orca master - en to hu translation catalogue (1912 entries)

en:  %d column |  %d columns
hu[0]: %d oszloppal
hu[1]: %d oszloppal

en:  dot dot dot
hu:  pont pont pont

en:  subscript %s
hu: alsó index %s

en:  superscript %s
hu: felső index %s

en: %(count)d %(repeatChar)s character | %(count)d %(repeatChar)s characters
hu[0]: %(count)d %(repeatChar)s karakter
hu[1]: %(count)d %(repeatChar)s karakter

en: %(count)d Screen reader shortcut for %(application)s found. | %(count)d Screen reader shortcuts for %(application)s found.
hu[0]: %(count)d képernyőolvasó billentyűparancs található a(z) %(application)s alkalmazáshoz.
hu[1]: %(count)d képernyőolvasó billentyűparancs található a(z) %(application)s alkalmazáshoz.

en: %(index)d of %(total)d
hu: %(index)d per %(total)d.

en: %(index)d of %(total)d item selected | %(index)d of %(total)d items selected
hu[0]: %(index)d elem kijelölve, %(total)d elemből.
hu[1]: %(index)d elem kijelölve, %(total)d elemből.

en: %(role)s level %(level)d
hu: %(level)d. %(role)s szint

en: %(uri)s link to %(file)s
hu: %(uri)s hivatkozás erre a fájlra: %(file)s

en: %.2f kilobytes
hu: %.2f kilobájt

en: %.2f megabytes
hu: %.2f megabájt

en: %H hours and %M minutes
hu: %-H óra %-M perc.

en: %H hours, %M minutes and %S seconds
hu: %-H óra %-M perc, %-S másodperc.

en: %d Screen reader default shortcut found. | %d Screen reader default shortcuts found.
hu[0]: %d alapértelmezett képernyőolvasó billentyűparancs található.
hu[1]: %d alapértelmezett képernyőolvasó billentyűparancs található.

en: %d byte | %d bytes
hu[0]: %d bájt
hu[1]: %d bájt

en: %d character too long | %d characters too long
hu[0]: Túl sok karaktert írt be (%d karaktert)
hu[1]: Túl sok karaktert írt be (%d karaktert)

en: %d column | %d columns
hu[0]: %d oszloppal
hu[1]: %d oszloppal

en: %d day ago | %d days ago
hu[0]: %d napja
hu[1]: %d napja

en: %d file found | %d files found
hu[0]: %d fájl található
hu[1]: %d fájl található

en: %d form | %d forms
hu[0]: %d űrlap
hu[1]: %d űrlap

en: %d heading | %d headings
hu[0]: %d címsor
hu[1]: %d címsor

en: %d hour ago | %d hours ago
hu[0]: %d órával ezelőtt
hu[1]: %d órája

en: %d item | %d items
hu[0]: %d elem
hu[1]: %d elem

en: %d item found | %d items found
hu[0]: %d elem található
hu[1]: %d elem található

en: %d landmark | %d landmarks
hu[0]: %d jelölő
hu[1]: %d jelölő

en: %d message.
     | %d messages.
hu[0]: %d értesítés.
hu[1]: %d értesítés.

en: %d minute ago | %d minutes ago
hu[0]: %d perce
hu[1]: %d perce

en: %d notification | %d notifications
hu[0]: %d Értesítés
hu[1]: %d Értesítés

en: %d percent of document read | %d percent of document read
hu[0]: a dokumentum %d százaléka beolvasva
hu[1]: a dokumentum %d százaléka beolvasva

en: %d percent. | %d percent.
hu[0]: %d százalék.
hu[1]: %d százalék.

en: %d pixel | %d pixels
hu[0]: %d képpont
hu[1]: %d képpont

en: %d second ago | %d seconds ago
hu[0]: %d másodperce
hu[1]: %d másodperce

en: %d space | %d spaces
hu[0]: %d szóköz
hu[1]: %d szóköz

en: %d tab | %d tabs
hu[0]: %d tabulátor
hu[1]: %d tabulátor

en: %d table | %d tables
hu[0]: %d táblázat
hu[1]: %d táblázat

en: %d unfocused dialog | %d unfocused dialogs
hu[0]: %d nem fókuszált párbeszédablak
hu[1]: %d nem fókuszált párbeszédablak

en: %d unvisited link | %d unvisited links
hu[0]: %d nem látogatott hivatkozás
hu[1]: %d nem látogatott hivatkozás

en: %d value | %d values
hu[0]: %d érték
hu[1]: %d érték

en: %d visited link | %d visited links
hu[0]: %d meglátogatott hivatkozás
hu[1]: %d meglátogatott hivatkozás

en: %s default voice
hu: %s alapértelmezett hang

en: %s link
hu: %s hivatkozás

en: (%d dialog) | (%d dialogs)
hu[0]: (%d párbeszédablak)
hu[1]: (%d párbeszédablak)

en: 0 items
hu: 0 elem

en: A ACUTE
hu: Á

en: A CIRCUMFLEX
hu: A kúpos ékezettel

en: A E
hu: AE ligatúra

en: A GRAVE
hu: A tompa ékezettel

en: A RING
hu: A körrel

en: A TILDE
hu: A hullámjellel

en: A UMLAUT
hu: umlautos A

en: A channel only if its _window is active
hu: Csak az a csatorna, amely _ablaka aktív

en: Actions
hu: Műveletek

en: Active _Profile:
hu: _Aktív profil:

en: Actual String
hu: Tényleges karakterlánc

en: Add bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása.

en: Adjust selected attribute
hu: Kiválasztott attribútum
    beállítása

en: Advance live region politeness setting
hu: Élő régiók udvariassági beállításának módosítása.

en: All cha_nnels
hu: Minden _csatorna

en: All channels when an_y %s window is active
hu: Min_den csatorna, ha bármely %s ablak aktív

en: All live regions set to off
hu: Az összes élő régió kikapcsolása

en: Alt Gr
hu: Jobb Alt

en: Alt_L
hu: Bal Alt

en: Alt_R
hu: Jobb Alt

en: Always speak selected spreadsheet range
hu: Mindig a teljes kijelölt cella_tartomány felolvasása

en: Announce _forms during navigation
hu: Ű_rlapok bejelentése navigálás közben

en: Announce _forms in Say All
hu: ű_rlapok bejelentése felolvasás közben

en: Announce _lists during navigation
hu: _Listák bejelentése navigálás közben

en: Announce _panels during navigation
hu: _Panelek bejelentése navigálás közben

en: Announce _panels in Say All
hu: _Panelek bejelentése felolvasás közben

en: Announce _tables during navigation
hu: _Táblázatok bejelentése navigálás közben

en: Announce _tables in Say All
hu: _Táblázatok bejelentése felolvasás közben

en: Announce block_quotes during navigation
hu: _Idézetblokkok bejelentése navigálás közben

en: Announce block_quotes in Say All
hu: _Idézetblokkok bejelentése felolvasás közben

en: Announce cell _header
hu: C_ellafejléc felolvasása

en: Announce land_marks during navigation
hu: _Jelölők bejelentése navigálás közben

en: Announce land_marks in Say All
hu: _Jelölők bejelentése felolvasás közben

en: Announce li_sts in Say All
hu: _Listák bejelentése felolvasás közben

en: Announce when your _buddies are typing
hu: Értesítés, amikor a _partnerek gépelnek

en: Another screen reader process is already running for this session.
    Run “orca --replace” to replace that process with a new one.
hu: Már fut egy képernyőolvasó ebben a munkamenetben.
    Futtassa az „orca --replace” parancsot az aktuális Orka folyamat lecseréléséhez.

en: Append the contents under flat review to the clipboard
hu: A vágólaphoz fűzi az egyszerű áttekintés tartalmát.

en: Appended contents to clipboard.
hu: Az egyszerű áttekintés tartalma hozzáfűzve a vágólaphoz.

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Applies to:
hu: Alkalmazás

en: Arabic Grade 1
hu: Arab

en: Attribute Name
hu: Attribútumnév

en: Automatic focus mode during caret navigation
hu: A fókuszmód automatikus bekapcsolása a mutatónavigáció használatakor

en: Automatic focus mode during native navigation
hu: A fókuszmód automatikus bekapcsolása a natív navigáció használatakor

en: Automatic focus mode during structural navigation
hu: A fókuszmód automatikus bekapcsolása a strukturált navigáció használatakor

en: Automatically start speaking a page when it is first _loaded
hu: A weblap automatikus felolvasása, amint befejeződött a _letöltése

en: Bee_p updates
hu: _Hangjelzés a folyamatjelző frissülésekor

en: Beginning of row.
hu: Ez az első oszlop.

en: Belgium Dutch Grade 1
hu: Belgiumi német 1

en: Bookmark not found.
hu: Nemtalálható könyvjelző.

en: Bookmark where am I with respect to current position
hu: Információt ad a könyvjelző helyzetéről.

en: Bookmarks
hu: Könyvjelző

en: Bottom Left
hu: Görgetés balra

en: Bottom of column.
hu: Ez az alsó sor.

en: Braille Bindings
hu: Braille társítások

en: Braille Indicator
hu: Braille-kiválasztás jelző

en: Break speech into ch_unks between pauses
hu: A beszéd megállítása s_züneteknél

en: Brie_f
hu: _Tömör

en: Browse mode
hu: Böngésző mód bekapcsolva

en: Browse mode is sticky.
hu: Rögzített böngészőmód bekapcsolva.

en: Bypass mode enabled.
hu: Átugró mód engedélyezve.

en: C CEDILLA
hu: C cédille jellel

en: C_urrent location
hu: _Jelenlegi hely

en: Canada French Grade 1
hu: Kanadai francia 1

en: Canada French Grade 2
hu: Kanadai francia 2

en: Cannot start the screen reader because it cannot connect to the Desktop.
hu: A képernyőolvasó nem tudott elindulni, mivel nem tud kapcsolódni az asztali környezethez

en: Capitalization style set to icon.
hu: A nagybetű stílus hangjelzésre állítva.

en: Capitalization style set to none.
hu: A nagybetű stílus nincsre állítva.

en: Capitalization style set to spell.
hu: A nagybetű stílus betűzésre állítva.

en: Caps_Lock
hu: Nagybetű zár

en: Cause the current combo box to be expanded
hu: Az aktuális kombinált listamezőt szétnyitja.

en: Cell %s
hu: Cella: %s

en: Cell spans %d column | Cell spans %d columns
hu[0]: A cella %d oszlop széles
hu[1]: A cella %d oszlop széles

en: Cell spans %d row | Cell spans %d rows
hu[0]: A cella %d sor magas
hu[1]: A cella %d sor magas

en: Change spoken number style
hu: Megváltoztatja a kimondott szám stílusát.

en: Clear the dynamic column headers
hu: Törli a dinamikus oszlopfejléceket.

en: Clear the dynamic row headers
hu: Törli a dinamikus sor fejléceket.

en: Click on the object with navigator focus.
hu: Kattintás az objektum navigátor fókuszában levő objektumon.

en: Column %s selected
hu: %s oszlop kijelölve

en: Column %s unselected
hu: %s oszlop nincs kijelölve

en: Columns %s through %s selected
hu: %s oszloptól %s oszlopig kijelölve

en: Columns %s through %s unselected
hu: %s oszloptól %s oszlopig nincs kijelölve

en: Columns reordered
hu: A táblázat oszlopai újrarendezve

en: Command
hu: parancs

en: Context is %s
hu: Kontextusa: %s

en: Contraction _Table:
hu: Fordítási _tábla:

en: Control caret navigation
hu: Mutatónavigáció irányítása

en: Copied contents to clipboard.
hu: Az egyszerű áttekintés tartalma a vágólapra másolva.

en: Copied selection to clipboard.
hu: A kijelölt tartalom a vágólapra másolva.

en: Copy the contents under flat review to the clipboard
hu: Az egyszerű áttekintés tartalmát a vágólapra másolja.

en: Could not activate the settings manager. Exiting.
hu: A beállításkezelőt nem lehetett aktiválni. Kilépés.

en: Could not find current location.
hu: Nem állapítható meg a jelenlegi hely.

en: Cursor Position
hu: Kurzorpozíció

en: Cursor Routing
hu: Kurzorirány

en: Cut Begin
hu: Kijelölés kezdete

en: Cut Line
hu: Kijelölés vége

en: Cut selection to clipboard.
hu: A kijelölt tartalom a vágólapra mozgatva.

en: Cycle the debug level at run time
hu: Futás közben váltás a hibakeresési szintek között.

en: Cycle to the next capitalization style
hu: Váltás a következő nagybetű stílusra.

en: Cycle to the next key echo level
hu: Váltás a következő billentyűvisszhang-szintre.

en: Cycle to the next settings profile
hu: Váltás a következő beállítási profilra.

en: Cycle to the next speaking of punctuation level
hu: Váltás a következő központozási szintre.

en: Cycle to the next speech synthesizer
hu: Váltás a következő beszédszintetizátorra

en: Czech Grade 1
hu: Cseh

en: DIR
hu: KÖNYVTÁR

en: D_uration (secs):
hu: Ü_zenet megjelenítés időtartama másodpercben:

en: Dat_e format:
hu: Dá_tumformátum:

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Decrease the speech pitch
hu: Csökkenti a beszéd hangmagasságát.

en: Decrease the speech rate
hu: Csökkenti a beszéd sebességét.

en: Decrease the speech volume
hu: Csökkenti a beszéd hangerejét.

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default Synthesizer
hu: Alapértelmezett beszédszintetizátor

en: Default button is %s
hu: %s az alapértelmezett gomb

en: Default button is %s. Grayed
hu: %s az alapértelmezett gomb. Nem érhető el

en: Default button not found
hu: Az alapértelmezett gomb nem található

en: Description list with %d term | Description list with %d terms
hu[0]: Leírások listája %d kifejezéssel
hu[1]: Leírások listája %d kifejezéssel

en: Disable _end of line symbol
hu: A _sorvég jel szimbólum letiltása

en: Display Settings
hu: Megjelenítés beállításai

en: Display a list of blockquotes
hu: Idézetblokkok listájának megjelenítése.

en: Display a list of buttons
hu: A gombok listájának megjelenítése.

en: Display a list of check boxes
hu: A jelölőnégyzetek listájának megjelenítése.

en: Display a list of clickables
hu: Kattintható elemek listájának megjelenítése.

en: Display a list of combo boxes
hu: Kombinált listamezők listájának megjelenítése.

en: Display a list of entries
hu: Szerkesztőmezők listájának megjelenítése.

en: Display a list of form fields
hu: Űrlapmezők listájának megjelenítése.

en: Display a list of headings
hu: Címsorok listájának megjelenítése.

en: Display a list of headings at level %d
hu: %d. szintű címsorok listájának megjelenítése.

en: Display a list of images
hu: Képek listájának megjelenítése.

en: Display a list of internal frames
hu: Keretek listájának megjelenítése.

en: Display a list of landmarks
hu: A jelölők listájának megjelenítése.

en: Display a list of large objects
hu: Nagy objektumok listájának megjelenítése.

en: Display a list of links
hu: Hivatkozások listájának megjelenítése.

en: Display a list of list items
hu: Listaelemek listájának megjelenítése.

en: Display a list of lists
hu: Listák listájának megjelenítése.

en: Display a list of paragraphs
hu: Bekezdések listájának megjelenítése.

en: Display a list of radio buttons
hu: Választógombok listájának megjelenítése.

en: Display a list of tables
hu: Táblázatok listájának megjelenítése.

en: Display a list of unvisited links
hu: A nem látogatott hivatkozások listájának megjelenítése.

en: Display a list of visited links
hu: Meglátogatott hivatkozások listájának megjelenítése.

en: Display the application preferences configuration dialog
hu: Megjeleníti az alkalmazásbeállító párbeszédablakot.

en: Display the preferences configuration dialog
hu: Megjeleníti a beállító párbeszédablakot.

en: Do not announce when your buddies are typing.
hu: Nincs értesítés, ha a partnerek gépelnek.

en: Do not provide chat room specific message histories.
hu: Ne jelenítse meg a csevegőszoba üzenetelőzményeit.

en: Do not speak chat room name.
hu: Ne mondja ki a csevegőszoba nevét.

en: Dot _7
hu: _7. pont

en: Dot _8
hu: _8. pont

en: Dots 7 an_d 8
hu: 7. é_s 8. pont

en: Dynamic column header cleared.
hu: A dinamikus oszlopfejléc törölve lett.

en: Dynamic column header set for row %d
hu: Dinamikus oszlopfejléc beállítva a következő sorhoz: %d

en: Dynamic row header cleared.
hu: A dinamikus sorfejléc törölve lett.

