kmail - en to hsb translation catalogue (879 entries)

en:  Column: %1
hsb:  Stołpik: %1

en:  day |  days
hsb[0]:  dźeń
hsb[1]:  dnaj
hsb[2]:  dny
hsb[3]:  dnjow

en:  sec
hsb:  sek

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to KMail %1
hsb: Witajće pola Kmail %1

en: %1 match | %1 matches
hsb[0]: %1 namakanka
hsb[1]: %1 namakance
hsb[2]: %1 namakanki
hsb[3]: %1 namakankow

en: %1 of %2 used
hsb: %1 z %2 so wužiwa

en: %1 seconds
hsb: %1 sek.

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
hsb: %1 (standard)

en: %p% full
hsb: %p% połne

en: &Add Account...
hsb: Konto dod&ać...

en: &Add...
hsb: Dod&ać...

en: &Address Book
hsb: &Adresnik

en: &All Fields
hsb: &Wšitke pola

en: &Archive File:
hsb: &Archiwowa dataja:

en: &Archive Folder...
hsb: &Archiwowy zapisk...

en: &Assign Shortcut...
hsb: S&krótšenku přirjadować...

en: &Attach
hsb: Připowěsnyć

en: &Attach file
hsb: &Dodaj dataju

en: &Automatic Spellchecking
hsb: &Awtomatiska prawopisna kontrola

en: &BCC addresses:
hsb: Adresy za &slepe kopije:

en: &CC addresses:
hsb: Adresy za &dalše kopije:

en: &Configure Automatic Archiving...
hsb: &Awtomatiske archiwowanje připrawić ...

en: &Configure KMail...
hsb: KMail &připrawić...

en: &Configure Summary View...
hsb: Napohlad zjeća &připrawić...

en: &Confirm action
hsb: Akciju wob&krućić

en: &Copy Global Templates
hsb: &Globalne šablony kopěrować

en: &Create Filter
hsb: &Filter stworić

en: &Cryptographic Message Format
hsb: &Kryptografiski format powěsće

en: &Delete Search
hsb: Py&tanje wumazać

en: &Delete folder and subfolders after completion
hsb: &Zapiski a podzapiski po wuwjedźenju wumazać

en: &Dictionary
hsb: &Słownik

en: &Dictionary:
hsb: &Słownik:

en: &Display Message
hsb: Powěsć pokazać

en: &Do not change color from original HTML mail
hsb: Barby originalneje HTML-mejlki &wobchować

en: &Drafts folder:
hsb: Zapisk za &naćiski:

en: &Duplicate existing identity
hsb: Eksistowacu identitu &duplikować

en: &Duplicate existing vCard
hsb: Eksistowacu vCard-wizitku &duplikować

en: &Edit
hsb: &Wobdźěłać

en: &Edit As New
hsb: Jako nowu powěsć &wobdźěłać

en: &Edit Recipients
hsb: &Adresatow wobdźěłać

en: &Email address:
hsb: &emailowa adresa:

en: &Encrypt Message
hsb: Šifrowanj&e

en: &Existing identities:
hsb: &Eksistowace identity:

en: &Expire
hsb: &Stare zwumjetać

en: &Expire All Folders
hsb: &Ze wšěch zapiskow zestarjene powěsće zwumjetać

en: &File
hsb: &Dataja

en: &Find Messages...
hsb: Powěsće &namakać ...

en: &Find in Message...
hsb: W powěsći &pytać...

en: &Folder:
hsb: Za&pisk:

en: &Forward
hsb: Do&pósłać

en: &From
hsb: &Wot

en: &From existing vCard
hsb: Z &eksistowaceje vCard-wizitki

en: &Go
hsb: &Dźi

en: &Help
hsb: Po&moc

en: &Identity
hsb: &Identita

en: &Identity:
hsb: &Identita:

en: &Ignore Thread
hsb: Temu &ignorować

en: &Import Messages...
hsb: Powěsće &importować ...

en: &Import from another Email Client...
hsb: &Importować z druheho emejloweho programa...

en: &Include sub-folders
hsb: Tež w &podzapiskach

en: &Insert Recent Text File
hsb: Nje&dawno wužiwanu tekstowu dataju zasunyć

en: &Insert Text File...
hsb: Tekstowu dataju z&asunyć...

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
hsb: &Originalne kodowanje we wotmołwach a dopósłanych powěsćach wobchować (jeli móžno)

en: &Mail Transport
hsb: &Transport póšty

en: &Mail transport:
hsb: Transport &póšty:

en: &Mailing List Management...
hsb: Rjadowanje emejlowych lisćin

en: &Message
hsb: Po&wěsć

en: &Modify...
hsb: Z&měnić...

en: &Move All Messages to Trash
hsb: &Wšitke powěsće do papjernika sunyć

en: &Move to Trash
hsb: Do papjernika &sunyć

en: &New Composer
hsb: &Nowy editor

en: &New Message...
hsb: &Nowa powěsć...

en: &New identity:
hsb: &Nowa identita:

en: &Next Message
hsb: Přichod&na powěsć

en: &Options
hsb: &Opcije

en: &Previous Message
hsb: &Prjedawša powěsć

en: &Remind me later
hsb: &Dopomni mje na to pozdźišo

en: &Remove
hsb: Wotst&ronić

en: &Rename
hsb: &Hinak pomjenować

en: &Reply-To address:
hsb: &Adresa za wotmołwy:

en: &Reply...
hsb: &Wotmołwić ...

en: &Request Delivery Confirmation
hsb: Wobkrućenje dochada pominać

en: &Save as Draft
hsb: Jako &naćisk zawěsćić

en: &Select All
hsb: &Wšitko wubrać

en: &Send Mail
hsb: &Powěsć pósłać

en: &Send Mail Via
hsb: &Powěsć pósłać přez

en: &Send Now
hsb: &Nětko pósłać

en: &Send Queued Messages
hsb: &Pósćel čakace powěsće

en: &Send as Is
hsb: &Pósłać kaž je

en: &Sent-Mail Folder
hsb: Zapisk za pó&słane powěsće

en: &Sent-Mail folder:
hsb: Zapisk za &pósłane powěsće:

en: &Settings
hsb: &Nastajenja

en: &Sign Message
hsb: Podpi&s

en: &Snippets
hsb: &Łamki

en: &Specify the Subject
hsb: &Ně, podam hišće temu

en: &Specify the To field
hsb: &Ně, podam hišće direktneho adresata

en: &Spellchecker...
hsb: &Prawopisna kontrola...

en: &Templates folder:
hsb: Zapisk za ša&blony:

en: &Tools
hsb: &Nastroje

en: &Undo
hsb: &Wróćo

en: &Undo: "%1"
hsb: Wróćo: %1

en: &Use custom colors
hsb: &Wužiwaj konfigurowane barby

en: &Use custom fonts
hsb: W&užiwaj specielne pisma

en: &Value:
hsb: &Hódnota:

en: &View
hsb: &Napohlad

en: &Watch Thread
hsb: &Temu slědować

en: &With empty fields
hsb: &Z prózdnymi polemi

en: &Wordwrap
hsb: &Łamanje linkow

en: &Your name:
hsb: &Waše mjeno:

en: &vCard path:
hsb: vCard-zapisk:

en: 'Content-Type' is not an authorized string. This header will be not saved.
hsb: 'Content-Type' njeje korektny. Tuta hłójčka so njezawěsći.

en: (Current system setting: %1)
hsb: (Aktualne systemowe postajenje: %1)

en: (no templates)
hsb: (žane šablony)

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
hsb[0]: %1 přiwěšk (%2)
hsb[1]: %1 přiwěškaj (%2)
hsb[2]: %1 přiwěški (%2)
hsb[3]: %1 přiwěškow (%2)

en: 1 unread message | %1 unread messages
hsb[0]: %1 nječitana powěsć
hsb[1]: %1 nječitanej powěsći
hsb[2]: %1 nječitane powěsće
hsb[3]: %1 nječitanych powěsćow

en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
hsb: <b>KEDŹBU:</b>HTML w powěsćach dowolić je strašne, dokelž riziko rosće, zo hodźa so wěstotne dźěry wot złowólnych programow zwužitkować. <a href="whatsthis1">Wjace wo HTML-mejlkach...</a> <a href="whatsthis2">Wjace wo eksternych referencach...</a>

en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
hsb: <b>KEDŹBU:</b>Awtomatiske pósłanje wobkrućenjow podrywa wašu priwatnu sferu.<a href="whatsthis-mdn">Wjace wo MDNach...</a>

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
hsb: <qt><a href="whatsthis1">Připrawjena informacija wo formaće...</a></qt>

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
hsb: <qt><b>%1</b><br/>Dohromady: %2<br/>Nječitane: %3</qt>

