marco 1.25.0 - en to hr translation catalogue (343 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
hr: "%s" nađen u bazi postavki nije ispravna kombinacija tipki "%s"

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
hr: “%s“ je pronađen u bazi podešavanja što nije ispravna vrijednost za tipku koja mijenja ponašanje tipki miša

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
hr: "%s“ nije dozvoljena vrijednost za svojstvo focus

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
hr: "%s" nije dozvoljena vrijednost za svojstvo resize

en: "%s" is not a valid value for state attribute
hr: "%s" nije dozvoljena vrijednost za svojstvo state

en: %g milliseconds to draw one window frame
hr: %g milisekundi za crtanje jednog okvira okna

en: %s (as %s)
hr: %s (kao %s)

en: %s (as another user)
hr: %s (kao drugi korisnik)

en: %s (as superuser)
hr: %s (kao superkorisnik)

en: %s (on %s)
hr: %s (na %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
hr: (Nije ugrađeno) Navigacija radi u smislu aplikacija, ne prozora

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
hr: <%s> geometrija "%s" se nije definirala

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
hr: <%s> morate odrediti geometriju ili izvor koji ima geometriju

en: <%s> name "%s" used a second time
hr: <%s> ime "%s" se već drugi put koristi

en: <%s> parent "%s" has not been defined
hr: <%s> izvor "%s" nije definiran

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
hr: <button function="%s" state="%s" draw_ops="svejedno"/> mora biti određeno za format ovog okvira

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
hr: <marco_session> atribut opažen ali već imamo ID sesije

en: <tt>%s</tt> is not responding.
hr: <tt>%s</tt> ne odgovara.

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
hr: Znakovni niz koji opisuje font za naslovnu traku prozora. Veličina će iz opisa biti upotrebljena samo ako je titlebar_font_size opcija postavljena na 0. Također, ova opcija je onemogućena ako je titlebar_uses_desktop_font postavljena.

en: A style called "%s" has not been defined
hr: Stil nazvan "%s" nije bio određen

en: Action on title bar double-click
hr: Akcija na naslovnom meniju dvostruki-klik

en: Activate the window menu
hr: Aktiviraj izbornik prozora

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
hr: Alfa postavka mora biti između 0.0 (nevidljivo) i 1.0 (potpuno neprozirno), bila je %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
hr: Alfa vrijednost "%s" u nijansiranoj boji nije između 0.0 i 1.0

en: Always On Visible Workspace
hr: Uvijek na vidljivoj radnoj površini

en: Always on _Top
hr: _Uvijek na vrhu

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
hr: Kut mora biti između 0.0 i 360.0, was %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
hr: Program je postavio neispravan NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
hr: Aranžman funkcijskih tipki na naslovoj traci

en: Aspect ratio "%s" is unknown
hr: Odnos "%s" je nepoznat

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
hr: Osobina "%s" je neispravna na <%s> elementu u ovom kontekstu

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
hr: Svojstvo "%s" je ponovljeno dva puta u istom elementu <%s>

en: Automatically raises the focused window
hr: Automatski podiže prozor sa fokusom

en: Bar
hr: Položeni stup.

en: Benchmark
hr: Mjerilo

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
hr: Format miješanja „blend/bg_color/fg_color/alpha“, „%s“ se ne uklapa u traženi format zapisa

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
hr: Logičke vrijednosti moraju biti "true" ili "false", a ne "%s"

en: Border
hr: Rub

en: Border "%s" is unknown
hr: Rub „%s“ je nepoznat

en: Border-only window
hr: Prozor samo s okvirom

en: Bug in window manager:
hr: Greška u upravitelju prozora:

en: Button Layouts
hr: Izgled gumba

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
hr: Odnos gumb %g nije razuman

