synaptic - en to hr translation catalogue (722 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
hr: 	%s %s, ali %s će biti instaliran

en: 	%s %s but it is not installable
hr: 	%s %s, ali ga nije moguće instalirati

en: 	%s but it is a virtual package
hr: 	%s, ali je virtualni paket

en: 	%s but it is not going to be installed
hr: 	%s, ali neće biti instaliran

en: 
    %s have to be downloaded
hr: 
    %s treba preuzeti

en: 
    Completely removed the following packages:
hr: 
    Potpuno uklonjeni sljedeći paketi:

en: 
    Downgraded the following packages:
hr: 
    Instalirane starije inačice paketa:

en: 
    Installed the following packages:
hr: 
    Instalirani sljedeći paketi:

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
hr: 
    Nisu uspjele sve promjene i nadopune . Za više pojedinosti o neuspjehu, proširite okno 'Pojedinosti' ispod.

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
hr: 
    Ni jedna inačica paketa %s nije raspoloživa, ali paket postoji u bazi.
    Ovo obično znači da je paket naveden kao zavisnost ali ne postoji ili je zastario ili nije raspoloživ putem sources.list.

en: 
    Reinstalled the following packages:
hr: 
    Reinstalirani sljedeći paketi:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
hr: 
    Uklonjeni su sljedeći BITNI paketi:

en: 
    Removed the following packages:
hr: 
    Uklonjeni sljedeći paketi:

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
hr: 
    Sve promjene su uspješno primijenjene. Sada možete zatvoriti prozor.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
hr: 
    Uspješno su instalirani svi paketi s trenutnog medija. Za nastavak instalacije sa sljedećim medijem zatvorite ovaj prozor.

en: 
    Upgraded the following packages:
hr: 
    Nadograđeni sljedeći paketi:

en: 
    While installing package %s:
hr: 
    Tijekom instalacije paketa %s:

en: 
    While preparing for installation:
hr: 
    Tijekom pripreme instalacije:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
hr:  %s: %s %s, ali %s će biti instaliran

en:  or
hr:  ili

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
hr[0]: %d novi paket će biti instaliran
hr[1]: %d nova paketa će biti instalirana
hr[2]: %d novih paketa će biti instalirano

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
hr[0]: %d novi paket će biti ponovno instaliran
hr[1]: %d nova paketa će biti ponovno instalirana
hr[2]: %d novih paketa će biti ponovno instalirano

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
hr[0]: %d paket je zaključan
hr[1]: %d paketa su zaključana
hr[2]: %d paketa je zaključano

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
hr[0]: %d paket će biti <b>vraćen na prijašnju inačicu</b>
hr[1]: %d paketa će biti <b>vraćena na prijašnju inačicu</b>
hr[2]: %d paketa će biti <b>vraćeno na prijašnju inačicu</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
hr[0]: %d paket će biti zadržan i neće biti nadograđen
hr[1]: %d paketa će biti zadržana i neće biti nadograđena
hr[2]: %d pakeat će biti zadržano i neće biti nadograđeno

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
hr[0]: %d paket će biti uklonjen
hr[1]: %d paketa će biti uklonjena
hr[2]: %d paketa će biti uklonjeno

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
hr[0]: %d paket će biti nadograđen
hr[1]: %d paketa će biti nadograđena
hr[2]: %d paketa će biti nadograđeno

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
hr: %i paketa dostupno, %i instalirano, %i slomljeno. %i za instalaciju/nadogradnju, %i za ukloniti

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
hr: %i paketa dostupno, %i instalirano, %i slomljeno. %i za instalaciju/nadogradnju, %i za ukloniti; %s će biti oslobođeno

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
hr: %i paketa dostupno, %i instalirano, %i slomljeno. %i za instalaciju/nadogradnju, %i za ukloniti; %s će biti upotrijebljeno

en: %s Changelog
hr: %s zapis promjena

en: %s Properties
hr: %s svojstva

en: %s of extra space will be freed
hr: %s dodatnog prostora će biti oslobođeno

en: %s of extra space will be used
hr: %s dodatnog prostora će biti iskorišteno

en: %s: %s but it is a virtual package
hr: %s: %s, ali je virtualni paket

en: %s: %s but it is not going to be installed
hr: %s: ali %s neće biti instaliran

en: (no vendor)
hr: (nema dobavljača)

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
hr: --add-cdrom Dodaj CD-ROM kod pokretanja (zahtijeva putanju do CD-ROM-a)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
hr: --ask-cdrom Pitaj za dodavanje CD-ROM-a i izađi

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
hr: --dist-upgrade-mode Pozovi naprednu nadogradnju i prikaži promjene

en: --non-interactive Never prompt for user input
hr: --non-interactive Bez interakcije s korisnikom

en: --task-window Open with task window
hr: --task-window Nakon pokretanja prikaži prozor sa zadacima

en: --test-me-harder  Run test in a loop
hr: --test-me-harder Pokreni test u petlji

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
hr: --update-at-startup Osvježi repozitorije prilikom pokretanja

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
hr: --upgrade-mode Pozovi nadogradnju i prikaži promjene

en: -f=? Give an alternative filter file
hr: -f=? Definiraj alternativnu datoteku filtera

en: -h   This help text
hr: -h Ovaj tekst pomoći

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
hr: -i=? Započni s filtrom zadanog naziva

en: -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
hr: -o=? Postavi proizvoljnu mogućnost podešavanja, npr. -o dir::cache=/tmp

en: -r   Open in the repository screen
hr: -r Otvori prozor s repozitorijima

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
hr: -t Definiraj alternativni naslov glavnog prozora (npr. naziv računala s `uname -n`)

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
hr: <b>%s</b> (<b>neophodno</b>) biti će uklonjeno

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
hr: <b>%s</b> (inačica <i>%s</i>) će biti instalirana

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
hr: <b>%s</b> (inačica <i>%s</i>) će biti ponovno instalirana

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
hr: <b>%s</b> (inačica <i>%s</i>) će biti nadograđena na inačicu <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
hr: <b>%s</b> biti će <b>vraćeno na prijašnju inačicu</b>

en: <b>%s</b> will be removed
hr: <b>%s</b> biti će uklonjeno

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
hr: <b>%s</b> biti će uklonjeno s podešavanjima

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
hr: <b>(NEOPHODNO) za ukloniti</b>

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
hr: <b><big>Odaberi nadogradnje na pametan način?</big></b>
    
    Zadani način nadogradnje preskače nadogradnje koje bi mogle unijeti sukobe ili zahtijevati instalaciju dodatnih paketa.
    
    Pametna nadogradnja (dist-upgrade) pokušava riješiti sukobe i riješiti sve zavisnosti nadogradnje na pametan način.
    
