xfce4-settings - en to hy_AM translation catalogue (527 entries)

en: %.1f s
hy_AM: %.1f վ

en: %d MIME type found | %d MIME types found
hy_AM[0]: գտնուել է %d MIME տիպ
hy_AM[1]: գտնուել են %d MIME տիպեր

en: %d Xfce Panels
hy_AM: %d Xfce Վահանակներ

en: %g ms
hy_AM: %g մվ

en: %g px
hy_AM: %g պտ

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
hy_AM: %s (Xfce %s)
    
    Հեղինակային իրաւունք (c) 
            os-cillation e.K. Բոլոր իրաւունքները պաշտպանուած են։2003-200604
    Հեղինակ․ Benedikt Meurer <benny@xfce.org>։
    
    Կառուցուած Gtk+-%d.%d.%d֊ով, գործարկուում է Gtk+-%d.%d.%d:
    
    Սխալների դէպքում կարող էք դիմել <%s> հասցէով։

en: (Disabled)
hy_AM: (Անջատուած է)

en: 1.5x
hy_AM: 1.5 անգամ

en: 1x (no scaling)
hy_AM: 1x (առանց սանդղակի)

en: <b>Connecting Displays</b>
hy_AM: <b>Ցուցադրիչների միացում</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
hy_AM: <b>Նոյնացուող ցուցադրիչներ</b>

en: <b>No devices found.</b>
hy_AM: <b>Սարքեր չեն գտնուել։</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
hy_AM: <b>Ընտրուած սարքի համար յատկագրեր չեն գտնուել։</b>

en: <b>Profile Name</b>
hy_AM: <b>Յատկագրի անունը</b>

en: <b>Profiles</b>
hy_AM: <b>Յատկագրեր</b>

en: <b>Use system defaults</b>
hy_AM: <b>Օտգատործել սկզբնականը</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
hy_AM: <big><b>Դուք կատարեցիք փոփոխութիւններ Ձեր նախկին գործուն յատկագրում</b></big>

en: A profile of this name already exists.
hy_AM: Այս անունով յատկագիր արդեն գոյութիւն ունի։

en: ATI Settings
hy_AM: ATI կարգաւորումներ

en: A_pplication Shortcuts
hy_AM: Ծ_րագրի դիւրանցումներ

en: A_pply
hy_AM: Կիրառե_լ

en: Acceleratio_n:
hy_AM: Արագութ_իւն․

en: Acceleration _profile:
hy_AM: Արագացման _յատկագիր․

en: Acceleration t_ime:
hy_AM: Արագացման ժ_ամանակ․

en: Acceptance _delay:
hy_AM: Ընդունման _դադար․

en: Accessibility
hy_AM: Մատչելիութիւն

en: Active device in the dialog
hy_AM: Գործուն սարքը, երկխաւսութեան մէջ

en: Add Profile to Device
hy_AM: Աւելացնել յատկագիր սարքում

en: Add a profile to the currently selected device
hy_AM: Աւելացնել յատկագիր ներկայ ընտրուած սարքում

en: Adjust the system-wide display scaling
hy_AM: Շտկել համակարգը՝ լայն ցուցադրիչի սանդղումով

en: All Files
hy_AM: Բոլոր նիշերը

en: All _Settings
hy_AM: Բոլոր _կարգաւորումները

en: All files
hy_AM: Բոլոր նիշերը

en: An unknown error, exit code is %d
hy_AM: Անյայտ սխալ՝ դուրս գալու այլագիրը %d֊ն է

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
hy_AM: Հարթումը կամ տառատեսակի յղկումը, կարող են բարելաւել գրոյթի տեսքը, ցուցադրիչի վրայ։

en: Appearance
hy_AM: Տեսք

en: Application Chooser Button
hy_AM: Յաւելուածի ընտրման կոճակ

en: Apply
hy_AM: Գործադրել

en: Apply the currently selected display profile.
hy_AM: Գործադրել ներկայ ընտրուած ցուցադրիչի յատկագիրը։

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
hy_AM: Վերատեղադրե՞լ «%s»֊ն իր բոլոր յատկութիւնների հետ միասին։

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
hy_AM: Վերադարձնել բովանդակութեան «%s» տիպը, նրա նախկին արժէքին։

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
hy_AM: Վերատեղադրե՞լ «%s» յատկութիւնը։

en: Array
hy_AM: Զանգուած

en: Assistive _Technologies
hy_AM: Աւժանդակ _տեխնոլոգիաներ

en: Assistive technologies will be available the next time you login
hy_AM: Աջակցող տեխնոլոգիաները հասանելի կլինեն հաջորդ մուտքի ժամանակ

en: Associate preferred applications with MIME types
hy_AM: Նախընտրած ծրագրերը MIME տեսակների համար

en: Automatically enable profiles when new display is connected
hy_AM: Ինքնուրոյն միացնել յատկագրերը երբ ցուցադրիչը միացուած է

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
hy_AM: Ինքնաշխատ

en: B_uttons and Feedback
hy_AM: Կ_ոճակներ եւ յետադարձ կապ

en: Beha_vior
hy_AM: Վար_քագիծ

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
hy_AM: Կապել ստեղնաշարի դիւրացնումը xfce4-find-cursor ֊ին մկնիկի ցուցչի ընթացիկ դիրքի մասին տեսողական արձագանք ստանալու համար։

en: Blink _delay:
hy_AM: Թարթման _դադար․

en: Boolean
hy_AM: Տրամաբանական

en: Bounce Keys
hy_AM: Բազմակի սեղմում

en: Bounce keys
hy_AM: «Յետցատկ»֊ի ստեղներ

en: Bounce keys are disabled
hy_AM: «Յետցատկ»֊ի ստեղներն անջատուած են

en: Bounce keys are enabled
hy_AM: «Յետցատկ»֊ի ստեղները միացուած են

en: Browse the file system
hy_AM: Որոնել նիշային համակարգում

en: Browse the file system to choose a custom command.
hy_AM: Որոնել այլ յաւելուածներ նիշային համակարգում։

en: Browse the web
hy_AM: Որոնել ցանցում

en: Built-in Webcam
hy_AM: Ներկառուցուած վեբխցիկ

en: Buttons
hy_AM: Կոճակներ

en: Caja File Manager
hy_AM: Caja նիշք

en: Calibrate
hy_AM: Չափաբերում

en: Camera
hy_AM: Խցիկ

en: Cancel
hy_AM: Փակել

en: Change la_yout option
hy_AM: Փոփոխել շա_րակարգի ընտրանքը

en: Channel
hy_AM: Ուղի

en: Choose Application...
hy_AM: Ընտրել յաւելուած...

