Xfwm4 - en to hy_AM translation catalogue (173 entries)

en: %s (on %s)
hy_AM: %s (%s֊ի վրայ)

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
hy_AM: %s: %s
    Տե՛ս %s --help֊ը հասանելի հրամանատողերի ընտրանքների համար։

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
hy_AM: %s: GtkMenu֊ն չկարողացավ վերցնել նշիչը

en: <b>Button layout</b>
hy_AM: <b>Կոճակների շարակարգ</b>

en: <b>Double click _action</b>
hy_AM: <b>Կրկնահպման _գործողութիւն</b>

en: <b>Focus model</b>
hy_AM: <b>Կենտրոնացման աշխատակերպ</b>

en: <b>Hide content of windows</b>
hy_AM: <b>Թաքցնել պատուհանի բովանդակութիւնը</b>

en: <b>New window focus</b>
hy_AM: <b>Նոր պատուհանի կենտրոնացումը</b>

en: <b>Raise on click</b>
hy_AM: <b>Բարձրացնել հպումը</b>

en: <b>Raise on focus</b>
hy_AM: <b>Բարձրացնել կենտրոնացումը</b>

en: <b>The_me</b>
hy_AM: <b>Ոճապ_նակ</b>

en: <b>Title _alignment</b>
hy_AM: <b>Անուան _հաւասարեցում</b>

en: <b>Title fon_t</b>
hy_AM: <b>Անուան տառա_տեսակ</b>

en: <b>Windows snapping</b>
hy_AM: <b>Պատուհանների կապում</b>

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
hy_AM: <b>Ցուցադրիչի եզրին հասնելիս՝ ծալել աշխատատարածքները</b>

en: <i>Large</i>
hy_AM: <i>Մեծ</i>

en: <i>Long</i>
hy_AM: <i>Երկար</i>

en: <i>Opaque</i>
hy_AM: <i>Անթափանց</i>

en: <i>Short</i>
hy_AM: <i>Կարճ</i>

en: <i>Small</i>
hy_AM: <i>Փոքր</i>

en: <i>Transparent</i>
hy_AM: <i>Թափանցիկ</i>

en: <i>Wide</i>
hy_AM: <i>Մեծ</i>

en: Action
hy_AM: Գործողութիւն

en: Activate foc_us stealing prevention
hy_AM: Գործարկել կենտրոնաց_ման որսման կանխումը

en: Active
hy_AM: Գործուն

en: Ad_vanced
hy_AM: Յառ_աջացած

en: Always _Below Other Windows
hy_AM: Միշտ _Ներքեւ Այլ Պատուհաններից

en: Always on _Top
hy_AM: _Վերաչափել

en: Always on _Visible Workspace
hy_AM: Միշտ Տեսանելի Աշխատատարածքում

en: Always on top
hy_AM: Միշտ վերեւում

en: At the c_enter of the screen
hy_AM: _Ցուցադրիչի կենտրոնում

en: Automatically _raise windows when they receive focus
hy_AM: Ինքնաշխատորեն _բացել պատուհանները, երբ դրանք կենտրոնացուում են

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
hy_AM: Ինքնաշխատաւրէն _ծալել պատուհանները, երբ տեղափոխուում են ցուցադրիչի եզրից այն կողմ

en: Automatically give focus to _newly created windows
hy_AM: Ինքնաշխատաւորէն կենտրոնանալ, նոր _ստեղծուած պատուհանների վրայ

en: By default, place windows:
hy_AM: Լռելեայնաւրէն պատուհանները․

en: C_ompositor
hy_AM: Կ_ազմող

en: C_ycling
hy_AM: Պար_բերականութիւն

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
hy_AM: Չյաջողուեց ցուցադրել աջակից երկխաւսութիւնը․ %s

en: Center
hy_AM: Կենտրոն

en: Click and drag the buttons to change the layout
hy_AM: Սեղմել եւ քաշել կոճակները՝ շարակարգը փոփոխելու համար

en: Click to foc_us
hy_AM: Հպել _կենտրոնացման համար

en: Close
hy_AM: Փակել

en: Configure layout, names and margins
hy_AM: Կազմաձեւել շարակարգը, անունները եւ լուսանցքները

