Midnight Commander - en to ia translation catalogue (398 entries)

en: "%s" is not a regular file
ia: "%s" non es un file regular

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
ia: %s
    non resimila un archivo tar.

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
ia: %s contine entratas duplicate, e es ignorate.

en: %s is not a directory
ia: %s non es un directorio.

en: %s: done.
ia: %s: finite.

en: %s: failure
ia: %s: fallimento

en: &Abort
ia: &Abortar

en: &Add new
ia: &Adder nove

en: &Again
ia: &De novo

en: &Append
ia: &Appender

en: &Backwards
ia: A &retro

en: &Beginning
ia: &Initio

en: &Cancel
ia: &Cancellar

en: &Command
ia: &Commando

en: &Copy
ia: &Copiar

en: &Delete
ia: &Deler

en: &Dismiss
ia: &Clauder

en: &Do not change
ia: &Non cambiar

en: &End
ia: &Fin

en: &Fastest (Assume large files)
ia: Le plus &rapide (Supponer grande files)

en: &Go to line...
ia: &Vader al linea...

en: &Grab lock
ia: Acquirer serratura

en: &Ignore lock
ia: Ignorar serratura

en: &Insert
ia: &Inserer

en: &Layout...
ia: &Disposition...

en: &Link
ia: &Ligamine

en: &Macintosh format (CR)
ia: Formato &Macintosh (CR)

en: &Mail...
ia: E-&mail...

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
ia: &Minimal (Cercar un minor collection de cambiamentos)

en: &Mkdir
ia: &Crear dir

en: &Move
ia: &Displaciar

en: &Name
ia: &Nomine

en: &Never
ia: &Nunquam

en: &New
ia: &Nove

en: &Open file...
ia: &Aperir file...

en: &Options
ia: &Optiones

en: &Panel options...
ia: Optiones del &pannello...

en: &Permissions
ia: &Permissiones

en: &Quit
ia: &Quitar

en: &Remove
ia: &Remover

en: &Rename/Move
ia: &Renominar/Displaciar

en: &Save
ia: &Salveguardar

en: &Save setup
ia: &Salveguardar configuration

en: &Search
ia: C&ercar

en: &Search...
ia: &Cercar...

en: &Size
ia: &Dimension

en: &Skip
ia: &Saltar

en: &Tree
ia: &Arbore

en: &Unix format (LF)
ia: Formato &Unix (LF)

en: &User
ia: &Usator

en: &View
ia: &Vider

en: &Whole words
ia: &Parolas complete

en: &Windows/DOS format (CR LF)
ia: Formato &Windows/DOS (CR LF)

en: &Yes
ia: &Si

en: (chdir first)
ia: (chdir primo)

en: * on keypad
ia: * sur bloco numeric

en: + on keypad
ia: + sur bloco numeric

en: - on keypad
ia: - sur bloco numeric

en: 7-bit ASCII
ia: ASCII in 7 bits

en: < Reload Current Syntax >
ia: < Recargar syntaxe actual >

en: <Unknown group>
ia: <Gruppo incognite>

en: <Unknown user>
ia: <Usator incognite>

en: A file already exists with this name
ia: Il ja existe un file con iste nomine

en: A&bout...
ia: A &proposito...

en: A1 key
ia: Clave A1

en: Aborted transfer would be successful.
ia: Le transferentia abortate haberea succedite.

en: Aborting transfer...
ia: Aborta transferentia...

en: About
ia: Super

en: Account:
ia: Conto:

en: Alwa&ys
ia: Se&mpre

en: Ampersand
ia: Signo "&"

en: Asterisk
ia: Asterisco

en: At sign
ia: Signo "@"

en: Background process error
ia: Error in processo in secunde plano

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
ia: Le processo in secunde plano requestava un numero de parametros
    excedente lo que nos pote manear.

