marco 1.25.0 - en to hy translation catalogue (375 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
hy: "%s" հայտնաբերված կոնֆիգորացիոն տվյալների բազայում անվավեր արժեքը ստեղնաշարի համար "%s"

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
hy: "%s" հայտնաբերված կոնֆիգորացիոն տվյալների բազայում անվավեր արժեքը մկնիկը կոճակի ձեւափոխիչի համար

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
hy: "%s" անվավեր արժեք է կիզակետի ատրիբուտի համար

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
hy: "%s" անվավեր արժեք է չափափոխման հատկանիշի համար

en: "%s" is not a valid value for state attribute
hy: "%s" անվավեր արժեք է կարգավիճակի ատրիբուտի համար

en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
hy: %d պահվում է GSettings ստեղն %s %d ֊ից %d միջակայքից դուրս

en: %g milliseconds to draw one window frame
hy: %g միլիվարկյաններ մեկ պատուհանի շրջանակը նկարելու համար

en: %s (as %s)
hy: %s (ինչպես %s)

en: %s (as another user)
hy: %s (ինչպես այլ օգտագործող)

en: %s (as superuser)
hy:  %s (ինչպես օգտատեր)

en: %s (on %s)
hy: %s (%s վրա)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
hy: (Կատարված չէ) Նավիգացիան կատարվում է ըստ կիրառական ծրագրերի և ոչ ըստ պատուհանների

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
hy: <%s> երկրաչափությունը "%s" չի սահմանվել

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
hy: <%s> պետք է նշեք կամ երկրաչափություն, կամ ծնող, որը ունի երկրաչափություն

en: <%s> name "%s" used a second time
hy: <%s> անունը "%s" օգտագործվում է երկրորդ անգամ

en: <%s> parent "%s" has not been defined
hy: <%s> ծնող "%s"  չի սահմանվել

en: <%s> specified twice for this theme
hy: <%s> կրկնակի որոշակիացնել այս թեմայի համար

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
hy: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> պետք է նշված լինել այս շրջանակի ոճի համար

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
hy: <marco_session> հատկանիշը տեսել, բայց մենք արդեն ունենք նիստի ID

en: <tt>%s</tt> is not responding.
hy: <tt>%s</tt> չի արձագանքում։

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
hy: Տառատեսակի նկարագրությունը նկարագրում է տողը տիտղոսային բարի պատուհանի տառատեսակի համար։ Չափը նկարագրությունից կօգտագործվի միայն այն դեպքում, եթե titlebar_font_size option սահմանված է 0։ Նաև, այս տարբերակը անջատված է, եթե titlebar_uses_desktop_font տարբերակը սահմանվում է ճիշտ։

en: A style called "%s" has not been defined
hy: "%s" կանչված ոճը սահմանված չէ

en: Action on title bar double-click
hy: Տիտղոսային բարի վրա կրկնակի սեղմելու գործողությունը

en: Action on title bar middle-click
hy: Տիտղոսային բարի վրա մեջտեղի կտտոցի գործողությունը

en: Action on title bar right-click
hy: Տիտղոսային բարի վրա աջ կտտոցի գործողությունը

en: Activate the window menu
hy: Ակտիվացրեք պատուհանի ընտրացանկը

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
hy: Ալֆան պետք է լինի 0.0 (անտեսանելի) և 1.0 (լրիվ անթափանց) միջև, %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
hy: Ալֆա արժեքը "%s" խառնված գույների մեջ 0.0 և 1.0 միջև չէ

en: Alt
hy: Alt փոփոխում

en: Always On Visible Workspace
hy: Միշտ տեսանելի աշխատատարածքի վրա

en: Always on _Top
hy: Միշտ _Վերևում

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
hy: Անկյուն պետք է լինի 0.0 և 360,0 %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
hy: Դիմահմը սահմանվեց կեղծ _NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
hy: Վերնագրի տողի վրա կոճակների դասավորություն

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
hy: Կոճակների դասավորությունը տիտղոսային բարի մեջ։ Արժեքը պետք է լինի տող, ինչպես օրինակ "menu:minimize,maximize,spacer,close"; ստորակետը բաժանում է ձախ անկյունը աջ անկյունից պատուհանի մեջ և կոճակների անունները ստորակետով առանձնացված են։ Կրկնակի կոճակներ չեն թույլատրվում: Անհայտ կոճակների անունները լռությամբ բաց են թողնվում, այնպես որ այդ կոճակները կարող է ավելացվել marco ապագա տարբերակներում առանց հին տարբերակները կոտրելու։ Հատուկ անջատիչ թեգը կարող է օգտագործվել երկու հարակից կոճակների միջև բացատ ներմուծելու համար։

en: Aspect ratio "%s" is unknown
hy: Չափերի հարաբերությունը "%s" անհայտ է

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
hy: "%s" ատրիբուտը անվավեր է այս համատեքստի <%s> տարրում

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
hy: Հատկանիշը "%s" կրկնել է երկու անգամ է նույն <%s> տարրի համար

en: Automatically raises the focused window
hy: Ավտոմատ կերպով բարձրացնել կենտրոնացված պատուհանը

en: Bar
hy: Գծիկ

en: Bell event
hy: Իրադարձության զանգ

en: Benchmark
hy: Հենանիշ

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
hy: Խառնուրդ ձևաչափն է "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" չի համապատասխանեցնում ձևաչափը

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
hy: Բուլյան արժեքները պետք է լինեն «ճիշտ» կամ «կեղծ» ոչ թե "%s"

en: Border
hy: Եզրակալ

en: Border "%s" is unknown
hy: Եզրակալը "%s" անհայտ է

en: Border-only window
hy: Միայն պատուհանի սահման

en: Bug in window manager:
hy: Ծրագրային սխալ պատուհանի կառավարիչի մեջ․

en: Button Layouts
hy: Նախագծերի Կոճակ

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
hy: Կոճակի չափերի հարաբերությունը %g նպատակային չէ

