Xfce Panel Plugins - en to hye translation catalogue (186 entries)

en: 	Direction: %s (%s%s)
hye: 	 Ուղղութիւն. %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
hye: 	Տեղեկատուութիւնը մասամբ վերցուած է հանրագիտարանից

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
hye: 	Արագութիւն. %s%s(%s Բեֆորտի սանդղակով)

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
hye: 
    	Բարձրութեան եւ ժամանակի գաւտու տուեալները տրամադրուում են`

en: 
    	Weather and astronomical data from
hye: 
    	Եղանակի եւ աստղագիտական տուեալների մասին

en: 
    Atmosphere
hye: 
    Մթնոլորտ

en: 
    Clouds
hye: 
    Ամպեր

en: 
    Credits
hye: 
    Վարկեր

en: 
    Precipitation
hye: 
    Տեղումներ

en: <b>Atmosphere</b>
hye: <b>Մթնոլորտ</b>

en: <b>Clouds</b>
hye: <b>Ամպեր</b>

en: <b>Precipitation</b>
hye: <b>Տեղումներ</b>

en: <b>Temperatures</b>
hye: <b>Ջերմաստիճանը</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
hye: <b>Հաշուարկների համար աւգտագործուած ժամանակները</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
hye: <tt><small>Քանակը.         %s%s%s</tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
hye: <tt><small>Ակնյայտ ջերմաստիճան. %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
hye: <tt><small>Բարոմետրիկ ճնշում.  %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
hye: <tt><small>Ամպամածութիւն.    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
hye: <tt><small>Հաշուարկուած տվեալները.  %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
hye: <tt><small>Հալման ջերմաստիճան.            %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
hye: <tt><small>Մառախուղ.      %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
hye: <tt><small>Բաձր ամպեր.   %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
hye: <tt><small>Ինտերուալ աւարտ.      %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
hye: <tt><small>Ինտերուալ մեկնարկ.      %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
hye: <tt><small>Ցածր ամպեր.     %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
hye: <tt><small>Միջին ամպեր. %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
hye: <tt><small>Լուսնի փուլ. %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
hye: <small><tt>Լուսնի փուլ. Անյայտ</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
hye: <tt>Լուսաբաց: %s<small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
hye: <tt><small>Լուսաբաց. Լուսինը չի ծագելու այս աւրը:</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
hye: <tt><small>Լուսնի խաւարում. %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
hye: <tt><small>Լուսնի խաւարում. Լուսինը չի խաւարելու այս աւրը: </small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
hye: <tt><small>Հարաբերական խոնավութիւն:    %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
hye: <tt><small>Արեւածագ.%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
hye: <tt><small>Արեւածագ. Արեւը չի ծագելու այս աւրը:</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
hye: <tt><small>Մայրամուտ.  %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
hye: <tt>Մայրամուտ. Արեւը մայր չի մտնելու այս աւրը:<small></tt>

en: A_dd
hye: Ավելացնել

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
hye: Ավելացրու ընտրուած արժեքը պիտակի վրայ որը պետք է ցուցադրուի պտտուող տուփի վրայ:

en: Afternoon
hye: Կեսաւր

en: Altitu_de:
hye: _Բարձրութիւն

en: Animate _transitions between labels
hye: պիտակների միջև շարժողական անցում

en: Apparent te_mperature:
hye: Ակնհայտ ջերմաստիճանը.

en: Apparent temperature (A)
hye: Ակնհայտ ջերմաստիճանը (A)

en: Available icon themes are listed here. You can add icon themes to $HOME/.config/xfce4/weather/icons (or the equivalent directory on your system). Information about how to create or use icon themes can be found in the README file. New icon themes will be detected everytime you open this config dialog.
hye: Հասանելի պատկերի թիմը ցուցակագրուած է այստեղ: Դու կարող ես պտկերի թիմ աւելացնել $HOME/.config/xfce4/weather/icons (կամ ճշկրտացրու քո համակարգը): Ինֆորմացիայ այն մասին թե ինչպէս ստեղծել կամ աւգտագործիր պատկերների թիմը որը կարող է գտնուել պատրաստի README ֆայլում: Նոր պատկերի թիմերը կարող է երեւալ ամեն անգամ երբ դու բացես այս երկխաւսութիւնը:

en: Barometric _pressure:
hye: Ծանրաչափի ճնշումը

en: Barometric pressure
hye: Բարոմետրիկ ճնշում

en: Barometric pressure (P)
hye: Բարոմետրիկ ճնշում (P)

en: Cancel
hye: Չեղարկել

en: Celsius (°C)
hye: Ցելսիուս (°C)

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
hye: Տեադրելու համար փոխիր անունը ըստ քո ցանկութեան: Աւգտագործում է ցուցադրելու համար եւ էֆեկտ չի տալիս պարամետրերի վրայ:

en: Change...
hye: Փոխել...