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
hr: Funkcija tipke "%s" ne postoji u ovoj verziji (%d, treba %d)

en: Button layout test %d
hr: Test izgleda gumba %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hr: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <button> (tema navodi draw_ops svojstvo i <draw_ops> element ili navodi dva elementa)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hr: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <menu_icon> (tema navodi svojstvo draw_ops i <draw_ops> element ili navodi dva elementa)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hr: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <piece> (tema navodi svojstvo draw_ops i <draw_ops> element ili navodi dva elementa)

en: Cancel
hr: Opozovi

en: Close Window
hr: Zatvori prozor

en: Close window
hr: Zatvori prozor

en: Commands to run in response to keybindings
hr: Naredbe koje će se pokrenuti na odaziv kombinacije tipki sa tipkovnice

en: Compositing Manager
hr: Kompozitni upravitelj

en: Constant "%s" has already been defined
hr: Konstanta "%s" je već definirana

en: Control how new windows get focus
hr: Kontrola fokusiranja novih prozora

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
hr: Izraz koordinacije sadrži nepoznati operator na početku ovog teksta "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
hr: Izraz koordinacije sadrži karakter '%s' koji nije dozvoljen

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
hr: Izraz koordinacije sadrži broj sa pokretnom točkom '%s' koji nije mogao biti analiziran

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
hr: Izraz koordinacije sadrži cijeli broj '%s' koji neje mogao biti analiziran

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
hr: Izraz koordinacije izgleda ne sadrži operacije ili operande.

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
hr: Izraz koordinacije je završio sa operatorom umjesto operanda

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
hr: Izraz koordinacije je morao zatvoriti zagrade sa ne otvorenim zagradama.

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
hr: Izraz koordinacije je imao otvorene zagrade sa ne zatvorenim zagradama

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
hr: Izraz koordinacije je imao operand a očekivao se operator

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
hr: Izraz koordinacije je imao nepoznatu varijablu ili konstantu "%s"

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
hr: Izraz koordinacije ima operator "%s" gdje se očekivao operand

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
hr: Izraz koordinacije ima operator "%c" koji prati operator "%c" ali bez operacija između

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
hr: Kod pregledavanja koordinata došlo je do prekoračenja spremnika

en: Coordinate expression results in division by zero
hr: Izraz koordinata je rezultat podjele sa nulom

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
hr: Izraz koordinacije pokušava upotrijebiti mod operator na broju sa pomičnim zarezom

en: Coordinate expression was empty or not understood
hr: Izraz koordinacije je bio prazan ili nije shvatio

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
hr: Nije moguće dobiti biranje upravitelja prozora na ekranu %d prikaza "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
hr: Nije moguće napraviti mapu '%s': %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
hr: Nije moguće naći temu! Provjerite postoji li %s i sadrži li uobičajene teme.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
hr: Nije moguće otvoriti datoteku '%s' za zapis: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
hr: Nije moguće analizirati "%s" kao broj sa pomičnim zarezom

en: Could not parse "%s" as an integer
hr: Nije moguće analizirati "%s" kao cijeli broj

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
hr: Nije moguće analizirati alfa vrijednost "%s" u nijansnoj boji

en: Could not parse color "%s"
hr: Nije moguće analizirati boju "%s"

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
hr: Nije moguće analizirati faktor sjenčanja "%s" u sjenčanim bojama

en: Could not release screen %d on display "%s"
hr: Nije moguće izbaciti otpustiti ekran %d na prikazu "%s"

en: Current theme
hr: Trenutna tema

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
hr: Odgoda u milisekundama za opciju automatskog podizanja

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
hr: Određuje li je Marco kompozitni upravitelj.

