KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (229 entries)

en: &Action
hu: &Művelet

en: &Configure KAddressBook...
hu: A KAddressBook beállítása…

en: &Edit
hu: Mó&dosítás

en: &Export
hu: &Exportálás

en: &File
hu: &Fájl

en: &New
hu: Ú&j

en: &Settings
hu: &Beállítások

en: &Themes
hu: &Témák

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &View
hu: &Nézet

en: (All)
hu: (Mind)

en: (Groups)
hu: (Csoportok)

en: (None)
hu: (Nincs)

en: (One year old) | (%1 years old)
hu[0]: (Egy éves)
hu[1]: (%1 éves)

en: (Untagged)
hu: (Címkézetlen)

en: (c), 2016-2021 Laurent Montel
hu: © Laurent Montel, 2016-2021.

en: (c), 2020-2021 Laurent Montel
hu: © Laurent Montel, 2020-2021.

en: ...
hu: …

en: <qt>Category filter: %1
hu: <qt>Kategóriaszűrő: %1

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
hu: <qt>Teljesen elrejti a menüsávot. A(z) %1 begépelésével jelenítheti meg ismét.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
hu: Kategóriaszűrő törlése

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
hu: Kategóriaszűrő visszaállítása

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
hu: Következő

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
hu: Előző

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
hu: Új névjegycsoport…

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
hu: Új névjegy…

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
hu: Egyszerű (egy oszlopos)

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
hu: Három oszlopos

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
hu: Két oszlopos

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
hu: %1, összesen: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
hu: Minden névjegy a kiválasztott címjegyzékből

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
hu: Minden névjegy az összes címjegyzékéből

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
hu: Üzleti mezők exportálása

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
hu: A megjelenített név exportálása teljes névként

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
hu: Titkosítási kulcsok exportálása

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
hu: Egyéb mezők exportálása

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
hu: Képek exportálása

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
hu: Személyes mezők exportálása

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
hu: Ugrás a következő névjegyhez a listában

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
hu: Ugrás az előző névjegyhez a listában

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
hu: Csak a jelenleg kijelölt névjegyek

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
hu: Névjegyek keresése a listában

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
hu: Az összes almappa kiválasztása, beleértve a felső szintű mappát is

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
hu: Válassza ki az elsődleges rendezőmezőt

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
hu: Nyomtatási stílus kiválasztása

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
hu: Rendezési sorrend kiválasztása

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy üzleti mezőit a kimeneti vCard fájlba.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy megjelenített nevét a vCard teljes név mezőjébe. Erre azért lehet szükség, hogy a GMail vagy az Android felületén a név helyesen jelenjen meg.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy titkosítási kulcsait a kimeneti vCard fájlba.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy egyéb mezőit a kimeneti vCard fájlba.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy képeit a kimeneti vCard fájlba.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha exportálni szeretné a névjegy személyes mezőit a kimeneti vCard fájlba.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha minden névjegyet ki szeretne jelölni ebből a mappából, beleértve az összes almappát is. Ha csak a legfelső szintű mappa névjegyeire van szüksége, akkor hagyja üresen ezt a négyzetet.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
hu: Válassza ki, hogy a névjegyeket növekvő vagy csökkenő sorrendben szeretné rendezni. Használja a rendezési feltétel lehetőséget annak megadásához, hogy mely névjegymező szerint legyen a rendezés végrehajtva.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, ha csak azokat a partnereket szeretné a grafikus felületen, amelyeket már kiválasztott.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, ha csak a címjegyzékei egyikéből szeretné az összes névjegyet kiválasztani. Ha erre a lehetőségre kattint, kapni fog egy legördülő menüt az összes címjegyzék listázásával, és lehetővé teszi annak az egynek a kiválasztását, amelyiket szeretné.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, ha szeretné kiválasztani az összes névjegyet az összes címjegyzékből.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
hu: Válassza ki a kívánt nyomtatási stílust. Nézze meg az előnézeti képet, hogy segítsen döntést hozni.

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
hu: Ebből a listából választhatja ki azt a mezőt, amellyel a névjegyek rendezve lesznek a nyomtatott kimeneten. Használja a rendezési irány lehetőséget annak meghatározásához, hogy a rendezés növekvő vagy csökkenő sorrendben legyen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
hu: Nyomja meg ezt a gombot a lista következő névjegyéhez ugráshoz.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
hu: Nyomja meg ezt a gombot a lista előző névjegyéhez ugráshoz.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
hu: A teljes címjegyzék vagy a kiválasztott névjegyek nyomtatása.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
hu: Kezdjen el egy keresési szöveget gépelni ebbe a mezőbe, és az arra illeszkedő névjegyek listája meg fog jelenni. Ez a gyors módja az érdeklődésének megfelelő névjegyek keresésének.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
hu: Megjelenik egy párbeszédablak, ahol módosíthatja az alkalmazás-szintű gyorsbillentyűket.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
hu: Megjelenik egy párbeszédablak, ahol új névjegycsoport hozhat létre.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
hu: Megjelenik egy párbeszédablak, ahol új névjegyet hozhat létre.