en: Dynamic row header set for column %s
hu: Dinamikus sorfejléc beállítva a következő oszlophoz: %s

en: E ACUTE
hu: É

en: E CIRCUMFLEX
hu: E kúpos ékezettel

en: E GRAVE
hu: E tompa ékezettel

en: E UMLAUT
hu: umlautos E

en: Echo
hu: Billentyűvisszhang

en: Echo set to None.
hu: A billentyűvisszhang nincsre állítva.

en: Echo set to key and word.
hu: A billentyűvisszhang karakterek és szavakra állítva.

en: Echo set to key.
hu: A billentyűvisszhang karakterenkéntire állítva.

en: Echo set to sentence.
hu: A billentyűvisszhang mondatonkéntire állítva.

en: Echo set to word and sentence.
hu: A billentyűvisszhang szavak és mondatokra állítva.

en: Echo set to word.
hu: A billentyűvisszhang szavankéntire állítva.

en: Enable Braille _support
hu: Braille támogatá_s engedélyezése

en: Enable _alphabetic keys
hu: _Alfabetikus billentyűk engedélyezése

en: Enable _function keys
hu: _Funkcióbillentyűk engedélyezése

en: Enable _key echo
hu: Billentyű_visszhang engedélyezése

en: Enable _modifier keys
hu: _Módosítóbillentyűk engedélyezése

en: Enable _navigation keys
hu: Navigá_ciós billentyűk engedélyezése

en: Enable _punctuation keys
hu: _Írásjelek engedélyezése

en: Enable _rewind and fast forward in Say All
hu: Elő_re- és visszatekerés engedélyezése a felolvasás közben

en: Enable _space
hu: A szókö_z billentyű engedélyezése

en: Enable _structural navigation
hu: _Strukturált navigáció engedélyezése

en: Enable _structural navigation in Say All
hu: Strukturált navigáció engedélyezése a _felolvasás közben

en: Enable _word wrap
hu: _Szótörés engedélyezése

en: Enable ac_tion keys
hu: Művele_tbillentyűk engedélyezése

en: Enable echo by _sentence
hu: Mon_datonkénti visszhang engedélyezése

en: Enable echo by _word
hu: Szava_nkénti visszhang engedélyezése

en: Enable echo by cha_racter
hu: Karakt_erenkénti visszhang engedélyezése

en: Enable flash _messages
hu: _Frissülő üzenetek engedélyezése

en: Enable layout mode for content
hu: Az elrendezésmód engedélyezése a tartalom megjelenítésekor

en: Enable n_umeric keys
hu: _Számbillentyűk engedélyezése

en: Enable non-spacing _diacritical keys
hu: Nem helykitöltő _mellékjelek kimondásának engedélyezése

en: Enable sticky browse mode
hu: A rögzített böngészőmód engedélyezése.

en: Enable sticky focus mode
hu: A rögzített fókuszmód engedélyezése.

en: End of container.
hu: Elemblokk vége.

en: End of row.
hu: Ez az utolsó oszlop.

en: End of table
hu: Táblázat vége

en: Enter and exit flat review mode
hu: Belép az egyszerű áttekintés módba, majd kilép belőle.

en: Enter learn mode.  Press escape to exit learn mode
hu: Belép a tanulási módba. Az Esc megnyomásával kiléphet belőle.

en: Entering flat review.
hu: Belépés az egyszerű áttekintés módba.

en: Entering learn mode.  Press any key to hear its function.  To view the screen reader’s documentation, press F1. To get a list of the screen reader’s default shortcuts, press F2. To get a list of the screen reader’s shortcuts for the current application, press F3. To exit learn mode, press the escape key.
hu: Belépés a tanulómódba. Nyomjon meg egy billentyűt a funkciójának meghallgatásához. A képernyőolvasó általános billentyűparancsainak listájának megjelenítéséhez nyomja le az F2, a használt alkalmazástól függő képernyőolvasó parancsok listájának megjelenítéséhez az F3 billentyűt. A dokumentáció megjelenítéséhez nyomja meg az F1 billentyűt. Ha ki szeretne lépni a tanulómódból, nyomja meg az ESC billentyűt.

en: Error: Could not create list of objects.
hu: Hiba: a kért objektumok listája nem hozható létre.

en: Exiting learn mode.
hu: Kilépés a tanulómódból.

en: FILE
hu: FÁJL

en: Feed of unknown size
hu: Ismeretlen számú hírforrás

en: Feed with %d article | Feed with %d articles
hu[0]: %d cikket tartalmazó hírcsatorna
hu[1]: %d cikket tartalmazó hírcsatorna

en: Find
hu: Keresés

en: Find Options
hu: Keresési feltételek

en: Finished loading %s.
hu: %s betöltése befejeződött.

en: Finished loading.
hu: A betöltés befejeződött.

en: Flash Message Settings
hu: Frissülő üzenetek beállításai

en: Flat review
hu: Egyszerű áttekintés

en: Flat review contents
hu: Az egyszerű áttekintés tartalma

en: Flat review restricted to the current object
hu: Az  egyszerű áttekintés az aktuális objektumra korlátozva

en: Flat review unrestricted
hu: Az egyszerű áttekintés korlátlan

en: Focus mode
hu: Fókuszmód bekapcsolva

en: Focus mode is sticky.
hu: Rögzített fókuszmód bekapcsolva.

en: Force use of option
hu: Kapcsoló használatának kikényszerítése

en: France French Grade 1
hu: Francia

en: France French Grade 2
hu: Francia

en: Freeze
hu: Fagyasztás

en: General
hu: Általános

en: German Grade 0
hu: Német 1

en: German Grade 1
hu: Német 2

en: German Grade 2
hu: Német 3

en: Global Voice Settings
hu: Globális hangbeállítások

en: Go down one cell
hu: Ugrás egy cellát lefelé.

en: Go left one cell
hu: Ugrás egy cellát balra.

en: Go right one cell
hu: Ugrás egy cellát jobbra.

en: Go to bookmark
hu: Ugrás a könyvjelzőhöz.

en: Go to end of container
hu: Ugrás az elemblokk végére.

en: Go to next blockquote
hu: Ugrás a következő idézetblokkra.

en: Go to next bookmark location
hu: Ugrás a következő könyvjelzőhöz.

en: Go to next button
hu: Ugrás a következő gombra.

en: Go to next character
hu: Ugrás a következő karakterre.

en: Go to next check box
hu: Ugrás a következő jelölőnégyzetre.

en: Go to next clickable
hu: Ugrás a következő kattintható elemre.

en: Go to next combo box
hu: Ugrás a következő kombinált listamezőre.

en: Go to next entry
hu: Ugrás a következő szerkesztőmezőre.

en: Go to next form field
hu: Ugrás a következő űrlapmezőre.

en: Go to next heading
hu: Ugrás a következő címsorra.

en: Go to next heading at level %d
hu: Ugrás a következő %d. szintű címsorra.

en: Go to next image
hu: Ugrás a következő képre.

en: Go to next internal frame
hu: Ugrás a következő belső keretre.

en: Go to next landmark
hu: Ugrás a következő jelölőre.

en: Go to next large object
hu: Ugrás a következő nagy objektumra.

en: Go to next line
hu: Ugrás a következő sorra.

en: Go to next link
hu: Ugrás a következő hivatkozásra.

en: Go to next list
hu: Ugrás a következő listára.

en: Go to next list item
hu: Ugrás a következő listaelemre.

en: Go to next live region
hu: Ugrás a következő élő régióra.

en: Go to next paragraph
hu: Ugrás a következő bekezdésre.

en: Go to next radio button
hu: Ugrás a következő választógombra.

en: Go to next separator
hu: Ugrás a következő elválasztóra.

en: Go to next table
hu: Ugrás a következő táblázatra.

en: Go to next unvisited link
hu: Ugrás a következő nem látogatott hivatkozásra.

en: Go to next visited link
hu: Ugrás a következő meglátogatott hivatkozásra.

en: Go to next word
hu: Ugrás a következő szóra.

en: Go to previous blockquote
hu: Ugrás az előző idézetblokkra.

en: Go to previous bookmark location
hu: Ugrás az előző könyvjelzőhöz.

en: Go to previous button
hu: Ugrás az előző gombra.

en: Go to previous character
hu: Ugrás az előző karakterre.

en: Go to previous check box
hu: Ugrás az előző jelölőnégyzetre.

en: Go to previous clickable
hu: Ugrás az előző kattintható elemre.

en: Go to previous combo box
hu: Ugrás az előző kombinált listamezőre.

en: Go to previous entry
hu: Ugrás az előző szerkesztőmezőre.

en: Go to previous form field
hu: Ugrás az előző űrlapmezőre.

en: Go to previous heading
hu: Ugrás az előző címsorra.

en: Go to previous heading at level %d
hu: Ugrás az előző %d. szintű címsorra.

en: Go to previous image
hu: Ugrás az előző képre.

en: Go to previous internal frame
hu: Ugrás az előző belső keretre.

en: Go to previous landmark
hu: Ugrás az előző jelölőre.

en: Go to previous large object
hu: Ugrás az előző nagy objektumra.

en: Go to previous line
hu: Ugrás az előző sorra.

en: Go to previous link
hu: Ugrás az előző hivatkozásra.

en: Go to previous list
hu: Ugrás az előző listára.

en: Go to previous list item
hu: Ugrás az előző listaelemre.

en: Go to previous live region
hu: Ugrás az előző élő régióra.

en: Go to previous paragraph
hu: Ugrás az előző bekezdésre.

en: Go to previous radio button
hu: Ugrás az előző választógombra.

en: Go to previous separator
hu: Ugrás az előző elválasztóra.

en: Go to previous table
hu: Ugrás az előző táblázatra.

en: Go to previous unvisited link
hu: Ugrás az előző nem látogatott hivatkozásra.

en: Go to previous visited link
hu: Ugrás az előző meglátogatott hivatkozásra.

en: Go to previous word
hu: Ugrás az előző szóra.

en: Go to start of container
hu: Ugrás az elemblokk elejére.

en: Go to the beginning of the line
hu: A sor elejére ugrás a dokumentumban.

en: Go to the bottom of the file
hu: Ugrás a fájl végére.

en: Go to the end of the line
hu: A sor végére ugrás a dokumentumban.

en: Go to the first cell in a table
hu: Ugrás a táblázat első cellájára.

en: Go to the first child of the object with navigator focus.
hu: Ugrás az objektum első gyermekére a navigátor fókuszával.

en: Go to the last cell in a table
hu: Ugrás a táblázat utolsó cellájára.

en: Go to the last live region which made an announcement
hu: Ugrás az utolsó élő régióra, amely információt közölt.

en: Go to the next object
hu: Ugrás a következő objektumra.

en: Go to the next sibling of the object with navigator focus.
hu: Ugrás az objektum következő testvérobjektumára a navigátor fókuszával.

en: Go to the parent of the object with navigator focus.
hu: Ugrás az objektum szülőjére a navigátor fókuszával.

en: Go to the previous object
hu: Ugrás az előző objektumra.

en: Go to the previous sibling of the object with navigator focus.
hu: Ugrás az objektum következő testvérobjektumára a navigátor fókuszával.

en: Go to the top of the file
hu: Ugrás a fájl elejére.

en: Go up one cell
hu: Ugrás egy cellát felfelé.

en: Greek Grade 1
hu: Görög 1

en: Hindi Grade 1
hu: Hindu

en: Hungarian 8 dot computer
hu: Magyar (számítógépes)

en: Hungarian Grade 1
hu: Magyar (irodalmi)

en: Hungarian Grade 2
hu: Magyar (rövid írás)

en: Hyperlink
hu: Hiperlink

en: Hyperlink Indicator
hu: Hivatkozásjelző

en: I ACUTE
hu: Í

en: I CIRCUMFLEX
hu: I kúpos ékezettel

en: I GRAVE
hu: I tompa ékezettel

en: I UMLAUT
hu: umlautos I

en: Icon panel
hu: Ikonpanel

en: Increase the speech pitch
hu: Növeli a beszéd hangmagasságát.

en: Increase the speech rate
hu: Növeli a beszéd sebességét.

en: Increase the speech volume
hu: Növeli a beszéd hangerejét.

en: Insert
hu: inzert

en: Italian Grade 1
hu: Olasz

en: Key Binding
hu: Billentyűtársítás

en: Key Bindings
hu: Billentyűtársítások

en: Key binding deleted. Press enter to confirm.
hu: A billentyűtársítás törölve. A megerősítéshez nyomja meg az Entert.

en: Key captured: %s. Press enter to confirm.
hu: Billentyűütés: %s. A megerősítéshez nyomja meg az Entert.

en: Keyboard Layout
hu: Billentyűzetkiosztás

en: LEVEL %d
hu: %d. SZINT

en: Last row deleted.
hu: Az utolsó sor törölve.

en: Latvian Grade 1
hu: Litván 1

en: Layout mode.
hu: Elrendezés mód.

en: Learn mode.  Press escape to exit.
hu: Tanulómód. Kilépéshez nyomja meg az Esc billentyűt.

en: Leaving %d blockquote. | Leaving %d blockquotes.
hu[0]: %d idézetblokk vége.
hu[1]: %d idézetblokk vége.

en: Leaving %d list. | Leaving %d lists.
hu[0]: %d lista vége.
hu[1]: %d lista vége.

en: Leaving flat review.
hu: Kilépés az egyszerű áttekintés módból.

en: Line
hu: Sor

en: Line Down
hu: Sor le

en: Line Left
hu: Sor balra

en: Line Right
hu: Sor jobbra

en: Line Up
hu: Sor fel

en: List of unknown size
hu: Ismeretlen elemszámú lista

en: List with %d item | List with %d items
hu[0]: %d elemű lista
hu[1]: %d elemű lista

en: Live region support is off
hu: Az élő régiók támogatása kikapcsolva

en: Live regions monitoring off
hu: Az élő régiók figyelése kikapcsolva

en: Live regions monitoring on
hu: Az élő régiók figyelése bekapcsolva

en: Load profile
hu: Profil betöltése

en: Load user profile
hu: Felhasználói profil betöltése

en: Loading.  Please wait.
hu: Betöltés, kis türelmet.

en: M_ost
hu: _Legtöbb

en: Mark in braille
hu: Braille kijelzés

en: Mark the beginning of a text selection
hu: Kijelöli a kijelölés kezdetét.

en: Mark the end of a text selection
hu: Kijelöli a kijelölés végét.

en: Match _entire word only
hu: Csak _teljes szóra

en: Message from chat room %s
hu: Üzenet ezen csevegőszobából: %s

en: Messages are _detailed
hu: _Részletes üzenetek engedélyezése

en: Messages are _persistent
hu: Üzenetek _megtartása

en: Minimum length of matched text:
hu: A keresett szöveg minimális hossza:

en: Misspelled word: %s
hu: Elgépelt szó: %s

en: Monitor live regions
hu: élő régiók megjelenítése.

en: Mouse
hu: Egér

en: Mouse over object not found.
hu: A felbukkanó objektum nem található.

en: Mouse review
hu: Áttekintés egérrel

en: Mouse review disabled.
hu: Az áttekintés egérrel mód letiltva.

en: Mouse review enabled.
hu: Az áttekintés egérrel mód engedélyezve.

en: Move _down one
hu: Eggyel _lejjebb

en: Move _up one
hu: Eggyel _feljebb

en: Move flat review to the beginning of the next line
hu: Az egyszerű áttekintést a következő sor elejére mozgatja.

en: Move flat review to the beginning of the previous line
hu: Az egyszerű áttekintést az előző sor elejére mozgatja.

en: Move flat review to the bottom left
hu: Az egyszerű áttekintést a bal alsó sarokba mozgatja.

en: Move flat review to the end of the line
hu: Az egyszerű áttekintést a sor végére mozgatja.

en: Move flat review to the end position
hu: Az egyszerű áttekintést a záró pozícióra mozgatja.

en: Move flat review to the home position
hu: Az egyszerű áttekintést a kezdő pozícióra mozgatja.

en: Move flat review to the next character
hu: Az egyszerű áttekintést a következő karakterre mozgatja.

en: Move flat review to the next item or word
hu: Az egyszerű áttekintést a következő elemre vagy szóra mozgatja.

en: Move flat review to the previous character
hu: Az egyszerű áttekintést az előző karakterre mozgatja.

en: Move flat review to the previous item or word
hu: Az egyszerű áttekintést az előző szóra vagy elemre mozgatja.

en: Move flat review to the word above the current word
hu: Az egyszerű áttekintést a jelenlegi szó fölötti szóra mozgatja.

en: Move flat review to the word below the current word
hu: Az egyszerű áttekintést a jelenlegi szó alatti szóra mozgatja.

en: Move focus into and away from the current mouse over
hu: A fókuszt az egérmutatónál felbukkanó objektumra, vagy arról elmozgatja.

