KDE 4.4 - en to hu translation catalogue (886 entries)

en:  Column: %1
hu:  Oszlop: %1

en:  day |  days
hu[0]:  nap
hu[1]:  nap

en:  sec
hu:  s elteltével

en: %1 match | %1 matches
hu[0]: %1 találat
hu[1]: %1 találat

en: %1 of %2 used
hu: %1 / %2 felhasználva

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
hu: %1 (ez az alapértelmezés)

en: %p% full
hu: %p% tele

en: &Add...
hu: &Hozzáadás…

en: &Address Book
hu: &Címjegyzék

en: &All Fields
hu: &Minden mező

en: &Archive File:
hu: Ar&chívum:

en: &Archive Folder...
hu: Mappa &archiválása...

en: &Ask for action after dragging messages to another folder
hu: Üzenetek más mappába &húzásakor mindig jelenjen meg a műveletmenü

en: &Assign Shortcut...
hu: Billentyűparan&cs hozzárendelése...

en: &Attach
hu: Cs&atolás

en: &Attach file
hu: Fájl &csatolása

en: &Automatic Spellchecking
hu: Automatikus &helyesírás-ellenőrzés

en: &BCC addresses:
hu: Rejtett &címzettek (BCC):

en: &CC addresses:
hu: Másolati cí&mzettek (CC):

en: &Configure Automatic Archiving...
hu: &Automatikus archiválás beállítása…

en: &Configure KMail...
hu: &Beállítások...

en: &Copy Global Templates
hu: A globális sablonok más&olása

en: &Create Filter
hu: Szűrő lét&rehozása

en: &Cryptographic Message Format
hu: Tit&kosítási üzenetformátum

en: &Debug Sieve...
hu: A &Sieve hibakeresése…

en: &Delete Search
hu: Keresőmappa tör&lése

en: &Delete folder and subfolders after completion
hu: Befejezés után a mappák és almappák &törlése

en: &Dictionary
hu: Szó&tár

en: &Dictionary:
hu: &Szótár:

en: &Display Message
hu: Az üzenet m&egjelenítése

en: &Drafts folder:
hu: A &piszkozatok mappája:

en: &Duplicate existing identity
hu: egy létező azonosító adatainak átmás&olásával

en: &Duplicate existing vCard
hu: Már létező vCard &kettőzése

en: &Edit
hu: S&zerkesztés

en: &Edit Recipients
hu: A címzettek mó&dosítása

en: &Email address:
hu: E-m&ail cím:

en: &Encrypt Message
hu: Az üzenet &titkosítása

en: &Existing identities:
hu: A már &létező azonosítók:

en: &Expiration Settings
hu: &Lejárási beállítások

en: &Expire
hu: &Eltávolítás

en: &Expire All Folders
hu: Elé&vülés az összes mappában

en: &File
hu: &Fájl

en: &Find Messages...
hu: Ker&esés az üzenetek között...

en: &Find in Message...
hu: Ker&esés az üzenet szövegében...

en: &Folder:
hu: Ma&ppa:

en: &Forward
hu: Tová&bbítás

en: &From
hu: &Feladó

en: &From existing vCard
hu: &Létező vCard-ból

en: &Go
hu: Navigá&ció

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Identity
hu: Azonos&ító

en: &Identity:
hu: Azonos&ító:

en: &Ignore Thread
hu: A szál figyelmen kívül &hagyása

en: &Import Messages...
hu: Üzenetek &importálása…

en: &Include sub-folders
hu: Az &almappákban is

en: &Insert Recent Text File
hu: A legutó&bbi szövegfájl beszúrása

en: &Insert Text File...
hu: Szövegfájl &beszúrása…

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
hu: Az eredeti karakterkészlet megőr&zése válasznál és továbbításnál (ha lehetséges)

en: &Mail Transport
hu: Üze&nettovábbítási mód

en: &Mail transport:
hu: Üze&nettovábbítási mód:

en: &Mailing List Management...
hu: Le&velezőlista-kezelés...

en: &Message
hu: Üzene&t

en: &Modify...
hu: Mó&dosítás...

en: &Move All Messages to Trash
hu: Az összes üzenet áth&elyezése a törölt üzenetek közé

en: &Move to Trash
hu: Áthelyezés a törölt e&lemek közé

en: &New Composer
hu: Ú&j üzenet

en: &New Message...
hu: Ú&j üzenet...

en: &New identity:
hu: Ú&j azonosító:

en: &Next Message
hu: &Következő üzenet

en: &Options
hu: &Beállítások

en: &Previous Message
hu: &Előző üzenet

en: &Remind me later
hu: &Emlékeztessen később

en: &Remove
hu: Eltá&volítás

en: &Rename
hu: Átne&vezés

en: &Reply-To address:
hu: &Válaszcím:

en: &Reply...
hu: &Válasz...

en: &Request Disposition Notification
hu: &Feldolgozási visszajelzés kérése

en: &Save as Draft
hu: Mentés &piszkozatként

en: &Send Mail
hu: &Levél küldése

en: &Send Mail Via
hu: &Levél küldése ezzel

en: &Send Now
hu: Kül&dés most

en: &Send Queued Messages
hu: A &sorban álló üzenetek elküldése

en: &Send as Is
hu: Elküldés a m&ostani állapotban

en: &Sent-Mail Folder
hu: Az &elküldött üzenetek mappája

en: &Sent-Mail folder:
hu: Az elkül&dött üzenetek mappája:

en: &Settings
hu: &Beállítások

en: &Sign Message
hu: Az üzenet elektronikus a&láírása

en: &Snippets
hu: &Kódrészletek

en: &Specify the Subject
hu: I&nkább megadom a tárgyat

en: &Spellchecker...
hu: &Helyesírás-ellenőrző…

en: &Templates folder:
hu: A &sablonok mappája:

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Undo
hu: &Visszavonás

en: &Undo: "%1"
hu: &Visszavonás: „%1”

en: &Use System Settings values
hu: A Rendszerbeállítások értékeinek has&ználata

en: &Use custom colors
hu: A színek &testreszabása

en: &Use custom fonts
hu: A betűtíp&usok testreszabása

en: &Use custom message templates for this identity
hu: E&gyedi üzenetsablonok használata ennél az identitásnál

en: &Use custom message-id suffix
hu: Egyéni üzenetazonosító-&utótag használata

en: &Value:
hu: É&rték:

en: &View
hu: Né&zet

en: &Watch Thread
hu: A &szál figyelése

en: &With empty fields
hu: Üres &mezőkkel

en: &Wordwrap
hu: Szó&tördelés

en: &Your name:
hu: &Név:

en: &vCard path:
hu: &vCard útvonal:

en: (Current system setting: %1)
hu: (A mostani rendszerbeállítás: %1)

en: (no templates)
hu: (nincs sablon)

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
hu[0]: 1 melléklet (%2)
hu[1]: %1 melléklet (%2)

en: 1 unread message | %1 unread messages
hu[0]: 1 olvasatlan üzenet
hu[1]: %1 olvasatlan üzenet

en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
hu: <b>FIGYELEM:</b> biztonsági kockázatot jelent az üzenetek automatikus visszajelzésének engedélyezése. <a href="whatsthis-mdn">További információ…</a>

en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
hu: <qt>
    <h1>Üzenetek tárolása titkosítva</h1>
    Ha be van jelölve, az elküldött üzenetek titkosítva lesznek eltárolva. Ez nem ajánlott, mert a szükséges tanúsítvány lejárta után nem tudja többé elolvasni az üzeneteket.
    <p>
    Lehetnek azonban olyan helyi szabályok, amelyek megkövetelik a beállítás bekapcsolását. Ilyen esetben egyeztessen a helyi rendszergazdával.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
hu: <qt>
    <h1>Figyelmeztetés, ha egy tanúsítvány a láncban lejár</h1>
    Válassza ki, hogy legalább hány napig legyenek figyelmeztetés nélkül  érvényesek a tanúsítványok a láncban.
    <p>
    Az ajánlott SPHINX beállítás 14 nap.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
hu: <qt>
    <h1>Figyelmeztetés, ha egy titkosítási tanúsítvány lejár</h1>
    Válassza ki, hogy legalább hány napig legyen figyelmeztetés nélkül  érvényes a titkosítási tanúsítvány.
    <p>
    Az ajánlott SPHINX beállítás 14 nap.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
hu: <qt>
    <h1>Figyelmeztetés, ha a gyökértanúsítvány lejár</h1>
    Válassza ki, hogy legalább hány napig legyenek figyelmeztetés nélkül  érvényesek a gyökértanúsítványok.
    <p>
    Az ajánlott SPHINX beállítás 14 nap.
    </p></qt>

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
hu: <qt><a href="whatsthis1">Segítség egyedi formátum megadásához...</a></qt>

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
hu: <qt><h3>Titkos másolatok - BCC (Blind Carbon Copy) címek</h3><p>Az itt megadott címek minden kimenő üzenethez hozzá lesznek adva címzettként (ennél az azonosítónál), de úgy, hogy a többi címzett számára nem lesznek láthatóak.</p><p>Így például az elküldött üzenetek másolatai összegyűjthetők egy másik postafiókban.</p><p>Ha egynél több címet szeretne megadni, vesszővel elválasztva adja meg a címeket.</p><p>Ha nincs szüksége erre a funkcióra, hagyja üresen a mezőt.</p></qt>

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
hu: <qt><h3>Másolatok - CC (Carbon Copy) címek</h3><p>Az itt megadott címek minden kimenő üzenethez hozzá lesznek adva címzettként (ennél az azonosítónál).</p><p>Így például az elküldött üzenetek másolatai összegyűjthetők egy másik postafiókban.</p><p>Ha egynél több címet szeretne megadni, vesszővel elválasztva adja meg a címeket.</p><p>Ha nincs szüksége erre a funkcióra, hagyja üresen a mezőt.</p></qt>

