KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (471 entries)

en: %1 completed to-do was purged. | %1 completed to-dos were purged.
hu[0]: %1 befejezett feladat lett törölve.
hu[1]: %1 befejezett feladat lett törölve.

en: %1 to-do was ignored because it has uncompleted or read-only children. | %1 to-dos were ignored because they have uncompleted or read-only children.
hu[0]: %1 feladat mellőzve lett, mert befejezetlen vagy csak olvasható gyermekei vannak.
hu[1]: %1 feladat mellőzve lett, mert befejezetlen vagy csak olvasható gyermekei vannak.

en: &Actions
hu: El&járások

en: &Add
hu: &Hozzáadás

en: &Address Book
hu: &Címjegyzék

en: &Agenda
hu: Á&ttekintő nézet

en: &Also Dissociate Future Ones
hu: Az ezutáni előfordulásokat &is

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &Configure KOrganizer...
hu: A KOrganizer &beállítása…

en: &Copy
hu: Má&solás

en: &Day
hu: &Nap

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Delete Event
hu: Az esemény tör&lése...

en: &Delete To-do
hu: A feladat &törlése

en: &Dissociate
hu: &Leválasztás

en: &Edit
hu: Sz&erkesztés

en: &Edit Event...
hu: Az esemény szer&kesztése...

en: &Edit To-do...
hu: A feladat sz&erkesztése...

en: &Edit...
hu: Sz&erkesztés...

en: &Event List
hu: &Események

en: &Events
hu: &Események

en: &Export
hu: E&xportálás

en: &File
hu: &Fájl

en: &Go
hu: &Ugrás

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Import
hu: Imp&ortálás

en: &Journal
hu: Nap&ló

en: &Journals
hu: Nap&lók

en: &Mail Free Busy Information...
hu: A fo&glaltsági információk elküldése levélben…

en: &Make Sub-to-do Independent
hu: A részf&eladat önállóvá tétele

en: &Month
hu: Hóna&p

en: &Move
hu: Át&helyezés

en: &New
hu: Ú&j

en: &Next Day | &Next %1 Days
hu[0]: A &következő nap
hu[1]: A &következő %1 nap

en: &Only Dissociate This One
hu: Csak &ezt az egyet

en: &Publish Item Information...
hu: Az elem jellemzőinek &közzététele...

en: &Refresh
hu: &Frissítés

en: &Retrieve
hu: &Letöltés

en: &Search for:
hu: K&eresés:

en: &Send as iCalendar...
hu: &iCalendar-bejegyzésként...

en: &Settings
hu: &Beállítások

en: &Show
hu: &Megjelenítés

en: &Show Event
hu: Az e&semény megjelenítése

en: &Show To-do
hu: A feladat meg&jelenítése

en: &Sidebar
hu: &Oldalsáv

en: &To-do List
hu: Fela&datlista

en: &To:
hu: E&ddig:

en: &Upload Free Busy Information
hu: A foglaltsági a&datok feltöltése

en: &View
hu: Né&zet

en: &Week
hu: &Hét

en: &Zoom
hu: Na&gyítás

en: (No need if using Kolab server version 2)
hu: (Nem szükséges, ha a Kolab kiszolgáló 2-es verzióját használja)

en: (c) 2004 Tobias Koenig
hu: © Tobias Koenig, 2004.

en: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Audio Files (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)
hu: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Audio fájlok (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)

en: 0 completed to-dos were purged.
hu: 0 befejezett feladat lett törölve.

en: 1 incidence was imported successfully. | %1 incidences were imported successfully.
hu[0]: 1 előfordulás sikeresen importálva.
hu[1]: %1 előfordulás sikeresen importálva.

en: <a href="whatsthis:%1">How does this work?</a>
hu: <a href="whatsthis:%1">Hogyan működik ez?</a>

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
hu: <p><em>Egy elem sincs kijelölve</em></p><p>Ha kijelöl egy eseményt, feladatot vagy naplóbejegyzést, akkor itt jelennek meg annak részletei.</p>

en: <qt><b>Warning:</b> Qt Designer could not be found. It is probably not installed. You will only be able to import existing designer files.</qt>
hu: <qt><b>Figyelem:</b> a Qt Designer nem található, valószínűleg nincs telepítve. Csak már létező Designer-fájlokat lehet importálni.</qt>

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
hu: <qt><p>Válassza ki, milyen dátumok jelenjenek meg a KOrganizer fő nézetében. Tartsa lenyomva az egérgombot több nap kijelöléséhez.</p><p>A fenti gombokkal lehet az előző illetve következő évre és hónapra váltani.</p><p>Mindegyik vonal egy hetet mutat. A bal oszlopban látható szám a hét éven belüli sorszáma. Nyomja meg ezt, ha az egész hetet ki szeretné jelölni.</p></qt>

