KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (424 entries)

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
hu: %1 tartalmazza a(z) <b>%2</b> betűtípust, amely már telepítve van a rendszerén.

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
hu[0]: %1 duplikált betűtípus található.
hu[1]: %1 duplikált betűtípus található.

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
hu: Nem lehet telepíteni a(z) %1 bittérképes betűtípust, mert ezek használata le van tiltva a rendszerben.

en: %1 is not a font.
hu: A(z) %1 nem betűtípus.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
hu[0]: %2 [%1 képpont]
hu[1]: %2 [%1 képpont]

en: &Main Toolbar
hu: &Alap eszköztár

en: (C) Craig Drummond, 2000 - 2009
hu: © Craig Drummond, 2000-2009.

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
hu: (C) Craig Drummond, 2004-2007.

en: (C) Craig Drummond, 2007
hu: © Craig Drummond, 2007.

en: 1 Font | %1 Fonts
hu[0]: 1 betűtípus
hu[1]: %1 betűtípus

en: 12pt
hu: 12

en: 18pt
hu: 18

en: 24pt
hu: 24

en: 36pt
hu: 36

en: 48pt
hu: 48

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
hu: <h1>Betűtípus-telepítő</h1><p> Ezzel a modullal könnyen lehet TrueType, Type1 és bittérképes betűtípusokat telepíteni.</p><p>Betűtípusokat a Konquerorból is lehet telepíteni. Írja be a fonts:/ címet a Konqueror címmezőjébe -  ekkor megjelennek a telepített betűtípusok. Új betűtípus telepítéséhez másolja be a betűtípusfájlt a megfelelő könyvtárba ("%1" a saját betűtípusok, "%2" a közös betűtípusok könyvtára).</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
hu: <h1>Betűtípus-telepítő</h1><p> Ezzel a modullal könnyen lehet TrueType, Type1 és bittérképes betűtípusokat telepíteni.</p><p>Betűtípusokat a Konquerorból is lehet telepíteni. Írja be a fonts:/ címet a Konqueror címmezőjébe -  ekkor megjelennek a telepített betűtípusok. Új betűtípus telepítéséhez másolja be a betűtípusfájlt a megfelelő könyvtárba.</p>

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
hu: <h3>Megszakítás?</h3><p>Biztosan meg szeretné szakítani?</p>

en: <h3>Error</h3>
hu: <h3>Hiba</h3>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
hu: <h3>Befejeződött</h3><p>A már futó alkalmazásokban csak újraindítás után lesznek érvényesek az új beállítások.</p>

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
hu: <h3>Betűtípus-csoportok</h3><p>A lista  a rendszerben található betűtípus-csoportokat mutatja. Két fő csoportfajta létezik:<ul><li><b>Standard</b> ezt a betűtípus-kezelő használja.<ul>%1</ul></li><li><b>Egyéni</b> ezek a felhasználó által létrehozott csoportok. Ha hozzá szeretne adni egy betűcsaládot egy csoporthoz, húzza rá a listából a nevét a kívánt csoportra. Ha törölni szeretne egy betűcsaládot valamelyik csoportból, húzza rá a "Minden betűtípus" csoportra.</li></ul></p>

en: <i>%1</i> already exists.
hu: A(z) <i>%1</i> már létezik.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
hu: A(z) <i>%1</i> tartalmazza azt a betűtípust (<b>%2</b>), amely már telepítve van a rendszerére.

en: <i>%1</i> does not exist.
hu: A(z) <i>%1</i> nem létezik.

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
hu: Nem lehet telepíteni a(z) <i>%1</i> bittérképes betűtípust, mert ezek használata le van tiltva a rendszerben.

en: <i>%1</i> is not a font.
hu: A(z) <i>%1</i> nem betűtípus.

