mate-applets 1.25.3 - en to hy translation catalogue (480 entries)

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
hy: 
    ESSID: %s
    Ամրություն։ %d %%

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
hy: մնացել է %d %s %d %s (%d%%)

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
hy: %d %s %d %s մինչ լիցքավորվելը (%d%%)

en: %s is down
hy: %s ներքև է

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
hy: %s:
    Ստացվող %s
    Ուղղարկվող %s

en: (mounted)
hy: (միացված է)

en: (not mounted)
hy: (միացված չէ)

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
hy: Պիտակի բացակայության համար 0, տոկոսների՝ 1, մնացյալ ժամանակի՝ 2

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
hy: <b>Գործարվող հրամանը %s ձախողվեց</b> 
    %s

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
hy: 0 արժեքի դեպքում ապլետը ցուցադրվում է գրաֆիկական ռեժիմում (միայն պատկեր), 1-ի դեպքում ապլետը ցուցադրվում է տեքստային ռեժիմում (պատկերը ցույց չտալ), 2-ի դեպքում ապլետը ցուցադրվում է և գրաֆիկական և տեքստային ռեժիմում

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
hy: Գնոմ միջավայրի զամբյուղը, որը գտնվում է ձեր վահանակի վրա։  Դուք կարող եք օգտագործել այն զամբյուղի պարունակությունը տեսնելու համար և կարող եք տարրերը քաշելով գցել զամբյուղի մեջ

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
hy: Հիմար աչքեր Գնոմ վահանակի համար։ Նրանք հետևում են մկնիկին։

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
hy: Փոքր ենթածրագիրը ցուցադրում է որոշ տեղեկություններ նշված ցանցային սարքերի երթևեկության վերաբերյալ։

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
hy: Վահանակի ապլետ՝ տեղական եղանակի տեսության ցուցադրման համար։

en: A set of eyeballs for your panel
hy: Աչքեր ձեր վահանակի համար

en: A system load indicator
hy: Համակարգի բեռնման ցուցիչ

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
hy: Համակարգի ստուգման ծրագիրը հնարավորություն ունի պատկերել պրոցեսորի բեռնման, հիշողության, փոխանակման տարածքի օգտագործման և ցանցի բեռնման գրաֆիկներ

en: A_ddress:
hy: Հասցե

en: About...
hy: Մասին․․․

en: AccessX Status
hy: AccessX կարգավիճակ

en: AccessX Status Applet Factory
hy: AccessX կարգավիճակի ապլետ գործարան

en: Add Palette
hy: Ավելացնել ներկապնակ

en: Add button
hy: Ավելացնել կոճակ

en: Address Entry
hy: Հասցեի մուտքագրում

en: Appearance
hy: Արտաքին տեսք

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
hy: Դիսկերի միացման և անջատման ապլետ

en: Applet refresh rate in milliseconds
hy: Ապլետի նորացման հաճախականությունը միլի վայրկյաններում

en: Auto change device
hy: Սարքի ինքնափոփոխում

en: Available palettes
hy: Հասանելի ներկապնակներ

en: B/s
hy: Բ/վ

en: Background color for disk load graph
hy: Սկավառակիկի ծանրաբեռնվածության գրաֆիկի ֆոնի գույնը

en: Battery Charge Monitor
hy: Մարտկոցի լիցքավորման ցուցիչ

en: Battery Charge Monitor Preferences
hy: Մարտկոցի լիցքի ցուցչի նախընտրանքներ

en: Battery Monitor
hy: Մարտկոցի ցուցիչ

en: Battery Notice
hy: Մարտկոցի ծանուցում

en: Battery Status Utility
hy: Մարտկոցի կարգավիճակի ծառայություն

en: Battery charged (%d%%)
hy: Մարտկոցը լիցքավորված է (%d%%)

en: Battery fully re-charged
hy: Մարտկոցը ամբողջությամբ վերալիցքավորված է

en: Battery power low
hy: Մարտկոցը լիցքաթափված է

en: Battery status unknown
hy: Մարտկոցի կարգավիճակը անհայտ է

en: Battstat Factory
hy: Մարտկոցի կարգավիճակի գործարան

en: Beaufort scale
hy: Բեոֆորտյան սանդղակ

en: Beep for warnings
hy: Ազդանշանել նախազգուշացումների դեպքում

en: Beep when displaying a warning.
hy: Ազդանշանել նախազգուշացման ժամանակ

en: Behavior
hy: Վարքագիծ

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
hy: Ըստ հիմնական դրվածքի կպչուն գրառումները վերնագրվում են ընթացիկ ամսաթվով։  Օգտագործվում է այդ ֆորմատը։  Այն ինչը կարող է ճշգրիտ վերլուծության ենթարկվել strftime  () ֆունկցիայով համարվում է ճիշտ

en: Bytes in:
hy: Մուտքի բայթեր։

en: Bytes out:
hy: Ելքի բայթերը։

en: CPU Frequency Monitor Preferences
hy: Պրոցեսորի հաճախականության մոնիտորի նախընտրանքներ

en: CPU Frequency Scaling Monitor
hy: Պրոցեսորի հաճախականության մասշտաբավորման ցուցիչ

en: CPU Load
hy: Պրոցեսորի բեռնում

en: CPU frequency scaling unsupported
hy: Պրոցեսորի հաճախականության փոփոխումը չի սպասարկվում

en: CPU graph background color
hy: Պրոցեսորի գրաֆիկի ֆոնի գույնը

en: CPU to Monitor
hy: Վերահսկվող պրոցեսոր

en: C_ommand:
hy: Հ_րաման։

en: Cach_ed
hy: Հիշողություն

en: Can not launch the eyes applet.
hy: Չի հաջողվում գործարկել աչքերի ապլետը

en: Cannot execute Caja
hy: Հնարավոր չէ կատարել Caja֊ն

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
hy: Բոլոր տարրերը զամբյուղ տեղափոխել չի հաջողվում, ցանկանու՞մ եք ջնջել դրանք անմիջապես։

