Midnight Commander - en to hu translation catalogue (1093 entries)

en: 
    Failed while close:
    %s
hu: 
    Hiba a bezáráskor:
    %s

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
hu: 
    Hibajelentéseket (az "mc -V" parancs kimenetét mellékelve) a
    www.midnight-commander.org címre lehet küldeni "ticket"-ként.

en:  %s%s file error
hu:  %s%s fájlhiba

en:  Total: %s
hu:  Összesen: %s

en:  with source mask:
hu:  az alábbi maszkkal:

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
hu: "%s" 
    és 
    "%s" 
    ugyanaz a könyvtár

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
hu: "%s"  és 
    "%s" 
    ugyanaz a fájl

en: "%s" is a directory
hu: "%s" egy könyvtár

en: "%s" is not a regular file
hu: "%s": speciális fájl

en: %b %e %H:%M
hu: %b %e %H.%M

en: %d:%02d.%02d
hu: %d:%02d:%02d

en: %ld replacements made
hu: %ld csere történt.

en: %o %d %f%m
hu: %d kijelölt %f %o%m

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
hu: %s
    valószínűleg nem tar-archívum.

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
hu: "%s"-ben ismétlődő bejegyzések! Kihagyva!

en: %s file error
hu: %s fájl hiba

en: %s in %d file | %s in %d files
hu[0]: %s %d fájlban
hu[1]: %s %d fájlban

en: %s is not a directory
hu: "%s" nem könyvtár

en: %s: Warning: file %s not found
hu: %s: Figyelem: %s fájl nem található

en: %s: done.
hu: %s: kész

en: %s: failure
hu: %s: hiba

en: &Abort
hu: &Megszakítás

en: &Above
hu: Fe&nt

en: &Access time
hu: &Elérés ideje

en: &Active VFS list
hu: &Aktív VFS-lista

en: &Add current
hu: Az &aktuális hozzáadása

en: &Add new
hu: Ú&j

en: &Add word
hu: Szó hozzá&adása

en: &Advanced chown
hu: Chmod-Chown (tul&aj)

en: &Again
hu: Ú&jra

en: &All charsets
hu: &Minden karakterkészlet

en: &Always use ftp proxy:
hu: FTP proxy használata &mindig

en: &Appearance...
hu: &Megjelenítés...

en: &Append
hu: Ho&zzáadás

en: &Background
hu: Háttér&ben

en: &Background jobs
hu: Háttérfolyamatok

en: &Backspace through tabs
hu: &Backspace: tabokat egyszerre

en: &Backwards
hu: &Visszafelé

en: &Beginning
hu: &Eleje

en: &Below
hu: &Lent

en: &Brief file list:
hu: Tömö&r fájllista:

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: &Cancel quit
hu: &Mégsem lép ki

en: &Case sensitive
hu: &Kis-/nagybetű számít

en: &Chdir
hu: &Belépés a könyvtárba

en: &Close
hu: &Bezárás

en: &Command
hu: &Parancs

en: &Compare directories
hu: Könyvtárak összehasonlítása

en: &Configuration...
hu: &Alapbeállítások...

en: &Copy
hu: &Másol

en: &Cut to clipfile
hu: Ki&vágás vágólapra

en: &Decimal offset
hu: &Decimális offszet

en: &Delete
hu: &Töröl

en: &Directory tree
hu: Köny&vtárfa

en: &Discard
hu: E&ldobás

en: &Dismiss
hu: &Tovább

en: &Display bits...
hu: &Kivitel és bevitel...

en: &Do backups with following extension:
hu: Biztonsági másolatok az alábbi kiterjesztéssel:

en: &Do not change
hu: &Ne változtass

en: &Drop down menus
hu: &Legördülő menük

en: &Dynamic paragraphing
hu: &Dinamikus bekezdések

en: &Edit
hu: Sz&erkeszt

en: &Edit - F4
hu: &Szerkesztés - F4

en: &Encoding...
hu: &Kódolás...

en: &End
hu: &Vége

en: &Equal split
hu: S&zimmetrikus elosztás

en: &External formatter
hu: Kü&lső formázó

en: &Fake half tabs
hu: Hamis &fél-tabulátorok

en: &Fast dir reload
hu: G&yors könyvtár-újraolvasás

en: &Fastest (Assume large files)
hu: &Gyors (nagy fájlokhoz)

en: &File
hu: &Fájl

en: &Files only
hu: Csak &fájlokat

en: &Filter...
hu: &Szűrő...

en: &Filtered view
hu: Szűrt nézet

en: &Find all
hu: Min&det

en: &Find declaration
hu: Deklaráció &keresése

en: &Find file
hu: &Fájl keresése

en: &Find recursively
hu: Rek&urzív keresés

en: &Flush bookmarks
hu: Könyvjelzők &törlése

en: &Format paragraph
hu: Bekezdés &formázása

en: &Free VFSs now
hu: V&FS felszabadítása

en: &Full 8 bits output
hu: &Teljes 8 bites kimenet

en: &Full file list
hu: &Teljes

en: &General...
hu: Á&ltalános...

en: &Go to line...
hu: U&grás sorra...

en: &Grab lock
hu: Zárolás át&vétele

en: &Group undo
hu: C&soportos visszavonás

en: &Horizontal
hu: &Vízszintes

en: &Ignore case
hu: &Kis/nagy betű mindegy

en: &Ignore lock
hu: &Nem érdekes, tovább

en: &Insert
hu: Be&szúrás

en: &Insert file...
hu: Fájl &beszúrása...

en: &Invert selection
hu: K&ijelölés megfordítása

en: &Keep
hu: &Megtartás

en: &Keybar visible
hu: &Billentyűsor

en: &Kill
hu: &Töröl

en: &Layout...
hu: Meg&jelenés...

en: &Left
hu: &Bal

en: &Line number
hu: &Sorszám

en: &List...
hu: &Lista

en: &Listing format edit
hu: Listá&zási formátum szerkesztése

en: &Local
hu: &Könyvtárét (helyi)

en: &Long file list
hu: &Duplaszéles

en: &Macintosh format (CR)
hu: &Macintosh formátum (CR)

en: &Mark columns
hu: &Oszlopkijelölés

en: &Marked all
hu: &Jelölteket

en: &Menu file
hu: Me&nüfájl szerkesztése

en: &Menubar visible
hu: &Menüsor látható

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
hu: &Minimális (kisebb változásokat keres)

en: &Mkdir
hu: Új könyvtár

en: &Modify time
hu: &Módosítás ideje

en: &Mouse page scrolling
hu: Oldalgörgetés &egérrel

en: &Move
hu: Át&helyezés

en: &Name
hu: &Név

en: &Never
hu: So&ha

en: &New
hu: &Új

en: &Next
hu: &Következő

en: &Next bookmark
hu: &Követk. könyvjelző

en: &No
hu: &Nem

en: &None
hu: &Nincs

en: &Older
hu: &Régebbi

en: &Open file...
hu: &Megnyitás...

en: &Options
hu: Beállítás&ok

en: &Overwrite
hu: &Felülírás

en: &Panel options...
hu: &Panelbeállítások...

en: &Paste output of...
hu: K&imenet beillesztése...

en: &Permissions
hu: &Jogok

en: &Preallocate space
hu: Üre&s hely lefoglalása

en: &Prev bookmark
hu: &Előző könyvjelző

en: &Previous
hu: &Előző

en: &Quick
hu: &Gyors (dátumok)

en: &Quick cd
hu: Gyors könyvtárváltás (cd)

en: &Quick save
hu: Gyors mentés

en: &Quick view
hu: Gyors nézet

en: &Quit
hu: &Kilépés

en: &Redo
hu: &Újra

en: &Refresh
hu: F&rissítés

en: &Refresh screen
hu: &Képernyő frissítése

en: &Reget
hu: &Kiegészítés

en: &Remove
hu: &Törlés

en: &Rename/Move
hu: Át&nevez/Áthelyez

en: &Replace
hu: &Csere

en: &Replace...
hu: &Csere

en: &Rescan
hu: Frissít

en: &Resize
hu: Átmé&retezés

en: &Resume
hu: &Folytat

en: &Retry
hu: Új&ra

en: &Return does autoindent
hu: Új sor &auto. behúzás

en: &Reverse
hu: &Fordított sorrend

en: &Right
hu: &Jobb

en: &Safe save
hu: Biztonságos mentés

en: &Save
hu: M&entés

en: &Save setup
hu: Beállítások m&entése

en: &Search
hu: &Keresés

en: &Search...
hu: &Keresés

en: &Set
hu: &Beállít

en: &Show free space
hu: &Szabad hely mutatása

en: &Size
hu: &Méret

en: &Size differs
hu: &Más a mérete

en: &Size only
hu: &Méretek alapján

en: &Skip
hu: &Kihagyás

en: &Sort...
hu: &Rendezés...

