akregator - en to ka translation catalogue (411 entries)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
ka[0]:  (1 წაუკითხავი სტატია)
ka[1]:  (%1 წაუკითხავი სტატია)

en:  (no unread articles)
ka:  (წაუკითხავი სტატიების გარეშე)

en:  article |  articles
ka[0]:  სტატია
ka[1]:  სტატია

en:  day |  days
ka[0]:  დღე
ka[1]:  დღე

en:  minute |  minutes
ka[0]:  წუთი
ka[1]:  წუთი

en: &Add Feed...
ka: ლენტის &დამატება…

en: &Article
ka: &სტატია

en: &Configure Akregator...
ka: Akregator-ის &მორგება...

en: &Copy Email Address
ka: ელფოსტის მისამართის &კოპირება

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: &Delete Feed
ka: &ლენტის წაშლა

en: &Delete Folder
ka: &საქაღალდის წაშლა

en: &Delete articles older than:
ka: &წაიშლება სტატიები, ძველი, ვიდრე:

en: &Edit
ka: რ&ედაქტირება

en: &Edit Feed...
ka: &ლენტის ჩასწორება...

en: &Export Feeds...
ka: &ლენტების გატანა…

en: &Fetch Feed
ka: &ლენტის გამოთხოვა

en: &Fetch Feeds
ka: &ლენტების გამოთხოვა

en: &File
ka: &ფაილი

en: &Find in Message...
ka: &შეტყობინებაში მოძებნა...

en: &General
ka: &ზოგადი

en: &Go
ka: &გადასვლა

en: &Import Feeds...
ka: &ლენტების შემოტანა…

en: &Keep all articles
ka: &ყველა სტატიის შენარჩუნება

en: &Mark As
ka: &დანიშვნა, როგორც

en: &Mark Feed as Read
ka: &ლენტის წაკითხულად მონიშვნა

en: &Mark Feeds as Read
ka: &ლენტების წაკითხულად მონიშვნა

en: &Mark as Important
ka: &მნიშვნელოვნად დანიშვნა

en: &Name:
ka: &სახელი:

en: &Next Article
ka: &შემდეგი სტატია

en: &Next Feed
ka: &შემდეგი ლენტა

en: &Normal View
ka: &ნორმალური ხედი

en: &Open Homepage
ka: საწყისი გვერდის &გახსნა

en: &Previous Article
ka: &წინა სტატია

en: &Previous Feed
ka: &წინა ლენტა

en: &Rename Folder
ka: საქაღალდის სახელის &შეცვლა

en: &Save Link As...
ka: ბმის &შენახვა როგორც...

en: &Settings
ka: &პარამეტრები

en: &Use default settings
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების &გამოყენება

en: &Use interval fetching
ka: &ინტერვალით გამოთხოვის გამოყენება

en: &View
ka: &ჩვენება

en: &Widescreen View
ka: &ფართოეკრანიანი ხედი

en: 'Delayed mark as read' feature
ka: ფუნქცია 'დაყოვნებული წაკითხულად მონიშვნა

en: 1 unread article | %1 unread articles
ka[0]: 1 წაუკითხავი სტატია
ka[1]: %1 წაუკითხავი სტატია

en: <b>Copyright:</b> %1</a>
ka: <b>საავტორო უფლებები:</b> %1</a>

en: <b>Description:</b> %1<br />
ka: <b>აღწერა:</b> %1<br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
ka: <b>საწყისი გვერდი:</b> <a href="%1">%1</a>

en: <b>Note:</b> For security reasons, external reference is blocked (See configure dialog).
ka: <b>შენიშვნა:</b> უსაფრთხოების მიზნით გარე მიმართვები დაბლოკილია (იხ. მორგების ფანჯარა).

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
ka: <h2>სტატიების სია</h2>აქ შეგიძლიათ ამჟამად მონიშნული ლენტის სტატიები იხილოთ. ასევე შეგიძლიათ მართოთ ისინი მათი მუდმივად გადაკეთების საშუალებით ან წაშალოთ ისინი, კონტექსტური მენიუდან. სტატიის ვებგვერდის სანახავად შეგიძლიათ სტატია შიდა ჩანართში, ან ბრაუზერის გარე ფანჯარაში გახსნათ.

