kdelibs4 - en to hy translation catalogue (196 entries)

en: &Add
hy: &Ավելացնել

en: &Add to Custom Colors
hy: &Ավելացնել սեփական գույների մեջ

en: &Details
hy: &Մանրամասներ

en: &Minimize
hy: &Թաքցնել

en: &Remove
hy: &Ջնջել

en: &Restore
hy: &Վերականգնել

en: &Try
hy: &Փորձել

en: 'ai_family' not supported
hy: «ai_family» չի ապահովվում

en: 'ai_socktype' not supported
hy: «ai_socktype» տեսակը չի ապահովվում

en: -default-
hy: -լռելյայն-

en: -unnamed-
hy: -անանուն-

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
hy: համակարգային սխալ: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
hy: Անհայտ ընտանիք %1

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
hy: <qt>Դուրս գա՞լ ծրագրից <b>%1</b></qt>

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
hy: Բացակայում է %1.

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
hy: Коптский

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
hy: Эфиопский

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
hy: Грегорианский

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
hy: Еврейский

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
hy: Индийский национальный

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
hy: Неверный тип календаря

[ctx: @item Calendar system]
en: Jalali
hy: Джалали

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
hy: Юлианский

[ctx: @item license]
en: BSD License
hy: Լիցենզիա BSD

[ctx: @item license]
en: Custom
hy: Այլ լիցենզիա

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
hy: GNU General Public License, վերսիա 2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
hy: GNU General Public License, версия 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
hy: GNU Lesser General Public License, վերսիա 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
hy: GNU Lesser General Public License, версия 3

[ctx: @item license]
en: Not specified
hy: Լիցենզիան նշված չէ

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
hy: Լիցենզիա BSD

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
hy: %1 օրեր

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
hy: %1 ժամեր

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
hy: %1 րոպեներ

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
hy: %1 վարկյաններ

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hy: %1 և %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hy: %1 և %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
hy: %1 և %2

[ctx: @label]
en: Change...
hy: Փոխել...

[ctx: @title:window]
en: Print
hy: Տպել

en: Add...
hy: Ավելացնել...

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
hy: կեսօրից հետո

en: Alpha:
hy: Ալֆա-ուղի:

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
hy: մինչև կեսօր

en: Blue:
hy: Կապույտ:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
hy: 8-բիտանոց էկրանի դեպքում ծրագիրը
    կօգտագործի սեփական գույների
    աղյուսակը

en: Confirm Quit From System Tray
hy: Ծրագրից դուրս գալու հաստատում

en: Could not load print preview part
hy: Հնարավոր չէ ներբեռնել նախնական դիտման տարրերը

en: Default color
hy: գույնը լռելյայն

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
hy: Մարզ

en: Disable crash handler, to get core dumps
hy: Անջատել սխալների մշակումը։ Դա թույլ կտա սխալի ժամանակ ստանալ core dump։

en: Do not run in the background.
hy: Չթողարկել ֆոնային ռեժիմում։

[ctx: Document/application separator in titlebar]
en:  –
hy:  —

en: Error
hy: Սխալ

en: File
hy: Նիշք

en: Get help...
hy: Ստանալ տեղեկություն...

en: Green:
hy: Կանաչ:

en: Hue:
hy: Երանգ:

en: Information
hy: Տեղեկություն

en: Internally added if launched from Finder
hy: Ավելացված է ներսից, եթե թողարկված է Finder

en: KDE Application
hy: KDE ծրագիր

en: KDE Test Program
hy: KDE տեստային ծրագիր

en: Library "%1" not found
hy: Գրադարան «%1» հայտնաբերված չէ

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
hy: Սահմանափակել օգտագործվող գույների
    քանակությունը 8-բիտանոց էկրանում։ Այս
    պարամետրը աշխատում է միայն այն
    ծրագրերի համար, որոնք օգտագործում են
    QApplication::ManyColor.

en: Maintainer
hy: Ուղեկցող

en: Minimize
hy: Թաքցնել

en: Move &Down
hy: &Տեղափոխել ներքև

en: Move &Up
hy: &Տեղափոխել վերև

en: Name:
hy: Անուն:

en: Named Colors
hy: Գույների անվանումները

en: Open
hy: Բացել

en: Print Preview
hy: Նախնական դիտում

en: Red:
hy: Կարմիր:

en: Redo
hy: Կրկնել

en: Remove
hy: Ջնջել

en: Restore the application for the given 'sessionId'
hy: Վերականգնել ծրագրի ընթացքը «sessionId» բանալու միջոցով

en: Saturation:
hy: Խտացվածություն:

en: Save As
hy: Պահպանել ինչպես

en: Select Color
hy: Գույնի ընտրություն

en: Select Font
hy: Տառաչափի ընտրություն

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
hy: Հասցեն արդեն օգտագործվում է

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
hy: սոկետը արդեն կապված է հասցեի և պորտի հետ

