kmail - en to hsb translation catalogue (219 entries)

en: &Copy Email Address
hsb: Emailowu adresu &kopěrować

en: &Find in Message...
hsb: W powěsći &pytać...

en: &Import
hsb: &Importować

en: &Next Card
hsb: &Přichodna wizitka

en: &Open With '%1'
hsb: W&očinić z '%1'

en: &Open in Address Book
hsb: W&očinić w adresniku

en: &Previous Card
hsb: &Předchadna wizitka

en: &Save Message...
hsb: Powě&sć zawěsćić...

en: &Set Encoding
hsb: Kodowanje po&stajić

en: &View Source
hsb: &Pokaž žórło

en: 1 new certificate was imported. | %1 new certificates were imported.
hsb[0]: %1 nowy certifikat importowany.
hsb[1]: %1 nowej certifikataj importowanej.
hsb[2]: %1 nowe certifikaty importowane.
hsb[3]: %1 nowych certifikatow importowanych.

en: <b>Note:</b> This HTML message may contain external references to images etc. For security/privacy reasons external references are not loaded. If you trust the sender of this message then you can load the external references for this message <a href='kmail:loadExternal'>by clicking here</a>.
hsb: <b>Kedźbu:</b> Tuta HTML-powěsć móhła eksterne wotkazy wobsahować k wobrazam a pod. Z wěstotnych přičin so tajke wotkazy njezačitaja. Jeli maće dowěru k wotpósłarjej tuteje powěsće, to móžeće tute eksterne wotkazy začitać, <a href='kmail:loadExternal'>hdyž tule kliknjeće</a>.

en: <b>Note:</b> This is an HTML message. For security reasons, only the raw HTML code is shown. If you trust the sender of this message then you can activate formatted HTML display for this message <a href='kmail:showHTML'>by clicking here</a>.
hsb: <b>Kedźbu:</b> To je HTML-powěsć. Z wěstotnych přičin pokazuje so jenož HTML-kod. Hdyž maće dowěru k wotpósłarjej tuteje powěsće, móžeće formatěrowany HTML za tutu powěsć zaswěćić, <a href='kmail:showHTML'>hdyž tule kliknjeće</a>.

[ctx: @action:button]
en: Store
hsb: Zawěsćić

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
hsb: &Něšto druhe...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
hsb: W&očinić z

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
hsb: W&očinić z ...

[ctx: @title:window]
en: Details
hsb: Nadrobnosće

[ctx: @title:window]
en: Message as Plain Text
hsb: Powěsć jako prosty tekst

[ctx: @title:window]
en: Print Document
hsb: Dokument wućišćeć

[ctx: @title:window]
en: View Attachment: %1
hsb: Pokaž přiwěšk: %1

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hsb: Dataja %1 eksistuje? Chceće ju woprawdźe přepisać?

en: Add Rule...
hsb: Nowe prawidło...

en: Add new Url
hsb: URL dodać

en: Add...
hsb: Dodać...

en: Address copied to clipboard.
hsb: Adresa bu do zapisnika kopěrowana.

en: Attachments:
hsb: Přiwěški:

en: Authorize %1
hsb: %1 awtorizować

en: Authorize all Urls
hsb: Wšitke URL awtorizować

en: Authorized
hsb: Awtorizowane

en: Auto
hsb: Awtomatisce

en: Available CRL is too old.
hsb: CRL je zestarjena.

en: BCC:
hsb: Slepa kopija na:

en: BCC:
hsb: Slepa kopija na:

en: Bad signature
hsb: Podpismo njeje w porjadku

en: Bad signature.
hsb: Podpismo njeje w porjadku.

en: Blocked
hsb: Blokowane

en: CC:
hsb: Kopija na:

en: CC:
hsb: Kopija na

en: CRL not available.
hsb: CRL nimam.