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
ka[0]: <i>და კიდევ 1</i>
ka[1]: <i>და კიდევ %1</i>

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
ka: <qt><p>XML -ის შეცდომა ხაზზე %1, სვეტი %2/%3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძადნებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ ლენტა <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ საქაღალდე <b>%1</b> და მისი ლენტები და ქვესაქაღალდეები?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
ka[0]: <qt>მართლა გნებავთ მონიშნული სტატიის წაშლა?</qt>
ka[1]: <qt>მართლა გნებავთ %1 მონიშნული სტატიის წაშლა?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ ეს ლენტა??</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, ეს საქაღალდე და მისი ქვესაქაღალდეები წაშალოთ?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all articles in the feed</b> as read?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ <b>ამ ლენტაში არსებული ყველა სტატიის</b> წაკითხულად მონიშვნა?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds in the folder</b> as read?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ <b>ამ საქაღალდეში არსებული ყველა ლენტის</b> წაკითხულად მონიშვნა?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds</b> as read?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ <b>ყველა ლენტის</b> წაკითხულად მონიშვნა?</qt>

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
ka: <qt>ლენტების სიის (%1) წასაკითხად მონიშვნის შეცდომა.</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
ka: <qt>სტანდარტული ლენტის სია დაზიანებულია (არასწორი OPML). მარქაფი შექმნილია:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
ka: <qt>სტანდარტული ლენტის სია დაზიანებულია (არასწორი OPML). მარქაფის შექმნის შეცდომა.</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
ka: <qt>სტანდარტული ლენტის სია დაზიანებულია (არასწორი XML). მარქაფი შექმნილია:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
ka: <qt>სტანდარტული ლენტის სია დაზიანებულია (არასწორი XML). მარქაფის შექმნის შეცდომა.</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ka: <qt>მენიუს ზოლი მთლიანად დაიმალება. მისი თავიდან საჩვენებლად დააწექით: %1.</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
ka: ყველა სხვა ჩანართის დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
ka: ყველა ჩანართის დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
ka: ჩანართის მოხსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
ka: ახალი ლენტა...

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
ka: ახალი ლენტის შექმნა

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
ka: წარმოგედგინებათ ფანჯარა, საიდანაც ახალი ლენტის დამატება შეგიძლიათ.

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
ka: ლენტის დამატება

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
ka: ლენტის მორგება

[ctx: @title:window]
en: Print Document
ka: დოკუმენტის დაბეჭდვა

[ctx: @title:window]
en: Properties of %1
ka: %1-ის თვისებები

[ctx: @title:window]
en: Save As
ka: შენახვა

en: A KDE Feed Reader
ka: KDE-ის სიახლეების ლენტის წაკითხვა

en: About
ka: შესახებ

en: Access Key Enabled
ka: წვდომის გასაღები ჩართულია

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
ka: წვდომა აკრძალულია. ლენტის სიის <b>%1</b>-ზე შენახვა შეუძლებელია. გადაამოწმეთ თქვენი წვდომები.

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
ka: წვდომა აკრძალულია: ფაილში %1 ჩაწერა შეუძლებელია. გადაამოწმეთ თქვენი წვდომები.

en: Activate Tab %1
ka: %1-ე ჩანართის გააქტიურება

en: Add Feed
ka: ლენტის დამატება

en: Add Folder
ka: საქაღალდის დამატება

en: Add Imported Folder
ka: შემოტანილი საქაღალდის დამატება

en: Add New Source
ka: ახალი წყაროს დამატება

en: Add a feed with the given URL
ka: მითითებული URL-ით ლენტის დამატება

en: Address copied to clipboard.
ka: მისამართი კოპირებულია ბუფერში.

en: Adva&nced
ka: &დამატებით

en: Advanced Feed Reader Settings
ka: სიახლეების ლენტის მკითხველის დამატებითი პარამეტრები

en: Akregator Export for %1
ka: Akregator -ის გატანა %1-სთვის

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
ka: Akregator-ი არასწორად დაიხურა. გნებავთ წინა სესიის აღდგენა?

en: Akregator is a KDE news feed reader.
ka: Akregator -ი KDE -ის სიახლეების წაკითხვის პროგრამაა.

en: All Articles
ka: ყველა სტატია

en: All Feeds
ka: ყველა ლენტა

en: Allow feed to load external references from internet.
ka: ლენტისთვის ინტერნეტიდან გარე მიმართვების ჩატვირთვის ნების დართვა.