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
hu: <li><i>Minden betűtípus</i> tartalmazza a telepített közös és saját betűtípusokat.</li><li><i>Közös</i> a minden felhasználó számára elérhető betűtípusokat tartalmazza.</li><li><i>Saját</i> a csak az aktuális felhasználó számára elérhető betűtípusokat tartalmazza.</li><li><i>Nem besorolt</i> azokat a betűtípusokat tartalmazza, amelyek még nincsenek "egyéni" csoportba téve.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
hu: <li><i>Minden betűtípus</i> tartalmazza az összes telepített betűtípust.</li><li><i>Nem besorolt</i> azokat a betűtípusokat tartalmazza, amelyek még nincsenek "egyéni" csoportba téve.</li>

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
hu: <p>Biztosan törölni szeretné</p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
hu[0]: <p>Biztosan le szeretné tiltani ezt a(z) <b>%2</b> csoportban kijelölt betűtípust?</p>
hu[1]: <p>Biztosan le szeretné tiltani a(z) <b>%2</b> csoportban kijelölt %1 betűtípust?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
hu: <p>Biztosan le szeretné tiltani:</p><p>'<b>%1</b>', ebben a csoportban: '<b>%2</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
hu: <p>Biztosan le szeretné tiltani:</p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
hu[0]: <p>Biztosan engedélyezni szeretné ezt a(z) <b>%2</b> csoportban kijelölt betűtípust?</p>
hu[1]: <p>Biztosan engedélyezni szeretné a(z) <b>%2</b> csoportban kijelölt %1 betűtípust?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
hu: <p>Biztosan engedélyezni szeretné:</p><p>'<b>%1</b>', ebben a csoportban: '<b>%2</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
hu: <p>Biztosan engedélyezni szeretné</p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
hu[0]: <p>Biztosan át szeretné helyezni ezt a betűtípust innen: <i>%2</i> ide: <i>%3</i>?</p>
hu[1]: <p>Biztosan át szeretné helyezni ezt a %1 betűtípust innen: <i>%2</i> ide: <i>%3</i>?</p>

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
hu: <p>Biztosan át szeretné helyezni ezt: </p><p>„<b>%1</b>”</p><p>innen: <i>%2</i> ide: <i>%3</i>?</p>

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
hu: <p>Biztosan törölni szeretné ezt: '<b>%1</b>'?</p><p><i>Csak a csoport lesz törölve, a betűtípusok nem.</i></p>

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
hu: <p>Itt látható a telepített betűtípusok listája betűcsalád szerint csoportosítva, a szögletes zárójelben az elérhető betűstílusok száma látható, például:</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Normál</li><li>Félkövér</li><li>Dőlt félkövér</li><li>Dőlt</li></ul></li></ul>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
hu: <qt>Már létezik <b>%1</b> nevű csoport.</qt>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
hu: <table><tr><td align="right">Engedélyezett:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Tiltott:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Részben engedélyezett:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Összesen:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
hu: <table><tr><td align="right">Engedélyezett:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Tiltott:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Összesen:</td><td>%3</td></tr></table>

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
hu: Árvíztűrő Tükörfúrógép

en: Add Fonts
hu: Betűtípus felvétele

en: Add to "%1".
hu: Hozzáadás ehhez: „%1”.

en: Administrator
hu: Rendszergazda

en: Aegean Numbers
hu: Égiszi számok

en: All
hu: Mind

en: All Characters
hu: Minden karakter

en: All Fonts
hu: Minden betűtípus

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
hu: AaÁáBbCcDdEeÉéFfGgHhIiÍíJjKkLlMmNnOoÓóÖöŐőPpQqRrSsTtUuÚúÜüŰűVvWwXxYyZz0123456789

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
hu: aábcdeéfghiíjklmnoóöőpqrstuúüűvzxyz

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
hu: AÁBCDEÉFGHIÍJKLMNOÓÖŐPQRSTUÚÜŰVZXYZ

en: Alphabetic Presentation Forms
hu: Alfabetikus prezentációs alakok

en: Ancient Greek Musical Notation
hu: Ógörög zenei jelek

en: Ancient Greek Numbers
hu: Ógörög számok

en: Arabic
hu: Arab

en: Arabic Presentation Forms-A
hu: Arab prezentációs alakok A

en: Arabic Presentation Forms-B
hu: Arab prezentációs alakok B

en: Arabic Supplement
hu: Arab kiegészítés

en: Are you sure you wish to delete:
hu: Biztosan törölni szeretné?

