mate-control-center 1.25.1 - en to hy translation catalogue (606 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
hy: "%s " չի հայտնվում հիմնավոր թեմա լինելու համար:

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
hy: "%s " չի հայտնվում հիմնավոր թեմա լինելու համար: Դա կարող է լինել շարժիչ թեմա, որը դուք պետք է կազմեք։

en: %d %s by %d %s
hy: %d %s կողմից %d %s

en: %d Hz
hy: %d Հց

en: %s key is empty
hy: %s ստեղնը դատարկ է

en: %s must be a directory
hy: %s պետք է լինի տեղեկատու

en: %s must be a regular file
hy: %s պետք է լինի կանոնավոր ֆայլ

en: %s must be owned by you
hy: %s պետք է պատկանի ձեզ

en: %s must not have any directory components
hy: %s չպետք է ունենա որևէ թղթապանակի բաղադրիչներ

en: - MATE Default Applications
hy: - MATE Լռելայն Դիմումներ

en: - MATE Keyboard Preferences
hy: - MATE Ստեղնաշարի Նախընտրանքներ

en: - MATE Mouse Preferences
hy: - MATE Մկնիկի Նախապատվություններ

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
hy: <b>%s</b>
    %s
    Թղթապանակ: %s
    Արտիստ: %s

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
hy: <b>%s</b>
    %s, %s
    Թղթապանակ: %s
    Արտիստ: %s

en: <b>Di_rect internet connection</b>
hy: <b>Ղեկավարել ինտերնետ կապը</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
hy: <b>_Ավտոմատ proxy կոնֆիգուրացիա</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
hy: <b>_Պրոքսի սերվերի կոնֆիգուրացիոն ձեռնարկ</b>

en: <b>_Use authentication</b>
hy: <b> _Օգտագործեք վավերացում </b>

en: A computer break reminder.
hy: Համակարգչային ընդմիջման հիշեցում։

en: A system error has occurred
hy: Համակարգի սխալ է տեղի ունեցել

en: About %s
hy: Մասին %s

en: About Me
hy: Իմ մասին

en: Accel Mode
hy: Արագացված Ռեժիմ

en: Accelerator key
hy: Արագացուցչի բանալին

en: Accelerator keycode
hy: Արագացուցչի բանալի կոդ

en: Accelerator modifiers
hy: Արագացուցչի բաղադրիչներ

en: Accessibility
hy: Մատչելիություն

en: Accessible Lo_gin
hy: Հասանելի _Մուտք

en: Action
hy: Գործողություն

en: Add Wallpaper
hy: Ավելացնել Պաստառ

en: Add to Favorites
hy: Ավելացնել Ընտրյալների մեջ

en: Add to Startup Programs
hy: Ավելացնել գԳրծարկվող Ծրագրերի մեջ

en: All Files
hy: Բոլոր Ֆայլերը

en: All files
hy: Բոլոր ֆայլերը

en: All_ow postponing of breaks
hy: Թույլ տալ հետաձգել ընդմիջումները

en: An internal error occurred
hy: Ներքին սխալ է տեղի ունեցել

en: Appearance
hy: Արտաքին տեսք

en: Appearance Preferences
hy: Արտաքին Նախընտրանքներ

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
hy: Ներկայիս կոնֆիգուրացիան կիրառելի է այլ Mate օգտվողների համակարգչի համար։ Նշենք, որ սա չի ազդում մուտքի էկրանի կամ այլ աշխատանքային սեղանի միջավայրերի համար։

en: Apply Background
hy: Կիրառել Ֆոն

en: Apply Font
hy: Կիրառել Տառատեսակը

en: Apply New Theme
hy: Կիրառել Նոր Թեմա

en: Apply system-wide
hy: Դիմել համակարգի լայնությամբ

en: Assign shortcut keys to commands
hy: Վերագրել դյուրանցման բանալիները հրամաններին

en: Assistive Technologies
hy: Օժանդակ Տեխնոլոգիաներ

en: Assistive Technologies Preferences
hy: Օժանդակ Տեխնոլոգիաների Նախընտրանքներ

en: Audio _Feedback...
hy: Աուդիո _Հետադարձ կապ․․․

en: Authenticated!
hy: Վավերացված!

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
hy: Նույնականացումը պահանջում է տեղադրել բազմամոնիտորի պարամետրերը բոլոր օգտագործողների համար

en: Autoconfiguration _URL:
hy: Ինքնակոնֆիգուրացվող _URL:

en: Back
hy: Ետ

en: Background
hy: Ֆոն

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
hy: Ազդանշան, երբ _հասանելության հատկանիշները միացված կամ անջատված են

en: Beep when a _modifier key is pressed
hy: Ազդանշան, երբ կերպափոխիչ ստեղնը սեղմված է

en: Beep when a _toggle key is pressed
hy: Ազդանշան, երբ փոխանջատիչ ստեցնը սեղմված է

en: Beep when a key is pr_essed
hy: Ազդանշան երբ ստեղնը սեղմված է

en: Beep when a key is reje_cted
hy: Ազդանշան երբ ստեղնը մերժված է

en: Beep when key is _accepted
hy: Ազդանշան երբ ստեղնը _ընդունված է

en: Beep when key is _rejected
hy: Ազդանշան երբ ստեղնը _մերժված է

en: Behaviour
hy: Վարքագիծ

en: Best _shapes
hy: Լավագույն _ձևավորում

en: Best co_ntrast
hy: Լավագույն հա_կադրություն

en: Bounce Keys
hy: Վերադարձող Ստեղներ

en: Buttons
hy: Կոճակներ

en: By _country
hy: Ըստ _երկրի

en: By _language
hy: Ըստ _լեզվի

en: C_olors:
hy: Գ_ույներ։

en: C_ommand:
hy: Հ_րաման։

en: C_ustomize...
hy: Ա_նհատականացնել...

en: Calculator
hy: Հաշվիչ

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Cannot install theme
hy: Հնարավոր չէ տեղադրել թեման

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Change Passwo_rd...
hy: Փոխել Գաղտնաբա_ռը ...

