mate-panel 1.25.3 - en to ig translation catalogue (315 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
ig: "%s" akwụsịla na-amaghị ama

en: %s the Fish
ig: %s azụ ahụ

en: %s the Fish Says:
ig: %s azụ ahụ kwuru:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ig: %s azụ ahụ, áfá keugbua

en: %s the Fish, the fortune teller
ig: %s azụ ahụ, dibia

en: (empty)
ig: (efu)

en: (with minor help from George)
ig: (ya na obere enyemaka site na George)

en: <small>Opaque</small>
ig: <small>Kèánáhụ́chāghị́ányá</small>

en: <small>Transparent</small>
ig: <small>Kèánàhụ́ányā</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ig: Azụ ọbụla na-enweghị aha bụ azụ tìì. Webata ndụ n'azụ site n'ịgụ ya aha.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ig: Ndesịta nke apleetị IIDs nke paneelụ na-elegharanya. N'ụzọ a ị ga-edizebụlụ ụfọdụ apleetị site n'idebata mọọbụ igosi na menu. Omụmatụ n'ịdịzebụlụ apleetị otiiwu-obere tinye 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' na ndesịta a. A ga-ebidogharị paneelụ ahụ ka nke a bido ọrụ.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ig: Ndesịta ID paneelụ. IDs nke ọbụla na-egosi paneelụ tọplevụụl. Nhazi ahụ maka nke ọbụla nke paneelụ ndị a ka echekwara na /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ig: Ndesịta IDs ọbjektị paneelụ. ID nke ọbụla na-egosi ọbjektị paneelụ (ọmụmatụ obubata, bọtịnị mmem mọọbụ bọtịnị menu/bar). Nhazi maka ọbjektị ndị a ka echekwara na /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
ig: Drọwa mpụta ozugbo ka ochekwa ihenhọrọ ndị ọzọ n'ime

en: A_bout Panels
ig: M_aka Paneelụ

en: Action button type
ig: Ụdị bọtịn mmem

en: Ad_just Date & Time
ig: We_bilata ụbọchị na oge

en: Add to Drawer
ig: Tinye na Drọwa

en: Add to Panel
ig: Tinye na paneelụ

en: Animation speed
ig: Anịmeshiọnụ ngwa ngwa

en: Applet IIDs to disable from loading
ig: Apleetị IIDs ka odizebụlụọ site na ndebata

en: Application Launcher...
ig: Obubata usoroiheomume...

en: Applications
ig: Usoro ihe omume

en: Arro_ws on hide buttons
ig: Ar_o nọ na bọtịnị ozuzo

en: Autoclose drawer
ig: Drọwa nke mmechi nkeonwe

en: Automatically hide panel into corner
ig: O ji aka ya zóó paneelụ n'ime kọna

en: Background
ig: Keokpuru

en: Background _image:
ig: Inyogo _keokpuru:

en: Background color
ig: Ucha okpuru

en: Background color opacity
ig: Okpuru ucha kèánāhụ́chāghị́ányá

en: Background image
ig: Inyogo okpuru

en: Background type
ig: Ụdị inyogo

en: Bookmarks
ig: Òbún̄gósíébēfailụ

en: C_lear
ig: K_pochapụ

en: Calendar
ig: Kalenda

en: Center panel on x-axis
ig: Etiti paneelụ na x-axis

en: Center panel on y-axis
ig: Etiti paneelụ na y-axis

en: Choose a file to append to the command...
ig: Họrọ faịlụ ka ịgbakwunye n'iwu ahụ...

en: Clear Recent Documents
ig: Kpochapụ dọkumenti ndị ọfụụ

en: Clear all items from the recent documents list
ig: Kpochapụ ihenhọrọ niile na ndesịta dọkumenti ọfụụ

en: Clear the Recent Documents list?
ig: Kpochapụ dọkụmenti nke ọfụụ?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ig: Pịa ebe a ka i zoo windo niile ma gosi desktọọpụ.

en: Click here to restore hidden windows.
ig: Pịa ebe a ka iweghachi windo zoro ezo.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ig: Pịa na windo n'ịkwụsị usoroiheomume n'ike. N'iwepụ pịa <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ig: Pịa bọtịnị a ka ịchọgharịa maka nke aha ya gbakwunyere n'iwu ahịrị ahụ.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ig: Pịa bọtịnị a ka ibido usoroiheomume a họrọla mọọbụ iwu ahụ nọ n'ime fịldụ mbanye nke iwu.

