KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (407 entries)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
hu[0]:  (1 új hír)
hu[1]:  (%1 új hír)

en:  (no unread articles)
hu:  (nincs új hír)

en:  article |  articles
hu[0]:  hír
hu[1]:  hír

en:  day |  days
hu[0]:  nap
hu[1]:  nap

en:  minute |  minutes
hu[0]:  perc
hu[1]:  perc

en: &Add Feed...
hu: Csatorna h&ozzáadása…

en: &Article
hu: &Hír

en: &Configure Akregator...
hu: Beá&llítóablak: Akregator…

en: &Copy Email Address
hu: &E-mail cím másolása

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Delete Feed
hu: &Törlés

en: &Delete Folder
hu: Mappa &törlése

en: &Delete articles older than:
hu: Az ennél ré&gebbi hírek törlése:

en: &Edit
hu: S&zerkesztés

en: &Edit Feed...
hu: Mó&dosítás…

en: &Export Feeds...
hu: Hírcsatorna e&xportálása…

en: &Fetch Feed
hu: &Letöltés

en: &Fetch Feeds
hu: A csatornák &letöltése

en: &File
hu: &Fájl

en: &Find in Message...
hu: &Keresés az üzenetben…

en: &General
hu: Á&ltalános

en: &Go
hu: &Indítás

en: &Import Feeds...
hu: Hírcsatornák &importálása…

en: &Keep all articles
hu: Az összes hír megőr&zése

en: &Mark As
hu: Megjelölés m&int

en: &Mark Feed as Read
hu: A csatorna megjelölése ol&vasottnak

en: &Mark Feeds as Read
hu: A csatornák megjelölése olv&asottnak

en: &Mark as Important
hu: Megjelölés &fontosnak

en: &Name:
hu: Né&v:

en: &Next Article
hu: &Következő hír

en: &Next Feed
hu: Követ&kező csatorna

en: &Normal View
hu: N&ormál nézet

en: &Open Homepage
hu: &Honlap…

en: &Previous Article
hu: &Előző hír

en: &Previous Feed
hu: Előző cs&atorna

en: &Rename Folder
hu: Mappa átne&vezése

en: &Save Link As...
hu: A &link mentése mint…

en: &Settings
hu: &Beállítások

en: &Use default settings
hu: Az &alapértelmezett beállítások használata

en: &Use interval fetching
hu: Üteme&zett letöltés

en: &View
hu: Né&zet

en: &Widescreen View
hu: Széles néz&et

en: 'Delayed mark as read' feature
hu: Késleltetett megjelölés olvasottnak

en: (c), 2004 - 2008 Frank Osterfeld
hu: (C) Frank Osterfeld, 2004-2008.

en: (c), 2016-2021 Laurent Montel
hu: © Laurent Montel, 2016-2021.

en: (c), 2020-2021 Laurent Montel
hu: © Laurent Montel, 2016-2021.

en: (c), 2021 Laurent Montel
hu: © Laurent Montel, 2021.

en: 1 unread article | %1 unread articles
hu[0]: 1 olvasatlan hír
hu[1]: %1 olvasatlan hír

en: <b>Description:</b> %1<br />
hu: <b>Leírás:</b> %1<br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
hu: <b>Honlap:</b> <a href="%1">%1</a>

en: <b>Note:</b> For security reasons, external reference is blocked (See configure dialog).
hu: <b>Megjegyzés:</b> biztonsági okokból a külső erőforrás blokkolásra került (lásd a beállítóablakot).

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
hu: <h2>Hírlista</h2>Itt lehet átnézni a kiválasztott csatorna híreit. A hírek egyes jellemzői szerkeszthetők, például beállíthatók megmaradónak („Megjelölés fontosként”) vagy törölhetők (a jobb gombos menüből). A hír weboldala megtekinthető új lapon vagy külső böngészőablakban is.

