vlc 3.0.13 - en to hy translation catalogue (1662 entries)

en:  Profile Name Missing
hy: Անձնագիրի անունը Բացակայում է

en:  Source   : %s
hy: Աղբյուր`%s

en:  [ h for help ]
hy:  [ h օգնության համար]

en:  days
hy:  օր

en:  f/s
hy:  կադր/վ

en:  fps
hy:  կադր/վ

en:  kb/s
hy:  կբ/վ

en:  ms
hy:  մվ

en:  px
hy:  պքս

en: %.1f GiB
hy: %.1f ԳԲ

en: %.1f KiB
hy: %.1f ԿԲ

en: %.1f MiB
hy: %.1f ՄԲ

en: %.2f dB
hy: %.2f դբ

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
hy: %s
    Բեռնվում է... %s/%s %.1f%%-ը պատրաստ է.

en: %s (Encoded Output)
hy: %s (կոդավորված ելք)

en: %s bytes
hy: %s բայթ

en: %u Hz
hy: %u Հց

en: %u kb/s
hy: %u կբ/վ

en: &About
hy: &Ծրագրի Մասին

en: &Advanced Controls
hy: &Ընդլայնված ղեկավորում

en: &Advanced Open...
hy: &Ընդլայնված Բացում...

en: &Apply
hy: &Կիրառել

en: &Aspect Ratio
hy: &Ձափերի հարաբերություն

en: &Audio
hy: &Ձայն

en: &Cancel
hy: &Ոչինչ չանել

en: &Chapter
hy: &Բաժին

en: &Clear
hy: &Մաքրել

en: &Close
hy: &Փակել

en: &Codec Information
hy: &Կոդեկի տվյալներ

en: &Crop
hy: &Եզրից կտրել

en: &Deinterlace mode
hy: &Deinterlace ռեժիմ`

en: &Disc
hy: &Սկավառակ

en: &Effects and Filters
hy: &Էֆեկտներ և Ֆիլտրեր

en: &Enqueue
hy: &Հերթի մեջ դնել

en: &Faster
hy: &Ավելի արագ

en: &File
hy: &Ֆայլ

en: &Fullscreen
hy: &Ամբողջ էկրանով

en: &Fullscreen Interface
hy: &Ամբողջ էկրանով տեսք

en: &General
hy: &Ընդհանուր

en: &Go
hy: &Առաջ

en: &Help
hy: &Օգնություն

en: &Jump Forward
hy: &Անցնել առաջ

en: &Media
hy: &Մեդիա

en: &Messages
hy: &Հաղորդագրություններ

en: &Network
hy: &Ցանց

en: &Open File...
hy: &Բացել Ֆայլ...

en: &Play
hy: &Միացնել

en: &Playback
hy: &Ընթացք

en: &Preferences
hy: &Նախընտրանքներ

en: &Program
hy: &Ծրագիր

en: &Quit
hy: &Անջատել

en: &Recheck version
hy: &Վերստուգել տարբերակը

en: &Reset Preferences
hy: &Զրոյացնել Նախընտրանքները

en: &Save
hy: &Պահել

en: &Save Metadata
hy: &Պահել Մետատվյալները

en: &Save as...
hy: &Պահել որպես ...

en: &Search:
hy: &Որոնել`

en: &Select
hy: &Ընտրել

en: &Start
hy: &Սկիզբ

en: &Stop
hy: &Կանգ

en: &Stream
hy: &Հոսք

en: &Track Synchronization
hy: &Համաժամացում

en: &VLM Configuration
hy: &VLM Լարում

en: &Video
hy: &Վիդեո

en: &View
hy: &Տեսք

en: &Visualizations
hy: &Վիզուալիզացիաներ

en: &Yes
hy: &Այո

en: &Zoom
hy: &Խոշորացնել

en: 1:1 Original
hy: 1:1 Օրիգինալ

en: 1:2 Half
hy: 1:2 Կեսը

en: 1:4 Quarter
hy: 1:4 Քառորդ

en: 1:File
hy: 1: Ֆայլ

en: 2 Pass
hy: Կրկնակի

en: 2:1 Double
hy: 2:1 Կրկնակի

en: 6 MHz
hy: 6 ՄՀց

en: 7 MHz
hy: 7 ՄՀց

en: 8 MHz
hy: 8 ՄՀց

en: A/52 audio packetizer
hy: A/52 աուդիո փաթեթավորիչ

en: A/52 dynamic range compression
hy: A/52 դինամիկ շերտի սեղմում

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
hy: AAC աուդիո ապակոդավորիչ (օգտագործելով libfaad2)

en: AAC extension
hy: AAC ընդլայնում

en: ADPCM audio decoder
hy: ADPCM աուդիո ապակոդավորիչ

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
hy: AES3/SMPTE 302M աուդիո ապակոդավորիչ

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
hy: AES3/SMPTE 302M աուդիո փաթեթավորիչ

en: AIFF demuxer
hy: AIFF դեմուլտիպլեքսոր

en: ALSA audio output
hy: ALSA աուդիո ելք

en: AM Tuner mode
hy: ԱՄ Տյուների ռեժիմ

en: AM radio
hy: AM ռադիո

en: ASCII Art
hy: ASCII Արվեստ

en: ASCII-art video output
hy: ASCII Արվեստի վիդեո ելք

en: ASF muxer
hy: ASF մուլտիպլեքսոր

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
hy: ASF փաթեթի չափ - լռությամբ 4096 բայթ է

en: AU demuxer
hy: ԱՄ դեմուլտիպլեքսոր

en: AVI demuxer
hy: AVI դեմուլտիպլեքսոր

en: AVI muxer
hy: AVI մուլտիպլեքսոր

en: Abkhazian
hy: Աբխազերեն

en: About
hy: Մանրամասներ

en: About VLC media player
hy: VLC media player-ի մասին

en: Above the Video
hy: Վիդեոյի վերեւում

en: Accelerated video output (Overlay)
hy: Արագացված վիդեո ելք (վրադիր)

en: Access advanced options to tweak the device
hy: Անցնել սարքի ընդլայնված ընտրանքներին

en: Access modules
hy: Միանալու մոդուլներ

en: Access output
hy: Կառավարել ելքը

en: Action
hy: Գործողություն

en: Activate
hy: Ակտիվացնել

en: Activate Transcoding
hy: Ակտիվացնել Վերակոդավորումը

en: Active regions
hy: Ակտիվ շրջաններ

en: Active windows
hy: Ակտիվ պատուհաններ

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Add Directory...
hy: Ավելացնել Պանակ...

en: Add File...
hy: Ավելացնել Ֆայլ...

en: Add Folder...
hy: Ավելացնել պանակ...

en: Add Input
hy: Ավելացնել մուտք

en: Add Interface
hy: Ավելացնել ինտերֆեյս

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
hy: Ավելացնել ուղղություններ ըստ ձեզ անհրաժեշտ հոսքային մեթոդի: Համոզվեք, որ կոդավորման ձեւաչափը համատեղելի է օգտագործվոց եղանակի հետ:

en: Add logo
hy: Ավելացնել տարբերանշան

en: Add text
hy: Ավելացնել տեքս

en: Add to Playlist
hy: Ավելացնել երգացանկում

en: Add...
hy: Ավելացնել ...

en: Address
hy: Հասցե

en: Adjustments and Effects
hy: Շտկումներ և Էֆֆեկտներ

en: Advanced
hy: Ընդլայնված

en: Advanced Buttons
hy: Ավել Կոճակներ

en: Advanced Open File...
hy: Ֆայլի Ընդլայնված բացում...

en: Advanced Options
hy: Ընդլայնված Ընտարնքներ

en: Advanced options...
hy: Ընդլայնված ընտարնքներ...

en: Advanced settings
hy: Ընդլայնված կարգավորումներ

en: Advanced settings. Use with care...
hy: Ընդլայնված կարգավորումներ. Օգտագործեք զգուշությամբ...

en: Afar
hy: Աֆար

en: Afrikaans
hy: Աֆրիկանս

en: Albanian
hy: Ալբաներեն

en: Album
hy: Ալբոմ

en: Album art filename
hy: Ալբոմի շապիկի ֆայլ

en: All
hy: Բոլոր

en: All Files
hy: Բոլոր Ֆայլերը

en: Allow only one instance
hy: Թույլ տալ միայն մեկ օրինակ

en: Allow only one running instance
hy: Թույլ տալ միայն մեկ աշխատող օրինակ

en: Allow real-time priority
hy: Թուլատրել real-time առաջնահերթություն

en: Allow speed tricks
hy: Թույլ տալ արագության հնարքներ

en: Allow to build directory index
hy: Թույլ տալ ստեղծել պանակների ցանկ

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
hy: Թույլ է տալիս ներմուծել "հեղինակային իրավունք" մետատվյալը մուտքի համար.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
hy: Թույլ է տալիս ներմուծել "ամսաթիվ" մետատվյալը մուտքի համար.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
hy: Թույլ է տալիս ներմուծել "նկարագրություն" մետատվյալը մուտքի համար.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
hy: Թույլ է տալիս ներմուծել "ոճ" մետատվյալը մուտքի համար.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
hy: Թույլ է տալիս ներմուծել "վերնագիր" մետատվյալը մուտքի համար.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
hy: Թույլ է տալիս ներմուծել "url" մետատվյալը մուտքի համար.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
hy: Թույլ է տալիս ներմուծել "կատարող" մետատվյալը մուտքի համար.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
hy: Թույլ է տալիս ներմուծել "հեղինակ" մետատվյալը մուտքի համար.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
hy: Ալֆա խառնման թափանցիկության դիմակ. Օգտագործում է png-ի ալֆա կանալը

en: Alpha mask video filter
hy: Ալֆա դիմակով վիդեո զտիչ

en: Also known as DWT levels
hy: Նաեւ հայտնի է որպես DWT մակարդակներ

en: Alternative
hy: Այլընտրանք

en: AltiVec conversions from
hy: AltiVec փախակերպումներ

en: Always fix
hy: Միշտ դիրքը ամրագրել

en: Always on top
hy: Միշտ երևացող

en: Always reset audio start level to:
hy: Միշտ սկսել այս մակարդակով՝

en: Always visible
hy: Միշտ տեսանելի

en: Always write to the same file
hy: Միշտ գրել նույն ֆայլում

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
hy: Միշտ գրել նույն ֆայլում ամեն նկարի համար նորը ստեղծելու փոխարեն: Այս դեպքում, թիվը չի ավելացվում է ֆայլի անունին

en: Ambient
hy: Շրջապատող

en: Amharic
hy: Ամհարերեն

en: Amplification
hy: Ուժեղացում

en: An error occurred while checking for updates...
hy: Թարմացումների ստուգման ընթացում սխալ է տեղի ունեցել...

en: Angle
hy: Անկյուն

en: Angle in degrees
hy: Անկյունը աստիճաններով

en: Angle in degrees (0 to 359)
hy: Անկյունը աստիճաններով (0 to 359)

en: Antenna
hy: Ալեհավաք

en: Append to existing file
hy: Ավելացնել գոյություն ունեցող ֆայլին

en: Append to file
hy: Ավելացնել ֆայլի

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
hy: Ավելացնել ֆայլին, եթե գոյություն ունի, ոչ թե փոխարինել այն

en: Application
hy: Ծրագիր

en: Applications
hy: Ծրագրեր

en: Apply
hy: Կիրառել

en: Aqua
hy: Ակուա

en: Arabic
hy: Արաբերեն

en: Arabic (ISO 8859-6)
hy: Արաբերեն (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
hy: Արաբերեն (Windows-1256)

en: Area
hy: Գոտի

en: Armenian
hy: Հայերեն

en: Artist
hy: Արտիստ

en: Artist metadata
hy: ՀԵղինակի մետատվյալները

en: Artwork URL
hy: Պատկերի URL

en: Ascending
hy: Ըստ Աճման

en: Ask for action
hy: Հարցնել հետագա քայլը

en: Aspect ratio
hy: Չափերի հարաբերությունը

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
hy: Չափերի հարաբերությունը (4.3, 16:9): Ենթադրում է քառակուսի պիքսելներ:

