kdelibs4 - en to hsb translation catalogue (473 entries)

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
hsb[0]: %1 strona začitana
hsb[1]: %1 stronje začitanej
hsb[2]: %1 strony začitane
hsb[3]: %1 stron začitanych

en: %1 Properties
hsb: %1 Swójstwa

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
hsb[0]: %1
    
    %2 zapołožka
hsb[1]: %1
    
    %2 zapołožce
hsb[2]: %1
    
    %2 zapołožki
hsb[3]: %1
    
    %2 zapołožkow

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'...
hsb: '%1' zawěsćić...

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
hsb: Wobrazowka %1

en: &Align:
hsb: W&usměrić:

en: &Annotations
hsb: Přispomnjenja

en: &Appearance
hsb: N&apohlad

en: &Author:
hsb: &Awtor

en: &Auto Fit
hsb: &Awtomatisce připrawić

en: &Bookmarks
hsb: &Zapołožki

en: &Browse
hsb: Čušlić

en: &Color:
hsb: &Barba:

en: &Default Font:
hsb: Stan&dardne pismo:

en: &Delete
hsb: Z&ničić

en: &Edit
hsb: &Wobdźěłać

en: &Edit...
hsb: Wo&bdźěłać...

en: &Embedded Files
hsb: Zawjazane dataj&e

en: &File
hsb: &Dataja

en: &Fonts
hsb: Pis&ma

en: &General
hsb: Powšit&kownje

en: &Go
hsb: &Dźi

en: &Help
hsb: Po&moc

en: &Import PostScript as PDF...
hsb: PostScript jako PDF &importować...

en: &Magnifier
hsb: &Powjetšaca škleńca

en: &Name:
hsb: Mjen&o:

en: &Opacity:
hsb: Tra&nsparenca:

en: &Open Pop-up Note
hsb: Wuskakowančko w&wočinić

en: &Orientation
hsb: &Orientacija

en: &Page Sizes
hsb: Wulkosće st&ronow

en: &Pen Width:
hsb: Šěrokosć &pjera:

en: &Properties
hsb: Swó&jstwa

en: &Settings
hsb: &Nastajenja

en: &Text Selection
hsb: &Tekst markěrować

en: &Tools
hsb: &Nastroje

en: &Trim Margins
hsb: Kromy při&třihać

en: &Trim View
hsb: &Napohlad připrawić

en: &Type:
hsb: &Typ:

en: &View
hsb: &Napohlad

en: &View Mode
hsb: Modus napo&hlada

en: &Width:
hsb: Šěrokosć:

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
hsb: Dataja

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
hsb: Žórło: %1

en: *|All Files
hsb: *|Wšitke dataje

en: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
hsb: <div align=center><h3>Žane přispomnjenja</h3>Za wutworjenje přispomnjenja stłóčće F6 abo wuzwolće <i>Nastroje -&gt; Přispomnjenja</i> z menija.</div>

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
hsb: <qt>Wjace hač jedyn backend za MIME typ:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Prajće, kotry ma so wužiwać:</qt>

[ctx: @action]
en: Configure Color Modes...
hsb: Barbowe modusy připrawić...

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
hsb: Geometriska forma

[ctx: @action]
en: Selection Tools
hsb: Graty za wuzwolenje

[ctx: @action]
en: Stamp
hsb: Kołk

[ctx: @action:button]
en: View
hsb: Napohlad

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As...
hsb: Zawě&sćić jako...

[ctx: @action:inmenu]
en: &View...
hsb: &Napohlad...

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
hsb: K spěšnym přispomnjenjam dodać

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
hsb: Kłok

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
hsb: Elipsa

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
hsb: Z ruku sćehnjena linija

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
hsb: Wuzběhowanje teksta

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
hsb: Inline-přispomnjenje

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
hsb: Wuskakowate přispomnjenje (pop-up)

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Rectangle
hsb: Praworóžk

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Squiggle
hsb: Kwakla

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
hsb: Runa linija

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
hsb: Přešmórnyć

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
hsb: Pisanska mašina

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
hsb: Podšmórnjenje

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
hsb: Nastajenja za přispomnjenja

