Xfce4-power-manager - en to hu translation catalogue (198 entries)

en: 
    Xfce Power Manager %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    http://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
hu: 
    Xfce energiakezelő %s
    
    Az Xfce Goodies projekt része
    http://goodies.xfce.org
    
    Licenc: GNU GPL.

en: %i %s %i %s
hu: %i %s, %i %s

en: %i hour | %i hours
hu[0]: %i óra
hu[1]: %i óra

en: %i minute | %i minutes
hu[0]: %i perc
hu[1]: %i perc

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
hu: %s (%i%%)
    %s a teljes feltöltésig

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
hu: %s (%i%%).
    A becsült hátralévő idő: %s

en: %s is currently inhibiting power management
hu: Jelenleg a(z) %s megakadályozza az energiakezelést

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
hu: <b>%s %s</b>
    Töltöttség: %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged
hu: <b>%s %s</b>
    Teljesen feltöltve

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
hu: <b>%s %s</b>
    Ismeretlen állapot

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
hu: <b>%s %s</b>
    Töltésre várakozás (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
hu: <b>%s %s</b>
    Kisülésre várakozás (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
hu: <b>%s %s</b>
    üres

en: <b>Appearance</b>
hu: <b>Megjelenés</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
hu: <b>Fényerő csökkentése</b>

en: <b>Buttons</b>
hu: <b>Gombok</b>

en: <b>Critical power</b>
hu: <b>Kritikus energiaszint</b>

en: <b>Display brightness</b>
hu: <b>Fényerő</b>

en: <b>Display power management</b>
hu: <b>Képernyő energiagazdálkodás</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
hu: <b>Noteszgép fedele</b>

en: <b>Security</b>
hu: <b>Biztonság</b>

en: <b>System power saving</b>
hu: <b>Rendszer energiatakarékosság</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
hu: Egy alkalmazás jelenleg megakadályozza az automatikus elalvást; ez azt jelenti, hogy az alvás károsíthatja ezen alkalmazás futási állapotát. 
    Biztos hibernálni akarja a rendszert?

en: Another power manager is already running
hu: Már fut egy másik energiakezelő

en: Ask
hu: Kérdezzen

en: Authorized to hibernate
hu: Feljogosítva hibernálásra

en: Authorized to shutdown
hu: Feljogosítva leállításra

en: Authorized to suspend
hu: Feljogosítva felfüggesztésre

en: Automatically lock the session:
hu: Munkamenet automatikus zárolása:

en: Battery
hu: Akkumulátor

en: Blank after
hu: Elsötétítés ennyi tétlenség után:

en: Brightness step count:
hu: Fényerősség szintek száma:

en: Brightness: %.0f percent
hu: Fényerő: %.0f százalék

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
hu: GTK+ %d.%d.%d verzióval összeállítva, GTK+ %d.%d.%d verzióval linkelve

en: Can hibernate
hu: Képes hibernálásra

en: Can suspend
hu: Képes felfüggesztésre

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
hu: Az xfce4-power-manager-settings kiléptetése

en: Check your power manager installation
hu: Ellenőrizze az energiakezelő telepítését

en: Computer
hu: Számítógép

en: Critical battery power level:
hu: Kritikus akkumulátor szint:

en: Current charge
hu: Jelenlegi töltés

en: Daemonize
hu: Démonként induljon

en: Delay locking after screensaver for
hu: Zárolás késleltetése ennyivel a képernyővédő után:

en: Device
hu: Eszköz

en: Devices
hu: Eszközök

en: Display
hu: Képernyő

en: Display a specific device by UpDevice object path
hu: Konkrét eszköz megjelenítése az UpDevice objektumútvonal alapján

en: Display battery levels for attached devices
hu: Akkumulátorszintek megjelenítése a csatolt eszközökhöz