    <b>Napomena:</b> nadogradnje će samo biti odabrane. Nakon toga ih i dalje trebate primijeniti.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
hr: <b><big>Zatvori i poništi odabrane promjene?</big></b>
    
    Neke promjene još uvijek su odabrane ali nisu primijenjene i biti će izgubljene ako odlučite zatvoriti Synaptic.

en: <b>Appearance</b>
hr: <b>Izgled</b>

en: <b>Applying Changes</b>
hr: <b>Primjenjivanje promjena</b>

en: <b>Colors</b>
hr: <b>Boje</b>

en: <b>Columns</b>
hr: <b>Stupci</b>

en: <b>Current</b>
hr: <b>Trenutno</b>

en: <b>Fonts</b>
hr: <b>Slova</b>

en: <b>History files</b>
hr: <b>Zastarjele datoteke</b>

en: <b>Installed Version</b>
hr: <b>Instalirana inačica</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
hr: <b>Zadnja dostupna inačica</b>

en: <b>Maintainer:</b>
hr: <b>Održavatelj:</b>

en: <b>Marked</b>
hr: <b>Odabrano</b>

en: <b>Marking Changes</b>
hr: <b>Označavanje promjena</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
hr: <b>Napomena:</b> Promjene se ne primijenjuju odmah. Prvo morate odabrati promjene i primijeniti ih.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
hr: <b>Napomena:</b> za instalaciju inačice drugačije od zadane, odaberite <b>Paket -> Odaberi inačicu...</b> iz izbornika.

en: <b>Other</b>
hr: <b>Ostalo</b>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
hr: <b>Ponašanje nadogradnje paketa (zadano distribucijom)</b>

en: <b>Package:</b>
hr: <b>Paket:</b>

en: <b>Priority:</b>
hr: <b>Prioritet:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
hr: <b>Proxy poslužitelj</b>

en: <b>Section:</b>
hr: <b>Odjeljak:</b>

en: <b>Source:</b>
hr: <b>Izvor:</b>

en: <b>Status:</b>
hr: <b>Stanje:</b>

en: <b>Summary</b>
hr: <b>Sažetak</b>

en: <b>Tags:</b>
hr: <b>Oznake:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
hr: <b>Privremene datoteke</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
hr: <b>Izlaz terminala:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
hr: <b>Sljedeće ikone se koriste za označavanje trenutnog stanja paketa:</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
hr: <b>Biti će vraćeno na PRIJAŠNJU inačicu</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
hr: <b>Biti će potpuno uklonjeno (uključivši datoteke podešavanja)</b>

en: <b>To be removed</b>
hr: <b>Biti će uklonjeno</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
hr[0]: <b>Upozorenje:</b> %d neophodan paket će biti uklonjen
hr[1]: <b>Upozorenje:</b> %d neophodna paketa će biti uklonjena
hr[2]: <b>Upozorenje:</b> %d neophodnih paketa će biti uklonjeno

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
hr: <big><b>Nemoguće preuzimanje svih potrebnih datoteka paketa</b></big>
    
    Inačica paketa koju želite instalirati možda više nije dostupna u repozitoriju ili možda postoje problemi sa izvorom paketa. Osvježite popis paketa i provjerite izvor paketa (npr. CD ili mrežno povezivanje).

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
hr: <big><b>Nemoguće preuzimanje cjelokupnog sadržaja repozitorija</b></big>
    
    <big><b><i>Repozitorij možda više nije dostupan ili se ne može kontaktirati zbog mrežnih problema. Ako je dostupna starija inačica neuspjelog sadržaja biti će korištena. U suprotnom će repozitorij biti zanemaren. Provjerite vaš pristup internetu i ispravnost adrese repozitorija u osobitostima.</i></b></big>

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
hr: <big><b>Upišite potpuni APT redak repozitorija kojeg želite dodati</b></big>
    
    APT redak sadrži vrstu, lokaciju i sadržaj repozitorija. Npr. <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Opširniji opis sintakse možete naći u dokumentaciji.

en: <i>Can't close while running</i>
hr: <i>Nemoguće zatvaranje dok je pokrenuto</i>

en: <i>Finished</i>
hr: <i>Završeno</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
hr: <i>Pripremanje paketa...</i>

en: <i>Running...</i>
hr: <i>Pokretanje...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
hr: <span size="large" weight="bold">Postavi unutarnju mogućnost</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
hr: <span size="large" weight="bold">Ove promjene utječu na ključne elemente vašeg sustava. Sve promjene razmotrite s oprezom.</span>

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
hr: <span size="large" weight="bold">Koje zadatke bi trebalo vaše računalo obaviti?</span>
    
    Ovo su unaprijed odabrane grupe paketa koje obavljaju pojedine zadatke. Ako odaberete zadatak, odgovarajući paketi će biti odabrani za instalaciju.

en: <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>
hr: <span size="small">Autorsko pravo (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Autorsko pravo (c) 2002-2004 Michael Vogt</span>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
hr: <span size="xx-large" weight="bold">Inačica Synaptica</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
hr: <span weight="bold" size="large">Primijeni sljedeće promjene?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
hr: <span weight="bold" size="larger">Nemoguć odabir svih paketa za instalaciju ili nadogradnju</span>
    
    Sljedeći paketi imaju nerazrješive zavisnosti. Pobrinite se da su svi potrebni repozitoriji dodani i omogućeni u osobitostima.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
hr: <span weight="bold" size="larger">Upišite naslov za ovaj CDROM</span>
    
    Ovaj naslov će se koristiti kada ćete instalirati pakete s ovog CDROM-a. Preporuča se zapisivanje naslova na sami medij kako biste ga lakše pronašli.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
hr: <span weight="bold" size="larger">Upišite naziv CD-ROM-a</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
hr: <span weight="bold" size="larger">Odaberi dodatne potrebne promjene?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
hr: <span weight="bold" size="larger">Vaše informacije paketa su zastarjele</span>
    
    Vaše informacije paketa su starije od 48 sati. Možda su već dostupne važne sigurnosne nadopune. Preporučljivo je redovito osvježavati informacije paketa.