en: Click to view month calendar
ig: Pịa ka egosi kalenda ọnwa

en: Clock
ig: Elekere

en: Clock Preferences
ig: Nkarachọ Elekere

en: Co_lor:
ig: Ục_ha:

en: Co_mmand to run when clicked:
ig: Iwu_ga-ebido mgbe a pịrị ya:

en: Command icon
ig: Aịkọn iwu

en: Command to execute on click
ig: A ga-emepụta iwu n'ịpị

en: Complete panel lockdown
ig: Mkpọchi paneelụ zuruoke

en: Computer
ig: Kọmputa

en: Computer Clock
ig: Elekere Kọmputa

en: Confirm panel removal
ig: Chọchaa nwepụ nke paneelụ

en: Connect to Server...
ig: Sụnye na Sava...

en: Copy _Date
ig: Debata _ụbọchị

en: Copy _Time
ig: Debata _Oge

en: Create Launcher
ig: Kewapụta obubata

en: Create a new launcher
ig: Kewapụta obubata ọfụụ

en: Create new file in the given directory
ig: Kewapụta faịlụ ọfụụ n'ihe nlereanya enyere

en: Custom Application Launcher
ig: Obubata usoroiheomume emeredịkaachọrọ

en: Custom format of the clock
ig: Nhazi emeredịkachọrọ nke elekere

en: D_on't Delete
ig: E_hichakwala

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ig: Kpebie mgbe ị ga-ekewasị windo site n'otu usoroiheomume ahụ ná ndesịta windo ahụ. uru dị mmenwu bụ "never", "auto" na "always".

en: Delete this drawer?
ig: Hichaa drọwa a?

en: Delete this panel?
ig: Hichaa paneelụ a?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
ig: Desktọ́ọ̀pụ̀

en: Disable Force Quit
ig: Akwụsịla ike dizebụlụ

en: Display
ig: Gosi

en: Display all workspaces
ig: Gosi wọkspeesi niile

en: Display workspace names
ig: Gosi aha wọkspeesi

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ig: Ị̀ chọrọ ihicha apleetị site na nhazi gị?

en: Drawer
ig: Drọwa

en: E_xpand
ig: B_awanye

en: Edit
ig: Dezie

en: Enable animations
ig: N'ekwe anịmeshiọn

en: Enable arrows on hide buttons
ig: Na-enyere aro aka na bọtịnị ozuzzo

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ig: N'ekwe ngwụcha keonwe na "Bido usoroiheomume"dayalọọgụ

en: Enable hide buttons
ig: Na-enye aka izo bọtịn

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ig: N'ekwe ndesịta program na "Bido usoroiheomume"dayalọọgụ

en: Enable tooltips
ig: N'ekwe tuultip

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ig: Bawanye ndesịta program na "Bido usoroiheomume"dayalọọgu

en: Expand to occupy entire screen width
ig: Bawanye ka ị nọchie uhie inyogo niile

en: Failed to load %s: %s
ig: Ndebata dàrà àdà %s: %s

en: Fish
ig: Ázụ̀

en: Fish Preferences
ig: Azụ nkarachọ

en: Fit image to panel
ig: Fiitie inyogo na paneelụ

en: Force Quit
ig: Nwepụ n'ike

en: Force a misbehaving application to quit
ig: Wepụ n'ike usoroiheomume na-enye nsogbu

en: Frames in fish's animation
ig: Freemu n'ime anịmeshiọn azụ

en: General
ig: Zurugbezurugbe

en: Group windows when _space is limited
ig: Kewasịa windo mgbe _ohere dị limiteedị