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
hsb: <qt><h3>Adresy za dalša kopije (BCC)</h3><p>Adresy, kiž tu zapodaće, so kóždej wotchadźacej mailce dodawaja, kiž so z tutej identitu sćele. Wone za druhich adresatow njebudu widźomne.</p><p>To so zwjetša wužiwa, zo by sej wotpósłar sam kopije listow na druhe konto pósłał.</p><p>Jeli njewěsće, što móhli tu zapodać, wostajće pólko prózdne.</p></qt>

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
hsb: <qt><h3>Adresy za dalše kopije (CC)</h3><p>Adresy, kiž tu zapodaće, so kóždej wotchadźacej mailce dodawaja, kiž so z tutej identitu sćele. </p><p>To so zwjetša wužiwa, zo by sej wotpósłar sam kopije listow na druhe konto pósłał.</p><p>Jeli njewěsće, što móhli tu zapodać, wostajće pólko prózdne.</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
hsb: <qt><p><strong>Tute wurazy móža so za podaća datuma wužiwać:</strong></p> <ul> <li>d - dźeń jako ličba bjez nulow na spočatku (1-31)</li> <li>dd - dźeń jako ličba z nulow na spočatku (01-31)</li> <li>ddd - skrótšene pomjenjowanje dnja (pó - nje)</li> <li>M - měsac jako ličba bjez nulow na spočatku (1-12)</li> <li>MM - měsac jako ličba z nulu na spočatku (01-12)</li> <li>MMM - skrótšene pomjenowanja měsaca (jan-dec)</li> <li>MMMM - dołhe pomjenowanja měsaca (januar-december)</li> <li>yy - lěto jako dwucyfrowa ličba (00-99)</li><li>yyyy - lěto jako štyricyfrowa ličba (0000-9999)</li></ul> <p><strong>Tute wurazy móža so za podaća datuma wužiwać:</strong></p> <ul> <li>h - hodźiny bjez nule na spočatku (0-23 abo 1-12 + rano/popołdnju)</li><li>hh - hodźiny z nul na spočatku (00-23 abo 01-12 + rano/popołdnju)</li><li>m - mjeńšiny bjez nule na spočatku (0-59)</li><li>mm - mjeńšiny z nulu na spočatku (00-59)</li><li>s - sekundy bjez nule na spočatku (0-59)</li><li>ss - sekundy z nulu na spočatku (00-59)</li><li>z - milisekundy bjez nule na spočatku (0-999)</li><li>zzz - milisekundy z nulu na spočatku (000-999)</li> <li>AP/ap - pokaž rano/popołdnju <li>Z - časowa cona w numeriskej formje (-0500)</li></ul><p><strong>Wšitke druhe zapodate pismiki so ignoruja.</strong></p></qt></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
hsb: <qt><p>Za podpisanje tuteje powěsće dyrbiće najprjedy podpisowanski kluč (za OpenPGP abo S/MIME) definować.</p><p> Prošu wubjerće kluč, kiž ma so wužić, w připrawjenju identity.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
hsb: <qt><p>Ze standardnej domenu so emailowe adresy wudospołnja, kiž jenož z mjena wužiwarja wobsteja.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
hsb: <qt>Chceće woprawdźe prózdny zapisk <b>%1</b> zničić?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
hsb: <qt>Chceće woprawdźe wšitke powěsće ze zapiska <b>%1</b> do papjernika přesunyć?</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
hsb: <qt>To budźe menijowy pas dospołnje chować. Móžeće jón zaso pokazać, hdyž %1 zapodaće.</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
hsb: <qt>Zo byšće tastu abo tastowu kombinaciju wubrali, kiž aktualny zapisk wuzwoli, klikńće na knefl deleka a potom stłóčće tastu (tasće, tasty), kotruž chceće z tutym zapiskom zwjazać.</qt>

en: <unknown>
hsb: <njeznate>

[ctx: @action]
en: Archive
hsb: Archiw

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
hsb: Z&ničić

[ctx: @action:button]
en: Attach
hsb: Připowěsnyć

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
hsb: Wobdźěłanje přetorhnyć

[ctx: @action:button]
en: Do Not Attach
hsb: Nic připowěsnyć

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
hsb: Nic přetorhnyć

[ctx: @action:button]
en: Do Not Import
hsb: Nic importować

[ctx: @action:button]
en: Import
hsb: Importować

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
hsb: No&wa

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
hsb: Z&ničić

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
hsb: &Pytać

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message...
hsb: Nowa powěsć...

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
hsb: &w powěsći...

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
hsb: Přichodna

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
hsb: Prjedawša

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
hsb: &Chwata

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
hsb: &w powěsći...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
hsb: Jako &přiwěšk...

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
hsb: &Tema

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
hsb: Papjernik

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
hsb: Nowa

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
hsb: Chceće woprawdźe přetorhnyć?

[ctx: @info:status]
en: We have reached maximum recipients. Truncating recipients list to %1.
hsb: Maksimalne ličba adresatow překročena. Ličba adresatow so skrótši na %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
hsb: Połny puć pokazać za kóždy zapisk

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
hsb: W powěsći

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
hsb: Mjen&o:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
hsb: &Tema:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
hsb: Mjeno

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
hsb: Hódnota

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
hsb: Zapisk

[ctx: @title:group]
en: Autosave
hsb: Awtomatisce zawěsćić

[ctx: @title:group]
en: Recipients
hsb: Adresaća

[ctx: @title:group]
en: Signature
hsb: Signatura

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
hsb: Nowa

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
hsb: Za pokročenych

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
hsb: Powšitkownje

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
hsb: Mejlowa lisćina

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
hsb: Skrótšenka

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
hsb: Dóstawanje

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
hsb: Pósłanje

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
hsb: Identity

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures ldap server]
en: LDAP server
hsb: LDAP-serwer

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
hsb: Napohlad

[ctx: @title:window]
en: Add Favorite Folder
hsb: Nowy zapisk za preferowane powěsće dodać

[ctx: @title:window]
en: Composer
hsb: Wobdźěłar

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
hsb: Wobkrućenje

[ctx: @title:window]
en: Copy Messages to Folder
hsb: Powěsće do zapiska kopěrować

[ctx: @title:window]
en: Create own vCard
hsb: Moju vCard-wizitku stworić

[ctx: @title:window]
en: Details
hsb: Nadrobnosće

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity
hsb: Identitu wobdźěłać

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity "%1"
hsb: Identitu "%1" wobdźěłać

[ctx: @title:window]
en: Edit own vCard
hsb: Moju vCard-wizitku wobdźěłać

[ctx: @title:window]
en: Find Messages
hsb: Powěsće namakać

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Settings
hsb: Podpěra za GnuPG

[ctx: @title:window]
en: Insert File
hsb: Dataju zasunyć

[ctx: @title:window]
en: Jump to Folder
hsb: Do zapiska skočić

[ctx: @title:window]
en: Move Messages to Folder
hsb: Powěsće do zapiska přesuwać

[ctx: @title:window]
en: New Identity
hsb: Nowa identita

[ctx: @title:window]
en: Notification
hsb: Skedźbnjenje na nowu póštu

[ctx: @title:window]
en: Please wait
hsb: Prošu dočakajće

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
hsb: Swójstwa zapiska %1

[ctx: @title:window]
en: Remove Tag
hsb: Etiket wotstronić

[ctx: @title:window]
en: Save File as
hsb: Dataju zawěsćić jako

[ctx: @title:window]
en: Select Contact
hsb: Kontakt wubrać

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
hsb: Archiwowy zapisk

en: A&dd...
hsb: &Dodać...

en: A&pply Filter
hsb: Filter &nałožić

en: A&vailable Tags
hsb: Móžne etikety

en: Abort Current Operation
hsb: Aktualnu operaciju přetorhnyć

en: About to send email...
hsb: Sćelu mailku...

en: Account &Settings
hsb: &Nastajenja za konto

en: Account information
hsb: Informacija wo konće

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
hsb: Konto je tuchwilu offline. Klikńće <a href="kmail:goResourceOnline">tule</a>, zo byšće online šli...</p>

en: Action Item Message
hsb: Akcijowa powěsć

en: Add
hsb: Dodać

en: Add Charset:
hsb: Kodowanje dodać:

en: Add Favorite Folder...
hsb: Nowy zapisk za preferowane powěsće...

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
hsb[0]: Dataju jako &přiwěšk dodać
hsb[1]: Dataji jako &přiwěškaj dodać
hsb[2]: Dataje jako &přiwěški dodać
hsb[3]: Dataje jako &přiwěški dodać

en: Add Followup Reminder...
hsb: Dopomnjenku za dopósłanje dodać ...

en: Add Mail Account...
hsb: Konto dodać...

en: Add Markup Plain Text
hsb: Atributy jako prosty tekst

en: Add New Tag...
hsb: Nowy etiket dodać...

en: Add Note...
hsb: Přispomnjenje dodać...