en: A package failed to install.  Trying to recover:
hr: Instalacija paketa nije uspjela. Pokušavam oporavak:

en: APT line:
hr: APT redak:

en: APT system reports:
    %s
hr: Izvještaji APT sustava:
    %s

en: A_pplication Font
hr: _Slova aplikacije

en: A_pply Marked Changes
hr: _Primijeni odabrane promjene

en: About Synaptic
hr: O Synapticu

en: Add
hr: Dodaj

en: Add downloaded packages
hr: Dodaj preuzete pakete

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
hr: Dodaj pakete na sustav, preuzete s "Napravi skriptu za preuzimanje paketa" mogućnosti

en: All
hr: Svi paketi

en: Alphabetic
hr: Abecedno

en: Always Ask
hr: Uvijek pitaj

en: Always prefer the highest version
hr: Uvijek preferiraj noviju inačicu

en: Always prefer the installed version
hr: Uvijek preferiraj instaliranu inačicu

en: Amateur Radio
hr: Amaterski radio

en: An error occurred
hr: Došlo je do greške

en: An error occurred while saving configurations.
hr: Greška pri spremanju podešavanja.

en: Another synaptic is running
hr: Drugi synaptic je već pokrenut

en: Apply
hr: Primijeni

en: Apply all marked changes
hr: Primijeni sve odabrano promjene

en: Apply changes in a terminal window
hr: Primijeni promjene u prozoru terminala

en: Applying Changes
hr: Primjenjujem izmjene

en: Applying marked changes. This may take a while...
hr: Primjenjujem odabrane promjene. Ovo može potrajati neko vrijeme...

en: Architecture
hr: Arhitektura

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
hr: Pitaj za potvrdu promjena koje također utječu i na druge pakete

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
hr: Pitaj za izlaz nakon što su promjene uspješno primijenjene

en: Authentication
hr: Podaci ovjere

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
hr: Potrebna je ovjera za pokretanje Synaptic upravitelja paketima

en: Automatic install
hr: Automatska instalacija

en: Automatic removable
hr: Automatski uklonjivi

en: Automatically
hr: Automatski

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
hr: Automatski zatvori nakon što su promjene uspješno primijenjene

en: Automatically installed
hr: Automatski instalirano

en: Available versions:
hr: Dostupne inačice:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
hr: Neispravan regularni izraz '%s' u datoteci reduciranog pogleda.

en: Base System
hr: Osnovni sustav

en: Binary (deb)
hr: Binarni (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
hr: Logički operator između kriterija svojstava:

en: Breaks
hr: Slomljuje

en: Broken
hr: Slomljeno

en: Broken dependencies
hr: Slomljene zavisnosti

en: Broken:
hr: Slomljeno:

en: Can't read %s
hr: Nemoguće čitanje %s

en: Can't write %s
hr: Ne mogu zapisati u %s

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cannot find filename or size tag
hr: Nemogući pronalazak naziva datoteke ili oznake veličine

en: Cannot read vendors.list file
hr: Ne mogu pročitati datoteku dobavljač.list

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
hr: Nemoguće pokretanje alata podešavanja!
    Morate instalirati potrebni paket 'libgnome2-perl'.

en: Changes applied
hr: Promjene primjenjene

en: Choose font
hr: Odabir slova

en: Choose the action from the context menu of the package.
hr: Odaberite radnju iz izbornika pojedinog paketa.

en: Cleaning package lists...
hr: Čistim popis paketa...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
hr: Kliknite na statusnu ikonu za otvaranje izbornika koji sadrži sve radnje.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
hr: Klik na ikonu stanja označava najvjerojatniju radnju

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
hr: Zatvori ovaj dijalog nakon što su promjene uspješno primijenjene

en: Color
hr: Boja

en: Color packages by their status
hr: Oboji pakete prema njihovom statusu

en: Color selection
hr: Odabir boje

en: Colors
hr: Boje

en: Columns and Fonts
hr: Stupci i slova

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
hr: Popis računala i domena odvojena zarezom koje neće biti kontaktirane preko proxya (npr. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
hr: Informacije

en: Communication
hr: Komunikacija

en: Community Maintained (installed)
hr: Održavano zajednicom (instalirano)

en: Complete changelog of the latest version:
hr: Cijelokupan zapis promjena najnovije inačice:

en: Completely
hr: Potpuno

en: Component
hr: Komponenta

en: Conflicting packages
hr: Paketi u sukobu

en: Conflicts
hr: U sukobu sa

en: Consider recommended packages as dependencies
hr: Razmotri preporučene pakete kao zavisnosti

en: Converted From RPM by Alien
hr: Pretvoreno iz RPM-a pomoću Alien-a

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copying package lists...
hr: Kopiranje popisa paketa...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
hr: Nemoguća primjena promjena!
    Prvo popravite slomljene pakete.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
hr: Nemoguća nadogradnja sustava!
    Prvo popravite slomljene pakete.

en: Couldn't identify disc.
hr: Nemoguće identificirati disk.

en: Credits
hr: Zahvale

en: Cross Platform
hr: Ostali sustavi

en: Ctrl-c pressed
hr: Pritisnuta kombinacija tipki Ctrl-c

en: Currently in broken policy state
hr: Trenutno u slomljenom stanju

en: Custom
hr: Prilagođeni

en: Databases
hr: Baze podataka

en: Debtag support is enabled.
hr: Debtag podrška je omogućena

en: Debug
hr: Otklanjanje grešaka

en: Default Upgrade
hr: Zadana nadogradnja

en: Delete _History files older than:
hr: Obriši _zastarjele datoteke starije od:

en: Delete all cache package files now.
hr: Obriši sve privremeno spremljene pakete.

en: Dependants
hr: Ovisnosti

en: Dependencies
hr: Zavisnosti

en: Dependencies of the Latest Version
hr: Zavisnosti najnovije inačice

en: Dependency of
hr: Ovisi od

en: Dependent packages
hr: Ovisni paketi

en: Depends
hr: Zavisi od

en: Description
hr: Opis

en: Description %s
hr: Opis %s

en: Description and Name
hr: Opis i naziv

en: Details
hr: Pojedinosti

en: Development
hr: Razvojni alati

en: Difference between the files
hr: Razlike između datoteka

en: Direct connection to the Internet
hr: Izravno povezivanje na internet

en: Disc Label
hr: Naziv diska

en: Disc label:
hr: Naslov diska:

en: Disc not successfully scanned.
hr: Nemoguće pretraživanje diska.

en: Distribution
hr: Distribucija

en: Distribution:
hr: Distribucija:

en: Do you want to add another CD-ROM?
hr: Želite li dodati još jedan CD-ROM?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
hr: Želite li nastaviti, zanemarujući ove pakete?

en: Do you want to quit Synaptic?
hr: Želite li zatvoriti synaptic?

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Documented by
hr: Dokumentirali

en: Done
hr: Završeno

en: Done!
hr: Završeno!

en: Double click on the package name.
hr: Dvostruki klik na naziv paketa.