en: Hide Panel
ig: Zòó paneelụ

en: Highlight launchers on mouseover
ig: Kpụkpụta ndi mbubata na maụsova

en: Home Folder
ig: Nsomebefaịlụ nke ụlọ

en: Hour format
ig: Nhazi Elekere

en: Icon not found
ig: Achọtaghị aịkọn

en: Icon used for object's button
ig: Aịkọn ejirila maka bọtịn ọbjektị

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, egosiri dayalọọgụ n'ịjụ maka nchọpụta ma ọ bụrụ na ojieme chọrọ iwepụ paneelụ.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, drọwa ga-eji aka ya mechie mgbe ojieme pịrị obubata n'ime ya.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, akpụpụtara obubata mgbe ojieme kpụgara pọịnta na ya.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ig: O bụrụ na ọ bụ eziokwu, a ga-edogowe aro ndị ahụ na bọtịnị ozuzo. Kii a sọsọ bara uru ma ọ bụrụ na kịị enable_buttons bụ eziokwu.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ig: Ọ bụrụ na o bụ eziokwu, a ga-ewepụta ngwụcha nkeonwe nọ na "Bido usoroiheomume" dayalọọgụ.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, a ga-edogowe bọtịn na mpaghara paneelụ nke ọbula nke a ga-eji kpụga paneelụ ahụ n'isi inyogo, hapụ otu bọtịn ka ọ ná-ègósí.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ig: O bụrụ na ọ bụ eziokwu, gosi ụbọchị n'elekere ahụ, na mgbakwunye oge.

en: If true, display seconds in time.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, Gosi elekere nke ntabi anya n'oge.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, ozuzo na ezoghi ezo nke paneelụ a kà á gà-èmé n'ụdị ụmụanụmanụ kama ime ozugbo.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, Gosi ụbọchị n'ime tuultip mgbe pọịnta nọ n'elekere.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, Gosi ọnụọgụgụ izu ụka na Kalenda.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, "Usoroiheomume ahụ a ma ama"ndesịta ahụ n'ime "Bido usoroiheomume"dayalọogụ ka abawanyere mgbe e mepere dayalọọgụ. Kii a bara uru sọsọ ma ọ bụrụ na kii ndesịta_program_nke e kwere bụ eziokwu.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, "Usoroiheomume ahu a ma ama"Ewepụtara ndesịta ahụ n'ime "Bido usoroiheomume"dayalọọgụ. Ma ọ bụ ma ọbụghị na a bawanyere ndesịta ahụ mgbe e gosiri dayalọọgụ ka elekọtara site n'aka kii_program_ngosi.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, a ga-atụgharị inyogo okpuru mgbe eduziri paneelụ vatikali.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, kii aịkọn_emeredịkachọrọ ka e weere dịka aịkọnụ emeredịkachọrọ maka bọtịnị ahụ. Ma ọ bụrụ na ọ bụ asị, a ga-eleghara aịkọnụ_emeredịkachọrọ anya. Kii a na-aba uru ma ọ bụrụ na kii ụdị_ọbjektị bụ "menu-object" mọọbụ "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, e gosipụtara anịmeshiọn azụ ahụ na ntụgharị n'elu vatịkal paneelụ

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, a ga-skeelụ inyogo (desagharia aspektị reshio nke inyogo) n'ogo paneelụ (ma ọ bụrụ na ọkwụ ogologo).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, a ga-skeelụ mpaghara paneelụ. Agaghị ajikwa aspektị reshio nke inyogo.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, ejiri kii menu_path dịka path nke a rụpụtara na ndịna menu. Ma ọ bụrụ na ọ bụ asị, a ga-eleghara kii menu_path anya. Kii a na-aba uru sọsọ ma ọ bụrụ na kii object_type bụ "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, paneelụ ahụ ga-eji aka ya zóó onwe ya n'ime kọna nke inyogo ahụ mgbe pọịnta ahụ papụrụ mpaghara paneelụ. Ịkpụga pọịnta ahụ na kọna ahụ ọzọ ga eme ka paneelụ ahụ pụta-gharịa ọzọ.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, paneelụ ahụ agaghị e kwe ojieme ka ọkwụsị usoroiheomume n'ike site n'iwepụ ikikembanye na bọtịnị nkwụsị n'ike.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, paneelụ ahụ agaghị e kwe mgbanwe ọbụla na nhazi paneelụ ahụ. Paneelụ ndị ọzọ ga-achọ mkpọchi n'iche n'iche ka ọ dị. A ga-ebidogharịrị paneelụ ahụ ka nke a bido ọrụ.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, paneelụ ahụ ga-anọchị uhie inyogo niile ahụ (ógō ma ọ bụrụ na nke a bụ vatikal paneelụ). Ábị́á na moodu a ga-edogowe paneelụ sọsọ n'isi inyogo. Ọ bụrụ na ọ bụ asị, paneelụ ahụ ga-ebu ibu nke ibubataju apleetị ndị ahụ, obubata na bọtịn paneelụ.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, ojieme nwere ike ọ gaghị akpụgha apleetị n'ebughị ụzọ akpọpe ọbjektị ahụ n'iji "Unlock" menuitem.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, ndesịta windo ga-egosi windo site na wọkspeesi niile. kama ọ ga-egosi windo sọsọ site na wọkspeesi nọ mgbe ahụ.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, omembanye wọkspeesi ahụ ga-egosi wọkspeesi niile. Kama ọ ga-egosi sọsọ wọkspeesi nọ mgbe ahụ.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, mgbe ị na-epewaga windo mpe, kpụga ya na wọkspeesi nọ mgbe ahụ. Kama, banye na wọkspeesi nke windo.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ig: Ọ bụrụ na ọ bụ eziokwu, a ga-egosi tuultip maka ọbjektị nọ na paneelụ.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ig: Ọ bụrụ na ibubatagharịa ọbjektị paneelụ, ọ ga-eji aka ya tinyeghachi na paneelụ ahụ.