en: &Stable symlinks
hu: &Stabil szimbolikus linkek

en: &Start/Stop record macro
hu: Makró rögzíté&sének indítása/leállítása

en: &Stop
hu: &Megállít

en: &Symlink
hu: &Szimb. link

en: &System Wide
hu: &Rendszerszintűt

en: &System wide
hu: Rend&szerszintű

en: &Thorough
hu: &Alapos (tartalom)

en: &Toggle bookmark
hu: Könyvjelző ki/&be

en: &Toggle fullscreen
hu: &Teljes képernyő váltás

en: &Toggle ins/overw
hu: &Beszúrás/átírás

en: &Toggle line state
hu: Sor&számok

en: &Tree
hu: Köny&vtárfa

en: &UTF-8 output
hu: &UTF-8 kimenet

en: &Undelete files (ext2fs only)
hu: &Törölt fájlok visszaállítása

en: &Undo
hu: &Vissza

en: &Unix format (LF)
hu: &Unix fomátum (LF)

en: &Unsorted
hu: Nincs rende&zés

en: &Up
hu: &Fel

en: &Use ~/.netrc
hu: ~/.&netrc használata

en: &User
hu: &Sajátomat

en: &User defined:
hu: Sa&ját:

en: &User menu
hu: Felhasználói menü

en: &User menu...
hu: Felhasz&nálói menü

en: &Using shell patterns
hu: &Shell-minta

en: &Verbose operation
hu: Részletes ü&zenetek

en: &Version
hu: &Verzió

en: &Vertical
hu: &Függőleges

en: &View
hu: Megnéz

en: &View - F3
hu: &Megtekintés - F3

en: &Virtual FS...
hu: &Virtuális fájlrendszer...

en: &Visible trailing spaces
hu: &Látható sorvégi szóközök

en: &Whole words
hu: Csak &teljes szót

en: &Window
hu: &Ablak

en: &Windows/DOS format (CR LF)
hu: &Windows/DOS formátum (CR LF)

en: &XTerm window title
hu: &Xterm-ablakcím

en: &Yes
hu: &Igen

en: &read by owner
hu: tulajdonos &olvashatja

en: &write by owner
hu: tulajdonos í&rhatja

en: '%s' is not a symbolic link
hu: "%s" nem szimbolikus link

en: (chdir first)
hu: (először könyvtárváltás végzendő)

en: (stalled)
hu: (elakadt)

en: (strict rfc959)
hu: (szigorú RFC 959)

en: * on keypad
hu:  * numerikus

en: + on keypad
hu:  + numerikus

en: -  < No translation >
hu: -  < Nincs konverzió >

en: - on keypad
hu:  - numerikus

en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
hu: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} és {ATTR} elhagyható, akkor az alapértelmezett lesz használva
     Keywords:
       Általános:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       Fájl megjelenítés: normal, selected, marked, markselect
       Dialógus dobozok: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menük:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menük:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Szerkesztő:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Megjelenítő:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Súgó:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

en: / on keypad
hu: / numerikus

en: 7 &bits
hu: 7 &bit

en: < Auto >
hu: < Automatikus >

en: < Default >
hu: < Alapértelmezett >

en: < Reload Current Syntax >
hu: < Aktuális szintaktika újratöltése >

en: <Unknown group>
hu: <ismeretlen>

en: <Unknown user>
hu: <ismeretlen>

en: <readlink failed>
hu: <hibás szim. link>

en: A file already exists with this name
hu: Már létezik ilyen nevű fájl.

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
hu: Felhasználóbarát szövegszerkesztő
    a Midnight Commander-hez készítve

en: A&bout...
hu: Névjegy...

en: A&ll
hu: Min&det

en: A&ll charsets
hu: Összes kar.készlet

en: A&ppend
hu: &Hozzáírás

en: A&sk new file name
hu: Kérj új fájlnevet

en: A&uto save panels setup
hu: Panelek &autom. mentése

en: A&uto save setup
hu: Auto &Beállításmentés

en: A1 key
hu: A1 billentyű

en: Aborted transfer would be successful.
hu: Átvitel megszakítva; hibajelzés nem érkezett.

en: Aborting transfer...
hu: Átvitel megszakítása...

en: About
hu: Névjegy

en: Accessed:   %s
hu: Elérés ideje: %s

en: Account:
hu: Azonosító:

en: Active VFS directories
hu: Aktív VFS-könyvtárak

en: Add to external panelize
hu: Külső panel-parancs hozzáadása

en: Add to hotlist
hu: Felvétel a gyorslistára

en: Alwa&ys
hu: Min&dig

en: American English
hu: Amerikai angol

en: Ampersand
hu: És jel

en: Apostrophe
hu: Aposztróf

en: Appearance
hu: Megjelenítés

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
hu: Biztosan törölni akarja "%s" bejegyzést?

en: Arguments parse error!
hu: Argumentum feldolgozási hiba!

en: Asterisk
hu: Csillag

en: At sign
hu: Kukac

en: Auto m&enus
hu: Men&ü indításkor

en: Back from &declaration
hu: Vissza a deklaráció&tól

en: BackTab/S-tab
hu: Shift+Tab

en: Background jobs
hu: Háttérfolyamatok

en: Background process error
hu: Hiba a háttérfolyamatban

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
hu: A háttérfolyamat több paramétert kért,
    mint amennyit kezelni tudunk.

en: Background process:
hu: Háttérfolyamat:

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
hu: "%s" könyvtár nem üres.   
    Törölni kívánja az alkönyvtáraival együtt?

en: Background process: File exists
hu: Háttérfolyamat: a fájl már létezik

en: Background protocol error
hu: Háttérprotokoll-hiba

en: Backslash key
hu: Fordított törtvonal

en: Block Size
hu: Blokkméret

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
hu: Mindkét panelnak fájllista-módban kell lennie
    ehhez a művelethez

en: British English
hu: Brit angol

en: Built with GLib %d.%d.%d
hu: GLib %d.%d.%d verzióval fordíva

en: ButtonBar|Ascii
hu: ASCII

en: ButtonBar|Copy
hu: Másol

en: ButtonBar|Delete
hu: Töröl

en: ButtonBar|Dynamc
hu: Dinamikus

en: ButtonBar|Edit
hu: Szerk

en: ButtonBar|Forget
hu: Felejt

en: ButtonBar|Format
hu: Formáz

en: ButtonBar|Goto
hu: Ugrás

en: ButtonBar|Help
hu: Súgó

en: ButtonBar|Hex
hu: Hex

en: ButtonBar|HxSrch
hu: HexKer

en: ButtonBar|Index
hu: Tartalom

en: ButtonBar|Mark
hu: Jelöl

en: ButtonBar|Menu
hu: Menü

en: ButtonBar|Merge
hu: Egyesít

en: ButtonBar|Mkdir
hu: ÚjKvt

en: ButtonBar|Move
hu: Áthelyez

en: ButtonBar|Options
hu: Opciók

en: ButtonBar|Parse
hu: Értelm

en: ButtonBar|Prev
hu: Előző

en: ButtonBar|PullDn
hu: Főmenü

en: ButtonBar|Quit
hu: Kilép

en: ButtonBar|Raw
hu: Nyers

en: ButtonBar|RenMov
hu: Áthelyez

en: ButtonBar|Replac
hu: Csere

en: ButtonBar|Rescan
hu: Frissít

en: ButtonBar|Rmdir
hu: KönyvtTöröl

en: ButtonBar|Save
hu: Ment

en: ButtonBar|Search
hu: Keres

en: ButtonBar|Static
hu: Statikus

en: ButtonBar|UnWrap
hu: NemTör

en: ButtonBar|Unform
hu: NemForm

en: ButtonBar|View
hu: Megnéz

en: ButtonBar|Wrap
hu: SorTör

en: C&hange time
hu: Meta&adat változás ideje

en: C&heck word
hu: S&zó ellenőrzése

en: C&lear marked
hu: Jel. &ki

en: C&ompare files
hu: Fájl&ok összehasonlítása

en: C&onfirmation...
hu: &Rákérdezés...