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
hy: Որոշ տարրեր չի հաջողվում տեղափոխել զամբյուղ, ցանկանու՞մ եք ջնջել դրանք անմիջապես։

en: Celsius
hy: Ցելսիուս

en: Change CPU Frequency scaling
hy: Փոխել պրոցեսորի հաճախականության մասշտաբավորումը

en: Change icon
hy: Փոխել պատկերանշանը

en: Character Palette
hy: Նիշի ներկապնակ

en: Character Palette Preferences
hy: Նիշի ներկապնակի նախընտրանքներ

en: Characters shown on applet startup
hy: Նիշերը ցուցադրված են ապլետի մեկնարկում

en: Charpicker Applet Factory
hy: Նիշ ընտրելու ապլետ գործարան

en: Choose a base color to use for all sticky notes
hy: Ընտրեք բոլոր կպչուն գրառումների համար օգտագործվող գույնը

en: Choose a color for the note
hy: Ընտրեք գրառման գույնը

en: Choose a font for the note
hy: Ընտրեք գրառման տառատեսակը

en: Choose a font to use for all sticky notes
hy: Ընտրեք բոլոր կպչուն գրառումների տառատեսակը

en: Choose if notes are visible on all workspaces
hy: Գրառումները ցույցադրել բոլոր աշխատանքային տարածքներում

en: Choose if the default style is forced on all notes
hy: Ստուգեք արդյո՞ք հիմնական ընտրությունը կիրառվել է բոլոր գրառումների համար

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
hy: Ընտրել, թե արդյոք պետք է թաքցնել բոլոր նշումները, երբ ընտր ում է աշխատասեղանի վրա

en: City:
hy: Քաղաք՝

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
hy: Քաղաք՝ %s
    Երկինք՝ %s
    Ջերմաստիճան՝ %s

en: Click to Enter Weather.com
hy: Կտտացրեք՝ Weather.com կայքը այցելելու համար

en: Click to add a new palette
hy: Սեղմե՛ք՝ նոր ներկապնակ ավելացնելու համար

en: Click to delete the selected palette
hy: Սեղմե՛ք՝ ընտրված ներկապնակը ջնջելու համար

en: Click to edit the selected palette
hy: Սեղմե՛ք՝ ընտրված ներկապնակը խմբագրելու համար

en: Colors
hy: Գույներ

en: Command
hy: Հրահանգ

en: Command Applet
hy: Ապլետի Հրաման

en: Command Applet Preferences
hy: Ապլետի Նախընտրանքների Հրաման

en: Command Factory
hy: Հրահանգի Գործարան

en: Command to execute
hy: Հրահանգ կատարել է

en: Command/script to execute to get the output
hy: Հրահանգ/Սցենարը կատարել է ստանալով արդյունք

en: Conditions:
hy: Պայմաններ՝

en: Could not open help document
hy: Չի հաջողվում օգնության փաստաթուղթը բացել

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
hy: Էկրանի վրա կերտում, դիտում և կպչուն գրառումների կառավարում

en: Current Conditions
hy: Ընթացիկ պայմաններ

en: Date format of note's title
hy: Ամսաթվի ֆորմատը և գրառման վերնագիրը

en: Default Note Properties
hy: Գրառումների հաստատուն հատկանիշներ

en: Default color for font
hy: Տառատեսակի հիմնական գույնը

en: Default color for new notes
hy: Նոր գրառումների հիմնական գույնը

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
hy: Նոր կպչուն գրառումների հիմնական գույնը։  Գույնը պետք է համապատասխանի html տասնվեցանգամյա պայմանին, օրինակ "#30FF50"

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
hy: Նոր կպչուն գրառումների հիմնական գույնը։  Գույնը պետք է համապատասխանի html տասնվեցանգամյա պայմանին, օրինակ "#000000"

en: Default font for new notes
hy: Նոր գրառումների համար հիմնական տառատեսակ

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
hy: Նոր կպչուն գրառումների համար հիմնական տառատեսակ։  Տառատեսակի անվանումը պետք է լինի Pango ֆորմատի, օրինակ "Sans Italic 10":

en: Default height for new notes
hy: Նոր գրառումների բարձրության հիմնական

en: Default height for new sticky notes in pixels.
hy: Նոր կպչուն գրառումների հիմնական բարձրություն պիքսելներով

en: Default width for new notes
hy: Դեֆոլտ լայնություն նոր գրառումների համար

en: Default width for new sticky notes in pixels.
hy: Նոր կպչուն գրառումների հիմնական լայնություն պիքսելներով