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
hr: Određuje hoće li aplikacije ili sistem generirati zvučne 'beepove'može se koristiti u spoju sa 'vizualnim zvonom' da se dozvoli tihi 'beep'

en: Dialog Box
hr: Dijaloški okvir

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
hr: Ne razumijmem strelicu "%s" za <%s> element

en: Did not understand color component "%s" in color specification
hr: Ne razumijem komponentu boje "%s" u specifikaciji boja

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
hr: Nisam shvatio vrstu popunjavanja "%s" za <%s> element

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
hr: Nisam shvatio sjenu "%s" za <%s> element

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
hr: Nisam shvatio sjenu "%s" za <%s> element

en: Did not understand state "%s" in color specification
hr: Nisam shvatio stanje "%s" u odredbama boja

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
hr: Nisam shvatio slijedece znakove "%s" u nizu podataka "%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
hr: Nisam shvatio vrijednost "%s" za vrstu stupnjevanja

en: Disable connection to session manager
hr: Isključi vezu prema upravitelju sesija

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
hr: Isključi mogućnosti potrebne za stare ili neispravne aplikacijie

en: Distance "%s" is unknown
hr: Udaljenost "%s" je nepoznata

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
hr: Na korisničkoj strani sam nacrtao %d okvira za %g sekundi (%g milisekundi po okviru) i %g sekundi ukupnog vremena uključujući resurse poslužitelja X-a (%g milisekundi po okviru)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
hr: Element <%s> nije dozvoljen ispod <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar <%s> elementa

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar <constant> elementa

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar udaljenost/granica/omjer_slike elementa

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar operacije crtanja

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
hr: Element <%s> nije dozvoljen unutar imena/autora/datuma/opisa .

en: Enable Visual Bell
hr: Aktiviraj vidni signal

en: Error closing session file '%s': %s
hr: Greška pri zatvaranju session datoteke '%s': %s

en: Error loading theme: %s
hr: Greška tijekom učitavanja teme: %s

en: Error writing session file '%s': %s
hr: Pogreška zapisivanja datoteke sesije '%s': %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
hr: Nije uspjelo fdopen() datoteke zapisnika%s: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
hr: Neuspjeh pri traženju ispravne datoteke za temu %s

en: Failed to get hostname: %s
hr: Nije uspjelo dobivanje imena računala: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
hr: Nije uspjelo učitavanje teme "%s": %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
hr: Nije uspjelo otvaranje X Window System prikaza'%s'

en: Failed to open debug log: %s
hr: Nije uspjelo otvaranje zapisnika o ispravku grešaka: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
hr: Nije uspjela analiza snimljene datoteke sesije: %s

en: Failed to restart: %s
hr: Nije uspjelo ponovno pokretanje: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
hr: Nisam uspio pretražiti mapu tema: %s

en: Fake menu item %d
hr: Lažna stavka izbornika %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
hr: Geometrija oblika nije odredila veličinu dugmadi.

en: Frame style already has a button for function %s state %s
hr: Stil okvira već ima dugme za funkciju %s stanja %s

en: Frame style already has a piece at position %s
hr: Stil okvira već ima dio na poziciji %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
hr: GTK specifikacija boje mora imati zatvorenu zagradu poslije stanja,naprimjer  gtk:fg[NORMAL] gdje je NORMAL stanje;nije moguće analizirati "%s"

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
hr: GTK specifikacija boje mora imati stanje u zagradi,naprimjer gtk:fg[NORMAL]  gdje je NORMAL stanje;nije moguće analizirati "%s"

en: Gradients should have at least two colors
hr: Stupnjevanje mora imati barem dvije boje

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
hr: Sakrij sve normalne prozore i postavi fokus na radnu površinu