en: Always show the tab bar
ka: ჩანართების ზოლის ყოველთვის ჩვენება

en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
ka: ჩანართების ზოლი ნაჩვენები იქნება მაშინაც კი, როცა მხოლოდ ერთი ჩანართია ღია

en: Ar&chive
ka: &არქივი

en: Archive Backend
ka: უკანაბოლოს არქივაცია

en: Archive Mode
ka: არქივის რეჟიმი

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გამორთოთ მისასალმებელი გვერდი?

en: Article Limit
ka: სტატიის ლიმიტი

en: Article List
ka: სტატიების სია

en: Article List Colors
ka: სტატიების ჩამონათვლის ფერი

en: Article display mode.
ka: სტატიის ჩვენების რეჟიმი.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
ka: ავტორი

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
ka: შემცველობა

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
ka: თარიღი

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
ka: აღწერა

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
ka: ლენტა

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
ka: სათაური

en: Articles
ka: სტატიები

en: Articles list.
ka: სტატიების სია.

en: Ask me later
ka: მოგვიანებით მკითხე

en: Author
ka: ავტორი

en: Author of librss
ka: Librss-ის ავტორი

en: Auto-Expand folders with unread articles
ka: წაუკითხავი სტატიების მქონე საქაღალდეების ავტომატური ჩამოშლა

en: Auto-expand folders containing unread articles
ka: წაუკითხავი სტატიების მქონე საქაღალდეების ავტომატური ჩამოშლა

en: Auto-expand folders with unread articles
ka: წაუკითხავი სტატიების მქონე საქაღალდეების ავტომატური ჩამოშლა

en: Bug tracker management, Usability improvements
ka: შეცდომები, ინტერფეისის გაუმჯობესება

en: C&ancel Feed Fetches
ka: ლენტების გამოთხოვის &გაუქმება

en: C&ombined View
ka: &კომბინირებული ხედი

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
ka: საქაღალდის (%1) თავისივე თავის ქვესაქაღალდეში (%2) გადატანა შეუძლებელია

en: Change Important Flag
ka: მნიშვნელოვნობის ალმის შეცვლა

en: Check Phishing Url
ka: ფიშინგის ბმულის შემოწმება

en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Close tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Close the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართის დახურვა

en: Columns
ka: სვეტები

en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
ka: გარე ბრაუზერის გამშვები ბრძანება. URL %u-ით ჩანაცვლდება.

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: Complete Story
ka: სრული ისტორია

en: Concurrent Fetches
ka: ერთდროული გამოთხოვები

en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
ka: მორგებადი დაყოვნება სტატიის მონიშვნასა და მის წაკითხულად მონიშვნას შორის.

en: Configure Feed Reader Appearance
ka: ლენტის მკითხველის გარეგნობის მორგება

en: Configure Feed Reader Archive
ka: ლენტის მკითხველის არქივის მორგება

en: Configure Feed Reader Browser
ka: ლენტის მკითხველის ბრაუზერის მორგება

en: Configure Feeds
ka: ლენტების მორგება

en: Configure Plugins
ka: დამატებების მორგება

en: Configure User Feedback
ka: მომხმარებლის უკუკავშირის მორგება

en: Contributor
ka: მოხალისე

en: Copy &Link Address
ka: &ბმულის მისამართის კოპირება

en: Copy Image Location
ka: ნახატის ბმის კოპირება

en: Copy Link Address
ka: ბმულის მისამართის კოპირება

en: Copyright © 2004–%1 Akregator authors
ka: © 2004–%1 Akregator -ის ავტორები, ყველა უფლება დაცულია

en: Could not fetch feed: %1
ka: ლენტის გამოთხოვის შეცდომა: %1

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
ka: Akregator-ის ნაწილი ვერ ვიპოვე. შეამოწმეთ პროგრამის ფაილები.
    %1

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
ka: ფაილის (%1) შემოტანის შეცდომა (არასწორი OPML)

en: Could not read feed (invalid XML)
ka: ლენტის წაკითხვის შეცდომა (არასწორი XML)

en: Could not read feed (invalid feed)
ka: ლენტის წაკითხვის შეცდომა (არასწორი ლენტა)

en: Could not read feed (unknown format)
ka: ლენტის წაკითხვის შეცდომა (უცნობი ფორატი)

en: Date
ka: თარიღი

en: Day | Days
ka[0]: დღე
ka[1]: დღე

en: Default Archive Settings
ka: ნაგულისხმები არქივის მორგება

en: Default expiry age for articles in days.
ka: სტატიების ვადა, დღეებში.