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
hsb: Šěrokosć linije

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
hsb: Transparenca

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
hsb: Schować

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
hsb: Spěšne přispomnjenja

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
hsb: Wjace gratow za přispomnjenja pokazać

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
hsb: Wjetšina stronow je %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
hsb: Aktualne přispomnjenje k menijej za spěšne přispomnjenja dodać (žane přispomnjenje wuzwolene)

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
hsb: Nadrobne postajenja za aktualny grat za přispomnjenje (žane přispomnjenje wuzwolene)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
hsb: Barba kromy přispomnjenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
hsb: Barba přispomnjenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
hsb: Barba přispomnjenja (žane přispomnjenje wuzwolene)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
hsb: Pozadkowa barba přispomnjenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
hsb: Pozadkowa barba přispomnjenja (aktualne přispomnjenje nima žanu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
hsb: Pozadkowa barba přispomnjenja (žane přispomnjenje wuzwolene)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
hsb: Pismo přispomnjenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
hsb: Pismo přispomnjenja (aktualne přispomnjenje nima žane)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
hsb: Pismo přispomnjenja (žane přispomnjenje wuzwolene)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
hsb: Šěrokosć linije přispomnjenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
hsb: Šěrokosć linije přispomnjenja (aktualne přispomnjenje nima žanu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
hsb: Šěrokosć linije přispomnjenja (žane přispomnjenje wuzwolene)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
hsb: Transparenca přispomnjenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
hsb: Stopjeń transparency přispomnjenja (žane přispomnjenje wuzwolene)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
hsb: Barba teksta přispomnjenja

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
hsb: Nuhel linijow na 15-stopnjowe kroki wobmjezować

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
hsb: Poměr na 1:1 wobmjezować

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
hsb: Poměr na 1:1 wobmjezować a stopnje nuhele na kročele 15 stopnjow (žane přispomnjenje wuzwolene)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
hsb: Poměr na 1:1 wobmjezować a stopnje na 15-stopnjowe kroki (aktualne přispomnjenje to njepodpěruje)

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
hsb: Grat za anotacije po wužiwanju aktiwny wostajić

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
hsb: Šěrokosć %1

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
hsb: Čorń

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
hsb: Módr

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
hsb: Šěr

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
hsb: Zeleń

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
hsb: Oranž

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
hsb: Čerwjeń

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
hsb: Běl

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
hsb: Žołć

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
hsb: Postajeny wobdźěłar teksta

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
hsb: Aktualna wobrazowka

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
hsb: Standardna wobrazowka

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
hsb: Wobrazowka %1 (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
hsb: Hnydom (žane animacije)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
hsb: Narunać

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
hsb: Špi&helowanej stronje

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
hsb: Pře&hlad

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
hsb: Špihelowanej stronje (prěnja &centrowana)

[ctx: @label:listbox Config dialog, editor page]
en: Editor:
hsb: Wobdźěłar teksta:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
hsb: Standardny přechod:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
hsb: Awtor:

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
hsb: Přikaz:

[ctx: @title:column]
en: Created
hsb: Wutworjene

[ctx: @title:column]
en: Description
hsb: Wopisanje

[ctx: @title:column]
en: Modified
hsb: Změnjene

[ctx: @title:column]
en: Name
hsb: Mjeno

[ctx: @title:column]
en: Size
hsb: Wulkosć

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
hsb: Zawjazane dataje

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
hsb: Dobry kompromis mjez trěbnym pomjatkom a spěšnosću. Začita přichodnu stronu a pospěši pytanje. (Typisce za systemy z 256MB pomjatka.)

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
hsb: Problem je so stał při wuwjedźenju přikaza 'dvipng'.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
hsb: Problem je so stał při wuwjedźenju přikaza 'latex'.

