Audacious Plugins - en to hu translation catalogue (892 entries)

en: 
    (Further messages have been hidden.)
hu: 
    (További üzenetek el vannak rejtve.)

en:   (invalid UTF-8)
hu:   (érvénytelen UTF-8)

en: %a: Artist
    %b: Album
    %c: Number of channels
    %f: File name (full path)
    %F: Frequency (Hertz)
    %l: Length (milliseconds)
    %n or %s: Formatted title (see playlist settings)
    %p: Currently playing (1 or 0)
    %r: Rate (bits per second)
    %t: Playlist position
    %T: Title (unformatted)
hu: %a: Előadó
    %b: Album
    %c: Csatornák száma
    %f: Fájlnév (teljes elérési út)
    %F: Frekvencia (Hertz)
    %l: Hossz (milliszekondum)
    %n vagy %s: Formázott cím (ahogy a lej.lista beállításainál van)
    %p: Lejátszás állapota (1 vagy 0)
    %r: Bitráta (bit/másodperc)
    %t: Lejátszási lista pozíciója
    %T: Cím (formázatlan)

en: %d channel | %d channels
hu[0]: %d csatorna
hu[1]: %d csatorna

en: %d of %d result shown | %d of %d results shown
hu[0]: %d / %d találat megjelenítve
hu[1]: %d / %d találat megjelenítve

en: %d result | %d results
hu[0]: %d találat
hu[1]: %d találat

en: %d song | %d songs
hu[0]: %d zeneszám
hu[1]: %d zeneszám

en: %s (%d of %d)
hu: %s (%d / %d)

en: %s Settings
hu: %s Beállítások

en: (no description)
hu: (nincs leírás)

en: (none)
hu: (nincs)

en: * no comments available in this MIDI file *
hu: * nem található megjegyzés ehhez a MIDI fájlhoz *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
hu: * nem található dalszöveg ehhez a MIDI fájlhoz *

en: 2SF Decoder
hu: 2SF dekódoló

en: <b>Action:</b>
hu: <b>Művelet:</b>

en: <b>Advanced</b>
hu: <b>Haladó</b>

en: <b>Analyzer</b>
hu: <b>Analizátor</b>

en: <b>Bass Boost</b>
hu: <b>Basszus erősítés</b>

en: <b>Channel Mixer</b>
hu: <b>Csatorna keverő</b>

en: <b>Channels</b>
hu: <b>Csatornák</b>

en: <b>Color</b>
hu: <b>Szín</b>

en: <b>Commands</b>
hu: <b>Parancsok</b>

en: <b>Compression</b>
hu: <b>Tömörítés</b>

en: <b>Connection</b>
hu: <b>Kapcsolat</b>

en: <b>Conversion</b>
hu: <b>Átalakítás</b>

en: <b>Crossfade</b>
hu: <b>Átfedés</b>

en: <b>Crystalizer</b>
hu: <b>Kristályosító</b>

en: <b>Delete Method</b>
hu: <b>Törlési mód</b>

en: <b>Device</b>
hu: <b>Eszköz</b>

en: <b>Echo</b>
hu: <b>Visszhang</b>

en: <b>Emulation</b>
hu: <b>Emuláció</b>

en: <b>Extra Stereo</b>
hu: <b>Extra sztereó</b>

en: <b>Fonts</b>
hu: <b>Betűtípusok</b>

en: <b>Frame Headers</b>
hu: <b>Keret fejlécek</b>

en: <b>General</b>
hu: <b>Általános</b>

en: <b>ID3 Tags</b>
hu: <b>ID3 tagek</b>

en: <b>Internet Sources</b>
hu: <b>Internet Forrás</b>

en: <b>Key Binding:</b>
hu: <b>Billentyű kötések:</b>

en: <b>Local Storage</b>
hu: <b>Helyi Tároló</b>

en: <b>Metadata</b>
hu: <b>Metaadat</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
hu: <b>Egyéb</b>

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
hu: <b>Egér görgetés hatása</b>

en: <b>Note</b>
hu: <b>Megjegyzés</b>

en: <b>OpenPSF Configuration</b>
hu: <b>OpenPSF Beállítások</b>

en: <b>Other Settings</b>
hu: <b>Egyéb beállítások</b>

en: <b>Output</b>
hu: <b>Kimenet</b>

en: <b>Pitch</b>
hu: <b>Hangszín</b>

en: <b>Playback time</b>
hu: <b>Lejátszási idő</b>

en: <b>Playback</b>
hu: <b>Lejátszás</b>

en: <b>Playlist Columns</b>
hu: <b>Lejátszólista oszlopok</b>

en: <b>Playlist Tabs</b>
hu: <b>Lejátszólista fülek</b>

en: <b>Preamp</b>
hu: <b>Előerősítés</b>

en: <b>Rate Mappings</b>
hu: <b>Ráta leképezések</b>

en: <b>Repeat</b>
hu: <b>Ismétlés</b>

en: <b>Resampling</b>
hu: <b>Újramintavételezés</b>

en: <b>Reverb</b>
hu: <b>Visszhang</b>

en: <b>Sample rate</b>
hu: <b>Mintavételi ráta</b>

en: <b>Silence Removal</b>
hu: <b>Csend eltávolítása</b>

en: <b>Skin</b>
hu: <b>Felület</b>

en: <b>SoundFont</b>
hu: <b>SoundFont köyvtárak</b>

en: <b>Speed</b>
hu: <b>Sebesség</b>

en: <b>Subtunes</b>
hu: <b>Alzenék</b>

en: <b>Synthesizer</b>
hu: <b>Szintetizátor</b>

en: <b>Tip</b>
hu: <b>Tipp</b>

en: <b>Type</b>
hu: <b>Típus</b>

en: <b>VU Meter Settings</b>
hu: <b>Jelerősség mérő beállításai</b>

en: <b>XSF Configuration</b>
hu: <b>XSF Konfiguráció</b>

en: <small>Artist is truncated at the start, Title -- at the end</small>
hu: <small>Előadó mező csonka az elején, Cím -- a végén</small>

en: <small>Chars are ORed in RegExp, surrounded by whitespace</small>
hu: <small>Karakterek  ORed színnel a kifejezésben, előtte és utána szóköz</small>

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
hu: <small>Több elérési utat kettősponttal válasszon el.
    Ezek a helyek a LADSPA_PATH-on kivül is kereshetők.
    Új helyek hozzáadása után nyomjon entert az új beépülők kereséséhez.</small>

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
hu: <span size="smaller"> MIDI Megjegyzések és Dalszövegek </span>

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
hu: <span size="smaller"> MIDI Információ </span>

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
hu: Üten Generátor Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de> által
    
    Használat:
    tact://beats*num/den
    tact://ütemszám*x/y
    
    Például:
    tact://77 -> 77 ütem percenként
    tact://60*3/4 -> 60 bpm 3/4-es taktusokban

en: A plugin that can be used to start playing at a certain time.
    
    Originally written by Adam Feakin and Daniel Stodden.
hu: Bővítmény a lejátszás időzített elindításához
    
    Eredetileg Adam Feakin és Daniel Stodden írta.

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
hu: Egyszerű modul az Audacious LIRC távirányítón keresztüli vezérléséhez
    
    Az Audacious részére adoptálták:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Az eredeti XMMS LIRC modul írói:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    További információkért nézze meg a LIRC honlapját, http://lirc.org.

en: AAC (Raw) Decoder
hu: AAC (nyers) dekódoló

en: ALSA Output
hu: ALSA kimenet

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
hu: ALSA Kimeneti Bővítmény az Audacious-hoz
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    Köszönet William Pitcock-nak, az ALSA Output Plugin NG alkotójának, akinek kódjai referenciaként szolgáltak, amikor az ALSA kézikönyve kevésnek bizonyult.

en: AMIDI-Plug
    modular MIDI music player
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    written by Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    special thanks to...
    
    Clemens Ladisch and Jaroslav Kysela
    for their cool programs aplaymidi and amixer; those
    were really useful, along with alsa-lib docs, in order
    to learn more about the ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    for the nice midi keyboard logo
    
    Tony Vroon
    for the good help with alpha testing
hu: AMIDI-Plug
    moduláris MIDI lejátszó bővítmény
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    írta Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    köszönet...
    