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
hye: Ստուգիր եզակի շարքի գործածումը պանելի վրայ եւ էկրանի փոքր լուսանկարի ձեւը:

en: Choose a font you like and set it to a smaller or larger size. Middle-click on the button to unset the font and use your theme's default.
hye: Ընտրեք ձեր նախընտրած տառատեսակը և սահմանեք այն փոքր կամ ավելի մեծ չափի: Տառատեսակը կարգավորելու և ձեր թեմայի լռելյայն օգտագործելու համար սեղմեք կոճակի վրա:

en: Choose your preferred tooltip style. Some styles give a lot of useful data, some are clearer but provide less data on a glance.
hye: Ընտրեք ձեր նախընտրած գործիքների ոճը: Որոշ ոճեր տալիս են շատ օգտակար տվյալներ, որոշները պարզ են, բայց առաջին հայացքից ավելի քիչ տվյալներ են տրամադրվում:

en: Clear
hye: Մաքրել

en: Close
hye: Փակել

en: Cloudiness
hye: Ամպամածութիւն

en: Cloudiness (C)
hye: Ամպամածություն (C)

en: Cloudy
hye: Ամպամած

en: Currently no data available.
hye: Ներկայումս տուեալներ չկան:

en: Days in columns
hye: աւրեր սյուններում

en: Days in rows
hye: աւրեր շարքերում

en: Decide how many values should be shown at once in the scrollbox. You can choose a smaller font or enlarge the panel to make more lines fit.
hye: Որոշիր որքան արժեքներ պետք է ցուցադրուի մաժամանակ պտտուող տուփի մեջ: Դու կարող ես ընտրել աւելի փոքր տառատեսակ կամ պանելի տողերի ընդայնման հարմարեցումը:

en: Dew point (D)
hye: հալման ջերմաստիճան (D)

en: Enter a city name or address
hye: Մուտքագրեք քաղաքի անուանումը կամ հասցեն

en: Error parsing astronomical data!
hye: Սխալը աստղագիտական ​​տվյալների վերլուծության մեջ:

en: Error parsing weather data!
hye: Եղանակի տվյալների վերլուծման սխալ:

en: Evening
hye: Երեկոյ

en: Fahrenheit (°F)
hye: Ֆահռենհեյթ (°F)

en: Feet (ft)
hye: Քայլ (ft)

en: Feet per second (ft/s)
hye: Քայլ վարկեան (ft/s)

en: First quarter
hye: Առաջին քառորդ

en: Fog
hye: Մառախուղ

en: Fog (F)
hye: մառախուղ (F)

en: Font and color:
hye: Տարատեսակ եւ գոյներ

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
hye: Դրսի կողմից տեղադելու համար Նորուեգական մոդելը, որը պատրաստուած է մետաղից: Ոչ մի ցանցաին ծառաիւթիւն լաւը չէ, եւ սովորաբար անհրաժեշտ է նշել բարձրութիւնը ոչ լրացուցիչ պարամետրը, ալ կերպ զեկուցուած արժեքը չի ուղղուի:
    
    Ներդրաւնը փորձում է տեղակաել բարձրութեան գործածումը GeoNames վեբցանցի ծառաիւթեանը, բայց դա կարող է ոչ միշտ լինել ճիշտ, այսպիսով դու կարող ես փոխել այստեղ:
    
    Բարձրութիւնը տրում է մետերով ծովի մակարդակի վերեւում, կամ հաջորդաբար հարմար է փոխելով միաւորը միաւորների էջում: Պետք է դասակարգել իրական արժեքը , բայց փոքր տարբերութիւն ազդեցուիւն չի լինի տարեթուի վրայ: Նորուեգիաի ներսում այս տեղադրումը բոլոովին էֆեկտ չի տալիս:

en: Full moon
hye: Լիալուսին

en: Hectopascals (hPa)
hye: Հեստոպասքալս (hPa)

en: Hide the scrollbox to save valuable space on the panel. Most interesting information is also provided in the tooltip - provided you choose an appropriate tooltip style - that is shown when hovering over the icon.
hye: Թաքցրու պտտուող արկղը պահպանելու համար պանելի արժեքաւոր տարածքը: Ամենաշատ հետաքրքիր ինֆորմացիան նաեւ ապահովված է գործիքակազմում - ապահովում է քեզ ընտրելու համապատասխան գործիքակազմի ոճը - դա ցուցադրուած է երբ վերածվելով պատկերի:

en: High clouds
hye: Բարձր ամպեր

en: High clouds (CH)
hye: Բարձր ամպեր (CH)

en: Humidity (H)
hye: խոնավություն (H)