en: Delete Article
ka: სტატიის წაშლა

en: Delete Expired Articles
ka: ვადაგასული სტატიების წაშლა

en: Delete Feed
ka: ლენტის წაშლა

en: Delete Folder
ka: საქაღალდის წაშლა

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
ka[0]:  დღე
ka[1]:  დღე

en: Delete articles older than:
ka: წაიშლება სტატიები, ძველი, ვიდრე:

en: Delete expired articles
ka: ვადაგასული სტატიების წაშლა

en: Detach Tab
ka: ჩანართის მოხსნა

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Di&sable archiving
ka: არქივირების &გათიშვა

en: Disa&ble archiving
ka: არქივირების &გათიშვა

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Disable Archiving
ka: არქივირების გათიშვა

en: Disable Introduction
ka: შესავლის გათიშვა

en: Disable Introduction Page
ka: საწყისი გვერდის გამორთვა

en: Disable save as finished notification
ka: დასრულებულად შენახვის გაფრთხილების გამორთვა

en: Display name of RSS column
ka: RSS-ის სვეტების საჩვენებელი სახელი

en: Do Not Expire Important Articles
ka: მნიშვნელოვან სტატიების ვადა არ გაუვათ

en: Do Not Restore Session
ka: სესია არ აღდგება

en: Do not expire important articles
ka: მნიშვნელოვან სტატიების ვადა არ გაუვათ

en: Do not save any articles
ka: სტატიები არ შეინახება

en: Downloading %1
ka: %1-ის გადმოწერა

en: Eike Hein
ka: აიკე ჰაინი

en: Enable Javascript
ka: JavaScript-ის ჩართვა

en: Enclosure
ka: კალათი

en: Expiry Age
ka: ვადის ასაკი

en: External Browsing
ka: გარე ბრაუზერი

en: Fe&tch All Feeds
ka: &ყველა ხედის გამოთხოვა

en: Fee&d
ka: &ლენტა

en: Feed &URL:
ka: ლენტის &URL:

en: Feed Properties
ka: ლენტის მორგება

en: Feed added:
     %1
ka: ლენტა დამატებულია:
    %1

en: Feed file not found on remote server
ka: დაშორებულ სერვერზე ლენტის ფაილი არ არსებობს

en: Feed found, downloading...
ka: ლენტა ნაპოვნია. მიმდინარეობს გადმოწერა...

en: Feed list was deleted
ka: ლენტის სია წაიშალა

en: Feed not found from %1.
ka: %1-დან ლენტა ვერ ვიპოვე.

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
ka: ლენტის წამკითხავი საუკეთესო საშუალებაა სხვადასხვა შემცველობაში საქექად სიახლეების, ბლოგების და ა.შ. ჩათვლით. იმის მაგიერ, რომ თქვენი რჩეული ვებგვერდები განახლებებისთვის ხელით ამოწმოს, Akregator-ი შემცველობას თქვენთვის თვითონ მოაგროვებს.

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
ka: ლენტები

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
ka: ჯამში

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
ka: წაუკითხავი

en: Feeds
ka: ლენტები

en: Feeds added:
     %1
ka: ლენტა დამატებულია:
    %1

en: Fetch aborted
ka: გამოთხოვა გაუქმდა

en: Fetch all fee&ds on startup
ka: გაშვებისას &ყველა ლენტის გამოთხოვა

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
ka: ყველა ლენტის %1 წუთში გამოთხოვა.

en: Fetch completed
ka: გამოთხოვა დასრულდა

en: Fetch error
ka: გამოთხოვის შეცდომა

en: Fetch feedlist on startup.
ka: ლენტის გამოთხოვა გაშვებისას.

en: Fetch feeds every:
ka: ლენტის გამოთხოვა ყოველ:

en: Fetch on startup
ka: გაშვებისას გამოთხოვა

en: Fetching Feeds...
ka: სიახლეების გამოთხოვა...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
ka: პირველი (ჩვეულებრივ, ვერტიკალური) გამყოფი ვიჯეტის ზომები.

