mate-power-manager 1.25.0 - en to hy translation catalogue (364 entries)

en: %s %s remaining (%.1f%%)
hy: %s %s մնում է (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
hy:  %s %s մինչ լիցքավորվելը (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
hy:  %s %s մինչ լիցքավորվելը (%.1f%%)
    Ապահովում է %s մարտկոցի աշխատաժամանակը

en: %s charging (%.1f%%)
hy: %s լիցքավորում (%.1f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
hy: %s լիցքաթափում  (%.0f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
hy: %s լիցքաթափում (%.1f%%)

en: %s is fully charged
hy: %s ամբողջովին լրցքավորված է

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
hy: %s մնում է UPS֊ի պահեստավորված հզորություն (%.0f%%)

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
hy: մնում է մարտկոցի %s հզորություն (%.0f%%)

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
hy: %s լիցքաորման սպասում (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
hy: լ%s իցքաթափման սպասում (%.1f%%)

en: 1 day
hy: 1 օր

en: 1 week
hy: 1 շաբաթ

en: 10 minutes
hy: 10 րեպեներ

en: 2 hours
hy: 2 ժամ

en: 6 hours
hy: 6 ժամ

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Adjusts laptop panel brightness.
hy: Հարմարեցնում է դյուրակիր քոմփյութերի վահանակի պայծառությունը:

en: Allow backlight brightness adjustment
hy: Թույլ տալ լուսավորութան պայծառության ճշգրտում

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
hy: Թույլ է տալիս օգտագործողին արգելել ավտոմատ հզորության պահպանում:

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
hy: Մոտավորապես մնում է <b>%s</b> UPS պահեստավորված հզորություն (%.0f%%)

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
hy: Մոտավորապես մնում է <b>%s</b> UPS֊ի հզորություն (%.0f%%)։ Վերականգնիր AC հզորությունը տվյալները կորցնելուց խուսափելու համար։

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
hy: Մոտավորապես մնում է <b>%s</b> (%.0f%%)

en: Ask me
hy: Հարցրեք ինձ

en: Attached computer battery low
hy: Կցված համակարգչային մարտկոցը ցածր է

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
hy: Կցված համակարգչային մարտկոցը ցածր է (%.0f%%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hy: Կցված համակարգչի հզորությունը շատ ցածր է (%.0f%%)։Սարքը շուտով կանջատվի, եթե չլիցքավորվի:

en: Attribute
hy: Ատրիբուտ

en: Automatic sleep enabled
hy: Ավտոմատ  քունը ակտիվացված է

en: Automatic sleep inhibited
hy: Ավտոմատ քունը արգեված է

en: Battery Discharging
hy: Մարտկոցի Լիցքաթափում

en: Battery critical low action
hy: Մարտկոցի կրիտիկական ցածր գործողություն

en: Battery critically low
hy: Մարտկոցը կրիտիկական ցածր է

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
hy: Մարտկոցը ունի շատ ցածր հզորություն (%1.1f%%), ինչը նշանակում է, որ դա կարող է լինել հին կամ կոտրված։

en: Battery is full
hy: Մարտկոցը լիքն է

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
hy: Մարտկոցը ամբողջովին լրցքավորված է։
    Ապահովում է %s դյուրակիր քոմփյութերի աշխատաժամ

en: Battery is low
hy: Մարտկոցը ցածր է

en: Battery is very low
hy: Մարտկոցը շատ ցածր է

en: Battery low
hy: Մարտկոցը ցածր է

en: Battery may be broken
hy: Մարտկոցը կարող է կոտրվել

en: Blank screen
hy: Չգրառված էկրան

en: Brightness Applet
hy: Պայծառության Ապլետը

en: Brightness Applet Factory
hy: Պայծառության Ապլետի Գործարան

en: Cannot connect to mate-power-manager
hy: Հնարավոր չէ միացնել mate-հզորության-մենեջերը

en: Cannot get laptop panel brightness
hy: Հնարավոր չէ ստանալ դյուրակիր համակարգչի վահանակի պայծառությունը

en: Capacity
hy: Տարողությունը

en: Capacity:
hy: Տարողությունը:

en: Cell charge
hy: Բջջային լիցքավորում

en: Cell phone battery low
hy: Բջջային հեռախոսի մարտկոցը ցածր է

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
hy: Բջջային հեռախոսի հղորությունը ցածր է (%.0f%%)