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
hu[0]: <i>és egy másik</i>
hu[1]: <i>és %1 másik</i>

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
hu: <qt><p>XML-feldolgozási hiba történt (sor: %1., oszlop: %2. / %3):</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné ezt a hírt: <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné ezt a csatornát:<b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné ezt a mappát: <b>%1</b> a benne található csatornákkal és almappákkal együtt?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
hu[0]: <qt>Biztosan törölni szeretné a kijelölt hírt?</qt>
hu[1]: <qt>Biztosan törölni szeretné a kijelölt %1 hírt?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné ezt a csatornát?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné ezt a mappát a csatornákkal és az almappákkal együtt?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all articles in the feed</b> as read?</qt>
hu: <qt>Biztosan szeretné megjelölni <b>az össes cikket a csatornán</b> olvasottnak?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds in the folder</b> as read?</qt>
hu: <qt>Biztosan szeretné megjelölni <b>az össes csatornát a mappában</b> olvasottnak?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds</b> as read?</qt>
hu: <qt>Biztosan szeretné megjelölni <b>az össes csatornát</b> olvasottnak?</qt>

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült megnyitni olvasásra a csatornalistát (%1).</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
hu: <qt>A standard csatornalista hibás (érvénytelen OPML). Biztonsági mentés készült ezen a néven:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
hu: <qt>A standard csatornalista hibás (érvénytelen OPML). Nem sikerült róla biztonsági mentést készíteni.</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
hu: <qt>A standard csatornalista hibás formátumú (érvénytelen XML). Biztonsági mentés:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
hu: <qt>A standard csatornalista hibás (érvénytelen XML). Nem sikerült róla biztonsági mentést készíteni.</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
hu: <qt>Teljesen elrejti a menüsávot. Ezzel a paranccsal állítható vissza: %1.</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
hu: Többi lap bezárása

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
hu: Összes lap bezárása

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
hu: Lap bezárása

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
hu: Lap leválasztása

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
hu: Új csatorna…

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
hu: Új csatorna létrehozása

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
hu: Megjelenik egy ablak, ahol hozzáadhatja az új csatornát.

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
hu: Hírcsatorna hozzáadása

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
hu: A csatorna jellemzői

[ctx: @title:window]
en: Print Document
hu: Dokumentum nyomtatása

[ctx: @title:window]
en: Properties of %1
hu: Jellemzők - %1

[ctx: @title:window]
en: Save As
hu: Mentés másként

en: A KDE Feed Reader
hu: RSS hírgyűjtő a KDE-hez

en: About
hu: Névjegy

en: Access Key Enabled
hu: Hívóbetű bekapcsolva

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
hu: A hozzáférés nem engedélyezett: nem sikerült menteni a csatornalistát ide: %1. Ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
hu: A hozzáférés nem engedélyezett: nem sikerült írni ebbe a fájlba: %1. Ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Activate Tab %1
hu: Váltás a(z) %1. lapra

en: Add Feed
hu: Hírcsatorna hozzáadása

en: Add Folder
hu: Mappa hozzáadása

en: Add Imported Folder
hu: Importált mappa hozzáadása

en: Add New Source
hu: Új forrás hozzáadása

en: Add a feed with the given URL
hu: Csatorna felvétele (URL)

en: Address copied to clipboard.
hu: A cím a vágólapra került.

en: Adva&nced
hu: &Speciális

en: Advanced Feed Reader Settings
hu: Beállítások: Csatornaolvasó

en: Akregator Export for %1
hu: Akregator exportálás ide: %1

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
hu: Az Akregator nem szabályosan került leállításra. Vissza szeretné tölteni az előző munkamenetet?

en: Akregator is a KDE news feed reader.
hu: Az Akregator egy KDE hírolvasó alkalmazás.

en: All Articles
hu: Minden hír

en: All Feeds
hu: Minden csatorna

en: Allow feed to load external references from internet.
hu: A csatorna betölthet külső erőforrásokat az internetről.

en: Always show the tab bar
hu: A lapozósáv mindig látszódjon

en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
hu: A lapozósáv akkor is látszódjon, ha csak egy lap van nyitva

en: Ar&chive
hu: &Archiválás

en: Archive Backend
hu: Archiváló modul

en: Archive Mode
hu: Archiválási mód

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
hu: Biztosan el szeretné rejteni ezt a bemutatkozó oldalt?

en: Article Limit
hu: Hírkorlát

en: Article List
hu: Hírek

en: Article List Colors
hu: Színek a hírlistában

en: Article display mode.
hu: A hírek megjelenítési módja.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
hu: Szerző

