebesko plava 3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
hr: Dubinski nebesko plava 4

[ctx: color]
en: DimGray
hr: Zagasito siva

[ctx: color]
en: DimGrey
hr: Zagasito siva

[ctx: color]
en: DodgerBlue
hr: Dodger plava

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
hr: Dodger plava 1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
hr: Dodger plava 2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
hr: Dodger plava 3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
hr: Dodger plava 4

[ctx: color]
en: FloralWhite
hr: Cvjetno bijela

[ctx: color]
en: ForestGreen
hr: Šumsko zelena

[ctx: color]
en: GhostWhite
hr: Sablasno bijela

[ctx: color]
en: GreenYellow
hr: Zelenožuta

[ctx: color]
en: HotPink
hr: Žarko ružičasta

[ctx: color]
en: HotPink1
hr: Žarko ružičasta 1

[ctx: color]
en: HotPink2
hr: Žarko ružičasta 2

[ctx: color]
en: HotPink3
hr: Žarko ružičasta 3

[ctx: color]
en: HotPink4
hr: Žarko ružičasta 4

[ctx: color]
en: IndianRed
hr: indijskocrvena

[ctx: color]
en: IndianRed1
hr: indijskocrvena 1

[ctx: color]
en: IndianRed2
hr: indijskocrvena 2

[ctx: color]
en: IndianRed3
hr: indijskocrvena 3

[ctx: color]
en: IndianRed4
hr: indijskocrvena 4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
hr: Crvena lavanda

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
hr: Crvena lavanda 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
hr: Crvena lavanda 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
hr: Crvena lavanda 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
hr: Crvena lavanda 4

[ctx: color]
en: LawnGreen
hr: Livadno zelena

[ctx: color]
en: LemonChiffon
hr: Prozračno limunska

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
hr: Prozračno limunska 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
hr: Prozračno limunska 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
hr: Prozračno limunska 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
hr: Prozračno limunska 4

[ctx: color]
en: LightBlue
hr: Svijetloplava

[ctx: color]
en: LightBlue1
hr: Svijetloplava 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
hr: Svijetloplava 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
hr: Svijetloplava 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
hr: Svijetloplava 4

[ctx: color]
en: LightCoral
hr: Svijetli koralj

[ctx: color]
en: LightCyan
hr: Svijetli cijan

[ctx: color]
en: LightCyan1
hr: Svijetli cijan 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
hr: Svijetli cijan 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
hr: Svijetli cijan 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
hr: Svijetli cijan 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
hr: Svijetla kudjelja

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
hr: Svijetla kudjelja 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
hr: Svijetla kudjelja 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
hr: Svijetla kudjelja 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
hr: Svijetla kudjelja 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
hr: Kudjeljasto svijetložuta

[ctx: color]
en: LightGray
hr: Svijetlosiva

[ctx: color]
en: LightGreen
hr: Svijetlozelena

[ctx: color]
en: LightGrey
hr: Svijetlo sijeda

[ctx: color]
en: LightPink
hr: Svijetloružičasta

[ctx: color]
en: LightPink1
hr: Svijetloružičasta 1

[ctx: color]
en: LightPink2
hr: Svijetloružičasta 2

[ctx: color]
en: LightPink3
hr: Svijetloružičasta 3

[ctx: color]
en: LightPink4
hr: Svijetloružičasta 4

[ctx: color]
en: LightSalmon
hr: Svijetli losos

[ctx: color]
en: LightSalmon1
hr: Svijetli losos 1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
hr: Svijetli losos 2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
hr: Svijetli losos 3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
hr: Svijetli losos 4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
hr: Morsko svijetlozelena

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
hr: Nebesko svijetloplava

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
hr: Nebesko svijetloplava 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
hr: Nebesko svijetloplava 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
hr: Nebesko svijetloplava 3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
hr: Nebesko svijetloplava 4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
hr: Škriljevačko svijeloplava

[ctx: color]
en: LightSlateGray
hr: Škriljevačko svijelosiva

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
hr: Škriljevačko svijelosiva

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
hr: čelično svjetloplava

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
hr: čelično svjetloplava 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
hr: čelično svjetloplava 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
hr: čelično svjetloplava 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
hr: čelično svjetloplava 4

[ctx: color]
en: LightYellow
hr: Svijetložuta

[ctx: color]
en: LightYellow1
hr: Svijetložuta 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
hr: Svijetložuta 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
hr: Svijetložuta 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
hr: Svijetložuta 4