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
hy: Կոճակի գործառույթը "%s" գոյություն չունի, այս տարբերակով (%d, need %d)

en: Button layout test %d
hy: Կոճակի դասավորության փորձարկում %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hy: Չի կարող ունենալ երկու draw_ops  <button> տարրի համար  (թման նշում է draw_ops ատրիբուտը և նաև  <draw_ops> տարրը, կամ նշված երկու տարրերը)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hy: Չի կարող ունենալ երկու draw_ops <menu_icon> տարրի համար  (թման նշում է draw_ops ատրիբուտը և նաև  <draw_ops> տարրը, կամ նշված երկու տարրերը)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
hy: Չի կարող ունենալ երկու draw_ops <piece> տարրի համար  (թման նշում է draw_ops ատրիբուտը և նաև  <draw_ops> տարրը, կամ նշված երկու տարրերը)

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
hy: Հնարավոր չէ նշեք "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" կոճակների համար

en: Close Window
hy: Փակել Պատուհանը

en: Close window
hy: Պատուհանը փակել

en: Commands to run in response to keybindings
hy: Ստեղների կոմբինացիաներին ի պատասխան գործարկվող հրահանգներ

en: Compositing Manager
hy: Կազմավորման Կառավարիչ

en: Constant "%s" has already been defined
hy: "%s" հաստատունը արդեն սահմանվել է

en: Control how new windows get focus
hy: Վերահսկել, թե ինչպես պատուհանները կենտրոնացնել

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը պարունակում է անհայտ օպերատոր այս տեքստի սկզբում : "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը պարունակում է սիմվոլներ '%s', որը չի թույլատրվում

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը պարունակում է լողացող ստորակետով թիվ '%s' , որոնք չեն կարող վերլուծվել

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը պարունակում է ամբողջ թիվ '%s' , որոնք չեն կարող վերլուծվել

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը կարծես թե չունի որևէ օպերատոր կամ օպերանդ

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը ավարտվում է օպերատրով օպերանդի փոխարեն

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը ուներ փակվող փակագիծ առանց բաց փակագծերի

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը ունի բացված փակագծեր առանց փակվող փակագծերի

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը ունի օպերանդ, որտեղ օպերատորը ակնկալվում էր

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը ուներ անհայտ փոփոխական կամ հաստատուն "%s"

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը ունի օպերատորը "%s" , որտեղ օպերանդը ակնկալվում էր

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը ունի օպերատոր "%c" հետևյալ օպերատորը "%c" առանց օպերանդի արանքում

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
hy: Կոորդինատային արտահայտության վերլուծիչ ծրագիրը գերլցրել է նրա բուֆերը։

en: Coordinate expression results in division by zero
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը բաժանվում է զրոյի վրա

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը փորձում է օգտագործել mod օպերատորը լողացող կետով թվի համար

en: Coordinate expression was empty or not understood
hy: Կոորդինատային արտահայտությունը դատարկ է կամ անհասկանալի

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
hy: Հնարավոր չէ պատուհանի կառավարիչի ընտրություն էկրանի վրա %d ցուցադրվում  է "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
hy: Չհաջողվեց ստեղծել ֆայլապանակ '%s': %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
hy: Չհաջողվեց գտնել թեման.։Համոզվեք, որ %s գոյություն ունի և պարունակում է սովորական թեմաներ։

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
hy: Չհաջողվեց բացել նիստ ֆայլը '%s' գրելու համար: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
hy: Չհաջողվեց վերլուծել "%s" որպես լողացող կետով թիվ

en: Could not parse "%s" as an integer
hy: Անկարող է վերլուծել "%s" որպես ամբողջ թիվ

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
hy: Չի կարող վերլուծել ալֆա արժեք "%s" խառնված գույների մեջ

en: Could not parse color "%s"
hy: Չհաջողվեց վերլուծել գույնը "%s"

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
hy: Չհաջողվեց վերլուծել տառատեսակի նկարագրությունը "%s" GSettings ստեղնից %s

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
hy: Չհաջողվեց վերլուծել երանգ գործոնը "%s" ստվերային գույնի մեջ

en: Could not release screen %d on display "%s"
hy: Չհաջողվեց ազատ արձակել էկրանը %d ցուցադրվում է "%s"

en: Ctrl
hy: Ctrl կարգավորում

en: Current theme
hy: Ընթացիկ թեմա

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
hy: Պատուհանի ավտոմատ տեղափոխման համար հետաձգումը միլիվարկյաններով

en: Desktop
hy: Աշխատանքային սեղան

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
hy: Սահմանում է, եթե նոր պատուհանները ստեղծվել են էկրանի կենտրոնում

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
hy: Որոշում է , արդյոք Marco֊ն կաղմավորվող կառավարիչ է։

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
hy: Որոշում է արդյոք կիրառական ծրագրերը կամ համակարգը կարող են լսելի ձայնային ազդանշաններ արձակել։ Կարող է օգտագործվել տեսանելի ազդանշանի հետ՝ անաղմուկ ձայնային ազդանշաններ արձակելու համար։

en: Dialog Box
hy: Երկխոսության Տուփ

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
hy: Չհասկացված սլաք "%s" <%s> տարրի համար

en: Did not understand color component "%s" in color specification
hy: Չի հասկանում գույնի բաղադրիչը "%s" գույնի ճշգրտման մեջ

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
hy: Չհասկացված լրացնելու տիպ "%s" <%s> տարրի համար

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
hy: Չհասկացված ատվեր "%s" <%s> տարրի համար

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
hy: Չհասկացված "%s" վիճակ <%s> տարրի համար

en: Did not understand state "%s" in color specification
hy: Չհասկացված "%s" վիճակ գույների որոշակիացման մեջ

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
hy: Չհաջողվեց հասկանալ միակցված սիմվոլները "%s" տողում"%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
hy: Չհասկացված արժեք "%s" գրադիենտի տիպի համար

en: Disable connection to session manager
hy: Անջատել ենթահամակարգի կառավարչի հետ կապը

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
hy: Սխալ ֆունկցիաների անջատում, որոնք անհրաժեշտ են հին կամ վնասված կիրառական ծրագրերի համար

en: Distance "%s" is unknown
hy: Հեռավորությունը "%s" անհայտ է

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
hy: Չդարձնել պատուհանները ամբողջաէկրան, որոնք մաքսիմացված են և չունեն դեկորացիա

