synaptic - en to hu translation catalogue (721 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
hu: 	%s %s, de csak %s telepíthető

en: 	%s %s but it is not installable
hu: 	%s %s, de az nem telepíthető

en: 	%s but it is a virtual package
hu: 	%s, de az egy virtuális csomag

en: 	%s but it is not going to be installed
hu: 	%s, de az nincs telepítésre megjelölve

en: 
    %s have to be downloaded
hu: 
    %s-ot kell letölteni.

en: 
    Completely removed the following packages:
hu: 
    A következő csomagok teljesen el lettek távolítva:

en: 
    Downgraded the following packages:
hu: 
    A következő csomagok vissza lettek fejlesztve:

en: 
    Installed the following packages:
hu: 
    A következő csomagok telepítve lettek:

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
hu: 
    Nem minden módosítás és frissítés sikerült. A hiba további részleteiért bontsa ki a lenti Részletek panelt.

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
hu: 
    A %s csomagból nincs elérhető verzió, de benne van az adatbázisban.
    Ez jellemzően azt jelenti, hogy a csomag függőségben volt említve és nem töltötték fel, elavult, vagy a sources.list tartalma alapján nem érhető el.

en: 
    Reinstalled the following packages:
hu: 
    A következő csomagok újra lettek telepítve:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
hu: 
    A következő ALAPVETŐ csomagok el lettek távolítva:

en: 
    Removed the following packages:
hu: 
    A következő csomagok el lettek távolítva:

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
hu: 
    Minden változtatás sikeresen alkalmazva. Most már bezárhatja az ablakot.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
hu: 
    Minden csomag sikeresen telepítve a jelenlegi adathordozóról. A telepítés folytatásához a következő adathordozóval, zárja be ezt az ablakot.

en: 
    Upgraded the following packages:
hu: 
    A következő csomagok frissítve lettek:

en: 
    While installing package %s:
hu: 
    A(z) %s csomag telepítése során:

en: 
    While preparing for installation:
hu: 
    A telepítésre készülve:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
hu:  %s: %s %s, de csak %s telepíthető

en:  or
hu:  vagy

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
hu[0]: %d új csomag lesz telepítve
hu[1]: %d új csomag lesz telepítve

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
hu[0]: %d új csomag újra lesz telepítve
hu[1]: %d új csomag újra lesz telepítve

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
hu[0]: %d csomag zárolva van
hu[1]: %d csomag zárolva van

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
hu[0]: %d csomag <b>vissza</b> lesz fejlesztve
hu[1]: %d csomag <b>vissza</b> lesz fejlesztve

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
hu[0]: %d csomag vissza lesz fogva és nem lesz frissítve
hu[1]: %d csomag vissza lesz fogva és nem lesz frissítve

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
hu[0]: %d csomag el lesz távolítva
hu[1]: %d csomag el lesz távolítva

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
hu[0]: %d csomag frissítve lesz
hu[1]: %d csomag frissítve lesz

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
hu: %i csomag listázva, %i telepítve, %i törött. %i telepítendő/frissítendő %i el lesz távolítva

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
hu: %i csomag listázva, %i telepítve, %i törött. %i telepítendő/frissítendő, %i eltávolítandó, %s kerül felszabadításra

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
hu: %i csomag listázva, %i telepítve, %i törött. %i telepítendő/frissítendő %i el lesz távolítva, %s lesz felhasználva

en: %s Changelog
hu: %s változásainak listája

en: %s Properties
hu: %s tulajdonságai

en: %s of extra space will be freed
hu: %s hely fel lesz szabadítva

en: %s of extra space will be used
hu: %s hely lesz felhasználva

en: %s: %s but it is a virtual package
hu: %s: %s, de az egy virtuális csomag

en: %s: %s but it is not going to be installed
hu: %s: %s, de az nincs telepítésre megjelölve

en: (no vendor)
hu: (nincs szállító)

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
hu: --add-cdrom cdrom hozzáadása indításkor (a cdrom útvonala szükséges)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
hu: --add-cdrom Rákérdez cdrom hozzáadására és kilép

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
hu: --dist-upgrade-mode  Intelligens frissítést kezd és megmutatja a változásokat

en: --non-interactive Never prompt for user input
hu: --non-interactive Nem kér adatokat a felhasználótól

en: --task-window Open with task window
hu: --task-window a Feladatok ablak megnyitása

en: --test-me-harder  Run test in a loop
hu: --test-me-harder Teszt futtatása ciklusban

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
hu: --update-at-startup  A „Frissítés” meghívása indításkor

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
hu: --upgrade-mode  Frissíti a csomaglistát és megmutatja a változásokat

en: -f=? Give an alternative filter file
hu: -f=? Egy alternatív szűrő fájlt ad meg

en: -h   This help text
hu: -h   Ez a súgó szöveg

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
hu: -i=? A a megadott nevű kezdő szűrővel indul

en: -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
hu: -o=? Tetszőleges konfigurációs opció beállítása, pl. -o dir::cache=/tmp

en: -r   Open in the repository screen
hu: -r   A tárolók képernyőn kezd

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
hu: -t   Alternatív főablakcím beállítása (Például a gépnév az `uname -n` megadásával)

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
hu: <b>%s</b> (<b>alapvető</b>) lesz törölve

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
hu: <b>%s</b> (verzió: <i>%s</i>) telepítve lesz

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
hu: <b>%s</b> (verzió <i>%s</i>) újra lesz telepítve

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
hu: <b>%s</b> (verzió: <i>%s</i>) frissítve lesz <i>%s</i> verzióra

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
hu: <b>%s</b> <b>vissza</b> lesz fejlesztve

en: <b>%s</b> will be removed
hu: <b>%s</b> törölve lesz

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
hu: <b>%s</b> el lesz távolítva a beállításaival együtt

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
hu: <b>Eltávolítandó (ALAPVETŐ)</b>

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
hu: <b><big>Frissítések kijelölése intelligens módon</big></b>
    
    Az alapértelmezett frissítési eljárás átugorja az ütközést okozó vagy további csomagok telepítését igénylő frissítéseket.
    
    Az intelligens frissítés (dist-upgrade) megpróbálja intelligensen feloldani az ütközéseket és teljesíteni a frissítések függőségeit.
    