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hy: Բջջային հեռախոսի հզորությունը շատ ցածր է (%.0f%%)։ Սարքը շուտով կդադարի գործել, եթե չլիցքավորվի:

en: Charge
hy: Լիցքավորել

en: Charge accuracy
hy: Լիցքավորման ճշտություն

en: Charge profile
hy: Լիցքավորել պրոֆիլ

en: Charge rate:
hy: Լիցքավորմանմակարդակը։

en: Charge time:
hy: Լիցքավորման ժամանակ:

en: Charged
hy: Լիցքավորված

en: Charging
hy: Լիցքավորում

en: Check CPU load before sleeping
hy: Ստուգեք CPU բեռնավորումը, մինչ քնած է

en: Computer failed to hibernate.
hy: Համակարգիչը չկարողացավ ձմեռել։

en: Computer failed to suspend.
hy: Համակարգիչ չկարողացավ կասեցնել։

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
hy: Համակարգիչը շատ շուտով կձմեռի, եթե այն միացված է։

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
hy: Համակարգիչը շատ շուտով կանջատվի, եթե այն միացված է։

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
hy: Համակարգիչը շատ շուտով կկասեցվի, եթե այն միացված է։

en: Configure power management
hy: Կարգավորել էներգիայի կառավարումը

en: Correction factor
hy: Ուղղման գործոնը

en: Could not get the maximum value of the backlight
hy: Չհաջողվեց ստանալ առավելագույն արժեքի լուսավորություն

en: Could not get the value of the backlight
hy: Չհաջողվեց ստանալ լուսավորության արժեքը

en: Could not set the value of the backlight
hy: Չհաջողվեց սահմանել լուսավորման արժեքը

en: Current charge:
hy: Ընթացիկ լիցքավորում:

en: Data length:
hy: Տվյալների երկարությունը:

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Design charge:
hy: Լիցքավորման դիզայն։

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Device
hy: Սարք

en: Device History
hy: Սարքի Պատմություն

en: Device Information
hy: Սարքի Տեղեկատվություն

en: Device Profile
hy: Սարքի Պրոֆիլ

en: Di_m display when idle
hy: Աղ_ոտ ցուցադրել, երբ անգործ է

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
hy: Էկրանը աղոտանում է անգործության ժամանակահատվածից հետո, երբ գործարկվում է ՓՀ֊ի վրա

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
hy: Էկրանը աղոտանում է անգործության ժամանակահատվածից հետո, երբ գտնվում է մարտկոցի էներգիայի վրա։

en: Discharge accuracy
hy: Լիցքաթափման ճշտություն

en: Discharge profile
hy: Լիցքաթափել պրոֆիլ

en: Discharge time:
hy: Լիցքաթափման ժամանակ:

en: Discharging
hy: Լիցքաթափում

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: Display DPMS activated
hy: Ցուցադրել ակտիվացված DPMS

en: Display options for the notification icon.
hy: Ցուցադրել ծանուցման պատկերանշանի տարբերակները։

en: Do nothing
hy: Ոչինչ չանել

en: Empty
hy: Դատարկ

en: Energy
hy: էներգիա

en: Energy (design)
hy: Էներգիա (դիզայն)

en: Energy when empty
hy: Երբ էներգիան դատարկ է

en: Energy when full
hy: Երբ էներգիան ամբողջական է

en: Excellent
hy: Գերազանց

en: Exit after a small delay (for debugging)
hy: Ելք, մի փոքր ուշացումից հետո (կարգաբերման համար)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
hy: Ելք այն բանից հետո, երբ կառավարիչը բեռնված է (կարգաբերման համար)

en: Failed to hibernate
hy: Չհաջողվեց ձմեռել

en: Failed to suspend
hy: Չհաջողվեց կասեցնել

en: Failure was reported as:
hy: Ձախողումը հաղորդվում է որպես․

en: Fair
hy: Արդար

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Get the current brightness
hy: Ստացեք ներկայիս պայծառությունը

en: Get the number of brightness levels supported
hy: Ստանալ պայծառության աջակցված մակարդակների թիվը

en: Good
hy: Լավ

en: Graph type:
hy: Գրաֆիկի չափը։

en: Hibernate
hy: Ձմեռել

en: Hibernate button action
hy: Ձմեռել կոճակի գործողություն

en: History
hy: Պատմություն

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
hy: Եթե ծանուցման հաղորդագրություն պետք է ցուցադրվի, երբ կասեցումը կամ կանգնեցումը ձախողվում է։

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
hy: Եթե ծանուցման հաղորդագրություն պետք է ցուցադրվի, երբ մարտկոցը լրիվ լիցքավորված է։

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
hy: Ծանուցումն հաղորդագրությունը պետք է ցուցադրվեն, երբ մարտկոցը լիցքաթափվում է:

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
hy: Նախապատվությունների և վիճակագրությունների տարրերը պետք է ցույց տալ համատեքստի մենյուի մեջ

en: If sounds should be used
hy: Եթե հնչյունները պետք է օգտագործել

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
hy: Եթե հնչունները պետք է օգտագործվի, երբ հզորությունը կրիտիկականից ցածր է կամ արգելակման հարցումները դադարեցնում են քաղաքականության գործողությունը։

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
hy: Եթե CPU բեռնավորումը կարող է ստուգել մինչև կատարվում է պարապուրդի գործողությունը։