en: Change pa_ssword
hy: Փոխել գա_ղտնաբառը

en: Change password
hy: Փոխել գաղտնաբառը

en: Change resolution and position of monitors and projectors
hy: Փոխել պրոյեկտորների և մոնիտորների բանաձևը և դիրքը

en: Change your password
hy: Փոխել Ձեր գաղտնաբառը

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
hy: Օժանդակ տեխնոլոգիաները ակտիվացման փոփոխությունները ուժի մեջ կմտնեն մինչև ձեր հաջորդ մուտքը։

en: Check if breaks are allowed to be postponed
hy: Ստուգեք եթե ընդմիջումները թույլատրվում է հետաձգվել

en: Checking password...
hy: Գաղտնաբառի ստուգում...

en: Child exited unexpectedly
hy: Երեխան անսպասելիորեն դուրս եկավ

en: Choose a Keyboard Model
hy: Ընտրեք Ստեղնաշարի մոդելի

en: Choose a Layout
hy: Ընտրել Տեղակայությունը

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
hy: Ընտրել այն հասանելիության հատկանիշները, որը թույլ է տալիս մուք գործել

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
hy: Սեղմեք <b> Փոխել գաղտնաբառը </b> Ձեր գաղտնաբառը փոխելու համար.

en: Close and _Log Out
hy: Փակել և _Դուրս Գալ

en: Close the control-center when a task is activated
hy: Փակեք վերահսկման կենտրոնը, երբ խնդիրը ակտիվացված է

en: Colors
hy: Գույներ

en: Command
hy: Հրահանգ

en: Command associated with a custom keybinding.
hy: Հրամանը կապված է գործարկողի դյուրանցման հետ։

en: Common Tasks
hy: Ընդհանուր Խնդիրներ

en: Compositing Manager
hy: Կազմավորման Կառավարիչ

en: Control Center
hy: Վերահսկիչ Կենտրոն

en: Controls
hy: Վերահսկում

en: Copying '%s'
hy: Պատճենում '%s'

en: Copying file: %u of %u
hy: Ֆայլի պատճենում : %u  %u

en: Copying files
hy: Ֆայլերի պատճենում

en: Copyright
hy: Հեղինակային իրավունք

en: Could not access '%s' device
hy: Չհաջողվեց մուտք գործել '%s' սարք

en: Could not access any fingerprint readers
hy: Չհաջողվեց մուտք գործել ցանկացած մատնահետքերով

en: Could not detect displays
hy: Չհաջողվեց հայտնաբերել դրսեւորումները

en: Could not get information for %s: %s
hy: Չհաջողվեց ստանալ տեղեկատվություն %s: %s

en: Could not get screen information
hy: Չհաջողվեց ստանալ էկրանի տեղեկությունները

en: Could not get session bus while applying display configuration
hy: Չհաջողվեց ստանալ սեսիան, մինչ կոնֆիգուրացիայի ցուցադրման կիրառումը

en: Could not install theme engine
hy: Չհաջողվեց տեղադրել թեմայի շարժիչը

en: Could not open %s/%s: %s
hy: Չի հաջողվել բացել %s/%s: %s

en: Could not open %s: %s
hy: Չհաջողվեց բացել %s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
hy: Չի կարող վերանվանել %s to %s: %s

en: Could not save the monitor configuration
hy: Չհաջողվեց պահպանել մոնիտորի կոնֆիգուրացիան

en: Could not set the default configuration for monitors
hy: Չհաջոցվեց սահմանել մոնիտորի համար հաստատուն կոնֆիգուրացիան

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
hy: Չի կարող անջատել backend_stdin IO ալիքը: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
hy: Չի կարող անջատել backend_stdin IO ալիքը: %s

en: Could not start finger capture on '%s' device
hy: Չհաջողվեց սկսել մատների հավաքագրումը '%s' սարքի վրա

en: Current URI index
hy: Ընթացիկ URI ինդեքս

en: Current URI index - starts from 1
hy: Ընթացիկ URI ինդեքսը ֊ սկսել 1֊ից

en: Current _password:
hy: Ընթացիկ _գաղտնաբառը:

en: Cursor Blinking
hy: Կուրսորը Թարթում

en: Cursor _blinks in text fields
hy: Կուրսորը _թարթում է տեքստի դաշտերը

en: Cursor blinks speed
hy: Կուրսորի թարթման արագություն

en: Custom
hy: Սովորություն

en: Custom Shortcut
hy: Պատվերով Դյուրանցում

en: Custom Shortcuts
hy: Պատվերով Դյուրանցումներ

en: Customize Theme
hy: Անհատականացնել թեմա

en: Customize the look of the desktop
hy: Անհատականացնել աշխատասեղանի տեսքը

en: D_elay:
hy: ՈՒ_շացումը:

en: D_etails...
hy: Մ_անրամասն...

en: Default
hy: Հիմնական

en: Default Pointer
hy: Լռելյայն Ցուցիչ

en: Delete registered fingerprints?
hy: Ջնջե՞լ գրանցված մատնահետքերը

en: Des_ktop font:
hy: Աշխատանքաին_սեղանի տառատեսակ։

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Description associated with a custom keybinding.
hy: Նկարագրությունը կապված է գործարկողի առանցքային կապերի հետ։

en: Desktop
hy: Աշխատանքային սեղան

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
hy: Անջա_տել կպչուն ստեղները եթե երկու ստեղները են սեղմված միասին

en: Disable _Fingerprint Login...
hy: Ապակտիվացնել _Մատնահետքի Մուտքը․․․

en: Disable touchpad _while typing
hy: Անջատել զգայուն վահանակը _մինչ մուքագրումը

en: Disabled
hy: Անջատված

en: Displays
hy: Ցուցադրել

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
hy: Ցանկանու՞մ եք ջնջել ձեր գրանցված մատնահետքերը այնպես որ մատնահետքի մուտք անջատված է.

en: Document Viewer
hy: Փաստաթուղթ Դիտող

en: Documents
hy: Փաստաթղթեր

en: Don't check whether the notification area exists
hy: Մի ստուգեք, թե արդյոք ծանուցման տարածքը գոյություն ունի

en: Done!
hy: Արված!

en: Double-Click Timeout
hy:  Կրկնակի Սեղմեք Սահմանված ժամանակի ավարտը

en: Drag and Drop
hy: Քաշել և Թողնել

en: Duration of the break when typing is disallowed
hy: Ընդմիջման տևողությունը, երբ մուտքագրումը արգելված է

en: Duration of work before forcing a break
hy: Աշխատանքի տևողությումը մինչև ընդմիջման անցումը