en: Choose Preferred Application
hy_AM: Ընտրել նախընտրելի յաւելուած

en: Choose a custom File Manager
hy_AM: Ընտրել լռելեայն նիշք

en: Choose a custom Mail Reader
hy_AM: Ընտրել լռելեայն էլ֊փոստ

en: Choose a custom Terminal Emulator
hy_AM: Ընտրել լռելեայն վահանակ

en: Choose a custom Web Browser
hy_AM: Ընտրել լռելեայն զննարկիչ

en: Circular scrolling
hy_AM: Շրջադարձային ոլորում

en: Claws Mail
hy_AM: Claws փոստ

en: Clear
hy_AM: Մաքրել

en: Clear filter
hy_AM: Մաքրել զտիչը

en: Clockwise
hy_AM: ժամսլաքի ուղութեամբ

en: Close
hy_AM: Փակել

en: Co_mpose key
hy_AM: Կազմ_ման ստեղն

en: Color Profiles
hy_AM: Գունային յատկագրեր

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
hy_AM: Լռելեայն CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
hy_AM: Լռելեայն Gray

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
hy_AM: Լռելեայն RGB

en: Colorspace:
hy_AM: Գունատարածք․

en: Colorspace:
hy_AM: Գունատարածք․

en: Comm_and:
hy_AM: Հ_րաման․

en: Command
hy_AM: Հրաման

en: Compatible Profiles
hy_AM: Համատեղելի յատկագրեր

en: Configure pointer device behavior and appearance
hy_AM: Կազմաձեւել նշող սարքի վարքագիծն ու արտաքին տեսքը

en: Configure screen settings and layout
hy_AM: Կազմաձեւել ցուցադրիչի կարգաւորումներն ու շարակարգը

en: Configure...
hy_AM: Կազմաձեւել․․․

en: Could not create the mime dialog.
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել mime երկխոսութիւն

en: Could not create the settings dialog.
hy_AM: Կարգաւորումների երկխաւսութիւնը չի ստեղծուել։

en: Counterclockwise
hy_AM: Ժամսլաքին հակառակ

en: Create
hy_AM: Ստեղծել

en: Create a new display profile.
hy_AM: Ցուցադրիչի նոր յատկագիր։

en: Cursor
hy_AM: Նշորդ

en: Cursor si_ze:
hy_AM: Սլաքի _չափը․

en: Custom _DPI setting:
hy_AM: Ընտրովի _DPI կարգաւորումներ․

en: Custom:
hy_AM: Ներկայիս․

en: Customize the look of your desktop
hy_AM: Յարմարեցնել աշխատասեղանի տեսքը

en: DEVICE NAME
hy_AM: ՍԱՐՔԻ ԱՆՈՒՆԸ

en: D_istance:
hy_AM: _Հեռաւորութիւն․

en: De_vice:
hy_AM: Սա_րք․

en: Debian Sensible Browser
hy_AM: Debian զննարկիչ

en: Debian X Terminal Emulator
hy_AM: Debian X վահանակ

en: Default
hy_AM: Լռելեայն

en: Default Application
hy_AM: Լռելեայն յաւելուած

en: Default Applications
hy_AM: Լռելեայն ծրագրեր

en: Default Fon_t
hy_AM: Լռելեայն տառատե_սակ

en: Default _Monospace Font
hy_AM: Լռելեայն _մենատարածք տառատեսակ

en: Default:
hy_AM: Լռելեայն․

en: Define shortcuts for la_unching applications:
hy_AM: Սահմանել դիւրանցումները ծրագրերի _գործարկման համար․

en: Delete
hy_AM: Ջնջել

en: Delete Profile
hy_AM: Ջնջել յատկագիրը

en: Delete the currently selected display profile.
hy_AM: Ջնջել ներկայ ընտրուած ցուցադրիչի յատկագիրը։

en: Delete the currently selected profile
hy_AM: Ջնջել ներկայ ընտրուած յատկագիրը

en: Desktop icons
hy_AM: Աշխատանքային սեղանի պատկերակներ

en: Digital display
hy_AM: Թուային ցուցադրիչ

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
hy_AM: Ա_նջատել կպչուն ստեղները, եթե երկու ստեղներ սեղմուած են

en: Disable touchpad _while typing
hy_AM: Անջատել հպահարթակը մուտքագրման _ընթացքում

en: Disabled
hy_AM: Անջատուած է

en: Display
hy_AM: Ցուցադրիչ

en: Display:
hy_AM: Ցուցադրիչ․

en: Displays
hy_AM: Ցուցադրիչներ

en: Do _not show this message again
hy_AM: _Այլեւս չցուցադրել

en: Do not wait for a window manager on startup
hy_AM: Չսպասել պատուհանների կառավաչին՝ մեկնարկում

en: Do nothing
hy_AM: Ոչինչ չանել

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
hy_AM: Ջնջե՞լ ցուցադրիչի յատկագիր '%s'֊ը։

en: Double
hy_AM: Կրկնակի

en: Double Click
hy_AM: Երկկտտոց

en: Drag and Drop
hy_AM: Քաշ ու քից

en: Duratio_n:
hy_AM: Տեւողու_թիւն․

en: Edge scrolling
hy_AM: Եզրային ոլորում

en: Edit Property
hy_AM: Խմբագրել յատկութիւնը

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
hy_AM: Խմբագրել ստեղնաշարի կարգաւորումները եւ ծրագրի դիւրանցումները

en: Edit selected property
hy_AM: Խմբագրել ընտրուած յատկութիւնը

en: Empty
hy_AM: Դատարկ

en: Enable
hy_AM: Միացնել

en: Enable _event sounds
hy_AM: Միացնել _իրադարձութիւնների ձայները

en: Enable color management for %s
hy_AM: Թոյլատրել գունային կառավարում %s ֊ի համար

