Xfce Apps - en to hr translation catalogue (321 entries)

en: %d occurrence | %d occurrences
hr[0]: %d pojavljivanje
hr[1]: %d pojavljivanja
hr[2]: %d pojavljivanja

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
hr: %s | Autori: %s | Naziv datoteke: %s

en: <b>Display</b>
hr: <b>Prikaz</b>

en: <b>General</b>
hr: <b>Opće</b>

en: <b>History</b>
hr: <b>Povijest</b>

en: <b>Indentation</b>
hr: <b>Uvlaka</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
hr: <b>Razno</b>

en: <b>Toolbar</b>
hr: <b>Alatna traka</b>

en: About this application
hr: O ovom programu

en: All Documents
hr: Svi dokumenti

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Always
hr: Uvijek

en: Always show tabs even with one file
hr: Uvijek prikazuj kartice makar i sa jednom datotekom

en: Appearance
hr: Izgled

en: Arabic
hr: Arapski

en: Armenian
hr: Armenski

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
hr: Potrebna je autentikacija kako bi Mousepad pokrenuli kao root korisnik

en: Auto indent a new line
hr: Automatski uvuci novi redak

en: Baltic
hr: Baltički

en: Body:
hr: Tijelo:

en: Button
hr: Dugme

en: COLUMN
hr: STUPAC

en: C_olumn number:
hr: B_roj stupca:

en: Celtic
hr: Keltski

en: Central European
hr: Srednjeeuropski

en: Change the case of the selection opposite case
hr: Promijeni odabir u suprotna slova

en: Change the case of the selection to lowercase
hr: Promijeni odabir u mala slova

en: Change the case of the selection to title case
hr: Promijeni odabir u slova naslova

en: Change the case of the selection to uppercase
hr: Promijeni odabir u velika slova

en: Change the editor font
hr: Promjeni font uređivača

en: Change the visibility of the main menubar
hr: Promijeni vidljivost glavne trake izbornika

en: Change the visibility of the statusbar
hr: Promjeni vidljivost statusne trake

en: Change the visibility of the toolbar
hr: Promijeni vidljivost alatne trake

en: Checking encodings...
hr: Provjera kodiranja...

en: Chinese Simplified
hr: Pojednostavljeni kineski

en: Chinese Traditional
hr: Tradicionalni kineski

en: Choose Mousepad Font
hr: Odaberite Mousepad font

en: Choose a filetype
hr: Izaberite tip datoteke

en: Clea_r
hr: Očist_i

en: Clear Documents History
hr: Očisti povijest dokumenata

en: Clear _History
hr: Očisti _povijest

en: Clear the recently used files history
hr: Očisti povijest nedavno korištenih dokumenata

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
hr: Čišćenje povijesti dokumenata će trajno ukloniti sve trenutno izlistane unose.

en: Close _Tab
hr: Zatvori _karticu

en: Close the current document
hr: Zatvori trenutni dokument

en: Close this tab
hr: Zatvori ovu karticu

en: Close this window
hr: Zatvori ovaj prozor

en: Conve_rt
hr: Pretvo_ri

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
hr: Promijeni sve kartice u razmake u odabiru ili datoteci

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
hr: Promijeni sve uvodne razmake u kartice u obaranim recima(retku) ili dokumentu

en: Copy the selection
hr: Kopiraj odabir

en: Create a new document
hr: Napravi novi dokument

en: Create a new document in a new window
hr: Napravi novi dokument u novom prozoru

en: Cu_t
hr: Izrež_i

en: Current
hr: Trenutno

en: Cut the selection
hr: Izreži odabir

en: Cycled notebook tab switching
hr: Ciklična izmjena kartica bilježnice

en: Cyrillic
hr: Ćirilično

en: Cyrillic/Russian
hr: Ćirilično/Ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
hr: Ćirilično/Ukrajinski

en: Decrease the indentation of the selection or current line
hr: Smanji uvlaćenje retka ili odabira

en: Default
hr: Zadano

en: Delete _Line
hr: Izbriši _redak

en: Delete the current line
hr: Izbriši trenutni redak

en: Delete the current selection
hr: Izbriši trenutni odabir

en: Dialog
hr: Dijaloški okvir

en: Display line endings
hr: Pokazuj završetke linija

en: Display the Mousepad user manual
hr: Prikaži Mousepad korisnički priručnik

en: Display whitespace
hr: Prikazuj prazni prostor

en: Do not register with the D-BUS session message bus
hr: Ne registriraj s D-Bus vezom sesijskih poruka

en: Do you want to save the changes before closing?
hr: Želite li spremiti promjene prije zatvaranja?

en: Do you want to save your changes before reloading?
hr: Želite li spremiti promjene prije ponovnog učitavanja?