en: Certificate import status:
hsb: Importowy status certifikata:

en: Choose display style of attachments
hsb: Wubjerće stil pokazowanja přiwěškow

en: Click to toggle between HTML, plain text and calendar.
hsb: Mjez HTML, prostym tekstom a protyku tam a sem šaltować

en: Configure
hsb: Připrawić

en: Copy
hsb: Kopěrować

en: Copy Email Address
hsb: Emailowu adresu kopěrować

en: Copy Image Location
hsb: Městno wobraza kopěrować

en: Copy Key
hsb: Kluč kopěrować

en: Copy Link Address
hsb: Adresu wotkaza kopěrować

en: Copy Text
hsb: Tekst kopěrować

en: DKIM Key
hsb: DKIM kluč

en: DKIM: Not signed
hsb: DKIM: Njepodpisane

en: DKIM: valid (signed by %1)
hsb: DKIM: korektne (podpisane wot %1)

en: Date:
hsb: Datum:

en: Date:
hsb: Datum:

en: Decrypt Message
hsb: &Dešifrować

en: Delete Attachment
hsb: Přiwěšk zničić

en: Description
hsb: Wopisanje

en: Details:
hsb: Nadrobnosće:

en: Different results for signatures
hsb: Wotchilne wuslědki za podpisma

en: Disable Emoticon
hsb: Emodźije hasnyć

en: Do Not Keep
hsb: Njewobchować

en: Do not ask again
hsb: Njeprašej so hišće raz

en: Do not show attachments in the message viewer
hsb: Přiwěški w powěsći samej njepokazać

en: Do you want to delete this key? | Do you want to delete these keys?
hsb[0]: Chceće tutón kluč wumazać?

en: Domain:
hsb: Domena:

en: Duplicate Rule
hsb: Prawidło duplicěrować

en: Enabled
hsb: Steji k dispoziciji

en: Encapsulated message
hsb: Zasunjena powěsć

en: Encrypted message
hsb: Šifrowana powěsć

en: Encrypted message (decryption not possible)
hsb: Šifrowana powěsć (rozšifrowanje njemóžne)

en: End of encapsulated message
hsb: Kónc zakašćikowaneje powěsće

en: End of encrypted message
hsb: Kónc šifrowaneje powěsće

en: End of signed message
hsb: Kónc podpisaneje powěsće

en: Error verifying the signature
hsb: Zmylk při přepruwowanju podpisma

en: Error: Signature not verified
hsb: Zmylk: njewerifikowana signatura

en: Execute
hsb: Wuwjesć

en: Export...
hsb: Eksportować...

en: From
hsb: Wot

en: From:
hsb: Wot:

en: From:
hsb: Wot:

en: Good signature
hsb: Dobre podpismo

en: Good signature.
hsb: Dobre podpismo.

en: Hide Details
hsb: Nadrobnosće chować

en: Import Rules
hsb: Prawidła importować

en: Import...
hsb: Importować...

en: Inserted
hsb: Zasunjeny

en: Invalid query method.
hsb: Njekorektne wašnje prašenja.

en: Invalid signature.
hsb: Podpismo njeje w porjadku.

en: KMail Error
hsb: Zmylk w kmailu

en: KMail Question
hsb: KMail prašenje

en: Keep Encryption
hsb: Šifrowanje wobchować

en: Keep Signature
hsb: Podpismo wobchować

en: Key Changed
hsb: Změnjeny kluč

en: Last Used
hsb: Posledni raz wuži so

en: Load external references
hsb: Eksterne wotkazy začitać

en: Loading message...
hsb: Čitam powěsć...

[ctx: Mail message as shown, in HTML format]
en: HTML Source
hsb: HTML-žórło

en: Message loading failed: %1.
hsb: Njemóžach powěsć začitać: %1.

en: Message not found.
hsb: Njejsym powěsć namakał

en: Message was signed by %1.
hsb: Powěsć bu podpisana wot %1.

en: Message was signed by %2 (Key ID: %1).
hsb: Powěsć bu podpisana wot %2 (klučowa ID: %1).

en: Message was signed by %2 with key %1.
hsb: Powěsć bu podpisana wot %2 z klučom %1.

en: Message was signed by %3 on %1 with key %2
hsb: Powěsć bu podpisana wot %3 na %1 z klučom %2

en: Message was signed on %1 with key %2.
hsb: Powěsć bu podpisana na %1 z klučom %2.

en: Message was signed on %1 with unknown key %2.
hsb: Powěsć bu podpisana na %1 z njeznatym klučom %2.

en: Message was signed with key %1.
hsb: Powěsć bu podpisana z klučom %1.