en: Background process:
ia: Processo in secunde plano:

en: Background protocol error
ia: Error de protocollo in secunde plano

en: Backslash key
ia: Clave Barra inverse

en: Block Size
ia: Dimension del bloco

en: ButtonBar|Edit
ia: ButtonBar|Modificar

en: ButtonBar|Help
ia: ButtonBar|Adjuta

en: ButtonBar|Merge
ia: ButtonBar|Fusionar

en: ButtonBar|Options
ia: ButtonBar|Optiones

en: ButtonBar|Quit
ia: ButtonBar|Quitar

en: ButtonBar|Save
ia: ButtonBar|Salveguardar

en: ButtonBar|Search
ia: ButtonBar|Cercar

en: C&ontinue
ia: C&ontinuar

en: C1 key
ia: Clave C1

en: Cancel
ia: Cancellar

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
ia: Impossibile crear copia de reserva
    %s%s
    %s

en: Cannot create temporary diff file
    %s
ia: Impossibile crear file diff temporari
    %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
ia: Non pote crear le directorio temporari %s: %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
ia: Impossibile crear file de fusionamento temporari
    %s

en: Cannot execute command
ia: Le commando non pote esser executate

en: Cannot get size/permissions for %s
ia: Impossibile obtener dimension/permissiones pro %s

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
ia: Impossibile cargar bitmap de bloco ab:
    %s

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
ia: Impossibile cargar bitmap de inode ab:
    %s

en: Cannot open %s for reading
ia: Impossibile aperir %s pro lectura

en: Cannot open cpio archive
    %s
ia: Impossibile aperir le archivo cpio
    %s

en: Cannot open file "%s"
ia: Le file "%s" non pote esser aperite

en: Cannot open file %s
ia: Le file %s non pote esser aperite

en: Cannot open pipe for reading: %s
ia: Impossibile aperir tubo pro lectura: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
ia: Impossibile aperir tubo pro scriptura: %s

en: Cannot open tar archive
    %s
ia: Impossibile aperir archivo tar
    %s

en: Cannot parse:
ia: Non pote processar:

en: Cannot save file
ia: Le file non pote esser salveguardate

en: Cannot set correct permissions for directory %s
ia: Non pote definir le permissiones correcte pro le directorio %s

en: Cannot translate from %s to %s
ia: Non pote traducer de %s in %s

en: Caret
ia: Circumflexo

en: Changes to file lost
ia: Cambiamentos in file perdite

en: Child died unexpectedly
ia: Termination inexpectate del processo filio

en: Choose syntax highlighting
ia: Selige coloration syntactic

en: Colon
ia: Duo punctos

en: Color options
ia: Optiones de color

en: Command
ia: Commando

en: Con&tinue
ia: Con&tinuar

en: Config directory:
ia: Directorio del config:

en: Configure options
ia: Configurar optiones

en: Confirmation|&Delete
ia: Confirmation|&Deler

en: Confirmation|&Execute
ia: Confirmation|&Executar

en: Confirmation|E&xit
ia: Confirmation|E&xir

en: Content:
ia: Contento:

en: Continue from beginning?
ia: Continuar ab initio?

en: Cop&y
ia: Cop&iar

en: Copy "%s" directory to:
ia: Copiar le directorio "%s" a:

en: Copy to clipboard
ia: Copiar al area de transferentia

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
ia: Capite de cpio corrumpite incontrate in
    %s

en: Create a new Directory
ia: Crear un nove directorio

en: Cut to clipboard
ia: Taliar al area de transferentia

en: Data directory:
ia: Directorio de datos:

en: Delete
ia: Deler

en: Delete %s?
ia: Deler %s?

en: Delete macr&o...
ia: Deler macr&o...

en: Delete macro
ia: Deler le macro

en: Delete on keypad
ia: Del sur bloco numeric

en: DialogTitle|History cleanup
ia: TituloDialogo|Rader historia

en: Directory %s is not owned by you
ia: Le directorio %s non ha te como proprietario.

