plasma-desktop - en to ka translation catalogue (224 entries)

en:  mm
ka:  მმ

en:  ms
ka:  მწმ

en:  scrolls/sec
ka:  აწევ-ჩამოწევა/წმ

en:  scrolls/sec²
ka:  აწევ-ჩამოწევა/წმ²

en:  units
ka:  ერთეული

[ctx: @title:window]
en: Enable/Disable Touchpad
ka: თაჩპედის ჩართ/გამორთ

en: Acceleration factor for normal pointer movements
ka: აჩქარების ფაქტორი კურსორის ნორმალური მოძრაობისას

en: Acceleration profile:
ka: აჩქარების პროფილი:

en: Accept input through this device.
ka: ამ მოწყობილობიდან შემოტანის ჩართვა.

en: Active settings don't match saved settings.
    You currently see saved settings.
ka: აქტიური პარამეტრები შენახულ პარამეტრებს არ ემთხვევა.
    ამჟამად შენახულ პარამეტრებს უყურებთ.

en: Adaptive
ka: შეგუებადი

en: Alexander Mezin
ka: ალექსანდრე მეზინი

en: Cannot apply touchpad configuration
ka: თაჩპედის კონფიგურაციის გადატარება შეუძლებელია

en: Cannot connect to X server
ka: X სერვერთან დაკავშირების შეცდომა

en: Cannot read default touchpad configuration
ka: ნაგულისხმები თაჩპედის კონფიგურაციის წაკითხვის შეცდომა

en: Cannot read touchpad configuration
ka: თაჩპედის კონფიგურაციის წაკითხვის შეცდომა

[ctx: Circular scrolling]
en: Angle:
ka: კუთხე:

[ctx: Circular scrolling]
en: Trigger region:
ka: ტრიგერის რაიონი:

en: Click me
ka: დამაწკაპუნე

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
ka: მარცხენა და მარჯვენა ღილაკებზე ერთდროული წკაპი შუა ღილაკის წკაპს აგზავნის.

[ctx: Coasting]
en: Deceleration:
ka: შენელება:

[ctx: Coasting]
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: Coasting]
en: Minimum speed:
ka: მინიმალური სიჩქარე:

en: Configure…
ka: მორგება…

en: Continue scrolling after the finger is released from the edge of the touchpad
ka: აწევ-ჩამოწევის გაგრძელება მას შემდეგაც კი, რაც თითს თაჩპედის კიდიდან აიღებთ

en: Copyright © 2013 Alexander Mezin
ka: © 2013 Alexander Mezin, ყველა უფლება დაცულია

en: Copyright © 2016 Roman Gilg
ka: © 2016 Roman Gilg, ყველა უფლება დაცულია

en: Corner coasting:
ka: კუთხის ინერცია:

[ctx: Credits]
en: Developer of synclient
ka: Synclient-ის პროგრამისტი

[ctx: Credits]
en: Helped a bit
ka: ცოტა დაგვეხმარა

[ctx: Credits]
en: Testing
ka: ტესტირება

[ctx: Credits]
en: Usability, testing
ka: გამოყენებადობა, ტესტირება

en: Critical error on reading fundamental device infos for touchpad %1.
ka: კრიტიკული შეცდომა მოწყობილობის ფუნდამენტალური ინფორმაციის წაკითხვისას თაჩპედისთვის %1.

en: Cursor moves the same distance as finger.
ka: კურსორი იგივე მანძილით გაიწევა, როგორითაც თითი.

en: Cursor travel distance depends on movement speed of finger.
ka: კურსორის გადატანის მანძილი თითის მოძრაობის სიჩქარეზეა დამოკიდებული.