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
hu: Az eszközök akkumulátorszintjének megjelenítése, és a kijelző fényerejének vezérlése

en: Display version information
hu: Verzióinformációk megjelenítése

en: Do nothing
hu: Ne tegyen semmit

en: Dump all information
hu: Minden információ kiírása

en: Enable debugging
hu: Hibakeresés engedélyezése

en: Energy empty
hu: Üres energiaszint

en: Exponential
hu: Exponenciális

en: Failed to connect to power manager
hu: Az energiakezelőhöz kapcsolódás meghiúsult

en: Failed to load power manager configuration, using defaults
hu: Az energiagazdálkodási konfiguráció betöltése meghiúsult, alapértelmezések használata

en: Failed to parse arguments: %s
hu: Az argumentumok feldolgozása meghiúsult: %s

en: False
hu: Hamis

en: Fully charged
hu: Teljesen feltöltve

en: Fully charged (design)
hu: Teljesen feltöltve (dizájn)

en: General
hu: Általános

en: Handle display brightness _keys
hu: Megjelenítési fényerő _gombok kezelése

en: Has LID
hu: Van fedele

en: Has battery
hu: Van akkumulátora

en: Has battery button
hu: Van akkumulátor gombja

en: Has brightness panel
hu: Van fényerősség-panelje

en: Has hibernate button
hu: Van hibernálás gombja

en: Has power button
hu: Van bekapcsológombja

en: Has sleep button
hu: Van alvás gombja

en: Hibernate
hu: Hibernálás

en: Hibernate and suspend operations not permitted
hu: A hibernálás és felfüggesztés műveletek nem engedélyezettek

en: Hibernate and suspend operations not supported
hu: A hibernálás és felfüggesztés műveletek nem támogatottak

en: Hibernate operation not permitted
hu: A hibernálás művelet nem engedélyezett

en: Hibernate operation not supported
hu: A hibernálás művelet nem támogatott

en: Hibernate the system
hu: Rendszer hibernálása

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
hu: Továbbá az Xfce energiakezelő egy freedesktop-kompatibilis DBus interfészcsomagot biztosít, hogy értesítse a többi alkalmazást a jelenlegi energiaszintről, így azok is módosíthatják az energiafogyasztásukat, valamint biztosít egy megakadályozó interfészt is, amellyel megakadályozhatók az energiakezelő automatikus alvási műveletei. Például az operációs rendszer csomagkezelőjének célszerű használni az interfészt a frissítési műveletek közben.

en: Invalid arguments
hu: Érvénytelen argumentumok

en: Invalid cookie
hu: Érvénytelen süti

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
hu: Billentyűzet fényereje: %.0f százalék

en: Lead acid
hu: Ólmos-savas

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of X11.
hu: Az energiakezelő kezelje a megjelenítési energiakezelést (DPMS) az X11 helyett.

en: Line power
hu: Hálózati ellátás

en: Lithium ion
hu: Lítiumion

en: Lithium iron phosphate
hu: Lítium-vasfoszfát

en: Lithium polymer
hu: Lítiumpolimer

en: Lock screen
hu: Képernyő zárolása

en: Lock screen when system is going to sleep
hu: Képernyő zárolása amikor a rendszer alvó módba lép

en: Model
hu: Modell

en: Mouse
hu: Egér

en: Never
hu: Soha

en: Nickel cadmium
hu: Nikkel-kadmium

en: Nickel metal hydride
hu: Nikkel-metál-hidrid

en: None
hu: Nincs

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
hu: Egyik képernyőzár eszköz sem futott le sikeresen, a képernyő nem lesz lezárva.

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
hu: Egyik képernyőzár eszköz sem futott le sikeresen, a képernyő nem lesz lezárva.
    Biztos folytatja a rendszer felfüggesztését?