en: <qt><p>This section allows you to add your own GUI Elements ('<i>Widgets</i>') to store your own values into %1. Proceed as described below:</p><ol><li>Click on '<i>Edit with Qt Designer</i>'</li><li>In the dialog, select '<i>Widget</i>', then click <i>OK</i></li><li>Add your widgets to the form</li><li>Save the file in the directory proposed by Qt Designer</li><li>Close Qt Designer</li></ol><p>In case you already have a designer file (*.ui) located somewhere on your hard disk, simply choose '<i>Import Page</i>'</p><p><b>Important:</b> The name of each input widget you place within the form must start with '<i>X_</i>'; so if you want the widget to correspond to your custom entry '<i>X-Foo</i>', set the widget's <i>name</i> property to '<i>X_Foo</i>'.</p><p><b>Important:</b> The widget will edit custom fields with an application name of %2.  To change the application name to be edited, set the widget name in Qt Designer.</p></qt>
hu: <qt><p>Ez a szakasz lehetővé teszi saját GUI elemek („<i>widgetek</i>”) felvételét a saját értékek tárolásához a következőbe: %1. Tegye a következőket:</p><ol><li>Kattintson a „<i>Szerkesztés Qt Designerrel</i>”</li> menüpontra<li>Az ablakban válassza a „<i>Widget</i>” lehetőséget, majd nyomja meg az <i>OK</i> gombot</li><li>Vegye fel widgetjeit az űrlapra</li><li>Mentse a fájlt a Qt Designer által felajánlott könyvtárba</li><li>Zárja be a Qt Designert</li></ol><p>Ha már van egy Designer fájlja (*.ui) valahol a merevlemezen, egyszerűen válassza az „<i>Oldal importálása</i>” menüpontot</p><p><b>Fontos:</b> Az űrlapon belül elhelyezett összes bemeneti widget nevének az „<i>X_</i>” karakterekkel kell kezdődniük; így ha a widgetet az  „<i>X-valami</i>” nevű egyéni bejegyzésnek akarja megfeleltetni, akkor állítsa a widget <i>név</i> tulajdonságát „<i>X_valami</i>”-re.</p><p><b>Fontos:</b> A widget az egyéni mezőket a(z) %2 nevű alkalmazásban fogja szerkeszteni. A szerkesztendő alkalmazás nevének módosításához állítsa be a widget nevét a Qt Designerben.</p></qt>

en: <qt>Do you really want to delete '<b>%1</b>'?</qt>
hu: <qt>Biztosan törölni szeretné ezt: „<b>%1</b>”?</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
hu: <qt>Teljesen elrejti a menüsávot. Ezzel a paranccsal állítható vissza: %1.</qt>

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
hu: A mai na&pra

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
hu: „%1” sikeresen átmásolva ide: %2.

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
hu: „%1” sikeresen áthelyezve innen: %2 ide: %3.

[ctx: @info]
en: <p>Would you like to merge this calendar item into an existing calendar or use it to create a brand new calendar?</p><p>If you select merge, then you will be given the opportunity to select the destination calendar.</p><p>If you select add, then a new calendar will be created for you automatically.</p>
hu: <p>Szeretné ezt a naptárelemet egy létező naptárba egyesíteni, vagy egy teljesen új naptár létrehozásához használja?</p><p>Ha az egyesítést választja, akkor felkínáljuk a lehetőséget a célnaptár kiválasztására.</p><p>Ha a hozzáadást választja, akkor automatikusan egy új naptár lesz létrehozva önnek.</p>

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file %1. %2
hu: Nem sikerült írni a következő iCalendar-fájlba: %1. %2

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a szűrőt: „%1”?

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
hu: Biztos benne, hogy véglegesen törli a(z) „%1” elemet?

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
hu: Nem lehet hozzáadni a(z) „%1” elemet ehhez: %2. Ez az elem nem lett áthelyezve.

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
hu: Nem sikerült beállítani ezt a bővítményt

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
hu: Nem sikerült átmásolni a(z) „%1” elemet ide: %2.

[ctx: @info]
en: Unable to edit "%1" because it is locked by another process.
hu: „%1” nem szerkeszthető, mert egy másik folyamat zárolja.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to make KOrganizer mark the working hours for this day of the week. If this is a work day for you, check this box, or the working hours will not be marked with color.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor a KOrganizer ennél a napnál megjelöli a munkaidőt. Jelölje be, ha a nap munkanapnak számít, különben a munkaidő nem lesz színezve.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
hu: A fent kiválasztott naptár színét itt választhatja ki.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternatively, you can specify a full path to the Free/Busy. For example: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb
hu: Adja meg annak a kiszolgálónak az URL-jét, amelyre fel szeretné tölteni a foglaltsági adatokat.
    Ha nem tudja a címet, kérdezze meg a rendszergazdától.
    Példa Kolab2-kiszolgáló URL-jére:
    
    https://kolab2.pelda.hu/freebusy/
    
    Ennek alternatívájaként megadhatja a foglaltsági adatok teljes útvonalát is. Például: 
    
    https://kolab2.pelda.hu/freebusy/felhasználó.xfb

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
hu: Nyomja meg ezt a gombot új szűrő definiálásához.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
hu: Nyomja meg ezt a gombot a kijelölt szűrő eltávolításához.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
hu: Válassza ki a módosítani kívánt naptárt. A kiválasztott naptár színét az alábbi gombbal változtathatja meg.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
hu: Használandó ikonok

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
hu: nap

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
hu: óra

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
hu: perc

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
hu: Alapértelmezett emlékeztetési idő (az esemény előtt):

[ctx: @label]
en: Event text
hu: Az esemény szövege

[ctx: @label]
en: Mail transport:
hu: Levéltovábbítás:

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
hu: Szabadság-terület:

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
hu: Új szűrő – %1

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
hu:  nap

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
hu:  képpont

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
hu: A feladatnézetek aljánál jelenjen meg

[ctx: @option:check]
en: Show at the top of the agenda views
hu: A feladatnézetek tetejénél jelenjen meg

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
hu: Naptárszűrők szerkesztése

[ctx: @title:group]
en: Appointments
hu: Találkozók

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
hu: Naptárdíszítések

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
hu: Dátumnavigátor

[ctx: @title:group]
en: Display Options
hu: Megjelenítési beállítások

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
hu: Általános dátum és idő

[ctx: @title:group]
en: Holidays
hu: Szabadság

[ctx: @title:group]
en: Other Options
hu: Egyéb beállítások

[ctx: @title:group]
en: Position
hu: Pozíció

[ctx: @title:group]
en: Reminders
hu: Emlékeztetők

[ctx: @title:group]
en: Resources
hu: Erőforrások

[ctx: @title:group]
en: Working Period
hu: Munkaidő

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
hu: E-mail-beállítások

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
hu: Az események áttekintése

[ctx: @title:tab]
en: Colors
hu: Színek

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
hu: Alapértelmezett értékek

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
hu: Betűtípusok

[ctx: @title:tab]
en: Month View
hu: Havi nézet

[ctx: @title:tab]
en: Regional
hu: Helyi

[ctx: @title:tab]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
hu: Feladatok nézet

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
hu: Naptárak

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
hu: Személyes

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
hu: A másolás nem sikerült

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
hu: A másolás sikerült

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
hu: Törli a szűrőt?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
hu: Törli az elemet?