en: C&ontinue
hu: &Tovább

en: C&ursor after inserted block
hu: Kurzor a beillesztett blokk után

en: C1 key
hu: C1 billentyű

en: Cache directory:
hu: Gyorsítótár könyvtára:

en: Canadian English
hu: Kanadai angol

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot accept this key
hu: Ez a billentyű nem használható erre

en: Cannot change directory
hu: Nem sikerült könyvtárt váltani

en: Cannot chdir to "%s"
hu: Nem sikerült belépni a(z) "%s" könyvtárba

en: Cannot chdir to "%s"
    %s
hu: Nem sikerült belépni a(z) "%s" könyvtárba.
    %s

en: Cannot chmod "%s"
    %s
hu: "%s" jogai nem állíthatók
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" célfájl jogai nem állíthatók 
    %s

en: Cannot chown "%s"
    %s
hu: "%s" tulaja nem állítható
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
hu: Célkönyvtár "%s" tulajdonosa nem beállítható 
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" célfájl tulajdonosa nem állítható 
    %s

en: Cannot close source file "%s"
    %s
hu: Nem sikerült lezárni a(z) "%s" forrásfájlt. 
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
hu: Nem sikerült lezárni a(z) "%s" célfájlt. 
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
hu: Ciklikus szimbolikus linket nem lehet átmásolni: 
    "%s"

en: Cannot create %s directory
hu: A(z) %s könyvtár nem létrehozható

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
hu: Biztonsági másolat létrehozása sikertelen
    %s%s
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) "%s"
    speciális fájlt. 
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
hu: Célkönyvtár "%s" nem létrehozható 
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) "%s" célfájlt. 
    %s

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
hu: Nem sikerült létrehozni a cél szim-linket "%s"
    %s

en: Cannot create temporary command file
    %s
hu: Nem sikerült ideiglenes parancsfájlt létrehozni
    %s

en: Cannot create temporary diff file
    %s
hu: Ideiglenes diff fájl létrehozáasa sikertelen
    %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
hu: A(z) "%s" ideiglenes könyvtár nem hozható létre: %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
hu: Ideiglenes egyesített fájl létrehozása sikertelen
    %s

en: Cannot execute command
hu: A parancs nem hajtható végre

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
hu: Távoli fájlrendszeren nem lehet végrehajtani a parancsokat

en: Cannot execute sort command
hu: "sort" végrehajtása sikertelen

en: Cannot fetch a local copy of %s
hu: Nem sikerült behozni "%s" helyi másolatát

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
hu: Nem sikerült behozni /ftp://some.host/editme.txt helyi másolatát

en: Cannot find node %s in help file
hu: Nem található "%s" bejegyzés a súgóban

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a(z) "%s" 
    forrásfájl adatait. 
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a(z) "%s" 
    célfájl adatait. 
    %s

en: Cannot get size/permissions for %s
hu: Méret/hozzáférés lekérdezése nem sikerült: %s

en: Cannot insert file
hu: Fájl beszúrása sikertelen

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
hu: Nem betölthető a blokk-bittérkép:
    %s

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
hu: Nem betölthető az inode-bittérkép:
    %s

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" könyvtár nem átnevezhető/mozgatható erre: "%s" 
    %s

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" fájl nem átnevezhető/mozgatható erre: "%s"
    %s

en: Cannot open "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" fájl nem megnyitható 
    %s

en: Cannot open %s for reading
hu: A(z) "%s" fájl nem megnyitható olvasásra

en: Cannot open cpio archive
    %s
hu: Nem sikerült megnyitni a következő Cpio-archívumot:
    %s

en: Cannot open file "%s"
hu: A(z) %s fájl nem megnyitható

en: Cannot open file %s
hu: A(z) %s fájl nem megnyitható

en: Cannot open file %s
    %s
hu: A(z) %s fájl nem megnyitható
    %s

en: Cannot open file for writing: %s
hu: A(z) "%s" fájl nem megnyitható írásra.

en: Cannot open named pipe %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) "%s" csőfájlt.

en: Cannot open pipe for reading: %s
hu: A cső nem megnyitható olvasásra: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
hu: A cső nem megnyitható írásra: %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" forrásfájl nem megnyitható 
    %s

en: Cannot open tar archive
    %s
hu: A tar-archívum nem nyitható meg
    %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) "%s" fájlt írásra:
    %s

en: Cannot operate on ".."!
hu: A ".." könyvtárral ez nem lehetséges!

en: Cannot overwrite directory "%s"
hu: A(z) "%s" könyvtár nem felülírható

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" könyvtár nem felülírható 
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" fájl nem felülírható
    %s

en: Cannot parse:
hu: Nem sikerült értelmezni:

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
hu: %s célfájl számára nem foglalható le hely:
    %s

en: Cannot read directory contents
hu: Könyvtár tartalma nem olvasható

en: Cannot read source file "%s"
    %s
hu: "%s" forrásfájl olvasása sikertelen 
    %s

en: Cannot read source link "%s"
    %s
hu: Nem sikerült olvasni a forráslinket ("%s")
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" könyvtár nem törölhető 
    %s

en: Cannot remove file "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" fájl nem törölhető 
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
hu: Távoli/virtuális könyvtáron nem megy a  külső panel-parancsot

en: Cannot save file
hu: Nem sikerült a mentés.

en: Cannot save file %s:
    %s
hu: Az %s fájl nem menthető:
    %s

en: Cannot save file:
    %s
hu: Az fájl nem menthető:
    %s

en: Cannot save: destination is not a regular file
hu: Nem lehet elmenteni - a cél egy speciális fájl

en: Cannot set correct permissions for directory %s
hu: Nem sikerült beállítani a jogokat a(z) "%s" könyvtárhoz.

en: Cannot stat "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" adatai nem lekérdezhetők 
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" fájl adatai nem lekérdezhetők 
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a(z) "%s" 
    forráskönyvtár adatait. 
    %s

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
hu: A(z) "%s" forrásfájl adatai nem elérhetők 
    %s

en: Cannot stat the destination
    %s
hu: Nem sikerült lekérdezni a célobjektum adatait. 
    %s

en: Cannot translate from %s to %s
hu: Nem lehetséges a konvertálás erről: "%s" erre: "%s"

en: Cannot view: not a regular file
hu: Nem lehet megjeleníteni - speciális fájl.

en: Cannot write target file "%s"
    %s
hu: Nem sikerült írni a(z) "%s" célfájlt. 
    %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
hu: Nem sikerült írni a(z) "%s" fájlba:
    %s

en: Caret
hu: Kalap

en: Cas&e sensitive
hu: &Kis-/nagybetű számít

en: Case &insensitive
hu: &Kis-/nagybetű mindegy

en: Case sens&itive
hu: &Kis-/nagybetű számít

en: Cd follows lin&ks
hu: Li&nkkövető könyvtárváltás

en: Change &to
hu: &Belépés

en: Change line breaks to:
hu: Sortörés formátum:

en: Change spelling &language...
hu: Betűzés & nyelv módosítása

en: Changed:    %s
hu: Változtatás:  %s

en: Changes to file lost
hu: A fájl módosításai elvesztek

en: Check &POSIX new line
hu: &POSIX soremelés vizsgálata

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
hu: Néhány paraméter hiányzik, ellenőrizze a bemeneti adatokat!

en: Check word
hu: Szó ellenőrzése

en: Child died unexpectedly
hu: Váratlanul leállt a futtatott program

en: Chmod command
hu: Jogosultságok beállítása (Chmod)

en: Choose codepage
hu: Válasszon kódlapot

en: Choose syntax highlighting
hu: Válasszon szintaktikus szövegkiemelést

en: Chown advanced command
hu: Chmod-Chown parancs

en: Chown command
hu: Chown parancs (Tulaj)

en: Classic pro&gressbar
hu: Klasszikus pro&gressbar

en: Close file
hu: Fájl bezárása

en: Co&mplete: show all
hu: Kie&gészítésnél teljes lista

en: Co&py to clipfile
hu: Máso&lás vágólapra

en: Colon
hu: Kettőspont

en: Color options
hu: Színbeállítások

en: Comma
hu: Vessző

en: Command
hu: Parancs:

en: Command &history
hu: Ko&rábbi parancsok

en: Command &prompt
hu: &Parancssor aktív

en: Compare directories
hu: Könyvtárak összehasonlítása

en: Completion/M-tab
hu:  Kieg./M-Tab

en: Compute tota&ls
hu: Ö&sszesítés

en: Con&tinue
hu: &Folytatás

en: Config directory:
hu: Beállítások könyvtára:

en: Configure options
hu: Alapbeállítások

en: Confir&m before saving
hu: M&entés előtt megerősítés

en: Confirm replace
hu: Csere megerősítése

en: Confirm save file: "%s"
hu: Valóban menti: %s ?

en: Confirmation
hu: Rákérdezés

en: Confirmation|&Delete
hu: Confirmation|Tö&rlés

en: Confirmation|&Execute
hu: Confirmation|&Futtatás

en: Confirmation|&History cleanup
hu: Confirmation|&Történet törlés

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
hu: Confirmation|Könyvtár-&gyorslista törlés

en: Confirmation|E&xit
hu: Confirmation|&Kilépés

en: Confirmation|O&verwrite
hu: Confirmation|Felül&írás

en: Console output
hu: Konzol kimenet

en: Content:
hu: Tartalom:

en: Continue from beginning?
hu: Folytatás az elejéről?