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
hy: Պատի առանձին մոնիտորների չափերի հարաբերությունը:

en: Aspect ratio: %s
hy: Չափերի հարաբերությունը՝ %s

en: Assamese
hy: Ասսամեսերեն

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
hy: Վերագրել ֆիքսված ցանցի ID (SDT աղյուսակի համար)

en: Assign a fixed PID to the PMT
hy: Վերագրել ֆիքսված PID PMT-ին

en: Assign a fixed PID to the SPU.
hy: Վերագրել ֆիքսված PID SPU-ին

en: Attachment
hy: Կցորդ

en: Attachment input
hy: Կցված մուտք

en: Audio
hy: Ձայն

en: Audio &Device
hy: Ձայնային &Սարք

en: Audio &Track
hy: Ձայնային &Գիծ

en: Audio CD
hy: Աուդիո CD

en: Audio CD device
hy: Աուդիո CD սարքի

en: Audio CD input
hy: Աուդիո CD մուտք

en: Audio Device
hy: Ձայնային Սարք

en: Audio Device: %s
hy: Ձայնային սարք` %s

en: Audio Effects
hy: Ձայնային էֆֆեկտներ`

en: Audio Files
hy: Ձայնային Ֆայլեր

en: Audio PID
hy: Ձայնային PID

en: Audio Settings
hy: Ձայնի Կարգավորումներ

en: Audio Spatializer
hy: Ձայնի Տարածում

en: Audio Track
hy: Ձայնային Գիծ

en: Audio and Subtitles
hy: Ձայն եւ ենթագրեր

en: Audio bitrate
hy: Ձայնի բիթրեյթ

en: Audio capture
hy: Ձայնի գրանցում

en: Audio capture (ALSA)
hy: Ձայնի գրանցում (ALSA)

en: Audio channels
hy: Ձայնային կանալներ

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
hy: Ձայնային կանալներ մուտքային հոսքում: Թվային արժեքը > 0. Լռությամբ 2 է:

en: Audio codec
hy: Աուդիո կոդեկ

en: Audio codecs
hy: Ձայնային կոդեկներ

en: Audio delay %i ms
hy: Ձայնիհապաղումը %i մվ

en: Audio delay down
hy: Ձայնի հապաղումը փոքրացնել

en: Audio delay up
hy: Ձայնի հապաղումը մեծացնել

en: Audio device name
hy: Ձայնային սարքի անունը

en: Audio filter
hy: Ձայնային զտիչ

en: Audio filters
hy: Ձայնի զտիչներ

en: Audio input
hy: Ձայնային մուտք

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
hy: Ձայնի դիսկրետացման հաճախությունը հերցերով: Լռությամբ 48000 Հց է:

en: Audio samplerate (Hz)
hy: Ձայնի դիսկրետացման հաճախ. (Հց)

en: Audio settings
hy: Ձայնի կարգավորումներ

en: Audio track
hy: Ձայնային գիծ

en: Audio track ID
hy: Ձայնային գծի ID-ն

en: Audio track: %s
hy: Ջայնի գիծ՝ %s

en: Audio visualizations
hy: Ձայնային Վիզուալիզացիա

en: Audio/Video
hy: Աուդիո/Վիդեո

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Author metadata
hy: Հեղինակը մետատվյալները

en: Authors
hy: Հեղինակներ

en: Auto
hy: Ավտոմատ

en: Auto start
hy: Ավտոմեկնարկ

en: Autodetect subtitle files
hy: Autodetect ենթագրերի ֆայլեր

en: Automatic
hy: Ավտոմատ

en: Automatically check for updates
hy: Ավտոմատ ստուգել թարմացումները

en: Autoscale video
hy: Ավտոձգել վիդեոն

en: Avestan
hy: Ավեստերեն

en: Aymara
hy: Այմարերեն

en: Azerbaijani
hy: Ադրբեջաներեն

en: Back
hy: Հետ

en: Baltic (Latin-7)
hy: Բալթյան (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
hy: Բալթյան (Windows-1257)

en: Bands gain
hy: Խաճախությունների ուժեղացումներ

en: Bandwidth
hy: Թողունակության շերտ

en: Base port
hy: Հիմնական պորտ

en: Bashkir
hy: Բաշկիրերեն

en: Basic
hy: Հիմնական

en: Basque
hy: Բասքերեն

en: Bass
hy: Բաս

en: Belarusian
hy: Բելառուսերեն

en: Bengali
hy: Բենգալի

en: Bidir
hy: Երկուղղված

en: Big Button
hy: Մեծ Կոճակ

en: Bihari
hy: Բիհարի

en: Bilinear
hy: Երկգծային

en: Bislama
hy: Բիսլամա

en: Bitrate
hy: Բիթրեյթ

en: Bitrate (kb/s)
hy: Բիթրեյթ (Կբ/վ)

en: Bits per sample
hy: Բիթ/կտորում

en: Black
hy: Սեւ

en: Blend
hy: Խառնել

en: Blend image
hy: Խառնել պատկերը

en: Blue
hy: Կապույտ

en: Blue balance
hy: Կապույտի բալանս

en: Blues
hy: Բլյուզ

en: Blur factor (1-127)
hy: Լղոզման գործակից (1-127)

en: Bookmark
hy: Էջանիշ

en: Bookmark %i
hy: Էջանիշել %i

en: Bookmarks
hy: Էջանիշեր

en: Bookmarks list for a stream
hy: Էջանիշ ցուցակը հոսքի համար

en: Bookmarks...
hy: Էջանիշեր ...

en: Border height
hy: Եզրի բարձրություն

en: Border masking
hy: Եզրի քողարկում

en: Border width
hy: Եզրի լայնությունը

en: Bosnian
hy: Բոսնիերեն

en: Bottom
hy: Ներքեւի

en: Bottom-Left
hy: Ներքեւի-Ձախ

en: Bottom-Right
hy: Ներքեւի-Աջ

en: Breton
hy: Բրետոներեն

en: Brightness
hy: Պայծառություն

en: Brightness threshold
hy: Պայծառության շեմ

en: Broadcast
hy: Եթեր

en: Broadcast:
hy: Եթեր`

en: Browse
hy: Հայտնաբերել

en: Browse...
hy: Հայտնաբերել...

en: Bulgarian
hy: Բուլղարերեն

en: Burmese
hy: Բուրմեսերեն

en: Bytes
hy: Բայթեր

en: C
hy: hy

en: CBR bitrate (kbps)
hy: CBR բիթրեյթ (կբ/վ)

en: CBR encoding
hy: CBR կոդավորում

en: CDDB Server
hy: CDDB Սերվեր

en: CDDB Server port to use.
hy: CDDB Սերվերի պորտ, օգտվելու համար

en: CDDB port
hy: CDDB պորտ

en: CDG demuxer
hy: CDG դեմուլտիպլեքսոր

en: CDG video decoder
hy: CDG վիդեո ապակոդավորիչ

en: CPU optimizations
hy: Պրոցեսորի օպտիմալացումներ

en: CSA Key
hy: CSA բանալի

en: CSA Key in use
hy: CSA օգտագործվող բանալի

en: CVD subtitle decoder
hy: CVD ենթագրերի ապակոդավորիչ

en: Cable
hy: Մալուխ

en: Caching
hy: Քեշացում

en: Cancel
hy: Ոչինչ չանել

en: Canvas
hy: Կտավ

en: Capability
hy: Թույլ է տրվում - թույլատրված

en: Capture
hy: Գրանցում

en: Capture &Device
hy: Նկարող &Սարք

en: Capture failed
hy: Գրանցումը ձախողվեց

en: Capture mode
hy: Գրանցման ռեժիմ

en: Cartoon
hy: Մուլտեր

en: Catalan
hy: Կատալաներեն

en: Category
hy: Դաս

en: Celtic (Latin-8)
hy: Կելտական (Latin-8)

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Chamorro
hy: Չամորո

en: Change
hy: Փոխել

en: Change Hotkey
hy: Փոխել Կոճակը

en: Change playlistview
hy: Փոխել երգացանկի տեսքը

en: Change the caching for the media
hy: Փոխել է տվյալների քեշացումը

en: Change the start time for the media
hy: Փոխել սկսելու ժամանակը

en: Channel Name
hy: Կանալի Անունը

en: Channels
hy: Կանալներ

en: Channels count
hy: Կանալների քանակ

en: Channels count of an audio elementary stream
hy: Ձայնային տարրական հոսքի Կանալների քանակ

en: Channels:
hy: Կանալներ՝

en: Chapter
hy: Բաժին

en: Chapter %i
hy: Բաժին %i

en: Chapter codecs
hy: Բաժնի կոդեկներ

en: Characteristic dimension
hy: Բնորոշ հարթություն

en: Chechen
hy: Չեչեներեն

en: Check for &Updates...
hy: Ստուգել թարմացումները...

en: Check for Update...
hy: Ստուգել թարմացումները...

en: Chinese
hy: Չիներեն

en: Choose
hy: Ընտրեք

en: Choose one or more media file to open
hy: Ընտրեք մեկ կամ ավելի մեդիա ֆայլ բացելու համար

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
hy: Ընտրեք պանակ վիդեոյի նկարները պահելու համար

en: Choose...
hy: Ընտրեք ...

en: Church Slavic
hy: Եկեղեցական Սլավոներեն

en: Chuvash
hy: Չուվաշերեն

en: Cl&ose
hy: &Փակել

en: Classical
hy: Դասական

en: Clean up
hy: Մաքրել

en: Clear
hy: Մաքրել

en: Clear List
hy: Ջնջել Ցուցակը

en: Clear the playlist
hy: Մաքրել երգացանկը

en: Click to set point B
hy: Սեղմեք B կետը սահմանելու համար

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
hy: Սեղմել լրացած կամ մնացած ժամանակի ցուցադրումը միացնելու համար

en: Clone
hy: Կլոն

en: Close Window
hy: Փակել պատուհանը

en: Club
hy: Ակումբային

en: Codec
hy: Կոդեկ

en: Codec Details
hy: Կոդեկի մանրամասներ

en: Codecs
hy: Կոդեկներ

en: Codecs / Muxers
hy: Կոդեկներ / Մուլտիպլեքսորներ

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
hy: Հավաքում է տարատեսակ վիճակագրությունն աշխատող մեդիայի մասին.

en: Color
hy: Գույն

en: Color extraction
hy: Գունաբաժանում

en: Color inversion
hy: Գույնի շրջում

en: Color messages
hy: Գունավորել հաղորդագրությունները

en: Color threshold
hy: Գույնը շեմը

en: Columns
hy: Սյուներ

en: Comedy
hy: Կատակերգություն

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Comments
hy: Մեկնաբանություններ

en: Compiled by %s on %s (%s)
hy: Կոմպիլացված է %s-ի կողմից %s (%s) -ի վրա

en: Compiler: %s
hy: Կոմպիլյատոր` %s

en: Complete MRL for VLC internal
hy: Ամբողջական հասցե VLC-ի ներքին նպատակների համար

en: Configure Hotkeys
hy: Կարգավորել Կոճակները

en: Console
hy: Կոնսոլ

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
hy: Կոնտեյներներ (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv)

en: Continue
hy: Շարունակել

en: Continuous stream
hy: Անընդհատ հոսք

en: Contrast
hy: Կոնտրաստ

en: Control
hy: Ղեկավարում

en: Control interfaces
hy: Կառավարման միջերեսներ

en: Conve&rt / Save...
hy: &Փոխել ֆորմատը / Պահպանել...

en: Conversions from
hy: Փոխել ֆորմատները`

en: Convert
hy: Փոխել ֆորմատը

en: Copy
hy: Կրկնակել

en: Copyright
hy: Հեղինակային իրավունք

en: Copyright metadata
hy: Հեղինակային իրավունքի մետատվյալները

en: Corsican
hy: Կորսիկերեն

en: Could not demux ASF stream
hy: Հնարավոր չէ դեմուլտիպլեքսավորել ASF հոսքը

en: Country
hy: Երկիր

en: Create
hy: Ստեղծել

en: Create Directory
hy: Ստեղծել Պանակ

en: Create Directory...
hy: Ստեղծել Պանակ...

en: Create Folder
hy: Ստեղծել Պանակ

en: Create Folder...
hy: Ստեղծել Պանակ...

en: Create a new bookmark
hy: Ստեղծել նոր Էջանիշ

en: Create a new profile
hy: Ստեղծել նոր անձնագիր

en: Croatian
hy: Խորվաթերեն

en: Crop
hy: Եզրերից կտրել

en: Crop one pixel from the bottom of the video
hy: Կրտրել մեկ պիքսել վիդեոյի ներքեւից

en: Crop one pixel from the left of the video
hy: Կրտրել մեկ պիքսել վիդեոյի ձախից

en: Crop one pixel from the right of the video
hy: Կրտրել մեկ պիքսել վիդեոյի աջից

en: Crop one pixel from the top of the video
hy: Կրտրել մեկ պիքսել վիդեոյի վերևից

en: Crop: %s
hy: Եզրերից կտրել՝ %s

en: Crypt audio
hy: Կոդավորել աուդիոն

en: Crypt audio using CSA
hy: Կոդավորել աուդիոն օգտագործելով CSA

en: Crypt video
hy: Կոդավորել վիդեոն

en: Crypt video using CSA
hy: Կոդավորել վիդեոն օգտագործելով CSA

en: Cult
hy: Պաշտամունք

en: Current media / stream statistics
hy: Ընթացիկ մեդիայի / հոսքի վիճակագրություն

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
hy: Ընթացիկ արագությունը՝ %1
    Սեղմել փոխելու համար

en: Custom
hy: Սեփական

en: Custom aspect ratios list
hy: Հնարավոր չափերի հարաբերության ցուցակ

en: Custom crop ratios list
hy: Հնարավոր եզրերից կտրման գործակիցների ցուցակ

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
hy: Վիդեո պատուհանի անուն (եթե վիդեոն չկա).

en: Customi&ze Interface...
hy: Փոփոխել Ինտերֆեյսը...

en: Cycle audio track
hy: Հերթով անցնել ձայնային գծերով

en: Cycle deinterlace modes
hy: Հերթով անցնել deinterlace ռեժիմներով

en: Cycle source aspect ratio
hy: Փորձել աղբյուրի չափերի հարաբերությունները

en: Cycle subtitle track
hy: Հերթով անցնել ենթագրերի գծերով

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
hy: Հերթով անցնել եղած եզրերից կտրման ձևերով

