kdepim-runtime - en to ka translation catalogue (143 entries)

en:  minute |  minutes
ka[0]:  წუთი
ka[1]:  წუთი

en: &Download all messages for offline use
ka: &შეტყობინებების ინტერნეტის გარეშე სანახავად გადმოწერა

en: &Username and Password
ka: მომხმარებელი და პაროლი

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> is safe IMAP over port 993;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will operate on port 143 and switch to a secure connection directly after connecting;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">None</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will connect to port 143 but not switch to a secure connection. This setting is not recommended.</span></p></body></html>
ka: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> 993-ე პორტზე დაცული IMAP;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> 143-ე პორტზე მუშაობა და დაცულ არხზე გადართვა მიერთების შემდეგ;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">None</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> 143-ე პორტზე მუშაობა და დაცულ არხზე არ გადართვა (რეკომენდებული არაა).</span></p></body></html>

en: <qt><b>It is not possible to use this server.</b></qt>
ka: <qt><b>სერვერის გამოყენება შეუძლებელია.</b></qt>

en: <qt><b>No security is supported. It is not recommended to connect to this server.</b></qt>
ka: <qt><b>უსაფრთხოების მექანიზმები მხარდაჭერილი არაა. ამ სერვერთან მიერთება რეკომენდებული არაა.</b></qt>

en: <qt><b>SSL/TLS is supported and recommended.</b></qt>
ka: <qt><b>SSL/TLS მხარდაჭერილი და რეკომენდებულია.</b></qt>

en: <qt><b>STARTTLS is supported and recommended.</b></qt>
ka: <qt><b>STARTTLS მხარდაჭერილი და რეკომენდებულია.</b></qt>

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
ka: სიის &თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @info:status]
en: Adding item in '%1'
ka: %1-ში ელემენტის ჩამატება

[ctx: @info:status]
en: Creating folder '%1'
ka: საქაღალდის შექმნა: %1

[ctx: @info:status]
en: Fetching missing mail bodies in %3: %1/%2
ka: %3-ში ნაკლული ელფოსტების მიღება: %1/%2

[ctx: @info:status]
en: Moving folder '%1' from '%2' to '%3'
ka: საქაღალდის გადატანა(%1) %2-დან %3-ში

[ctx: @info:status]
en: Moving items from '%1' to '%2'
ka: ელემენტების %1-დან %2-ზე გადატანა

[ctx: @info:status]
en: Removing folder '%1'
ka: საქაღალდის წაშლა: %1

[ctx: @info:status]
en: Removing items
ka: ელემენტების წაშლა

[ctx: @info:status]
en: Retrieving extra folder information for '%1'
ka: %1-სთვის საქაღალდეების დამატებითი ინფორმაციის მიღება

[ctx: @info:status]
en: Retrieving folders
ka: საქაღალდეების მიღება

[ctx: @info:status]
en: Searching...
ka: ძებნა...

[ctx: @info:status]
en: Updating folder '%1'
ka: საქაღალდის განახლება: %1

[ctx: @info:status]
en: Updating item in '%1'
ka: %1-ში ელემენტის განახლება

[ctx: @info:status]
en: Updating items
ka: ელემენტების განახლება

[ctx: @label search for a subscription]
en: Search:
ka: ძებნა:

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
ka: სერვერის მხარეს გამოწერების ჩართვა

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
ka: მხოლოდ გამოწერილი

[ctx: @title:window]
en: Could Not Authenticate
ka: ავთთენტიკაციის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: IMAP Account Settings
ka: IMAP ანგარიშის მორგება