en: About Backend
hsb: Wo backendźe

en: Accessibility
hsb: Přistupnosć

en: Accessibility Reading Aids
hsb: Pomhadła za čitanje

en: Add Bookmark
hsb: Zapołožku dodać

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
hsb: přispomnjenje dodać

en: Add favorite annotation
hsb: Woblubowane přispomnjenje dodać

en: Additional Information
hsb: Dodatna informacija

en: Advance to the Next Page
hsb: Dźe na přichodnu stronu dokumenta

en: All files (*)
hsb: Wšitke dataje (*)

en: Annotation | %1 Annotations
hsb[0]: %1 přispomnjenje
hsb[1]: %1 přispomnjeni
hsb[2]: %1 přispomnjenja
hsb[3]: %1 přispomnjenjow

en: Annotation Options
hsb: Opcije za přispomnjenja

en: Annotation Toolbar
hsb: Nastrojowy pas za přispomnjenja

en: Annotation improvements
hsb: Polěpšenja za přispomnjenja

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
hsb: Runu liniju sćahnyć

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
hsb: Tekst wuzběhnyć

en: Annotations
hsb: Přispomnjenja

en: Annotations artwork
hsb: Wuměłske dźěła za přispomnjenja

en: Appearance
hsb: Napohlad

en: Approved
hsb: Schwalene

en: Area &Selection
hsb: &Region markěrować

en: Arrow
hsb: Kłok

en: As Is
hsb: kaž je

en: Author
hsb: Awtor

en: Author name
hsb: Mjeno awtora

en: Author name for the annotation:
hsb: Awtorowe mjeno za přispomnjenje

en: Author: %1
hsb: Awtor: %1

en: Auto Fit
hsb: Awtomatisce připrawić

en: Back
hsb: Wróćo

en: Backend Selection
hsb: Wuzwolenje backenda

en: Beginning of the document
hsb: Započatk dokumenta

en: Black
hsb: Čorń

en: Blue
hsb: Módr

en: Bookmark
hsb: Zapołožka

en: Bookmarks
hsb: Moje zapołožki

en: Border &width:
hsb: Šěrokosć &kromy:

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
hsb: Njemóžu plugin namakać, kotryž so za tutón dokument hodźi.

en: Cannot find dvipng executable.
hsb: Njemóžu dvipng-program namakać.

en: Cannot find latex executable.
hsb: Njemóžu LaTeX-program namakać.

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
hsb: Wobrazowka

en: Case sensitive
hsb: Na wulko/małopisanje dźiwać

en: Category
hsb: Kategorija

en: Center
hsb: Srjedźa

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
hsb: přispomnjenje připrawić

en: Click to begin
hsb: Klikńće, hdyž chceće započeć

en: Click to see the magnified view.
hsb: Klikńće za powjetšeny napohlad.

en: Close
hsb: Začinić

en: Close Tabs
hsb: Jězdniki zezačinjeć

en: Close this note
hsb: Tute přispomnjenje začinić

en: Color:
hsb: Barba:

en: Comment
hsb: Komentar

en: Confidential
hsb: Dowěrliwe

en: Configure Annotations...
hsb: Přispomnjenja připrawić...

en: Configure Okular...
hsb: Okular připrawić...

en: Configure Viewer
hsb: Přehladowar připrawić

en: Contents
hsb: Wobsah

en: Continuing search from beginning
hsb: Wot započatka dale pytać

en: Continuing search from bottom
hsb: Wot deleka dale pytać

en: Copy Link Address
hsb: Adresu wotkaza kopěrować

en: Copy Text
hsb: Tekst kopěrować

en: Copy forbidden by DRM
hsb: Kopěrowanje zakazane wot DRM

en: Copy to Clipboard
hsb: Do zapisnika kopěrować

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
hsb: Njemóžach kmany binary namakać za ćišć. Hladajće, zo steji CUPS lpr k dispoziciji

en: Could not load print preview part
hsb: Njemóžach dźěl ćišćoweje přehladki začitać

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
hsb: Njemóžach '%1' za pisanje wočinić. Dataja so njeje zawěsćiła.

en: Could not open '%1'. File does not exist
hsb: Njemóžach '%1' wočinić. Dataja njeeksistuje

en: Could not open a temporary file
hsb: Njemóžu temporarnu dataju wočinić

en: Create annotation tool
hsb: Grat za anotacije wutworić

en: Create drawing tool
hsb: Grat za rysowanje wutworić

en: Created
hsb: Wutworjene

en: Created:
hsb: Wutworjene:

en: Creator
hsb: Originalny awtor

en: Custom annotation name:
hsb: Postajene mjeno přispomnjenja

en: Departmental
hsb: Za interne wužiwanje

en: Description
hsb: Wopisanje

en: Description:
hsb: Wopisanje:

en: Digitally &Sign...
hsb: Digitalnje &podpisać...