en: Delete Immediately?
hy: Անմիջապես հեռացնե՞լ

en: Delete all sticky notes?
hy: Ջնջե՞լ բոլոր կպչուն գրառումները։

en: Delete button
hy: Ջնջելու կոճակ

en: Delete note
hy: Հեռացնել գրառումը

en: Delete this sticky note?
hy: Ջնջե՞լ կպչուն գրառումը։

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Device _Details
hy: Սարքի _Մանրամասներ

en: Device to monitor
hy: Սարքերի վերահսկում

en: Dew point:
hy: Ցող՝

en: Directory in which the theme is located
hy: Թղթապանակ, որտեղ գտնվում է թեման

en: Disk
hy: Դիսկ

en: Disk Load
hy: Դիսկի բեռնում

en: Disk Mounter
hy: Սկավարակի միացում

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: Display Settings
hy: <b>Պատկերման Հատկություններ</b>

en: Displays current state of keyboard accessibility features
hy: Ցուցադրում է ստեղնաշարի մատչելիության հնարավորությունների ներկա կարգավիճակը

en: Do you want to connect %s now?
hy: Ցանկանում եք միացնել %s հիմա՞

en: Do you want to disconnect %s now?
hy: Ցանկանում եք անջատել %s հիմա՞

en: Down command
hy: Ներքևի հրաման

en: Drive Mount Applet Factory
hy: Սկավարակի միացման ապլետ գործարան

en: Duration of timer in seconds
hy: ժամանակաչափի տևողությունը վարկյաններով

en: Edit Palette
hy: Խմբագրրել ներկապնակը

en: Edit button
hy: Խմբագրելու կոճակ

en: Empty all of the items from the trash?
hy: Դատարկե՞լ զամբյուղի բոլոր տարրերը։

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
hy: Դատարկ գրառումները միշտ ջնջվում են առանց տեղեկացման

en: Emptying the Trash
hy: Զամբյուղը դատարկվում է

en: Enable CPU load graph
hy: Միացնել պրոցեսորի ծանրաբեռնվածության գրաֆիկը

en: Enable _radar map
hy: Միացնել _ռադարային քարտեզը

en: Enable disk load graph
hy: Միացնել սկավառակի ծանրաբեռնվածության գրաֆիկը

en: Enable load average graph
hy: Միացնել ծանրաբեռնվածության միջին գրաֆիկը

en: Enable memory load graph
hy: Միացնել հիշողության ծանրաբեռնվածության գրաֆիկը

en: Enable network load graph
hy: Միացնել ցանցի ծանրաբեռնվածության գրաֆիկը

en: Enable swap load graph
hy: Միացնել փոխանակման ծանրաբեռնվածության գրաֆիկը

en: Enter the URL
hy: Մուտքագրեք տեղեկատվության հասցեն

en: Error while spawning caja:
    %s
hy: Caja–ի գործարկման սխալ:
    %s

en: Error: %s
hy: Սխալ. %s

en: Eyes
hy: Աչքեր

en: F_ree
hy: Ազատ

en: Factory for creating the weather applet.
hy: Եղանակի ապլետ ստեղծելու ֆաբրիկա։

en: Factory for drive mount applet
hy: Գործարան սկավառակ միացնելու ապլետի համար

en: Fahrenheit
hy: Ֆարենհեյտ

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
hy: Չհաջողվեց բեռնել Տեղանքի XML բազան։ Խնդրում ենք հայտնել այս սխալի մասին։

en: Feels like:
hy: Հարմարավետություն՝

en: Find _Next
hy: Գտնել _հաջորդը

en: Font C_olor:
hy: Տառատեսակի գույնը

en: Font Co_lor:
hy: Տառատեսակի գույնը.

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
hy: Հորիզոնական պանելի համար, գրաֆիկի լայնությունը պիքսելներով։ Ուղղահայաց պանելի համար, գրաֆիկի բարձրությունը։

en: Force _default color and font on notes
hy: Բոլոր գրառումների համար օգտագործել հիմնական գույն և տառատեսակ

en: Forecast
hy: Կանխատեսում

en: Forecast Report
hy: Եղանակի Տեսություն

en: Forecast not currently available for this location.
hy: Ներկա պահին տվյալ վայրի վերաբերյալ եղանակի տեսությունը հասանելի չէ

en: Frequency Scaling Unsupported
hy: Հաճախականության փոփոխումը չի սպասարկվում

en: From:
hy: –ից:

en: Full Battery Notification
hy: Լիցքավորված մարտկոցի ծանուցում

en: General
hy: Ընդհանուր

en: General Settings
hy: Հիմնական Պարամետրեր

en: Go to Trash
hy: Ուղարկել թափոնի զամբյուղ

en: Graph color for buffer memory
hy: Բուֆերային հիշողության գրաֆիկի գույնը

en: Graph color for cached memory
hy: Պահված հիշողության պատկերման գրաֆիկի գույնը

en: Graph color for disk read
hy: Սկավառակը կարդալու գրակիֆի գույնը

en: Graph color for disk write
hy: Գրաֆիկի գույնը դիսկը ձայնագրելու համար

en: Graph color for input network activity
hy: Մուտքային ցանցի գործունեության գրաֆիկի գույնը

en: Graph color for iowait related CPU activity
hy: Գրաֆիկի գույնը պրոցեսորի iowait–ի հետ առնչվող գործունեությունը պատկերելու համար