en: Document
hr: Dokument

en: Document Settings
hr: Postavke dokumenta

en: Document menu
hr: Izbornik dokumenata

en: Down
hr: Dolje

en: Drag & Drop
hr: Povuci i ispusti

en: Dup_licate Line / Selection
hr: Dup_liciraj redak / odabir

en: Duplicate the current line or selection
hr: Dupliciraj trenutni redak ili odabir

en: Edit menu
hr: Uredi izbornik

en: Editor
hr: Uređivač

en: Enable _syntax highlighting
hr: Omogući _isticanje sintakse

en: Enable automatic indentation
hr: Omogući automatske uvlake

en: Enable text _wrapping
hr: Omogući prela_manje teksta

en: Externally Modified
hr: Izmjenjen izvana

en: Failed to clear the recent history
hr: Neuspjelo čišćenje nedavne povijesti

en: Failed to open the document
hr: Neuspjelo otvaranje dokumenta

en: Failed to open the documentation browser
hr: Neuspjelo otvaranje preglednika dokumentacije

en: Failed to print the document
hr: Neuspjeli ispis dokumenta

en: Failed to reload the document
hr: Neuspjelo ponovno učitavanje dokumenta

en: Failed to save the document
hr: Neuspjelo spremanje dokumenta

en: File
hr: Datoteka

en: File menu
hr: Izbornik datoteka

en: Filetype: %s
hr: Vrsta datoteke: %s

en: Filetype: None
hr: Tip datoteke: nijedan

en: Find _Next
hr: Nađi _slijedeće

en: Find _Previous
hr: Nađi _prethodno

en: Find and Rep_lace...
hr: Nađi i zami_jeni

en: Find and Replace
hr: Nađi i zamijeni

en: Fonts
hr: Fontovi

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Go To
hr: Idi na

en: Go to a specific location in the document
hr: Idi na određenu lokaciju u dokumentu

en: Greek
hr: Grčki

en: Header:
hr: Zaglavlje:

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hebrew Visual
hr: Hebrejski Visual

en: Help menu
hr: Izbornik pomoći

en: Highlight _All
hr: Istakni _sve

en: Highlight current line
hr: Istakni trenutnu liniju

en: Highlight matching brackets
hr: Istakni odgovarajuće zagrade

en: History
hr: Povijest

en: Icon Size:
hr: Veličina ikona:

en: Icons Only
hr: Samo ikone

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
hr: Ako ne spremite dokument sve će izmjene biti izgubljene.

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
hr: Ako vratite dokument sve će izmjene biti izgubljene.

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
hr: Ako  spremite dokument, sve vanjske promjene će biti izgubljene.

en: Increase the indentation of the selection or current line
hr: Povećaj uvlaćenje retka ili odabira

en: Insert Spaces
hr: Umetni razmake

en: Insert Tabs
hr: Umetni kartice

en: Insert _Spaces
hr: Umetni _razmake

en: Insert spaces when the tab button is pressed
hr: Umetni razmake kada je stisnuta tipka Tab

en: Invalid byte sequence in conversion input
hr: Nepravilan slijed bajtova u ulazu konverzije

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: LINE
hr: REDAK

en: Large Toolbar
hr: Velika alatna traka

en: Leave fullscreen mode
hr: Napusti prikaz u cijelom zaslonu

en: Line E_nding
hr: Kraj r_etka

en: Line N_umbers
hr: Brojevi r_edaka

en: Line _Down
hr: Redak _dolje

en: Line _Up
hr: Redak _gore

en: Line numbers:
hr: Brojevi redaka:

en: Line: %d Column: %d
hr: Redak: %d Stupac: %d

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
hr: Redak: %d Stupac: %d Odabir: %d

en: Loading the template failed
hr: Neuspjelo učitavanje predloška

en: Long line margin at column:
hr: Margina duge linije na stupcu:

en: Make the window fullscreen
hr: Učini da prozor zauzima cijeli zaslon

en: Menu
hr: Izbornik

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Missing Templates directory
    '%s'
hr: Nedostaje direktorij predložaka
    '%s'

en: Mousepad Preferences
hr: Mousepad osobitosti

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
hr: Mousepad cilja biti uređivač koji je brz i jednostavan za korištenje. Naš cilj je uređivač za brzo uređivanje, a ne cijelo okruženje za razvoj ili uređivač sa puno priključaka.

en: Mousepad is a simple text editor for the Xfce desktop environment
hr: Mousepad je jednostavni uređivač teksta za Xfce radno okruženje.