en: Do not show this message again
hsb: Njepokaž tutu zdźělenku hišće raz

en: Document Password
hsb: Hesło za dokument

en: Document Version
hsb: Wersija dokumenta

en: Document shared successfully
hsb: Dokument wuspěšnje dźěleny

en: Draft
hsb: Naćisk

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
hsb: Wućehńće praworóžk wokoło teksta/grafiki za kopěrowanje.

en: E&xport As
hsb: E&ksportować jako

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
hsb: formular wobdźěłać

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
hsb: wobsah přispomnjenja změnić

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
hsb: wobsah formulara wobdźěłać

en: Edit annotation tool
hsb: Grat za anotacije připrawić

en: Edit drawing tool
hsb: Grat za rysowanje připrawić

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
hsb: staw kneflow na formularje wobdźěłać

en: Editor
hsb: Wobdźěłar teksta

en: Editor Options
hsb: Opcije za wobdźěłar teksta

en: Ellipse
hsb: Elipsa

en: End Presentation
hsb: Prezentaciju zakónčić

en: End of the document
hsb: Kónc dokumenta

en: Enter Presentation Mode
hsb: Prezentaciski modus

en: Enter the new name of the bookmark:
hsb: Zapodajće nowe mjeno zapołožki:

en: Erase Drawing
hsb: Rysowanku wumazać

en: Execute '%1'...
hsb: '%1' wuwjesć ...

en: Exit Presentation Mode
hsb: Prezentaciski modus wopušćić

en: Expand whole section
hsb: Cyły dźěl rozćahnyć

en: Experimental
hsb: Eksperimentalna wersija

en: Expired
hsb: hižo njepłaći

en: Expires On
hsb: Njepłaćiwe wot

en: File
hsb: Dataja

en: File Path
hsb: Puć k dataji

en: File Size
hsb: Wulkosć dataje

en: File attachment symbol:
hsb: Symbol za přiwěšk:

en: File not saved.
hsb: Dataja so njeje zawěsćiła.

en: Filled form contents
hsb: Wobsah wupjelnjeneho formulara

en: Final
hsb: Skónčna wersija

en: Find Next
hsb: Dale pytać

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
hsb: Přichodna namakanka

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
hsb: Předchadna namakanka

en: Find as you type
hsb: Pytać, jako so zapodawa

[ctx: Find text]
en: F&ind:
hsb: Na&makać:

en: Find...
hsb: Pytać ...

en: First Page
hsb: Prěnja strona

en: Fit &Page
hsb: &Stronu připrawić

en: Fit &Width
hsb: Šě&rokosć připrawić

en: Fit Page
hsb: Stronu připrawić

en: Fit Wi&ndow to Page
hsb: &Wokno na stronu připrawić

en: Fit Width
hsb: Šěrokosć připrawić

en: Fit to full page
hsb: Na cyłu stronu

en: Fit to printable area
hsb: Najwjetša móžna wulkosć

en: Follow This Link
hsb: Tutón wotkaz sćěhować

en: Font:
hsb: Pismo:

en: For Comment
hsb: Z próstwu wo komentary

[ctx: For Presentation]
en: Pause
hsb: Pozastajić

[ctx: For Presentation]
en: Play
hsb: Wothrawać

en: For Public Release
hsb: Za zjawne wužiwanje

en: Former maintainer
hsb: Prjedawši zastarowar

en: Forward
hsb: Doprědka

en: Freehand Line
hsb: Z ruku sćehnjena linija

en: From current page
hsb: Wot aktualneje strony

en: General
hsb: Generelnje

en: General Options
hsb: Powšitkowne opcije

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
hsb: tekst wobdźěłać

en: Geometrical shape
hsb: Geometriska forma

en: Geometry
hsb: Geometrija

en: Go To Page...
hsb: Dźi na stronu ...