en: Graph color for load average
hy: Գրաֆիկի գույնը միջին բեռի պատկերման համար

en: Graph color for loopback network usage
hy: Գրաֆիկի գույնը ցանցի այլ օգտագործման համար

en: Graph color for nice-related CPU activity
hy: Գրաֆիկի գույնը պրոցեսորի՝ nice–ի հետ առնչվող գործունեության համար

en: Graph color for output network activity
hy: Ելքային ցանցի գործունեության գրաֆիկի գույնը

en: Graph color for shared memory
hy: Գրաֆիկի գույնը առանձնացված հիշողությունը պատկերելու համար

en: Graph color for system-related CPU activity
hy: Գրաֆիկի գույնը պրոցեսորի՝ համակարգի հետ առնչվող գործունեությունը պատկերելու համար

en: Graph color for user-related CPU activity
hy: Գրաֆիկի գույնը պրոցեսորի գործարկողի հետ առնչվող գործունեությունը պատկերելու համար

en: Graph color for user-related memory usage
hy: Գրաֆիկի գույնը գործարկողի կողմից օգտագործվող հիշողությունը պատկերելու համար

en: Graph color for user-related swap usage
hy: Գրաֆիկի գույնը գործարկողի կողմից փոխանակման ծրագրի օգտագործումը պատկերելու համար

en: Graph size
hy: Գրաֆիկի չափը

en: Graphic
hy: Գրաֆիկա

en: Graphic and Text
hy: Գրաֆիկա և տեքստ

en: H_eight:
hy: Բարձրություն

en: Harddisk
hy: Ամուր դիսկ

en: Hardware Address:
hy: Ապարատային ապահովման հասցեն։

en: Help
hy: Օգնություն

en: Hi_de Notes
hy: Գրառումներ

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
hy: Թաքցնել նշումները երբ աշխատասեղանին վրա կտտացրվել է

en: I_dle
hy: Պարապուրդ

en: If applet icon is shown or not
hy: Արդյոք ապլետի պատկերակըցուցադրվում է, թե ոչ

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
hy: Եթե այս տարբերակը անջատված է ապա գործարկողի կողմից ընտրված գույնը կարող է օգտագործվել որպես հիմնական գույն բոլոր կպչուն գրառումների համար

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
hy: Եթե այս տարբերակը անջատված է ապա գործարկողի կողմից ընտրված տառատեսակը կարող է օգտագործվել որպես հիմնական տառատեսակ բոլոր կպչուն գրառումների համար

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
hy: Եթե այս ընտրանքը միացված է, ընտրվում է աշխատասեղանի որևէ ճանապարհը, պետք է ավտոմատ կերպով թաքցնել բոլոր բաց նշումները:

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
hy: Եթե տարբերակը միացված է ապա գործարկողի կողմից առանձին գրառումների համար նշված գույնը և տառատեսակը չի օգտագործվում

en: If true, change automatically the selected device.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ինքնաբերաբար փոխել ընտրված սարքը։

en: If true, change the icon due to selected device.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա փոխել պատկերանշանը ընտրված սարքի շնորհիվ։

en: If true, show main icon.
hy: Եթե ճիշտ է, ցույց տալ հիմնական պատկերակը:

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
hy: Եթե ճիշտ է, ցույց տալ ազդանշանի որակի պատկերանշանը անլար սարքերի համար։

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
hy: Եթե ճիշտ է, ցույց տալ արագությունը բիթերով բայտերի փոխարեն։

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
hy: Եթե ճիշտ է, ցույց տալ մուտքյին/ելքային արագությունների գումաը առանձնացվածների փոխարեն։

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
hy: Եթե դուք ընտրեք դատարկել զամբյուղը, ապա բոլոր տարրերը ընդմիշտ կկորցրեք։ Խնդրում ենք նկատի ունենալ, որ դուք կարող եք նաև ջնջել դրանք առանձին-առանձին:

en: In color
hy: Գույնի մեջ

en: Insert "%s"
hy: Մուտքագրել "%s"

en: Insert characters
hy: Մուտքագրել նիշեր

en: Insert special character
hy: Մուտքագրել հատուկ նիշ

en: Interval for the command
hy: Ինտերվալ հրամանի համար

en: Interval to execute the command (in seconds)
hy: Հրամանի կատարման ինտերվալ (վայրկյաններով)

en: Kelvin
hy: Կելվին

en: Keyboard Accessibility Status
hy: Ստեղնաշարի մատչելիության կարգավիճակ

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
hy: Ստեղնաարի մատչելիության կարգավիճակի գործարան

en: KiB/s
hy: ԿԲ/վ

en: Last update:
hy: Վերջին նորացումը՝

en: Legacy backend enabled.
hy: Legacy backend անջատված է։

en: List of available palettes
hy: Հասանելի ներկապնակների ցանկ

en: List of strings containing the available palettes.
hy: Առկա ներկապնակները ընդգրկող տողերի ցուցակ։

