Xfce Apps - en to hr translation catalogue (281 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
hr: 
    Parole svirač multimedije %s
    
    Dio je Xfce Goodies projekta
    https://goodies.xfce.org
    
    Licenciran pod GNU GPL.
    
    Molimo prijavite greške na <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: <b>Audio Visualization</b>
hr: <b>Audio vizualizacija</b>

en: <b>Author</b>
hr: <b>Autor</b>

en: <b>Color Balance</b>
hr: <b>Balans boje</b>

en: <b>Description</b>
hr: <b>Opis</b>

en: <b>Keyboard</b>
hr: <b>Tipkovnica</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
hr: <b>Postavke liste izvođenja</b>

en: <b>Screensaver</b>
hr: <b>Čuvar zaslona</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
hr: <b>Postavke podnapisa</b>

en: <b>Video Output</b>
hr: <b>Video izlaz</b>

en: <big><b>Open Network Location</b></big>
hr: <big><b>Otvori mrežnu lokaciju</b></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
hr: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Nepoznati umjetnik</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
hr: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Nepoznati album</span></big>

en: <i>by</i>
hr: <i>od</i>

en: <i>on</i>
hr: <i>na</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
hr: <span color='#F4F4F4'><b><big>Nepoznata pjesma</big></b></span>

en: A_ngle Menu
hr: I_zbornik kuta

en: Add
hr: Dodaj

en: Add files to playlist
hr: Dodaj datoteke na listu izvođenja

en: Add to playlist...
hr: Dodaj na listu izvođenja...

en: Additional software is required.
hr: Potraban je dodatni software.

en: Advanced Stream Redirector
hr: Napredni preusmjerivač strujanja

en: All files
hr: Sve datoteke

en: All supported files
hr: Sve podržane datoteke

en: Always minimize to tray when window is closed
hr: Uvijek minimiziraj u sistemski pladanj kada se zatvori prozor

en: Always replace playlist with opened files
hr: Uvijek zamijeni listu izvođenja sa otvorenim datotekama

en: Arabic
hr: Arapski

en: Are you sure you want to quit?
hr: Jeste li sigurni da želite isključiti?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti nedavnu povijest? Ova radnja ne može biti poništena.

en: Armenian
hr: Armenski

en: Audio Track #%d
hr: Audio zapis #%d

en: Audio Track:
hr: Audio zapis:

en: Audio and video
hr: Audio i video

en: Automatic
hr: Automatski

en: Automatically show subtitles when playing movie file
hr: Automatski pokaži podnapise kada se izvodi datoteka filma

en: Baltic
hr: Baltički

en: Brightness:
hr: Svjetlina:

en: Buffering
hr: Međupohrana

en: Buffering (0%)
hr: Međupohrana (0%)

en: By Extension
hr: Po proširenjima

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Celtic
hr: Keltski

en: Central European
hr: Srednjeeuropski

en: Chapter %i
hr: Poglavlje %i

en: Check and remove duplicate media entries
hr: Provjeri i ukloni duplicirane unose

en: Chinese Simplified
hr: Kineski pojednostavljeni

en: Chinese Traditional
hr: Kineski tradicionalni

en: Clear
hr: Očisti

en: Clear History
hr: Očisti povijest

en: Clear Recent Items
hr: Očisti nedavne stavke

en: Clear playlist
hr: Očisti listu izvođenja

en: Close
hr: Zatvori

en: Configure your media player
hr: Konfiguriraj svirač medije

en: Continue
hr: Nastavi

en: Contrast:
hr: Kontrast:

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Current Locale
hr: Trenutni jezik

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: Cyrillic/Russian
hr: Ćirilica/Ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
hr: Ćirilica/Ukrajinski

en: Decrease volume
hr: Stišaj

en: Disable screensaver when playing movies
hr: Onemogući čuvar zaslona za vrijeme izvođenja filma

en: Disc Playlist
hr: Lista izvođenja diska

en: Display
hr: Zaslon

en: Display Parole user manual
hr: Prikaži Parole korisnički priručnik

en: Do not load plugins
hr: Ne učitavaj priključke

en: Do you want to continue loading or stop?
hr: Želite li nastaviti učitavanje ili stati?

