dolphin - en to hsb translation catalogue (253 entries)

en: &Edit
hsb: &Wobdźěłać

en: &Go
hsb: &Dźi na

en: &View
hsb: &Napohlad

[ctx: @action:button]
en: Add Network Folder
hsb: Syćowy zapisk dodać

[ctx: @action:button]
en: Cancel
hsb: Přetorhnyć

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
hsb: Papjernik wuprózdnić

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
hsb: Aktualne městno wužiwać

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
hsb: Standardne městno wužiwać

[ctx: @action:button 'Quit Dolphin' button]
en: &Quit %1
hsb: Wop&ušćić %1

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose...
hsb: Wuzwolić...

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Last Tab
hsb: Předchadny jězdnik aktiwizować

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
hsb: Přichodny jězdnik aktiwizować

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
hsb: Předchadny jězdnik aktiwizować

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Tab %1
hsb: Jězdnik %1 aktiwizować

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Selection
hsb: Wuzwolenje zběhnyć

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
hsb: Druhe jězdniki zezačinjeć

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
hsb: Jězdnik začinić

[ctx: @action:inmenu]
en: Condensed Date
hsb: Krótki datum

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
hsb: Připrawić...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
hsb: Kopěrować

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
hsb: Wutřihać

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
hsb: Zničić

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
hsb: Papjernik wuprózdnić

[ctx: @action:inmenu]
en: Location Bar | Location Bars
hsb[0]: Městnowy pas
hsb[1]: Městnowej pasaj
hsb[2]: Městnowe pasy
hsb[3]: Městnowych pasow

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
hsb: Do papjernika přesunyć

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
hsb: Nowy jězdnik

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
hsb: Přichodny jězdnik

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path
hsb: Puć wočinić

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
hsb: Puć w nowym jězdniku wočinić

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
hsb: Puć w nowym woknje wočinić

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
hsb: W nowym jězdniku wočinić

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
hsb: W nowych jězdnikach wočinić

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
hsb: W nowym woknje wočinić

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
hsb: Přehladka

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
hsb: Předchadny jězdnik

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
hsb: Swójstwa

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
hsb: Přemjenować...

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
hsb: Stary staw

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
hsb: Schowane dataje pokazać

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Target
hsb: Cil pokazać

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Filter Bar
hsb: Filtrowy pas pokazać/schować

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Search Bar
hsb: Pytanski pas pokazać/schować

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
hsb: Dodać k městnam

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
hsb: &Datajowu družinu wobdźěłać...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
hsb: Wuzwolenje přewobroćić

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
hsb: Zasunyć

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching...
hsb: Objekty markěrować, kiž wotpowěduja ...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
hsb: Wšo znjemarkěrować

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
hsb: Jězdnik začinić

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
hsb: Nowe &wokno

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
hsb: Nowy jězdnik

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
hsb: Jězdnik zaso wočinić

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
hsb: &Syćowe zapiski

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
hsb: Ap&likacije

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
hsb: Awtostart

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
hsb: Papjernik

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
hsb: Wobdźěłajomne městno

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
hsb: Městno narunać

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
hsb: Panele zezamkać

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
hsb: Panele wotamkać

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
hsb: Dataji přirunować

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File...
hsb: Dataju namakać...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open %1
hsb: %1 wočinić

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
hsb: &Terminal wočinić

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
hsb: Terminal wočinić

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Panels
hsb: Panele pokazać

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
hsb: Zastajić

[ctx: @action:inmenu menu for configure actions]
en: Configure
hsb: Připrawić

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
hsb: Pytać

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
hsb: Začinić

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
hsb: Začinić

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
hsb: Dźělić

[ctx: @info]
en: Could not access <filename>%1</filename>.
hsb: Nimam přistup na <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Go back
hsb: Wróćo

[ctx: @info]
en: Go forward
hsb: Doprědka

[ctx: @info]
en: Open a new Dolphin window
hsb: Nowe wokno Dolphina wočinić

[ctx: @info]
en: Searching...
hsb: Pytam...