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
hy: Պատկերել շրջանակ %d %g մեջ պատվիրատուի կողմից վայրկյանում  (%g միլիվարկյան մեկ շրջանակի հմար) և %g վարկյանները պատի ժամացույցի ժամանակով այդ թվում X սերվերային ռեսուրսները (%g միլիվարկյան մեկ շրջանակի հմար)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
hy: Տարրը <%s> չի թույլատրվում ներքևում <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
hy: Տարր <%s> չի թույլատրվում ներսում <%s> տարր

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
hy: Տարր <%s> չի թույլատրվում ներսում <constant> տարր

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
hy: Տարր <%s> չի թույլատրվում ներսում պատկերել distance/border/aspect_ratio տարր

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
hy: Տարր <%s> չի թույլատրվում ներսում պատկերել օպերացիոն տարր

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
hy: Տարր <%s> չի թույլատրվում ներսում անուն/հեղինակ/օր/ նկարագրություն տարր

en: Enable Visual Bell
hy: Միացնել Տեսանելի Ազդանշանը

en: Error closing session file '%s': %s
hy: Սխալ՝ սեսիոն ֆայլը փակելիս '%s': %s

en: Error loading theme: %s
hy: Թեմայի բեռնելու սխալ: %s

en: Error writing session file '%s': %s
hy: Սխալ՝ սեսիոն ֆայլում գրելիս '%s': %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
hy: Չհաջողվեց fdopen() log ֆայլը  %s: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
hy: Ձախողվեց գտնել վավեր ֆայլ տեմայի համար %s

en: Failed to get hostname: %s
hy: Խափանվեց ստանալ գլխավոր հանգույցի անունը։ %s

en: Failed to load theme "%s": %s
hy: Ձախողվեց բեռնել թեման "%s": %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
hy: Խափանվեց բացել X Window համակարգի պատկերը %s'

en: Failed to open debug log: %s
hy: Չհաջողվեց բացել վրիպակազերծ մուտքը․%s

en: Failed to parse saved session file: %s
hy: Չհաջողվեց վերլուծել պահպանված նիստի ֆայլը․ %s

en: Failed to restart: %s
hy: Վերագործարկումը խափանվեց։%s

en: Failed to scan themes directory: %s
hy: Թեմայի թղթապանակի ստուգումը չհաջողվեց։%s

en: Fake menu item %d
hy: Կեղծ ընտրացանկի տարրեր %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
hy: Երկրաչափության շրջանը չունի կոճակների նշված չափ

en: Frame style already has a button for function %s state %s
hy: Շրջանակ ոճը արդեն ունի կոճակ ֆունկցիայի համար %s կարգավիճակ %s

en: Frame style already has a piece at position %s
hy: Շրջանակ ոճը արդեն ունի մի դիրք %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
hy: GTK գույնի բնորոշումները պետք է ունենա փակվող փակագիծ վիճակից հետո, e.g. gtk:fg[ՆՈՐՄԱԼ] , որտեղ ՆՈՐՄԱԼ վիճակն է, չի կարող վերլուծվել "%s"

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
hy: GTK գույնի բնորոշումները պետք է ունենա վիճակիը փակագծերի մեջ e.g. gtk:fg[NORMAL]  , որտեղ ՆՈՐՄԱԼ վիճակն է, չի կարող վերլուծվել "%s"

en: Gradients should have at least two colors
hy: Գրադիենտը պետք է ունենա առնվազն երկու գույներ

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
hy: Թաքցնել բոլոր նորմալ պատուհանները և սահմանել աշխատանքային սեղանի կիզակետը

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
hy: Եթե ճշգրիտ է և կետրոնացման ռեժիմը նաև "sloppy" կամ "mouse", ապա կենտրոնացված պատուհանը կարող է ավտոմատ կերպով բարձրացել այն բանից հետո, երբ ուշացումով նշված է  auto_raise_delay ստեղնը։ Սա չի առնչվում սեղմելով պատուհանի վրա բարձրացնել այն, ոչ էլ մուտքագրում է պատուհանը drag-and-drop ընթացքում։

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
hy: Եթե ճշգրիտ է, ապա նոր պատուհանները բացվում են էկրանի կենտրոնում։ Հակառակ դեպքում, նրանք բացեում են էկրանի վերին ձախ մասում։

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
hy: Եթե ճիշտ է, անտեսել է տիտղոսային բար տառատեսակի տարբերակը և օգտագործել ստանդարտ դիմումի տառատեսակը տիտղոսների պատուհանի համար։

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա Marco֊ն օգտագործողին կտա ավելի քիչ հետադարձ կապ, օգտագործելով մետաղալարերի շրջանակները, խուսափելով անիմացիաներից կամ այլ միջոցներից։ Սա էական կրճատում է բազմաթիվ օգտվողների համար հարմարավետությունը, բայց կարող է թույլ տալիս ժառանգության դիմումներ աշխատանքը շարունակելու համար, և կարող է նաև օգտագործվել տերմինալի սերվերի անջատման համար։ Այնուամենայնիվ մետաղալարերի շրջանակը առանձնահատկությունը անջատվում է, երբ հասանելիություն չկա։

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
hy: Եթե ճիշտ է ապա, Marco֊ն աշխատում է ծրագրերի պայմաններով, այլ ոչ թե պատուհանների։ Հայեցակարգը մի քիչ աբստրակտ է, բայց ընդհանուր առմամբ ծրագիրը տեղակայված է ավելի շատ նման Mac֊ին և ավելի քիչ նման Windows֊ին։ Եթե դուք կենտրոնացնում եք պատուհանը ծրագրիր հիմնված ռեժիմում ծրագրի մեջ բոլոր պատուհանները բարձրացված են։ Նաև ծրագրի հիմնավորված ռեժիմի մեջ կտտոցների ֆոկուսացումը չեն անցնում այլ ծրագրերի միջանցիկ պատուհանների համար։ Ծրագրի հիմնավորված ռեժիմը, այնուամենայնիվ հիմնականում չի իրականացվում այս պահին:

en: If true, trade off usability for less resource usage
hy: Եթե ճշգրիտ է, օգտագործման հարմարավետությունը փոխարինվում է ավելի քիչ ռեսուրսների օգտագործումով։

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
hy: Ներառյալ draw_ops "%s" այստեղ պետք է ստեղծել շրջանաձև հղում

en: Initialize session from savefile
hy: Պահպանման ֆայլից ենթահամակարգը գործարկել

en: Integer %ld is too large, current max is %d
hy: Ամբողջ թիվը %ld չափազանց մեծ է, ընթացիկ առավելագույնը %d է

en: Integer %ld must be positive
hy: %ld ամբողջ թիվը պետք է լինի դրական

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
hy: Անավավեր WM_TRANSIENT_FOR պատուհան 0x%lx նշված %s համար։