    Clemens Ladisch-nek és Jaroslav Kysela-nak
    a menő aplaymidi és amixer programokért, amik
    nagyon kasznosak voltak, az alsa-lib leírással együtt
    az ALSA API megértéséhez
    
    Alfredo Spadafina-nak
    a szép Midi Zongora logóért
    
    Tony Vroon-nak
    a sok segítségért a tesztelésben

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
hu: AMIDI-Plug (MIDI Lejátszó)

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
hu: AMIDI-Plug - SoundFont fájl választás

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
hu: ASXv1/ASXv2 lejátszólisták

en: ASXv3 Playlists
hu: ASXv3 Lejátszólisták

en: A_bout ...
hu: _Névjegy ...

en: About ...
hu: Névjegy ...

en: AdPlug (AdLib Player)
hu: AdPlug (AdLib lejátszó)

en: Add Files
hu: Fájlok hozzáadása

en: Add Files ...
hu: Fájlok hozzáadása ...

en: Add Folder ...
hu: Mappa hozzáadása...

en: Add URL ...
hu: URL hozzáadása ...

en: Add U_RL ...
hu: U_RL hozzáadása ...

en: Additional Command
hu: További parancs

en: Advance in playlist when scrolling upward
hu: Előrelép a lejátszási listában, amikor felfelé görget

en: Alarm
hu: Riasztás

en: Alarm at (default):
hu: Riasztás (alapértelmezett):

en: Album Art
hu: Album borító

en: Album Artist
hu: Album előadó

en: Album artist
hu: Album előadó

en: Algorithm quality:
hu: Algoritmus minősége:

en: Allow aliasing
hu: Alul-mintavételezés engedélyezése

en: Alternative
hu: Alternatív

en: Always
hu: Mindig

en: Always on Top
hu: Mindig felül

en: Always show notification
hu: Mindig mutasson értesítést

en: Always show tabs
hu: Mindig mutassa a füleket

en: Ampache Browser
hu: Ampache Böngésző

en: Ampache Browser for Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    License: GNU GPLv3
hu: Ampache böngésző az Audacioushoz.
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský és John Lindgren
    Licenc: GNU GPLv3

en: Analyzer
hu: Analizátor

en: Animation
hu: Animáció

en: Archived Winamp 2.x skin
hu: Régi Winamp 2.x bőr

en: Artist
hu: Előadó

en: Artist:
hu: Előadó:

en: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Written by Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Based in part on Evan Martin's Ghosd library:
    http://neugierig.org/software/ghosd/
hu: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    Írta Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Részben Evan Martin Ghosd könyvtára alapján:
    http://neugierig.org/software/ghosd/

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
hu: Audacious Ogg Vorbis dekódoló
    
    A Xiph.org Foundation Ogg Vorbis bővítménye alapján:
    http://www.xiph.org/
    
    Eredeti kód:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Közreműködők:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>

en: Audacious Playlist Editor
hu: Audacious lejátszólista szerkesztő

en: Audacious Playlists (audpl)
hu: Audacious lejátszólisták (audpl)

en: Audacious PulseAudio Output Plugin
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
hu: Audacious PulseAudio Kimeneti Bővítmény
    
    Ez a program szabad szoftver; terjeszthető illetve módosítható a 
    Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License
    dokumentumában leírtak; akár a licenc 2-es, akár (tetszőleges) későbbi 
    változata szerint.
    
    Ez a program abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz, 
    de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve. 
    További részleteket a GNU General Public License tartalmaz.
    
    A felhasználónak a programmal együtt meg kell kapnia a GNU General 
    Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, akkor
    ezt a Free Software Foundationnak küldött levélben jelezze.
    
    Free Software Foundation, Inc.
    51 Franklin Street, Fifth Floor, 
    Boston, MA 02110-1301, USA

en: Audacious Scrobbler Plugin 2.0 by Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Thanks to John Lindgren for giving me a hand at the beginning of this project.
hu: Audacious Scrobbler Beépülő 2.0 by Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Köszönet John Lindgren-nek a segítségért a projekt elkezdéséhez.

en: Audacious is not playing.
hu: Az Audacious nem játszik.

en: Audacious is now using an improved version of the Last.fm Scrobbler.
    Please check the Preferences for the Scrobbler plugin.
hu: Az Audacious már egy fejlettebb változatát használja a Last.fm Scrobbler-nek
    Kérlek, ellenőrizd a beállításait.

en: Audio CD Menu Items
hu: Audio CD menüelemek

en: Audio CD Plugin
hu: Audio CD bővítmény

en: Audio Settings ...
hu: Hangbeállítások ...

en: Audio _Settings ...
hu: Hang _Beállítások ...

en: Audio device:
hu: Audio eszköz:

en: Audio mode:
hu: Audio mód:

en: Auto
hu: Automatikus

en: Auto-hide
hu: Automatikus elrejtés

en: Automatically connect to output ports
hu: Automatikus csatlakozás a kimeneti portokhoz

en: Automatically toggle queue for matching entries
hu: Automatikusan várólistára kerülnek a talált elemek

en: Available columns
hu: Elérhető oszlopok

en: Available plugins:
hu: Elérhető bővítmények:

en: Average bitrate:
hu: Átlagos bitráta:

en: Balance: %d%% left
hu: Balansz: %d%% bal

en: Balance: %d%% right
hu: Balansz: %d%% jobb

en: Balance: center
hu: Balansz: közép

en: Bars
hu: Csíkok

en: Based on the xmms_sndfile plugin:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adapted for Audacious by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
hu: Az xmms_sndfile plugin alapán:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Audacious-hoz illesztés Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org> által
    
    Ez a program szabad szoftver; terjeszthető illetve módosítható a 
    Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License
    dokumentumában leírtak; akár a licenc 2-es, akár (tetszőleges) későbbi 
    változata szerint.
    
    Ez a program abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz, 
    de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve. 
    További részleteket a GNU General Public License tartalmaz.
    
    A felhasználónak a programmal együtt meg kell kapnia a GNU General 
    Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, akkor
    ezt a Free Software Foundationnak küldött levélben jelezze 
     
    Free Software Foundation, Inc.
    51 Franklin Street, Fifth Floor
    Boston, MA 02110-1301, USA.
    
    http://www.gnu.org/licenses/
    http://gnu.hu/gpl.html

en: Bass:
hu: Basszus:

en: Bauer Stereophonic-to-Binaural (BS2B)
hu: Bauer Stereophonic -> Binaural (BS2B)

en: Best sinc interpolation
hu: Legjobb sinc interpoláció

en: Binding mouse buttons
hu: Egér gombok hozzárendelése

en: Bitrate
hu: Bitráta

en: Bitrate:
hu: Bitráta:

en: Blur Scope
hu: Szolid szkóp

en: Buffering ...
hu: Pufferelés ...

en: By Al_bum
hu: Al_bum szerint

en: By Albu_m Artist
hu: Albu_m előadó szerint

en: By Album
hu: Album szerint

en: By Album Artist
hu: Album előadó szerint

en: By Artist
hu: Előadó szerint

en: By C_omment
hu: _Megjegyzés szerint

en: By Comment
hu: Megjegyzés szerint

en: By Custom Title
hu: Egyéb cím szerint

en: By File Name
hu: Fájlnév szerint

en: By File Path
hu: Fájl útvonal szerint

en: By File _Path
hu: Fájl _elérési útja szerint

en: By Genre
hu: Műfaj szerint

en: By Length
hu: Hossz szerint

en: By Release Date
hu: Kiadás dátuma szerint

en: By Release _Date
hu: _Dátum szerint

en: By Title
hu: Cím szerint

en: By Track Number
hu: A dal sorszáma szerint

en: By Track _Number
hu: Sáv szeri_nt

en: By _Artist
hu: Elő_adó szerint

en: By _Custom Title
hu: _Egyedi cím szerint

en: By _File Name
hu: _Fájlnév szerint

en: By _File Path
hu: _Fájl útvonal szerint

en: By _Genre
hu: _Műfaj szerint

en: By _Length
hu: _Hossz szerint

en: By _Title
hu: Cím szerin_t

en: Call Letters
hu: Hívóbetűk

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
hu: Az LSN eleje/vége nem olvasható a %d. sávon.

en: Center volume:
hu: Közép hangerő:

en: Change playing song
hu: Váltja a lejátszott dalt

en: Change volume
hu: Hangerő váltás

en: Channel Mixer
hu: Csatorna keverő

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
hu: Csatornakeverő bővítmény az Audacious-hoz
    Copyright 2011-2012 John Lindgren és Michał Lipski

en: Channels:
hu: Csatornák:

en: Chars to split on:
hu: Elválasztandó karakterek:

en: Chars to truncate on:
hu: Csonkolandó karakterek:

en: Check Permission
hu: Jogosultságok ellenőrzése

en: Checking Last.fm access ...
hu: Last.fm elérés ellenőrzése ...