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
hsb[0]: Link k powěsći dodać
hsb[1]: Linkaj k powěsći dodać
hsb[2]: Linki k powěsći dodać
hsb[3]: Linki k powěsći dodać

en: Add a new identity
hsb: Nowu identitu dodać

en: Add as &Attachment
hsb: Jako &přiwěšk dodać

en: Add as &Inline Image
hsb: Jako &inline-wobraz dodać

en: Add new tag
hsb: Etiket dodać

en: Add new tag...
hsb: Nowy etiket dodać...

en: Add to Address Book
hsb: Dodać do adresnika

en: Add to Existing Contact
hsb: K eksistowacemu kontaktej dodać

en: Add...
hsb: Dodać...

en: Added maildir support
hsb: Podpěra za maildir

en: Address type:
hsb: Družina adresy:

en: Allow deleting messages without confirmation
hsb: Powěsće zničić bjez wobkrućenja

en: Allow messages to load external references from the Internet
hsb: Powěsćam dowolić, e&ksterne linki z interneta začitać

en: Allow to start specific folder
hsb: W specifiskim zapisku započeć

en: Always
hsb: Přeco

en: Always send
hsb: Přeco pósłać

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
hsb: Druhi mejlowy program je so namakał. Chceće daty z njeho importować?

en: Anti-virus support
hsb: Podpěra za antiwirusowe programy

en: Append S&ignature
hsb: Dodaj &signaturu

en: Appl&y All Filters
hsb: Wšitke filtry &nałožić

en: Apply &to:
hsb: Nałožić &na:

en: Apply All Filters
hsb: Wšitke filtry nałožić

en: Apply Filters on Folder
hsb: Filtry na zapisk nałožić

en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
hsb: Filtry na zapisk nałožić a wšitke jeho podzapiski

en: Archive all subfolders
hsb: Wšitke podzapiski archiwować

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
hsb: Archiwowy zapisk njedefinowany. Prošu přepruwujće nastajenja za konto %1

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
hsb: Chceće woprawdźe papjernik wuprózdnić?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
hsb: Chceće woprawdźe wšitke stare powěsće zničić?

en: As Attachment
hsb: Jako přiwěšk

en: As icons
hsb: Jako piktogramy

en: As list
hsb: Jako lisćinu

en: Ask
hsb: So woprašeć

en: Ask Before Sending
hsb: Před pósłanjom so woprašeć

en: Attach Folder
hsb: Zapisk připowěsnyć

en: Attach my vCard to message
hsb: Moju vCard-wizitku k powěsći dodać

en: Attachment Word:
hsb: Słowo za přiwěški:

en: Attachment name can't be empty
hsb: Mjeno přiwěška njemóže być prózdne

en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
hsb: Powěsće awtomatisce dešifrować za wobhladanje

en: Auto Resize Image
hsb: Wulkosć wobraza awtomatisce připrawić

en: Autocorrection
hsb: Awtomatiska korektura

en: Autocorrection language:
hsb: Rěč za awtokorekturu:

en: Automatically save the message at this specified interval
hsb: Powěsć awtomatisce w tutych interwalach zawěsćić

en: Autosave Message Failed
hsb: Awtomatiske zawěsćenje powěsće njeje so poradźiło

en: Autosave interval:
hsb: Wotstawk mjez awtomatiskimaj zawěsćenjomaj:

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
hsb: Z BZ2 komprimowany tar-archiw (.tar.bz2)

en: Before sending:
hsb: Před pósłanjom:

en: Beta testing of PGP 6 support
hsb: Beta-testowanje podpěry za PGP 6

en: Bookmark This Link
hsb: Tutón wotkaz jako zapołožku zawěsćić

en: Browser
hsb: Čušlawa (browser)

en: Bug fixes
hsb: Wotstronjenje zmylkow

en: C&ustom format:
hsb: &Postajeny format:

en: Cancel
hsb: Přetorhnyć

en: Cannot copy item. %1
hsb: Njemóžach element kopěrować. %1

en: Cannot get search result. %1
hsb: Njemóžach wuslědk dóstać. %1

en: Cannot move message. %1
hsb: Njemóžu powěsć přesunyć. %1

en: Cannot move messages.
hsb: Njemóžu powěsće přesunyć.

en: Certificate Manager
hsb: Rjadowanje certifikatow

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
hsb: Změna globalneho HTML-postajenja přerjaduje wšitke rjadowanja jednotliwych zapiskow.

en: Charset
hsb: Kodowanje pisma

en: Check &Mail
hsb: Pohladaj za &póštu

en: Check Before Send Plugins
hsb: Zašćěpki za přepruwowanje před pósłanjom

en: Check Mail
hsb: Pohladaj za póštu

en: Check Mail In
hsb: Pohladaj za póštu w

en: Check mail on startup
hsb: Póštu při startowanju přepruwować

en: Check spelling
hsb: Prawopis přepruwować

en: Check spelling before send
hsb: Prawopis přepruwować před pósłanjom

en: Cl&ean Spaces
hsb: &Zbytne mjezoty zničić

en: Clear Selection
hsb: Wuzwolenje zběhnyć

en: Close Composer
hsb: Wobdźěłar začinić

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
hsb: Samostatne powěsćowe wokno po wotmołwje abo dopósłanju začinić

en: Close to quota threshold:
hsb: Hač ke kóncej přidźěleneho městna:

en: Collapse all threads in the current folder
hsb: Zesćaha wšitke skupiny w aktualnym zapisku

en: Collapse the current thread or group
hsb: Sćehnje aktualnu diskusiju abo skupinu

en: Colors
hsb: Barby

en: Composer
hsb: Wobdźěłar

en: Composer Plugins
hsb: Zašćěpki za pisanje

en: Compressed Zip Archive (.zip)
hsb: Komprimowany Zip-archiw (.zip)

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
hsb: Přiwěški

en: Configure &Filters...
hsb: Kon&figuracija filtrow...

en: Configure &Notifications...
hsb: &Zdźělenki připrawić ...

en: Configure Completion...
hsb: Wudospołnjenje připrawić...

en: Configure KMail...
hsb: KMail &připrawić...

en: Configure Unified Mailbox
hsb: Unified Mailbox &připrawić...

en: Configure shortcut
hsb: Skrótšenku připrawić

en: Confirm &before send
hsb: So &před pósłanjom prašeć

en: Contact modified successfully
hsb: Kontakt wuspěšnje změnjeny

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
hsb: Wobsydnik kontakta

en: Copy Message | Copy %1 Messages
hsb[0]: %1 powěsć kopěrować
hsb[1]: %1 powěsći kopěrować
hsb[2]: %1 powěsće kopěrować
hsb[3]: %1 powěsćow kopěrować

en: Copy Message To...
hsb: Kopěruj powěsće do...

en: Copy Message to Folder
hsb: Kopěruj powěsće do zapiska

en: Copying messages canceled.
hsb: Kopěrowanje powěsćow přetorhnjene.

en: Copying messages failed.
hsb: Njemóžach powěsće kopěrować.

en: Copying messages...
hsb: Kopěruju powěsće...

en: Core developer
hsb: Hłowny programowar

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
hsb: Njemóžach certifikatowy manager startować. Prošu přepruwujće, hač je Kleopatra prawje instalowana.

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
hsb: Njemóžach kontowy rjadowak startować. Prošu přepruwujće, hač je AccountWizard prawje instalowany.