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
hu: <qt><h3>E-mail cím</h3><p>Ennek a mezőnek a teljes e-mail címet kell tartalmaznia.</p><p>Ez az az elsődleges cím az összes kimenő levél esetén. Ha több mint egy címet használ, készítsen új azonosítót,vagy a fenti mezőkben adjon meg további álnév címeket.</p><p>Ha üresen hagyja vagy rosszul állítja be, akkor lehetséges, hogy másoknak problémát fog okozni, hogy válaszoljanak Önnek.</p></qt>

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
hu: <qt><h3>E-mail álnevek</h3><p>Ez a mező álnév címeket tartalmaz, melyek a jelenlegi azonosítóhoz tartoznak (szemben azokkal, melyek egy másik azonosítót reprezentálnak).</p><p>Például:</p><table><tr><th>Elsődleges cím:</th><td>elso.utolso@pelda.org</td></tr><tr><th>Álnevek:</th><td>elso@pelda.org<br>utolso@pelda.org</td></tr></table><p>Soronként egy álnév címet adjon meg.</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
hu: <qt><h3>A feldolgozási visszajelzések küldésének házirendje</h3><p>A visszajelzések (MDN-ek) az <b>elolvasási visszajelzések</b> általánosításaként jöttek létre. Az üzenet küldője megadja, milyen visszajelzéseket szeretne kapni, az üzenetet fogadó levelezőprogram pedig a kért eseményekről visszajelzéseket küld. Ilyen esemény lehet például: <b>megjelenítve</b> (pl. elolvasva), <b>törölve</b> és <b>feldolgozva</b> (pl. továbbítva).</p><p>A következő opciókkal lehet szabályozni a visszajelzési üzenetek küldését:</p><ul><li><em>Figyelmen kívül hagyás</em>: a program nem fog visszajelzéseket küldeni (biztonsági okokból ez a javasolt beállítás).</li><li><em>Rákérdezés</em>: a program minden visszajelzés előtt engedélyt kér a felhasználótól az elküldésre. Így Ön dönti el, hogy melyik üzenet esetén legyen visszajelzés, és melyik esetén nem.</li><li><em>Megtagadási üzenet</em>: a program mindig <b>megtagadva</b> visszajelzést fog küldeni. Ez csak egy <em>kicsit</em> jobb annál, mintha mindig küldene visszajelzést, mert az üzenet küldője tudni fogja, hogy mely üzenetekkel foglalkozott a címzett, csak azt nem tudja majd pontosan, hogy az üzenettel mit történt (el lett-e olvasva vagy törölve lett stb.).</li><li><em>Engedélyezés</em>: a levelezőprogram elküldi a kért visszajelzéseket. Ez azt jelenti, hogy a feladó pontosan tudni fogja, mi történt az üzenettel (megnézték, törölték stb.). Ez a beállítás általában nem javasolt, csak olyan esetben, ha például olyan ügyfelekkel foglalkozik, akik számára jelezni szeretné, hogy az üzenet feldolgozása elkezdődött.</li></ul></qt>

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
hu: <qt><h3>Szervezet</h3><p>Ide lehet beírni annak a szervezetnek a nevét, amelyhez Ön tartozik.</p><p>Általában üresen lehet hagyni ezt a mezőt.</p></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
hu: <qt><h3>Válaszcím</h3><p>Beállítja a <tt>Reply-to:</tt> fejlécmezőbe kerülő alternatív e-mail címet, melynek értéke eltérhet a <tt>From:</tt> mezőétől.</p><p>Például akkor használható, ha többen dolgoznak hasonló szerepkörben. Beállítható, hogy az üzenetek az Ön nevében menjenek ki, de a válaszokat mindig az egész csoport kapja meg.</p><p>Általában üresen hagyható.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
hu: <qt><h3>Az Ön neve</h3><p>Ide írja be a nevét - ez a sztring jelenik meg a címzettnél az e-mail cím mellett.</p><p>Ha üresen hagyja, csak az e-mail cím fog megjelenni a címzettnél.</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
hu: <qt><p><strong>Ezeket a kifejezéseket lehet használni a dátumnál:</strong></p><ul><li>d - a nap (1-31)</li><li>dd - a nap, nullával kiegészítve (01-31)</li><li>ddd - a nap rövidített neve (H - V)</li><li>dddd - a nap teljes neve (hétfő - vasárnap)</li><li>M - a hónap (1-12)</li><li>MM - a hónap, nullával kiegészítve (01-12)</li><li>MMM - a hónap rövidített neve (jan - dec)</li><li>MMMM - a hónap teljes neve (január - december)</li><li>yy - az év kétjegyű számmal (00-99)</li><li>yyyy - az év négyjegyű számmal (0000-9999)</li></ul><p><strong>Ezeket a kifejezéseket lehet használni az időnél:</strong></p> <ul><li>h - az óra (0-23 vagy 1-12, ha de./du. formájú a megjelenítés)</li><li>hh - az óra, nullával kiegészítve (00-23 vagy 01-12, ha de./du. formájú a megjelenítés)</li><li>m - a perc (0-59)</li><li>mm - a perc, nullával kiegészítve (00-59)</li><li>s - a másodperc (0-59)</li><li>ss - a másodperc, nullával kiegészítve (00-59)</li><li>z - az ezredmásodperc (0-999)</li><li>zzz - az ezredmásodperc, nullával kiegészítve (000-999)</li><li>AP - de./du. formájú megjelenítés. AP helyére "DE." vagy "DU." kerül.</li><li>ap - de./du. formájú megjelenítés. AP helyére "de." vagy "du." kerül.</li><li>Z - az időzóna számkódja (pl. -0500)</li></ul><p><strong>Minden más karakter figyelmen kívül lesz hagyva.</strong></p></qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
hu: <qt><p>Jelölje be ezt az opciót, ha feldolgozási (MDN, Message Disposition Notification) visszajelzést szeretne kérni minden elküldött üzenetnél.</p><p>Ez az opció csak az alapértelmezést állítja be, a visszajelzési kérés minden üzenetnél ki-be kapcsolható az üzenetszerkesztőben, a <em>Jellemzők</em>-><em>Feldolgozási visszajelzés kérése</em> menüponttal.</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
hu: <qt><p>Ha az üzenetet elektronikus aláírással szeretné ellátni, először meg kell adni egy OpenPGP- vagy S/MIME-kulcsot, mellyel az aláírás elvégezhető.</p><p>Az azonosító beállításainál lehet kiválasztani a kívánt kulcsot.</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
hu: <qt><p>Jelölje be, hogy a KMail kiküldje-e a Kimenő üzenetek mappában várakozó üzeneteket kézi vagy automatikus ellenőrzéskor, vagy egyáltalán ne legyen engedélyezve az automatikus üzenetküldés. </p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
hu: <qt><p>Az itt kiválasztott S/MIME-os (X.509) tanúsítványt használja majd a program az üzenetek aláírásához.</p><p>A mező üresen hagyható, de akkor nem lehet S/MIME-mal elektronikusan aláírt üzeneteket küldeni. A normál levélküldési funkciót ez nem érinti.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
hu: <qt><p>A kiválasztott S/MIME-tanúsítványt használja majd a program a saját célra való titkosításhoz és „A saját tanúsítvány csatolása” művelethez.</p><p>A mező üresen hagyható, de akkor a KMail nem fogja tudni S/MIME-mal titkosítani a kimenő üzeneteknek az Elküldött üzenetek közé helyezett másolatát. A többi levélküldési funkciót ez nem érinti.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
hu: <qt><p>Az alapértelmezett tartománynévvel lesznek kiegészítve azok a címek, melyek csak a felhasználónévből állnak.</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
hu: <qt><p>Azt kérte, hogy a saját kulccsal történjen a saját célú másolatok készítése, azonban a kiválasztott azonosítóban nincs kijelölve erre alkalmas OpenPGP-s vagy S/MIME-os titkosítási kulcs.</p><p>Az azonosító beállításainál válassza ki a kívánt kulcsokat.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné a(z) <b>%1</b> üres mappát?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné a(z) <resource>%1</resource> nevű üres mappát az almappáival együtt? Az almappákban található üzenetek is törölve lesznek! <p><b>Figyelem!</b> A törlés során az üzenetek nem kerülnek át a Törölt üzenetek mappába, hanem véglegesen törlődnek!</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné a következőp mappát almappákkal együtt: <b>%1</b>? A mappák tartalma el fog veszni! <p><b>Figyelem!</b> A törlés során az üzenetek nem kerülnek át a Törölt üzenetek mappába, hanem véglegesen törlődnek!</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné ezt a mappát: <resource>%1</resource>? A mappa tartalma el fog veszni! <p><b>Figyelem!</b> A törlés során az üzenetek nem kerülnek át a Törölt üzenetek mappába, hanem véglegesen törlődnek!</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné a(z) <b>%1</b> keresőmappát?<br />A mappában látható üzenetek az eredeti helyükről nem törlődnek.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
hu: <qt>Biztosan azt szeretné, hogy el legyen távolítva a(z) <b>%1</b> mappa tartalma?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
hu: <qt>Biztosan át szeretné mozgatni az összes üzenetet a(z) <b>%1</b> mappából a törölt üzenetek közé?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
hu[0]: <qt>Biztosan törölni szeretné a kijelölt üzenetet?<br />A törölt üzeneteket nem lehet később visszanyerni!</qt>
hu[1]: <qt>Biztosan törölni szeretné a kijelölt %1 üzenetet?<br />A törölt üzeneteket nem lehet később visszanyerni!</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
hu: <qt>Teljesen elrejti a menüsávot. Ezzel a paranccsal állítható vissza: %1.</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
hu: <qt>Az aktuális mappához rendelt billentyűparancs megadásához kattintson az alábbi gombra és nyomja le a kívánt billentyűkombinációt.</qt>

[ctx: @action]
en: Archive
hu: Archívum

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
hu: &Törlés

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
hu: Ú&j

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
hu: &Törlés

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
hu: &Törlés

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
hu: &Keresés

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
hu: Beszúr&va...