en: Move the current document to a new window
hr: Premjesti trenutni dokument u novi prozor

en: Never
hr: Nikada

en: New From Te_mplate
hr: Novi iz pred_loška

en: New _Window
hr: Novi _prozor

en: No clipboard data
hr: Nema podataka u međuspremniku

en: No filetype
hr: Bez tipa datoteke

en: No items found
hr: NIjedna stavka nije nađena

en: No style scheme
hr: Nema sheme stila

en: No template files found in
    '%s'
hr: Nije nađena datoteka predloška
    u '%s'

en: None
hr: NIjedan

en: Nordic
hr: Nordijski

en: Numbering interval:
hr: Interval numeriranja:

en: Op_en Recent
hr: Ot_vori nedavno

en: Open '%s'
hr: Otvori '%s'

en: Open File
hr: Otvori datoteku

en: Open a file
hr: Otvori datoteku

en: Open a recently used file
hr: Otvori nedavno korištenu datoteku

en: Open files in:
hr: Otvori datoteke u:

en: Open the preferences dialog
hr: Otvori dijalog osobitosti

en: Ot_her (%d)...
hr: Os_talo (%d)...

en: Ot_her...
hr: Os_talo...

en: Other...
hr: Ostalo...

en: Other:
hr: Ostalo:

en: Paste _Special
hr: Zalijepi _posebno

en: Paste as _Column
hr: Zalijepi kao _stupac

en: Paste from _History
hr: Zalijepi iz _povijesti

en: Paste from the clipboard history
hr: Zalijepi iz povijesti međuspremnika

en: Paste the clipboard
hr: Zalijepi međuspremnik

en: Paste the clipboard text into a column
hr: Zalijepi tekst iz međuspremnika u stupac

en: Plain Text
hr: Običan tekst

en: Please report bugs to <%s>.
hr: Molim prijavite probleme na <%s>.

en: Please select a file
hr: Molim odaberite datoteku

en: Plugins
hr: Priključci

en: Print _line numbers
hr: Ispisuj _brojeve redaka

en: Print page _headers
hr: Ispisuj zaglavlja _stranice

en: Print the current document
hr: Ispiši trenutni dokument

en: Print version information and exit
hr: Ispiši informaciju o verziji i izađi

en: Re_load
hr: <

en: Re_vert
hr: Vra_ti

en: Read Only
hr: Samo čitanje

en: Redo the last undone action
hr: Ponovi posljednu poništenu radnju

en: Reload file from disk
hr: Ponovno učitaj sa diska

en: Remember window position
hr: Zapamti poziciju prozora

en: Remember window size
hr: Zapamti veličinu prozora

en: Remember window state
hr: Zapamti stanje prozora

en: Remove all entries from the documents history?
hr: Ukloniti sve unose iz povijesti dokumenata?

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
hr: Ukloni sve razmake na repu odabranih redaka(retku) ili dokumenta

en: Replace _all in:
hr: Zamijeni _sve u:

en: Replace _with:
hr: Zamjeni _sa:

en: Reverse the order of something
hr: Preokreni redoslijed nečega

en: Revert to the saved version of the file
hr: Vrati na spremljenu verziju datoteke

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Run Mousepad as root
hr: Pokreni Mousepad kao root korisnik

en: Save A_ll
hr: Spremi s_ve

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save Changes
hr: Spremi promjene

en: Save _As
hr: Spremi _kao

en: Save _As...
hr: Spremi _kao...

en: Save all document in this window
hr: Spremi sve dokumente u ovom prozoru

en: Save current document as another file
hr: Spremi trenutni dokument kao drugu datoteku

en: Save the current document
hr: Spremi trenutni dokument

en: Search _direction:
hr: Smjer _traženja:

en: Search backwards for the same text
hr: Traži unazad za isti tekst

en: Search for and replace text
hr: Traži i zamjeni tekst

en: Search for text
hr: Traži tekst

en: Search forwards for the same text
hr: Traži naprijed za isti tekst

en: Search menu
hr: Izbornik pretraživanja

en: Select F_ont...
hr: Odaberi f_ont

en: Select Tab Size
hr: Odaberi veličinu kartice

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: Select the next tab
hr: Odaberite slijedeću karticu

en: Select the previous tab
hr: Odaberi prethodnu karticu

en: Select the text in the entire document
hr: Odaberi tekst u cijelom dokumentu

en: Selection
hr: Odabir

en: Set custom tab size
hr: Postavi prilagođenu veličinu kartice

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
hr: Postavi oznake završetka redaka kao DOS / Windows (CR LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
hr: Postavi oznake završetka redaka kao Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
hr: Postavi oznake završetka redaka kao Unix (LF)

en: Show full filename in title bar
hr: Prikazuj puni naziv datoteke u traci naslova