en: Configure window behavior and shortcuts
hy_AM: Կազմաձեւել պատուհանի վարքագիծն ու դիւրանցումները

en: Context _Help
hy_AM: Համագրոյթի _Աջակցութիւն

en: Could not create the settings dialog.
hy_AM: Կարգաւորումների երկխաւսութիւն չի ստեղծուել։

en: Cycle _through minimized windows in most recently used order
hy_AM: Պտտուել վերջերս փոքրացուած պատուհանների _շրջանում

en: Cycle _through windows on all workspaces
hy_AM: Շրջան՝ բոլոր աշխատատարածքների պատուհանների _միջեւ

en: Cycle through windows in a _list
hy_AM: Պարբերականութիւն՝ ցուցակի _պատուհանների միջեւ

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
hy_AM: Սահմանել դիւրանցումները _պատուհանի կառավարչի գործողութիւնները իրականացնելու համար․

en: Delay _before raising focused window:
hy_AM: Դադար՝ _մինչ կենտրոնացուած պատուհանի բացումը․

en: Destroy
hy_AM: Կոտրել

en: Dis_tance:
hy_AM: Տար_ածութիւն․

en: Display _fullscreen overlay windows directly
hy_AM: Ցուցադրել _ամբողջ ցուցադրիչի պատուհանների վրայից

en: Do _nothing
hy_AM: Ոչինչ _չանել

en: Enable debug logging
hy_AM: Միացնել վրիպազերծման մատենաւորումը

en: Error reading data from child process: %s
hy_AM: Ընթացքից տուեալների ընթերցման սխալ․ %s

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
hy_AM: Չյաջողուեց սկզբնաւորել xfconf֊ը։ %s֊ի պատճառով

en: Fill window
hy_AM: Լցնել պատուհանը

en: Fine-tune window behaviour and effects
hy_AM: Պատուհանների կարգաւորումներ

en: Focus follows _mouse
hy_AM: Կենտրոնացումը հետեւում է _մկնիկին

en: Hidden
hy_AM: Թաքնուած

en: Hide frame of windows when ma_ximized
hy_AM: Թաքցնել պատուհանների շրջանակը, երբ _մեծացուած է

en: Hide title of windows when maximized
hy_AM: Հեռացնել պատուհանների վերնագրերը, երբ մեծացուած է

en: Hide window
hy_AM: Թաքցնել պատուհանը

en: Honor _standard ICCCM focus hint
hy_AM: Վարքագիծը _ICCCM կենտրոնացման համաձայն

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
hy_AM: Պահել հրատապ պատուհանների շարուկական թարթումը

en: Key used to _grab and move windows:
hy_AM: Պատուհանների _տեղափոխման կոճակ․

en: Layout
hy_AM: Շարակարգ

en: Leave _Fullscreen
hy_AM: Դուրս գալ _Ամբողջական Ցուցադրիչից

en: Left
hy_AM: Ձախ

en: Ma_ximize
hy_AM: Մե_ծացնել

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
hy_AM: Լուսանցքները տարածքներ են ցուցադրիչի եզրերում, որտեղ պատուհաններ չեն տեղադրուում

en: Maximize
hy_AM: Մեծացնել

en: Maximize window
hy_AM: Մեծացնել պատուհանը

en: Menu
hy_AM: Ցանկ

en: Mi_nimize
hy_AM: Փո_քրացնել

en: Minimize
hy_AM: Փոքրացնել

en: Minimize _Other Windows
hy_AM: Փոքրացնել _այլ պատուհանները

en: Move to Another _Workspace
hy_AM: Տեղափոխուել Այլ _Աշխատատարածք

en: Names
hy_AM: Անուններ

en: None
hy_AM: Ոչինչ

en: Nothing
hy_AM: Ոչինչ

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
hy_AM: Յայտնել _հրատապ ծանուցումների մասին, պատուհանի ձեւաւոր թարթմամբ