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Eject
hy: Վանել

en: Enable Fingerprint Login
hy: Միացնել Մատնահետքի Մուտքը

en: Enable _Fingerprint Login...
hy: Ակտիվացնել _Մատնահետքի Մուտքը․․․

en: Enable _mouse clicks with touchpad
hy: Միացնել _մկնիկի սեղմումը զգայուն վահանակի հետ միասին

en: Enable _touchpad
hy: Միացնել _զգայուն վահանակ

en: Enable debugging code
hy: Ակտրվացնել ծածկագրի վրիպակազերծումը

en: Enable software _compositing window manager
hy: Միացնել պատուհանի կառավարիչի ծրագրային կազմավորումը

en: Error saving the new shortcut
hy: Նոր դյուրանցման պահպանման սխալ

en: Exit shell on add or remove action performed
hy: shell դուրս գալ կատարված գործողությունը ավելացնելու կամ ջնջելու համար

en: Exit shell on help action performed
hy: shell դուրս գալ օգնության գործողությունը կատարված է

en: Exit shell on start action performed
hy: Դուրս գալ shell գործողության մեկնարկով

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
hy: shell դուրս գալ, երբ գործողության նորացումը կամ տեղահանունը կատարված է

en: Eye candy added by Anders Carlsson
hy: Eye Candy֊ն ավելացրել է Anders Carlsson֊ի կողմից

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
hy: ՖՈՆՏ―ՖԱՅԼ ԵԼՔԱՅԻՆ―ՖԱՅԼ

en: Failed to create temporary directory
hy: Չհաջողվեց ստեղծել ժամանակավոր տեղեկատու

en: Fast
hy: Արագ

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
hy: '%s' ֆայլը արդեն գոյություն ունի։ Ցանկանու՞մ եք կրկին գրել այն։

en: File Manager
hy: Ֆայլի Կառավարիչ

en: File System
hy: Ֆայլին Համակարգ

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Flash _window titlebar
hy: Առկայծել անվանում բար _պատուհանը

en: Flash entire _screen
hy: Առկայծել ամբողջ էկրանով

en: Font Rendering Details
hy: Տառատեսակի Ցուցաբերման Մանրամասներ

en: Font Viewer
hy: Տառատեսակի Արտապատկերման միջոց

en: Fonts
hy: Տառատեսակներ

en: Fraction completed
hy: Խմբակցություննը ավարտեց

en: Fraction of transfer currently completed
hy: Փոխանցման խմբակցությունը ներկայումս ավարտեց

en: From URI
hy: URI֊ից

en: Full Name
hy: Լրիվ Անունը

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Get more backgrounds online
hy: Ստանալ ավելի շատ ֆոներ առցանց

en: Get more themes online
hy: Ստանալ ավելի շատ թեմաներ առցանց

en: Gra_yscale
hy: Գորշի_սանդղակ

en: Groups
hy: Խմբեր

en: HTTP Proxy Details
hy: HTTP Միջնորդ սերվերի Մանրամասները

en: H_TTP proxy:
hy: H_TTP միջնորդ սերվեր։

en: Help
hy: Օգնություն

en: Hide on start (useful to preload the shell)
hy: Թաքցնել սկիզբը (օգտագործելով նախնական shell )

en: High
hy: Բարձր

en: Hinting
hy: Ակնարկելով

en: Home folder
hy: Տուն պանակ

[ctx: Home folder]
en: Home
hy: Տուն

en: Horizontal gradient
hy: Հորիզոնական գրադիենտ

en: Icons
hy: Պատկերակներ

en: Icons only
hy: Միայն պատկերակներ

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
hy: Եթե դուք հանձնարարել եք "%s" դյուրանցումը, "%s" դյուրանցումը կարող է անջատվել։

en: Ignore Host List
hy: Անտեսել Host Ցուցակը

en: Ignored Hosts
hy: Անտեսված Host֊եր

en: Image
hy: Պատկեր

en: Image Viewer
hy: Փաստաթուղթ Դիտող

en: Image missing
hy: Պատկերը բացակայում է

en: Images
hy: Նկարներ

en: Include _panel
hy: Ներառել _վահանակ

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
hy: Արդյոք ազդանշան տալ փակելու համար shell, երբ օգնության գործողության կատարված է։

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
hy: Արդյոք ազդանշան տալ փակելու համար shell, երբ գործողության սկիզբը կատարված է։

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
hy: Արդյոք ազդանշան տալ փակելու համար shell, երբ գործողության ավելացումը կամ հեռացումը կատարված է։

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
hy: Արդյոք ազդանշան տալ փակելու համար shell, երբ գործողության նորացումը կամ տեղահանումը կատարված է։

en: Install
hy: Տեղադրել

en: Install Failed
hy: Տեղադրելը Ձախոզվել է

en: Install multi-monitor settings for the whole system
hy: Տեղադրեք բազմամոնիտորի պարամետրերը ամբողջ համակարգի համար

en: Installation for theme "%s" failed.
hy: "%s Թեմայի տեղադրումը ձախողվեց։

en: Installed
hy: Տեղադրված է

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
hy: Տեղադրված թեմաների փաթեթները աշխատասեղանի տարբեր մասերի համար են։

en: Instant Messenger
hy: Ակնթարթային հաղորդակցման Կառավարիչ

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
hy: Անբավարար թույլատվություններ թեմայի տեղադրելու համար․
    %s

en: Interface
hy: Ինտերֆեյս

en: Internet
hy: Համացանց

en: Jump to Preferred Applications dialog
hy: Անցնել Նախընտրված Դիմումների երկխոսությանը

en: Jump to the Accessible Login dialog
hy: Անցնել դեպի Մատչելի Մուտք երկխոսության

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
hy: Անցնել Ստեղնաշարի Մատչելիության Երկխոսությանը

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
hy: Անցնել Մկնիկի Մատչելիության երկխոսությանը