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
hu: Tartalom

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
hu: Csatorna

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
hu: Cím

en: Articles
hu: Hírek

en: Articles list.
hu: Hírlista.

en: Ask me later
hu: Rákérdezés később

en: Author
hu: Szerző

en: Author of librss
hu: A librss szerzője

en: Auto-Expand folders with unread articles
hu: Olvasatlan cikkeket tartalmazó mappák automatikus kibontása

en: Auto-expand folders containing unread articles
hu: Olvasatlan cikkeket tartalmazó mappák automatikus kibontása

en: Auto-expand folders with unread articles
hu: Olvasatlan cikkeket tartalmazó mappák automatikus kibontása

en: Bug tracker management, Usability improvements
hu: A hibakövetés kezelése, javítások a könnyebb kezelhetőség érdekében

en: C&ancel Feed Fetches
hu: Letöltés &megszakítása

en: C&ombined View
hu: Kom&binált nézet

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
hu: Nem lehet mappát saját almappájába mozgatni: %1 -> %2

en: Change Important Flag
hu: Fontos megjelölés módosítása

en: Check Phishing Url
hu: Adathalász URL ellenőrzése

en: Close Tab
hu: Lap bezárása

en: Close tab
hu: Lap bezárása

en: Close the current tab
hu: Az aktuális lap bezárása

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
hu: Külső böngésző indítási parancsa. A %u szimbólum helyére az URL fog kerülni.

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Complete Story
hu: A hír megnyitása

en: Concurrent Fetches
hu: Párhuzamos letöltések

en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
hu: Ennyi időnek kell eltelnie, hogy egy kiválasztott hír olvasottnak jelölődjön meg.

en: Configure Feed Reader Appearance
hu: Megjelenési beállítások

en: Configure Feed Reader Archive
hu: A csatornaarchívum beállításai

en: Configure Feed Reader Browser
hu: A csatornaböngésző beállításai

en: Configure Feeds
hu: Csatornabeállítások

en: Configure Plugins
hu: Bővítmények beállítása

en: Configure User Feedback
hu: Felhasználói visszajelzés beállítása

en: Contributor
hu: Közreműködő

en: Copy &Link Address
hu: A link címének má&solása

en: Copy Image Location
hu: Kép helyének másolása

en: Copy Link Address
hu: A link címének másolása

en: Copyright © 2004–%1 Akregator authors
hu: (C) Az Akregator fejlesztői, 2004-%1.

en: Could not fetch feed: %1
hu: Nem sikerült letölteni a csatornafájlt: %1

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
hu: Az Akregator objektum nem található. Ellenőrizze a telepítést!
    %1

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
hu: Nem sikerült importálni: %1 (érvénytelen OPML)

en: Could not read feed (invalid XML)
hu: Nem sikerült beolvasni a csatornafájlt (érvénytelen XML)

en: Could not read feed (invalid feed)
hu: Nem sikerült beolvasni a csatornafájlt (érvénytelen csatorna)

en: Could not read feed (unknown format)
hu: Nem sikerült beolvasni a csatornafájlt (ismeretlen formátumú)

en: Date
hu: Dátum

en: Day | Days
hu[0]: Nap
hu[1]: Nap

en: Default Archive Settings
hu: Alapértelmezett archiválási beállítások

en: Default expiry age for articles in days.
hu: A hírek alapértelmezett lejárási ideje (napban).

en: Delete Article
hu: Törlés

en: Delete Expired Articles
hu: A lejárt hírek törlése

en: Delete Feed
hu: Törlés

en: Delete Folder
hu: Törlés

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
hu[0]:  nap
hu[1]:  nap

en: Delete articles older than:
hu: Az ennél régebbi hírek törlése:

en: Delete expired articles
hu: A lejárt hírek törlése

en: Detach Tab
hu: A lap kiemelése önálló ablakba

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Di&sable archiving
hu: Az ar&chiválás kikapcsolása