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
hy: Անվավեր տիտղոսի սանդղակ "%s" (պետք է լինի մեկը, xx-փոքր, x-փոքր, փոքր, միջին, մեծ, x֊մեծ, xx-մեծ)

en: Keep Window On Top
hy: Պահպանել պատուհանը վերևում

en: Large Title Font
hy: Մեծ Վերնագրի Տառատեսակը

en: Line %d character %d: %s
hy: Տող %d, գրանշան %d․ %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
hy: Բեռնված թեման "%s"  %g վարկյաններում

en: Lower window below other windows
hy: Պատուհանը տեղադրել այլ պատուհանի տակ։

en: Ma_ximize
hy: Մե_ծացնել

en: Make X calls synchronous
hy: Կատարել X համաժամանակյա կանչեր

en: Marco
hy: Մետասիթի

en: Marco was compiled without support for verbose mode
hy: Մետասիթին կոմպլեկտավորվել է առանց բազմաբառ օպերացիոն համակարգի ռեժիմի

en: Maximize Window
hy: Պատուհանը մեծացնել

en: Maximize window
hy: Պատուհանը մեծացնել

en: Maximize window horizontally
hy: Պատուհանը մեծացնել հորիզոնական ուղղությամբ

en: Maximize window vertically
hy: Պատուհանը մեծացնել ուղղահայաց ուղղությամբ

en: Mi_nimize
hy: Փո_քրացնել

en: Minimize Window
hy: Պատուհանը իջեցնել

en: Minimize window
hy: Պատուհանը իջեցնել

en: Missing %s extension required for compositing
hy: Բացակայում է %s ընդլայնման համար պահանջվող կազմավորումը

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
hy: Բացակայում է <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Modal Dialog Box
hy: Մոդալ Երկխոսության Տուփ

en: Modifier to use for modified window click actions
hy: Մոդիֆիկացված պատուհանի հետ կտտոցով գործողությունների համար օգտագործվող մոդիֆիկատոր

en: Move Titlebar On_screen
hy: Տեղափոխել Տիտղոսային բարը էկրանին

en: Move backward between panels and the desktop immediately
hy: Հետ տեղափոխել վահանակների և աշխատասեղանի միջև անմիջապես

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
hy: Հետ տեղափոխել վահանակների և աշխատասեղանի միջև, օգտագործելով թռուցիկ պատուհան

en: Move backward between windows immediately
hy: Հետ տեղափոխել պատուհանների միջև ամնիջապես

en: Move backward between windows of an application immediately
hy: Հետ տեղափոխել դիմումը պատուհանների միջև անմիջապես

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
hy: Հետ տեղափոխել դիմումը պատուհանների միջև, օգտագործելով թռուցիկ պատուհան

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
hy: Հտե տեղափոխել պատուհանների միջև բոլոր աշխատատիրույթներում, օգտագործելով թռուցիկ պատուհան

en: Move backward between windows, using a popup window
hy: Հետ տեղափոխել պատուհանների միջև, օգտագործելով թռուցիկ պատուհան

en: Move between panels and the desktop immediately
hy: Վահանակների և աշխատանքային էկրանի միջև ակտիվ կարգավիճակը անմիջապես վերացնել

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
hy: Վահանակները տեղափոխել պատուհանների միջև, օգտագործելով թռուցիկ պատուհան

en: Move between windows immediately
hy: Պատուհանների միջև ակտիվ կարգավիճակը վերացնել

en: Move between windows of an application immediately
hy: Դիմումը անմիջապես տեղափոխել պատուհանների միջև

en: Move between windows of an application, using a popup window
hy: Դիմումը տեղափոխել պատուհանների միջև, օգտագործելով թռուցիկ պատուհան

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
hy: Տեղափոխել պատուհանների միջև բոլոր աշխատատիրույթներում, օգտագործելով թռուցիկ պատուհան

en: Move between windows, using a popup window
hy: Տեղափոխել պատուհանների միջև, օգտագործելով մի թռուցիկ պատուհան

en: Move to Another _Workspace
hy: Տեղափոխել այլ_ աշխատանքային տարածք

en: Move to Workspace R_ight
hy: Տեղափոխել դեպի աշխատանքային տարածք_Աջ

en: Move to Workspace _Down
hy: Տեղափոխել դեպի աշխատանքային տարածք_Ներքև

en: Move to Workspace _Left
hy: Տեղափոխել դեպի աշխատանքային տարածք_Ձախ

en: Move to Workspace _Up
hy: Տեղափոխել դեպի աշխատանքային տարածք_Վեր

en: Move window
hy: Պատուհանը տեղափոխել

en: Move window one workspace down
hy: Պատուհանը տեղափոխել մեկ աշխատանքային տարածք ներքև

en: Move window one workspace to the left
hy: Պատուհանը տեղափոխել մեկ աշխատանքային տարածք դեպի ձախ

en: Move window one workspace to the right
hy: Պատուհանը տեղափոխել մեկ աշխատանքային տարածք դեպի աջ

en: Move window one workspace up
hy: Պատուհանը տեղափոխել մեկ աշխատանքային տարածք դեպի վեր

en: Move window to center of screen
hy: Տեղափոխել պատուհանը էկրանի կենտրոն

en: Move window to east (right) side of screen
hy: Պատուհանը տեղափոխել էկրանի արևելյան (աջ) կողմ

en: Move window to north (top) side of screen
hy: Պատուհանը տեղափոխել էկրանի հյուսիսային (վերև) կողմ

en: Move window to north-east (top right) corner
hy: Պատուհանը տեղափոխել էկրանի հյուսիս֊արևելյան (վերև աջ) կողմ

en: Move window to north-west (top left) corner
hy: Պատուհանը տեղափոխել էկրանի հյուսիս֊արևմտյան (վերև ձախ) կողմ

en: Move window to south (bottom) side of screen
hy: Պատուհանը տեղափոխել էկրանի հարավային (ներքև) կողմ

en: Move window to south-east (bottom right) corner
hy: Պատուհանը տեղափոխել էկրանի հարավ֊արևելյան (ներքև աջ) կողմ

