konqueror 0 - en to hr translation catalogue (212 entries)

en: &Bookmarks
hr: &Oznake

en: &Close Active View
hr: &Zatvori aktivan prikaz

en: &Close Tab
hr: &Zatvori karticu

en: &Copy Link Address
hr: &Kopiraj adresu poveznice

en: &Discard Changes
hr: &Odbaci izmjene

en: &Duplicate Current Tab
hr: &Izradi kopiju kartice

en: &Duplicate Tab
hr: &Izradi kopiju kartice

en: &Duplicate Window
hr: &Izradi kopiju prozora

en: &Edit
hr: &Uredi

en: &File
hr: &Datoteka

en: &Find File...
hr: &Traži datoteku …

en: &Force Reload
hr: &Osvježi karticu (prisilno)

en: &Go
hr: &Kreni

en: &Help
hr: Pomo&ć

en: &New Tab
hr: &Nova kartica

en: &Open File...
hr: Otvori datoteku …

en: &Open Location
hr: Otvori lokaciju

en: &Open With
hr: &Otvori s

en: &Preferences...
hr: &Postavke…

en: &Reload
hr: &Osvježi

en: &Reload All Tabs
hr: &Osvježi sve kartice

en: &Reload Tab
hr: &Ponovno učitaj karticu

en: &Remove Entry
hr: &Ukloni unos

en: &Settings
hr: Po&stavke

en: &Stop
hr: &Zaustavi

en: &Tools
hr: &Alati

en: &Up
hr: &Gore

en: &View
hr: &Prikaz

en: &Window
hr: &Prozor

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
hr: <html>Očisti traku lokacija<br /> <br />Briše sadržaj trake lokacija</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
hr: <html>Kopiranje trenutno odabranog teksta ili stavki i njihovo premještanje u odlagalište sustava<br /> <br />Sadržaj postaje raspoloživ naredbi <b>Zalijepi</b> unutar Konquerora i ostalih KDE aplikacija.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
hr: <html>Izrezivanje trenutno odabranog teksta ili stavki i njihovo premještanje u odlagalište sustava<br /> <br />Sadržaj postaje raspoloživ naredbi <b>Zalijepi</b> unutar Konquerora i ostalih KDE aplikacija.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
hr: <html>Unesite nadređenu mapu<br /> <br />Na primjer, ako je trenutna lokacija datoteka:/home/%1, klikanje ovog gumba odvest će vas u mapu datoteka:/home.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
hr: <html>Kreni<br /> <br />Odlazak na adresu stranice unesenu u lokacijsku traku.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
hr: <html>Traka lokacija<br /> <br />Unesite web adresu ili izraz za pretraživanje.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
hr: <html>Navigiraj do "Glavne lokacije"<br /> <br />Lokaciju na koju će vas odvesti ovaj gumb možete konfigurirati na mjestu <b>Postavke → Konfiguriraj Konqueror → Općenito</b>.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
hr: <html>Lijepljenje prethodno izrezanog ili kopiranog sadržaja odlagališta<br /> <br />Funkcionira i za tekst kopiran ili izrezan iz ostalih KDE aplikacija.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
hr: <html>Ispisivanje trenutno prikazanog dokumenta<br /> <br />Bit će prikazan dijalog s mogućnostima podešavanja raznih opcija, poput broja kopija az ispisivanj i odabir pisača.<br /><br /> Ovaj dijalog ujedno omogućuje pristup posebnim KDE uslugama ispisivanja poput izrade PDF dokumenta od trenutnog dokumenta.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
hr: <html>Ponovo učitaj sve dokumente prikazane u karticama<br /> <br />Ovo može biti potrebno za osvježavanje web-stranica koje su izmijenjene od njihovog posljednjeg učitavanja, radi prikazivanja izmijenjenog sadržaja.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
hr: <html>Ponovno učitaj trenutni dokument<br /> <br />Ovo može biti potrebno za osvježavanje web-stranica koje su izmijenjene od njihovog posljednjeg učitavanja, radi prikazivanja izmijenjenog sadržaja.</html>

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
hr: <html>Zaustavi učitavanje dokumenta<br /> <br />Svi mrežni prijenosi bit će prekinuti i Konqueror će prikazati sadržaj koji je primljen do ovog trenutka.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
hr: <qt><b>%1</b> nije valjan </qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
hr: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Posljednja posjeta: %2<br />Prva posjeta: %3<br />Broj posjeta: %4</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: @action:button New session]
en: New...
hr: Nova…