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
hu: Következő

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
hu: Előző

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
hu: &Sürgős

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
hu: Beszúr&va...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
hu: M&ellékletként…

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
hu: &Tárgy

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
hu: Törölt üzenetek

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
hu: Új

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
hu: Beágyazva

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
hu: &Név:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
hu: &Tárgy:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
hu: Érték

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
hu: Mappa

[ctx: @title:group]
en: Format
hu: Formátum

[ctx: @title:group]
en: Recipients
hu: Címzettek

[ctx: @title:group]
en: Signature
hu: Aláírás

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
hu: Új

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
hu: Speciális

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
hu: Levelezőlista

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
hu: Fogadás

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
hu: Küldés

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
hu: Nézet

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
hu: Mappajellemzők: %1

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
hu: Archívummappa

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
hu: Rendszeres időközönként biztonsági másolat készíthető a szerkesztőablakban található szövegről. A mentések időközét itt lehet beállítani. Ha 0-t ad meg, nem lesz automatikus mentés.

en: A list of all the recently used URLs
hu: A nemrég használt URL-címek listája

en: A list of all the recently used encodings
hu: A nemrég használt kódolások listája

en: A&dd...
hu: &Hozzáadás...

en: A&pply Filter
hu: Szűrő a&lkalmazása

en: A&vailable Tags
hu: A &választható címkék

en: Abort Current Operation
hu: Az aktuális művelet félbeszakítása

en: About to send email...
hu: Üzenet küldése...

en: Action Item Message
hu: Műveletelem-üzenet

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add 'header' to message. This can be repeated
hu: „Fejléc” hozzáadása az üzenethez. Ez megismételhető

en: Add Favorite Folder...
hu: Kedvenc mappa hozzáadása...

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
hu[0]: Fájl hozzáadás&a mellékletként
hu[1]: Fájlok hozzáadás&a mellékletként

en: Add Markup Plain Text
hu: Jelölő egyszerű szöveg hozzáadása

en: Add New Tag...
hu: Új címke hozzáadása…

en: Add Note...
hu: Jegyzet hozzáadása…

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
hu[0]: URL hozzáadása az üzenethez
hu[1]: URL-ek hozzáadása az üzenethez

en: Add a new identity
hu: Új identitás

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
hu: Csatolás hozzáadása az üzenethez (a művelet megismételhető)

en: Add as &Attachment
hu: Hozzá&adás mellékletként

en: Add as &Inline Image
hu: Hozzáadás beágyazott &képként

en: Add new tag
hu: Új címke

en: Add new tag...
hu: Új címke hozzáadása…

en: Add to Address Book
hu: Felvétel a címjegyzékbe

en: Add to Existing Contact
hu: Hozzáadás a létező partnerhez

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Address type:
hu: Címtípus:

en: All folders selected are empty or were not indexed.
hu: Minden kijelölt mappa üres vagy nincs indexelve.

en: Allow local flags in read-only folders
hu: Helyi jelzők használhatók csak olvasható mappákban

en: Allow messages to load external references from the Internet
hu: Külső internetes hivatkozások engedélyezése az üzenetekben

en: Allow to start specific folder
hu: Az adott mappa indításának engedélyezése

en: Always
hu: Mindig

en: Always send
hu: Küldés mindig

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
hu: Egy másik levelező található a rendszeren. Szeretne adatokat importálni belőle?

en: Anti-virus support
hu: Vírusirtó-támogatás

en: Append S&ignature
hu: Alá&írás hozzáadása

en: Appl&y All Filters
hu: Az összes szűrő al&kalmazása

en: Apply &to:
hu: Alkalm&azás erre:

en: Archive Mail Agent was not registered.
hu: A levélarchiváló ügynök nincs regisztrálva.

en: Archive all subfolders
hu: Összes alkönyvtár archiválása

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
hu: Az archívummappa nincs meghatározva. Kérjük ellenőrizze a(z) %1 fiók beállításait

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
hu: Biztosan ki szeretné üríteni a törölt üzenetek mappáját?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
hu: Biztosan azt szeretné, hogy az összes régi üzenet el legyen távolítva?

en: As Attachment
hu: Mellékletként

en: As icons
hu: Ikonokként

en: As list
hu: Listaként

en: Ask
hu: Rákérdezés

en: Ask Before Sending
hu: Rákérdezés küldés előtt

en: Attach Folder
hu: Mappa csatolása

en: Attach my vCard to message
hu: Saját vCard csatolása az üzenethez

en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
hu: A titkosított üzenetek visszafejtése megjelenítés előtt

en: Auto Resize Image
hu: Kép automatikus átméretezése

en: Autocorrection
hu: Automatikus javítás

en: Autocorrection language:
hu: Automatikus javítás nyelve:

en: Automatically import keys and certificate
hu: A kulcsok és tanúsítványok automatikus importálása

en: Automatically request &message disposition notifications
hu: M&indig visszajelzést szeretnék kérni az üzenet feldolgozásáról

en: Automatically save the message at this specified interval
hu: Az üzenet automatikus mentése a megadott időközönként

en: Autosave Message Failed
hu: Az üzenet automatikus mentése nem sikerült

en: Autosave interval:
hu: Az automatikus mentés időköze:

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
hu: BZ2-vel tömörített Tar archívum (.tar.bz2)

en: Beta testing of PGP 6 support
hu: Béta tesztelés és PGP 6 támogatás

en: Bookmark This Link
hu: Könyvjelző létrehozása a linkre

en: Browser
hu: Böngésző

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
hu: Alapértelmezés szerint a GnuPG a ~/.gnupg/policies.txt fájl alapján ellenőrzi, hogy egy tanúsítványkezelési házirend engedélyezett-e. Ha bejelöli ezt az opciót, a házirendek nem lesznek ellenőrizve.

en: C&ustom format:
hu: E&gyedi formátum:

en: Cannot copy item. %1
hu: Nem lehet másolni az elemet. %1

en: Cannot fetch collection. %1
hu: Nem sikerült lekérni a gyűjteményt. %1

en: Cannot get search result. %1
hu: Nem kérhetők le a keresési eredmények. %1

en: Cannot move message. %1
hu: Nem lehet áthelyezni az üzenetet. %1

en: Cannot move messages.
hu: Nem sikerült áthelyezni az üzeneteket.

en: Certificate && Key Bundle Attachments
hu: Tanúsítvány- és kulcscsomag-csatolások

en: Certificate Manager
hu: Tanúsítványkezelő

en: Charset
hu: Karakterkészlet

en: Check &Mail
hu: Üzenetek &letöltése

en: Check Mail
hu: Üzenetek letöltése

en: Check Mail In
hu: Üzenetek letöltése

en: Check mail on startup
hu: Levelek keresése indításkor

en: Check spelling before send
hu: Helyesírás-ellenőrzés küldés előtt

en: Check to store messages encrypted
hu: Jelölje be, ha titkosított tárolást szeretne

en: Cl&ean Spaces
hu: A s&zóközök normalizálása

en: Clear Selection
hu: A kijelölés megszüntetése

en: Close Composer
hu: A szerkesztő bezárása

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
hu: Az üzenetablak bezárása az üzenet megválaszolása vagy továbbítása után

en: Close to quota threshold:
hu: Közel a kvótahatár:

en: Collapse all threads in the current folder
hu: Az összes üzenetszál összecsukása az aktuális mappában

en: Collapse the current thread or group
hu: Jelenleg szál vagy csoport összecsukása

en: Colors
hu: Színek

en: Composer
hu: Üzenetszerkesztő

en: Compressed Zip Archive (.zip)
hu: Tömörített Zip archívum (.zip)

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
hu: Mellékletek

en: Configure &Filters...
hu: A szűrők &beállítása...

en: Configure &Notifications...
hu: Az ér&tesítések beállítása...

en: Configure KMail...
hu: Beállítások - KMail...

en: Configure shortcut
hu: Billentyűparancsok

en: Confirm &before send
hu: Megerősítés kérése kül&dés előtt

en: Contact cannot be stored: %1
hu: A partner nem tárolható: %1

en: Contact created successfully
hu: Partner sikeresen létrehozva

en: Contact modified successfully
hu: A partner sikeresen módosítva

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
hu: Levél a listatulajdonosnak

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
hu: A tartalmazott feltételeket nem lehet használni 4-nél kevesebb karakterszámmal.

en: Copy Message | Copy %1 Messages
hu[0]: Üzenet másolása
hu[1]: %1 üzenetek másolása

en: Copy Message To...
hu: Üzenet másolása ide…

en: Copy Message to Folder
hu: Az üzenet átmásolása ide

en: Copying messages canceled.
hu: Az üzenetek átmásolása megszakadt.

en: Copying messages failed.
hu: Az üzeneteket nem sikerült átmásolni.

en: Copying messages...
hu: Üzenetek átmásolása...

en: Core developer
hu: Vezető fejlesztő

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
hu: Nem lehet elindítani az importálás varázslót. Ellenőrizze a telepítését.