    <b>Megjegyzés:</b> A frissítések csak kijelölve lesznek. Ezután még alkalmaznia kell őket.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
hu: <b><big>Kilépés és a kijelölt változtatások eldobása?</big></b>
    
    Még ki vannak jelölve végrehajtatlan változtatások. Ha a kilépést választja, ezek elvesznek.

en: <b>Appearance</b>
hu: <b>Megjelenés</b>

en: <b>Applying Changes</b>
hu: <b>Változtatások alkalmazása</b>

en: <b>Colors</b>
hu: <b>Színek</b>

en: <b>Columns</b>
hu: <b>Oszlopok</b>

en: <b>Current</b>
hu: <b>Aktuális</b>

en: <b>Fonts</b>
hu: <b>Betűkészletek</b>

en: <b>History files</b>
hu: <b>Előzményfájlok</b>

en: <b>Installed Version</b>
hu: <b>Telepített verzió</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
hu: <b>Legfrissebb elérhető verzió</b>

en: <b>Maintainer:</b>
hu: <b>Karbantartó:</b>

en: <b>Marked</b>
hu: <b>Kijelölve</b>

en: <b>Marking Changes</b>
hu: <b>Változtatások kijelölése</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
hu: <b>Megjegyzés:</b> A változtatások nem kerülnek azonnal végrehajtásra. Először ki kell jelölnie minden  változtatást és azután alkalmazni őket.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
hu: <b>Megjegyzés:</b> Az alapértelmezettől különböző csomagverzió telepítéséhez válassza a <b>Csomag → Verzió kényszerítése...</b> menüpontot.

en: <b>Other</b>
hu: <b>Egyéb</b>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
hu: <b>Csomagfrissítési viselkedésmód (alapértelmezett disztribúció)</b>

en: <b>Package:</b>
hu: <b>Csomag:</b>

en: <b>Priority:</b>
hu: <b>Prioritás:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
hu: <b>Proxy kiszolgáló</b>

en: <b>Section:</b>
hu: <b>Csoport:</b>

en: <b>Source:</b>
hu: <b>Forrás:</b>

en: <b>Status:</b>
hu: <b>Állapot:</b>

en: <b>Summary</b>
hu: <b>Összegzés</b>

en: <b>Tags:</b>
hu: <b>Címkék:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
hu: <b>Átmeneti fájlok</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
hu: <b>Terminálkimenet:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
hu: <b>A következő ikonokat használjuk a csomagok állapotának jelzésére:</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
hu: <b>Visszafejlesztendő</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
hu: <b>Teljesen eltávolítandó (a konfigurációs fájljaival együtt)</b>

en: <b>To be removed</b>
hu: <b>Eltávolítandó</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
hu[0]: <b>Figyelem:</b> %d alapvető csomag el lesz távolítva
hu[1]: <b>Figyelem:</b> %d alapvető csomag el lesz távolítva

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
hu: <big><b>Nem sikerült minden szükséges csomagfájlt letölteni</b></big>
    
    Lehetséges, hogy a csomag ön által kért verziója már nem érhető el a tárolóban, vagy a csomag forrásával is lehetnek problémák. Frissítse a csomaglistát és ellenőrizze a csomag forrását (például a CD-t vagy a hálózati kapcsolatot).

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
hu: <big><b>Nem sikerült letölteni minden tároló indexfájlját</b></big>
    
    Lehetséges, hogy a tároló már nem létezik vagy hálózati problémák miatt nem érhető el. Ha a le nem tölthető indexnek elérhető egy régebbi verziója, az kerül felhasználásra. Egyébként a tároló mellőzve lesz. Ellenőrizze a hálózati kapcsolatát és győződjön meg róla, hogy a tároló címe helyes.

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
hu: <big><b>Adja meg a felvenni kívánt tároló teljes APT sorát</b></big>
    
    Az APT sor tartalmazza a tároló típusát, helyét és tartalmát, például <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. A szintaxis részletes leírását a dokumentációban találhatja meg.

en: <i>Can't close while running</i>
hu: <i>Futás közben nem zárhatja be</i>

en: <i>Finished</i>
hu: <i>Befejezve</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
hu: <i>Csomagok előkészítése...</i>

en: <i>Running...</i>
hu: <i>Futtatás...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
hu: <span size="large" weight="bold">Belső opció beállítása</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
hu: <span size="large" weight="bold">Ezek a változtatások a rendszere magját érintik. Gondoljon át minden változtatást alaposan.</span>

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
hu: <span size="large" weight="bold">Mely feladatokat végezze el a számítógépe?</span>
    
    Minden elvégzendő feladathoz csomagok egy előre kiválasztott csoportja tartozik. Ha kiválaszt egy feladatot, a megfelelő csomagok ki lesznek jelölve telepítésre.

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
hu: <span size="xx-large" weight="bold"> Synaptic verzió</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
hu: <span weight="bold" size="large">Alkalmazza a következő változtatásokat?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
hu: <span weight="bold" size="larger">Nem lehet minden csomagot kijelölni telepítésre vagy frissítésre</span>
    
    A következő csomagoknak teljesíthetetlen függőségei vannak. Győződjön meg róla a beállításoknál, hogy minden szükséges tároló fel van véve és engedélyezve van.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
hu: <span weight="bold" size="larger">Adja meg a CD címkéjét</span>
    
    A címke akkor kerül felhasználásra, ha csomagokat akar telepíteni a CD-ről. Ajánlott a címke felírása a Cd-re, a későbbi könnyebb megtalálhatóság érdekében.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
hu: <span weight="bold" size="larger">Írja be a CD-ROM nevét</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
hu: <span weight="bold" size="larger">Kijelöli a további szükséges változtatásokat?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
hu: <span weight="bold" size="larger">A csomaginformációk elavultak</span>
    
    A csomaginformációk régebbiek 48 óránál. Fontos biztonsági frissítések jelenhettek meg ezen idő alatt. A csomaginformációkat ajánlott rendszeresen újratölteni.

en: A package failed to install.  Trying to recover:
hu: Egy csomag telepítése meghiúsult. Kísérlet a helyreállításra:

en: AND
hu: ÉS

en: APT line:
hu: APT sor:

en: APT system reports:
    %s
hu: Az APT rendszer a következőt jelenti:
    %s

en: A_pplication Font
hu: Al_kalmazás betűkészlete

en: A_pply Marked Changes
hu: Kijelölt változtatások _alkalmazása

en: About Synaptic
hu: Synaptic névjegye

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add downloaded packages
hu: Letöltött csomagok hozzáadása

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
hu: A „Csomagletöltő parancsfájl előállítása” szolgáltatással letöltött fájlok rendszerhez adása

en: All
hu: Mind

en: Alphabetic
hu: ABC sorrend

en: Always Ask
hu: Mindig kérdezzen

en: Always prefer the highest version
hu: Mindig a legnagyobb verzió választása

en: Always prefer the installed version
hu: Mindig a telepített verzió választása

en: Amateur Radio
hu: Amatőr rádió

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: An error occurred while saving configurations.
hu: Hiba a beállítások mentése közben.

