Xfce Apps - en to hu translation catalogue (287 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
hu: 
    Parole médialejátszó %s
    
    Az Xfce Goodies Project része
    https://goodies.xfce.org
    
    GNU GPL licenc alatt.
    
    A hibákat kérjük itt jelentse: <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: 16:9 (Widescreen)
hu: 16:9 (szélesvásznú)

en: <b>Audio Visualization</b>
hu: <b>Hang vizualizáció</b>

en: <b>Author</b>
hu: <b>Szerző</b>

en: <b>Color Balance</b>
hu: <b>Színegyensúly</b>

en: <b>Description</b>
hu: <b>Leírás</b>

en: <b>Keyboard</b>
hu: <b>Billentyűzet</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
hu: <b>Lejátszólista beállítások</b>

en: <b>Screensaver</b>
hu: <b>Képernyővédő</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
hu: <b>Felirat beállítások</b>

en: <b>Video Output</b>
hu: <b>Video kimenet</b>

en: <big><b>Open Network Location</b></big>
hu: <big><b>Hálózati hely megnyitása</b></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
hu: <big><span color='#F4F4F4'>Ismeretlen előadó</span> <span color='#BBBBBB'><i>által</i></span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
hu: <big><span color='#BBBBBB'><i></i></span> <span color='#F4F4F4'>Ismeretlen albumon</span></big>

en: <i>by</i>
hu: <i>általa:</i>

en: <i>on</i>
hu: <i>ezen:</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
hu: <span color='#F4F4F4'><b><big>Ismeretlen dal</big></b></span>

en: A_ngle Menu
hu: N_ézőszög menü

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add files to playlist
hu: Fájlok hozzáadása a lejátszólistához

en: Add to playlist...
hu: Hozzáadás lejátszási listához...

en: Additional software is required.
hu: Kiegészítő szoftver szükséges.

en: Advanced Stream Redirector
hu: ASX

en: All files
hu: Minden fájl

en: All supported files
hu: Minden támogatott fájl

en: Always minimize to tray when window is closed
hu: Mindig tálcára zsugorítás az ablak bezárásakor

en: Always replace playlist with opened files
hu: Lejátszólista cseréje a megnyitott fájlokkal

en: Arabic
hu: Arab

en: Are you sure you want to quit?
hu: Biztosan ki akar lépni?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
hu: Biztos, hogy törölni kívánja a legutóbbi elemeket? Ezt nem lehet visszavonni.

en: Armenian
hu: Örmény

en: Audio
hu: Hang

en: Audio CD
hu: Hang CD

en: Audio Track #%d
hu: %d. hangsáv

en: Audio Track:
hu: Hangsáv:

en: Audio and video
hu: Hang és videó

en: Auto
hu: Automatikus

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Automatically show subtitles when playing movie file
hu: Feliratok automatikus megjelenítése filmek lejátszásakor

en: Baltic
hu: Balti

en: Brightness:
hu: Fényerő:

en: Buffering
hu: Pufferelés

en: Buffering (0%)
hu: Pufferelés (0%)

en: By Extension
hu: Kiterjesztés szerint

en: Cancel
hu: Mégse

en: Celtic
hu: Kelta

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Chapter %i
hu: Fejezet %i

en: Check and remove duplicate media entries
hu: Duplikált médiabejegyzések keresése és eltávolítása

en: Chinese Simplified
hu: Egyszerűsített kínai

en: Chinese Traditional
hu: Hagyományos kínai

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear History
hu: Előzmények törlése

en: Clear Recent Items
hu: Legutóbbi elemek törlése

en: Clear playlist
hu: Lejátszólista törlése

en: Close
hu: Bezárás

en: Configure your media player
hu: A médialejátszó konfigurálása

en: Continue
hu: Folytatás

en: Contrast:
hu: Kontraszt:

en: Croatian
hu: Horvát

en: Current Locale
hu: Jelenlegi területi beállítás

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

en: Decrease volume
hu: Hangerő csökkentése

en: Disable screensaver when playing movies
hu: Képernyővédő kikapcsolása filmek lejátszásakor

en: Disc Playlist
hu: Lemez lejátszólista

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Display Parole user manual
hu: A Parole felhasználói kézikönyvének megjelenítése

en: Do not load plugins
hu: Ne töltse be a bővítményeket

en: Do you want to continue loading or stop?
hu: Folytatni szeretné a betöltést vagy megállítani?