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Download Size
hr: Veličina preuzimanja

en: Download rate: %s/s - %s remaining
hr: Brzina preuzimanja: %s/s - %s preostalo

en: Download rate: ...
hr: Brzina preuzimanja: nepoznata

en: Download:
hr: Preuzimanje:

en: Downloading Changelog
hr: Preuzimanje zapisa promjena

en: Downloading Package Files
hr: Preuzimanje datoteka paketa

en: Downloading Package Information
hr: Preuzimanje informacija paketa

en: Downloading file %li of %li
hr: Preuzimanje datoteke %li od %li

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
hr: GREŠKA: nemoguće dobiti ulazak lozinke za administratora

en: ERROR: could not create configuration directory %s
hr: GREŠKA: nemoguće stvaranje direktorija podešavanja za %s

en: ERROR: could not create log directory %s
hr: GREŠKA: Nemoguće stvaranje direktorija zapisa %s

en: ERROR: could not create state directory %s
hr: GREŠKA: Nemoguće stvaranje direktorija stanja %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
hr: GREŠKA:Nemoguće stvaranje privremenog direktorija %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
hr: GREŠKA: nemoguće otvaranje %s za zapisivanje

en: Editors
hr: Uređivači

en: Education
hr: Edukacija

en: Electronics
hr: Elektronika

en: Email
hr: E-pošta

en: Embedded Devices
hr: Ugrađeni sustavi

en: Empty disc name.
hr: Prazni naziv diska.

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Enhances
hr: Poboljšava

en: Error failed to fork pty
hr: Greška neuspio PTY fork

en: Error in package %s
hr: Greška u paketu %s

en: Error parsing file record
hr: Greška pri obradi zapisa datoteke

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
hr: Neophodni paketi će biti uklonjeni.
    To može dovesti vaš sustav do neupotrebljivosti!

en: Exclude
hr: Isključi

en: Exclude selected sections
hr: Isključi odabrane odjeljke

en: Excludes
hr: Isključeni

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
hr: Izraz je pronađen, pogledajte popis s lijeva u kojoj su odgovarajući izrazi.

en: Extra output was generated during Package Manager operation
hr: Generirane su dodatne izlazne poruke za vrijeme rada upravitelja paketnog sustava

en: Failed
hr: Neuspjelo

en: Failed to fetch %s
      %s
hr: Preuzimanje %s nije uspjelo
      %s

en: Failed to mark all available upgrades!
hr: Nemoguć odabir  svih dostupnih nadogradnja!

en: Failed to mount the cdrom.
hr: Nemoguće montiranje cdrom-a.

en: Failed to open %s.new
hr: Nemoguće otvaranje %s.new

en: Failed to rename
hr: Neuspjeo preimenovanje

en: Failed to rename %s.new to %s
hr: Nemoguće preimenovanje %s.new u %s

en: Failed to reopen fd
hr: Neuspjelo ponovno otvaranje fd

en: Failed to resolve dependency problems!
hr: Nemoguće rješavanje problema zavisnosti!

en: Failed to stat %s%s
hr: Neuspjelo pokretanje %s%s

en: Field
hr: Polje

en: File
hr: Datoteka

en: Files
hr: Datoteke

en: Filters
hr: Filtri

en: Find
hr: Pretraži

en: FingerPrint
hr: Jedinstveni otisak

en: Fonts
hr: Slova

en: For installation or upgrade
hr: Za instalaciju ili nadogradnju

en: For removal
hr: Za uklanjanje

en: Force version:
hr: Odaberi inačicu:

en: Found %i packages
hr: Pronađeno %i paketa

en: GNOME Desktop Environment
hr: GNOME radno okružje

en: GNU R statistical system
hr: GNU R statički sustav

en: GObject Introspection data
hr: GObject samoispitivanje podataka

en: Games and Amusement
hr: Igre i razonoda

en: General
hr: Općenito

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
hr: Napravite skriptu kako biste mogli preuzeti označene pakete na drugom računalu

en: Generate package download script
hr: Napravi skriptu za preuzimanje paketa

en: Get Changelog
hr: Zapis promjena

en: Get Screenshot
hr: Slika paketa

en: Gnustep Desktop Environment
hr: Gnustep radno okružje

en: Graphics
hr: Grafika

en: HTTP authentication
hr: HTTP podaci ovjere

en: Haskell Programming Language
hr: Haskell programski jezik

en: History
hr: Povijest

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
hr: Povijest instaliranih, nadograđenih i uklonjenih softverskih paketa.

en: Hit
hr: Uspjelo

en: Hold Current Version
hr: Zadrži trenutnu inačicu

en: IP address or host name of the ftp proxy server
hr: IP adresa ili naziv računala ftp proxy poslužitelja

en: IP address or host name of the http proxy server
hr: IP adresa ili naziv računala http proxy poslužitelja

en: Icon Legend
hr: Opis ikona

en: Icon _Legend
hr: _Opis ikona

en: Identifying disc...
hr: Identificiram disk...

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
hr: Neispravi zapisi u sources.list datoteci su zanemareni!

en: Include
hr: Uključi

en: Include selected sections only
hr: Uključi samo odabrane odjeljke

en: Includes
hr: Uključeni

en: Insert a disc in the drive.
hr: Umetnite disk u uređaj.

en: Install, remove and upgrade software packages
hr: Instaliraj, ukloni i nadogradi softverske pakete

en: Installed
hr: Instalirano

en: Installed (auto removable)
hr: Instalirano (automatski uklonjivo)

en: Installed (local or obsolete)
hr: Instalirano (lokalno ili zastarjelo)

en: Installed (locked to the current version)
hr: Instalirano (zaključan na trenutnu inačicu)

en: Installed (locked):
hr: Instalirano (zaključano):

en: Installed (manual)
hr: Instalirano (ručno)

en: Installed (unsupported)
hr: Instalirano (nije podržano)

en: Installed (upgradable)
hr: Instalirano (nova inačica dostupna)

en: Installed Files
hr: Instalirane datoteke

en: Installed Version
hr: Instalirana inačica

en: Installed packages that are up-to-date
hr: Instalirani paketi koji su najnoviji

en: Installed packages that are upgradable
hr: Instalirani paketi koji su za nadogradnju

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
hr: Instalirani paketi koji su nadogradivi na najnoviju inačicu

en: Installed:
hr: Instalirano:

en: Installing and removing software
hr: Instaliram i uklanjam softver

en: Installing software
hr: Instalacija softvera

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
hr: Unutarnja greška, AllUpgrade slomio je stvar. Molim prijavite.

en: Internal Error, non-zero counts
hr: Unutarnja greška, brojač različit od nule

en: Internal error
hr: Unutarnja greška

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
hr: Unutarnja greška otvaranja priručne memorije (%d). Molim prijavite.