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
hu: Naptár importálása

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
hu: Az áthelyezés nem sikerült

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
hu: Az áthelyezés sikerült

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
hu: A(z) %1 naptármappa tulajdonságai

en: A Personal Organizer
hu: Egy határidőnapló

en: A column header of the %1 dates in the month.
hu: Oszlopfejléc a hónap %1 dátumaihoz.

en: Add as new calendar
hu: Hozzáadás új naptárként

en: Agenda %1
hu: Áttekintő nézet %1

en: Agenda view
hu: Áttekintő nézet

en: Agenda view background color
hu: A feladatok áttekintésénél a háttér színe

en: Agenda view current-time line color
hu: Az aktuális idővonal színe áttekintő nézetben

en: Alarm
hu: Emlékeztető

en: All calendars are unchecked in the Calendar Manager. No to-do was purged.
hu: Egyetlen naptár sincs kiválasztva a Naptárkezelőben. Nem kerültek feladatok törlésre.

en: Also Delete &Future
hu: A &későbbieket is

en: Always ask
hu: Rákérdezés mindig

en: Always confirm when deleting items
hu: Mindig kérjen megerősítést elemek törlésekor

en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
hu: A befejezett feladatok a lista aljára kerülnek

en: An error occurred while purging completed to-dos: %1
hu: Hiba történt a befejezett feladatok törlése közben: %1

en: An error occurred: %1
hu: Hiba történt: %1

en: Attach &inline
hu: Csatolás be&szúrva

en: Attach as &link
hu: Csatolás &linkként

en: Attach complete message
hu: A teljes üzenet csatolása

en: Attach inline &without attachments
hu: Csat&olás beszúrva mellékletek nélkül

en: Attendees
hu: Résztvevők

en: Attending
hu: Részt vesz

en: Available Pages
hu: Rendelkezésre álló lapok

en: Be asked which calendar to use
hu: Kérdezze meg, hogy melyik naptárt szeretném használni

en: Boolean
hu: Logikai

en: Busy days background color
hu: Zsúfolt napok háttérszíne

en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
hu: A foglaltsági információk közzétételével lehetővé teszi mások számára az Ön foglaltságának figyelembe vételét találkozók szervezésénél. Csak a foglalt időtartományok lesznek közzétéve, az elfoglaltság indoka nem.

en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
hu: A mások által közzétett foglaltsági listák segítségével mások elfoglaltságát figyelembe lehet venni találkozó szervezésekor.

en: C&ancel
hu: &Mégsem

en: Calendar
hu: Naptár

en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
hu: Naptárfájlok vagy URL-ek. Ha az -i vagy -m nincs megadva, a program megkérdezi, hogy az importáljon vagy összevonjon

en: Calendar's custom icon
hu: Naptár egyéni ikonja

en: Calendars Side by Side
hu: Naptárak egymás mellett

en: Cannot upload calendar to '%1'
hu: A(z) „%1” naptár feltöltése nem sikerült.

en: Change...
hu: Módosítás...

en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
hu: Jelölje be ezt, ha szeretné hogy az áttekintő nézetben különböző háttérszínek legyenek azokon a napokon, melyeken legalább egy esemény foglaltként van megjelölve. A hátteret emellett a "Színek" beállításánál is megváltoztathatja. Keresse a "Zsúfolt napok háttérszíne" beállítást.

en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
hu: Ha ez be van jelölve, a befejezett feladatok egy csoportban, mindig a lista alján jelennek meg.

en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
hu: Jelölje be ezt, ha szeretné hogy a havi nézetben különböző háttérszínek legyenek azokon a napokon, melyeken legalább egy esemény foglaltként van megjelölve. A hátteret emellett a "Színek" beállításánál is megváltoztathatja. Keresse a "Zsúfolt napok háttérszíne" beállítást.

en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha az összes feladatot lapos listában szeretné látni egy rendezett, hierarchikus faszerkezet helyett.

en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha a másodperceket is meg szeretné jeleníttetni a Marcus Bains-vonalon.

en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, a program megerősítést fog kérni elemek törlésekor.

en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
hu: Ha ez be van jelölve, akkor vonal fogja mutatni napi és heti nézetben az aktuális idővonalat (Marcus Bains-vonal).

en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor a program ikonokat használ az áttekintő nézetben (emlékeztetők, ismétlődés stb. jelzésére).

en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor a program ikonokat használ a hónapos nézet elemeinek megjelenítéséhez (emlékeztetők, ismétlődés stb. jelzésére).

en: Check this box to display journals in the month view.
hu: Ha ez be van jelölve, a naplóbejegyzések megjelennek hónapos nézetben.

en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
hu: Ha ez be van jelölve, tipp jelenik meg, amikor az egérmutató egy esemény vagy feladat összefoglalója fölé ér.

en: Check this box to display the time in month view items.
hu: Jelölje be ezt a jelölőnégyzetet az idő megjelenítéséhez a havi nézetben.

en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
hu: Ha ez be van jelölve, a program áttekintő nézetben megjeleníti a feladatokat.

en: Check this box to display to-dos in the month view.
hu: Ha ez be van jelölve, a program ikonokat használ a hónapos nézet elemeinek megjelenítéséhez (emlékeztetők, ismétlődés stb. jelzésére).

en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha „név@tartomány.ifb” (például: jkovacs@vallalat.hu.ifb) formátumban szeretné letölteni a foglaltsági fájlt. Máskülönben a letöltés név.ifb (például: jkovacs.ifb) formátumú lesz a letöltés. Kérdezze meg a rendszergazdát, ha nem tudja, mit kell itt választani.