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
hu: Biztosan törölni szeretné ezeket?
    %1

en: Armenian
hu: Örmény

en: Arrows
hu: Nyilak

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
hu: A felhasználóazonosítás nem sikerült.<br><i>%1</i>

en: AutoSkip
hu: Automatikus kihagyás

en: Backend died
hu: A háttérprogram halott

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
hu: A háttérprogram halott, de már újraindult. Próbálja meg újra.

en: Balinese
hu: Bali

en: Basic Latin
hu: Latin alap

en: Bengali
hu: Bengáli

en: Black
hu: Fekete

en: Block Elements
hu: Blokkelemek

en: Bold
hu: Félkövér

en: Bopomofo Extended
hu: Bopomofo kiterjesztett

en: Box Drawing
hu: Keretrajzolók

en: Braille Patterns
hu: Braille-minták

en: Buginese
hu: Bugi

en: Byzantine Musical Symbols
hu: Bizánci zenei szimbólumok

en: CJK Compatibility
hu: CJK kompatibilitási

en: CJK Compatibility Forms
hu: CJK kompatibilitási alakok

en: CJK Compatibility Ideographs
hu: CJK kompatibilitási ideográfok

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
hu: CJK kompatibilitási ideográfok kiegészítés

en: CJK Radicals Supplement
hu: CJK gyökök kiegészítés

en: CJK Strokes
hu: CJK vonások

en: CJK Symbols and Punctuation
hu: CJK szimbólumok és központozó jelek

en: CJK Unified Ideographs
hu: CJK egységesített ideográfok

en: CJK Unified Ideographs Extension A
hu: CJK egységesített ideográfok kiterjesztett A

en: CJK Unified Ideographs Extension B
hu: CJK egységes ideográfok B kiterjesztés

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
hu: Csak ide telepíthetők a betűtípusok: „%1” vagy „%2”.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
hu: Csak innen távolíthatók el a betűtípusok: „%1” vagy „%2”.

en: Canadian Aboriginal
hu: Kanadai őslakossági

en: Cancel font scan?
hu: Megszakítja a betűtípus átnézést?

en: Canceling…
hu: Megszakítás…

en: Cannot Print
hu: Nem lehet nyomtatni

en: Cannot copy fonts
hu: Nem lehet másolni a betűtípusokat

en: Cannot move fonts
hu: Nem lehet áthelyezni a betűtípusokat

en: Category
hu: Kategória

en: Change Preview Text…
hu: Az előnézeti szöveg megváltoztatása…

en: Change Text…
hu: A szöveg megváltoztatása…

en: Charcell
hu: Karaktercella

en: Cherokee
hu: Cseroki

en: Combining Diacritical Marks
hu: Kombináló diakritikus jelek

en: Combining Diacritical Marks Supplement
hu: Kiegészítő kombináló diakritikus jelek

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
hu: Kombináló diakritikus jelek és szimbólumok

en: Combining Half Marks
hu: Kombináló féljelek

en: Common
hu: Általános

en: Condensed
hu: Sűrített

en: Control Pictures
hu: Vezérlőábrák

en: Coptic
hu: Kopt

en: Could not read font.
hu: Nem sikerült beolvasni a betűtípust.

en: Could not remove all files associated with %1
hu: Nem sikerült eltávolítani az ehhez kapcsolódó összes fájlt: %1