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
hy: Մարտկոցի ազդանշանը պետք է տեղի ունենա, երբ կափարիչը փակվում է կամ էներգիան անջատված է

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
hy: Եթե մարտկոցի կափարիչը փակ է ազդանշանը պետք է տեղի ունենա (օրինակի համար 'Suspend when lid closed on battery'), երբ կափարիչը նախապես փակ է և AC էներգիան անջատվել է ավելի շուտ։

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
hy: Ստեղնաշարի լուսավորության պայծառությունը պետք է կրճատվի, երբ համակարգիչը գտնվում է մարտկոցի էներգիայի վրա։

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
hy: Էկրանի պայծառությունը պետք է փոփոխել, երբ փախանջատվում է ՓՀ֊ի և մարտկոցի էներգիայի մեջև։

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
hy: Էկրանը պետք է լինի աղոտացած էներգիայի պահպանման համար, երբ համակարգիչը պարապ է գտնվում ՓՀ վրա։

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
hy: Էկրանը պետք է լինի աղոտացած էներգիայի պահպանման համար, երբ համակարգիչը պարապ է գտնվում մարտկոցի էներգիայի վրա։

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
hy: Էկրանի պայծառությունը պետք է կրճատվի, երբ համակարգիչը գտնվում է մարտկոցի էներգիայի վրա։

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
hy: Եթե օգտագործողը պետք է տեղեկացնի, երբ ՓՀ֊ի ադապտերը անջատված է։

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
hy: Եթե ժամանակի վրա հիմնված ծանուցումները պետք է օգտագործված լինեն։ Եթե սահմանված է կեղծ է, ապա տոկոսային փոփոխությունը օգտագործված է, այլ ոչ թե որը կարող ուղղել կոտրված ACPI BIOS։

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
hy: Եթե մենք պետք է ցույց տանք, ցածր հզորության նախազգուշացումը կոտրված մարտկոցի համար

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
hy: Եթե մենք պետք է ցույց տանք, ցածր հզորության նախազգուշացումը կոտրված մարտկոցի համար։

en: Image
hy: Պատկեր

en: Inhibit Applet
hy: Արգելակման Ապլետ

en: Inhibit Applet Factory
hy: Արգելել Ապլետի Գործարանը

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
hy: Ստեղնաշարի լուսավորության պայծառությունը, երբ գործարկվում է ՓՀ֊ի վրա։

en: Keyboard battery low
hy: Ստեղնաշարի մարտկոցը ցածր է

en: LCD brightness : %d%%
hy: LCD պայծառություն : %d%%

en: LCD brightness when on AC
hy: LCD պայծառությունը, երբ ՓՀ֊ի վրա է

en: LCD dimming amount when on battery
hy: LCD աղոտացման գումարային ժամանակը, երբ մարտկոցի վրա է

en: Laptop battery critically low
hy: Կրիտիկական ցածր դյուրակիր համակագչի մարտկոց

en: Laptop battery low
hy: Պլանշետի մարտկոցը ցածր է

en: Laptop lid close action on battery
hy: Դյուրակիր համակարգչի կափարիչը փակելու գործողությունը մարտկոցի վրա

en: Laptop lid close action when on AC
hy: Դյուրակիր համակարգչի կափարիչը փակելու գործողությունը, երբ ՓՀ֊ի վրա է

en: Laptop lid is closed
hy: Նոութբուքի կափարիչը փակ է

en: Last full charge:
hy: Վերջին լրիվ լիցքավորումը․

en: Lead acid
hy: Կապարական թթու

en: Lid has closed
hy: Կափարիչը փակվել է

en: Lid has opened
hy: Կափարիչը բացվել է

en: Lithium Ion
hy: Լիթիումի իոն

en: Lithium Iron Phosphate
hy: Լիթիումային Երկաթյա ֆոսֆատ

en: Lithium Polymer
hy: Լիթիում պոլիմեր

en: Lock GNOME keyring on sleep
hy: Արգելափակել GNOME keyring քնից

en: Lock screen on hibernate
hy: Արգելափակել էկրանը կանգնեցնելու վրա

en: Lock screen on suspend
hy: Արգելափակել էկրանը կասեցնելու վրա

en: Lock screen when blanked
hy: Արգելափակել էկրանը, երբ բացթողված է

en: MATE Power Manager
hy: MATE Հզորության Կառավարիչ

en: MATE Power Manager Backlight Helper
hy: MATE Հզորության Կառավարիչ Լուսավորման Օգնական

en: MATE Power Preferences
hy: MATE Սնուցման Նախընտրանքներ

en: Make Default
hy: Դարձնել Հիմնական

en: Manual inhibit
hy: Մեխանիկական արգելակում

en: Media player battery low
hy: Մեդիա նվագարկիչի մարտկոցը ցածր է

en: Media player is low in power (%.0f%%)
hy: Մեդիա նվագարկիչի հզորությունը ցածր է (%.0f%%)