en: Create...
hu: Létrehozás…

en: Cryptography
hu: Titkosítás

en: Custom Templates
hu: Egyedi sablonok

en: Custom message-&id suffix:
hu: Egyéni üzenet&azonosító-utótag:

en: Customize accounts order...
hu: Fióksorrend testreszabása…

en: Cut Message | Cut %1 Messages
hu[0]: Üzenet kivágása
hu[1]: %1 üzenetek kivágása

en: D&ictionary:
hu: Szótá&r:

en: Date
hu: Dátum

en: Decrease tag priority
hu: Címke prioritásának csökkentése

en: Defa&ult send method:
hu: Az ala&pértelmezett küldési mód:

en: Defaul&t domain:
hu: Az ala&pértelmezett tartomány:

en: Default aggregation:
hu: Alapértelmezett gyűjtemény:

en: Default forwarding type:
hu: Alapértelmezett továbbítási típus:

en: Default theme:
hu: Alapértelmezett téma:

en: Define custom mime header fields:
hu: Egyéni MIME fejlécmezők definiálása:

en: Delayed Messages...
hu: Késleltetett üzenetek…

en: Delete Folder
hu: A mappa törlése

en: Delete Message
hu: Üzenet törlése

en: Delete Messages
hu: Az üzenetek törlése

en: Delete Search
hu: Keresőmappa törlése

en: Delete T&hread
hu: A szál tö&rlése

en: Delete current vCard
hu: Jelenlegi vCard törlése

en: Delete vCard
hu: vCard törlése

en: Deleting messages
hu: Üzenetek törlése

en: Deleting messages canceled.
hu: Az üzenetek törlése félbe lett szakítva.

en: Deleting messages failed.
hu: Az üzeneteket nem sikerült törölni.

en: Deleting messages...
hu: Üzenetek törlése...

en: Deny
hu: Tiltás

en: Deta&iled new mail notification
hu: Részletes adatok új üzenet be&jelentésekor

en: Detect Automatically
hu: Automatikus detektálás

en: Display KMail's Welcome Page
hu: A KMail bemutatkozó oldalának megjelenítése

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
hu[0]: A(z) „%2” terjesztési lista üres, nem használható.
hu[1]: A(z) „%2” terjesztési listák üresek, nem használhatók.

en: Do not Loop
hu: Ne legyen körkörös keresés

en: Do not check certificate policies
hu: A tanúsítvány-házirendeket nem kell ellenőrizni

en: Do not perform any HTTP requests
hu: A HTTP kérések letiltása

en: Do not perform any LDAP requests
hu: Nem kell LDAP-lekérdezést végezni

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
hu: Nem kell MDN-t küldeni titkosított üzeneteknél

en: Do not show a message preview pane
hu: Ne legyen betekintő panel

en: Do you want to attach this folder "%1"?
hu: Biztosan szeretné csatolni ezt a mappát: „%1”?

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
hu: A kijelölt üzeneteket egy üzenetben, mellékletként szeretné továbbítani vagy egyesével?

en: Do you want to remove tag '%1'?
hu: El szeretné távolítani a(z) „%1” címkét?

en: Do you want to save the message for later or discard it?
hu: El szeretné dobni az üzenetet vagy inkább megőrzi piszkozatként?

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Done
hu: Kész

en: E&mpty Trash
hu: A törölt üzenetek eltá&volítása

en: E&nable detection of missing attachments
hu: A &hiányzó mellékletek felismerése

en: E&xclude important messages from expiry
hu: A fontosnak jelzett üzenetek nem é&vülhetnek el

en: E-mails Scams
hu: Becsapós levelek

en: Edit "Out of Office" Replies...
hu: A „Házon kívül vagyok” üzenetek beállítása…

en: Edit Note...
hu: Jegyzet szerkesztése…

en: Edit Search...
hu: A keresés szerkesztése…

en: Edit contact...
hu: Partner szerkesztése…

en: Edit...
hu: Szerkesztés…

en: Email Address
hu: E-mail cím

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
hu: A kulcsban vagy tanúsítványban nem található e-mail cím

en: Email a&liases:
hu: E-mail á&lnevek:

en: Email added successfully.
hu: Az e-mail sikeresen hozzáadva.

en: Empty Trash
hu: A törölt üzenetek eltávolítása

en: Empty local &trash folder on program exit
hu: A helyi törölt üz&enetek mappa kiürítése kilépéskor

en: Empty the local trash folder on program exit
hu: A helyi kuka ürítése a program kilépésekor

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
hu: Automatikus szótördelés engedélyezése a megadott szélességnél

en: Enable system tray icon
hu: Ikon megjelenítése a paneltálcán

en: Encrypt
hu: Titkosítás

en: Encrypted Messages
hu: Titkosított üzenetek

en: Encryption
hu: Titkosítás

en: Enter charset:
hu: Adja meg a karakterkészletet:

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
hu: Adja meg a tanúsítványokat ellenőrző OCSP-kezelő URL-jét. Az URL általában http://-vel kezdődik.

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
hu: Itt kell megadni a HTTP proxy címét, ezt használja a program az S/MIME-os HTTP kérésekhez. A várt szintaxis: gépnév:port, például: proxy.valahol.hu:3128.

en: Enter new forward prefix:
hu: Adja meg az új továbbítási előtagot:

en: Enter new key word:
hu: Adjon meg egy új kulcsszót:

en: Enter new reply prefix:
hu: Adjon meg egy új válasz-előtagot:

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
hu: Az itt megadott LDAP-kiszolgálóhoz lesznek elküldve először az LDAP-kérések. Az itt megadott érték felülbírálja az LDAP URL-ben megadott gépnevet és portot (akkor is, ha azok nincsenek megadva). Más LDA-kiszolgálókhoz csak akkor fordul a program, ha a "proxy"-kapcsolat nem működik.
    A várt szintaxis: "GÉPNÉV" vagy "GÉPNÉV:PORT". A port alapértelmezett értéke (389, a standard LDAP port) lesz érvényes, ha nincs megadva port érték.

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
hu: Teljesen kikapcsolja a HTTP használatát S/MIME-kezelésnél.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
hu: Letiltja az LDAP és az S/MIME használatát.

en: Error while removing duplicates
hu: Hiba történt a duplikátumok eltávolítása közben

en: Expand all threads in the current folder
hu: Az összes szál kibontása az aktuális mappában

en: Expand the current thread or group
hu: Jelenlegi szál vagy csoport kibontása

en: Expire
hu: Eltávolítás

en: Expire Folder
hu: A mappa tartalma legyen eltávolítva

en: Expire Old Messages?
hu: A régi üzenetek el legyenek távolítva?

en: Expire...
hu: Lejárás...

en: Extend Selection to Next Message
hu: A következő üzenet bevétele a kijelölésbe

en: Extend Selection to Previous Message
hu: Az előző üzenet bevétele a kijelölésbe

en: External editor was started.
hu: A külső szövegszerkesztő elindítva.

en: F&older
hu: &Mappa

en: F&ormat:
hu: &Formátum:

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
hu: Nem sikerült megnyitni az automatikusan mentett fájlt (%1).
    Ok: %2

en: Failed to store contact
hu: Nem sikerült eltárolni a partnert

en: Fetch missing issuer certificates
hu: A hiányzó kibocsátói tanúsítványok letöltése

en: Filter %1
hu: %1. szűrő

en: Filter &Log Viewer...
hu: A szű&rési napló megtekintése…

en: Filter on &From...
hu: A &feladóra...

en: Filter on &Subject...
hu: A &tárgyra...

en: Filter on &To...
hu: A &címzettre...

en: Filter on Mailing-&List...
hu: &Levelezőlistára...

en: Filter on Mailing-List %1...
hu: A(z) %1 levelezőlistára...

en: Filter on Mailing-List...
hu: Szűrés levelezőlistára...

en: Filtering message %1 of %2
hu: Üzenetszűrés - %2 / %1

en: Filtering messages
hu: Üzenetszűrés

en: Fixed Width Font
hu: Állandó szélességű betűtípus

en: Focus on First Folder
hu: A első mappára lépés

en: Focus on Last Folder
hu: Az utolsó mappára lépés

en: Focus on Next Folder
hu: A következő mappára lépés

en: Focus on Next Message
hu: Lépés a következő üzenetre

en: Focus on Previous Folder
hu: Az előző mappára lépés

en: Focus on Previous Message
hu: Lépés az előző üzenetre

en: Folder List
hu: Mappalista

en: Folder Shortcut %1
hu: Gyorsbillentyű mappához (%1)

en: Folder Tooltips
hu: Mappatippek

en: Folder holds a mailing list
hu: A mappa levelezőlistát tartalmaz

en: Folder name not defined.
hu: A mappanév nincs meghatározva.

en: Folders
hu: Mappák

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: For intermediate CA certificates:
hu: Köztes CA-tanúsítványokhoz:

en: For&ward Subject Prefixes
hu: A tárgysor-előtagok t&ovábbítása

en: Former co-maintainer
hu: Korábbi karbantartó

en: Former core developer
hu: Korábbi vezető fejlesztő

en: Former maintainer
hu: Korábbi karbantartó

en: Forward Inline As Default.
hu: Beágyazott továbbítás alapértelmezésben.

en: Forward To...
hu: Továbbítás…

en: From
hu: Feladó

en: Full message
hu: A teljes üzenetet

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
hu: GZ-vel tömörített Tar archívum (.tar.gz)

en: General
hu: Általános

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
hu: Általános

en: GnuPG Settings...
hu: GnuPG beállítások…

en: GnuPG support
hu: GnuPG-támogatás

en: Go to Archive
hu: Ugrás az archívumra

en: Go to the next folder with unread messages
hu: Ugrás a következő, olvasatlan üzeneteket tartalmazó mappára

en: Go to the next message
hu: Ugrás a következő üzenetre

en: Go to the next unread message
hu: Ugrás a következő olvasatlan üzenetre

en: Go to the next unread text
hu: Ugrás a következő, még nem olvasott szövegre

en: Go to the previous folder with unread messages
hu: Ugrás az előző, olvasatlan üzeneteket tartalmazó mappára

en: Go to the previous message
hu: Ugrás az előző üzenetre

en: Go to the previous unread message
hu: Ugrás az előző olvasatlan üzenetre

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
hu: A következő, &még nem olvasott szöveg

en: HTML Messages
hu: HTML-üzenetek

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
hu: A HTML-állapotsor háttere - ha HTML-üzenet

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
hu: A HTML-állapotsor háttere - ha nem HTML-üzenet

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
hu: A HTML-állapotsor előtere - ha HTML-üzenet

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
hu: A HTML-állapotsor előtere - ha nem HTML-üzenet

en: HTML Toolbar
hu: HTML eszköztár

en: HTTP Requests
hu: HTTP-kérések

en: Headers
hu: Fejlécmezők

en: Hide attachment list
hu: A csatoláslista elrejtése

en: Hide menu bar
hu: Menüsáv elrejtése

en: INS
hu: BESZ

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
hu: Nem olvas&ott:

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
hu: &Normál:

en: Identity Name
hu: Azonosító

en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
hu: Ha ennél több címzett van megadva, a KMail figyelmeztetést ad és engedélyt kér kiküldés előtt. A figyelmeztetés kikapcsolható.