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
hsb: Njemóžach importowy manager startować. Prošu přepruwujće swoju instalaciju.

en: Could not start the import wizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
hsb: Njemóžach importowy manager startować. Prošu přepruwujće, hač je ImportWizard korektnje instalowany.

en: Create Follow Up Reminder...
hsb: Dopomnjeńku stworić za dopósłanje...

en: Create...
hsb: Stworić...

en: Crypto support
hsb: Podpěra za kryptografiju

en: Cryptography
hsb: Šifrowanje

en: Custom Account...
hsb: Hinaše konto...

en: Custom Templates
hsb: Moje šablony

en: Customize accounts order...
hsb: Porjad kontow připrawić...

en: Cut Message | Cut %1 Messages
hsb[0]: %1 powěsć wutřihać
hsb[1]: %1 powěsći wutřihać
hsb[2]: %1 powěsće wutřihać
hsb[3]: %1 powěsći wutřihać

en: D&ictionary:
hsb: S&łownik:

en: Date
hsb: Datum

en: Date Display:
hsb: Pokazowanje datuma:

en: Decrease tag priority
hsb: Prioritu etiketa znižić

en: Defa&ult send method:
hsb: &Normalna metoda pósłanja:

en: Defaul&t domain:
hsb: S&tandardna domena:

en: Default aggregation:
hsb: Standardna agregacija:

en: Default forwarding type:
hsb: Standardne wašnje dopósłanja:

en: Default theme:
hsb: Standardna tema:

en: Define custom mime header fields:
hsb: Definuj swoje pólka za MIME-hłójčki:

en: Delayed Messages...
hsb: Čakace powěsće...

en: Delete Folder
hsb: Zapisk zničić

en: Delete Message
hsb: Powěsć zničić

en: Delete Messages
hsb: Powěsće zničić

en: Delete Search
hsb: Pytanje wumazać

en: Delete T&hread
hsb: Diskusiju z&ničić

en: Delete an entire thread
hsb: Cyłu diskusiju zničić

en: Delete messages without confirmation
hsb: Powěsće zničić bjez wobkrućenja

en: Deleting and moving messages to trash...
hsb: Wumazam a přesuwam powěsće do papjernika...

en: Deleting messages
hsb: Wumazanje powěsćow

en: Deleting messages canceled.
hsb: Zničenje powěsćow přetorhnjene.

en: Deleting messages failed.
hsb: Njemóžach powěsće zničić.

en: Deleting messages...
hsb: Zniču powěsće...

en: Deleting or moving messages to trash canceled.
hsb: Přesuwanje powěsćow do papjernika přetorhnjene.

en: Deleting or moving messages to trash failed.
hsb: Njemóžach powěsće do papjernika přesunyć abo zničić.

en: Deny
hsb: Wotpokazać

en: Deta&iled new mail notification
hsb: Detajlowane skedźbnjenje na nowu póštu

en: Detect Automatically
hsb: Awtomatisce zwěsćić

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
hsb: Słownik njeje so namakał. Prošu prepruwujće, zo sce korektny słownik nastajili.

en: Display KMail's Welcome Page
hsb: KMailowu powitansku stronu pokazać

en: Do not Loop
hsb: Nic znowa započeć

en: Do you really want to remove this %1 identity? | Do you really want to remove these %1 identities?
hsb[0]: Chceće woprawdźe tutu %1 identitu zničić?
hsb[1]: Chceće woprawdźe tutej %1 identiće zničić?
hsb[2]: Chceće woprawdźe tute %1 identity zničić?
hsb[3]: Chceće woprawdźe tute %1 identitow zničić?

en: Do you want to remove forward prefix?
hsb: Chceće prefiks za dopósłanje wotstronić?

en: Do you want to remove reply prefix?
hsb: Chceće prefiks za dopósłanje wotstronić?

en: Do you want to remove tag '%1'?
hsb: Chceće etiket '%1' wotstronić?

en: Do you want to remove this attachment word?
hsb: Chceće tute klučowe słowo za přiwěški wotstronić?

en: Do you want to remove this email address?
hsb: Chceće tutu emailowu adresu wotstronić?

en: Do you want to remove this selected charset?
hsb: Chceće tute kodowanje pisma wotstronić?

en: Do you want to save the message for later or discard it?
hsb: Chceće powěsć preč ćisnyć abo ju za pozdźišo zawěsćić?

en: Documentation
hsb: Dokumentacija

en: Documentation, still active
hsb: Dokumentacija, přeco hišće

en: Don't send
hsb: Nic pósłać

en: Done
hsb: Hotowo

en: E&mpty Trash
hsb: Pa&pjernik wuprózdnić

en: E&nable detection of missing attachments
hsb: Falowanje přiwěškow zwěsćić

en: E&xclude important messages from expiry
hsb: Wažnym powěsćam spadnyć njedać

en: E-mails Scams
hsb: Emailowe wobšudniki

en: Edit "Out of Office" Replies...
hsb: Awtomatiske wotmołwy njepřitomnosće wobdźěłać...

en: Edit Note...
hsb: Zapisk wobdźěłać...

en: Edit Search...
hsb: Pytanje wobdźěłać...

en: Edit contact...
hsb: Kontakt wobdźěłać...

en: Edit...
hsb: Wobdźěłać...

en: Editor Plugins
hsb: Wobdźěłar teksta

en: Email Address
hsb: Emailowa adresa

en: Email Address:
hsb: Emailowa adresa:

en: Email a&liases:
hsb: &emailowe aliasy:

en: Empty Trash
hsb: Papjernik wuprózdnić

en: Empty local &trash folder on program exit
hsb: Papjernik wu&próznić, hdyž so program wopušći

en: Empty the local trash folder on program exit
hsb: Lokalny papjernik wupróznić, hdyž so program wopušći

en: Enable Undo Send
hsb: Wróćo zwołanje pósłanja zmóžnić

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
hsb: Na postajenej šěrokosći awtomatisce linku łamać

en: Enable system tray icon
hsb: Systemowu wotkładku wužiwać

en: Encrypt
hsb: Šifrowanje

en: Encrypted Messages
hsb: Šifrowane powěsće

en: Enter charset:
hsb: Zapodaj kodowanje:

en: Enter new forward prefix:
hsb: Zapodajće nowy dopósłanski prefiks:

en: Enter new key word:
hsb: Zapodajće nowe klučowe słowo:

en: Enter new reply prefix:
hsb: Zapodaj nowy prefiks za wotmołwy:

en: Exceptions
hsb: Wuwzaća

en: Expand all threads in the current folder
hsb: Zrozćaha wšitke skupiny w aktualnym zapisku

en: Expand the current thread or group
hsb: Rozćehnje aktualnu diskusiju abo skupinu powěsćow

en: Expire
hsb: Stare zwumjetać

en: Expire Folder
hsb: Zapisk won ćisnyć

en: Expire Old Messages?
hsb: Chceće woprawdźe wšitke stare powěsće zničić?

en: Expire...
hsb: Zestarjene zwumjetać...

en: Export to PDF
hsb: Jako PDF eksportować

en: Export to PDF...
hsb: Jako PDF eksportować...

en: External editor was started.
hsb: Eksterny wobdźěłar je so startował.

en: F&older
hsb: &Zapisk

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
hsb: Njemóžu awtomatisce zawěsćenu dataju %1 wočinić.
    Přičina: %2

en: Filter &Log Viewer...
hsb: &Filtrowy protokol wobhladać...

en: Filter on &Cc...
hsb: Fil&ter nałožić na adresata kopije...

en: Filter on &From...
hsb: &Filter na wotpósłarja nałožić...

en: Filter on &Subject...
hsb: Filter nałožić na &temu...

en: Filter on &To...
hsb: Fil&ter nałožić na adresata ...

en: Filter on Mailing-&List...
hsb: Fi&lter na lisćinu nałožić...

en: Filter on Mailing-List %1...
hsb: Lisćinu %1 filtrować...

en: Filter on Mailing-List...
hsb: Lisćinu filtrować...

en: Filtering message %1 of %2
hsb: Filtruju powěsć %1 z %2

en: Filtering messages
hsb: Filtrowanje powěsćow

en: Fixed Width Font
hsb: Pismo z krutej šěrokosću

en: Fixed widget styles
hsb: Widgety z krutej šěrokosću

en: Focus on First Folder
hsb: Fokus na prěnim zapisku

en: Focus on Last Folder
hsb: Fokus na poslednim zapisku

en: Focus on Next Folder
hsb: Fokus na přichodnym zapisku

en: Focus on Next Message
hsb: Fokus na přichodnej powěsći

en: Focus on Previous Folder
hsb: Fokus na prjedawšim zapisku

en: Focus on Previous Message
hsb: Fokus na prjedawšej powěsći

en: Folder List
hsb: Lisćina zapiskow

en: Folder Tooltips
hsb: Tooltips za zapiski

en: Folder holds a mailing list
hsb: Zapisk je za mejlowu lisćinu

en: Folder name not defined.
hsb: Mjeno zapiska njedefinowane.

en: Folders
hsb: Zapiski

en: Followup Reminder Messages...
hsb: Dopomnjenki za dopósłanje...

en: Fonts
hsb: Pisma

en: For&ward Subject Prefixes
hsb: &Temowe prefiksy dopósłać

en: Form
hsb: Formular

en: Former co-maintainer
hsb: Prjedawši sobuzastarowar

en: Former core developer
hsb: Prjedawši hłowny programowar

en: Former maintainer
hsb: Prjedawši zastaraćel

en: Forward Prefix:
hsb: Prefiks za dopósłanje:

en: Forward To...
hsb: Dopósłać na ...