en: Disa&ble archiving
hu: Az archiválás kika&pcsolása

en: Disable
hu: Elrejtés

en: Disable Archiving
hu: Az archiválás kikapcsolása

en: Disable Introduction
hu: A bemutatkozás kikapcsolása

en: Disable Introduction Page
hu: A bemutatkozó oldal elrejtése

en: Display name of RSS column
hu: Az RSS oszlop nevének megjelenítése

en: Do Not Expire Important Articles
hu: A fontos hírek ne járjanak le

en: Do Not Restore Session
hu: Ne állítsa vissza a munkamenetet

en: Do not expire important articles
hu: A fontos hírek ne járjanak le

en: Do not save any articles
hu: A hírek mentésének letiltása

en: Downloading %1
hu: Letöltés: %1

en: Enable Javascript
hu: Javascript engedélyezése

en: Enclosure
hu: Bezáró

en: Expiry Age
hu: Lejárási idő

en: External Browsing
hu: Külső böngésző

en: Fe&tch All Feeds
hu: Az összes cs&atorna letöltése

en: Fee&d
hu: &Csatorna

en: Feed &URL:
hu: A csatorna &URL-je:

en: Feed Properties
hu: A csatorna jellemzői

en: Feed added:
     %1
hu: Új csatorna:
     %1

en: Feed file not found on remote server
hu: Nem található csatornafájl a kiszolgálón

en: Feed found, downloading...
hu: A hírcsatorna elérhető, kezdődik a letöltés…

en: Feed list was deleted
hu: A csatornalista törlődött

en: Feed not found from %1.
hu: Nem található hírcsatorna: %1.

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
hu: A hírolvasók kényelmes módot biztosatanak különféle tartalmak, például hírek, blogok és más online oldalak böngészésére. Ahelyett, hogy egyesével keresné az újdonságokat nap mint nap, az Akregator megteszi ezt Ön helyett automatikusan.

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
hu: Csatornák

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
hu: Összesen

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
hu: Nem olvasott

en: Feeds
hu: Csatornák

en: Feeds added:
     %1
hu: Új csatornák:
     %1

en: Fetch aborted
hu: A letöltés megszakadt

en: Fetch all fee&ds on startup
hu: Az összes csatorna &letöltése induláskor

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
hu: Letöltés az összes csatornán %1 percenként.

en: Fetch completed
hu: A letöltés befejeződött

en: Fetch error
hu: Letöltési hiba

en: Fetch feedlist on startup.
hu: A hírcsatorna-lista letöltése induláskor.

en: Fetch feeds every:
hu: A csatornák letöltési időköze:

en: Fetch on startup
hu: Letöltés a program indulásakor

en: Fetching Feeds...
hu: Csatornák letöltése…

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
hu: Az első (általában függőleges) felosztó elem méretei.

en: Fixed font:
hu: Állandó szélességű betűtípus:

en: Folder name:
hu: Mappanév:

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Former maintainer
hu: Korábbi karbantartó

en: Go Down in Tree
hu: Lefelé lépés a fában

en: Go Left in Tree
hu: Balra lépés a fában

en: Go Right in Tree
hu: Jobbra lépés a fában

en: Go Up in Tree
hu: Felfelé lépés a fájlban

en: Go to Bottom of Tree
hu: A fa legaljára ugrás

en: Go to Top of Tree
hu: A fa tetejére ugrás

en: Handbook
hu: Kézikönyv

en: Hide Read Feeds
hu: Olvasott csatornák elrejtése

en: Hide feeds with no unread articles
hu: Olvasatlan cikkeket tartalmazó csatornák elrejtése

en: Hide main window on startup
hu: A főablak elrejtése induláskor

en: Hide menu bar
hu: Menüsáv elrejtése

en: Hides feeds with no unread articles
hu: Elrejti az olvasatlan cikkeket nem tartalmazó csatornákat

en: Hour | Hours
hu[0]: Óra
hu[1]: Óra

en: Icons
hu: Ikonok

[ctx: Important articles filter]
en: Important
hu: Fontos

en: Imported Feeds
hu: Importált hírcsatornák

en: Imported Folder
hu: Importált mappa

en: Imported folder name:
hu: Az importált mappa neve:

en: Interval for autofetching
hu: Az automatikus letöltés időköze

en: Interval for autofetching in minutes.
hu: Az automatikus letöltés időköze (percben).