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, a visszavonási listákat (CRL-eket) nem ellenőrzi a program S/MIME-tanúsítványok ellenőrzésekor.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
hu: Ha ez az opció be van jelölve, a program letölti a hiányzó kiadói tanúsítványokat (ez mindkét ellenőrzési módszerre, a CRL-ekre és az OCSP-re is vonatkozik)

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, a program ellenőrzi az S/MIME-os tanúsítványokat az interneten keresztül, OCSP-vel (Online Certificates Status Protocol). Adja meg alább az OCSP-kezelő URL-jét.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
hu: Ha ez az opció be van jelölve, a program ellenőrzi az S/MIME-os tanúsítványokat CRL-ek (visszavonási listák, Certificate Revocation Lists) segítségével.

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
hu: Ha ez be van jelölve, a bal oldalon látható HTTP proxy cím (mely a http_proxy környezeti változóból származik) lesz felhasználva HTTP kérésekhez.

en: Ignore
hu: Kihagyás

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
hu: A HTTP visszavonási listák disztribúciós pontjának figyelmen kívül hagyása

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
hu: Az LDAP visszavonási listák disztribúciós pontjának figyelmen kívül hagyása

en: Ignore service URL of certificates
hu: A tanúsítványok szolgáltatási URL-jének figyelmen kívül hagyása

en: Image
hu: Kép

en: Important Message
hu: Fontos üzenet

en: Improved HTML support
hu: Jobb HTML-támogatás

en: Improved searches
hu: Továbbfejlesztett keresések

en: Increase tag priority
hu: Címke prioritásának növelése

en: Informs if message reading is a suspected email scam
hu: Értesítsen, ha az olvasott üzenet feltételezhetően becsapós levél

en: Initiating sending process...
hu: Küldés előkészítése…

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Insert Signature At C&ursor Position
hu: Aláírás beszúrása a &kurzornál

en: Insert clipboard text as attachment
hu: A vágólapon levő szöveg beillesztése mellékletként

en: Insert the signature above any quoted text
hu: Aláírás beszúrása az idézett szöveg fölé

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
hu[0]:  perc
hu[1]:  perc

en: Invalid Email Address
hu: Érvénytelen e-mail cím

en: Invalid Email Alias "%1"
hu: Érvénytelen e-mail álnév: „%1”

en: Invitations
hu: Meghívók

en: Invoke Handler
hu: A kezelőprogram meghívása

en: Jump to First Unread Message
hu: Ugrás az első olvasatlan üzenetre

en: Jump to Folder...
hu: Ugrás a mappára...

en: Jump to Last Selected Message
hu: Ugrás a legutóbb kijelölt üzenetre

en: Jump to Newest Message
hu: Ugrás a legújabb üzenetre

en: Jump to Oldest Message
hu: Ugrás a legrégebbi üzenetre

en: Jump to original folder
hu: Ugrás az eredeti mappára

en: KDE Email Client
hu: KDE-alapú levelezőprogram

en: KMail &Introduction
hu: A KMail bem&utatkozó oldala

en: KMail Error
hu: Hiba - KMail

en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
hu: A KMail képes elemezni az üzeneteket feltételezett becsapós levelekhez olyan gyakori technikák keresésével, amelyeket arra használnak, hogy becsapják önt.

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
hu: A KMail jelenleg offline módban van, mit szeretne tenni?

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
hu: A KMail mostantól az Akonadi személyi információkezelő keretrendszeren alapul, amely számos változtatást hoz.

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
hu: A KMail offline módba vált, minden hálózati adatátvitel fel lesz függesztve

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
hu: A KMail online módba vált, a hálózati adatátvitel folytatódhat

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
hu: A KMail online; az összes hálózati feladat folytatódni fog hálózati kapcsolat észlelésekor

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
hu: A KMail nem ismert fel levelezőlistát ebben a mappában.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
hu: A KMail nem teljesen ismerte fel a levelezőlistát ebben a mappában. Kérem írja be a címeket kézzel.

en: LDAP Requests
hu: LDAP-kérések

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
hu: Hozzáadás a kézi levélellenőrzéshez

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
hu: Váltás kapcsolat nélküli módba a KMail kikapcsolásakor

en: Last Search
hu: Utolsó keresés

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
hu: Kevesebb lefagyás, a levelek ellenőrzése a háttérben történik

en: List Archives
hu: Listaarchívum

en: List Help
hu: A lista tájékoztatója

en: List of collections is empty. %1
hu: A gyűjtemények listája üres. %1

en: Load E&xternal References
hu: A külső h&ivatkozások betöltése

en: Load External References
hu: A külső hivatkozások betöltése

en: Load external reference when mail comes for this contact
hu: Külső hivatkozás betöltése, amikor a levél ettől a partnertől érkezik

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
hu: Ha engedélyezi a külső hivatkozások betöltését HTML-üzenetekben, akkor a kéretlen ("spam") levelek több kellemetlenséget okozhatnak, és megnő annak a kockázata, hogy adatvesztés következhet be most még nem ismert biztonsági rések kihasználása révén.

en: Locali&zed format (%1)
hu: A &helyi formátum (%1)

en: Long folder list
hu: Hosszú mappalista

en: Loop in All Folders
hu: Körkörös keresés (az összes mappában)

en: Loop in All Marked Folders
hu: Körkörös keresés a megjelölt mappákban

en: Loop in Current Folder
hu: Körkörös keresés (az aktuális mappában)

en: Lose Formatting
hu: A formázás eldobása

en: Lose the formatting?
hu: Megszünteti a formázást?

en: M&ove Thread to Trash
hu: A szál át&helyezése a törölt üzenetek mappájába

en: Mailing list description:
hu: A levelezőlista leírása:

en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Manage &Sieve Scripts...
hu: A Sieve-szkriptek &kezelése...

en: Mar&k Message
hu: Meg&jelölés

en: Mar&k selected message as read after
hu: Az akt&uális üzenet megjelölése olvasottnak

en: Mark &Thread
hu: A &szál megjelölése

en: Mark Thread as &Action Item
hu: A szál megjelölése mű&veletelemnek

en: Mark Thread as &Important
hu: A szál megjelölése &fontosnak

en: Mark Thread as &Read
hu: A szál megjelölése &olvasottnak

en: Mark Thread as &Unread
hu: A szál megjelölése ol&vasatlannak

en: Mark all messages in the selected thread as read
hu: A kijelölt szálhoz tartozó összes üzenet megjelölése &olvasottnak

en: Mark all messages in the selected thread as unread
hu: A kijelölt szálhoz tartozó összes üzenet megjelölése olvasatlannak

en: Maximum recent addresses retained:
hu: Megőrzött legutóbbi címek maximális értéke:

[ctx: Menu item]
en: Encoding
hu: Kódolás

en: Message Body
hu: Üzenettörzs

en: Message Default Format
hu: Alapértelmezett üzenetformátum

en: Message Disposition Notifications
hu: Üzenetfeldolgozási visszajelzések

en: Message From &Template
hu: Új üzenet adott &sablonnal

en: Message List
hu: Üzenetlista

en: Message List - Action Item Messages
hu: Üzenetlista - Műveletelem-üzenetek

en: Message List - Important Messages
hu: Üzenetlista - fontos üzenetek

en: Message List - Unread Messages
hu: Üzenetlista - még nem olvasott üzenetek

en: Message Preview Pane
hu: Előnézeti panel

en: Message Tag: %1
hu: Üzenetjelző: %1

en: Message Tags
hu: Üzenetcímkék

en: Message Window
hu: Üzenetablak

en: Message template for forward
hu: A továbbítás sablonja

en: Message template for new message
hu: Az új üzenet sablonja

en: Message template for reply
hu: A válasz sablonja

en: Message template for reply to all
hu: A válasz mindenkinek sablonja

en: Message will be encrypted
hu: Az üzenet titkosítva lesz

en: Message will be signed
hu: Az üzenet alá lesz írva

en: Message will not be encrypted
hu: Az üzenetek nem lesz titkosítva

en: Message will not be signed
hu: Az üzenet nem lesz aláírva

[ctx: Message->]
en: &Forward
hu: Tová&bbítás

[ctx: Message->]
en: &Reply
hu: &Válasz

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
hu: &Levelezőlista

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
hu: Át&irányítva...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
hu: &Mellékletként...