en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
hu: Jelölje be ezt, ha azt szeretné, hogy a KOrganizer megjegyezze a jelszót és ne kérdezze meg mindig a foglaltsági adatok feltöltésekor (a jelszó el lesz mentve a beállítófájlba).
    Adatvédelmi okok miatt lehetőleg kerülni kell a jelszó elmentését a beállítófájlba.

en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
hu: Jelölje be ezt, ha azt szeretné, hogy munkaszüneti napokon a KOrganizer ne jelölje be a munkaidőt.

en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha feladat befejezésekor automatikusan létre szeretne hozni erről egy naplóbejegyzést.

en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
hu: Jelölje be ezt, ha automatikusan le szeretné tölteni más felhasználók foglaltsági jellemzőit. A funkció csak akkor működik, ha megadja a szükséges egyéb paramétereket, például a kiszolgáló nevét.

en: Check this box to select a working week when clicking on the Date Navigator's week numbers, or uncheck it to choose the whole week.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet a munkahét kiválasztásához, amikor a Dátumnavigátor hétszámaira kattint, vagy törölje az egész hét kiválasztásához.

en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
hu: Jelölje be ezt, ha félkövér betűkkel szeretné megjeleníteni azokat a napokat a dátumnavigátorban, amelyeken naponta ismétlődő esemény van. Ne jelölje be, ha inkább az egyszeri eseményeket szeretné követni.

en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor naplónézet használatakor félkövér betűtípussal jelennek meg a dátumnavigátorban azok a napok, amelyekhez naplóbejegyzés tartozik.

en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
hu: Ha ez be van jelölve, akkor feladatnézet használatakor félkövér betűtípussal jelennek meg a dátumnavigátorban azok a napok, amelyeken naponta ismétlődő esemény van.

en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
hu: Jelölje be ezt, ha félkövér betűkkel szeretné megjeleníteni azokat a napokat a dátumnavigátorban, amelyeken hetente ismétlődő esemény van. Ne jelölje be, ha inkább az egyszeri eseményeket szeretné követni.

en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha automatikusan el szeretné indítani az eseményszerkesztőt, amikor a felhasználó kiválaszt egy tartományt napi vagy heti nézetben. Egy időtartomány kiválasztásához húzza el az egeret a tervezett esemény kezdési idejétől a befejezési idejéig.

en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
hu: Jelölje be ezt, ha automatikusan fel szeretné tölteni a foglaltsági adatokat.
    Ez nem kötelező, a KOrganizer Ütemezés menüjében beállítható az adatok e-mailen keresztüli vagy kézi feltöltése is.
    Megjegyzés: ha a KOrganizer KDE Kolab-kliensként működik, akkor erre nincs általában szükség, mert a Kolab2-kiszolgálók lekezelik a foglaltsági adatok frissítését a mások számára való elérhetőség biztosítását.

en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha havi nézetben a KOrganizer a teljes ablakot használja megjelenítéshez. Ha be van jelölve, kicsit nagyobb lesz a havi nézet területe, de néhány elem, például a dátumnavigátor, a részletek ablaka és a naptárlista nem fog megjelenni.

en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet, ha feladatlista nézetet teljes KOrganizer ablakban szeretné megjeleníteni. Ha az opció be van jelölve, kicsit több hely jut a feladatlistának, de néhány elem, például a dátumnavigátor, a részletek ablaka és az naptárlista nem fog megjelenni.

en: Classname:
hu: Osztály:

en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
hu: Kattintson ide, ha az aktuális év %1. hetére szeretne görgetni.

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
hu: Ha erre a gombra kattint, nagyjából ugyanerre a napra jut, de a következő hónapban.

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
hu: Ha erre a gombra kattint, nagyjából ugyanerre a napra jut, de az előző hónapban.

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
hu: Ha erre a gombra kattint, nagyjából ugyanerre a napra jut, de a következő évben.

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
hu: Ha erre a gombra kattint, nagyjából ugyanerre a napra jut, de az előző évben.

en: Color Usage
hu: Színhasználat

en: Color busy days with a different background color
hu: Színezze a zsúfolt napokat különböző háttérszínnel

en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
hu: A befejezett feladatok a lista alján kerülnek megjelenítésre a prioritásra való tekintet nélkül

en: Configure
hu: Beállítás

en: Configure &Date && Time...
hu: A dát&um és az idő beállítása...

en: Configure View...
hu: Nézet beállítása…

en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
hu: Az automatikus feltöltések között eltelő minimális idő. A beállításnak csak akkor van hatása, ha a foglaltsági adatok automatikus feltöltését választja.

en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
hu: Itt lehet megadni, hogy hány napnyi foglaltsági adatot szeretne közzétenni mások számára.

en: Confirm deletes
hu: A törlések megerősítése

en: Copying Failed
hu: A másolás nem sikerült

en: Could not add a calendar. Error: %1
hu: Nem sikerült hozzáadni a naptárt. A hiba: %1

en: Could not load calendar %1.
hu: A(z) %1 naptárt nem lehetett betölteni.

en: Could not start control module for date and time format.
hu: A dátum- és időbeállító modult nem sikerült elindítani.

en: Current-time line
hu: Az aktuális idővonal

en: Daily ending hour
hu: A nap zárási órája

en: Daily starting hour
hu: A nap kezdési órája

en: Date
hu: Dátum

en: Date & Time
hu: Dátum & Idő

en: Date Range
hu: Időszak

en: Day begins at
hu: A nap kezdete

en: Default event color
hu: Alapértelmezett eseményszín

en: Default todo attachment method
hu: Alapértelmezett feladatcsatolás

en: Delete &All
hu: Mind&en törlése

en: Delete All
hu: Minden törlése

en: Delete C&urrent
hu: Az akt&uális törlése

en: Delete Only This
hu: Törlés (csak ezt)

en: Delete Page
hu: Oldal törlése

en: Delete all completed to-dos from checked calendars?
hu: Töröli az összes befejezett feladatot a kijelölt naptárakból?