en: Message was signed with unknown key %1.
hsb: Powěsć bu podpisana z njeznatym klučom %1.

en: Message was signed with unknown key.
hsb: Powěsć bu z njeznatym klučom podpisany.

en: Missing signature.
hsb: Signatura pobrachuje.

en: Modify...
hsb: Změnić...

en: Move to Trash
hsb: Do papjernika sunyć

en: Next Message
hsb: Přichodna powěsć

en: No Subject
hsb: Žana tema

en: No public key to verify the signature
hsb: Žadyn zjawny kluč za přepruwowanje podpisma

en: No rules found
hsb: Žane prawidła

en: No signature found
hsb: Žane podpismo

en: No status information available.
hsb: Žana informacija wo stawje.

en: Not Signed
hsb: Njepodpisane

en: Not enough information to check signature validity.
hsb: Njedosahaca informacija za přepruwowanje podpisma.

en: Not enough information to check signature. %1
hsb: Njedosahaca informacija za přepruwowanje podpisma. %1

en: One key has been revoked.
hsb: Jedyn kluč je zběhnjeny.

en: One key has expired.
hsb: Jedyn kluč je zestarjeny.

en: Open &With...
hsb: W&očinić z ...

en: Open URL
hsb: URL wočinić

en: Open With...
hsb: Wočinić z ...

en: Opening URL...
hsb: Wočinjam URL...

en: Overwrite File?
hsb: Dataju přepisać?

en: Please wait while the message is being decrypted...
hsb: Prošu dočakajće, doniž so njeje so powěsć dešifrowała...

en: Please wait while the signature is being verified...
hsb: Prošu dočakajće, doniž so podpismo přepruwuje...

en: Previous Message
hsb: Předchadna powěsć

en: Printing mode
hsb: Modus ćišćenja

en: Priority
hsb: Priorita

en: Properties
hsb: Swójstwa

en: Reason:
hsb: Přičina:

en: Reason: %1
hsb: Přičina: %1

en: Recheck DKIM Signature
hsb: DKIM kluč hišće raz přepruwować

en: Remote Content
hsb: Zdaleny wobsah

en: Remove Key | Remove Keys
hsb[0]: Kluč wumazać
hsb[1]: &Zničić
hsb[2]: &Zničić
hsb[3]: &Zničić

en: Remove Rule
hsb: Prawidło wotstronić

en: Reply To All
hsb: Wšěm wotmołwić

en: Reply To Author
hsb: Awtorej wotmołwić

en: Reply To:
hsb: Wotmołwić na:

en: Reply to:
hsb: Wotmołwu na:

en: Rule type
hsb: Družina prawidła

en: Rule:
hsb: Prawidło:

en: Rules...
hsb: Prawidła...

en: Save &As...
hsb: Z&awěsćić jako...

en: Save All Attachments...
hsb: Wšitke powěsće zawěsćić...

en: Save As...
hsb: Zawěsćić jako ...

en: Save Attachment
hsb: Přiwěšk zawěsćić

en: Save Attachments To
hsb: Přiwěšk zawěsćić do

en: Save Message | Save Messages
hsb[0]: Powěsć zawěsćić
hsb[1]: Powěsći zawěsćić
hsb[2]: Powěsće zawěsćić
hsb[3]: Powěsće zawěsćić

en: Security:
hsb: Wěstosć:

en: Select All Text
hsb: Cyły tekst wubrać

en: Sender's mail address is not stored in the %1 used for signing.
hsb: Adresa wotpósłarja njeje so zawěsćiła w '%1',, z čimž bu podpisane.

en: Sender:
hsb: Wotpósłar:

en: Share Text...
hsb: Tekst zdźělić...

en: Show Message Structure
hsb: Strukturu powěsće pokazać

en: Show all attachments as icons. Click to see them.
hsb: Pokaže wšitke přiwěški jako piktogramy. Klikńće na nje, zo byšće je widźeli.

en: Show all attachments inline (if possible)
hsb: Pokazuje wšitke přiwěški w powěsći (jeli móžno)

en: Show attachments as suggested by sender.
hsb: Pokazuje přiwěški kaž wot wotpósłarja namjetowane.

en: Show certificate 0x%1
hsb: Pokaž certifikat 0x%1

en: Signature is valid.
hsb: Podpismo je w porjadku.