en: Move to _bottom
hu: Az aljá_ra

en: Move to _top
hu: A _tetejére

en: N TILDE
hu: N hullámjellel

en: NAME
hu: NÉV

en: Nesting level %d
hu: %d. fa szint

en: Netherlands Dutch Grade 1
hu: Holland 1

en: New chat tab %s
hu: Új csevegőlap: %s

en: New item has been added
hu: Az új elem hozzáadva.

en: No actions found on: %s
hu: Nem találhatók műveletek a következőn: %s

en: No application has focus.
hu: Nincs kijelölt alkalmazás.

en: No bookmarks found.
hu: Nem találhatók könyvjelzők.

en: No children.
hu: Nincs gyermek objektum.

en: No files found.
hu: Nem találhatók fájlok.

en: No focus
hu: Nincs fókusz

en: No landmark found.
hu: Nincs több jelölő.

en: No more blockquotes.
hu: Nincs több idézetblokk.

en: No more buttons.
hu: Nincs több gomb.

en: No more check boxes.
hu: Nincs több jelölőnégyzet.

en: No more clickables.
hu: Nincs több kattintható elem.

en: No more combo boxes.
hu: Nincs több kombinált listamező.

en: No more entries.
hu: Nincs több szerkesztőmező.

en: No more form fields.
hu: Nincs több űrlapmező.

en: No more headings at level %d.
hu: Nincs több %d. szintű címsor.

en: No more headings.
hu: Nincs több címsor.

en: No more images.
hu: Nincs több kép.

en: No more internal frames.
hu: Nincs több belső keret.

en: No more large objects.
hu: Nincs több nagy objektum.

en: No more links.
hu: Nincs több hivatkozás.

en: No more list items.
hu: Nincs több listaelem.

en: No more lists.
hu: Nincs több lista.

en: No more live regions.
hu: Nincs több élő régió.

en: No more paragraphs.
hu: Nincs több bekezdés.

en: No more radio buttons.
hu: Nincs több választógomb.

en: No more separators.
hu: Nincs több elválasztó.

en: No more tables.
hu: Nincs több táblázat.

en: No more unvisited links.
hu: Nincs több nem látogatott hivatkozás.

en: No more visited links.
hu: Nincs több látogatott hivatkozás.

en: No next.
hu: Nincs következő objektum.

en: No notification messages
hu: Nincsenek értesítések

en: No parent.
hu: Nincs szülő objektum.

en: No previous.
hu: Nincs korábbi objektum.

en: No profiles found.
hu: Nem találhatók profilok.

en: No selected text.
hu: Nincs kijelölt szöveg.

en: Non-uniform
hu: Nem egységes

en: Norwegian Grade 0
hu: Norvég 1

en: Norwegian Grade 1
hu: Norvég 2

en: Norwegian Grade 2
hu: Norvég 3

en: Norwegian Grade 3
hu: Norvég 4

en: Not in a container.
hu: Nem egy elemblokkon áll.

en: Not in a dialog
hu: Nem egy párbeszédablakban van

en: Not in a table.
hu: Itt nincs táblázat.

en: Not on a link.
hu: Nem egy hivatkozáson áll.

en: Not using flat review.
hu: Az egyszerű áttekintés nem használható.

en: Notification
hu: Értesítés

en: Notification presenter
hu: Értesítés megjelenítő

en: O ACUTE
hu: Ó

en: O CIRCUMFLEX
hu: O kúpos ékezettel

en: O GRAVE
hu: O tompa ékezettel

en: O STROKE
hu: áthúzott O

en: O TILDE
hu: O hullámjellel

en: O UMLAUT
hu: Ö

en: OPTION
hu: KAPCSOLÓ

en: Object details
hu: Objektum részletei

en: Object mode.
hu: Objektum mód.

en: Object navigation
hu: Objektum navigáció

en: Onl_y speak changed lines during find
hu: _Csak a megváltozott sorok felolvasása a keresés során

en: Only speak displayed text
hu: Csak a képernyőn megjelenő szöveg kimondása

en: Open the Find dialog
hu: A keresés párbeszédablak megnyitása.

[ctx: OptionGroup]
en: Spell Check
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Optional arguments
hu: Opcionális kapcsolók

en: Options:
hu: Keresési feltételek

en: Orca Screen Reader
hu: Orka képernyőolvasó

en: Page Navigation
hu: Oldalnavigáció

en: Page has %s.
hu: A lap tartalma %s

en: Pan the braille display to the left
hu: A braille képernyőt balra görgeti.

en: Pan the braille display to the right
hu: A braille képernyőt jobbra görgeti.

en: Pass the next command on to the current application
hu: A következő billentyűparancs átadása az aktuális alkalmazásnak.

en: Pasted contents from clipboard.
hu: A tartalom beillesztve a vágólapról.

en: Perform left click on current flat review item
hu: Bal kattintást végez azon az elemen, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Perform right click on current flat review item
hu: Jobb kattintást végez azon az elemen, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Perform the basic Where Am I operation
hu: Végrehajtja a hol vagyok műveletet.

en: Perform the detailed Where Am I operation
hu: Végrehajtja a hol vagyok műveletet, de részletesebb információt kapunk.

en: Phonetically speak the current flat review character
hu: Fonetikusan lebetűzi az aktuális karaktert, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Phonetically spell the current flat review item or word
hu: Fonetikusan lebetűzi azt az elemet vagy szót, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Phonetically spell the current flat review line
hu: Fonetikusan lebetűzi az aktuális sort, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Pi_tch:
hu: Hangmaga_sság:

en: Pointer moved to object.
hu: A mutató átirányítva az aktuális elemre.

en: Polish Grade 1
hu: Lengyel

en: Portuguese Grade 1
hu: Portugál

en: Present Unless
hu: Csak ha nem

en: Present _context of error
hu: A hiba szöveg_környezetének felolvasása

en: Present current date
hu: Kimondja vagy Braille kijelzőre írja az aktuális dátumot.

en: Present current time
hu: Kimondja vagy Braille kijelzőre írja az aktuális időt.

en: Present last notification message
hu: Utolsó értesítés megjelenítése.

en: Present next notification message
hu: A következő értesítés megjelenítése.

en: Present notification messages list
hu: Értesítések listájának megjelenítése

en: Present previous notification message
hu: Előző értesítés megjelenítése.

en: Present size and location of current object
hu: Kimondja vagy Braille kijelzőre írja a jelenlegi objektum méretét és helyét.

en: Present the contents of the input line
hu: Megjeleníti a beviteli sor tartalmát.

en: Present the default button
hu: Kimondja és megjeleníti a Braille-kijelzőn az alapértelmezett gombot

en: Present the status bar
hu: Kimondja és megjeleníti a Braille-kijelzőn az állapotsort.

en: Present the title bar
hu: Kimondja és megjeleníti a Braille-kijelzőn a címsort.

en: Press alt+f6 to give focus to child windows.
hu: Az ablakok közötti váltáshoz használja az Alt+F6 billentyűkombinációt.

en: Press space to expand, and use up and down to select an item.
hu: A legördítéshez használja a szóköz, az elemeken való navigáláshoz a fel- és le nyíl billentyűket.

en: Press space to toggle.
hu: Az állapot megváltoztatásához nyomja meg a szóköz billentyűt.

en: Prevent use of option
hu: A kapcsoló használatának megakadályozása

en: Print the known running applications
hu: Az ismert futó alkalmazások kiírása

en: Process a cursor routing key
hu: Feldolgozza a kurzorirányító billentyűhöz társított eseményt.

en: Profile %s already exists.
    Continue updating the existing profile with these new changes?
hu: A(z) %s profil már létezik.
    Az új változtatásokkal folytatja a létező profil frissítését?

en: Profile could not be loaded: %s
hu: A következő profil nem tölthető be: %s

en: Profile set to %s.
hu: A profil beállítva a következőre: %s.

en: Profiles
hu: Profilok

en: Progress Bar Updates
hu: Folyamatjelző frissítési beállításai

en: Progress bar %d.
hu: folyamatjelző: %d.

[ctx: ProgressBar]
en: All
hu: Mindent

[ctx: ProgressBar]
en: Application
hu: Alkalmazás

[ctx: ProgressBar]
en: Frequency (secs):
hu: Gyakoriság másodpercben:

[ctx: ProgressBar]
en: Window
hu: Ablak

en: Pronunciation
hu: Kiejtés

en: Pronunciation Dictionary
hu: Kiejtési szótár

en: Provide chat room specific _message histories
hu: A csevegőszoba ü_zenetelőzményeinek megjelenítése

en: Provide chat room specific message histories.
hu: A csevegőszoba üzenetelőzményeinek megjelenítése.

en: Punctuation Level
hu: Központozás szintje

en: Punctuation level set to all.
hu: A központozási szint mindre állítva.

en: Punctuation level set to most.
hu: A központozási szint legtöbbre állítva.

en: Punctuation level set to none.
hu: A központozási szint nincsre állítva.

en: Punctuation level set to some.
hu: A központozási szint néhányra állítva.

en: Quit the screen reader
hu: Kilépés a képernyőolvasóból.

en: Read the attributes associated with the current text character
hu: Felolvassa a jelenlegi szöveges karakterhez társított attribútumokat.

en: Remove user profile
hu: Felhasználói profil eltávolítása

en: Replace a currently running instance of this screen reader
hu: Lecseréli a képernyőolvasó jelenleg futó példányát

en: Replacement String
hu: Helyettesítő szó

en: Report bugs to orca-list@gnome.org.
hu: A hibákat az orca-list@gnome.org levelezőlistán jelezheti.

en: Return to object with keyboard focus
hu: Visszaadja a billentyűzetfókusszal rendelkező objektumot.

en: Review live region announcement
hu: Élő régió áttekintése

en: Route the pointer to the current item
hu: A mutató átirányítása az aktuális elemhez.

en: Row %(row)d, column %(column)d.
hu: %(row)d. sor, %(column)d. oszlop

en: Row %s selected
hu: %s sor kijelölve

en: Row %s unselected
hu: %s sor nincs kijelölve

en: Row deleted.
hu: A sor törölve.

en: Row inserted at the end of the table.
hu: A sor beszúrva a táblázat végére.

en: Row inserted.
hu: A sor beszúrva.

en: Rows %s through %s selected
hu: %s sortól %s sorig kijelölve

en: Rows %s through %s unselected
hu: %s sortól %s sorig nincs kijelölve

en: Rows reordered
hu: A táblázat sorai újrarendezve

en: S_peak colors as names
hu: A színek kimondása szín_nevekkel

en: Save Profile As
hu: Profil mentése másként

en: Save Profile As Conflict
hu: Menti az ütköző profilt?

en: Save _As
hu: Mentés máskén_t

en: Save bookmarks
hu: Könyvjelzők mentése.

en: Say All
hu: Felolvasási beállítások

en: Say All B_y:
hu: _Kimondás:

en: Screen Reader Find Dialog
hu: Képernyőolvasó keresés párbeszédablaka

en: Screen Reader Preferences
hu: A képernyőolvasó beállításai

en: Screen Reader Preferences for %s
hu: A képernyőolvasó beállításai a(z) %s alkalmazáshoz

en: Screen Reader _Modifier Key(s):
hu: Képernyőolvasó _módosítóbillentyűk:

en: Screen reader off.
hu: A képernyőolvasó kikapcsolva.

en: Screen reader on.
hu: A képernyőolvasó bekapcsolva.

en: Screen reader settings reloaded.
hu: A képernyőolvasó beállításainak újratöltése megtörtént.

en: Screen reader version %s.
hu: A képernyőolvasó verziószáma %s.

en: Search _backwards
hu: Keresés _visszafelé

en: Search complete.
hu: A keresés befejeződött.

en: Search direction:
hu: Keresés iránya:

en: Search for the next instance of a string
hu: A karakterlánc következő előfordulását keresi.

en: Search for the previous instance of a string
hu: A karakterlánc előző előfordulását keresi.

en: Search for:
hu: Keresés erre:

en: Searching.
hu: Keresés.

en: Selected text is: %s
hu: A kijelölt szöveg: %s

en: Selection Indicator
hu: Kiválasztásjelző

en: Selection deleted.
hu: A kijelölt tartalom törölve.

en: Selection restored.
hu: A kijelölt tartalom visszaállítva.

en: Send debug output to debug-YYYY-MM-DD-HH:MM:SS.out
hu: A hibakövetési információk mentése a debug-ÉÉÉÉ-HH-NN-OO:PP:MM.out fájlba

en: Send debug output to the specified file
hu: A hibakövetési információk mentése a megadott fájlba

en: Sentence
hu: Mondat

en: Set default live region politeness level to off
hu: Az élő régió alapértelmezett udvariassági szintjének beállítása kikapcsoltra.

en: Set the column to use as dynamic row headers
hu: Beállítja a dinamikus sorfejlécekként használandó oszlopot a táblázat celláinak felolvasásakor.

en: Set the row to use as dynamic column headers
hu: Beállítja a dinamikus oszlopfejlécekként használandó sort a táblázat celláinak felolvasásakor.

en: Set up user preferences (GUI version)
hu: Felhasználói beállítások (grafikus változat)

en: Set up user preferences (text version)
hu: Felhasználói beállítások (szöveges változat)

en: Show actions menu
hu: Műveletek menü megjelenítése

en: Show flat review contents
hu: Az egyszerű áttekintés tartalmának megjelenítése

en: Show this help message and exit
hu: Megjeleníti a súgóképernyőt, majd kilép.

en: Simplified navigation disabled.
hu: Az egyszerűsített navigációs mód letiltva.

en: Simplified navigation enabled.
hu: Az egyszerűsített navigációs mód engedélyezve.

en: Six Dots
hu: Hat pontos

en: Size: %d, %d. Location: %d, %d.
hu: Méret: %d, %d. Hely: %d, %d.

en: Skip _blank cells
hu: Üres _cellák kihagyása

en: So_me
hu: Né_hány

en: Spanish Grade 1
hu: Spanyol

en: Spea_k object mnemonics
hu: Gy_orsbillentyűk felolvasása

en: Speak
hu: Felolvasás

en: Speak _cell
hu: _Cella felolvasása

en: Speak _cell coordinates
hu: Cella_koordináták felolvasása

en: Speak _description
hu: _Leírás felolvasása

en: Speak _indentation and justification
hu: Be_húzás és igazítás felolvasása

en: Speak _misspelled-word indicator
hu: A _hibásan írt szó jelzés felolvasása

en: Speak _multiple cell spans
hu: Cella _kiterjedésének felolvasása

en: Speak _none
hu: Felolvasás _némítása

en: Speak _numbers as digits
hu: _Számok kimondása számjegyenként

en: Speak and braille a previous chat room message
hu: Az előző csevegő csatorna üzenetének kimondása és braille kiírása.

en: Speak blank lines
hu: Üres sorok felolvasása

en: Speak cell
hu: Cella felolvasása

en: Speak child p_osition
hu: P_ozícióadatok kimondásának engedélyezése

en: Speak entire document
hu: Felolvassa az egész dokumentumot.

en: Speak entire window using flat review
hu: Felolvassa a teljes ablakot az egyszerű áttekintés használatával.

en: Speak full row in _GUI tables
hu: A teljes sor kimondása a _grafikus táblázatokban

en: Speak full row in _document tables
hu: A teljes sor kimondása a _dokumentum táblázatokban

en: Speak full row in sp_readsheets
hu: A teljes sor kimondása a _táblázatkezelőkben

en: Speak link details
hu: Kimondja a hivatkozás részleteit.

en: Speak messages from
hu: Üzenetek kimondása

en: Speak multicase strings as wor_ds
hu: Több NagyBetűt tartalmazó kifejezések _szavankénti felolvasása

en: Speak numbers as digits.
hu: Számok kimondása számjegyenként.

en: Speak numbers as words.
hu: Számok kimondása a hagyományos alakban.

en: Speak object under mo_use
hu: Az e_gér alatti objektum felolvasása

en: Speak results during _find
hu: _Keresés eredményének felolvasása

en: Speak row
hu: Sor felolvasása

en: Speak spreadsheet cell coordinates
hu: Munkafüzet cellakoordinátáinak felolvasása

en: Speak the current flat review character
hu: Kimondja azt a karaktert, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Speak the current flat review item or word
hu: Kimondja azt az elemet vagy szót, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Speak the current flat review line
hu: Kimondja azt a sort, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Speak the current flat review object
hu: Kimondja azt az objektumot, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Speak the current selection
hu: Kimondja a jelenleg kijelölt objektumot.

en: Speak tutorial messages
hu: Oktatói üzenetek kimondásának engedélyezése

en: Speak unicode value of the current flat review character
hu: Kimondja annak a karakternek az unicode kódját, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Speaking of indentation and justification disabled.
hu: Behúzás és igazítás felolvasása letiltva.