[ctx: color]
en: LimeGreen
hr: Limun zelena

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
hr: Umjerena akvamarin

[ctx: color]
en: MediumBlue
hr: Umjerena plava

[ctx: color]
en: MediumOrchid
hr: Umjerena orhideja

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
hr: Umjerena orhideja 1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
hr: Umjerena orhideja 2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
hr: Umjerena orhideja 3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
hr: Umjerena orhideja 4

[ctx: color]
en: MediumPurple
hr: Umjerena ljubičasta

[ctx: color]
en: MediumPurple1
hr: Umjerena ljubičasta 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
hr: Umjerena ljubičasta 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
hr: Umjerena ljubičasta 3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
hr: Umjerena ljubičasta 4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
hr: Umjerena morsko zelena

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
hr: Umjereno škriljevačko plava

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
hr: Umjereno proljetno zelena

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
hr: Umjereno tirkizna

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
hr: Umjereno ljubičasto crvena

[ctx: color]
en: MidnightBlue
hr: Ponoćno plava

[ctx: color]
en: MintCream
hr: Menta

[ctx: color]
en: MistyRose
hr: Nejasna ruža

[ctx: color]
en: MistyRose1
hr: Nejasna ruža 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
hr: Nejasna ruža 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
hr: Nejasna ruža 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
hr: Nejasna ruža 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
hr: Smeđkasto bijela

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
hr: Smeđkasto bijela 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
hr: Smeđkasto bijela 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
hr: Smeđkasto bijela 3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
hr: Smeđkasto bijela 4

[ctx: color]
en: NavyBlue
hr: mornarsko plava

[ctx: color]
en: OldLace
hr: Stara čipka

[ctx: color]
en: OliveDrab
hr: prljavomaslinasta

[ctx: color]
en: OliveDrab1
hr: prljavomaslinasta 1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
hr: prljavomaslinasta 2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
hr: prljavomaslinasta 3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
hr: prljavomaslinasta 4

[ctx: color]
en: OrangeRed
hr: Narančastocrvena

[ctx: color]
en: OrangeRed1
hr: Narančastocrvena 1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
hr: Narančastocrvena 2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
hr: Narančastocrvena 3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
hr: Narančastocrvena 4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
hr: Blijedo kudjeljasta

[ctx: color]
en: PaleGreen
hr: Blijedo zelena

[ctx: color]
en: PaleGreen1
hr: Blijedo zelena 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
hr: Blijedo zelena 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
hr: Blijedo zelena 3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
hr: Blijedo zelena 4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
hr: Blijedo tirkizna

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
hr: Blijedo tirkizna 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
hr: Blijedo tirkizna 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
hr: Blijedo tirkizna 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
hr: Blijedo tirkizna 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
hr: Blijeda ljubičastocrvena

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
hr: Blijeda ljubičastocrvena 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
hr: Blijeda ljubičastocrvena 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
hr: Blijeda ljubičastocrvena 3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
hr: Blijeda ljubičastocrvena 4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
hr: Papaja

[ctx: color]
en: PeachPuff
hr: Breskvasta

[ctx: color]
en: PeachPuff1
hr: Breskvasta 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
hr: Breskvasta 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
hr: Breskvasta 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
hr: Breskvasta 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
hr: Plavi prah

[ctx: color]
en: RosyBrown
hr: Ružičastosmeđa

[ctx: color]
en: RosyBrown1
hr: Ružičastosmeđa 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
hr: Ružičastosmeđa 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
hr: Ružičastosmeđa 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
hr: Ružičastosmeđa 4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
hr: Kraljevski plava

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
hr: Kraljevski plava 1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
hr: Kraljevski plava 2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
hr: Kraljevski plava 3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
hr: Kraljevski plava 4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
hr: Smeđe sedlo

[ctx: color]
en: SandyBrown
hr: Smeđi pijesak

[ctx: color]
en: SeaGreen
hr: Morsko zelena

[ctx: color]
en: SeaGreen1
hr: Morsko zelena 1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
hr: Morsko zelena 2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
hr: Morsko zelena 3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
hr: Morsko zelena 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
hr: Nebeski plava

[ctx: color]
en: SkyBlue1
hr: Nebeski plava 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
hr: Nebeski plava 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
hr: Nebeski plava 3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
hr: Nebeski plava 4

[ctx: color]
en: SlateBlue
hr: Škriljevačko plava

[ctx: color]
en: SlateBlue1
hr: Škriljevačko plava 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
hr: Škriljevačko plava 2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
hr: Škriljevačko plava 3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
hr: Škriljevačko plava 4