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hy: Մեդիանվագարկիչի հզորությունը շատ ցածր է (%.0f%%)։ Սարքը շուտով կդադարի գործել, եթե չլիցքավորվի:

en: Method used to blank screen on AC
hy: Մեթոդ օգտագործվում է դատարկ էկրանի վրա AC

en: Method used to blank screen on battery
hy: Մեթոդ օգտագործվում է դատարկ էկրանի մարտկոցի վրա

en: Missing
hy: Կորած

en: Model
hy: Մոդել

en: Model:
hy: Մոդել։

en: Mouse battery low
hy: Մկնիկի մարտկոցը ցածր է

en: Never
hy: Երբեք

en: Nickel Cadmium
hy: Նիկելապատ Կադմիում

en: Nickel metal hydride
hy: Նիկելապատel մետաղական հիդրիդը

en: No
hy: Ոչ

en: No backlights were found on your system
hy: Ոչ մի լուսավորում ձեր համակարգի վրա չգտնվեցին

en: No valid option was specified
hy: Ոչ հիմնավոր ընտրանքը տրված չէր

en: Notification Area
hy: Ծանուցման տարածք

en: Notify on a low power
hy: Ծանուցել ցածր հզորությունը

en: Notify on a sleep failure
hy: Քնի ձախողման ծանուցում

en: Notify when AC adapter is disconnected
hy: Տեղեկացնել, երբ ՓՀ֊ի ադապտեր անջատված է

en: Notify when fully charged
hy: Տեղեկացնել երբ ամբողջովին լիցքավորված է

en: Observe power management
hy: Դիտարկել էներգիայի կառավարումը

en: On AC Power
hy: AC Հզորություն

en: On Battery Power
hy: Մարտկոցի Հզորության վրա

en: On UPS Power
hy: Չընդհատվող լարման աղբյուրի հզորություն

en: On battery power
hy: Մարտկոցի հզորության վրա

en: Online
hy: Առցանց

en: Only display an icon when a battery is p_resent
hy: Միայն ցույց պատկերանշանը, երբ մարտկոցը ներկա է

en: Only display an icon when charging or _discharging
hy: Միայն ցուցադրել պատկերանշանը, երբ լիցքավորվում կամ _լիցքաթափվում է

en: PDA battery low
hy: PDA մարտկոցը ցածր է

en: PDA is low in power (%.0f%%)
hy: PDA հզորույունը ցածր է (%.0f%%)

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hy: PDA  հզորությունը շատ ցածր է (%.0f%%)։ Սարքը շուտով կդադարի գործել, եթե չլիցքավորվի:

en: Percent brightness to set keyboard backlight at when on AC power. Legal values are between 0 and 100.
hy: Պայծառության տոկոսային հարաբերությունը սահմանել ստեղնաշարի լուսավորության համար, երբ գործարկվում է ՓՀ֊ի վրա։ Լեգալ արժեքներն են՝ 0 և 100 միջակայքում։

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
hy: Ստեղնաշարի լուսավորության տոկոսը նվազեցնել, երբ անգործ է։

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
hy: Ստեղնաշարի լուսավորության տոկոսը նվազեցնել, երբ մարտկոցը գործարկվում է։

en: Percentage
hy: Տոկոսային

en: Percentage action is taken
hy: Գործողության տոկոսային հարաբերությունը վերցված է

en: Percentage charge:
hy: Տոկոսային լիցքավորում։

en: Percentage considered critical
hy: Տոկոսային հարաբերությունը համարվում է կրիտիկական

en: Percentage considered low
hy: Ցածր քննարկված տոկոսային հարաբերությունը

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
hy: Միացրեք Ձեր AC ադապտերը տվյալներ կորցնելուց խուսափելու համար։

en: Poor
hy: Վատ

en: Power
hy: Աստիճան

en: Power Information
hy: Սնուցման տեղեկատվություն

en: Power Management
hy: Էներգիայի կառավարում

en: Power Management Preferences
hy: Հզորության Կառավարման Նախընտրանքներ

en: Power Manager
hy: Հզորության Կառավարիչ

en: Power Manager Brightness Applet
hy: Հզորության Ղեկավարման Պայծառության Ենթածրագիր

en: Power Manager Inhibit Applet
hy: Հզորության Ղեկավարման Արգելափակման Ենթածրագիր

en: Power Statistics
hy: Սնուցման Վիճակագրություն

en: Power button action
hy: Հզորություն կոճակի գուրծողություն

en: Power management daemon
hy: Հզորության կառավարման օժանդակ ծրագիր

en: Power plugged in
hy: Միացված հզորություն

en: Power unplugged
hy: Հոսանքից չանջատված հզորություն

en: Predicted time
hy: Կանխատեսված ժամանակ

en: Prediction accuracy
hy: Ճշտության Կանխատեսում

en: Present
hy: Ներկա

en: Product:
hy: Արդյունք։

en: Put _display to sleep when inactive for:
hy: Ներդնել  _ցուցադրումը քնելու համար, երբ ոչ ակտիվ է․

en: Put computer to _sleep when inactive for:
hy: Ներդնել  համակարգիչը _քնելու համար, երբ ոչ ակտիվ է․

en: Rate
hy: Գնահատեք

en: Rechargeable
hy: Վերալիցքավորվող

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
hy: Կրճատել լուսավորության պայծառությունը, երբ մարտկոցը գործարկվում է

