Xfce Apps - en to hye translation catalogue (189 entries)

en: %s - Properties
hye: %s ֊ Յատկութիւններ

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
hye: %s: %s
    %s --help հրամանատողերի ընտրանքների ամբողջական ցանկը տեսնելու համար։

en: <b>Accessed:</b>
hye: <b>Հասանելի․</b>

en: <b>Date taken:</b>
hye: <b>Վերցուած ամասաթիվ․</b>

en: <b>Kind:</b>
hye: <b>Տեսակ․</b>

en: <b>Modified:</b>
hye: <b>Փոփոխուած․</b>

en: <b>Name:</b>
hye: <b>Անուն․</b>

en: <b>Size:</b>
hye: <b>Չափս․</b>

en: Active
hye: Գործուն

en: Active item border color
hye: Գործուն տարրի եզրագծի գոյն

en: Active item fill color
hye: Գործուն տարրի լցման գոյն

en: Active item index
hye: Գործուն տարրի ցուցիչ

en: Active item text color
hye: Գործուն տարրի գրոյթի գոյնը

en: All Files
hye: Բոլոր նիշերը

en: Apply to all workspaces
hye: Բոլոր աշխատատարածքների համար

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
hye: Ջնջե՞լ «%s» պատկերը սկաւառակից։

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
hye: Նետե՞լ «%s» պատկերը աղբաման։

en: Auto
hye: Ավտո

en: Background color
hye: Ետնաշերտի գոյն

en: Behaviour
hye: Վարքագիծ

en: Bottom
hye: Ներքեւ

en: Centered
hye: Կենտրոնացուած

en: Choose 'set wallpaper' method
hye: Ընտրել «ընտրել պաստառ» եղանակը

en: Cleanup
hye: Մաքրում

en: Clear private data
hye: Մաքրել անձնական տուեալները

en: Clock
hye: Ժամ

en: Close this image
hye: Փակել պատկերը

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
hye: Կազմաձեւէք, որ համակարգն է ներկայումս կառավարում ձեր աշխատասեղանը։
    Այս կարգաւորումը սահմանում է եղանակը, որից <i>Ristretto</i>֊ն կաւգտուի աշխատասեղանի պաստառի կազմաձեւման համար։

en: Control
hye: Կառավարում

en: Could not save file
hye: Չյաջողուեց պահել նիշը

en: Cursor item border color
hye: Նշիչի տարրի եզրագծի գոյն

en: Cursor item fill color
hye: Նշիչի տարրի լցման գոյն

en: Cursor item text color
hye: Նշիչի տարրի գրոյթի գոյնը

en: Delete this image from disk
hye: Ջնջել պատկերը սկաւառակից

en: Desktop
hye: Աշխատանքային սեղան

en: Developers:
hye: Ստեղծողներ.

en: Display
hye: Ցուցադրիչ

en: Display information about ristretto
hye: Ցուցադրել տեղեկոյթ ծրագրի մասին

en: Display ristretto user manual
hye: Ցուցադրել Ristretto֊ի աւգտատիրոջ ձեռնարկը

en: Do _not show this message again
hye: Այլեւս _չցուցադրել այս հաղորդագրութիւնը

en: Edit this image
hye: Խմբագրել պատկերը

en: Edit with
hye: Խմբագրել՝

en: Empty
hye: Դատարկ

en: Everything
hye: Ամբողջը

en: F_irst
hye: Ա_ռաջին

en: First image
hye: Առաջին պատկերը

en: Flip _Horizontally
hye: Հորիզոնական _զարկ

en: Flip _Vertically
hye: _Ուղղահայեաց զարկ

en: Fullscreen
hye: Ամբողջական ցուցադրիչի աշխատակերպ

en: General
hye: Ընդհանուր

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
hye: Թաքցնել փոքրապատկերի գաւտին, երբ ամբողջական ցուցադրիչի աշխատակերպում է

en: Icon Bar Model
hye: Պատկերագաւտու տիպար

en: Image
hye: Պատկեր

en: Image Viewer
hye: Պատկերի դիտակ

en: Image Viewer Preferences
hye: Պատկերների ցուցադրչի յատկութիւններ

en: Images
hye: Պատկերներ

en: Invert zoom direction
hye: Խոշորացման հակադարձ ուղղութիւն

en: Large
hye: Մեծ

en: Larger
hye: Աւելի մեծ

en: Last Four Hours
hye: Վերջին չորս ժամը

en: Last Hour
hye: Վերջին ժամը

en: Last Two Hours
hye: Վերջին երկու ժամը

en: Last image
hye: Վերջին պատկերը

en: Leave Fullscreen
hye: Դուրս գալ ամբողջական ցուցադրիչի աշխատակերպից

en: Leave _Fullscreen
hye: Դուրս գալ _ամբողջական ցուցադրիչի աշխատակերպից

en: Left
hye: Ձախ

en: Limit rendering quality
hye: Ցուցադրման որակը սահմանափակ է

en: Loading...
hye: Բեռնում...