en: Image Background Details
ig: Ndesịta mmem inyogo keokpuru

en: Images
ig: Inyogo

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ig: Na nrụnye nke Xinerama, inwere ike inwe paneelụ n;inyogo nke ọbụla. Kii a na-egosipụta inyogo nọ mgbe ahụ a ga-egosiwe paneelụ.

en: Launcher Properties
ig: Akparamagwa obubàtà

en: Launcher location
ig: Ebe obubata

en: List of known applications
ig: Ndesịta usoroiheomume a na-amaghị

en: Lock Screen
ig: Kpọchie Inyogo

en: Lock the object to the panel
ig: Kpọchie ọbjektị na paneelụ ahụ

en: Main Menu
ig: Menu nkeisi

en: Menu content path
ig: Paatị ndịna menu

en: Move windows to current workspace when unminimized
ig: Kpụga windo ndị ahụ na wọkspeesi nọ mgbe ahụ mgbe á ná-ēpéwágá ya mpe

en: Name to identify panel
ig: Aha ka ihụwa ama paneelụ

en: Network
ig: Ikukumgbasaozi

en: Network Places
ig: Ebe ikukumgbasaozi

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ig: Onweghị URI ewepụtaara paneelụ obubàtà desktọọpụ faịlụ

en: Not a launchable item
ig: Ọ bụghị ihenhọrọ dị̄ mbubata

en: Notification Area
ig: Mpaghara ebe ọmụmaọkwa

en: Number of _workspaces:
ig: Ọnụọgụgụ nke _wọkspeesi:

en: Object's position on the panel
ig: Ebe ọbjektị na paneelụ

en: Open '%s'
ig: Mepee '%s'

en: Open URL: %s
ig: Mepee URL: %s

en: Panel ID list
ig: Ndesịta ID paneelụ

en: Panel Notification Area
ig: Paneelụ mpaghara ebe ọmụmaọkwa

en: Panel Properties
ig: Akparamagwa paneelụ

en: Panel attached to drawer
ig: Paneelụ agbakwunyere na drọwa

en: Panel autohide delay
ig: Ogbugbu oge ozuzo nkeonwe nke paneelụ

en: Panel autounhide delay
ig: Ogbugbu oge ezoghiezo nkeonwe nke paneelụ

en: Panel object ID list
ig: Ndesịta ID ọbjektị paneelụ

en: Panel object has quit unexpectedly
ig: Ọbjektị paneelụ akwụsịla na-amaghị ama

en: Panel object type
ig: Ụdị ọbjektị paneelụ

en: Panel orientation
ig: Nduzi paneelụ

en: Panel size
ig: Ụhara paneelụ

en: Pause per frame
ig: Kwụsị freemu nke ọbụla

en: Pick a color
ig: Họrọ ụcha

en: Places
ig: Ebe

en: Protect your computer from unauthorized use
ig: Chekwaa Kọmputa gị site n'aka ndị a na-enyeghị ikike iji ya