en: Choose Folder
hu: Mappa választás

en: Choose the days for the alarm to come on
hu: Válassza ki a riasztás napját a következőekből

en: Classical
hu: Klasszikus

en: Clear A-B Repeat
hu: A-B ismétlés törlése

en: Clear Queue
hu: Várólista törlése

en: Clear previous selection before searching
hu: Az előző kiválasztások törlése keresés előtt

en: Client name:
hu: Kliens neve:

en: Clock speed:
hu: Óra sebesség:

en: Close to the system tray
hu: Bezáráskor az értesítési területen marad (a tálcán)

en: Color %i:
hu: Szín %i:

en: Coloring:
hu: Színezés:

en: Colors
hu: Színek

en: Command to run at the end of a song:
hu: Parancs ami lefut amikor vége a zeneszámnak:

en: Command to run at the end of the playlist:
hu: Parancs ami lefut ha a lejátszólistának vége:

en: Command to run when song title changes (for network streams):
hu: Parancs ami lefut a szám címének változásakor (hálózati folyamhoz):

en: Command to run when starting a new song:
hu: Parancs ami lefut az új zeneszám indításakor:

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Composite extension not loaded
hu: Kompozit kiterjesztés nem tölthető be

en: Composite manager detected
hu: Kompozit kezelő detektálva

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
hu: Kompozít kezelő nem érzékelhető;
    ha tudja, hogy van egy futó kompozít kezelő, kérjük aktiválja, egyébként az OSD nem fog megfelelően működni

en: Composite manager not required for fake transparency
hu: Kompozít kezelő nem szükséges a nem valódi átlátszósághoz

en: Compression ratio:
hu: Tömörítési arány:

en: Concave Rectangle
hu: Konkáv téglalap

en: Connect to physical ports only
hu: Csatlakozás csak fizikai portokhoz

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
hu: Játékkonzol zene dekódoló a Game_Music_Emu 0.5.2 alapján az Audacioushoz
    Támogatott formátumok: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious bővítmény szerzői:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>

en: Context name:
hu: Környezet neve:

en: Copy
hu: Másolás

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
hu: Copyright (c) 2007, by Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> és az Audacious csapat.
    
    Sok köszönet a libcdio fejlesztőinek <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    és a libcddb fejlesztőinek <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Külön köszönet Tony Vroon részére aki a mentorunk és vezetőnk.
    
    Ez egy Google Summer of Code 2007 projekt.
    
    Copyright 2009 John Lindgren

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
hu: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    A kód egy részét Miles Egan írta.

en: CoreAudio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (original code and code adapted from
      Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
hu: CoreAudio kimeneti bővítmény az Audacious-hoz
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (eredeti kód, és az Apple mintákból
      átvett példák, (C) Apple 2013)
    
    Az SDL kimeneti bővítmény alapján
    Copyright 2010 John Lindgren

en: CoreAudio output
hu: CoreAudio kimenet

en: Create a new playlist with matching entries
hu: Hozzon létre új lejátszólistát az egyező elemekből

en: Crossfade
hu: Átfedés

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
hu: Átkeverés Plugin az Audacioushoz
    Copyright 2010--2014 John Lindgren

en: Crystalizer
hu: Kristályosító

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Cubic
hu: Harmadfokú

en: Cue Sheet Plugin
hu: Cue Lista Bővítmény

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Current Song
hu: Jelenlegi Dal

en: Custom Title
hu: Egyéni cím

en: Custom notification duration:
hu: Egyéni értesítés időtartam:

en: Custom title
hu: Egyéni cím

en: Cut
hu: Kivágás

en: Cut frequency:
hu: Vágási frekvencia:

en: Cutoff:
hu: Levágás:

en: Day
hu: Nap

en: Days
hu: Napok

en: Decades
hu: Évtizedek

en: Decoration
hu: Dekoráció

en: Decouple from pitch
hu: Leválasztás a hangszínről

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default PCM device
hu: Alapértelmezett PCM eszköz

en: Default device
hu: Alapértelmezett eszköz

en: Default mixer device
hu: Alapértelmezett keverő eszköz

en: Default song length:
hu: Alapértelmezett szám hossz:

en: Delay:
hu: Késleltetés:

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Files
hu: Fájlok törlése

en: Delete Selected Files
hu: Kijelölt fájlok törlése

en: Description
hu: Leírás

en: Desktop Notifications
hu: Asztali értesítések

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
hu: Asztali értesítések beépülő az Audacious-hoz
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren és Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
     
    Ez a program szabad szoftver; terjeszthető illetve módosítható a 
    Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License
    dokumentumában leírtak; akár a licenc 2-es, akár (tetszőleges) későbbi 
    változata szerint.
    
    Ez a program abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz, 
    de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve. 
    További részleteket a GNU General Public License tartalmaz.
    
    A felhasználónak a programmal együtt meg kell kapnia a GNU General 
    Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, akkor
    ezt a Free Software Foundationnak küldött levélben jelezze 
     
    Free Software Foundation, Inc.
    51 Franklin Street, Fifth Floor
    Boston, MA 02110-1301, USA.
    
    http://www.gnu.org/licenses/
    http://gnu.hu/gpl.html

en: Details about %s
hu: %s részletei

en: Device (blank for default):
hu: Eszköz (alapértelmezetthez hagyd üresen)

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disable 'Always On Top'
hu: Tiltja a 'Mindig felül' opciót

en: Disable the popup window
hu: Felugró ablakok tiltása

en: Display OSD using:
hu: OSD képernyők használata:

en: Display legend
hu: Jelmagyarázat megjelenítése

en: Display:
hu: Képernyő:

en: Displayed columns
hu: Megjelenített oszlopok

en: Do not automatically select chip model
hu: Ne válassza ki automatikusan a chip típusát

en: Do not automatically select clock speed
hu: Ne legyen automatikus óra sebesség állítás

en: Do you want to move %d files to the trash?
hu: Kukába helyez %d fájlt?

en: Do you want to move %s to the trash?
hu: Kukába helyezi: %s?

en: Do you want to permanently delete %d files?
hu: Véglegesen töröl %d fájlt?

en: Do you want to permanently delete %s?
hu: Véglegesen törli: %s?

en: Dock at Bottom
hu: Alulra rögzít

en: Dock at Left
hu: Balra rögzít

en: Dock at Right
hu: Jobbra rögzít

en: Dock at Top
hu: Felülre rögzít

en: Dots
hu: Pontok

en: Double Size
hu: Dupla méret

en: Drive is empty.
hu: A meghajtó üres.

en: Drum shift:
hu: Dob eltolás:

en: Dynamic Range Compression Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
hu: Dinamikatartomány Kompresszió Bővítmény az Audacious-hoz
    Copyright 2010-2014 John Lindgren

en: Dynamic Range Compressor
hu: Dinamikus tartomány kompresszió

en: Dynamic range:
hu: Dinamikus tartomány:

en: E_ffects ...
hu: E_ffektusok ...

en: Easy Listening
hu: Easy listening

en: Echo
hu: Visszhang

en: Echo Plugin
    By Johan Levin, 1999
    Surround echo by Carl van Schaik, 1999
    Updated for Audacious by William Pitcock and John Lindgren, 2010-2014
hu: Visszhangosítás Bővítmény
    Johan Levin, 1999
    
    Térhatású visszhang
    Carl van Schaik, 1999
    
    Frissítve az Audacious-hoz
    William Pitcock, John Lindgren, 2010-2014

en: Echo:
hu: Visszhang:

en: Effects ...
hu: Hatások ...

en: Electronic
hu: Elektronikus

en: Emulate MOS 8580 (default: MOS 6581)
hu: MOS 8580 emulálása (alapértelmezett: MOS 6581)

en: Emulate filter
hu: Emuláció szűrő

en: Enable
hu: Engedélyez

en: Enable 'Always On Top'
hu: Engedélyezi a 'Mindig felül' opciót

en: Enable VBR/ABR
hu: VBR/ABR engedélyezése

en: Enable audio resampling
hu: Engedélyezi az audio újra mintavételezést

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
hu: Engedélyezd az exkluzív módot a virtuális keverés ellen.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
hu: Formátum konverzió engedélyezése az OSS szoftverben.