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Device enabled
ka: მოწყობილობა ჩართულია

en: Device:
ka: მოწყობილობა:

en: Disable Touchpad
ka: თაჩპედის გამორთვა

en: Disable click emulation and scrolling.
    You will be still able to move pointer using touchpad and perform clicks with hardware buttons.
ka: წკაპის ემულაციისა და გადახვევის გამორთვა.
    თაჩპედით კურსორის გამოძრავება და ფიზიკურ ღილაკებზე დაჭერა ჯერ კიდევ შეგეძლებათ.

en: Disable horizontal scrolling
ka: ჰორიზონტალური აწევ-ჩამოწევის გამორთვა

en: Disable taps and scrolling only
ka: ტყაპუნის გამორთვა. მხოლოდ აწევ-ჩამოწევა

en: Disable touchpad when mouse is plugged in
ka: თაჩპედის გამორთვა, როცა თაგუნა შეერთებულია

en: Disable touchpad when typing
ka: კრეფისას თაჩპედის გამორთვა

en: Disable touchpad while typing to prevent accidental inputs.
ka: გამორთავს თაჩპედს კრეფისას, არასასურველი დაწოლების თავიდან ასაცილებლად.

en: Disable while typing
ka: კრეფისას გამორთვა

en: Drag me
ka: გადამათრიე

en: Dragging continues after a short finger lift.
ka: გადათრევა გრძელდება მოკლე თითის აწევის შემდეგ.

en: Edge scrolling:
ka: კიდით აწევ-ჩამოწევა:

[ctx: Emulated mouse button]
en: Left button
ka: მარცხენა ღილაკი

[ctx: Emulated mouse button]
en: Middle button
ka: შუა ღილაკი

[ctx: Emulated mouse button]
en: No action
ka: ქმედების გარეშე

[ctx: Emulated mouse button]
en: Right button
ka: მარჯვენა ღილაკი

en: Enable Touchpad
ka: თაჩპედის ჩართვა

en: Enable edge scrolling to continue while the finger stays in an edge corner
ka: ჩაირთვება ფუნქცია, როცა კიდით აწევ-ჩამოწევა გაგრძელდება მანამდე, სანამ თითი კიდის კუთხეშია

en: Enable horizontal scrolling when dragging along the bottom edge
ka: ჰორიზონტალურ აწევ-ჩამოწევის ჩართვა მაშინ, როცა ათრევთ ქვედა კიდის გასწვრივ

en: Enable horizontal scrolling when dragging with two fingers anywhere on the touchpad
ka: ჰორიზონტალური აწევ-ჩამოწევის ჩართვა მაშინ, როცა თაჩპედს ორი თითით ეხებით

en: Enable vertical scrolling when dragging along the right edge
ka: ვერტიკალური აწევ-ჩამოწევის ჩართვა მაშინ, როცა ათრევთ მარჯვენა კიდის გასწვრივ

en: Enable vertical scrolling when dragging with two fingers anywhere on the touchpad
ka: ვერტიკალური აწევ-ჩამოწევის ჩართვა მაშინ, როცა თაჩპედს ორი თითით ეხებით

en: Enable/Disable Touchpad
ka: თაჩპედის ჩართ/გამორთ

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
ka: შეცდომა ახლად შეერთებული მოწყობილობის დამატებისას. თავიდან მიაერთეთ ის და ეს მოდული თავიდან გაუშვით.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
ka: ნაგულისხმები მნიშვნელობების ჩატვირთვის შეცდომა. ზოგიერთი პარამეტრის მათ ნაგულისხმებ მნიშვნელობებზე დაყენების შეცდომა.

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
ka: მნიშვნელობების ჩატვირთვის შეცდომა. მეტი ინფორმაციის მისაღებად იხილეთ ჟურნალი. საჭიროა ამ კონფიგურაციის მოდულის გადატვირთვა.