en: Recent Documents
ig: Dọkumenti ọfụụ

en: Removable Media
ig: Midia dị̄ nwepụ

en: Restore to current _workspace
ig: Weghachi na wọkspeesi_nọ mgbe ahụ

en: Restore to na_tive workspace
ig: Weghachi n'ebe_nsiripụta wọkspeesi

en: Rotate image on vertical panels
ig: Tụgharịa inyogo na vatịkal paneelụ

en: Rotate image when panel is _vertical
ig: Tụgharịa inyogo mgbe paneelụ dị _vatịkal

en: Rotate on vertical panels
ig: Tugharịa na vatịkal peneelụ

en: Rows in workspace switcher
ig: Mpagharauhie n'ime wọkspeesi omembanye

en: Run Application
ig: Bido Usoroiheomume

en: Run Application...
ig: Bido usoroiheomume...

en: Run in _terminal
ig: Bido _ngwaọrụ mbupụ na mbubata ozi

en: Run with _file...
ig: Bido ya na _faịlụ...

en: S_tyle:
ig: Ụ_dị:

en: Search for Files...
ig: Chọọ faịlụ...

en: Select an application to view its description.
ig: Họrọ usoroiheomume ka i gosi nkọwa ya.

en: Select background
ig: Họrọ keokpuru

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ig: Họrọ igbe a bido iwu na windo mbupụ na mbubata ozi.

en: Sh_ow windows from current workspace
ig: Go_si windo site na wọkspeesi no mgbe ahụ

en: Show Desktop Button
ig: Gosi Bọtịn Desktọọpụ

en: Show _all workspaces in:
ig: Gosi _wọkspeesi niile na:

en: Show _only the current workspace
ig: Gosi _sọsọ wọkspeesi nọ mgbe ahụ

en: Show date in clock
ig: Gosi ụbọchị n'elekere

en: Show date in tooltip
ig: Gosi ụbọchị na tuultip

en: Show hide _buttons
ig: Gosi _bọtịnị ndị e zoro ezo

en: Show list of known _applications
ig: Gosi ndesịta _usoroiheomume ndị ama

en: Show time with seconds
ig: Gosi oge ya na oge ntabi anya

en: Show week numbers in calendar
ig: Gosi ọnụọgụgụ izu ụka na kalenda

en: Show windows from a_ll workspaces
ig: Gosi windo site na wọkspeesi niile

en: Show windows from all workspaces
ig: Gosi windo site na wọkspeesi niile

en: Show workspace _names in switcher
ig: Gosi aha _wọkspeesi na omembanye

en: Solid c_olor
ig: Ụcha _bụ̄ ákpụ̀

en: Some of these properties are locked down
ig: Mkpọchi akparamagwa ụfọdụ ndị a

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ig: Na-ezipụta ụcha okpuru maka paneelụ ahụ na nhazi nke #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ig: Na-ezipụta faịlụ ka ejiri ya maka inyogo okpuru. Ọ bụrụ na inyogo ahụ nwere alpha channel a ga-ahazi ya n'okpuru inyogo desktọọpụ.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ig: Na-ezipụta ọnụọgụgụ nke ogbugbu oge nke milisekọnds mgbe pọịnta banyere na mpaghara paneelụ tupuu paneelụ ejiri aka ya gosigharịa onwe ya. Kii a sọsọ bara uru ma ọ bụrụ na kii auto_hide bụ eziokwu.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ig: Na-ezipụta ọnụọgụgụ nke ọgbugbu oge milisekọds mgbe pọịnta hapụrụ mpaghara paneelụ tupuu paneelụ ejiri aka ya zogharịa onwe ya. Kii a sọsọ bara uru ma ọ bụrụ na kii auto_hide bụ eziokwu.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ig: Na-ezipụta ọnụọgụgụ nke mmebereinyogo ahụrụ anya mgbe paneelụ ji aka ya zoghzrịa onwe ya n'otu kọna. Kii a sọsọ bara uru ma ọ buru na kii auto_hide bụ eziokwu.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ig: Na-ezipụta nhazi ụcha okpuru nke ánāhụ́chāghị́ányá. Ọ bụrụ na ụcha ahụ na-ahughị ya anya kpamkpam (valiu nke les dan 65535), a ga-ahazi ụcha ahụ n'inyogo okpuru desktọọpụ.

