konqueror - en to hsb translation catalogue (170 entries)

en:  (In new window)
hsb: (w nowym woknje)

en: &Close Wallet
hsb: Móšnju &začinić

en: &Copy Email Address
hsb: Emailowu adresu &kopěrować

en: &Copy Text
hsb: Tekst &kopěrować

en: &Edit
hsb: &Wobdźěłać

en: &File
hsb: &Dataja

en: &Highlight All Matches
hsb: Wšitke namakanki &wuzběhnyć

en: &Immediately memorize form data
hsb: Daty z formulara &hnydom spomjatkować

en: &Issuer
hsb: &Wudawar

en: &Languages
hsb: &Rěče

en: &Match Case
hsb: Na &wulko/małopisanje dźiwać

en: &Memorize Passwords in This Page Now
hsb: &Hesła na tutej stronje nětko spomjatkować

en: &Next
hsb: Přichod&ne

en: &Options
hsb: &Opcije

en: &Play/Pause
hsb: &Wothrawać/Zastajić

en: &Previous
hsb: P&rjedawši

en: &Save Link As...
hsb: Wotkaz zawě&sćić jako ...

en: &Search
hsb: &Pytać

en: &Search As You Type
hsb: &Při zapodawanju pytać

en: &Send Email
hsb: &Mailku pósłać

en: &Send Unencrypted
hsb: &nješifrowane daty pósłać

en: &Show details
hsb: Nad&robnosće pokazać

en: &Show passwords
hsb: He&sła pokazać

en: &Subject
hsb: &Tema

en: &Tools
hsb: &Nastroje

en: &View
hsb: &Napohlad

en: <html><b>%1</b> would like to access information about your current physical location
hsb: <html><b>%1</b> chce informaciju dóstać wo Wašej tuchwilnej fyzikaliskej lokaciji

en: <html><b>%1</b> would like to access to your microphone, camera and other audio and video capture devices
hsb: <html><b>%1</b> chce přistup na Waš mikrofon, kameru a druhe awdijo- a widejo-graty

en: <html><b>%1</b> would like to access your camera and other video capture devices
hsb: <html><b>%1</b> chce přistup na Wašu kameru a druhe widejo-graty

en: <html><b>%1</b> would like to access your microphone and other audio capture devices
hsb: <html><b>%1</b> chce přistup na Waš mikrofon a druhe awdijo-graty

en: <html><b>%1</b> would like to lock your mouse inside the web page
hsb: <html><b>%1</b> chce Wašu myšku do web-strony zamknyć

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen
hsb: <html><b>%1</b> chce Wašu wobrazowku nahrawać

en: <html><b>%1</b> would like to record your screen and your audio
hsb: <html><b>%1</b> chce Wašu wobrazowku ze zwukom nahrawać

en: <html><b>%1</b> would like to send you notifications
hsb: <html><b>%1</b> chce Wam zdźělenki pósłać

en: <html>Do you want %1 to remember the login information for <b>%2</b>?</html>
hsb: <html>Chceće, zo sej %1 přizjewjensku informaciju za <b>%2</b> spomjatkuje?</html>

en: <qt>Access by untrusted page to<br/><b>%1</b><br/> denied.</qt>
hsb: <qt>Přistup na <br /><b>%1</b><br /> přez njepřepruwowanu stronu wotpokazany.</qt>

en: <qt>This untrusted page links to<br/><b>%1</b>.<br/>Do you want to follow the link?</qt>
hsb: <qt>Tuta njedowěrjena strona wotkazuje na <br /><b>%1</b>.<br />. Chceće k adresy wotkaza hić? </qt>

en: <ul><li><b>Field internal name: </b>%1</li><li><b>Field type: </b>%2</li><li><b>Field id: </b>%3</li><li><b>Field is read only: </b>%4</li><li><b>Field is enabled: </b>%5</li><li><b>Autocompletion is enabled: </b>%6</li></ul>
hsb: <ul><li><b>Interne mjeno pólka: </b>%1</li><li><b>Družina pólka: </b>%2</li><li><b>id pólka: </b>%3</li><li><b>Pólko jenož čitajomne: </b>%4</li><li><b>Pólko zaswěćene: </b>%5</li><li><b>Awtomatiske wudospołnjenje zaswěćen: </b>%6</li></ul>