en: Load
hy: Բեռնում

en: Load Average
hy: Միջին բեռնում

en: Load graph background color
hy: Բեռնել գրաֆիկի ֆոնի գույնը

en: Location
hy: Տեղակայություն

en: Location view
hy: Տեղանքի դիտում

en: Lock/Unlock note
hy: Գրառումը բացել/փակել

en: Low Battery Notification
hy: Լիվքաթափված մարտկոցի ծանուցում

en: MATE Documentation Team
hy: MATE փաստաթղթավորման թիմ

en: MATE Weather
hy: ԳՆՈՄ Եղանակ

en: Mateweather Applet Factory
hy: Mate եղանակի Ապլետի Գործարան

en: Memory
hy: Հիշողություն

en: Memory Load
hy: Հիշողության բեռնում

en: Memory graph background color
hy: ՀԻշողության գրաֆիկի ֆոնի գույնը

en: MiB/s
hy: ՄիԲ/վ

en: Minutes Remaining
hy: Մնացած րոպեները

en: Modify a palette by adding or removing characters
hy: Փոփոխել ներկապնակը՝ նիշեր ավելացնելով կամ հեռացնելով

en: Monitor Settings
hy: <b>Մոնիտորի հատկություններ</b>

en: Monitor a laptop's remaining power
hy: Վերահսկում է լափթոփի լիցքավորման մնացորդը

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
hy: Դիտել պրոցեսորի հաճախականության մասշտաբավորումը

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
hy: Հետևել ընթացիկ եղանակի տեսությանը և կանխատեսումներին

en: Monitored Resources
hy: Ստուգվող ռեսուրսներ

en: Mount local disks and devices
hy: Միացնել լոկալ սկավառակներ և սարքեր

en: N/A
hy: Տ/Չ

en: N_ice
hy: Առաջնայնություն

en: Name of timer
hy: Ժամանակաչափի անունը

en: Net Load
hy: Ցանցի գրաֆիկ

en: Netspeed Applet
hy: Արագության Ապլետ

en: Netspeed Applet Factory
hy: Արագության ապլետի Գործարան

en: Network
hy: Ցանց

en: Network Monitor
hy: Ցանցի Մոնիտոր

en: Network _device:
hy: Ցանցի _սարքեր։

en: Network graph background color
hy: Ցանցի գրաֆիկի ֆոնի գույնը

en: No Items in Trash
hy: Զամբյուղը դատարկ է

en: No battery present
hy: Մարտկոցը բացակայում է

en: Note C_olor:
hy: Գրառման գույնը.

en: Note _Color:
hy: Գրառման գույնը.

en: Notifications
hy: Ծանուցումներ

en: Notify user when the battery is full.
hy: Տեղեկացնել մարտկոցի ամբողջական լիցքավորման մասին։

en: Notify user when the battery is low.
hy: Տեղեկացնել մարտկոցի լիցքաթափման մասին։

en: Number of characters to display
hy: Ցուցադրված նշանների թիվը

en: Open the keyboard preferences dialog
hy: Բացեք ստեղնաշարի նախընտրանքների երկխոսությունը

en: Options
hy: Տարբերակներ

en: Out color
hy: Գույնից դուրս

en: P-t-P Address:
hy: P-t-P Հասցե։

en: P_ause timer
hy: ժամանակաչափ Դադար

en: Palette entry
hy: Ներկապնակի մուտքագրում

en: Palettes list
hy: Ներկապնակների ցուցակ

en: Percent
hy: Տոկոս

en: Pick a color for the sticky note
hy: Ընտրեք կպչուն գրառման գույնը

en: Pick a default sticky note color
hy: Ընտրեք կպչուն գրառման հիմնական գույնը

en: Pick a default sticky note font
hy: Ընտրեք կպչուն գրառման հիմնական տառատեսակ

en: Pick a font for the sticky note
hy: Ընտրեք կպչուն գրառման տառատեսակ

en: Preferences...
hy: Հատկություններ․․․

en: Pressure:
hy: Ճնշում՝

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
hy: Արտոնություններ են հարկավոր պրոցեսորի հաճախականության մասշտաբավորումը փոխելու համար։

en: Processor
hy: Պրոցեսոր

en: Properties
hy: Հատկություններ

en: Radar Map
hy: Ռադարային քարտեզ

en: Red value level
hy: Կարմիր արժեքի մակարդակ

en: Relative humidity:
hy: Հարաբերական խոնավություն՝

en: Removing item %s of %s
hy: %s Տարրերի հեռացւմ %s

en: Removing: %s
hy: Հեռացում: %s

en: Resize note
hy: Փոփոխել գրառման չափսերը

en: S_top timer
hy: Ժամանակաչափի կանգ

en: S_wap Space
hy: Փոխանակության տարածք

en: S_ystem
hy: Համակարգ

en: See the ForeCast Details
hy: Տես եղանակի տեսութան Մանրամասները

en: Select Location from the list
hy: Ցուցակից ընտրեք տեղանքը

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
hy: Վերահսկել պրոցեսորը։ Մեկ պրոցեսորային համակարգում փոփոխության կարիք չկա։

en: Sh_ared
hy: Տարանջատված

en: Show CPU frequency as _frequency
hy: Ցուցադրել պրոցեսորի հաճախականությունը  _հաճախականությամբ

en: Show CPU frequency as _percentage
hy: Ցուցադրել պրոցեսորի հաճախականությունը _տոկոսներով