en: Fixed font:
ka: ფიქსირებული ფონტი:

en: Folder name:
ka: საქაღალდის სახელი:

en: Font Size
ka: ფონტის ზომა

en: Fonts
ka: ფონტები

en: For more information about using Akregator, check the <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator website</a>. If you do not want to see this page anymore, <a href='config:/disable_introduction'>click here</a>.
ka: Akregator-ის გამოყენების შესახებ მეტი ინფორმაციის მისაღებად იხილეთ <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator -ის ვებგვერდი</a>. თუ არ გნებავთ, ეს გვერდი კიდევ იხილოთ,<a href='config:/disable_introduction'>აქ დააწკაპუნეთ</a>.

en: Former maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Go Down in Tree
ka: ხეზე დაბლა ჩამოსვლა

en: Go Left in Tree
ka: ხეზე მარცხნივ გასვლა

en: Go Right in Tree
ka: ხეზე მარჯვნივ გასვლა

en: Go Up in Tree
ka: ხეზე მაღლა ასვლა

en: Go to Bottom of Tree
ka: ხის ბოლოში გადასვლა

en: Go to Top of Tree
ka: ხის თავზე გადასვლა

en: Handbook
ka: სახელმძღვანელო

en: Hide Read Feeds
ka: წაკითხული ლენტების დამალვა

en: Hide feeds with no unread articles
ka: წაუკითხავი სტატიების არმქონე ლენტების დამალვა

en: Hide main window on startup
ka: გაშვებისას მთავარი ფანჯრის დამალვა

en: Hide menu bar
ka: მენიუს ზოლის დამალვა

en: Hides feeds with no unread articles
ka: წაუკითხავი სტატიების არმქონე ლენტების დამალვა

en: Hour | Hours
ka[0]: საათი
ka[1]: საათი

en: Icons
ka: ხატულები

[ctx: Important articles filter]
en: Important
ka: მნიშვნელოვანი

en: Imported Feeds
ka: ლენტების შემოტანა

en: Imported Folder
ka: შემოტანილი საქაღლდე

en: Imported folder name:
ka: შემოტანილი საქაღალდის სახელი:

en: Insomnia
ka: უძილობა

en: Interval for autofetching
ka: ავტომატური გამოთხოვის ინტერვალი

en: Interval for autofetching in minutes.
ka: ავტომატური გამოთხოვის ინტერვალი, წუთებში.

en: KDE Apps
ka: KDE -ის აპები

en: KDE Dot News
ka: KDE წერტილი სიახლეები

en: Keep All Articles
ka: ყველა სტატიის შენარჩუნება

en: Keep Enabled
ka: ჩართულად შენარჩუნება

en: Left mouse click:
ka: თაგუნას მარცხენა წკაპი:

en: Limit Number of Articles
ka: სტატიების რაოდენობის შეზღუდვა

en: Limit archi&ve to:
ka: &არქივის ლიმიტი:

en: Limit feed archi&ve size to:
ka: ლენტის არქივის ზომის ზღვარი:

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
ka[0]:  სტატია
ka[1]:  სტატია

en: Limit the number of articles in a feed
ka: ლენტაში სტატიების რაოდენობის შეზღუდვა

en: Lists the available options for user feedback
ka: მომხმარებლის უკუკავშირის ხელმისაწვდომი ვარიანტები

en: Load the &full website when reading articles
ka: სტატიის წაკითხვისას &სრული ვებსაიტის გახსნა

en: Loading canceled
ka: ჩატვირთვა გაუქმდა

en: Loading completed
ka: ჩატვირთვა დასრულდა

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Lock Feeds In Place
ka: ლენტების ადგილზე დამაგრება

en: Lock feeds in place
ka: ლენტების ადგილზე დამაგრება

en: Locks feeds where they are
ka: ლენტების ადგილზე დამაგრება

en: Ma&rk All Feeds as Read
ka: &ყველა ლენტის წაკითხულად მონიშვნა

en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Malware
ka: მავნე პროგრამა

en: Mar&k articles as read when they arrive
ka: სტატიების &მიღებისას მათი წაკთხულად მონიშვნა

en: Mar&k selected article read after
ka: მონიშნული სტატიის წაკითხულად დანიშვნა დროის შემდეგ

en: Mark &all feeds as read on startup
ka: &გაშვებისას ყველა ლენტის წაკითხულად მონიშვნა

en: Mark Article as Read
ka: სტატიის წაკითხულად დანიშვნა

en: Mark Article as Unread
ka: სტატიის წაუკითხავად დანიშვნა

en: Mark Feed as Read
ka: ლენტის წაკითხულად მონიშვნა

en: Mark Feeds as Read
ka: ლენტების წაკითხულად მონიშვნა

en: Mark all feeds as read on startup
ka: გაშვებისას ყველა ლენტის წაკითხულად მონიშვნა

en: Mark all feeds as read on startup.
ka: გაშვებისას ყველა ლენტის წაკითხულად მონიშვნა.