[ctx: color]
en: SlateGray
hr: Škriljevačko siva

[ctx: color]
en: SlateGray1
hr: Škriljevačko siva 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
hr: Škriljevačko siva 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
hr: Škriljevačko siva 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
hr: Škriljevačko siva 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
hr: Škriljevačko sijeda

[ctx: color]
en: SpringGreen
hr: Proljetno zelena

[ctx: color]
en: SpringGreen1
hr: Proljetno zelena 1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
hr: Proljetno zelena 2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
hr: Proljetno zelena 3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
hr: Proljetno zelena 4

[ctx: color]
en: SteelBlue
hr: čelično plava

[ctx: color]
en: SteelBlue1
hr: čelično plava 1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
hr: čelično plava 2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
hr: čelično plava 3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
hr: čelično plava 4

[ctx: color]
en: VioletRed
hr: Ljubičastocrvena

[ctx: color]
en: VioletRed1
hr: Ljubičastocrvena 1

[ctx: color]
en: VioletRed2
hr: Ljubičastocrvena 2

[ctx: color]
en: VioletRed3
hr: Ljubičastocrvena 3

[ctx: color]
en: VioletRed4
hr: Ljubičastocrvena 4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
hr: dim

[ctx: color]
en: YellowGreen
hr: Žutozelena

[ctx: color]
en: aquamarine
hr: akvamarin

[ctx: color]
en: aquamarine1
hr: akvamarin 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
hr: akvamarin 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
hr: akvamarin 3

[ctx: color]
en: aquamarine4
hr: akvamarin 4

[ctx: color]
en: azure
hr: azurna

[ctx: color]
en: azure1
hr: azurna 1

[ctx: color]
en: azure2
hr: azurna 2

[ctx: color]
en: azure3
hr: azurna 3

[ctx: color]
en: azure4
hr: azurna 4

[ctx: color]
en: beige
hr: bež

[ctx: color]
en: bisque
hr: porculanska

[ctx: color]
en: bisque1
hr: porculanska 1

[ctx: color]
en: bisque2
hr: porculanska 2

[ctx: color]
en: bisque3
hr: porculanska 3

[ctx: color]
en: bisque4
hr: porculanska 4

[ctx: color]
en: black
hr: crna

[ctx: color]
en: blue
hr: plava

[ctx: color]
en: blue1
hr: plava 1

[ctx: color]
en: blue2
hr: plava 2

[ctx: color]
en: blue3
hr: plava 3

[ctx: color]
en: blue4
hr: plava 4

[ctx: color]
en: brown
hr: smeđa

[ctx: color]
en: brown1
hr: smeđa 1

[ctx: color]
en: brown2
hr: smeđa 2

[ctx: color]
en: brown3
hr: smeđa 3

[ctx: color]
en: brown4
hr: smeđa 4

[ctx: color]
en: burlywood
hr: Svijetlo drvo

[ctx: color]
en: burlywood1
hr: Svijetlo drvo 1

[ctx: color]
en: burlywood2
hr: Svijetlo drvo 2

[ctx: color]
en: burlywood3
hr: Svijetlo drvo 3

[ctx: color]
en: burlywood4
hr: Svijetlo drvo 4

[ctx: color]
en: chartreuse
hr: Zeleni liker

[ctx: color]
en: chartreuse1
hr: Zeleni liker 1

[ctx: color]
en: chartreuse2
hr: Zeleni liker 2

[ctx: color]
en: chartreuse3
hr: Zeleni liker 3

[ctx: color]
en: chartreuse4
hr: Zeleni liker 4

[ctx: color]
en: chocolate
hr: čokoladna

[ctx: color]
en: chocolate1
hr: čokoladna 1

[ctx: color]
en: chocolate2
hr: čokoladna 2

[ctx: color]
en: chocolate3
hr: čokoladna 3

[ctx: color]
en: chocolate4
hr: čokoladna 4

[ctx: color]
en: coral
hr: koraljna

[ctx: color]
en: coral1
hr: koraljna 1

[ctx: color]
en: coral2
hr: koraljna 2

[ctx: color]
en: coral3
hr: koraljna 3

[ctx: color]
en: coral4
hr: koraljna 4

[ctx: color]
en: cornsilk
hr: žutosvilena

[ctx: color]
en: cornsilk1
hr: žutosvilena 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
hr: žutosvilena 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
hr: žutosvilena 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
hr: žutosvilena 4