en: Internationalization and localization
hr: Internacionalizacija i lokalizacija

en: Interpreted Computer Languages
hr: Interpretirani računalni jezici

en: Invalid disc name!
hr: Neispravan naziv diska!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
hr: Pogrešan zapis u datoteci osobitostima, nedostaje zaglavlje paketa

en: Java Programming Language
hr: Java programski jezik

en: KDE Desktop Environment
hr: KDE radno okružje

en: Keep Configuration
hr: Zadrži podešavanja

en: Kernel and modules
hr: Kernel i moduli

en: Label:
hr: Naslov:

en: Latest Version
hr: Posljednja inačica

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
hr: Dopustite Synapticu da vam odabere najbolju inačicu. Ako niste sigurni, upotrijebite ovu mogućnost.

en: Libraries
hr: Biblioteke

en: Libraries - Development
hr: Biblioteke - Razvoj

en: Libraries - Old
hr: Biblioteke - stare međuovisnosti

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
hr: Paketi biblioteka koje više nisu potrebne (deborphan je nužan)

en: Line %u too long in markings file.
hr: Redak %u u datoteci oznaka je preduga.

en: Lisp Programming Language
hr: Lisp programski jezik

en: Local
hr: Lokalno

en: Localization
hr: Lokalizacija

en: Look in:
hr: Pogledaj u:

en: Maintainer
hr: Održavatelj

en: Malformed line %u in markings file
hr: Neispravni redak %u u datoteci oznaka.

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
hr: Man stranica:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Priručnik:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Manual installed
hr: Ručno instalirano

en: Manual proxy configuration
hr: Ručno podešavanje proxya

en: Mark All Upgrades
hr: Odaberi sve nadogradnje

en: Mark Packages by _Task...
hr: Odaberi pakete po _zadatku...

en: Mark Recommended for Installation
hr: Odaberi preporučeno za instalaciju

en: Mark Suggested for Installation
hr: Odaberi predloženo za instalaciju

en: Mark all possible upgrades
hr: Odaberi sve moguće nadogradnje

en: Mark for Co_mplete Removal
hr: Odaberi za _potpuno uklanjanje

en: Mark for Complete Removal
hr: Odaberi za potpuno uklanjanje

en: Mark for Installation
hr: Odaberi za instalaciju

en: Mark for R_einstallation
hr: Odaberi za _ponovnu instalaciju

en: Mark for Reinstallation
hr: Odaberi za ponovnu instalaciju

en: Mark for Removal
hr: Odaberi za uklanjanje

en: Mark for Upgrade
hr: Odaberi za nadogradnju

en: Mark for _Installation
hr: Odaberi za _instalaciju

en: Mark for _Removal
hr: Odaberi za _uklanjanje

en: Mark for _Upgrade
hr: Odaberi za _nadogradnju

en: Marked Changes
hr: Odabrane promjene

en: Marked for complete removal
hr: Odabrano za potpuno uklanjanje

en: Marked for complete removal:
hr: Odabrano za potpuno uklanjanje:

en: Marked for downgrade
hr: Odabrano za instalaciju starije inačice

en: Marked for downgrade:
hr: Odabrano za vraćanje na prijašnju inačicu:

en: Marked for installation
hr: Odabrano za instalaciju

en: Marked for installation:
hr: Odabrano za instalaciju:

en: Marked for re-installation
hr: Odabrano za ponovnu instalaciju

en: Marked for reinstallation:
hr: Odabrano za ponovnu instalaciju:

en: Marked for removal
hr: Odabrano za uklanjanje

en: Marked for removal:
hr: Odabrano za uklanjanje:

en: Marked for upgrade
hr: Odabrano za nadogradnju

en: Marked for upgrade:
hr: Odabrano za nadogradnju:

en: Marking all available upgrades...
hr: Označavam sve dostupne nadogradnje...

en: Mathematics
hr: Matematika

en: Meta Packages
hr: Meta paketi

en: Miscellaneous  - Graphical
hr: Razno - Grafika

en: Miscellaneous - Text Based
hr: Razno - Tekstovno

en: Missing Recommends
hr: Preporuke koje nedostaju

en: Mono/CLI Infrastructure
hr: Mono/CLI infrastruktura

en: Mounting CD-ROM...
hr: Montiram CD-ROM...

en: Move D_own
hr: Pomakni d_olje

en: Move _Up
hr: Pomakni _gore

en: Multimedia
hr: Multimedija

en: N/A
hr: nije primjenjivo

en: NOT AUTHENTICATED
hr: NIJE OVJEREN

en: Name
hr: Naziv

en: Network
hr: Mreža

en: Networking
hr: Mreža

en: Never show this message again
hr: Ne prikazuj više ovu poruku

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
hr: Nikad automatski ne nadopunjujte na novu inačicu. Budite _vrlo_ oprezni s ovom mogućnosti jer nećete automatski dobiti sigurnosne nadopune. Ako ručno odaberete inačicu, inačica paketa će slijediti odabranu distribuciju.

en: New Filter %i
hr: Novi filtri %i

en: New in repository
hr: Novo u repozitoriju

en: New in repository:
hr: Novo u repozitoriju:

en: Newsgroup
hr: Informativne grupe

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
hr: Preglednik pomoći nije instaliran!
    
    Potreban vam je ili GNOME preglednik pomoći 'yelp', 'konqueror' preglednik ili 'mozilla' preglednik da biste pregledali priručnik za synaptic.
    
    Alternativno možete otvoriti man stranicu s 'man synaptic' iz naredbenog redka ili pogledati html inačicu koja se nalazi u mapi 'synaptic/html'.

en: No package is selected.
hr: Nema odabranih paketa.

en: No proxy for:
hr: Nema proxya za:

en: No valid records were found.
hr: Neuspjeli pronalazak niti jedanog valjanog zapisa.

en: Not automatic:
hr: Nije automatski:

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Not installable
hr: Nije moguće instalirati

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Not installed (locked)
hr: Nije instalirano (zaključano)

en: Not installed (locked):
hr: Nije instalirano (zaključano):

en: Not installed (new in repository)
hr: Nije instalirano (novo u repozitoriju)

en: Not installed (residual config)
hr: Nije instalirano (preostala podešavanja)

en: Not installed (unsupported)
hr: Nije instalirano (nije podržano)

en: Not installed packages
hr: Paketi koji nisu instalirani

en: Not installed:
hr: Nije instalirano:

en: Not marked
hr: Nisu odabrani

en: Number of undo operations:
hr: Broj radnji vraćanja ("Vrati"):

en: OCaml Programming Language
hr: OCaml programski jezik

en: OK
hr: U redu

en: Obsoletes
hr: Zastarjeva

en: Only experts should use this.
hr: Samo bi stručnjaci trebali koristiti ovo.