en: Enable subtunes
hu: Alzenék engedélyezése

en: Enable trigger
hu: Esemény engedélyezése

en: Enabled plugins:
hu: Engedélyezett modulok:

en: Enforce strict ISO compliance
hu: Erőltesse a szigorú ISO megfelelés

en: Entries
hu: Elemek

en: Entry Number
hu: Bejegyzés száma

en: Entry number
hu: Bejegyzés száma

en: Error
hu: Hiba

en: Error connecting to MMS server
hu: Hiba az MMS szerverhez való csatlakozás során

en: Error opening %s:
    %s
hu: Hiba a(z) %s megnyitáskor:
    %s

en: Error parsing URL
hu: Hiba az URL elemzésekor

en: Error parsing redirect
hu: Hiba az átirányítás elemzésekor

en: Error protection
hu: Hiba védelem

en: Error reading audio CD.
hu: Hiba az audio CD olvasásakor.

en: Event
hu: Esemény

en: Export Playlist ...
hu: Lejátszólista exportálása

en: Extra Stereo
hu: Extra sztereó

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
hu: Extra sztereó bővítmény
    
    Írta: Johan Levin, 1999.

en: FFmpeg Plugin
hu: FFmpeg bővítméyn

en: FLAC Decoder
hu: FLAC dekódoló

en: Fade in:
hu: Áttűnés be:

en: Fade out:
hu: Áttűnés ki:

en: Fading
hu: Felkeverés

en: Failed to connect to JACK port %s.
hu: Sikertelen kapcsolódás a JACK porthoz: %s.

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
hu: Sikertelen kapcsolódás a JACK szerverhez; valóban fut?

en: Failed to create the CDDB connection.
hu: A CDDB kapcsolat létrehozása meghiúsult.

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
hu: A megnyitott CD meghajtó inicializálása sikertelen.

en: Failed to initialize cdio subsystem.
hu: A cdio alrendszer inicializálása sikertelen.

en: Failed to open CD device %s.
hu: A CD eszköz %s megnyitása sikertelen.

en: Failed to query the CDDB server
hu: A CDDB kiszolgáló lekérdezése sikertelen.

en: Failed to query the CDDB server: %s
hu: A CDDB kiszolgáló lekérdezése sikertelen: %s

en: Failed to read the CDDB info: %s
hu: A CDDB információ kiolvasása meghiúsult: %s

en: Failed to retrieve first/last track number.
hu: Az első/utolsó sáv számának lekérdezése sikertelen.

en: Fake transparency
hu: Nem valódi átlátszóság

en: Fall-off time:
hu: Esés ideje:

en: Falloff:
hu: Esés:

en: Fast
hu: Gyors

en: Fast sinc interpolation
hu: Gyors sinc interpoláció

en: Fastest
hu: Leggyorsabb

en: Feed level:
hu: Bemenő szint:

en: Feedback:
hu: Visszajelzés:

en: Fetch lyrics from:
hu: Dalszöveg letöltése innen:

en: File Info Box
hu: Fájl Információs doboz

en: File Name
hu: Fájlnév

en: File Name:
hu: Fájlnév:

en: File Path
hu: Fájl elérési útja

en: File name
hu: Fájlnév

en: File path
hu: Fájl elérési útja

en: FileWriter Plugin
hu: Fájlíró bővítmény

en: Filter ports (regex, use any port if blank):
hu: Portok szűrése (regex, bármelyik port használata, ha üres):

en: Final
hu: Vége

en: Fire
hu: Tűz

en: Font %i:
hu: Betűkészlet %i:

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: For better crossfading, enable
    the Silence Removal effect.
hu: A jobb átkeverés érdekében
    engedélyezd a Csend levágását

en: Force addition of version 2 tag
hu: Mindig adja hozzá a 2-es verzió címkéit

en: Format:
hu: Formátum:

en: Friday
hu: Péntek

en: Further truncate those on chars
hu: További csonkolás azokon a karaktereken

en: GIO Plugin
hu: GIO bővítmény

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
hu: GIO bővítmény az Audacious-hoz
    Copyright 2009-2012 John Lindgren

en: GTK Interface
hu: GTK+ felület

en: Game Console Music Decoder
hu: Játékkonzol zene dekódoló

en: General
hu: Általános

en: Generate file name from:
hu: Fájlnév generálása innen:

en: Genre
hu: Műfaj

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
hu: Általános Gyorsbillentyűk Bővítmény
    A lejátszó irányítása általános billentyűkombinációkkal vagy multimédia billentyűkkel.
    
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Hozzájárult többek között:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
hu: Általános Gyorsbillentyűk Bővítmény
    A lejátszó irányítása általános billentyűkombinációkkal vagy multimédia billentyűkkel.
    
    Copyright (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Hozzájárult többek között:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkeys
hu: Általános gyorsbillentyűk

en: Help
hu: Súgó

en: High
hu: Magas

en: Hotkeys:
hu: Gyorsbillentyűk:

en: Ice
hu: Jég

en: Ignore insufficient number of ports
hu: Nem elégséges számú port figyelmen kívül hagyása

en: Ignore length from SPC tags
hu: Tárolt hossz figyelmen kívül hagyása

en: Ignore length from file
hu: Tárolt hossz mellőzése

en: Ignore subtunes shorter than:
hu: Hagyja ki az ennél rövidebb alzenéket:

en: Import Playlist ...
hu: Lejátszólista importálása

en: Include album name in notification
hu: Az album nevének megjelenítése az értesítésben

en: Increase reverb
hu: Visszhang növelése

en: Information
hu: Információ

en: Inspirational
hu: Inspiráló

en: Intensity:
hu: Intenzitás:

en: Intermediate
hu: Közepes

en: International
hu: Nemzetközi

en: Interpolation:
hu: Interpoláció:

en: Invalid URI %s.
hu: Érvénytelen URI: %s.

en: Invalid open mode
hu: Érvénytelen megnyitási mód

en: Invert Selection
hu: Kijelölés megfordítása

en: It is not recommended to bind the primary mouse buttons without modifiers.
    
    Do you want to continue?
hu: Nem ajánlott az elsődleges egérgombokat módosítók nélkül társítani.
    
    Biztos, hogy folytatja?

en: JACK Output
hu: JACK kimenet

en: JACK supports only floating-point audio.  You must change the output bit depth to floating-point in Audacious settings.
hu: A JACK csak a lebegőpontos audiót támogatja. Kérem állítsa át a kimeneti bit mélységet lebegőpontosra az Audacious beállításaiban.

en: Jump to Song ...
hu: Ugrás a dalra ...

en: Jump to Time ...
hu: Ugrás időpontra ...

en: Jump to _Time ...
hu: Ugrás _időre ...

en: Jump to file
hu: Ugrás fájlhoz

en: LADSPA Host
hu: LADSPA gép

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
hu: LADSPA Host az Audacious részére
    Copyright 2011 John Lindgren

en: LIRC Plugin
hu: LIRC bővítmény

en: Length
hu: Hossz

en: Length (msec):
hu: Hossz (msec):

en: Level:
hu: Szint:

en: Library
hu: Gyűjtemény

en: Line
hu: Vonal

en: Linear
hu: Lineáris

en: Linear (fast)
hu: Lineáris (gyors)

en: Linear interpolation
hu: Lineáris interpoláció

en: Lines
hu: Vonalak

en: Listeners
hu: Hallgatók

en: Load lyric files (.lrc) from local storage
hu: Dalszöveg fájlok (.lrc) betöltése helyi tárból

en: Looking for lyrics ...
hu: Zeneszöveg keresése ...

en: Low
hu: Alacsony

en: Lyrics
hu: Dalszöveg

en: Lyrics could not be found.
hu: Dalszöveg nem található.

en: M3U Playlists
hu: M3U lejátszólisták

en: MMS Plugin
hu: MMS bővítmény

en: MPG123 Plugin
hu: MPG123 bővítmény

en: MPRIS 2 Server
hu: MPRIS 2 szerver

en: Mark as copyright
hu: Megjelölés jogvédettként

en: Mark as original
hu: Megjelölés eredetiként

en: Market
hu: Forgalmazó

en: Max OSD width:
hu: Max OSD szélesség:

en: Maximum bitrate:
hu: Maximális bitráta:

en: Medium
hu: Közepes

en: Medium sinc interpolation
hu: Közepes sinc interpoláció

en: Menu
hu: Menü

en: Method:
hu: Módszer:

en: Minimum
hu: Legalacsonyabb

en: Minimum bitrate:
hu: Minimális bitráta:

en: Misc
hu: Egyéb

en: Missing title and/or artist.
hu: Hiányzó cím és/vagy előadó.

en: Mixer device:
hu: Keverő eszköz:

en: Mixer element:
hu: Mixer elem:

en: ModPlug (Module Player)
hu: ModPlug (Modul lejátszó)

en: Module paths:
hu: Modul útvonalak:

en: Module player based on libopenmpt
    
    Written by: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>
hu: libopenmpt alapuló Modul Lejátszó
    
    Írta: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>

en: Monday
hu: Hétfő

en: Monitor library for changes
hu: Gyűjtemény változásainak figyelése

en: Mono
hu: Monó

en: Move to trash
hu: Kukába helyezés

en: Move to trash instead of deleting immediately
hu: Lomtárba dob törlés helyett

en: Multi-Monitor options
hu: Több monitoros opciók

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
hu: Több formátumú hang dekóder az Audacious-hoz az
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    használatával.
    
