KDE 4.4 - en to hu translation catalogue (216 entries)

en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
hu: 
    	A KCalc sokkal több számjeggyel is tud dolgozni, mint amennyi
    	a kijelzőre kifér. Ezzel a beállítással a lehető legtöbb számjegy fog
    	megjelenni, mielőtt a KCalc elkezd tudományos számábrázolást használni,
    	azaz például 2,34e12 formájú értékeket.

en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
hu: 
                A könnyebb olvashatóságért lehetőség van a számjegyeket párokba csoportosítani,
                például az 10111001 helyett 1011 1001 jeleníthető meg a beállítás 4-re állításával,
                így minden 4. számjegy után egy szóköz kerül beszúrásra.

en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
hu: 
                A könnyebb olvashatóságért lehetőség van a számjegyeket párokba csoportosítani,
                például az 42140213 helyett 4214 0213 jeleníthető meg a beállítás 4-re állításával,
                így minden 4. számjegy után egy szóköz kerül beszúrásra.

en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
hu: 
                A könnyebb olvashatóságért lehetőség van a számjegyeket párokba csoportosítani,
                például az AF1C42 helyett AF 1C 42 jeleníthető meg a beállítás 2-re állításával,
                így minden 2. számjegy után egy szóköz kerül beszúrásra.

en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
hu: 
            Jelölje be, ha a bináris, oktális és hexadecimális számokat
            kettes komplemens formában szeretné megjeleníteni. Ez a formátum
            elterjedten használt negatív számok tárolásához.

en: &Background:
hu: &Háttér:

en: &Beep on error
hu: Hangjelzés &hiba esetén

en: &Bin
hu: &Bináris

en: &Button font:
hu: A nyomó&gombok betűtípusa:

en: &Constants
hu: &Konstansok

en: &Constants:
hu: &Konstansok:

en: &Display font:
hu: &Kijelző-betűtípus:

en: &Foreground:
hu: &Előtér:

en: &Functions:
hu: &Függvények:

en: &History font:
hu: &Előzmények betűtípus:

en: &Maximum number of digits:
hu: A szám&jegyek max. száma:

en: &Memory:
hu: Memór&ia:

en: &Numbers:
hu: Szám&ok:

en: &Settings
hu: &Beállítások

[ctx: ( calculator button]
en: (
hu: {

en: 10 to the power of x
hu: 10 emelése az x-edik hatványra

en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
hu: Egy nagyon egyszerű nézet, ahol csak a legalapvetőbb számológép-gombok jelennek meg

en: Add display to memory
hu: A kiírt adat hozzáadása a memória tartalmához

en: Add to memory
hu: Hozzáadás a memóriához

en: Arc cosine
hu: Arkusz koszinusz

en: Arc sine
hu: Arkusz szinusz

en: Arc tangent
hu: Arkusz tangens

en: Atomic && Nuclear
hu: Atomfizika

en: Atomic Mass Unit
hu: Atomi tömegegység

en: Avogadro's Number
hu: Avogadro-szám

en: Background
hu: Háttér

en: Binary
hu: Bináris

en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
hu: A bináris alakok szóközzel lesznek elválasztva minden X-edik jegy után.

en: Bit %1 = %2
hu: %1 bit = %2

en: Bitwise AND
hu: Bitenkénti ÉS

en: Bitwise OR
hu: Bitenkénti VAGY

en: Bitwise XOR
hu: Bitenkénti XOR

en: Boltzmann Constant
hu: Boltzmann-állandó

en: Button & Display Colors
hu: A nyomógombok és a kijelző színei

en: Button Colors
hu: A nyomógombok színei

en: Change sign
hu: Előjelváltás

en: Choose From List
hu: Választás listából

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear all
hu: Teljes törlés

en: Clear data store
hu: Az adatmező törlése

en: Click on a Bit to toggle it.
hu: Kattintson egy bitre átváltáshoz.

en: Close parenthesis
hu: Zárójel bezárása

en: Colors
hu: Színek

en: Constants
hu: Konstansok

en: Constants &Buttons
hu: Konstans-&gombok

en: Copyright © 2008-2013, Evan Teran
    Copyright © 2000-2008, The KDE Team
    Copyright © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Copyright © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben
hu: © Evan Teran, 2008-2013.
    © A KDE csapata, 2000-2008.
    © Klaus Niederkrüger, 2003-2005.
    © Bernd Johannes Wuebben, 1996-2000.