en: Move window to south-west (bottom left) corner
hy: Պատուհանը տեղափոխել էկրանի հարավ֊արևմտյան (ներքև ձախ) կողմ

en: Move window to west (left) side of screen
hy: Պատուհանը տեղափոխել  էկրանի արևմտյան (ձախ) կողմ

en: Move window to workspace 1
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 1

en: Move window to workspace 10
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 10

en: Move window to workspace 11
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 11

en: Move window to workspace 12
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 12

en: Move window to workspace 2
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 2

en: Move window to workspace 3
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 3

en: Move window to workspace 4
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 4

en: Move window to workspace 5
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 5

en: Move window to workspace 6
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 6

en: Move window to workspace 7
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 7

en: Move window to workspace 8
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 8

en: Move window to workspace 9
hy: Պատուհանը տեղափոխել աշխատանքային տարածք 9

en: Name of workspace
hy: Աշխատանքային տարածքի անունը

en: No "%s" attribute on element <%s>
hy: "%s" հատկանիշ չկա <%s> տարրի վրա

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
hy: Չկա "extent_angle" կամ "to" հատկանիշ էլեմենտի վրա <%s>

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
hy: Չկա "start_angle" կամ "from" հատկանիշ էլեմենտի վրա <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
hy: <%s> չի սահմանվել "%s" թեմայի համար

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
hy: Չկա <draw_ops> կանչված "%s" սահմանված չէ

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
hy: Չկա <draw_ops> անունով "%s" սահմանված չէ

en: No command %d has been defined.
hy: Հրահանգ %d սահմանված չէ

en: No draw_ops provided for button
hy: Ոչ մի draw_ops չապահովվեց կոճակի համար

en: No draw_ops provided for frame piece
hy: Ոչ մի draw_ops չապահովվեց շրջանակի կտորի համար

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
hy: Ոչ շրջանակ ոճը սահմանվել է պատուհանի տեսակի համար "%s" թեմայի մեջ "%s", ավելացնել <window type="%s" style_set="whatever"/> էլեմենտը

en: No terminal command has been defined.
hy: Վերջնական հրահանգ սահմանված չէ

en: No text is allowed inside element <%s>
hy: Ոչ մի տեքստի ներսում չի թույլատրվում տարր <%s>

en: Normal Application Window
hy: Նորմալ Աշխատածրագիրի Պատուհան

en: Normal Title Font
hy: Նորմալ Վերնագրի Տառատեսակը

en: Number of workspaces
hy: Աշխատանքային տարածքների քանակը

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
hy: Աշխատանքային տիրույթների քանակը։ Պետք է լինի ավելի քան զրոն և ունենա ֆիքսված առավելագույնը աշխատանքային սեղանը անօգտագործելի դարձնելը կանխելու համար պատահական հարցումների կողմից չափազանց շատ աշխատանքային տիրույթների համար։

en: Opened log file %s
hy: Բացված log Ֆայլ %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
hy: Ամենահեռու տարր թեմայի մեջ պետք է լինի <metacity_theme> ոչ <%s>

en: Print version
hy: Տպելու տարբերակ

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
hy: հատկությունը %sՊատուհանի 0x%lx մեջ պարունակում է անվավեր UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
hy: հատկությունը %s Պատուհանի 0x%lx մեջ պարունակում է անվավեր UTF-8 %d տարրի համար ցանկում

en: Put Window On Only One Workspace
hy: Ներդրեք Պատուհան Միայն Մեկ Աշխատատարածքի վրա

en: Raise window above other windows
hy: Պատուհանը տեղադրել մյուս պատուհաններից վերև

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
hy: Բարձրացնել պատուհանը եթե դա ծածկված է մեկ պատուհանով, հակառակ դեպքում իջեցնել այն

en: Remove Window From Top
hy: Ջնջել պատուհանը Վերևից

en: Replace the running window manager with Marco
hy: Աշխատանքի ընթացքի մեջ գտնվող պատուհանի կառավարչին փոխարինել մետասիթիով

en: Resize window
hy: Պատուհանիչափսերը փոխել

en: Restore Window
hy: Վերականգնել Պատուհան

en: Restore window
hy: Վերականգնել պատուհանը

en: Roll Up Window
hy: Պտտել Պատուհանը

en: Roll _Up
hy: Պտտ_ել

en: Run a defined command
hy: Ղեկավարել ահմանված հրաման

en: Run a terminal
hy: Գործարկել տերմինալը

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
hy: Էկրանի վրա %d ցուցադրվում է "%s" արդեն պատուհանի կառավարիչը

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
hy: Էկրանի վրա %d ցուցադրվում է "%s" արդեն պատուհանի կառավարիչը. փորձել կիրառել --replace տարբերակը ներկայիս պատուհանի կառավարչը փոխարինելու համար։

en: Screen %d on display '%s' is invalid
hy: Էկրանի %d ցուցադրվում է '%s' անվավեր

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
hy: Սահմանել այս ճշմարիտ չափափոխելու համար աջ կոճակի հետ միասին և ցեւյց տալ մենյուն մեջտեղի կոճակի հետ միասին մինչև տրված ստեղնի իջեցումը "mouse_button_modifier" մեջ; սահմանել այն կեղծ է, որպեսզի այն աշխատի հակառակ ճանապարհով։

