plasma-desktop - en to ka translation catalogue (73 entries)

en:  line |  lines
ka[0]:  ხაზი
ka[1]:  ხაზი

en:  msec
ka:  მწმ

en:  pixel |  pixels
ka[0]:  პიქსელი
ka[1]:  პიქსელი

en:  pixel/sec
ka:  პიქსელ/წმ

en: &Acceleration delay:
ka: &აჩქარების დაყოვნება:

en: &General
ka: &ზოგადი

en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
ka: &თაგუნას კურსორის კლავიატურით გადაადგილება (numpad-ით)

en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
ka: <h1>თაგუნა</h1>ეს მოდული საშუალებას გაძლევთ აირჩიოთ სხვადასხვა ვარიანტი იმისა, როგორ მუშაობს თქვენი მიმთითებელი მოწყობილობა. ესენი შეიძლება იყოს თაგუნა, ტრეკბოლი ან რამე სხვა, რომელიც იგივე ფუნქციას ასრულებს.

en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
ka: <p>ბარიერი არის ყველაზე პატარა მანძილი, რომელიც მაუსის მაჩვენებელმა უნდა გადავიდეს ეკრანზე, სანამ აჩქარებას რაიმე ეფექტი აქვს. თუ მოძრაობა ზღურბლზე ნაკლებია, მაუსის მაჩვენებელი მოძრაობს ისე, თითქოს აჩქარება 1X- ზე იყო დაყენებული;</p><p> ამრიგად, როდესაც ფიზიკურ მოწყობილობასთან მცირე მოძრაობებს აკეთებთ, საერთოდ არ არის აჩქარება, რაც უფრო მეტ კონტროლს გაძლევთ მაუსის მაჩვენებელზე. ფიზიკური მოწყობილობის უფრო დიდი მოძრაობებით, თქვენ შეგიძლიათ თაგვის მაჩვენებელი სწრაფად გადაიტანოთ ეკრანზე სხვადასხვა ადგილებში.</p>

en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
ka: <p>ეს ვარიანტი საშუალებას გაძლევთ შეცვალოთ ურთიერთობა იმ მანძილს შორის, რომელსაც მაუსის მაჩვენებელი მოძრაობს ეკრანზე და თავად ფიზიკური მოწყობილობის შედარებითი მოძრაობა (რომელიც შეიძლება იყოს მაუსი, ტრეკბოლი ან სხვა საჩვენებელი მოწყობილობა.)</p><p> აჩქარების მაღალი მნიშვნელობა გამოიწვევს მაუსის მაჩვენებლის დიდ მოძრაობებს ეკრანზე მაშინაც კი, როდესაც მხოლოდ მცირე მოძრაობას აკეთებთ ფიზიკური მოწყობილობით. ძალიან მაღალი მნიშვნელობების შერჩევამ შეიძლება გამოიწვიოს მაუსის მაჩვენებელი, რომელიც დაფრინავს ეკრანზე, რაც ართულებს კონტროლს.</p>

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ka: შეწყვეტა

[ctx: @action:button]
en: Go back
ka: უკან გადასვლა

[ctx: @action:button]
en: Press a mouse button
ka: დააწექით თაგუნას ღილაკს

[ctx: @action:button]
en: Press the mouse button for which you want to add a key binding
ka: დააწექით თაგუნას ღილაკს, რომელზეც ღილაკები გნებავთ, მიაბათ

[ctx: @action:button]
en: Re-bind Additional Mouse Buttons…
ka: თაგუნას დამატებითი ღილაკების თავიდან მიბმა…

[ctx: @action:button, %1 is the translation of 'Extra Button %1' from above]
en: Enter the new key combination for %1
ka: შეიყვანეთ ახალი ღილაკების კომბინაცია %1-სთვის

[ctx: @action:button, Bind a mousebutton to keyboard key(s)]
en: Add Binding…
ka: მიბმის დამატება…

[ctx: @label for assigning an action to a numbered button]
en: Extra Button %1:
ka: დამატებითი ღილაკი %1:

en: Acceleration &profile:
ka: აჩქარების &პროფილი:

en: Acceleration &time:
ka: &აჩქარების დრო:

en: Acceleration profile:
ka: აჩქარების პროფილი:

en: Accept input through this device.
ka: ამ მოწყობილობიდან შემოტანის ჩართვა.

en: Adaptive
ka: შეგუებადი

en: Advanced
ka: დაწინაურებული

en: Button Order
ka: ღილაკების მიმდევრობა

en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
ka: თაგუნას ბორბლის ან მეოთხე/მეხუთე ღილაკებით დაქაჩვის მიმართულების შეცვლა.

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
ka: მარცხენა და მარჯვენა ღილაკებზე ერთდროული წკაპი შუა ღილაკის წკაპს აგზავნის.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
ka: კრიტიკული შეცდომა მოწყობილობის ფუნდამენტალური ინფორმაციის მიღებისას: %1.

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
ka: კურსორი იგივე მანძილით გაიწევა, როგორითაც თაგუნა.

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
ka: კურსორის გადატანის მანძილი თაგუნას მოძრაობის სიჩქარეზეა დამოკიდებული.