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
hy: Կրճատել ստեղնաշարի լուսավորությունը, երբ մարտկոցը գործարկվում է

en: Refreshed
hy: Թարմացած

en: Resumed
hy: Վերսկսեց

en: Select this device at startup
hy: Ընտրիր այս սարքի մեկնարկի ժամանակը

en: Serial number
hy: Սերիական համար

en: Serial number:
hy: Սերիական համար։

en: Set display _brightness to:
hy: Սահմանել ցուցադրման _պայծառությունը․

en: Set the current brightness
hy: Սահմանել ներկայիս պայծառությունը

en: Show data points
hy: Ցույց տուր տվյալների կետերը

en: Show version of installed program and exit
hy: Ցույց տալ տեղադրված ծրագրի տարբերակը և ելք

en: Shutdown
hy: Անջատում

en: Sleep timeout computer when on AC
hy: Քնելու ժամանակի սպառումը համակարգիչը, երբ AC վրա

en: Sleep timeout computer when on UPS
hy: Քնելու ժամանակի սպառումը համակարգիչը, երբ UPS  վրա

en: Sleep timeout computer when on battery
hy: Քնելու ժամանակի սպառումը համակարգիչը, երբ մարտկոցի վրա

en: Sleep timeout display when on AC
hy: Քնելու ցուցադրման ժամանակի սպառումը երբ AC վրա է

en: Sleep timeout display when on UPS
hy: Քնելու ժամանակի ցուցադրումը, երբ UPS վրա է

en: Sleep timeout display when on battery
hy: Քնելու ցուցադրման ժամանակի սպառումը երբ մարտկոցի վրա է

en: State
hy: Վիճակ

en: Statistics
hy: Վիճակագրություն

en: Status:
hy: Կարգավիճակ։

en: Supply
hy: Մատակարարում

en: Suspend
hy: Կասեցնել

en: Suspend button action
hy: Կասեցնել կոճակի գործողություն

en: Suspend failed
hy: Կասեցումը ձախողվել է

en: Suspend started
hy: Կասեցումը սկսվել է

en: Tablet battery low
hy: Պլանշետի մարտկոցը ցածր է

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
hy: Պլանշետ հզորությունը ցածր է (%.0f%%)

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hy: Պլանշետի հզորությունը շատ ցածր է (%.0f%%)։ Սարքը շուտով կդադարի գործել, եթե չլիցքավորվի:

en: Technology
hy: Տեխնոլոգիա

en: Technology:
hy: Տեխնոլոգիա։

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
hy: DPMS մեթոդը օգտագործվում է դատարկ էկրանի համար, երբ գտնվում է ՓՀ վրա։

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
hy: DPMS մեթոդը օգտագործվում է դատարկ էկրանի համար, երբ գտնվում է մարտկոցի հզորության վրա։

en: The ID of the last device selected
hy: Վեջին ընտրված սարքի ID֊ն

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
hy: UPS֊ի մակարդակը կրիտիկականից ցածր է և այս համակարգիչը պատրաստվում է ձմեռել:

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
hy: UPS֊ի մակարդակը կրիտիկականից ցածր է և այս համակարգիչը պատրաստվում է անջատվել։

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
hy: UPS֊ի մակարդակը կրիտիկականից ցածր է և այս համակարգիչը պետք է <b>power-off</b>, երբ UPS֊ը դառնում է ամբողջովին դատարկ։

en: The URI to show to the user on sleep failure
hy: URI ցույց տալ օգտագործողի համար

en: The action to take when the UPS is critically low.
hy: Գործողությունը տեղի կունենա, երբ UPS քննադատորեն ցածր է։

en: The action to take when the UPS is low.
hy: Գործողությունը տեղի է ունոնու, երբ չընդհատվող լարման աղբյուրը ցածր է։

en: The action to take when the battery is critically low.
hy: Գործողությունը պետք է վերցնել այն ժամանակ, երբ մարտկոցը քննադատորեն ցածր է:

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
hy: Գործողությունը պետք է վերցնել այն ժամանակ, երբ դյուրակիր համակարգչի կափարիչը փակված է և դյուրակիր համակարգիչը ՓՀ֊ի վրա է:

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
hy: Գործողությունը պետք է վերցնել այն ժամանակ, երբ դյուրակիր համակարգչի կափարիչը փակված է և դյուրակիր համակարգիչը մարտկոցի հզորության վրա է:

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
hy: Գործողությունը պետք է վերցնել այն ժամանակ, երբ այդ համակարգի  hibernate կոճակը սեղմված է։

en: The action to take when the system power button is pressed.
hy: Գործողությունը պետք է վերցնել այն ժամանակ, երբ այդ համակարգի էներգիա կոճակը սեղմված է։

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
hy: Գործողությունը պետք է վերցնել այն ժամանակ, երբ այդ համակարգի կասեցնել կոճակը սեղմված է։

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
hy: Գումար ժամանակը վայրկյաններով, երբ ցուցադրվում է քնելը երբ համակարգիչը AC վրա է

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
hy: Գումար ժամանակը վայրկյաններով, երբ համակարգիչը պետք է լինի AC վրա պասիվ, նախքան այն գնում է քուն:

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
hy: Գումար ժամանակը վայրկյաններով, երբ համակարգիչը պետք է լինի UPS վրա պասիվ, նախքան այն գնում է քուն:

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
hy: Այն գումարային ժամանակը վարկյաններով, որ համակարգչի UPS հզորության վրա հարկավոր է լինի պասիվ, մինչ ցուցադրումը գնում է քնելու։

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
hy: Գումար ժամանակը վայրկյաններով, երբ համակարգիչը մարտկոցից պետք է լինի պասիվ, նախքան այն գնում է քուն:

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
hy: Գումար ժամանակը վայրկյաններով, համակարգիչը մարտկոցից սնուցվելիս պետք է լինի պասիվ, մինչև էկրան գնում է քուն:

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
hy: Պայծառության աղոտացման ցուցադրման գումարային ժամանակը, երբ գտնվում է մարտկոցի էներգիայի վրա։ Հնարավոր արժեքներն 0 և 100 միջակայնքում են։

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
hy: Մարտկոցը կրիտիրկական մակարդակից ցածր է և այս համակարգիչը պատրաստվում է ձմեռել։

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
hy: Մարտկոցը կրիտիրկական մակարդակից ցածր է և այս համակարգիչը պատրաստվում է անջատվել։

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
hy: Մարտկոցը կրիտիրկական մակարդակից ցածր է և այս համակարգիչը պատրաստվում է կասեցվել։ <br><b>NOTE:</b> Մի փոքր քանակությամբ հզորություն է պահանջվում Ձեր համակարգիչը դադարեցված վիճակում պահելու համար։

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
hy: Մարտկոցը կրիտիրկական մակարդակից ցածր է և այս համակարգիչը պետք է <b>power-off</b>, երբ մարտկոցը կդառնա ամբողջովին դատարկ։

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
hy: Ցուցադրման պայծառությունը, երբ  ՓՀ վրա է։ Հնարավոր արժեքներն են՝  0.0 և 100.0 միջև։

en: The brightness of the screen when idle
hy: էկրանի պայծառությունը, երբ անգործ է

en: The default amount of time to dim the screen after idle
hy: Պարապ մնալուց հետո էկրանի նախնական գումարային ժամանակը աղոտանալու համար

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
hy: Պարապ մնալուց հետո էկրանի նախնական գումարային ժամանակը աղոտանալու համար։

en: The default graph type to show for history
hy: Նախնական գրաֆիկի տիպը ցույց տալ պատմության համար

en: The default graph type to show for stats
hy: Նախնական գրաֆիկի տիպը ցույց տալ կարգավիճակների համար

en: The default graph type to show in the history window.
hy: Նախնական գրաֆիկի տիպը ցույց տալ պատմության պատուհանի մեջ։

en: The default graph type to show in the stats window.
hy: Նախնական գրաֆիկի տիպը ցույց տալ կարգավիճակների պատուհանի մեջ։

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
hy: Վերջին սարքի նույնականացումը, որը օգտագործվում է կենտրոնացումը վերադարձնելու համար ճիշտ էջում:

en: The index of the page number to show by default
hy: Այդ ցուցանիշը Էջի համարը ցույց տալ ըստ նախնականի

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
hy: Էջի համարի ցուցանիշը ցույց տալ ընս նախնականի, որն օգտագործվում է կենտրոնացումը վերադարձնելու համար ճիշտ էջում:

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the history graph.
hy: Առավելագույն տևողությունը ցուցադրվող ժամանակի x առանցքի պատմության գրաֆիկի վրա։

en: The maximum time displayed for history
hy: Առավելագույն ժամանակը ցուցադրեց պատմության համար

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
hy: Մարտկոցի տոկոսային հարաբերությունը, երբ համարվում է կրիտիկական։ Միայն այն ուժի մեջ է, երբ use-time-for-policy սխալ է։