en: Messages archived
hu: Üzenetek archiválva

en: Messages copied successfully.
hu: Az üzenetek átmásolása sikeresen befejeződött.

en: Messages deleted successfully.
hu: Az üzenetek törlése sikeresen megtörtént.

en: Messages moved successfully.
hu: Az üzenetek áthelyezése sikeresen befejeződött.

en: Messages moved to trash successfully.
hu: Az üzeneteket sikerült áthelyezni a töröltek közé.

en: Mod&ify...
hu: Mó&dosítás...

en: Modify the selected identity
hu: A kijelölt identitás módosítása

en: Modify...
hu: Módosítás...

en: More...
hu: Több…

en: Move Message | Move Messages
hu[0]: Üzenet áthelyezése
hu[1]: Üzenetek áthelyezése

en: Move Message To...
hu: Üzenet áthelyezése ide…

en: Move Message to Folder
hu: Az üzenet átmozgatása ide

en: Move To Trash
hu: Áthelyezés a Kukába

en: Move message to trashcan
hu: Az üzenet áthelyezése a törölt üzenetek közé

en: Move thread to trashcan
hu: A szál átmozgatása a törölt üzenetek közé

en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a törölt üzenetek közé

en: Moved all messages to the trash
hu: Az összes üzenet átkerült a törölt üzenetek közé

en: Moving messages
hu: Üzenetek áthelyezése

en: Moving messages canceled.
hu: Az üzenetek áthelyezése félbe lett szakítva.

en: Moving messages failed.
hu: Az üzeneteket nem sikerült áthelyezni.

en: Moving messages to trash canceled.
hu: Az üzenetek áthelyezése megszakadt.

en: Moving messages to trash failed.
hu: Az üzeneteket nem sikerült áthelyezni a töröltek közé.

en: Moving messages to trash...
hu: Üzenetek áthelyezése a törölt üzenetek közé...

en: Moving messages...
hu: Üzenetek áthelyezése...

en: Multiple encryption keys per address
hu: Több titkosítási kulcs címenként

en: Name of the attachment:
hu: A melléklet neve:

en: Network connection detected, all network jobs resumed
hu: Hálózati kapcsolat észlelve,  a hálózati feladatok folytatása

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
hu: A hálózat nincs csatlakoztatva. A mappajellemző nem frissíthető.

en: Never
hu: Soha

en: Never Automatically
hu: Automatikusan soha

en: Never consult a CRL
hu: A CRL-eket nem kell ellenőrizni

en: New AddressBook Contact...
hu: Új címjegyzék partner…

en: New Mail Notification
hu: Figyelmeztetés új üzenet érkezésekor

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
hu: Az új levél figyelmeztető ügynök nincs regisztrálva. Forduljon a rendszergazdához.

en: New Message From &Template
hu: Új üzenet mega&dott sablonnal

en: New Message To...
hu: Új üzenet…

en: New Message t&o Mailing-List...
hu: Új üzenet a le&velezőlistára...

en: New Messages In
hu: Új üzenetek -

en: New message list and new folder tree
hu: Új üzenetlista és mappa-fastruktúra

en: Next &Unread Message
hu: Következő &olvasatlan üzenet

en: Next Unread &Folder
hu: A következő, olv&asatlan üzenetet tartalmazó mappa

en: No Picture
hu: Nincs kép

en: No Subject
hu: Nincs tárgy

en: No Subject Specified
hu: Nincs megadva tárgy

en: No To: specified
hu: Nincs megadva címzett

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
hu: Ne legyen mentés

en: No autosave
hu: Ne legyen automatikus mentés

en: No folder returned.
hu: Nincs visszaadott mappa.

en: No folder selected
hu: Nincs kiválasztva mappa

en: No limit
hu: Nincs korlát

en: No messages selected.
hu: Nincs üzenet kiválasztva.

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
hu: Nem észlelhető hálózati kapcsolat, a hálózati feladatok felfüggesztve

en: No picture set for your address book entry.
hu: Nincs beállítva kép a címbejegyzésben.

en: Not available
hu: Nem áll rendelkezésre

en: Not available.
hu: Nem áll rendelkezésre.

en: Nothing
hu: Nem

en: OCSP responder URL:
hu: Az OCSP-kezelő URL-je:

en: OCSP responder signature:
hu: Az OCSP-kezelő aláírása:

en: OVR
hu: FELÜL

en: On All Mail Checks
hu: Minden levélellenőrzéskor

en: On Manual Mail Checks
hu: Kézi levélellenőrzéskor

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
hu: Az egyik beállított OpenPGP-s titkosítási kulcs nem tartalmazza a felhasználóazonosítót az azonosítóhoz (%1) beállított e-mail címmel.

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
hu: Az egyik beállított OpenPGP-s aláírási kulcs nem tartalmazza a felhasználóazonosítót az azonosítóhoz (%1) beállított e-mail címmel.
    Ebben az esetben az üzenetek címzettei figyelmeztetést kaphatnak, amikor ellenőrizni próbálják az aláírás érvényességét.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
hu: Az egyik beállított S/MIME-os titkosítási tanúsítvány nem tartalmazza az azonosítóhoz (%1) beállított e-mail címet.

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
hu: Az egyik beállított S/MIME-os aláírási tanúsítvány nem tartalmazza az azonosítóhoz (%1) beállított e-mail címet.
    Ebben az esetben az üzenetek címzettei figyelmeztetést kaphatnak, amikor ellenőrizni próbálják az aláírás érvényességét.

en: Online Certificate Validation
hu: Online tanúsítványellenőrzés

en: Online status (unknown)
hu: Kapcsolati állapot (ismeretlen)

en: Online/Offline
hu: Van/nincs kapcsolat

en: Only check for new mail
hu: Csak az új üzenetek ellenőrzése

en: Only headers
hu: Csak a fejléceket

en: Only open composer window
hu: Csak az üzenetszerkesztő ablak megnyitása

en: Open &Message
hu: Ü&zenet megnyitása

en: Open &Search Folder
hu: Ke&resési mappa megnyitása

en: Open Address Book
hu: Címjegyzék megnyitása

en: Open Message
hu: Üzenet megnyitása

en: Open Message in List Archive
hu: Üzenet megnyitása az archívumból

en: Open in Address Book
hu: Megnyitás a címjegyzékben

en: Open this folder on &startup:
hu: &Induláskor megnyitandó mappa:

en: OpenPGP encryption key:
hu: OpenPGP-s titkosítási kulcs:

en: OpenPGP signing key:
hu: OpenPGP-s aláírási kulcs:

en: Opening Autosave File Failed
hu: Nem sikerült megnyitni az automatikusan mentett fájlt

en: Organi&zation:
hu: Szerve&zet:

en: Original author
hu: Eredeti szerző

en: Other Actio&ns...
hu: Egyéb mű&veletek...

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
hu[0]: Távolléti üzenet bekapcsolva a kiszolgálón
hu[1]: Távolléti üzenet bekapcsolva a kiszolgálókon

en: Outgoing Account:
hu: Kimenő fiók:

en: Outgoing accounts (add at least one):
hu: Üzenetküldési azonosítók (legalább egyet hozzon létre):

en: Outlook-compatible attachment naming
hu: Outlook-kompatibilis mellékletnevek

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
hu: PGP 6-támogatás és a titkosítási lehetőségek továbbfejlesztése

en: POP filters
hu: POP-szűrés

en: Paste as Attac&hment
hu: Be&illesztés mellékletként

en: Picture
hu: Kép

en: Please select the folder that should be archived.
hu: Válassza ki az archiválni kívánt mappát.

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
hu[0]: Egy kis türelmet kérek - 1 üzenet letöltése van folyamatban
hu[1]: Egy kis türelmet kérek - %1 üzenet letöltése van folyamatban

en: Post New Message
hu: Új üzenet

en: Post to List
hu: Levél írása a listára

en: Pr&epend Signature
hu: Alá&írás hozzáaddása az üzenet elején

en: Prefer &HTML to Plain Text
hu: Az üzenetek HTML &formátumban jelenjenek meg

en: Prefer &Plain Text to HTML
hu: Egyszerű szöveg előnyben részesítése a HTML-lel szemben

en: Prefer HTML to plain text
hu: HTML használata egyszerű szöveg helyett

en: Preferred handler:
hu: Elsődleges kezelőprogram:

en: Preview
hu: Előnézet

en: Previous Unread &Message
hu: Elő&ző olvasatlan üzenet

en: Previous Unread F&older
hu: Az előző, o&lvasatlan üzenetet tartalmazó mappa

en: Primary host for LDAP requests:
hu: Elsődleges LDAP-kiszolgáló:

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Printing Output
hu: A kimenet nyomtatása

en: Push email (IMAP IDLE)
hu: E-mail küldése (IMAP IDLE)

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
hu: Sor

en: Quota
hu: Kvóta

en: Quote characters
hu: Idézésjelzők

en: Quote original message:
hu: Az eredeti üzenet idézése:

en: Quoted Text - First Level
hu: Idézett szöveg - első szint

en: Quoted Text - Second Level
hu: Idézett szöveg - második szint

en: Quoted Text - Third Level
hu: Idézett szöveg - harmadik szint

en: Re&move
hu: Eltá&volítás

en: Re&save as Template
hu: Elmen&tés újból sablonként

en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
hu: Az „Ez a kérdés ne jelenjen meg ezután” beállítások alapállapotba hozása

en: Read message body from 'file'
hu: Az üzenettörzs beolvasása 'fájl'-ból

en: Reading
hu: Olvasás

[ctx: Receiver of the email]
en: To
hu: Címzett

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
hu: Az alábbi kulcsszavak bármelyike fájlcsatolási szándékot jelez:

en: Recycle colors on deep &quoting
hu: A színek ú&jrafelhasználása többszörös idézésnél

en: Remo&ve
hu: Eltá&volítás

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove &Action Item Thread Mark
hu: A Mű&veletelem száljelző eltávolítása

en: Remove &Important Thread Mark
hu: A Fontos megjelölés eltá&volítása

en: Remove Shortcut
hu: Gyorsbillentyű eltávolítása

en: Remove selected tag
hu: A kijelölt címke törlése

en: Remove the selected identity
hu: A kijelölt identitás eltávolítása

en: Removing duplicates
hu: Duplikátumok eltávolítása

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename the selected identity
hu: A kijelölt identitás átnevezése

en: Repl&y Subject Prefixes
hu: A tárgysor &előtagja válaszüzenetben

en: Reply Special
hu: Speciális válasz

en: Reply To...
hu: Válasz küldése…

en: Reply Without &Quote...
hu: Válasz az üzenet &idézése nélkül...

en: Reply to &All...
hu: Válasz &mindenkinek...

en: Reply to A&uthor...
hu: Válasz a &feladónak...

en: Reply to Mailing-&List...
hu: Válasz küldése a &levelezőlistára...

en: Request Help
hu: Segítségkérés

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
hu: Az üzenet elmentése a Sablonok mappába későbbi felhasználásra.