en: Not plugged in
hu: Nincs csatlakoztatva

en: Nothing
hu: Semmi

en: Number of brightness steps available using keys
hu: Fényerősség szintek száma billentyűvel történő változtatáskor

en: On battery
hu: Akkumulátoron

en: On critical battery power:
hu: Kritikus akkumulátor szint esetén:

en: On inactivity reduce to
hu: Inaktivitás esetén csökkentés erre az értékre:

en: One hour
hu: Egy óra

en: One minute
hu: Egy perc

en: Percentage
hu: Százalék

en: Percentage and remaining time
hu: Százalék és fennmaradó idő

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Phone
hu: Telefon

en: Plugged in
hu: Csatlakoztatva

en: Power Manager
hu: Energiakezelő

en: Power Manager Plugin
hu: Energiakezelő bővítmény

en: Power Manager Plugin Settings
hu: Energiakezelő bővítmény beállításai

en: Power management for the Xfce desktop
hu: Energiagazdálkodás az Xfce környezethez

en: PowerSupply
hu: Tápellátás

en: Presentation _mode
hu: Bemutató _mód

en: Put to sleep after
hu: Alvás ennyi tétlenség után:

en: Quit any running xfce power manager
hu: Kilépés a futó Xfce energiakezelőből

en: Reduce after
hu: Csökkentés ennyi tétlenség után:

en: Remaining time
hu: Fennmaradó idő

en: Restart the running instance of Xfce power manager
hu: Az Xfce energiakezelő futó példányának újraindítása

en: SOCKET ID
hu: FOGLALATAZONOSÍTÓ

en: Security
hu: Biztonság

en: Serial
hu: Soros

en: Settings for the Xfce Power Manager
hu: Az Xfce energiakezelő beállításai

en: Settings manager socket
hu: Beállításkezelő foglalat

en: Show 'Presentation mode' indicator:
hu: 'Bemutató mód' jelzése:

en: Show label:
hu: Címke megjelenítése:

en: Show the configuration dialog
hu: Beállítóablak megjelenítése

en: Shutdown
hu: Leállítás

en: Shutdown the system
hu: Rendszer leállítása

en: Status notifications
hu: Állapotértesítések

en: Suspend
hu: Felfüggesztés

en: Suspend not supported
hu: A felfüggesztés nem támogatott

en: Suspend operation not permitted
hu: A felfüggesztés művelet nem engedélyezett

en: Suspend operation not supported
hu: A felfüggesztés művelet nem támogatott

en: Suspend the system
hu: Rendszer felfüggesztése

en: Switch off after
hu: Kikapcsolás ennyi tétlenség után:

en: Switch off display
hu: Kapcsolja ki a kijelzőt

en: System
hu: Rendszer

en: System is running on %s power
hu: A rendszer %s tápellátásról működik

en: System is running on low power
hu: A rendszer energiaellátása gyenge

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
hu: A rendszer áramellátása gyenge. Az adatvesztés elkerüléséhez mentse a munkáját.

en: System sleep mode:
hu: Rendszer alvó mód:

en: System tray icon
hu: Rendszertálca-ikon

en: Tablet
hu: Táblagép

en: Technology
hu: Technológia

en: This development release fixes bugs with suspend and hibernate. It also improves the panel-plugin, incorporating the functionality of the (now dropped) brightness panel-plugin. A new popup notification was added to account for keyboard brightness changes and the Power Manager now also controls the X11 blank times.
hu: Ez a fejlesztői kiadás a felfüggesztés és hibernálás hibáin javít. Fejleszti a panelbővítményt is, beleolvasztva a (most eldobott) fényerő panelbővítményt. Új felugró értesítés került be a billentyűzetről történő fényerőváltáshoz, és az Energiakezelő most már vezérli az X11 elsötétítési időket is.

en: This development release introduces a lot of new features, among them suspending/hibernation without systemd and UPower>=0.99. It allows for individual control of systemd-inhibition, a new panel plugin to monitor battery and device charge levels replaces the trayicon. The settings dialog has been completely restructured for better oversight and many open bugs have been fixed and translations have been updated.
hu: Ez a fejlesztői kiadás számos új funkciót vezet be, köztük a felfüggesztés/hibernálás támogatását systemd és UPower>=0.99 nélkül. Lehetővé teszi a systemd-inhibition különálló vezérlését, új panelbővítményt ad az akkumulátor és az eszközök töltöttségének megjelenítéséhez a tálcaikon helyett. A beállítások párbeszédablak teljesen újra lett gondolva, hogy jobban átlátható legyen, valamint számos hiba javításra került, és a fordítások is frissítve lettek.

en: This development release mostly fixes bugs and introduces better support for icon-themes by reducing the device icons and using standard names for them. It also features updated translations. The panel plugin has been renamed to Power Manager Plugin.
hu: Ez a fejlesztői kiadás leginkább hibákat javít, és jobb ikontéma támogatást vezet be az eszközikonok számának csökkentésével, és szabványos nevek használatával. Frissített fordításokkal is rendelkezik. A panelbővítmény pedig át lett nevezve Energiakezelő bővítményre.