en: Enable e_ditable accelerators
hy_AM: Միացնել խ_մբագրելի արագացուցիչները

en: Enable hori_zontal scrolling
hy_AM: Միացնել _հորիզոնական ոլորումը

en: Enable input feedbac_k sounds
hy_AM: Միացնել մուտքի յետադարձի ձայն_երը

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
hy_AM: Միացնել կամ անջատել իրադարձությունների ձայները (պահանջուում է «Canberra»֊ի սատարումը)

en: Enable the selected profile
hy_AM: Միացնել ընտրուած յատկագիրը

en: Enlightened Terminal Emulator
hy_AM: Enlightened վահանակ

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
hy_AM: Մուտքագրէք հրամանը, որը ցանկանում էք գործարկել դիւրանցման հետ։

en: Epiphany Web Browser
hy_AM: Epiphany զննարկիչ

en: Event sounds
hy_AM: Իրադարձութեան ձայներ

en: Executable Files
hy_AM: Գործարկուող նիշեր

en: Extend to the right
hy_AM: Տարածել դէպի աջ

en: Failed to add new application "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց յաւելել «%s» յաւելուածը

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
hy_AM: Չյաջողուեց կապակցուել xfconf աւժանդակ ծրագրին։ Պատճառը՝ %s

en: Failed to create temporary directory
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել ժամանակաւոր նշարան

en: Failed to execute default File Manager
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել լռելեայն նիշքը

en: Failed to execute default Mail Reader
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել լռելեայն էլ֊փոստը

en: Failed to execute default Terminal Emulator
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել լռելեայն վահանակը

en: Failed to execute default Web Browser
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել լռելեայն զննարկիչը

en: Failed to extract archive
hy_AM: Չյաջողուեց արտածել պահոցը

en: Failed to install theme
hy_AM: Չյաջողուեց տեղակայել ոճապնակը

en: Failed to launch shortcut "%s"
hy_AM: Չյաջողուեց գործարկել «%s» դիւրանցումը

en: Failed to open %s for writing
hy_AM: Չյաջողուեց բացել %s նիշը գրառման համար

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
hy_AM: Չյաջողուեց սահմանել «%s» յաւելուածը «%s» MIME տիպի համար։

en: Failed to set default File Manager
hy_AM: Չյաջողուեց սահմանել լռելեայն նիշքը

en: Failed to set default Mail Reader
hy_AM: Չյաջողուեց սահմանել լռելեայն էլ֊փոստը

en: Failed to set default Terminal Emulator
hy_AM: Չյաջողուեց սահմանել լռելեայն վահանակը

en: Failed to set default Web Browser
hy_AM: Չյաջողուեց սահմանել լռելեայն զննարկիչը

en: File Manager
hy_AM: Նիշք

en: File is larger than %d MB, installation aborted
hy_AM: Նիշը գերազանցում է %d ՄԲ֊ն, տեղակայումը ընդհատուած է

en: Find Cursor
hy_AM: Գտնել ցուցիչը

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
hy_AM: Տառատեսակի որակը TFT֊ի կամ LCD ցուցադրիչի վրայ կարող է բարելաւուել՝ ճիշտ ենթա֊պատկերատարրերի կարգ, ցուցադրիչի համար

en: Fork to the background
hy_AM: Անցկացնել ետնային աշխատաեղանակի

en: Full
hy_AM: Ամբողջ

en: GNOME Terminal
hy_AM: GNOME վահանակ

en: Galeon Web Browser
hy_AM: Galeon զննարկիչ

en: General
hy_AM: Ընդհանուր

en: Graphical Settings Manager for Xfce
hy_AM: Կարգաւորումների կառավարիչ Xfce-ի համար

en: Graphical settings editor for Xfconf
hy_AM: Տեսապատկերային կարգաւորումների խմբագրիչ` Xfconf֊ի համար

en: Half (left-handed)
hy_AM: Կեսը (ձախլիկների համար)

en: Hintin_g:
hy_AM: Յու_շում․

en: Horizontal
hy_AM: Հորիզոնական

en: Horizontal and Vertical
hy_AM: Հորիզոնական եւ ուղղահայեաց

en: Icons
hy_AM: Պատկերակներ

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
hy_AM: Եթե ընտրուած է, ստեղնաշարի դիւրանցումները կարող են փոխուել մկնիկը ցանկի տարր տեղափոխելով եւ սեղմելով դիւրանցման նոր զուգորդութիւնը

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
hy_AM: Եթե չթարմեցնեք յատկագիրը, ապա Ձեր փոփոխութիւնները կկորչեն մինչ նիստի վերագործարկումը կամ անջատում միացումը ցուցադրիչից։

en: Import color profile files (*.icc)
hy_AM: Ներածել գունային յատկագրի նիշերը (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
hy_AM: Բարելաւել ստեղնաշարի եւ մկնիկի մատչելիութիւնը

en: Install %s theme
hy_AM: Տեղադրել %s թեման

en: Int
hy_AM: Ամբողջ թիւ

en: Int64
hy_AM: Մեծ ամբողջ թուով

en: Integer
hy_AM: Ամբողջ թվերով

en: Invalid helper type "%s"
hy_AM: Աջակիցի անվաւեր «%s» տիպ

en: Inverted
hy_AM: Շրջուած

en: K_eystroke delay:
hy_AM: Ստ_եղնահարուածների դադար․

en: Keep this configuration
hy_AM: Պահել կազմաձեւումը

en: Key_board layout
hy_AM: Ստեղ_նաշարի շարակարգ

en: Keyboa_rd
hy_AM: Ստեղնա_շար

en: Keyboard
hy_AM: Ստեղնաշար

en: Keyboard layout selection
hy_AM: Ստեղնաշարի շարակարգի ընտրութիւն

en: Konqueror Web Browser
hy_AM: Konqueror զննարկիչ

en: Laptop
hy_AM: Ծնկադիր

en: Laptop Screen
hy_AM: Ծնկադրի ցուցադրիչ

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
hy_AM: Գործարկել ՏԻՊԻ լռելեայն աջակիցը, կամընտրական PARAMETER֊ներով, որտեղ՝ TYPE֊ը տուեալ արժէքներից մեկն է։