[ctx: @title:window]
en: Serverside Subscription
ka: სერვერის მხარეს გამოწერა

[ctx: @title:window Dialog title for dialog showing information about a server]
en: Server Info
ka: სერვერის ინფორმაცია

en: Access rights revoked
ka: წვდომის უფლებები გაუქმდა

en: Account Information
ka: ანგარიშის ინფორმაცია

en: Account Name:
ka: ანგარიშის სახელი:

en: Account Settings
ka: ანგარიშის მორგება

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Alternate Server:
ka: ალტერნატიული სერვერი:

en: Archive Folder
ka: არქივის საქღალდე

en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

[ctx: Authentication method]
en: Anonymous
ka: ანონიმურად

[ctx: Authentication method]
en: Clear text
ka: სუფთა ტექსტი

[ctx: Authentication method]
en: LOGIN
ka: შესვლა

en: Authentication:
ka: ავთენტიფიკაცია:

en: Auto Detect
ka: ავტომატური გამოცნობა

en: Automaticall&y compact folders (expunges deleted messages)
ka: საქაღალდეების ავტომატური გასუფთავება (წაშლილი შეტყობინებების მოცილება)

en: Cannot add IMAP folder '%1' for a non-existing parent folder '%2'.
ka: IMAP საქაღალდის (%1) დამატება შეუძლებელია არარსებული მშობელი საქაღალდისთვის %2.

en: Cannot modify IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
ka: IMAP საქაღალდის (%1) შეცვლა შეუძლებელია. სერვერზე ის არ არსებობს.

en: Cannot move IMAP folder '%1' out of '%2', '%2' does not exist on the server.
ka: IMAP საქაღალდეებიდან %1 %2-დან გადატანა შეუძლებელია. %2 სერვერზე არ არებობს.

en: Cannot move IMAP folder '%1' to '%2', '%2' does not exist on the server.
ka: IMAP საქაღალდის %1 %2-ში გადატანა შეუძლებელია. %2 სერვერზე არ არსებობს.

en: Cannot move IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
ka: IMAP საქაღალდის (%1) გადატანა შეუძლებელია. სერვერზე ის არ არსებობს.

en: Cannot move message out of '%1', '%1' does not exist on the server.
ka: "%1"-დან შეტყობინებების გადატანის შეცდომა. %1 სერვერზე არ არსებობს.

en: Cannot move message to '%1', '%1' does not exist on the server.
ka: %1-ში შეტყობინების გადატანის შეცდოა. %1 სერვერზე არ არსებობს.

en: Cannot move message, it does not exist on the server.
ka: შეტყობინების გადატანა შეუძლებელია. სერვერზე ის არ არსებობს.

en: Check interval in minutes
ka: შემოწმების ინტერვალი, წუთებში

en: Check mail interval:
ka: ელფოსტის შემოწმების ინტერვალი:

en: Connect using the system proxy settings
ka: პროქსის სისტემური პარამეტრებით შეერთება

en: Connection Settings
ka: შეერთების მორგება

en: Connection established.
ka: კავშირი დამყარებულია.

en: Connection lost
ka: კავშირი დაკარგულია

en: Could not connect to the IMAP server.
    %1
ka: IMAP სერვერთან მიერთების შეცდომა.
    %1

en: Could not connect to the IMAP-server %1.
    %2
ka: IMAP სერვერთან (%1) მიერთების შეცდომა.
    %2

en: Could not connect to the IMAP-server.
    %1
ka: IMAP სერვერთან მიერთების შეცდომა.
    %1

en: Could not create another extra connection to the IMAP-server %1.
ka: IMAP სერვერამდე (%1) დამატებითი შეერთების შექმნა შეუძლებელია.

en: Could not determine the UID for the newly created message on the server
ka: სერვერზე ახლად შექმნილი შეტყობინების UID-ის დადგენა შეუძლებელია

en: Could not read the password: user rejected wallet access
ka: პაროლის წაკითხვის შეცდომა: მომხმარებელმა საფულესთან წვდომის მოთხოვნა უარჰყო

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server %1.
    %2
ka: IMAP სერვერის (%1) მიერ მხარდაჭერილი ფუნქციების გამოთხოვის შეცდომა.
    %2