[ctx: @info]
en: Split view
hsb: Napohlad dźělić

[ctx: @info]
en: Stop loading
hsb: Začitanje přetorhnyć

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
hsb: Swójstwa napohlada wšitkich zapiskow so změnja. Chceće pokročować?

[ctx: @info:credit]
en: Developer
hsb: Wuwiwar

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
hsb: Dokumentacija

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
hsb: Zastarowar (2014-2018)a wuwiwar

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2014-2018) and developer
hsb: Zastarowar (2014-2018) a wuwiwar

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
hsb: Zastarowar a wuwiwar (2006-2012)

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
hsb: Liču zapiski: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
hsb: Zapiski: %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder...
hsb: Začitam zapisk...

[ctx: @info:progress]
en: Sorting...
hsb: Sortěruju...

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
hsb: Dokument, kiž ma so wočinić

[ctx: @info:status]
en: 0 Folders, 0 Files
hsb: Žadyn zapisk, žana dataja

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
hsb[0]: %1 dataja wubrana
hsb[1]: %1 dataji wubranej
hsb[2]: %1 dataje wubrane
hsb[3]: %1 datajow wubranych

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder | %1 Folders
hsb[0]: %1 zapisk
hsb[1]: %1 zapiskaj
hsb[2]: %1 zapiski
hsb[3]: %1 zapiskow

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
hsb[0]: %1 zapisk wubrany
hsb[1]: %1 zapiskaj wubranej
hsb[2]: %1 zapiski wubrane
hsb[3]: %1 zapiskow wubranych

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
hsb: Zapisk stworjeny.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
hsb: Dowumazane.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
hsb: Dolphin njepodpěruje html-strony, browser je so startował

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
hsb: Njekorektny protokol

[ctx: @info:status]
en: No items found.
hsb: Njejsym ničo namakał.

[ctx: @info:status]
en: Protocol not supported by Dolphin, default application has been launched
hsb: Protokol njepodpěrowany wot Dolphina; standardna aplikacija je so startowała

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
hsb: Wuspěšnje kopěrowane.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
hsb: Wotkaz wuspěšnje stworjeny.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
hsb: Wuspěšnje do papjernika přesunjene.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
hsb: Wuspěšnje přesunjene.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
hsb: Wuspěšnje přemjenowane.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
hsb: Městnosć '%1' njeje walidna.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
hsb: Městnosć je prózdna.

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
hsb: Njeznaty zmylk.

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
hsb: %1 swobodne

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
hsb: Filtrowy pas schować

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
hsb[0]: Wulkosć: %1 piksel
hsb[1]: Wulkosć: %1 pikslej
hsb[2]: Wulkosć: %1 piksle
hsb[3]: Wulkosć: %1 pikslow

[ctx: @info:whatsthis]
en: The last time these properties were changed by the user.
hsb: Posledni čas, hdyž je wužiwar tute swójstwa změnił.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
hsb: Tuta opcija kontroluje stil napohlada. Tuchwilu podpěrowane hódnoty su piktogramy (0), nadrobnosće (1) a stołpiki (2).

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
hsb: Hdyź so tuta opcija wužiwa, pokazuja so schowane dataje, kiž so z '.' započinaja, w napohledźe datajow.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
hsb: Hdyž so tuta opcija wužiwa, pokazuje so wobsah dataje jako piktogram.

[ctx: @info:whatsthis go back]
en: Return to the previously viewed folder.
hsb: Wróćo do před tym wopytaneho zapiska.

[ctx: @info:whatsthis go forward]
en: This undoes a <interface>Go|Back</interface> action.
hsb: To zběhnje akciju <interface>Go|Back</interface>.