[ctx: color]
en: cyan
hr: cijan

[ctx: color]
en: cyan1
hr: cijan 1

[ctx: color]
en: cyan2
hr: cijan 2

[ctx: color]
en: cyan3
hr: cijan 3

[ctx: color]
en: cyan4
hr: cijan 4

[ctx: color]
en: firebrick
hr: šamotna opeka

[ctx: color]
en: firebrick1
hr: šamotna opeka 1

[ctx: color]
en: firebrick2
hr: šamotna opeka 2

[ctx: color]
en: firebrick3
hr: šamotna opeka 3

[ctx: color]
en: firebrick4
hr: šamotna opeka 4

[ctx: color]
en: gainsboro
hr: Gainsboro

[ctx: color]
en: gold
hr: zlatna

[ctx: color]
en: gold1
hr: zlatna 1

[ctx: color]
en: gold2
hr: zlatna 2

[ctx: color]
en: gold3
hr: zlatna 3

[ctx: color]
en: gold4
hr: zlatna 4

[ctx: color]
en: goldenrod
hr: kudjelja

[ctx: color]
en: goldenrod1
hr: kudjelja 1

[ctx: color]
en: goldenrod2
hr: kudjelja 2

[ctx: color]
en: goldenrod3
hr: kudjelja 3

[ctx: color]
en: goldenrod4
hr: kudjelja 4

[ctx: color]
en: green
hr: zelena

[ctx: color]
en: green1
hr: zelena 1

[ctx: color]
en: green2
hr: zelena 2

[ctx: color]
en: green3
hr: zelena 3

[ctx: color]
en: green4
hr: zelena 4

[ctx: color]
en: honeydew
hr: medljika

[ctx: color]
en: honeydew1
hr: medljika 1

[ctx: color]
en: honeydew2
hr: medljika 2

[ctx: color]
en: honeydew3
hr: medljika 3

[ctx: color]
en: honeydew4
hr: medljika 4

[ctx: color]
en: ivory
hr: bjelokost

[ctx: color]
en: ivory1
hr: bjelokost 1

[ctx: color]
en: ivory2
hr: bjelokost 2

[ctx: color]
en: ivory3
hr: bjelokost 3

[ctx: color]
en: ivory4
hr: bjelokost 4

[ctx: color]
en: khaki
hr: sivožuta

[ctx: color]
en: khaki1
hr: sivožuta 1

[ctx: color]
en: khaki2
hr: sivožuta 2

[ctx: color]
en: khaki3
hr: sivožuta 3

[ctx: color]
en: khaki4
hr: sivožuta 4

[ctx: color]
en: lavender
hr: lavanda

[ctx: color]
en: linen
hr: lanena

[ctx: color]
en: magenta1
hr: magenta 1

[ctx: color]
en: magenta2
hr: magenta 2

[ctx: color]
en: magenta3
hr: magenta 2

[ctx: color]
en: magenta4
hr: magenta 3

[ctx: color]
en: maroon
hr: Kestenjasta

[ctx: color]
en: maroon1
hr: Kestenjasta 1

[ctx: color]
en: maroon2
hr: Kestenjasta 2

[ctx: color]
en: maroon3
hr: Kestenjasta 3

[ctx: color]
en: maroon4
hr: Kestenjasta 4

[ctx: color]
en: moccasin
hr: jelenska koža

[ctx: color]
en: navy
hr: mornarska

[ctx: color]
en: orange
hr: narančasta

[ctx: color]
en: orange1
hr: narančasta 1

[ctx: color]
en: orange2
hr: narančasta 2

[ctx: color]
en: orange3
hr: narančasta 3

[ctx: color]
en: orange4
hr: narančasta 4

[ctx: color]
en: orchid
hr: orhideja

[ctx: color]
en: orchid1
hr: orhideja 1

[ctx: color]
en: orchid2
hr: orhideja 2

[ctx: color]
en: orchid3
hr: orhideja 3

[ctx: color]
en: orchid4
hr: orhideja 4

[ctx: color]
en: pink
hr: ružičasta

[ctx: color]
en: pink1
hr: ružičasta

[ctx: color]
en: pink2
hr: ružičasta 2