en: Desc&riptions
hu: &Leírások

en: Description:
hu: Leírás:

en: Display icons in agenda view items
hu: Ikonok használata az áttekintő nézetben

en: Display icons in month view items
hu: Ikonok használata a hónapos nézet elemeinek megjelenítéséhez

en: Display journals in the month view
hu: A naplóbejegyzések megjelenítése hónapos nézetben

en: Display seconds with the current-time indicator
hu: A másodpercek megjelenítése az aktuális idővonalnál

en: Display the current-time indicator
hu: Az aktuális idővonal megjelenítése

en: Display time in month view items
hu: Mutassa az időt a havi nézetben

en: Display to-do list in a full KOrganizer window
hu: Feladatlista megjelenítése a KOrganizer teljes ablakában

en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
hu: Feladatok megjelenítése egyszerű listában hierarchikus fa helyett

en: Display to-dos in a flat list
hu: Feladatok megjelenítése egyszerű listában

en: Display to-dos in the agenda view
hu: A feladatok megjelenítése áttekintő nézetben

en: Display to-dos in the month view
hu: A feladatok megjelenítése hónapos nézetben

en: Dissociate future occurrences
hu: A jövőbeli előfordulások leválasztása

en: Dissociate occurrence
hu: Az esemény elválasztása a többi előfordulástól

en: Dissociating Failed
hu: A leválasztás nem sikerült

en: Dissociating the future occurrences failed.
hu: A jövőbeli előfordulások leválasztása nem sikerült.

en: Dissociating the occurrence failed.
hu: Az esemény elválasztása nem sikerült.

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
hu: Le akarja választani az ismétlődésről a(z) %1 napi előfordulást, vagy csak a jövőbelieket?

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
hu: Le akarja választani az ismétlődésről a(z) %1 napi előfordulást?

en: Do you want to overwrite %1?
hu: Felül szeretné írni: %1?

en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
hu: Az áttekintő elemek kirajzolásánál a belső és a szegélyszín is a naptár színe legyen.

en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
hu: A hónap elemek belseje és szegélye is a naptár színével jelenjen meg

en: Edit with Qt Designer...
hu: Szerkesztés a Qt Designerrel…

en: Edit...
hu: Szerkesztés...

en: Enable automatic event editor with time range selection
hu: Automatikus eseményszerkesztés időtartomány kiválasztásakor

en: Enable tooltips for displaying summaries
hu: Tippek engedélyezése összefoglalóknál

en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
hu: Adja meg annak a kiszolgálónak az URL-jét, amelyre fel szeretné tölteni a foglaltsági adatokat.
    Ha nem tudja a címet, kérdezze meg a rendszergazdától.

en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
hu: A munkaidő befejezési időpontja. A KOrganizer külön színnel jelöli meg a munkaidőt.

en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
hu: A kiszolgáló eléréséhez szükséges belépési adatokat kell itt megadni.
    
    Egy Kolab2-kiszolgáló kéri a azonosító (UID) megadását. Alapértelmezés szerint Kolab2-kiszolgálón az e-mail cím szokott az azonosító lenni, de ettől eltérő is lehet. Ha eltér, akkor adja meg az azonosítóját (UID-jét).

en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
hu: Itt kell beírni az események legkorábbi kezdési időpontját. Ez legyen az események legkorábbi lehetséges időpontja, mert ettől fog kezdődni a megjelenítés.

en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
hu: A munkaidő kezdési időpontja. A KOrganizer külön színnel jelöli meg a munkaidőt.

en: Enter your groupware server login password here.
hu: Itt kell megadni a csoportmunka-kiszolgáló jelszavát.

en: Error
hu: Hiba

en: Exclude holidays
hu: A munkaszüneti napok kihagyása

en: Export as &iCalendar...
hu: Exportálás i&Calendarként…

en: F&ilter
hu: &Szűrő

en: Filter Details
hu: A szűrő jellemzői

en: Filters Toolbar
hu: Szűrők eszköztár

en: Former Maintainer
hu: Korábbi karbantartó

en: Fr&om:
hu: &Ettől:

en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
hu: Itt lehet megadni, hogy a feladatok befejezésük után hány nappal tűnjenek el a feladatlistából. Ha azt választja, hogy "Azonnal", akkor a feladatok befejeződés után azonnal el lesznek rejtve. Ha például 1-et ad meg, akkor az összes olyan feladat el lesz rejtve, amely legalább 24 órája befejezettnek van jelölve.

en: Hide &inactive to-dos
hu: Az inaktív fela&datok elrejtése

en: Hide &recurring events and to-dos
hu: Az ismé&tlődő események és feladatok elrejtése

en: Hide co&mpleted to-dos
hu: A be&fejezett feladatok elrejtése

en: Hide menu bar
hu: Menüsáv elrejtése

en: Hide to-dos not assigned to me
hu: A nem hozzám rendelt feladatok elrejtése

en: Highlight color
hu: Kiemelési szín

en: Holiday
hu: Szabadság

en: Holiday color
hu: A szabadság napjainak színe

en: Hour size
hu: Az órák mérete

en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, a szűrő minden olyan feladatot elrejt a listából, amelyik már be van fejezve. Az is megadható, hogy csak bizonyos számú nap eltelte után legyenek elrejtve a befejezett feladatok.

en: Import &Calendar...
hu: Naptár imp&ortálása...

en: Import Page
hu: Oldal importálása

en: Import Page...
hu: Lap importálása…

en: Import the specified files as separate calendars
hu: A megadott fájlok importálása önálló naptárakként

en: In Horizontally
hu: Vízszintesen be

en: In Vertically
hu: Függőlegesen be

en: Journal
hu: Napló

en: Journal of %1
hu: Napló - %1

en: KOrganizer Confirmation
hu: KOrganizer jóváhagyás

en: Key:
hu: Kulcs:

en: Locations
hu: Helyek

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Make sub-to-dos independent
hu: A részfeladatok önállóvá tétele

en: Manage View &Filters...
hu: A nézeti s&zűrők szerkesztése...