en: Specify an applet IID to load
ig: Zipụta apleetị IID ahụ ka odebata

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ig: Zipụta nduzi nke ochie nke apleetị (elu, àlá àlà, akaekpe mọọbụ akanri)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ig: Zipụta ụhara ochie nke apleetị (xx-obere, nhatanha, ibu dgz.)

en: St_retch
ig: Mg_batị

en: Starting %s
ig: Na-ebido %s

en: Stretch image to panel
ig: Gbatịa inyogo na paneelụ

en: Test applet utility
ig: Nnwale ezi ngwaọrụ apleetị

en: The Clock displays the current time and date
ig: Elekere na-egosi oge na ụbọchị ozugbo

en: The MATE Panel
ig: MATE Paneelụ

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ig: Ndesịta windo na-egosi ndesịta windo niile ná mkpokọta bọtịn ma nyekwara gị aka ịchọgharị ha.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ig: Ọhọpụta windo ahụ na-egosi ndesịta nke windo niile nà menu ma nyere gị aka ịchọgharị ha.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ig: Omembanye wọkspeesi na-egosi gị obere agbanke nke wọkspeesi gị na-enyere gị aka ịlekọta windo gị.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ig: Ụdị mmem bọtịnị a na-anọchi. Valiu ndị dị mmenwu bụ "lock", "logout", "run", "search"screenshot". Kii a na-aba uru ma ọ bụrụ na kii object_type bụ "action-applet".

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ig: Iwu ahụ a hazirila anaghị arụ ọrụ nke mere na %s dochiri ya:

en: The fish's animation pixmap
ig: Pixmap animeshiọnụ azụ

en: The fish's name
ig: Aha azụ ahụ

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ig: Ogo (Uhie maka vatịkal paneelụ)nke paneelụ. paneelụ ahụ ga-ekwun'oge mbido ụhara nke àl̀à nke beeziri n'ụhara ihumkpụrụedemede nakwa ogosi ndị ọzọ. Ụhara nke elu ka emeziri n'otu mpaghara nke ogo inyogo (mọọbụ uhie).

en: The icon of the command to be run.
ig: A ga-ebido aịkọn iwu.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ig: Ògòsí nke paneelụ agbakwunyere na drọwa a. Kii a na-aba uru ma ọ bụrụ kii object_type bụ "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ig: Ogosi nke paneelụ tọplevụụlụ nke nwere ọbjektị a n'ime ya.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ig: Ebe desktọọpụ faịlụ nà-àkọ́wá obubata. Kii a na-aba uru ma ọ bụrụ na kii object_type bụ "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ig: Ebe faịlụ inyogo ejiri dịka aịkọn maka bọtịnị ọbjektị. Kii a sọsọ na-aba uru ma ọ bụrụ na kii object_type bụ "drawer-object" mọọbụ "menu-object" nakwa kii use_custom_icon bụ eziokwu.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ig: Ebe paneelụ a n'ụzọ x axis. Kii a sọsọ bara uru na moodu ánábáwányéghị́ ábáwányé. Na moodu abawanyere abawanye a na-eleghara kii a anya nakwa a na-edogowe paneelụ a n'isi inyogo nke kii nduzi zipụtara.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ig: Ebe paneelụ a n'ụzọ y axis. Kii a sọṣọ bara uru na moodu ánábáwányéghị́ ábáwányé. Na moodu abawanyere aaabawanye a na-eleghara kii a anya nakwa a na-edogowe paneelụ a n'isi inyogo nke kii nduzi zipụtara.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ig: Ndụzi nke paneelụ. Valiu dị mmenwu bụ "top","bottom", "left ", "right". Na moodu anabawanyeghị̤ abawanye adimiche n'etiti "top" na "bottom " abachaghị uru - ha abụọ na-egosi na nke a bụ paneelụ kwụ ọtọ - ma na-enye ozi bara uru dịka etu ụfọdụ ọbjektị paneelụ sị akpa agwa. Ọmụmatụ, na "top"paneelụ bọtị̣nị menu ga-pọpụ ọpụ menu ya n'okpụrụ