[ctx: @action:display details about credentials to store]
en: &Show details
hsb: Na&drobnosće pokazać

[ctx: @action:hide details about credentials to store]
en: &Hide details
hsb: Nadrobnosće &chować

[ctx: @action:never for this site]
en: Ne&ver for this site
hsb: Ž&enje za tutu stronu

[ctx: @action:not now]
en: N&ot now
hsb: Nic &nětko

[ctx: @action:remember password]
en: &Remember
hsb: &Spomjatkować

[ctx: A statement about a field is false]
en: no
hsb: ně

[ctx: A statement about a field is true]
en: yes
hsb: haj

en: Add URL to Filter
hsb: URL k filtrej dodać

en: Additional Information: %1
hsb: Dalša informacija: %1

en: Additional requirements*
hsb: Dodatne požadanja*

en: Allow
hsb: Dowolić

en: Allow access
hsb: Dowolić

en: AutoCompletion for forms
hsb: Awtomatiske wudospołnjenje formularow

en: Available &fields
hsb: Móžne pó&lka

en: Block Image...
hsb: Wobraz blokować...

en: Block Images From %1
hsb: Wobrazy wot %1 blokować

en: Bookmarks
hsb: Zapołožki

en: Browse and restore the trash
hsb: Papjernik přehladować a wěcy wućahnyć

en: C&opy Video URL
hsb: URL wideja kopěrować

en: Choose fields to remember
hsb: Pólka wubrać, kiž maja so spomjatkować

en: Close the search bar
hsb: Pytanski pas začinić

en: Close window?
hsb: Wokno začinić?

en: Configure Web Shortcuts...
hsb: Skrótšenki za internet připrawić...

en: Confirmation Required
hsb: Wobkrućenje trěbne

en: Copy Image
hsb: Wobraz kopěrować

en: Copy Image URL
hsb: URL wobraza kopěrować

en: Copy Link &Text
hsb: &Tekst wotkaza kopěrować

en: Copy Link &URL
hsb: &URL teksta kopěrować

en: Date and Time: %1
hsb: Datum a čas: %1

en: Description:
hsb: Wopisanje:

[ctx: Destination of a file download]
en: Destination
hsb: Cil

en: Details
hsb: Nadrobnosće

en: Details of the Request:
hsb: Nadrobnosće pominanja:

en: Do Not Allow
hsb: nic dowolić

en: Enter the URL:
hsb: URL zapodać:

en: Error: %1
hsb: Zmylk: %1

en: Feature
hsb: Přiznak

[ctx: Fill the Forms with Data from KWallet]
en: &Fill forms now
hsb: &Formulary nětko wupjelnić

en: Filter error
hsb: Filtrowy zmylk

en: Find the next match for the current search phrase
hsb: Přichodnu namakanku za tuchwilne pytanje pokazać

en: Find the previous match for the current search phrase
hsb: Předchadnu namakanku za tuchwilne pytanje pokazać

en: Find...
hsb: Pytać ...

en: For more detailed documentation on Konqueror click <a href="%1">here</a>.
hsb: Za nadrobnišu dokumentaciju wo Konquerorje stłóčće <a href="%1">tu</a>.

en: HTML Toolbar
hsb: Nastrojowy pas za HTML

en: Highlight Matches
hsb: Namakanki wuzběhnyć

en: Home Folder
hsb: Domjacy zapisk

[ctx: Ignore the certificate error for this URL now and in the future]
en: Yes, &forever
hsb: Haj, &na wšě časy

[ctx: Ignore the certificate error for this URL only for now]
en: Yes, &once
hsb: Haj, &jónu

en: Image formats
hsb: Wobrazowe formaty

en: Installed
hsb: Instalowane

en: Internet Search
hsb: Pytanje w interneće

en: Introduction
hsb: Zawod

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
hsb: Swoboda Wam kiwa.

en: Konqueror is a web browser, file manager and universal document viewer.
hsb: Konqueror je čušlawa, datajowy rjadowar, a uniwersalny přehladowar za dokumenty.