en: Don't Install
hu: Telepítés mellőzése

en: Empty
hu: Üres

en: Enable keyboard multimedia keys
hu: Multimédiás billentyűk engedélyezése

en: Encoding:
hu: Kódolás:

en: Error
hu: Hiba

en: Error saving playlist file
hu: Hiba a lejátszólistafájl mentésekor

en: Exit fullscreen
hu: Teljes képernyő elhagyása

en: Extend your media player
hu: A médialejátszó funkcióinak kibővítése

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: File Type
hu: Fájltípus

en: Font:
hu: Betűkészlet:

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: GStreamer Error
hu: GStreamer hiba

en: GStreamer backend error
hu: GStreamer backend hiba

en: General
hu: Általános

en: Georgian
hu: Grúz

en: Go
hu: Ugrás

en: Go back 1 minute
hu: Vissza 1 perccel

en: Go back 10 minutes
hu: Vissza 10 perccel

en: Go back 10 seconds
hu: Vissza 10 másodperccel

en: Go forward 1 minute
hu: Előre 1 perccel

en: Go forward 10 minutes
hu: Előre 10 perccel

en: Go forward 10 seconds
hu: Előre 10 másodperccel

en: Go to position
hu: Ugrás helyzethez

en: Greek
hu: Görög

en: Gujarati
hu: Gudzsarati

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hebrew Visual
hu: Héber (vizuális)

en: Hide Playlist
hu: Lejátszólista elrejtése

en: Hue:
hu: Színárnyalat:

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Increase volume
hu: Hangerő növelése

en: Insert Disc
hu: Helyezzen be lemezt

en: Install
hu: Telepítés

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Leave Fullscreen
hu: Teljes képernyő elhagyása

en: Leave _Fullscreen
hu: T_eljes képernyő elhagyása

en: Lower volume
hu: Hangerő csökkentése

en: M3U Playlists
hu: M3U lejátszólisták

en: MPRIS2 remote control
hu: MPRIS2 távírányítás

en: Media stream is not seekable
hu: A médiafolyamban nem lehet tekerni

en: Media to play
hu: Lejátszandó média

en: Message
hu: Üzenet

en: Mini Mode
hu: Mini mód

en: Minimize to tray
hu: Tálcára zsugorítás

en: Move Down
hu: Mozgatás le

en: Move Up
hu: Mozgatás fel

en: Mute
hu: Némítás

en: Mute volume
hu: Hangerő némítása

en: Next Track
hu: Következő szám

en: Next track
hu: Következő szám

en: No available plugin installer was found.
hu: Nem található elérhető bővítménytelepítő.

en: No installed plugins found on this system
hu: Nem találhatók telepített bővítmények a rendszeren

en: None
hu: Nincs

en: Nordic
hu: Északi

en: Notify
hu: Értesítés

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open Containing Folder
hu: Tartalmazó mappa megnyitása

en: Open Media Files
hu: Médiafájlok megnyitása

en: Open Network Location
hu: Hálózati hely megnyitása

en: Open _Location...
hu: _Hely megnyitása...

en: Open _Recent
hu: _Legutóbbi megnyitása

en: Open a new instance
hu: Új példány megnyitása

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

en: Open location
hu: Hely megnyitása

en: PLS Playlists
hu: PLS lejátszólisták

en: P_lugins
hu: B_ővítmények

en: P_revious Track
hu: _Előző szám

en: Parole Media Player
hu: Parole médialejátszó

en: Parole Media Player cannot start.
hu: A Parole médialejátszó nem tud elindulni.

en: Parole Plugins
hu: Parole bővítmények

en: Parole Settings
hu: Parole beállítások

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
hu: A Parolét ehelyett le lehet kicsinyíteni a rendszertálcára.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
hu: A Parole a helyi médiafájlok (felirat támogatással rendelkező videókat is beleértve), zenei CD-k, DVD-k és élő adatfolyamok lejátszására is képes. A Parole bővítményekkel is kiterjeszthető.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
hu: A Parole egy modern, egyszerű médialejátszó a GStreamer keretrendszer alapján, és arra íródott, hogy jól illeszkedjen az Xfce asztalba. Az egyszerűség, sebesség és erőforrás-használatot szem előtt tartva lett tervezve.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
hu: A Parole már fut, új példány nyitásához használja a -i kapcsolót

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
hu: <b>%s</b> szükséges a fájl lejátszásához.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
hu: <b>%s</b> szükséges a fájl lejátszásához.
    Ez automatikusan telepíthető.