    Készítők:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>

en: Multiplier:
hu: Szorzó:

en: Mute
hu: Némítás

en: N_o Playlist Advance
hu: _Ne legyen léptetés a lejátszólistában

en: Name:
hu: Név

en: Nearest (fastest)
hu: Legközelebbi szomszéd (leggyorsabb)

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
hu: Neon HTTP/HTTPS bővítmény

en: Never
hu: Soha

en: New Age
hu: New age

en: New Playlist
hu: Új lejátszólista

en: Next
hu: Következő

en: Next Album
hu: Következő Album

en: Next Playlist
hu: Következő lejátszólista

en: Next track
hu: Következő szám

en: No JACK output ports were found. Please check settings.
hu: Nem találtam JACK kimeneti portot. Kérem ellenőrizze a beállításokat.

en: No Playlist Advance
hu: Ne legyen léptetés a lejátszólistában

en: No audio capable CD drive found.
hu: Nincs hanglemez-képes CD maghajtó.

en: No files are selected.
hu: Nincs fájl kiválasztva.

en: No. of Tracks:
hu: Sáv sorszáma:

en: Noise reduction
hu: Zajcsökkentés

en: None
hu: Nincs

en: Normal
hu: Szokásos

en: Now Playing
hu: Most játszott

en: Nowhere
hu: Sehol

en: Number of results to show:
hu: Megjelenítendő találatok:

en: OPL Emulator:
hu: OPL emulátor:

en: OSS3 Output
hu: OSS3 kimenet

en: OSS4 Output
hu: OSS4 kimenet

en: OSS4 Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    I would like to thank people on #audacious, especially Tony Vroon and John Lindgren and of course the authors of the previous OSS plugin.
hu: OSS4 Kimeneti Bővítmény az Audacious-hoz
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    Köszönet mindenkinek az  #audacious-on, különösen Tony Vroon-nak és John Lindgren-nek, és persze az előző OSS beépülő készítőinek.

en: Off
hu: Kikapcsolva

en: Ogg Vorbis Decoder
hu: Ogg Vorbis dekódoló

en: Omit Xing VBR header
hu: Xing VBR fejléc elhagyása

en: On
hu: Be

en: On All Workspaces
hu: Minden munkaterületen

en: On automatic song change
hu: Automatikus számváltáskor

en: On seek or manual song change
hu: Tekeréskor vagy kézi számváltáskor

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
hu: Csak %d darab JACK kimeneti portot találtam, de %d darab kellene.

en: Only add v1 tag
hu: Csak v1 címkék hozzáadása

en: Only add v2 tag
hu: Csak v2 címkék hozzáadása

en: Open Containing Folder
hu: Tartalmazó mappa megnyitása

en: Open Files
hu: Fájlok megnyitása

en: Open Files ...
hu: Fájlok megnyitása ...

en: Open Folder ...
hu: Mappa megnyitása...

en: Open URL ...
hu: URL megnyitása ...

en: Open _URL ...
hu: _URL megnyitása ...

en: OpenGL Spectrum Analyzer
hu: OpenGL spektrum analizátor

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
hu: OpenGL Spectrum Analizátor Audacious-hoz
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, és Carlo Bramini
    
    Az XMMS beépülő alapján:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, és 4Front Technologies
    
    Licensz: GPLv2+

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    Copyright 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
hu: OpenGL Színképelemző Audacioushoz
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    Copyright 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    Az XMMS bővítményen alapul:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    Licensz: GPLv2+

en: OpenMPT (Module Player)
hu: OpenMPT (Modul Lejátszó)

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
hu: OpenPSF PSF1/PSF2 dekódoló

en: Options
hu: Beállítások

en: Options Menu
hu: Beállítások menü

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
hu: Eredeti kód szerzője
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: Original file name
hu: Eredeti fájlnév

en: Original file name (no suffix)
hu: Eredeti fájlnév ( kiterjesztés nélkül)

en: Original file tag
hu: Eredeti fájl kiterjesztés

en: Other
hu: Más

en: Output
hu: Kimenet

en: Output channels:
hu: Kimeneti csatornák:

en: Output file format:
hu: Kimeneti fájl formátum:

en: Overlap:
hu: Átfedés:

en: Override default chorus:
hu: Alapértelmezett kórus hatás felülbírálása:

en: Override default gain:
hu: Alapértelmezett erősítés felülbírálása:

en: Override default polyphony:
hu: Alapértelmezett polifónia felülbírálása:

en: Override default reverb:
hu: Alapértelmezett visszhang felülbírálása:

en: Override device:
hu: Eszköz felülírása:

en: Oversample
hu: Túlvételezés

en: PCM device:
hu: PCM eszköz:

en: PLS Playlists
hu: PLS lejásztólisták

en: P_laylist
hu: _Lejátszólista

en: Parameters passed to the shell should be enclosed in quotation marks.  Unquoted parameters may lead to unexpected results.
hu: Az átadott paramétereket idézőjelbe kell írni. A nem azokba írt paraméterek biztonsági kockázatot jelentenek

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste at End
hu: Beillesztés a végére

en: Paste at _End
hu: B_eillesztés a végére

en: Path:
hu: Elérési út:

en: Paus_e
hu: _Szünet

en: Pause
hu: Szünet

en: Pause Off
hu: Szünet Ki

en: Pause On
hu: Szünet Be

en: Pause/Resume
hu: Szünet/Folytatás

en: Peak falloff:
hu: Csúcs esése:

en: Peak hold time:
hu: Csúcs tartás ideje:

en: Permission denied.  Open the following URL in a browser, allow Audacious access to your account, and then click 'Check Permission' again:
hu: Hozzáférés nem engedélyezett. Nyisd meg a következő URL-t a böngészőben és add hozzá az Audacious hozzáférését a te beállításaidban és kattints újra az 'Engedélyek Ellenőrzésére":

en: Permission granted.  Scrobbling for user %s.
hu: Hozzáférés megtagadva. Scrobbling felhasználó %s.

en: Phase:
hu: Fázis:

en: Pla_y CD
hu: CD _lejátszása

en: Placement
hu: Elhelyezés

en: Play
hu: Lejátszás

en: Play Amiga MODs
hu: AMIGA MOD fájlok lejátszása

en: Play/Resume
hu: Lejátszás/Szünet

en: Playback
hu: Lejátszás

en: Playback Start
hu: Lejátszás kezdete

en: Player:
hu: Lejátszó:

en: Playlist
hu: Lejátszólista

en: Playlist (optional)
hu: Lejátszólista (opcionális)

en: Playlist Manager
hu: Lejátszólista kezelő

en: Playlist Manager ...
hu: Lejátszólista kezelő ...

en: Playlist _Manager ...
hu: _Lejátszólista kezelő ...

en: Playlist mode.
hu: Lejátszólista mód.

en: Playlist:
hu: Lejátszólista:

en: Please wait ...
hu: Kérem várjon ...

en: Polyphase (best)
hu: Polifázis (legjobb)

en: Position
hu: Pozíció

en: Pre_vious
hu: Elő_ző

en: Prepend track number to file name
hu: A szám sorszámának beszúrása a fájlnév elé

en: Presets:
hu: Előbeállítások:

en: Press a key combination inside a text field.
hu: Nyomjon egy billentyűkombinációt a szövegdobozban.