en: Hyper
hr: Hiper

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
hr: Ako je uključeno, a način fokusa je "sloppy" ili "mouse", tada će fokusirani prozor biti automatski podignut nakon vremena određenog s auto_raise_delay ključem. Ovo se ne odnosi na podizanje prozora klikom, niti sa fokusiranjem tokom povuci-pusti metode.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
hr: Ako je aktivirano, ignorira se titlebar_font opcija i koristi se standardno aplikacijsko pismo za naslovnu traku prozora.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
hr: Ako je uključeno, marco če korisnicima davati manje povratnih informacija koristeći žičane modele, isključivajući animacije ili nekako drukčije. Ovo ozbiljno reducira korisnost za mnoge korisnike, ali zato omogućuje izvršavanje starijih programa, a također može biti korisno kod terminalskih poslužitelja. Usprkos tome žičani modeli su isključeni kada je ukjučen sustava za dostupnost.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
hr: Ako je uključeno, Marco će raditi u aplikativnom, a ne prozorskom načinu. Koncept je malo apstraktan, ali općenito aplikativni način rada je sličniji Mac-u nego Windowsima. Kad prozor dobije fokus, svi prozori od te aplikacije će biti podignuti. Također klikovi se ne prosljeđuju do prozora u drugim aplikacijama. Trenutno ovaj naćin rada još nije potpuno implementiran.

en: If true, trade off usability for less resource usage
hr: Ako je postavljno, mijenja se korisnost za manje korištenje resursa

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
hr: uključivanje draw_ops "%s" ovdje bi kreiralo kružnu napomenu

en: Initialize session from savefile
hr: Inicijaliziraj sesiju iz spremljene datoteke

en: Integer %ld is too large, current max is %d
hr: Cijeli broj %ld je prevelik ,trenutno najveći je %d

en: Integer %ld must be positive
hr: Cijeli broj %ld mora biti pozitivan

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
hr: Neispravan WM_TRANSIENT_FOR prozor 0x%lx specificiran za %s.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
hr: Neispravna veličina naslova "%s" (mora biti jedna od xx-mala,x-mala,mala,srednja,velika,x-velika,xx-velika)

en: Keep Window On Top
hr: Drži prozor na vrhu

en: Large Title Font
hr: Veliko pismo naslova

en: Line %d character %d: %s
hr: Linija %d karakter %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
hr: Tema "%s" je učitana za %g sekundi.

en: Lower window below other windows
hr: Spustiti prozor ispod ostalih prozora

en: Ma_ximize
hr: _Maksimiziraj

en: Make X calls synchronous
hr: Stvara X pozive sinkronizirane

en: Marco was compiled without support for verbose mode
hr: Metaciti je kompajliran bez podrške za preopširan način rada

en: Maximize Window
hr: Maksimiziraj prozor

en: Maximize window
hr: Maksimiziraj prozor

en: Maximize window horizontally
hr: Maksimiziranje prozora horizontalno

en: Maximize window vertically
hr: Maksimiziranje prozora okomito

en: Mi_nimize
hr: _Minimiziraj

en: Minimize Window
hr: Minimiziraj prozor

en: Minimize window
hr: Minimiziraj prozor

en: Missing %s extension required for compositing
hr: Nedostaje ekstenzija %s potrebna za stvaranje kompozicije

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
hr: Nedostaje <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="svejedno"/>

en: Modal Dialog Box
hr: Modalni dijaloški prozor

en: Modifier to use for modified window click actions
hr: Preinake za korištenje prepravljenih akcija klika u prozoru

en: Move Titlebar On_screen
hr: Premjesti traku naslova na _zaslon

en: Move backward between panels and the desktop immediately
hr: Pomicanje unatrag između panela i radnih površina bez odlaganja

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
hr: Pomicanje unazad između prozora programa, koristeći skočni prozor

en: Move backward between windows, using a popup window
hr: Pomicanje unazad između prozora, koristeći skočni prozor

en: Move between panels and the desktop immediately
hr: Pomicanje između prozora i radne površine bez odlaganja