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ig: Paneelụ ahụ bakwuuru nsogbu mgbe ọ na-ebubata "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ig: Paatị ahụ nke e siri rụpụta  ndịna menu. Kii a na-aba uru ma ọ bụrụ na kii use_menu_path bụ eziokwu nakwa kii object_type bụ "menu- object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ig: Ebe paneelụ ọbjektị a. Ezipụtara ebe ahụ site n'ọnụọgụgụ nke pikseelụ n'akaekpe (mọọbụ nke elu ma ọ bụrụ na ọ dị vatịkal) paneelụ.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ig: Ụdị ọsịsọ nke paneelụ animeshiọn na-agba. Valiu dị mmenwu bụ "slow ", "medium" na "fast". Kii a sọsọ na-aba uru ma ọ bụrụ na kii enable_animations bụ eziokwu.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ig: Ngwe ahụ nke ga-egosi na tuultiipu maka drọwa a mọọbụ menu a. Kii a sọsọ bara uru ma ọ bụrụ na kii object_type bụ "drawer-object" mọọbụ "menu-object".

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ig: Bọtịnị a ga-enyere gị aka izo windo niile ma gosi desktọọpụ.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ig: Nke a bụ aha mmadụ dị mma ọgụgụ nke ị ga-eji gosi paneelụ. Nkeisi ya bụ ịrụ orụ dịka isiokwu windo paneelụ nke bara uru mgbe a na-eme ngagharị na paneelụ ndị ahụ.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ig: Kii a na-egosi mpagharauhie ole (maka ndozi horizon) mọọbụ mpagharaogologo (maka ndozi vatịkal) omembanye wọkspeesi na-egosi wọkspeesi n'ime. Kii a na-aba uru mgbe ngosi wọkspeesi kii_niile_ahụ bụ̀ eziokwu.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ig: Kii a na-ezipụta iwu ahụ nke a ga-achọ imepụta mgbe a pịrị azụ ahụ.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ig: Kii a na-ezipụta ahafaịlụ nke pixmap nke a ga-eji maka ngosipụta anịmeshiọn n'ime apleetị azụ yītụ́wárá ihenlereanya pixmap.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ig: Kii a na-ezipụta nhazi oge nke elekere apleeti jiri rụọ ọrụ.Uru dị mmenwu bụ "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" na "custom". Ọ bụrụ na ekpokọta ya na "internet", elekere ahụ ga-egosi oge nke ịntaneetị. Sistem oge ịntaneetị na-ekewa ụbọchị n'ime otu puku " beats".Enweghị nkewasị oge ụwa na sistem a,  ya bụ na oge ga-abụ otu na mba ụwa. Ọ bụrụ na-ekpokọta ya na "unix", elekere ahụ ga-egosi oge n'ụdị ntabi anya kamgbe Epoch, ya bụ n'afọ 1970-01-01. Maọbụrụ na ekpokọta ya na

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ig: Kii a na-ezipụta ọnụọgụgụ freemu nke a ga-egosipụta n'ime anịmeshiọnụ azụ.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ig: Kii a na-ezipụta ọnụọgụgụ nke oge nke otu ntabianya a ga-egosipụta freemu nke ọbụla.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ig: Egosiri tuultiip maka drọwa mọọbụ menu

en: Toplevel panel containing object
ig: Tọplevụụl paneelụ nwere ọbjektị

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ig: Ndesịta URI kwụsịrị na mbido dayalọọgụ nwere ájọ́ nhaziihe (%d) mọọbụ ogologo (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ig: E nweghị ike imepụta '%s'
    
    Ndesịta ozi: %s

en: Unable to locate the command to execute
ig: E nweghị ike ịchọtanwu iwu ahụ achọrọ imepụta

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ig: Desktọọpụ faịlụ %s ekweghị mmepe maka obubàtà paneelụ%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ig: E nweghị ike ịgụ site '%s'
    
    Ndesịta ozi: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ig: E nweghị ike ịgụ ihe ngosipụta site n'iwu
    
    Ndesịta ozi: %s

en: Unknown
ig: Amaghị

en: Use custom icon for object's button
ig: Jiri aịkọn emeredịkachọrọ maka bọtịnị ọbjektị

en: Use custom path for menu contents
ig: JIri paatị emeredịkachọrọ maka menu ndịna

en: Visible pixels when hidden
ig: Pikselụ ndị ahụrụ anya mgbe ezoro ya ezo

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ig: Ịmaọkwa: Iwu ahụ pụtara bụrụ ihe bara uru.
    Kamgbe nke a bịara bụrụ apleetị na-abaghị uru, inwere ike ị gaghị achọ ime nke a.
    Anyị n'adụ gị ọdụ n'iji %s maka ihe ọbụla
    nke ga-eme ka apleetị ahụ baa uru mọọbụ "practical
    .