en: Open changes
hr: Otvori promjene

en: Origin
hr: Repozitoriji

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
hr: Izvorni autor:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Održavatelji:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Doprinositelji:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
hr: Nepotrebno

en: PHP Programming Language
hr: PHP programski jezik

en: Package
hr: Paket

en: Package Manager
hr: Upravitelj paketa

en: Package Manager output
hr: Izlazna poruka upravitelja paketnog sustava

en: Package Name
hr: Naziv paketa

en: Package changes
hr: Promjene paketa

en: Package is supported
hr: Paket je podržan

en: Package management software using apt.
hr: Softver za upravljanje paketima koji koristi apt.

en: Package name
hr: Naziv paketa

en: Package with Debconf
hr: Debconf paketi

en: Packages installed automatically as part of a dependency
hr: Automatski instalirani zbog zavisnosti

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
hr: Automatski instalirani, ali više nisu potrebni

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
hr: Instalirano ručno (ne kao zavisnost o nečemu drugome)

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
hr: Novi paketi koji su se pojavili nakon posljednjeg "Osvježavanja"

en: Packages that are not available in any repository
hr: Paketi koji nisu dostupni u niti jednom repozitoriju

en: Packages that will be installed or upgraded
hr: Paketi koji će biti instalirani ili nadograđeni

en: Packages that will be removed
hr: Paketi koji će biti uklonjeni

en: Packages that will never be upgraded
hr: Paketi koji nikada neće biti nadograđeni

en: Packages that won't be changed
hr: Paketi koji neće biti promijenjeni

en: Packages with broken dependencies
hr: Paketi sa slomljenim zavisnostima

en: Password
hr: Lozinka

en: Pattern
hr: Predložak

en: Perl Programming Language
hr: Perl programski jezik

en: Pinned
hr: Prikačeno

en: Please insert a disc in the drive.
hr: Umetnete disk u uređaj.

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
hr: Umetnite disk s oznakom:
    %s
    u uređaj %s

en: Please select a directory
hr: Odaberite direktorij

en: Policy broken
hr: Slomljena pravila

en: Port number of the ftp proxy server
hr: Broj ulaza ftp proxy poslužitelja

en: Port number of the http proxy server
hr: Broj ulaza http proxy poslužitelja

en: Port:
hr: Ulaz:

en: PreDepends
hr: Prethodno zavisi od

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
hr: Prilikom nadogradnje paketa dajte prednost inačicama paketa iz odabrane distribucije. Ako ručno odaberete inačicu iz druge distribucije, inačica paketa će slijediti tu distribuciju sve dok on ne uđe u standardnu distribuciju.

en: Prefer versions from:
hr: Preferiraj inačicu za:

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Preparing...
hr: Pripremanje...

en: Priority
hr: Prioritet

en: Properties
hr: Svojstva

en: Provided Packages
hr: Omogućeni paketi

en: Provided packages
hr: Paketi koje opskrbljuje

en: Provides
hr: Pružatelj

en: Python Programming Language
hr: Python programski jezik

en: Queued
hr: Čekanje

en: Quick Introduction
hr: Brzi uvod

en: Quick filter
hr: Brza pretraga

en: Rebuilding search index
hr: Izgrađivanje sadržaja pretrage

en: Recommendations
hr: Preporuke

en: Recommends
hr: Preporučuje

en: Reduced View
hr: Reducirani pogled

en: ReducedView
hr: Reducirani pogled

en: Registering disc...
hr: Registriranje diska...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
hr: Preuzimanje ili ovjera datoteka izdanja za neke repozitorije nije uspjelo. Takvi repozitoriji biti će zanemareni.

en: Reload
hr: Osvježi

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
hr: Osvježite informacije o paketima kako bi bili informirani o novim, uklonjenim ili nadograđenim paketima softvera.

en: Reloading outdated package information:
hr: Osvježavanje zastarjelih informacija paketa:

en: Reloading package information...
hr: Osvježavanje informacija paketa...

en: Remember my answer for future upgrades
hr: Zapamti moj odgovor za buduće nadogradnje

en: Remember the answer
hr: Zapamti odgovor

en: Removal of packages:
hr: Uklanjanje paketa:

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove Including Orphaned Dependencies
hr: Ukloni uključujući nepotrebne zavisnosti

en: Removed packages that have left configuration files on the system
hr: Uklonjeni paketi koji su ostavili datoteke podešavanja na sustavu

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
hr: Uklanjanje "%s" paketa može sustav učiniti neupotrebljivim.
    Sigurni to želite učiniti?

en: Removing software
hr: Uklanjanje softvera

en: Replace configuration file
    '%s'?
hr: Zamijeni datoteku podešavanja
    '%s'?

en: Replaced packages
hr: Zamijenjeni paketi

en: Replaces
hr: Zamjenjuje

en: Repositories
hr: Repozitoriji

en: Repositories changed
hr: Repoziroriji promijenjeni

en: Residual config
hr: Ostatak podešavanja

en: Restricted On Export
hr: Ograničeni izvozom

en: Return to the main screen
hr: Povratak na glavni izbornik

en: ReverseDepends
hr: O njemu ovisi

en: Ruby Programming Language
hr: Ruby programski jezik

en: S_earch Results
hr: Rezultati p_retrage

en: S_tatus
hr: _Stanje

en: Save Markings _As...
hr: Spremi oznake _kao...

en: Save changes
hr: Zapamti promjene

en: Save full state, not only changes
hr: Spremi cijelokupno stanje, ne samo promjene

en: Save script
hr: Spremi skriptu

en: Scanning CD-ROM
hr: Pretraživanje CD-ROM-a

en: Scanning disc...
hr: Pretražujem disk...

en: Science
hr: Znanost

en: Search
hr: Pretraži

en: Search Filter
hr: Filter pretraživanja

en: Search History
hr: Pretraživanje povijesti

en: Search for packages
hr: Pretraži pakete

en: Search:
hr: Pretraži:

en: Searching
hr: Pretraživanje

en: Section
hr: Odjeljak

en: Section(s)
hr: Odjeljak(ci)

en: Section(s):
hr: Odjeljak(ci):

en: Sections
hr: Odjeljak

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select directory
hr: Odaberi direktorij

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
hr: Odaberite paket i radnju iz izbornika 'Paket'.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
hr: Odaberite inačicu za %s koju bi trebalo instalirati

en: Setting markings...
hr: Postavljanje oznaka...

en: Setup Vendors
hr: Postavljanje dobavljača

en: Shells
hr: Ljuske

en: Show individual files
hr: Prikaži pojedinačno datoteke

en: Show package properties in the main window
hr: Pokaži svojstva paketa u glavnom prozoru

en: Show this dialog at startup
hr: Pokaži ovaj dijalog prilikom pokretanja

en: Size
hr: Veličina

en: Size:
hr: Veličina:

en: Smart Upgrade
hr: Napredna nadogradnja

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
hr: Neki paketi ne mogu biti preuzeti s poslužitelja.