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server.
    %1
ka: IMAP სერვერის მიერ მხარდაჭერილი ფუნქციების გამოთხოვის შეცდომა.
    %1

en: Define alternate URL
ka: ალტერნატიული URL-ის აღწერა

en: Define default sieve vacation filename
ka: ნაგულისხმები საცრის დასვენების ფაილის აღწერა

en: Define if account uses the default identity
ka: აღწერეთ, იყენებს თუ არა ანგარიში ნაგულისხმებ იდენტიფიკაციას

en: Define if server supports sieve
ka: სერვერს გააჩნია თუ არა საცრის მხარდაჭერა

en: Define if the trash collection received the special attribute
ka: განსაზღვრავს, მიიღო თუ არა სანაგვის კოლექციამ დამატებითი ატრიბუტი

en: Define if we reuse host and login configuration
ka: განსაზღვრავს, გამოვიყენებ თუ არა თავიდან ჰოსტისა და შესვლის ინფორმაციას

en: Define sieve port
ka: საცრის პორტის აღწერა

en: Define username used from custom server sieve url
ka: მითითებული სერვერის საცრის URL-ზე გამოსაყენებელი მომხმარებლის სახელის აღწერა

en: Define which folder is used for trash
ka: მიუთითეთ, რომელი საქაღალდე გამოიყენება სანაგვე ყუთად

en: Defines if all the IMAP data should be cached locally all the time
ka: განსაზღვრავს, ყოველთვის დაიქეშება თუ არა ლოკალურად IMAP-ის მონაცემები

en: Defines if interval checking is enabled.
ka: შემოწმების ინტერვალის შემოწმების ჩართვა.

en: Defines if the server side subscription is enabled
ka: ჩართულია სერვერის მხაეს გამოწერა თუ არა

en: Defines the authentication type to use
ka: ავთენტიკაციის სასურველი ტიპი

en: Defines the authentication type to use for alternate server
ka: ალტერნატიულ სერვერზე გამოსაყენებელი ავთენტიკაციის ტიპის აღწერა

en: Defines the encryption type to use
ka: დაშიფვრის სასურველი ტიპი

en: Defines the port the IMAP service is running on
ka: IMAP სერვისის პორტი

en: Defines the type of identification used by custom sieve server
ka: მითითებული სერვერის საცრის იდენტიფიკაციის ტიპის აღწერა

en: Disconnected during login.
ka: კავშირი გაითიშა სერვერზე შესვლის დროს.

en: Disconnected from server during login.
ka: კავშირი გაითიშა სერვერზე შესვლის დროს.

en: Do not use KWallet
ka: არ გამოიყენო KWallet

en: Empty
ka: ცარიელი

en: Empty password
ka: ცარიელი პაროლი

en: Enable &interval mail checking
ka: ელფოსტის შემოწმების ინტერვალის ჩართვა

en: Enable server-side subscriptions
ka: სერვერის მხარეს გამოწერების ჩართვა

en: Encryption:
ka: შიფრაცია:

en: Failed to create the folder '%1' on the IMAP server.
ka: IMAP სერვერზე საქაღალდის (%1) შექმნის შეცდომა.

en: Failed to delete the folder, restoring folder list.
ka: საქაღალდის წაშლის შეცდომა. საქაღალდის სიის აღდგენა.

en: Failed to find the folder to be deleted, restoring folder list.
ka: წასაშლელი საქაღალდის პოვნა შეუძლებელია. საქაღალდეების სია აღდგება.

en: Failed to rename the folder, restoring folder list.
ka: საქაღალდის გადარქმევის შეცდომა. საქაღალდის სიის აღდგენა.

en: Failed to write some ACLs for '%1' on the IMAP server. %2
ka: IMAP სერვერზე %1-სთვის ACL-ების დაწერის შეცდომა. %2

en: Failed to write some annotations for '%1' on the IMAP server. %2
ka: IMAP სერვერზე %1-სთვის ანოტაციების დაწერის შეცდომა. %2

en: Filtering
ka: გაფილტვრა

en: General
ka: მთავარი

en: I&MAP Server:
ka: IMAP სერვერი:

en: I&MAP Username and Password
ka: IMAP-ის მომხმარებელი და პაროლი

en: IMAP Account
ka: IMAP ანგარიში

en: IMAP Settings
ka: IMAP-ის მორგება

en: IMAP server
ka: IMAP სერვერი

en: Identity account
ka: იდენტიფიკაციის ანგარიში

en: Identity:
ka: იდენტიფიკაცია:

en: If checked, the system proxy settings will be used to connect to the mail server.
ka: თუ ჩართულია, ელფოსტის სერვერთან მისაერთებლად სისტემური პროქსის პარამეტრები იქნება გამოყენებული.