en: Don't Install
hr: Ne instaliraj

en: Empty
hr: Prazno

en: Enable keyboard multimedia keys
hr: Omogući multimedijske tipke na tipkovnici

en: Encoding:
hr: Kodiranje:

en: Error
hr: Greška

en: Error saving playlist file
hr: Greška pri spremanju liste izvođenja

en: Exit fullscreen
hr: Napusti cijeli zaslon

en: Extend your media player
hr: Proširite vaš svirač medija

en: Extension
hr: Proširenje

en: File Type
hr: Tip datoteke

en: Fullscreen
hr: Cijeli zaslon

en: GStreamer Error
hr: GStreamer greška

en: GStreamer backend error
hr: GStreamer backend greška

en: General
hr: Općenito

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Go
hr: Idi

en: Go back 1 minute
hr: Odi 1 minutu nazad

en: Go back 10 minutes
hr: Odi 10 minuta nazad

en: Go back 10 seconds
hr: Odi 10 sekundi nazad

en: Go forward 1 minute
hr: Odi 1 minutu naprijed

en: Go forward 10 minutes
hr: Odi 10 minuta naprijed

en: Go forward 10 seconds
hr: Odi 10 sekundi naprijed

en: Go to position
hr: Odi na poziciju

en: Greek
hr: Grčki

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hebrew Visual
hr: Hebrejski Visual

en: Hide Playlist
hr: Sakrij listu izvođenja

en: Hindi
hr: Hindski

en: Hue:
hr: Nijansa:

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Increase volume
hr: Poglasni

en: Insert Disc
hr: Unesi disk

en: Install
hr: Instaliraj

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: Leave Fullscreen
hr: Napusti cijeli zaslon

en: Leave _Fullscreen
hr: Napusti _cijeli zaslon

en: Lower volume
hr: Stišaj

en: M3U Playlists
hr: M3U liste izvođenja

en: MPRIS2 remote control
hr: MPRIS2 daljinski upravljač

en: Media stream is not seekable
hr: Reproducirana media nije pretraživa

en: Media to play
hr: Medij za izvođenje

en: Message
hr: Poruka

en: Mini Mode
hr: Minimalan način

en: Minimize to tray
hr: Minimiziraj u sistemski pladanj

en: Move Down
hr: Pomakni dolje

en: Move Up
hr: Pomakni gore

en: Mute
hr: Isključi zvuk

en: Mute volume
hr: Iskjluči ton

en: Next Track
hr: Slijedeći zapis

en: Next track
hr: Slijedeći zapis

en: No available plugin installer was found.
hr: Nije nađen dostupan priključak za instalaciju

en: No installed plugins found on this system
hr: Nijedan instalirani priključak nije pronađen na ovom sustavu

en: None
hr: Nijedan

en: Nordic
hr: Nordijski

en: Notify
hr: Obavijesti

en: OK
hr: U redu

en: Open
hr: Otvori

en: Open Containing Folder
hr: Otvori sadržavajuću mapu

en: Open Media Files
hr: Otvori datoteke medija

en: Open Network Location
hr: Otvori mrežnu lokaciju

en: Open _Location...
hr: Otvori _lokaciju...

en: Open _Recent
hr: Otvori _nedavno

en: Open a new instance
hr: Otvori novu instancu

en: Open file
hr: Otvori datoteku

en: Open location
hr: Otvori lokaciju

en: PLS Playlists
hr: PLS liste izvođenja

en: P_lugins
hr: P_riključci

en: P_revious Track
hr: P_rethodni zapis

en: Parole Media Player
hr: Parole svirač multimedije

en: Parole Media Player cannot start.
hr: Parole se ne može pokrenuti.

en: Parole Plugins
hr: Parole priključci

en: Parole Settings
hr: Parole postavke

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
hr: Umjesto toga Parole može biti minimiziran u sistemski pladanj.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
hr: Parole pruža mogućnost izvođenja lokalnih datoteka uključujući video s podrškom za podnapise, Audio CDa, DVDa te izvođenje strajanja uživo. Parole je također moguće proširiti dodatcima.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
hr: Parole je moderan i jednostavan svirač medije zasnovan na GStreamer frameworku i napisan tako da se dobro uklapa u Xfce radno okruženje. Jednostavnost, brzina i mala upotreba resursa su principi pri dizajnu ove aplikacije.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
hr: Parole je već pokrenut, koristite -i za otvaranje nove instance

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
hr: Parole treba <b>%s</b> kako bi reproducirao ovu datoteku.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
hr: Parole treba <b>%s</b> kako bi reproducirali ovu datoteku.
    Može biti instaliran automatski.