en: Show line numbers
hr: Pokaži brojeve retka

en: Show the preferences dialog
hr: Prikaži dijalog osobitosti

en: Show toolbar
hr: Prikaži alatnu traku

en: Simple Text Editor
hr: Jednostavni uređivač teksta

en: Small Toolbar
hr: Mala alatna traka

en: South European
hr: Južnoeuropski

en: St_atusbar
hr: St_atusna traka

en: St_rip Trailing Spaces
hr: U_kloni razmake na repu

en: Store the byte-order mark in the file
hr: Spremi oznaku redoslijeda bajtova u datoteku

en: Style:
hr: Stil:

en: System
hr: Sustav

en: Tab _Size
hr: Veličina _kartice

en: Tab mode:
hr: Načina kartice:

en: Tab width:
hr: Širina kartice:

en: Text Below Icons
hr: Teks ispod ikona

en: Text Beside Icons
hr: Tekst pokraj ikona

en: Text Editor
hr: Uređivač teksta

en: Text Files
hr: Tekstualne datoteke

en: Text Only
hr: Samo tekst

en: Thai
hr: Tai

en: The Mousepad developers. All rights reserved.
hr: Razvijatelji Mousepada. Sva prava pridržana.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
hr: Dokument je izmjenjen izvana.Želite li nastaviti sa spremanjem?

en: The document is %s valid.
hr: Dokument je %s valjan.

en: The document is not %s valid.
hr: Dokument nije %s valjan.

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
hr: Interval po kojem će se ispisivati brojevi. Na primjer, vrijednost 1 će ispisivati brojeve na svakoj liniji, vrijednost 2 na svakoj drugoj liniji i tako dalje.

en: To _Lowercase
hr: U _mala slova

en: To _Opposite Case
hr: U _suprotna slova

en: To _Title Case
hr: U _slova naslova

en: To _Uppercase
hr: U _velika slova

en: Toggle breaking lines in between words
hr: Upali/ugasi prelamanje redaka između riječi

en: Toggle the overwrite mode
hr: Upali/ugasi pisanje preko postoječeg

en: Turkish
hr: Turski

en: Undo the last action
hr: Poništi posljednu radnju

en: Untitled
hr: Neimenovano

en: Up
hr: Gore

en: Use system monospace font
hr: Koristi monospace font sustava

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: View
hr: Pogled

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
hr: Upozorenje: koristite korijenski račun. Možete oštetiti vaš sustav.

en: Western
hr: Zapadni

en: Window
hr: Prozor

en: Wrap long lines
hr: Prekini duge linije

en: Write Unicode _BOM
hr: Zapiši Unicode _BOM

en: [FILES...]
hr: [DATOTEKE...]

en: _About
hr: _O programu

en: _Auto Indent
hr: _Automatsko uvlačenje

en: _Cancel
hr: _Otkaži

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Close Window
hr: _Zatvori prozor

en: _Color Scheme
hr: _Shema boja

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Decrease Indent
hr: _Smanji uvlaćenje

en: _Delete Selection
hr: _Izbriši odabir

en: _Detach Tab
hr: _Odspoji karticu

en: _Document
hr: _Dokument

en: _Don't Save
hr: _Nemoj spremiti

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Encoding:
hr: _Enkodiranje:

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Filetype
hr: _Tip datoteke

en: _Find
hr: _Nađi

en: _Fullscreen
hr: _Cijeli zaslon

en: _Go to...
hr: _Idi na...

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Increase Indent
hr: _Povećaj uvlaćenje

en: _Jump to
hr: _Skoči na

en: _Line number:
hr: _Broj retka:

en: _Match whole word
hr: _Podudarnost cijele riječi

en: _Menubar
hr: _Traka izbornika

en: _Move
hr: _Premjesti

en: _New
hr: _Novi

en: _Next Tab
hr: _Slijedeća kartica

en: _OK
hr: _U redu

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open...
hr: _Otvori...

en: _Paste
hr: _Zalijepi

en: _Previous Tab
hr: _Prethodna kartica

en: _Print...
hr: _Ispis...

en: _Quit
hr: _Odustani

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: _Replace All
hr: _Zamijeni sve

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Search
hr: _Traži

en: _Search for:
hr: _Traži:

en: _Tabs to Spaces
hr: _Kartice u razmake

en: _Toolbar
hr: _Alatna traka

en: _Transpose
hr: _Premjesti

en: _View
hr: _Pogled

en: _Word Wrap
hr: _Prelamanje riječi

en: _Wrap around
hr: _Omotaj oko

en: always
hr: uvijek

en: never
hr: nikada

en: new tabs
hr: nove kartice

en: new tabs in a new window
hr: nove kartice u novom prozoru

en: new windows
hr: novi prozori

en: saved documents
hr: spremljeni dokumenti

en: unsaved documents
hr: nespremljeni dokumenti
