Xfce Apps - en to ie translation catalogue (269 entries)

en: %d occurrence | %d occurrences
ie[0]: %d occurrentie
ie[1]: %d occurrenties

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
ie: %s | Autores: %s | Fil-nómine: %s

en: <b>Display</b>
ie: <b>Monstar</b>

en: <b>Font</b>
ie: <b>Fonde</b>

en: <b>Indentation</b>
ie: <b>Márgine</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
ie: <b>Diversi</b>

en: <b>Toolbar</b>
ie: <b>Instrumentarium</b>

en: About this application
ie: Pri li application

en: All Documents
ie: Omni documentes

en: All Files
ie: Omni files

en: Always
ie: Sempre

en: Always show tabs even with one file
ie: Monstrar cartes si mem ún carte presente

en: Appearance
ie: Aspecte

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
ie: Autentification es besonat por lansar Mousepad quam li superusator.

en: Auto indent a new line
ie: Automatic márgine de nov lineas

en: Body:
ie: Córpor:

en: Button
ie: Buton

en: C_olumn number:
ie: C_olumne nró:

en: Central European
ie: Central Europan

en: Change the case of the selection opposite case
ie: Inverter majuscules e minuscules

en: Change the case of the selection to lowercase
ie: Converter li selection a minuscules

en: Change the case of the selection to title case
ie: Far Quam In Titules

en: Change the case of the selection to uppercase
ie: Converter li selection a majuscules

en: Change the editor font
ie: Alterar li fonde del redactor

en: Change the visibility of the main menubar
ie: Alterar visibilitá del menú primari

en: Change the visibility of the statusbar
ie: Alterar visibilitá del panel del statu

en: Change the visibility of the toolbar
ie: Alterar visibilitá del panel de instrumentarium

en: Checking encodings...
ie: Provante codificationes...

en: Chinese Simplified
ie: Chinesi simplificat

en: Chinese Traditional
ie: Chinesi traditional

en: Choose Mousepad Font
ie: Selecte fonde de Mousepad

en: Choose a filetype
ie: Selecter un tip de file

en: Clear Documents History
ie: Vacuar li diarium

en: Clear _History
ie: Vacuar li _liste

en: Clear the recently used files history
ie: Efaciar li liste de recent files

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
ie: Omni elementes del liste de files va esser irrevocabilmen deletet.

en: Close _Tab
ie: Cluder li c_arte

en: Close the current document
ie: Cluder li actual document

en: Close this tab
ie: Cluder li carte

en: Close this window
ie: Cluder ci fenestre

en: Conve_rt
ie: Conve_rter

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
ie: Converter omni tabulatores a spacies in li selection o li tot document

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
ie: Converter omni inicial spacies a tabulators por li selectet linea(s) o tot document

en: Copy the selection
ie: Copiar li selection

en: Create a new document
ie: Crear un nov document

en: Create a new document in a new window
ie: Crear un nov document in un nov fenestre

en: Cut the selection
ie: Ciser li selection

en: Cycled notebook tab switching
ie: Alterar li cartes ciclicmen

en: Cyrillic
ie: Cirilic

en: Cyrillic/Russian
ie: Cirilic/Russ

en: Cyrillic/Ukrainian
ie: Cirilic/Ucrainan

en: Decrease the indentation of the selection or current line
ie: Reducter li márgine del selection o li actual linea

en: Default
ie: Predefinit

en: Delete the current selection
ie: Deleter li actual selection

en: Display line endings
ie: Monstrar fines de lineas

en: Display the Mousepad user manual
ie: Monstrar li manuale de Mousepad

en: Display whitespace
ie: Monstrar caracteres ínvisibil

en: Do not register with the D-BUS session message bus
ie: Ne registrar se in li bus del session de D-BUS

en: Do you want to save the changes before closing?
ie: Esque vu vole salvar li modificationes ante que salir?

en: Do you want to save your changes before reloading?
ie: Esque vu vole salvar li modificationes ante que recargar?