en: Cop&y
hu: &Másol

en: Cop&y to file...
hu: Másolat fájlba...

en: Copies to
hu: Másolat

en: Copy "%s" directory to:
hu: "%s" könyvtár másolása ide:

en: Copy to clipboard
hu: Másolás vágólapra

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
hu: Sérült Cpio-fejléc az archívumban:
    %s

en: Create a new Directory
hu: Új könyvtár létrehozása

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
hu: A szöveg módosult a legutóbbi mentés óta. 
    Ha továbblép, ezek a változások elvesznek.

en: Cursor be&yond end of line
hu: Kurzor a sor _vége mögött

en: Cut to clipboard
hu: Kivágás a vágólapra

en: Czech
hu: Cseh

en: Danish
hu: Dán

en: Data directory:
hu: Adatok könyvtára:

en: Data types:
hu: Adattípusok:

en: Debug
hu: Nyomkövetés

en: Delete %s?
hu: %s törlése?

en: Delete macr&o...
hu: Makró &törlése...

en: Delete macro
hu: Makró törlése

en: Delete on keypad
hu: "Delete" - numer.

en: Deleting
hu: Törlés

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
hu: A cél ("%s") csak könyvtár lehet. 
    %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
hu: Eszköztípus:  fő: %lu, al: %lu

en: Device:     %s
hu: Eszköz: %s

en: Di&rectory hotlist
hu: Könyvtár-gyorslista

en: Di&ve into subdir if exists
hu: Lét&ező könyvtárba lemenni

en: DialogTitle|Copy
hu: Másol

en: DialogTitle|Delete
hu: Töröl

en: DialogTitle|History cleanup
hu: DialogTitle|Előzmények törlése

en: DialogTitle|Move
hu: Áthelyez

en: Diff Options
hu: Diff beállítások

en: Diff algorithm
hu: Diff algoritmus

en: Diff extra options
hu: Diff további opciók

en: Diff viewer: invalid mode
hu: Különbség megjelenítő: érvénytelen mód

en: Directories: %zu, total size: %s
hu: Könyvtár: %zu, teljes méret: %s

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
hu: "%s" könyvtár nem üres.   
    Törölni kívánja az alkönyvtáraival együtt?

en: Directory %s is not owned by you
hu: A(z) "%s" könyvtár nem az Öné

en: Directory cache expired for %s
hu: A könyvtár gyorstárának adatai elévültek: %s

en: Directory hotlist
hu: Könyvtár-gyorslista

en: Directory label
hu: Könyvtárcímke:

en: Directory label:
hu: Könyvtárcímke:

en: Directory path
hu: Könyvtár-útvonal:

en: Directory path:
hu: Könyvtár-útvonal:

en: Directory scanning
hu: Könyvtárak átfésülése

en: Directory tree
hu: Könyvtárfa

en: Disable X11 support
hu: X11 támogatás letiltása

en: Disable mouse support in text version
hu: Egérkezelés letiltása a szöveges változatban

en: Disables subshell support
hu: Háttér-shell használatának letiltása

en: Display bits
hu: Kivitel és bevitel

en: Displays the current version
hu: Verzióinformáció megjelenítése

en: Do you really want to execute?
hu: Biztosan futtatni kívánja a programot?

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
hu: Valóban ki szeretne lépni a Midnight Commanderből?

en: Do you want clean this history?
hu: Előzmények törlése?

en: Dollar sign
hu: Dollárjel

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
hu: A gyorsbillentyű definíciók betöltése fájlból sikertelen, az alapértelmezések használata

en: Don't overwrite with &zero length file
hu: Ne írja felül &nulla hosszúságú fájllal

en: Dot
hu: Pont

en: Down arrow
hu:  <Le>

en: Down arrow keypad
hu: <Le> - numerikus

en: Dutch
hu: holland

en: E&xit
hu: &Kilépés

en: E&xtension
hu: Kiterjesztés

en: E&xternal panelize
hu: Külső panel-parancs

en: ERROR:
hu: HIBA:

en: ETA %s
hu: MÉG %s

en: Edit
hu: Szerkeszt

en: Edit &extension file
hu: Kiter&jesztésfájl szerkesztése

en: Edit &menu file
hu: Me&nüfájl szerkesztése

en: Edit Save Mode
hu: Mentési mód

en: Edit file
hu: Fájl szerkesztése

en: Edit files
hu: Fájlok szerkesztése

en: Edit hi&ghlighting group file
hu: Fájltípus színkiemelés szerkesztése

en: Edit is disabled
hu: Szerkesztés letiltva

en: Edit s&ymlink
hu: Szimb. link módosítása

en: Edit symlink
hu: Szimb. link módosítása

en: Edit:
hu: Szerkeszt:

en: Editor options
hu: A szövegszerkesztő beállításai

en: Ena&ble ignore directories:
hu: Könyvtárak ki&hagyása

en: Enables subshell support (default)
hu: Háttér-shell bekapcsolása (alapértelmezett)

en: Encod&ing...
hu: &Kódolás...

en: End key
hu:  "End"

en: End on keypad
hu: "End" - numer.

en: English
hu: angol

en: Enter command label:
hu: A parancshoz tartozó leírás:

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
hu: A visszaállítandó fájlokat tároló eszköz neve
    (/dev/ nélkül) (részletek: F1 billentyű):

en: Enter directory name:
hu: Könyvtár neve:

en: Enter file name:
hu: Fájlnév:

en: Enter line:
hu: Sor száma:

en: Enter machine name (F1 for details):
hu: Gépnév (részletek: F1 billentyű):

en: Enter on keypad
hu: "Enter" - numer.

en: Enter replacement string:
hu: Új szöveg:

en: Enter search string:
hu: Keresendő szöveg:

en: Enter shell command(s):
hu: Shell-parancs(ok):

en: Equal
hu: Egyenlő

en: Error
hu: Hiba

en: Error calling program
hu: Programhívási hiba

en: Error in file %s on line %d
hu: Hiba a(z) %s fájl %d. sorában

en: Error reading %s
hu: %s nem olvasható:

en: Error reading from pipe: %s
hu: Hiba a cső olvasásakor: %s

en: Error reported after abort.
hu: Megszakítás után hibajelzés érkezett.

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
hu: Hiba a fájl lezárásakor: 
    %s 
    Lehetséges, hogy az adatok nem íródtak ki.

en: Error writing to pipe: %s
hu: Hiba a cső írásakor: %s

en: Esc key mode
hu: Escape Bill.

en: Esperanto
hu: Eszperantó

en: Event system already initialized
hu: Az eseménykezelő már elindítva

en: Event system not initialized
hu: Az eseménykezelő nincs elindítva

en: Exclamation mark
hu: Felkiáltójel

en: Executable &first
hu: Futtatható fent

en: Existing filename (filename symlink will point to):
hu: Létező fájlnév (amire a link mutatni fog):

en: Existing:
hu: Meglévő:

en: Ext2lib error
hu: Ext2lib-hiba

en: Extension file edit
hu: Kiterjesztésfájl szerkesztése

en: External command
hu: Külső parancs

en: External panelize
hu: Külső panel-parancs

en: F&ull 8 bits input
hu: &8 bites bevitel

en: FATAL: not a directory:
hu: HIBA: nem könyvtár:

en: FT&P link...
hu: &FTP-kapcsolat...

en: FTP anonymous password:
hu: FTP anonymous jelszó:

en: FTP directory cache timeout (sec):
hu: FTP könyvtár gyorsítótár lejárata (mp):

en: FTP to machine
hu: FTP-kapcsolat

en: FTP: Account required for user %s
hu: FTP: %s felhasználóhoz azonosító szükséges

en: FTP: Password required for %s
hu: FTP: Jelszó kell %s azonosításához

en: Failed to initialize event system
hu: Az eseménykezelő nem indítható

en: Failed to run:
    %s
hu: Nem futtatható:
    %s

en: False:
hu: Hamis:

en: File
hu: Fájl

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
hu: "%s" már szerkesztés alatt van.
    Felhasználó: %s
    Folyamatazonosító: %d

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
hu:  "%s" fájl túl nagy.
    Mindenképp megnyitja?