en: Show _bits instead of bytes
hy: Ցույց տալ բիթերը բայթերի փոխարեն

en: Show _icon
hy: Ցույց տալ _պատկերանշանը

en: Show _notifications
hy: Ցույց տալ _ծանուցումները

en: Show _percentage remaining
hy: Ցույց տալ մնացյալ _տոկոսները

en: Show _sum instead of in & out
hy: Ցույց տալ գումարը & ելքի փոխարեն

en: Show _time remaining
hy: Ցույց տալ մնացյալ _ժամանակը

en: Show bits
hy: Ցույց տալ բիթերը

en: Show dialog window when timer finish
hy: Ցույց տալ երկխոսության պատուհանը, երբ ժամանակաչափը ավարտվի

en: Show frequency _units
hy: Ցուցադրել հաճախականության _միավորները

en: Show icon
hy: Ցուցադրել պատկերակը

en: Show notification popup when timer finish
hy: Ցույց տալ ծանուցումը թռուցիկ, երբ ժամանակաչափը ավարտվի

en: Show signal _quality icon for wireless devices
hy: Ցույց տալ ազդանշանի որակի պատկերանշանը անլար սարքերի համար

en: Show signal quality icon
hy: Ցույց տալ ազդանշանի որակի պատկերանշանը

en: Show sticky notes
hy: Կպչուն գրառումներ

en: Show sum speed
hy: Ցույց տալ գումարային արագությունը

en: Show the time/percent label
hy: Ցուցադրել ժամանակ/տոկոս պիտակը

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
hy: Ցուցադրում է ստեղնաշարի կարգավիճակը՝ մատչելիության հնարավորությունները կիրառելիս։

en: Shows the output of a command
hy: Ցույց է տալիս հրամանի արդյունքը

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
hy: Ցուցադրում է AccessX–ի հնարավորությունները որպես փակ մոդիֆիկատորներ

en: Shows the status of keyboard accessibility features
hy: Ցուցադրում է ստեղնաշարի մատչելիության հնարավորությունների կարգավիճակը

en: Signal Strength:
hy: Ազդանշանի ՈՒժգնություն:

en: Sky:
hy: Երկինք՝

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
hy: Նշում է արդյո՞ք կպչուն գրառումը արգելափակված է(ենթակա չէ խմբագրման) թե ոչ

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
hy: Տեղեկացնում է արդյո՞ք կպչուն գրառումները տեսանելի են բոլոր աշխատանքային տարածքներում թե ոչ

en: Specify a title for the note
hy: Նշեք գրառման վերնագիրը

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
hy: Նշեք նոր գրառումների հիմնական բարձրությունը պիքսելներով

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
hy: Նշեք նոր գրառումների հիմնական լայնությունը պիկքելներով

en: Spinbutton for updating
hy: Կոճակ նորացման համար

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
hy: Սկսել ժամանակաչափը և ստանալ ծանուցում, թե երբ է այն ավարտվում

en: Start system-monitor
hy: Սկսել Համակարգի ստուգումը

en: Sticky Note
hy: Կպչուն գրառում

en: Sticky Note Properties
hy: Կպչուն գրառման հատկությունները

en: Sticky Notes
hy: Կպչուն գրառումներ

en: Sticky Notes Applet Factory
hy: Կպչուն գրառումների ապլետ ֆաբրիկա

en: Sticky Notes Preferences
hy: Կպչուն գրառման պարամետրերը

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
hy: Կպչուն գրառումներ գնոմ միջավայրի համար

en: Sticky notes' locked state
hy: Կպչուն գրառումների ֆիքսման կարգավիճակը

en: Sticky notes' workspace stickyness
hy: Գրառումների կպչունությունը աշխատանքային տարածքին

en: Sunrise:
hy: Արևածագ՝

en: Sunset:
hy: Արևամուտ՝

en: Swap Load
hy: Փոխանակության բեռ

en: Swap Space
hy: Փոխանակման տարածք

en: Swap graph background color
hy: Փոխանակային ծրագրի ֆոնի գույնը

en: System Monitor
hy: Համակարգի ստուգում

en: System Monitor Preferences
hy: Համակարգի Մոնիտորի Նախընտրանքներ

en: System is running on AC power
hy: Համակարգն աշխատում է փոփոխական հոսանքով

en: System is running on battery power
hy: Համակարգն աշխատում է մարտկոցով

en: Temperature:
hy: Ջերմաստիճան՝

en: Text
hy: Տեքստ

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
hy: Մարտկոցի լիցքավորման մակարդակը, որից ցածր մարտկոցը պատկերվում է կարմիր գույնով։ Ինչպես նաև այն մակարդակը, որի դեպքում նախազգուշացնում է մարտկոցի լիցքաթափման մասին։

en: The color of the graph of the inbound traffic
hy: Ներգնա երթևեկության գրաֆիկի գույնը

en: The color of the graph of the outbound traffic
hy: ՈՒղեվորվող երթևեկության գրաֆիկի գույնը

en: The desktop description file to execute as the system monitor
hy: Աշխատանքային սեղանի նկարագրական ֆայլը ձևակերպել որպես համակարգային ցուցասարք