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
hy: Մարտկոցի տոկոսայնի հարաբերությունը, երբ այն համարվում է ցածր: Միայն այն ուժի մեջ է, երբ use-time-for-policy սխալ է։

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
hy: Մարտկոցի տոկոսային հարաբերությունը, երբ կրիտիկական գործողությունը իրականացված է։ Միայն այն ուժի մեջ է, երբ use-time-for-policy սխալ է։

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when idle. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% when idle. Legal values are between 0 and 100.
hy: Ստեղնաշարի լուսավորության տոկոսը նվազեցնել, երբ գտնվում է պարաօուրդի մեջ։ Օրինակի համար, եթե սահմանված է  '60', ապա լուսավորությունը կկրճատվի 40%֊ով , երբ պարապուրդի մեջ է։ Լեգալ արժեքներն են՝ 0 և 100 միջակայքում։

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when on battery power. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% on battery power. Legal values are between 0 and 100.
hy: Ստեղնաշարի լուսավորության տոկոսը նվազեցնել, երբ գտնվում է մարտկոցի էներգիայի վրա։ Օրինակի համար, եթե սահմանված է  '60', ապա լուսավորությունը կկրճատվի 40%֊ով մարտկոցի էներգիայի վրա։ Լեգալ արժեքներն են՝ 0 և 100 միջակայքում։

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
hy: Մարտկոցի մնացած ժամանակը վարկյաններով, երբ կրիտիկական գործողությունը վերցված է։ Միայն այն ուժի մեջ է, երբ use-time-for-policy ճիշտ է։

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
hy: Մարտկոցի մնացած ժամանակը վարկյաններով, երբ այն համարվում է կրիտիկական։ Միայն այն ուժի մեջ է, երբ use-time-for-policy ճիշտ է։

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
hy:  Մարտկոցի մնացած ժամանակը վարկյաններով, երբ այն համարվում է ցածր։ Միայն այն ուժի մեջ է, երբ use-time-for-policy սխալ է։

en: The time remaining when action is taken
hy: Մնացած ժամանակը, երբ գործողությունը վերցված է

en: The time remaining when critical
hy: Մնացած ժամանակը, երբ կրիտիկական է

en: The time remaining when low
hy: Մնացած ժամանակը, երբ ցածր է

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
hy: Քնելու տեսակը, որը պետք է իրականացվի այն ժամանակ, երբ համակարգիչը ակտիվ է։

en: There is no data to display.
hy: Ցուցադրման տվյալներ չկան։

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use-time-for-policy is true.
hy: Նոուտբուք այս էկրանի պայծառության վահանակը օգտագործվում է այն ժամանակ, երբ նիստն պարապ է։ Միմիայն վավերական է, երբ use-time-for-policy ճիշտ է։

en: This program can only be used by the root user
hy: Այս ծրագիրը կարող է օգտագործվել միայն օգտագործողի root֊ի կողմից

en: This program must only be run through pkexec
hy: Այս ծրագիրը պետք է գործարկվի միայն pkexec֊ի միջոցով

en: Time elapsed
hy: Անցած ժամանակ

en: Time to empty
hy: Դատարկելու ժամանակ

en: Time to full
hy: Լցնելու ժամանակ

en: Type
hy: Տիպ

en: UPS Discharging
hy: ՉԼԱ Լիցքաթափում

en: UPS critical low action
hy: UPS կրիտիկական ցածր գործողություն

en: UPS critically low
hy: Չըդհատվող լարման աղբյուրը կրիտիկական ցածր է

en: UPS low
hy: Չընդհատվող լարման աղբյուրը ցածր է

en: UPS low power action
hy: Չընդհատվող լարման աղբյուրի ցածր հզորության գործողություն

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Unknown state
hy: Անհայտ վիճակ

en: Unknown technology
hy: Անհայտ տեխնոլոգիա

en: Unknown time
hy: Անհայտ ժամանակ

en: Use mate-screensaver lock setting
hy: Օգտագործել mate-Էկրանապահի արգելափակմկան պարամետրը

en: Use smoothed line
hy: Օգտագորել հարթոցված գիծը

en: Value
hy: Արժեք

en: Vendor
hy: Վաճառող

en: Vendor:
hy: Վաճառող:

en: Visit help page
hy: Այցելել օգնությունը էջը

en: Voltage
hy: Լարում

en: Waiting to charge
hy: Լիցքավորման սպասում

en: Waiting to discharge
hy: Լիցքաթափման սպասում

en: When UPS power is _critically low:
hy: Երբ ՉԼԱ հզորությունը  _կրիտրկական ցածր է։

en: When UPS power is l_ow:
hy: Երբ ՉԼԱ հզորությունը ց_ածր։

en: When battery po_wer is critically low:
hy: Երբ մարտկոցի հզորությունը կրիտիկական ցածր է։