en: Source (deb-src)
hr: Izvorni kôd (deb-src)

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
hr: Pokrećem "Synaptic upravitelj paketima" bez administrativnih ovlasti

en: Starting help viewer...
hr: Pokretanje preglednika pomoći...

en: Starting package configuration tool...
hr: Pokretanje alata za podešavanje paketa...

en: Starting package documentation viewer...
hr: Pokrećem preglednik dokumentacije paketa...

en: Stat failed for %s
hr: Stat nije uspio za %s

en: Status
hr: Stanje

en: Successfully fixed dependency problems
hr: Problemi zavisnosti uspješno popravljeni

en: Successfully marked available upgrades
hr: Dostupne nadogradnje uspješno odabrane

en: Suggestions
hr: Prijedlozi

en: Suggests
hr: Predlaže

en: Summary
hr: Sažetak

en: Supported
hr: Podržano

en: Synaptic Package Manager
hr: Synaptic upravitelj paketa

en: Synaptic Package Manager
hr: Synaptic upravitelj paketima

en: Syntax error in line %s
hr: Greška sintakse u redku %s

en: System Administration
hr: Administracija sustava

en: System upgrade:
hr: Nadogradnja sustava:

en: Tags
hr: Oznake

en: Tasks
hr: Zadaće

en: TeX Authoring
hr: TeX izdavaštvo

en: Text Be_side Icons
hr: Tekst _pokraj ikona

en: Text _Below Icons
hr: Tekst ispo_d ikona

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
hr: Zapis promjena sadrži informacije o promjenama i ispravljenim greškama u svakoj inačici paketa.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
hr: Odabrana radnja utječe i na druge pakete. Sljedeće promjene su potrebne za nastavak.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
hr: Datoteka podešavanja %s je izmijenjena (ručno ili putem skripte). Nadopunjena Inačica datoteke sadržana je u ovom paketu. Ako želite zadržati trenutnu inačicu odaberite 'Zadrži'. Želite li zamijeniti trenutnu datoteku i instalirati inačicu sadržanu u novom paketu?

en: The following details are provided:
hr: Dostupne su sljedeće pojedinosti:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
hr: Naslov će biti upotrijebljen za prepoznavanje CD-ROM-a, ako želite instalirati pakete s njega kasnije.

en: The list of installed files is only available for installed packages
hr: Popis instaliranih datoteka je dostupna samo za instalirane pakete.

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
hr: Nije moguće pročitati popis izvora.
    Popravite problem u dijalogu repozitorija.

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
hr: Odabrane promjene se trenutno primjenjuju. To može potrajati neko vrijeme. Molim pričekajte.

en: The package files will be downloaded, but not installed
hr: Datoteke paketa će biti preuzete, ali ne i instalirane

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
hr: Nemoguće otvaranje ili obrada popisa paketa ili datoteke stanja.

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
hr: Upravitelj paketima uvijek bira najprikladniju dostupnu inačicu. Ako vi odaberete drugačiju inačicu od standardne, moguće su greške u rukovanju zavisnostima paketa u sustavu.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
hr: Repozitorij će provjeriti ima li novih, uklonjenih ili nadograđenih softverskih paketa.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
hr: Informacije repozitorija su promijenjene. Kliknite na tipku "Osvježi" kako bi se promjene primjenile

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
hr: Softver na vašem sustavu je organiziran u takozvane <i>pakete</i>. Upravitelj paketima vam omogućava instalaciju, nadogradnju ili uklanjanje softverskih paketa.

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
hr: Drugi synaptic je već pokrenut u interaktivnom načinu rada. Prvo ga zatovrite.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
hr: Drugi synaptic je već pokrenut u interaktivnom načinu rada. Pričekajte da završi.

en: This application is supported by the distribution
hr: Ovu aplikaciju podržava distiribucija

en: This behavior can be changed in the preferences later.
hr: Ovo ponašanje moguće je kasnije promijeniti u osobitostima.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
hr: Ovo je vaša zadnja prilika da pogledate popis odabranih promjena prije nego što se te promjene primjene.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
hr: Ovaj softver je licenciran pod uvjetima GNU Javne Opće Licence, inačice 2

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
hr: Ovo znači da je vjerojatno druga aplikacija za upravljanje paketima (poput apt-geta ili aptitudea) već pokrenuta. Prvo zatvorite tu aplikaciju.

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
hr: Ovo će prekinuti radnju, što može ostaviti sustav u neispravnom stanju. Sigurno to želite učiniti?

en: To be downgraded
hr: Biti će instalirana starija inačica

en: To be installed
hr: Biti će instalirano

en: To be kept
hr: Biti će zadržano

en: To be re-installed
hr: Biti će ponovno instalirano

en: To be removed
hr: Biti će uklonjeno

en: To be upgraded
hr: Biti će nadograđeo

en: Translated by
hr: Preveli

en: Trying to recover from package failure
hr: Pokušaj oporavka od paketne greške

en: Type
hr: Vrsta

en: U_nmark
hr: U_kloni odabir

en: U_nmark All
hr: Uklo_ni sav odabir

en: Unable to change to %s
hr: Nemoguća promjena na %s

en: Unable to correct dependencies
hr: Nemoguć ispravak zavisnosti.

en: Unable to correct missing packages
hr: Neuspjeli Ispravak paketa koji nedostaju

en: Unable to create a tmp file
hr: Neuspjelo stvaranje privremene datoteke

en: Unable to get exclusive lock
hr: Isključivo zaključavanje nije uspjelo

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
hr: Nemoguće pronaći niti jedan paket. Ovaj disk možda nije omogućen u APT-u.

en: Unable to lock the download directory
hr: Neuspjelo zaključavanje direktorija preuzimanja

en: Unable to lock the list directory
hr: Neuspjelo zaključavanje direktorija popisa.