en: Another synaptic is running
hu: Már fut egy másik Synaptic

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Apply all marked changes
hu: Minden kijelölt változtatás alkalmazása

en: Apply changes in a terminal window
hu: Változtatások alkalmazása terminálablakban

en: Applying Changes
hu: Változtatások alkalmazása

en: Applying marked changes. This may take a while...
hu: Kijelölt változtatások alkalmazása. Ez eltarthat egy ideig...

en: Architecture
hu: Architektúra

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
hu: Kérdezzen rá a más csomagokra is ható változtatások jóváhagyására

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
hu: Kérdezzen, hogy kilépek-e a változtatások sikeres alkalmazása után

en: Authentication
hu: Hitelesítés

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
hu: Hitelesítés szükséges a Synaptic csomagkezelő futtatásához

en: Automatic install
hu: Automatikus telepítés

en: Automatic removable
hu: Automatikusan eltávolítható

en: Automatically
hu: Automatikusan

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
hu: Automatikus bezárás a változtatások sikeres alkalmazása után

en: Automatically installed
hu: Automatikusan telepítve

en: Available versions:
hu: Elérhető verziók:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
hu: Hibás reguláris kifejezés a Csökkentett Nézet fájlban: '%s'

en: Base System
hu: Alaprendszer

en: Binary (deb)
hu: Bináris (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
hu: A feltételek közötti logikai operátor:

en: Breaks
hu: Töri

en: Broken
hu: Törött

en: Broken dependencies
hu: Törött függőségek

en: Broken:
hu: Törött:

en: Can't read %s
hu: Nem tudom olvasni: %s

en: Can't write %s
hu: Nem tudom írni: %s

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot find filename or size tag
hu: A fájlnév vagy méret címke nem található

en: Cannot read vendors.list file
hu: Nem olvasható a vendors.list fájl

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
hu: Nem lehet elindítani a beállítóeszközt.
    Telepítenie kell az ehhez szükséges 'libgnome2-perl' csomagot.

en: Changes applied
hu: A változtatások alkalmazva

en: Choose font
hu: Betűkészlet kiválasztása

en: Choose the action from the context menu of the package.
hu: Válasszon egy műveletet a csomag felbukkanó menüjéből.

en: Cleaning package lists...
hu: Csomaglisták kitisztítása...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
hu: Az állapot ikonra kattintva egy minden műveletet tartalmazó menü nyílik meg.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
hu: Az állapot ikonon való kattintás kijelöli a legvalószínűbb akciót

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
hu: Ezen párbeszédablak bezárása a változtatások sikeres alkalmazása után

en: Color
hu: Szín

en: Color packages by their status
hu: Csomagok színezése állapotuk szerint

en: Color selection
hu: Szín kijelölése

en: Colors
hu: Színek

en: Columns and Fonts
hu: Oszlopok és betűkészletek

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
hu: Kiszolgálók és tartományok vesszővel elválasztott listája, amikhez ne a proxy-n keresztül kapcsolódjon (pl:localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
hu: Közös

en: Communication
hu: Kommunikáció

en: Community Maintained (installed)
hu: Közösség által karbantartott (telepített)

en: Complete changelog of the latest version:
hu: A legutóbbi verzió változásainak teljes listája:

en: Completely
hu: Teljes

en: Component
hu: Komponens

en: Conflicting packages
hu: Ütköző csomagok

en: Conflicts
hu: Ütközik

en: Consider recommended packages as dependencies
hu: Kezelje az ajánlott csomagokat függőségekként

en: Converted From RPM by Alien
hu: RPM-ből Aliennel konvertálva

en: Copy
hu: Másolás

en: Copying package lists...
hu: Csomaglista másolása...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
hu: Nem lehet alkalmazni a változtatásokat!
    Először javítsa meg a törött csomagokat.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
hu: Nem lehet frissíteni a rendszert.
    Először javítsa meg a törött csomagokat.

en: Couldn't identify disc.
hu: A lemez azonosítása meghiúsult.

en: Credits
hu: Köszönet

en: Cross Platform
hu: Keresztplatform

en: Ctrl-c pressed
hu: Ctrl-c billentyűkombináció lenyomva

en: Currently in broken policy state
hu: Jelenleg sérült irányelv-állapotban

en: Custom
hu: Egyéni

en: Databases
hu: Adatbázisok

en: Debtag support is enabled.
hu: Debtag támogatás bekapcsolva.

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Default Upgrade
hu: Alapértelmezett frissítés

en: Delete _History files older than:
hu: Ennél régebbi előzményfájlok _törlése:

en: Delete all cache package files now.
hu: A gyorsítótárban lévő csomagfájlok azonnali törlése.

en: Dependants
hu: Ettől függő csomagok

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Dependencies of the Latest Version
hu: A legutolsó verzió függőségei

en: Dependency of
hu: Ennek a csomagnak függősége

en: Dependent packages
hu: Függő csomagok

en: Depends
hu: Függőségek

en: Description
hu: Leírás

en: Description %s
hu: %s leírása

en: Description and Name
hu: Leírás és név

en: Details
hu: Részletek

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Difference between the files
hu: Fájlok közti különbség

en: Direct connection to the Internet
hu: Közvetlen internetkapcsolat

en: Disc Label
hu: Lemez neve

en: Disc label:
hu: Lemez neve:

en: Disc not successfully scanned.
hu: A lemez beolvasása sikertelen volt.

en: Distribution
hu: Disztribúció

en: Distribution:
hu: Disztribúció:

en: Do you want to add another CD-ROM?
hu: Akar még egy CD-ROM-ot hozzáadni?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
hu: Szeretné folytatni ezen csomagok kihagyásával?

en: Do you want to quit Synaptic?
hu: Ki akar lépni a Synapticból?