en: Go to '%1'
hsb: Dźi na '%1'

en: Go to Page
hsb: Dźi na stronu

en: Go to This Bookmark
hsb: Dźi k tutej zapołožce

en: Go to page %1
hsb: Dźi na stronu %1

en: Go to the next bookmark
hsb: Dźi k přichodnej zapołožce

en: Go to the previous bookmark
hsb: Dźi k předchadnej zapołožce

en: Green
hsb: Zeleń

en: Green Highlighter
hsb: Ze zelenej barbu wuzběhnyć

en: Help
hsb: Pomoc

en: Highlight
hsb: Wuzběhnjenje

en: Highlight with Comment
hsb: Tekst wuzběhnyć z komentarom

en: Highlighter
hsb: Wuzběhowanje teksta

en: Icon:
hsb: Piktogram:

en: Image (%1 by %2 pixels)
hsb: Wobraz (%1x%2)

en: Image [%1x%2] copied to clipboard.
hsb: Wobraz [%1x%2] do zapisnika kopěrowany.

en: Information
hsb: Informacija

en: Inline Note
hsb: Inline-přispomnjenje

en: Insert
hsb: Zasunyć

en: Insert Text
hsb: Tekst zasunyć

en: JavaScript Script
hsb: JavaScript skript

en: Jump to next match
hsb: K přichodnej namakance skočić

en: Jump to previous match
hsb: K předchadnej namakance skočić

en: KPDF developer
hsb: KPDF wuwiwar

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
hsb: Dźerži wšitko w pomjatku. Začita přichodne strony a pospěši pytanje. (Za systemy z wjace hač 512 MB.)

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
hsb: Wužiwa tak mało pomjatka kaž móžno. (Za systemy z mało pomjatkom.)

en: Key
hsb: Kluč

en: Keywords
hsb: Klučowe słowa

en: LaTeX rendering failed
hsb: Kompilowanje z LaTeXom zwrěšćene.

en: Last Page
hsb: Poslednja strona

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
hsb: z

en: Left
hsb: Nalěwo

en: Line end:
hsb: Kónc linki:

en: Line start:
hsb: Započatk linki:

en: Location:
hsb: Pozicija teksta:

en: MIME Type
hsb: MIME-typ

en: Main Toolbar
hsb: Hłowny nastrojowy pas

en: Missing alert type
hsb: Falowaca družina alarma

en: Modified
hsb: Změnjene

en: Modified:
hsb: Změnjene:

en: Modified: %1
hsb: Změnjene: %1

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
hsb: swójstwa přispomnjenja změnić

en: Modify search behavior
hsb: Swójstwa pytanja změnić

en: Moves to the end of the document
hsb: Dźe ke kóncej dokumenta

en: Moves to the next page of the document
hsb: Dźe na přichodnu stronu dokumenta

en: Moves to the previous page of the document
hsb: Dźe na předchadnu stronu dokumenta

en: Name
hsb: Mjeno

en: Name:
hsb: Mjeno:

en: New paragraph
hsb: Nowy wotrězk

en: Next Bookmark
hsb: Přichodna zapołožka

en: Next Page
hsb: Přichodna strona

en: Next Tab
hsb: Přichodny jězdnik

[ctx: Next page]
en: Next
hsb: Přichodna

en: No
hsb: Ně

en: No Bookmarks
hsb: Žane zapołožki

en: No application found for opening file of mimetype %1.
hsb: Žana aplikacija definowana za wočinjenje datajow mimetypa %1.

en: No description available.
hsb: Žane wopisanje.

en: Not Approved
hsb: Njeschwalene

en: Not For Public Release
hsb: Nic za zjawnosć

[ctx: Not available size]
en: N/A
hsb: Njeje k dispoziciji

en: Note
hsb: Přispomnjenje

en: Okular, a universal document viewer
hsb: Okular, uniwerselny přehladowar za dokumenty

en: Open Con&taining Folder
hsb: Zapisk z tu&tej dataju wočinić

en: Open external file
hsb: Eksternu dataju wočinić

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
hsb: Wočini wubrany dokument

en: Options
hsb: Opcije

en: Options for Presentation Mode
hsb: Opcije za prezentaciju

en: Original Orientation
hsb: Originalna orientacija

en: P&resentation
hsb: P&rezentacija

en: Page
hsb: Strona

en: Page %1
hsb: Strona %1

en: Page Number
hsb: Čisło strony

en: Page Size
hsb: Wulkosć strony

en: Pages
hsb: Strony

en: Pages: %1
hsb: Strony: %1

en: Paragraph
hsb: Wotrězk

en: Pause movie
hsb: Widejo pozastajić

en: Pause/Resume Speaking
hsb: Dale čitać/pozastać

en: Performance
hsb: Spěšnosć

en: Performance Tuning
hsb: Připrawjenje spěšnosće

en: Plain &Text...
hsb: Jednory &tekst...