en: When laptop lid is cl_osed:
hy: Երբ համակարգչի կափարիչը փակված է։

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
hy: Երբ քուն ձախողվի, մենք կարող ենք ցուցադրել օգտագործողի կոճակը օգնել շտկել իրավիճակը: Թողնել այս դաշտը դատարկ, եթե կոճակը պետք չէ է ցույց տալ:

en: When the _suspend button is pressed:
hy: Երբ  _կասեցնել կոճակը սեղմված է։

en: When the power _button is pressed:
hy: Երբ հզորություն _կոճակը սեղմված է։

en: When to show the notification icon
hy: Երբ ցույց տալ  ծանուցման պատկերակը

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
hy: Արդյոք Ցանցային Կառավարիչը պետք է միացված և անջատված լինի քնի վրա։

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
hy: Արդյոք Ցանցային Կառավարիչը պետք է անջատել նախքան կասեցումը կամ կանգնեցումը և միացնել վերսկսման վրա։

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
hy: Արդյոք GNOME keyring արգելափակված է, մինչ համակարգիչը մուտքագրում է կանգնեցումը։ Սա նշանակում է, որ keyring պետք է ապաարգելափակվի վերսկսումից։

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
hy: Արդյոք GNOME keyring արգելափակված է, մինչ համակարգիչը մուտքագրում է կասեցումը։ Սա նշանակում է, որ keyring պետք է ապաարգելափակվի վերսկսումից։

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
hy: Արդյոք արգելափակել էկրանը, երբ համարագիչը արթնանում է կանգնեցված վիճակից։ Միայն օգտագործվում է, եթե lock-use-screensaver սխալ է։

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock-use-screensaver is false.
hy: Արդյոք արգելափակել էկրանը, երբ համարակգիչը արթնանում է կասեցված վիճակից։ Միայն օգտագործվում է, եթե lock-use-screensaver սխալ է։

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock-use-screensaver is false.
hy: Արդյոք արգելափակել էկրանը, երբ էկրանը անջատված է։ Միայն օգտագործվում է, եթե lock-use-screensaver սխալ է։

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
hy: Արդյոք ձմեռել, կասեցնել կամ ոչինչ չանել, երբ պասիվ է

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
hy: Արդյոք օգտագործել mate-screensaver էկրանի արգելափակման պարամետրերը որոշելու համար, եթե էկրանը արգելափակված է կանգնեցնելուց, կասեցնելուց և էկրանի բացթողումից հետո։

en: Whether to use time-based notifications
hy: Արդյոք օգտագործել ժամանակի վրա հիմնված ծանուցումները

en: Whether we should show the history data points
hy: Արդյոք մենք պետք է ցույց տանք պատմության տվյալների կետերը

en: Whether we should show the history data points in the statistics window.
hy: Արդյոք մենք պետք է ցույց տանք պատմության տվյալների կետերը վիճակագրության պատուհանի մեջ

en: Whether we should show the stats data points
hy: Արդյոք մենք պետք է ցույց տանք վիճակագրության տվյալների կետերը

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
hy: Արդյոք մենք պետք է ցույց տանք վիճակագրության տվյալների կետերը վիճակագրության պատուհանի մեջ

en: Whether we should smooth the history data
hy: Արդյոք մենք պետք է հարթենք պատմության տվյալներ

en: Whether we should smooth the history data in the graph.
hy: Արդյոք մենք պետք է հարթենք պատմության տվյալներ գրաֆիկում։

en: Whether we should smooth the stats data
hy: Արդյոք մենք պետք է հարթել վիճակագրության տվյալներ

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
hy: Արդյոք մենք պետք է հարթել վիճակագրության տվյալներ գրաֆիկի մեջ։

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
hy: Անլար ստեղնաշարի հզորությունը ցածր է (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hy: Անլար ստեղնաշարի հզորությունը շատ ցածր է (%.0f%%)։ Սարքը շուտով կդադարի գործել, եթե չլիցքավորվի:

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
hy: Անլար մկնիկի հղորությունը ցածր է (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hy: Անլար մկնիկի հզորությունը շատ ցածր է (%.0f%%)։ Սարքը շուտով կդադարի գործել, եթե չլիցքավորվի:

en: Yes
hy: Այո

en: _About
hy: _Մասին

en: _Always display an icon
hy: _Միշտ ցուցադրել պատկերանշանը

en: _Close
hy: _Փակել

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _Never display an icon
hy: _Երբեք ցույց չտալ պատկերանշանը

en: _Only display an icon when battery power is low
hy: _Միայն ցույց պատկերանշանը, երբ մարտկոցի հզորությունը ցածր է

en: _Preferences
hy: _Նախընտրանքներ

en: _Reduce backlight brightness
hy: _Կրճատել լուսավորության պայծառությունը