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
hu: Nem sikerült eltávolítani az ehhez kapcsolódó összes fájlt: <i>%1</i>

en: Counting Rod Numerals
hu: Számolópálcás számok

en: Create New Group
hu: Új csoport létrehozása

en: Create New Group…
hu: Új csoport létrehozása…

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
hu: Cuneiform számok és központozó jelek

en: Currency Symbols
hu: Pénzjelek

en: Cypriot
hu: Ciprióta

en: Cypriot Syllabary
hu: Ciprióta szótagjelek

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Cyrillic Supplement
hu: Cirill kiegészítés

en: Date
hu: Dátum

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Font
hu: A betűtípus törlése

en: Delete Fonts
hu: A betűtípusok törlése

en: Delete Marked Files
hu: Kijelült fájlok törlése

en: Delete Selected Fonts…
hu: A kijelölt betűtípusok törlése…

en: Deleting font(s)…
hu: Betűtípusok törlése…

en: Demi Bold
hu: Alig félkövér

en: Developer and maintainer
hu: Fejlesztő és karbantartó

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disable Font
hu: Betűtípus letiltása

en: Disable Fonts
hu: Betűtípusok tiltása

en: Disable Fonts in Group…
hu: Betűtípusok tiltása a csoportban…

en: Disabling
hu: Letiltás

en: Disabling font(s)…
hu: Betűtípusok tiltása…

en: Do not show this message again
hu: Többször ne jelenjen meg ez az üzenet

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
hu[0]: Biztosan törölni szeretné ezt a betűtípust?
hu[1]: Biztosan törölni szeretné ezt a(z) %1 betűtípust?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
hu[0]: Biztosan le szeretné tiltani ezt a betűtípust?
hu[1]: Biztosan le szeretné tiltani ezeket a betűtípusokat (%1 db)?

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
hu[0]: Biztosan engedélyezni szeretné ezt a betűtípust?
hu[1]: Biztosan engedélyezni szeretné a betűtípusokat (%1 db)?

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
hu: A betűtípusokat csak saját maga számára szeretné elérhetővé tenni vagy minden felhasználónak?

en: Download new fonts
hu: Új betűtípusok letöltése

en: Duplicate Fonts
hu: Duplikált betűtípusok

en: ERROR: Could not determine font's name.
hu: Hiba: egy betűtípus nevét nem sikerült meghatározni.

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Enable Font
hu: Betűtípus engedélyezése

en: Enable Fonts
hu: Betűtípusok engedélyezése

en: Enable Fonts in Group…
hu: Betűtípusok engedélyezése a csoportban…

en: Enabling
hu: Engedélyezés

en: Enabling font(s)…
hu: Betűtípusok engedélyezése…

en: Enclosed Alphanumerics
hu: Zárt alfanumerikusok

en: Enclosed CJK Letters and Months
hu: Zárt CJK írásjelek és hónapok

en: Ethiopic
hu: Etióp

en: Ethiopic Extended
hu: Etióp kiterjesztett

en: Ethiopic Supplement
hu: Etióp kiegészítés

en: Expanded
hu: Kiterjedt

en: Export Group
hu: Csoport exportálása

en: Export…
hu: Exportálás…

en: Extra Bold
hu: Extrakövér

en: Extra Condensed
hu: Extrasűrített

en: Extra Expanded
hu: Extrakiterjedt

en: Extra Light
hu: Extravékony

en: Failed to download <i>%1</i>
hu: Nem sikerült letölteni a következőt: <i>%1</i>

en: Failed to open %1 for writing
hu: „%1” megnyitása írásra sikertelen

en: Failed to save list of fonts to print.
hu: Nem sikerült elmenteni a nyomtatandó betűtípusok listáját.

en: Failed to start font printer.
hu: Nem sikerült elindítani a betűtípus-nyomtató programot.

en: Failed to start the system daemon
hu: Nem sikerült elindítani a rendszerdémont