en: Mark as Important
ka: მნიშვნელოვნად მონიშვნა

en: Mark as Read
ka: მონიშნე როგორც წაკითხული

en: Mark as Unread
ka: მონიშნე როგორც წაუკითხავი

en: Mark selected article as new
ka: მონიშნული სტატიის ახლად დანიშვნა

en: Mark selected article as read
ka: მონიშნული სტატიის წაკითხულად დანიშვნა

en: Mark selected article as unread
ka: მონიშნული სტატიის წაუკითხავად დანიშვნა

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
ka[0]:  წამი
ka[1]:  წამი

en: Medium font size:
ka: ფონტის საშუალო ზომა:

en: Middle mouse click:
ka: თაგუნას შუა წკაპი:

en: Minimum font size:
ka: ფონტის მინიმალური ზომა:

en: Minute | Minutes
ka[0]: წუთი
ka[1]: წუთი

en: Misc
ka: სხვანი

en: Move Node Down
ka: კვანძის დაბლა ჩამოწევა

en: Move Node Left
ka: კვანძის მარცხნივ გაწევა

en: Move Node Right
ka: კვანძის მარჯვნივ გაწევა

en: Move Node Up
ka: კვანძის მაღლა აწევა

en: Mute
ka: დადუმება

en: N&ext Unread Feed
ka: &შემდეგი წაუკითხავი ლენტა

en: Ne&w Folder...
ka: &ახალი საქაღალდე...

en: Ne&xt Unread Article
ka: &შემდეგი წაუკითხავი სტატია

en: Network
ka: ქსელი

en: Networking is available now.
ka: ქსელი ისევ ხელმისაწვდომია.

en: Networking is not available.
ka: ქსელი ხელმიუწვდომელია.

[ctx: New articles filter]
en: New
ka: &ახალი

en: New articles:
ka: ახალი სტატიები:

en: No result found
ka: შედეგი ვერ მოიძებნა

en: Node or destination folder not found
ka: კვანძი ან სამიზნე საქაღალდე არ არსებობს

en: Notify when new articles arri&ve
ka: შეტყობინება ახალი სტატიის &მიღების შესახებ

en: Number of articles to keep per feed.
ka: ლენტაში შენარჩუნებული სტატიების რაოდენობა.

en: Number of concurrent fetches
ka: ერთდროული გამოთხოვების რაოდენობა

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
ka: OPML Outlines (%1);;ყველა ფაილი (*)

en: OPML Parsing Error
ka: OPML-ის დამუშავების შეცდომა

en: Open In Background Tab
ka: ფონურ ჩანართში გახსნა

en: Open In External Browser
ka: გარე ბრაუზერში გახსნა

en: Open Link in External &Browser
ka: ბმულის გარე &ბრაუზერში გახსნა

en: Open Link in External Browser
ka: ბმულის გარე ბრაუზერში გახსნა

en: Open Link in New &Tab
ka: ბმულის ახალ ფანჯარაში &გახსნა

en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
ka: ბმულის გახსნა, ჩვეულებრივ, ახალი ჩანართის მაგიერ ახალ გარე ბრაუზერის ფანჯარას გაუშვებდა

en: Open in Background Tab
ka: ფონურ ჩანართში გახსნა

en: Open in External Browser
ka: გარე ბრაუზერში გახსნა

en: Open in Tab
ka: ჩანართში გახსნა

en: Open links in new tab instead of in new window
ka: ახალი ჩანართის მაგიერ ბმულების ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: Opening Feed List...
ka: ლენტების სიის გახსნა...

en: Pre&vious Unread Article
ka: &წინა წაუკითხავი სტატია

en: Prev&ious Unread Feed
ka: &წინა წაუკითხავი ლენტა

en: Prevent feeds from being moved in the list
ka: ლენტების სიაში გადატანის გამორთვა

en: Read Error
ka: წაკითხვის შეცდომა

[ctx: Read articles filter]
en: Read
ka: წაკითხვა

en: Reload All Tabs
ka: &ყველა ჩანართის თავიდან ჩატვირთვა

en: Remove &Important Mark
ka: &მნიშვნელოვნობის ნიშნის მოცილება

en: Remove Important Status
ka: მნიშვნელოვნობის სტატუსის წაშლა

en: Reset search bar when changing feeds
ka: ლენტების შეცვლისას ძებნის ზოლის გასუფთავება

en: Resets the quick filter when changing feeds.
ka: ლენტების გადართვისას სწრაფი ფილტრის საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება.