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
hy: Պարզապես կիրառել պարամետրեր և դուրս գալ (միայն համատեղելիությունը , այժմ օժանդակ ծրագրի մասնակցությամբ)

en: Keep Current Theme
hy: Պահպանել Ընթացիկ Թեման

en: Key presses _repeat when key is held down
hy: Ստեղնի սեղմումը կրկնել, երբ ստեղնը իջնում է

en: Keybinding
hy: Առանցքային կապեր

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
hy: Առանցքային կապերը ասոցացվում են գործարկողի դյուրանցումների հետ։

en: Keyboard
hy: Ստեղնաշար

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
hy: Ստեղնաշար Հասանելիություն Աուդիո Հետադարձ կապ

en: Keyboard Layout Options
hy: Ստեղնաշարի Դասավորության Ընտրանքներ

en: Keyboard Preferences
hy: Ստեղնաշարի Նախընտրանքներ

en: Keyboard Shortcuts
hy: Ստեղնային դյուրանցում

en: Keyboard _model:
hy: Ստեղնաշար _մոդելը:

en: Large
hy: Խոշոր

en: Launch calculator
hy: Գործարկել հաշվիչը

en: Launch email client
hy: Գործարկել էլեկտրոնային փոստի հաճախորդը

en: Launch help browser
hy: Գործարկել օգնության բրաուզերը

en: Launch media player
hy: Գործարկել մեդիա նվագարկիչը

en: Launch web browser
hy: Գործարկել վեբ բրաուզերը

en: Layout
hy: Դասավորություն

en: Layouts
hy: Նախագիծ

en: Left
hy: Ձախ

en: Left button
hy: Ձախ կոճակ

en: Left index finger
hy: Ձախ ցուցամատ

en: Left little finger
hy: Ձախ ճկույթ

en: Left middle finger
hy: Ձախ միջին մատ

en: Left ring finger
hy: Ձախ մատանեմատ

en: Left thumb
hy: Ձախ բութ

en: Less than one minute until the next break
hy: Մեկ րոպեից քիչ մինչև հաջորդ ընդմիջումը

en: List of keyboard layouts selected for usage
hy: Ստեղնաշարի ընտրված դասավորության ցանկը օգտագործման համար

en: Lock screen
hy: Արգելափակել էկրանը

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
hy: Արգելափակել էկրանը որոշակի տևողությունից հետո ստեղնաշարի կրկնվող օգնությունը կանխելու համար օգտագործելով 
    վնասվածքները

en: Log out
hy: Դուրս գալ

en: Long
hy: Երկար

en: Low
hy: Ցածր

en: MATE Theme %s correctly installed
hy: MATE Թեմա  %s ճիշտ տեղադրվել է

en: Mail Reader
hy: Փոստ ընթերցող սարք

en: Mate Theme Package
hy: Mate Թեմայի Փաթեթ

en: Maximize
hy: Առավելագույնի հասցնել

en: Maximize Horizontally
hy: Առավելագույնի հասցնել հորիզոնական ուղղությամբ

en: Maximize Vertically
hy: Առավելագույնի հասցնել ուղղահայաց ուղղությամբ

en: Menus and Toolbars
hy: Ընտրացանկեր և Գործիքադարակներ

en: Metacity Preferences
hy: Մետաքաղաքի Արտոնությունները

en: Middle button
hy: Միջին կոճակ

en: Minimize
hy: Նվազագույնի հասցնել

en: Mirror Screens
hy: Հայելային էկրաններ

en: Mobility
hy: Շարժունակություն

en: Models
hy: Մոդելներ

en: Monitor
hy: Մոնիտոր

en: Monitor Preferences
hy: Մոնիտորի Նախընտրանքներ

en: Monitor: %s
hy: Մոնիտոր: %s

en: More backgrounds URL
hy: Ավելի շատ ֆոնային URL

en: More themes URL
hy: Ավելի շատ թեմաների URL

en: Mouse
hy: Մկնիկ

en: Mouse Keys
hy: Մկնիկի Ստեղներ

en: Mouse Orientation
hy: Մկնիկի Կողմնորոշում

en: Mouse Preferences
hy: Մկնիկի Նախընտրանքներ

en: Move _Down
hy: Տեղափոխել _Ներքև

en: Move _Up
hy: Տեղափոխել _Վերև

en: Move the selected keyboard layout down in the list
hy: Ստեղնաշարի ընտրված դասավորությունը տեղափոխել ցանկում ներքև

en: Move the selected keyboard layout up in the list
hy: Ստեղնաշարի ընտրված դասավորությունը տեղափոխել ցանկում վերև

en: Movement Key
hy: Շարժող ստեղն

en: Multimedia
hy: Մուլտիմեդիա

en: Multimedia Player
hy: Մուլտիմեդիական Նվագարկիչ

en: N_one
hy: Ոչ մի

en: Name
hy: Անուն

en: Network Proxy
hy: Ցանցային Միջնորդ

en: Network Proxy Preferences
hy: Ցանցային Միջնորդ Սերվերի նախապատվությունները

en: Network Servers
hy: Ցանցային Սերվերներ

en: New
hy: Նոր

en: New Applications
hy: Նոր Կիրառական ծրագիր

en: New Document
hy: Նոր Փաստաթուղթ

en: New Spreadsheet
hy: Նոր Աղյուսակ

en: New Windows
hy: Նոր Պատուհաններ

en: New shortcut...
hy: Նոր դյուրանցում...

en: New themes have been successfully installed.
hy: Նոր թեմաները հաջողությամբ տեղադրվել են։

en: New windows u_se active window's layout
hy: Նոր պատուհանները օգտագործել ակտիվ պատուհաններըի դասավորությունը

en: Next track
hy: Հաջորդ ուղի

en: No Desktop Background
hy: Ոչ մի Աշխատասեղանի Ֆոն

en: No Image
hy: Պատկեր Չկա

en: No matches found.
hy: Համապատասխանեցումներ չեն գտնվել։

en: No theme file location specified to install
hy: Չկա թեմայի ֆայլի դիրք նշված տեղադրելու համար

en: None
hy: Ոչինչ

en: Normal
hy: Նորմալ

en: Off
hy: Անջատել

en: Office
hy: Գրասենյակ

en: On
hy: Միացնել

en: Open a dialog to specify the color
hy: Երկխոսությունը բացել գույնը մասնագրելու համար

en: Other
hy: Այլ

en: Other finger:
hy: Այլ մատներ:

en: Overwrite _All
hy: Վերագրանցել _Բոլորը

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
hy: PKEXEC_UID պետք է սահմանել որպես ամբողջաթիվ արժեք

en: Panel icon
hy: Պատկերակի վահանակ

en: Parent Window
hy: Ծնող Պատուհան

en: Parent window of the dialog
hy: Երկխոսության ծնող պատուհան

en: Pause playback
hy: Ընդմիջել նվագարկումը

en: Place finger on reader
hy: Տեղադրել մատը ընթերցողի վրա

en: Placement
hy: Զետեղում

en: Play (or play/pause)
hy: Նվագել (կամ նվագել/դադարեցնել)

en: Please contact your system administrator for help.
hy: Խնդրում ենք կապնվել ձեր համակարգի ադմինիստրատորին օգնության համար:

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
hy: Խնդրում ենք  կրկին մուտքագրել Ձեր գաղտնաբառը <b>Հաստատել նոր գաղտնաբառը. </b> դաշտում.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել Ձեր գաղտնաբառը <b>Նոր գաղտնաբառ</b> դաշտում.

en: Pointer
hy: Ցուցիչ

en: Pointer Speed
hy: Արագության Ցուցիչ

en: Port:
hy: Պորտ։

en: Preferences
hy: Հատկություններ

en: Preferred Applications
hy: Նախընտրած Դիմումներ

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: Preview:
hy: Նախադիտում։

en: Previous track
hy: Նախորդ ուղի

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
hy: Ընտրված ստեղնաշարի դասավորության դիագրամը տպել

en: Proxy Configuration
hy: Proxy Կարգավորում

en: R_otation:
hy: Ռ_ոտացիա:

en: Re_fresh rate:
hy: Թա_րմացնել գործակիցը:

en: Remove from Favorites
hy: Հեռացնել Ընտրըալների մեջից

en: Remove from Startup Programs
hy: Հեռացնել Գործարկվող Ծրագրերի մեջից

en: Remove the selected keyboard layout from the list
hy: Ստեղնաշարի ընտրված դասավորությունը հեռացնել ցանկից

en: Rendering
hy: Ներկայացում

en: Repeat Keys
hy: Կրկնել բանալիները

en: Repeat keys speed
hy: Կրկնապատկել ստեղների արագությունը

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
hy: Փոխարինել ընթացիկ ստեղնաշարի դասավորությունը կարգավորումները հետ
    հաստատուն պարամետրեր

en: Reset to De_faults
hy: Վերականգնել Նա_խնականը

en: Revert Font
hy: Վերականգնել տառատեսակը

en: Right
hy: Աջ

en: Right button
hy: Աջ կոճակ

en: Right index finger
hy: Աջ ցուցամատ

en: Right little finger
hy: Աջ ճկույթ

en: Right middle finger
hy: Աջ միջին մատ

en: Right ring finger
hy: Աջ մատանեմատ

en: Right thumb
hy: Աջ բութ

en: Roll up
hy: Պտտել

en: Run at st_art
hy: Գործարկել սկզբից

en: SIZE
hy: ՉԱՓ

en: S_peed:
hy: Ա_րագություն։

en: S_uper (or "Windows logo")
hy: Ս_ուպեր (կամ "Windows լոգո")

en: Sa_me image in all monitors
hy: Նու_յն պատկերը բոլոր մոնիտորների մեջ

en: Save Theme As...
hy: Պահպանել Թեման ինչպես...

en: Save _As...
hy: Պահել _Որպես…

en: Save _background image
hy: Պահպանել _ֆոնի պատկերը

en: Save _notification theme
hy: Պահպանել _ծանուցման թեման

en: Scale
hy: Սանդղակ

en: Scrolling
hy: Ոլորում

en: Search
hy: Որոնել

en: Select Image
hy: Ընտրել Պատկերը

en: Select Theme
hy: Ընտրել Թեմա

en: Select a keyboard layout to be added to the list
hy: Ստեղնաշարի ընտրված դասավորությունը ավելացնել ցանկում

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
hy: Ընտրել մոնիտորը իր հատկությունների փոփոխման համար; քաշել այն իր տեղակայումը վերադասավորելու համար։

en: Select finger
hy: Ընտրել մատներ

en: Select your default applications
hy: Ընտրեք Ձեր լռելյայն դիմումները

en: Select your photo
hy: Ընտրեք Ձեր լուսանկարը

en: Set as primary
hy: Սահմանել որպես նախնական

en: Set your keyboard preferences
hy: Սահմանել ձեր ստեղնաշարի նախապատվությունները

en: Set your mouse preferences
hy: Սահմանել ձեր մկնիկի նախապատվությունները

en: Set your network proxy preferences
hy: Սահմանեք ձեր ցանցային միջնորդ սերվերի նախապատվությունները

en: Set your personal information
hy: Սահմանեք ձեր անձնական տեղեկությունները

en: Set your window properties
hy: Սահմանել ձեր պատուհանի հատկությունները

en: Sets the selected monitor as primary.
hy: Սահմանում է ընտրված մոնիտորը որպես նախնական.

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
hy: Ցույց տալ ցուցիչի դիրքը, երբ Control ստեղնը սեղմված է

en: Short
hy: Կարճ

en: Shortcut
hy: Դյուրանցում

en: Show _icons in menus
hy: Ցույց տուր _պատկերանշաններ ընտրացանկերում

en: Show _visual feedback for the alert sound
hy: Ցույց տալ տեսողական հետադարձ կապ զգոն ձայնի համար

en: Show icons on buttons
hy: Ցույց տալ պատկերակների կոճակներ

en: Shut down
hy: Անջատել

en: Slide Show
hy: Սլայդի ցուցադրություն

en: Slow
hy: Դանդաղ

en: Slow Keys
hy: Դանդաղ Ստեղներ

en: Small
hy: Փոքր

en: Smoothing
hy: Հարթեցում

en: Solid color
hy: Հոծ գույն

en: Sound
hy: Ձայն

en: Span
hy: Աակնթարթ

en: Specify the filename of a theme to install
hy: Որոշակիացրու թեմայի ֆայլի անունը տեղադրելու համար

en: Specify the name of the page to show (general)
hy: Նշել ցուցադրվող էջի անունը (ընդհանուր)

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
hy: Նշել ցուցադրվող էջի անունը (ինտերնետ|տեսաձայնային|համակարգ|a11y):

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
hy: Ընտրել էջի անունը ցույց տալու համար (theme|background|fonts|interface)

en: Spreadsheet Editor
hy: Աղյուսակի Խմբագրիչ

en: Start %s
hy: Սկիզբ %s

en: Start the page with the accessibility settings showing
hy: Սկսել էջը հասանելիության կարգավորումների ցուցադրումով

en: Start the page with the typing break settings showing
hy: Սկսել էջը մուտքագրման ընդմիջման պարամետրերի ցուցադրումով

en: Sticky Keys
hy: Կպչուն Ստեղներ

en: Stop playback
hy: Դադարեցնել նվագարկումը

en: Stretch
hy: Ձգվել

en: Sub_pixel (LCDs)
hy: Ենթակետի_պիքսելներ (LCDs)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
hy: Ենտակետային_պիքսելի հարթեցում (LCDs)

en: Subpixel Order
hy: Ենթակետի պիքսելի Կարգ

en: Swipe finger on reader
hy: Ընթերցողի վրա հարվածիր մատը

en: System
hy: Համակարգ

en: System error: %s.
hy: Համակարգի սխալ։ %s.