en: Layout
hy_AM: Շարակարգ

en: Le_ft-handed
hy_AM: _Ձախլիկների համար

en: Left
hy_AM: Ձախ

en: Links Text Browser
hy_AM: Links գրոյթային զննարկիչ

en: Locked
hy_AM: Կողպուած

en: Lynx Text Browser
hy_AM: Lynx գրոյթային զննարկիչ

en: MIME Type
hy_AM: MIME տիպ

en: Ma_ximum speed:
hy_AM: Ա_ռաւելագոյն արագութիւն․

en: Mail Reader
hy_AM: Էլ֊փոստ

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
hy_AM: Շատ տառատեսակներ պարունակում են տեղեկոյթ, որը տալիս է յաւելեալ յուշումներ, տառատեսակների լաւագոյն նկարման համար, ընտրէք այն տարբերակը, որը ըստ ձեզ լաւագոյնն է։

en: Medium
hy_AM: Միջին

en: Menus and Buttons
hy_AM: Ցանկեր եւ կոճակներ

en: Minimal interface to set up an external output
hy_AM: Նուազագույն միջավայր՝ արտաքին արտածման սահմանման համար

en: Mirror Displays
hy_AM: Հայելային ցուցադրիչներ

en: Mirror Screens
hy_AM: Հայելային ցուցադրիչներ

en: Model:
hy_AM: Տեսակ․

en: Monitor
hy_AM: Ցուցասարք

en: Monitor %s
hy_AM: Հսկել %s֊ին

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
hy_AM: Անյայտ

en: Mouse (relative)
hy_AM: Մկնիկ (հակադարձ)

en: Mouse Emulation
hy_AM: Մկնիկի նմանակում

en: Mouse and Touchpad
hy_AM: Մկնիկ եւ հպահարթակ

en: Move currently selected item down by one row
hy_AM: Տեղափոխել ընտրուած տարրը մեկ տող ներքեւ

en: Move currently selected item up by one row
hy_AM: Տեղափոխել ընտրուած տարրը մեկ տող վերեւ

en: Mozilla Browser
hy_AM: Mozilla զննարկիչ

en: Mozilla Mail
hy_AM: Mozilla փոստ

en: Netscape Navigator
hy_AM: Netscape քարտեզներ

en: New Property
hy_AM: Նոր յատկութիւն

en: New property
hy_AM: Նոր յատկութիւն

en: No
hy_AM: Ոչ

en: No AT-SPI provider was found on your system
hy_AM: Համակարգում AP-SPI մատակարար չի գտնուել

en: No application selected
hy_AM: Ընտրուած յաւելուած չկայ

en: No command specified
hy_AM: Սահմանուած հրամաններ չկան

en: No helper defined for "%s".
hy_AM: "%s"֊ի համար սահմանուած աջակից չկայ։

en: None
hy_AM: Ոչ մեկը

en: None (right-handed)
hy_AM: Ոչինչ (աջլիկների համար)

en: None available
hy_AM: Ոչ մեկը հասանելի չէ

en: Notifications
hy_AM: Ծանուցումներ

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
hy_AM: Ցուցադրիչի յատկագիրը ջնջուել է, վերականգնել հնարրաւոր չէ։

en: Only %s (1)
hy_AM: Միայն %s (1)

en: Only %s (2)
hy_AM: Միայն %s (2)

en: Only Display 1
hy_AM: Միայն ցուցադրիչ 1֊ը

en: Only Display 2
hy_AM: Միայն ցուցադրիչ 2֊ը

en: Open
hy_AM: Բացել

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
hy_AM: Բացել <i>%s</i>֊ը եւ այդ տիպի այլ նիշեր, «%s»֊ի աւգնութեամբ․

en: Open with...
hy_AM: Բացել․․․

en: Opera Browser
hy_AM: Opera զննարկիչ

en: Other Applications
hy_AM: Այլ յաւելուածներ

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
hy_AM: Վերասահմանել գտնուած ցուցասարքի կէտայնութիւնը, եթե տառատեսակը շատ մեծ է կամ փոքր

en: PCMan File Manager
hy_AM: PCMan նիշք

en: PCManFM-Qt File Manager
hy_AM: PCManFM-Qt նիշք

en: Pen (absolute)
hy_AM: Գրիչ (բացարձակ)

en: Perl Scripts
hy_AM: Perl գրուածքներ

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
hy_AM: Ընտրէք նախընտրելի էլ֊փոստը եւ 
    սեղմէք «Լաւ» շարունակելու համար։

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
hy_AM: Ընտրէք նախընտրելի էլ֊փոստը եւ 
    սեղմէք «Լաւ» շարունակելու համար։

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
hy_AM: Ընտրէք նախընտրելի վահանակը եւ 
    սեղմէք «Լաւ» շարունակելու համար։

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
hy_AM: Ընտրէք նախընտրելի զննարկիչը եւ 
    սեղմէք «Լաւ» շարունակելու համար։

en: Please report bugs to <%s>.
hy_AM: Սխալի դէպքում կարող էք դիմել <%s> հասցէով։

en: Pointer Speed
hy_AM: Ցուցիչի արագութիւն

en: Press left mouse button to change the selected application.
hy_AM: Սեղմել մկնիկի ձախ սեղմակը՝ ընտրուած յաւելուածը փոխելու համար։

en: Preview
hy_AM: Նախադիտում

en: Primary Display:
hy_AM: Առաջնային ցուցադրիչ․

en: Print version information and exit
hy_AM: Ցուցադրել տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթը եւ դուրս գալ

en: Printer
hy_AM: Տպիչ

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
hy_AM: Բարձրորակ

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
hy_AM: Ցածրորակ

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
hy_AM: Միջին որակ

en: Profiles matching the currently connected displays
hy_AM: Միացուած ցուցադրիչներին համընկնող յատկագրեր

en: Property
hy_AM: Յատկութիւն

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
hy_AM: Յատկութեան անունը կարող է պարունակել միայն ASCII գրանշաններ A-Z, a-z, 0-9, «_», «-», «:», «.», «,», «[», «]», «{», «}», «<» եւ «>», ինչպէս նաեւ «/» բաժանիչը

en: Property names cannot end with a '/' character
hy_AM: Յատկութեան անունը չի կարող աւարտուել «/» գրանշանով