en: Restore Session
ka: სესიის აღდგენა

en: Sans serif font:
ka: Sans serif ფონტი:

en: Save Image On Disk...
ka: გამოსახულების დისკზე შენახვა...

en: Save an unlimited number of articles.
ka: შეუზღუდავი რაოდენობის სტატიების შენახვა.

en: Search articles...
ka: სტატიების ძებნა...

en: Search articles...<%1>
ka: სტატიების ძებნა... <%1>

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
ka: მეორე (ჩვეულებრივ, ჰორიზონტალური) გამყოფი ვიჯეტის ზომები.

en: Security
ka: უსაფრთხოება

en: Select Next Tab
ka: შემდეგი ჩანართის მონიშვნა

en: Select Previous Tab
ka: წინა ჩანართის მონიშვნა

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
ka: თუ გნებავთ, როცა ახალი სტატიები ხელმისაწვდომი იქნება, გაფრთხილება მიიღოთ, ჩართეთ.

en: Send &File...
ka: ფაილის &გაგზავნა…

en: Send &Link Address...
ka: &ბმულის მისამართის გაგზავნა...

en: Send File Address
ka: ფაილის მისამართის გაგაზავნა

en: Send Link Address
ka: ბმულის მისამართის გაგზავნა

en: Send the Html Page of Article
ka: სტატიის HTML გვერდის გაგზავნა

en: Send the URL of the article
ka: სტატიის ბმულის გაგზავნა

en: Serif font:
ka: Serif ფონტი:

en: Set Focus to Quick Search
ka: ფოკუსის სწრაფ ძებნაზე დაყენება

en: Show Quick Filter
ka: სწრაფი ფილტრის ჩვენება

en: Show Quick Filter Bar
ka: ფილტრის ზოლის ჩვენება

en: Show Unread In Taskbar
ka: წაუკითხავების ამოცანების პანელზე ჩვენება

en: Show close button on each tab
ka: ჩანართებზე დახურვის ღილაკის ჩვენება

en: Show close buttons on tabs
ka: ჩანართებზე დახურვის ღილაკების ჩვენება

en: Show close buttons on tabs instead of icons
ka: ჩანართებზე ხატულის ნაცვლად დახურვის ღილაკების ჩვენება

en: Show tra&y icon
ka: &საათთან ხატულის ჩვენება

en: Show tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

en: Show unread articles in Taskbar
ka: წაუკითხავების სტატიების ამოცანების პანელზე ჩვენება

en: Sizes for first splitter
ka: პირველი გამყოფის ზომები

en: Sizes for second splitter
ka: მეორე გამყოფის ზომები

en: Spanish feeds
ka: ესპანური ლენტები

en: Speak Text
ka: ტექსტის წაკითხვა

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
ka: მიუთითებს, გამოიყენება თუ არა ბუშტის ფორმის გაფრთხილებები.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
ka: მიუთითებს, საათთან ხატულა გამოჩნდება, თუ არა.

en: Specifies if we show unread article in taskbar.
ka: მიუთითებს, საათთან წაუკითხავი სტატია გამოჩნდება, თუ არა.

en: Standard font:
ka: სტანდარტული ფონტი:

en: Startup
ka: გაშვება

en: Status Filter
ka: სტატუსის ფილტრი

en: Stores the last search line text
ka: უკანასკნელი ძებნის ხაზის ტექსტის დამახსოვრება

en: Stores the last status filter setting
ka: უკანასკნელი სტატუსის ფილტრის პარამეტრების დამახსოვრება

en: Tabs
ka: დაფები

en: Text Filter
ka: ტექსტის ფილტრი

en: Thank you, The Akregator Team
ka: მადლობა, Akregator-ის ჯგუფო

en: The feed to be listed was already removed.
ka: საჩვენებელი ლენტა უკვე წაშლილია.