en: Opaci_ty of window decorations:
hy_AM: Պատուհանի _ձեւաւորումների մգութիւնը․

en: Opacity of _inactive windows:
hy_AM: _Ոչ գործուն պատուհանների մգութիւնը․

en: Opacity of popup wi_ndows:
hy_AM: Ելնող պատուհանների _մգութիւն․

en: Opacity of windows during _move:
hy_AM: Պատուհանների մգութիւնը տեղափոխման _ընթացքում․

en: Opacity of windows during resi_ze:
hy_AM: Պատուհանների մգութիւնը վերաչափման _ընթացքում․

en: Print version information and exit
hy_AM: Ցուցադրել տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթը եւ դուրս գալ

en: Raise window when clicking _inside application window
hy_AM: Ծրագրի պատուհանի ներսում սեղմելիս՝ մեծացնել պատուհանը

en: Replace the existing window manager
hy_AM: Փոխարինել գոյութիւն ունեցող պատուհանի կառավարիչը

en: Reset to Defaults
hy_AM: Կարգաւորումների երկխաւսութիւն չի ստեղծուել։

en: Restart
hy_AM: Վերագործարկել

en: Right
hy_AM: Աջ

en: Roll Window Down
hy_AM: Իջեցնել Պատուհանը Ներքեւ

en: Roll Window Up
hy_AM: Բարձրացնել Պատուհանը Վեր

en: SOCKET ID
hy_AM: ԲՆԻԿԻ ID

en: S_how
hy_AM: Ցու_ցադրել

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
hy_AM: Բաց թո_ղնել այն պատուհանները, որոնք ունեն
    «բաց թողել էջը»
    կամ «բաց թողել խնդրագաւտին» յատկութիւնները

en: Session manager socket
hy_AM: Նիստի կառավարչի բնիկ

en: Set the compositor mode
hy_AM: Տեղադրել կազմման եղանակը

en: Set the vblank mode
hy_AM: Տեղադրել թարթակի մարման եղանակը

en: Settings manager socket
hy_AM: Կարգաւորումների կառավարչի բնիկ

en: Shade
hy_AM: Ստուեր

en: Shade window
hy_AM: Մգեցնել պատուհանը

en: Shortcut
hy_AM: Դիւրանցում

en: Show shadows under _dock windows
hy_AM: Ցուցադրել ստուերները _հարակից պատուհանների տակից

en: Show shadows under _regular windows
hy_AM: Ցուցադրել պատուհանները _առկայ պատուհանների տակից

en: Show shadows under pop_up windows
hy_AM: Ցուցադրել ստուերները _ելնող պատուհանների տակից

en: Show windows preview in place of icons when cycling
hy_AM: Ցոյց տալ պատուհանի նախնական տեսքը պատկերակների տեղում, երբ շրջանառութեան մէջ է

en: Stick
hy_AM: Փակցնել

en: Switch to win_dow's workspace
hy_AM: Փոխանջատել պատու_հանի աշխատատարածքին

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
hy_AM: Իրականացուող գործողութիւնը, երբ վերնագրի գոտին կրկնահպուած է

en: The window title cannot be removed
hy_AM: Հնարաւոր չէ հեռացնել պատուհանի անունը

en: Theme
hy_AM: Ոճապնակ

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
hy_AM: Կարգաւորումների երկխաւսութիւն չի ստեղծուել։

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
hy_AM: ՝Պատուհանը գործածուում է եւ այդ իսկ պատճառով՝ չի պատասխանում
    Աւարտե՞լ յաւելուածը։

en: Title
hy_AM: Անուն

en: To other _windows
hy_AM: Այլ _պատուհաններ

en: To screen _borders
hy_AM: Էկրանի _սահմաններով

en: Type "%s --help" for usage.
hy_AM: Մուտքագրէք «%s --help» աջակցութեան համար։

en: U_nder the mouse pointer
hy_AM: _Մկնիկի սլաքի տակ

en: Unma_ximize
hy_AM: Փո_քրացնել

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
hy_AM: Ստեղնաշարի ձեւափոխիչ "%s"֊ը չի ապահովուում

en: Use _edge resistance instead of window snapping
hy_AM: Աւգտագործել _եզրային դիմադրութիւնը, պատուհանների կցման փոխարէն