en: Maybe Attending
hu: Talán részt vesz

en: Merge all calendars into one view
hu: A naptárak összevonása egy nézetbe

en: Merge into existing calendar
hu: Összeolvasztás a mostani naptár adataival

en: Merge the specified files into an existing calendar
hu: A kiválasztott fájlok összefűzése a egy létező naptárba

en: Merged calendar
hu: Összeolvasztott naptár

en: Minimum time between uploads (in minutes):
hu: A feltöltések közötti minimális idő (perc):

en: Month view
hu: Havi nézet

en: Month view background color
hu: Háttérszín havi nézetben

en: Month view uses full window
hu: A hónapos nézet teljes ablakos legyen

en: Moving Failed
hu: Az elmozgatás nem sikerült

en: Multiple Calendar Display
hu: Több naptár megjelenítése

en: Needs Reply
hu: Válasz szükséges

en: New &Journal...
hu: Új nap&ló...

en: New &To-do...
hu: Ú&j feladat...

en: New Calendar
hu: Új naptár

en: New E&vent...
hu: Új e&semény...

en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
hu: Az új események, feladatok és naplóbejegyzések

en: New Su&b-to-do...
hu: Új &részfeladat...

en: New calendar added successfully
hu: Az új naptár sikeresen hozzáadva

en: Next x days
hu: A következő x nap

en: No filter
hu: Nincs szűrő

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Numeric Value
hu: Szám

en: Only attach link to message
hu: Csak a link csatolása

en: Only calendar
hu: Csak naptár

en: Organizer
hu: Szervező

en: Original Author
hu: Eredeti szerző

en: Out Horizontally
hu: Vízszintesen ki

en: Out Vertically
hu: Függőlegesen ki

en: P&ublish
hu: &Közzététel

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
hu: A munkát részben a Google szponzorálta a Summer of Code 2005 rendezvényen

en: Passwor&d:
hu: J&elszó:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
hu: Beillesztés nem sikerült: nem határozható meg érvényes céldátum.

en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
hu: Nyomja meg ezt a gombot, ha be szeretné állítani az áttekintő nézet betűtípusát. A gomb megnyitja a betűtípus-választó párbeszédablakot, ahol ki lehet választani, melyik betűtípus legyen érvényes az áttekintő nézetben.

en: Press this button to configure the current-time line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
hu: Ha megnyomja ezt a gombot, beállíthatja az aktuális idővonal betűtípusát. A gomb megnyitja a betűtípus-választó párbeszédablakot, ahol kiválaszthatja az áttekintő nézetben megjelenő aktuális idővonal betűtípusát.

en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
hu: Nyomja meg ezt a gombot a havi nézet betűtípusának beállításához. A gomb megnyitja a betűtípus-választó párbeszédablakot, ahol kiválaszthatja a havi nézetben megjelenő elemek betűtípusát.

en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
hu: Ha megnyomja ezt a gombot, beállíthatja az idősáv betűtípusát. Az idősáv mutatja az órákat áttekintő nézetben. Ez a gomb megnyitja a betűtípus-választó párbeszédablakot, ahol kiválaszthatja az óraszámok betűtípusát.

en: Preview of Selected Page
hu: A kijelölt lap előnézete

en: Publish
hu: Közzététel

en: Publish your free/&busy information automatically
hu: A foglaltság a&utomatikus közzététele

en: Pur&ge Completed To-dos
hu: A lezárt feladatok tö&rlése

en: Purge
hu: Törlés

en: Purge To-dos
hu: A feladatok törlése

en: Qt Designer Fields Dialog
hu: Qt Designer mezőablak

en: Re&member password
hu: A jelszó meg&jegyzése

en: Re&quest Update
hu: &Frissítés kérése

en: Read Only
hu: Csak olvasható

en: Record completed to-dos in journal entries
hu: A befejezett feladatok regisztrálása a naplóban

en: Recurring
hu: Ismétlődő

en: Redo
hu: Újra végrehajtás

en: Redo: %1
hu: Újra végrehajtás: %1

en: Remember p&assword
hu: A jelszó meg&jegyzése

en: Remove Attachments
hu: Mellékletek eltávolítása

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
hu: Ha eltávolít egy mellékletet valamelyik e-mailből, annak digitális aláírása érvénytelenné válhat.

en: Removing not possible
hu: Az eltávolítás nem lehetséges

en: Reset to Defaults
hu: Az alapértelmezések visszaállítása

en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
hu: Más felhasználók foglaltsági &adatainak automatikus letöltése

en: S&chedule
hu: Szerve&zés

en: Saved calendar '%1'.
hu: Elmentettem a(z) '%1' naptárt.

en: Schedule
hu: Ütemezés

en: Scroll backward to the previous month
hu: Visszagörgetés az előző hónapra

en: Scroll backward to the previous year
hu: Visszagörgetés az előző évre

en: Scroll forward to the next month
hu: Előregörgetés a következő hónapra

en: Scroll forward to the next year
hu: Előregörgetés a következő évre

en: Scroll to week number %1
hu: Lapozás ide: %1. hét

en: Search For
hu: Keresés erre

en: Search In
hu: Keresés itt

en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
hu: Válassza a „Nézetváltó fülek” beállítást, ha szeretne fülek segítségével váltogatni a naptárak között.

en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
hu: Az aktuális idővonal (Marcus Bains-vonal) megjelenítésénél használt szín.

en: Select a month
hu: Hónapválasztás

en: Select a year
hu: Évválasztás

en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
hu: Válassza az „A naptárak összevonása egy nézetbe” opciót az összes naptár megjelenítéséhez egyetlen áttekintő nézetben.