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
ka: ფაილის (%1) წაკითხვის შეცდომა. გადაამოწმეთ მისი არსებობა და წაკითხვადია თუა რა ის მიმდინარე მომხმარებლისთვის.

en: The network is broken.
ka: ქსელთა მიერთება გათიშულია.

en: The url %1 is not valid.
ka: ბმული %1 არასწორია.

en: There are no unread articles
ka: წაუკითხავი სტატიები

en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
ka: ეს პარამეტრი საშუალებას აძლევს მომხმარებელს, ნაგულისხმების მაგიერ სხვა user-agent-ის სტრიქონი გამოიყენოს. ეს პარამეტრი არსებობს იმიტომ, რომ ზოგიერთ პროქსის შეუძლია კავშირი სახელში "gator"-ის შემცველობის გამო გაგიწყვიტოთ.

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
ka: ეს ვებგვერდი საზიანო პროგრამებს შეიცავს. გნებავთ გააგრძელოთ მისი ჩვენება?

en: Timeout on remote server
ka: სერვერამდე კავშირის ვადა გავიდა

en: Tons of bug fixes
ka: ტონობით შეცდომის გასწორება

en: U&se a custom update interval
ka: განახლების პერიოდის ხელით &მითთება

en: Unknown host
ka: უცნობი ჰოსტი

en: Unmute
ka: დადუმების გამორთვა

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
ka: წაუკითხავი

en: Unread articles:
ka: წაუკითხავი სტატიები:

en: Untitled
ka: უსათაურო

en: Update ever&y:
ka: განახლების &ინტერვალი:

en: Use &notifications for all feeds
ka: გაფრთხილებების &ყველა ლენტისთვის გამოყენება

en: Use &this command:
ka: ამ &ბრძანების გამოყენება:

en: Use HTML Cache
ka: HTML ქეშის გაოყენება

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
ka: გარე ბრაუზერში გახსნისას KDE -ის ბრაუზერს გამოყენება.

en: Use custom colors
ka: ფერების ხელით მითითება

en: Use default KDE web browser
ka: KDE-ის ნაგულისხმები ბრაუზერის გამოყენება

en: Use default web &browser
ka: &ნაგულისხმები ბრაუზერის გამოყენება

en: Use interval fetching
ka: ინტერვალით გამოთხოვის გამოყენება

en: Use notifications
ka: გაფრთხილებების გამოყენება

en: Use the &browser cache (less network traffic)
ka: &ბრაუზერის ქეშის გამოყენება (გამოიყენებს ნაკლებ ტრაფიკს)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
ka: დამატებითი ტრაფიკის ხარჯვის თავიდან ასაცილებლად ლენტების გადმოწერისას KDE-ის ზოგადი HTML ქეშის პარამეტრების გამოყენება. გამორთეთ მხოლოდ აუცილებლობის შემთხვევაში.

en: Use the specified command when opening in external browser.
ka: გარე ბრაუზერის გახსნისას მითითებული ბრძანების გამოყენება.

en: Use this command:
ka: ამ ბრძანების გამოყენება:

en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
ka: ბმულების Google-ის უსაფრთხო ბრაუზინგის API-ის საშუალებით გადამოწება

en: View Mode
ka: ხედვის რეჟიმი

en: We hope that you will enjoy Akregator.
ka: იმედია, მოგწონთ Akregator.

en: Webengine Plugins
ka: Webengine -ის დამატებები

en: What the click with left mouse button should do.
ka: რას აკეთებს თაგუნას მარცხენა ღილაკის წკაპი.

en: What the click with middle mouse button should do.
ka: რას აკეთებს თაგუნას შუა ღილაკის წკაპი.

en: When adding feeds, place them in this group
ka: ლენტების დამატებისას მათი ამ ჯგუფში ჩასმა

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
ka: როცა ეს პარამეტრი ჩართულია, სტატიები, რომლებსაც მნიშვნელოვნად მონიშნავთ, არ წაიშლება, როცა არქივის ზომა ასაკის ან სტატიების რაოდენობის ზღვარს მიაღწევს.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
ka: დაყოვნება სტატიის მონიშვნასა და მის წაკითხულად მონიშვნას შორის.

en: Write Error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: You can view multiple articles in several open tabs.
ka: ჩანართების საშუალებით ბევრი სტატიის ნახვა შეგიძლიათ.

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
ka: &ახალი

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
ka: &წაკითხული

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
ka: &წაუკითხავი

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
ka: XML დამუშავების შეცდომა

[ctx: global settings]
en: Global
ka: გლობალური

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
ka: არასდროს