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
hr: Pomicanje između ploča i radne površine, koristeći skočno prozor

en: Move between windows immediately
hr: Pomicanje između prozora bez odlaganja

en: Move between windows of an application immediately
hr: Pomakni se trenutno između prozora programa

en: Move between windows of an application, using a popup window
hr: Pomicanje između prozora programa, koristeći skočni prozor

en: Move between windows, using a popup window
hr: Pomicanje između prozora, koristeći skočni prozor

en: Move to Another _Workspace
hr: Premjesti se u drugu _radnu površinu

en: Move to Workspace R_ight
hr: Pomakni na _desnu radnu površinu

en: Move to Workspace _Down
hr: Pomakni na radnu površinu is_pod

en: Move to Workspace _Left
hr: Pomakni na _lijevu radnu površinu

en: Move to Workspace _Up
hr: Pomakni na radnu površinu _iznad

en: Move window
hr: Pomakni prozor

en: Move window one workspace down
hr: Pomakni prozor jedan radni prostor dolje

en: Move window one workspace to the left
hr: Pomakni prozor jedan radni prostor nalijevo

en: Move window one workspace to the right
hr: Pomakni prozor jedan radni prostor udesno

en: Move window one workspace up
hr: Pomakni prozor jedan radni prostor gore

en: Move window to center of screen
hr: Pomakni prozor u središte zaslona

en: Move window to east (right) monitor
hr: Pomakni prozor na istok (desno) monitora

en: Move window to east (right) side of screen
hr: Pomakni prozor na istočnu (desno) stranu zaslona

en: Move window to north (top) monitor
hr: Pomakni prozor na sjever (gore) monitora

en: Move window to north (top) side of screen
hr: Pomakni prozor na sjevernu (gore) stranu zaslona

en: Move window to north-east (top right) corner
hr: Pomakni prozor na sjeveroistočni (gore desno) kut

en: Move window to north-west (top left) corner
hr: Pomakni prozor na sjeverozapadni (gore lijevo) kut

en: Move window to south (bottom) monitor
hr: Pomakni prozor na jug (dolje) monitora

en: Move window to south (bottom) side of screen
hr: Pomakni prozor na južnu (dolje) stranu zaslona

en: Move window to south-east (bottom right) corner
hr: Pomakni prozor na jugoistočni (dolje lijevo) kut

en: Move window to south-west (bottom left) corner
hr: Pomakni prozor na jugozapadni (dolje lijevo) kut

en: Move window to west (left) monitor
hr: Pomakni prozor na zapad (lijevo) monitora

en: Move window to west (left) side of screen
hr: Pomakni prozor na zapadnu (lijevo) stranu zaslona

en: Move window to workspace 1
hr: Pomakni prozor na radni prostor 1

en: Move window to workspace 10
hr: Premjesti prozor na radni prostor 10

en: Move window to workspace 11
hr: Premjesti prozor na radni prostor 11

en: Move window to workspace 12
hr: Premjesti prozor na radni prostor 12

en: Move window to workspace 2
hr: Premjesti prozor na radni prostor 2

en: Move window to workspace 3
hr: Premjesti prozor na radni prostor 3

en: Move window to workspace 4
hr: Premjesti prozor na radni prostor 4

en: Move window to workspace 5
hr: Premjesti prozor na radni prostor 5

en: Move window to workspace 6
hr: Premjesti prozor na radni prostor 6

en: Move window to workspace 7
hr: Premjesti prozor na radni prostor 7

en: Move window to workspace 8
hr: Premjesti prozor na radni prostor 8

en: Move window to workspace 9
hr: Premjesti prozor na radni prostor 9

en: Name of workspace
hr: Ime radnog prostora

en: No "%s" attribute on element <%s>
hr: Nema "%s" svojstva na elemetu <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
hr: Nema "extent_angle" ili "to" atributa na elementu <%s>

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
hr: Nema "start_angle" ili "from" atributa na elementu <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
hr: Nije podešen <%s> za temu "%s"

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
hr: Nije podešen <draw_ops> imena "%s"

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
hr: Nije podešen <draw_ops>sa imenom "%s"

en: No command %d has been defined.
hr: Naredba %d nije definirana.