[ctx: @item:inlistbox]
en: 1 or more
hsb: 1 abo wjace

[ctx: @item:inlistbox]
en: 2 or more
hsb: 2 abo wjace

[ctx: @item:inlistbox]
en: 3 or more
hsb: 3 abo wjace

[ctx: @item:inlistbox]
en: 4 or more
hsb: 4 abo wjace

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Date
hsb: Kóždy datum

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Rating
hsb: Kóžde hódnoćenje

[ctx: @item:inlistbox]
en: Any Type
hsb: Wšě družiny

[ctx: @item:inlistbox]
en: Audio Files
hsb: Zwukowe dataje

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
hsb: Nadrobnosće

[ctx: @item:inlistbox]
en: Documents
hsb: Dokumenty

[ctx: @item:inlistbox]
en: Folders
hsb: Zapiski

[ctx: @item:inlistbox]
en: Highest Rating
hsb: Najlěpše hódnoćenje

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
hsb: Piktogramy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Images
hsb: Wobrazy

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Month
hsb: Tutón měsac

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Week
hsb: Tutón tydźeń

[ctx: @item:inlistbox]
en: This Year
hsb: Lětsa

[ctx: @item:inlistbox]
en: Today
hsb: Dźensa

[ctx: @item:inlistbox]
en: Videos
hsb: Widejowe dataje

[ctx: @item:inlistbox]
en: Yesterday
hsb: Wčera

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
hsb: Postajene pismo

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
hsb: Systemowe pismo

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
hsb: Stupajo

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
hsb: Spadujo

[ctx: @item:inmenu]
en: Show Hidden Places
hsb: Schowane městna pokazać

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
hsb[0]: %1 element
hsb[1]: %1 elementaj
hsb[2]: %1 elementy
hsb[3]: %1 elementow

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
hsb: Wuwjesć,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
hsb: Zakazane

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
hsb: Čitać,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
hsb: Pisać,

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
hsb[0]: %1 objekt wubrany
hsb[1]: %1 objektaj wubranej
hsb[2]: %1 objekty wubrane
hsb[3]: %1 objektow wubranych

[ctx: @label]
en: Accessed
hsb: Wopytane

[ctx: @label]
en: Artist
hsb: Wuměłc

[ctx: @label]
en: Aspect Ratio
hsb: Poměr

[ctx: @label]
en: Audio
hsb: Zwuk

[ctx: @label]
en: Comment
hsb: Přispomnjenje

[ctx: @label]
en: Created
hsb: Wutworjene

[ctx: @label]
en: Date Photographed
hsb: Fotografowane na dnju

[ctx: @label]
en: Deletion Time
hsb: Čas zničenja

[ctx: @label]
en: Document
hsb: Dokument

[ctx: @label]
en: Downloaded From
hsb: Sćehnjene z

[ctx: @label]
en: Duration
hsb: Dołhosć

[ctx: @label]
en: Genre
hsb: Družina

[ctx: @label]
en: Height
hsb: Wysokosć

[ctx: @label]
en: Image
hsb: Wobraz

[ctx: @label]
en: Line Count
hsb: Ličba linkow

[ctx: @label]
en: Link Destination
hsb: Cil wotkaza

[ctx: @label]
en: Modified
hsb: Změnjene

[ctx: @label]
en: Name
hsb: Mjeno

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
hsb: Porjad, po kotrymž so dataje sortěruja

[ctx: @label]
en: Orientation
hsb: Orientacija

[ctx: @label]
en: Other
hsb: Druhe

[ctx: @label]
en: Owner
hsb: Wobsydnik

[ctx: @label]
en: Path
hsb: Puć

[ctx: @label]
en: Permissions
hsb: Přistupne prawa

[ctx: @label]
en: Properties last changed
hsb: Poslednja změna swójstwow

[ctx: @label]
en: Rating
hsb: Hódnoćenje

[ctx: @label]
en: Release Year
hsb: Lěto wuńdźenja

[ctx: @label]
en: Size
hsb: Wulkosć

[ctx: @label]
en: Sort files by
hsb: Dataje sortěrować po

[ctx: @label]
en: Title
hsb: Titl

[ctx: @label]
en: Type
hsb: Družina

[ctx: @label]
en: User Group
hsb: Skupina wužiwarjow

[ctx: @label]
en: Video
hsb: Widejo

[ctx: @label]
en: View Mode
hsb: Družina napohlada

[ctx: @label]
en: Width
hsb: Šěrokosć

[ctx: @label]
en: Word Count
hsb: Ličba słowow

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
hsb: Wuzwolće so, što ma so pokazać:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
hsb: Sortěrowanje:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
hsb: Družina napohlada:

[ctx: @label:textbox]
en: Search...
hsb: Pytać...