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
hu: A(z) "%s" fájl sem a rendszergazdáé, sem az Öné,
    vagy mindenki által írható. Használata gyengítheti a biztonságot.

en: File %s was modified.
    Save before close?
hu: %s fájl megváltozott.
    Menti a bezárás előtt?

en: File &types
hu: Fáj&ltípusok

en: File exists
hu: A fájl már létezik

en: File extension handlers:
hu: Fájl kiterjesztés kezelők:

en: File has hard-links. Detach before saving?
hu: A fájlban "hard-link" van. Leválaszt mentés előtt?

en: File highlight
hu: Kiemelés

en: File listin&g
hu: &Teljes

en: File locked
hu: A fájl zárolva van

en: File name:
hu: Fájlnév:

en: File operations
hu: Fájlműveletek

en: File was modified. Save with exit?
hu: A fájl módosult. Menti kilépéskor?

en: File(s) was modified. Save with exit?
hu: Egy vagy több fájl megváltozott. Menti kilépéskor?

en: File: %s
hu: Fájl: %s

en: FileOperation|Copy
hu: Másol

en: FileOperation|Delete
hu: Töröl

en: FileOperation|Move
hu: Áthelyez

en: Filename:
hu: Fájlnév:

en: Files processed: %zu
hu: Feldolgozott fájl: %zu

en: Files tagged, want to cd?
hu: A fájlkijelölések elvesznek, folytatja?

en: Filesystem: %s
hu: Fájlrendszer: %s

en: Fill tabs with &spaces
hu: &Tabulálás szóközökkel

en: Filter
hu: Szűrő

en: Filter command and arguments:
hu: Szűrőprogram és paraméterei:

en: Filtered view
hu: Szűrt nézet

en: Find *.orig after patching
hu: "patch" parancs utáni másolatfájlok (*.orig) keresése

en: Find File
hu: Fájl keresése

en: Find File: "%s"
hu: Fájl keresése: "%s"

en: Find File: "%s". Content: "%s"
hu: Fájl keresése: "%s". Tartalom: "%s"

en: Find SUID and SGID programs
hu: SUID és SGID programok keresése

en: Find rejects after patching
hu: "patch" parancs utáni problémajegyzékek (*.rej) keresése

en: Finished
hu: Kész

en: Finished (ignored %zu directory) | Finished (ignored %zu directories)
hu[0]: Befejezve (%zu könyvtár kihagyva)
hu[1]: Befejezve (%zu könyvtár kihagyva)

en: Fir&st hit
hu: Első találat

en: Flag
hu: Jel

en: Follow &links
hu: &Linkek követése

en: For&mat
hu: For&mátum

en: For&ward to declaration
hu: Vissza a deklaráció&hoz

en: Forces xterm features
hu: Xterm-funkciók kikényszerítése

en: Format error on file Extensions File
hu: Formátumhiba a kiterjesztésfájlban

en: Free nodes:
hu: Szabad csomópont:

en: French
hu: francia

en: Function key 1
hu:  F1

en: Function key 10
hu:  F10

en: Function key 11
hu:  F11

en: Function key 12
hu:  F12

en: Function key 13
hu:  F13

en: Function key 14
hu:  F14

en: Function key 15
hu:  F15

en: Function key 16
hu:  F16

en: Function key 17
hu:  F17

en: Function key 18
hu:  F18

en: Function key 19
hu:  F19

en: Function key 2
hu:  F2

en: Function key 20
hu:  F20

en: Function key 21
hu: Funkcióbill. F21

en: Function key 22
hu: Funkcióbill. F22

en: Function key 23
hu: Funkcióbill. F23

en: Function key 24
hu: Funkcióbill. F24

en: Function key 3
hu:  F3

en: Function key 4
hu:  F4

en: Function key 5
hu:  F5

en: Function key 6
hu:  F6

en: Function key 7
hu:  F7

en: Function key 8
hu:  F8

en: Function key 9
hu:  F9

en: German
hu: német

en: Getting file
hu: Fájlletöltés

en: Go to matching &bracket
hu: Ugrás &zárójel párjára

en: Goto
hu: Ugrás

en: Goto line
hu: Ugrás adott sorra

en: Goto line (left)
hu: Ugrás adott sorra (bal)

en: Goto line (right)
hu: Ugrás adott sorra (jobb)

en: Great than
hu: Nagyobb

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
hu: A terminál-adatbázis teljes.
    Az összes billentyű jól működik.

en: Greek
hu: görög

en: Grepping in %s
hu: Keresés itt: "%s"

en: Group
hu: Csoport

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
hu: "%s" csoport nem üres.
    Eltávolítsam?

en: Group name
hu: Csoport:

en: Group name:
hu: Csoport:

en: H&intbar visible
hu: &Tippek

en: He&xadecimal
hu: He&xadecimális

en: He&xadecimal offset
hu: He&xadecimális offszet

en: Help
hu: Súgó

en: Help file format error
hu: Hibás súgófájl formátum

en: Highlighting groups file edit
hu: Színkiemelés fájl szerkesztéses

en: History
hu: Előzmények

en: Home directory path is not absolute
hu: A Home könyvtár elérési útja nem abszolút

en: Home directory:
hu: Saját könyvtár:

en: Home on keypad
hu: "Home" - numer.

en: Hotlist Load
hu: Gyorslista betöltése

en: Ignore &space change
hu: &Szóköz mindegy

en: Ignore all &whitespace
hu: Szóköz/TAB/sor&vég mindegy

en: Ignore tab &expansion
hu: Szóköz/&TAB mindegy

en: In se&lection
hu: Kijelöltben

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
hu: Inkonzisztens hard linkek a következő bejegyzéshez:
    %s
    ebben a Cpio-archívumban:
    %s

en: Inconsistent tar archive
hu: Inkonzisztens tar-archívum.

en: Information
hu: Információ

en: Input / display codepage:
hu: Beviteli/kijelzési kódlap:

en: Insert &date/time
hu: &Dátum/idő beszúrása

en: Insert &literal...
hu: Karakter &beszúrása...

en: Insert file
hu: Fájl beszúrása

en: Insert literal
hu: Karakter beszúrása

en: Insert on keypad
hu: "Insert" - numer.

en: Internal bug: Double start of link area
hu: Belső programhiba: linkterület duplán kezdve

en: Internal error:
hu: Belső programhiba:

en: Invalid character
hu: Érvénytelen karakter

en: Invalid source pattern '%s'
hu: Hibás forrás-minta: "%s"

en: Invalid token number %d
hu: Hibás elem szám %d

en: Invalid value
hu: Érvénytelen érték

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
hu: Úgy tűnik, hogy már minden billentyű
    jól működik.

en: Italian
hu: olasz

en: L&ynx-like motion
hu: Lyn&x-szerű navigálás

en: Label for "%s":
hu: "%s" címkéje:

en: Language
hu: Nyelv

en: Launches the file viewer on a file
hu: Fájlmegjelenítés indítása a megadott fájlon

en: Layout
hu: Megjelenés

en: Learn &keys...
hu: &Billentyűk...

en: Learn keys
hu: Billentyűk beállítása

en: Left arrow
hu:  <Balra>

en: Left arrow keypad
hu: <Jobbra> - numer.

en: Left brace
hu: Bal kapcsos zárójel

en: Left bracket
hu: Bal szögletes zárójel

en: Left parenthesis
hu: Bal zárójel

en: Less than
hu: Kisebb

en: Link %s to:
hu: "%s" linkelése ide:

en: Links:      %d
hu: Linkek száma: %d

en: Load
hu: Betöltés

en: Load definitions of key bindings from specified file
hu: Gyorsbillentyűk betöltése megadott fájlból

en: Load file
hu: Fájl betöltése

en: Load syntax file
hu: Szintaxisfájl betöltése

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Loading: %3d%%
hu: Betöltés: %3d%%

en: Location:   %Xh:%Xh
hu: Hely: %Xh:%Xh

en: Log ftp dialog to specified file
hu: FTP-párbeszéd naplózása megadott fájlba

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
hu:  "~/%s" fájl nem írható,
    régi gyorslista-bejegyzések megtartva

en: Ma&rk moves down
hu: Ki&jelölés lefelé léptet

en: Macro not deleted
hu: A makró nem lett törölve

en: Mail
hu: E-mail

en: Main options
hu: Alapbeállítások

en: Malformed regular expression
hu: Hibás reguláris kifejezés

en: Mark &all
hu: &Összes kijelöl

en: Memory exhausted!
hu: Elfogyott a memória!

en: Menu edit
hu: Menüszerkesztés

en: Mi&x all files
hu: &Könyvtárak a fájlok között

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
hu: A Midnight Commander kilép.
    Menti a módosított %s fájlt?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
hu: A Midnight Commander kilép.
    Menti a módosított fájl(oka)t?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
hu: A Midnight Commander kilép.
    Módosított fájl mentése?

