kdelibs4 - en to hsb translation catalogue (216 entries)

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
hsb:    <a href="%1">[swójstwa]</a>

en:  (In new window)
hsb: (w nowym woknje)

en:  (In other frame)
hsb: (w druhim ramiku)

en:  - BCC:
hsb:  - Dalša kopija na:

en:  - CC:
hsb:  - Kopija na:

en:  - Subject:
hsb:  - Tema:

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
hsb: %1 (%2 - %3%4 dypkow)

en: %1 (%2x%3 Pixels)
hsb: %1 (%2x%3) dypkow

en: %1 (Link)
hsb: %1 (wotkaz)

en: %1 - %2x%3 Pixels
hsb: %1 - %2x%3 dypkow

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
hsb[0]: %1 wobraz z %2 začitany.
hsb[1]: %1 wobrazaj z %2 začitanej.
hsb[2]: %1 wobrazy z %2 začitane.
hsb[3]: %1 wobrazow z %2 začitane.

en: %1 is already assigned to %2
hsb: %1 je hižo přirjadowane k %2

en: &Break at Next Statement
hsb: &Zastajić při přichodnym statemenće

en: &Close Wallet
hsb: Móšnju &začinić

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
hsb: JS nastajenja wo nowych woknach &konfigurować...

en: &Copy Email Address
hsb: Emailowu adresu &kopěrować

en: &Copy Link Address
hsb: Adresu &wotkaza kopěrować

en: &Copy Text
hsb: Tekst &kopěrować

en: &Disable Error Reporting
hsb: Rozprawy wo zmylkach &znjemóžnić

en: &Do not show this message again
hsb: &Njepraj mi to hišće raz

en: &Edit
hsb: &Wobdźěłać

en: &File
hsb: &Dataja

en: &Find in Frame...
hsb: &Namakaj w ramiku...

en: &Find...
hsb: Na&makać

en: &Hide Errors
hsb: &Zmylki njepokazać

en: &Next
hsb: Přichod&ne

en: &Previous
hsb: P&rjedawši

en: &Save Link As...
hsb: Wotkaz zawě&sćić jako ...

en: &Selected text
hsb: &Wubrany tekst

en: &Send Email
hsb: &Mailku pósłać

en: &Send Unencrypted
hsb: &nješifrowane daty pósłać

en: &Settings
hsb: &Nastajenja

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
hsb[0]: Blokowanej %1 popup-wokno &pokazać
hsb[1]: Blokowane %1 popup-woknje &pokazać
hsb[2]: Blokowane %1 popup-wokna &pokazać
hsb[3]: Blokowane %1 popup-woknow &pokazać

en: &Submit Anyway
hsb: &Při wšěm pósłać

en: &View
hsb: &Napohlad

en: &Whole words only
hsb: Jenož &cyłe słowa

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
hsb: <qt><b>Zmylk</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
hsb: <qt><b>Zmylk</b>: suk %1: %2</qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
hsb: <qt> <p><strong>Hłójčki ćišćeć</strong></p> <p>Hdyž je tutón kašćik markěrowany, so horjeka na kóždej stronje w hłójčka z aktualnym datumom, městnom ćišćaneje strony a čisłom strony sobu ćišća.</p> <p>Hdyž tutón kašćik markěrowany njeje, so žana tajka hłójčka njećišći.</p></qt>

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
hsb: <qt> <p><strong>Wobrazy ćišćeć</strong></p> <p>Hdyž je tutón kašćik markěrowany, so wobrazy w HTML-dataji sobu ćišća. Ćišćenje najskerje dlěje traje a sej wjace čornidła abo tonera žada.</p> <p>Hdyž tutón kašćik markěrowany njeje, so jenož tekst HTML-dataje ćišći. To póńdźe spěšnišo a mjenje čornidła abo tonera trjeba.</p></qt>

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
hsb: <qt>Přistup na <br /><b>%1</b><br /> přez njepřepruwowanu stronu wotpokazany.</qt>

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
hsb: <qt>Formular so pósćele na <br /><b>%1</b><br /> na wašim lokalnym datajowym systemje. <br />Chceće formular wotpósłać?</qt>