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
hy: Հերթով անցնել աղբյուրում եղած պատկերի չափերի հարաբերություններով

en: Cycle through audio devices
hy: Հերթով անցնել ձայնային սարքերով

en: Cycle through available audio devices
hy: Հերթով անցնել  առկա ձայնային սարքերով

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
hy: Հերթով անցնել առկա ձայնի գծերով (լեզուներով).

en: Cycle through the available subtitle tracks.
hy: Հերթով անցնել առկա ենթագրերի գծերով

en: Cycle video crop
hy: Հերթով փորձել վիդեոյի կտրման ձևերը

en: Czech
hy: Չեխերեն

en: DVD angle
hy: DVD անկյուն

en: DVD device
hy: DVD սարք

en: DVD menus
hy: DVD ընտրացանկեր

en: DVD subtitles
hy: DVD ենթագրեր

en: DVD subtitles decoder
hy: DVD ենթագրերի ապակոդավորիչ

en: DVD subtitles packetizer
hy: DVD ենթագրերի փաթեթավորիչ

en: DVD with menus
hy: DVD ընտրացանկերով

en: DVD without menus
hy: DVD առանց ընտրացանկերի

en: Damaged or incomplete AVI file
hy: Վնասված կամ թերի AVI file

en: Dance
hy: Պարային

en: Danish
hy: Դանիաերեն

en: Data
hy: Տվյալ

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Day / Month / Year:
hy: օր / ամիս / տարի՝

en: De-Fullscreen
hy: Ոչ Ողջ էկրանով

en: Decoded
hy: Ապակոդավորված

en: Decoded blocks
hy: Ապակոդավորված բլոկներ

en: Decoders
hy: Ապակոդավորիչներ

en: Decoding
hy: Ապակոդավորում

en: Decoding X coordinate
hy: Ապակոդավորում X կորդինատով

en: Decoding Y coordinate
hy: Ապակոդավորում Y կորդինատով

en: Decrease Volume
hy: Իջացնել Ձայնը

en: Default
hy: Հիմնական

en: Default (Windows-1252)
hy: Հիմնական (Windows-1252)

en: Default Caching Level
hy: Քեշացման հիմնական մակարդակ

en: Default DVD angle.
hy: Հիմնական DVD անկյուն

en: Default Encoding
hy: Հիմնական Կոդավորում

en: Default caching policy
hy: Քեշացման հիմնական կանոններ

en: Default devices
hy: Հիմնական սարքեր

en: Default encoding
hy: Հիմնական կոդավորում

en: Default optical device
hy: Հիմնական օպտիկական սարք

en: Default stream
hy: Հիմնական հոսք

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Delete all the bookmarks
hy: Ջնջել բոլոր էջանիշները

en: Delete the selected item
hy: Ջնջել ընտրվածը

en: Deletes the selected item
hy: Ջնջում է ընտրվածը

en: Demuxed
hy: Դեմուլտիպլեքսավորված

en: Demuxers
hy: Դեմուլտիպլեքսորներ

en: Descending
hy: Ըստ Նվազման

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Description metadata
hy: Նկարագրության մետատվյալներ

en: Desktop
hy: Դեսկտոպ

en: Destination
hy: Հասցե

en: Destination file:
hy: Նպատակային ֆայլը՝

en: Device
hy: Սարք

en: Device Selection
hy: Սարքի ընտրություն

en: Device name
hy: Սարքի անունը

en: Device properties
hy: Սարքի հատկությունները

en: Device:
hy: Սարք:

en: Devices
hy: Սարքեր

en: Dialog
hy: Պատուհան

en: DirectShow input
hy: DirectShow մուտք

en: Direction
hy: Ուղղություն

en: Directory
hy: Պանակ

en: Disable
hy: Անջատել

en: Disable DVD subtitle transparency
hy: Արգելել DVD ենթագրերի թափանցիկությունը

en: Disc
hy: Սկավառակ

en: Disc Selection
hy: Սկավառակի ընտրություն

en: Disc device
hy: Սկավառակի սարք

en: Discard
hy: Դեն նետել

en: Disco
hy: Դիսկո

en: Discs
hy: Սկավառակներ

en: Display
hy: Էկրան

en: Display locally
hy: Տեղում ցույց տալ

en: Display the output
hy: Ցույց տալ ելքը

en: Displayed
hy: Ցուցադրված

en: Displayed frames
hy: Ցուցադրված կադրեր

en: Docked Playlist
hy: Ներդրված երգացանկ

en: Don't display any video
hy: Ցույց չտալ որեւէ վիդեո

en: Don't show
hy: Ցույց չտալ

en: Double Size
hy: Կրկնակի Չափ

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
hy: Բեռնված ֆայլը "%s" վնասված էր և ջնջվել է:

en: Dry
hy: Չոր

en: Dummy Elements
hy: Ձևական տարրեր

en: Dummy decoder
hy: Ձևական ապակոդավորիչ

en: Duration
hy: Տևողություն

en: Dutch
hy: Հոլանդերեն

en: E&xport
hy: Ա&րտածել

en: Early SKIP detection on P-frames
hy: Վաղ SKIP հայտնաբերում P-կադրերի վրա

en: Early SKIP detection on P-frames.
hy: Վաղ SKIP հայտնաբերում P-կադրերի վրա:

en: Eastern European (Latin-2)
hy: Արեւելաեվրոպական  (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
hy: Արեւելաեվրոպական   (Windows-1250)

en: Edge visible
hy: Տեսանելի եզր

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Edit Bookmarks
hy: Խմբագրել Էջանիշերը

en: Edit Input
hy: Խմբագրել մուտքը

en: Edit Options
hy: Ընտրանքներ

en: Edit settings
hy: Խմբագրել կարգավորումները

en: Effects
hy: էֆեկտներ

en: Effects list
hy: Էֆեկտների ցուցակ

en: Eject the disc
hy: Հանել դիսկը

en: Electronic
hy: Էլեկտրոնային

en: Elements order
hy: Տարրերի հերթականությունը

en: Enable
hy: Միացնել

en: Enable OSD
hy: Միացնել OSD

en: Enable On Screen Display (OSD)
hy: Միացնել On Screen Display (OSD)

en: Enable Time-Stretching audio
hy: Թույլ տալ ձգել ձայնը ըստ ժամանակ

en: Enable audio
hy: Միացնել ձայնը

en: Enable video
hy: Միացնել վիդեոն

en: Encoded by
hy: Կոդավորել է՝

en: Encoding
hy: Կոդավորում

en: Encoding quality
hy: Կոդավորման որակ

en: End
hy: Վերջ

en: English
hy: Անգլերեն

en: Enter URL here...
hy: Մուտքագրեք URL այստեղ ...

en: Equalizer
hy: Էկվալայզեր

en: Equalizer preset
hy: Էկվալայզերի պատրաստի դրվածքներ

en: Equalizer with 10 bands
hy: Էկվալայզեր 10 հաճախությամբ

en: Erase
hy: Մաքրել

en: Error
hy: Սխալ

en: Errors
hy: Սխալներ

en: Errors and Warnings
hy: Սխալներ եւ զգուշացումներ

en: Errors and Warnings...
hy: Սխալներ եւ զգուշացումներ...

en: Esperanto
hy: Էսպերանտո

en: Esperanto (Latin-3)
hy: էսպերանտո (Latin-3)

en: Estonian
hy: Էստոներեն

en: Ethnic
hy: Էթնիկ

en: Euro-Techno
hy: Եվրո-Techno

en: Every
hy: Ամեն

en: Exit fullscreen
hy: Դուրս ողջ էկրանից

en: Expanding Spacer
hy: Ընդլայնվող Բացատ

en: Experimental
hy: Փորձարարական

en: Export SDP as file
hy: Արտահանել SDP որպես ֆայլ

en: Extended M3U
hy: Ընդլայնված M3U

en: Extended panel
hy: Ընդլայնված վահանակ

en: Extensions
hy: Ընդլայնումներ

en: Extra media
hy: Լրացուցիչ

en: Extract
hy: Քաղել

en: FM radio
hy: FM ռադիո

en: FPS
hy:  Կադր/վ

en: FTP account
hy: FTP հաշիվ

en: FTP input
hy: FTP մուտք

en: FTP upload output
hy: FTP բեռնել ելքը

en: Factor
hy: Գործակից

en: Failed to open "%s" for writing
hy: Չհաջողվեց բացել "%s" գրելու համար

en: Fake TTY
hy: Կեղծ TTY

en: Fast bilinear
hy: Արագ երկգծային

en: Fast seek
hy: Արագ որոնում

en: Faster
hy: Ավելի արագ

en: Faster (fine)
hy: Ավելի արագ (չնչին)

en: Feed images
hy: Նկարների հոսք

en: File
hy: Ֆայլ

en: File Format:
hy: Ֆայլի Ֆորմատը՝

en: File Selection
hy: Ֆայլի ընտրություն

en: File corrupted
hy: Ֆայլը վնասված է

en: File could not be verified
hy: Ֆայլը հնարավոր չէ ստուգել

en: File names:
hy: Ֆայլերի անուններ՝

en: File not verifiable
hy: Ֆայլը չստուգվող է

en: File reading failed
hy: Ֆայլի ընթերցումը ձախողվեց

en: File/Directory
hy: Ֆայլ/Պանակ

en: File/Folder
hy: Ֆայլ/Պանակ

en: Filename
hy: Ֆայլի անուն

en: Filename prefix
hy: Ֆայլի նախածանցը

en: Filename to look for album art in current directory
hy: Ֆայլի անունը ընթացիկ պանակում ալբոմի շապիկ փնտրելու համար

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
hy: Կրկնակի զտել ձայնը. Դա ապահովում է ավելի մեծ ազդեցություն.

en: Filter:
hy: Զտիչ՝

en: Filters
hy: Զտիչներ

en: Find: %s
hy: Փնտրել՝ %s

en: Finnish
hy: Ֆիններեն

en: Fit to Screen
hy: Տեղավորել Էկրանին

en: Fixing AVI Index...
hy: Վերականգնվում է AVI ինդեքսը ...

en: Flat
hy: Հարթ

en: Flat Button
hy: Հարթ Կոճակ

en: Flip horizontally
hy: Հորիզոնական շրջել

en: Flip vertically
hy: Ուղղահայաց շրջել

en: Float on Top
hy: float մասին Վերեւ

en: Folder
hy: Պանակ

en: Folder meta data
hy: Պանակի մետատվյալներ

en: Follow the mouse
hy: Հետեւել մկնիկին

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
hy: Հետեւել մկնիկին, երբ նկարում եմ ենթաէկրան

en: Font
hy: Տառատեսակ

en: Font Properties
hy: Տառատեսակի հատկություններ

en: Font color
hy: Տառատեսակի գույնը

en: Font family for the font you want to use
hy: Ցանկալի տառատեսակի ընտանիքը

en: Font menu
hy: Տառատեսակի մենյու

en: Font size
hy: Տառատեսակի չափը

en: Font size in pixels
hy: Տառատեսակի չափը պիքսելներով

en: Font size, pixels
hy: Տառատեսակի չափը, պիքսելներով

en: Font used for the menus
hy: Տառատեսակ, օգտագործվող մենյուներում

en: Font used for the titles
hy: Տառատեսակի, օգտագործվող վերնագրերում

en: Force Aspect Ratio
hy: Պարտադրել չափերի հարաբերությունը

en: Force index creation
hy: Պարտադրել ինդեքսի ստեղծում

en: Force subtitle position
hy: Պարտադրել ենթագրի դիրքը

en: Force window style:
hy: Պահպանել պատուհանի ոճը

en: Form
hy: Ֆորմա

en: Format
hy: Ֆորմատ

en: Formatted Subtitles
hy: Ֆորմատավորած Ենթագրեր

en: Frame By Frame
hy: Կադր առ Կադր

en: Frame by frame
hy: Կադր առ կադր

en: Frame rate
hy: Կադրերի արագութուն

en: Frame rate of a video elementary stream
hy: Տարրական վիդեո հոսքի կադրերի արագութուն

en: Frames per Second
hy: Կադր վարկյանում

en: Freetype2 font renderer
hy: Freetype2 ֆոնտի ցուցադրիչ

en: French
hy: Ֆրանսերեն

en: Freq 1 (Hz)
hy: Հաճախություն 1 (Հց)

en: Freq 1 Q
hy: Հաճախություն 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
hy: Հաճախություն 1 ուժեղացում (դԲ)

en: Freq 2 (Hz)
hy: Հաճախություն 2 (Հց)

en: Freq 2 Q
hy: Հաճախություն 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
hy: Հաճախություն 2 ուժեղացում (դԲ)

en: Freq 3 (Hz)
hy: Հաճախություն 3 (Հց)

en: Freq 3 Q
hy: Հաճախություն 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
hy: Հաճախություն 3 ուժեղացում (դԲ)

en: Frequency
hy: Հաճախություն

en: Fullscreen
hy: Ողջ էկրանով

en: Fullscreen Controller
hy: Ողջ էկրանով ռեժիմի վահանակ

en: Fullscreen Video Device
hy: Ողջ էկրանով ռեժիմի Վիդեո Սարք

en: Fullscreen video output
hy: Ողջ էկրանով վիդեո ելք

en: Gaelic (Scots)
hy: Գայելերեն (Շոտլանդերեն)

en: Gain
hy: Ուժեղացում

en: Gain on Feedback loop
hy: Հետադարձ կապի ուժեղացում

en: Gamma
hy: Գամմա

en: General
hy: Ընդհանուր

en: General Audio
hy: Ձայնի ընդհանուր ղեկավարում

en: General audio settings
hy: Ընդհանուր ձայնային կարգավորումներ

en: General input settings. Use with care...
hy: Մուտքի կարգավորումներ. Օգտագործեք զգուշությամբ...