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
hu: Nem ismert

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
hu: Növekvő

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
hu: Csökkenő

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
hu: (Nem áll rendelkezésre előnézet.)

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search... <%1>
hu: Keresés… <%1>

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
hu: Feltétel:

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
hu: Sorrend:

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
hu: Hogyan nézzen ki a nyomtatott oldal?
    A KAddressBook számos különböző célra tervezett nyomtatási stílussal rendelkezik.
    Válassza ki a megfelelő stílust az alábbiak közül.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
hu: Üzleti mezők

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
hu: Név megjelenítése teljes névként

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
hu: Titkosítási kulcsok

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
hu: Beleértve az almappákat is

[ctx: @option:check]
en: Other fields
hu: Egyéb mezők

[ctx: @option:check]
en: Pictures
hu: Képek

[ctx: @option:check]
en: Private fields
hu: Személyes mezők

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
hu: Minden névjegy

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
hu: Minden névjegy innen:

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
hu: Kijelölt névjegyek

[ctx: @title:group]
en: Export options
hu: Exportálási beállítások

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
hu: Exportálandó mezők

[ctx: @title:group]
en: Print Style
hu: Nyomtatási stílus

[ctx: @title:group]
en: Sorting
hu: Rendezés

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
hu: Válassza ki a nyomtatási stílust

[ctx: @title:window]
en: Collect Contacts
hu: Névjegyek gyűjtése

[ctx: @title:window]
en: Import Contacts
hu: Névjegyek importálása

[ctx: @title:window]
en: Print Contacts
hu: Névjegyek nyomtatása

[ctx: @title:window]
en: Printing: Progress
hu: Nyomtatás: állapot

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
hu: A(z) %1 címjegyzékmappa tulajdonságai

[ctx: @title:window]
en: Select Address Book
hu: Címjegyzék kiválasztása

[ctx: @title:window]
en: Select Contacts
hu: Válasszon névjegyeket

en: Address Book
hu: Címjegyzék

en: All EMails
hu: Összes e-mail cím

en: Alternating the background color
hu: Váltakozó háttérszín

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Appearance Page
hu: Megjelenési oldal

en: Assistant
hu: Asszisztens

en: Birthday
hu: Születésnap

en: Blog Feed
hu: Hírcsatorna

en: Business Address
hu: Üzleti cím

en: Category filter
hu: Kategóriaszűrő

en: Change the background color of every row
hu: A háttérszín megváltoztatása minden sornál

en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha ki szeretné nyomtatni a partner születésnapját.

en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha ki szeretné nyomtatni a partner e-mail címeit.

en: Check this box if you want contact notes to be printed.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha ki szeretné nyomtatni a partner jegyzeteit.

en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha ki szeretné nyomtatni a partner szervezeteit.

en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha ki szeretné nyomtatni a partner telefonszámait.

en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha ki szeretné nyomtatni a partner postacímeit.

en: Choose Contacts to Print
hu: Válassza ki a kinyomtatni kívánt névjegyeket

en: Choose Printing Style
hu: Válassza ki a nyomtatási stílust

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
hu: Kattintson erre a gombra a színválasztó elindításához, amely lehetővé teszi a fejléc háttérszínének beállítását.

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
hu: Kattintson erre a gombra a színválasztó elindításához, amely lehetővé teszi a fejléc szöveg színének beállítását.

en: Compact Printing Style
hu: Kompakt nyomtatási stílus

en: Compact Style
hu: Kompakt stílus

en: Configure Plugins
hu: Bővítmének beállítása

en: Configure User FeedBack
hu: Felhasználói visszajelzés beállítása

en: Contact
hu: Névjegy

en: Contact Headers
hu: A bejegyzések fejlécei

en: Copyright © 2007–%1 KAddressBook authors
hu: Copyright © A KAddressBook szerzői, 2007-%1.

en: Current maintainer
hu: Jelenlegi karbantartó

en: Detailed Print Style - Appearance
hu: Részletes nyomtatási stílus - Megjelenés

en: Detailed Style
hu: Részletes stílus

en: Display the specified contact (by URL)
hu: A megadott névjegy megjelenítése (URL-címmel)

en: Documentation (2019)
hu: Dokumentáció (2019)

en: Domestic Address
hu: Cím (belföldi)

en: Email
hu: E-mail cím

en: Email address:
hu: E-mail cím:

en: Email addresses
hu: E-mail címek

en: Email addresses:
hu: E-mail címek:

en: Email: %1
hu: E-mail cím: %1

en: Emails
hu: E-mailek

en: Export
hu: Exportálás

en: Family Name
hu: Vezetéknév

en: Fetch Contacts
hu: Névjegyek beolvasása

en: Fields
hu: Mezők

en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
hu: Fájlok vagy URL-ek. A program meg fogja megkérdezni a felhasználótól, hogy importáljon-e.