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
hu: Nem sikerült elindítani a rendszerdémont.<br><i>%1</i>

en: Family
hu: Család

en: File Location
hu: Fájl helye

en: File Name
hu: Fájlnév

en: File Type
hu: Fájltípus

en: File containing list of fonts to print
hu: A nyomtatandó betűtípusok listáját tartalmazó fájl

en: Filter by %1…
hu: Szűrés e szerint: %1…

en: Find Duplicates…
hu: Duplikátumok keresése…

en: Font
hu: Betűtípus

en: Font Installer
hu: Betűtípus-telepítő

en: Font Management
hu: Betűtípus-kezelés

en: Font Printer
hu: Betűtípus-nyomtató

en: Font Viewer
hu: Betűtípus-böngésző

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
hu: Nyomtatandó betűtípus "család,stílus" formában, a stílus egy 24 bites decimális szám <vastagság><szélesség><dőlés> összetevőkkel

en: Font/File
hu: Betűtípus/fájl

en: FontConfig Match
hu: Betűtípus-illesztés

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Foundry
hu: Betűkészítő

en: General Punctuation
hu: Általános központozó jelek

en: Geometric Shapes
hu: Geometriai alakzatok

en: Georgian
hu: Grúz

en: Georgian Supplement
hu: Grúz kiegészítés

en: Get New Fonts…
hu: Új betűkészletek beszerzése…

en: Glagolitic
hu: Glagolitikus

en: Gothic
hu: Gótikus

en: Greek
hu: Görög

en: Greek Extended
hu: Görög kiterjesztett

en: Greek and Coptic
hu: Görög és kopt

en: Group
hu: Csoport

en: Gujarati
hu: Gudzsarati

en: Half-Width and Full-Width Forms
hu: Fél- és teljes szélességű alakok

en: Hangul Compatibility Jamo
hu: Hangul kompatibilitási jamó

en: Hangul Jamo
hu: Hangul jamó

en: Hangul Syllables
hu: Hangul szótagok

en: Hanunoo
hu: Hanunó

en: Heavy
hu: Vastag

en: Hebrew
hu: Héber

en: High Private Use Surrogates
hu: Felső egyéni célú azonosítók

en: High Surrogates
hu: Felső azonosítók

en: IPA Extensions
hu: IPA-kiegészítések

en: Ideographic Description Characters
hu: Ideografikus leírókarakterek

en: Inherited
hu: Örökölt

en: Install fonts from a local file
hu: Betűtípusok telepítése helyi fájlból

en: Install from File…
hu: Telepítés fájlból…

en: Installing
hu: Telepítés

en: Installing font(s)…
hu: Betűtípusok telepítés…

en: Install…
hu: Telepítés…

en: Italic
hu: Dőlt

en: Kangxi Radicals
hu: Kangxi gyökök

en: Katakana Phonetic Extensions
hu: Katakana fonetikus kiterjesztések

en: Khmer Symbols
hu: Khmer szimbólumok

en: Lao
hu: Laó

en: Latin Extended Additional
hu: További latin kibővített

en: Latin Extended-A
hu: Latin kibővített A

en: Latin Extended-B
hu: Latin kibővített B

en: Latin Extended-C
hu: Latin kiterjesztett C

en: Latin Extended-D
hu: Latin kibővített B

en: Latin-1 Supplement
hu: Latin-1 kiegészítés

en: Letter, Lowercase
hu: Betű, kisbetű

en: Letter, Modifier
hu: Betű, módosító

en: Letter, Other
hu: Betű, egyéb

en: Letter, Titlecase
hu: Betű, cím

en: Letter, Uppercase
hu: Betű, nagybetű

en: Letter-Like Symbols
hu: Betűszerű szimbólumok

en: Light
hu: Vékony

en: Linear B
hu: Lineáris B

en: Linear B Ideograms
hu: Lineáris B ideogramok

en: Linear B Syllabary
hu: Lineáris B szótagjelek

en: Links To
hu: Link

en: Looking for additional files to install…
hu: További telepítendő fájlok keresése folyik…