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Documented by
hu: Dokumentálta

en: Done
hu: Kész

en: Done!
hu: Kész!

en: Double click on the package name.
hu: Kattintson kétszer a csomag nevén.

en: Download
hu: Letöltendő

en: Download Size
hu: Letöltendő méret

en: Download rate: %s/s - %s remaining
hu: Fájl letöltése: %s/s - %s van hátra

en: Download rate: ...
hu: Letöltési sebesség: …

en: Download:
hu: Letöltendő:

en: Downloading Changelog
hu: Változáslista letöltése

en: Downloading Package Files
hu: Csomagfájlok letöltése

en: Downloading Package Information
hu: Csomaginformációk letöltése

en: Downloading file %li of %li
hu: Fájl letöltése: %li/%li

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
hu: HIBA: A root felhasználó jelszóbejegyzése nem található

en: ERROR: could not create configuration directory %s
hu: HIBA: Nem tudom létrehozni a beállítások %s könyvtárát

en: ERROR: could not create log directory %s
hu: HIBA: Nem tudom létrehozni a(z) %s naplókönyvtárat

en: ERROR: could not create state directory %s
hu: HIBA: Nem lehet létrehozni a(z) %s állapotkönyvtárat

en: ERROR: could not create tmp directory %s
hu: HIBA: Nem tudom létrehozni a(z) %s átmeneti könyvtárat

en: ERROR: couldn't open %s for writing
hu: HIBA: %s megnyitása írásra sikertelen

en: Editors
hu: Szerkesztők

en: Education
hu: Oktatás

en: Electronics
hu: Elektronika

en: Email
hu: E-mail

en: Embedded Devices
hu: Beágyazott eszközök

en: Empty disc name.
hu: Üres lemeznév.

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: Enhances
hu: Bővíti

en: Error failed to fork pty
hu: Hiba: a terminál indítása meghiúsult.

en: Error in package %s
hu: Hiba a(z) %s csomagban

en: Error parsing file record
hu: Hiba a fájl rekord feldolgozása közben

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
hu: Alapvető csomagok is törlésre kerülnek.
    Ez használhatatlanná teheti rendszerét!!!

en: Exclude
hu: Nem tartalmazza

en: Exclude selected sections
hu: Kiválasztott csoportok kihagyása

en: Excludes
hu: Nem tartalmazza

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
hu: A kifejezést megtaláltam, az illeszkedő bejegyzéseket a bal oldali listában láthatja.

en: Extra output was generated during Package Manager operation
hu: Extra kimenet készült a csomagkezelő művelet alatt

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Failed to fetch %s
      %s
hu: Nem sikerült letölteni a következőt: %s
      %s

en: Failed to mark all available upgrades!
hu: Az összes elérhető frissítés kijelölése meghiúsult

en: Failed to mount the cdrom.
hu: A CD-ROM felcsatolása sikertelen.

en: Failed to open %s.new
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) %s.new fájlt

en: Failed to rename
hu: Nem sikerült átnevezni

en: Failed to rename %s.new to %s
hu: %s.new átnevezése meghiúsult a következőre: %s

en: Failed to reopen fd
hu: Az fd újbóli megnyitása meghiúsult

en: Failed to resolve dependency problems!
hu: Függőségi problémák megoldása sikertelen!

en: Failed to stat %s%s
hu: Nem sikerült elérni %s%s

en: Field
hu: Mező

en: File
hu: Fájl

en: Files
hu: Fájlok

en: Filters
hu: Szűrők

en: Find
hu: Keresés

en: FingerPrint
hu: Ujjlenyomat

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: For installation or upgrade
hu: Telepítésre vagy frissítésre

en: For removal
hu: Törlésre

en: Force version:
hu: Verzió kényszerítése:

en: Found %i packages
hu: %i csomagot találtam

en: GNOME Desktop Environment
hu: GNOME asztali környezet

en: GNU R statistical system
hu: GNU R statisztikai rendszer

en: GObject Introspection data
hu: GObject betekintési adatok

en: Games and Amusement
hu: Játékok és szórakozás

en: General
hu: Általános

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
hu: Parancsfájl előállítása a kijelölt csomagok letöltéséhez egy másik számítógépre

en: Generate package download script
hu: Csomagletöltő parancsfájl előállítása

en: Get Changelog
hu: Változáslista lekérése

en: Get Screenshot
hu: Képernyőkép kérése

en: Gnustep Desktop Environment
hu: Gnustep asztali környezet

en: Graphics
hu: Grafika

en: HTTP authentication
hu: HTTP hitelesítés

en: Haskell Programming Language
hu: Haskell programnyelv

en: History
hu: Előzmények

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
hu: A szoftvercsomag-telepítések, törlések és frissítések előzményei.

en: Hit
hu: Siker

en: Hold Current Version
hu: Aktuális verzió megtartása

en: IP address or host name of the ftp proxy server
hu: Az FTP proxy kiszolgáló neve vagy IP címe

en: IP address or host name of the http proxy server
hu: A HTTP proxy kiszolgáló neve vagy IP címe

en: Icon Legend
hu: Ikonmagyarázat

en: Icon _Legend
hu: Ikon_magyarázat

en: Identifying disc...
hu: Lemez azonosítása...

en: Ignore
hu: Mellőzze

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
hu: A sources.list fájl értelmezhetetlen bejegyzéseket tartalmaz, ezeket érvénytelenítem.

en: Include
hu: Tartalmaz

en: Include selected sections only
hu: Csak a kiválasztott csoportok

en: Includes
hu: Tartalmazza

en: Insert a disc in the drive.
hu: Tegyen be egy lemezt a meghajtóba.

en: Install, remove and upgrade software packages
hu: Csomagok telepítése, törlése és frissítése

en: Installed
hu: Telepítve

en: Installed (auto removable)
hu: Telepítve (automatikusan eltávolítható)

en: Installed (local or obsolete)
hu: Telepítve (helyi vagy elavult)

en: Installed (locked to the current version)
hu: Telepítve (zárolva az aktuális verzióhoz)

en: Installed (locked):
hu: Telepítve (zárolva):

en: Installed (manual)
hu: Telepítve (saját kezűleg)

en: Installed (unsupported)
hu: Telepítve (nem támogatott)

en: Installed (upgradable)
hu: Telepítve (frissíthető)

en: Installed Files
hu: Telepített fájlok

en: Installed Version
hu: Telepített verzió

en: Installed packages that are up-to-date
hu: Telepített, naprakész csomagok

en: Installed packages that are upgradable
hu: Telepített csomagok, amelyek frissíthetőek

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
hu: Telepített, frissebb főverzióra frissíthető programok

en: Installed:
hu: Telepítve:

en: Installing and removing software
hu: Csomagok telepítése és eltávolítása

en: Installing software
hu: Szoftver telepítése

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
hu: Belső hiba, MindentFrissít megsértette az anyagot. Kérem jelentse.

en: Internal Error, non-zero counts
hu: Belső hiba, nem-nulla számolások

en: Internal error
hu: Belső hiba

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
hu: Belső hiba a gyorsítótár megnyitása közben (%d). Kérem jelentse.

en: Internationalization and localization
hu: Nemzetköziség és lokalizáció

en: Interpreted Computer Languages
hu: Interpreteres nyelvek

en: Invalid disc name!
hu: Érvénytelen lemeznév!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
hu: Érvénytelen rekord a tulajdonságfájlban, nincs csomagfejléc

en: Java Programming Language
hu: Java programozási nyelv

en: KDE Desktop Environment
hu: KDE asztali környezet

en: Keep Configuration
hu: Beállítások megtartása

en: Kernel and modules
hu: Kernel és moduljai

en: Label:
hu: Címke:

en: Latest Version
hu: Legfrissebb verzió

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
hu: A Synaptic válassza ki a legmegfelelőbb verziót. Ha bizonytalan, válassza ezt.