[ctx: Finished printing]
en: Done
hu: Kész

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
hu: E-mail (4)

en: Full Name
hu: Teljes név

en: Given Name
hu: Utónév

en: Headline background color:
hu: A címsor háttérszíne:

en: Headline text color:
hu: A címsor szövegének színe:

en: Hide menu bar
hu: Menüsáv elrejtése

en: Home Address
hu: Postai cím (otthoni)

en: Import
hu: Importálás

en: Import the given file
hu: A megadott fájl importálása

en: Import/Export Plugins
hu: Import/export bővítmények

en: Importing one contact to %2 | Importing %1 contacts to %2
hu[0]: Névjegy importálása ebbe: %2
hu[1]: %1 névjegy importálása ebbe: %2

en: International Address
hu: Cím (nemzetközi)

en: Lists the available options for user feedback
hu: Felsorolja a felhasználói visszajelzés lehetőségeit

en: Loading contacts details ...
hu: Válasszon névjegyeket ...

en: Main Toolbar
hu: Fő eszköztár

en: Manager
hu: Főnök

en: Mike's Printing Style
hu: Mike nyomtatási stílusa

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Note:
hu: Megjegyzés:

en: Notes:
hu: Megjegyzések:

en: Office
hu: Munkahely

en: Open the 'New Contact' dialog
hu: Az „Új névjegy” ablak megnyitása

en: Organization
hu: Szervezet

en: Organization:
hu: Szervezet:

en: Original Author (1998)
hu: Eredeti szerző (1998)

en: Parcel Address
hu: Kézbesítési cím

en: Phone Numbers
hu: Telefonszámok

en: Phone numbers
hu: Telefonszámok

en: Phone: %1
hu: Telefon: %1

en: Postal Address
hu: Postai cím

en: Postal addresses
hu: Postai címek

en: Preferred Address
hu: Az elsődleges cím

en: Preferred EMail
hu: Elsődleges e-mail cím

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
hu: E-mail (előnyben részesített)

en: Previous maintainer
hu: Előző karbantartó

en: Print Contact's Information
hu: Partnerek információinak nyomtatása

en: Print Progress
hu: A nyomtatás állása

en: Print contact birthdays
hu: Partnerek születésnapjainak nyomtatása

en: Print contact email addresses
hu: Partnerek e-mail címeinek nyomtatása

en: Print contact notes
hu: Partner jegyzeteink nyomtatása

en: Print contact organizations
hu: Partnerek szervezeteinek nyomtatása

en: Print contact phone numbers
hu: Partnerek telefonszámainak nyomtatása

en: Print contact street addresses
hu: Partnerek postacímeinek nyomtatása

en: Print the birthday
hu: A születésnap nyomtatása

en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
hu: Az otthoni cím nyomtatása az otthoni telefonszámmal és a mobiltelefonszámmal

en: Print the preferred and the secondary e-mail fields
hu: A preferált és a másodlagos e-mail mezők nyomtatása

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Printout for Ring Binders
hu: Részletes megjelenési stílus

en: Profession
hu: Foglalkozás

en: Progress
hu: Állapot

en: Quick search
hu: Gyorskeresés

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
hu: Részletes nyomtatási stílus - Megjelenés

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
hu: E-mail (2)

en: Select All
hu: Minden kijelölése

en: Select all contacts in the current address book view.
hu: Az aktuális nézetben látható összes névjegy kiválasztása.

en: Select the address book the imported contact(s) shall be saved in:
hu: Válassza ki a címjegyzéket, amelybe menteni szeretné az importált névjegyeket:

en: Select the headline text background color
hu: A fejlécszöveg háttérszínének kiválasztása

en: Select the headline text color
hu: A fejlécszöveg színének kiválasztása

en: Serverside Subscription...
hu: Szerveroldali feliratkozás…

en: Set Focus to Quick Search
hu: Fókusz beállítása a gyors keresőre

en: Setting up colors
hu: Színek beállítása

en: Setting up document
hu: Dokumentum beállítása

en: Setting up fields
hu: Mezők beállítása

en: Show QR Codes
hu: QR kódok megjelenítése

en: Show QR Codes in the contact.
hu: QR kódok megjelenítése a névjegyben.

en: Show a simple mode of the address book view.
hu: A címjegyzék nézet egyszerű módjának megjelenítése.

en: Spouse
hu: Házastárs

en: Telephone:
hu: Telefon:

en: Telephones:
hu: Telefonszámok:

en: The KDE Address Book Application
hu: A KDE címjegyzék-alkalmazása

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
hu: Évforduló

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
hu: E-mail (3)

en: Title
hu: Cím

en: Tools Plugins
hu: Eszköztár-bővítmények

en: Web page:
hu: Weboldal:

en: Website
hu: Weboldal

en: Which contacts do you want to print?
hu: Mely névjegyeket szeretné kinyomtatni?

en: Work Address
hu: Munkahelyi cím

en: first color
hu: első szín

en: print the business address, with business phone number
hu: a munkahelyi cím nyomtatása a munkahelyi telefonszámmal

en: second color
hu: második szín

en: the first color, if alternating color is checked
hu: az első szín, ha a váltakozó szín ki van választva

en: the second color, if alternating color is checked
hu: a második szín, ha váltakozó szín ki van választva

en: with birthday
hu: születésnappal

en: with business address
hu: munkahelyi címmel

en: with e-mail
hu: e-mail címmel

en: with home address
hu: otthoni címmel