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
ka: უფრო სწრაფი

en: Finger pressure at which maximum pressure motion factor is applied
ka: თითის დაწოლა, როცა გამოიყენება მაქსიმალური დაწოლის გადაადგილების ფაქტორი

en: Finger pressure at which minimum pressure motion factor is applied
ka: თითის დაწოლა, როცა გამოიყენება მინიმალური დაწოლის გადაადგილების ფაქტორი

en: Flat
ka: ბრტყელი

en: General:
ka: ზოგადი:

en: Greatest setting for pressure motion factor
ka: დაწოლით გამოძრავების ფაქტორის უმაღლესი მნიშვნელობა

en: How long it takes (in milliseconds) for the "Locked Drags" mode to be automatically turned off after the finger is released from the touchpad
ka: რამდენი ხანი სჭირდება (მილიწამებში) ჩაკეტილი გადათრევების რეჟიმის ავტომატურად გამორთვას მას შემდეგ, რაც თაჩპედიდან თითს აიღებთ

en: If off, a tap-and-drag gesture ends when you release the finger. If on, the gesture is active until you tap a second time, or until timeout expires
ka: თუ გამორთულია, დაატყაპუნეთ-და-გადაათრიეთ ჟესტი მაშინ სრულდება, როცა თითს აიღებთ. თუ გამორთულია, ჟესტი მანამდე იქნება აქტიური, სანამ დრო არ გავა, ან მეორედ არ დატყაპუნებთ

en: If palm detection should be enabled. Note that this also requires hardware/firmware support from the touchpad
ka: თუ ხელისგულის ამოცნობა ჩართული უნდა იყოს. დაიმახსოვრეთ, რომ ეს თაჩპედიდან აპარატურულ/მიკროკოდის მხარდაჭერასაც მოითხოვს

en: If there was no keyboard activity for more than specified
    number of milliseconds, touchpad will be enabled again
ka: თუ კლავიატურას არ შეეხებით მითითებულზე უფრო მეტ
    მილიწამში, თაჩპედი ისევ ჩაირთვება

en: Ignored devices:
ka: იგნორირებული მოწყობილობები:

en: Invert scroll direction (Natural scrolling)
ka: აწევ-ჩამოწევის მიმართულების ინვერსია (ჩვეულებრივი აწევ-ჩამოწევა)

en: Keyboard shortcuts:
ka: კლავიატურის მალსახმობები:

en: Left handed mode
ka: ცაცია

[ctx: Locked drags]
en: Timeout:
ka: ხანგრძლივობა:

en: Lowest setting for pressure motion factor
ka: დაწოლით გამოძრავების ფაქტორის უმდაბლესი მნიშვნელობა

en: Maximum finger movement:
ka: თითის მაქსიმალური გადაადგილება:

en: Maximum movement of the finger for detecting a tap
ka: თითის მაქსიმალური გადაადგილება დატყაპუნების აღმოსაჩენად

[ctx: Maximum pointer movement speed]
en: Maximum:
ka: მაქსიმუმი:

en: Maximum pointer speed
ka: კურსორის მაქსიმალური სიჩქარე

en: Maximum time (in milliseconds) for detecting a double tap
ka: ორმაგი დატყაპუნების აღმოჩენის მაქსიმალური დრო (მილიწამებში)

en: Maximum time (in milliseconds) for detecting a tap
ka: დატყაპუნების აღმოჩენის მაქსიმალური დრო (მილიწამებში)

en: Maximum time for double tap:
ka: ორმაგი ტყაპის მაქსიმალური დრო:

en: Maximum time:
ka: მაქსიმალური დრო:

en: Middle-click
ka: შუა-წკაპი

en: Middle-click (three-finger tap right-click)
ka: შუა-წკაპი (მარჯვენა-წკაპისთვის სამი თითით დაატყაპუნეთ)

en: Middle-click:
ka: შუა-წკაპი:

en: Minimum finger pressure at which touch is considered a palm
ka: თითის მინიმალური წნევა, რომლის შემდეგაც ის ხელისგულად იქნება აღქმული

en: Minimum finger width at which touch is considered a palm
ka: თითის მინიმალური სიგანე, რომლის შემდეგაც ის ხელისგულად იქნება აღქმული