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Restore default domain name
hu: Alapértelmezett tartománynév visszaállítása

en: Retrieval Options
hu: Letöltés beállításai

en: Retrieving folder properties
hu: Mappatulajdonságok lekérése

en: Rich Text Editing
hu: Rich Text szerkesztés

en: S&end as Is
hu: Elküldés í&gy

en: S/MIME Validation
hu: S/MIME-ellenőrzés

en: S/MIME encryption certificate:
hu: S/MIME-os titkosítási tanúsítvány:

en: S/MIME signing certificate:
hu: S/MIME-os aláírási tanúsítvány:

en: Save &As...
hu: Mentés m&int...

en: Save &Distribution List...
hu: A címlista m&entése...

en: Save A&ttachments...
hu: Mellékle&tek mentése…

en: Save Attachments...
hu: A mellékletek mentése…

en: Save Image On Disk...
hu: A kép mentése lemezre…

en: Save Link As...
hu: A link mentése mint…

en: Save as &Draft
hu: Mentés &piszkozatként

en: Save as &File
hu: Mentés &fájlba

en: Save as &Template
hu: Mentés sabl&onként

en: Save email as text or html file
hu: E-mail mentése szövegként vagy HTML-fájlként

en: Save email in Draft folder
hu: E-mail mentése a piszkozatok mappába

en: Save email in Template folder
hu: E-mail mentése a sablonok mappába

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
hu: Az üzenet elmentése a Piszkozatok mappába. Az üzenet ott szerkeszthető és később elküldhető.

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
hu: Az aktuális üzenet lefelé görgetése. Az üzenet végére érve ugrás a következő, még nem olvasott szövegre.

en: Search &only in:
hu: Keresés &csak itt:

en: Search complete.
hu: A keresés befejeződött.

en: Search failed.
hu: A keresés nem sikerült.

en: Search folder &name:
hu: Mappané&v keresése:

en: Search in &all folders
hu: Keresés az összes &mappában

en: Search stopped.
hu: A keresés leállítva.

en: Searching...
hu: Keresés…

en: Security Warning
hu: Biztonsági figyelmeztetés

en: Select
hu: Kijelölés

en: Select &All Messages
hu: Az összes ü&zenet kijelölése

en: Select &Recipients...
hu: Címze&ttek kiválasztása...

en: Select First Message
hu: Első üzenet kijelölése

en: Select Folder with Focus
hu: Lépés egy mappára

en: Select Last Message
hu: Utolsó üzenet kijelölése

en: Select Message with Focus
hu: Váltás az aktuális üzenetre

en: Select a cryptographic format for this message
hu: Válasszon titkosítási formátumot az üzenethez

en: Select specific folders:
hu: Az adott mappák kiválasztása:

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
hu: Válassza ki az üzenet helyesírás-ellenőrzéséhez használandó szótárat

en: Select the number of days here
hu: Itt lehet kiválasztani a napok számát

en: Select the outgoing account to use for sending this message
hu: Válassza ki az üzenet küldéséhez használandó kimenő azonosítót

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
hu: Válassza ki az elküldött üzenet mappát, ahova az üzenet másolata kerül

en: Send
hu: Elküldés

en: Send &Later
hu: Kül&dés később

en: Send &Later Via
hu: Kül&dés később ezzel

en: Send &messages in outbox folder:
hu: A ki&menő üzenetek mappájában levő üzenetek elküldése:

en: Send A&gain...
hu: Elküldés új&ból...

en: Send As Digest
hu: Elküldés egyben

en: Send Confirmation
hu: Megerősítés küldése

en: Send Individually
hu: Elküldés külön-külön

en: Send Later
hu: Küldés később

en: Send Later Agent was not registered.
hu: A küldés később ügynök nincs regisztrálva.

en: Send Now
hu: Küldés most

en: Send Queued Messages Via
hu: A sorban álló üzenetek elküldése ezzel

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
hu: Üzenet küldése a „cím” címre vagy a fájl csatolása, amelyre az „URL” mutat

en: Send policy:
hu: Küldési eljárás:

en: Send queued mail on mail check
hu: Az elküldésre várakozó üzenetek elküldése új üzenetek ellenőrzésekor

en: Sending Message Failed
hu: Az üzenet küldése sikertelen

en: Sending Without Confirmation
hu: Küldés megerősítés nélkül

en: Sending messages
hu: Üzenetek küldése

en: Sent-mail &folder:
hu: Az elkül&dött üzenetek mappája:

en: Serverside Subscription...
hu: Kiszolgálóoldali előfizetés...

en: Set Focus to Quick Search
hu: Fókusz a gyorskeresőre

en: Set a subject for this message
hu: Tárgy beállítása az üzenethez

en: Set as &Default
hu: Beállí&tás alapértelmezésnek

en: Set as Default
hu: Beállítás alapértelmezésként

en: Set body of message
hu: Az üzenet törzsének megadása

en: Set replyTo to 'address'
hu: Válasz beállítása a „címre”

en: Set subject of message
hu: Az üzenet tárgyának beállítása

en: Set the "From:" email address for this message
hu: Az üzenet „Feladó:” mezőjének beállítása

en: Set the default forwarded message format
hu: Az alapértelmezett továbbított üzenetformátum beállítása

en: Set the maximum number of recipients for the warning
hu: A címzettek maximális számának beállítása a figyelmeztetéshez

en: Set the text width for automatic word wrapping
hu: A szövegszélesség beállítása az automatikus szótördeléshez

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
hu: Tárgy

en: Share image...
hu: Kép megosztása…

en: Short folder list
hu: Rövid mappalista

en: Show Favorite Folders View
hu: Kedvenc mappák nézet megjelenítése

en: Show HTML Format
hu: HTML formátum megjelenítése

en: Show HTML format when mail comes from this contact
hu: HTML formátum megjelenítése, amikor a levél ettől a partnertől érkezik

en: Show attachment list
hu: A csatoláslista elrejtése

en: Show crypto label indicator
hu: Titkossági szint jelző megjelenítése

en: Show folder quick search field
hu: Gyorskereső mező megjelenítése

en: Show folder quick search line edit
hu: Gyorskereső mező megjelenítése

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
hu: Az új üzenetek számának kiírása mindegyik mappánál

en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
hu: Jelenjen meg a Szövegrészlet-kezelő és -beszúró panel az üzenetszerkesztőben.

en: Show the message preview pane below the message list
hu: Az üzenetlista alatt

en: Show the message preview pane next to the message list
hu: Az üzenetlista mellett

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
hu:  Sor: %1

en: Sign
hu: Elektronikus aláírás

en: Signature
hu: Aláírás

en: Smart for&mat (%1)
hu: Intelligens for&mátum (%1)

en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
hu: Megadja az üzenetbe beszúrandó egyéni MIME-fejlécmezők számát (csak belső használatra)

en: Specifies the policy used when displaying policy
hu: Megadja a házirend megjelenítésekor használt házirendet

en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
hu: Megadja a gyűjtemény mező szélességét a Keresőablak párbeszédablakban (csak belső használatra)

en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
hu: Megadja a dátum mező szélességét a Keresőablak párbeszédablakban (csak belső használatra)

en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
hu: Megadja a mappa mező szélességét a Keresőablak párbeszédablakban (csak belső használatra)

en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
hu: Megadja a címzett mező szélességét a Keresőablak párbeszédablakban (csak belső használatra)

en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
hu: Megadja a feladó mező szélességét a Keresőablak párbeszédablakban (csak belső használatra)

en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
hu: Megadja a tárgy mező szélességét a Keresőablak párbeszédablakban (csak belső használatra)

en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
hu: Megadja, hogy a mappák lejárjanak-e a háttérben (csak belső használatra)

en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
hu: Megadja, hogy első alkalommal fut-e az alkalmazás (csak belső használatra)

en: Specify e&ditor:
hu: A külső szövegszerkesztő elérési út&ja:

en: Specify the folder to open when the program is started
hu: Adja meg, hogy indításkor melyik mappa legyen megnyitva

en: Spellcheck: off
hu: Helyesírás-ellenőrzés: kikapcsolva

en: Spellcheck: on
hu: Helyesírás-ellenőrzés: bekapcsolva

en: Spellchecker
hu: Helyesírás-ellenőrző

en: Sta&ndard format (%1)
hu: A &standard angol formátum (%1)

en: Standard Templates
hu: Alapsablonok

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
hu: Archívum

en: Starting...
hu: Indítás...

en: Status:
hu: Állapot:

en: Subscribe to List
hu: A lista előfizetése

en: Support for adding notes (annotations) to mails
hu: Jegyzetek hozzáadása e-mailekhez

en: System Tray
hu: Paneltálca

en: System tray notification
hu: Figyelmeztetés a paneltálcán

en: Ta&g Settings
hu: Címkebeá&llítások

en: Templates
hu: Sablonok

en: Text Direction Toolbar
hu: Szövegirány eszköztár

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
hu: A fájl több üzenetet tartalmaz. Csak az első lesz megjelenítve.

en: The file does not contain a message.
hu: A fájl nem tartalmaz üzenetet.

en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
hu: A KMail beállítóablakának magassága (csak belső használatra)

en: The height of the search window (for internal use only)
hu: A keresőablak magassága (csak belső használatra)

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
hu: Az üzenetben hivatkozás található egy csatolt fájlra, de valójában egy fájl sincs csatolva. Szeretne csatolni egy fájlt az üzenethez?