en: Document Settings
ie: Parametres de document

en: Down
ie: Ad-infra

en: Drag & Drop
ie: Tirar-e-cader

en: Dup_licate Line / Selection
ie: Dup_licar linea o selection

en: Duplicate the current line or selection
ie: Duplicar li actual linea o selection

en: Editor
ie: Redactor

en: Enable _syntax highlighting
ie: Permi_sser coloration de sintaxe

en: Enable automatic indentation
ie: Activar automatic márgines

en: Enable text _wrapping
ie: R_upter lineas

en: Externally Modified
ie: Modificat externalmen

en: Failed to clear the recent history
ie: Ne successat efaciar li liste de recent files

en: Failed to open the document
ie: Ne posset aperter li document

en: Failed to open the documentation browser
ie: Ne successat aperter li navigator de documentation

en: Failed to print the document
ie: Ne posset printar li document

en: Failed to reload the document
ie: Ne posset recargar li document

en: Failed to save the document
ie: Ne posset salvar li document

en: Filetype: %s
ie: Fil-tip: %s

en: Filetype: None
ie: Fil-tip: Null

en: Find _Next
ie: Trovar _sequent

en: Find _Previous
ie: Trovar _precedent

en: Find and Rep_lace...
ie: Trovar e s_ubstituer...

en: Fonts
ie: Fondes

en: Go To
ie: Ear a

en: Go to a specific location in the document
ie: Ear a un precis localisation in li document

en: Greek
ie: Grec

en: Header:
ie: Cap-linea:

en: Hebrew
ie: Hebreic

en: Hebrew Visual
ie: Hebreic visual

en: Highlight _All
ie: Marcar _omni

en: Highlight current line
ie: Marcar li actual linea

en: Highlight matching brackets
ie: Marcar correspondent crampones

en: Icon Size:
ie: Dimension de icone:

en: Icons Only
ie: Sol icones

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
ie: Si vu ne garda li document, omni modificationes va esser perdit.

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
ie: Si vu reverte li file omni ínsalvat modificationes va esser perdite.

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
ie: Si vu garda li document, omni extern modificationes va esser perdit.

en: Increase the indentation of the selection or current line
ie: Augmentar li márgine del selection o li actual linea

en: Insert Spaces
ie: Inserter spacies

en: Insert Tabs
ie: Inserter tabulatores

en: Insert _Spaces
ie: Inserter _spacies

en: Insert spaces when the tab button is pressed
ie: Inserter spacies quande li tabulator-taste es presset

en: Invalid byte sequence in conversion input
ie: Ínvalid sequentie de octetes in li intrada de conversion

en: Japanese
ie: Japanesi

en: Large Toolbar
ie: Grand panel de instrumentarium

en: Leave fullscreen mode
ie: Surtir li mode plen-ecran

en: Line E_nding
ie: Fi_nes de lineas

en: Line N_umbers
ie: N_umerós de lineas

en: Line _Down
ie: Al _sequent linea

en: Line _Up
ie: Al _precedent linea

en: Line numbers:
ie: Numerós de lineas:

en: Line: %d Column: %d
ie: Linea: %d Columne:%d

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
ie: Linea: %d Columne:%d Selection: %d

en: Loading the template failed
ie: Ne posset cargar li modelle

en: Long line margin at column:
ie: Marca de long lineas in columne:

en: Make the window fullscreen
ie: Activar mode plen-ecran

en: Menu
ie: Menú

en: Miscellaneous
ie: Diversi

en: Missing Templates directory
    '%s'
ie: Li fólder de modelles es mancant
    «%s»

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
ie: Mousepad es intentet quam un facil e rapid redactor. Nor cible es un rapid redactor por textual files, e ne un redactor por developatores o un redactor con grand númere de plugines.