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
hy: Աչքերը նայում են մկնիկի սլաքի ուղղությամբ

en: The name of the device to monitor
hy: Վերահսկող սարքի անունը

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
hy: Գործարկողի կողմից վերջին օգտագործման ժամանակ ընտրված տողը։ Այս տողը կհայտնվի ապլետի հետագա գործարկման ժամանակ

en: The system load average is %0.02f
hy: Համակարգի միջին բեռնումն է %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
hy: Պատկերվող տեքստի տիպը (եթե տեքստը հասանելի չէ)

en: Themes
hy: Թեմաներ

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
hy: Թեմայի բեռնման ժամանակ լուրջ սխալ է տեղի ունեցել։

en: There was an error displaying help:
    %s
hy: Օգնության ցուցադրման ժամանակ սխալ է տեղի ունեցել․
    %s

en: There was an error displaying help: %s
hy: Օգնության պատուհանը ցույց տալու սխալ կար այստեղ: %s

en: There was an error executing '%s': %s
hy: Սխալ է կատարվել  '%s': %s–ը կատարելու ընթացքում

en: There was an error launching the help viewer: %s
hy: Օգնության տողը գործարկելու ընթացքում սխալ է գրանցվել՝ %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
hy: Սխալ՝ ստեղնաշարի նախընտրանքների dialog–ը գործարկելու ընթացքում. %s

en: This cannot be undone.
hy: Չի կարող ետ բերել։

en: This note is locked.
hy: Այս գրառումը արգելափակված է

en: This note is unlocked.
hy: Այս գրառումը վերաբացված է

en: This utility shows the current CPU Frequency
hy: Այս ծառայությունը ցույց է տալիս պրոցեսորի ընթացիկ հաճախականությունը

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
hy: Այս ծառայությունը ցույց է տալիս պրոցեսորի ընթացիկ հաճախականության փոփոխությունը

en: This utility shows the status of your laptop battery.
hy: Այս ծրագիրը ցուցադրում է լափթոփի մարտկոցի կարգավիճակը։

en: Timer
hy: Ժամանակաչափ

en: Timer Applet
hy: Ժամանակաչափ Ապլետ

en: Timer Applet Preferences
hy: Ժամանակաչափ Ապլետի Նախընտրանքներ

en: Timer Factory
hy: Ժամանակաչափի Գործարան

en: Timer finished!
hy: Ժամանակաչափը ավարտել է.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
hy: Աշխատանքը կորցնելուց խուսափելու համար՝
     • կանգնացրե՛ք համակարգը՝ հոսանքը խնայելու համար,
     • միացրեք լափթոփը արտաքին հոսանքի աղբյուրին, կամ
     • պահպանե՛ք բացած փաստաթղթերը և լափթոփը անջատե՛ք

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
hy: Աշխատանքը կորցնելուց խուսափելու համար՝
     • դադարեցրեք լափթոփի աշխատանքը՝ հոսանքը խնայելու համար,
     • միացրեք լափթոփը արտաքին հոսանքի աղբյուրին, կամ
     • պահեք բացված փաստաթղթերը և լափթոփը անջատեք

en: Trash
hy: Թափոնի զամբյուղ

en: Trash Applet
hy: Զամբյուղի ապլետ

en: Un_mount %s
hy: Անջատել %s

en: Unknown error
hy: Անհայտ սխալ

en: Unknown time (%d%%) remaining
hy: Անհայտ ժամանակ (%d%%) է մնում

en: Unknown time (%d%%) until charged
hy: Մինչ լիցքավորումը ժամանակը (%d%%) անհայտ է

en: Up command
hy: Վերին հրաման

en: Update
hy: Նորացում

en: Update spin button
hy: Նորացման պտտվող կոճակ

en: Updating...
hy: Նորացում․․․

en: Use _custom address for radar map
hy: Գործարկողի հասցեն օգտագործել ռադարային քարտեզի համար

en: Use co_lor from the system theme
hy: Օգտագործել համակարգային թեմայի գույնը

en: Use default co_lor
hy: Օգտագործել հիմնական գույն

en: Use default fo_nt
hy: Օգտագործել հիմնական տառատեսակ

en: Use fo_nt from the system theme
hy: Օգտագործել համակարգային թեմայի տառատեսակը

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
hy: Կարմիր գույնով նշված արժեքը օգտագործել որպես մնացած ժամանակի ծանուցում, և ոչ տոկոսային ծանուցում։

en: Visibility:
hy: Տեսանելիություն՝

en: Visit Weather.com
hy: Այցելեք Weather.com կայք

en: Warn on low time rather than low percentage
hy: Նախազգուշացում ըստ քիչ ժամանակի, այլ ոչ թե ցածր տոկոսի

en: Weather Forecast
hy: Եղանակի Տեսություն

en: Weather Preferences
hy: Եղանակի տեսություն ապլետի պարամետրեր

en: Weather Report
hy: Եղանակի տեսություն

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
hy: Գրառումը հեռացնելիս հավանություն խնդրել

en: Whether to force the default color and font on all notes
hy: Կիրառե՞լ հիմնական գույնը և տառատեսակը բոլոր գրառումների համար

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
hy: Արդյոք թաքցնել բոլոր նշումները երբ աշխատասեղանը ընտրված է

en: Whether to use the default system color
hy: Օգտագործե՞լ համակարգի հիմնական գույնը

en: Whether to use the default system font
hy: Օգտագործե՞լ համակարգի հիմնական տառատեսակը

en: Width of output
hy: Արդյունքի լայնություն

en: Wind:
hy: Քամի՝

en: XKB Extension is not enabled
hy: XKB ընդարձակումը թույլատրված չէ

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
hy: ընդհանուր մարտկոցից %d%%–ն է մնացել