[ctx: color]
en: pink3
hr: ružičasta 3

[ctx: color]
en: pink4
hr: ružičasta 4

[ctx: color]
en: plum
hr: šljiva

[ctx: color]
en: plum1
hr: šljiva 1

[ctx: color]
en: plum2
hr: šljiva 2

[ctx: color]
en: plum3
hr: šljiva 3

[ctx: color]
en: plum4
hr: šljiva 4

[ctx: color]
en: purple
hr: ljubičasta

[ctx: color]
en: purple1
hr: ljubičasta 1

[ctx: color]
en: purple2
hr: ljubičasta 2

[ctx: color]
en: purple3
hr: ljubičasta 3

[ctx: color]
en: purple4
hr: ljubičasta 4

[ctx: color]
en: red1
hr: crvena 1

[ctx: color]
en: red2
hr: crvena 2

[ctx: color]
en: red3
hr: crvena 3

[ctx: color]
en: red4
hr: crvena 4

[ctx: color]
en: salmon
hr: losos

[ctx: color]
en: salmon1
hr: losos 1

[ctx: color]
en: salmon2
hr: losos 2

[ctx: color]
en: salmon3
hr: losos 3

[ctx: color]
en: salmon4
hr: losos 4

[ctx: color]
en: seashell
hr: školjka

[ctx: color]
en: seashell1
hr: školjka 1

[ctx: color]
en: seashell2
hr: školjka 2

[ctx: color]
en: seashell3
hr: školjka 3

[ctx: color]
en: seashell4
hr: školjka 4

[ctx: color]
en: sienna
hr: crvenosmeđa glina

[ctx: color]
en: sienna1
hr: crvenosmeđa glina 1

[ctx: color]
en: sienna2
hr: crvenosmeđa glina 2

[ctx: color]
en: sienna3
hr: crvenosmeđa glina 3

[ctx: color]
en: sienna4
hr: crvenosmeđa glina 4

[ctx: color]
en: snow
hr: snježna

[ctx: color]
en: snow1
hr: snježna 1

[ctx: color]
en: snow2
hr: snježna 2

[ctx: color]
en: snow3
hr: snježna 3

[ctx: color]
en: snow4
hr: snježna 4

[ctx: color]
en: tan1
hr: brončana 1

[ctx: color]
en: tan2
hr: brončana 2

[ctx: color]
en: tan3
hr: brončana 3

[ctx: color]
en: tan4
hr: brončana 4

[ctx: color]
en: thistle
hr: čičak

[ctx: color]
en: thistle1
hr: čičak 1

[ctx: color]
en: thistle2
hr: čičak 2

[ctx: color]
en: thistle3
hr: čičak 3

[ctx: color]
en: thistle4
hr: čičak 4

[ctx: color]
en: tomato
hr: rajčica

[ctx: color]
en: tomato1
hr: rajčica 1

[ctx: color]
en: tomato2
hr: rajčica 2

[ctx: color]
en: tomato3
hr: rajčica 3

[ctx: color]
en: tomato4
hr: rajčica 4

[ctx: color]
en: turquoise
hr: tirkizna

[ctx: color]
en: turquoise1
hr: tirkizna 1

[ctx: color]
en: turquoise2
hr: tirkizna 2

[ctx: color]
en: turquoise3
hr: tirkizna 3

[ctx: color]
en: turquoise4
hr: tirkizna 4

[ctx: color]
en: violet
hr: ljubičasta

[ctx: color]
en: wheat
hr: pšenična

[ctx: color]
en: wheat1
hr: pšenična 1

[ctx: color]
en: wheat2
hr: pšenična 2

[ctx: color]
en: wheat3
hr: pšenična 3

[ctx: color]
en: wheat4
hr: pšenična 4

[ctx: color]
en: white
hr: bijela

[ctx: color]
en: yellow
hr: žuta

[ctx: color]
en: yellow1
hr: žuta 1

[ctx: color]
en: yellow2
hr: žuta 2

[ctx: color]
en: yellow3
hr: žuta 3

[ctx: color]
en: yellow4
hr: žuta 4

en: defines the application font
hr: definira pismo aplikacije.