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
hy: սոկետը արդեն ստեղծված է

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
hy: միացումը մերժված է

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
hy: Միացման ժամանակը լրացել է

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
hy: Գործողությունը արդեն կատարվում է

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
hy: անունի թույլտվության սխալ

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
hy: Ցանցի սխալ

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
hy: սխալներ չկան

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
hy: սոկետը ազատ է

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
hy: սոկետը ստեղծված չէ

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
hy: Գործողությունը չի համապատասխանում

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
hy: Հեռադիր սերվերը փակել է միացումը

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
hy: Գործողության սպասման ժամանակը լրացել է

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
hy: անհայտ կամ անկանխատեսելի սխալ

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
hy: գործողությունը կհանգեցներ արգելափակման

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
hy: նիշքերը և հղումները, որոնք բացվել են ծրագրի կողմից, կջնջվել օգտագործվելուց հետո

en: The style '%1' was not found
hy: «%1» ձևը չի հայտնաբերվել

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
hy: Պայծառություն:

[ctx: Time zone]
en: Region
hy: Շրջան

en: Timed out trying to connect to remote host
hy: Պատասխանի սպասման ժամանակի ավարտ

en: Today
hy: Այսօր

en: Undo
hy: Չեղյալ համարել

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Use 'caption' as name in the titlebar
hy: Օգտագործել «caption» անվանումը վերնագրի մեջ

en: Use 'icon' as the application icon
hy: Օգտագործել «icon», որպես ծրագրի նշան

en: Use alternative configuration file
hy: Օգտագործել կարգավորման այլընտրանքային նիշք

en: Use the X-server display 'displayname'
hy: Օգտագործել X-սերվերի էկրանը «displayname»

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
hy: Սպասել համատեղելիությանը WM_NET-համապատասխանող պատուհանային մենեջերի հետ

en: Warning
hy: Նախազգուշացում

en: Yesterday
hy: Երեկ

en: address family for nodename not supported
hy: nodename ընտանիքի հասցեն չի ապահովվում

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
hy: կիրառել Qt ոճ ծրագրի գրաֆիկական տարրերի համար

en: defines the application font
hy: որոշում է ծրագրի տառաձևը

[ctx: digit set]
en: Arabic
hy: Արաբական թվեր

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
hy: Արաբական թվեր

[ctx: digit set]
en: Bengali
hy: բենգալերեն թվեր

[ctx: digit set]
en: Devanagari
hy: Դավանագարի

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
hy: Պարսկական թվեր

[ctx: digit set]
en: Gujarati
hy: Գուդժարատի

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
hy: Գուրմուկի

[ctx: digit set]
en: Kannada
hy: Կանադական թվեր

[ctx: digit set]
en: Khmer
hy: Կխմեր

[ctx: digit set]
en: Malayalam
hy: Մալայալամ

[ctx: digit set]
en: Oriya
hy: Օրիյա

[ctx: digit set]
en: Tamil
hy: Տամիլ

[ctx: digit set]
en: Telugu
hy: Տելուգու

[ctx: digit set]
en: Thai
hy: Թայերեն թվեր

en: disable XIM
hy: չթողնել XIM

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
hy: Ծրագիրը կաշխատի 8-բիտանոց
    էկրանի հետ, այնպես ինչպես լիարժեք սարքի հետ։

en: invalid flags
hy: սխալ դրոշներ

en: invalid value for 'ai_flags'
hy: սխալ արժեք «ai_flags» համար

en: memory allocation failure
hy: հիշողություն հատկացման սխալ

[ctx: memory size in 1024 bytes]
en: %1 KB
hy: %1 ԿԲ

[ctx: memory size in 2^20 bytes]
en: %1 MB
hy: %1 ՄԲ

[ctx: memory size in 2^30 bytes]
en: %1 GB
hy: %1 ԳԲ

[ctx: memory size in 2^40 bytes]
en: %1 TB
hy: %1 ՏԲ

[ctx: memory size in 2^50 bytes]
en: %1 PB
hy: %1 ՊԲ

[ctx: memory size in 2^60 bytes]
en: %1 EB
hy: %1 ԵԲ

[ctx: memory size in 2^70 bytes]
en: %1 ZB
hy: %1 ԶԲ

[ctx: memory size in 2^80 bytes]
en: %1 YB
hy: %1 ԻԲ

en: mirrors the whole layout of widgets
hy: Կտրել վիդջետների դասավորվածությունը

en: modified
hy: փոփոխվել

en: name or service not known
hy: անհայտ անուն

en: no address associated with nodename
hy: տվյալ հանգույցի հետ (nodename), ոչ մի հասցե կապված չէ

en: no error
hy: սխալ չկա

en: non-recoverable failure in name resolution
hy: Անվանումների որոշման անուղղելի սխալ