en: Speaking of indentation and justification enabled.
hu: Behúzás és igazítás felolvasása engedélyezve.

en: Speech
hu: Beszéd

[ctx: Speech]
en: Verbosity level: brief
hu: Részletességi szint: tömör

[ctx: Speech]
en: Verbosity level: verbose
hu: Részletességi szint: részletes

en: Speech _system:
hu: Beszé_drendszer:

en: Speech and verbosity
hu: Beszéd és bőbeszédűség

en: Speech disabled.
hu: Beszéd letiltva.

en: Speech enabled.
hu: Beszéd engedélyezve.

en: Speech is unavailable.
hu: A beszéd nem érhető el.

en: Speech synthesi_zer:
hu: Beszédszintetizát_or:

en: Spell _error
hu: A _hibás szó betűzése

en: Spell _suggestion
hu: _Javítási javaslat betűzése

en: Spell the current flat review item or word
hu: Lebetűzi azt az elemet vagy szót, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Spell the current flat review line
hu: Lebetűzi az aktuális sort, ahol az egyszerű áttekintés áll.

en: Spoken Context
hu: Kimondott szövegkörnyezet

en: Start from:
hu: Kezdés:

en: Start-up Profile:
hu: Kezdeti profil:

en: Status bar not found
hu: Nem található állapotsor

en: Structural navigation keys off.
hu: Strukturált navigációs billentyűk kikapcsolva.

en: Structural navigation keys on.
hu: Strukturált navigációs billentyűk engedélyezve.

en: Super
hu: Startgomb

en: Swedish Grade 1
hu: Svéd

en: Switch between browse mode and focus mode
hu: Váltás a fókuszmód és a böngészőmód között.

en: Switch between native and screen-reader caret navigation
hu: Váltás a beépített vagy a képernyőolvasó mutatónavigációja között.

en: System
hu: Rendszer

en: TREE LEVEL %d
hu: %d. FA SZINT

en: Table Navigation
hu: Táblázatnavigáció

en: Text Attributes
hu: Szövegattribútumok

en: Text attributes
hu: Szövegattribútumok

en: Text unselected.
hu: Nincs kijelölve

en: The application is controlling the caret.
hu: Az alkalmazás vezérli a mutatót.

en: The following are not valid:
hu: A következő argumentumok érvénytelenek:

en: The key entered is already bound to %s
hu: A megadott billentyű már ehhez van kötve: %s

en: The keybinding has been removed.
hu: A billentyűtársítás törölve.

en: The new key is: %s
hu: Az új billentyű: %s

en: The screen reader is controlling the caret.
hu: A képernyőolvasó vezérli a mutatót.

en: Time and Date
hu: Idő és dátum

en: To activate press return.
hu: Aktiválásához nyomja meg az enter billentyűt.

en: To activate press space.
hu: Aktiválásához nyomja meg a szóköz billentyűt.

en: To collapse, press shift plus left.
hu: A fanézet összecsukásához használja a Shift+bal nyíl billentyűkombinációt.

en: To decrease press left arrow, to increase press right arrow. To go to minimum press home, and for maximum press end.
hu: Az érték csökkentéséhez használja a balra nyíl, növeléséhez a jobbra nyíl billentyűt. A legkisebb értékre ugráshoz használja a Home, a legnagyobb értékre ugráshoz pedig az End billentyűt.

en: To enable focus mode press %s.
hu: A fókuszmód bekapcsolásához nyomja meg a(z) %s billentyűkombinációt.

en: To enter sub menu, press right arrow.
hu: Az almenü megnyitásához használja a jobbra nyíl billentyűt.

en: To expand, press shift plus right.
hu: A fanézet kiterjesztéséhez használja a Shift+jobbra nyíl billentyűkombinációt.

en: To get to the system menus press the alt+f1 key.
hu: A rendszermenük eléréséhez nyomja meg az Alt+F1 billentyűkombinációt.

en: To move to items, use either the arrow keys or type ahead searching.
hu: Az elemeken való navigáláshoz használja a nyíl billentyűket, vagy írjon be néhány karaktert a kereséshez.

en: To navigate, press left or right arrow. To move through items press up or down arrow.
hu: A főmenük között a balra- és jobbra nyíl billentyűk segítségével léptethet. A menüelemeken való navigációhoz használja a fel- és le nyíl billentyűket.

en: Toggle layout mode
hu: Be- vagy kikapcsolja az elrendezés módot.

en: Toggle mouse review mode
hu: Be- vagy kikapcsolja az áttekintés egérrel módot.

en: Toggle restricting flat review to the current object
hu: Be- vagy kikapcsolja az egyszerű áttekintés korlátozását

en: Toggle simplified object navigation.
hu: Be- vagy kikapcsolja az egyszerűsített objektum navigációs módot.

en: Toggle speech verbosity level
hu: Átváltja a beszéd részletességi szintjét.

en: Toggle structural navigation keys
hu: Be- vagy kikapcsolja a strukturált navigációs billentyűket.

en: Toggle the silencing of speech
hu: Átváltja a beszéd némítását.

en: Toggle the speaking of indentation and justification
hu: Be- vagy kikapcsolja a behúzás és igazítás felolvasását

en: Toggle whether to read just the current table cell or the whole row
hu: Vált a jelenlegi táblázatcella és az egész sor felolvasása között.

en: Toggle whether we announce when our buddies are typing
hu: Be- vagy kikapcsolja a partnerek gépelésének bejelentését.

en: Toggle whether we prefix chat room messages with the name of the chat room
hu: A csatorna nevének a csevegőüzenetek elé szúrása be/ki.

en: Toggle whether we provide chat room specific message histories
hu: A csatorna nevének a csevegőüzenetek elé szúrása be/ki.

en: Top Left
hu: Balra fent

en: Top of column.
hu: Ez az első sor.

en: Top of window
hu: Ablak teteje

en: Turn contracted braille on and off
hu: Be- vagy kikapcsolja az irodalmi braille támogatást.

en: Type in text.
hu: Gépelje be a kért információt, vagy módosítsa a meglévőt.

en: U ACUTE
hu: Ú

en: U CIRCUMFLEX
hu: U kúpos ékezettel

en: U GRAVE
hu: U tompa ékezettel

en: U UMLAUT
hu: Ü

en: U.K. English Grade 1
hu: Angol 1

en: U.K. English Grade 2
hu: Angol 2

en: U.S. English Grade 1
hu: Amerikai angol 1

en: U.S. English Grade 2
hu: Amerikai angol 2

en: Unable to get calculator display
hu: A számológép képernyője nem érhető el

en: Unbound
hu: Nincs kiosztva

en: Uppercase
hu: Nagybetűkké

en: Usage:
hu: Használat:

en: Use Up and Down Arrow to navigate the list. Press Escape to exit.
hu: A listában való navigációhoz használja a felfelé és lefelé nyilakat, a kilépéshez pedig az Escape billentyűt.

en: Use alternate directory for user preferences
hu: Alternatív könyvtár használata a felhasználói beállításokhoz

en: Use arrow keys to change.
hu: A kijelölés módosításához használja a nyíl billentyűket.

en: Use left and right to view other tabs.
hu: A lapfülek közötti váltáshoz használja a balra- és jobbra nyíl billentyűket.

en: Use up and down to select an item.
hu: Egy elem kijelöléséhez használja a fel- és le nyíl billentyűket.

en: Use up or down arrow to select value. Or type in the desired numerical value.
hu: Az érték megadásához használja a felfelé és lefelé nyílbillentyűket, vagy gépelje be az értéket.

en: User Profile Conflict!
hu: A felhasználói profil ütközik!

en: Ver_bose
hu: Rés_zletes

en: Verbosity
hu: Részletesség

en: Version of this application
hu: Az alkalmazás verziójának kiírása

en: Vo_lume:
hu: Hange_rő:

en: Voice
hu: Hang

en: Voice Type Settings
hu: Hangtípusok beállításai

[ctx: VoiceType]
en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: VoiceType]
en: Hyperlink
hu: Hiperlink

[ctx: VoiceType]
en: System
hu: Rendszer

[ctx: VoiceType]
en: Uppercase
hu: Nagybetűk

en: Welsh Grade 1
hu: Walesi 1

en: Welsh Grade 2
hu: Walesi 2

en: Width: %d. Height: %d. %d from left. %d from top.
hu: Szélesség: %d. Magasság: %d. %d balról. %d fentről.

en: Window
hu: Ablak

en: Wrapping to bottom.
hu: Vissza a lap aljára.

en: Wrapping to top.
hu: Vissza a lap tetejére.

en: Y ACUTE
hu: Y ékezettel

en: Y UMLAUT
hu: umlautos Y

en: You already have an instance of an Orca preferences dialog open.
    Please close it before opening a new one.
hu: Egy Orka beállítások párbeszédablak már nyitva van.
    Zárja be a párbeszédablakot egy új megnyitása előtt.

en: You are about to change the active profile. If you
    have just made changes in your preferences, they will
    be dropped at profile load.
    
    Continue loading profile discarding previous changes?
hu: Arra készül, hogy megváltoztassa az aktív profilt.
    Ha változtatásokat hajtott végre az Orka beállításainál, ezek el fognak veszni az új profil betöltésekor.
    
    Folytatja a profil betöltését, elvetve a korábbi változtatásokat?

en: You are about to remove profile %s. All unsaved settings and settings saved in this profile will be lost. Do you want to continue and remove this profile and all related settings?
hu: A(z) %s felhasználói profil eltávolítására készül. Az összes el nem mentett beállítás és a profilban elmentett összes beállítás el fog veszni. Szeretné folytatni és eltávolítani ezt a profilt és az összes hozzá kapcsolódó beállítást?

en: _Abbreviated role names
hu: _Rövidített szerepnevek

en: _Activate
hu: _Aktiválás

en: _All
hu: _Mindent

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: _Braille updates
hu: Folyamatjelző frissítésének megjelenítése a _Braille-kijelzőn

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Capitalization style:
hu: _Nagybetű jelzési stílus:

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Desktop
hu: As_ztali

en: _Enable Contracted Braille
hu: I_rodalmi braille támogatás engedélyezése

en: _Enable speech
hu: Beszéd _engedélyezése

en: _Find
hu: _Keresés

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Jump to
hu: _Ugrás ide

en: _Language:
hu: Nyel_v

en: _Load
hu: _Betöltés

en: _Match case
hu: Kis- és _nagybetűk megkülönböztetése

en: _New entry
hu: Új _bejegyzés

en: _Person:
hu: Személ_y:

en: _Present summary of a page when it is first loaded
hu: Öss_zefoglaló megjelenítése egy lap első betöltésekor

en: _Present tooltips
hu: Buboréksúgók megjele_nítése

en: _Profile Name:
hu: _Profil neve:

en: _Rate:
hu: Se_besség:

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Reset
hu: _Visszaállítás

en: _Search for:
hu: _Keresés:

en: _Speak Chat Room name
hu: _Csevegőszoba nevének felolvasása

en: _Speak all
hu: _Minden felolvasása

en: _Speak updates
hu: _Folyamatjelző frissítésének kimondása

en: _System messages are detailed
hu: _Részletes rendszerüzenetek engedélyezése

en: _Time format:
hu: I_dőformátum:

en: _Top of window
hu: _Ablak teteje

en: _Voice type:
hu: _Hangtípus:

en: _Wrap around
hu: Kö_rbe

en: a : alpha, b : bravo, c : charlie, d : delta, e : echo, f : foxtrot, g : golf, h : hotel, i : india, j : juliet, k : kilo, l : lima, m : mike, n : november, o : oscar, p : papa, q : quebec, r : romeo, s : sierra, t : tango, u : uniform, v : victor, w : whiskey, x : xray, y : yankee, z : zulu
hu: a : aladár, á : ádám, b : béla, c : cecil, d : dénes, e : elemér, é : éva, f : ferenc, g : gábor, h : hugó, i : ilona, í : ilona hosszú, j : józsef, k : károly, l : lászló, m : márton, n: nándor, o : olga, ó : olga hosszú, ö : ödön, ő : ödön hosszú, ü : ürmös, ű : ürmös hosszú, p : péter, q : kvelle, r : róbert, s : sándor, t : tamás, u : ubul, ú : ubul hosszú, v : vilmos, w : dupla vilmos, x : xénia, y : ipszilon, z : zoltán

en: a acute
hu: á

en: a circumflex
hu: a kúpos ékezettel

en: a e
hu: ae ligatúra

en: a grave
hu: a tompa ékezettel

en: a ring
hu: a körrel

en: a tilde
hu: a hullámjellel

en: a umlaut
hu: umlautos a

en: acute
hu: á

en: all items selected
hu: Minden elem kijelölve

en: alrt
hu: figyelmeztetés

en: and
hu: és

en: announce when your buddies are typing.
hu: Értesítés, ha a partnerek gépelnek.

en: apostrophe
hu: aposztróf

en: app
hu: alk

en: arw
hu: nyíl

en: at
hu: kukac

en: backslash
hu: bekszles

en: backspace
hu: bekszpész

en: begin
hu: hóm

en: black diamond
hu: fekete káró

en: black square
hu: fekete négyzet

en: blank
hu: üres

en: bold
hu: félkövér

en: bookmark entered
hu: könyvjelző hozzáadása

en: bookmarks could not be saved
hu: a könyvjelzők nincsenek mentve

en: bookmarks saved
hu: könyvjelzők mentése

[ctx: braille dots]
en: _None
hu: _Nincs

en: broken bar
hu: csővezeték

en: btn
hu: gb

en: bullet
hu: listajel

en: c cedilla
hu: c cédille jellel

en: cal
hu: npt

[ctx: capitalization style]
en: Icon
hu: Hang ikon

[ctx: capitalization style]
en: None
hu: Nincs

[ctx: capitalization style]
en: Spell
hu: betűzés

[ctx: capitalization style]
en: icon
hu: hangjelzés

[ctx: capitalization style]
en: none
hu: nincs

[ctx: capitalization style]
en: spell
hu: betűzés

en: caps lock
hu: nagybetű zár

en: caret
hu: fölfelényíl

en: cbo
hu: klm

en: cedilla
hu: cédille

[ctx: cell]
en: %s selected
hu: %s kijelölve

[ctx: cell]
en: %s through %s selected
hu: %s oszloptól %s sorig kijelölve

[ctx: cell]
en: %s through %s unselected
hu: %s oszloptól %s sorig nincs kijelölve