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
hsb: <qt>Tutón server chce <p>%1</p> w nowym woknje z JavaScript wočinić.<br/>Chceće to jemu dowolić?</qt>

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
hsb: <qt>Tutón server sćele formular, kiž wočini<p>%1</p> w nowym woknje z JavaScript.<br/>Smě so formular pósłać?</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
hsb: <qt>Tuta njepruwowana strona wotkazuje na <br /><b>%1</b>.<br />. Chceće k adresy wotkaza hić? </qt>

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
hsb: Arabske

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
hsb: Baltiske

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
hsb: Centralnoeuropske

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
hsb: Chinske zjednorjene

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
hsb: Chinske tradicionalne

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
hsb: Kyriliske

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
hsb: Grjekske

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
hsb: Hebrejske

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
hsb: Japanske

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
hsb: Koreanske

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
hsb: Tailandske

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
hsb: Turkowske

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
hsb: Zapadnoeuropske

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
hsb: Ramik

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hsb: Dataja z mjenom "%1" hižo eksistuje. Chceće ju woprawdźe přepisać?

en: Access Keys activated
hsb: Tastowe skrótki aktiwizowane

en: Add URL to Filter
hsb: URL k filtrej dodać

en: Additional Information: %1
hsb: Dalša informacija: %1

en: Allow
hsb: dowolić

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
hsb: Zmylk je so stał při pospyće, skript z tutej stronu wuwjesć.
    
    %1 w lince %2:
    %3

en: Automatic Detection
hsb: Awtomatisce

en: Basic Page Style
hsb: Jednory stil strony

en: Block IFrame...
hsb: IFrame blokować...

en: Block Image...
hsb: Wobraz blokować

en: Block Images From %1
hsb: Wobrazy wot %1 blokować

en: C&ase sensitive
hsb: Wulko/małopisanje &wobkedźbować

en: C&lear
hsb: &Wuprózdnić

en: Call
hsb: Zwołać

en: Call Stack
hsb: Stack wobhladać

en: Clear &History
hsb: &Pomjatk wuprózdnić

en: Close source
hsb: Žórło začinić

en: Close window?
hsb: Wokno začinić?

en: Confirmation Required
hsb: Wobkrućenje trěbne

en: Confirmation: JavaScript Popup
hsb: Wobkrućenje: JavaScript Woknješko

en: Console
hsb: Konsola

en: Continue
hsb: Dale

en: Copy Image
hsb: Wobraz kopěrować

en: Copy Image Location
hsb: Městno wobraza kopěrować

en: Create Web Shortcut
hsb: Skrótšenku za web stworić

en: Date and Time: %1
hsb: Datum a čas: %1

en: Default Font Size (100%)
hsb: Standardowa wulkosć pIsma (100%)

en: Description:
hsb: Wopisanje:

en: Details of the Request:
hsb: Nadrobnosće pominanja:

en: Disallow
hsb: Wotpokazać

en: Display Images on Page
hsb: Wobrazy na stronje pokazać

en: Do Not Allow
hsb: nic dowolić

en: Do Not Download
hsb: Nic sćahnyć

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
hsb: Chceće městno "%1" z titlom "%2" k swojim najlubšim městnam dodać?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
hsb: Chceće městno "%1" k swojim najlubšim městnam dodać?

en: Document Information
hsb: Informacija wo dokumenće

en: Document encoding:
hsb: Kodowanje dokumenta

en: Done.
hsb: Hotowo.

en: Download
hsb: Sćahnyć

en: Email to:
hsb: email na:

en: Embeddable HTML component
hsb: Inkorporujomny HTML-komponenta

en: Embeddable component for multipart/mixed
hsb: Inkorpurujomna komponenta za multipart/mixed

en: Enlarge Font
hsb: Pismo powjetšić

en: Enter
hsb: Zapodać

en: Enter the URL:
hsb: URL zapodać:

en: Error: %1 - %2
hsb: Zmylk: %1 - %2

en: Evaluation threw an exception %1
hsb: Wuhódnoćenje je ekcepciju %1 wuwołało

en: F&ind:
hsb: P&ytać:

en: Filter error
hsb: Filtrowy zmylk

en: Find Links as You Type
hsb: Wotkazy při zapodawanju pytać

en: Find Text as You Type
hsb: Tekst při zapodawanju pytać

en: Follow
hsb: Sćěhować

en: Frame Information
hsb: Informacija wo ramiku

en: From c&ursor
hsb: Wot c&ursora

en: HTML Settings
hsb: HTML-nastajenja

en: HTML Toolbar
hsb: Hłowny nastrojowy pas

en: HTTP Headers
hsb: HTTP-hłójčki

en: Image - %1x%2 Pixels
hsb: Wobraz - %1x%2  dypkow

en: Insert
hsb: Zasunyć

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
hsb: JavaScript spyta znamjo do knihi dodać

en: JavaScript Error
hsb: JavaScriptowy zmylk

en: JavaScript Errors
hsb: JavaScript: zmylki

en: Key Generator
hsb: Generator kluča

en: Last modified:
hsb: Posledni raz změnjene

en: Line
hsb: Linka

en: Loaded Scripts
hsb: Začitane skripty

en: Local Variables
hsb: Lokalne wariable

en: Missing Plugin
hsb: Falowaca zašćěpka

en: Network Transmission
hsb: Přenjesenje přez syć

en: New Web Shortcut
hsb: Nowa skrótšenka za web

en: New search provider
hsb: Nowe pytanje za prowiderom

en: No handler found for %1.
hsb: Njejsym žadyn handler namakał za %1.

en: No more matches for this search direction.
hsb: Žane dalše namakanki do tutoho směra.

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
hsb: Žana zašćěpka za '%1'.
    Chceće jednu z %2 dele sćahnyć?

en: Not found
hsb: Njejsym ničo namakał

en: Open '%1'
hsb: Wočinjam '%1'

en: Open in &New Tab
hsb: W &nowym tabulatorje wočinić

en: Open in &This Window
hsb: W &tutym woknje wočinić

en: Open in New &Window
hsb: W &nowym woknje wočinić

en: Overwrite File?
hsb: Dataju přepisać?

en: Page loaded.
hsb: Strona začitana.

en: Parse error at %1 line %2
hsb: Zmylk parsowanja při %1 na lince %2

en: Pause
hsb: Zastajić

en: Popup Window Blocked
hsb: Popup-wokno blokowane

en: Possible Causes:
hsb: Móžne přičiny:

en: Possible Solutions:
hsb: Móžne rozrisanja:

en: Print DOM Tree to STDOUT
hsb: DOM-štomik na STDOUT ćišćeć

en: Print Frame...
hsb: Ramik ćišćeć...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
hsb: Renderowanski štomik na STDOUT ćišćeć

en: Print header
hsb: Hłójčku ćišćeć

en: Print images
hsb: Wobrazy ćišćeć

en: Printer friendly mode (black text, no background)
hsb: Zlutniwy modus (čorny tekst, žadyn pozadk)

en: Property
hsb: Přiznak

en: Protocol: %1
hsb: Protokol: %1

en: Ready
hsb: Hotowo

en: Reference
hsb: Wotkaz

en: Regular e&xpression
hsb: P&rawidłowny wuraz

en: Reindent Sources
hsb: Žórło znowa formatować

en: Reload Frame
hsb: Ramik znowa začitać

en: Report Exceptions
hsb: Wo ekscepcijach informować

en: Reset
hsb: Stary staw

en: Save &Background Image As...
hsb: Po&zadkowy wobraz zawěsćić jako...

en: Save &Frame As...
hsb: &Ramik zawěsćić jako ...

en: Save As
hsb: Zawěsćić jako

en: Save Background Image As
hsb: Pozadkowy wobraz zawěsćić jako

en: Save Frame As
hsb: Ramik zawěsćić jako

en: Save Image As
hsb: Wobraz zawěsćić jako

en: Save Image As...
hsb: Wobraz zawěsćić jako ...