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details...)</a>
hsb: Sym móžne adresy za phishing zwěsćił <a href="phishingdetails">(nadrobnosće...)</a>

en: From
hsb: Wot

en: Full message
hsb: Dospołna powěsć

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
hsb: Z gzip komprimowany tar-archiw (.tar.gz)

en: General
hsb: Powšitkownje

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
hsb: Powšitkownje

en: Generate a new key pair
hsb: Nowy por klučow generować

en: Generating new key pair...
hsb: Generuju nowy por klučow...

en: GnuPG Settings...
hsb: Nastajenja za GnuPG

en: GnuPG support
hsb: Podpěra za GnuPG

en: Go to Archive
hsb: Do archiwa hić

en: Go to the next folder with unread messages
hsb: Dźi k přichodnemu zapiskej z nječitanymi powěsćemi

en: Go to the next message
hsb: Dźi k přichodnej powěsći

en: Go to the next unread message
hsb: Dźi k přichodnej nječitanej powěsći

en: Go to the next unread text
hsb: Dźi k přichodnemu nječitanemu tekstej

en: Go to the previous folder with unread messages
hsb: Dźi k prjedawšemu zapiskej z nječitanymi powěsćemi

en: Go to the previous message
hsb: Dźi k prjedawšej powěsći

en: Go to the previous unread message
hsb: Dźi k prjedawšej nječitanej powěsći

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
hsb: Dźi k přichodnemu nječitanemu &tekstej

en: Grammar Checker Plugins
hsb: Zašćěpki za přepruwowanje gramatiki

en: HTML Messages
hsb: HTML-powěsće

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
hsb: Pozadk HTML-statusoweho paska - HTML-powěsć

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
hsb: Pozadk HTML-statusoweho paska - Žana HTML-powěsć

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
hsb: Pismo HTML-statusoweho paska - HTML-powěsć

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
hsb: Pismo HTML-statusoweho paska - Žana HTML-powěsć

en: HTML Toolbar
hsb: Nastrojowy pas za HTML

en: Header Style Plugins
hsb: Zašćěpki za hłójčki

en: Headers
hsb: Hłójčki

en: Hide attachment list
hsb: Lisćinu přiwěškow chować

en: Hide menu bar
hsb: Menijowy pas chować

en: INS
hsb: ZASUN

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
hsb: &Nječitane:

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
hsb: &Normalny:

en: Identity Name
hsb: Mjeno identity

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
hsb: Identita njeje so namakała. Prošu prepruwujće, zo sce korektnu identitu nastajili.

en: Ignore
hsb: Ignorować

en: Image
hsb: Wobraz

en: Import/Export KMail Data...
hsb: Daty KMaila importować/eksportować...

en: Important Message
hsb: Wažna powěsć

en: Important changes since last version:
hsb: Wažne změny w tutej wersiji:

en: Impossible to send email
hsb: Njemóžu mejlki pósłać

en: Improve 'Mark Message as' popup menu
hsb: Wuskakowaty meni 'Powěsć markěrować' polěpšić

en: Increase tag priority
hsb: Prioritu etiketa zwyšić

en: Initiating sending process...
hsb: Iniciěruju pósłanje...

en: Insert
hsb: Zasunyć

en: Insert Signature At C&ursor Position
hsb: Signaturu na poziciji pisanja zasunyć

en: Insert clipboard text as attachment
hsb: Tekst ze zapisnika jako přiwěšk dodać

en: Insert the signature above any quoted text
hsb: Signaturu nad citowanym tekstom zasunyć

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
hsb[0]:  mjeńšina
hsb[1]:  mjeńšinje
hsb[2]:  mjeńšiny
hsb[3]:  mjeńšin

en: Invalid Attachment Name
hsb: Njekorektne mjeno přiwěška

en: Invalid Email Address
hsb: Njekorektna emailowa adresa

en: Invalid Email Alias "%1"
hsb: Njekorektny emailowy alias "%1"

en: Invalid header
hsb: Njekorektna hłójčka

en: Invitations
hsb: Přeprošenja

en: Invoke Handler
hsb: Handler zwołać

en: Japanese language support
hsb: Podpěra za japanšćinu

en: Jump to First Unread Message
hsb: Dźi k prěnjej nječitanej powěsći

en: Jump to Folder...
hsb: Do zapiska skočić...

en: Jump to Last Selected Message
hsb: Dźi k poslednjej nječitanej powěsći

en: Jump to Newest Message
hsb: Dźi k najnowšej powěsći

en: Jump to Oldest Message
hsb: Dźi k najstaršej powěsći

en: Jump to original folder
hsb: Do originalneho zapiska hić

en: KDE Email Client
hsb: KDE emailowy program

en: KMail &Introduction
hsb: Zawod do KMa&ila

en: KMail Error
hsb: Zmylk w kmailu

en: KMail has many powerful features that are described in the <a href='help:/kmail2/index.html'>documentation</a>.
hsb: KMail ma wjele mócnych swójstwow, kiž so w <a href='help:/kmail2/index.html'>dokumentaciji</a> wopisuja.

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
hsb: Kmail je tuchwilu offline. Klikńće <a href="kmail:goResourceOnline">tule</a>, zo byšće online šli...</p>

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
hsb: KMail je tuchwilu offline. Kak chceće pokročować?

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
hsb: KMail je offline; wšitke syćowe nadawki su zastajene

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
hsb: KMail je online; wšitke syćowe nadawki so pokročuja

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
hsb: KMail je online; wšitke syćowe nadawki so pokročuja, hdyž so syćowy zwisk namaka

en: KMail is the email client by KDE. It is designed to be fully compatible with Internet mailing standards including IMAP, POP3 and SMTP.
hsb: KMail je mejlowy program KDE. Je so koncipował, zo by dospołnje kompatibelny był ze standardami za internetne mejlowanje kaž IMAP, POP3 a SMTP.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
hsb: KMail njeje žanu mejlowu lisćinu namakał w tutym zapisku.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
hsb: KMail njeje mejlowu lisćinu połnje spóznał. Prošu zapodajće adresy z ruku.

en: Key Generation Error
hsb: Zmylk při generowanju klučow

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
hsb: Do manualneho přepruwowanja mailkow přiwzać

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
hsb: Offline stajić, hdyž so KMail zakónči

en: Last Search
hsb: Poslednje pytanje

en: List Archives
hsb: Archiwy naličić

en: List Help
hsb: Pomoc za lisćiny

en: Load E&xternal References
hsb: E&ksterne wotkazy začitać

en: Load External References
hsb: Eksterne wotkazy začitać

en: Locali&zed format (%1)
hsb: &Lokalizowany format (%1)

en: Long folder list
hsb: Detajlowana lisćina zapiskow

en: Lose Formatting
hsb: Zhubjenje formatowanja

en: Lose the formatting?
hsb: Smě so formatowanje zhubić?

en: M&ove Thread to Trash
hsb: Diskusiju do &papjernika sunyć

en: Mailing List Name: %1
hsb: Mjeno emailoweje lisćiny: %1

en: Mailing list description:
hsb: Wopisanje mejloweje lisćiny:

en: Main Toolbar
hsb: Hłowny nastrojowy pas

en: Maintainer
hsb: Zastaraćel

en: Mar&k Message
hsb: Powěsć mar&kěrować

en: Mar&k selected message as read after
hsb: Wubranu powěsć markěrować jako čitanu po

en: Mark &Thread
hsb: &Diskusiju markěrować

en: Mark Thread as &Action Item
hsb: Powěsć markěrować jako &akcijowy element

en: Mark Thread as &Important
hsb: Diskusiju markěrować jako &wažnu

en: Mark Thread as &Read
hsb: &Diskusiju markěrować jako čitanu

en: Mark all messages in the selected thread as unread
hsb: Wšitke powěsće we wubranej diskusiju mar&kěrować jako nječitane

en: Maximum Attachment Size:
hsb: Maksimalna wulkosć přiwěška:

en: Maximum recent addresses retained:
hsb: Maksimalna ličba wobchowanych adresow:

[ctx: Menu item]
en: Encoding
hsb: Kodowanje

en: Message
hsb: Powěsć

en: Message Body
hsb: Hłowny dźěl powěsće

en: Message Disposition Notifications
hsb: Zdźělenki wo zničenju powěsćow

en: Message From &Template
hsb: Nowa powěsć ze šablony

en: Message List
hsb: Lisćina powěsćow

en: Message List - Action Item Messages
hsb: Lisćina powěsćow - akcijowe powěsće

en: Message List - Important Messages
hsb: Lisćina powěsćow - wažne powěsće

en: Message List - Unread Messages
hsb: Lisćina powěsćow - nječitane powěsće

en: Message Tag: %1
hsb: Etiket za powěsć: %1

en: Message Tags
hsb: Etikety (tags) powěsće

en: Message Viewer
hsb: Wobhladowar powěsće

en: Message Window
hsb: Wokno za powěsće

en: Message template for forward
hsb: Powěsćowa šablona za dopósłanje

en: Message template for new message
hsb: Šablona za nowu powěsć

en: Message template for reply
hsb: Powěsćowa šablona za wotmołwu

en: Message template for reply to all
hsb: Powěsćowa šablona za wotmołwu wšěm

en: Message will be encrypted
hsb: Powěsć budźe šifrowana

en: Message will be signed
hsb: Powěsć budźe podpisana

en: Message will not be encrypted
hsb: Powěsć njebudźe šifrowana

en: Message will not be signed
hsb: Powěsć njebudźe podpisana

[ctx: Message->]
en: &Forward
hsb: &Dopósłać

[ctx: Message->]
en: &Reply
hsb: &Wotmołwić

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
hsb: Mejlowa &lisćina

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
hsb: Do&pósłać...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
hsb: Jako &přiwěšk...