en: Konqueror is also a full featured and easy to use web browser which you can use to explore the Internet. Enter the address (e.g. <a href="http://www.kde.org">http://www.kde.org</a>) of a web page you would like to visit in the location bar and press Enter, or choose an entry from the Bookmarks menu.
hsb: Konqueror je tež połnohódna a přihódna čušlawa, kotruž móžeće za surfowanje w interneće wužiwać. Zapodajće adresu (na př. <a href="http://www.kde.org">http://www.kde.org</a> web-strony, kotruž chceće wopytać, we pasu městnosće a stłóčće Enter, abo wubjerće něšto ze swojich zapołožkow.

en: Konqueror makes working with and managing your files easy. You can browse both local and networked folders while enjoying advanced features such as the powerful sidebar and file previews.
hsb: Konqueror wolóžuje dźěło z Wašimi datajemi. Móžeće lokalne a syćowe zapiski přehladować a při tym wudźěłane móžnosće wužiwać kaž mócny nabóčny pas a přehladki datajow.

[ctx: Label of a web field]
en: Field name
hsb: Mjeno pólka

[ctx: Link that points to the first page of the Konqueror 'about page', Starting Points contains links to Home, Network Folders, Trash, etc.]
en: Starting Points
hsb: Wuchadźišća

en: Manual
hsb: Manuelnje

[ctx: Name attribute of a web field]
en: Internal field name
hsb: Mjeno interneho pólka

en: Network Folders
hsb: Syćowe zapiski

en: Network Transmission
hsb: Přenjesenje přez syć

en: Next: An Introduction to Konqueror
hsb: Přichodne: Zawod do Konquerora

en: Next: Tips & Tricks
hsb: Přichodne: Pokiwy & triki

[ctx: Notification about downloading a file]
en: Downloading
hsb: Sćahuju

[ctx: Other details about a web field]
en: Details
hsb: Nadrobnosće

en: Possible Causes:
hsb: Móžne přičiny:

en: Possible Solutions:
hsb: Móžne rozrisanja:

en: Print Document
hsb: Dokument wućišćeć

en: Print Preview
hsb: Ćišćowa přehladka

en: Protocol: %1
hsb: Protokol: %1

en: Quick access to your bookmarks
hsb: Spěšny přistup k Wašim zapołožkam

en: Resubmit Information
hsb: Informaciju hišće raz pósłać

en: Sa&ve Video As...
hsb: Widejo za&wěsćić jako...

en: Save &Frame As...
hsb: &Ramik zawěsćić jako ...

en: Save Image As...
hsb: Wobraz zawěsćić jako ...

[ctx: Search for "text" with]
en: Search for '%1' with
hsb: '%1' pytać z pomocu

en: Search the Web
hsb: Internet přepytać

en: Security Alert
hsb: Wěstotny alarm

en: Security Warning
hsb: Wěstotne warnowanje

en: Send Image...
hsb: Wobraz pósłać...

en: Set &Encoding
hsb: &Kodowanje nastajić

en: Shared files and folders
hsb: Dźělene dataje a zapiski

en: Show advanced information about the fields
hsb: Nadrobne informacije wo pólkach pokazać

[ctx: Source of a file being downloaded]
en: Source
hsb: Žórło

en: Specifications
hsb: Specifikacije

en: Spell Checking Enabled
hsb: Přepruwowanje prawopisa zaswěćene

en: Spelling
hsb: Pismikowanje

en: Store form data in KWallet when closing the dialog
hsb: Daty z formulara w KWallet zawěsćić, hdyž so dialog začini

en: Supported standards
hsb: Podpěrowane standardy

en: Technical Reason: %1
hsb: Techniska přičina: %1

en: The download manager (%1) could not be found in your installation.
hsb: Rjadowak za sćahowanje (%1) pobrachuje we Wašej instalaciji.