en: Directory cache expired for %s
ia: Cache de directorio explicate pro %s

en: Directory label:
ia: Etiquetta de directorio:

en: Directory path:
ia: Cammino del directorio:

en: Disable X11 support
ia: Disactivar supporto X11

en: Disable mouse support in text version
ia: Disactivar le supporto del mouse in le version texto

en: Disables subshell support
ia: Disactivar le supporto de sub-shells

en: Displays the current version
ia: Monstra le version actual

en: Do you want clean this history?
ia: Esque tu desira mundar iste historia?

en: Dollar sign
ia: Signo del dollar

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
ia: Non cargar le associationes de claves ab un file, usar le predefinites

en: Dot
ia: Puncto

en: Down arrow keypad
ia: Flecha in basso sur bloco numeric

en: E&xit
ia: E&xir

en: Edit files
ia: Modificar files

en: Editor options
ia: Optiones de editor

en: Enables subshell support (default)
ia: Activar le supporto de sub-shells (predefinite)

en: End key
ia: Clave End/Fin

en: End on keypad
ia: End/Fin sur bloco numeric

en: English
ia: Anglese

en: Enter
ia: Clave "Enter"

en: Enter file name:
ia: Scribe le nomine del file:

en: Enter line:
ia: Specifica linea:

en: Enter on keypad
ia: Enter sur bloco numeric

en: Enter search string:
ia: Texto a cercar:

en: Error reading %s
ia: Error legente %s

en: Error reading from pipe: %s
ia: Error de lectura ab tubo: %s

en: Error reported after abort.
ia: Error reportate post abortamento.

en: Error writing to pipe: %s
ia: Error de scriptura al tubo: %s

en: Escape
ia: Escappar

en: Exclamation mark
ia: Signo de exclamation

en: Ext2lib error
ia: error de Ext2lib

en: External command
ia: Commando externe

en: FT&P link...
ia: Ligamine FT&P...

en: FTP: Account required for user %s
ia: FTP: Conto requirite pro le usator %s

en: FTP: Password required for %s
ia: FTP: Contrasigno requirite pro %s

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
ia: Le file "%s" es jam in curso de modification.
    Usator: %s
    ID del processo: %d

en: File &types
ia: &Typos de file

en: File has hard-links. Detach before saving?
ia: Le file ha ligamines physic. Distachar ante salveguardar?

en: File locked
ia: File serrate

en: File name:
ia: Nomine del file:

en: File was modified. Save with exit?
ia: Le file ha essite modificate. Salveguardar ante exir?

en: Filter
ia: Filtro

en: Finished
ia: Finite

en: For&mat
ia: For&matar

en: Forces xterm features
ia: Fortiar

en: Function key 1
ia: Clave de function 1

en: Function key 10
ia: Clave de function 10

en: Function key 11
ia: Clave de function 11

en: Function key 12
ia: Clave de function 12

en: Function key 13
ia: Clave de function 13

en: Function key 14
ia: Clave de function 14

en: Function key 15
ia: Clave de function 15

en: Function key 16
ia: Clave de function 16

en: Function key 17
ia: Clave de function 17

en: Function key 18
ia: Clave de function 18

en: Function key 19
ia: Clave de function 19

en: Function key 2
ia: Clave de function 2

en: Function key 20
ia: Clave de function 20

en: Function key 21
ia: Clave de function 21

en: Function key 22
ia: Clave de function 22

en: Function key 23
ia: Clave de function 23

en: Function key 24
ia: Clave de function 24

en: Function key 3
ia: Clave de function 3

en: Function key 4
ia: Clave de function 4

en: Function key 5
ia: Clave de function 5

en: Function key 6
ia: Clave de function 6

en: Function key 7
ia: Clave de function 7

en: Function key 8
ia: Clave de function 8

en: Function key 9
ia: Clave de function 9

en: German
ia: Germano

en: Getting file
ia: Obtene file

en: Goto line
ia: Vader al linea

en: Goto line (left)
ia: Ir a linea (sinistra)