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
hy_AM: Յատկութեան անունները չեն կարող ունենալ երկու կամ աւելի «/» յաջորդական գրանշաններ

en: Property names must start with a '/' character
hy_AM: Յատկութեան անունը պէտք է սկսվի «/» գրանշանով

en: Python Scripts
hy_AM: Python գրուածքներ

en: QTerminal
hy_AM: Q վահանակ

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
hy_AM: Հայցել TYPE֊ի լռելեայն աջակիցը,  որտեղ TYPE֊ը տուեալ արժէքներից մեկն է։

en: Question
hy_AM: Հարցում

en: R_epeat interval:
hy_AM: Կ_րկնութեան ժամանակամիջոց․

en: R_esolution:
hy_AM: Կ_էտայնացում․

en: Read your email
hy_AM: Ընթերցել նամակները

en: Recommended Applications
hy_AM: Առաջարկուող յաւելուածներ

en: Ref_lection:
hy_AM: Արտա_ցոլում․

en: Refresh
hy_AM: Թարմեցնել

en: Refresh _rate:
hy_AM: Թարմացնել _արագութիւնը․

en: Rendering
hy_AM: Ցուցադրում

en: Repe_at speed:
hy_AM: Կրկնութեան _արագութիւնը․

en: Replace running xsettings daemon (if any)
hy_AM: Փոխարինել գործարկուող xsettings աւժանդակ ծրագիրը (եթե կա)

en: Reset selected property
hy_AM: Վերատեղադրել ընտրուած յատկութիւնը

en: Reset to Default
hy_AM: Վերադարձնել լռելեայները

en: Reset to Defaults
hy_AM: Վերատեղադրել լռելեայները

en: Reset to _Defaults
hy_AM: Վերադարձնել _լռելեայները

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
hy_AM: Ուղու վերատեղադրումը, անվերադարձ կը հեռացնի ընտրովի կարգաւորումները։

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
hy_AM: Յատկութեան վերատեղադրումը, անվերադարձ կը հեռացնի ընտրովի կարգաւորումները։

en: Resolution:
hy_AM: Կէտայնացում․

en: Restore num l_ock state on startup
hy_AM: Վե_րականգնել Num Լ_ock֊ի վիճակը մեկնարկի ժամանակ

en: Restore the previous configuration
hy_AM: Վերականգնել նախկին կազմաձեւումը

en: Reverse scroll d_irection
hy_AM: _Ոլորման հակադարձ ուղղութիւն

en: Ri_ght-handed
hy_AM: _Աջլիկների համար

en: Right
hy_AM: Աջ

en: Ro_tation:
hy_AM: Պտ_տում․

en: Rodent File Manager
hy_AM: Rodent նիշք

en: Ruby Scripts
hy_AM: Ruby գրուածքներ

en: SOCKET ID
hy_AM: ԲՆԻԿԻ ID

en: Save
hy_AM: Պահպանել

en: Scanner
hy_AM: Սահազննիչ

en: Scrolling
hy_AM: Ոլորում

en: Scrolling _mode:
hy_AM: Ոլորման _եղանակ․

en: Select Application
hy_AM: Ընտրել յաւելուածը

en: Select ICC Profile File
hy_AM: Ընտրեք ICC յատկագրի նիշը

en: Select a default font
hy_AM: Ընտրել լռելեայն տառատեսակ

en: Select a default monospace font
hy_AM: Ընտրեք լռելեայն մենատարածք տառատեսակը

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
hy_AM: Ընտրել ցուցասարք՝ դրա յատկութիւնների փոխման համար, տեղադրէք այն, դիրքի վերադասաւորման համար։

en: Select an Application
hy_AM: Ընտրել յաւելուած

en: Select application
hy_AM: Ընտրել յաւելուած

en: Select command
hy_AM: Ընտրել հրամանը

en: Selected output not disabled
hy_AM: Ընտրուած արտածումը անջատուած չէ

en: Sensitivit_y:
hy_AM: Զգայունութիւ_ն․

en: Set color profiles
hy_AM: Սահմանել գունային յատգագրեր

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
hy_AM: Սահմանել լռելեայն արժէքները, տուեալ սարքի արագութեան եւ զգայունութեան համար։

en: Setti_ngs
hy_AM: _Կարգաւորումներ

en: Settings
hy_AM: Կարգաւորումներ

en: Settings Editor
hy_AM: Կարգաւորումների խմբագրիչ

en: Settings Manager
hy_AM: Կարգաւորումների կառավարիչ

en: Settings dialog to show
hy_AM: Ցուցադրելի կարգաւորումների երկխաւսութիւնները

en: Settings manager socket
hy_AM: Կարգաւորումների կառավարչի բնիկ

en: Shell Scripts
hy_AM: Shell գրուածքներ

en: Shortcut
hy_AM: Դիւրանցում

en: Shortcut Command
hy_AM: Դիւրանցման հրաման

en: Shortcut:
hy_AM: Դիւրանցում․

en: Show _blinking
hy_AM: Ցուցադրել _թարթումը

en: Show detailed information about the selected profile
hy_AM: Ցուցադրել մանրամասն տեղեկութիւն ընտրուած յատկագրի մասին

en: Show images in _menus
hy_AM: Ցուցադրել պատկերակները _ցանկերում

en: Show images on _buttons
hy_AM: Ցուցադրել կոճակների _պատկերակները

en: Show location of pointer on keypress
hy_AM: Ցուցադրել ցուցիչի դիրքը ստեղներում

en: Show popup windows to identify displays
hy_AM: Ցոցադրել ելնող պատուհանները նոյնացնող ցուցադրիչներում

en: Size
hy_AM: Չափ

en: Slight
hy_AM: Աննշան

en: Slow Keys
hy_AM: Հատուկ ստեղներ

en: Slow keys
hy_AM: Դանդաղ ստեղներ

en: Slow keys are disabled
hy_AM: Դանդաղ ստեղները անջատուած են

en: Slow keys are enabled
hy_AM: Դանդաղ ստեղները միացուած են

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
hy_AM: Ընտրել յաւելուած, որը կաւգտագործուի
     որպէս Xfce֊ի լռելեայն նիշք․

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
hy_AM: Ընտրել յաւելուած, որը կաւգտագործուի 
    որպէս Xfce֊ի լռելեայն էլ֊փոստ․