en: General playlist behaviour
hy: Երգացանկի վարքը

en: General settings for audio output modules.
hy: Ձայնի ելքի մոդուլների ընդհանուր ղեկավարում

en: General stream output settings
hy: Հոսքային ելքի ղեկավարում

en: General video settings
hy: Ընդհանուր վիդեո կարգավորումներ

en: Generated stream output string
hy: Գեներացված ելքի հոսքավորման տող

en: Generic
hy: Ընդհանուր

en: Genre
hy: Ոճ

en: Genre metadata
hy: Ոճի մետատվյալներ

en: Geometry
hy: Երկրաչափություն

en: Georgian
hy: Վրացերեն

en: German
hy: Գերմաներեն

en: Global
hy: Գլոբալ

en: Global Hotkeys
hy: Գլոբալ Կոճակներ

en: Go to Time
hy: Գնալ Ժամանակի պահի

en: Go to the DVD menu
hy: Գնալ դեպի DVDի ցանկ

en: Go to time
hy: Գնալ ժամանակի պահի

en: Goom display height
hy: Goom պատուհանի բարձրություն

en: Goom display width
hy: Goom պատուհանի բարձրություն

en: Gradient
hy: Գրադիենտ

en: Gray
hy: Գորշ

en: Greek (ISO 8859-7)
hy: Հունարեն (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
hy: Հունարեն (Windows-1253)

en: Green
hy: Կանաչ

en: Group
hy: Խումբ

en: H.264 level
hy: H.264 մակարդակ

en: H.264 profile
hy: H.264 անձնագիր

en: H.264 video packetizer
hy: H.264 վիդեո փաթեթավորիչ

en: H264 video demuxer
hy: H264 վիդեո դեմուլտիպլեքսոր

en: HAL AudioUnit output
hy: HAL AudioUnit ելք

en: HTML playlist export
hy: HTML երգացանկ արտածել

en: HTTP (default)
hy: HTTP (լռությամբ)

en: HTTP input
hy: HTTP մուտք

en: HTTP proxy
hy: HTTP պրոքսի

en: HTTP proxy URL
hy: HTTP պրոքսիի URL

en: HTTP(S)
hy: HTTP: (S)

en: Half Size
hy: Կես չափ

en: Headphones
hy: Ականջակալներ

en: Hebrew
hy: Եբրայերեն

en: Hebrew (ISO 8859-8)
hy: Եբրայերեն (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
hy: Եբրայերեն (Windows-1255)

en: Height
hy: Բարձրություն

en: Help
hy: Օգնություն

en: Herero
hy: Հերերերեն

en: Hide Others
hy: Թաքցնել մյուսները

en: Hide VLC
hy: Թաքցնել VLCն

en: Hide future errors
hy: Թաքցնել ապագա սխալները

en: High freq (Hz)
hy: Բարձր Հաճախ. (Հց)

en: High latency
hy: Մեծ ուշացում

en: High priority
hy: Բարձր առաջնահերթություն

en: Higher latency
hy: Ավելի մեծ ուշացում

en: Highest
hy: Ամենաբարձր

en: Hindi
hy: Հինդի

en: Hip-Hop
hy: Հիփ-Հոփ

en: Home
hy: Տուն

en: Horizontal
hy: Հորիզոնական

en: Horizontal flip
hy: Հորիզոնական շրջել

en: Hot keys
hy: Կոճակներ

en: Hotkey
hy: Կոճակ

en: Hotkeys
hy: Կոճակներ

en: Hotkeys management interface
hy: Կոճակների ղեկավարման ինտերֆեյս

en: Hotkeys settings
hy: Կոճակների կարգավորումներ

en: Hours / Minutes / Seconds:
hy: Ժամեր / Րոպեներ / Վայրկյաններ՝

en: House
hy: Հաուս

en: Hue
hy: Երանգ

en: Hungarian
hy: Հունգարերեն

en: Hurry up
hy: Շտապել

en: I&mport
hy: &Ներմուծել

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
hy: I420, IYUV, YV12 է RGB2, RV15, RV16, RV24, RV32 փոխակերպումներ

en: IP Address
hy: IP հասցե

en: Icelandic
hy: Իսլանդերեն

en: Ignore
hy: Անտեսել

en: Ignore subtitle flag
hy: Անտեսել ենթագրի դրոշը

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
hy: Անտեսել ենթագրի դրոշը, փորձել եթե ենթագիրը չի հայտնվում

en: Ignored extensions
hy: Անտեսել ընդլայնումները

en: Image adjust
hy: Պատկերի շտկում

en: Image brightness (0-2)
hy: Պատկերի պայծառությունը (0-2)

en: Image chroma
hy: Պատկերի chroma

en: Image contrast (0-2)
hy: Պատկերի կոնտրաստ (0-2)

en: Image format
hy: Պատկերի ֆորմատ

en: Image format (default RGB)
hy: Պատկերի ֆորմատ (լռությամբ RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
hy: Պատկերի ֆորմատը, որը կօգտագործվի վիդեոյից արված նկարները պահելու ժամանակ

en: Image gamma (0-10)
hy: Պատկերի գամմա (0-10)

en: Image height
hy: Պատկերի բարձրություն

en: Image hue (0-360)
hy: Պատկերի երանգ (0-360)

en: Image mask
hy: Պատկերի դիմակ

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
hy: Պատկերի դիմակ. 50%-ից ավել ալֆա արժեքով պիքսելները կջնջվեն:

en: Image properties filter
hy: Պատկերի գույքի զտիչ

en: Image saturation (0-3)
hy: Պատկերի հագեցումը (0-3)

en: Image width
hy: Պատկերի լայնությունը

en: Increase Volume
hy: Բարձրացնել Ձայնը

en: Index
hy: Ինդեքս

en: Indonesian
hy: Ինդոնեզերեն

en: Information
hy: Տեղեկություն

en: Information...
hy: Տեղեկություն...

en: Infrared
hy: Ինֆրակարմիր

en: Infrared remote control interface
hy: Ինֆրակարմիր Հեռակառավարման ինտերֆեյս

en: Input
hy: Մուտք

en: Input & Codecs Settings
hy: Մուտքի և Կոդեկների Կառավարում

en: Input / Codecs
hy: Մուտք / Կոդեկներ

en: Input FIFO
hy: Մուտքային FIFO

en: Input bitrate
hy: Մուտքային բիթրեյթ

en: Input has changed
hy: Մուտքը փոխվել է

en: Input/Read
hy: Մուտք/Ընթերցում

en: Input:
hy: Մուտք՝

en: Insert
hy: Տեղադրել

en: Instrumental
hy: Գործիքային

en: Interface
hy: Միջերես

en: Interface Settings
hy: Ինտերֆեյսի Կառավարում

en: Interlingua
hy: Ինտերլինգուա

en: Internet
hy: Ինտերնետ

en: Inuktitut
hy: Ինուկտիտուտ

en: Inupiaq
hy: Ինուպիաք

en: Invalid signature
hy: Անվավեր ստորագրություն

en: Invert colors
hy: Շրջել գույները

en: Irish
hy: Իռլանդերեն

en: Italian
hy: Իտալերեն

en: Japanese
hy: Ճապոներեն

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
hy: Ճապոներեն (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
hy: Ճապոներեն (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
hy: Ճապոներեն Unix (EUC-JP)

en: Javanese
hy: Ջավայերեն

en: Jazz
hy: Ջազ

en: Jazz+Funk
hy: Ջազ+Ֆանկ

en: Joint stereo
hy: Համատեղ ստերեո

en: Jump Bac&kward
hy: Հետ գնալ

en: Jump to Specific &Time
hy: Անցնել կոնկրետ &պահի

en: Kannada
hy: Կաննադաերեն

en: Karaoke
hy: Կարաոկե

en: Kashmiri
hy: Քաշմիրերեն

en: Kazakh
hy: Ղազախերեն

en: Keep audio level between sessions
hy: Հիշել ձայնի մակարդակը անկախ անջատել/միացնելուց

en: Keep original size
hy: Պահել օրիգինալ չափը

en: Khmer
hy: Խմեր

en: Kirghiz
hy: Ղրղզերեն

en: Komi
hy: Կոմի

en: Korean
hy: Կորեերեն

en: Korean (EUC-KR/CP949)
hy: Կորեերեն (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
hy: Կորեերեն (ISO-2022-kr)

en: Kurdish
hy: Քուրդերեն

en: Language
hy: Լեզու

en: Lao
hy: Լաո

en: Large
hy: Մեծ

en: Larger
hy: Ավելի մեծ

en: Last check on: %@
hy: Վերջին անգամ ստուգվել է %@ -իվ

en: Latin
hy: Լատիներեն

en: Latvian
hy: Լատվիերեն

en: Launching an update request...
hy: Սկսվում է թարմացման պահանջ...

en: Leave Fullscreen
hy: Սովորական պատուհան

en: Left
hy: Ձախ

en: License
hy: Լիցենզիա

en: Line 1:
hy: Գիծ 1՝

en: Line 2:
hy: Գիծ 2՝

en: Linear
hy: Գծային

en: Listeners
hy: Ունկնդիրներ

en: Live
hy: Կենդանի

en: Live555 stream transport
hy: Live555 հոսքի տեղափոխում

en: Load
hy: Բեռնել

en: Location
hy: Hasce

en: Location:
hy: Հասցե՝

en: Lock Aspect Ratio
hy: Ֆիքսել չափերի հարաբերությունը

en: Login:pass
hy: Անուն:Գաղտնաբառ

en: Logo
hy: Տարբերանշան

en: Logo erase
hy: Տարբերանշանը ջնջել

en: Long backwards jump
hy: Շատ ետ տալ

en: Long forward jump
hy: Շատ առաջ տալ

en: Long jump length
hy: Շատ առաջ տալու չափ

en: Long jump length, in seconds.
hy: Շատ առաջ տալու չափ, վայրկյաններով

en: Look and feel
hy: Տեսք և վարք

en: Loop
hy: Ցիկլ

en: Lost
hy: Կորցված

en: Lost buffers
hy: Կորցված բուֆերներ

en: Lost frames
hy: Կորցված կադրեր

en: Low freq (Hz)
hy: Ցածր Հաճախ. (Հց)

en: Low freq gain (dB)
hy: Ցածր Հաճախ. ուժեղացում (դԲ)

en: Low latency
hy: Փոքր ուշացում

en: Lowest
hy: Ամենացածր

en: Lowest latency
hy: Ամենափոքր ուշացում

en: Lyrics
hy: Բառերը

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
hy: MMX I420, IYUV, YV12 է RV15, RV16, RV24, RV32 փոխակերպումներ

en: MP4/MOV muxer
hy: MP4/MOV մուլտիպլեքսոր

en: MPEG Video
hy: MPEG Վիդեո

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
hy: MPEG audio layer I/II/III ապակոդավորիչ

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
hy: MPEG audio layer I/II/III փաթեթավորիչ

en: MPEG-4 video
hy: MPEG-4 վիդեո

en: MPEG-I/II video demuxer
hy: MPEG-I/II վիդեո դեմուլտիպլեքսոր

en: MPEG-I/II video packetizer
hy: MPEG-I/II վիդեո փաթեթավորիչ

en: MPEG-PS demuxer
hy: MPEG-PS դեմուլտիպլեքսոր

en: MTP input
hy: MTP մուտք

en: Mac OS X interface
hy: Mac OS X ինտերֆեյս

en: Macedonian
hy: Մակեդոներեն

en: Magnification/Zoom
hy: Մեծացում / Խոշորացում

en: Magnify
hy: Մեծացնել

en: Magnify/Zoom interactive video filter
hy: Մեծացման/Խոշորացման ինտերակտիվ վիդեո զտիչ

en: Main Toolbar
hy: Հիմնական վահանակ

en: Main interfaces
hy: Հիմնական միջերեսներ

en: Main interfaces settings
hy: Հիմնական միջերեսի կարգավորումներ

en: Make a donation...
hy: Կատարել նվիրատվություն...

en: Manx
hy: Մանքս

en: Marquee
hy: Վազող տող

en: Marquee display
hy: Վազող տողի ցուցադրում

en: Mask
hy: Դիմակ

en: Max length
hy: Առավելագույն երկարություն

en: Maximal bitrate
hy: Առավելագույն բիթրեյթ

en: Maximum level
hy: Առավելագույն մակարդակ

en: Mean
hy: Միջին

en: Media &Information
hy: Ֆայլի Տեղեկություններ

en: Media Files
hy: Մեդիա Ֆայլեր

en: Media Information
hy: Ֆայլի Տեղեկություններ

en: Media Information...
hy: Ֆայլի Տեղեկություն...