en: Goto line (right)
ia: Ir a linea (dextra)

en: Great than
ia: Plus de

en: Group
ia: Gruppo

en: Help
ia: Adjuta

en: History
ia: Historia

en: Home on keypad
ia: Home/Initio sur bloco numeric

en: Ignore all &whitespace
ia: Ignorar tote le spatios in &blanco

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
ia: Ligamines physic inconsistente de
    %s
    in le archivo cpio
    %s

en: Inconsistent tar archive
ia: Archivo tar inconsistente

en: Insert
ia: Inserer

en: Insert &date/time
ia: Inserer &data/hora

en: Insert file
ia: Inserer file

en: Insert on keypad
ia: Ins sur bloco numeric

en: Internal error:
ia: Error interne:

en: Invalid token number %d
ia: Numero de indicio %d invalide

en: Invalid value
ia: Valor invalide

en: Label for "%s":
ia: Etiquetta pro "%s":

en: Language
ia: Lingua

en: Launches the file viewer on a file
ia: Aperir un file con le visualisator

en: Learn keys
ia: Apprender clave

en: Left arrow keypad
ia: Flecha sinistre sur bloco numeric

en: Left brace
ia: Accollada sinistre

en: Left bracket
ia: Parenthese quadrate sinistre

en: Left parenthesis
ia: Parenthese sinistre

en: Less than
ia: Minus de

en: Load definitions of key bindings from specified file
ia: Cargar le associationes de claves ab le file specificate

en: Log ftp dialog to specified file
ia: Registrar dialogos FTP in un file

en: Mail
ia: Posta

en: Main options
ia: Optiones principal

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
ia: Midnight Commander essera ora claudite.
    Salveguardar le file modificate?

en: Mo&ve
ia: Dis&placiar

en: More parsing errors will be ignored.
ia: Altere errores de syntaxe essera ignorate.

en: Move "%s" directory to:
ia: Displaciar le directorio "%s" a:

en: Moving %s
ia: Displacia %s

en: Name
ia: Nomine

en: Name:
ia: Nomine:

en: New &entry
ia: Nove &entrata

en: New &group
ia: Nove &gruppo

en: No arguments given to the viewer.
ia: Nulle parametro passate al visualisator.

en: No space information
ia: Nulle information super spatio

en: Non&e
ia: Nul&le

en: Not implemented yet
ia: Non ancora implementate

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
ia: Numero de indicios de reimplaciamento inequal a illos trovate

en: Number sign #
ia: Signo "#"

en: Other command
ia: Altere commando

en: Other options
ia: Altere optiones

en: Page Down keypad
ia: Pagina in basso sur bloco numeric

en: Page Up keypad
ia: Pagina in alto, bloco numeric

en: Panel options
ia: Optiones del pannello

en: Panels:
ia: Pannellos:

en: Password:
ia: Contrasigno:

en: Percent sign
ia: Signo de per cento

en: Permissions (octal):
ia: Permissiones (octal):

en: Pipe
ia: Tubo

en: Pipe failed
ia: Tubo fallite

en: Premature end of cpio archive
    %s
ia: Fin prematur del archivo cpio
    %s

en: Press any key to continue...
ia: Preme qualcunque clave pro continuar...

en: Press any key:
ia: Premer un clave qualcunque:

en: Print configure options
ia: Imprimer le optiones de configuration

en: Print data directory
ia: Monstrar directorio de datos

en: Print extended info about used data directories
ia: Imprimer information extense sur le directorios de datos usate

en: Print last working directory to specified file
ia: Scriber le ultime directorio de labor in un file

en: Question mark
ia: Signo de interrogation

en: Quit
ia: Quitar

en: Quotation mark
ia: Virguletta

en: Reading failed
ia: Lectura fallite

en: Request to run in color mode
ia: Demandar de functionar in color

en: Requests to run in black and white
ia: Demandar de functionar in nigro e blanco

en: Resets soft keys on HP terminals
ia: Reinitialisar le "soft keys" sur terminales HP

en: Resolving symlink...
ia: Resolve ligamine symbolic...