[ctx: cell]
en: %s unselected
hu: %s nincs kijelölve

en: cents
hu: cent

en: check mark
hu: pipa

[ctx: checkbox]
en: checked
hu: bejelölve

[ctx: checkbox]
en: not checked
hu: nincs bejelölve

[ctx: checkbox]
en: partially checked
hu: részben bejelölve

en: chk
hu: jn

en: circumflex
hu: a kúpos ékezettel

en: clickable
hu: Kattintható elem

[ctx: clipboard]
en: copied
hu: másolás

[ctx: clipboard]
en: cut
hu: kivágás

[ctx: clipboard]
en: pasted
hu: beillesztés

en: cll
hu: cella

en: clrchsr
hu: szvl

en: cnv
hu: vsz

en: colhdr
hu: ofl

en: collapsed
hu: összecsukott

en: colon
hu: kettőspont

[ctx: color name]
en: alice blue
hu: Alízkék

[ctx: color name]
en: antique white
hu: antik fehér

[ctx: color name]
en: aquamarine
hu: akvamarin

[ctx: color name]
en: azure
hu: azúrkék

[ctx: color name]
en: beige
hu: bézs

[ctx: color name]
en: bisque
hu: krémszín

[ctx: color name]
en: black
hu: fekete

[ctx: color name]
en: blanched almond
hu: mandulazöld

[ctx: color name]
en: blue
hu: kék

[ctx: color name]
en: blue violet
hu: violakék

[ctx: color name]
en: brown
hu: barna

[ctx: color name]
en: cadet blue
hu: kadétkék

[ctx: color name]
en: chartreuse
hu: halványsárga

[ctx: color name]
en: chocolate
hu: csokoládé

[ctx: color name]
en: coral
hu: korallpiros

[ctx: color name]
en: cornflower blue
hu: búzavirágkék

[ctx: color name]
en: crimson
hu: kárminvörös

[ctx: color name]
en: cyan
hu: ciánkék

[ctx: color name]
en: dark blue
hu: sötétkék

[ctx: color name]
en: dark cyan
hu: sötétcián

[ctx: color name]
en: dark goldenrod
hu: sötét aranyrúd

[ctx: color name]
en: dark gray
hu: sötétszürke

[ctx: color name]
en: dark green
hu: sötétzöld

[ctx: color name]
en: dark khaki
hu: sötét keki

[ctx: color name]
en: dark magenta
hu: sötét magenta

[ctx: color name]
en: dark olive green
hu: sötét olívazöld

[ctx: color name]
en: dark orange
hu: sötét narancs

[ctx: color name]
en: dark orchid
hu: sötét orchidea

[ctx: color name]
en: dark red
hu: sötétvörös

[ctx: color name]
en: dark salmon
hu: sötét lazac

[ctx: color name]
en: dark sea green
hu: sötét tengerzöld

[ctx: color name]
en: dark slate blue
hu: sötét palakék

[ctx: color name]
en: dark slate gray
hu: sötét palaszürke

[ctx: color name]
en: dark turquoise
hu: sötét türkiz

[ctx: color name]
en: dark violet
hu: sötét viola

[ctx: color name]
en: deep pink
hu: mély rózsaszín

[ctx: color name]
en: deep sky blue
hu: mély égkék

[ctx: color name]
en: dim gray
hu: halvány szürke

[ctx: color name]
en: dodger blue
hu: svindler kék

[ctx: color name]
en: fire brick
hu: téglavörös

[ctx: color name]
en: floral white
hu: virágos fehér

[ctx: color name]
en: forest green
hu: erdőzöld

[ctx: color name]
en: fuchsia
hu: fukszia

[ctx: color name]
en: ghost white
hu: szellem fehér

[ctx: color name]
en: gold
hu: arany

[ctx: color name]
en: goldenrod
hu: aranyrúd

[ctx: color name]
en: gray
hu: szürke

[ctx: color name]
en: green
hu: zöld

[ctx: color name]
en: green yellow
hu: sárgászöld

[ctx: color name]
en: honeydew
hu: mézharmat

[ctx: color name]
en: hot pink
hu: forró rózsaszín

[ctx: color name]
en: indian red
hu: indiai vörös

[ctx: color name]
en: indigo
hu: indigó

[ctx: color name]
en: ivory
hu: elefántcsont

[ctx: color name]
en: khaki
hu: keki

[ctx: color name]
en: lavender
hu: levendulakék

[ctx: color name]
en: lavender blush
hu: levendula pír

[ctx: color name]
en: lawn green
hu: gyepzöld

[ctx: color name]
en: lemon chiffon
hu: citrom műselyem

[ctx: color name]
en: light blue
hu: világoskék

[ctx: color name]
en: light coral
hu: világos korall

[ctx: color name]
en: light cyan
hu: világos cián

[ctx: color name]
en: light goldenrod yellow
hu: világos aranyrúd sárga

[ctx: color name]
en: light gray
hu: világosszürke

[ctx: color name]
en: light green
hu: világoszöld

[ctx: color name]
en: light pink
hu: világos rózsaszín

[ctx: color name]
en: light salmon
hu: világos lazac

[ctx: color name]
en: light sea green
hu: világos tengerzöld

[ctx: color name]
en: light sky blue
hu: világos égkék

[ctx: color name]
en: light slate gray
hu: világos palaszürke

[ctx: color name]
en: light steel blue
hu: világos acélkék

[ctx: color name]
en: light yellow
hu: világossárga

[ctx: color name]
en: lime
hu: világoszöld

[ctx: color name]
en: lime green
hu: limezöld

[ctx: color name]
en: linen
hu: len

[ctx: color name]
en: maroon
hu: gesztenyebarna

[ctx: color name]
en: medium aquamarine
hu: közepes akvamarin

[ctx: color name]
en: medium blue
hu: közepes kék

[ctx: color name]
en: medium orchid
hu: közepes orchidea

[ctx: color name]
en: medium purple
hu: közepes lila

[ctx: color name]
en: medium sea green
hu: közepes tengerzöld

[ctx: color name]
en: medium slate blue
hu: közepes palakék

[ctx: color name]
en: medium spring green
hu: közepes tavaszi zöld

[ctx: color name]
en: medium turquoise
hu: közepes türkizkék

[ctx: color name]
en: medium violet red
hu: közepes violavörös

[ctx: color name]
en: midnight blue
hu: éjkék

[ctx: color name]
en: mint cream
hu: mentakrém

[ctx: color name]
en: misty rose
hu: rózsaszín

[ctx: color name]
en: moccasin
hu: mokaszin

[ctx: color name]
en: navajo white
hu: navajo fehér

[ctx: color name]
en: navy
hu: tengerészkék

[ctx: color name]
en: old lace
hu: régi csipke

[ctx: color name]
en: olive
hu: olíva

[ctx: color name]
en: olive drab
hu: olajbarna

[ctx: color name]
en: orange
hu: narancssárga

[ctx: color name]
en: orange red
hu: sötét narancs

[ctx: color name]
en: orchid
hu: orchidea

[ctx: color name]
en: pale goldenrod
hu: halvány arany

[ctx: color name]
en: pale green
hu: halványzöld

[ctx: color name]
en: pale turquoise
hu: halvány türkiz

[ctx: color name]
en: pale violet red
hu: halvány violavörös

[ctx: color name]
en: papaya whip
hu: papaya

[ctx: color name]
en: peach puff
hu: őszibarack

[ctx: color name]
en: pink
hu: rózsaszín

[ctx: color name]
en: plum
hu: szilva

[ctx: color name]
en: powder blue
hu: por kék

[ctx: color name]
en: purple
hu: lila

[ctx: color name]
en: red
hu: piros

[ctx: color name]
en: rosy brown
hu: rózsás barna

[ctx: color name]
en: royal blue
hu: királykék

[ctx: color name]
en: saddle brown
hu: nyeregbarna

[ctx: color name]
en: salmon
hu: lazac

[ctx: color name]
en: sandy brown
hu: homokbarna

[ctx: color name]
en: sea green
hu: tengerzöld

[ctx: color name]
en: seashell
hu: kagyló

[ctx: color name]
en: sienna
hu: vörösesbarna

[ctx: color name]
en: silver
hu: ezüst

[ctx: color name]
en: sky blue
hu: égszínkék

[ctx: color name]
en: slate blue
hu: palakék

[ctx: color name]
en: slate gray
hu: palaszürke

[ctx: color name]
en: snow
hu: hófehér

[ctx: color name]
en: spring green
hu: tavaszi zöld

[ctx: color name]
en: steel blue
hu: acélkék

[ctx: color name]
en: tan
hu: sárgásbarna

[ctx: color name]
en: teal
hu: sötét türkiz

[ctx: color name]
en: thistle
hu: bogáncs

[ctx: color name]
en: tomato
hu: paradicsom

[ctx: color name]
en: turquoise
hu: türkizkék

[ctx: color name]
en: violet
hu: viola

[ctx: color name]
en: wheat
hu: búza

[ctx: color name]
en: white
hu: fehér

[ctx: color name]
en: white smoke
hu: füstfehér

[ctx: color name]
en: yellow
hu: sárga

[ctx: color name]
en: yellow green
hu: sárgászöld

en: column %(index)d of %(total)d
hu: %(index)d. oszlop, %(total)d oszlopból.

en: column %d
hu: %d. oszlop

en: comma
hu: vessző

[ctx: command]
en: redo
hu: ismétlés

[ctx: command]
en: undo
hu: visszavonás

[ctx: content]
en: deletion end
hu: törlés vége

[ctx: content]
en: deletion start
hu: törlés kezdete

[ctx: content]
en: highlight end
hu: kiemelés vége

[ctx: content]
en: highlight start
hu: kiemelés kezdete

[ctx: content]
en: insertion end
hu: beszúrás vége

[ctx: content]
en: insertion start
hu: beszúrás kezdete

[ctx: content]
en: suggestion end
hu: javaslat vége

en: copyright
hu: copyright-jel

en: cptn
hu: feli

en: cube root of
hu: Köbgyöke

en: currency sign
hu: pénznem jel

en: dagger
hu: kereszt

en: dash
hu: mínusz

en: dat
hu: dtszm

en: degrees
hu: fok

en: delete
hu: del

en: details for %s
hu: %s részletei

en: diaeresis
hu: fok

en: different site
hu: különböző oldal

en: dip
hu: kat

en: divided by
hu: osztva

en: dlg
hu: pbp

en: document selected from cursor position
hu: a dokumentum kijelölve a kurzorpozíciótól

en: document selected to cursor position
hu: a dokumentum kijelölve a kurzorpozícióig

en: document unselected from cursor position
hu: a dokumentum kijelölése megszüntetve a kurzorpozíciótól

en: document unselected to cursor position
hu: A dokumentum nincs kijelölve a kurzorpozícióig

en: dollar
hu: dollár

en: dot
hu: pont

en: double click
hu: (Kétszer gyorsan megnyomva)

en: double dagger
hu: kettős kereszt

en: double low quote
hu: idézőjel

en: double prime
hu: dupla aposztróf

en: down
hu: le

en: draw
hu: rajz

en: e acute
hu: é

en: e circumflex
hu: e kúpos ékezettel

en: e grave
hu: e tompa ékezettel

en: e umlaut
hu: umlautos e

en: editable combo box
hu: kombinált szerkesztőmező

en: editable content
hu: szerkeszthető tartalom

en: edtbr
hu: szsv

en: emb
hu: bkmp

en: empty
hu: üres

en: en dash
hu: Gondolatjel

en: enter new key
hu: üsse le az új billentyűt

en: entire document selected
hu: az egész dokumentum kijelölve

en: entire document unselected
hu: az egész dokumentum nincs kijelölve

en: equals
hu: egyenlő

[ctx: error]
en: grammar
hu: nyelvi hiba

[ctx: error]
en: invalid
hu: érvénytelen

[ctx: error]
en: invalid entry
hu: érvénytelen bejegyzés

[ctx: error]
en: invalid grammar
hu: nyelvhelyességi hiba

[ctx: error]
en: invalid spelling
hu: helyesírási hiba

[ctx: error]
en: spelling
hu: elgépelés

en: escape
hu: iszkép

en: euro
hu: euró

en: exclaim
hu: felkiáltójel

en: expanded
hu: kiterjesztett

en: faster.
hu: gyorsabb.

en: fchsr
hu: fvl

en: florin
hu: függvény

en: flr
hu: kit

en: fnt
hu: btk

en: fraction end
hu: tört vége

en: fraction start
hu: tört kezdete

en: fraction without bar, start
hu: törtvonal nélküli tört kezdete

en: frm
hu: krt

en: ftr
hu: llc

[ctx: generic name]
en: application
hu: alkalmazás

en: gpn
hu: üvg

en: grave
hu: tompa ékezet

en: grayed
hu: letiltott

en: greater
hu: nagyobb

en: has details in %s
hu: részletei vannak ebben: %s

en: has formula
hu: képletet tartalmaz

en: has long description
hu: van hosszú leírása

en: hdng
hu: cmsr

en: hdr
hu: fl

en: heavy check mark
hu: vastag pipa

en: help
hu: súgó

en: higher.
hu: magasabb.

en: home
hu: hóm

en: horizontal
hu: vízszintes

en: horizontal scroll bar
hu: Vízszintes görgetősáv

en: horizontal slider
hu: vízszintes csúszka

en: horizontal splitter
hu: vízszintes felosztó elem

en: hyphen bullet
hu: kötőjel listajel

en: i acute
hu: í

en: i circumflex
hu: i kúpos ékezettel

en: i grave
hu: i tompa ékezettel

en: i umlaut
hu: umlautos i

en: icn
hu: ikon

en: ifrm
hu: bkrt

en: image map link
hu: kép hivatkozás

en: img
hu: kép

en: inaccessible
hu: elérhetetlen

[ctx: indentation and justification]
en: Disabled
hu: Letiltva

[ctx: indentation and justification]
en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: insert
hu: inzert

en: inverted exclamation point
hu: fordított felkiáltójel

en: inverted question mark
hu: fordított kérdőjel

en: item %(index)d
hu: %(index)d elem

[ctx: key echo]
en: None
hu: Nincs

[ctx: key echo]
en: key
hu: karakterek

[ctx: key echo]
en: key and word
hu: karakterek és szavak

[ctx: key echo]
en: sentence
hu: mondatok

[ctx: key echo]
en: word
hu: szavak

[ctx: key echo]
en: word and sentence
hu: szavak és mondatok

[ctx: keybindings]
en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: keybindings]
en: Learn mode
hu: Tanulómód

[ctx: keybindings]
en: Modified
hu: Módosítva

[ctx: keyboard]
en: Control
hu: Kontrol

en: lbl
hu: cmk

en: leaving blockquote.
hu: idézetblokk vége.

en: leaving details.
hu: részletek vége.

en: leaving form.
hu: űrlap vége.

en: leaving list.
hu: lista vége.

en: leaving panel.
hu: panel vége.

en: leaving table.
hu: táblázat vége.

en: leaving tooltip.
hu: buborék súgó vége.

en: left
hu: balra

en: left alt
hu: bal alt

en: left brace
hu: kezdő kapcsos

en: left bracket
hu: nyitó szögletes

en: left control
hu: bal ctrl

en: left double angle bracket
hu: belső bal idézőjel

en: left double quote
hu: idézőjel

en: left meta
hu: bal meta

en: left paren
hu: Bal zárójel

en: left shift
hu: bal shift

en: left single quote
hu: bal oldali idézőjel

en: left super
hu: bal startgomb

en: left tab
hu: bal tab

en: less
hu: kisebb

en: line selected down from cursor position
hu: a kurzorpozíció alatti sor kijelölve

en: line selected from start to previous cursor position
hu: a sor kijelölve a kurzorpozíciótól a sor elejéig

en: line selected to end from previous cursor position
hu: a sor kijelölve a kurzorpozíciótól a sor végéig

en: line selected up from cursor position
hu: a kurzorpozíció feletti sor kijelölve

en: line unselected down from cursor position
hu: a kurzorpozíció alatti sor kijelölése megszüntetve

en: line unselected up from cursor position
hu: a kurzorpozíció feletti sor kijelölése megszüntetve

en: link
hu: hivatkozás

[ctx: link state]
en: unvisited
hu: nem látogatott hivatkozás

[ctx: link state]
en: visited
hu: meglátogatott hivatkozás

[ctx: listitem]
en: not selected
hu: nincs kiválasztva

en: live regions politeness levels restored
hu: az élő régiók udvariassági szintje visszaállítva

en: lnk
hu: hv

[ctx: location]
en: Not found
hu: Nem található

[ctx: locking key state]
en: off
hu: kikapcsolva

[ctx: locking key state]
en: on
hu: bekapcsolva

en: logical not
hu: logikai nem

en: louder.
hu: Hangosabb.

en: lower.
hu: mélyebb.

en: lstitm
hu: lne

en: lyrdpn
hu: rtgat

en: macron
hu: felülvonás

[ctx: math enclosure]
en: Enclosed by: %s
hu: %s által körbezárt

[ctx: math enclosure]
en: a box
hu: egy doboz

[ctx: math enclosure]
en: a circle
hu: egy kör

[ctx: math enclosure]
en: a down diagonal strike
hu: egy lefelé mutató átlós áthúzás

[ctx: math enclosure]
en: a horizontal strike
hu: vízszintesen áthúzott

[ctx: math enclosure]
en: a line at the bottom
hu: egy vonal alján

[ctx: math enclosure]
en: a line at the top
hu: egy vonal tetején

[ctx: math enclosure]
en: a line on the left
hu: egy vonalat a bal oldalán

[ctx: math enclosure]
en: a line on the right
hu: egy vonal jobb oldalán

[ctx: math enclosure]
en: a long division sign
hu: egy hosszú osztás jel

[ctx: math enclosure]
en: a northeast arrow
hu: egy északnyugat felé mutató nyíl

[ctx: math enclosure]
en: a phasor angle
hu: egy fázisvektor szöge

[ctx: math enclosure]
en: a radical
hu: egy gyökjel

[ctx: math enclosure]
en: a rounded box
hu: egy lekerekített doboz

[ctx: math enclosure]
en: a vertical strike
hu: függőlegesen áthúzott

[ctx: math enclosure]
en: an actuarial symbol
hu: biztosításmatematikai szimbólum

[ctx: math enclosure]
en: an arabic factorial symbol
hu: egy arab faktoros szimbólum

[ctx: math enclosure]
en: an up diagonal strike
hu: egy felfelé mutató átlós áthúzás

[ctx: math enclosure]
en: and
hu: és

[ctx: math fraction]
en: over
hu: felette

[ctx: math script]
en: pre-subscript
hu: bal alsó indexe

[ctx: math script]
en: pre-superscript
hu: bal felső indexe

[ctx: math script generic]
en: overscript
hu: szöveg feletti indexe

[ctx: math script generic]
en: subscript
hu: alsó indexe

[ctx: math script generic]
en: superscript
hu: felső indexe

[ctx: math script generic]
en: underscript
hu: szöveg alatti indexe

[ctx: math symbol]
en: %s with slash
hu: %s osztva

[ctx: math symbol]
en: %s with underline
hu: %s aláhúzva

[ctx: math symbol]
en: %s with vertical line
hu: %s Függőleges elválasztóvonallal