en: Keep All Articles
hu: Az összes hír megőrzése

en: Keep Enabled
hu: Nem kell elrejteni

en: Left mouse click:
hu: Bal egérgomb:

en: Limit Number of Articles
hu: A hírek számának korlátozása

en: Limit archi&ve to:
hu: Az archívum méretk&orlátja:

en: Limit feed archi&ve size to:
hu: A csatornaarchí&vumok méretkorlátja:

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
hu[0]:  hír
hu[1]:  hír

en: Limit the number of articles in a feed
hu: A hírek korlátozása csatornánként

en: Lists the available options for user feedback
hu: Felsorolja a felhasználói visszajelzés lehetőségeit

en: Load the &full website when reading articles
hu: A teljes &website betöltése hír olvasásakor

en: Loading canceled
hu: A betöltés félbeszakadt

en: Loading completed
hu: A betöltés befejeződött

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Lock Feeds In Place
hu: Csatornák rögzítése helyben

en: Lock feeds in place
hu: Csatornák rögzítése helyben

en: Locks feeds where they are
hu: Csatornák rögzítése ott, ahol vannak

en: Ma&rk All Feeds as Read
hu: Az össz&es csatorna megjelölése olvasottnak

en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Mar&k articles as read when they arrive
hu: A hírek megjelölése olv&asottnak beérkezéskor

en: Mar&k selected article read after
hu: A hírek megjelölése olvaso&ttnak, ha eltelt

en: Mark &all feeds as read on startup
hu: Az összes &csatorna megjelölése olvasottnak induláskor

en: Mark Article as Read
hu: A hír megjelölése olvasottként

en: Mark Article as Unread
hu: A hír megjelölése olvasatlanként

en: Mark Feed as Read
hu: Csatorna megjelölése olvasottnak

en: Mark Feeds as Read
hu: Csatornák megjelölése olv&asottnak

en: Mark all feeds as read on startup
hu: Az összes csatorna megjelölése olvasottnak induláskor

en: Mark all feeds as read on startup.
hu: Induláskor az összes hírcsatorna megjelölése olvasottnak.

en: Mark as Important
hu: Megjelölés fontosként

en: Mark as Read
hu: Megjelölés olvasottként

en: Mark as Unread
hu: Megjelölés olvasatlanként

en: Mark selected article as new
hu: A hír megjelölése újnak

en: Mark selected article as read
hu: A kijelölt hír megjelölése olva&sottnak

en: Mark selected article as unread
hu: A hír megjelölése olvasatlannak

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
hu[0]:  másodperc
hu[1]:  másodperc

en: Medium font size:
hu: Közepes betűméret:

en: Middle mouse click:
hu: Középső egérgomb:

en: Minimum font size:
hu: Minimális betűméret:

en: Minute | Minutes
hu[0]: Perc
hu[1]: Perc

en: Misc
hu: Vegyes

en: Move Node Down
hu: Egy csomóponttal lejjebb

en: Move Node Left
hu: Egy csomóponttal balra

en: Move Node Right
hu: Egy csomóponttal jobbra

en: Move Node Up
hu: Egy csomóponttal feljebb

en: Mute
hu: Némítás

en: N&ext Unread Feed
hu: Követke&ző olvasatlan csatorna

en: Ne&w Folder...
hu: Új ma&ppa…

en: Ne&xt Unread Article
hu: Következő &olvasatlan hír

en: Network
hu: Hálózat

en: Networking is available now.
hu: A hálózat most már elérhető.

en: Networking is not available.
hu: A hálózat nem érhető el.

[ctx: New articles filter]
en: New
hu: Új

en: New articles:
hu: Új hír:

en: No result found
hu: Nincs találat

en: Node or destination folder not found
hu: Nem található a célmappa csomópontja

en: Notify when new articles arri&ve
hu: Értesítés új hír ér&kezésekor

en: Number of articles to keep per feed.
hu: A megtartott hírek maximális száma csatornánként.