en: Right arrow keypad
ia: Flecha dextre sur bloco numeric

en: Right brace
ia: Accollada dextre

en: Right bracket
ia: Parenthese quadrate dextre

en: Right parenthesis
ia: Parenthese dextre

en: S&kip
ia: S&altar

en: Save &as...
ia: S&alveguardar como...

en: Save &mode...
ia: Salveguardar &modo...

en: Save As
ia: Salveguardar como

en: Save as
ia: Salveguardar como

en: Save block
ia: Salveguardar bloco

en: Save file
ia: Salveguardar le file

en: Save macro
ia: Salveguardar le macro

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
ia: Le dimenion de schermo %dx%d non es supportate.
    Verifica le variabile de ambiente TERM.

en: Screens
ia: Schermos

en: Search
ia: Cercar

en: Search &again
ia: Cercar &de novo

en: Search is disabled
ia: Le recerca es disactivate

en: Search string not found
ia: Texto cercate non trovate

en: Searching
ia: Cerca

en: Searching %s
ia: Cerca %s

en: Select
ia: Seliger

en: Select &group
ia: Selige un &gruppo

en: Semicolon
ia: Puncto e virgula

en: Shift
ia: Clave "Shift"

en: Show mc with specified skin
ia: Visualisar MC con le apparentia specificate

en: Size
ia: Dimension

en: Slash key
ia: Clave Barra oblique

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
ia: Pro le momento il es impossibile establir connexiones authenticate con contrasigno.

en: Source
ia: Origine

en: Space key
ia: Clave Spatio

en: Spanish
ia: Espaniol

en: Specifies a color configuration
ia: Specificar un configuration de colores

en: Starting linear transfer...
ia: Initia transferentia linear...

en: Stopped
ia: Stoppate

en: Subject
ia: Subjecto

en: Symbolic link
ia: Ligamine symbolic

en: System data
ia: Datos del systema

en: Tab key
ia: Clave "Tab"

en: Target
ia: Destination

en: Temporary files will be created in %s
ia: Le files temporari essera create in %s

en: Temporary files will not be created
ia: Files temporari non essera create

en: Terminal options
ia: Optiones de terminal

en: The TERM environment variable is unset!
ia: Le variabile de ambiente TERM non es definite!

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
ia: Le file ha essite modificate intertanto. Salveguardar nonobstante?

en: This function is not implemented
ia: Iste function non es implementate

en: Tilda
ia: Tilde

en: To run on slow terminals
ia: Pro currer in terminales lente

en: Tries to use termcap instead of terminfo
ia: Essayar de usar termcap in loco de terminfo

en: True:
ia: Ver:

en: Two files are needed to compare
ia: Duo files es necessari pro comparar

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
ia: Impossibile cargar le apparentia '%s'.
    Le apparentia predefinite ha essite cargate

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
ia: Impossibile processar le apparentia '%s'.
    Le apparentia predefinite ha essite cargate

en: Underline
ia: Sublineamento

en: Understrike
ia: Lineetta basse

en: Unexpected EOF on archive file
ia: Fin inexpectate del file de archivo

en: Unexpected end of file
    %s
ia: Fin de file inexpectate
    %s

en: Unknown error in child
ia: Error incognite in processo filio

en: Up arrow keypad
ia: Flecha in alto sur bloco numeric

en: Use stickchars to draw
ia: Usar characteres graphic "stickchars" pro designar

en: User data
ia: Datos del usator

en: User menu
ia: Menu del usator

en: User name
ia: Nomine de usator

en: View:
ia: Vide:

en: Warning
ia: Advertimento

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
ia: Attention: Marca invalide %c in %s:
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
ia: Attention: Linea invalide in %s:
    %s