en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
hu: Válassza a „Csak naptár” lehetőséget, ha a naptárak kirajzolásakor (belül és a szegélyhez is) a naptár saját színét szeretné használni. A színeket a Színek és betűtípusok lapon lehet beállítani.

en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
hu: Válassza a(z) "Egymás melletti naptárak" opciót, ha egyszerre szeretne látni két naptárat, egymás mellett.

en: Select the Month view background color here.
hu: Itt lehet kiválasztani a havi nézet háttérszínét.

en: Select the agenda view background color here.
hu: A feladatok áttekintő nézetében ez lesz a háttérszín.

en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
hu: Az órasorok magassága áttekintő nézetben (képpontban). Ha megnöveli ezt az értéket, a rácsban minden órasor magasabb lesz.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
hu: Itt lehet kiválasztani a kiemelési színt. Ezzel a színnel lesz kiemelve a megjelölt terület havi nézetben és a dátumnavigátorban.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
hu: Itt lehet beállítani a kiemelési színt. Ezzel a színnel lesz kiemelve a megjelölt terület feladatnézetben és a dátumnavigátorban.

en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
hu: Itt lehet beállítani a szabadságnapok színét. Ez lesz felhasználva havi nézetben a szabadság kiírásához ill. a dátumnavigátorban a szabadság számához.

en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
hu: Válassza ki a számmezőben, hogy hány nap jelenjen meg a következő „X” nap nézetében. A következő „X” nap nézetének előhívásához válassza a „Nézet” menüből „A következő X nap” menüpontot.

en: Select the to-do due today color here.
hu: Itt lehet kiválasztani a mai határidejű feladatok színét.

en: Select the to-do overdue color here.
hu: Itt lehet kiválasztani a lejárt határidejű feladatok színét.

en: Select the working hours background color for the Month view here.
hu: Itt lehet kiválasztani, mi legyen a munkaidő színe havi nézetben.

en: Select the working hours color for the agenda view here.
hu: Itt lehet kiválasztani, mi legyen a munkaidő színe áttekintő nézetben.

en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha az események és feladatok ismétlődéseit nem szeretné látni a nézetekben. A naponta és hetente ismétlődő események sok bejegyzése zavaró lehet, ezért szükség lehet az elrejtésükre.

en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha ki szeretné választani, melyik naptárba kerüljenek az új események, feladatok és naplóbejegyzések. Ezt célszerű beállítani, ha osztott mappákat szeretne használni Kolab-kiszolgálón vagy több azonosítót szeretne kezelni a Kontacttal mint KDE Kolab-klienssel.

en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
hu: Válassza ki az érvényes időzónát a kombinált listából. Ha az Ön városa nem szerepel a listában, válasszon ki egy olyat, melynek ugyanaz az időzónája. A KOrganizer automatikusan lekezeli a téli-nyári időszámítást.

en: Selected Calendars
hu: Kiválasztott naptárak

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Send &Cancellation to Attendees
hu: &Lemondási értesítés a résztvevőknek

en: Send &Invitation to Attendees
hu: Meg&hívó küldése a résztvevőknek

en: Send Status &Update
hu: Állapotf&rissítés küldése

en: Server Information
hu: A kiszolgáló jellemzői

en: Server URL:
hu: A kiszolgáló címe (URL):

en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
hu: Áttekintő nézetben az órasorok magassága (képpontban)

en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha név@tartomány.ifb-t szeretné elérni név.ifb helyett a kiszolgálón

en: Setting Default Preferences
hu: Az alapértelmezések beállítása

en: Show Calendar Manager
hu: A naptárkezelő megjelenítése

en: Show Date Navigator
hu: Dátumnavigátor megjelenítése

en: Show Item Viewer
hu: Elemnézegető megjelenítése

en: Show To-do View
hu: Feladat-nézet megjelenítése

en: Show all calendars merged together
hu: Mutasson minden naptárt egyesítve

en: Show all except selected
hu: Az összes megjelenítése, kivéve a kijelölteket

en: Show calendars side by side
hu: Egymás melletti naptárak

en: Show current-time (Marcus Bains) line
hu: Az aktuális idő megjelenítése (Marcus Bains-vonal)

en: Show icons in agenda view items
hu: Ikonok megjelenítése áttekintő nézetben

en: Show icons in month view items
hu: Ikonok használata havi nézetben

en: Show in Context
hu: Kontextussal együtt

en: Show items that recur daily
hu: A naponta ismétlődő események megjelenítése

en: Show items that recur weekly
hu: A hetente ismétlődő események megjelenítése

en: Show journals
hu: A naplók megjelenítése

en: Show journals instead of events when in Journal View
hu: Napló nézetben naplók látszódjanak események helyett

en: Show one calendar per agenda column
hu: Egy naptár megjelenítése áttekintőoszloponként

en: Show only selected
hu: Csak a kijelöltek megjelenítése

en: Show seconds on the current-time (Marcus Bains) line
hu: A másodpercek kiírása az aktuális idővonalnál (Marcus Bains-vonal)

en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
hu: Ennyi nap látszódjon egyszerre a Következő „x” nap nézetben

en: Show time in month view items
hu: Mutassa az időt a havi nézetben

en: Show to-dos
hu: A feladatok megjelenítése

en: Show to-dos instead of events when in Todo View
hu: Feladat nézetben feladatok látszódjanak események helyett

en: Show two calendars side-by-side
hu: Két naptár egymás mellett

en: Su&mmaries
hu: Összef&oglalók

en: Switch between views with tabs
hu: Nézetváltó fülek

en: Tab through calendars
hu: Léptetési lehetőség a naptárakon

en: Text
hu: Szöveg

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
hu: A(z) „%1” naptárbejegyzés több napon megismétlődik. Csak ezt az előfordulást szeretné törölni (%2), vagy minden előfordulást?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
hu: A(z) „%1” naptárbejegyzés több napon megismétlődik. Csak ezt az előfordulást szeretné törölni (%2), esetleg a későbbi előfordulásokat is, vagy minden előfordulást?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
hu: A(z) „%1” bejegyzés több napon megismétlődik. Biztosan törölni szeretné az esemény minden előfordulását?

en: The default way of attaching dropped emails to a task
hu: Levél feladatra történő ejtésekor az alapértelmezett csatolási mód

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
hu: A letöltött események át lesznek emelve az aktuális naptárba.