en: Minus
hu: Mínusz

en: Misspelled
hu: Hibás

en: Mkdi&r autoname
hu: Mkdir auto-név

en: Mo&ve
hu: Át&helyez

en: Mode:       %s (%04o)
hu: Típus+jogok:  %s (%04o)

en: Modified git files
hu: Módosított git fájlok

en: Modified:   %s
hu: Módosítás: %s

en: More parsing errors will be ignored.
hu: További értelmezési hibákon átlépünk.

en: Move "%s" directory to:
hu: "%s" könyvtár áthelyezése ide:

en: Moving %s
hu: %s áthelyezése

en: Name
hu: Fájlnév

en: Name of new group:
hu: Az új csoport neve:

en: Name:
hu: Név:

en: Navigation
hu: Navigálás

en: New     :
hu: Új      :

en: New &entry
hu: Ú&j bejegyzés

en: New &group
hu: Új &csoport

en: New hotlist entry
hu: Új gyorslista-bejegyzés

en: New hotlist group
hu: Új gyorslista-csoport

en: Nl
hu: Ln

en: No arguments given to the viewer.
hu: Hiányzó paraméterek a nézethez.

en: No node information
hu: Nincs node-információ

en: No space information
hu: Nincs adat a tárolóhelyről

en: No suitable entries found in %s
hu: Nincsenek megfelelő bejegyzések ebben: %s

en: No&rmal
hu: No&rmál

en: NoName
hu: Névtelen

en: Non&e
hu: &Egyiket sem

en: Norwegian
hu: norvég

en: Not implemented yet
hu: Még nincs megvalósítva

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
hu: Kicserélt és talált elemek száma különbözik

en: Number sign #
hu: Kettőskereszt

en: On dum&b terminals
hu: Gagyi &terminálokon

en: Open files
hu: Nyitott fájlok

en: Other 8 bit
hu: Egyéb 8 bites

en: Other command
hu: más parancs

en: Other options
hu: További opciók

en: Output lines:
hu: Sorok:

en: Overwrite all files?
hu: Összes fájl felülírása?

en: Overwrite this file?
hu: Fájl felülírása?

en: Owner
hu: Tulaj

en: Owner name
hu: Tulajdonos:

en: Owner name:
hu: Tulajdonos:

en: Owner:      %s/%s
hu: Tulajdonos: %s/%s

en: Pa&ge scrolling
hu: Oldal&görgetés

en: Pa&ste from clipfile
hu: &Beillesztés vágólapról

en: Page Down keypad
hu: "PgDn" - numer.

en: Page Up keypad
hu: "PgUp" - numer.

en: Pane&lize
hu: Listát a &panelra

en: Panel options
hu: Panelbeállítások

en: Panel split
hu: Panelosztás

en: Paneli&ze
hu: Panelra helye&zés

en: Panelize
hu: Panelra helyezés

en: Panels:
hu: Panelek:

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Paste output of external command
hu: Külső parancs kimenetének beillesztése

en: Pause after run
hu: Parancsok utáni várakozás

en: Pe&rcents
hu: Szá&zalék

en: Percent sign
hu: Százalékjel

en: Perm
hu: Jog

en: Permission
hu: Jogok

en: Permissions (octal):
hu: Jogok (oktálisan):

en: Pers&istent selection
hu: Tartós kijelölés

en: Pipe
hu: Cső

en: Pipe failed
hu: Cső-hiba

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
hu: Nyomja meg a(z) "%s" billentyűt,
    majd várjon amíg ez az üzenet eltűnik.
    
    Ez után nyomja meg újra a billentyűt - ha az "OK"
    szöveg jelenik meg a billentyű neve mellett, akkor
    a billentyű a kívánt módon lett beállítva.
    
    Kilépéshez használja az "Escape" billentyűt.

en: Plus
hu: Plusz

en: Polish
hu: lengyel

en: Portuguese
hu: portugál

en: Premature end of cpio archive
    %s
hu: Rendellenesen végződő Cpio-archívum:
    %s

en: Preserve &attributes
hu: &Attribútumok megőrzése

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
hu: Üss le minden billentyűt a felsoroltak közül. Miután ezzel kész vagy, nézd meg ⏎
    mely billentyűk lettek nem OKé-ként feltüntetve. Nyomd meg a szóközt a hiányzó ⏎
    gombnál, vagy kattints az egérrel hogy definiáld azt. A Tabbal lépkedhetsz ide-oda.

en: Press any key to continue...
hu: Nyomjon meg egy billentyűt...

en: Press any key:
hu: Nyomjon meg egy billentyűt:

en: Press macro hotkey:
hu: Makró-gyorsbillentyű:

en: Press the macro's new hotkey:
hu: A makró új gyorsbillentyűje:

en: Prime
hu: Tompa ékezet

en: Print configure options
hu: Beállítások kiíratása

en: Print data directory
hu: Az adatkönyvtár megjelenítése

en: Print extended info about used data directories
hu: Bővebb információ a használt adatkönyvtárakról

en: Print last working directory to specified file
hu: A legutóbbi aktuális könyvtár írása az adott fájlba

en: Profile root directory:
hu: Profil gyökérkönyvtár:

en: Question mark
hu: Kérdőjel

en: Quick cd
hu: Gyors könyvtárváltás ("cd")

en: Quick search
hu: Gyorskeresés

en: Quit
hu: Kilép

en: Quotation mark
hu: Idézőjel

en: Re&gular expression
hu: &Reguláris kifejezés

en: Re&verse files only
hu: Csak &fájlok fordítva

en: Reading failed
hu: Sikertelen olvasás

en: Record/Repeat &actions
hu: &Akciók felvétele/ismétlése

en: Reget failed, about to overwrite file
hu: A pozicionálás nem sikerült, a célfájl felülíódik.

en: Regular expression error
hu: reguláris kifejezés hiba

en: Relative symlin&k
hu: &Relatív szimb. link

en: Repeat last commands
hu: Utolsó parancsok ismétlése

en: Repeat times:
hu: Ismétlések száma:

en: Replace
hu: Csere

en: Replace with:
hu: Csere erre:

en: Request to run in color mode
hu: Színes üzemmód kérése

en: Requests to run in black and white
hu: Fekete-fehér üzemmód kérése

en: Resets soft keys on HP terminals
hu: HP terminál puhabillentyűk alaphelyzetbe

en: Resolving symlink...
hu: Szimbolikus link feloldása...

en: Right arrow
hu:  <Jobbra>

en: Right arrow keypad
hu: <Balra> - numer.

en: Right brace
hu: Jobb kapcsos zárójel

en: Right bracket
hu: Jobb szögletes zárójel

en: Right parenthesis
hu: Jobb zárójel

en: Romanian
hu: román

en: Rotating d&ash
hu: Folyamatjelzés &pörgő vonallal

en: Run sort
hu: Rendezés futtatása

en: Running
hu: Futtatás:

en: Russian
hu: orosz

en: S&et marked
hu: Jel. b&e

en: S&hell link...
hu: Sh&ell-kapcsolat...

en: S&hell patterns
hu: S&hell-minták

en: S&ingle press
hu: Egy&szer nyom

en: S&kip
hu: &Kihagy

en: S&kip hidden
hu: &Rejtettek kihagyása

en: S&maller
hu: Ki&sebb

en: S&pell check
hu: He&lyesírás-ellenőrzés

en: S&uspend
hu: &Felfüggesztés

en: S&wap panels
hu: Panelek cseréje

en: S&yntax file
hu: Szintaxisfájl szerkesztése

en: SFTP to machine
hu: SFTP célgép

en: SUB-DIR
hu: AL-KVTR

en: SYMLINK
hu: SZ.LINK

en: Sa&fe delete
hu: "Ó&vatos" törlés

en: Safe overwrite
hu: Biztonságos felülírás

en: Save &as...
hu: Mentés m&ásként

en: Save &mode...
hu: &Mentési mód...