en: Signed by <a href='mailto:%1'>%1</a>.
hsb: Podpisane wot <a href='mailto:%1'>%1</a>.

en: Size
hsb: Wulkosć

en: Sorry, certificate could not be imported.
hsb: Wodajće, certifikat njehodźeše so importować.

en: Sorry, no certificates were found in this message.
hsb: Wodajć, žane certifikaty w tutej powěsći.

en: Spam Status:
hsb: Staw spama:

en: Speak Text
hsb: Tekst přečitać

[ctx: Start of warning message.]
en: Warning:
hsb: Kedźbu:

en: Status
hsb: Staw

en: Status:
hsb: Staw:

en: Subject:
hsb: Tema:

en: The KDE Mail Client
hsb: KDE emailowy program

en: The URL %1 is not valid.
hsb: URL '%1' njeje walidny.

en: The network is broken.
hsb: Syć njefunguje.

en: The signature has expired.
hsb: Podpismo hižo njepłaći.

en: The signature is valid and the key is fully trusted.
hsb: Podpismo je w porjadku a kluč je połnje dowěry hódny.

en: The signature is valid and the key is marginally trusted.
hsb: Podpismo je w porjadku a kluč trochu dowěry hódny.

en: The signature is valid and the key is ultimately trusted.
hsb: Podpismo je w porjadku a kluč dospołnje dowěry hódny.

en: The signature is valid, but the key is untrusted.
hsb: Podpismo je w porjadku a kluč njeje dowěry hódny.

en: The signature is valid, but the key's validity is unknown.
hsb: Podpismo je w porjadku, ale walidnosć kluča njehodźi so přepruwować.

en: The validity of the signature cannot be verified.
hsb: Podpismo njehodźi so přepruwować.

en: This message is encrypted.
hsb: Šifrowana powěsć

[ctx: To-field of the mailheader.]
en: To:
hsb: Na:

en: To:
hsb: Na:

en: Toggle display mode between HTML and plain text
hsb: Mjez HTML a prostym tekstom tam a sem šaltować

en: Turn on HTML rendering for this message.
hsb: Zaswěć HTML, zo by tutu powěsć čitał.

en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitations
hsb: Zaswěćće tutu opciju, zo by Outlook(c) waše wotmołwy na přeprošenja rozumił

en: Type
hsb: Družina

en: URL copied to clipboard.
hsb: URL do zapisknika kopěrowany.

en: Unable to verify: key missing.
hsb: Njemóžu přepruwować: kluč faluje.

[ctx: Unchanged mail message]
en: Raw Source
hsb:  Žórłowy tekst

en: Unknown
hsb: Njeznate

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
hsb: Njeznate

en: Unknown signature state
hsb: Njeznaty staw podpisma

en: Update DKIM key
hsb: DKIM kluč aktualizować

en: Use Fi&xed Font
hsb: Wužiwaj pismo z &krutej šěrokosću

[ctx: View->]
en: &Attachments
hsb: &Přiwěški

[ctx: View->]
en: &Headers
hsb: &Hłójčki

[ctx: View->attachments->]
en: &As Icons
hsb: jako &piktogramy

[ctx: View->attachments->]
en: &Hide
hsb: &schować

[ctx: View->attachments->]
en: &Inline
hsb: &w powěsći

[ctx: View->attachments->]
en: &Smart
hsb: &mudrje

en: Warning: The signature is bad.
hsb: Kedźbu. Podpismo njeje w porjadku.

en: [vCard]
hsb: [wizitka]

en: [vcard]
hsb: [wizitka]

en: body part
hsb: hłowny dźěl powěsće

en: certificate
hsb: certifikat

[ctx: filename for an unnamed attachment]
en: attachment.1
hsb: přiwěšk. 1

[ctx: filename for the %1-th unnamed attachment]
en: attachment.%1
hsb: přiwěšk. %1

en: resent from:
hsb: zaso pósłane wot:

en: resent to:
hsb: zaso pósłane na:

en: sender:
hsb: wotpósłar:

en: stored:
hsb: zawěsćene:

[ctx: to open]
en: Open
hsb: Wočinić

[ctx: to view something]
en: View
hsb: Napohlad

en: unknown key
hsb: njeznaty kluč