[ctx: Minimum pointer movement speed]
en: Minimum:
ka: მინიმუმი:

en: Minimum pointer speed
ka: კურსორის მინიმალური სიჩქარე

[ctx: Mouse button]
en: Left button
ka: მარცხენა ღილაკი

[ctx: Mouse button]
en: Middle button
ka: შუა ღილაკი

[ctx: Mouse button]
en: Right button
ka: მარჯვენა ღილაკი

[ctx: Mouse pointer motion parameters]
en: Speed
ka: სიჩქარე

en: Move angle (degrees) of finger to generate a scroll event
ka: თითის გადაადგილების კუთხე (გრადუსებში) გადახვევის მოვლენის დასაწყებად

en: Move distance of the finger for a scroll event
ka: თითის მოძრაობის მანძილი დაქაჩვის მოვლენისთვის

en: No touchpad found
ka: თაჩპედის ვერ ვიპოვე

en: No touchpad found. Connect touchpad now.
ka: თაჩპედი ვერ ვიპოვე. შეაერთეთ.

[ctx: Noise cancellation]
en: Horizontal:
ka: ჰორიზონტალური:

[ctx: Noise cancellation]
en: Vertical:
ka: ვერტიკალური:

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
ka: ყველა ცვლილების შენახვა შეუძლებელია. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ ჟურნალი. გადატვირთეთ ეს მოდული და თავიდან სცადეთ.

en: Notifications:
ka: შეტყობინებები:

en: Number of scrolls/second² to decrease the coasting speed
ka: წამების/წამების² რაოდენობა ინერციით გადახვევის სიჩქარის შესამცირებლად

[ctx: Palm detection]
en: Minimum pressure:
ka: მინიმალური დაწოლა:

[ctx: Palm detection]
en: Minimum width:
ka: მინიმალური სიგანე:

en: Pointer Motion
ka: კურსორის მოძრაობა

[ctx: Pointer acceleration]
en: Acceleration:
ka: აპარატურული აჩქარება:

en: Pointer acceleration:
ka: კურსორის აჩქარება:

[ctx: Pointer motion]
en: Noise Cancellation
ka: ხმაურის მოცილება

[ctx: Pointer motion]
en: Pressure-Dependent Motion
ka: დაწოლაზე-დამოკიდებული მოძრაობა

en: Press anywhere with three fingers
ka: სადმე სამი თითით დაატყაპუნეთ

en: Press anywhere with three fingers.
ka: სადმე სამი თითით დაატყაპუნეთ.

en: Press anywhere with two fingers
ka: სადმე ორი თითით დაატყაპუნეთ

en: Press bottom left and bottom right corners simultaneously
ka: ერთდროულად დააწექით ქვედა მარცხენა და ქვედა მარჯვენა კუთხეებს

en: Press bottom-middle
ka: დააჭირეთ ქვედა შუაში

en: Press bottom-right corner
ka: დააჭირეთ ქვედა-მარჯვენა კუთხეში

en: Press left and right buttons for middle click
ka: შუა-წკაპისთვის მარჯვენა და მარცხენა ღილაკებს ერთდროულად დააწექით

en: Pressure for detecting a release:
ka: დაწოლა აღების აღმოსაჩენად:

en: Pressure for detecting a touch:
ka: დაწოლა შეხების აღმოსაჩენად:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Maximum factor:
ka: მაქსიმალური ფაქტორი:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Maximum pressure:
ka: მაქსიმალური დაწოლა:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Minimum factor:
ka: მინიმალური ფაქტორი:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Minimum pressure:
ka: მინიმალური დაწოლა:

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
ka: შეყვანის მოწყობილობის ინფორმაციის მოთხოვნის შეცდომა. ეს მოდული თავიდან გახსენით.

en: Reverse horizontal scrolling
ka: ჰორიზონტალური აწევ-ჩამოწევის რევერსი

en: Reverse scrolling:
ka: აწევ-ჩამოწევის რევერსი:

en: Reverse vertical scrolling
ka: ვერტიკალური აწევ-ჩამოწევის რევერსი

en: Right-click
ka: მარჯვენა-წკაპი

en: Right-click (three-finger tap to middle-click)
ka: მარჯვენა-ღილაკის-წკაპი (შუა-ღილაკის-წკაპისთვის სამი თითით დაატყაპუნეთ)

en: Right-click:
ka: მარჯვენა-წკაპი:

en: Scrolling
ka: სკროლინგი (დატრიალება)