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
hu: Adjon meg egy billentyűkombinációt a beviteli mezőben.
    Ez fog az egér gombjaihoz kötődni.

en: Previous
hu: Előző

en: Previous Album
hu: Előző Album

en: Previous Playlist
hu: Előző lejátszólista

en: Previous track
hu: Előző szám

en: Public Radio
hu: Közrádiók

en: PulseAudio Output
hu: PulseAudio kimenet

en: Q#
hu: S#

en: Qt Interface
hu: Qt felület

en: QtMultimedia Audio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
hu: QtMultimedia Audio Kimeneti Bővítmény Audacioushoz
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Az SDL Kimeneti Bővítmény Audacioushoz alapján
    Copyright 2010 John Lindgren

en: QtMultimedia Output
hu: QtMultimedia Kimenet

en: Quality
hu: Minőség

en: Quality (0-1):
hu: Minőség (0-1):

en: Quality:
hu: Minőség:

en: Queue Manager ...
hu: Várakozási sor kezelő ...

en: Queue Position
hu: Sorban elfoglalt pozíció

en: Queue position
hu: Várakozási sor pozíció

en: Queue/Unqueue
hu: Várólistára/Várólistáról ki

en: Quick
hu: Gyors

en: Quiet after:
hu: Csendes ezután:

en: Quit
hu: Kilépés

en: R&B and Urban
hu: R&B és Urban

en: R_everse Order
hu: Fo_rdított sorrend

en: Raise player window(s)
hu: Lejátszó ablak(ok) kiemelése

en: Randomize List
hu: Véletlenszerű lista

en: Rate:
hu: Ráta:

en: Read speed:
hu: Olvasási sebesség:

en: Read-and-append mode not supported
hu: Olvas-és-hozzáad mód nem támogatott

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
hu: Valódi átlászóság (szükséges X Composite Ext.)

en: Reconnect to LIRC server
hu: Újracsatlakozás a LIRC szerverhez

en: Record Stream
hu: Közvetítés rögzítése

en: Recording off
hu: Rögzítés leállítva

en: Recording on
hu: Rögzítés folyamatban

en: Rectangle
hu: Téglalap

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Refresh Playlist
hu: Lejátszólista frissítése

en: Relative X offset:
hu: Relatív X pozíció:

en: Relative Y offset:
hu: Relatív Y pozíció:

en: Reminder
hu: Emlékeztető

en: Remo_ve
hu: Tö_rlés

en: Remove All
hu: Összes törlése

en: Remove Duplicates
hu: Kettőzöttek eltávolítása

en: Remove Playlist
hu: Lejátszólista törlése

en: Remove Selected
hu: Kijelölt törlése

en: Remove Unavailable Files
hu: Elérhetetlen fájlok törlése

en: Remove Unselected
hu: Nem kiválasztottak törlése

en: Remove _Duplicates
hu: Kettőzöttek eltávolítása

en: Remove _Unavailable Files
hu: _Nem elérhető fájlok törlése

en: Ren_ame
hu: Át_nevezés

en: Ren_ame ...
hu: Át_nevezés ...

en: Rename Playlist ...
hu: Lejátszólista átnevezése ...

en: Render Style
hu: Renderelési stílus

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: Repeat count:
hu: Ismétlés száma:

en: Repeat point A set.
hu: Az 'A' pont beállítva

en: Repeat point B set.
hu: A 'B' pont beállítva

en: Repeat points cleared.
hu: Ismétlési pontok törölve.

en: Repeat song in endless loop
hu: A szám ismétlése végtelen ciklusban

en: Rescan library at startup
hu: Gyűjtemény átvizsgálása indításkor

en: Reset to Defaults
hu: Visszaállítás alapértelmezettre

en: Reverse List
hu: Fordított lista

en: Revoke Permission
hu: Jogosultság megvonása

en: Roll Up Equalizer
hu: Hangszínszabályzó felgördítése

en: Roll Up Player
hu: Lejátszó felgördítése

en: Roll Up Playlist Editor
hu: Lejátszólista szerkesztő felgördítése

en: Rounded Rectangle
hu: Kerekített téglalap

en: SDL Output
hu: SDL kimenet

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
hu: SDL Kimeneti Bővítmény az Audacious-hoz
    Copyright 2010 John Lindgren

en: SID Player
hu: SID lejátszó

en: S_huffle
hu: _Véletlenszerű

en: Sample Rate Converter
hu: Mintavételi konverter

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
hu: Mintavételi Ráta Konverter modul az Audacioushoz
     Copyright 2010-2012 John Lindgren

en: Sample rate
hu: Mintavételi frekvencia

en: Sample rate:
hu: Mintavételi frekvencia:

en: Saturday
hu: Szombat

en: Save Locally
hu: Mentés Helyben

en: Save and restore volume:
hu: Menti és helyreállítja a hangerőt:

en: Save into custom directory:
hu: Mentés egyéni könyvtárba:

en: Save into original directory
hu: Mentés az eredeti könyvtárba

en: Save volume between sessions.
hu: Hangerő mentése munkamentek között

en: Scope
hu: Szkóp

en: Scope Style:
hu: Szkóp stílusa:

en: Scroll on song change
hu: Számváltáskor gördül

en: Scroll song title
hu: Szám címének görgetése

en: Scroll song title in both directions
hu: A dal címe mindkét irányba mozog

en: Se_ttings ...
hu: Beállí_tások ....

en: Search
hu: Keresés

en: Search Library
hu: Keresés a gyűjteményben

en: Search Tool
hu: Kereső eszköz

en: Search _Library
hu: _Keresés a gyűjteményben

en: Search and Select
hu: Keresés és választ

en: Search entries in active playlist
hu: Elemek keresése az aktív lejátszólistában

en: Search library
hu: Keresés a gyűjteményben

en: Search playlist
hu: Lejátszólista keresése

en: Seasonal and Holiday
hu: Szezonális és Ünnepi

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
hu: Tekerés %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Select All
hu: Mindet kijelöl

en: Select None
hu: Nincs kijelölés

en: Select _All
hu: Mind kivál_aszt

en: Select a playlist
hu: Lejátszólista választása

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
hu: Válasszon ki bejegyzéseket egy vagy több mező kijelölésével. A mezők általános kifejezéseket használnak, a kis-nagybetűkre viszont nem érzékeny. Ha nem tudod, hogyan működnek a reguláris kifejezések, egyszerűen írj be egy részletet arról amit keresel.

en: Select main player window font:
hu: Főablak betűtípus kiválasztás:

en: Select playlist font:
hu: Válassza ki a lejátszólista betűkészletét:

en: Server:
hu: Szerver:

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Set A-B Repeat
hu: A-B Ismétlés beállítása

en: Set Alarm ...
hu: Riasztás beállítása ...

en: Set Repeat Point _A
hu: Az 'A' Ismétlési pont beállítása

en: Set Repeat Point _B
hu: A 'B' ismétlési pont beállítása

en: Set maximum playback time:
hu: Maximális lejátszási idő beállítása:

en: Set minimum playback time:
hu: Minimális lejátszási idő beállítása:

en: Settings
hu: Beállítások

en: Settings ...
hu: Beállítások ...

en: Shadow
hu: Árnyék

en: Show
hu: Mutat

en: Show Equalizer
hu: Hangszínszabályzó mutatása

en: Show I_nfo Bar
hu: I_nfo sor mutatása

en: Show Info Bar Vis_ualization
hu: Inf_ormációs sáv mutatása

en: Show Info Bar _Album Art
hu: Információs sáv mutatása _Album borító

en: Show On-Screen-Display
hu: On-Screen-Display mutatása

en: Show Playlist Editor
hu: Lejátszólista szerkesztő mutatása

en: Show Remaining Time
hu: Hátralévő idő mutatása

en: Show _Menu Bar
hu: _Menü sor mutatása

en: Show _Remaining Time
hu: Hát_ralévő idő mutatása

en: Show _Status Bar
hu: _Státusz sor mutatása

en: Show close buttons
hu: Bezárás gomb mutatása

en: Show column headers
hu: Oszlop fejlécek mutatása

en: Show entry counts
hu: Elemek számának mutatása

en: Show peaks
hu: Csúcsok mutatása

en: Show playback controls
hu: Lejátszó vezérlők mutatása

en: Show playlist tabs:
hu: Lejátszólista fülek megjelenítése:

en: Shuffle
hu: Véletlenszerű

en: Shuffle by Albu_m
hu: Keverés Album szerint

en: Shuffle by Album
hu: Keverés Album szerint

en: Silence Removal
hu: Csend eltávolítása

en: Silence Removal Plugin for Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren
hu: Csend eltávolitó Bővítmény az Audacioushoz
    Copyright 2014 John Lindgren

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
hu: Szinuszjel-generátor, írta: Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Módosította: Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    A használatához adjon hozzá egy URL-t: 
    tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    tone://frekvencia1;frekvencia2;frekvencia3;...
    