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Device enabled
ka: მოწყობილობა ჩართულია

en: Device:
ka: მოწყობილობა:

en: Double click interval:
ka: ორაგი წკაპის ინტერვალი:

en: Drag start distance:
ka: გადათრევის დაწყების დაშორება:

en: Drag start time:
ka: გადათრევის დაწყების დრო:

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
ka: შეცდომა ახლად შეერთებული მოწყობილობის დამატებისას. თავიდან მიაერთეთ ის და ეს მოდული თავიდან გაუშვით.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
ka: ნაგულისხმები მნიშვნელობების ჩატვირთვის შეცდომა. ზოგიერთი პარამეტრის მათ ნაგულისხმებ მნიშვნელობებზე დაყენების შეცდომა.

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
ka: მნიშვნელობების ჩატვირთვის შეცდომა. მეტი ინფორმაციის მისაღებად იხილეთ ჟურნალი. საჭიროა ამ კონფიგურაციის მოდულის გადატვირთვა.

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
ka: უფრო სწრაფი

en: Flat
ka: ბრტყელი

en: General:
ka: საერთო:

en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
ka: თუ თქვენ მარცხენა მხარეს ხართ, შეიძლება გირჩევნიათ შეცვალოთ მარცხენა და მარჯვენა ღილაკების ფუნქციები თქვენს საჩვენებელი მოწყობილობაზე "მარცხენა ხელით" ვარიანტის არჩევით. თუ თქვენს საჩვენებელი მოწყობილობას აქვს ორზე მეტი ღილაკი, მხოლოდ ის, რაც ფუნქციონირებს, როგორც მარცხენა და მარჯვენა ღილაკები. მაგალითად, თუ თქვენ გაქვთ სამ ღილაკიანი მაუსი, შუა ღილაკი გავლენას არ ახდენს.

en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
ka: თუ დააჭირეთ მაუსის (მაგ. მრავალხაზიან რედაქტორში) და დაიწყებთ მაუსის გადაადგილებას გადაადგილების დაწყების დროს, დაიწყება გადაადგილების ოპერაცია.

en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
ka: თუ დააჭირეთ მაუსის და დაიწყოს გადაადგილება მაუსის მინიმუმ drag დაწყების მანძილი, გადაადგილების ოპერაცია დაიწყება.

en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
ka: თუ იყენებთ მაუსის საჭეს, ეს მნიშვნელობა განსაზღვრავს ხაზების რაოდენობას თითოეული ბორბლის მოძრაობისთვის. გაითვალისწინეთ, რომ თუ ეს რიცხვი აღემატება ხილული ხაზების რაოდენობას, ის იგნორირებული იქნება და ბორბლის მოძრაობა დამუშავდება, როგორც გვერდის ზემოთ / ქვემოთ მოძრაობა.

en: Invert scroll direction
ka: აწევ-ჩამოწევის მიმართულების ინვერსია (ჩვეულებრივი აწევ-ჩამოწევა)

en: Keyboard Navigation
ka: კლავიატურით ნავიგაცია

en: Le&ft handed
ka: ცაცია

en: Left handed mode
ka: ცაცია

en: Ma&ximum speed:
ka: მაქსიმალური სიჩქარე:

en: Mouse
ka: თაგუნა

en: Mouse wheel scrolls by:
ka: თაგუნას რგოლის აწევ-ჩამოწევის დონე:

en: No pointer device found. Connect now.
ka: თაგუნა ვერ ვიპოვე. შეაერთეთ.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
ka: ყველა ცვლილების შენახვა შეუძლებელია. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ ჟურნალი. გადატვირთეთ ეს მოდული და თავიდან სცადეთ.

en: Pointer acceleration:
ka: კურსორის აჩქარება:

en: Pointer device KCM
ka: თაგუნას KCM

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
ka: თაგუნა გაითიშა. მისი პარამეტრების ფანჯარა დაიხურა.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
ka: თაგუნა გაითიშა. სხვა მოწყობილობა ნაპოვნი არაა.

en: Pointer speed:
ka: კურსორის სიჩქარე:

en: Pointer threshold:
ka: კურსორის ზღვარი:

en: Press left and right buttons for middle-click
ka: შუა-წკაპისთვის მარჯვენა და მარცხენა ღილაკებს ერთდროულად დააწექით

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
ka: შეყვანის მოწყობილობის ინფორმაციის მოთხოვნის შეცდომა. ეს მოდული თავიდან გახსენით.

en: R&epeat interval:
ka: &გამეორების ინტერვალი:

en: Re&verse scroll direction
ka: &აწევ-ჩამოწევის მიმართულების ინვერსია

en: Righ&t handed
ka: მარჯვენახელიანი

en: Scrolling speed:
ka: აწევ-ჩამოწევის სიჩქარე:

en: Scrolling:
ka: აწევ-ჩამოწევა:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
ka: უფრო ნელა

en: Swap left and right buttons.
ka: მარჯვენა და მარცხენა ღილაკებისთვის ადგილის შეცვლა.

en: System Settings module for managing mice and trackballs.
ka: სისტემური პარამეტრების მოდული თქვენი თაგუნების და ტრეკბოლების სამართავად.

en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
ka: ორმაგი დაწკაპუნების ინტერვალი არის მაქსიმალური დრო (მილიწამებში) მაუსის ორ დაწკაპუნებას შორის, რაც მათ ორმაგ დაწკაპუნებად აქცევს. თუ მეორე დაჭერით ხდება ამ დროის ინტერვალის შემდეგ პირველი დაწკაპუნების შემდეგ, ისინი აღიარებულია, როგორც ორი ცალკეული დაწკაპუნება.

en: Touchscreen like scrolling.
ka: სენსორული ეკრანის მსგავსი აწევ-ჩამოწევა.