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Libraries - Development
hu: Könyvtárak - Fordításhoz

en: Libraries - Old
hu: Könyvtárak - Régi

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
hu: Könyvtár csomagok amik már fölöslegesek (deborphan szükséges)

en: Line %u too long in markings file.
hu: A(z) %u sor túl hosszú a kiválasztás-fájlban.

en: Lisp Programming Language
hu: Lisp programozási nyelv

en: Local
hu: Helyi

en: Localization
hu: Honosítás

en: Look in:
hu: Keresés ebben:

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Malformed line %u in markings file
hu: A(z) %u.  sor rosszul formázott a kiválasztás-fájlban

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
hu: Man oldal:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Kézikönyv:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Manual installed
hu: Saját kezűleg telepítve

en: Manual proxy configuration
hu: Kézi proxy konfiguráció

en: Mark All Upgrades
hu: Minden frissítés kijelölése

en: Mark Packages by _Task...
hu: Csomagok kijelölése _feladat szerint...

en: Mark Recommended for Installation
hu: Ajánlottak kijelölése telepítésre

en: Mark Suggested for Installation
hu: Javasoltak kijelölése telepítésre

en: Mark all possible upgrades
hu: Minden lehetséges frissítés kijelölése

en: Mark for Co_mplete Removal
hu: Kijelölés t_eljes eltávolításra

en: Mark for Complete Removal
hu: Kijelölés teljes eltávolításra

en: Mark for Installation
hu: Kijelölés telepítésre

en: Mark for R_einstallation
hu: Kijelölés ú_jratelepítésre

en: Mark for Reinstallation
hu: Kijelölés újratelepítésre

en: Mark for Removal
hu: Kijelölés eltávolításra

en: Mark for Upgrade
hu: Kijelölés frissítésre

en: Mark for _Installation
hu: Kijelölés tele_pítésre

en: Mark for _Removal
hu: Kijelölés e_ltávolításra

en: Mark for _Upgrade
hu: Kijelölés _frissítésre

en: Marked Changes
hu: Kijelölt változtatások

en: Marked for complete removal
hu: Teljes eltávolításra kijelölve

en: Marked for complete removal:
hu: Teljes eltávolításra kijelölve:

en: Marked for downgrade
hu: Visszafejlesztésre kijelölve

en: Marked for downgrade:
hu: Visszafejlesztésre kijelölve:

en: Marked for installation
hu: Telepítésre kijelölve

en: Marked for installation:
hu: Telepítésre kijelölve:

en: Marked for re-installation
hu: Újratelepítésre kijelölve

en: Marked for reinstallation:
hu: Újratelepítésre kijelölve:

en: Marked for removal
hu: Eltávolításra kijelölve

en: Marked for removal:
hu: Eltávolításra kijelölve:

en: Marked for upgrade
hu: Frissítésre kijelölve

en: Marked for upgrade:
hu: Frissítésre kijelölve:

en: Marking all available upgrades...
hu: Minden rendelkezésre álló frissítés kijelölése...

en: Mathematics
hu: Matematika

en: Meta Packages
hu: Metacsomagok

en: Miscellaneous  - Graphical
hu: Egyéb - Grafika

en: Miscellaneous - Text Based
hu: Egyéb - Szöveges

en: Missing Recommends
hu: Hiányzó Recommends mező

en: Mono/CLI Infrastructure
hu: Mono/CLI infrastruktúra

en: Mounting CD-ROM...
hu: CD-ROM csatolása...

en: Move D_own
hu: Mozgatás _le

en: Move _Up
hu: Mozgatás _fel

en: Multimedia
hu: Multimédia

en: N/A
hu: ---

en: NOT AUTHENTICATED
hu: NINCS HITELESÍTVE

en: Name
hu: Név

en: Network
hu: Hálózat

en: Networking
hu: Hálózat

en: Never show this message again
hu: Ne mutassa többé ezt az üzenetet

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
hu: Soha ne frissítsen automatikusan új verzióra. Ezzel a beállítással legyen _nagyon_ óvatos, mivel így nem jut hozzá a biztonsági frissítésekhez automatikusan! Ha kézzel kényszeríti, a csomag verziója követni fogja a kiválasztott disztribúciót.

en: New Filter %i
hu: %i. új szűrő

en: New in repository
hu: Új a tárolóban

en: New in repository:
hu: Új a tárolóban:

en: Newsgroup
hu: Hírcsoportok

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
hu: Nincs telepítve súgómegjelenítő!
    
    A GNOME „yelp” súgóböngésző, a Konqueror vagy a Firefox böngésző szükséges a Synaptic kézikönyv megjelenítéséhez.
    
    Alternatívaként megnézheti a html verziót a synaptic/html mappában vagy megnyithatja parancssorból a man oldalt a „man synaptic” kiadásával.

en: No package is selected.
hu: Nincs csomag kiválasztva.

en: No proxy for:
hu: Nincs proxy a következőkhöz:

en: No valid records were found.
hu: Nem találtam egy érvényes rekordot sem.

en: Not automatic:
hu: Nem automatikus:

en: Not found
hu: Nem található

en: Not installable
hu: Nem telepíthető

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Not installed (locked)
hu: Nincs telepítve (zárolva)

en: Not installed (locked):
hu: Nincs telepítve (zárolva):

en: Not installed (new in repository)
hu: Nincs telepítve (új a tárolóban)

en: Not installed (residual config)
hu: Nincs telepítve (visszamaradt beállítások)

en: Not installed (unsupported)
hu: Nincs telepítve (nem támogatott)

en: Not installed packages
hu: Nem telepített csomagok

en: Not installed:
hu: Nincs telepítve:

en: Not marked
hu: Nincs kijelölve

en: Number of undo operations:
hu: A lehetséges Visszavonás műveletek száma

en: OCaml Programming Language
hu: OCaml programozási nyelv

en: OR
hu: VAGY

en: Obsoletes
hu: Elavulttá teszi

en: Only experts should use this.
hu: Ezt csak hozzáértők használják!