    pl.: tone://2000;2005 -> 2000 Hz-es és 2005 Hz-es hangot modulál

en: Single mode.
hu: Egyszerű mód.

en: Size (bytes)
hu: Méret (byte)

en: Skip leading silence
hu: Csend levágása az elején

en: Skip trailing silence
hu: Csend levágása a végén

en: Skip/repeat samples
hu: Minták ismétlése, átugrása

en: Slow
hu: Lassú

en: Slowest
hu: Lassabb

en: Smooth
hu: Sima

en: Sndfile Plugin
hu: Sndfile bővítmény

en: Sndio Output
hu: Sndio kimenet

en: Sndio error: Unsupported audio format (%d)
hu: Sndio hiba: Ismeretlen audió formátum (%d)

en: Sndio error: sio_open() failed
hu: Sndio hiba: sio_open() sikertelen

en: Sndio error: sio_setpar() failed
hu: Sndio hiba: sio_setpart() sikertelen

en: Sndio error: sio_start() failed
hu: Sndio hiba: sio_start() sikertelen

en: SoX Resampler
hu: SoX Újramintavételező

en: SoX Resampler Plugin for Audacious
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Based on Sample Rate Converter Plugin:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
hu: SoX újramintavételező bővítmény az Audacioushoz
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Az újramintavételező bővítmény alapján:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren

en: Solid
hu: Tömör

en: Song Change
hu: Szám váltás

en: Song Info
hu: Dal információ

en: Song Info ...
hu: Dal információ ...

en: Song _Info ...
hu: Dal _információ ...

en: Sort List
hu: Lista rendezése

en: Sort Se_lected
hu: Kije_löltek rendezése

en: Sort Selected
hu: Kijelöltek rendezése

en: Soundtracks
hu: Filmzenék

en: Spectrum Analyzer
hu: Spektrum analizátor

en: Speed and Pitch
hu: Sebesség és hangszín

en: Spline (good)
hu: Spline (jó)

en: Split title into artist and title on chars
hu: Cím szétválasztása szerző és címmé a karaktereknél

en: Start at
hu: Kezdés itt:

en: Status Icon
hu: Státusz ikon

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
hu: Állapotikon bővítmény
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    Ez a bővítmény egy ikont helyez el az ablakkezelő
    értesítési sávján.

en: Status Icon Plugin (partial port for Qt interface)
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Copyright 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
hu: Állapotikon bővítmény (részleges port a Qt felülethez)
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Copyright 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    Ez a bővítmény egy ikont helyez el az ablakkezelő
    értesítési sávján.

en: Step backward
hu: Visszalépés

en: Step forward
hu: Előrelépés

en: Stereo
hu: Sztereó

en: Stereo separation:
hu: Sztereó szétválasztás:

en: Stop
hu: Leállít

en: Stop A_fter This Song
hu: L_eállítás az aktuális dal után

en: Stop After This Song
hu: Leállítás az aktuális dal után

en: Stopped
hu: Leállítva

en: Stopping after song.
hu: Leállítás az aktuális dal után.

en: Store fetched lyrics in local cache
hu: Letöltött dalszövegeket mentse helyi tárban

en: Stream Tuner
hu: Folyamállító (Stream Tuner)

en: Stream name:
hu: Folyam neve:

en: Strictly enforce minimum bitrate
hu: Szigorú minimális bitráta

en: Style:
hu: Stílus:

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Surround
hu: Térhatású

en: T#
hu: Sz#

en: Tact Generator
hu: Tact generátor

en: Tact generator: %d bpm
hu: Tact generátor: %d bpm

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
hu: Tact generátor: %d bpm %d/%d

en: Tags
hu: Címkék

en: Talk
hu: Beszéd

en: Test
hu: Teszt

en: Text
hu: Szöveg

en: The JACK server requires a sample rate of %d Hz, but Audacious is playing at %d Hz.  Please use the Sample Rate Converter effect to correct the mismatch.
hu: A JACK szerverhez szükséges mintavételi frekvencia %d Hz, de az Audacious csa %d Hz-en játszik le. Kérem használja a Mintavételi Frekvencia Konverter modult a hibák elkerülése érdekében.

en: The Scrobbler plugin could not be started.
    There might be a problem with your installation.
hu: A Scrobbler Bővítmény nem indítató el.
    A telepítéssel lehet gond.

en: Themes
hu: Főcímdalok

en: There was a problem contacting Last.fm.
hu: Hiba történt a Last.fm-hez való csatlakozás közben.

en: These settings will take effect when Audacious is restarted.
hu: A beállítások csak az Audacious újraindítása után érvényesülnek.

en: This is your wakeup call.
hu: Ez egy ébresztési hívás.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
hu: Ez a program szabad szoftver; terjeszthető illetve módosítható a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License dokumentumában leírtak alapján; a 2-es licenc, vagy bármely (későbbi) változata szerint. Ez a program abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz, de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve. További részleteket a GNU General Public License tartalmaz. A felhasználónak a programmal együtt meg kell kapnia a GNU General Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, akkor ezt a Free Software Foundationnak küldött levélben jelezze Free Software Foundation, Inc. 51 Franklin Street, Fifth Floor Boston, MA 02110-1301, USA. http://www.gnu.org/licenses/ http://gnu.hu/gpl.html

en: Threshold:
hu: Küszöb:

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Time
hu: Idő

en: Time
      Alarm at:
        The time for the alarm to come on.
    
      Quiet after:
        Stop alarm after this amount of time.
           (if the wakeup dialog is not closed)
    
    
    Days
      Day:
        Select the days for the alarm to activate.
    
      Time:
        Choose the time for the alarm on each day,
        or select the toggle button to use the default
        time.
    
    
    Volume
      Fading:
        Fade the volume up to the chosen volume
        for this amount of time.
    
      Start at:
        Start fading from this volume.
    
      Final:
        The volume to stop fading at.  If the fading
        time is 0 then set volume to this and start
        playing.
    
    
    Options:
      Additional Command:
        Run this command at the alarm time.
    
      Playlist:
        Load this playlist. If no playlist
        is given, the current one will be used.
        The URL of an mp3/ogg stream
        can also be entered here.
    
      Reminder:
        Display a reminder when the alarm goes off.
        Type the reminder in the input field and enable
        the checkbox if you want it to be shown.
hu: Idő
      Riasztás:
        Ekkor kapcsol be az ébresztő.
    
      Csendes ezután:
        Ennyi idő után magától kikapcsol az ébresztő.
           (ha nem zárták be a párbeszédablakot)
    
    
    Napok
      Nap:
        Ezeken a napokon kapcsol be az ébresztő.
    
      Idő:
        Válassza ki az ébresztés idejét naponként,
        vagy válassza ki az alapértelmezett időt
        time.
    
    
    Hangerő
      Felkeverés:
        A kiválasztott hangerőig hangosít
        ennyi idő alatt.
    
      Kezdjük a:
        Ettől a hangerőtől kezdődik a felhangosítás.
    
      Vége:
        Ennél a hangerőnél áll meg a felhangosítás.  
        Ha a felkeverés ideje 0, itt állítsa a kívánt
        hangerőt.
    
    
    Opciók:
      További parancs:
        Ezt a parancsot is végrehajtja riasztáskor.
    
      Lejátszólista:
        Ezt a listát tölti be. Ha itt nem ad meg
        listát, akkor a jelenlegit fogja használni.
        MP3 vagy OGG adatfolyam URL-jét
        is beírhatja ide.
    
      Emlékeztető:
        Ezt a szöveget jeleníti meg a program riasztáskor.

en: Time Div:
hu: Kezdeti idő

en: Timing (ms)
hu: Időtartam (mp)

en: Title
hu: Cím

en: Title Change
hu: Cím váltás

en: Title:
hu: Cím:

en: Title: %t
    Author: %a
    From: %f
    Tracker: %T
    Comment: %C
    Chip type: %c
    Stereo: %s
    Loop: %l
    Chip freq: %F
    Player Freq: %P
    Year: %y
hu: Cím: %t
    Előadó: %a
    Tőle: %f
    Követő: %T
    Megjegyzés: %C
    Chip típusa: %c
    Sztereó: %s
    Ismétlés: %l
    Chip frekv.: %F
    Lejátszó frekv.: %P
    Év: %y

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
hu: Az Audacious zenekönyvtárába importáláshoz válaszd ki a mappát majd kattints a "Frissítés" ikonra.