en: Play movie
hsb: Widejo wothrać

en: Play movie...
hsb: Widejo wothrać ...

en: Play sound...
hsb: Zwuk wothrać ...

en: Play this Sound
hsb: Tutón zwuk wothrać

en: Play/Pause Presentation
hsb: Prezentaciju wothrawać/pozastajić

en: Polygon Properties
hsb: Swójstwa polygona

en: Polygon with Comment
hsb: Polygon z přispomnjenjom

en: Pop-up Note
hsb: Wuskakowate přispomnjenje (pop-up)

en: Pop-up Note Properties
hsb: Swójstwa wuskakowančka

en: Presentation
hsb: Prezentacija

en: Previous Bookmark
hsb: Předchadna zapołožka

en: Previous Page
hsb: Předchadna strona

en: Previous Tab
hsb: Předchadny jězdnik

[ctx: Previous page]
en: Previous
hsb: Předchadna

en: Print Options
hsb: Opcije za ćišć

en: Print Preview
hsb: Ćišćowa přehladka

en: Print conversion failed
hsb: Konwertěrowanje za ćišć zwrěšćiło

en: Printer was in invalid state
hsb: Ćišćak njeje w korektnym stawje

en: Printing process could not start
hsb: Ćišćenski proces njehodźi so startować

en: Printing process crashed
hsb: Ćišćenski proces je znjezbožił

en: Printing to file failed
hsb: Njemóžu do dataje ćišćeć

en: Producer
hsb: Producent

en: Properties
hsb: Swójstwa

en: Quick Annotation Bar
hsb: Pas za spěšne přispomnjenja

en: Quick Annotation Toolbar
hsb: Pas za spěšne přispomnjenja

en: Quit
hsb: Kónc

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
hsb: Prezentaciju pokazać

en: Rectangle
hsb: Praworóžk

en: Red
hsb: Čerwjeń

en: Reloa&d
hsb: &Znowa začitać

en: Reload the current document from disk.
hsb: Aktualny dokument znowa začitać.

en: Reloading the document...
hsb: Dyrbju dokument znowa začitać...

en: Remove Bookmark
hsb: Zapołožku wumaznyć

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
hsb: přispomnjenje wumazać

en: Remove this Bookmark
hsb: Tutu zapołožku wumaznyć

en: Rename Bookmark
hsb: Zapołožku přemjenować

en: Rename the current bookmark
hsb: Aktualnu zapołožku přemjenować

en: Rename this Bookmark
hsb: Tutu zapołožku přemjenować

en: Resume movie
hsb: Widejo dale hrać

en: Revision Preview
hsb: Přehladka wersije

en: Right
hsb: Naprawo

en: Rotate &Left
hsb: Nalěwo rotěrować

en: Rotate &Right
hsb: Naprawo rotěrować

[ctx: Rotate left]
en: Left
hsb: Nalěwo

[ctx: Rotate right]
en: Right
hsb: Naprawo

en: S&earch:
hsb: P&ytać:

en: S&hare
hsb: Dźě&lić z

en: Save file
hsb: Dataju zawěsćić

en: Save to File...
hsb: Do dataje zawěsćić...

en: Scale mode:
hsb: Skalěrować:

en: Scroll Down
hsb: Dele suwać

en: Scroll Up
hsb: Horje suwać

en: Search Options
hsb: Opcije za pytanje

en: Search for '%1' in this document
hsb: '%1' pytać w tutym dokumenće

en: Search for '%1' with
hsb: '%1' pytać z pomocu

en: Search...
hsb: Pytać...

en: Select All Text on Current Page
hsb: Cyły tekst na tutej stronje markěrować

en: Select text
hsb: Tekst wubrać

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
hsb: Dźěl wuzwolić, kiž ma so zoomować. Prawy klik za pomjeńšenje.