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
hu: A(z) „%1” bejegyzéshez részfeladatok tartoznak. Csak ezt az elemet szeretné törölni (ekkor a részfeladatok önálló feladattá válnak), vagy a részfeladatokat is törölni szeretné?

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
hu: A(z) „%1” elem beleesik az aktuális szűrőbe, ezért el lesz rejtve, nem jelenik meg a nézetben.

en: The item "%1" is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
hu: Az „%1” elem csak olvashatóként van megjelölve, nem törölhető; valószínűleg egy csak olvasható naptárhoz tartozik.

en: There are no completed to-dos to purge.
hu: Nincsenek törlendő befejezett feladatok.

en: There was an error while merging the calendar: %1
hu: Hiba történt a naptár egyesítése közben: %1

en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
hu: Ezzel az opcióval a máshoz rendelt feladatokat lehet elrejteni.<br>
    Csak a résztvevővel rendelkező feladatok lesznek ellenőrizve. Ha Ön nem szerepel a résztvevők között, a feladat nem fog megjelenni.

en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
hu: Ezzel az opcióval elrejthetők az olyan feladatok a listáról, amelyek kezdési dátuma még nincs elérve. (Feladatoknál a kezdési dátum nem azonos a határidővel.)

en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
hu: Itt lehet megadni, hogy mely befejezett feladatok legyenek elrejtve. Ha azt választja, hogy <i>Azonnal</i>, akkor a feladatok azonnal el lesznek rejtve a befejezettség bejelölésekor. A számmezőben az érték növelhető és csökkenthető.

en: Time bar
hu: Idősáv

en: Time range selection in agenda view starts event editor
hu: Ha kiválaszt egy időtartamot a feladatok nézetében, megnyílik az eseményszerkesztő

en: Time&line
hu: Idő&vonal

en: To-&dos
hu: Fel&adatok

en: To-do
hu: Feladat

en: To-do due today color
hu: A mai határidejű feladatok színe

en: To-do list view uses full window
hu: Teljes ablakos feladatnézet

en: To-do overdue color
hu: A lejárt határidejű feladatok színe

en: Today
hu: Ma

en: Todo completed: %1 (%2)
hu: Feladat befejezve: %1 (%2)

en: Toggle Reminder
hu: Emlékeztető ki-be

en: Toggle To-do Completed
hu: Befejezett feladatok ki-be

en: Type:
hu: Típus:

en: URL '%1' is invalid.
hu: A(z) „%1” URL érvénytelen.

en: Unable to copy the item to %1.
hu: Nem sikerült átmásolni az elemet ide: %1.

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
hu: Nem lehet megjeleníteni a munkahetet, mert nincsenek beállítva a munkanapok. Állítson be legalább egy munkanapot a Dátum és idő beállításai alatt.

en: Unable to move the item to  %1.
hu: Nem sikerült áthelyezni az elemet ide: %1.

en: Unable to save %1 "%2".
hu: Nem sikerült elmenteni: %1 „%2”.

en: Unable to save calendar to the file %1.
hu: Nem sikerült elmenteni a naptárt ebbe a fájlba: %1.

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo: %1
hu: Visszavonás: %1

en: Use custom calendar setup
hu: Egyéni naptárbeállítások használata

en: Use full email &address for retrieval
hu: A teljes e-mail cím &használata letöltéshez

en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
hu: Ilyen színű legyen az aktuális idővonal (Marcus Bains-vonal) áttekintő nézetben

en: User&name:
hu: F&elhasználónév:

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
hu: Itt lehet megnézni a KOrganizer fő nézetében kijelölt események, naplóbejegyzések és feladatok részleteit.

en: Views
hu: Nézetek

en: W&ork Week
hu: M&unkahét

en: Week numbers select a work week when in work week mode
hu: A hétszámok kiválasztanak egy munkahetet munkahét módban

en: What's &Next
hu: Mi kö&vetkezik?

en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
hu: Ha van olyan egész napos eseménye, amely elfoglaltként van megjelölve, akkor az áttekintő vagy havi nézetben más háttérszínt rendelhet ahhoz a naphoz. A színt itt választhatja ki.

en: Working hours color
hu: A munkaidő óráinak színe

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
hu: Az összes beállítást vissza készül állítani az alapértelmezésre. Az egyéni módosítások elvesznek.

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    On the left sidebar, enable it in the calendar manager to see the incidence.
hu: Olyan naptárba hozott létre eseményt, amely jelenleg ki van szűrve.
    A bal oldalsávon engedélyezze azt a naptárkezelőben az esemény megtekintéséhez.

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    You can enable it through the calendar manager (Settings->Sidebar->Show Calendar Manager)
hu: Olyan naptárba hozott létre eseményt, amely jelenleg ki van szűrve.
    A naptárkezelővel engedélyezheti azt (Beállítások->Oldalsáv->Naptárkezelő megjelenítése)

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
hu: Mó&dosítás kérése

en: days of free/busy information
hu: napnyi foglaltsági információ

[ctx: filter name]
en: Name:
hu: Név:

[ctx: login name on the Kolab server]
en: Username:
hu: Felhasználónév:

[ctx: main toolbar]
en: Main
hu: Alap

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
hu: Ismeretlen okból

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
hu: &Vissza

[ctx: scroll backward]
en: Back
hu: Vissza

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
hu: &Előre

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
hu: csak olvasható