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ig: Mgbe ehichara drọwa, drọwa na nhazi ya
     ga-efu.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ig: Mgbe ehichara paneelụ, paneelụ na nhazi ya
     ga-efu.

en: When to group windows
ig: Mgbe a ga-ekewasị windo

en: Will run command: '%s'
ig: Ga-ebido iwu: '%s'

en: Window List
ig: Ndesịta windo

en: Window List Preferences
ig: Nkarachọ Ndesịta Windo

en: Window Selector
ig: Ọhọpụta windo

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ig: Tinyere nrụnye nke mọlti-skriin, inwere ike inwe paneelụ n'inyogo nke ọbụla. Kii a na-egosipụta inyogo ọfụụ ǹkè a na-egosi paneelụ na ya.

en: Workspace Names
ig: Aha wọkspeesi

en: Workspace Switcher
ig: Omembanye wọkspeesi

en: Workspace Switcher Preferences
ig: Nkarachọ omembanye wọkspeesi

en: Workspace na_mes:
ig: A_ha wọkspeesi:

en: X co-ordinate of panel
ig: X co-ordinate nke paneelụ

en: X screen where the panel is displayed
ig: X screen ebe egosiri paneelụ ahụ

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ig: Inyogo Xinerama ebe egosiri paneelụ ahụ

en: Y co-ordinate of panel
ig: Y co-ordinate nke paneelụ

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ig: Onyenlekọta windo gị akwadoghị ngosi bọtịn desktọọpụ, mọọbụ na ịnaghị ebido onyenlekọta windo.

en: _About
ig: _Maka

en: _Activate Screensaver
ig: _Mee ka Skriinseva rụwa ọrụ

en: _Add to Drawer...
ig: _Tinye na Drọwa...

en: _Always group windows
ig: _Windo nke nkewasị mgbe ọbụla

en: _Applet:
ig: _Apleetị:

en: _Autohide
ig: _Ozuzokeonwe

en: _Back
ig: _Azụ

en: _Close
ig: _Mechie

en: _Delete
ig: _Hichaa

en: _Delete This Panel
ig: _Hichaa paneelụ a

en: _Don't Reload
ig: _Ebubatagharịkwala

en: _Edit
ig: _Dezie

en: _Edit Menus
ig: _Dezie Menu

en: _File:
ig: _Faịlụ:

en: _Force quit
ig: _Nkwụsị n'ike

en: _Help
ig: _Nnyemaka

en: _Icon:
ig: _Aịkọn:

en: _Launch
ig: _Bubata

en: _Location:
ig: _Ebe:

en: _Lock Screen
ig: _Kpọchie Inyogo

en: _Move
ig: _Kpụghaa

en: _Name of fish:
ig: _Aha azụ:

en: _Never group windows
ig: _Windo nke nkewasị onweghị

en: _New Panel
ig: _Paneelụ ọfụụ

en: _None (use system theme)
ig: _Onweghị (Jiri isiokwu sistem)

en: _Open
ig: _Mepee

en: _Orientation:
ig: _Nduzi:

en: _Pause per frame:
ig: _kwụsị Freemu nke ọbụla:

en: _Preferences
ig: _Nkarachọ

en: _Properties
ig: _Akparamagwa

en: _Reload
ig: _Bubatagharịa

en: _Remove From Panel
ig: _Kpụpụta na Paneelụ

en: _Rotate on vertical panels
ig: _Tụgharịa na vatịkal paneelụ

en: _Run
ig: _Bido

en: _Scale
ig: _Skeelụ

en: _Size:
ig: _Ụhara

en: _Speak again
ig: _Kwuo ọzọ

en: _Tile
ig: _Taịlụ

en: _Total frames in animation:
ig: _Freemu niile n'ime anịmeshiọn:

en: columns
ig: Mpagharaogologo

en: frames
ig: Freemu

en: rows
ig: Mpagharauhie

en: seconds
ig: Oge ntabi anya