en: TEXT
hy: ՏԵՔՍՏ

en: Take a break now (next in %dm)
hy: Հիմա վերցնել ընդմիջում  (հաջորդը %dմ)

en: Take a break now (next in less than one minute)
hy: Հիմա վերցրեք ընդմիջում (հաջորդը մեկ րեպեից պակաս)

en: Take a break!
hy: Վերցնել ընդմիջում!

en: Task names and associated .desktop files
hy: Առաջադրանքի անունները և ասոցացված .Desktop ֆայլերը

en: Terminal Emulator
hy: Տերմինալի էմուլյատոր

en: Text
hy: Տեքստ

en: Text Editor
hy: Տեքստային խմբագրիչ

en: Text below items
hy: Տեքստի ներքևում տարրեր

en: Text beside items
hy: Տեքստի կողքին տարրեր

en: Text only
hy: Միայն տեքստ

en: Text to thumbnail (default: Aa)
hy: Տեքստի մանրապատկերը (նախնական՝ Aa)

en: That password was incorrect.
hy: Գաղտնաբառը սխալ է.

en: The %s utility is not installed.
hy: %s օգտակար տեղադրված չէ:

en: The MATE configuration tool
hy: MATE կազմաձևման գործիք

en: The current controls theme does not support color schemes.
hy: Ներկայիս վերահսկվող թեման չի աջակցում գունային գամման։

en: The current theme suggests a background and a font.
hy: Ներկայիս թեման առաջարկում է ֆոնը և տառատեսակը։

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
hy: Ներկայիս թեման առաջարկում է ֆոնը և տառատեսակը։ Բացի այդ, վերջին անգամ կիրառված տառատեսակի առաջարկը կարող է վերադարձվել։

en: The current theme suggests a background.
hy: Ներկայիս թեման առաջարկում է ֆոնը։

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
hy: Ներկայիս թեման առաջարկում է ֆոնը։ Բացի այդ, վերջին անգամ կիրառված տառատեսակի առաջարկը կարող է վերադարձվել։

en: The current theme suggests a font.
hy: Ներկայիս թեման առաջարկում է տառատեսակը։

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
hy: Ներկայիս թեման առաջարկում է տառատեսակը։ Բացի այդ, վերջին անգամ կիրառված տառատեսակի առաջարկը կարող է վերադարձվել։

en: The current window manager is unsupported
hy: Ներկայիս պատուհանի կառավարիչը չաջակցվում

en: The device is already in use.
hy: Սարքն արդեն օգտագործման մեջ է

en: The last applied font suggestion can be reverted.
hy: Վերջին անգամ կիրառված տառատեսակի առաջարկը կարող է վերադարձվել

en: The monitor configuration has been saved
hy: Մոնիտորի կոնֆիգուրացիաները պահպանվել են

en: The new password has already been used recently.
hy: Նոր գաղտնաբառը արդեն օգտագործվել է վերջերս.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
hy: Նոր գաղտնաբառը պիտի պարունակի թվային կամ հատուկ սիվոլ(ներ ):

en: The old and new passwords are the same.
hy: Հին և նոր գաղտնաբառերը նույնն են.

en: The old and new passwords are too similar.
hy: Հին և նոր գաղտնաբառերը չափազանց նման են․

en: The password is too short.
hy: Գաղտնաբառը չափազանց կարճ է:

en: The password is too simple.
hy: Գաղտնաբառը չափազանց պարզ է.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
hy: Դյուրանցումը "%s" չի կարող օգտագործվել, քանի որ այն անհնար կդարձնի մուտքագրել օգտագործելով այս բանալին։
    Խնդրում ենք փորձել բանալի, ինչպիսիք են Control, Alt կամ Shift միաժամանակ։

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
hy: "%s" դյուրանցումը արդեն օգտագործվել է
    "%s"

en: The source filename must be absolute
hy: Աղբյուր ֆայլի անունը պետք է լինի բացարձակ

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
hy: Խնդիրների անունները ցուցադրված կլինեն control-center մեջ, որին հաջորդում է ";" բաժանիչը , որի ֆայլի անունը ասոցածվում է .desktop ֆայլի հետ այդ խնդրի գործարկման համար։

en: The theme "%s" has been installed.
hy: Թեման "%s" արդեն տեղադրված է։

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
hy: Թեման արդեն գոյություն ունի։ Ցանկանու՞մ եք փոխարինել այն։

en: The two passwords are not equal.
hy: Երկու գաղտնաբառերը հավասար չեն.

en: The type of accelerator.
hy: Արագացուցչի տեսակը։

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
hy: Մուտքագրման վերահսկումը օգտագործում է ծանուցման տարածքը ինֆորմացիան ցուցադրելու համար։ Դուք կարծես թե չունեք ծանուցման տարածք ձեր վահանակի վրա։ Դուք այն կարող եք ավելացնել ձեր վահանակի վրա ընտրելով  'Add to panel', նշելով 'Notification area' և սեղմել 'Add'։

en: Theme
hy: Թեմա

en: Theme Installer
hy: Թեմայի տեղադրիչ

en: Theme Packages
hy: Թեմայի Փաթեթներ

en: Theme cannot be deleted
hy: Թեման չի կարող ջնջվել

en: Theme name must be present
hy: Թեմայի անունը պետք է լինի ներկայիս անունը

en: There was a problem while extracting the theme.
hy: Մինչ թեմայի հեռացնումը խնդիր կա։

en: There was an error displaying help: %s
hy: Օգնության պատուհանը ցույց տալու սխալ կար այստեղ: %s

en: There was an error installing the selected file
hy: Մինչ ընդրված ֆայլի տեղադրումը սխալ կա։

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
hy: Այս կոնֆիգուրացիան կօգտագործվի հաջորդ անգամ, երբ ինչ որ մեկն մուտքագրվում է։

en: This program can only be used by the root user
hy: Այս ծրագիրը կարող է օգտագործվել միայն օգտագործողի root֊ի կողմից

en: This program must only be run through pkexec(1)
hy: Այս ծրագիրը կարող է մեկնարկվել միայն pkexec(1)֊ի միջոցով