en: Pause
hr: Pauzirano

en: Permission denied
hr: Dozvola odbijena

en: Persian
hr: Perzijski

en: Play
hr: Izvodim

en: Play Disc
hr: Sviraj disk

en: Play opened files
hr: Izvodi otvorene datoteke

en: Play or pause if already playing
hr: Izvodi ili pauziraj ako se već izvodi

en: Play your media
hr: Reproduciraj svoju medij

en: Play/Pause
hr: Izvodi/Pauziraj

en: Playback
hr: Pozadinsko izvođenje

en: Playlist
hr: Lista izvođenja

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
hr[0]: Lista izvođenja (%i poglavlje)
hr[1]: Lista izvođenja (%i poglavlja)
hr[2]: Lista izvođenja (%i poglavlja)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
hr[0]: Lista izvođenja (%i stavka)
hr[1]: Lista izvođenja (%i stavke)
hr[2]: Lista izvođenja (%i stavke)

en: Playlist files
hr: Datoteke liste izvođenja

en: Please check your installation
hr: Molimo provjerite instalaciju

en: Please check your installation.
hr: Molimo provjerite instalaciju.

en: Please choose a supported playlist format
hr: Molimo izaberite podržani format liste izvođenja

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
hr: Molimo idite na https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs kako bi prijavili grešku.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
hr: Molimo ponovno pokrenite Parole kako bi se ove promijene primjenile.

en: Plugin
hr: Priključak

en: Plugin failed to load
hr: Neuspjelo učitavanje priključka

en: Position:
hr: Pozicija:

en: Previous Track
hr: Prethodni zapis

en: Previous track
hr: Prethodni zapis

en: Print version information and exit
hr: Ispiši informaciju o verziji i izađi

en: Quit
hr: Isključi

en: Raise volume
hr: Poglasni

en: Remember my choice
hr: Zapamti moj izbor

en: Remember playlist
hr: Zapamti listu izvođenja

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove selected item
hr: Ukloni odabrane stavke

en: Remove selected media
hr: Ukloni odabrani medij

en: Repeat
hr: Ponovi

en: Replace playlist when opening files
hr: Zamijeni listu izvođenja kada otvorite datoteke

en: Reset to defaults
hr: Vrati na zadano

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Saturation:
hr: Zasićenost:

en: Save Playlist as...
hr: Spremi listu izvođenja kao...

en: Select File Types (By Extension)
hr: Odaberi tip datoteke ( po proširenju)

en: Select Subtitle File
hr: Odaberi datoteku podnapisa...

en: Select Text Subtitles...
hr: Odaberi podnapise...

en: Select next item
hr: Odaberi slijedeću stavku

en: Select previous item
hr: Odaberi prethodnu stavku

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
hr: Postavi putanju Audio-CD/VCD/DVD uređaja

en: Shareable Playlist
hr: Djeljiva lista izvođenja

en: Show Playlist
hr: Pokaži listu izvođenja

en: Show icon in the system tray
hr: Pokazuj ikonu u sistemskom pladnju

en: Show menubar
hr: Pokaži traku izbornika

en: Show notifications for currently playing tracks
hr: Pokaži obavijest za trenutno izvođene zapise

en: Show visual effects when an audio file is played
hr: Pokazuj vizualne efekte prilikom reprodukcije glazbe

en: Shuffle
hr: Izmješano

en: South European
hr: Južnoeuropski

en: Square
hr: Kvadrat

en: Start in embedded mode
hr: Pokreni u ugrađenom načinu

en: Start in fullscreen mode
hr: Početak u cijelom zaslonu

en: Start playing opened files
hr: Zaočni izvođenje otvorenih datoteka

en: Subtitle #%d
hr: Podnapis #%d

en: Subtitle Files
hr: Datoteke podnapisa

en: Subtitles
hr: Podnapisi

en: Subtitles:
hr: Podnapisi:

en: Thai
hr: Tajlandski

en: The stream is taking too much time to load
hr: Reprodukcija se predugo učitava

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
hr: Ova razvojna verzija dodaje novi mini način rada te mogućnost izvođenja ili ponavljanja sadržaja klikom na kružnu ikonu. Pojednostavljeno je temiranje te se prikazuju imena datoteka kada nisu nađene ID3 oznake.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
hr: Ova razvojna verzija donosi popravke za nekoliko bagova, pogrešaka i povijesnih detalja prisutnih u dokumentaciji. Oznaka se sada procesuiraju i za datoteke dohvaćene preko HTTP/S-a. Pozadinski video program Clutter je onemogućen za GTK+ 3.22 i novije zbog znatnih izmjena u API-ju.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
hr: Ova razvojna verzija obuhvaća veliko čišćenje koda što Parole čini generalno lakšim tako i lakšim za održavnje i poboljšavanje. Svi URL-ovi zamijenjeni su sigurnijim HTTPS verzijama. Otklonjen je veliki broj pogrešaka te je uveden novi pomoćnik za kratice tipkovnice.