en: Media Library
hy: Մեդիա գրադարան

en: Media Manager Edition
hy: Մեդիա Ղեկավարաման Տարբերակ

en: Media Manager List
hy: Մեդիա Ղեկավարումների Ցուցակ

en: Media: %s
hy: Մեդիա:%s

en: Medium backwards jump
hy: Միջին չափով ետ տալ

en: Medium forward jump
hy: Միջին չափով առաջ տալ

en: Medium jump length
hy: Միջին չափով առաջ տալու չափ, վայրկյաններով

en: Medium jump length, in seconds.
hy: Միջին չափով առաջ տալու չափ, վայրկյաններով

en: Mega bass
hy: Մեգա բաս

en: Mega bass cutoff
hy: Մեգա բասի կտրման հաճախություն

en: Mega bass level
hy: Մեգա բաս մակարդակ

en: Menu
hy: Մենյու

en: Menus language:
hy: Մենյուների լեզուն`

en: Messages
hy: Հաղորդագրություններ

en: Messages...
hy: Հաղորդագրություններ...

en: Metadata
hy: Մետատվյալներ

en: Metal
hy: Մետալ

en: Microsoft Media Server (MMS) input
hy: Microsoft Media Server (MMS) մուտք

en: Middle
hy: Միջին

en: Mirror orientation
hy: Հայելու դիրք

en: Misc
hy: Խառը

en: Miscellaneous
hy: Տարբեր

en: Miscellaneous Options
hy: Տարբեր Հնարավորություններ

en: Miscellaneous audio settings and modules.
hy: Տարբեր ձայնային կարգավորումներ եւ մոդուլներ

en: Mode
hy: Ռեժիմ

en: Moldavian
hy: Մոլդովերեն

en: Mongolian
hy: Մոնղոլերեն

en: Mono
hy: Մոնո

en: More information...
hy: Լրացուցիչ տեղեկություն...

en: Mosaic
hy: Մոզայիկա

en: Motion Detect
hy: Շարժման բացահայտում

en: Motion blur
hy: Շարժման լղոզում

en: Motion blur filter
hy: Շարժման լղոզման զտիչ

en: Motion detect
hy: Շարժման բացահայտում

en: Motion detect video filter
hy: Շարժման բացահայտման վիդեո զտիչ

en: Motion masking
hy: Շարժման քողարկում

en: Mount Point
hy: Բեռնման Կետ

en: Multipart JPEG muxer
hy: Բազմամաս JPEG մուլտիպլեքսոր

en: MusePack demuxer
hy: MusePack դեմուլտիպլեքսոր

en: Mute
hy: Անջատել ձայնը

en: Mux Control
hy: Մուլտիպլեքսորի Վերահսկում

en: Mux module
hy: Մուլտիպլեքսոր մոդուլը

en: Muxer
hy: Մուլտիպլեքսոր

en: Muxer:
hy: Մուլտիպլեքսոր՝

en: Muxers
hy: Մուլտիպլեքսորներ

en: My Music
hy: Իմ Երաժշտությունը

en: My Pictures
hy: Իմ նկարները

en: My Videos
hy: Իմ Վիդեոները

en: N&ormal Speed
hy: Ն&որմալ արագություն

en: N/A
hy: ՉԿԱ

en: NET ID
hy: NET ID-ն

en: Name
hy: Անուն

en: Name of current instance
hy: Ընթացիկ տարբերակի անուն

en: Name:
hy: Անուն՝

en: Narrow-band (8kHz)
hy: Նեղշերտ (8կՀց)

en: Native Slider
hy: Սովոր. Սողան

en: Navigate down
hy: Գնալ ներքեւ

en: Navigate left
hy: Գնալ ձախ

en: Navigate right
hy: Գնալ աջ

en: Navigate up
hy: Գնալ վերև

en: Navy
hy: Մուգ կապույտ

en: Ne&xt
hy: &Հաջորդ

en: Nearest neighbour (bad quality)
hy: Մոտակա հարեւանը (վատ որակի)

en: Network
hy: Ցանց

en: Network Protocol
hy: Ցանցի պրոտոկոլ

en: Network settings
hy: Ցանցի կարգավորումներ

en: Network streams (SAP)
hy: Ցանցային հոսքեր (SAP)

en: Never fix
hy: Երբեք չուղղել

en: New destination
hy: Նոր ուղղություն

en: Next
hy: Հաջորդ

en: Next Chapter/Title
hy: Հաջորդ Բաժին / Վերնագիր

en: Next chapter
hy: Հաջորդ բաժին

en: Next frame
hy: Հաջորդ կադր

en: Next media in the playlist
hy: Հաջորդը երգացանկում

en: Next title
hy: Հաջորդ վերնագիր

en: No check was performed yet.
hy: Ոչ մի ստուգում էր կատարվել դեռ

en: No decoding of Dolby Surround
hy: Dolby Surround-ի ապակոդավորում չկա

en: No input
hy: Մուտք չկա

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
hy: Մուտք չի հայտնաբերվել: էջանիշների աշխատելու համար հոսքը պետք է միացված լինի կամ ընդմիջված:

en: Noise reduction
hy: Աղմուկի նվազեցում

en: None
hy: Ոչ մի

en: Nordic (Latin-6)
hy: Սկանդինավյան (Latin-6)

en: Normal
hy: Նորմալ

en: Normal Size
hy: Նորմալ Չափ

en: Normal rate
hy: Նորմալ արագություն

en: Normalize volume to:
hy: Հավասարեցնել ձայնը դեպի

en: Norwegian
hy: Նորվեգերեն

en: Norwegian Bokmaal
hy: Nynorsk Bokmaal

en: Norwegian Nynorsk
hy: Նորվեգերեն Nynorsk

en: Not Set
hy: Ընտրված չէ

en: Note:
hy: Նշում.

en: Now Playing
hy: Ընթացիկ

en: Now playing
hy: Ընթացիկ

en: NullSoft demuxer
hy: NullSoft դեմուլտիպլեքսոր

en: Number of clones
hy: Կրկնօրինակների քանակ

en: Nuv demuxer
hy: Nuv դեմուլտիպլեքսոր

en: OGG demuxer
hy: OGG դեմուլտիպլեքսոր

en: OK
hy: Հիշել

en: OSS input
hy: OSS մուտք

en: Off
hy: Անջատել

en: Ogg/OGM muxer
hy: Ogg / OGM մուլտիպլեքսոր

en: Olive
hy: Ձիթապտղագույն

en: On
hy: Միացնել

en: Online Documentation...
hy: Օնլայն Օգնություն...

en: Online Forum...
hy: Առցանց ֆորում...

en: Opacity
hy: Անթափանցիկություն

en: Opacity of the logo
hy: Լոգոյի անթափանցիկություն

en: Opaqueness
hy: Թափանցիկություն

en: Open
hy: Բացել

en: Open &Capture Device...
hy: Բացել &Նկարող սարք...

en: Open &Disc...
hy: Բացել &Սկավառակ...

en: Open &Folder...
hy: Բացել &Պանակ...

en: Open &Location from clipboard
hy: Բացել կրկնապատկված հասցեն

en: Open &Network Stream...
hy: Բացել &Ցանցային հոսք ...

en: Open &Network...
hy: Բացել &Ցանցից...

en: Open Capture Device...
hy: Բացել Վերցնել սարք ...

en: Open D&irectory...
hy: Բացել Պ&անակ...

en: Open Directory
hy: Բացել Պանակ

en: Open Disc...
hy: Բացել Սկավառակ...

en: Open File
hy: Բացել Ֆայլ

en: Open File...
hy: Բացել Ֆայլ...

en: Open Folder
hy: Բացել Պանակ

en: Open Media
hy: Բացել մեդիա

en: Open Network...
hy: Բացել ցանցից...

en: Open RTP/UDP Stream
hy: Բացել  RTP/UDP հոսք

en: Open Recent
hy: Բացել Վերջիններից

en: Open Source
hy: Բացել Աղբյուրը

en: Open URL
hy: Բացել  URL

en: Open VLM configuration...
hy: Բացել  VLM կոնֆիգուրացիան...

en: Open a medium
hy: Բացել կրիչ

en: Open a skin file
hy: Բացել սկինի ֆայլ

en: Open playlist
hy: Բացել երգացանկ

en: Open playlist...
hy: Բացել երգացանկ...

en: Open subtitles...
hy: Բացել ենթագրեր...

en: Open: %s
hy: Բացել` %s

en: OpenCV example
hy: OpenCV օրինակ

en: OpenCV face detection example filter
hy: OpenCV դեմքը հայտնաբերման օրինակ զտիչ

en: OpenCV filter chroma
hy: OpenCV chroma զտիչ

en: OpenCV internal filter name
hy: OpenCV զտիչի ներքին անունը

en: OpenCV video filter wrapper
hy: OpenCV վիդեո զտիչ

en: OpenGL video output
hy: OpenGL Վիդեո ելք

en: Opening
hy: Բացում

en: Optical drive
hy: Օպտիկական սարք

en: Options
hy: Ընտրանքներ

en: Original Size
hy: Օրիգինալ Չափ

en: Original audio
hy: Օրիգինալ ձայն

en: Other
hy: Այլ

en: Outline
hy: Շրջանակ

en: Output
hy: Ելք

en: Output module:
hy: Ելքային մոդուլը`

en: Output modules
hy: Ելքային մոդուլներ

en: Output:
hy: Ելք՝

en: Overlays/Subtitles
hy: Վրադիրներ / Ենթագրեր

en: P&layback
hy: &Ընթացք

en: PS muxer
hy: PS մուլտիպլեքսոր

en: PSNR computation
hy: PSNR հաշվարկում

en: PVA demuxer
hy: PVA դեմուլտիպլեքսոր

en: Packetizers
hy: Փաթեթավորիչներ

en: Parametric Equalizer
hy: Պարամետրական Հավասարիչ

en: Party
hy: կուսակցություն

en: Password
hy: Գաղտնաբառ

en: Password:
hy: Գաղտնաբառ`

en: Path
hy: Ճանապարհը

en: Pause
hy: Ընդմիջել

en: Pause only
hy: Միայն Ընդմիջել

en: Paused
hy: Ընդմիջված

en: Persian
hy: Պարսկերեն

en: Picture
hy: Նկար

en: Picture aspect-ratio n:m
hy: Պատկերի չափերի հարաբերությունը n:m

en: Play
hy: Միացնել

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
hy: Միացնել
    Եթե երգացանկը դատարկ է, բացել ֆայլ

en: Play and exit
hy: Աշխատացնել և անջատվել

en: Play and pause
hy: Աշխատացնել և ընդմիջել

en: Play and stop
hy: Աշխատացնել և կանգնել

en: Play another media synchronously
hy: Զուգահեռ ուրիշ ֆայլ միացնել

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
hy: Զուգահեռ ուրիշ ֆայլ միացնել (լրացուցիչ ձայնային ֆայլ, ...)

en: Play files randomly forever
hy: Աշխատացնել ֆայլեր պատահական ձևով՝ անընդհատ

en: Play only
hy: Միայն միացնել

en: Play playlist bookmark 1
hy: Միացնել երգացանկի էջանիշ 1-ը

en: Play playlist bookmark 10
hy: Միացնել երգացանկի էջանիշ 10-ը

en: Play playlist bookmark 2
hy: Միացնել երգացանկի էջանիշ 2-ը

en: Play playlist bookmark 3
hy: Միացնել երգացանկի էջանիշ 3-ը

en: Play playlist bookmark 4
hy: Միացնել երգացանկի էջանիշ 4-ը

en: Play playlist bookmark 5
hy: Միացնել երգացանկի էջանիշ 5-ը

en: Play playlist bookmark 6
hy: Միացնել երգացանկի էջանիշ 6-ը

en: Play playlist bookmark 7
hy: Միացնել երգացանկի էջանիշ 7-ը

en: Play playlist bookmark 8
hy: Միացնել երգացանկի էջանիշ 8-ը

en: Play playlist bookmark 9
hy: Միացնել երգացանկի էջանիշ 9-ը

en: Play&list
hy: Երգա&ցանկ

en: Play/Pause
hy: Միացնել / Ընդմիջել

en: Playback
hy: Ընթացք

en: Playback control
hy: Ընթացքի վերահսկողության

en: Playback failure
hy: Ընթացքի ձախողում

en: Playback speed
hy: Ընթացքի արագություն

en: Played
hy: Խաղացված

en: Played buffers
hy: Խաղացված բուֆերներ

en: Player...
hy: Նվագարկիչ...

en: Playing some media.
hy: Կատարվում է ինչ-որ ֆայլ

en: Playlist
hy: Երգացանկ

en: Playlist Files
hy: Երգացանկի Ֆայլեր

en: Playlist bookmark 1
hy: Երգացանկի Էջանիշ 1

en: Playlist bookmark 10
hy: Երգացանկի Էջանիշ 10

en: Playlist bookmark 2
hy: Երգացանկի Էջանիշ 2

en: Playlist bookmark 3
hy: Երգացանկի Էջանիշ 3

en: Playlist bookmark 4
hy: Երգացանկի Էջանիշ 4

en: Playlist bookmark 5
hy: Երգացանկի Էջանիշ 5

en: Playlist bookmark 6
hy: Երգացանկի Էջանիշ 6

en: Playlist bookmark 7
hy: Երգացանկի Էջանիշ 7

en: Playlist bookmark 8
hy: Երգացանկի Էջանիշ 8

en: Playlist bookmark 9
hy: Երգացանկի Էջանիշ 9

en: Playlist...
hy: Երգացանկ ...