en: Looking for any associated files…
hu: Kapcsolódó fájlok keresése…

en: Looking for files associated with %1
hu: %1 kapcsolódó fájljainek keresése folyik

en: Low Surrogates
hu: Alsó azonosítók

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
hu: Tranzienssé teszi a párbeszédablakot egy adott azonosítójú X alkalmazásnak

en: Malayalam
hu: Malajalam

en: Mark for Deletion
hu: Kijelölés törlésre

en: Mark, Enclosing
hu: Jel, bezáró

en: Mark, Non-Spacing
hu: Jel, nem térköz

en: Mark, Spacing Combining
hu: Jel, kombináló térköz

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
hu: Matematikai alfanumerikus szimbólumok

en: Mathematical Operators
hu: Matematikai operátorok

en: Medium
hu: Közepes

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
hu: Vegyes matematikai szimbólumok A

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
hu: Vegyes matematikai szimbólumok B

en: Miscellaneous Symbols
hu: Egyéb szimbólumok

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
hu: Vegyes szimbólumok és nyilak

en: Miscellaneous Technical
hu: Vegyes technikai jelek

en: Modifier Tone Letters
hu: Hangmódosító jelek

en: Mongolian
hu: Mongol

en: Monospaced
hu: Állandó szélességű

en: Move
hu: Áthelyezés

en: Move Font
hu: Áthelyezés

en: Move Fonts
hu: Áthelyezés

en: Move to personal folder.
hu: Áthelyezés a saját könyvtárba.

en: Move to system folder.
hu: Áthelyezés a rendszerkönyvtárba.

en: Moving
hu: Áthelyezés

en: Moving font(s)…
hu: Betűtípusok áthelyezése…

en: Musical Symbols
hu: Zenei szimbólumok

en: Myanmar
hu: Mianmar

en: Name of new group:
hu: Új csoport neve:

en: New Group
hu: Új csoport

en: New Tai Lue
hu: Új tai lue

en: No characters found.
hu: Nem található karakter.

en: No duplicate fonts found.
hu: Nem található duplikált betűtípus.

en: No files?
hu: Nincsenek fájlok?

en: No fonts
hu: Nincs betűtípus

en: No special methods supported.
hu: Speciális módszerek nem támogatottak.

en: Normal
hu: Normál

en: Nothing to Delete
hu: Nincs mit törölni

en: Nothing to Disable
hu: Nincs mit letiltani

en: Nothing to Enable
hu: Nincs mit engedélyezni

en: Nothing to Move
hu: Nincs mit áthelyezni

en: Number Forms
hu: Számalakok

en: Number, Decimal Digit
hu: Szám, decimális számjegy

en: Number, Letter
hu: Szám, betű

en: Number, Other
hu: Szám, egyéb

en: Oblique
hu: Döntött

en: Old Italic
hu: Ó-olasz

en: Old Persian
hu: Óperzsa

en: Only fonts may be deleted.
hu: Csak betűtípusok törölhetők.

en: Open all %1 fonts in font viewer?
hu: Meg szeretné nyitni a betűtípus-nézegetőben mind a(z) %1 betűtípust?

en: Open an existing font file
hu: Meglévő betűtípusfájl megnyitása

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
hu[0]: Meg szeretné nyitni a betűtípust a betűtípus-nézegetőben?
hu[1]: Meg szeretné nyitni a betűtípus-nézegetőben mind a(z) %1 betűtípust?