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
hye: Եթե ընտրուած տեղակիւմը քո ընթացիք ժամանակաին գոտում չէ, անհրաժեշտ է տեղադրել ներդրաւնը մեկ այլ ժամանակաին գոտիում որպէսզի ճիշտ ցույց տա ժամանակը: Ճիշտ ժամանակի գոտին պետք է լինի տեղակայուած GeoNames վեբ ցանցի առաիւթեան միջոցով, բայց դու կարող ես ուղղել եթե անհրաժեշտ լինի:
    Թող այդ ֆայլը դատարկուի աւգտագործելու համար ժամաին գոտին տեղադրելով քո համակարգում: Մուտքի ձախողումը պատճառ կըհանդիսանա աւգտագործելով UTC ժամակը, բայց դա կարող է նաեւ կախուած լիմել համակաիգից:

en: Inches (in)
hye: մատնաչափ (in)

en: Inches of mercury (inHg)
hye: Սնդիկի չափը (inHg)

en: Kilometers per hour (km/h)
hye: Կիլոմետր ժամ (km/h)

en: Knots (kt)
hye: հանգոյց (kt)

en: L_ongitude:
hye: երկայնութիւն

en: Latitud_e:
hye: Լայնութիւն:

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
hye: բարձրութեան տարածքը հիւսիս-հրաւաին հատուածում նշում է երկրի մակերեւոյթը: Եթե դու փոխես այս արժեքը, դու կրիք կունենաս ապահովելու բարձրութիւնը եւ ժամանակի գոտին:

en: Li_nes:
hye: տողեր

en: Light rain
hye: Արեւային անձրեւ

en: Light rain with thunder
hye: Արեւային անձրեւ՝ ամպրոպով

en: Lightly cloudy
hye: Թեթեւակի ամպամած

en: Location _name:
hye: Գտնվելու վայրի անուանումը։

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
hye: բարձրութեան տարածքը արեւելք-արեւմտիան հատուածում նշում է երկրի մակերեւոյթը: Եթե դու փոխես այս արժեքը, դու կրիք կունենաս ապահովելու բարձրութիւնը եւ ժամանակի գոտին:

en: Low clouds
hye: Ցածր ամպեր

en: Low clouds (CL)
hye: ցածր ամպ (CL)

en: Meters (m)
hye: մետր (m)

en: Meters per second (m/s)
hye: Մետր վարկեան (m/s)

en: Middle clouds
hye: Միջին ամպեր

en: Middle clouds (CM)
hye: Միջին ամպեր (CM)

en: Miles per hour (mph)
hye: Մղոն ժամ (mph)

en: Millimeters (mm)
hye: Միլիմետր (mm)

en: Morning
hye: Առաւաւտ

en: Move do_wn
hye: տեղափոխիր ներքեւ

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
hye: տեղափոխիր ընտրուած արժեքը ներքեւ պիտակների ցուցկում ցուցադրելու համար:

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
hye: տեղափոխիր ընտրուած արժեքը վերեւ պիտակների ցուցակում ցուցադրելու համար:

en: Move u_p
hye: տեղափոխիր վերեւ

en: New moon
hye: Նորալուսին

en: Night
hye: Գիշեր

en: No Data
hye: տվյալներ չկան

en: OK
hye: Լավ

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
hye: բացիր աւգտագործման պատկերի թիմերը անմիջապէս տեղադրիր ֆայլի մեջ, ստեղծիր այն եթե անհրաժեշտ է:

en: Partly cloudy
hye: Մասամբ ամպամած

en: Please change location name to your liking and correct alltitude and timezone if they are not auto-detected correctly.
hye: խնդրում եմ փոխեք տեղի անունը ըստ ցանկութեան, ուղղեք բարձութիւնը եւ ժամանակի գոտին եթե նրանք ճշգրիտ տեղակայուած չեն

en: Please set a location in the plugin settings.
hye: Խնդրում ենք տեղադրէք դիրքը ներդաւնի կարգաւորումներում:

en: Pound-force per square inch (psi)
hye: Քառակուսու չափը (psi)

en: Prec_ipitations:
hye: Տեղումներ

en: Precipitation (R)
hye: տեղումներ (R)

en: Precipitation amount
hye: Տեղումների քանակ

en: Preferences
hye: Նախապատվութիւններ

en: Quayle-Steadman
hye: նավամատույցի կաիւն մարդ

en: Rain
hye: Անձրեւ

en: Rain with thunder
hye: Անձրեւը ամպրոպով

en: Relative humidity
hye: Հարաբերական խոնավութիւն

en: Results
hye: Արդյունքներ

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
hye: Դուրս հանիր ցուցադրուած ընթացիկ արժեք(ները) եւ նոր արժեք(ները) փոխարինիր դրանց փոխարեն: Մի ստուգիր այս գործողութիւնները եթե դու գտնում ես որ անիմացիան չափազանց շեղող է:

en: Search
hye: Որոնել

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
hye: Փնտրիր նոր տեղադրում եւ տեղակայիր դրա պարամետրերը

en: Search location
hye: Որոնման վայրը

en: Searching...
hye: Որոնում

en: Select _font
hye: Ընտրեք տառատեսակը

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
hye: Ընտրիր պիտակների արժեքը ցուցակում ցուցադրելու համար եւ սեղմիր կոճակը վերատեղափոխելու այն:

en: Select font
hye: Ընտրել տառատեսակ

en: Show current weather conditions
hye: Ցույց տալ եղանակի ներկայիս պայմանները։

en: Show scroll_box
hye: ցույց տուր պտտուող արկղը

en: Simple
hye: Պարզ

en: Sleet
hye: Կարկուտ

en: Sleet showers with thunder
hye: Կարկուտ ամպրոպի հետ

en: Sleet with thunder
hye: Կարկուտ՝ ամպրոպով

en: Snow
hye: Ձիւն

en: Snow showers
hye: Ձնաբուք

en: Snow showers with thunder
hye: Ձնաբուք՝ ամպրոպով

en: Steadman
hye: Կաիւն մարդ

en: Sunny
hye: Արեւային

en: Temperature (T)
hye: Ջերաստիճան (T)

en: The Norwegian Meteorological Institute
hye: Նորվեգիայի Աւդերեւութաբանական Հաստատութիւն

en: There may be problems with some themes that cause the scrollbox text to be hardly readable. If this is the case or you simply want it to appear in another color, then you can change it using this button. Middle-click on the button to unset the scrollbox text color.
hye: Կարող են խնդիրներ առաջանալ որոշ թիմերի հետ, որը կարող է պատճառ հանդիսանալ պտտուող տուփի տեքստի դժուար ընթերցելիութեանը: Եթե դա այդ դեպքը լինի կամ դու ուղակի ուզում ես մեկ այլ գոյն ի հայտ բերես, հետո դու կարող ես փոխել այդ գործածումը ալս կոճակի: Կոճակի մեջտեղի կլիկը արայ տեղադրելու պտտուող տեքտի գոյնը:

en: These are the values that will be shown in the scrollbox. Select a single value here and click the appropriate button to remove it or move it up and down in the list.
hye: Սրանք արժեքներ են որ պետք է ցուցադուի պտտուող տուփի մեջ: Ընտրիր եզակի արժեք այստեղ եւ սեղմիր համապատասխան կոճակի վրայ վերատեղափոխելու կամ տեղափոխելու այն ներքեւի եւ վերեւի ցուցակ:

en: Third quarter
hye: Երրորդ քառեակ

en: Today
hye: Այսաւր

en: Tomorrow
hye: Վաղը

en: Torr (mmHg)
hye: Տորր (mmHg)

en: Unable to open the following url: %s
hye: Չյաջողուեց բացել հետեւեալ url֊ը․ %s

en: Use only a single _panel row
hye: Աւգտագործիր միայն պանելի շարքը

en: Verbose
hye: Մանրամասն

en: Weather Report
hye: Եղանակի Հաղորդում

en: Weather Update
hye: Եղանակի թարմացում

en: Wikipedia
hye: Վիքիպեդիա

en: Wind direction (WD)
hye: Քամու ուղղություն (WD)

en: Wind direction in degrees (WD)
hye: Քամու ուղղությունը աստիճաններում (WD)

en: Wind speed (WS)
hye: քամու արագություն (WS)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
hye: քամու արագություն - բեֆորտի մասշտաբով (WB)

en: Windchill/Heat index
hye: Քամու ջերմութիան ինդեքս։

en: _Appearance
hye: արտաքին տեսք

en: _Close
hye: _Փակել

en: _Details
hye: _Մանրամասներ

en: _Forecast
hye: _Կանխատեսում

en: _Forecast layout:
hye: Կանխատեսման դասավորություն

en: _Help
hye: _Աւգնութիւն

en: _Icon theme:
hye: պատկերի թիմ

en: _Location
hye: _Գտնուելու վայրը

en: _Number of forecast days:
hye: Կանխագուշման աւրերի քանակ

en: _Remove
hye: վերատեղափոխել

en: _Round values
hye: արժեքների շրջան

en: _Scrollbox
hye: պտտուող տուփ

en: _Temperature:
hye: _Ջերմաստիճան

en: _Timezone:
hye: _ժամանակային գոտի

en: _Tooltip style:
hye: Գործիքային ձև:

en: _Units
hye: Միաւորներ

en: _Wind speed:
hye: _Քամու արագութիւն

en: feet
hye: ոտք

en: km/h
hye: կմ/ժ

en: mm
hye: մմ