[ctx: The id of a web field]
en: Field id
hsb: id pólka

en: The requested operation could not be completed
hsb: Pominana akcija so njehodźeše zakónčić

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
hsb: Tutón server je spytał, na formularowe daty hišće dataju z wašeho computera připójsnyć. Přiwěšk je so z wěstotnych přičin wotstronił.

en: This site is attempting to access information about your physical location.
    Do you want to allow it access?
hsb: Tutón serwer spyta zhonić, hdźe tuchwilu sće.
    Chceće to dowolić?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
hsb: Tutón server spyta formularowe daty jako emal pósłać
    Chceće pokročować?

en: Tips
hsb: Pokiwy

en: Tips & Tricks
hsb: Pokiwy & triki

[ctx: Title of an html 'group box' explaining konqueror features]
en: General
hsb: Powšitkownje

en: To quickly go to your Home folder press the home button <img width='16' height='16' src="%1"></img>.
hsb: Zo byšće so spěšnje do swojeho domjaceho zapiska wróćili, stłóčće knefl "Home" <img width='16' height='16' src="%1"></img>.

en: To return to the previous location, press the back button <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the toolbar.
hsb: Zo byšće so k prjedawšej městnosći wróćili, stłóčće knefl za "wróćo" <img width='16' height='16' src="%1"></img> w nastrojowym pasu.

en: Toggle &Controls
hsb: Kontrolu pokazać/chować

en: Toggle &Loop
hsb: Přeco &zaso

en: Transfer protocols
hsb: Protokole přenjesenja

en: Trash
hsb: Papjernik

en: Try to reinstall it and make sure that it is available in $PATH. 
    
    The integration will be disabled.
hsb: Spytajće jón instalować a hladajće, zo je steji k dispoziciji w $PATH.
    
    Integracija njeje móžna.

[ctx: Type of a web field]
en: Field type
hsb: Družina pólka

en: Un&mute/&Mute
hsb: &Zwuk zaswěćić/hasnyć

en: Use Web-Shortcuts: by typing "gg: KDE" one can search the Internet, using Google, for the search phrase "KDE". There are a lot of Web-Shortcuts predefined to make searching for software or looking up certain words in an encyclopedia a breeze. You can even <a href="%1">create your own</a> Web-Shortcuts.
hsb: Wužiwajće skrótšenki: Zapodawši "gg:KDE" móžeće z Googleom internet přepytować za "KDE". Tójšto tajkich skróšenkow je hižo definowanych za pytanje za programom abo za słowom w encyklopediji. Móžeće tež <a href="%1">swoje samsne</a> skrótšenki za pytanje w interneće wutworić.

en: Use the magnifier button <img width='16' height='16' src="%1"></img> in the HTML toolbar to increase the font size on your web page.
hsb: Wužiwajće knefl za powjetšenje <img width='16' height='16' src="%1"></img> w HTML-pasu za powjetšenje pisma na wopytanej stronje.

[ctx: Value of a web field]
en: Field value
hsb: Hódnota pólka

en: View Do&cument Source
hsb: Žórło &dokumenta pokazać

en: View Image (%1)
hsb: Wobraz (%1) pokazać

[ctx: Web field with type 'e-mail']
en: e-mail
hsb: e-mejl

[ctx: Web field with type 'password']
en: password
hsb: hesło

[ctx: Web field with type 'text']
en: text
hsb: tekst

[ctx: Web field with type different from 'text', 'password' or 'e-mail']
en: other
hsb: něšto druhe

en: Your personal files
hsb: Waše wosobinske dataje

en: Zoom Text Only
hsb: Jenož tekst powjetšić/pomjeńšić

en: Zoom To DPI
hsb: Wulkosć na DPI nastajić

[ctx: follow link despite of security warning]
en: Follow
hsb: Sćěhować

[ctx: open selected url]
en: Open '%1'
hsb: Wočinjam '%1'

[ctx: reset zoom action]
en: Actual Size
hsb: Woprawdźita wulkosć

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - BCC:
hsb:  - Dalša kopija na:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - CC:
hsb:  - Kopija na:

[ctx: status bar text when hovering email links; looks like "Email: xy@kde.org - CC: z@kde.org -BCC: x@kde.org - Subject: Hi translator"]
en:  - Subject:
hsb:  - Tema:

[ctx: web field has the autocomplete attribute set to off]
en: auto-completion off
hsb: awtomatiske wudospołnjenje hasnjene

[ctx: web field has the readonly attribute]
en: read only
hsb: jenož čitać

[ctx: web field is disabled]
en: disabled
hsb: hasnjene

[ctx: zoom in action]
en: Zoom In
hsb: Powjetšić

[ctx: zoom out action]
en: Zoom Out
hsb: Pomjeńšić