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Save as
hu: Mentés másként

en: Save block
hu: Blokk mentése

en: Save file
hu: Fájl mentése

en: Save file &position
hu: Fájlbeli &pozíció mentése

en: Save macro
hu: Makró mentése

en: Screen lis&t
hu: Képernyő lis&ta

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
hu: A(z) %dx%d képernyőméret nem támogatott.
    Ellenőrizze a TERM környezeti változót.

en: Screens
hu: Képernyők

en: Sea&rch for content
hu: Keresés ta&rtalomra

en: Search
hu: Keresés

en: Search &again
hu: Keresés &tovább

en: Search done
hu: Keresés kész

en: Search is disabled
hu: Keresés letiltva

en: Search string not found
hu: A keresett szöveg nem található

en: Searching
hu: Keresés

en: Searching %s
hu: "%s" keresése

en: Searching %s: %3d%%
hu: %s keresése: %3d%%

en: Select
hu: Kiválaszt

en: Select &group
hu: &Csoport kijelölése

en: Select compare method:
hu: Összehasonlítási mód:

en: Select language
hu: Nyelv kiválasztása

en: Semicolon
hu: Pontosvessző

en: Set &all
hu: Min&det

en: Set &groups
hu: &Csoportot

en: Set &users
hu: &Tulajdonost

en: Setup
hu: Beállítások

en: Setup saved to %s
hu: A beállítások elmentve ide: %s

en: Shell link to machine
hu: Shell-kapcsolat egy másik géppel

en: Show &backup files
hu: Másol&atfájlok mutatása

en: Show &hidden files
hu: &Rejtett fájlok mutatása

en: Show directory s&izes
hu: Könyvtár&méret

en: Show mc with specified skin
hu: MC a megadott borítással

en: Show mi&ni-status
hu: Extra adat&sor

en: Simple s&wap
hu: Egyszerű &csere

en: Size
hu: Méret

en: Size:       %s
hu: Méret: %s

en: Ski&p all
hu: Ö&sszes kihagyása

en: Slash key
hu: Törtvonal

en: Slovak
hu: szlovák

en: Sorry, I could not put the job in background
hu: Nem tudtam a feladatot a háttérben végezni

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
hu: Jelszavas azonosítás egyelőre nem lehetséges.

en: Sort
hu: Rendezés

en: Sort block
hu: Blokk rendezése

en: Sort order
hu: Rendezési mód

en: Sort returned non-zero: %s
hu: "Sort" hibakódja: %s

en: Source
hu: Forrás

en: Source "%s" is not a directory
    %s
hu: A(z) "%s" forrásobjektum nem könyvtár. 
    %s

en: Space key
hu: Szóköz

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Specifies a color configuration
hu: Színösszeállítás megadása

en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
hu: Alap színek:\n
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,\n
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,\n
       brightcyan, lightgray, white\n
    \n
    Bővített színek, ha a 256 szín elérhető:\n
       color16 - color255, vagy rgb000 - rgb555 és gray0 - gray23\n
    \n
    Attribútumok:\n
       bold, italic, underline, reverse, blink; továbbiak hozzáadása: '+'\n

en: Start at:
hu: Kezdőkönyvtár:

en: Starting linear transfer...
hu: Lineáris átvitel indítása...

en: Stopped
hu: Megállítva

en: Strip &trailing carriage return
hu: Sorvégi &CR eldobása

en: Subgroup - press ENTER to see list
hu: Alcsoport (listázás: "Enter" billentyű)

en: Subject
hu: Tárgy

en: Suggest
hu: Ajánlat

en: Swedish
hu: svéd

en: Switch &panels on/off
hu: Pane&lek ki/be

en: Symbolic link
hu: Szimbolikus link

en: Symbolic link filename:
hu: Szimbolikus link neve:

en: Symlink '%s' points to:
hu: A "%s" szimbolikus link ide mutasson:

en: Synta&x highlighting
hu: &Szintaktikus szövegkiemelés

en: Syntax &highlighting...
hu: &Szintaktikus szövegkiemelés

en: Syntax file edit
hu: Szintaxisfájl szerkesztése

en: System data
hu: Rendszer adatok

en: Tab key
hu: Tabuátor

en: Tab spacing:
hu: Tabulátor méret:

en: Tabulation
hu: Tabulálás

en: Target
hu: Cél

en: Teach me a key
hu: Billentyűkód betanítása

en: Temporary files will be created in %s
hu: Az ideiglenes fájlok a(z) "%s" könyvtárban jönnek létre

en: Temporary files will not be created
hu: Ideiglenes fájlok nem jönnek létre

en: Terminal options
hu: Terminál opciók

en: The %%var macro has no default
hu: A %%var makrónak nincs alapértéke

en: The %%var macro has no variable
hu: A %%var makrónak nincs változója

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
hu: A Midnight Commander nem tud belépni abba a könyvtárba, 
    amelyet a háttér-shell aktuálisként jelez. 
    Elképzelhető, hogy törölte az aktuális könyvtárat,
    vagy módosította a jogosultságait a "su" programmal?

en: The Midnight Commander
hu: Midnight Commander

en: The TERM environment variable is unset!
hu: Nincs beállítva a TERM környezeti változó.

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
hu: A fájl időközben módosult. Mentés mindenképpen?

en: The file you are saving does not end with a newline.
hu: A mentendő fájl nem soremeléssel ér véget.

en: The shell is already running a command
hu: A parancsértelmező már futtat egy parancsot.

en: The shell is still active. Quit anyway?
hu: A háttér-shell még aktív. Mégis kilép?

en: This function is not implemented
hu: Ez a funkció nincs megvalósítva.

en: Tilda
hu: Hullám

en: Time: %s
hu: Idő: %s

en: Time: %s %s
hu: Idő: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
hu: Idő: %s %s (%s)

en: Time: %s (%s)
hu: Idő: %s (%s)

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
hu: VFS-felszabadítási idő (mp):

en: Timeout:
hu: Várakozási idő:

en: To
hu: Címzett

en: To run on slow terminals
hu: Lassú terminálon futtatáshoz

en: To&ggle mark
hu: &Inverz kijelölés

en: Toggle s&yntax highlighting
hu: Szintaktikus sz&övegkiemelés ki/be

en: Top level group
hu: Legfelső szintű csoport

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
hu: Régi típusú egérkezelés használata, ha lehetséges

en: Tries to use termcap instead of terminfo
hu: A "Termcap" használata a "Terminfo" helyett, ha lehet

en: True:
hu: Igaz:

en: Two files are needed to compare
hu: Két fájl kell az összehasonlításhoz

en: Two files are required to envoke the diffviewer.
hu: Két fájl kell a diff-nézet indításához.

en: Type &writer wrap
hu: Sortörés

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
hu: Írjon "exit"-et a Midnight Commanderbe való visszatéréshez.

en: Type:       %s
hu: Típus: %s

en: U&nselect group
hu: Kijelölések megszüntetése

en: UP--DIR
hu: SZ-KVTR

en: Ukrainian
hu: ukrán

en: Unable to create event '%s'!
hu: %s esemény nem hozható létre

en: Unable to create group '%s' for events!
hu: Nem hozható létre a(z) '%s' csoport az eseményekhez

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
hu: Az '%s' borítás nem betölthető.
    Alapértelmezett borítás betöltve

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
hu: Az '%s' borítás nem értelmezhető.
    Alapértelmezett borítás betöltve

en: Unable to save setup to %s
hu: A beállítások nem menthetők el ide: %s

en: Unable to save to file
hu: Fájl mentése sikertelen

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
hu: '%s' borítás nem használható 256 színnel\n
    nem 256 színű terminálokon.\n
    Alapértelmezett borítás használata

en: Undelete files on an ext2 file system
hu: Törölt fájlok visszaállítása Ext2 fájlrendszeren

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Understrike
hu: Aláhúzás

en: Unexpected EOF on archive file
hu: Váratlan fájlvég az archívumfájlban

en: Unexpected end of file
    %s
hu: Váratlan fájlvég:
    %s

en: Unknown error in child
hu: Ismeretlen hiba a futtatott programban

en: Unknown tag on display format:
hu: Ismeretlen címke a megjelenítési formátumban:

en: Unmar&k
hu: &Nem jelöl

en: Unselect
hu: Kijelölések megszüntetése

en: Up arrow
hu:  <Fel>

en: Up arrow keypad
hu: <Fel> - numer.

en: Use &passive mode
hu: Passzí&v mód használata

en: Use SI si&ze units
hu: SI mértékegységek

en: Use internal edi&t
hu: Saját szövegszerkesz&tő

en: Use internal vie&w
hu: Saját &fájlmegjelenítő

en: Use panel sort mo&de
hu: Panel rendezési mó&d használata

en: Use passive mode over pro&xy
hu: Passzív mód használata pro&xy-n

en: Use stickchars to draw
hu: Rajzolás 7 bites ASCII karakterekkel

en: User &mini status
hu: Saját extra adat&sor

en: User data
hu: Felhasználói adatok

en: User menu
hu: Felhasználói menü

en: User name
hu: Tulajdonos

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
hu: A beállított formátum hibás; az alapértelmezés lép életbe.