en: Messages archived
hsb: Powěsće archiwowane

en: Messages copied successfully.
hsb: Powěsće wuspěšnje kopěrowane.

en: Messages deleted successfully.
hsb: Powěsće wuspěšnje zničene.

en: Messages moved successfully.
hsb: Powěsće wuspěšnje přesunjene.

en: Messages moved to trash or deleted successfully
hsb: Powěsće wuspěšnje do papjernika přesunjene abo zničene

en: Messages moved to trash successfully.
hsb: Powěsće wuspěšnje do papjernika přesunjene.

en: Misc
hsb: Wšelakore

en: Mod&ify...
hsb: Z&měnić...

en: Modify the selected identity
hsb: Wubranu identitu wobdźěłać

en: Modify...
hsb: Změnić...

en: More...
hsb: Wjace...

en: Move Message | Move Messages
hsb[0]: Přesuwam powěsć
hsb[1]: Přesuwam powěsći
hsb[2]: Přesuwam powěsće
hsb[3]: Přesuwam powěsće

en: Move Message To...
hsb: Suń powěsće do...

en: Move Message to Folder
hsb: Suń powěsće do zapiska

en: Move To Trash
hsb: Do papjernika sunyć

en: Move message to trashcan
hsb: Powěsć do papjernika sunyć

en: Move thread to trashcan
hsb: Diskusiju do papjernika sunyć

en: Move to Trash
hsb: Do papjernika sunyć

en: Moved all messages to the trash
hsb: Sym wšitke powěsće do papjernika sunył

en: Moving messages
hsb: Přesuwam powěsće

en: Moving messages canceled.
hsb: Přesunjenje powěsćow přetorhnjene.

en: Moving messages failed.
hsb: Njemóžach powěsće přesunyć.

en: Moving messages to trash canceled.
hsb: Přesuwanje powěsćow do papjernika přetorhnjene.

en: Moving messages to trash failed.
hsb: Njemóžach powěsće do papjernika přesunyć.

en: Moving messages to trash...
hsb: Přesuwam powěsće do papjernika...

en: Moving messages...
hsb: Přesuwam powěsć...

en: Name of the attachment:
hsb: Mjeno přiwěška:

en: Network connection detected, all network jobs resumed
hsb: Syćowy zwisk je so namakał, wšitke syćowe nadawki so pokročuja

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
hsb: Žadyn syćowy zwisk. Informacija wo zapisku njehodźi so aktualizować.

en: Never
hsb: Ženje

en: Never Automatically
hsb: Ženje awtomatisce

en: New AddressBook Contact...
hsb: Nowy kontakt w adresniku...

en: New Mail Notification
hsb: Skedźbnjenje na nowu póštu

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
hsb: Notifier Agent za nowu mejlku njeje so registrował. Prošu wobroćće so na swojeho administratora.

en: New Message From &Template
hsb: Nowa powěsć wot šablony

en: New Message To...
hsb: Nowa powěsć na...

en: New Message t&o Mailing-List...
hsb: N&owa powěsć emailowej lisćinje...

en: New Message to Recipients...
hsb: Nowa powěsć adresatam...

en: New Messages
hsb: Nowe powěsće

en: New Messages In
hsb: Nowe powěsće w

en: New message list and new folder tree
hsb: Nowa lisćina powěsćow a nowy zapiskowy štom

en: Next &Unread Message
hsb: Přichodna nj&ečitana powěsć

en: Next Selected Folder
hsb: Přichodny wubrany zapisk

en: Next Unread &Folder
hsb: Přichodny nječitany zapis&k

en: No Picture
hsb: Žadyn wobraz

en: No Subject
hsb: Žana tema

en: No Subject Specified
hsb: Žana tema podata

en: No To: specified
hsb: Žadyn direktny adresat podaty

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
hsb: Nic zawěsćić

en: No autosave
hsb: Nic awtomatisce zawěsćić

en: No folder selected
hsb: Žadyn zapisk wubrany

en: No key
hsb: Žadyn kluč

en: No limit
hsb: Žana hranica

en: No messages selected.
hsb: Žane powěsće wubrane.

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
hsb: Žadyn syćowy zwisk, wšitke syćowe nadawki so zastaja

en: No unread messages in your monitored folders
hsb: Žane nječitane powěsće we Wašich wobkedźbowanych zapiskow

en: Not available
hsb: Njesteji k dispoziciji

en: Not available.
hsb: Njesteji k dispoziciji.

en: Notes/calendar integration
hsb: Integrowanje zapiskow/protyki

en: Nothing
hsb: Ničo

en: Numerous technical corrections
hsb: Tójšto techniskich porjedźenjow

en: OVR
hsb: PŘEPIS

en: Offline
hsb: Bjez zwiska

en: On All Mail Checks
hsb: Přeco, hdyž so póšta přepruwuje

en: On Manual Mail Checks
hsb: Hdyž so manuelnje póšta přepruwuje

en: Online Certificate Validation
hsb: Online-přepruwowanje certifikatow

en: Online status (unknown)
hsb: Njeznaty online-staw

en: Only check for new mail
hsb: Jenož za nowej póštu pohladać

en: Only headers
hsb: Jenož hłójčki

en: Only open composer window
hsb: Jenož wobdźěłanske wokno wočinić

en: Open &Message
hsb: Po&wěsć wočinić

en: Open &Search Folder
hsb: &Pytanski zapisk wočinić

en: Open Address Book
hsb: Adresnik wočinić

en: Open Folder: "%1"
hsb: Zapisk wočinić: "%1"

en: Open Image...
hsb: Wobraz wočinić...

en: Open Message
hsb: Powěsć wočinić

en: Open in Address Book
hsb: Wočinić w adresniku

en: Open this folder on &startup:
hsb: Tutón zapisk při startowanju wočinić:

en: OpenPGP encryption key:
hsb: OpenPGP-kluč za šifrowanje:

en: OpenPGP signing key:
hsb: OpenPGP-kluč za podpisanje:

en: Opening Autosave File Failed
hsb: Njmóžu awtomatisce zawěsćenu dataju wočinić

en: Organi&zation:
hsb: Organi&zacija:

en: Original author
hsb: Originalny awtor

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
hsb: Originalna podpěra šifrowanja z PGP 2 a PGP 5

en: Other Actio&ns...
hsb: &Druhe akcije...

en: Outgoing Account:
hsb: Wotchadne konto:

en: Outgoing accounts (add at least one):
hsb: Wotchadne konta (znajmjeńša jedyn trěbny):

en: Outlook-compatible attachment naming
hsb: Z Outlookom kompatibelne pomjenowanje přiwěškow

en: PDF document (*.pdf)
hsb: PDF dokument (*.pdf)

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
hsb: Podpěra za PGP 6 a druhe polěpšenja šifrowanja

en: POP filters
hsb: POP-filtry

en: Paste as Attac&hment
hsb: Jako přiwěš&k zasunyć

en: Picture
hsb: Wobraz

en: Please select the folder that should be archived.
hsb: Prošu wubjerće zapisk, kiž ma so archiwować.

en: Please take a moment to fill in the KMail configuration panel at Settings->Configure KMail. You need to create at least a default identity and incoming as well as outgoing mail account.
hsb: Prošu bjerće sej wokomik za wupjelnjenje KMail-konfiguraciji w Nastajenja->Kmail připrawić. Dyrbiće znajmjeńša standardnu identitu wutworić a mejlowe konto za dóstawanje a pósłanje mejlkow.

en: Please wait . . .
hsb: Prošu dočakajće ...