en: Look at your images easily
hye: Դիտել նկարները հեշտաւրէն

en: Maximize window on startup when opening an image
hye: Մեծացնել պատուհանը մեկնարկին, պատկերը բացելիս

en: Model for the icon bar
hye: Տիպար, պատկերակագաւտու համար

en: Mouse cursor
hye: Մկնիկի տեզացոյց

en: Next image
hye: Յաջորդ պատկերը

en: None
hye: Ոչ

en: Normal
hye: Սովորական

en: Open %s and other files of type %s with:
hye: Բացել %s֊ը, եւ այդ տիպի միւս նիշերը %s֊ի աւգնութեամբ․

en: Open With Other _Application...
hye: Բացել այլ _յաւելուածում...

en: Open an image
hye: Բացել պատկեր

en: Open image
hye: Բացել պատկերը

en: Orientation
hye: Կողնորոշում

en: Other Applications
hye: Այլ ծրագրեր

en: Override background color:
hye: Տեղադրել յետնապատկերի գոյնը․

en: Pause slideshow
hye: Կանգնեցնել տեսասահիկը

en: Period of inactivity (seconds):
hye: Անգործության ժամանակահատվածը (վայրկյան)։

en: Play slideshow
hye: Միացնել տեսասահիկը

en: Press open to select an image
hye: Սեղմէք «բացել» պատկեր ընտրելու համար

en: Previous image
hye: Նախորդ պատկերը

en: Quality
hye: Որակ

en: Quit Ristretto
hye: Դուրս գալ Ristretto֊ից

en: Recently used
hye: Վերջերս աւգտագործուած

en: Recommended Applications
hye: Առաջարկուող յաւելուածներ

en: Right
hye: Աջ

en: Ristretto Image Viewer
hye: Ristretto պատկերի դիտակ

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
hye: Ristretto — պատկերների ցուցադրման ծրագիր է, Xfce-ի աշխատասեղանի միջավայրի համար։

en: Rotate _Left
hye: Պտտել _ձախ

en: Rotate _Right
hye: Պտտել _աջ

en: Save a copy of the image
hye: Պահել պատկերի կրկնաւրինակը

en: Save copy
hye: Պահել կրկնաւրինակը

en: Scaled
hye: Ընդլայնուած

en: Scroll wheel
hye: Մկնիկի անուակ

en: Scrolled window
hye: Պտտված պատուհան

en: Scrolled window icon bar is placed into
hye: Պտտված պատուհանի պատկերակի սանդղակը տեղադրվում է:

en: Set as _Wallpaper...
hye: Դարձնել _պաստառ...

en: Set as wallpaper
hye: Դարձնել պաստառ

en: Show Fullscreen Clock
hye: Ցուցադրել ամբողջական ցուցադրիչի ժամը

en: Show Status _Bar
hye: Ցուցադրել վիճակի _գաւտին

en: Show Text
hye: Ցուցադրել գրոյթը

en: Show _Thumbnail Bar
hye: Ցուցադրել _գործեշերտի գաւտին

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
hye: Ցուցադրել համաւրինակ ժամը, երբ պատուհանը գտնուում է ամբողջական ցուցադրիչի աշխատակերպում։

en: Show file properties
hye: Ցուցադրել նիշի յատկութիւնները

en: Show settings dialog
hye: Ցուցադրել կարգաւորումների երկխաւսութիւնը

en: Slideshow
hye: Տեսասահիկ

en: Small
hye: Փոքր

en: Smaller
hye: Աւելի փոքր

en: Start a slideshow
hye: Միացնել տեսասահիկ

en: Start in fullscreen mode
hye: Մեկնարկել ամբողջական ցուցադրիչի աշխատակերպով

en: Startup
hye: Մեկնարկ

en: Stretched
hye: Ձգուած

en: Style:
hye: Ոճ․

en: Switch to fullscreen
hye: Փոխանջատել ամբոջական ցուցադրիչի

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
hye: Ristretto պատկերի ցուցադրիչը ծրագիր է, որը կարող է աւգտագործուել պատկերների դիտման, տեսասահիկի միացման, պատկերներն այլ ծրագրերով բացելու համար, աւրինակ՝ պատկերների խմբագիրչը կամ պատկերի կազմաձեւումը, որպէս աշխատասեղանի պաստառ։