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
hy: Պարամետրի այս տարբերակը սխալ է, կարող է հանգեցնել ծրագրային սխալ վարքի, այնպես որ օգտագործողները կսրող են շատ չվհահատվել փոխելով այն նախնականից ճիշտ։  Շատ գործողություններ (օրինակ սեղմել հաճախորդի դաշտի վրա, տեղափոխել և չափափոխել պատուհանները) նորմալ բարձրացնում են պատուհանը, որպես կողմնակի ազդեցություն։ Պարամետրի այս տարբերակը կեղծ է, որը խրախուսվում է, կմասնատի բարձրացնելով այլ օգտագործողների գործողություններից և կանտեսի հարցումների բարձրացումը ծրագրի կողմից։ Տես http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6։ Նույնիսկ երբ այս տարբերակը կեղծ է, ապա պատուհանները դեռևս կարող է բարձրացվել alt-left-click պատուհանի վրա որևէ տեղ, նորմալ սեղմել պատուհանի դեկորացիայի վրա կամ հատուկ հաղորդագրությունների կողմից էջերից, ինչպիսիք են ակտիվացման խնդրանքները հարցումների ցուցակի ենթածրագրից։ Այս տարբերակը ներկայումս անջատված է click-to-focus ռեժիմում։ Նշենք որ պատուհանները բարձրացնելու ուղիների ցանկը, երբ raise_on_click կեղծ է , չի ներառում ծրագրային հարցումներ ծրագրերից պատուհանները բարձրացնելու համար, այդպիսի հարցումները կլինեն անտեսված, անկախ հարցման պատճառից։ Եթե դուք ծրագիր մշակող եք և ունեք օգտագործողի բողոք, որ ձեր ծրագիրը չի աշխատում այդ անջատված պարամետրի հետ, ասեք որ դա _their_ fault է պատուհանային մենեջեռի պատճառով, որ նրանք պետք է փոխեն այս տարբերակը դարձնեն ճիշտ կամ պահել "bug" նրանց հարցման հետ։

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
hy: Երանգ գործոնը "%s" ստվերային գույնի մեջ բացասական է

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
hy: Երանգ ձև աչափը"shade/base_color/factor" է, "%s" չի համապատասխանում ձևաչափին

en: Shift
hy: shift Ռեգիստրի փոփոխում

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
hy: Պետք չէ ունենալ "resize" հատկանիշը <%s> տարրի վրա մաքսիմացված կարգավիճակների համար

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
hy: Պետք չէ ունենալ "resize" հատկանիշը <%s> տարրի վրա մաքսիմացված/ստվերային կարգավիճակների համար

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
hy: Ցույց տալ վահանակի "Աշխատեցնել Դիմում" երկխոսության տուփը

en: Show the panel's main menu
hy: Ցույց տալ վահանակի գլխավոր մենյուն

en: Small Title Font
hy: Փոքր Վերնագրի Տառատեսակը

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
hy: Որոշ ծրագրեր արհամարում են որոշակիացումները ճանապարհով, որը հանգեցնում է պատուհանային կառավարիչի առանձնահատկությունների մեջ։ Այս տարբերակը դնում Marco֊ն խստորեն ճիշտ ռեժիմում, որը տալիս է շատ ավելի հետևողական ինտերֆեյս։

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
hy: Մեկ այլ ծրագիր արդեն օգտագործում է բանալին %s որպես հանգույց %x մոդիֆիկատորների հետ

en: Specify session management ID
hy: Հ ատկորոշել ենթահամակարգի կառավարչի ID֊ն

en: Style has already been specified for state %s focus %s
hy: Ոճը արդեն հստակեցվել է կարգավիճակի  %s կենտրոնանալու %s համար

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
hy: Ոճը արդեն հստակեցվել է կարգավիճակի %s չափափոխելու %s կենտրոնանալու %s համար

en: Switch to previously selected workspace
hy: Անցնել նախկինում ընտրված աշխատանքային տարածք

en: Switch to workspace 1
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 1

en: Switch to workspace 10
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 10

en: Switch to workspace 11
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 11

en: Switch to workspace 12
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 12

en: Switch to workspace 2
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 2

en: Switch to workspace 3
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 3

en: Switch to workspace 4
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 4

en: Switch to workspace 5
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 5

en: Switch to workspace 6
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 6

en: Switch to workspace 7
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 7

en: Switch to workspace 8
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 8

en: Switch to workspace 9
hy: Տեղափոխվել աշխատանքային տարածք 9

en: Switch to workspace above the current workspace
hy: Անցնել ընթացիկ աշխատանքային տարածքից վերև աշխատանքային տարածք

en: Switch to workspace below the current workspace
hy: Անցնել ընթացիկ աշխատանքային տարածքից ներքև աշխատանքային տարածք

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
hy: Ընթացիկ աշխատանքային տարածքից անցնել ձախ աշխատանքային տարածք

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
hy: Ընթացիկ աշխատանքային տարածքից անցնել աջ աշխատանքային տարածք

en: System Bell is Audible
hy: Համակարգի ազդանշանը լսելի է

en: Take a screenshot
hy: Ստանալ էկրանի նկարը

en: Take a screenshot of a window
hy: Ստանալ պատուհանի նկարը

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
hy: Marco տեղեկացնում է ինչպես իրականացնել ձայնային ազդանշանի մասին տեղեկացումը, կամ որ մեկ այլ կիրառական ծրագրի զանգը հնչել է։Այժմ կան երկու արժեքներ "fullscreen", որն ամբողջ էկրանի վրա առաջ է բերում սև–սպիտակ առկայծում, և "frame_flash", որը ակտիվացնում է այն պատուհանի վերնագրի տողերը, որում կիրառական ծրագիրը ձայնային ազդանը առկայծում է հարուցել։ Եթե ծրագիրը, որն ազդանշան է ուղարկել հայտնի չէ (ինչպես է սովորաբար լինում է նախնական "system beep" համար), առկայծում է ակտիվ պատուհանի վերնագիրը։

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
hy:  /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys ստեղնը սահմանում է ստեղների կոմբինացիաները, որոնք համապատասխանում են այդ հրամաններին։ Սեղմելով run_command_N կոմբինացիան կգործարկի command_N–ը։

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
hy: /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot ստեղնը սահմանում է ստեղների կոմբինացիան, որը թույլատրում է տվյալ դասավորությամբ սահմանված հրահանգի կատարումը։

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
hy:  /apps/marco/global_keybindings/run_ command_window_screenshot ստեղնը սահմանում է ստեղների կոմբինացիան, որը և ստեղծում է պատուհանի պատկերը։

en: The name of a workspace.
hy: Աշխատանքային տարածքի անունը

en: The screenshot command
hy: Էկրանի նկարահանման հրաման

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
hy: Թեման որոշում է պատուհանի սահմանների, տիտղոսային բարի և այլնի տեսքը։

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
hy: Ժամանակի բարձրացումը մինչև պատուհանի բարձրացումը, եթե auto_raise սահմանված է ճիշտ։