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
hy_AM: Ընտրել այն յաւելուածը, որը կաւգտագործուի 
    որպէս Xfce֊ի լռելեայն վահանակ․

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
hy_AM: Ընտրել յաւելուած, որը կաւգտագործուի 
    որպէս Xfce֊ի լռելեայն զննարկիչ․

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
hy_AM: Նշել, արդեաւք պատկերակները պէտք է ցուցադրուեն ընտրացանկի տարրերի կողքին

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
hy_AM: Նշել, արդեւաք պատկերակները պէտք է ցուցադրուեն կոճակներով՝ գրոյթի կողքին

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
hy_AM: Նշել, արդեւաք մկնիկի սեղմումը կամ այլ աւգտատիրոջ մուտքը, կը հանգեցնի ձայնի արձակմանը

en: Specify whether or not the text cursor blinks
hy_AM: Սահմանէք, արդեաւք գրոյթի նշորդը պէտք է թարթի, թե ոչ

en: St_yle
hy_AM: Ձ_եւ

en: Standard Space
hy_AM: Հասարակ տարածք

en: Start With Session
hy_AM: Միացնելով նիստ

en: Status
hy_AM: Վիճակ

en: Sticky Keys
hy_AM: Կպչուն ստեղներ

en: Sticky keys
hy_AM: Կպչուն ստեղներ

en: Sticky keys are disabled
hy_AM: Կպչուն ստեղներն անջատուած են

en: Sticky keys are enabled
hy_AM: Կպչուն ստեղները միացուած են

en: String
hy_AM: Տողերով

en: Sub-_pixel order:
hy_AM: Ենթա_պատկերատարրերի կարգ․

en: Supported ICC profiles
hy_AM: Ապահովուող ICC յատկագրեր

en: TYPE [PARAMETER]
hy_AM: ՏԻՊ [ՅԱՐԱՉԱՓ]

en: T_ouchpad
hy_AM: Հ_պահարթակ

en: Tab_let
hy_AM: Գրա_սալիկ

en: Tap touchpad to clic_k
hy_AM: Դիպել հարթակին սեղմ_ման համար

en: Television
hy_AM: Հեռուստացոյց

en: Terminal Emulator
hy_AM: Վահանակ

en: Test Profile
hy_AM: Ստուգել յատկագիրը

en: Test profile:
hy_AM: Ստուգել յատկագիրը․

en: Text
hy_AM: Գրոյթ

en: Text next to icons
hy_AM: Գրոյթ պատկերակների կողքին

en: Text under icons
hy_AM: Գրոյթ պատկերակների տակ

en: Th_reshold:
hy_AM: Շ_եմ․

en: The Xfce Settings Daemon
hy_AM: Xfce֊ի կարգաւորումների աւժանդակ ծրագիր

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hy_AM: Xfce մշակման խումբ։ Բոլոր իրաւունքները պաշտպանուած են։

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
hy_AM: Ստեղնահարուածների միջեւ ընկած, միլիվայրկեաններով ժամանակը

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
hy_AM: Միլիվայրկեաններով ժամանակը, մինչ ստեղնահարուածի ընդունումը։

en: The command may not be empty.
hy_AM: Հրամանը չի կարող դատարկ լինել։

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
hy_AM: Հիմանակն նիշքային զննարկիչը կօգտագործուի զննելու պանակների պարունակութիւնը։

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
hy_AM: Հիմնական Փոստային ընթերցիչը  կօգտագործուի կազմելու էլեկտրոնային նամակները կազմելու, երբ սեզմոմ էք էլ․ հասցէների վրայ։

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
hy_AM: Հիմնական Վահանակային ձեւափոխիչը կօգտագործուի գործարկելու հրամաններ, որոնք պահանջում են CLI միջավայր։

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
hy_AM: Հիմնական Զննարկիչը կօգտագործուի բացելու գերյղումներն ու ցուցադրելու դրանց պարունակութիւնը

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
hy_AM: Նշորդի թարթումների միջեւ ընկած ընդհատումը՝ միլիվայրկեաններով

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
hy_AM: Գործառոյթը, որում ցուցիչի արագութիւնը կը նուազի մկնիկի շարժման դէպքում։

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
hy_AM: Նշուած ՏԻՊԵՐԸ սատարուում են --launch հրամանի համար․
    
    WebBrowser - նախընտրած Զննարկիչ։
    MailReader - նախընտրած էլ֊փոստ։
    FileManager - նախընտրած նիշք։
    TerminalEmulator - նախընտրած վահանակ։

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
hy_AM: Վերջին գործուն արտածումը չպէ՛տք է անջատուի, համակարգը կը դառնայ ոչ աւգտագործելի։

en: The maximum pointer speed after acceleration
hy_AM: Առավելագոյն արագութեան ցուցանիշը արագացումից յետոյ

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
hy_AM: Մկնիկի ցուցիչը չի կարող տեղափոխուել աւելի երկան քան կրկնակի սեղմման միջեւ ընկած տարածութիւնը, նրանց երկկտոց սահմանման համար։

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
hy_AM: Պատկերատարրերի քանակը, որը ցուցիչը պէտք է տեղափոխի՝ մինչ վերցման գործողութեան մեկնարկը

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
hy_AM: Պատկերատարրերի քանակը, որը ցուցիչը պէտք է կարճ ժամանակում տեղափոխի մինչ արագացումը

en: The primary display is currently configured to show:
hy_AM: Առաջնային ցուցադրիչը ներկայումս կազմաձեւուած է ցուցադրման համար․

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
hy_AM: Անցումն աւգտագործուում է արագութեան առավելագոյն ցուցանիշին հասնելու համար

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
hy_AM: Ստեղնահարուածների ստեղծման արագութիւնը, ստեղնի սեղմման ընթացքում

en: The root element ('/') is not a valid property name
hy_AM: («/») արմատական տարրը, յատկութեան վաւեր անուն չէ

en: The system defaults will be restored next time you log in.
hy_AM: Համակարգի լռելեայները կը վերատեղադրուեն ամեն մուտքի ժամանակ։

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
hy_AM: Միլիվայրկեաններով ժամանակը, մինչ սեղմուած ստեղնի կրկնութիւնը

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
hy_AM: Միլիվայրկեաններով ժամանակը, կրկնուող շարժման միջեւ