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
hu: A mappaválasztó párbeszédablakban legutoljára kiválasztott mappa.

en: The signature file is not valid
hu: Az aláírásfájl érvénytelen

en: The size of the identity dialog (for internal use only)
hu: Az azonosító párbeszédablak mérete (csak belső használatra)

en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
hu: Ennél a küszöbnél kap figyelmeztetést a felhasználó, hogy a mappában közel jár a kvótában maximált értékhez.

en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
hu: A KMail beállítóablakának szélessége (csak belső használatra)

en: The width of the search window (for internal use only)
hu: A keresőablak szélessége (csak belső használatra)

en: There are no unread messages
hu: Nincsenek olvasatlan üzenetek

en: There is nothing to undo.
hu: Nincs mit visszavonni.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
hu: Hiba történt a keresési mappa átnevezése közben. Ennek általában az az oka, hogy már létezik keresési mappa ezzel a névvel. A visszaadott hiba: „%1”.

en: This charset is not supported.
hu: Ez a karakterkészlet nem támogatott.

en: This folder does not have any expiry options set
hu: Erre a mappára nincsenek beállítva eltávolítási szabályok

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
hu[0]: Ennél az azonosítónál az alapértelmezett továbbító lett beállítva:
hu[1]: Ennél a(z) %1 azonosítónál az alapértelmezett továbbító lett beállítva:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
hu[0]: Ennél az azonosítónál a módosított továbbító lett beállítva.
hu[1]: Ennél a(z) %1 azonosítónál a módosított továbbító lett beállítva.

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
hu: A program minden üzenetküldésnél fentről lefelé végignézi ezt a listát olyan karakterkészletet keresve, amely tartalmazza az üzenet összes karakterét.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
hu: Ez az opció a dirmngr 0.9.0 vagy újabb verzióját igényli

en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
hu: Ez megakadályozza, hogy a mappában elévült „Fontos” vagy „Műveletelem” jelzésű üzenetek törlődjenek vagy átkerüljenek egy archiválási mappába.

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
hu: Ez az érték dönti el, hogy a KMail bemutatkozó oldala megjelenjen-e.

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
hu: Időbélyeg az „Adatátvitel befejeződött” állapotüzenetekhez

en: To: field is empty. Send message anyway?
hu: A címzett mező üres. El szeretné így küldeni az üzenetet?

en: Toggle Message Tag: %1
hu: Üzenetjelző átbillentése: %1

en: Toggle rich text editing mode
hu: Rich text szerkesztési mód váltása

en: Too many recipients
hu: Túl sok címzett

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy az Outlook(tm) levelezőprogram fel tudja dolgozni a mellékletnevekben a nem angol karaktereket

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
hu: A HTML mód kikapcsolása megszünteti a szöveg formázását. Biztos benne?

en: Unable to create folder. %1
hu: Nem sikerült mappát létrehozni. %1

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
hu: Nem sikerült lekérni a mappát. A jelentett hiba: %1

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
hu: Nem sikerült lekérni a szülőmappát. A jelentett hiba: %1

en: Unable to return list of folders.
hu: Nem sikerült visszaadni a mappák listáját.

en: Unable to start account wizard
hu: Nem lehet elindítani az azonosítóbeállító varázslót

en: Unable to start import wizard
hu: Nem lehet elindítani az importálás varázslót

en: Uncompressed Archive (.tar)
hu: Tömörítetlen archívum (.tar)

en: Undefined Encryption Key
hu: Nem definiált titkosítási kulcs

en: Undefined Signing Key
hu: Nem definiált aláírási kulcs

en: Unread Message
hu: Még nem olvasott üzenet

en: Unsubscribe From List
hu: Leiratkozás a listáról

en: Unsubscribe from List
hu: Leiratkozás a listáról

en: Usability tests and improvements
hu: Használhatósági tesztek és javítások

en: Usage:
hu: Használt:

en: Use Fi&xed Font
hu: Állandó szé&lességű betűtípus

en: Use Global Setting
hu: A globális beállítás használata

en: Use HTML
hu: HTML használata

en: Use custom &icons
hu: Egyéni ikonok &használata

en: Use e&xternal editor instead of composer
hu: Külső üzenetszerkesztő program használata a beépített &helyett

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
hu: Ha engedélyezi az üzenetek HTML-tartalmának feldolgozását, akkor a kéretlen ("spam") levelek még több kellemetlenséget okozhatnak, és megnő annak a kockázata, hogy adatvesztés következhet be most még nem ismert biztonsági rések kihasználása révén.

en: Use the selected identity by default
hu: Alapértelmezésben a kiválasztott identitás legyen érvényes

en: Validate Send Default Shortcut
hu: Alapértelmezett küldés gyorsbillentyű ellenőrzése

en: Validate certificates online (OCSP)
hu: A tanúsítványok online ellenőrzése (OCSP)

en: View the given message file
hu: A megadott üzenetfájl megtekintése

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
hu: Szál / csoport össze&csukása

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
hu: Szál / csoport ki&bontása

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
hu: Az összes szál összecs&ukása

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
hu: Az összes szál k&ibontása

en: Warn if the number of recipients is more than:
hu: Figyelmeztetés, ha a címzettek száma több mint:

en: Warn if too many recipients are specified
hu: Figyelmeztetés, ha túl sok címzett van megadva

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
hu: Nem sikerült címkét létrehozni. Ilyen nevű címke már létezik.

en: We cannot delete vCard file.
hu: Nem sikerült törölni a vCard fájlt.

en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
hu: Ha be van jelölve, az elküldött üzenetek titkosítva kerülnek tárolásra

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
hu: Visszavonási lista keresésekor az ellenőrzendő tanúsítvány általában tartalmaz "CRL disztribúciós pont" (DP) bejegyzéseket, melyek az URL elérését leíró URL-ek. Az első alkalmas disztribúciós pontot használja a program. used. Ha ez be van jelölve, akkor kereséskor a HTTP-sémát használó bejegyzések figyelmen kívül lesznek hagyva.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
hu: Visszavonási lista keresésekor az ellenőrzendő tanúsítvány általában tartalmaz "CRL disztribúciós pont" (DP) bejegyzéseket, melyek az URL elérését leíró URL-ek. Az első alkalmas disztribúciós pontot használja a program. used. Ha ez be van jelölve, akkor kereséskor az LDAP-sémát használó bejegyzések figyelmen kívül lesznek hagyva.

en: When replying, do not quote any existing signature
hu: Válasz küldésekor ne idézzen egyetlen létező aláírást sem

en: Whitelist:
hu: Engedélyezési lista:

en: Work Offline
hu: Offline módban maradjon

en: Work Online
hu: Online módba váltás

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
hu: Olyan üzenetet készül kiküldeni, amelynek több mint %1 címzettje van. Biztosan el szeretné küldeni az üzenetet?

en: You did not selected a valid folder.
hu: Nem érvényes mappát választott ki.

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
hu: Nem adott meg tárgyat. El szeretné így küldeni az üzenetet?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
hu: A saját névjegy nincs benne a címjegyzékben.

en: You forgot to add conditions.
hu: Elfelejtett feltételeket hozzáadni.

en: You forgot to define condition.
hu: Elfelejtette a feltétel meghatározását.

en: You forgot to select collections.
hu: Elfelejtette a gyűjtemények kijelölését.

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
hu: Azt kérte, hogy a nemzetközi (például magyar ékezetes) karaktereket tartalmazó mellékletnevek kódolása az Outlook(tm)-ban használt eljárással történjen. Ez a módszer eltér a mellékletnevek szabványos kódolásától.
    Az opció használatakor a KMail olyan, nem szabványos üzeneteket is készíthet, melyeket a szabványos e-mail-kliensek esetleg nem tudnak értelmezni. Ezért ezt az opciót csak akkor ajánlott bekapcsolni, ha nincs jobb megoldás.

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
hu: Kötelező beírni a saját e-mail címet a Feladó: mezőbe. Erősen ajánlott minden azonosítónál beírni a saját e-mail címet, hogy ne kelljen minden üzenetnél egyesével beírni.

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
hu: Legalább egy címzettet meg kell adnia a piszkozat titkosításához.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
hu: Legalább egy címzettet meg kell adnia a Címzett mezőben vagy másolatként, vagy titkos másolatként.

en: email
hu: e-mail

en: no proxy
hu: nincs proxy

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
hu: Javasolt formátum:

[ctx: sender address field]
en: &From:
hu: &Feladó:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
en: When ente&ring a folder:
hu: Ma&ppába való belépéskor:

en: unnamed
hu: névtelen

en: Ägypten and Kroupware project management
hu: Az Ägypten és Kroupware projekt menedzselése