en: Serial Number
hsb: Serijowe čisło

en: Share
hsb: Dźělić

en: Show Forms
hsb: Formulary pokazać

en: Signature Properties
hsb: Swójstwa signatury

en: Size
hsb: Wulkosć

en: Speak Current Page
hsb: Aktualnu stronu přečitać

en: Speak Text
hsb: Tekst přečitać

en: Speak Whole Document
hsb: Cyły dokument přečitać

en: Squiggle
hsb: Kwakla

en: Stamp
hsb: Kołk

en: Start Presentation
hsb: Prezentaciju započeć

en: Stop Sound
hsb: Zwuk zastajić

en: Stop Speaking
hsb: Womjelknyć

en: Stop movie
hsb: Widejo zastajić

en: Straight Line
hsb: Runa linija

en: Straight Line with Comment
hsb: Runa linija z přispomnjenjom

en: Strike out
hsb: Přešmórnjenje

en: Subject
hsb: Tema

en: Switch Screen
hsb: Na tamnu wobrazowku

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
hsb: Grafika

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
hsb: Běrowowa klamorčka

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
hsb: Připinawka

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
hsb: Etiket

en: T&able Selection
hsb: T&abulku marǩěrować

en: Table selection tool
hsb: Grat za wuzwolenje tabulki

en: Text &color:
hsb: Barba te&ksta:

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
hsb[0]: Tekst (%1 pismik)
hsb[1]: Tekst (%1 pismikaj)
hsb[2]: Tekst (%1 pismiki)
hsb[3]: Tekst (%1 pismikow)

en: Text to search for
hsb: Tekst, za kotrymž ma so pytać

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
hsb: Dokument spyta eksterny program wuwjesć, štož okular z wěstotnych přičin njedowoli.

en: The page print size is invalid
hsb: Wulkosć strony za ćišć njeje prawa

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
hsb: Stej dwě móžnosći prezentaciski modus wopušćić, móžeće pak ESC stłóčić abo na knefl stłóčić, kotryž so zjewi na hornim prawym kućiku, hdyž z myšku tam jědźeće. Wězo móžeće tež po woknach chodźić (standard je Alt+TAB za to)

en: There was a problem sharing the document: %1
hsb: Bě problem z dźělenjom dokumenta: %1

en: There was no file to print
hsb: Njebě žaneje dataje za ćišć

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
hsb: Tute přispomnjenje snano LaTeX-kod wobsahuje.
    Klikńće tu za kompilowanje.

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
hsb: OpenDocument Tekst

en: Thumbnails
hsb: Mini-strony

en: Title
hsb: Titl

en: Title: %1
hsb: Titl: %1

en: Tools
hsb: Pomhadła

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
hsb: přispomnjenje přesunyć

en: Trim To &Selection
hsb: Na wuzwo&lenje přitřihać

en: Type:
hsb: Družina:

en: Typewriter
hsb: Pisanska mašina

en: Typewriter Properties
hsb: Swójstwa pisanskeje mašiny

en: Unable to find file to print
hsb: Njemóžu dataju za ćišć namakać

en: Underline
hsb: Podšmórnjenje

en: Unknown File
hsb: Njeznata dataja

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
hsb: Njeznaty

en: User annotations
hsb: Přispomnjenja wužiwarja

en: Viewer Toolbar
hsb: Nastrojowy pas za napohlad

en: Welcome
hsb: Witajće!

en: Where do you want to save %1?
hsb: Hdźe chceće %1 zawěsćić?

en: White
hsb: Běl

en: Yellow
hsb: Žołć

en: Yellow Highlighter
hsb: Ze žołtej barbu wuzběhnyć

en: Yes
hsb: Haj

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
hsb: To začini %1 jězdnikow. Chceće woprawdźe pokročować?

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
hsb: Móžeće dźěleny dokument namakać na: <a href="%1">%1</a>

en: Zoom to 100%
hsb: Zoom na 100%

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
hsb: %1 – Presentacija

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
hsb: Kompletny nastrojowy pas za přispomnjenja

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
hsb: Pas za spěšne přispomnjenja

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
hsb: Stronu připrawić

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
hsb: Šěrokosć připrawić

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
hsb: Nastrojowy pas za přispomnjenja:

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
hsb: Krajina %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
hsb: Portret %1

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
hsb: přispomnjenja wotstronić