en: No draw_ops provided for button
hr: Bez draw_ops datih dugmetu

en: No draw_ops provided for frame piece
hr: Bez draw_ops datih komadu okvira

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
hr: Nije odabrana vrsta okvira za prozor tipa "%s" u temi "%s", dodajte <window type="%s" style_set="svejedno"/> element

en: No terminal command has been defined.
hr: Niti jedna konzolna naredba nije definirana

en: No text is allowed inside element <%s>
hr: Tekst nije dozvoljen unutar elementa <%s>

en: Normal Application Window
hr: Običan prozor programa

en: Normal Title Font
hr: Obično pismo naslova

en: Number of workspaces
hr: Broj radnih prostora

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
hr: Broj radnih površina. Mora biti veći od 0, a ima fiksni maksimalan broj kako bi se spriječila neupotrebljivost zbog slučajnog odabira prevelikog broja.

en: Opened log file %s
hr: Otvorena zapisnička datoteka %s

en: Print version
hr: Ispiši inačicu

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
hr: Svojstvo %s na prozoru 0x%lx je sadržalo neispravni UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
hr: Svojstvo %s na prozoru 0x%lx sadrži neispravni UTF-8 za predmet %d na popisu

en: Put Window On Only One Workspace
hr: Postavi prozor na samo jednu radnu površinu

en: Raise window above other windows
hr: Podigni prozor iznad ostalih prozora

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
hr: Podigni prozor ako je prekriven drugi prozorom, u suprotnom ga spusti

en: Remove Window From Top
hr: Ukloni prozor s vrha

en: Rename current workspace
hr: Preimenuj trenutni radni prostor

en: Replace the running window manager with Marco
hr: Zamjeni tekući upravitelj porozorima sa Marco

en: Resize window
hr: Promijeni veličinu prozora

en: Restore Window
hr: Obnovi prozor

en: Restore window
hr: Obnovi prozor

en: Roll Up Window
hr: Namotaj prozor

en: Roll _Up
hr: Za_rolaj

en: Run a defined command
hr: Pokreni definiranu naredbu

en: Run a terminal
hr: Pokreni u terminalu

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
hr: Ekran %d na prikazu "%s" već ima rukovoditelj prozora

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
hr: Ekran %d na prikazu "%s" već ima rkovoditelja prozora; pokušajte koristiti --replace opciju da zamjenite trenutni rukovoditelj prozora.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
hr: Ekran %d na prikazu '%s' je neispravan

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
hr: Faktor sjenčanja "%s" u zasjenjenoj boji je negativan

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
hr: Format osjenčenja je "shade/base_color/factor", "%s" ne odgovara formatu

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
hr: Atribut <%s> elementa ne bi smio imati "resize" za maximized stanje

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
hr: Nikako ne treba imati „resize“ atribut u elementu <%s> za uvećana/zasjenčena stanja

en: Show the panel's main menu
hr: Pokaži glavni izbornik ploče

en: Small Title Font
hr: Malo pismo naslova

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
hr: Neke aplikacije zanemaruju specifikacije upravitelja prozorima te stoga isti mogu imati problema s odreženim funkcionalnostima. Ova opcija stavlja Marco u rigorozno ispravan način rada, te daje mnogo koenzistnije korisniko sučelje, ali samo u slučaju da ne pokrećete aplikacije koje se ne ponašaju u skladu s specifikacijama.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
hr: Neki drugi prograk već koristi kljuć %s sa modifikacijama %x kao spoj

en: Specify session management ID
hr: Navedi označivač upravljanja pristupnom dionicom

en: Style has already been specified for state %s focus %s
hr: Stil je već odabran za stanje %s usredotočenja %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
hr: Stil je već odabran za stanje %s promjene veličine %s usredotočenja %s

en: Switch to previously selected workspace
hr: Prebaci na prethodno odabrani radni prostor