en: Cosine
hu: Koszinusz

en: Cube
hu: Köb

en: Cube root
hu: Köbgyök

en: Decimal point
hu: Tizedesjel

en: Define Constants
hu: Konstans definiálása

en: Degrees, radians or grads
hu: Szög (radiánban vagy fokban)

en: Delete last data item
hu: Az utolsó adat törlése

en: Display Colors
hu: A megjelenítő színei

en: Division
hu: Osztás

en: Earth Acceleration
hu: Földgyorsulás

en: Easy Calculator Mode
hu: Egyszerű számológép nézet

en: Electromagnetism
hu: Elektromágnesesség

en: Elementary Charge
hu: Elemi töltés

en: Enables that the last operation is repeated when "=" is pressed
hu: Az utolsó művelet ismétlése az „=” megnyomásakor

en: Enter data
hu: Adatbevitel

en: Euler Number
hu: Euler-szám

en: Exponent
hu: Exponens

en: Exponential function
hu: Exponenciális függvény

en: Factorial
hu: Faktoriális

en: Fine-Structure Constant
hu: Finomstruktúra-állandó

en: Font
hu: Betűtípus

en: Foreground
hu: Előtér

en: General
hu: Általános

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Golden Ratio
hu: Aranymetszési arány

en: Gravitation
hu: Gravitáció

en: Gravitational Constant
hu: Gravitációs állandó

en: Group digits
hu: Ezreselválasztó

en: Grouping
hu: Csoportosítás

en: He&x
hu: &Hexa

en: He&xadecimals:
hu: He&xadecimális számok:

en: Hexadecimal
hu: Hexadecimális

en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
hu: A hexadecimális alakok szóközzel lesznek elválasztva minden X-edik jegy után.

en: Hyperbolic cosine
hu: Hiperbolikus koszinusz

en: Hyperbolic mode
hu: Hiperbolikus mód

en: Hyperbolic sine
hu: Hiperbolikus koszinusz

en: Hyperbolic tangent
hu: Hiperbolikus tangens

en: Impedance of Vacuum
hu: Vákuumimpedancia

en: Integer division
hu: Egész osztás

en: Inverse hyperbolic cosine
hu: Inverz hiperbolikus koszinusz

en: Inverse hyperbolic sine
hu: Inverz hiperbolikus szinusz

en: Inverse hyperbolic tangent
hu: Inverz hiperbolikus tangens

en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
hu: A KCalc sokkal több számjeggyel is tud dolgozni, mint amennyi a kijelzőre kifér. Ezzel a beállítással a lehető legtöbb számjegy fog megjelenni, mielőtt a KCalc elkezd tudományos számábrázolást használni, azaz 2,34e12 formájú értékeket.

en: KDE Calculator
hu: KDE számológép

en: Last stat item erased
hu: Az utolsó bevitel törölve

en: Left bit shift
hu: Biteltolás balra

en: Light Speed
hu: Fénysebesség

en: List of user programmable constants
hu: A felhasználói konstansok listája

en: Logarithm to base 10
hu: 10-es alapú logaritmus

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Mathematics
hu: Matematika

en: Maximum number of digits displayed
hu: A megjelenített számjegyek max. száma

en: Maximum number of digits displayed.
hu: A megjelenített számjegyek max. száma.

en: Mean
hu: Középérték

en: Median
hu: Medián

en: Memory clear
hu: A memória törlése

en: Memory recall
hu: A memória előhívása

en: Memory store
hu: Eltárolás a memóriába

en: Minus
hu: Mínusz

en: Misc
hu: Egyéb

en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
hu: Kiegészítő statisztikai gombok és opcionális konstans-gombok

en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
hu: Logikai gombok és választható számrendszer-alap. Opcionális bit-szerkesztő.

en: Mode with science buttons and optional constants buttons
hu: Gombok tudományos számításokhoz és opcionális konstans-gombok

en: Modulo
hu: Maradék

en: Molar Gas Constant
hu: Egyetemes gázállandó

en: Multiplication
hu: Szorzás

en: Name of the user programmable constants.
hu: A felhasználói konstansok nevei.

en: Natural log
hu: Természetes alapú logaritmus

en: New Name for Constant
hu: A konstans új neve

en: New name:
hu: Név:

en: Number of data entered
hu: A bevitt adatok száma

en: Number of fixed decimal digits
hu: A rögzített tizedesjegyek száma

en: Number of fixed decimal digits.
hu: A rögzített tizedesjegyek száma.

en: Numeral System Mode
hu: Számrendszer mód

en: Numeric base
hu: Alap

en: O&perations:
hu: Mű&veletek:

en: Oc&t
hu: Ok&t

en: Octal
hu: Oktális

en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
hu: Az oktális alakok szóközzel lesznek elválasztva minden X-edik jegy után.

en: One's complement
hu: 2-es komplemens

en: Open parenthesis
hu: Zárójel kezdése

en: Percent
hu: Százalék

en: Permeability of Vacuum
hu: Vákuumpermeabilitás

en: Permittivity of Vacuum
hu: Vákuumpermittivitás

en: Planck's Constant
hu: Planck-állandó

en: Plus
hu: Plusz

en: Precision
hu: Pontosság

en: Predefined
hu: Előre definiált

en: Reciprocal
hu: Reciprok

en: Repeat operation for each result
hu: Művelet ismétlése az összes eredménnyel

en: Result
hu: Eredmény

en: Right bit shift
hu: Biteltolás jobbra

en: Sample standard deviation
hu: Minta standard szórás

en: Science Calculator Mode
hu: Tudományos számológép nézet

en: Science Mode
hu: Tudományos mód

en: Second button function
hu: Másodlagos gomb-funkció

en: Select Display Font
hu: Válassza ki a képernyő-betűtípust

en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
hu: Bináris, oktális és hexadecimális megjelenítésnél kettes komplemens formátumot kell használni. Ez a formátum elterjedten használt negatív számok tárolásához.