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
hr: Preimenuj…

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
hr: Najčešće posjećeno

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
hr: Nedavno posjećeno

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
hr: Prikaži povijest

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
hr: Sortiraj

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
hr: &Način prikaza

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
hr: Učitavam …

[ctx: @title:window]
en: History
hr: Povijest

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
hr: Zaključani prikaz ne može izmijeniti mape. Upotrijebite u kombinaciji s "Povezanim prikaz" za pregled više datoteka iz jedne mape.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
hr: Sjednica s imenom '%1' već postoji, želite li je prepisati?

en: Activate Next Tab
hr: Aktiviraj sljedeću karticu

en: Activate Previous Tab
hr: Aktiviraj prethodnu karticu

en: Activate Tab %1
hr: Aktiviraj karticu %1

en: Add
hr: Dodaj

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
hr: Dodati novo web proširenje "%1" u vašu bočnu traku?

en: Apple Safari Developers
hr: Razvijatelji Apple Safarija

en: Ask confirmation for deleting a file.
hr: Pri brisanju datoteke zatraži potvrdu.

en: Ask confirmation for move to trash
hr: Pri premještanju u otpad zatraži potvrdu.

en: Bookmark Toolbar
hr: Traka oznaka

en: By &Date
hr: Po &datumu

en: By &Name
hr: Po &nazivu

en: C&lear History
hr: Izbriši povijest

en: C&lose Current Tab
hr: Zatvori trenutnu &karticu

en: Canceled.
hr: Otkazano.

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
hr: Označavanjem ovog okvira unutar najmanje dva prikaza povezat ćete te prikaze. Na taj način, ako u jednom prikazu promijenite mapu i ostali povezani prikazi prilagodit će se novom sadržaju. Ova je opcija korisna ako upotrebljavate različite načine prikaza, poput stabla mapa s prikazom ikona ili detalja u jednom, a konzolu u drugom prozoru.

en: Clear Location Bar
hr: Očisti traku lokacija

en: Close &Other Tabs
hr: Zatvori &ostale kartice

en: Close Current Tab
hr: Zatvori trenutnu karticu

en: Close View
hr: Zatvori prikaz

en: Close the current tab
hr: Zatvori trenutnu karticu

en: Closed Items
hr: Zatvorene stavke

en: Configure Extensions...
hr: Konfiguriranje proširenja …

en: Configure Spell Checking...
hr: Konfiguriranje provjere pravopisa …

en: Copy &Files...
hr: Kopiraj &datoteke …

en: Copy selected files from %1 to:
hr: Kopiraj odabrane datoteke iz %1 u:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
hr: Kopiranje odabranog teksta ili stavke/stavki u odlagalište

en: D&etach Tab
hr: &Odvoji karticu

en: Detach Current Tab
hr: Odvoji trenutnu karticu

en: Developer
hr: razvijatelj

en: Developer (AdBlock filter)
hr: razvijatelj (filtar blokiranja oglasa)

en: Developer (HTML rendering engine)
hr: razvijatelj (pogon HTML iscrtavanja)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
hr: razvijatelj (pogon HTML iscrtavanja, I/O biblioteka)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
hr: razvijatelj (pogon HTML iscrtavanja, I/O biblioteka, povratno ispitivanje radnog okruženja)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
hr: razvijatelj (pogon HTML iscrtavanja, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
hr: razvijatelj (I/O biblioteka)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
hr: razvijatelj (I/O biblioteka, podrška za provjeru korisnika)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
hr: razvijatelj (podrška za sigurnost Java2,
    i ostala veća unapređenja podršci apleta)

en: Developer (Java applet support)
hr: razvijatelj (podrška za Java applete)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
hr: razvijatelj (Java apleti i ostali ugrađeni objekti)

en: Developer (JavaScript)
hr: razvijatelj (JavaScript)

en: Developer (List views)
hr: razvijatelj (prikaz popisa)

en: Developer (List views, I/O library)
hr: razvijatelj (prikaz popisa, I/O biblioteka)

en: Developer (Netscape plugin support)
hr: razvijatelj (podrška za Netscape dodatke)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
hr: razvijatelj (SSL, podrška za Netscape dodatke)

en: Developer (framework)
hr: razvijatelj (radno okruženje)

en: Developer (framework, parts)
hr: razvijatelj (radno okruženje, dijelovi)

en: Developer (misc stuff)
hr: razvijatelj (ostali detalji)

en: Developer (navigation panel framework)
hr: razvijatelj (radnog okruženja navigacijskog panela)

en: Do Not Add
hr: Ne dodaj

en: Do you really want to clear the entire history?
hr: Želite li zaista izbrisati čitavu povijest?

en: Do you really want to close all other tabs?
hr: Želite li zaista zatvoriti sve ostale kartice?

en: Dump Debug Info
hr: Ispiši podatke o nedostatku

en: Enter the parent folder
hr: Unesite nadređenu mapu

en: Extensions
hr: Ekstenzije

en: Extra Toolbar
hr: Dodatna alatna traka

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
hr: Kod URL adresa koje upućuju na datoteke, otvara mapu i označava datoteku umjesto njezinog otvaranja.