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
hr: Nemoguć odabir nadogradnja
    Provjerite sustava za greške.

en: Unable to read %s
hr: Nemoguće čitanje %s

en: Unable to read the cdrom database %s
hr: Nemoguće čitanje baze podataka %s s cd uređaja

en: Unchanged
hr: Nepromijenjeno

en: Unknown
hr: Nepoznati

en: Unknown source type
hr: Nepoznata vrsta izvora

en: Unmark
hr: Ukloni odabir

en: Unmounting CD-ROM...
hr: Odmontiravam CD-ROM...

en: Upgradable
hr: Nadogradivo

en: Upgradable (upstream)
hr: Nadogradivo (upstream)

en: Upgradable:
hr: Nadogradivo:

en: Usage: synaptic [options]
hr: Korištenje: synaptic [mogućnosti]

en: Use custom application font
hr: Koristi prilagođena slova

en: Use custom terminal font
hr: Koristi prilagođena slova za terminal

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Utilities
hr: Pomagala

en: Value:
hr: Vrijednost:

en: Variable:
hr: Varijabla:

en: Vendor
hr: Dobavljač

en: Vendor block %s is invalid
hr: Blok proizvođača %s nije ispravan

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
hr: Dobavljači potpisuju svoje pakete da bi se mogla provjeriti izvornost i cjelovitost paketa. Onemogućavanje provjere je sigurnosni rizik.

en: Vendors...
hr: Dobavljač...

en: Version
hr: Inačica

en: Version Control Systems
hr: Sustavi za kontrolu inačica

en: Version number
hr: Broj inačice

en: Version:
hr: Inačica:

en: Versions
hr: Inačice

en: Video software
hr: Video softver

en: View package properties
hr: Prikaži svojstva paketa u glavnom prozoru

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Visit Homepage
hr: Posjeti web stranicu

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
hr: Posjetite web stranicu na
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: Waiting for disc...
hr: Čekam disk...

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Web servers
hr: Web poslužitelji

en: Word Processing
hr: Obrada teksta

en: Writing sources list...
hr: Zapisujem popis izvora paketa...

en: Written by
hr: Autori

en: Xfce Desktop Environment
hr: Xfce radno okružje

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
hr: Instalirat ćete softver koji <b>ne može biti ovjeren</b>! To može omogućiti zlonamjernom pojedincu da ošteti ili preuzme kontrolu nad vašim sustavom.

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
hr: Sada dodajete komponentu "universe".
    
     Paketi u ovoj komponenti nisu podržani. Jeste li sigurni?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
hr: Pakete za instalaciju, nadogradnju ili uklanjanje možete odabrati na nekoliko načina:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
hr[0]: Imate %d slomljeni paket na vašem sustavu!
    
    Iskoristite filter "Slomljeno" kako biste ga pronašli
hr[1]: Imate %d slomljena paketa na vašem sustavu!
    
    Iskoristite filter "Slomljeno" kako biste ih pronašli
hr[2]: Imate %d slomljenih paketa na vašem sustavu!
    
    Iskoristite filter "Slomljeno" kako biste ih pronašli.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
hr: Morate instalirati paket "dwww" za pregledavanje dokumentacije paketa

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
hr: Informacije o paketima trebali biste osvježavati redovito. U suprotnom biste mogli propustiti važne sigurnosne nadogradnje.

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
hr: Nećete moći primijeniti sve promjene, ali još uvijek možete izvesti popis odabranih promjena i preuzeti skriptu za njih.

en: Zope/Plone Environment
hr: Zope/Plone okružje

en: _About
hr: _O programu

en: _Add CD-ROM...
hr: _Dodaj CD-ROM...

en: _Add Repository
hr: _Dodaj repozitorij

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: _Architecture
hr: _Arhitektura

en: _Browse Documentation
hr: _Pretraži dokumentaciju

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Configure...
hr: _Prilagodi...

en: _Contents
hr: _Priručnik

en: _Custom Filters
hr: _Prilagođeni filtri

en: _Default Upgrade
hr: _Zadana nadogradnja

en: _Delete
hr: _Obriši

en: _Delete Cached Package Files
hr: _Obriši datoteke paketa spremljene na priručnom mjestu

en: _Delete downloaded packages after installation
hr: _Obriši preuzete pakete nakon instalacije

en: _Description
hr: _Opis

en: _Deselect All
hr: _Ukloni sav odabir

en: _Down
hr: _Dolje

en: _Download Changelog
hr: Preuzmi _zapis promjena

en: _Download package files only
hr: _Samo preuzmi datoteke paketa

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Filters
hr: _Filtri

en: _Find
hr: _Pretraži

en: _Fix Broken Packages
hr: _Popravi slomljene pakete

en: _Force Version
hr: _Odaberi inačicu

en: _Force Version...
hr: _Odaberi inačicu...

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Hide
hr: _Sakrij

en: _Hide Details
hr: _Sakrij pojedinosti

en: _History
hr: _Povijest

en: _Icons Only
hr: _Samo ikone

en: _Invert All
hr: _Obrni sve

en: _Keep
hr: _Zadrži

en: _Keep history
hr: _Zadrži datoteke

en: _Leave all downloaded packages in the cache
hr: _Ostavi sve preuzete pakete na priručnom mjestu

en: _Lock Version
hr: _Zaključaj inačicu

en: _Mark
hr: _Odaberi

en: _Mark All Upgrades...
hr: _Odaberi sve nadogradnje...

en: _New
hr: _Novi

en: _OK
hr: _U redu

en: _Only delete packages which are no longer available
hr: _Obriši samo pakete koji više nisu dostupni

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Package
hr: P_aket

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: _Quick Introduction
hr: _Brzi uvod

en: _Quit
hr: _Izlaz

en: _Read Markings...
hr: _Učitaj oznake...

en: _Redo
hr: _Ponovi

en: _Reload
hr: _Osvježi

en: _Reload Package Information
hr: _Osvježi informacije o paketima

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: _Repositories
hr: _Repozitoriji

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Save Markings
hr: _Spremi oznake

en: _Search
hr: _Pretraži

en: _Search...
hr: _Pretraži...

en: _Sections
hr: _Odjeljci

en: _Select All
hr: _Odaberi sve

en: _Set Internal Option...
hr: _Postavi unutarnje mogućnosti...

en: _Settings
hr: P_ostavke

en: _Show Details
hr: _Prikaži pojedinosti

en: _Smart Upgrade
hr: _Pametna nadogradnja

en: _Terminal Font
hr: Slova _terminala

en: _Text Only
hr: Samo _text

en: _Toolbar
hr: Alatna _traka

en: _Undo
hr: _Vrati

en: _Up
hr: _Gore

en: _Verify package signatures
hr: _Provjeri potpise paketa

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
hr: bzip2 nije uspio, možda je disk pun.

en: contrib
hr: Ovisan o neslobodnim

en: couldn't open %s for writing
hr: nemoguće otvaranje %s za zapisivanje

en: days
hr: dana

en: dist upgrade Failed
hr: dist upgrade nije uspio

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
hr: gzip nije uspio, možda je disk pun.

en: non free
hr: neslobodni

en: or dependency
hr: ili zavisnost

en: translators-credits
hr: Ubuntu-hr (2006.):Božidar KenigValentin VidićSenko RašićAnte Karamatić gogo