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
hy: * Սեփական գույներ *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
hy: * վերջի գույներ *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
hy: Քառասուն հիմնական գույներ

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
hy: Oxygen գույներ

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
hy: ծիածանային գույներ

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
hy: Արքայական գույներ

[ctx: palette name]
en: Web Colors
hy: Վեբ գույներ

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
hy: <p>KDE թարգմանվել է մի շարք լեզուներով տարբեր երկրներում աշխատող մի շարք թարգմանող խմբերի շնորհիվ։</p><p>KDE թարգմանության մասին լրացուցիչ ինֆորմացիա ստանալու համար այցելեք <a href="http://l10n.kde.org">l10n.kde.org</a></p>

en: request was canceled
hy: հարցումը չեղյալ է համարված

en: requested family not supported
hy: Հարցված ընտանիքը չի ապահովվում

en: requested family not supported for this host name
hy: Նշված սերվերի անունի համար պահանջվող ընտանիքը չի ապահովվում

en: requested service not supported for this socket type
hy: սոկետի տվյալ տեսակը չի ապահովվում հարցված ծառայությունը

en: requested socket type not supported
hy: սոկետի հարցված տեսակը չի ապահովվում

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
hy: թողարկման ժամանակ կիրառել
    -nograb. Օգտագործեք -dograb, որպեսզի բացահայտ միացվի այդ ռեժիմը

en: servname not supported for ai_socktype
hy: servname չի համապատասխանում ai_socktype տեսակին

en: set XIM server
hy: տեղադրում է սերվեր XIM

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
hy: տեղադրում է մուտքի տեսակ XIM (X Input Method).
    Հնարավոր արժեքներ: onthespot, overthespot, offthespot и 
    root.

en: sets the application GUI style
hy: Տեղադրում է ծրագրի գրաֆիկական ինտերֆեյսի ոճը

en: sets the application name
hy: որոշում է ծրագրի անունը

en: sets the application title (caption)
hy: տեղադրում է ծրագրի վերնագիրը

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
hy: տեղադրում է ծրագիրը և ծրագրի գլխավոր պատուհանի չափսերը - ֆորմատը սմ․ (սովորաբար դա ԼԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆ×ԲԱՐՁՐՈՒԹՅՈՒՆ+X+Y)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
hy: տալիս է ֆոնի և ծրագրի լռելյայն գույնը
    (պայծառ և մուգ ստվերները
    դուրս են բերվում)։

en: sets the default button color
hy: որոշում է կոճակների լռելյայն գույնը

en: sets the default foreground color
hy: որոշում է տեքստի լռելյայն գույնը

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
hy: Արագ դարչնագույն աղվեսը ցատկում է ծույլ շան վրայով

[ctx: size in 1000 bytes]
en: %1 kB
hy: %1 ԿԲ

[ctx: size in 1024 bytes]
en: %1 KiB
hy: %1 ԿիԲ

[ctx: size in 10^12 bytes]
en: %1 TB
hy: %1 ՏԲ

[ctx: size in 10^15 bytes]
en: %1 PB
hy: %1 ՊԲ

[ctx: size in 10^18 bytes]
en: %1 EB
hy: %1 ԵԲ

[ctx: size in 10^21 bytes]
en: %1 ZB
hy: %1 ԶԲ

[ctx: size in 10^24 bytes]
en: %1 YB
hy: %1 ԻԲ

[ctx: size in 10^6 bytes]
en: %1 MB
hy: %1 ՄԲ

[ctx: size in 10^9 bytes]
en: %1 GB
hy: %1 ԳԲ

[ctx: size in 2^20 bytes]
en: %1 MiB
hy: %1 ՄիԲ

[ctx: size in 2^30 bytes]
en: %1 GiB
hy: %1 ԳիԲ

[ctx: size in 2^40 bytes]
en: %1 TiB
hy: %1 ՏիԲ

[ctx: size in 2^50 bytes]
en: %1 PiB
hy: %1 ՊիԲ

[ctx: size in 2^60 bytes]
en: %1 EiB
hy: %1 ԵիԲ

[ctx: size in 2^70 bytes]
en: %1 ZiB
hy: %1 ԶիԲ

[ctx: size in 2^80 bytes]
en: %1 YiB
hy: %1 ԻիԲ

[ctx: size in bytes]
en: %1 B
hy: %1 Բ

en: switches to synchronous mode for debugging
hy: միացնել սինխրոն ռեժիմը կարգաբերման համար

en: system error
hy: Համակարգային սխալ

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
hy: Արգելում է Qt վերցնել մկնիկը կամ ստեղնաշարը

en: temporary failure in name resolution
hy: Անվանումների որոշման ժամանակավոր սխալ

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
hy: %1 գրել են:
    %2

en: unknown error
hy: անհայտ սխալ

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
hy: օգտագործել նշված գրաֆիկական ենթահամակարգը էֆեկտների համար։ raster and opengl (experimental)