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
hy_AM: Միլիվայրկեաններով ժամանակը, սկզբնատառերի սեղմման եւ առաջին կրկնուող շարժման միջեւ

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
hy_AM: Միլիվայրկեաններով ժամանակը, առաւելագոյն արագութեան հասնելու համար

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
hy_AM: Այս տառատեսակը կաւգտագործուի, որպէս լռելյայն՝ աւգտատիրոջ միջերեսի գրոյթի գրման համար։

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
hy_AM: Այս տառատեսակը կաւգտագործուի որպէս լռելեայն մենատարածք տառատեսակ, աւրինակ վահանակի նմանակչով։

en: This system is using RandR %d.%d. For the display settings to work version 1.2 is required at least
hy_AM: Համակարգն աւգտագործում է RandR %d.%d։ Ցուցադրիչի կարգաւորումների աշխատանքի համար պահանջուում է, գոնէ 1.2 տարբերակը

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
hy_AM: Սա կը հեռացնի յարմարեցուած MIME համակցումը եւ կը վերադարձնի համակարգային լռելեայնները

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
hy_AM: Սա կը վերատեղադրի դիւրանցումները, նրանց լռելեայն արժէքներին։ Անե՞լ սա։

en: Thunar
hy_AM: Thunar նիշք

en: Ti_me:
hy_AM: Ժա_մանակահատուած․

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
hy_AM: Արգելուած անակնկալ ստեղնահարուածին աւգնելու համար, դանդաղ ստեղները պահանջում են սեղմած պահել որոշ ամենափոքր ժամանակահատուածով ստեղնահարուածը ընդունելուց առաջ։

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
hy_AM: Արգելուած անակնկալ բազմակի ստեղնահարվածներին աւգնելու համար, ցատկանկող ստեղները նախատեսում են նուազագոյն յապաղումը ստեղնահարվածների միջեւ։

en: Trac_king mode:
hy_AM: Հետեւ_ման եղանակ․

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
hy_AM: Մկնիկի կրկնակի սեղմումը, ժամանակի այս միջոցում (միլիվայրկեաններ), կընդունուի որպէս երկկտոց։

en: Two-finger scrolling
hy_AM: Երկու մատով ոլորում

en: Type
hy_AM: Տիպ

en: Type '%s --help' for usage.
hy_AM: Մուտքագրէք '%s --help' աջակցութեան համար։

en: Typing Settings
hy_AM: Մուտքագրման կարգաւորումներ

en: Unable to initialize GTK+.
hy_AM: Անհնար է գործարկել GTK+֊ը։

en: Unable to launch the proprietary driver settings
hy_AM: Հնարաւոր չէ գործարկել մասնաւոր վարաւնի կարգաւորումները

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
hy_AM: Հնարաւոր չէ հարցնել, գործածուող RandR ընդլայնման տարբերակի վերաբերեալ

en: Unable to start "%s"
hy_AM: Անհնար է գործարկել «%s»֊ը

en: Unable to start the Xfce Display Settings
hy_AM: Հնարաւոր չէ մեկնարկել Xfce ցուցադրիչի կարգաւորումները

en: Unknown
hy_AM: Անյայտ

en: Unknown format, only archives and directories are supported
hy_AM: Անյայտ ձեւաչափ, սատարուում են միայն պահոցներն ու նշարանները

en: Unsigned Int
hy_AM: Չգրանցուած ամբողջ թուերով

en: Unsigned Int64
hy_AM: Չգրանցուած ամբողջ թվերով

en: Update Display Profile
hy_AM: Թարմեցնել ցուցադրիչի յատկագիրը

en: Update an existing profile.
hy_AM: Թարմեցնել գոյութիւն ունեցող յատկագիրը։

en: Update changed display profile '%s'?
hy_AM: Թարմեցնե՞լ փոփոխուած ցուցադրիչի յատկագիր  '%s' ֊ը։

en: Use _bounce keys
hy_AM: Աւգտագործել _բազմակի սեղմման ստեղները

en: Use _startup notification
hy_AM: Աւգտագործել _մեկնարկի ծանուցումը

en: Use a c_ustom command:
hy_AM: Գործածել ը_նտրովի հրաման․

en: Use a custom application which is not included in the above list.
hy_AM: Աւգտագործել այլ յաւելուած, որը ներառուած չէ ցանկում։

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
hy_AM: Աւգտագործել ընտրովի հրաման այն ծրագրի համար, որը հասանելի է վերեւում նշուած ծրագրերի ցանկում

en: Use slow _keys
hy_AM: Աւգտագործել հատուկ _ստեղները

en: Use the command line
hy_AM: Գործածել հրամանատողը

en: User Set
hy_AM: Աւգտատիրոջ կարգ

en: Value
hy_AM: Արժէք

en: Variant
hy_AM: Տարբերակ

en: Vendor:
hy_AM: Մատակարար․

en: Version information
hy_AM: Տեղեկոյթ տարբերակի վերաբերեալ

en: Vertical
hy_AM: Ուղղահայեաց

en: Vertical BGR
hy_AM: Ուղղահայեաց BGR

en: Vertical RGB
hy_AM: Ուղղահայեաց RGB

en: W3M Text Browser
hy_AM: W3M գրոյթային զննարկիչ

en: Warning
hy_AM: Զգուշացում

en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache %s/%s/</i> in a terminal emulator.
hy_AM: Զգուշացում․ այս պատկերակի ոճապնակը շտեմային նիշ չունի։ Դուք կարող էք ստեղծել այն գործարկելով <i>gtk-update-icon-cache %s/%s/</i>՝ վահանակում։

en: Web Browser
hy_AM: Ցանցային զննարկիչ

en: Webcam
hy_AM: Վեբխցիկ

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
hy_AM: Երբ միացուած է, ձեւափոխիչ ստեղները (ինչպիսիք են Control, Alt, եւ Shift ֊ը) կարիք չեն ունենա սեղմուել պահուել, (դրանք կարող են սեղմուել, ինչից յետոյ թողարկուել) երբ ձեւափոխիչ ստեղները հասարակ կերպով միարժամանակ սեղմուեն։

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
hy_AM: Երբ միացուած է՝ մկնիկի նշիչը հսկուում է։

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
hy_AM: Երբ միացուած է, նիստի կառավարիչը կմիացնի պահանջուած ծրագիրը էկրանի ընթերցողների եւ խոշորացոյցների համար