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
hy: Պատուհանի կենտրոնացման ռեժիմը ցույց է տալիս, թե ինչպես է պատուհանը ակտիվացված։ Այն ունի երեք հնարավոր արժեք՝ "click" նշանակում է պատուհանները պետք է սեղմել, որպեսզի ուշադրությունը կենտրոնանա նրանց վրա, "sloppy" նշանակում է, պատուհանները կենտրոնացած են, երբ մկնիկը մուտքագրում է պատուհանը և "mouse" նշանակում է, պատուհանները կենտրոնացած են, երբ մկնիկը մուտքագրում է պատուհանը և ապակենտրոնացվում, երբ մկնիկը թողնում է պատուհանը։

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
hy: Պատուհանի տեղաբաշխում ռեժիմը ցույց է տալիս, թե ինչպես են նոր պատուհանները տեղավորված։ "automatic" նշանակում է, որ համակարգը ընտրում է գտնվելու դիրքի ավտոմատ կերպով հիմնված տարածության հասանելիությունը աշխատանքային սեղանի վրա, կամ պարզ կասկադով, եթե չկա տարածք, "pointer" նշանակում է, որ նոր պատուհանները տեղադրված են ըստ մկնիկը ցուցիչի դիրքորոշմամբ, "manual" նշանակում է, որ օգտագործողը ձեռքով պետք է տեղադրի նոր պատուհանը մկնիկկամ ստեղնաշարի միջոցով։

en: The window screenshot command
hy: Պատուհանի Էկրանի նկարահանման հրաման

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
hy: Սահմանի թճը, որը որոշում է ինչպես անցնել մեկ աշխատանքային տիրույթից մեկին աշխատանքային տիրույթների փոխանջատիչի սահմանով։ Երբ սահմանվում է "no wrap", ոչնի չի պատահի, եթե դուք փորձեք անցնել նախկին աշխատանքային տարածք աշխատանքային տիրույթի փախարկիչի սահմանով։ Եթե սահմանված է "classic", ապա հին marco վարքագիծը օգտագործվում է՝ մեկ տողի վերջը տանում է դեպի մյուսի սկիզբ և մի սյունակի վերջը տանում է դեպի մյուսի սկիզբ։ Եթե սահմանված է "toroidal", ապա աշխատանքային տիրույթները միացված են ինչպես շրջանը՝ յուրաքանչյուր տողի վերջը տանում է դեպի սեփական սկիզբը և յուրաքանչյու սյունակ տանում է դեպի իր սկիզբը։

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
hy: Թեման պարունակում է արտահայտությունը, որը հանգեցրել է սխալի: %s

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
hy: Տեղի է ունեցել գործարկման սխալ <tt>%s</tt>․
    
    %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
hy: Այս պատուհանները չեն աջակցում&quot; պահպանել ընթացիկ setup&quot; և պետք է վերսկսվել ձեռքով հաջորդ անգամ, երբ դուք մուտք գործեք:

en: This is a sample message in a sample dialog
hy: Սա երկխոսության օրինակի մեջ հաղորդագրության օրինակ է

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
hy: Այս տարբերակը սահմանում է տիտղոսային բարի վրա կրկնակի սեղմելու ազդեցությունները։ Ընթացիկ հնարավոր տարբերակներն են՝ 'toggle_shade', որը կստվերապատի/չիստվերապատի պատուհանը, 'toggle_maximize', որը կմաքսիմացնի/չի մաքսիմացնի պատուհանը, 'toggle_maximize_horizontally' և  'toggle_maximize_vertically', որը կմաքսիմացնի/չի մաքսիմացնի պատուհանը միայն այդ ուղղությամբ, 'minimize', որը կմինիմացնի պատուհանը, 'shade', որը կպտտի պատուհանը վերև, 'menu', որը ցույց կտա պատուհանի ընտրացանկը, 'lower', որը կտեղադրի պատուհանը բոլոր այլ պատուհանների հետևում և 'none', որը ոչինչ իչ անի։

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
hy: Այս տարբերակը սահմանում է տիտղոսային բարի վրա մեջտեղի կտտոցիազդեցությունները։ Ընթացիկ հնարավոր տարբերակներն են՝ 'toggle_shade', որը կստվերապատի/չիստվերապատի պատուհանը, 'toggle_maximize', որը կմաքսիմացնի/չի մաքսիմացնի պատուհանը, 'toggle_maximize_horizontally' և  'toggle_maximize_vertically', որը կմաքսիմացնի/չի մաքսիմացնի պատուհանը միայն այդ ուղղությամբ, 'minimize', որը կմինիմացնի պատուհանը, 'shade', որը կպտտի պատուհանը վերև, 'menu', որը ցույց կտա պատուհանի ընտրացանկը, 'lower', որը կտեղադրի պատուհանը բոլոր այլ պատուհանների հետևում և 'none', որը ոչինչ իչ անի։

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
hy: Այս տարբերակը սահմանում է տիտղոսային բարի վրա աջ կտտոցի ազդեցությունները։ Ընթացիկ հնարավոր տարբերակներն են՝ 'toggle_shade', որը կստվերապատի/չիստվերապատի պատուհանը, 'toggle_maximize', որը կմաքսիմացնի/չի մաքսիմացնի պատուհանը, 'toggle_maximize_horizontally' և  'toggle_maximize_vertically', որը կմաքսիմացնի/չի մաքսիմացնի պատուհանը միայն այդ ուղղությամբ, 'minimize', որը կմինիմացնի պատուհանը, 'shade', որը կպտտի պատուհանը վերև, 'menu', որը ցույց կտա պատուհանի ընտրացանկը, 'lower', որը կտեղադրի պատուհանը բոլոր այլ պատուհանների հետևում և 'none', որը ոչինչ իչ անի։

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
hy: Այս տարբերակը ապահովում է լրացուցիչ վերահսկողություն, թե ինչպես նորաստեղծ պատուհանները ստանան կոնտրոնացում։ Այն ունի երկու հնարավոր արժեք՝ "smart" կիրառում է գործածողի նորմալ կենտրոնացման ռեժիմը և "strict" պատուհանների մեջ արդյունքները սկսված են տերմինալից չի տրվում կենտրոնացում։

en: Tile window to east (right) side of screen
hy: Պատուհանը տեղափոխել էկրանի արևմտյան (ձախ) կողմ

en: Tile window to west (left) side of screen
hy: Դասավորել պատուհանը էկրանի արևմտյան (ձախ) կողմում

en: Toggle fullscreen mode
hy: Փոխանջատել ամբողջ էկրանի ռեժիմը

en: Toggle maximization state
hy: Փոխանջատել մաքսիմացման վիճակը

en: Toggle shaded state
hy: Փոխանջատել ստվերագծված վիճակը

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
hy: Փոխանջատել, թե արդյոք պատուհանը միշտ պետք է տեսանելի ավելի քան մյուս պատուհանները