en: Switch to workspace 1
hr: Prebaci se na radni prostor 1

en: Switch to workspace 10
hr: Prebaci se na radni prostor 10

en: Switch to workspace 11
hr: Prebaci se na radni prostor 11

en: Switch to workspace 12
hr: Prebaci se na radni prostor 12

en: Switch to workspace 2
hr: Prebaci se na radni prostor 2

en: Switch to workspace 3
hr: Prebaci se na radni prostor 3

en: Switch to workspace 4
hr: Prebaci se na radni prostor 4

en: Switch to workspace 5
hr: Prebaci se na radni prostor 5

en: Switch to workspace 6
hr: Prebaci se na radni prostor 6

en: Switch to workspace 7
hr: Prebaci se na radni prostor 7

en: Switch to workspace 8
hr: Prebaci se na radni prostor 8

en: Switch to workspace 9
hr: Prijeđi na radni prostor 9

en: Switch to workspace above the current workspace
hr: Prebacivanje na radni prostor iznad trenutnog radnog prostora

en: Switch to workspace below the current workspace
hr: Prebacivanje na radni prostor ispod trenutnog radnog prostora

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
hr: Prebacivanje na radni prostor lijevo od trenutnog radnog prostora

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
hr: Prebacivanje na radni prostor desno od trenutnog radnog prostora

en: System Bell is Audible
hr: Sistemsko zvono se čuje

en: Take a screenshot
hr: Uzmi sliku zaslona

en: Take a screenshot of a window
hr: Uzmi sliku prozora

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
hr: Naređuje Metasitiju da prikaže nešto kada zazvoni sistemsko zvono ili neki drugi program zazvoni. Trenutno su moguće dve vrijednosti, „fullscreen“ kojim cijeli zaslon treperi crno-bijelo, i „frame_flash“ kada treperi samo naslovna linija prozora koji je zazvonio. Ukoliko nije poznat program koji je zazvonio (kao što je to obično slučaj sa „sistemskim zvonom“), trepereće naslovna linija prozora koji je trenutno u fokusu.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
hr: Ključ /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definira tiipke koji odgovaraju ovim komandama. Pritiskom kombinacije tipki za pokreni_komadu_N će izvršiti komandu_N.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
hr: Ključ /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definira funkciju tipki kojim se pokreće naredba navedena pomoću njega.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
hr: Ključ /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot definira funkciju tipki kojim se pokreće naredba navedena pomoću njega.

en: The name of a workspace.
hr: Ime radnog prostora.

en: The screenshot command
hr: Naredba za slikanje zaslona

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
hr: Tema određuje izgled rubova prozora, naslovne linije i svega ostalog sličnog.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
hr: Vremenski period prije podizanja prozora ako je opcija auto_raise postavljena na „true“. Period se izražava u tisućinkama sekunde.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
hr: Fokus prozora podešava kako će prozori biti aktivirani. Ima tri moguće vrijednosti „click“ znači da prozor mora biti selektiran da bi dobio fokus, „sloppy“ znači da prozor dobija fokus kada pokazivač miša uđe u prozor i „mouse“ što znači da će prozor biti fokusiran kada pokazivačka strelica miša uđe u prozor i biti defokusiran kada strelica izađe iz prozora.

en: The window screenshot command
hr: Naredba za snimanje prozora

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
hr: Došlo je do greške pri pokretanju %s: %s

en: This is a sample message in a sample dialog
hr: Ovo je primjer poruke u primjeru dijaloga

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
hr: Ova opcija nudi dodatnu kontrolu nad fokusom za novokreirane prozore. Ima dvije vrijednosti: "pametna", koja postavlja uobičajeni fokus i "stroga", koja programima pokrenutima iz terminala ne daje fokus.