en: Move the current document to a new window
ie: Mover li actual document a un nov fenestre

en: Never
ie: Nequande

en: New From Te_mplate
ie: Crear secun _modelle

en: New _Window
ie: Nov _fenestre

en: No clipboard data
ie: Null data in li Paperiere

en: No filetype
ie: Null fil-tip

en: No items found
ie: Null elementes trovat

en: No style scheme
ie: Null schema de stil

en: No template files found in
    '%s'
ie: Null modelles trovat in
    “%s”

en: None
ie: Null

en: Nordic
ie: Nord-Europa

en: Numbering interval:
ie: Intervalle de numeration:

en: OVR
ie: SUR

en: Op_en Recent
ie: Ap_erter recentis

en: Open '%s'
ie: Aperter «%s»

en: Open File
ie: Aperter un file

en: Open a file
ie: Aperter un file

en: Open the preferences dialog
ie: Monstrar li dialog de preferenties

en: Ot_her (%d)...
ie: Alt_ri (%d)...

en: Ot_her...
ie: Alt_ri...

en: Other:
ie: Altri:

en: Paste _Special
ie: Collation _special

en: Paste as _Column
ie: Collar quam colu_mne

en: Paste from _History
ie: Collar ex li diarium

en: Paste from the clipboard history
ie: Collar ex li diarium del Paperiere

en: Paste the clipboard
ie: Collar li Paperiere

en: Paste the clipboard text into a column
ie: Collar li textu in un columne

en: Plain Text
ie: Textu

en: Please report bugs to <%s>.
ie: Ples raportar errores a <%s>.

en: Plugins
ie: Plugines

en: Print _line numbers
ie: Printar numerós de _lineas

en: Print page _headers
ie: Printar c_ap-lineas

en: Print the current document
ie: Printar li actual document

en: Print version information and exit
ie: Monstra li information del version, poy salir

en: Re_vert
ie: Re_verter

en: Read Only
ie: Solmen letion

en: Redo the last undone action
ie: Refar li ultim action defat

en: Remember window position
ie: Memorar li position del fenestre

en: Remember window size
ie: Memorar li dimension del fenestre

en: Remember window state
ie: Memorar li statu del fenestre

en: Remove all entries from the documents history?
ie: Remover omni elementes ex li diarium de documentes?

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
ie: Remover li final spacies ex li selectet line(a) o li tot document

en: Replace _all in:
ie: Substituer _omni in:

en: Replace _with:
ie: Substituer _per:

en: Reverse the order of something
ie: Reversar li órdine

en: Revert to the saved version of the file
ie: Reverter al gardat version del file

en: Romanian
ie: Rumanian

en: Run Mousepad as root
ie: Lansar Mousepad quam li superusator

en: Save A_ll
ie: Gardar o_mni

en: Save As
ie: Gardar quam

en: Save Changes
ie: Salvar li modificationes

en: Save _As...
ie: Gardar _quam...

en: Save all document in this window
ie: Gardar omni documentes in ti-ci fenestre

en: Save current document as another file
ie: Gardar li actual document quam un altri file

en: Save the current document
ie: Gardar li actual document

en: Search _direction:
ie: _Direction de sercha:

en: Search backwards for the same text
ie: Serchar retro por li sam textu

en: Search for and replace text
ie: Serchar e substituer textu

en: Search for text
ie: Serchar por un textu

en: Search forwards for the same text
ie: Serchar adavan por li sam textu

en: Select F_ont...
ie: Selecter f_onde...

en: Select Tab Size
ie: Selecter un largore de tabulator

en: Select _All
ie: Selecter _omnicos

en: Select the next tab
ie: Ear al sequent carte

en: Select the previous tab
ie: Ear al precedent carte

en: Select the text in the entire document
ie: Selecter li textu del tot document

en: Set custom tab size
ie: Personalisar li largore de tabulator

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
ie: Converter li fines de linea in li document a tis de DOS/Windows (CR LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
ie: Converter li fines de linea in li document a tis de Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
ie: Converter li fines de linea in li document a tis de Unix (LF)

en: Show full filename in title bar
ie: Monstar li complet fil-nómine in li titul de fenestre