en: Number of concurrent fetches
hu: A párhuzamos letöltések max. száma

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
hu: OPML-fájlok (%1);;Minden fájl (*)

en: OPML Parsing Error
hu: OPML-feldolgozási hiba

en: Open In Background Tab
hu: Megnyitás háttérben maradó lapon

en: Open In External Browser
hu: Megnyitás külső böngészőben

en: Open Link in External &Browser
hu: Megnyitás külső bön&gészőben

en: Open Link in External Browser
hu: Hivatkozás megnyitása külső böngészőben

en: Open Link in New &Tab
hu: Megnyitás új la&pon

en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
hu: A normális esetben új ablakban (külső böngésző) megnyíló hivatkozások is új lapon nyíljanak meg

en: Open in Background Tab
hu: Megnyitás háttérben maradó lapon

en: Open in External Browser
hu: Megnyitás külső böngészőben

en: Open in Tab
hu: Megnyitás lapon

en: Open links in new tab instead of in new window
hu: Hivatkozások megnyitása új ablak helyett új lapon

en: Opening Feed List...
hu: A csatornalista megnyitása…

en: Pre&vious Unread Article
hu: Előző o&lvasatlan hír

en: Prev&ious Unread Feed
hu: Előző olvasatlan csat&orna

en: Prevent feeds from being moved in the list
hu: Megakadályozza a csatornák mozgatását a listában

en: Read Error
hu: Olvasási hiba

[ctx: Read articles filter]
en: Read
hu: Olvasott

en: Reload All Tabs
hu: Összes lap újratöltése

en: Remove &Important Mark
hu: A fontos m&egjelölés törlése

en: Remove Important Status
hu: Fontos megjelölés törlése

en: Reset search bar when changing feeds
hu: A keresősáv alapállapotba hozása csatornaváltáskor

en: Resets the quick filter when changing feeds.
hu: Alapállapotba hozza a gyorsszűrőt csatornaváltáskor.

en: Restore Session
hu: Munkamenet visszaállítása

en: Sans serif font:
hu: Sans serif betűtípus:

en: Save Image On Disk...
hu: Kép mentése a lemezre…

en: Save an unlimited number of articles.
hu: Tetszőleges számú hír menthető.

en: Search articles...
hu: Cikkek keresése…

en: Search articles...<%1>
hu: Cikkek keresése…<%1>

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
hu: A második (általában vízszintes) felosztó elem méretei.

en: Security
hu: Biztonság

en: Select Next Tab
hu: Következő lap

en: Select Previous Tab
hu: Előző lap

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
hu: Jelölje be ezt, ha értesítést szeretne kapni új hír érkezésekor.

en: Send &File...
hu: Fájl kül&dése…

en: Send &Link Address...
hu: A link &címének elküldése…

en: Send File Address
hu: Fájl címének küldése

en: Send Link Address
hu: Hivatkozás címének küldése

en: Send the Html Page of Article
hu: A cikk HTML-oldalának küldése

en: Send the URL of the article
hu: A cikk URL-címének küldése

en: Serif font:
hu: Serif betűtípus:

en: Set Focus to Quick Search
hu: Fókusz beállítása a gyors keresőre

en: Show Quick Filter
hu: Gyorsszűrő megjelenítése

en: Show Quick Filter Bar
hu: Gyorsszűrő sáv megjelenítése

en: Show Unread In Taskbar
hu: Olvasatlan cikkek megjelenítése a feladatsávon

en: Show close button on each tab
hu: Bezáró gombok legyenek a lapok fülein

en: Show close buttons on tabs
hu: Bezáró gombok legyenek a lapok fülein

en: Show close buttons on tabs instead of icons
hu: Bezáró gombok legyenek a lapok fülein ikonok helyett

en: Show tra&y icon
hu: Pan&elikon megjelenítése

en: Show tray icon
hu: Panelikon megjelenítése

en: Show unread articles in Taskbar
hu: Olvasatlan cikkek megjelenítése a feladatsávon

en: Sizes for first splitter
hu: Az első felosztó elem méretei

en: Sizes for second splitter
hu: A második felosztó elem méretei

en: Spanish feeds
hu: Spanyol hírcsatornák

en: Speak Text
hu: Szöveg felolvasása

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
hu: Legyenek-e tippablakban megjelenő értesítések.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
hu: Látható legyen-e a panelen ikon vagy sem.

en: Specifies if we show unread article in taskbar.
hu: Megjelenjenek-e az olvasatlan cikkek a feladatsávon.

en: Standard font:
hu: Alap betűtípus:

en: Startup
hu: Indulás

en: Status Filter
hu: Állapotszűrő

en: Stores the last search line text
hu: Eltárolja az utolsó keresés szövegét

en: Stores the last status filter setting
hu: Eltárolja az állapotszűrő legutóbbi értékét

en: Tabs
hu: Lapok használata

en: Text Filter
hu: Szövegszűrő

en: Thank you, The Akregator Team
hu: Köszönettel, az Akregator fejlesztői

en: The feed to be listed was already removed.
hu: A listázandó csatorna időközben törlődött.