en: Toggle fullscreen mode
hr: Postavi preko cijelog zaslona

en: Toggle maximization state
hr: Promijeni stanje maksimizacije

en: Toggle shaded state
hr: Promijeni stanje zasjenjenosti

en: Torn-off Menu
hr: Isključi izbornik

en: Turn compositing off
hr: Isključi kompoziciju

en: Turn compositing on
hr: Uključi kompoziciju

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
hr: Uključuje vizualnu obavijest kada program pozove 'bell' ili 'beep' signale; korisno za one sa slabim sluhom ili za uporabu u bučnom okružju.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
hr: Nepoznat tip "%s" u elementu <%s>

en: Unknown element %s
hr: Nepoznati element %s

en: Unknown function "%s" for button
hr: Nepoznata funkcija "%s" za gumb

en: Unknown position "%s" for frame piece
hr: Nepoznata pozicija "%s" za dio okvira

en: Unknown state "%s" for button
hr: Nepoznato stanje "%s" za gumb

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
hr: Nepoznat style_set "%s" u elementu <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
hr: Nepoznat tip "%s" u elementu <%s>

en: Unknown window information request: %d
hr: Nepoznati zahtijev informacija o prozoru: %d

en: Unma_ximize
hr: Vrati sa _maksimiziranog

en: Unroll Window
hr: Odmotaj prozor

en: Usage: %s
hr: Uporaba: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
hr: Uporaba: marco-theme-viewer [NAZIV_TEME]

en: Use standard system font in window titles
hr: Koristi standardni font sustava u naslovima prozora

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
hr: Korisnički definirane konstante moraju početi velikim slovom; "%s" ne počinje

en: Utility Palette
hr: Paleta alata

en: Visual Bell Type
hr: Vrsta vizulnog zvonca

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
hr: Hoće li podizanje prozora biti posljedica drugih intervencija korisnika

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
hr: Prozor %s je postavio SM_CLIENT_ID na samog sebe umjesto na prozor WM_CLIENT_LEADER kao što je navedeno u ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
hr: Prozor %s je postavio MWM što nagovještava da nije promjenjljive veličine, ali je postavio minimalnu veličinu %d x %d i maksimalnu veličinu %d x %d što nema mnogo smisla.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
hr: Prozor 0x%lx ima osobinu %s
    tako da je očekivano da ima tip %s format %d,
    a zapravo ima tip %s format %d n_items %d.
    Ovo je najverovatnije greška u programu, a ne u menadžeru prozora.
    Prozor ima naslov="%s" klasa="%s" ime="%s"

en: Window Management
hr: Upravitelj prozorima

en: Window Menu
hr: Izbornik Prozor

en: Window Title Goes Here
hr: Ovdje ide naziv prozora

en: Window focus mode
hr: Način fokusa prozora

en: Window manager error:
hr: Greška upravitelja prozora:

en: Window manager warning:
hr: Upozorenje upravitelja prozora:

en: Window manager:
hr: Upravitelj prozora:

en: Window title font
hr: Pismo naslova prozora

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
hr: Vrsti prozora "%s" je već dodijeljena grupa stilova

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
hr: Kompromisi za loše programe su isključeni. Neki programi se mogu ponašati čudno.

en: Workspace %d
hr: Radni prostor %d

en: Workspace %d%n
hr: Radni prostor %d%n

en: Workspace %s%d
hr: Radni prostor %s%d

en: Workspace 1_0
hr: Radni prostor 1_0

en: X Display to use
hr: Koji X Display da koristim

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
hr: Možete pričekati neko vrijeme da program nastavi s radom ili možete prisiliti prekid rada programa.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
hr: Morate odrediti pozadinu kako bi alfa vrijednost imala smisla.

en: _Always on Visible Workspace
hr: Uvijek na _vidljivom radnom prostoru

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Force Quit
hr: _Prisili izlaženje

en: _Move
hr: _Pomakni

en: _OK
hr: _U redu

en: _Only on This Workspace
hr: Samo na _ovom radnom prostoru

en: _Resize
hr: _Promijeni veličinu

en: _Unroll
hr: _Odrolaj

en: _Wait
hr: _Čekaj

en: bottom
hr: na dno

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
hr: geometrija okvira ne navodi „%s“ dimenziju

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
hr: geometrija okvira ne navodi „%s“ dimenziju za rub „%s“

en: left
hr: lijevog

en: nested <window> tag
hr: ugniježden <window> tag

en: right
hr: desnog

en: top
hr: na vrh