[ctx: Scrolling direction]
en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

[ctx: Scrolling direction]
en: Vertical
ka: ვერტიკალური

[ctx: Scrolling distance]
en: Horizontal:
ka: ჰორიზონტალური:

[ctx: Scrolling distance]
en: Vertical:
ka: ვერტიკალური:

en: Scrolling is engaged when a drag starts in the given trigger region.
    Moving your finger in clockwise circles around the center of the touchpad
    will scroll down and counter clockwise motion will scroll up
ka: გადახვევა ჩართულია, როდესაც გადაადგილება იწყება მოცემულ ტრიგერის რეგიონში.
    თითის გადატანა საათის ისრის მიმართულებით წრეებში სენსორული პანელის ცენტრის გარშემო
    გადახვევს ქვემოთ და საათის ისრის საწინააღმდეგო მოძრაობა გადახვევს ზემოთ

en: Scrolling speed:
ka: აწევ-ჩამოწევის სიჩქარე:

en: Scrolling:
ka: აწევ-ჩამოწევა:

en: Sensitivity
ka: მგრძნობიარობა

en: Show active settings
ka: აქტიური პარამეტრების ჩვენება

en: Single tap is left button click.
ka: მარცხენა ღილაკის წკაპისთვის ერთი ტყაპი.

en: Single tap timeout:
ka: ერთ ტყაპის ვადა:

en: Slide on the touchpad edges scrolls.
ka: თაჩპედის კიდეზე გასრიალება აწევ-ჩამოწევა.

en: Slide with two fingers scrolls.
ka: ორი თითის გასრიალება აწევ-ჩამოწევა.

en: Sliding over touchpad directly after tap drags.
ka: გაასრიალეთ თითი თაჩპედზე, დატყაპუნების შემდეგ.

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
ka: უფრო ნელა

en: Software enabled buttons will be added to bottom portion of your touchpad.
ka: პროგრამულად ჩართული ღილაკები თქვენი თაჩპედის ქვედა ადგილას დაემატება.

en: Software enabled middle-button will be added to bottom portion of your touchpad.
ka: პროგრამულად ჩართული შუა-ღილაკი თქვენი თაჩპედის ქვედა ადგილას დაემატება.

en: Some devices might be incorrectly treated as a mouse.
    You can add them to this list so that they will be ignored when they're plugged in.
ka: ზოგიერთ მოწყობილობას შეიძლება სულ ტყუილად ვთვლით თაგუნად.
    ამ სიაში შეგიძლიათ ჩაამატოთ მოწყობილობები, რომლებიც შეერთებისას გამოტოვებული იქნება.

en: Swap left and right buttons.
ka: მარჯვენა და მარცხენა ღილაკებისთვის ადგილის შეცვლა.

en: System Settings module for managing your touchpad
ka: სისტემური პარამეტრების მოდული თქვენი თაჩპედის სამართავად

en: System Settings module, daemon and Plasma applet for managing your touchpad
ka: სისტემის მორგების მოდული, დემონი და Plasma-ის აპლეტი თქვენი თაჩპედის სამართავად

en: Tap Detection
ka: ტყაპუნის აღმოჩენა

en: Tap to Click
ka: დასაწკაპუნებლად დაატყაპუნეთ

en: Tap with two finger to enable right click.
ka: მარჯვენა წკაპით ჩასართავად ორი თითით დაატყაპუნეთ.

en: Tap with two fingers to middle-click, tap with three fingers to right-click.
ka: შუა-წკაპისთვის ორი თითით დაატყაპუნეთ, მარჯვენა-წკაპისთვის კი სამით.

en: Tap with two fingers to middle-click.
ka: შუა-წკაპისთვის ორი თითით დაატყაპუნეთ.

en: Tap with two fingers to right-click, tap with three fingers to middle-click.
ka: მარჯვენა-წკაპისთვის ორი თითით დაატყაპუნეთ, შუა-წკაპისთვის კი სამით.