en: Open changes
hu: Változások megnyitása

en: Operator
hu: Operátor

en: Origin
hu: Eredet

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
hu: Eredeti szerző:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Karbantartók:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Közreműködők:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
hu: Árva

en: PHP Programming Language
hu: PHP programozási nyelv

en: Package
hu: Csomag

en: Package Manager
hu: Csomagkezelő

en: Package Manager output
hu: Csomagkezelő kimenete

en: Package Name
hu: Csomagnév

en: Package changes
hu: Csomag változások

en: Package is supported
hu: A csomag támogatott

en: Package management software using apt.
hu: APT-t használó csomagkezelő program.

en: Package name
hu: Csomag neve

en: Package with Debconf
hu: Csomag Debconffal

en: Packages installed automatically as part of a dependency
hu: Automatikusan, függőség részeként telepített csomagok

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
hu: Automatikus telepített, de már egyetlen másik csomag által sem igényelt csomagok

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
hu: Saját kezűleg (nem más csomag függőségeként) telepített csomagok

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
hu: A tárolóban lévő új csomagok a csomaglista utolsó frissítéséhez képest

en: Packages that are not available in any repository
hu: A semelyik tárolóban sem elérhető csomagok

en: Packages that will be installed or upgraded
hu: Csomagok amik telepítve/frissítve lesznek

en: Packages that will be removed
hu: Csomagok amik el lesznek távolítva

en: Packages that will never be upgraded
hu: Soha nem frissítendő csomagok

en: Packages that won't be changed
hu: Azok a csomagok, amelyek nem fognak változni

en: Packages with broken dependencies
hu: Törött függőségű csomagok

en: Password
hu: Jelszó

en: Pattern
hu: Minta

en: Perl Programming Language
hu: Perl programozási nyelv

en: Pinned
hu: Rögzített

en: Please insert a disc in the drive.
hu: Kérem tegyen be egy lemezt a meghajtóba.

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
hu: Kérem helyezze be a(z) %s címkéjű lemezt 
    a(z) %s meghajtóba

en: Please select a directory
hu: Válasszon egy könyvtárat

en: Policy broken
hu: Sérült irányelv

en: Port number of the ftp proxy server
hu: Az FTP proxy kiszolgáló portszáma

en: Port number of the http proxy server
hu: A http proxy kiszolgáló portszáma

en: PreDepends
hu: Előfüggés

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
hu: Csomagok verzióinak kiválasztása a kijelölt disztribúcióból csomagok frissítésekor. Ha kézzel kényszeríti egy csomag más disztribúcióból származó verzióját, a csomag verziója ezt a disztribúciót fogja követni, amíg nem éri el az alapértelmezett disztribúciót.

en: Prefer versions from:
hu: Verzió választása a következőből:

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preparing...
hu: Előkészítés...

en: Priority
hu: Prioritás

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Provided Packages
hu: Biztosított csomagok

en: Provided packages
hu: Biztosított csomagok

en: Provides
hu: Tartalmazza

en: Python Programming Language
hu: Python programozási nyelv

en: Queued
hu: Sorbaállítva

en: Quick Introduction
hu: Gyors bevezetés

en: Quick filter
hu: Gyorskeresés

en: Rebuilding search index
hu: Keresőindex újraépítése

en: Recommendations
hu: Ajánlatok

en: Recommends
hu: Ajánlja

en: Reduced View
hu: Csökkentett nézet

en: ReducedView
hu: CsökkentettNézet

en: Registering disc...
hu: Lemez regisztrálása...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
hu: Néhány tároló kiadás fájlját nem lehet elérni, vagy hitelesíteni. Ezeket a tárolókat figyelmen kívül hagyom.

en: Reload
hu: Frissítés

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
hu: Csomaginformációk frissítése, így értesülhet az új, eltávolított vagy frissített csomagokról.

en: Reloading outdated package information:
hu: Elavult csomaginformációk újratöltése:

en: Reloading package information...
hu: Csomaginformációk újratöltése...

en: Remember my answer for future upgrades
hu: Emlékezzen a válaszomra későbbi frissítéseknél is

en: Remember the answer
hu: Emlékezzen a válaszra

en: Removal of packages:
hu: Csomagok eltávolítása:

en: Remove
hu: Törlés

en: Remove Including Orphaned Dependencies
hu: Eltávolítás árva függőségekkel együtt

en: Removed packages that have left configuration files on the system
hu: Törölt csomagok, melyek után konfigurációs fájlok maradtak a rendszeren

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
hu: A csomag („%s”) eltávolítása használhatatlanná teheti a rendszert.
    Biztosan ezt akarja tenni?

en: Removing software
hu: Szoftverek eltávolítása

en: Replace configuration file
    '%s'?
hu: Lecseréli a(z) „%s” konfigurációs fájlt?

en: Replaced packages
hu: Helyettesített csomagok

en: Replaces
hu: Helyettesíti

en: Repositories
hu: Tárolók

en: Repositories changed
hu: Megváltoztak a tárolók

en: Residual config
hu: Visszamaradt beállítás

en: Restricted On Export
hu: Exportkorlátozás alatt

en: Return to the main screen
hu: Vissza a főablakba

en: ReverseDepends
hu: EllentétesFüggőségek

en: Ruby Programming Language
hu: Ruby programozási nyelv

en: S
hu: Á

en: S_earch Results
hu: _Találatok

en: S_tatus
hu: Álla_pot

en: Save Markings _As...
hu: Kijelölések mentése má_sként...

en: Save changes
hu: Módosítások mentése

en: Save full state, not only changes
hu: Teljes állapot mentése, nem csak a változások

en: Save script
hu: Parancsfájl mentése

en: Scanning CD-ROM
hu: CD-ROM keresése

en: Scanning disc...
hu: Lemez beolvasása...

en: Science
hu: Tudomány

en: Search
hu: Keresés

en: Search Filter
hu: Keresési szűrő

en: Search History
hu: Keresés előzményei

en: Search for packages
hu: Csomagok keresése

en: Search:
hu: Keresés:

en: Searching
hu: Keresés

en: Section
hu: Csoport

en: Section(s)
hu: Csoportok

en: Section(s):
hu: Csoportok:

en: Sections
hu: Csoportok

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select directory
hu: Könyvtár kiválasztása

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
hu: Jelölje ki a csomagot és válasszon egy műveletet a csomag menüből.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
hu: Válassza ki a(z) %s csomag azon verzióját, amelynek telepítését ki akarja kényszeríteni

en: Setting markings...
hu: Kijelölések beállítása...