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
hu: Előfordulhat, hogy a "Gyors könyvtár-újraolvasás" eredménye 
    nem tükrözi pontosan a könyvtár tartalmát - ilyenkor kézi
    frissítést kell végezni. Részletek a kézikönyvben (man mc).

en: VFS plugins and scripts:
hu: VFS pluginek és scriptek:

en: Vie&w file...
hu: Fájl megjelenítése...

en: View file
hu: Fájl megjelenítése

en: View:
hu: Megnéz:

en: Virtual File System Setting
hu: Virtuális fájlrendszer (VFS) beállítások

en: Virtual File Systems:
hu: Virtuális fájlrendszerek:

en: Visible &tabs
hu: Látható tabulátorok

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
hu: Várakozás az ismétlésre... %d (megszakítás: Control-G)

en: Warning
hu: Figyelem

en: Warning -- ignoring file
hu: Figyelem: a fájl figyelmen kívül hagyva

en: Warning: Cannot change to %s.
hu: Nem sikerült belépni a(z) "%s" könyvtárba.

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
hu: Figyelem: hibás jel (%c) ebben: %s:
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
hu: Figyelem: hibás sor ebben: %s:
    %s

en: Warning: cannot load codepages list
hu: Figyelem: A kódlapok listája nem tölthető be

en: Warning: cannot open %s directory
hu: Figyelem: A(z) %s könyvtár nem megnyitható

en: Welsh
hu: Velszi

en: Which extension file you want to edit?
hu: Melyik kiterjesztésfájlt kívánja szerkeszteni?

en: Which highlighting file you want to edit?
hu: Melyik színkiemelés fájlt kívánja szerkeszteni?

en: Which menu file do you want to edit?
hu: Melyik menüfájlt kívánja szerkeszteni?

en: Which syntax file you want to edit?
hu: Melyik szintaxisfájlt kívánja szerkeszteni?

en: Wil&dcard search
hu: Wil&dcard keresés

en: With builtin Editor
hu: Beépített szerkesztővel

en: Word wrap line length:
hu: Sortörési pozíció:

en: Wrap mode
hu: Tördelés

en: You have entered "%s"
hu: Ezt adta meg: "%s"

en: You have to chdir to extract files first
hu: A fájlok kigyűjtéséhez előbb könyvtárt kell váltani

en: You must first highlight a block of text
hu: Előbb ki kell jelölni egy szövegrészt.

en: [NoName]
hu: [Névtelen]

en: [dev]
hu: [eszk]

en: [this_dir] [other_panel_dir]
hu: [aktuális_könyvtár] [másik_könyvtár]

en: columns
hu: oszlopok

en: directories
hu: könyvtár

en: directory
hu: könyvtár

en: e&xecute/search by owner
hu: tulajdonos &futtathatja/keresheti

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
hu: "%s" törlése nem sikerült: %s

en: edit symlink: %s
hu: szimbolikus link módosítása: %s

en: execu&te/search by group
hu: csoport futtathatja/keresheti

en: execute/searc&h by others
hu: mások futtathatják/kereshetik

en: file
hu: fájl

en: files
hu: fájl

en: files/directories
hu: fájl/könyvtár

en: fish: Disconnecting from %s
hu: Fish: lekapcsolódás a kiszolgálóról: %s

en: fish: Getting host info...
hu: Fish: Gép info lekérdezés...

en: fish: Handshaking version...
hu: Fish: verzióegyeztetés...

en: fish: Local read failed, sending zeros
hu: Fish: nem sikerült a helyi olvasás; nullák küldése...

en: fish: Password is required for %s
hu: Fish: Jelszó kell %s azonosításához

en: fish: Reading directory %s...
hu: Fish: könyvtár olvasása: %s...

en: fish: Sending initial line...
hu: Fish: kezdősor küldése...

en: fish: Sending password...
hu: Fish: jelszó küldése...

en: fish: Waiting for initial line...
hu: Fish: várakozás kezdősorra...

en: fish: store %s: sending command...
hu: Fish: "%s" tárolása: parancs küldése...

en: fish: storing file
hu: fish: fájl tárolása

en: ftpfs: %s
hu: Ftpfs: %s

en: ftpfs: CWD failed.
hu: Ftpfs: könyvtárváltás sikertelen

en: ftpfs: Disconnecting from %s
hu: Ftpfs: kapcsolat bontása: %s

en: ftpfs: Invalid host name.
hu: Ftpfs: hibás gépnév

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
hu: Ftpfs: nem sikerült bejelentkezni ezen a néven: %s

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
hu: Ftpfs: FTP-könyvtár olvasása: %s... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
hu: Ftpfs: hiba az átvitel megszakításakor: %s

en: ftpfs: abort failed
hu: Ftpfs: megszakítás sikertelen

en: ftpfs: aborting transfer.
hu: Ftpfs: átvitel megszakítása...

en: ftpfs: connection interrupted by user
hu: Ftpfs: a kapcsolat a felhasználó kérésére megszakítva

en: ftpfs: connection to server failed: %s
hu: Ftpfs: nem sikerült kapcsolódni a kiszolgálóhoz: %s

en: ftpfs: could not create socket: %s
hu: Ftpfs: aljzat nem létrehozható: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
hu: Ftpfs: passzív mód nem beállítható

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
hu: Ftpfs: szimbolikus link feloldása sikertlen

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
hu: Ftpfs: hiba; minden lehetőség kimerítve

en: ftpfs: invalid address family
hu: Ftpfs: hibás gépnév/-cím

en: ftpfs: logged in
hu: Ftpfs: bejelentkezve

en: ftpfs: making connection to %s
hu: Ftpfs: kapcsolódás a kiszolgálóhoz: %s

en: ftpfs: sending login name
hu: Ftpfs: felhasználónév küldése...

en: ftpfs: sending user account
hu: Ftpfs: azonosító küldése...

en: ftpfs: sending user password
hu: Ftpfs: jelszó küldése...

en: ftpfs: storing file
hu: ftpfs: fájl tárolása

en: group
hu: Csoport

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
hu: mail -s <tárgy> -c <másolat> <címzett>

en: no more memory while reallocating array
hu: nincs elég memória a tömb újraallokálásakor

en: non-local vfs
hu: távoli VFS

en: not enough memory
hu: nincs elég memória

en: other
hu: Mások

en: owner
hu: Tulaj

en: rea&d by group
hu: csoport olvashatja

en: read &by others
hu: mások olvashatják

en: set &group ID on execution
hu: &csoport-azonosító beállítása végrehajtáskor

en: set &user ID on execution
hu: &felhasználó-azonosító beállítása végrehajtáskor

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
hu: sftp: %s listázása... (megszakítás: Ctrl-G)

en: sftp: Enter passphrase for %s
hu: sftp: Adja meg %s jelmondatát

en: sftp: Enter password for %s
hu: sftp: Adja meg %s jelszavát

en: sftp: Invalid host name.
hu: sftp: Érvénytelen kiszolgálónév.

en: sftp: Listing done.
hu: sftp: A listázás kész.

en: sftp: No file handler data present for reading file
hu: sftp: Nincs jelenleg elérhető fájlkezelő adat a fájl olvasásához

en: sftp: Passphrase is empty.
hu: sftp: A jelmondat üres.

en: sftp: Password is empty.
hu: sftp: a jelszó üres.

en: sftp: Unable to get current user name.
hu: sftp: A jelenlegi felhasználó nevet nem kaptam meg.

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
hu: sftp: hiba %s olvasásakor: %s

en: sftp: connection interrupted by user
hu: sftp: a kapcsolatot a felhasználó megszakította

en: sftp: connection to server failed: %s
hu: sftp: a kapcsolódás nem sikerült a szerverhez: %s

en: sftp: making connection to %s
hu: sftp: kapcsolódás %s-hoz/hez

en: sftp: socket error: %s
hu: sftp: socket hiba: %s

en: sort|a
hu: sort|e

en: sort|e
hu: sort|k

en: sort|h
hu: sort|a

en: sort|m
hu: sort|t

en: sort|s
hu: sort|m

en: sort|u
hu: surt|u

en: symlink: %s
hu: szimbolikus link: %s

en: to:
hu: Cél:

en: undelfs: error
hu: undelfs: hiba

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
hu: Undelfs: törölt fájlok adatainak betöltése; %d inode

en: undelfs: reading block bitmap...
hu: Undelfs: blokk-bittérkép betöltése...

en: undelfs: reading inode bitmap...
hu: Undelfs: inode-bittérkép betöltése...

en: vfs_info is not fs!
hu: A vfs_info nem fs!

en: while allocating block buffer
hu: a blokk-puffer allokálásakor

en: while calling ext2_block_iterate %d
hu: az  ext2_block_iterate hívásakor: %d

en: while doing inode scan %d
hu: inode-keresés közben: %d

en: while iterating over blocks
hu: a blokkokon való végighaladás közben

en: while starting inode scan %d
hu: az inode-keresés indításakor: %d

en: wr&ite by others
hu: mások írhatják

en: write by grou&p
hu: csoport írhatja

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
hu: ~/.netrc jogosultságai helytelenek.
    Szüntesse meg a jelszót vagy javítsa a jogosultságokat.