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
hr: Ponovo učitaj trenutno prikazani dokument i sve njegove slike

en: Go
hr: Kreni

en: Graphics/icons
hr: grafika/ikone

en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
hr: Ovdje možete podesiti želite li pri prelasku mišem preko datoteke prikazati skočni prozor s većim pregledom dotične datoteke.

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
hr: Ovdje možete podesiti želite li pri prelasku mišem preko datoteke prikazati mali skočni prozor s dodatnim podacima o toj datoteci.

en: Home
hr: Glavna

en: Home Folder
hr: Početna mapa

en: Home Page
hr: Glavna

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
hr: Označavanjem ove opcije, Konqueror će pri otvaranju mape otvoriti novi prozor umjesto prikazivanja sadržaja te mape u trenutnom prozoru.

en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
hr: Ako je označeno, pri otvaranju sjednice iz dijaloga sa sjednicama kartice će biti otvorene unutar trenutnog prozora.

en: KFM author
hr: kfm autor

en: Kon&queror Introduction
hr: Uvod u Kon&queror

en: L&ocation:
hr: L&okacija:

en: List available sessions
hr: Popis dostupnih sjednica

en: Local
hr: Lokalno

en: Location Bar
hr: Traka lokacija

en: Location Toolbar
hr: Traka lokacija

en: Location to open
hr: Lokacija koju treba otvoriti

en: Lock to Current Location
hr: Prikaz zaključaj u trenutnoj lokaciji

en: M&ove Files...
hr: Pre&mjesti datoteke …

en: Main Toolbar
hr: Glavna alatna traka

en: Manage...
hr: Upravljaj …

en: Maximum number of Closed Items
hr: Najveći broj Zatvorenih Stavki

en: Maximum number of history items per view
hr: Najveći broj stavki povijesti po pogledu

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
hr: Mime vrsta koja će biti upotrebljavana za ovaj URL (npr. tekst/html ili inode/mapa).

en: Miscellaneous
hr: Ostalo

en: Move Tab Left
hr: Karticu pomakni ulijevo

en: Move Tab Right
hr: Karticu pomakni udesno

en: Move backwards one step in the browsing history
hr: Kretanje korak natrag u povijesti pregledavanja

en: Move backwards one step in the closed tabs history
hr: Kretanje korak natrag u povijesti pregledavanja

en: Move forward one step in the browsing history
hr: Kretanje korak naprijed u povijesti pregledavanja

en: Move selected files from %1 to:
hr: Premjesti odabrane datoteke iz %1 u:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
hr: Premještanje odabranog teksta ili stavke/stavki u odlagalište

en: Navigate to your 'Home Folder'
hr: Navigiraj do "Glavne lokacije"

en: Navigate to your 'Home Page'
hr: Navigiraj do "Glavne lokacije"

en: Navigate to your local 'Home Folder'
hr: Navigiraj do "Glavne lokacije"

en: New &Window
hr: Novi &prozor

en: Number of Open With items in the File menu
hr: Broj "Otvori s" stavki u izborniku "Datoteka"

en: Open a new tab
hr: Otvori novu karticu

en: Open folders in separate windows
hr: Otvaranje mapa u posebnom prozoru

en: Open in &New Tab
hr: Otvori u &novoj kartici

en: Open in New &Window
hr: Otvori u novom prozoru

en: Open in New Tab
hr: Otvori u novoj kartici

en: Open in T&his Window
hr: Otvori u &ovom prozoru

en: Open tabs inside current window
hr: Otvaranje kartica u trenutnom prozoru

en: Open the document in a new tab
hr: Dokument otvara u novoj kartici

en: Open the document in a new window
hr: Otvori dokument u novom prozoru

en: Open the document in current window
hr: Otvaranje dokumenta u trenutnom prozoru

en: Open with %1
hr: Otvori s %1

en: Other Tabs
hr: Ostale kartice

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
hr: Dio koji treba koristiti (npr. khtml ili kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
hr: Zalijepi sadržaje odlagališta