en: Save Link As
hsb: Wotkaz zawěsćić jako

en: Search &provider name:
hsb: Mjeno &prowidera pytać:

en: Search for '%1' with
hsb: '%1' pytać z

en: Search for '%1' with %2
hsb: '%1' z '%2' pytać

en: Security Alert
hsb: Wěstotny alarm

en: Security Warning
hsb: Wěstotne warnowanje

en: Send Confirmation
hsb: Wobkrućenje pósłanja

en: Send Image...
hsb: Wobraz pósłać...

en: Set &Encoding
hsb: &Kodowanje nastajić

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
hsb: Zdźělenki wo blokowanych pasiwnych popup-woknow pokazać

en: Shrink Font
hsb: Pismo pomjeńšić

en: Stop Animated Images
hsb: Animowane wobrazy zastajić

en: Stop Animations
hsb: Animacije zastajić

en: Submit
hsb: Wotpósłać

en: Submit Confirmation
hsb: Wobkrućenje pósłanja formulara

en: Symbolic Link
hsb: Wotkaz

en: Technical Reason:
hsb: Techniska přičina:

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
hsb: Download Manager (%1) njeje so w $PATH namakał

en: The fake user-agent '%1' is in use.
hsb: Wudawany user-agent '%1' so wužiwa.

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
hsb: Slědowace dataje so njehodźach pósłać, dokelž je namakał njejsym.
    Chceće pokročować?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
hsb: Rjećaz SSL-certifikatow druheho serwera je najskerje skóncowany.

en: The requested operation could not be completed
hsb: Pominana akcija so njehodźeše zakónčić

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
hsb: Móšnja '%1' je wočinjena a so wužiwa za hesła a daty do formularow.

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
hsb: W tutym indeksu móžeće pytać. zapodajće klučowe słowa:

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
hsb: Tuta strona je spytała popup-wokno wočinić, štož bu blokowane.
    Móžeće na tutón piktogram w statusowym pasu kliknyć, hdyž chceće nastajenja změnić abo popup-wokno wočinić.

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
hsb: Tuta strona njesmědźeše nowe wokno z JavaScript wočinić.

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
hsb: Tutón server je spytał, na formularowe daty hišće dataju z wašeho computera připójsnyć. Přiwěšk je so z wěstotnych přičin wotstronił.

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
hsb: Tutón server spyta formularowe daty jako emal pósłać
    Chceće pokročować?

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
hsb: Tutón server chce nowe wokno z JavaScript wočinić.
    Chceće to jemu dowolić?

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
hsb: Tutón server sćele formular, kiž nowe wokno z JavaScript wočini.
    Chceće to jemu dowolić?

en: This web page contains coding errors.
hsb: W tutej web-stronje su kodowanske zmylki.

en: Title:
hsb: Titl:

en: Toggle Caret Mode
hsb: Caret-modus zaswěćić/hasnyć

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
hsb: Instalujće hišće raz
    
    Integracija z Konquerorom hižo njebudźe!

en: UR&I shortcuts:
hsb: Skrótšenki za UR&I:

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
hsb: Njemóžu editor Kate namakać;
    prošu přepruwujće swoju KDE-instalaciju.

en: Use S&tylesheet
hsb: Wužiwaj &stilowe łopjeno

en: Value
hsb: Hódnota

en: View Do&cument Source
hsb: Žórło &dokumenta pokazać

en: View Document Information
hsb: Informaciju wo dokumenće pokazać

en: View Frame Information
hsb: Informacija wo ramiku

en: View Frame Source
hsb: Žórło ramika

en: View Image (%1)
hsb: Wobraz (%1) pokazać

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
hsb: Kedźbu:  To je zawěsćeny formular, ale wón spyta nješifrowane daty wróćo pósłać.
    Někajki třeći móhł je wotpopadać a tutu informaciju widźeć.
    Chceće woprawdźe pokročować?

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
hsb: Kedźbu: Waše daty so nješifrowane přez syć pósćelu
    Chceć woprawdźe pokročować?

en: XML parsing error
hsb: XML zmylk parsowanja

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
hsb: Pósćeleće slědowace dataje ze swojeho lokalneho kompjutera do interneta.
    Chceće to woprawdźe činić?

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
hsb: fatalny zmylk parsowanja: %1 w lince %2, špalta %3

en: the document is not in the correct file format
hsb: dokument njeje w korektnym datajowym formaće