en: Show line numbers
ie: Monstrar numerós de lineas

en: Show the preferences dialog
ie: Monstrar li dialog de preferenties

en: Show toolbar
ie: Monstrar li panel de instrumentarium

en: Simple Text Editor
ie: Un simplic redactor de textus

en: Small Toolbar
ie: Litt panel de instrumentarium

en: South European
ie: Sud-Europan

en: St_atusbar
ie: Panel de st_atu

en: St_rip Trailing Spaces
ie: _Remover spacies final

en: Store the byte-order mark in the file
ie: Gardar li marca de octet-órdine (BOM) in li file

en: Style:
ie: Stil:

en: System
ie: Sistemal

en: Tab _Size
ie: _Largore de tabulator

en: Tab mode:
ie: Mode de tabulation:

en: Tab width:
ie: Largore de tabulator:

en: Text Below Icons
ie: Textu sub icones

en: Text Beside Icons
ie: Textu apu icones

en: Text Editor
ie: Redactor de textus

en: Text Only
ie: Sol textu

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
ie: Li document esset modificat externmen. Esque vu vole continuar gardar?

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
ie: Li intervalle inter númeres de lineas. Por exemple, un valore de 1 va printar un númere in chascun linea, 2 inter ún linea, etc.

en: To _Lowercase
ie: A minuscu_les

en: To _Opposite Case
ie: _Inverter MAJ/min

en: To _Title Case
ie: Quam In _Titul

en: To _Uppercase
ie: A MAJ_USCULES

en: Toggle breaking lines in between words
ie: Rupter lineas inter paroles

en: Toggle the overwrite mode
ie: (Des)activar superscrition

en: Turkish
ie: Turcian

en: Undo the last action
ie: Defar li ultim action

en: Untitled
ie: Sin nómine

en: Up
ie: Ad-supra

en: Use system monospace font
ie: Usar li fonde de regular largore del sistema

en: Vietnamese
ie: Vietnamesi

en: View
ie: Vise

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
ie: Avise: Vu usa li conto del superusator e posse nocer vor sistema.

en: Western
ie: Occidental

en: Window
ie: Fenestre

en: Wrap long lines
ie: Rupter long lineas

en: Write Unicode _BOM
ie: Scrir li _BOM de Unicode

en: _About
ie: _Pri

en: _Auto Indent
ie: _Automatic márgine

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: _Close
ie: _Cluder

en: _Close Window
ie: _Cluder li fenestre

en: _Color Scheme
ie: S_chema de colores

en: _Contents
ie: _Contenete

en: _Copy
ie: _Copiar

en: _Decrease Indent
ie: _Decrementar li márgine

en: _Detach Tab
ie: S_eparar li carte

en: _Don't Save
ie: _Ne salvar

en: _Edit
ie: _Redacter

en: _Encoding:
ie: C_odification:

en: _Filetype
ie: _Fil-tip

en: _Fullscreen
ie: Plen-_ecran

en: _Go to...
ie: _Ear a...

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _Increase Indent
ie: _Incrementar li márgine

en: _Line number:
ie: _Linea nró:

en: _Match whole word
ie: _Integri paroles

en: _Menubar
ie: Panel de _menú

en: _New
ie: _Crear

en: _Next Tab
ie: _Sequent carte

en: _Open
ie: _Aperter

en: _Open...
ie: _Aperter...

en: _Paste
ie: Co_llar

en: _Previous Tab
ie: _Precedent carte

en: _Print...
ie: _Printar...

en: _Quit
ie: S_urtir

en: _Replace
ie: _Substituer

en: _Replace All
ie: Substituer _omni

en: _Save
ie: _Gardar

en: _Search
ie: _Serchar

en: _Search for:
ie: _Serchar por:

en: _Tabs to Spaces
ie: _Tabs a spacies

en: _Toolbar
ie: Panel de _instrumentarium

en: _Transpose
ie: _Transposir

en: _View
ie: _Vise

en: _Word Wrap
ie: R_upter lineas

en: _Wrap around
ie: _Ciclic sercha

en: always
ie: sempre