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
hr: Učitaj prijevremeno za kasniju upotrebu. Ovaj mod ne podržava URL-ove u naredbenom retku

en: Preview &in %1
hr: Pregledaj u %1

en: Print the current document
hr: Ispisivanje trenutnog dokumenta

en: Reload all currently displayed document in tabs
hr: Ponovo učitaj sve dokumente prikazane u karticama

en: Reload the currently displayed document
hr: Ponovno učitaj trenutni dokument

en: Resend
hr: Ponovno pošalji

en: S&end File...
hr: Pošalji &datoteku …

en: Save As...
hr: Spremi kao …

en: Search in history
hr: Traži u povijesti

en: Send &Link Address...
hr: Pošalji adresu &veze …

en: Session to open
hr: Sjednica za otvaranje

en: Sessions
hr: Sjednice

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
hr: Određuje prikaz kao "povezan". Povezani prikaz prati promjene mapa unutar ostalih povezanih prikaza.

en: Show %1
hr: Prikaži %1

en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
hr: Prikazivanje stavki izbornika "Izbriši" koje zaobilaze kantu za otpad.

en: Show file tips
hr: Prikaži savjete

en: Show previews in file tips
hr: U savjetima prikaži pregled

en: Split View &Left/Right
hr: Prikaz razdjeli &uspravno

en: Split View &Top/Bottom
hr: Prikaz razdjeli &vodoravno

en: Stalled
hr: Ukočeno

en: Standard font
hr: Standardni font

en: Start without a default window, when called without URLs
hr: Pokreni bez zadanog prozora kada je pozvan bez URL-ova

en: Stop loading the document
hr: Zaustavi učitavanje dokumenta

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
hr: Stranica koju želite otvoriti rezultat je podataka objavljenih u obliku obrasca. Ako ponovno pošaljete podatke svaka će akcija koja proizlazi iz obrasca biti ponovljena (npr. pretraživanje ili kupovina putem Interneta).

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
hr: Izgleda se da postoji konfiguracijska pogreška. Konqueror je povezan s %1, no on ne može rukovati datotekama te vrste.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
hr: Pogreška pri učitavanju modula %1
    Dijagnostika je:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
hr: Ova traka sadrži popis trenutno otvorenih kartica. Za aktiviranje je potrebno kliknuti karticu. Za navigaciju kroz kartice možete upotrebljavati i prečace tipkovnice. Tekst na kartici je naziv trenutno otvorene web-lokacije. Ako je tekst skraćen, da bi stao u prostor kartice, za prikazivanje punog naziva pokazivač miša postavite iznad kartice.

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
hr: Ovaj se font upotrebljava za prikazivanje teksta u prozorima Konquerora.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
hr: Izbriši povijest zatvorenih stavki

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
hr: Poveži p&rikaz

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
hr: Označavanjem ove opcije, Konqueror će tražiti potvrdu pri premještanju datoteke u mapu s otpadom. Upozorenje, izbrisane datoteke ne mogu biti vraćene, pa je preporučeno ostaviti ovu opciju uključenom.

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
hr: Označavanjem ove opcije, Konqueror će tražiti potvrdu pri premještanju datoteke u mapu s otpadom. Povratak datoteke iz otpada je jako jednostavan.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
hr: Ova stranica sadrži izmjene koje nisu bile predočene.
    Zatvaranje prozora odbacit će izmjene.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
hr: Ova stranica sadrži izmjene koje nisu bile predočene.
    Osvježavanje stranice odbacit će izmjene.

en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
hr: Ovo postavlja najveći broj zatvorenih stavki koje će se čuvati u memoriji. Ova granica neće biti prelažena.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
hr: Ova kartica sadrži izmjene koje nisu bile predočene.
    Zatvaranje drugih kartica odbacit će izmjene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
hr: Ova kartica sadrži izmjene koje nisu bile predočene.
    Zatvaranje kartice odbacit će izmjene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
hr: Ova kartica sadrži izmjene koje nisu bile predočene.
    Zatvaranje prozora odbacit će izmjene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
hr: Ova kartica sadrži izmjene koje nisu bile predočene.
    Odvajanje kartice odbacit će izmjene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
hr: Ova kartica sadrži izmjene koje nisu bile predočene.
    Osvježavanje svih kartica odbacit će izmjene.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
hr: Ovaj prikaz sadrži izmjene koje nisu bile predočene.
    Zatvaranje ovog prikaza odbacit će izmjene.

en: Und&o
hr: Po&ništi

en: Und&o: Closed Tab
hr: Po&ništiti: Zatvorenu karticu

en: Und&o: Closed Window
hr: Po&ništiti: Zatvoreni prozor

en: Web browser, file manager and document viewer.
hr: Web preglednik, upravitelj datoteka i preglednik dokumenata.

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
hr: U prozoru postoji nekoliko otvorenih kartica. Jeste li sigurni da želite izaći?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
hr: Zahtijevate otvaranje više od 20 oznaka u karticama. To može potrajati. Želite li nastaviti?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
hr: Bočna traka nije funkcionalna ili je nedostupna. Nova stavka ne može se dodati.

en: no name
hr: bez imena