en: Warning: cannot load codepages list
ia: Attention: non pote cargar le lista de paginas de codice

en: Warning: cannot open %s directory
ia: Attention: impossibile aperir directorio %s

en: You have to chdir to extract files first
ia: Es necessari cambiar de directorio ante extraher files

en: [this_dir] [other_panel_dir]
ia: [iste_dir] [altere_dir_de_pannello]

en: directories
ia: directorios

en: directory
ia: directorio

en: files/directories
ia: files/directorios

en: fish: Disconnecting from %s
ia: fish: Disconnecte de %s

en: fish: Getting host info...
ia: fish: Obtene info sur host...

en: fish: Handshaking version...
ia: fish: Negotia version...

en: fish: Local read failed, sending zeros
ia: fish: Lectura local fallite, invia zeros

en: fish: Password is required for %s
ia: fish: Un contrasigno es necessari pro %s

en: fish: Reading directory %s...
ia: fish: Lege directorio %s...

en: fish: Sending initial line...
ia: fish: Invia linea initial...

en: fish: Sending password...
ia: fish: Invia contrasigno...

en: fish: Waiting for initial line...
ia: fish: Attende le linea initial...

en: fish: store %s: sending command...
ia: fish: immagazina %s: invia commando...

en: fish: storing file
ia: fish: immagazina file

en: ftpfs: CWD failed.
ia: ftpfs: CWD fallite.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
ia: ftpfs: Disconnecte de %s

en: ftpfs: Invalid host name.
ia: ftpfs: Nomine de host invalide.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
ia: ftpfs: Authentication incorrecte pro usator %s

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
ia: ftpfs: Lege le directorio FTP %s... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
ia: ftpfs: error de abortamento: %s

en: ftpfs: abort failed
ia: ftpfs: abortamento fallite

en: ftpfs: aborting transfer.
ia: ftpfs: aborta transferimento.

en: ftpfs: connection interrupted by user
ia: ftpfs: connexion interrumpite per le usator

en: ftpfs: connection to server failed: %s
ia: ftpfs: le connexion al servitor falleva: %s

en: ftpfs: could not create socket: %s
ia: ftpfs: impossibile crear socket: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
ia: ftpfs: impossibile cambiar a modo passive

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
ia: ftpfs: impossibile resolver ligamine symbolic

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
ia: ftpfs: fallite; nulle parte a que revenir

en: ftpfs: invalid address family
ia: ftpfs: familia de adresses invalide

en: ftpfs: logged in
ia: ftpfs: session aperite

en: ftpfs: making connection to %s
ia: ftpfs: establi connexion a %s

en: ftpfs: sending login name
ia: ftpfs: invia nomine de usator

en: ftpfs: sending user account
ia: ftpfs: invia conto de usator

en: ftpfs: sending user password
ia: ftpfs: invia contrasigno del usator

en: ftpfs: storing file
ia: ftpfs: immagazina file

en: group
ia: gruppo

en: no more memory while reallocating array
ia: memoria exhaurite durante le reallocation del array

en: not enough memory
ia: memoria insufficiente

en: other
ia: altere

en: undelfs: reading block bitmap...
ia: undelfs: lege bitmap de bloco...

en: undelfs: reading inode bitmap...
ia: undelfs: lege bitmap de inode...

en: vfs_info is not fs!
ia: vfs_info non es fs!

en: while allocating block buffer
ia: durante le allocation del buffer in blocos

en: while calling ext2_block_iterate %d
ia: durante le appello de ext2_block_iterate %d

en: while doing inode scan %d
ia: durante le scan del inode %d

en: while iterating over blocks
ia: durante iteration inter blocos

en: while starting inode scan %d
ia: durante le initio del scan de inode %d

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
ia: Le file ~/.netrc ha un modo incorrecte
    Remove le contrasigno o corrige le modo