en: Open in Font Viewer
hu: Megnyitás a betűtípus-böngészővel

en: Optical Character Recognition
hu: Optikai karakterfelismerés

en: Oriya
hu: Orija

en: Other, Control
hu: Egyéb, vezérlő

en: Other, Format
hu: Egyéb, formázó

en: Other, Not Assigned
hu: Egyéb, nem besorolt

en: Other, Private Use
hu: Egyéb, egyéni célú

en: Other, Surrogate
hu: Egyéb, reprezentáns

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
hu: Hozzáférés megtagadva.<br><i>%1</i>

en: Personal
hu: Egyéni

en: Personal Fonts
hu: Saját betűtípusok

en: Phoenician
hu: Főníciai

en: Phonetic Extensions
hu: Fonetikus kiterjesztések

en: Phonetic Extensions Supplement
hu: Kiegészítő fonetikus kiterjesztések

en: Please enter new string:
hu: Adja meg az új sztringet:

en: Please enter new text:
hu: Adja meg az új szöveget:

en: Please specify "%1" or "%2".
hu: Válasszon egyet ezek közül: "%1" vagy "%2".

en: Preview String
hu: A sztring előnézete

en: Preview Text
hu: Szöveg előnézete

en: Preview Type
hu: Előnézet: típus

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print Font Samples
hu: Betűminta kinyomtatása

en: Print font preview
hu: Betűtípus nyomtatási előnézete

en: Print…
hu: Nyomtatás…

en: Private Use Area
hu: Egyéni célú terület

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Proportional
hu: Változó szélességű

en: Punctuation, Close
hu: Központozó, bezáró

en: Punctuation, Connector
hu: Központozó, kapcsoló

en: Punctuation, Dash
hu: Központozó, vonás

en: Punctuation, Final Quote
hu: Központozó, bezáró idézőjel

en: Punctuation, Initial Quote
hu: Központozó, nyitó zárójel

en: Punctuation, Open
hu: Központozó, nyitó

en: Punctuation, Other
hu: Központozó, egyéb

en: Regular
hu: Reguláris

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Remove
hu: Törlés

en: Remove Group
hu: Csoport törlése

en: Remove Group…
hu: Csoport törlése…

en: Remove file containing list of fonts to print
hu: A nyomtatandó betűtípusok listáját tartalmazó fájl törlése

en: Remove from current group.
hu: Eltávolítás a jelenlegi csoportból.

en: Remove group
hu: Csoport törlése

en: Removing
hu: Eltávolítás

en: Rename…
hu: Átnevezés…

en: Roman
hu: Álló

en: Runic
hu: Rúnikus

en: Scan for Duplicate Fonts…
hu: Duplikált betűtípusok keresése folyik…

en: Scanning Files…
hu: Fájlok átnézése folyik…

en: Scanning font list…
hu: A betűtípusok átnézése folyik…

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
hu: Egy kis türelmet, duplikált betűtípusok keresése folyik…

en: Select Font to View
hu: Válassza ki a megtekinteni kívánt betűtípust

en: Select size to print font:
hu: Nyomtatási betűméret kiválasztása:

en: Semi Bold
hu: Kicsit félkövér

en: Semi Condensed
hu: Kicsit sűrített

en: Semi Expanded
hu: Kicsit kiterjedt

en: Separator, Line
hu: Elválasztó, vonal

en: Separator, Paragraph
hu: Elválasztó, bekezdés

en: Separator, Space
hu: Elválasztó, szóköz

en: Set Criteria
hu: Feltétel beállítása

en: Shavian
hu: Shaw-féle

en: Show Face:
hu: Megjelenés:

en: Simple font installer
hu: Egyszerű betűtípus-telepítő

en: Simple font printer
hu: Egyszerű betűtípus-nyomtató

en: Simple font viewer
hu: Betűtípus-böngésző

en: Sinhala
hu: Szinhala

en: Size
hu: Méret

en: Size index to print fonts
hu: Méretindex betűtípusok nyomtatásához

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Small Form Variants
hu: Kisalakú variánsok