en: Please enter a network URL:
hy: Մուտքագրեք ցանցային հասցե՝

en: Plu&gins and extensions
hy: Պլագիններ և ընդլայնումներ

en: Plugins
hy: Պլագիններ

en: Plugins and extensions
hy: Պլագիններ և ընդլայնումներ

en: Polish
hy: Լեհերեն

en: Pop
hy: Փոփ

en: Pop-Folk
hy: Փոփ ֆոլկ

en: Port
hy: Պորտ

en: Portuguese
hy: Պորտուգալերեն

en: Position
hy: Դիրք

en: Positioning method
hy: Դիրքորոշման մեթոդը

en: Pre&vious
hy: &Նախորդ

en: Preamp
hy: Նախաուժեղացում

en: Preferences
hy: Նախընտրանքներ

en: Preferences...
hy: Նախընտրանքներ ...

en: Preferred Audio language
hy: Նախընտրած Ձայնի լեզու

en: Preferred audio language:
hy: Նախընտրած ձայնի լեզուն:

en: Prefix
hy: Նախածանց

en: Preset
hy: Պատրաստի

en: Prev
hy: Նախորդ

en: Previous
hy: Նախորդ

en: Previous Chapter/Title
hy: Նախորդ Բաժին / Վերնագիր

en: Previous chapter
hy: Նախորդ բաժին

en: Previous media in the playlist
hy: Նախորդը երգացանկում

en: Previous title
hy: Նախորդ վերնագիր

en: Privacy / Network Interaction
hy: Գաղտնիության / Ցանցի սահմանափակումներ

en: Program
hy: Ծրագիր

en: Program Guide
hy: Ծրագրի ուղեցույց

en: Programs
hy: Ծրագրեր

en: Protocol
hy: Պրոտոկոլ

en: Psychedelic
hy: Փսիքոդելիկ

en: Publisher
hy: Հրատարակիչ

en: Punk
hy: Փանք

en: Purple
hy: Մանուշակագույն

en: Puzzle
hy: Հանելուկ

en: Puzzle game
hy: Հանելուկ խաղ

en: Puzzle interactive game video filter
hy: Հանելուկ ինտերակտիվ խաղի վիդեո զտիչ

en: Qt interface
hy: Qt ինտերֆեյս

en: Quality level
hy: Որակի մակարդակ

en: Quiet mode
hy: Հանդարտ ռեժիմ

en: Quit
hy: Անջատել

en: Quit VLC
hy: Անջատել VLC-ն

en: Quit after Playback
hy: Անջատել Աշխատացնելուց հետո

en: RTP over RTSP (TCP)
hy: RTP-ն  RTSP-ով (TCP)

en: RTSP VoD server
hy: RTSP VoD սերվեր

en: Radio device
hy: Ռադիո սարք

en: Random
hy: Պատահական

en: Random Off
hy: Պատահականը Անջատել

en: Random On
hy: Պատահականը Միացնել

en: Rap
hy: Ռեփ

en: Rating
hy: Վարկանիշ

en: Record
hy: Գրանցել

en: Record access filter start/stop.
hy: Գրանցել մուտքի զտիչը սկսել/դադարացնել

en: Record directory or filename
hy: Գրանցել պանակ կամ ֆայլ

en: Record stream output
hy: Գրանցել հոսքի ելքը

en: Recording
hy: Գրանցում

en: Recording done
hy: Գրանցումն ավարտված է

en: Recording ratio
hy: Գրանցուման հարաբերակցության

en: Red
hy: Կարմիր

en: Red balance
hy: Կարմիրի բալանս

en: Reduce fluctuations in QP
hy: Նվազեցնել տատանումների QP

en: Refresh period in ms
hy: Թարմացման տեւողությունը (մվ)

en: Refresh time
hy: Թարմացման ժամանակ

en: Reggae
hy: Ռեգգի

en: Reload extensions
hy: Վերբեռնել Ընդլայնումները

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Remove Selected
hy: Հեռացնել Ընտրվածը

en: Remove old preferences?
hy: Ջնջե՞լ հին նախընտրանքները

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
hy: Վերացնում է DVD ենթագրերում օգտագործվող բոլոր թափանցիկության էֆֆեկտները

en: Repair AVI Files
hy: Վերականքնել AVI Ֆայլերը

en: Repeat
hy: Կրկնել

en: Repeat All
hy: Կրկնել բոլորը

en: Repeat Off
hy: Կրկնումը Անջատել

en: Repeat One
hy: Կրկնել Մեկը

en: Repeat all
hy: Կրկնել բոլորը

en: Repeat current item
hy: Կրկնել ընթացիկը

en: Repeat delay:
hy: Կրկնման հապաղում՝

en: Repeat:
hy: Կրկնում՝

en: Replay gain mode:
hy: Կրկնման ռեժիմ՝

en: Reset
hy: Վերականգնել

en: Reset All
hy: Վերականգնել բոլորը

en: Reset Preferences
hy: Զրոյացնել Նախընտրանքները

en: Resize interface to video size
hy: Ջգվել ըստ վիդեոյի չափի

en: Resolution
hy: Թույլատվություն

en: Retro
hy: Ռետրո

en: Reverb
hy: Արձաքանք

en: Reverse
hy: Տեղերով փոխել

en: Reverse stereo
hy: Տեղերով փոխել ստերեոն

en: Right
hy: Աջ

en: Rock
hy: Ռոք

en: Romanian
hy: Ռումիներեն

en: Rotate
hy: Պտտել

en: Rotate by 180 degrees
hy: Պտտել 180 աստիճան

en: Rotate by 270 degrees
hy: Պտտել 270 աստիճան

en: Rotate by 90 degrees
hy: Պտտել 90 աստիճան

en: Rows
hy: Տողեր

en: Russian
hy: Ռուսերեն

en: Russian (KOI8-R)
hy: Ռուսերեն (KOI8-R)

en: SAP Strict mode
hy: SAP Strict ռեժիմ

en: SAP timeout (seconds)
hy: SAP առավելագույն սպասում (վայրկյան)

en: SOCKS password
hy: SOCKS գաղտնաբառ

en: SOCKS server
hy: SOCKS սերվեր

en: SOCKS user name
hy: SOCKS օգտանուն

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
hy: SSE2 I420, IYUV, YV12 է RV15, RV16, RV24, RV32 փոխակերպումներ

en: SSIM computation
hy: SSIM հաշվարկում

en: Sample rate
hy: Դիսկրետացման հաճախություն

en: Sanskrit
hy: Սանսկրիտ

en: Saturation
hy: Հագեցում

en: Save
hy: Պահել

en: Save File
hy: Պահել Ֆայլը

en: Save Metadata
hy: Պահել Մետատվյալները

en: Save Playlist
hy: Պահել &Երգացանկը

en: Save Playlist to &File...
hy: Պահել երգացանկը &Ֆայլում...

en: Save Playlist...
hy: Պահել Երգացանկը...

en: Save VLM configuration as...
hy: Պահել VLM կոնֆիգուրացիան որպես...

en: Save and close the dialog
hy: Պահել եւ փակել պատուհանը

en: Save file...
hy: Պահել ֆայլը...

en: Save log file as...
hy: Պահել լոգ ֆայլը որպես ...

en: Save playlist
hy: Պահել երգացանկը

en: Save playlist as...
hy: Պահել երգացանկը որպես...

en: Save recently played items
hy: Պահպանել վերջերս աշխատացվածները

en: Save...
hy: Պահել...

en: Saving file failed
hy: Ֆայլի պահպանումը ձախողվեց

en: Scale
hy: Ձգել

en: Scale factor
hy: Ձգման գործակից

en: Scale factor (0.1-2.0)
hy: Ձգման գործակից (0.1-2.0)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
hy: Ձգման գործակից վերափոխման ժամանակ օգտագործելու համար (օրինակ` 0.25)

en: Scaled to screen
hy: Ձգված է էկրանին համապատասխան

en: Schedule
hy: Ժամանակացույց

en: Schedule:
hy: Ժամանակացույց

en: Scope
hy: Գրաֆիկ

en: Score
hy: Միավոր

en: Screen
hy: Էկրան

en: Screen Input
hy: Էկրանի մուտք

en: Screen capture
hy: Էկրանի նկարում

en: Search
hy: Որոնել

en: Search in Playlist
hy: Որոնել երգացանկում

en: Select
hy: Ընտրել

en: Select All
hy: Ընտրել բոլորը

en: Select Directory
hy: Ընտրել Պանակ

en: Select File
hy: Ընտրել ֆայլը

en: Select Folder
hy: Ընտրել Պանակ

en: Select Input
hy: Ընտրել մուտք

en: Select Output
hy: Ընտրել Ելք

en: Select a directory
hy: Ընտրել պանակ

en: Select a file
hy: Ընտրել ֆայլ

en: Select an action to change the associated hotkey:
hy: Ընտրեք գործողություն նրա հետ կապված կոճակը փոխելու համար`

en: Select next DVD chapter
hy: Ընտրել DVDի հաջորդ բաժինը

en: Select next DVD title
hy: ԸԸնտրել DVDի հաջորդ վերնագիրը

en: Select one or more files to open
hy: Ընտրել մեկ կամ ավելի ֆայլեր բացելու համար

en: Select prev DVD chapter
hy: Ընտրել DVDի նախորդ բաժինը

en: Select previous DVD title
hy: Ընտրել DVDի նախորդ վերնագիրը

en: Select profile:
hy: Ընտրել անձնագիրը:

en: Select skin
hy: Ընտրել սկին

en: Select the capture device type
hy: Ընտրեք գրանցող սարքի տեսակը

en: Select the file
hy: Ընտրել ֆայլը

en: Selected ports:
hy: Ընտրված պորտեր՝

en: Separate words by | (without space)
hy: Առանձնացնել բառերը ըստ | (առանց բացատի)

en: Sequential numbering
hy: Հաջորդական համարակալում

en: Serbian
hy: Սերբերեն

en: Services
hy: Ծառայություններ

en: Services discovery
hy: Ծառայությունների հայտնաբերում

en: Services discovery modules
hy: Ծառայությունների հայտնաբերման մոդուլներ

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
hy: Ծառայությունների հայտնաբերման մոդուլները ավտոմատ կերպով ավելացնում են տարրե երգացանկում.

en: Session
hy: Սեսսիա

en: Set playlist bookmark 1
hy: Սահմանել երգացանկի էջանիշ 1

en: Set playlist bookmark 10
hy: Սահմանել երգացանկի էջանիշ 10

en: Set playlist bookmark 2
hy: Սահմանել երգացանկի էջանիշ 2

en: Set playlist bookmark 3
hy: Սահմանել երգացանկի էջանիշ 3

en: Set playlist bookmark 4
hy: Սահմանել երգացանկի էջանիշ 4

en: Set playlist bookmark 5
hy: Սահմանել երգացանկի էջանիշ 5

en: Set playlist bookmark 6
hy: Սահմանել երգացանկի էջանիշ 6

en: Set playlist bookmark 7
hy: Սահմանել երգացանկի էջանիշ 7

en: Set playlist bookmark 8
hy: Սահմանել երգացանկի էջանիշ 8

en: Set playlist bookmark 9
hy: Սահմանել երգացանկի էջանիշ 9

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
hy: Ընտրել հստակեցման ուժգնությունը 0-ից 2: Նախնականը 0.05 է:

en: Set up associations...
hy: Սահմանել VLC-ով ֆայլեր բացում...

en: Setting
hy: Կարգավորումը

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Settings...
hy: Կարգավորումներ...

en: Sharpen
hy: Հստակեցում

en: Sharpen strength (0-2)
hy: Հստակեցման ուժգնություն (0-2)

en: Sharpen video filter
hy: Հստակեցման վիդեո զտիչ

en: Shift+L
hy: Shift + L

en: Short backwards jump
hy: Մի փոքր ետ գնալ

en: Short forward jump
hy: Մի փոքր առաջ տալ

en: Short jump length
hy: Մի փոքր առաջ գնալու չափ

en: Short jump length, in seconds.
hy: Մի փոքր առաջ գնալու չափ, վայրկյաններով

en: Shortcut
hy: Կոճակ

en: Show &more options
hy: &Լրացուցիչ հնարավորություններ

en: Show All
hy: Ցույց տալ բոլորը

en: Show Containing Directory...
hy: Ցույց տալ Պարունակող պանակը...

en: Show Containing Folder...
hy: Ցույց տալ Պարունակող պանակը...