[ctx: math symbol]
en: all equal to
hu: teljesen egyenlő

[ctx: math symbol]
en: almost equal or equal to
hu: közel azonos vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: almost equal to
hu: megközelítőleg egyenlő

[ctx: math symbol]
en: angle
hu: szög

[ctx: math symbol]
en: anticlockwise contour integral
hu: óramutató járásával ellentétes kontúr integrál

[ctx: math symbol]
en: approaches the limit
hu: megközelíti a határértéket

[ctx: math symbol]
en: approximately but not actually equal to
hu: megközelítőleg, de valójában nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: approximately equal to
hu: nagyjából egyenlő

[ctx: math symbol]
en: approximately equal to or the image of
hu: a kép körülbelül egyenlő

[ctx: math symbol]
en: assertion
hu: kijelentés

[ctx: math symbol]
en: asterisk operator
hu: csillag operátor

[ctx: math symbol]
en: asymptotically equal to
hu: aszimptotikusan egyenlő

[ctx: math symbol]
en: because
hu: mert

[ctx: math symbol]
en: between
hu: között

[ctx: math symbol]
en: black circle
hu: fekete kör

[ctx: math symbol]
en: black diamond
hu: fekete káró

[ctx: math symbol]
en: black medium small square
hu: közepesen fekete kis négyzet

[ctx: math symbol]
en: black square
hu: fekete négyzet

[ctx: math symbol]
en: bold %s
hu: félkövér %s

[ctx: math symbol]
en: bold fraktur %s
hu: félkövér fraktúr %s

[ctx: math symbol]
en: bold italic %s
hu: Félkövér dőlt %s

[ctx: math symbol]
en: bold script %s
hu: félkövér alsó index %s

[ctx: math symbol]
en: bottom brace
hu: alsó zárójel

[ctx: math symbol]
en: bowtie
hu: természetes összekapcsolás

[ctx: math symbol]
en: bullet operator
hu: pont operátor

[ctx: math symbol]
en: circled asterisk operator
hu: bekarikázott csillag operátor

[ctx: math symbol]
en: circled dash
hu: bekarikázott mínusz

[ctx: math symbol]
en: circled division slash
hu: bekarikázott osztás

[ctx: math symbol]
en: circled dot
hu: bekarikázott pont operátor

[ctx: math symbol]
en: circled dot operator
hu: bekarikázott pont operátor

[ctx: math symbol]
en: circled equals
hu: bekarikázott egyenlőségjel

[ctx: math symbol]
en: circled minus
hu: bekarikázott mínusz

[ctx: math symbol]
en: circled plus
hu: bekarikázott plusz

[ctx: math symbol]
en: circled ring operator
hu: bekarikázott gyűrű operátor

[ctx: math symbol]
en: circled times
hu: bekarikázott szorzás

[ctx: math symbol]
en: circumflex
hu: kúpos ékezet

[ctx: math symbol]
en: clockwise contour integral
hu: óramutató járásával megegyező kontúr integrál

[ctx: math symbol]
en: clockwise integral
hu: óramutató járásával megegyező integrál

[ctx: math symbol]
en: colon equals
hu: kettőspont egyenlő

[ctx: math symbol]
en: complement
hu: komplemens

[ctx: math symbol]
en: contains as a member
hu: tagként tartalmazza

[ctx: math symbol]
en: contains as normal subgroup
hu: normál alcsoportként tartalmazza

[ctx: math symbol]
en: contains as normal subgroup of or equal to
hu: normál alcsoportként tartalmazza vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: contains with long horizontal stroke
hu: tartalmazza, hosszú vízszintes vonallal

[ctx: math symbol]
en: contains with overbar
hu: tartalmazza, felülvonással

[ctx: math symbol]
en: contains with vertical bar at end of horizontal stroke
hu: tartalmazza, függőleges vonallal a vízszintes vonal végén

[ctx: math symbol]
en: contour integral
hu: kontúr integrál

[ctx: math symbol]
en: coproduct
hu: koproduktum

[ctx: math symbol]
en: corresponds to
hu: megfelel

[ctx: math symbol]
en: cube root
hu: köbgyök

[ctx: math symbol]
en: curly logical and
hu: ívelt logikai és

[ctx: math symbol]
en: curly logical or
hu: ívelt logikai vagy

[ctx: math symbol]
en: delta equal to
hu: delta egyenlő

[ctx: math symbol]
en: diamond operator
hu: gyémánt operátor

[ctx: math symbol]
en: difference between
hu: közötti különbség

[ctx: math symbol]
en: divides
hu: osztója

[ctx: math symbol]
en: division slash
hu: osztásjel

[ctx: math symbol]
en: division times
hu: osztásszorzás

[ctx: math symbol]
en: does not contain as a member
hu: tagként nem tartalmazza

[ctx: math symbol]
en: does not contain as normal subgroup
hu: nem tartalmazza normál alcsoportként

[ctx: math symbol]
en: does not contain as normal subgroup or equal
hu: nem tartalmazza normál alcsoportként, vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: does not divide
hu: nem osztója

[ctx: math symbol]
en: does not force
hu: nem kényszeríti

[ctx: math symbol]
en: does not precede
hu: nem előzi meg

[ctx: math symbol]
en: does not precede or equal
hu: nem előzi meg, vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: does not prove
hu: nem bizonyítja

[ctx: math symbol]
en: does not succeed
hu: nem követi

[ctx: math symbol]
en: does not succeed or equal
hu: nem követi, vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: dot
hu: pont

[ctx: math symbol]
en: dot minus
hu: pontozott mínusz

[ctx: math symbol]
en: dot operator
hu: pont operátor

[ctx: math symbol]
en: dot plus
hu: pontozott plusz

[ctx: math symbol]
en: dotless %s
hu: pont nélküli %s

[ctx: math symbol]
en: double integral
hu: dupla integráljel

[ctx: math symbol]
en: double intersection
hu: dupla metszet

[ctx: math symbol]
en: double subset
hu: duplán részhalmaza

[ctx: math symbol]
en: double superset
hu: duplán halmaza

[ctx: math symbol]
en: double union
hu: dupla unió

[ctx: math symbol]
en: double vertical bar double right turnstile
hu: kettős függőleges vonal dupla jobboldali forgókereszttel

[ctx: math symbol]
en: double vertical line
hu: dupla függőleges vonal

[ctx: math symbol]
en: double-struck %s
hu: duplán áthúzott %s

[ctx: math symbol]
en: down arrow
hu: lefelé nyíl

[ctx: math symbol]
en: down arrow from bar
hu: egy sávból induló lefelé nyíl

[ctx: math symbol]
en: down double arrow
hu: dupla lefelé nyíl

[ctx: math symbol]
en: down right diagonal ellipsis
hu: lefelé mutató jobb átlós három pont

[ctx: math symbol]
en: down tack
hu: lefelé nyíl

[ctx: math symbol]
en: element of
hu: eleme

[ctx: math symbol]
en: element of with dot above
hu: eleme, fölötte ponttal

[ctx: math symbol]
en: element of with long horizontal stroke
hu: eleme, hosszú vízszintes vonallal

[ctx: math symbol]
en: element of with overbar
hu: eleme, felülvonással

[ctx: math symbol]
en: element of with two horizontal strokes
hu: eleme, két vízszintes vonallal

[ctx: math symbol]
en: element of with underbar
hu: eleme, aláhúzással

[ctx: math symbol]
en: element of with vertical bar at end of horizontal stroke
hu: eleme, függőleges vonallal a vízszintes vonal végén

[ctx: math symbol]
en: empty set
hu: üres halmaz

[ctx: math symbol]
en: end of proof
hu: bizonyítás vége

[ctx: math symbol]
en: equal and parallel to
hu: egyenlő és párhuzamos ezzel:

[ctx: math symbol]
en: equal to by definition
hu: a definíció szerint egyenlő

[ctx: math symbol]
en: equal to or greater than
hu: egyenlő, vagy nagyobb mint

[ctx: math symbol]
en: equal to or less than
hu: egyenlő, vagy kisebb mint

[ctx: math symbol]
en: equal to or precedes
hu: egyenlő, vagy megelőzi

[ctx: math symbol]
en: equal to or succeeds
hu: egyenlő, vagy követi

[ctx: math symbol]
en: equals colon
hu: egyenlő kettőspont

[ctx: math symbol]
en: equiangular to
hu: egyenlő szögű

[ctx: math symbol]
en: equivalent to
hu: egyenértékű

[ctx: math symbol]
en: estimates
hu: becslés

[ctx: math symbol]
en: excess
hu: többlet

[ctx: math symbol]
en: for all
hu: minden

[ctx: math symbol]
en: forces
hu: kényszeríti

[ctx: math symbol]
en: fourth root
hu: negyedik gyök

[ctx: math symbol]
en: fraktur %s
hu: fraktúr %s

[ctx: math symbol]
en: geometric proportion
hu: geometriai aránya

[ctx: math symbol]
en: geometrically equal to
hu: geometriailag egyenlő

[ctx: math symbol]
en: geometrically equivalent to
hu: geometriailag egyenértékű

[ctx: math symbol]
en: greater than
hu: nagyobb

[ctx: math symbol]
en: greater than but not equal to
hu: nagyobb, de nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: greater than but not equivalent to
hu: nagyobb, de nem azonos ezzel:

[ctx: math symbol]
en: greater than equal to or less than
hu: nagyobb mint egyenlő, vagy kisebb mint

[ctx: math symbol]
en: greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: greater than or equivalent to
hu: nagyobb vagy egyenértékű

[ctx: math symbol]
en: greater than or less than
hu: nagyobb vagy kisebb, mint

[ctx: math symbol]
en: greater than over equal to
hu: nagyobb az egyenlőségjel fölött

[ctx: math symbol]
en: greater than with dot
hu: nagyobb mint, ponttal

[ctx: math symbol]
en: hermitian conjugate matrix
hu: Hermite-féle konjugált mátrix

[ctx: math symbol]
en: homothetic
hu: homotetikus

[ctx: math symbol]
en: horizontal ellipsis
hu: vízszintes ellipszis

[ctx: math symbol]
en: háček
hu: hacsek

[ctx: math symbol]
en: identical to
hu: azonos

[ctx: math symbol]
en: image of
hu: képe

[ctx: math symbol]
en: image of or approximately equal to
hu: a kép nagyjából azonos

[ctx: math symbol]
en: increment
hu: növekmény

[ctx: math symbol]
en: infinity
hu: végtelen

[ctx: math symbol]
en: integral
hu: integrál

[ctx: math symbol]
en: intercalate
hu: beékelődés

[ctx: math symbol]
en: intersection
hu: metszet

[ctx: math symbol]
en: inverted lazy S
hu: fordított lusta S

[ctx: math symbol]
en: italic %s
hu: dőlt %s

[ctx: math symbol]
en: left angle bracket
hu: balra mutató zárójel

[ctx: math symbol]
en: left arrow
hu: balra nyíl

[ctx: math symbol]
en: left arrow from bar
hu: egy sávból induló balra nyíl

[ctx: math symbol]
en: left ceiling
hu: bal felső egészrész

[ctx: math symbol]
en: left double arrow
hu: dupla balra nyíl

[ctx: math symbol]
en: left floor
hu: bal alsó egészrész

[ctx: math symbol]
en: left normal factor semidirect product
hu: bal oldali féldirekt szorzat

[ctx: math symbol]
en: left right arrow
hu: balra-jobbra nyíl

[ctx: math symbol]
en: left right double arrow
hu: dupla balra-jobbra nyíl

[ctx: math symbol]
en: left semidirect product
hu: bal oldali féldirekt szorzat

[ctx: math symbol]
en: left tack
hu: balra nyíl

[ctx: math symbol]
en: less than
hu: kisebb

[ctx: math symbol]
en: less than but not equal to
hu: kisebb, de nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: less than but not equivalent to
hu: kisebb, de nem azonos ezzel:

[ctx: math symbol]
en: less than equal to or greater than
hu: kisebb mint egyenlő, vagy nagyobb mint

[ctx: math symbol]
en: less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: less than or equivalent to
hu: kisebb vagy egyenértékű

[ctx: math symbol]
en: less than or greater than
hu: kisebb vagy nagyobb, mint

[ctx: math symbol]
en: less than over equal to
hu: kisebb az egyenlőségjel fölött

[ctx: math symbol]
en: less than with dot
hu: kisebb mint, ponttal

[ctx: math symbol]
en: logical and
hu: logikai és

[ctx: math symbol]
en: logical or
hu: logikai vagy

[ctx: math symbol]
en: measured angle
hu: mért szög

[ctx: math symbol]
en: measured by
hu: mérve

[ctx: math symbol]
en: midline horizontal ellipsis
hu: középvonali vízszintes három pont

[ctx: math symbol]
en: minus
hu: mínusz

[ctx: math symbol]
en: minus or plus
hu: minuszplusz

[ctx: math symbol]
en: minus tilde
hu: mínusz tilde

[ctx: math symbol]
en: models
hu: modellezi

[ctx: math symbol]
en: monospace %s
hu: rögzített szélességű %s

[ctx: math symbol]
en: much greater than
hu: sokkal nagyobb, mint

[ctx: math symbol]
en: much less than
hu: sokkal kisebb, mint

[ctx: math symbol]
en: multimap
hu: többértékű leképezés

[ctx: math symbol]
en: multiset
hu: többszörös

[ctx: math symbol]
en: multiset multiplication
hu: többszörös szorzás

[ctx: math symbol]
en: multiset union
hu: többszörös unió

[ctx: math symbol]
en: negated double vertical bar double right turnstile
hu: negált kettős függőleges vonal dupla jobboldali forgókereszttel

[ctx: math symbol]
en: neither a subset of nor equal to
hu: nem egy részhalmaza és nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: neither a superset of nor equal to
hu: nem halmaza és nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: neither approximately nor actually equal to
hu: sem megközelítőleg, sem ténylegesen nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor equal to
hu: se nem nagyobb, se nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor equivalent to
hu: nem nagyobb mint és nem egyenértékű

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor less than
hu: nem nagyobb és nem kevesebb mint

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor equal to
hu: se nem kisebb, se nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor equivalent to
hu: nem kevesebb és nem egyenértékű

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor greater than
hu: nem kisebb és nem nagyobb mint

[ctx: math symbol]
en: normal subgroup of
hu: normál alcsoportja

[ctx: math symbol]
en: normal subgroup of or equal to
hu: normál alcsoportja vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: north east arrow
hu: északkelet felé mutató nyíl

[ctx: math symbol]
en: north east double arrow
hu: északkelet felé mutató dupla nyíl

[ctx: math symbol]
en: north west arrow
hu: északnyugat felé mutató nyíl

[ctx: math symbol]
en: north west double arrow
hu: északnyugat felé mutató dupla nyíl

[ctx: math symbol]
en: not a subset of
hu: nem egy részhalmaza

[ctx: math symbol]
en: not a superset of
hu: nem a halmaza

[ctx: math symbol]
en: not almost equal to
hu: szinte nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: not an element of
hu: nem eleme

[ctx: math symbol]
en: not asymptotically equal to
hu: nem aszimptotikusan egyenlő

[ctx: math symbol]
en: not equal to
hu: nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: not equivalent to
hu: nem egyenértékű

[ctx: math symbol]
en: not greater than
hu: nem nagyobb, mint

[ctx: math symbol]
en: not identical to
hu: nem azonos

[ctx: math symbol]
en: not less than
hu: nem kisebb, mint

[ctx: math symbol]
en: not normal subgroup of
hu: nem normál alcsoportja ennek:

[ctx: math symbol]
en: not normal subgroup of or equal to
hu: nem normál alcsoportja, vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: not parallel to
hu: nem párhuzamos

[ctx: math symbol]
en: not square image of or equal to
hu: nem négyzetes képe, vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: not square original of or equal to
hu: nem négyzetes eredetije, vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: not tilde
hu: nem tilde

[ctx: math symbol]
en: not true
hu: nem igaz

[ctx: math symbol]
en: original of
hu: eredetije

[ctx: math symbol]
en: parallel to
hu: párhuzamos

[ctx: math symbol]
en: partial differential
hu: parciális differenciális

[ctx: math symbol]
en: pitchfork
hu: vasvilla

[ctx: math symbol]
en: precedes
hu: megelőzi

[ctx: math symbol]
en: precedes but not equivalent to
hu: megelőzi, de nem azonos ezzel:

[ctx: math symbol]
en: precedes or equal to
hu: megelőzi vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: precedes or equivalent to
hu: megelőzi vagy egyenértékű

[ctx: math symbol]
en: precedes under relation
hu: megelőzi a relációban

[ctx: math symbol]
en: product
hu: produktum

[ctx: math symbol]
en: proportion
hu: arány

[ctx: math symbol]
en: proportional to
hu: aránylik ehhez

[ctx: math symbol]
en: questioned equal to
hu: nem biztos, hogy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: ratio
hu: arány

[ctx: math symbol]
en: reversed tilde
hu: fordított tilde

[ctx: math symbol]
en: reversed tilde equals
hu: fordított hullámvonal alakú egyenlőségjel

[ctx: math symbol]
en: right angle
hu: derékszög

[ctx: math symbol]
en: right angle bracket
hu: jobbra mutató zárójel

[ctx: math symbol]
en: right angle with arc
hu: derékszög ívvel

[ctx: math symbol]
en: right arrow
hu: jobbra nyíl

[ctx: math symbol]
en: right arrow from bar
hu: egy sávból induló jobbra nyíl

[ctx: math symbol]
en: right ceiling
hu: jobb felső egészrész

[ctx: math symbol]
en: right double arrow
hu: dupla jobbra nyíl

[ctx: math symbol]
en: right floor
hu: jobb alsó egészrész

[ctx: math symbol]
en: right normal factor semidirect product
hu: jobb oldali féldirekt szorzat

[ctx: math symbol]
en: right semidirect product
hu: jobb oldali féldirekt szorzat

[ctx: math symbol]
en: right tack
hu: jobbra nyíl

[ctx: math symbol]
en: right triangle
hu: jobb háromszög

[ctx: math symbol]
en: right-pointing arrow
hu: jobbra mutató nyíl

[ctx: math symbol]
en: right-pointing arrowhead
hu: jobbra mutató nyílhegy

[ctx: math symbol]
en: ring equal to
hu: gyűrű egyenlő

[ctx: math symbol]
en: ring in equal to
hu: gyűrű az egyenlőben

[ctx: math symbol]
en: ring operator
hu: gyűrű operátor

[ctx: math symbol]
en: sans-serif %s
hu: talpatlan %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif bold %s
hu: talpatlan félkövér %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif bold italic %s
hu: talpatlan félkövér dőlt %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif italic %s
hu: talpatlan dőlt %s

[ctx: math symbol]
en: script %s
hu: alsó index %s

[ctx: math symbol]
en: set minus
hu: halmaz mínusz

[ctx: math symbol]
en: sine wave
hu: szinuszhullám

[ctx: math symbol]
en: small contains as a member
hu: kis tagként tartalmazza jel

[ctx: math symbol]
en: small contains with overbar
hu: kis tartalmazza, felülvonással

[ctx: math symbol]
en: small contains with vertical bar at end of horizontal stroke
hu: kis tartalmazza, függőleges vonallal a vízszintes vonal végén

[ctx: math symbol]
en: small element of
hu: kis eleme jel

[ctx: math symbol]
en: small element of with overbar
hu: kis eleme, felülvonással

[ctx: math symbol]
en: small element of with vertical bar at end of horizontal stroke
hu: kis eleme, függőleges vonallal a vízszintes vonal végén

[ctx: math symbol]
en: south east arrow
hu: délkelet felé mutató nyíl

[ctx: math symbol]
en: south east double arrow
hu: délkelet felé mutató dupla nyíl

[ctx: math symbol]
en: south west double arrow
hu: délnyugat felé mutató dupla nyíl

[ctx: math symbol]
en: spherical angle
hu: gömbszög

[ctx: math symbol]
en: square cap
hu: négyzetes sapka

[ctx: math symbol]
en: square cup
hu: négyzetes alj

[ctx: math symbol]
en: square image of
hu: négyzet képe

[ctx: math symbol]
en: square image of or equal to
hu: négyzet képe vagy egyenlő ezzel:

[ctx: math symbol]
en: square image of or not equal to
hu: négyzetes képe, vagy nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: square intersection
hu: Vonalak metszéspontja

[ctx: math symbol]
en: square original of
hu: négyzet eredetije

[ctx: math symbol]
en: square original of or equal to
hu: négyzet eredetije vagy egyenlő ezzel:

[ctx: math symbol]
en: square original of or not equal to
hu: négyzetes eredetije, vagy nem egyenlő

[ctx: math symbol]
en: square root
hu: négyzetgyök

[ctx: math symbol]
en: square union
hu: négyzet alakú unió

[ctx: math symbol]
en: squared dot operator
hu: pont operátor négyzetben

[ctx: math symbol]
en: squared minus
hu: mínuszjel négyzetben

[ctx: math symbol]
en: squared plus
hu: pluszjel négyzetben

[ctx: math symbol]
en: squared times
hu: szorzásjel négyzetben

[ctx: math symbol]
en: star equals
hu: csillag egyenlő

[ctx: math symbol]
en: star operator
hu: csillag operátor

[ctx: math symbol]
en: strictly equivalent to
hu: szigorúan egyenértékű

[ctx: math symbol]
en: subset of
hu: részhalmaza

[ctx: math symbol]
en: subset of or equal to
hu: részhalmaza vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: subset of with not equal to
hu: részhalmaza, nem egyenlő jellel

[ctx: math symbol]
en: succeeds
hu: követi

[ctx: math symbol]
en: succeeds but not equivalent to
hu: követi, de nem ekvivalens ezzel:

[ctx: math symbol]
en: succeeds or equal to
hu: követi vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: succeeds or equivalent to
hu: követi vagy ekvivalens

[ctx: math symbol]
en: succeeds under relation
hu: követi a relációban

[ctx: math symbol]
en: sum
hu: összeg

[ctx: math symbol]
en: superset of
hu: halmaza

[ctx: math symbol]
en: superset of or equal to
hu: halmaza vagy egyenlő

[ctx: math symbol]
en: superset of with not equal to
hu: halmaza, nem egyenlő jellel

[ctx: math symbol]
en: surface integral
hu: felületi integrál

[ctx: math symbol]
en: there does not exist
hu: nem létezik

[ctx: math symbol]
en: there exists
hu: létezik

[ctx: math symbol]
en: therefore
hu: azért

[ctx: math symbol]
en: top brace
hu: felső zárójel

[ctx: math symbol]
en: triple integral
hu: hármas integráljel

[ctx: math symbol]
en: triple tilde
hu: háromszoros tilde

[ctx: math symbol]
en: triple vertical bar right turnstile
hu: háromszoros függőleges vonal jobboldali forgókereszttel

[ctx: math symbol]
en: true
hu: igaz

[ctx: math symbol]
en: union
hu: unió

[ctx: math symbol]
en: union with dot
hu: unió ponttal

[ctx: math symbol]
en: union with plus
hu: unió plusz jellel

[ctx: math symbol]
en: up arrow
hu: felfelé nyíl

[ctx: math symbol]
en: up arrow from bar
hu: egy sávból induló felfelé nyíl

[ctx: math symbol]
en: up double arrow
hu: dupla felfelé nyíl

[ctx: math symbol]
en: up down arrow
hu: felfelé-lefelé nyíl

[ctx: math symbol]
en: up down double arrow
hu: dupla Fel-le nyíl

[ctx: math symbol]
en: up right diagonal ellipsis
hu: felfelé mutató jobb átlós három pont

[ctx: math symbol]
en: up tack
hu: felfelé nyíl

[ctx: math symbol]
en: vertical ellipsis
hu: függőleges három pont

[ctx: math symbol]
en: very much greater than
hu: nagyon sokkal nagyobb, mint

[ctx: math symbol]
en: very much less than
hu: nagyon sokkal kisebb, mint

[ctx: math symbol]
en: volume integral
hu: térfogati integrál

[ctx: math symbol]
en: white bullet
hu: üres listajel

[ctx: math symbol]
en: white circle
hu: üres kör

[ctx: math symbol]
en: white square
hu: üres négyzet

[ctx: math symbol]
en: wreath product
hu: koszorúszorzat

[ctx: math symbol]
en: z notation bag membership
hu: z jelölési csoport tagság

[ctx: math table]
en: nested table end
hu: beágyazott táblázat vége

[ctx: math table]
en: table end
hu: Táblázat vége

en: math table with %d row | math table with %d rows
hu[0]: Matematikai táblázat %d sorral
hu[1]: Matematikai táblázat %d sorral

en: menu
hu: menü

en: menu button
hu: menügomb

en: middle dot
hu: középső pont

en: minus
hu: mínusz

en: misspelled
hu: Hibásan írt szó

en: mnu
hu: mnü

en: mnubr
hu: mnüsor

en: mnuitm
hu: mnülm

en: mode switch
hu: módváltó

en: mu
hu: mű

en: multi
hu: szorzás

en: multi-select
hu: többválasztós

en: n tilde
hu: n hullámjellel

en: nested math table with %d row | nested math table with %d rows
hu[0]: beágyazott matematikai táblázat %d sorral
hu[1]: beágyazott matematikai táblázat %d sorral

en: newline
hu: új sor

en: no break space
hu: szóköz

en: no live message saved
hu: Nincs helyi elmentett üzenet

[ctx: notification]
en: Bottom
hu: Vissza a lista aljára.

[ctx: notification]
en: Top
hu: Vissza a lista tetejére

[ctx: notification presenter]
en: Notifications
hu: Értesítés

[ctx: notification presenter]
en: Received
hu: Érkezett

en: number
hu: kettős kereszt

[ctx: number style]
en: digits
hu: Számjegyenként

[ctx: number style]
en: words
hu: hagyományos alak

en: o acute
hu: ó

en: o circumflex
hu: o kúpos ékezettel

en: o grave
hu: o tompa ékezettel

en: o stroke
hu: áthúzott o

en: o tilde
hu: o hullámjellel

en: o umlaut
hu: ö

en: object replacement character
hu: objektumot helyettesítő karakter

en: off
hu: kikapcsolva

en: on
hu: bekapcsolva

en: on %(index)d of %(total)d
hu: %(index)d. elem, összesen %(total)d.

en: one fourth
hu: negyed

en: one half
hu: fél

en: opens dialog
hu: megnyitja a párbeszédablakot

en: opens grid
hu: megnyitja a rácsot

en: opens listbox
hu: megnyitja a listadobozt

en: opens menu
hu: megnyitja a menüt

en: opens tree
hu: megnyitja a fanézetet

en: optnpn
hu: optat

en: ordinal
hu: sorszám

en: page selected from cursor position
hu: az oldal kijelölve a kurzorpozíciótól

en: page selected to cursor position
hu: az oldal kijelölve a kurzorpozícióig

en: page unselected from cursor position
hu: az oldal kijelölése megszüntetve a kurzorpozíciótól

en: page unselected to cursor position
hu: az oldal kijelölése megszüntetve a kurzorpozícióig

en: para
hu: bek

en: paragraph marker
hu: bekezdésjelző

en: paragraph selected down from cursor position
hu: a bekezdés kijelölve a kurzorpozíciótól

en: paragraph selected up from cursor position
hu: a kurzorpozíció feletti bekezdés kijelölve

en: paragraph unselected down from cursor position
hu: a bekezdés kijelölése megszüntetve a kurzorpozíciótól

en: paragraph unselected up from cursor position
hu: a kurzorpozíció feletti bekezdés kijelölése megszüntetve

en: per mille
hu: ezrelék

en: percent
hu: százalék

en: pgbar
hu: fmj

en: pgt
hu: lf

en: plus
hu: plusz

en: plus or minus
hu: pluszminusz

en: politeness level %s
hu: %s udvariassági szint

en: popmnu
hu: fugmnu

en: pounds
hu: font

en: prime
hu: aposztróf

[ctx: punctuation level]
en: _None
hu: _Nincs

en: pwd
hu: jsz

en: question
hu: kérdőjel

en: quote
hu: idézőjel

en: radio
hu: vgb

[ctx: radiobutton]
en: not selected
hu: nincs kiválasztva

[ctx: radiobutton]
en: selected
hu: kiválasztott

en: rdmnuitm
hu: vgelm

en: registered
hu: bejegyzettvédjegy-jel

en: required
hu: szükséges

en: return
hu: enter

en: right
hu: jobbra

en: right alt
hu: jobb alt

en: right brace
hu: vég  kapcsos

en: right bracket
hu: záró szögletes

en: right control
hu: jobb ctrl

en: right double angle bracket
hu: belső jobb idézőjel

en: right double quote
hu: idézőjel

en: right meta
hu: jobb meta

en: right paren
hu: Jobb zárójel

en: right shift
hu: jobb shift

en: right single quote
hu: jobb oldali idézőjel

en: right super
hu: jobb startgomb

en: ring
hu: a körrel

[ctx: role]
en: QNA
hu: GYIK

[ctx: role]
en: abstract
hu: kivonat

[ctx: role]
en: acknowledgments
hu: Elismerések

[ctx: role]
en: afterword
hu: Utószó

[ctx: role]
en: appendix
hu: függelék

[ctx: role]
en: banner
hu: fejléc

[ctx: role]
en: bibliography
hu: Irodalomjegyzék

[ctx: role]
en: bibliography entry
hu: Irodalomjegyzék-bejegyzés

[ctx: role]
en: chapter
hu: Fejezet

[ctx: role]
en: colophon
hu: Kolofon

[ctx: role]
en: complementary content
hu: Kiegészítő tartalom

[ctx: role]
en: conclusion
hu: Következtetés

[ctx: role]
en: cover
hu: Borító

[ctx: role]
en: credit
hu: Köszönet

[ctx: role]
en: credits
hu: Köszönet

[ctx: role]
en: dedication
hu: Dedikáció

[ctx: role]
en: endnote
hu: Végjegyzet

[ctx: role]
en: endnotes
hu: végjegyzet

[ctx: role]
en: epigraph
hu: Felirat

[ctx: role]
en: epilogue
hu: Epilógus

[ctx: role]
en: errata
hu: Hibajegyzék

[ctx: role]
en: example
hu: példa

[ctx: role]
en: feed
hu: cikklista

[ctx: role]
en: figure
hu: ábra

[ctx: role]
en: foreword
hu: Előszó

[ctx: role]
en: glossary
hu: szószedet

[ctx: role]
en: index
hu: tárgymutató

[ctx: role]
en: information
hu: Információk

[ctx: role]
en: introduction
hu: bevezetés

[ctx: role]
en: leaving QNA.
hu: GYIK vége.

[ctx: role]
en: leaving abstract.
hu: kivonat vége.

[ctx: role]
en: leaving acknowledgments.
hu: Elismerések vége.

[ctx: role]
en: leaving afterword.
hu: Utószó vége.

[ctx: role]
en: leaving appendix.
hu: függelék vége.

[ctx: role]
en: leaving banner.
hu: Főcím vége.

[ctx: role]
en: leaving bibliography.
hu: Irodalomjegyzék vége.

[ctx: role]
en: leaving chapter.
hu: Fejezet vége.

[ctx: role]
en: leaving colophon.
hu: Kolofon vége.

[ctx: role]
en: leaving complementary content.
hu: Kiegészítő tartalom vége.

[ctx: role]
en: leaving conclusion.
hu: Következtetés vége.

[ctx: role]
en: leaving credit.
hu: Köszönet vége.

[ctx: role]
en: leaving credits.
hu: Köszönet vége.

[ctx: role]
en: leaving dedication.
hu: Dedikáció vége.

[ctx: role]
en: leaving endnotes.
hu: végjegyzet vége.

[ctx: role]
en: leaving epigraph.
hu: felirat vége.

[ctx: role]
en: leaving epilogue.
hu: Epilógus vége.

[ctx: role]
en: leaving errata.
hu: Hibajegyzék vége.

[ctx: role]
en: leaving example.
hu: Példa vége.

[ctx: role]
en: leaving feed.
hu: cikklista vége.

[ctx: role]
en: leaving figure.
hu: Ábra vége.

[ctx: role]
en: leaving foreword.
hu: Előszó vége.

[ctx: role]
en: leaving glossary.
hu: Szószedet vége.

[ctx: role]
en: leaving index.
hu: tárgymutató vége.

[ctx: role]
en: leaving information.
hu: információ vége.

[ctx: role]
en: leaving introduction.
hu: Bevezetés vége.

[ctx: role]
en: leaving main content.
hu: Fő tartalom vége.

[ctx: role]
en: leaving navigation.
hu: navigáció vége.

[ctx: role]
en: leaving page list.
hu: oldallista vége.

[ctx: role]
en: leaving part.
hu: Rész vége.

[ctx: role]
en: leaving preface.
hu: Előszó vége.

[ctx: role]
en: leaving prologue.
hu: Prológus vége.