en: Spacing Modifier Letters
hu: Térközmódosító betűk

en: Specials
hu: Speciális jelek

en: Standard Preview
hu: Normál előnézet

en: Status
hu: Állapot

en: Style
hu: Stílus

en: Superscripts and Subscripts
hu: Felső és alsó indexek

en: Supplemental Arrows-A
hu: Kiegészítő nyilak A

en: Supplemental Arrows-B
hu: Kiegészítő nyilak B

en: Supplemental Mathematical Operators
hu: Kiegészító matematikai operátorok

en: Supplemental Punctuation
hu: Kiegészító központozó jelek

en: Supplementary Private Use Area-A
hu: Kiegészítő egyéni célú A

en: Supplementary Private Use Area-B
hu: Kiegészítő egyéni célú B

en: Symbol, Currency
hu: Szimbólum, pénzjel

en: Symbol, Math
hu: Szimbólum, matematikai

en: Symbol, Modifier
hu: Szimbólum, módosító

en: Symbol, Other
hu: Szimbólum, egyéb

en: Symbol/Other
hu: Szimbólum/egyéb

en: Syriac
hu: Szír

en: System
hu: Közös

en: System Fonts
hu: Közös betűtípusok

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
hu: A rendszer háttérprogram halott. Próbálja meg újra.<br><i>%1</i>

en: Tags
hu: Címkék

en: Tai Le
hu: Tai le

en: Tai Xuan Jing Symbols
hu: Tai Xuan Jing szimbólumok

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
hu: Nincs nyomtatható betűtípus.
    Csak az engedélyezett nem bittérképes betűtípusokat lehet kinyomtatni.

en: Thin
hu: Vékony

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
hu: Ebben az oszlopban a betűcsalád és az egyéni betűstílusok állapota látható.

en: This displays a preview of the selected font.
hu: Megjeleníti a kijelölt betűtípus előnézeti képét.

en: Tibetan
hu: Tibeti

en: URL to install
hu: Telepítési könyvtár

en: URL to open
hu: A megnyitandó URL

en: Ugaritic
hu: Ugariti

en: Ultra Bold
hu: Ultakövér

en: Ultra Condensed
hu: Ultrasűrített

en: Ultra Expanded
hu: Ultrakiterjedt

en: Ultra Light
hu: Ultravékony

en: Unable to start backend.
hu: Nem sikerült elindítani a modult.

en: Unclassified
hu: Nem besorolható

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
hu: Nem várt hiba történt a feldolgozás során: <i>%1</i>

en: Unicode Block: %1
hu: Unicode-blokk: %1

en: Unicode Script: %1
hu: Unicode-szkript: %1

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
hu: Egységesített kanadai őslakossági szótagjelek

en: Uninstalling
hu: Eltávolítás

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unmark for Deletion
hu: A törlési kijelölés visszavonása

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
hu: Nem támogatott művelet.<br><i>%1</i>

en: Updating
hu: Frissítés

en: Updating font configuration. Please wait…
hu: Egy kis türelmet, a betűtípus-beállítások frissítése folyik…

en: Variation Selectors
hu: Variációválasztók

en: Variation Selectors Supplement
hu: Variációválasztók kiegészítés

en: Vertical Forms
hu: Függőleges alakok

en: Waterfall
hu: Vízesés

en: Where to Install
hu: Telepítési könyvtár

en: Writing System
hu: Írási rendszer

en: XML Decimal Entity
hu: XML decimális entitás

en: Yi Radicals
hu: Yi gyökök

en: Yi Syllables
hu: Yi szótagok

en: Yijing Hexagram Symbols
hu: Yijing hexagram-szimbólumok

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
hu: Nem lehet követlenül betűtípus-csomagot telepíteni.
    Bontsa ki a(z) %1 csomagot, majd telepítse egyesével annak összetevőit.

en: You did not select anything to delete.
hu: Nem választotta ki, mit szeretne törölni.

en: You did not select anything to disable.
hu: Nem választotta ki, mit szeretne letiltani.

en: You did not select anything to enable.
hu: Nem választotta ki, mit szeretne engedélyezni.

en: You did not select anything to move.
hu: Nem választotta ki, mit szeretne áthelyezni.

en: …plus %1 more
hu: …és még %1