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
hy: Արդյոք փոխանջատել պատուհանը բոլոր աշխատատիրույթներից կամ կամ պարզապես մեկից

en: Torn-off Menu
hy: Անջատել Ընտրացանկը

en: Turn compositing off
hy: Անջատել կազմավորումը

en: Turn compositing on
hy: Միացնել կազմավորումը

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
hy: Միացնել տեսաողական ցուցումը, երբ ծրագիրը կամ համակարգը տրամադրում է 'bell' կամ 'beep', hard-of-hearing օգտակար լինելու համար և աղմկոտ միջավայրի օգտագործման համար։

en: Unknown attribute %s on <%s> element
hy: Անհայտ հատկանիշ %s <%s> էլեմեմտի մեջ

en: Unknown element %s
hy: Անհայտ էլենետ %s

en: Unknown function "%s" for button
hy: Անհայտ ֆունկցիա "%s" կոճակի համար

en: Unknown position "%s" for frame piece
hy: Անհայտ դիրք"%s" շրջանակի կտորի համար

en: Unknown state "%s" for button
hy: Անհայտ վիճակ "%s" կոճակի համար

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
hy: Անհայտ սահմանված ոճ "%s" <%s> տարրի վրա

en: Unknown type "%s" on <%s> element
hy: Անհայտ տրպ "%s"  <%s> տարրի վրա

en: Unknown window information request: %d
hy: Անհայտ պատուհանի տեղեկությունների հարցում: %d

en: Unma_ximize
hy: Փոքրա_ցնել

en: Unroll Window
hy: Չպտտել Պատուհանը

en: Usage: %s
hy: Օգտագործում։%s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
hy: Օգտագործում: marco-theme-viewer [THEMENAME]

en: Use standard system font in window titles
hy: Օգտագործել ստանդարտ համակարգի տառատեսակը պատուհանի վերնագրի մեջ

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
hy: Օգտագործողի սահմանած հաստատաունները պետք է սկսել մեծատառով, "%s"

en: Utility Palette
hy: Օժանդակ Ներկապնակ

en: Visual Bell Type
hy: Վիրտուալ Ազդանշանի Տեսակ

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
hy: Արդյոք բարձրացումը պետք է լինի այլ օգտագործողի փոխազդեցության կողմնակի էֆեկտ

en: Whether to resize with the right button
hy: Արդյոք չափափոխել աջ կոճակի հետ

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
hy: Պատուհանը  %s սահմանում է SM_CLIENT_ID  իր փոխարեն WM_CLIENT_LEADER պատուհանի, որպես նշված ICCCM։

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
hy: %s պատուհանը սահմանում է MWM նշելով, որ դա չի փափափոխվում, բայց սահմանում է min չափը %d x %d և max չափը %d x %d; Սա շատ չի իմաստավորում:

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
hy: 0x%lx պատուհանը ունի %s հատկություն
    որը ակնկալում է ունենալ %s տիպ %d ձևաչափ
    և ըստ էության ունի %s տիպ %d ձևաչափ n_items %d։
    Սա ամենայն հավանականությամբ դիմումի ծրագրային սխալ է, ոչ թե պատուհանային կառավարիչի սխալ։
    Այս պատուհանը ունի վերնագիր="%s" դաս="%s" անուն="%s"

en: Window Management
hy: Պատուհանի կառավարում

en: Window Menu
hy: Պատուհանի մենյու

en: Window Title Goes Here
hy: Պատուհանի Վերնագիրը Գնում է Այստեղ

en: Window focus mode
hy: Պատուհանների կենտրոնացման ռեժիմ

en: Window manager error:
hy: Պատուհանի կառավարչի սխալ․

en: Window manager warning:
hy: Պատուհանի կառավարչի զգուշացում

en: Window manager:
hy: Պատուհանի կառավարիչ․

en: Window placement mode
hy: Պատուհանի Տեղադրման ռեժիմ

en: Window title font
hy: Պատուհանի վերնագիրի տառատեսակ

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
hy: Պատուհանի տեսակը "%s" արդեն նշանակված է ոճ շարքում

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
hy: Աշխատանքային փուլը ընդհատած ծրագրի անջատման համար։ Որոշ դիմումները չեն կարող վարվեն ինչպես հարկն է:

en: Workspace %d
hy: Աշխատանքային տարածք %d

en: Workspace %d%n
hy: Աշխատանքային տարածք %d%n

en: Workspace %s%d
hy: Աշխատանքային տարածք %s%d

en: Workspace 1_0
hy: Աշխատանքային տարածք 1_0

en: Workspace wrap style
hy: Աշխատատարածքի պատելու ոճ

en: X Display to use
hy: X պատկերակում օգտագործման համար

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
hy: Դուք կարող եք ընտրել է սպասել մի որոշ ժամանակ այն շարունակելու համար կամ ստիպել ծրագրին դուրս գալ ամբողջությամբ։

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
hy: Դուք պետք է նշեք ֆոն ալֆա արժեքի համար, որը պետք է լինի իմաստալից

en: _Always on Visible Workspace
hy: _Միշտ տեսանելի աշխատանքային տարածքում

en: _Close
hy: _Փակել

en: _Force Quit
hy: _Համակարգից դուրս գալ

en: _Move
hy: _Տեղաշարժել

en: _OK
hy: _Լավ

en: _Only on This Workspace
hy: _Միայն այս աշխատանքային տարածքում

en: _Resize
hy: _ Չափը փոխել

en: _Unroll
hy: —Հետ պտտել

en: _Wait
hy: _Սպասել

en: bottom
hy: ներքև

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
hy: շրջանակի երկրաչափությունը չի նշում "%s" չափայնությունը

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
hy: շրջանակի երկրաչափությունը չի նշում չափայնությունը "%s" սահմանի համար  "%s"

en: left
hy: Ձախ

en: nested <window> tag
hy: դրված <window> թեգ

en: right
hy: աջ

en: top
hy: վերև