en: Inbox
ka: საფოსტო ყუთი

[ctx: Input username/password manually and not store them]
en: Try Again
ka: კიდევ სცადეთ

en: Invalid search
ka: არასწორი ძებნა

en: List of mailbox names reported by the server the last time
ka: სერვერის მიერ ბოლოს გადმოცემული საფოსტო ყუთების სია

en: Mail Checking Options
ka: ელფოსტის შემოწმების მორგება

en: Managesieve port:
ka: საცრის პორტი:

en: No authentication
ka: ავთენტიკაციის გარეშე

en: No message retrieved, failed to read the message.
ka: შეტყობინებები არ მიღებულა. მათი წაკითხვა შეუძლებელია.

en: No message retrieved, server reply was empty.
ka: შეტყობინებები არ მიღებულა. სერვერის პასუხი ცარიელია.

en: No server configured yet.
ka: სერვერი ჯერ მორგებული არაა.

en: None
ka: არაფერი

en: Override configured encryption mode
ka: დაშიფვრის მორგებული რეჟიმის გადაფარვა

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Please enter password for user '%1' on IMAP server '%2'.
ka: შეიყვანეთ პაროლი მომხმარებლისთვის "%1" IMAP სერვერზე "%2".

en: Port:
ka: პორტი:

en: RID path to the mailbox to watch for changes
ka: საფოსტო ყუთის RID ბილიკი ცვლილებების შესამოწმებლად

en: Remote id is empty or invalid
ka: დაშორებული ID ცარიელი ან არასწორია

en: Resource not synchronized yet.
ka: რესურსი ჯერ სინქრონიზებული არაა.

en: Restarting item retrieval.
ka: ელემენტის მიღების თავიდან დაწყება.

en: Reuse host and login configuration
ka: ჰოსტისა და შესვლის ინფორმაციის თავიდან გამოყენება

en: Server Info
ka: სერვერის ინფორმაცია

en: Server address change
ka: სერვერის მისამართის შეცვლა

en: Server is not available.
ka: სერვერი მიუწვდომელია.

en: Server supports Sieve
ka: სერვერს გააჩნია საცერის მხარდაჭერა

en: Serverside Subscription...
ka: სერვერის მხარეს გამოწერა...

en: Shared Folders
ka: გაზიარებული საქაღალდეები

en: The password.
ka: პაროლი.

en: The server port changed when ManageSieve turned into a full RFC Standard. Old server implementations still use port 2000, while newer standard conform server can only be accessed via port 4190.
ka: სერვერის პორტი შეიცვალა, როცა ManageSieve სრულ RFC სტანდარტზე გადავიდა. ძველი სერვერი ჯერ კიდევ იყენებს პორტს ნომრით 2000, როცა ახალი სტანდარტის სერვერის პოვნა შეგიძლიათ პორტზე 4190.

en: The username.
ka: მომხმარებელი.

en: Trash folder:
ka: ნაგვის საქაღალდე:

en: Unable to connect to the IMAP server.
ka: IMAP სერვერთან მიერთების შეცდომა.

en: Unable to connect to the server, please verify the server address.
ka: სერვერთან მიერთება შეუძლებელია. შეამოწმეთ სერვერის სახელი.

en: Use&rname:
ka: მომხმარებელი:

en: User name change
ka: მომხმარებლის სახელის შეცვლა

en: Username
ka: მოხმარებელი

en: Username:
ka: მომხმარებლის სახელი:

en: killed
ka: მოკლულია