[ctx: role]
en: leaving pullquote.
hu: Idézőjel vége.

[ctx: role]
en: leaving region.
hu: speciális terület vége.

[ctx: role]
en: leaving search.
hu: keresés vége.

[ctx: role]
en: leaving suggestion.
hu: javaslat vége.

[ctx: role]
en: leaving table of contents.
hu: Tartalomjegyzék vége.

[ctx: role]
en: main content
hu: Fő tartalom

[ctx: role]
en: navigation
hu: navigáció

[ctx: role]
en: page break
hu: Oldaltörés

[ctx: role]
en: page list
hu: Oldallista

[ctx: role]
en: part
hu: Rész

[ctx: role]
en: preface
hu: előszó

[ctx: role]
en: prologue
hu: Prológus

[ctx: role]
en: pullquote
hu: idézőjel

[ctx: role]
en: region
hu: Speciális terület

[ctx: role]
en: search
hu: Keresés

[ctx: role]
en: subtitle
hu: Alcím

[ctx: role]
en: suggestion
hu: javaslat

[ctx: role]
en: switch
hu: kapcsoló

[ctx: role]
en: table of contents
hu: Tartalomjegyzék

en: root end
hu: gyök vége

en: root of
hu: gyöke

en: root start
hu: gyök kezdete

en: row %(index)d of %(total)d
hu: %(index)d. sor, %(total)d sorból.

en: row %d
hu: %d. sor

en: rtpn
hu: gyat

en: rwhdr
hu: sfl

en: s sharp
hu: scharf s

en: same page
hu: azonos lap

en: same site
hu: azonos oldal

en: scbr
hu: gs

en: scpn
hu: gat

en: sctn
hu: szksz

en: section
hu: szakasz

en: semicolon
hu: pontosvessző

en: seprtr
hu: elv

en: setting live region to assertive
hu: élő régió beállítása nyersre

en: setting live region to off
hu: élő régiók kikapcsolva

en: setting live region to polite
hu: élő régió beállítása udvariasra

en: setting live region to rude
hu: élő régió beállítása durvára

en: shift lock
hu: nagybetű zár

[ctx: shortbraille]
en: dial
hu: tárcsázás

[ctx: shortbraille]
en: form
hu: űrlap

en: single low quote
hu: idézőjel

en: slash
hu: per

en: sldr
hu: cs

en: slide %(position)d of %(count)d
hu: %(position)d. dia, összesen %(count)d.

en: slower.
hu: lassabb.

en: soft hyphen
hu: lágy kötőjel

en: softer.
hu: Halkabb.

en: sorted
hu: rendezve

en: sorted ascending
hu: Növekvő rendezés

en: sorted descending
hu: Csökkenő rendezés

en: space
hu: szóköz

en: speak chat room name.
hu: Csevegőszoba nevének kimondása.

en: spin
hu: lgb

en: spltpn
hu: oat

[ctx: spoken punctuation]
en: All
hu: Mindent

[ctx: spoken punctuation]
en: Most
hu: Legtöbb

[ctx: spoken punctuation]
en: None
hu: Nincs

[ctx: spoken punctuation]
en: Some
hu: Néhány

en: square root of
hu: Négyzetgyöke

en: star
hu: csillag

en: statbr
hu: át

[ctx: status bar]
en: Not found
hu: Nem található

en: string not found
hu: a karakterlánc nem található

en: stroke
hu: áthúzott o

[ctx: structural navigation]
en: Blockquote
hu: Idézetblokk

[ctx: structural navigation]
en: Blockquotes
hu: Idézetblokkok listája

[ctx: structural navigation]
en: Button
hu: Gomb

[ctx: structural navigation]
en: Buttons
hu: Gombok listája

[ctx: structural navigation]
en: Caption
hu: Felirat

[ctx: structural navigation]
en: Check Box
hu: Jelölőnégyzet

[ctx: structural navigation]
en: Check Boxes
hu: Jelölőnégyzetek listája

[ctx: structural navigation]
en: Clickable
hu: Kattintható elem

[ctx: structural navigation]
en: Clickables
hu: Kattintható elemek listája

[ctx: structural navigation]
en: Combo Box
hu: Kombinált listamező

[ctx: structural navigation]
en: Combo Boxes
hu: Kombinált listamezők listája

[ctx: structural navigation]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: structural navigation]
en: Entries
hu: Szerkesztőmezők listája

[ctx: structural navigation]
en: Form Fields
hu: Űrlapmezők listája

[ctx: structural navigation]
en: Heading
hu: Címsor

[ctx: structural navigation]
en: Headings
hu: Címsorok listája

[ctx: structural navigation]
en: Headings at Level %d
hu: %d. szintű címsorok listája

[ctx: structural navigation]
en: Image
hu: Kép

[ctx: structural navigation]
en: Images
hu: Képek listája

[ctx: structural navigation]
en: Internal Frame
hu: Keretek listája

[ctx: structural navigation]
en: Internal Frames
hu: Keretek listája

[ctx: structural navigation]
en: Label
hu: Címke

[ctx: structural navigation]
en: Landmark
hu: Jelölő

[ctx: structural navigation]
en: Landmarks
hu: Jelölők listája

[ctx: structural navigation]
en: Large Objects
hu: Nagy objektumok listája

[ctx: structural navigation]
en: Level
hu: Címsorszint száma

[ctx: structural navigation]
en: Link
hu: Hivatkozás

[ctx: structural navigation]
en: Links
hu: Hivatkozások listája

[ctx: structural navigation]
en: List
hu: Lista

[ctx: structural navigation]
en: List Item
hu: Listaelem

[ctx: structural navigation]
en: List Items
hu: Listaelemek listája

[ctx: structural navigation]
en: Lists
hu: Listák listája

[ctx: structural navigation]
en: Not found
hu: Nincs több

[ctx: structural navigation]
en: Object
hu: Objektum

[ctx: structural navigation]
en: Paragraph
hu: Bekezdés

[ctx: structural navigation]
en: Paragraphs
hu: Bekezdések listája

[ctx: structural navigation]
en: Radio Button
hu: Választógomb

[ctx: structural navigation]
en: Radio Buttons
hu: Választógombok listája

[ctx: structural navigation]
en: Role
hu: Vezérlőelem

[ctx: structural navigation]
en: Selected Item
hu: Kiválasztott elem

[ctx: structural navigation]
en: State
hu: Állapot

[ctx: structural navigation]
en: Tables
hu: Táblázatok listája

[ctx: structural navigation]
en: Text
hu: Szöveg

[ctx: structural navigation]
en: Unvisited Links
hu: Nem látogatott hivatkozások listája

[ctx: structural navigation]
en: Value
hu: Érték

[ctx: structural navigation]
en: Visited Links
hu: Meglátogatott hivatkozások listája

en: subscript 0
hu: alsó index 0

en: subscript 1
hu: alsó index 1

en: subscript 2
hu: alsó index 2

en: subscript 3
hu: alsó index 3

en: subscript 4
hu: alsó index 4

en: subscript 5
hu: alsó index 5

en: subscript 6
hu: alsó index 6

en: subscript 7
hu: alsó index 7

en: subscript 8
hu: alsó index 8

en: subscript 9
hu: alsó index 9

en: subscript equals
hu: alsó index egyenlő

en: subscript left paren
hu: alsó index bal zárójel

en: subscript minus
hu: alsó index mínusz

en: subscript plus
hu: alsó index plusz

en: subscript right paren
hu: alsó index jobb zárójel

en: superscript 0
hu: felső index 0

en: superscript 1
hu: felső index 1

en: superscript 2
hu: felső index 2

en: superscript 3
hu: felső index 3

en: superscript 4
hu: felső index 4

en: superscript 5
hu: felső index 5

en: superscript 6
hu: felső index 6

en: superscript 7
hu: felső index 7

en: superscript 8
hu: felső index 8

en: superscript 9
hu: felső index 9

en: superscript a
hu: felső index a

en: superscript equals
hu: felső index egyenlő

en: superscript left paren
hu: felső index bal zárójel

en: superscript minus
hu: felső index mínusz

en: superscript n
hu: n-edik hatvány

en: superscript plus
hu: felső index plusz

en: superscript right paren
hu: felső index jobb zárójel

[ctx: switch]
en: off
hu: kikapcsolva

[ctx: switch]
en: on
hu: bekapcsolva

en: table of unknown size
hu: Ismeretlen méretű táblázat

en: table with %d column, row count unknown | table with %d columns, row count unknown
hu[0]: Ismeretlen sorszámú táblázat, %d oszloppal
hu[1]: Ismeretlen sorszámú táblázat, %d oszloppal

en: table with %d row | table with %d rows
hu[0]: Táblázat %d sorral
hu[1]: Táblázat %d sorral

en: table with %d row, column count unknown | table with %d rows, column count unknown
hu[0]: Táblázat %d sorral, ismeretlen számú oszloppal
hu[1]: Táblázat %d sorral, ismeretlen számú oszloppal

[ctx: tablecell]
en: not selected
hu: Nincs kijelölve

en: tbar
hu: et

en: tblst
hu: lplst

[ctx: text]
en: rdonly
hu: írsvd

[ctx: text]
en: read only
hu: írásvédett

[ctx: text]
en: selected
hu: kijelölve

[ctx: text]
en: unselected
hu: Nincs kijelölve

[ctx: textattr]
en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: textattr]
en: Heading
hu: Címsor

[ctx: textattr]
en: Text body
hu: Szövegtörzs

[ctx: textattr]
en: background color
hu: háttérszín

[ctx: textattr]
en: background full height
hu: háttér teljes magassága

[ctx: textattr]
en: background stipple
hu: háttérárnyalás

[ctx: textattr]
en: baseline
hu: Alapvonal

[ctx: textattr]
en: black
hu: fekete

[ctx: textattr]
en: blink
hu: villogás

[ctx: textattr]
en: bottom
hu: alulra

[ctx: textattr]
en: bt-lr
hu: lentről fel, balról jobbra

[ctx: textattr]
en: bt-rl
hu: lentről fel, jobbról balra

[ctx: textattr]
en: center
hu: középre zárt

[ctx: textattr]
en: char
hu: karakter

[ctx: textattr]
en: condensed
hu: sűrű

[ctx: textattr]
en: direction
hu: szövegirány

[ctx: textattr]
en: double
hu: dupla

[ctx: textattr]
en: editable
hu: szerkeszthető

[ctx: textattr]
en: emboss
hu: alacsony

[ctx: textattr]
en: engrave
hu: nyelv

[ctx: textattr]
en: expanded
hu: kiterjesztett

[ctx: textattr]
en: extra condensed
hu: extra sűrű

[ctx: textattr]
en: extra expanded
hu: extra kiterjesztett

[ctx: textattr]
en: false
hu: Nem

[ctx: textattr]
en: family name
hu: betűkészlet

[ctx: textattr]
en: fill
hu: sorkizárt

[ctx: textattr]
en: font effect
hu: betűkészlethatás

[ctx: textattr]
en: foreground color
hu: előtérszín

[ctx: textattr]
en: foreground stipple
hu: előtérárnyalás

[ctx: textattr]
en: indent
hu: behúzás

[ctx: textattr]
en: inherit
hu: öröklött

[ctx: textattr]
en: invisible
hu: láthatatlan

[ctx: textattr]
en: italic
hu: dőlt

[ctx: textattr]
en: justification
hu: igazítás

[ctx: textattr]
en: language
hu: nyelv

[ctx: textattr]
en: left
hu: balra zárt

[ctx: textattr]
en: left margin
hu: bal margó távolsága

[ctx: textattr]
en: line height
hu: sormagasság

[ctx: textattr]
en: line through
hu: áthúzás

[ctx: textattr]
en: low
hu: alacsony

[ctx: textattr]
en: lr
hu: balról jobbra

[ctx: textattr]
en: lr-tb
hu: balról jobbra, fentről le

[ctx: textattr]
en: ltr
hu: balról jobbra

[ctx: textattr]
en: middle
hu: középre

[ctx: textattr]
en: mistake
hu: Hiba

[ctx: textattr]
en: no justification
hu: nincs igazítás

[ctx: textattr]
en: none
hu: nincs

[ctx: textattr]
en: normal
hu: normál

[ctx: textattr]
en: oblique
hu: ferde

[ctx: textattr]
en: outline
hu: dupla

[ctx: textattr]
en: overline
hu: aláhúzás

[ctx: textattr]
en: paragraph style
hu: bekezdés stílusa

[ctx: textattr]
en: pixels above lines
hu: képpontok száma a sorok felett

[ctx: textattr]
en: pixels below lines
hu: képpontok száma a sorok alatt

[ctx: textattr]
en: pixels inside wrap
hu: Képpontok a sortörésen belül

[ctx: textattr]
en: right
hu: jobbra zárt

[ctx: textattr]
en: right margin
hu: jobb oldali margó távolsága

[ctx: textattr]
en: rise
hu: emelés

[ctx: textattr]
en: rl
hu: jobbról balra

[ctx: textattr]
en: rl-tb
hu: jobbról balra, fentről le

[ctx: textattr]
en: rtl
hu: jobbról balra

[ctx: textattr]
en: scale
hu: méretezés

[ctx: textattr]
en: semi condensed
hu: félig sűrű

[ctx: textattr]
en: semi expanded
hu: félig kiterjesztett

[ctx: textattr]
en: single
hu: szimpla

[ctx: textattr]
en: size
hu: méret

[ctx: textattr]
en: small caps
hu: kis kapitális

[ctx: textattr]
en: solid
hu: vastag

[ctx: textattr]
en: spelling
hu: betűtévesztés

[ctx: textattr]
en: stretch
hu: nyújtás

[ctx: textattr]
en: strike through
hu: áthúzás

[ctx: textattr]
en: style
hu: stílus

[ctx: textattr]
en: sub
hu: Alsó

[ctx: textattr]
en: super
hu: szuper

[ctx: textattr]
en: tb
hu: fentről lefelé

[ctx: textattr]
en: tb-lr
hu: fentről le, balról jobbra

[ctx: textattr]
en: tb-rl
hu: fentről le, jobbról balra

[ctx: textattr]
en: text decoration
hu: szövegdekoráció

[ctx: textattr]
en: text rotation
hu: szöveg elforgatása

[ctx: textattr]
en: text shadow
hu: szöveg árnyékolása

[ctx: textattr]
en: text-bottom
hu: szöveg alatt

[ctx: textattr]
en: text-top
hu: szöveg felett

[ctx: textattr]
en: top
hu: felső

[ctx: textattr]
en: true
hu: Igen

[ctx: textattr]
en: ultra condensed
hu: ultra sűrű

[ctx: textattr]
en: ultra expanded
hu: ultra kiterjesztett

[ctx: textattr]
en: underline
hu: aláhúzás

[ctx: textattr]
en: variant
hu: változat

[ctx: textattr]
en: vertical align
hu: függőleges igazítás

[ctx: textattr]
en: weight
hu: vastagság

[ctx: textattr]
en: word
hu: szó

[ctx: textattr]
en: word char
hu: szó karakter

[ctx: textattr]
en: wrap mode
hu: tördelés módja

[ctx: textattr]
en: writing mode
hu: írási mód

en: tglbtn
hu: kpgb

en: three fourths
hu: háromnegyed

en: times
hu: szor

en: tip
hu: bsg

en: toggle
hu: kapcsológomb

[ctx: togglebutton]
en: not pressed
hu: nincs lenyomva

[ctx: togglebutton]
en: pressed
hu: lenyomva

en: tomnuitm
hu: lvmnüe

en: trademark
hu: védjegy

en: tre
hu: fa

en: tree level %d
hu: %d. fa szint

en: triangular bullet
hu: háromszög listajel

en: triple click
hu: (Háromszor gyorsan megnyomva)

en: triple prime
hu: hármas ikerprím

en: trtbl
hu: fatbl

en: txt
hu: szm

en: u acute
hu: ú

en: u circumflex
hu: y kúpos ékezettel

en: u grave
hu: u tompa ékezettel

en: u umlaut
hu: ü

en: underline
hu: aláhúzás

en: unk
hu: ism

en: up
hu: fel

en: vertical
hu: függőleges

en: vertical bar
hu: függőleges vonal

en: vertical scroll bar
hu: Függőleges görgetősáv

en: vertical slider
hu: Függőleges csúszka

en: vertical splitter
hu: függőleges felosztó elem

en: visited %s link
hu: meglátogatott %s hivatkozás

en: visited link
hu: meglátogatott hivatkozás

en: vwprt
hu: nmz

en: white space
hu: üreshely

en: wnd
hu: abl

en: x-shaped bullet
hu: x formájú listajel

en: y acute
hu: y ékezettel

en: y umlaut
hu: umlautos y

en: yen
hu: jen