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
hsb[0]: Prošu dočakajće, doniž so njeje %1 powěsć přenjesła.
hsb[1]: Prošu dočakajće, doniž so njejstej tej %1 powěsći přenjesłoj.
hsb[2]: Prošu dočakajće, doniž so njejsu te %1 powěsće přenjesli.
hsb[3]: Prošu dočakajće, doniž so njeje te %1 powěsćow přenjesło.

en: Plugins support
hsb: Podpěra za zašćěpki

en: Post New Message
hsb: Nowu powěsć pósłać

en: Post to List
hsb: Na lisćinu pósłać

en: Pr&epend Signature
hsb: Dodaj &signaturu prědku

en: Prefer &HTML to Plain Text
hsb: &HTML porno prostemu tekstej preferować

en: Prefer HTML to plain text
hsb: HTML porno prostemu tekstej preferować

en: Preferred handler:
hsb: Preferowany handler:

en: Preview
hsb: Přehladka

en: Previous Selected Folder
hsb: Prjedawši wubrany zapisk

en: Previous Unread &Message
hsb: Prjedawša nječ&itana powěsć

en: Previous Unread F&older
hsb: Prjedawši nječitany &zapisk

en: Printing
hsb: Ćišć

en: Printing Output
hsb: Output ćišćenja

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
hsb: Do ča&karnje

en: Quota
hsb: Přidźělenje

en: Quote characters
hsb: Citowanske pismiki

en: Quote original message:
hsb: Originalnu powěsć citować:

en: Quoted Text - First Level
hsb: Citowany tekst - prěnja runina

en: Quoted Text - Second Level
hsb: Citowany teksty - druha runina

en: Quoted Text - Third Level
hsb: Citowany tekst - třeća runina

en: Re&move
hsb: Z&ničić

en: Re&save as Template
hsb: Znowa zawěsćić jako ša&blonu

en: Reading
hsb: Čitanje

[ctx: Receiver of the email]
en: To
hsb: Na

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
hsb: Tute słowa jako indic wzać, zo měješe so dataja připójsnyć:

en: Recycle colors on deep &quoting
hsb: Za dalše runiny citowanja prjedawše barby &znowa wužiwać

en: Remo&ve
hsb: &Zničić

en: Remove
hsb: Wotstronić

en: Remove &Important Thread Mark
hsb: Markěrowanje diskusije jako wažneje zběhnyć

en: Remove Identity | Remove Identities
hsb[0]: Wubranu identitu wumazać
hsb[1]: Wubranej identiće wumazać
hsb[2]: Wubrane identity wumazać
hsb[3]: Wubrane identity wumazać

en: Remove Shortcut
hsb: Skrótšenku wotstronić

en: Remove selected tag
hsb: Wuzwoleny etiket wotstronić

en: Remove the selected identity
hsb: Wubranu identitu wumazać

en: Removing duplicates
hsb: Dwójne powěsće wotstronić

en: Rename
hsb: Přemjenować

en: Rename the selected identity
hsb: Wubranu identitu přemjenować

en: Repl&y Subject Prefixes
hsb: Temowy &prefiks za wotmołwu

en: Reply Prefix:
hsb: Prefiks za wotmołwy:

en: Reply Special
hsb: Wosebita wotmołwa

en: Reply To...
hsb: Wotmołwić na...

en: Reply Without &Quote...
hsb: Bje&z citowanja wotmołwić...

en: Reply to &All...
hsb: Wšě&m wotmołwić...

en: Reply to A&uthor...
hsb: &Awtorej wotmołwić...

en: Reply to Mailing-&List...
hsb: &Lisćinje wotmołwić...

en: Request Help
hsb: Wo pomoc prosyć

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
hsb: Tutu powěsć w zapisku šablonow zawěsćić. Móžeće ju potom pozdźišo wužić.

en: Resource %1 is broken.
    %2
hsb: Resursa %1 je skóncowana.
    %2

en: Restart Account
hsb: Konto znowa startować

en: Retrieval Options
hsb: Opcije za dóstawanje

en: Retrieving Folder Contents
hsb: Začitam wobsah zapiska

en: Retrieving folder properties
hsb: Wobstaram swójstwa zapiskow

en: Rich Text
hsb: RTF

en: Rich Text Editing
hsb: RTF wobdźěłać

en: S&end as Is
hsb: &Haj, pósłać kaž je

en: S/MIME Validation
hsb: S/MIME-přepruwowanje

en: Save &As...
hsb: Z&awěsćić jako...

en: Save &Distribution List...
hsb: Ro&zdźělensku lisćinu zawěsćic...

en: Save A&ttachments...
hsb: &Přiwěški zawěsćić ...

en: Save Attachments...
hsb: Přiwěški zawěsćić...

en: Save Image On Disk...
hsb: Wobraz zawěsćić na tačeli ...

en: Save Link As...
hsb: Wotkaz zawěsćić jako...

en: Save To File
hsb: Do dataje zawěsćić

en: Save as &Draft
hsb: Jako &naćisk zawěsćić

en: Save as &File
hsb: Do &dataje zawěsćić

en: Save as &Template
hsb: Zawěsćić jako ša&blonu

en: Save email as text or html file
hsb: Powěsć jako tekstowu abo html-dataju zawěsćić

en: Save email in Draft folder
hsb: Powěsć w zapisku za naćiski zawěsćić

en: Save email in Template folder
hsb: Powěsć w zapisku za šablony zawěsćić

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
hsb: Tutu powěsć w zapisku naćiskow zawěsćić. Móžeće ju potom pozdźišo wobdźěłać.

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
hsb: W aktualnej powěsći dale dele hić. Na kóncu aktualneje powěsće k přichodnej nječitanej powěsći skočić.

en: Search &only in:
hsb: Pytaj &jenož w:

en: Search Anyway
hsb: Přiwšěm pytać

en: Search complete.
hsb: Pytanje zakónčene.

en: Search failed.
hsb: Pytanje zwrěšćene.

en: Search folder &name:
hsb: Mjeno zapiska &pytać:

en: Search in &all folders
hsb: We &wšěch zapiskach pytać

en: Search stopped.
hsb: Pytanje přetorhnjene.

en: Searching...
hsb: Pytam...

en: Security Warning
hsb: Wěstotne warnowanje

en: Select
hsb: Wuzwolić

en: Select &All Messages
hsb: &Wšitke powěsće wubrać

en: Select &Recipients...
hsb: Ad&resatow wubrać...

en: Select Draft Folder
hsb: Zapisk za naćiski wubrać

en: Select First Message
hsb: Prěnju powěsć wubrać

en: Select Folder with Focus
hsb: Zapisk wubrać za fokus

en: Select Folders...
hsb: Zapiski wubrać...

en: Select Last Message
hsb: Poslednju powěsć wubrać

en: Select Message with Focus
hsb: Powěsć za fokus wubrać

en: Select Send-mail Folder
hsb: Zapisk za pósłane powěsće wubrać

en: Select Templates Folder
hsb: Zapisk za šablony wubrać

en: Select email to put in whitelist:
hsb: Wubjerć mejlku za běłu lisćinu:

en: Select specific folders:
hsb: Wěste zapiski wubrać:

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
hsb: Słownik za přepruwowanje tuteje powěsće wubrać

en: Select the number of days here
hsb: Zapodajće ličbu dnjow tule

en: Select the outgoing account to use for sending this message
hsb: Wotchadne konto za pósłanje tuteje mejlki wubrać

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
hsb: Zapisk za pósłane mejlki wubrać, hdźež so kopija tuteje powěsće zawěsći

en: Send
hsb: Pó&słać

en: Send &Later
hsb: &Pozdźišo pósłać

en: Send &Later Via
hsb: Pozdźišo pósłać pře&z

en: Send &messages in outbox folder:
hsb: Powěsće w zapisku za wotchadnu póštu pósłać:

en: Send A&gain...
hsb: Znowa pósł&ać...

en: Send As Digest
hsb: Pósłać zjimane

en: Send Confirmation
hsb: Wobkrućić

en: Send Email
hsb: Mejlku pósłać

en: Send Individually
hsb: Pósłać jako jednotliwe powěsće

en: Send Later
hsb: Pozdźišo pósłać

en: Send Now
hsb: Hnydom pósłać

en: Send Queued Messages Via
hsb: Pósćel čakace powěsće přez

en: Send picture with every message:
hsb: Wobraz z kóždej powěsću pósłać:

en: Send policy:
hsb: Pósłanje:

en: Sending Message Failed
hsb: Mejlka njeje so hodźała pósłać

en: Sending Without Confirmation
hsb: Bjez wobkrućenja pósłać

en: Sending messages
hsb: Sćelu powěsće

en: Sent Folder is not defined. Please set it before sending the mail.
hsb: Zapisk za pósłane mejlki njeje nastajeny. Prošu nastajće jón prjedy hač mejlku pósćeleće.

en: Sent-mail &folder:
hsb: Zapisk za &pósłane powěsće:

en: Serverside Subscription...
hsb: Skazanka pola serwera...