en: Setup Vendors
hu: Szállítók beállítása

en: Shells
hu: Shellek

en: Show individual files
hu: Egyes fájlok megjelenítése

en: Show package properties in the main window
hu: Csomag tulajdonságainak megjelenítése a főablakban

en: Show this dialog at startup
hu: Indításkor mutassa ezt a párbeszédablakot

en: Size
hu: Méret

en: Size:
hu: Méret:

en: Smart Upgrade
hu: Intelligens frissítés

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
hu: Néhány csomagot nem sikerült letölteni a kiszolgálókról.

en: Source (deb-src)
hu: Forrás (deb-src)

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
hu: A „Synaptic csomagkezelő” indítása rendszergazdai jog nélkül

en: Starting help viewer...
hu: Súgóböngésző indítása...

en: Starting package configuration tool...
hu: Csomagbeállító eszköz indítása...

en: Starting package documentation viewer...
hu: Csomagdokumentáció-megjelenítő indítása...

en: Stat failed for %s
hu: A(z) %s elérése sikertelen

en: Status
hu: Állapot

en: Successfully fixed dependency problems
hu: Függőségi problémák sikeresen megoldva

en: Successfully marked available upgrades
hu: Az elérhető frissítések sikeresen sorbaállítva

en: Suggestions
hu: Javaslatok

en: Suggests
hu: Javasolja

en: Summary
hu: Összegzés

en: Supported
hu: Támogatott

en: Synaptic Package Manager
hu: Synaptic csomagkezelő

en: Synaptic Package Manager
hu: Synaptic csomagkezelő

en: Syntax error in line %s
hu: Szintaktikai hiba a(z) %s sorban

en: System Administration
hu: Rendszeradminisztráció

en: System upgrade:
hu: Rendszerfrissítés:

en: Tags
hu: Címkék

en: Tasks
hu: Feladatok

en: TeX Authoring
hu: TeX

en: Text Be_side Icons
hu: Szöveg az ikonok _mellett

en: Text _Below Icons
hu: Szöveg az ikonok _alatt

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
hu: A változások listája a változásokról és a lezárt hibákról tartalmaz információkat a csomag minden egyes verziójához.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
hu: A kiválasztott művelet más csomagokra is hatással van. A következő változtatások szükségesek a folytatáshoz.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
hu: A(z) %s beállítófájlt Ön vagy egy parancsfájl módosította. Ezzel a csomaggal a fájl egy frissített változata érkezett. Ha meg akarja tartani a jelenlegi verziót, kattintson a Megtartás gombra. Telepíteni akarja a csomag karbantartójától származó verziót?

en: The following details are provided:
hu: A következő részletek ismertek:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
hu: A lemez neve a CD-ROM azonosítására fog szolgálni, ha a későbbiekben telepíteni szeretne róla.

en: The list of installed files is only available for installed packages
hu: A telepített fájlok listája csak a telepített csomagokhoz áll rendelkezésre

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
hu: A források listája nem olvasható.
    A hiba javításához nyissa meg a tárolók párbeszédablakot

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
hu: A kijelölt változtatások alkalmazása folyamatban.
    Ez eltarthat egy ideig, kis türelmet...

en: The package files will be downloaded, but not installed
hu: A csomagfájlok le lesznek töltve, de nem lesznek telepítve

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
hu: A csomaglista vagy az állapot fájl nem dolgozható fel vagy nem olvasható.

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
hu: A csomagkezelő mindig a legkönnyebben alkalmazható elérhető verziót választja ki. Ha az alapértelmezettől különböző verzió telepítését kéri, hibák léphetnek fel a függőségek kezelésénél.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
hu: Ellenőrzésre kerül, hogy a tárolókban vannak-e új, eltávolított vagy frissített programcsomagok.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
hu: Megváltoztatta a tárolóinformációkat. A változtatások érvényesítéséhez kattintson a „Frissítés” gombra!

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
hu: A rendszerén lévő programok úgynevezett <i>csomagokba</i> vannak szervezve. A csomagkezelő lehetővé teszi a csomagok telepítését, frissítését vagy eltávolítását.

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
hu: Már fut egy másik synaptic interaktív módban. Kérem először zárja be.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
hu: Már fut egy másik synaptic nem-interaktív módban. Kérem először várja meg, míg befejeződik.

en: This application is supported by the distribution
hu: Ezt az alkalmazást a disztribúció támogatja.

en: This behavior can be changed in the preferences later.
hu: Ez a viselkedés a tulajdonságoknál később megváltoztatható.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
hu: Ez az utolsó lehetősége, hogy alkalmazás előtt átnézze a kijelölt változtatások listáját.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
hu: Ez a szoftver a GNU GPL v2 jogi feltételeinek megfelelően használható

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
hu: Ez általában azt jelenti, hogy egy másik csomagkezelő alkalmazás is fut (mint az apt-get vagy aptitude). Előbb kérem zárja be az adott alkalmazást.

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
hu: Ez megszakítja a műveletet és esetleg törött állapotban hagyja a rendszert. Biztos, hogy ezt akarja tenni?

en: To be downgraded
hu: Visszafejlesztendő

en: To be installed
hu: Telepítendő

en: To be kept
hu: Megtartandó

en: To be re-installed
hu: Újratelepítendő

en: To be removed
hu: Eltávolítandó

en: To be upgraded
hu: Frissítendő

en: Translated by
hu: Fordította

en: Trying to recover from package failure
hu: Kísérlet csomaghiba helyreállítására

en: Type
hu: Típus

en: U_nmark
hu: Kijelölés me_gszüntetése

en: U_nmark All
hu: Min_den kijelölés megszüntetése

en: Unable to change to %s
hu: Nem sikerült a következőre váltani: %s

en: Unable to correct dependencies
hu: Nem lehet javítani a függőségeket

en: Unable to correct missing packages
hu: Nem lehet korrigálni a hiányzó csomagokat

en: Unable to create a tmp file
hu: Az átmeneti fájl létrehozása meghiúsult

en: Unable to get exclusive lock
hu: Nem sikerült kizárólagos zárat szerezni

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
hu: Nem sikerült egyetlen csomagfájlt sem találni. Valószínűleg ez nem egy APT kompatibilis lemez.

en: Unable to lock the download directory
hu: Nem tudom zárolni a letöltési könyvtárat

en: Unable to lock the list directory
hu: Nem tudom a listakönyvtárat zárolni

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
hu: Nem lehet kijelölni a frissítéseket
    Ellenőrizze a rendszerét.

en: Unable to read %s
hu: A(z) %s nem olvasható

en: Unable to read the cdrom database %s
hu: Nem tudom olvasni %s CD-ROM adatbázist

en: Unchanged
hu: Változatlan

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown source type
hu: Ismeretlen forrástípus

en: Unmark
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Unmounting CD-ROM...
hu: CD-ROM leválasztása...