en: Show VLC on the taskbar
hy: Ցույց տալ VLCն taskbarի վրա

en: Show advanced options
hy: Ցույց տալ ընդլայնված ընտրանքներ

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
hy: Ցույց տալ ընդլայնված ընտրանքներ, ոչ թե պարզ ընտրանքներ պատուհանը բացելիս

en: Show advanced preferences over simple ones
hy: Ցույց տալ ընդլայնված ընտրանքները պարզեցվածների հետ

en: Show controls in full screen mode
hy: Ցույց տալ վահանակներ
    ողջ էկրանով ռեժիմում

en: Show errors and warnings
hy: Ցույց տալ սխալներն եւ զգուշացումները

en: Show extended options
hy: Ընդլայնված ընտրանքներ

en: Show extended settings
hy: Ցուց տալ ընլայնված կարգավորումներ

en: Show media title on video start
hy: Ցույց տալ վերնագիրը վիդեոյի սկսելու ժամանակ

en: Show only errors
hy: Ցույց տալ միայն սխալները

en: Show playing item name in window title
hy: Ցույց տալ միացած երգի/վիդեոյի անունը պատուհանում վերնագրում

en: Show settings
hy: Ցույց տալ կարգավորումները

en: Show systray icon
hy: Ցույց տալ պատկերակ
    համակարգի վահանակում

en: Sigma
hy: Սիգմա

en: Silver
hy: Արծաթե

en: Similarity
hy: Նմանություն

en: Similarity threshold
hy: Նմանության շեմ

en: Simple
hy: Պարզ

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
hy: Պարզեցված չինարեն (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
hy: Պարզեցված չինարեն Unix (EUC-CN)

en: Size
hy: Չափ

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
hy: Սկինի ֆայլեր | *. vlt, *. wsz, *. xml

en: Skin resource file:
hy: Սկինի հասցե՝

en: Skinnable Interface
hy: Սկինավորվող Ինտերֆեյս

en: Skins
hy: Սկիներ

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
hy: Շրջանցել H.264-ի ցիկլային deblocking զտիչը

en: Skip ads
hy: Շրջանցել գովազդ

en: Skip frame (default=0)
hy: Շրջանցել կադրը (լռությամբ = 0)

en: Skip frames
hy: Շրջանցել կադրերը

en: Slo&wer
hy: Ավելի &դանդաղ

en: Slovak
hy: Սլովակերեն

en: Slovenian
hy: Սլովեներեն

en: Slower
hy: Ավելի դանդաղ

en: Slower (fine)
hy: Ավելի դանդաղ (չնչին)

en: Small
hy: Փոքր

en: Small Volume
hy: Փոքր Ձայն

en: Smaller
hy: Ավելի փոքր

en: Snapshot
hy: Վիդեոյից Նկար

en: Soft
hy: Մեղմ

en: Sort by
hy: Տեսակավորել ըստ

en: Soul
hy: Սոուլ

en: Soundtrack
hy: Ֆիլմի երաժշտություն

en: Source
hy: Աղբյուր

en: Source aspect ratio
hy: Օրիգինալ չափերի հարաբերություն

en: Source directory
hy: Աղբյուր պանակ

en: Source:
hy: Աղբյուր`

en: Sout stream
hy: Sout հոսք

en: South-Eastern European (Latin-10)
hy: Հարավ Արեւելյան Եվրոպական (Latin-10)

en: Spacer
hy: Բացատ

en: Spanish
hy: Իսպաներեն

en: Spatializer
hy: Տարածական ընդլայնում

en: Spectrometer
hy: Սպեկտրաչափ

en: Spectrum
hy: Սպեկտր

en: Spectrum analyser
hy: Սպեկտրի հետազոտիչ

en: Speed: %.2fx
hy: Արագությունը: %.2fx

en: Speex audio decoder
hy: Speex աուդիո ապակոդավորիչ

en: Speex audio encoder
hy: Speex աուդիո կոդավորիչ

en: Speex audio packetizer
hy: Speex աուդիո փաթեթավորիչ

en: Splitter
hy: Բաժանիչ

en: Standard
hy: Ստանդարտ

en: Start Time
hy: Սկսելու Ժամանակ

en: Starting Position
hy: Սկզբնական դիրք

en: Statistics
hy: Վիճակագրություն

en: Stats
hy: Վիճակագրություն

en: Stats decoder
hy: Վիճակագրություն: Ապակոդավորիչ

en: Stats decoder function
hy: Վիճակագրություն: Ապակոդավորիչի աշխատանք

en: Stats demux
hy: Վիճակագրություն: Դեմուլտիպլեքսոր

en: Stats demux function
hy: Վիճակագրություն: Դեմուլտիպլեքսորի աշխատանք

en: Stats encoder function
hy: Վիճակագրություն: Կոդավորիչի աշխատանք

en: Status
hy: Վիճակ,

en: Step Backward
hy: Քայլ Ետ

en: Step Forward
hy: Քայլ Առաջ

en: Step backward
hy: Քայլ ետ

en: Step forward
hy: Քայլ առաջ

en: Stereo
hy: Ստերեո

en: Stereo mode
hy: Ստերեո ռեժիմ

en: Stop
hy: Կանգնեցնել

en: Stop playback
hy: Կանգնեցնել

en: Stream
hy: Հոսք

en: Stream %d
hy: Հոսք%d

en: Stream Announcing
hy: Հոսք հայտարարում

en: Stream Output
hy: Ելքը Հոսք դարձնել

en: Stream all elementary streams
hy: Հոսք ուղարկել բոլոր տարրական հոսքերը

en: Stream bitrate
hy: Հոսքի բիթրեյթ

en: Stream filters
hy: Հոսքի զտիչներ

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
hy: Հոսք զտիչները հատուկ մոդուլներ են, որոնք թույլ են տալիս բարդ գործողություններ VLC-ի մուտքում: Օգտագործել զգուշությամբ...

en: Stream output
hy: Ելքի Հոսք

en: Stream...
hy: Հոսք...

en: Stuff
hy: Բաներ

en: Submit played tracks stats to Last.fm
hy: Ուղարկել վիճակագրությունը Last.fm

en: Subpictures
hy: Ենթանկարներ

en: Subscribe
hy: Բաժանորդագրվել

en: Subtitle
hy: Ենթագիր

en: Subtitle File
hy: Ենթագրերով Ֆայլ

en: Subtitle autodetection fuzziness
hy: Ենթագրի ավտոմատ հայտնաբերման անճշտություն

en: Subtitle autodetection paths
hy: Ենթագրի ավտոմատ հայտնաբերման հասցեներ

en: Subtitle delay %i ms
hy: Ենթագրի հապաղումը %i մվ

en: Subtitle delay down
hy: Ենթագրի հապաղումը փոքրացնել

en: Subtitle delay up
hy: Ենթագրի հապաղումը մեծացնել

en: Subtitle language
hy: Ենթագրի լեզուն

en: Subtitle position down
hy: Ենթագիրը իջացնել

en: Subtitle position up
hy: Ենթագիրը բարձրացնել

en: Subtitle renderers using libass
hy: Ենթագրի renderers օգտագործելով libass

en: Subtitle track: %s
hy: Ենթագրի ընթանում:%s

en: Subtitles
hy: Ենթագրեր

en: Subtitles (advanced)
hy: Ենթագրեր  (ընդլայնված)

en: Subtitles (images)
hy: Ենթագրեր (նկարներ)

en: Subtitles Track
hy: Ենթագրերի Գիծ

en: Subtitles/Video
hy: Ենթագրեր/Վիդեո

en: Surround
hy: Շրջափակում

en: Surround delay (ms)
hy: Շրջափակման հապաղում (մվ)

en: Surround level
hy: Շրջափակման մակարդակ

en: Switch to full preferences view
hy: Անցնել նախընտրանքների ընդլայնված տեսքի

en: Switch to simple preferences view
hy: Անցնել նախընտրանքների պարզեցված տեսքի

en: Synchronization
hy: Համաժամացում

en: Synchronize left and right
hy: Ձախն ու աջը նույնը վերցնել

en: Synchronize top and bottom
hy: Վերևն ու ներքևը նույնը վերցնել

en: System's default
hy: Համակարգի հիմնական

en: T&itle
hy: Ա&նվանում

en: T.140 text encoder
hy: T.140 Տեքստի կոդավորիչ

en: TCP input
hy: TCP մուտք

en: TS ID
hy: TS ID-ն

en: TS muxer (libdvbpsi)
hy: TS մուլտիպլեքսոր (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
hy: TTA դեմուլտիպլեքսոր

en: TY Stream audio/video demux
hy: TY Հոսք Աուդիո/Վիդեո դեմուլտիպլեքսոր

en: Teletext
hy: Տելետեքստ

en: Teletext subtitles
hy: Տելետեքստ ենթագրերով

en: Text
hy: Տեքստ

en: Text default color
hy: Տեքստի հիմնական գույնը

en: Text position
hy: Տեքստի դիրքը

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
hy: Թաի (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
hy: Թաի (Windows-874)

en: Thanks
hy: Շնորհակալություններ

en: The degree of blurring from 1 to 127.
hy: Լղոզման աստիճանը 1-ից 127

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
hy: Սա VLCի հիմնական ինտերֆեյսն է, հարազատ տեսքով և վարքով.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
hy: VLCի սկինավորվող ինտերֆեյս:
    Այլ սկիներ կարող եք բեռնել այստեղից՝

en: Tibetan
hy: Թիբեթերեն

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Time Control
hy: Ժամանակի  Վերահսկում

en: Time Slider
hy: Ժամանակի Սողան

en: Time Synchronized output
hy: Համաժամացված ելք

en: Time Toolbar
hy: Ժամանակի վահանակ

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Title font
hy: Վերնագրի տառատեսակ

en: Title metadata
hy: Վերնագրի մետատվյալներ

en: Tool
hy: Գործիք

en: Toolbar Elements
hy: Վահանակի տարրեր

en: Toolbar position:
hy: Վահանակի դիրքը՝

en: Toolbars Editor
hy: Վահանակների խմբագրում

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
hy: Անջատել ձայնը

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
hy: Միացնել ձայնը

en: Top
hy: Վերեւի

en: Top-Left
hy: Վերևի-Ձախ

en: Top-Right
hy: Վերևի-աջ

en: Track
hy: Գործ

en: Track number
hy: Հերթական համար

en: Traditional Chinese (Big5)
hy: Ավանդական չինարեն (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
hy: Ավանդական Չինարեն Unix (EUC-tw)

en: Transform
hy: Ձևափոխում

en: Transformation
hy: Ձեևափոխություն

en: Transparency
hy: Թափանցիկություն

en: Transparency mask
hy: Թափանցիկության դիմակ

en: Transparency of the mosaic picture.
hy: Խճանկարային պատկերի թափանցիկություն

en: Transparent
hy: Թափանցիկ

en: Transponder symbol rate
hy: Transponder-ի նշանների հաճախություն

en: Transponder/multiplex frequency
hy: Transponder-ի/մուլտիպլեքսորի հաճախությունը

en: Trickplay Reverse
hy: Հակառակ միացնել

en: Trust MPEG timestamps
hy: Վստահել MPEG ամսաթվերին

en: Tuner
hy: Տյուներ

en: Tuner TV Channel
hy: Տյուների հեռուստաալիք

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
hy: Տյուների ձայնի մոնո/ստերեո և գծի ընտրություն

en: Tuner country code
hy: Տյուների երկրի կոդը

en: Tuner input type
hy: Տյուների մուտքի տեսակ

en: Tuner properties
hy: Տյուների հատկությունները

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
hy: Թունելավորել RTSPն եւ RTPն HTTP-ով

en: Turkish
hy: Թուրքերեն

en: Turkish (ISO 8859-9)
hy: Թուրքերեն (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
hy: Թուրքերեն (Windows-1254)

en: Two pass
hy: Երկու անցումով

en: Type
hy: Տեսակ

en: Type:
hy: Տեսակը`

en: UDP input
hy: UDP մուտք

en: UDP stream output
hy: UDP հոսքի ելք

en: UDP timeout (in ms)
hy: UDP առավելագույն սպասում (մվրկ-ով)

en: URL metadata
hy: URL մետատվյալներ

en: Ukrainian
hy: Ուկրայիներեն

en: Ukrainian (KOI8-U)
hy: Ուկրայիներեն (KOI8-U)

en: Ultra-wideband (32kHz)
hy: Գերլայնաշերտ (32kHz)

en: Undefined
hy: Չսահմանված

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Unknown Video
hy: Անհայտ Վիդեո

en: Unknown category
hy: Անհայտ դաս

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
hy: Անհայտ հրաման`%s ': Տպեք `help' օգնության համար

en: Unknown type
hy: Անհայտ տիպ

en: Unset
hy: Ընտրված չէ

en: Unsubscribe
hy: Ետբաժանորդագրվել

en: Untitled
hy: Անանուն

en: Update
hy: Թարմացնել

en: Update VLC media player
hy: Թարմացնել VLC-ն

en: Use Psy-optimizations
hy: Օգտագործել Psy-օպտիմալացում

en: Use assembler CPU optimizations.
hy: Օգտագործել ասեմբլերի մակարդակի պրոցեսորի օպտիմալացում

en: Use custom skin
hy: Օգտագործել սեփական սկին

en: Use downmix algorithm
hy: Օգտագործել downmix ալգորիթմը

en: Use float32 output
hy: Օգտագործել float32 ելք

en: Use hardware YUV->RGB conversions
hy: Օգտագործել սառքային մակարդակի YUV-> RGB փոխակերպում

en: Use input chroma unaltered
hy: Օգտագործել մուտքային գույնը անփոփոխ

en: Use keyframes
hy: Օգտագործել keyframe-եր

en: Use media library
hy: Օգտագործել մեդիա գրադարան

en: Use native style
hy: Օգտագործել ստանդարտ ոճ

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
hy: Օգտագործել երգացանկի ընտրանքները, որոնք սովորաբար օգտագործվում են կանխելու համար գովազդի ներմուծումը հայտնաբերելու եւ երգացանկում դրանց ավելացումը կանխելու համար

en: Use sequential numbers instead of timestamps
hy: Օգտագործել հաջորդական թվերի ամսաթվի փոխարեն