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
hye: Մկնիկի կուրսորը կարող է ինքնաբերաբար թաքնվել անգործության որոշակի ժամանակահատվածից հետո
    երբ պատուհանը ամբողջ էկրանով է:

en: The orientation of the iconbar
hye: Պատկերասրահի կողնորոշումը

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
hye: Փոքրապատկերի գաւտին, կարող է ինքաշխատաւրէն թաքնուել, երբ պատուհանը ամբողջական ցուցադրիչի աշխատակերպում է։

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
hye: Փոքրապատկերի համակարգը հասանելի չէ,
    այս պատճառով՝ փոքրապատկերները չեն ստեղծուի։
    
    Ներբեռնէք <b>Tumbler</b> կամ այլ<i>(փոքրապատկերների աւժանդակ ծրագիր)</i>,
    խնդրի լուծման համար։

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
hye: Տեսասահիկում, մեկ նկարի ցուցադրման ժամանակայատուածը
    (վայրկեաններով)

en: Thumb_nail Size
hye: Փոքրապատ_կերի չափսը

en: Thumbnail Bar _Position
hye: Փոքրապատկերի _դիրքը

en: Thumbnails
hye: Փոքրապատկերներ

en: Tiled
hye: Սեղմուած

en: Time range to clear:
hye: Ժամանակի ընդրգկոյթ, մաքրման համար․

en: Timeout
hye: Ժամանակի սպառում

en: Today
hye: Այսաւր

en: Top
hye: Վերեւ

en: Use as _default for this kind of file
hye: Աւգտագործել, որպէս  _լռելեայն այս տեսակի նիշերի համար

en: Version information
hye: Տեղեկոյթ տարբերակի վերաբերեալ

en: Very Large
hye: Շատ մեծ

en: Very Small
hye: Շատ փոքր

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
hye: Այս տարբերակով, նկարների առաւելագոյն չափը կը սահմանափակուի ցուցադրիչի չափով։

en: Wrap around images
hye: Պատկերների անընդհատ ծալում

en: Zoom _Fit
hye: Խոշորացման _հարմարեցում

en: Zoom _In
hye: Խոշորաց_նել

en: Zoom _Out
hye: Փոքրաց_նել

en: Zoom in
hye: Խոշորացնել

en: Zoom out
hye: Փոքրացնել

en: Zoom to 100%
hye: Խոշորացնել 100%֊ով

en: Zoom to fit window
hye: Խոշորացնել պատուհանը տեղաւորելու համար

en: Zoomed
hye: Խոշորացուած

en: _About
hye: _Ծրագրի մասին

en: _Apply
hye: _Հաստատել

en: _Back
hye: _Հետ

en: _Cancel
hye: _Չեղարկել

en: _Clear private data...
hye: _Մաքրել անձնական տուեալները...

en: _Close
hye: _Փակել

en: _Contents
hye: _Ձեռնարկ

en: _Delete
hye: _Ջնջել

en: _Do not ask again for this session
hye: _Այլեւս չհարցնել, այս նիստի համար

en: _Edit
hye: _Խմբագրում

en: _File
hye: _Նիշ

en: _Flip
hye: _Զարկ

en: _Forward
hye: _Առաջ

en: _Fullscreen
hye: _Ամբողջական ցուցադրիչ

en: _Go
hye: _Գնալ

en: _Help
hye: _Աջակցութիւն

en: _Last
hye: _Վերջին

en: _Leave Fullscreen
hye: _Դուրս գալ ամբողջական ցուցադրիչի աշխատակերպից

en: _Normal Size
hye: _Սովորական չափս

en: _OK
hye: _Լաւ

en: _Open
hye: _Բացել

en: _Open with
hye: _Բացել՝

en: _Open...
hye: _Բացել...

en: _Pause
hye: _Կանգնեցնել

en: _Play
hye: _Միացնել

en: _Position
hye: _Դիրք

en: _Preferences...
hye: _Կարգաւորումներ...

en: _Properties...
hye: _Յատկութիւններ...

en: _Quit
hye: _Դուրս գալ

en: _Recently used
hye: _Վերջերս աւգտագործուած

en: _Rotation
hye: _Պտտում

en: _Save
hye: _Պահել

en: _Save copy...
hye: _Պահել կրկնաւրինակը...

en: _Show Toolbar
hye: _Ցուցադրել գործեշերտը

en: _Size
hye: _Չափս

en: _Sort by
hye: _Տեսակաւորել ըստ

en: _View
hye: _Տեսք

en: _Zoom
hye: _Խոշորացնել

en: date
hye: ամսաթիւ

en: file name
hye: նիշի անուն

en: file type
hye: նիշի տեսակ