en: Tap with two fingers to right-click.
ka: მარჯვენა-წკაპისთვის ორი თითით დაატყაპუნეთ.

en: Tap-and-Drag Gesture
ka: ტყაპი-და-გადათრევის მიხვედრები

en: Tap-and-drag
ka: ტყაპი-და-გადათრევა

en: Tap-and-drag lock
ka: ტყაპი-და-გადათრევის დაბლოკვა

en: Tap-to-click
ka: დასაწკაპუნებლად დაატყაპუნეთ

[ctx: Tapping]
en: One finger:
ka: ერთი თითი:

[ctx: Tapping]
en: Three fingers:
ka: სამი თითი:

[ctx: Tapping]
en: Two fingers:
ka: ორი თითი:

en: Tapping:
ka: დატყაპუნება:

en: Testing area
ka: დასატესტი ფართობი

en: The minimum horizontal hardware distance required to generate motion events
ka: მოძრაობის მოვლენების გენერირებისთვის საჭირო მინიმალური ჰორიზონტალური აპარატურის მანძილი

en: The minimum vertical hardware distance required to generate motion events
ka: მოძრაობის მოვლენების გენერირებისთვის საჭირო მინიმალური ვერტიკალური აპარატურის მანძილი

en: These settings won't take effect in the testing area
ka: ამ პარამეტრებს სატესტო ადგილას ეფექტი არ გააჩნიათ

en: This gesture is an alternative way of dragging. It is performed by tapping (touching and releasing the finger), then touching again and moving the finger on the touchpad
ka: ეს ჟესტი გადათრევის ალტერნატიული გზაა. ის დატყაპუნებით (თითით შეხების და გაშვების), შემდეგ კიდევ შეხებით და თაჩპედზე თითის გადაადგილებით ხორციელდება

en: This program incorporates work covered by this copyright notice:
    Copyright © 2002-2005,2007 Peter Osterlund
ka: ეს პროგრამა შეიცავს ნაშრომს, რომელიც საავტორო უფლებებითაა დაცული:
    Copyright © 2002-2005,2007 Peter Osterlund

en: Timeout after a tap to recognize it as a single tap
ka: დატყაპუნების შემდეგ გასული დრო მისი ერთ დატყაპუნებად მისაღებად

en: Timeout:
ka: ხანგრძლივობა:

en: Toggle Touchpad
ka: თაჩპედის ჩართ/გამორთ

en: Touchpad
ka: თაჩპედი

[ctx: Touchpad]
en: Corners
ka: კუთხეები

[ctx: Touchpad]
en: Palm Detection
ka: ხელის მტევნის აღმოჩენა

[ctx: Touchpad]
en: Sensitivity
ka: მგრძნობიარობა

[ctx: Touchpad - Scrolling]
en: Circular Scrolling
ka: წრიული აწევ-ჩამოწევა

[ctx: Touchpad - Scrolling]
en: Coasting
ka: ინერცია

[ctx: Touchpad - Scrolling]
en: Scrolling Distance
ka: აწევ-ჩამოწევის მანძილი

[ctx: Touchpad Edge]
en: All edges
ka: ყველა კიდე

[ctx: Touchpad Edge]
en: Bottom edge
ka: ქვედა წიბო

[ctx: Touchpad Edge]
en: Bottom left corner
ka: ქვედა მარცხენა კუთხე

[ctx: Touchpad Edge]
en: Bottom right corner
ka: ქვედა მარჯვენა კუთხე

[ctx: Touchpad Edge]
en: Left edge
ka: მარცხენა კუთხე

[ctx: Touchpad Edge]
en: Right edge
ka: მარჯვენა კუთხე

[ctx: Touchpad Edge]
en: Top edge
ka: ზედა წიბო

[ctx: Touchpad Edge]
en: Top left corner
ka: ქვედა მარცხენა კუთხე

[ctx: Touchpad Edge]
en: Top right corner
ka: ზედა მარჯვენა კუთხე

en: Touchpad KCM
ka: თაჩპედის KCM

[ctx: Touchpad corner]
en: Bottom left:
ka: ქვედა მარცხენა:

[ctx: Touchpad corner]
en: Bottom right:
ka: ქვედა მარჯვენა:

[ctx: Touchpad corner]
en: Top left:
ka: ზედა მარცხენა:

[ctx: Touchpad corner]
en: Top right:
ka: ზედა მარჯვენა:

en: Touchpad disconnected. Closed its setting dialog.
ka: თაჩპედი გაითიშა. მისი პარამეტრების ფანჯარა დაიხურა.

en: Touchpad disconnected. No other touchpads found.
ka: თაჩპედი გაითიშა. სხვა თაჩპედები ვერ ვიპოვე.

en: Touchpad edges
ka: თაჩპედის კიდეები

[ctx: Touchpad gesture]
en: Locked Drags
ka: დაბლოკილი გადათრევები

[ctx: Touchpad gesture]
en: Taps
ka: ტყაპები

en: Touchpad was disabled because a mouse was plugged in
ka: თაგუნა შეერთებულია - თაჩპედის გამოირთო

en: Touchpad was enabled because the mouse was unplugged
ka: თაგუნა გამოერთებულია - თაჩპედი ჩაირთო

en: Touchscreen like scrolling.
ka: სენსორული ეკრანის მსგავსი აწევ-ჩამოწევა.

en: Trigger region on the touchpad to start circular scrolling
ka: ტრიგერის ადგილი თაჩპედზე მრგვლად გადახვევის დასაწყებად

en: Two fingers
ka: ორი თითი

en: Two-finger scrolling:
ka: ორი თითით აწევ-ჩამოწევა:

en: Two-finger tap:
ka: ორი თითით ტყაპუნი:

en: When finger pressure drops below this value, the driver counts it as a release
ka: როცა თითის დაწოლა ამ მნიშვნელობაზე დაბალია, დრაივერი ამას თითის აღებად ჩათვლით

en: When finger pressure goes above this value, the driver counts it as a touch
ka: როცა თითის დაწოლა ამ მნიშვნელობაზე მეტია, დრაივერი ამას შეხებად ჩათვლის

en: When used together with vertical scrolling, hitting the upper or lower right corner will seamlessly switch over from vertical to circular scrolling
ka: როცა გამოიყენება ვერტიკალურად გადახვევასთან ერთად, ზედა ან ქვედა მარჯვენა კუთხესი მოხვედრა ვერტიკალური გადახვევიდან წრიულზე გადაირთვება

en: Which mouse button is reported on a left bottom corner tap
ka: თაგუნას რომელი ღილაკი გადმოიცემა მარცხენა ქვედა კუთხეში დატყაპუნებისას

en: Which mouse button is reported on a left top corner tap
ka: თაგუნას რომელი ღილაკი გადმოიცემა მარცხენა ზედა კუთხეში დატყაპუნებისას

en: Which mouse button is reported on a non-corner one-finger tap
ka: თაგუნას რომელი ღილაკი გადმოიცემა არა-კუთხეში ერთი-თითით დატყაპუნებისას

en: Which mouse button is reported on a non-corner three-finger tap
ka: თაგუნას რომელი ღილაკი გადმოიცემა არა-კუთხეში სამი-თითით დატყაპუნებისას

en: Which mouse button is reported on a non-corner two-finger tap
ka: თაგუნას რომელი ღილაკი გადმოიცემა არა-კუთხეში ორი-თითით დატყაპუნებისას

en: Which mouse button is reported on a right bottom corner tap
ka: თაგუნას რომელი ღილაკი გადმოიცემა მარჯვენა ქვედა კუთხეში დატყაპუნებისას

en: Which mouse button is reported on a right top corner tap
ka: თაგუნას რომელი ღილაკი გადმოიცემა მარჯვენა ზედა კუთხეში დატყაპუნებისას

en: Your finger needs to produce this many scrolls per second in order to start coasting
ka: თქვენს თითს სჭირდება ამდენი გადახვევა წამში, რომ ინერციით გადახვევა დაიწყოთ