en: Set &decimal precision
hu: A pontosság b&eállítása

en: Set Name
hu: Név beállítása

en: Show &History
hu: Előz&mények megjelenítése

en: Show &result in window title
hu: Az eredmény kiírása az ablak &címsorában

en: Show B&it Edit
hu: B&itszerkesztő

en: Simple Mode
hu: Egyszerű mód

en: Sine
hu: Szinusz

en: Square
hu: Négyzetre emelés

en: Square root
hu: Négyzetgyök

en: St&atistic functions:
hu: Statisztikai fü&ggvények:

en: Standard deviation
hu: Szórás

en: Stat mem cleared
hu: Memória törölve

en: Statistic Calculator Mode
hu: Statisztikai számológép nézet

en: Statistic Mode
hu: Statisztikai mód

en: Stefan-Boltzmann Constant
hu: Stefan-Boltzmann-állandó

en: Subtract from memory
hu: Kivonás a memória tartalmából

[ctx: Subtract from memory]
en: M−
hu: M-

en: Sum of all data items
hu: Az adatok összege

en: Sum of all data items squared
hu: Az adatok négyzetösszege

en: Switch base to binary.
hu: Bináris (kettes alapú) számrendszer használata.

en: Switch base to decimal.
hu: Decimális (10 alapú) számrendszer használata.

en: Switch base to hexadecimal.
hu: Hexadecimális (tizenhatos alapú) számrendszer használata.

en: Switch base to octal.
hu: Oktális (8 alapú) számrendszer használata.

en: Tangent
hu: Tangens

en: The background color of the display.
hu: A kijelző háttérszíne.

en: The color of constants buttons.
hu: A konstas gombok színe.

en: The color of constants fonts.
hu: A konstans betűtípusok színe.

en: The color of function buttons.
hu: A függvénygombok színe.

en: The color of function fonts.
hu: A függvénybetűkészletek színe.

en: The color of hex buttons.
hu: A hexa gombok színe.

en: The color of hex fonts.
hu: A hexadecimális betűkészletek színe.

en: The color of memory buttons.
hu: A memóriakezelési gombok színe.

en: The color of memory fonts.
hu: A memóriakezelési betűkészletek színe.

en: The color of number buttons.
hu: A számgombok színe.

en: The color of number fonts.
hu: A számbetűkészletek színe.

en: The color of operation buttons.
hu: A műveleti gombok színe.

en: The color of operation font.
hu: A műveleti betűkészletek színe.

en: The color of statistical buttons.
hu: A statisztikai gombok színe.

en: The color of statistical fonts.
hu: A statisztikai betűkészletek színe.

en: The font to use for the buttons
hu: A nyomógombok szövegéhez használt betűtípus

en: The font to use for the buttons.
hu: A nyomógombok szövegéhez használt betűtípus.

en: The font to use in the display
hu: A megjelenítésnél használt betűtípus

en: The font to use in the display.
hu: A kijelzőben használni kívánt betűtípus.

en: The font to use in the history
hu: Az előzményekhez használt betűtípus

en: The font to use in the history.
hu: Az előzményekhez használt betűtípus.

en: The foreground color of the display.
hu: A kijelző szövegszíne.

en: Thermodynamics
hu: Termodinamika

en: Third power
hu: Harmadik hatvány

en: Two's complement
hu: Kettes komplemens

en: Whether to beep on error
hu: Hangjelzés hiba esetén

en: Whether to beep on error.
hu: Hangjelzés hiba esetén.

en: Whether to group digits
hu: Ez határozza meg, legyen-e ezreselválasztó

en: Whether to group digits.
hu: Ez határozza meg, legyen-e ezreselválasztó.

en: Whether to show constant buttons.
hu: A konstans-gombok ki-be kapcsolása.

en: Whether to show the bit edit widget.
hu: Ez határozza meg, hogy megjelenjen-e bitszerkesztő elem.

en: Whether to show the history window.
hu: Megjelenjen-e az előzmények ablak.

en: Whether to show the result in the window title
hu: Ez határozza meg, hogy az eredmény ki legyen-e írva az ablak címsorában

en: Whether to show the result in the window title.
hu: Ez határozza meg, hogy az eredmény ki legyen-e írva az ablak címsorában.

en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
hu: Kettes komplemens számformátum nem decimális számoknál

en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
hu: Ez határozza meg, hogy kettes komplemens formátumban jelenjenek-e meg a nem decimális számok.

en: Whether to use fixed decimal places
hu: Ez határozza meg, hogy rögzített számú tizedesérték jelenjen-e meg

en: Whether to use fixed decimal places.
hu: Ez határozza meg, hogy rögzített számú tizedesérték jelenjen-e meg.

en: Write display data into memory
hu: A kiírt adat memóriába mentése

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
hu: Tárolás

en: n Choose m
hu: Választás n - m

en: x to the power of 1/y
hu: x emelése az 1/y-odik hatványra

en: x to the power of y
hu: x emelése az y-odik hatványra