en: Pause
hu: Szünet

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Persian
hu: Perzsa

en: Play
hu: Lejátszás

en: Play Disc
hu: Lemez lejátszása

en: Play opened files
hu: Megnyitott fájlok lejátszása

en: Play or pause if already playing
hu: Lejátszás vagy szünet, ha már lejátszik

en: Play your media
hu: Média lejátszása

en: Play/Pause
hu: Lejátszás/Szünet

en: Playback
hu: Visszajátszás

en: Playlist
hu: Lejátszólista

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
hu[0]: Lejátszólista (%i fejezet)
hu[1]: Lejátszólista (%i fejezet)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
hu[0]: Lejátszólista (%i elem)
hu[1]: Lejátszólista (%i elem)

en: Playlist files
hu: Lejátszólistafájlok

en: Please check your installation
hu: Kérem ellenőrizze a telepítést!

en: Please check your installation.
hu: Kérem ellenőrizze a telepítést!

en: Please choose a supported playlist format
hu: Válasszon támogatott lejátszólista formátumot

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
hu: A hiba jelentéséhez ugorjon a https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs oldalra.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
hu: Indítsa újra a Parolét a változtatás érvényesítéséhez!

en: Plugin
hu: Bővítmény

en: Plugin failed to load
hu: A bővítmény betöltése meghiúsult

en: Position:
hu: Helyzet

en: Previous Track
hu: Előző szám

en: Previous track
hu: Előző szám

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformáció kiírása és kilépés

en: Quit
hu: Kilépés

en: Raise volume
hu: Hangerő növelése

en: Remember my choice
hu: Válasz megjegyzése

en: Remember playlist
hu: Lejátszólista megjegyzése

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove selected item
hu: Kiválasztott elem eltávolítása

en: Remove selected media
hu: Kiválasztott média eltávolítása

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: Replace playlist when opening files
hu: Lejátszólista cseréje fájlok megnyitásakor

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás alapértékekre

en: Romanian
hu: Román

en: Saturation:
hu: Telítettség:

en: Save Playlist as...
hu: Lejátszási lista mentése másként...

en: Select File Types (By Extension)
hu: Fájltípusok kiválasztása (kiterjesztés szerint)

en: Select Subtitle File
hu: Válasszon felirat fájlt

en: Select Text Subtitles...
hu: Feliratok kiválasztása…

en: Select next item
hu: Következő elem kiválasztása

en: Select previous item
hu: Előző elem kiválasztása

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
hu: Hang CD/VCD/DVD eszköz útvonalának beállítása

en: Shareable Playlist
hu: Megosztható lejátszólista

en: Show Playlist
hu: Lejátszólista megjelenítése

en: Show icon in the system tray
hu: Ikon megjelenítése a rendszertálcán

en: Show menubar
hu: Menüsor megjelenítése

en: Show notifications for currently playing tracks
hu: Értesítések megjelenítése az éppen játszott számokhoz

en: Show visual effects when an audio file is played
hu: Vizuális effektek megjelenítése hangfájl lejátszásakor

en: Shuffle
hu: Keverés

en: South European
hu: Dél-európai

en: Square
hu: Négyzet

en: Start in embedded mode
hu: Indítás beágyazott módban

en: Start in fullscreen mode
hu: Indítás teljes képernyőn

en: Start playing opened files
hu: Megnyitott fájlok lejátszásának megkezdése

en: Stop
hu: Leállítás

en: Subtitle #%d
hu: %d. felirat

en: Subtitle Files
hu: Felirat fájlok

en: Subtitles
hu: Feliratok

en: Subtitles:
hu: Feliratok:

en: The stream is taking too much time to load
hu: A műsor betöltése túl sokáig tart

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
hu: A fejlesztői kiadás egy új mini módot ad hozzá, és lehetőséget biztosít a kör alakú ikonokkal a tartalom lejátszására, és újrajátszására. A témázás egyszerűsödött, és a fájlnevek jelennek meg, ha nem találhatóak ID3 címkék.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
hu: Ez a fejlesztői kiadás számos hibát és elírást javít, valamint néhány történeti részletet a dokumentációban. A HTTP/S kapcsolaton keresztül feldolgozott fájlok címkéi is feldolgozásra kerülnek. A Clutter video-háttérrendszer letiltásra került GTK+ 3.22 és újabb esetén, a jelentős API változások miatt.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
hu: Ez a fejlesztői kiadás a kódbázis nagy tisztítása, amely a Parole-t könnyebbé és jobban fejleszthetővé teszi. Minden URL HTTPS-re lett frissítve. Nagy számú hiba került javításra, és bevezetésre került egy gyorsbillentyű segéd is.