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
hy: Այս թեման չի նայվում, ինչպես նախատեսված է, քանի որ անհրաժեշտ GTK + թեման '%s' տեղադրված չէ:

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
hy: Այս թեման չի նայվում, ինչպես նախատեսված է, քանի որ անհրաժեշտ թեմայի պատկերանշանը '%s' տեղադրված չէ:

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
hy: Այս թեման չի նայվում, ինչպես նախատեսված է, որովհետև պահանջվող պատուհանի մենեջերի թեման '%s' տեղադրված չէ:

en: Thr_eshold:
hy: Շեմ_ային։

en: Three-finger click emulation:
hy: Եռամատ կտտոցի էմուլացում․

en: Tile
hy: Դասավորվող պատուհան

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Titlebar Action
hy:  Տիտղոսային բարի Գործողություն

en: Titlebar Buttons
hy: Տիտղոսային Բարի Կոճակներ

en: To URI
hy: Դեպի URI

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
hy: Ձեր գաղտանբառը փոխելու համար մուտքագրեք ձեր ընթացիկք գաղտնաբառը գրանշանի դաշտում և սեղմեք <b>Authenticate</b>.
    Դրանից հետո դուք նույնականացված եք, մուտքագրեք ձեր նոր գաղտնաբառը, կրկնեք այն ստուգման համար և սեղմեք <b>Change password</b>.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
hy: Միացնել մատնահետքի մուտք գործելը, դուք պետք է պահպանեք մեկը ձեր մատնահետքերի, օգտագործելով '%s' սարքը:

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
hy: Տեղափոխել պատուհանը, սեզմել և պահել սայ ստեղնը, որ ըմբռնի պատուհանը․

en: Too many custom shortcuts
hy: Չափից շատ սովորական դյուրանցումներ

en: Toolbar _button labels:
hy: Գործիքադարակի _կոճակի պիտակները:

en: Total URIs
hy: Ընդհանուր URIs

en: Total number of URIs
hy: URI֊ների ընդհանուր համար

en: Touchpad
hy: Զգայուն վահանակ

en: Two-finger click emulation:
hy: Երկմատ կտտոցի էմուլացում․

en: Type
hy: Տիպ

en: Typing Break
hy: Ընդհատել Մուտքագրումը

en: Typing Monitor
hy: Մոնիտորի Մուտքագրում

en: URI currently transferring from
hy: URI ներկայումս փոխանցելու է

en: URI currently transferring to
hy: URI ներկայումս փոխանցելով

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
hy: URL նրա համար, որտեղ ստանում է ավելի շատ աշխատանքային սեղանի ֆոներ։ Եթե սահմանված է դատարկ տող, ապա հղումը չի սահմանվում։

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
hy: URL նրա համար, որտեղ ստանում է ավելի շատ աշխատանքային սեղանի թեմաներ։ Եթե սահմանված է դատարկ տող, ապա հղումը չի սահմանվում։

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
hy: Չընտրել պատուհանները, երբ մկնիկը թողնում է նրանց

en: U_sername:
hy: Մ_ուտքաբառ:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
hy: Անհնար է բերել վեր մուտքագրման ընդմիջման հատկությունների երկխոսությունը հետևյալ սխալի հետ միասին․ %s

en: Unable to launch %s: %s
hy: Անհնար է գործարկել %s: %s

en: Unable to launch backend
hy: Անհնար է գործարկել վերադարձը

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
hy: Անհնար է սկսել պարամետրերի կառավարիչը 'mate-settings-daemon'.
    Առանց MATE պարամետրերի կառավարիչի մեկնարկի, որոշ նախաօատվություններ չի կարող ազդեցություն ունենալ։ Սա կարող էցույց տալ որ խնդիրը DBus հետ է կամ non-MATE (e.g. KDE) պարամետրերի կառավարիչը հնարավոր է արդեն ակտիվ է և հակասում է MATE պարամետրերի կառավարիչ հետ։

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Upside Down
hy: Գլխիվայր շուռ տված

en: Upside-down
hy: Գլխիվայր շուռ տված

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
hy: Օգտագործում: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    Այս ծրագիրը տեղադրող RANDR պրոֆիլ multi-monitor համար կառուցվածքի մեջ
    համակարգի գտնվվելու վայր։ Արդյունքում ստացված պրոֆիլը օգտագործվում է, երբ 
    the RANDR plug-in գործարկվում է mate-settings-daemon մեջ։
    
    SOURCE_FILE - լրիվ ուղղին է, որպես կանոն  /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - տեղադրված ֆայլերի հարաբերակն անվանում է
    համակարգի ֆայլապանակի մեջ RANDR կոնֆիգուրացիաների համար,
    ուստի արդյունքը կլինի որպես կանոն %s/DEST_NAME

en: User name:
hy: Օգտագործողի անունը:

en: Vendors
hy: Վաճառող

en: Vertical gradient
hy: ՈՒղղահայաց գրադիենտ

en: Video Player
hy: Վիդեո Նվագարկիչ

en: View and edit keyboard layout options
hy: Դիտել և խմբագրել ստեղնաշարի դասավորության ընտրանքներ

en: Visual
hy: Տեսողական

en: Visual cues for sounds
hy: Տեսողական կանչի հրաման ձայների համար

en: Volume down
hy: Ձայնի բարձրության իջեցում

en: Volume mute
hy: Ձայնի ուժգնության անջատում

en: Volume up
hy: Ձայնի բարձրության բարձրացում

en: Web Browser
hy: Վեբ Զննարկիչ

en: Window Border
hy: Պատուհանի Սահման

en: Window Preferences
hy: Պատուհանի նախապատվություններ

en: Window Selection
hy: Պատուհանի ընտրություն

en: Window Snapping
hy: Պատուհանի Բեռնում

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
hy: Պատուհանի կառավարիչը "%s" չի արձագանքում կոնֆիգուրացիոն գործիքին

en: Word Processor
hy: Բառի Պրոցեսոր

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
hy: Ցանկանու՞մ եք կիրառել այն հիմա, թե պահել ձեր ընթացիկ թեման։

en: Would you like to delete this theme?
hy: Ցանկանում եք ջնջե՞լ այս թեման

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
hy: Գրվել է Richard Hult֊ի կողմից <richard@imendio.com>