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
hu: Ez az %s %s kiadása, Xfce %s környezetben futtatva.

en: This stable release fixes compilation problems, a memory leak and a few other minor bugs. Furthermore it provides updated translations.
hu: Ez a stabil kiadás fordítási problémákat, egy memóriaszivárgást és néhány egyéb kisebb hibát javít. Továbbá frissített fordításokat biztosít.

en: True
hu: Igaz

en: Type
hu: Típus

en: Type '%s --help' for usage.
hu: Segítségért adja ki az „%s --help” parancsot.

en: Unable to get connection to the message bus session
hu: Nem kérhető kapcsolat az üzenetbusz-munkamenethez

en: Unable to open the following url: %s
hu: A következő URL nem nyitható meg: %s

en: Uninterruptible Power Supply
hu: Szünetmentes tápegység

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown time
hu: Ismeretlen idő

en: UpDevice object path
hu: UpDevice objektumútvonal

en: Vendor
hu: Gyártó

en: Version information
hu: Verzióinformációk

en: Voltage
hu: Feszültség

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
hu: Amikor a számítógép minden áramforrása eléri ezt a töltöttségi szintet

en: When battery button is pressed:
hu: Az akkumulátor gomb megnyomásakor:

en: When hibernate button is pressed:
hu: A hibernálás gomb megnyomásakor:

en: When inactive for
hu: Ha inaktív eddig:

en: When laptop lid is closed:
hu: A noteszgép fedelének lehajtásakor:

en: When power button is pressed:
hu: A főkapcsoló gomb megnyomásakor:

en: When sleep button is pressed:
hu: Az alvás gomb megnyomásakor:

en: When the screensaver is activated
hu: Ha a képernyővédő be van kapcsolva

en: When the screensaver is deactivated
hu: Ha a képernyővédő ki van kapcsolva

en: With network manager support
hu: Hálózatkezelő támogatással

en: With policykit support
hu: policykit támogatással

en: Without network manager support
hu: Hálózatkezelő támogatás nélkül

en: Without policykit support
hu: policykit támogatás nélkül

en: Xfce Power Manager
hu: Xfce energiakezelő

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
hu: Az Xfce energiakezelő bővítményeket is biztosít az Xfce és az LXDE panelekhez, hogy vezéreljék az LCD fényességi szinteket, és figyelemmel kövessék az akkumulátort, és az eszközök töltöttségi szintjét.

en: Xfce power manager is already running
hu: Az Xfce energiakezelő már fut

en: Xfce power manager is not running
hu: Az Xfce energiakezelő nem fut

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
hu: Az Xfce energiakezelő kezeli a számítógép energiaforrásait, és azokat az eszközöket, amelyek vezérlésével csökkenthető az energiafogyasztás (mint az LCD fényerő, a kijelző alvása, CPU frekvencia skálázása).

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
hu: Az Xfce energiakezelő nem fut, el kívánja indítani?

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
hu: A(z) %s töltési szintje alacsony.
    A becsült hátralévő idő: %s.

en: Your %s is charging
hu: A(z) %s töltődik

en: Your %s is discharging
hu: A(z) %s kisül

en: Your %s is empty
hu: A(z) %s üres

en: Your %s is fully charged
hu: A(z) %s teljesen feltöltve

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Settings...
hu: _Beállítások...

en: hour | hours
hu[0]: óra
hu[1]: óra

en: hours
hu: óra

en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: perc

en: minutes
hu: perc

en: one minute
hu: egy perc

en: seconds
hu: másodperc