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
hy_AM: Երբ ընտրուած է՝ կերպափոխիչ ստեղները (ինչպիսիք են՝ Control֊ը, Alt֊ը եւ Shift֊ը) սեղմուած կը մնան այնքան, մինչ կրկին սեղմելը

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
hy_AM: Երբ ընտրուած՝ ստեղնի սեղմումն ու պահումը, անվերջ արձակում է նոյն գրանշանը։

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
hy_AM: Երբ ընտրուած է՝ երկու ստեղների միաժամանակ սեղմման դէպքում, «կպչուն ստեղներ» յատկութիւնը կանջատուի։

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
hy_AM: Երբ ընտրուած է՝ մկնիկի նշիչը հսկուում է

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
hy_AM: Ոլորման անիւը կաշխատի հակառակ ուղղութեամբ։

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
hy_AM: Հպարահարթակը կանջատուի, ստեղնաշարի աւգտագործման ժամանակ

en: Workspace %d
hy_AM: Աշխատատարածք %d

en: X Terminal
hy_AM: X վահանակ

en: Xfce Panel
hy_AM: Xfce Վահանակ

en: Xfce Settings Daemon
hy_AM: Xfce կարգաւորումների դեմոն

en: Xfce Terminal
hy_AM: Xfce վահանակ

en: Xfe File Manager
hy_AM: Xfce նիշք

en: Yes
hy_AM: Այո

en: _Acceleration delay:
hy_AM: _Արագացման դադար․

en: _Add
hy_AM: _Աւելացնել

en: _Advanced
hy_AM: _Բարելաւուած

en: _Behavior
hy_AM: _Վարքագիծ

en: _Browse...
hy_AM: Զ_ննել...

en: _Cancel
hy_AM: _Չեղարկել

en: _Close
hy_AM: _Փակել

en: _Devices
hy_AM: Սարք_եր

en: _Edit
hy_AM: _Խմբագրում

en: _Enable anti-aliasing
hy_AM: _Միացնել հարթումը

en: _Enable assistive technologies
hy_AM: Մի_ացնել աւժանդակ տեխնոլոգիաները

en: _Enable key repeat
hy_AM: _Միացնել ստեղնի կրկնութիւնը

en: _Filter:
hy_AM: _Զտիչ․

en: _Fonts
hy_AM: _Տառատեսակներ

en: _General
hy_AM: _Ընդհանուր

en: _Help
hy_AM: _Աջակցութիւն

en: _Icons
hy_AM: Պ_ատկերակներ

en: _Import
hy_AM: ―Ներածել

en: _Internet
hy_AM: _Համացանց

en: _Keyboard model
hy_AM: _Ստեղնաշարի տիպար

en: _Layout
hy_AM: _Շարակարգ

en: _Lock sticky keys
hy_AM: _Արգելափակել կպչուն ստեղները

en: _Mirror displays
hy_AM: _Հայելային ցուցադրիչներ

en: _Monitor
hy_AM: _Կառավարել

en: _Mouse
hy_AM: _Մկնիկ

en: _OK
hy_AM: _Բարի

en: _Open
hy_AM: _Բացել

en: _Other...
hy_AM: _Այլ․․․

en: _Others
hy_AM: _Այլ

en: _Property:
hy_AM: _Անուն․

en: _Remove
hy_AM: _Հեռացնել

en: _Repeat delay:
hy_AM: _Կրկնութեան դադար․

en: _Reset
hy_AM: Վ_երատեղադրել

en: _Reset Channel
hy_AM: Վ_երատեղադրել ալիքը

en: _Reset to Defaults
hy_AM: Վ_երատեղադրել լռելեայնները

en: _Rotation:
hy_AM: _Պտտում․

en: _Scale:
hy_AM: _Մասշտաբ

en: _Test area:
hy_AM: _Փորձարկման տարածք․

en: _Theme
hy_AM: _Ոճապնակ

en: _Type:
hy_AM: _Տիպ․

en: _Update
hy_AM: _Թարմեցնել

en: _Update '%s'
hy_AM: _Թարմեցնել '%s'

en: _Use mouse emulation
hy_AM: _Աւգտագործել մկնիկի նմանակումը

en: _Use sticky keys
hy_AM: _Աւգտագործել կպչուն ստեղները

en: _Utilities
hy_AM: _Աւժանդակ ծրագրեր

en: _Value:
hy_AM: _Արժէք․

en: _Window Scaling
hy_AM: _Պատուհանի սանդղում

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
hy_AM: օժանդալ;տեխնոլոգիա;ստեղներ;կպչուն;ցատկում;նմանակում;էկրանային ընթերցիչ;խոշորացոյցներ;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;արժեզրկում

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
hy_AM: գոյն,կարգաւորումներ,կառավարում,ցուցադրիչ,ցուցադրիչներ,տպիչներ,տեսախցիկներ,տեսածրիչներ;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
hy_AM: կառավարում;վահանակ;կենտրօն;համակարգ;կարգաւորում;անհատականացում;սարք;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
hy_AM: ցուցադրիչ;կարգաւորումներ;ցուցադրիչ;լուծաչափ;թարմացնել;դրոյք;պտտում;արտաքին;արտապատկերիչ,ցուցադրիչ,LCD;CRT;HiDPi;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
hy_AM: նիշք;տեսակ;ընդլայնում;կապակցել;բացել;ոստայն զննարկիչ;փոստային ընթերցիչ;վահանակային ձեւափոխիչ;

en: msec
hy_AM: մվրկ

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
hy_AM: numlock;ստեղնաշար;շարակարգ;դիւրանցում;

en: pixels/sec
hy_AM: պատկերատարր/վրկ

en: radiobutton
hy_AM: փոխընտրման կոճակ

en: registry;regedit;configuration file;
hy_AM: գրացամատեան;regedit;կազմաձեւման նիշք;

en: reset
hy_AM: Վերատեղադրել

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
hy_AM: կարգաւորումներ;կոճակներ;ոլորել;ուղղութիւն;ցուցիչներ;արագութիւն;կրկնակի հպում;թեմա;ոլորակ;

en: start monitoring channel "%s"
hy_AM: սկսել "%s" ալիքի կառավարումը