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
hy: Օգտագործել հաջորդական թվերի ամսաթվի փոխարեն նկարների համարակալման համար

en: Use subtitle file
hy: Օգտագործել ենթագրերով ֆայլ

en: User
hy: Ոգտագործող

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
hy: Ոգտագործող անուն, որ կօգտագործվի SOCKS պրոքսիի հետ կապի համար

en: Username
hy: Մականուն

en: Username:
hy: Մականուն՝

en: Uzbek
hy: Ուզբեկերեն

en: V&iew
hy: &Տեսք

en: V-plane color
hy: V-հարթության գույն

en: VBI & Teletext
hy: VBI և Տելետեքստ

en: VBI and Teletext decoder
hy: VBI եւ Տելետեքստի ապակոդավորիչ

en: VBR mode
hy: VBR ռեժիմ

en: VBV buffer
hy: VBV բուֆեր

en: VC-1 packetizer
hy: VC-1 փաթեթավորիչ

en: VCD
hy: , VCD

en: VCD device
hy: VCD սարք

en: VCD input
hy: VCD մուտք

en: VLC could not connect to "%s:%d".
hy: VLCն չի կարող միանալ "%s:%d"-ին

en: VLC could not connect with the given server.
hy: VLCն չի կարող միանալ տվյալ սերվերին

en: VLC could not open the decoder module.
hy: VLCն չի կարող բացել  ապակոդավորիչ մոդուլը

en: VLC failed to load the ASF header.
hy: VLC չհաջողվեց բեռնել ASF հայտարարությունը

en: VLC media player
hy: VLC Մեդիա Նվագարկիչ

en: VLC media player Help...
hy: VLC մեդիա նվագարկչի Օգնություն ...

en: VLC media player updates
hy: VLC-ի թարմացումները

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
hy: VLC սովորաբար օգտագործում է Freetype, բայց սա թույլ է տալիս օգտագործել օրինակ svg:

en: VLC preferences
hy: VLC նախընտրանքներ

en: VLC skins website
hy: VLC սկիների կայք

en: VLC version %s (%s)
hy: VLCի տարբերակ %s (%s)

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
hy: VLM conf (*. vlm); Բոլորը (*)

en: VLM configurator
hy: VLM Լարում

en: VNC Host
hy: VNC համակարգիչ

en: VNC Password
hy: VNC գաղտնաբառը

en: VNC Port
hy: VNC պորտ

en: VNC hostname or IP address.
hy: VNC համակարգիչ կամ IP-հասցե.

en: VNC password.
hy: VNC գաղտնաբառը

en: VNC polling
hy: VNC քվեարկության

en: VOC demuxer
hy: VOC դեմուլտիպլեքսոր

en: Verbosity
hy: Մանրամասնում

en: Verbosity (0,1,2)
hy: Մանրամասնեցում (0,1,2)

en: Version
hy: Տարբերակ

en: Vertical
hy: Ուղղահայաց

en: Vertical flip
hy: Ուղղահայաց շրջել

en: Very short backwards jump
hy: Շատ քիչ ետ գնալ

en: Very short forward jump
hy: Շատ քիչ առաջ տալ

en: Very short jump length
hy: ՇատՇատ քիչ առաջ տալու չափ

en: Very short jump length, in seconds.
hy: Շատ քիչ առաջ տալու չափ, վայրկյաններով

en: Video
hy: Վիդեո

en: Video &Track
hy: &Վիդեո

en: Video Effects
hy: Վիդեո Էֆեկտներ

en: Video Files
hy: Վիդեո Ֆայլեր

en: Video On Demand ( VOD )
hy: Վիդեո պահանջով (VOD-Video On Demand)

en: Video PID
hy: Վիդեո PID

en: Video Settings
hy: Վիդեո Կարգավորումներ

en: Video X coordinate
hy: Վիդեոյի X կորդինատ

en: Video Y coordinate
hy: Վիդեոյի Y կորդինատ

en: Video bitrate
hy: Վիդեոյի բիթրեյթ

en: Video codec
hy: Վիդեոյի կոդեկ

en: Video codecs
hy: Վիդեոյի կոդեկներ

en: Video cropping
hy: Վիդեոյի եզրերից կտրում

en: Video device
hy: Վիդեո սարք

en: Video device name
hy: Վիդեո սարքի անունը

en: Video encoder
hy: Վիդեո կոդավորիչ

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
hy: Վիդեո կոդավորիչ (օգտագործելով OpenMAX IL)

en: Video filter
hy: Վիդեո զտիչ

en: Video filter module
hy: Վիդեո զտիչ մոդուլ

en: Video frame-rate
hy: Վիդեո կադրերի հաճախություն

en: Video height
hy: Վիդեոյի բարձրություն

en: Video input
hy: Վիդեո մուտք

en: Video memory
hy: Վիդեո հիշողություն

en: Video memory buffer height.
hy: Վիդեո հիշողության բուֆերի բարձրություն

en: Video memory buffer pitch in bytes.
hy: Վիդեո հիշողության բուֆերի քայլը բայթերով

en: Video memory buffer width.
hy: Վիդեո հիշողության բուֆերային լայնություն

en: Video memory output
hy: Վիդեո հիշողության ելք

en: Video output URL
hy: Վիդեո ելքի URL

en: Video output access method
hy: Վիդեո ելքի հասանելիության մեթոդ

en: Video output module
hy: Վիդեո ելքի մոդուլը

en: Video output modules
hy: Վիդեո ելքի մոդուլներ

en: Video output muxer
hy: Վիդեո ելքի մուլտիպլեքսոր

en: Video output pin
hy: Վիդեո ելքի ելուստ

en: Video pictures blending
hy: Վիդեոյի նկարների խառնում

en: Video port
hy: Վիդեո պորտ

en: Video quality post-processing level
hy: Վիդեո որակի հետմշակման մակարդակ

en: Video scaling
hy: Վիդեոյի Ձգում

en: Video scaling factor
hy: Վիդեո ձգման գործակից

en: Video scaling filter
hy: Վիդեո ձգման զտիչ

en: Video settings
hy: Վիդեոյի կարգավորումներ

en: Video size
hy: Վիդեոյի չափ

en: Video snapshot directory (or filename)
hy: Վիդեոյից արված նկարի պանակ (կամ ֆայլի անուն)

en: Video snapshot file prefix
hy: Վիդեոյից արված նկարի ֆայլի նախածանցը

en: Video snapshot format
hy: Վիդեոյից արված արված նկարի ֆորմատը

en: Video snapshot height
hy: Վիդեոյից արված նկարի բարձրություն

en: Video snapshot width
hy: Վիդեոյից արված նկարի բարձրություն

en: Video snapshots
hy: Վիդեոյից նկարներ

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
hy: Վիդեո ստանդարտ (Լռությամբ, SECAM, PAL, կամ NTSC).

en: Video title
hy: Վիդեոյի վերնագիր

en: Video transformation filter
hy: Վիդեոյի վերափոխման զտիչ

en: Video width
hy: Վիդեոյի լայնությունը

en: Video4Linux input
hy: Video4Linux մուտք

en: VideoLAN Website...
hy: VideoLAN Կայք...

en: Vietnamese
hy: Վիետնամերեն

en: Vietnamese (VISCII)
hy: Վիետնամերեն (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
hy: Վիետնամերեն (Windows-1258)

en: Visualization
hy: Վիզուալիզացում

en: Visualization:
hy: Վիզուալիզացում՝

en: Visualizations
hy: Վիզուալիզացումներ

en: Visualizations selector
hy: Վիզուալիզացիայի ընտրում

en: Visualizer
hy: Վիզուալիզացարար

en: Visualizer filter
hy: Վիզուալիզացման զտիչ

en: Vocal
hy: Վոկալ

en: Volapuk
hy: Վոլապուկ

en: Volume
hy: Ձայնի բարձրություն

en: Volume Down
hy: Ձայնը Իջացնել

en: Volume Up
hy: Ձայնը Բարձրացնել

en: Volume down
hy: Ձայնը իջացնել

en: Volume normalization
hy: Ձայնը հավասարեցում

en: Volume normalizer
hy: Ձայնը հավասարեցուցիչ

en: Volume up
hy: Ձայնը բարձրացնել

en: Vorbis audio decoder
hy: Vorbis աուդիո ապակոդավորիչ

en: Vorbis audio encoder
hy: Vorbis աուդիո կոդավորիչ

en: Vorbis audio packetizer
hy: Vorbis աուդիո փաթեթավորիչ

en: WAV muxer
hy: WAV մուլտիպլեքսոր

en: Wall
hy: Պատ

en: Wallpaper
hy: Պաստառ

en: Water effect
hy: Ջրի էֆեկտ

en: Wave
hy: Ալիքի

en: Waves
hy: Ալիքներ

en: Website
hy: Կայք

en: Welsh
hy: Ուելսերեն

en: Western European (Latin-9)
hy: Արեւմտաեվրոպական (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
hy: Արեւմտաեվրոպական  (Windows-1252)

en: Wet
hy: Խոնավ

en: White
hy: Սպիտակ

en: White Level for Blue
hy: Սպիտակի մակարդակ Կապույտի համար

en: White Level for Green
hy: Սպիտակի մակարդակ Կանաչի համար

en: White Level for Red
hy: Սպիտակի մակարդակ Կարմիրի համար

en: Wide-band (16kHz)
hy: Լայնաշերտ (16կՀց)

en: Width
hy: Լայնություն

en: Window
hy: Պատուհան

en: Window decorations
hy: Պատուհանի արտաքին դեսք

en: Window properties
hy: Պատուհան հատկությունները

en: X coordinate
hy: X կորդինատ

en: X offset
hy: X շեղում

en: X offset, from the left screen edge.
hy: X շեղում, էկրանի ձախից

en: XA demuxer
hy: xa դեմուլտիպլեքսոր

en: XDG screen saver inhibition
hy: XDG էկրանապահիչի զսպելը

en: XDG-screensaver
hy: XDG-Էկրանապահ

en: XML Parser (using libxml2)
hy: XML Պարսեր (օգտագործելով libxml2)

en: Y coordinate
hy: Y կորդինատ

en: Y offset
hy: Y շեղում

en: Y offset, down from the top.
hy: Y շեղում, վերեւից

en: YUV output
hy: YUV ելքային

en: YUV video output
hy: YUV վիդեո ելք

en: Yellow
hy: Դեղին

en: Yes
hy: Այո

en: Yiddish
hy: Իդիշ

en: You can select local files with the following list and buttons.
hy: Ընտրել ֆայլեր ցանկի եւ կոճակների օգնությամբ

en: You have the latest version of VLC media player.
hy: Դուք ունեք VLC-ի վերջին տարբերակը

en: You must set a name for the profile.
hy: Դուք պետք է ընտրեք անձնագրի անուն

en: Your account was rejected.
hy: Ձեր հաշիվը մերժվել է.

en: Your input can't be opened
hy: Ձեր գրածը չի կարող բացվել

en: Zoom
hy: Խոշորացում

en: Zoom mode: %s
hy: Խոշորացման ռեժիմ՝ %s

en: Zoom video
hy: Խոշորացնել վիդեոն

en: Zooming reset
hy: Զրոյացնել խոշորացումը

en: [Display]
hy: [Էկրան]

en: [Global]
hy: [Գլոբալ]

en: [Loop]
hy: [Ցիկլ]

en: [Playlist]
hy: [Երգացանկ]

en: auto
hy: ավտոմատ

en: bits
hy: բիտեր

en: blocks
hy: բլոկներ

en: boolean
hy: բուլյան

en: clean effects
hy: մաքուր էֆեկտներ

en: dB
hy: դԲ

en: decoder
hy: դեկոդեր

en: fixed
hy: ֆիքսված

en: float
hy: սահող

en: frames
hy: կադրեր

en: hearing impaired
hy: լսողության խնդիրներ ունեցողներ

en: hex
hy: տասնվեցական

en: integer
hy: ամբողջ թիվ

en: libprojectM effect
hy: libproject էֆֆեկտ

en: motion
hy: շարժում

en: motion control interface
hy: շարժումը վերահսկող ինտերֆեյս

en: none
hy: ոչ-մի

en: offsets
hy: շեղում

en: packetizer
hy: փաթեթավորիչ

en: projectM configuration file
hy: projectM Կոնֆիգուրացիոն ֆայլը

en: projectM preset path
hy: projectM Սահմանված ճանապարհին

en: rd
hy: -րդ

en: s
hy: վ

en: sec.
hy: վրկ.

en: simple
hy: պարզ

en: string
hy: տող

en: v4l2 controls
hy: v4l2 կառավարում