en: Set a subject for this message
hsb: Zapodajće temu za tutu powěsć

en: Set as &Default
hsb: Jako &standard postajić

en: Set as Default
hsb: Jako standard wužiwać

en: Set from Address Book
hsb: Dodać z adresnika

en: Set identity name
hsb: Mjeno identity postajić

en: Set subject of message
hsb: Temu za tutu powěsć podać

en: Set the "From:" email address for this message
hsb: Emailowu adresu za pólko "Wot:" tuteje powěsće postajić

en: Set the default forwarded message format
hsb: Format dopósłaneje powěsće postajić

en: Set the maximum number of recipients for the warning
hsb: Maksimalna ličba adresatow za skedźbnjenje

en: Set the text width for automatic word wrapping
hsb: Šěrokosć za awtomatiske łamanje teksta postajić

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
hsb: Tema

en: Several patches
hsb: Wšelake zapłaty

en: Short folder list
hsb: Krótka lisćina zapiskow

en: Show Favorite Folders View
hsb: Preferowany napohlad zapiskow pokazać

en: Show HTML Format
hsb: HTML-format pokazać

en: Show attachment list
hsb: Lisćinu přiwěškow pokazać

en: Show folder quick search field
hsb: Pólko za spěšne pytanje w zapisku pokazać

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
hsb: Za kóždy zapisk ličbu nowych powěsćow pokazać

en: Show full path for folders
hsb: Połny puć zapiskow pokazać

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search... <%1>
hsb: Pytać... <%1>

en: Show unread email in Taskbar
hsb: Nječitane mejlki w pasku nadawkow pokazać

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
hsb:  Linka: %1

en: Sign
hsb: Podpis

en: Signature
hsb: Signatura

en: Smart for&mat (%1)
hsb: &Mudry format (%1)

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
hsb: Někajki zapisk za identitu (hižo) njeeksistuje. Tuž so standardne zapiski wužiwaja.

en: Some of the new features in this release of KMail include:
hsb: Někotre z nowych wěcow w tutym wudaću KMail su:

en: Specify e&ditor:
hsb: &Podaj editor:

en: Spellcheck: off
hsb: Prawopisna kontrola: hasnjena

en: Spellcheck: on
hsb: Prawopisna kontrola: zaswěćena

en: Spellchecker
hsb: Prawopisny program

en: Sta&ndard format (%1)
hsb: &Normalny format (%1)

en: Standard Templates
hsb: Standardne šablony

en: Start minimized to tray
hsb: Minimizowany we wotkładce startować

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
hsb: Archiw

en: Starting...
hsb: Startuju..

en: Status:
hsb: Staw:

en: Subscribe to List
hsb: Lisćinu skazać

en: Summary for %1
hsb: Zjeće za %1

en: Sync All
hsb: Wšo synchronizować

en: System Tray
hsb: Systemowa wotkładka

en: System tray notification
hsb: Zdźělenka w systemowym kašćiku

en: Ta&g Settings
hsb: Nastajenja eti&ketow

en: Tag not Found
hsb: Njejsym etiket namakał

en: Templates
hsb: Šablony

en: Text Conversion Plugins
hsb: Zašćěpki za konwertowanje teksta

en: Text Direction Toolbar
hsb: Nastrojowy pas za směr teksta

en: Thank you,
hsb: Wutrobny dźak,

en: The KDE Mail Client
hsb: KDE emailowy program

en: The KMail Team
hsb: KDE team

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
hsb: W dataji su wjacore powěsće. Jenož prěnja powěsć so pokazuje.

en: The file does not contain a message.
hsb: W tutej dataji njeje žana powěsć.

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
hsb: Powěsć, kotruž sće napisali, po zdaću naspomni připowěsnjenu dataju, ale njejsće ničo připowěsnyli.
    Chceće hišće dataju připowěsnyć?

en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by Kleopatra.
hsb: Modul pobrachuje. Prošu prepruwujće swoju instalaciju. Tutón modul so wot Kleopatry k dispoziciji staji.

en: The signature file is not valid
hsb: Signaturowa dataja njeje korektna

en: There are no unread messages
hsb: Žane nječitane powěsće

en: This charset is not supported.
hsb: Tute kodowanje so njepodpěruje.

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
hsb: Tutón zapisk %1 hodźi so jenož čitać. Prošu přepruwujće připrawjenje konta %2.

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
hsb: Za kóždu wotpósłanu powěsć so tuta lisćina wot horjeka za kodowanjom ze wšěmi trěbnymi pismikami přepruwuje.

en: To: field is empty. Send message anyway?
hsb: Njejsće direktneho adresata podali. Mam powěsć přiwšěm pósłać?

en: Toggle Message Tag: %1
hsb: Etiket zaswěćić/hasnyć: %1

en: Toggle rich text editing mode
hsb: RTF-modus zaswěćić/hasnyć

en: Too many recipients
hsb: Přewjele adresatow

en: Tools Plugins
hsb: Zašćěpki za pomhadła

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
hsb: Transport njeje so namakał. Prošu prepruwujće, zo sce korektny emailowy transport nastajili.

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
hsb: Zaswěćće tutu opciju, zo by Outlook(tm) mjena přiwěškow rozumił, kiž wobsahuje njejendźelske pismiki

en: URL for mailing list posting:
hsb: URL za pósłanje mejlowej lisćinje:

en: Unable to create folder. %1
hsb: Njemóžu zapisk stworić. %1

en: Unable to start ImportWizard
hsb: Njemóžach ImportWizard startować

en: Unable to start account wizard
hsb: Njemóžach AccountWizard startować

en: Unable to start import wizard
hsb: Njemóžach ImportWizard startować

en: Uncompressed Archive (.tar)
hsb: Njekomprimowany archiw (.tar)

en: Undefined Encryption Key
hsb: Njedefinowany šifrowanski kluč

en: Undefined Signing Key
hsb: Njedefinowane podpisowanski kluč

en: Undo send
hsb: Pósłanje wróćo zwołać

en: Unread Message
hsb: Nječitana powěsć

en: Unselect All
hsb: Wuzwolenje zběhnyć

en: Unsubscribe From List
hsb: Lisćinu wotskazać

en: Unsubscribe from List
hsb: Lisćinu wotskazać

en: Usability tests and improvements
hsb: Testy wužiwajomnosće a polěpšenja

en: Usage:
hsb: Wužiwanje:

en: Use Fi&xed Font
hsb: Wužiwaj pismo z &krutej šěrokosću

en: Use HTML
hsb: Wužiwaj HTML

en: Use custom &icons
hsb: W&užiwaj specielne piktogramy

en: Use e&xternal editor instead of composer
hsb: &Eksterny editor wužiwać

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
hsb: Wužiwanje HTML w mailkach přićahuje wjace čaporowych mailkow a powjetši prawdźepodobnosć, zo nastanu wěstotne problemy.

en: Use the selected identity by default
hsb: Wubranu identitu jako standard postajić

en: User Feedback
hsb: Feedback wužiwarja

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
hsb: &Diskusiju/Skupinu sćahnyć

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
hsb: &Skupinu/Diskusiju rozćahnyć

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
hsb: Wšitke diskusije ze&sćahać

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
hsb: Wšitke diskusije z&rozćahać

en: Warn if too many recipients are specified
hsb: Skedźbnić, hdyž je přewjele adresatow

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
hsb: Etiket njehodźi so wutworić. Etiket ze samsnym mjenom hižo eksistuje.

en: We hope that you will enjoy KMail.
hsb: Nadźijamy so, zo změjeće swoje wjeselo na KMail.

en: What's next?
hsb: Što nětko?

en: When replying, do not quote any existing signature
hsb: Eksistowace signatury we wotmołwach wuwostajić

en: Whitelist:
hsb: Běła lisćina:

en: Work Offline
hsb: Offline dźěłać

en: Work Online
hsb: Online dźěłać

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
hsb: Spytajće mejlku wjacs hač %1 adresatam pósłać. Mam ju přiwšěm pósłać?

en: You did not selected a valid folder.
hsb: Njejsće korektny zapisk wubrali.

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
hsb: Njejsće temu podali. Mam powěsć přiwšěm pósłać?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
hsb: Njejsće w adresniku swoje kontaktne daty definowali.

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
hsb: Dyrbiće swoju emailowu adresu w pólku "Wot:" zapodać. Emailowa adresa měła so tež za wšě identity nastajić, hewak dyrbiće ju za kóždu powěsć zapodać.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
hsb: Dyrbiće znajmjeńša jednoho adresata podać, pak w pólko "Na:" abo jako kopiju abo slepu kopiju.

en: email
hsb: Email

[ctx: sender address field]
en: &From:
hsb: &Wot:

en: unnamed
hsb: bjez mjena

en: Ägypten and Kroupware project management
hsb: Ägypten a Kroupware managment projektow