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
hy: Ձեզ չի թույլատրվում մուտք գործել սարք։ Կապվեք ձեր համակարգի ադմինիստրատորին:

en: Your filter "%s" does not match any items.
hy: Ձեր ֆիլտրը "%s" չի համապատասխանում որևէ կետի։

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
hy: Ձեր մատնահետքը հաջողությամբ պահպանված է: Դուք պետք է կարողանաք մուտք գործել, օգտագործելով Ձեր մատնահետք ընթերցողին.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
hy: Ձեր գաղտնաբառը փոխված, քանի որ դուք ի սկզբանե վավերացված եք! Խնդրում ենք կրկին նույնականացնել:

en: Your password has been changed.
hy: Ձեր գաղտնաբառը փոխվել է․

en: Zoom
hy: Պատկերման մասշտաբ

en: [WALLPAPER...]
hy: [ՊԱՍՏԱՌ...]

en: _About
hy: _Մասին

en: _Acceleration:
hy: _Արագացում:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
hy: _Հասանելիության հատկանիշները կարող են լինել փոխանջատված ստեղնաշարի դյուրանցումներով

en: _Add...
hy: _Ավելացնել...

en: _Application font:
hy: _Հայտի տառատեսակ:

en: _Authenticate
hy: _Վավերացնել

en: _Break interval lasts:
hy: _Ընդմիջման միջակայքը պահպանվում է:

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Close
hy: _Փակել

en: _Country:
hy: _Երկիր:

en: _Delay:
hy: _ՈՒշացումը:

en: _Delete
hy: _Հեռացնել

en: _Delete Fingerprints
hy: _Ջնջել մատնահետքերը

en: _Description:
hy: _Նկարագրություն։

en: _Details
hy: _Մանրամասներ

en: _Detect monitors
hy: _Հայտնաբերել մոնիտորներ

en: _Document font:
hy: _Փաստաթղթի տառատեսակ:

en: _Editable menu shortcut keys
hy: _Խմբագրելի ընտրացանկի դյուրանցման ստեղներ

en: _Enable assistive technologies
hy: _Ակտիվացնել օժանդակ տեխնոլոգիաները

en: _FTP proxy:
hy: _FTP միջնորդ սերվեր։

en: _File
hy: _Ֆայլ

en: _Fixed width font:
hy: Տառատեսակի _Ֆիքսված լայնություն։

en: _Full
hy: _Լրիվ

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _Ignore fast duplicate keypresses
hy: _Անտեսել արագ կրկնօրինակ հիմնական լրատվամիջոցները

en: _Input boxes:
hy: _Մուտքագրել տուփերը:

en: _Install...
hy: _Տեղադրել...

en: _Keyboard Accessibility
hy: _Ստեղնաշարի Մատչելիություն

en: _Language:
hy: _Լեզու։

en: _Left-handed
hy: _Ձախլիկ

en: _Lock screen to enforce typing break
hy: _Արգելափակել էկրանը կիրառելով մուտքագրման ընդմիջումը

en: _Medium
hy: _Միջին

en: _Models:
hy: _Մոդելներ։

en: _Monochrome
hy: _Միագույն

en: _Mouse Accessibility
hy: _Մկնիկի Մատչելիություն

en: _Name:
hy: _Անուն։

en: _New password:
hy: _Նոր գաղտնաբառը:

en: _None
hy: _Ոչ մեկը

en: _Only accept long keypresses
hy: Ընդունում է _միայն երկար հիմնական լրատվամիջոցները

en: _Open
hy: _Բացել

en: _Options...
hy: _Ընտրացանկ․․․

en: _Overwrite
hy: _Կրկին գրել

en: _Password:
hy: _Գաղտնաբառ

en: _Pointer can be controlled using the keypad
hy: _Ցուցիչ կարող է վերահսկել, օգտագործելով ստեղնախումբը

en: _Postpone Break
hy: _Հետաձգել Ընդհատումը

en: _Preferences
hy: _Նախընտրանքներ

en: _Preferred Applications
hy: _Նախընտրած Դիմումները

en: _Reassign
hy: _Վերանշանակել

en: _Remove
hy: _Հեռացնել

en: _Reset to Defaults
hy: _Վերականգնել Նախնականը

en: _Resolution:
hy: _Որոշում։

en: _Retype new password:
hy: _Հաստատեք նոր գաղտնաբառը.

en: _Right-handed
hy: _Աջլիկ

en: _Run at start
hy: _Գործարկել սկզբից

en: _Save
hy: _Պահպանել

en: _Secure HTTP proxy:
hy: _Անվտանգ HTTP վստահված անձ:

en: _Select windows when the mouse moves over them
hy: _Ընտրել պատուհանները, երբ մկնիկը շարժվում է նրանց վրա

en: _Selected items:
hy: _Ընտրված տարրեր:

en: _Sensitivity:
hy: _Զգայունությունը:

en: _Separate layout for each window
hy: _Առանձին դասավորություն յուրաքանչյուր պատուհանի համար

en: _Show monitors in panel
hy: _Ցույց տալ դիտորդների վահանակում

en: _Show...
hy: _Ցույց տալ․․․

en: _Simulate simultaneous keypresses
hy: _Մոդելավորել միաժամանակյա հիմնական լրատվամիջոցները

en: _Size:
hy: _Չափ։

en: _Skip
hy: _Բաց թողնել

en: _Slight
hy: _Չնչին

en: _Speed:
hy: _Արագություն։

en: _Style:
hy: _Ոճ:

en: _Take a Break
hy: _Վերցնել Ընդմիջում

en: _Timeout:
hy: _Ընդմիջում։

en: _Tooltips:
hy: _Հուշումները:

en: _Type to test settings:
hy: _Մուտքագրել թեստի պարամետրերը:

en: _Variants:
hy: _Տարբերակներ:

en: _Vendors:
hy: _Վաճառող։

en: _Window title font:
hy: _Պատուհանի վերնագիրի տառատեսակ:

en: _Windows:
hy: _Պատուհաններ։

en: _Work interval lasts:
hy: _Աշխատանքային միջակայքը պահպանվում է:

en: filename
hy: Ֆայլի անուն

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
hy: եթե ճիշտ է, ապա հսկիչ-կենտրոնը կփակվի այն ժամանակ, երբ «Common Task» ակտիվացված է:

en: minutes
hy: րոպեներ

en: multiple sizes
hy: բազմակի չափեր

en: page
hy: Էջ

en: seconds
hy: վայրկյաններ

en: unknown
hy: անհայտ