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
hu: A(z) %1 fájlt nem sikerült elolvasni, ellenőrizze, hogy létezik-e és van-e megfelelő jogosultsága hozzá.

en: The network is broken.
hu: A hálózat nem működik.

en: The url %1 is not valid.
hu: A(z) %1 URL-cím érvénytelen.

en: There are no unread articles
hu: Nincsenek olvasatlan cikkek

en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
hu: Itt lehet az alapértelmezett értéktől eltérő böngészőazonosítót megadni. Erre akkor lehet szükség, ha egy közbenső elemnél, például egy proxy-nál, nem lehet átjutni „gator” böngészőazonosítóval.

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
hu: A weboldal káros tevékenységet folytat, biztosan folytatni szeretné a megjelenítését?

en: Timeout on remote server
hu: Időtúllépési hiba történt a kiszolgálón

en: Tons of bug fixes
hu: Rengeteg hibajavítás

en: U&se a custom update interval
hu: Egyéni f&rissítési időköz megadása

en: Unknown host
hu: Ismeretlen gépnév

en: Unmute
hu: Visszahangosítás

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
hu: Nem olvasott

en: Unread articles:
hu: Nem olvasott hír:

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Update ever&y:
hu: Frissítési &időköz:

en: Use &notifications for all feeds
hu: Értesítés min&den csatornánál

en: Use &this command:
hu: Parancs használa&ta:

en: Use HTML Cache
hu: HTML-gyorstár használata

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
hu: Külső böngésző indításakor a KDE-ben beállított webböngészőt kell használni.

en: Use custom colors
hu: Egyedi színek

en: Use default KDE web browser
hu: A KDE-ben beállított alapértelmezett böngésző használata

en: Use default web &browser
hu: Az alapértelmezett &böngésző használata

en: Use interval fetching
hu: Ütemezett letöltés

en: Use notifications
hu: Értesítések használata

en: Use the &browser cache (less network traffic)
hu: A bön&gésző gyorsítótárának használata (a hálózati terhelés csökkentéséért)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
hu: A KDE HTML-gyorstárára érvényes beállítások használata csatornák letöltésekor, a felesleges forgalom minimalizálása érdekében. Csak indokolt esetben érdemes kikapcsolni.

en: Use the specified command when opening in external browser.
hu: Külső böngésző indítását ezzel a paranccsal kell végezni.

en: Use this command:
hu: Parancs használata:

en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
hu: URL-címek ellenőrzése a Google Safe Browsing API-val

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: We hope that you will enjoy Akregator.
hu: Reméljük, hogy élvezni fogja az Akregator használatát.

en: Webengine Plugins
hu: Webengine bővítmények

en: What the click with left mouse button should do.
hu: Mi történjen a bal gombbal való kattintáskor.

en: What the click with middle mouse button should do.
hu: Mi történjen a középső gombbal való kattintáskor.

en: When adding feeds, place them in this group
hu: A felvett csatornák ebbe a csoportba kerülnek

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, a fontosnak megjelölt hírek nem lesznek eltávolítva, amikor a hírek elérnek egy adott darabszámot vagy lejárási időt.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
hu: Ez határozza meg, legyen-e késleltetési idő az olvasottnak való megjelölésnél.

en: Write Error
hu: Írási hiba

en: You can view multiple articles in several open tabs.
hu: Egyszerre több hír is olvasható külön lapokon.

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
hu: Ú&j

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
hu: &Olvasott

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
hu: &Olvasatlan

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
hu: XML-feldolgozási hiba

[ctx: global settings]
en: Global
hu: Globális

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
hu: Soha