en: This is a minor translations-only release.
hr: Ovo je manje izdanje sa ažuriranim prijevodima.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
hr: Ova verzija pruža kompletnu tranziciju na Gtk+3 set alata, poboljšanja u korisničkom sučelju (efikasniji izbornici), bolje liste izvođenja. Poboljšani su postojeći dodatci te su dodani novi (MPRIS2), ažurirana je većina ilustracija, GStreamer 1.0 framework sada se koristi kao zadani.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
hr: Ova verzija rješava problem s pravilnim otkrivanjem lokacije DVD pogona.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
hr: Ovo ažuriranje poboljšava proces izgradnje i uključuje nekoliko ispravaka. Ova stabilna verzija je preporučena nadogradnja za sve korisnike.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
hr: Ova inačica predstavlja prvo stabilno izdanje 1.0 serije. Dodan je novi Automatski način izvođenja radi poboljšanja izvođenja na virtualnim mašinama i uređajima manje snage. Ispravljen je velik broj grešaka što ovu inačicu čini primjerenom za sve korisnike.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
hr: Ova nestabilna razvojna verzija donosi novi clutter backend i čišćenje zastarjelih Gtk3 simbola. Također dodaje "Idi na poziciju" mogućnost kao i ispravljanje nekoliko grešaka.

en: Toggle fullscreen
hr: Upali/ugasi cijeli zaslon

en: Toggle menubar
hr: Upali/ugasi traku izbornika

en: Toggle playlist
hr: Prikaži/sakrij listu izvođenja

en: Track %i
hr: Zapis %i

en: Tray icon
hr: Ikona u sistemskom pladnju

en: Tray icon plugin
hr: Dodatak u sistemskom pladnju

en: Turkish
hr: Turski

en: Type %s --help to list all available command line options
hr: Utipkajte %s --help kako bi izlistali sve opcije naredbe

en: Unable to install missing codecs.
hr: Nemoguće instalirati nedostajuće kodeke

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
hr: NIje moguće učitati "%s" priključak, provjerite vašu GStreamer instalaciju.

en: Unable to open default web browser
hr: Nije moguće otvoriti zadani web preglednik

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown Album
hr: Nepoznati album

en: Unknown Artist
hr: Nepoznati umjetnik

en: Unknown Song
hr: Nepoznata pjesma

en: Unknown playlist format
hr: Nepoznati format liste izvođenja

en: Unmute
hr: Vrati zvuk

en: Unmute (restore) volume
hr: Vrati (unmute) glasnoću

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: View
hr: Pogled

en: Visit Parole website
hr: Posjetite Parole web stranicu

en: Visit Website
hr: Posjetite web stranicu

en: Visualization type:
hr: Vrsta vizualizacije:

en: Volume
hr: Glasnoća

en: Volume _Down
hr: Stišaj

en: Volume _Up
hr: Poglasni

en: Western
hr: Zapadni

en: X Window System (No Xv)
hr: X prozorski sustav (Ne Xv)

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
hr: X prozorski sustav (X11/XShm/Xv)

en: [FILES...] - Play movies and songs
hr: [FILES...] - Reproduciraj filmove i glazbu

en: _About
hr: _O programu

en: _Aspect Ratio
hr: _Omjer slike

en: _Audio Menu
hr: _Audio izbornik

en: _Audio Track
hr: _Audio zapis

en: _Chapter Menu
hr: _Izbornik poglavlja

en: _Chapters
hr: _Poglavlja

en: _Clear recent items...
hr: _Očisti nedavne stavke...

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _DVD Menu
hr: _DVD izbornik

en: _Fullscreen
hr: _Cijeli zaslon

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Leave Fullscreen
hr: _Napusti cijeli zaslon

en: _Media
hr: _Medij

en: _Mute
hr: _Isključi zvuk

en: _Next
hr: _Slijedeće

en: _Next Track
hr: _Slijedeći zapis

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Open...
hr: _Otvori...

en: _Pause
hr: _Pauza

en: _Play
hr: _Pokreni

en: _Playback
hr: _Izvođenje

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Previous
hr: _Prethodno

en: _Quit
hr: _Isključi

en: _Repeat
hr: _Ponovi

en: _Report a Bug...
hr: _Prijavite problem...

en: _Save Playlist...
hr: _Spremi listu izvođenja...

en: _Shuffle
hr: _Izmješano

en: _Subtitles
hr: _Podnapisi

en: _Title Menu
hr: _Izbornik naslova

en: _Tools
hr: _Alati

en: by
hr: od

en: on
hr: na