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
hy_AM: Աւգտագործել մկնիկի անիւը վերնագրի գաւտում, պատուհանով տեղափոխուելու համար

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
hy_AM: Աւգտագործել մկնիկի անիւը _աշխատատարածքները փոխանջատելու համար

en: Version information
hy_AM: Տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթ

en: Warning
hy_AM: Զգուշացում

en: When _moving
hy_AM: Երբ _տեղափոխուում է

en: When _resizing
hy_AM: Երբ _վերաչափուում է

en: When a window raises itself:
hy_AM: Երբ պատուհանը բացուում է ինքաշխատաւրէն․

en: Window Manager
hy_AM: Պատուհանի կառավարիչ

en: Window Manager Tweaks
hy_AM: Պատուհանների Տեսք

en: With a _dragged window
hy_AM: _Քաշուած պատուհանների հետ

en: With the mouse _pointer
hy_AM: Մկնիկի _սլաքով

en: Workspace %d
hy_AM: %d Աշխատատարածք

en: Workspace Name
hy_AM: Աշխատատարածքի Անուն

en: Workspaces
hy_AM: Աշխատատարածքներ

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
hy_AM: Ծալել աշխատատարածքները կախուած աշխատասեղանի իրական _շարակարգից

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
hy_AM: Ծալել աշխատատարածքները, երբ _առաջին կամ երկրորդ աշխատատարածքները տեղում են

en: Zoom desktop with mouse wheel
hy_AM: Խոշորացնել աշխատասեղանը մկնիկի ոլորմամբ

en: Zoom pointer along with the desktop
hy_AM: Խոշորացնել ցուցիչը աշխատասեղանի հետ միասին

en: [ARGUMENTS...]
hy_AM: [ՅԵՆԱՐԿՆԵՐ...]

en: _Accessibility
hy_AM: _Հասանելիութիւն

en: _Bring window on current workspace
hy_AM: _Տեղափոխել պատուհանը ընթացիկ աշխատատարածք

en: _Close
hy_AM: _Փակել

en: _Delay before window receives focus:
hy_AM: _Դադար՝ մինչ պատուհանի կենտրոնացման ստացումը․

en: _Draw frame around selected window while cycling
hy_AM: _Պատկերել եզրագիծ ընտրուած պատուհանի շուրջ պտտելու ընթացքում

en: _Edge resistance:
hy_AM: _Եզրի դիմադրութիւն․

en: _Edit
hy_AM: _Խմբագրել

en: _Enable display compositing
hy_AM: _Միացնել ցուցադրիչի կազմումը

en: _Focus
hy_AM: _Կենտրոնացում

en: _Fullscreen
hy_AM: _Ամբողջ․ ցուցադրիչ

en: _General
hy_AM: _Ընդհանուր

en: _Help
hy_AM: _Աջակցութիւն

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
hy_AM: _Ներառել թաքնուած պատուհանները

en: _Keyboard
hy_AM: _Ստեղնաշար

en: _Margins
hy_AM: _Լուսանցքներ

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
hy_AM: _Պատուհանների նուազագոյն տարածքը, գործադրելու համար խելացի տեղադրումը․

en: _Move
hy_AM: _Շարժ

en: _Number of workspaces:
hy_AM: _Աշխատատարածքների քանակը․

en: _Placement
hy_AM: _Տեղադրութիւն

en: _Quit
hy_AM: _Դուրս գալ

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
hy_AM: _Մեծացնել պատուհանները, երբ մկնիկի ստեղնը սեղմուած է

en: _Raise windows while cycling
hy_AM: _Մեծացնել պատուհանը կլորեցման ժամանակ

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
hy_AM: _Յիշել եւ վերականչել նախորդ աշխատատարածքը, երբ փոխանջատուում է
    ստեղնաշարի դիւրանցման միջոցով

en: _Reset to Defaults
hy_AM: Վերատեղադրել _Սկզբնադիրները

en: _Resize
hy_AM: _Վերաչափել

en: _Same as Other Windows
hy_AM: _Ինչպես միւս պատուհանները

en: _Style
hy_AM: Ո_ճ

en: _Workspaces
hy_AM: _Աշխատատարածքներ