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
hu: Ismétlés örökké, állítsd be az ismétlés számát -1-re

en: Toggle player window(s)
hu: Lejátszó ablak(ok) váltása

en: Toggle repeat
hu: Ismétlés bekapcsolása

en: Toggle shuffle
hu: Véletlenszerű lejátszás be

en: Toggle stop after current
hu: Játszott szám után állj

en: Tone Generator
hu: Hanggenerátor

en: Tone Generator:
hu: Hanggenerátor:

en: Too many redirects
hu: Túl sok átirányítás

en: Top 500 Stations
hu: Az Első 500 Állomás

en: Track
hu: Sáv

en: Track %d is a data track.
hu: Ez adatsáv: %d.

en: Track %d not found.
hu: %d sáv nem található.

en: Transparency
hu: Átlátszóság

en: Transpose:
hu: Transzponálás:

en: Treble:
hu: Magas:

en: Trigger
hu: Esemény

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
hu: OSD használata ha a lejátszólista egy eleme elindul.

en: Triggers OSD when playback is paused.
hu: OSD használata ha megállítják a lejátszást.

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
hu: OSD használata ha elindítják a lejátszást.

en: Triggers OSD when the song title changes (for internet streams).
hu: Szám címének változásáról értesíti az OSD-t (internetes stream-nél)

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Type
hu: Típus

en: Type:
hu: Típus:

en: Ultra High
hu: Nagyon magas

en: Unable to fetch %s
hu: Nem sikerült letölteni: %s

en: Unable to parse %s
hu: Nem sikerült értelmezni: %s

en: Unarchived Winamp 2.x skin
hu: Nem régi Winamp 2.x bőr

en: Undock
hu: Rögzítés feloldása

en: Unknown HTTP error
hu: Ismeretlen HTTP hiba

en: Unsupported disk type.
hu: Nem támogatott lemez típus.

en: Upmix to
hu: Felkeverés ide

en: Use CD-Text
hu: CD-Text használata

en: Use CDDB
hu: CDDB használata

en: Use HTTP instead of CDDBP
hu: Hasznájon HTTP helyett CDDBP protokollt

en: Use accurate length calculation (slow)
hu: Pontos hossz számítás (lassú)

en: Use alternate device:
hu: Alternatív eszköz használata:

en: Use bit perfect audio (adapt device sampling rate)
hu: Bitpontos hang használata (eszköz mintavételi arányának igazítása)

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
hu: Bitmap fontok használata (csak ASCII támogatása)

en: Use bold font for column headers
hu: Vastag betűk használata oszlop fejlécekhez

en: Use exclusive mode
hu: Exkluzív mód használata

en: Use only when song length is unknown
hu: Csak akkor ha a zeneszám hossza ismeretlen

en: Use rate mappings
hu: Ráta leképezések használata

en: Use steep filter
hu: Meredek szűrő

en: VBR quality level:
hu: VBR minőségi szint:

en: VTX Decoder
hu: VTX dekódoló

en: VU Meter
hu: Jelerősség Mérő

en: VU Meter Plugin for Audacious
    Copyright 2017-2019 Marc Sánchez Fauste
hu: Jelerősség mérő bővítmény Audacioushoz
    Copyright 2017-2019 Marc Sánchez Fauste

en: VU Meter Style:
hu: Kivezérlésmérő stílusa:

en: Vertical lines
hu: Függőleges vonalak

en: Very High
hu: Nagyon magas

en: View
hu: Nézet

en: Visualization
hu: Megjelenítés

en: Visualization type:
hu: Megjelenítés típusa:

en: Visualizations
hu: Megjelenítés

en: Voice Removal
hu: Ének eltávolítás

en: Voiceprint / VU meter
hu: Spektrogram / Kivezérlésmérő

en: Voiceprint Coloring:
hu: Spektrogram

en: Volume
hu: Hangerő

en: Volume Down
hu: Hangerő csökkentése

en: Volume Up
hu: Hangerő növelése

en: Volume _Down
hu: Hangerő _le

en: Volume _Up
hu: Hangerő _fel

en: Volume down
hu: Hangerő csökkentése

en: Volume up
hu: Hangerő növelése

en: Volume:
hu: Hangerő:

en: Volume: %d%%
hu: Hangerő: %d%%

en: Vortex file format player by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin by Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>
hu: Vortex lejátszó, írta: Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Az in_vtx.dll alapján, amit írt: Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious bővítmény, írta: Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz> által

en: Wait before reconnecting:
hu: Várjon az újracsatlakozás előtt:

en: WavPack Decoder
hu: WavPack dekódoló

en: Wednesday
hu: Szerda

en: What do these options mean?
hu: Mit jelentenek ezek a lehetőségek?

en: Win32 waveOut Plugin for Audacious
    Copyright 2016 John Lindgren
hu: Win32 waveOut bővítmény az Audacioushoz
    Copyright 2016 John Lindgren

en: Winamp Classic Interface
hu: Klasszikus Winamp Kinézet

en: Windowed sinc
hu: Ablak-sinc-szűrő

en: Working ...
hu: Dolgozom…

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
hu: XML Shareable Playlists File (XSPF)

en: Year
hu: Év

en: You can use the following format codes, which will be replaced before running the command (not all are useful for the end-of-playlist command):
hu: Ezeket a formátumkódokat használhatja, ezeket a parancs lefutása előtt kicserélem (nem mind hasznos lejátszási lista vége parancskor)

en: You need to allow Audacious to scrobble tracks to your Last.fm account.
hu: Szükséges, hogy az Audacious hozzáférjen a te Last.fm fiókodhoz.

en: Your reminder for today is...
hu: A mai emlékeztető..

en: Your scrobbles are being saved on your computer temporarily.  They will be submitted as soon as Audacious is allowed access.
hu: Ne aggódj. A scrobble-jeid a számítógépen vannak tárolva
    El lesznek küldve amint az Audacious engedélyt kap rá.

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: _Add CD
hu: CD _hozzáadása

en: _Add Files ...
hu: Fájlok hozzá_adása ...

en: _Add Folder ...
hu: M_appa hozzáadása ...

en: _Add to Playlist
hu: Lejátszólistához hozzá_ad

en: _Cancel
hu: _Mégsem

en: _Clear Repeat Points
hu: _Ismétlési pontok törlése

en: _Close
hu: _Bezár

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Create Playlist
hu: _Lejátszólista létrehozása

en: _Equalizer ...
hu: _Hangszínszabályzó ...

en: _Export ...
hu: _Exportálás ...

en: _File
hu: _Fájl

en: _Find ...
hu: _Keresés…

en: _Import ...
hu: _Importálás ...

en: _Jump to Song ...
hu: Ugrás _dalra ...

en: _Log Inspector ...
hu: _Napló ellenőr ...

en: _New
hu: _Új

en: _Next
hu: _Következő

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Open Containing Folder
hu: _Tartalmazó mappa megnyitása

en: _Open Files ...
hu: Fájl_ok megnyitása ...

en: _Open Folder ...
hu: _Mappa megnyitása ...

en: _Output
hu: _Kimenet

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Play
hu: _Lejátszás

en: _Play/Resume
hu: _Lejátszás/Szünet

en: _Playback
hu: L_ejátszás

en: _Queue Manager ...
hu: _Várakozási sor kezelő ...

en: _Queue/Unqueue
hu: _Várólistára/Várólistáról ki

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Random Order
hu: Véletlensze_rű sorrend

en: _Record Stream
hu: _Közvetítés rögzítése

en: _Refresh
hu: _Frissítés

en: _Refresh Selected
hu: Kiválasztott f_rissítése

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Rename ...
hu: Átneve_zés ...

en: _Repeat
hu: _Ismétlés

en: _Services
hu: _Szolgáltatások

en: _Settings ...
hu: _Beállítások ...

en: _Sort
hu: Rendezé_s

en: _Stop
hu: _Megállítás

en: _View
hu: _Nézet

en: _Visualizations ...
hu: _Megjelenítés ...

en: all monitors
hu: minden monitoron

en: by
hu: írta

en: dB/second
hu: dB/másodperc

en: enable
hu: engedélyezés

en: hours
hu: óra

en: lossless
hu: veszteségmentes

en: lossy
hu: veszteséges

en: lossy (hybrid)
hu: veszteséges (hibrid)

en: minutes
hu: perc

en: note numbers
hu: hangjegy számok

en: of this genre
hu: műfaj szerint

en: on
hu: be

en: ports if input has fewer channels
hu: port(ok), ha a bemenetnek kevesebb csatornája van

en: seconds
hu: másodperc

en: semitones
hu: félhangok

en: sequenced
hu: soros

en: stereo
hu: sztereó

en: variable
hu: változó