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
hsb: Schowane dataje pokazać

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
hsb: Po skupinach pokazać

[ctx: @option:check]
en: Show preview
hsb: Přehladku pokazać

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
hsb: Toggle za wubraće pokazać

[ctx: @option:check]
en: Show space information
hsb: Informaciju wo městnje

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
hsb: Tooltips pokazać

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
hsb: Zoomowy suwak pokazać

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
hsb: Filtrowy pas pokazać

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
hsb: Połny puć w pasu městnow pokazać

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
hsb: Wšě zapiski

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
hsb: Aktualny zapisk

[ctx: @title]
en: File Manager
hsb: Datajowy rjadowar

[ctx: @title:group]
en: Others
hsb: Druhe

[ctx: @title:group]
en: Startup
hsb: Startowanje

[ctx: @title:group]
en: View Modes
hsb: Modusy pohladowanja

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
hsb: Zašo w tutym měsacu

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
hsb: Před tydźenjom

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
hsb: Před třomi njedźelemi

[ctx: @title:group Date]
en: Today
hsb: Dźensa

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
hsb: Před njedźelomaj

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
hsb: Wčera

[ctx: @title:group General settings]
en: General
hsb: Powšitkownje

[ctx: @title:group Size]
en: Big
hsb: Wulke

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
hsb: Zapiski

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
hsb: Srjedźanske

[ctx: @title:group Size]
en: Small
hsb: Małe

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
hsb: Dolphinowy nastrojowy pas

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
hsb: Městnowy pas

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
hsb: Hłowny nastrojowy pas

[ctx: @title:menu]
en: Selection
hsb: Wuzwolenje

[ctx: @title:menu]
en: Tools
hsb: Nastroje

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
hsb: Nowy objekt stworić

[ctx: @title:tab]
en: Details
hsb: Nadrobnosće

[ctx: @title:tab]
en: Icons
hsb: Piktogramy

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
hsb: Nałožuju swójstwa napohlada

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
hsb: Wobkrućenje

[ctx: @title:window]
en: Folders
hsb: Zapiski

[ctx: @title:window]
en: Information
hsb: Informacija

[ctx: @title:window]
en: Places
hsb: Městna

[ctx: @title:window]
en: Select
hsb: Wuzwolić

en: Automatic scrolling
hsb: Awtomatiske přesuwanje napohlada

en: C&lose Current Tab
hsb: Aktualny ta&bulator začinić

en: Default
hsb: Standard

en: Do not ask again
hsb: Njeprašej so mje hišće raz

en: Empties Trash to create free space
hsb: Wuprózdni papjernik, zo by so městno wuswobodźiło

en: Empty Recently Closed Tabs
hsb: Njedawno začinjene jězdniki zabyć

en: Hidden files shown
hsb: Schowane dataje so pokazuja

en: Icon size
hsb: Wulkosć wobrazkow

en: Loading...
hsb: Čitam...

en: Location
hsb: Městno

en: Preview size
hsb: Wulkosć přehladkow

en: Previews shown
hsb: Přehladki so pokazuja

en: Recently Closed Tabs
hsb: Njedawno začinjene jězdniki

en: Reload
hsb: Znowa začitać

en: Search
hsb: Pytać

en: Search for %1
hsb: '%1' pytać

en: Search for %1 in %2
hsb: '%1' pytać w %2

en: Search...
hsb: Pytać...

en: Trash is empty
hsb: Papjernik je prózdny

en: Use system font
hsb: Systemowe pismo wužiwać

en: What
hsb: Što

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
hsb: W tutym woknje su wjacore wočinjene jězdniki, chceće woprawdźe zakónčić?

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
hsb: Zapiski při wlečenju wočinić

en: pause
hsb: pozastajić

en: play
hsb: wothrawać