en: Upgradable
hu: Frissíthető

en: Upgradable (upstream)
hu: Frissíthető (fő verziószám változott)

en: Upgradable:
hu: Frissíthető:

en: Usage: synaptic [options]
hu: Használat: synaptic [opciók]

en: Use custom application font
hu: Egyéni alkalmazás-betűkészlet használata

en: Use custom terminal font
hu: Egyéni terminál-betűkészlet használata

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Utilities
hu: Eszközök

en: Value:
hu: Érték:

en: Variable:
hu: Változó:

en: Vendor
hu: Gyártó

en: Vendor block %s is invalid
hu: A(z) %s gyártó blokk érvénytelen

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
hu: A csomagok gyártói aláírják csomagjaikat azok eredetének és épségének ellenőrzéséhez. Az ellenőrzés kikapcsolása biztonsági kockázatot jelent.

en: Vendors...
hu: Gyártók...

en: Version
hu: Verzió

en: Version Control Systems
hu: Verziókezelő rendszerek

en: Version number
hu: Verziószám

en: Version:
hu: Verzió:

en: Versions
hu: Verziók

en: Video software
hu: Videoszoftverek

en: View package properties
hu: Csomagtulajdonságok megjelenítése

en: Visible
hu: Látható

en: Visit Homepage
hu: Honlap meglátogatása

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
hu: Látogassa meg honlapunkat: 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: Waiting for disc...
hu: Lemezre várakozás...

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Web servers
hu: Webkiszolgálók

en: Word Processing
hu: Szövegszerkesztés

en: Writing sources list...
hu: Forrás lista (sources.list) írása...

en: Written by
hu: Írta

en: Xfce Desktop Environment
hu: Xfce asztali környezet

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
hu: Olyan szoftvert készül telepíteni, ami <b>nem hitelesíthető</b>! Ez lehetővé teszi, hogy rosszindulatú támadók károsítsák rendszerét vagy átvegyék annak irányítását.

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
hu: A „universe” komponens felvételére készül.
    
     Az ebben a komponensben lévő csomagok nem támogatottak. Biztos benne?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
hu: Számos módon jelölhet ki csomagokat telepítésre, frissítésre vagy eltávolításra:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
hu[0]: %d törött csomag van a rendszerén!
    
    Ezt a „Törött” szűrővel keresheti meg.
hu[1]: %d törött csomag van a rendszerén!
    
    Ezeket a „Törött” szűrővel keresheti meg.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
hu: A csomagok dokumentációjának böngészéséhez telepítenie kell a „dwww” csomagot

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
hu: Szabályos időközönként újra kell töltenie a csomaginformációkat, különben fontos biztonsági frissítésekről maradhat le.

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
hu: A változásokat nem fogja tudni alkalmazni, de exportálhatja a kijelölt változtatásokat, illetve készíthet letöltő parancsfájlt.

en: Zope/Plone Environment
hu: Zope/Plone környezet

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Add CD-ROM...
hu: _CD-ROM hozzáadása...

en: _Add Repository
hu: _Tároló hozzáadása

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: _Architecture
hu: _Architektúra

en: _Browse Documentation
hu: _Dokumentáció böngészése

en: _Cancel
hu: Még_sem

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Configure...
hu: _Beállítás...

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Custom Filters
hu: _Egyéni szűrők

en: _Default Upgrade
hu: _Alapértelmezett frissítés

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Delete Cached Package Files
hu: G_yorsítótárban lévő csomagfájlok törlése

en: _Delete downloaded packages after installation
hu: _Letöltött csomagok törlése telepítés után

en: _Description
hu: _Leírás

en: _Deselect All
hu: Ki_jelölés megszüntetése

en: _Down
hu: _Le

en: _Download Changelog
hu: Válto_zások listájának letöltése

en: _Download package files only
hu: _Csak a csomagfájlok letöltése

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _File
hu: _Fájl

en: _Filters
hu: _Szűrők

en: _Find
hu: _Keresés

en: _Fix Broken Packages
hu: _Törött csomagok javítása

en: _Force Version
hu: _Verzió kényszerítése

en: _Force Version...
hu: _Verzió kényszerítése...

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Hide
hu: _Elrejtés

en: _Hide Details
hu: _Részletek elrejtése

en: _History
hu: _Előzmények

en: _Icons Only
hu: Csak _ikonok

en: _Invert All
hu: Összes _megfordítása

en: _Keep
hu: _Megtartás

en: _Keep history
hu: _Előzmények megtartása

en: _Leave all downloaded packages in the cache
hu: Letöltött _csomagok gyorsítótárban hagyása

en: _Lock Version
hu: Verzió _zárolása

en: _Mark
hu: _Kijelölés

en: _Mark All Upgrades...
hu: Minden _frissítés kijelölése...

en: _New
hu: Ú_j

en: _Only delete packages which are no longer available
hu: Csak a _már el nem érhető csomagok törlése

en: _Open
hu: Meg_nyitás

en: _Package
hu: _Csomag

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: _Quick Introduction
hu: _Gyors bevezetés

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Read Markings...
hu: Kijelölések _beolvasása...

en: _Redo
hu: Ú_jra

en: _Reload
hu: F_rissítés

en: _Reload Package Information
hu: Csomag_információk frissítése

en: _Replace
hu: _Csere

en: _Repositories
hu: _Tárolók

en: _Save
hu: Men_tés

en: _Save Markings
hu: Kijelölések _mentése

en: _Search
hu: _Keresés

en: _Search...
hu: Kere_sés...

en: _Sections
hu: Csopor_tok

en: _Select All
hu: Összes _kijelölése

en: _Set Internal Option...
hu: Belső _opció beállítása...

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: _Show Details
hu: _Részletek megjelenítése

en: _Smart Upgrade
hu: _Intelligens frissítés

en: _Terminal Font
hu: _Terminál betűkészlet

en: _Text Only
hu: Csak _szöveg

en: _Toolbar
hu: _Eszköztár

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Up
hu: _Fel

en: _Verify package signatures
hu: Csomag_aláírások ellenőrzése

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
hu: bzip2 sikertelen, lehet hogy megtelt a lemez.

en: couldn't open %s for writing
hu: Nem tudom megnyitni %s-t írásra

en: days
hu: nap

en: dist upgrade Failed
hu: intelligens frissítés sikertelen

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
hu: gzip meghiúsult, talán megtelt a lemez.

en: non free
hu: nem szabad szoftver

en: or dependency
hu: vagy függőség

en: translators-credits
hu: Kelemen Gábor <kelemeng@gnome.hu>