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
hy: Դուք չեք կարող փոխել ձեր մեքենայի պրոցեսորի հաճախականությունը։ Ձեր մեքենան կարող է սխալ կարգավորված լինել կամ չունենա սարքավորման սպասարկում պրոցեսորի հաճախականության փոփոխությոան համար։

en: Your battery is now fully recharged
hy: Մարտկոցը ամբողջովին վերալիցքավորված է

en: Your battery is running low
hy: Մարտկոցի լիցքը սպառվում է

en: _About
hy: _Մասին

en: _Appearance:
hy: _Արտաքին Տեսք.

en: _Automatically update every:
hy: _Ավտոմատ նորացնել յուրաքանչյուր՝

en: _Average
hy: Միջին

en: _Background
hy: Ֆոն

en: _Buffers
hy: Բուֆերներ

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Change icon according to the selected device
hy: Փոխել պատկերակը համաձայն ընտրված սարքի

en: _Close
hy: _Փակել

en: _Delete
hy: _Հեռացնել

en: _Delete All
hy: Ամբողջը հեռացնել

en: _Delete Notes
hy: Հեռացնել գրառումները

en: _Details
hy: _Մանրամասներ

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _Eject %s
hy: _Հանել %s

en: _Empty Trash
hy: _Դատարկ Աղբարկղ

en: _Find:
hy: _Գտնել։

en: _Font:
hy: _Տառատեսակ

en: _Free
hy: Ազատ

en: _Harddisk
hy: Ամուր դիսկ

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _In
hy: _Մեջ

en: _In graph color
hy: _Գրաֆիկի մուտքի գույն

en: _Keyboard Accessibility Preferences
hy: _Ստեղնաշարի մատչելիության նախընտրանքներ

en: _Load
hy: Բեռնում

en: _Local
hy: _Տեղային

en: _Lock Notes
hy: Արգելափակել գրառումները

en: _Memory
hy: Հիշողություն

en: _Monitored CPU:
hy: _Վերահսկվող պրոցեսոր՝

en: _Mount %s
hy: _Միացնել %s

en: _Name:
hy: _Անուն։

en: _Network
hy: _Ցանց

en: _New Note
hy: Նոր գրառումներ

en: _Notify when battery is fully recharged
hy: _Տեղեկացնել մարտկոցի վերալիցքավորման մասին

en: _Open %s
hy: _Բացել %s

en: _Open System Monitor
hy: Բացել համակարգի ստուգում ծրագիրը

en: _Open Trash
hy: _Բացել թափոնի զամբյուղը

en: _Out
hy: _Դուրս

en: _Out graph color
hy: _Գրաֆիկի ելքի գույն

en: _Palette:
hy: _Ներկապնակ:

en: _Palettes:
hy: _Ներկապնակներ.

en: _Play CD
hy: _Միացնել CD

en: _Play DVD
hy: _Միացնել DVD

en: _Preferences
hy: _Նախընտրանքներ

en: _Pressure unit:
hy: _Ճնշման միավոր

en: _Processor
hy: Պրոցեսոր

en: _Put notes on all workspaces
hy: Գրառումները տեղադրել բոլոր աշխատանքային տարածքներում

en: _Read
hy: Ընթերցում

en: _Select a location:
hy: _Ընտրեք հասցեն

en: _Select a theme:
hy: _Ընտրել թեմա՝

en: _Show time/percentage:
hy: _Ցուցադրել ժամանակ/տոկոս.

en: _Start timer
hy: _Ժամանակաչափի սկիզբ

en: _Temperature unit:
hy: _Ջերմաստիճանի միավոր

en: _Title:
hy: Վերնագիր

en: _Update
hy: _Նորացնել

en: _Used
hy: Օգտագործված

en: _User
hy: Գործարկող

en: _Visibility unit:
hy: _ՏԵսանելիության միավոր

en: _Visit Weather.com
hy: _Այցելեք Weather.com կայք

en: _Warn when battery charge drops to:
hy: _Նախազգուշացնել մարտկոցի լիցքաթափման մասին.

en: _Width:
hy: _Լայնք:

en: _Wind speed unit:
hy: _Քամու արագության միավոր

en: _Write
hy: Գրել

en: a
hy: մի

en: atm
hy: ԱԳՄ

en: bytes
hy: բայթեր

en: hPa
hy: ՀեկտոՊասկալ

en: inHg
hy: Դույմ սնդիկի սյուն

en: insert special character %s
hy: մուտքագրել հատուկ նիշ %s

en: kPa
hy: ԿիլոՊասկալ

en: km
hy: Կմ

en: km/h
hy: կմ/ժ

en: knots
hy: հանգույց

en: m/s
hy: մ/վ

en: mb
hy: Միլիբար

en: meters
hy: մետրեր

en: miles
hy: Մղոն

en: milliseconds
hy: Միլի վայրկյաններ

en: minutes
hy: րոպեներ

en: mmHg
hy: Մմ սնդկիկի սյուն

en: mph
hy: մղոն/ժ

en: none
hy: չկա

en: pixels
hy: պիքսելներ

en: unknown
hy: անհայտ

en: upower backend enabled.
hy: upower backend անջատված է։