[ctx: digit set]
en: Arabic
hr: Arapski

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
hr: Arapski-Indijski

[ctx: digit set]
en: Bengali
hr: Bengalski

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
hr: Istočno Arapsko-Indijski

[ctx: digit set]
en: Gujarati
hr: Gudžaratski

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
hr: Gurmuki

[ctx: digit set]
en: Kannada
hr: Kannadski

[ctx: digit set]
en: Khmer
hr: Kmerski

[ctx: digit set]
en: Malayalam
hr: Malajalamski

[ctx: digit set]
en: Oriya
hr: Oriyanski

[ctx: digit set]
en: Tamil
hr: Tamilski

en: disable XIM
hr: Onemogući XIM

en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
hr: istočna China – Peking, Guangdong, Shanghai, itd.

en: east Dem. Rep. of Congo
hr: istok Dem. Rep. Kongo

en: east Uzbekistan
hr: istočni Uzbekistan

en: east coast, north of Scoresbysund
hr: istočna obala, sjeverno od Scoresbysunda

[ctx: folder name]
en: New Folder
hr: Nova mapa

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
hr: prisiljava aplikaciju da koristi TrueColor prikaz na
    na 8-bitnom zaslonu.

en: invalid flags
hr: neispravne zastavice

en: invalid value for 'ai_flags'
hr: neispravna vrijednost za 'ai_flags'

en: mainland
hr: kontinent

en: memory allocation failure
hr: pogreška pri dodjeljivanju memorije

en: mirrors the whole layout of widgets
hr: zrcali čitav raspored widgeta.

en: modified
hr: izmijenjeno

en: most locations
hr: većina lokacija

en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
hr: većina lokacija (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
hr: većina lokacija (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: most of Tibet & Xinjiang
hr: većina Tibeta i Xinjianga

en: name or service not known
hr: naziv ili usluga nisu poznati

en: no address associated with nodename
hr: nema adrese povezane s nazivom čvora

en: no error
hr: nema pogreške

en: non-recoverable failure in name resolution
hr: nepopravljiva pogreška pri određivanju naziva

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
hr: * Prilagođene boje *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
hr: * Skorašnje boje *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
hr: Forty boje

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
hr: Oxygen boje

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
hr: Dugine boje

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
hr: Royal boje

[ctx: palette name]
en: Web Colors
hr: Web boje

en: peninsular Malaysia
hr: poluotočna Malezija

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
hr: <p>KDE je preveden na više jezika zahvaljujući radu prevoditeljskih timova u cijelom svijetu.</p><p>Za više informacija o internacionalizaciji KDE-a posjetite  <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>

en: request was canceled
hr: zahtijev je otkazan

en: requested family not supported
hr: zahtijevana porodica protokola nije podržana

en: requested family not supported for this host name
hr: zahtijevana porodica nije podržana za ovo računalo

en: requested service not supported for this socket type
hr: zahtijevana usluga nije podržana za ovu vrstu priključka

en: requested socket type not supported
hr: zahtijevana vrsta priključka nije podržana

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
hr: pokretanje pod debugger-om može uzrokovati implicitni
    -nograb, koristite -dograb da biste to izbjegli.

en: servname not supported for ai_socktype
hr: baziv poslužitelja nije podržan za ai_socktype

en: set XIM server
hr: postavlja XIM poslužitelj

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
hr: postavlja XIM (X Input Method) stil unosa. Moguće
    vrijednosti su onthespot, overthespot, offthespot i
    root

en: sets the application GUI style
hr: postavlja GUI stil aplikacije

en: sets the application name
hr: postavlja naziv aplikacije

en: sets the application title (caption)
hr: postavlja naslov aplikacije (naslov)

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
hr: postavlja geometriju klijenta glavnog widgeta – pogledajte man X za oblik argumenta (obično WidthxHeight+XPos+YPos)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
hr: postavlja uobičajenu boju pozadine i
    paletu aplikacije (svijetle i tamne sjene se
    izračunavaju).

en: sets the default button color
hr: postavlja uobičajenu boju gumba

en: sets the default foreground color
hr: postavlja uobičajenu boju prvog plana

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
hr: Riba ribi grize rep šđčćž ŠĐČĆŽ

en: switches to synchronous mode for debugging
hr: prebacuje u sinkroni mod za traženje grešaka.

en: system error
hr: sistemska pogreška

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
hr: govori Qt-u da nikad ne preuzme miša ili tastaturu

en: temporary failure in name resolution
hr: privremeni neuspjeh pri razrješavanju naziva

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
hr: %1 je napisao:
    %2

en: unknown error
hr: nepoznata pogreška

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
hr: koristi drugi grafički sustav umjesto zadanog, opcije su raster i opengl (eksperimentalno)

en: west & central Borneo
hr: zapadni i središnji Borneo

en: west Dem. Rep. of Congo
hr: zapad Dem. Rep. Kongo

en: west Tibet & Xinjiang
hr: zapadni Tibet & Xinjiang

en: west Uzbekistan
hr: zapadni Uzbekistan