en: This is a minor translations-only release.
hu: Ez egy kisebb, csak fordításokat tartalmazó kiadás.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
hu: Ebben a kiadásban teljes GTK+3 váltás történt, javult a felhasználói felület (áramvonalasított menük), és jobbak lettek a lejátszólisták. Továbbá a létező bővítmények is javultak, és egy új került hozzáadásra (MPRIS2). A legtöbb illusztráció is frissítésre került a kiadásban, és most már alapértelmezetten a GStreamer keretrendszer 1.0-s verzióját használjuk.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
hu: A kiadás kijavít egy DVD-meghajtóhelyekkel kapcsolatos problémát.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
hu: Ez a kiadás javít az összeállítási folyamaton, és számos hibajavítást is tartalmaz. Az új stabil kiadás az ajánlott frissítés az összes felhasználónak.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
hu: Ez a kiadás az 1.0-s széria első stabil kiadása. Hozzáadásra került az új automatikus video-kimenet beállítás, hogy javítsa a virtuális gépeken, és a kis teljesítményű eszközökön történő használatot. Számos hiba is megoldásra került, így ez a kiadás megfelelő minden felhasználó számára.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
hu: Ez a nem stabil fejlesztői kiadás új Clutter háttérrendszert ad hozzá, és kitakarítja az elavult GTK3 szimbólumokat. Emellett hozzáadásra került egy „pozícióra ugrás” funkció, és számos hiba is megoldásra került.

en: Toggle fullscreen
hu: Teljes képernyő be/ki

en: Toggle menubar
hu: Menüsor be/ki

en: Toggle playlist
hu: Lejátszólista be/ki

en: Track %i
hu: %d. szám

en: Tray icon
hu: Tálcaikon

en: Tray icon plugin
hu: Tálcaikon-bővítmény

en: Turkish
hu: Török

en: Type %s --help to list all available command line options
hu: Az elérhető kapcsolók listájáért adja ki a(z) %s --help parancsot

en: Unable to install missing codecs.
hu: A hiányzó kodekek nem telepíthetőek.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
hu: Nem tölthető be a(z) „%s” bővítmény, ellenőrizze a GStreamer telepítést.

en: Unable to open default web browser
hu: Az alapértelmezett webböngésző nem nyitható meg

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Album
hu: Ismeretlen album

en: Unknown Artist
hu: Ismeretlen előadó

en: Unknown Song
hu: Ismeretlen szám

en: Unknown playlist format
hu: Ismeretlen lejátszólista-formátum

en: Unmute
hu: Némítás visszavonása

en: Unmute (restore) volume
hu: Hangerő visszaállítása

en: Video
hu: Videó

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: View
hu: Nézet

en: Visit Parole website
hu: A Parole honlapjának felkeresése

en: Visit Website
hu: Honlap felkeresése

en: Visualization type:
hu: Vizualizáció típusa:

en: Volume
hu: Hangerő

en: Volume _Down
hu: Hangerő _le

en: Volume _Up
hu: Hangerő _fel

en: Western
hu: Nyugati

en: X Window System (No Xv)
hu: X Window System (nem Xv)

en: [FILES...] - Play movies and songs
hu: [FÁJLOK...] - Filmek és dalok lejátszása

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Aspect Ratio
hu: _Méretarány

en: _Audio
hu: _Hang

en: _Audio Menu
hu: _Hang menü

en: _Audio Track
hu: _Hangsáv

en: _Chapter Menu
hu: _Fejezet menü

en: _Chapters
hu: _Fejezetek

en: _Clear recent items...
hu: Legutóbbi elemek _törlése...

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _DVD Menu
hu: _DVD menü

en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Keyboard Shortcuts
hu: Gyors_billentyűk

en: _Leave Fullscreen
hu: T_eljes képernyő elhagyása

en: _Media
hu: _Média

en: _Mute
hu: _Némítás

en: _Next
hu: _Következő

en: _Next Track
hu: _Következő szám

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Open...
hu: _Megnyitás…

en: _Pause
hu: _Szünet

en: _Play
hu: _Lejátszás

en: _Playback
hu: _Lejátszás

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Previous
hu: _Előző

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Repeat
hu: _Ismétlés

en: _Report a Bug...
hu: Hiba _bejelentése...

en: _Save Playlist...
hu: Lejátszási lista _mentése...

en: _Shuffle
hu: _Keverés

en: _Subtitles
hu: _Feliratok

en: _Title Menu
hu: _Cím menü

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Video
hu: _Videó

en: by
hu: általa:

en: on
hu: ezen:
