khotkeys - en to ka translation catalogue (130 entries)

en:  ms
ka:  მწმ

en: &Autodetect
ka: &ავტოამოცნობა

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: &Duplicate...
ka: &დუბლირება...

en: &Edit...
ka: &ჩასწორება...

en: &New...
ka: &ახალი...

en: &Shortcut:
ka: &მალსახმობი:

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
ka: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">მიუთითეთ, რომელ მდგომარეობაში მოხდება ქმედებების გატანა.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">მიმდინარე მდგომარეობა</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ქმედებების მიმდინარე მდგომარეობაში გატანა.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">გათიშული</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ქმედებების გატანა გათიშულ მდგომარეობაში.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ჩართული</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ქმედებების გატანა ჩართულ მდგომარეობაში.</p></body></html>

[ctx: @title:menu create various trigger types]
en: New
ka: ახალი

en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
ka: Khotkeys-ის ფაილის ID, რომელიც რწმუნდება, რომ ფაილები ორჯერ არ იქნება შემოტანილი. ისინი ყველაზე ხშირად KDE-ის პროგრამისტების მიერ განახლებებისთვის გამოიყენება.

en: Action
ka: ქმედება

en: Action window
ka: ქმედების ფანჯარა

en: Activate window:
ka: ფანჯრის აქტივაცია:

en: Active window
ka: აქტიური ფანჯარა

en: Active window:
ka: აქტიური ფანჯარა:

[ctx: Add a new condition]
en: And
ka: და

en: Allow Merging
ka: შერწყმის დაშვება

en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
ka: შემოტანინსას, თუ იგივე სახელის მქონე საქაღალდე უკვე არსებობს, შემცველობის შერწყმის დაშვება. თუ შერწყმა აკრძალულია, გექნებათ ორი საქაღალდე იგივე სახელით.

[ctx: And_condition]
en: And
ka: და

en: Application:
ka: აპლიკაცია:

en: Arguments:
ka: არგუმენტები:

en: Button 4
ka: ღილაკი 4

en: Button 5
ka: ღილაკი 5

en: Button 6
ka: ღილაკი 6

en: Button 7
ka: ღილაკი 7

en: Button 8
ka: ღილაკი 8

en: Button 9
ka: ღილაკი 9

en: Call
ka: დარეკვა

en: Change the exported state for the actions.
ka: ქმედებების გატანის მდგომარეობის შეცვლა.

en: Command/URL
ka: ბრძანება/URL

en: Command/URL :
ka: ბრძანება/URL:

en: Command/URL:
ka: ბრძანება/URL:

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comment:
ka: კომენტარი:

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
ka: აქტიური ფანჯარა ...

[ctx: Condition type]
en: And
ka: და

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
ka: არსებული ფანჯარა ...

[ctx: Condition type]
en: Not
ka: არა

[ctx: Condition type]
en: Or
ka: ან

en: Conditions
ka: პირობები

en: Contains
ka: შეიცავს

en: Copyright 2008 (c) Michael Jansen
ka: 2008 (c) Michael Jansen, ყველა უფლება დაცულია

en: Custom Shortcuts Service
ka: მალსახმობების სერვისის ხელით მითითება

en: D-Bus Command
ka: D-Bus-ის ბრძანება

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Dialog
ka: ფანჯარა

en: Dock
ka: მიმაგრება

en: Does Not Contain
ka: არ შეიცავს

en: Does Not Match Regular Expression
ka: არ ემთხვევა რეგულარულ გამოსახულებას

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
en: Actual State
ka: მიმდინარე მდგომარეობა

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
ka: ქვემოთ შეგიძლიათ თქვენთვის სასურველი ჟესტი დახატოთ. ხატვისას დააწექით და გეჭიროთ თაგუნას ღილაკი და გაუშვით, როცა დაასრულებთ.

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Edit Gesture
ka: ჟესტის ჩასწორება

en: Edit...
ka: ჩასწორება…

en: Existing window:
ka: არსებული ფანჯარა:

en: Export Actions
ka: ქმედებების გატანა

en: Export Group
ka: ჯგუფის გატანა

en: Export Group...
ka: ჯგუფის გატანა...

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
en: Enabled
ka: ჩართულია

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Failed to start service '%1'.
ka: სერვისის '%1' გაშვების შეცდომა.

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Function:
ka: ფუნქცია:

en: Gesture trigger
ka: ჟესტის ტრიგერი

en: Gestures
ka: ჟესტები

en: Global Shortcut
ka: გლობალური მალსახმობი

en: Id
ka: ID

en: Import...
ka: შემოტანა...

en: Input Action: %1
ka: შეყვანის ქმედება: %1

en: Input Actions Daemon
ka: შეყვანის ქმედებების დემონი

en: Is
ka: არის

en: Is Not
ka: არ არის

en: K-Menu Entry
ka: K-მენიუს ჩანაწერი

en: KDE Hotkeys Configuration Module
ka: KDE -ის მალსახმობების მორგების მოდული

en: KHotkeys file id.
ka: KHotkeys ფაილის ID.

en: Keyboard input:
ka: კლავიატურის გაგზავნა:

en: Launch D-Bus Browser
ka: D-Bus -ის ბრაუზერის გაშვება

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Matches Regular Expression
ka: ემთხვევა რეგულარულ გამოსახულებას

en: Menu Editor entries
ka: მენიუს რედაქტორის ელემენტები

en: Menu entry:
ka: მენიუს ჩანაწერი:

en: Merge into existing directories on import?
ka: შერწყმა არსებულ საქაღალდეებთან შემოტანისას?

en: Middle button
ka: შუა ღილაკი

en: Mouse Gesture Action
ka: თაგუნას ჟესტის ქმედება

en: Mouse button:
ka: თაგუნას ღილაკი:

en: New Action
ka: ახალი ქმედება

en: New Group
ka: ახალი ჯგუფი

en: No service configured.
ka: სერვისი მორგებული არაა.

en: Normal
ka: ნორმალური

[ctx: Not_condition]
en: Not
ka: არა

[ctx: Or_condition]
en: Or
ka: ან

en: Remote application:
ka: დისტანციური პროგრამა:

en: Remote object:
ka: დისტანციური ობიექტი:

en: Right button
ka: მარჯვენა ღილაკი

en: Save changes
ka: ცვლილებების დამახსოვრება

en: Select Application ...
ka: აირჩიეთ აპლიკაცია...

en: Send Keyboard Input
ka: კლავიატურის გაგზავნა

en: Set import id for file, or leave empty
ka: დააყენეთ შემოტანის ID ფაილისთვის ან ცარიელი დატოვეთ

en: Settings
ka: მორგება

en: Shortcut trigger:
ka: მალსახმობის ტრიგერი:

en: Specific window
ka: მითითებული ფანჯარა

en: Start the Input Actions daemon on login
ka: შეყვანის ქმედებების გაშვება სესიაში შესვლისას

en: Test
ka: შემოწმება

en: The current action has unsaved changes.
    Do you want to apply the changes or discard them?
ka: მიმდინარე ქმედებას შეუნახავი ცვლილებები გააჩნია.
    გნებავთ ამ ცვლილებების გადატარება, თუ მოვაცილო ისინი?

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
ka: "ქმედებების" ეს ფაილი ადრე უკვე შემოიტანეთ. გნებავთ, კიდევ შემოიტანოთ?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
ka: ამ "ქმედებების" ფაილს ImportId ველი არ გააჩნია ამიტომ განსაზღვრა, იყო თუ არა ის უკვე შემოტანილი, შეუძლებელია. გნებავთ, მაინც შემოიტანოთ ის?

en: Timeout:
ka: ხანგრძლივობა:

en: Trigger
ka: ტრიგერი

en: Trigger When
ka: ტრიგერი როდის

en: Type
ka: ტიპი

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
ka: შეცდომა khotkeys-სთან მიერთებისას. ცვლილებები შენახულია, მაგრამ მათი აქტივაცია ვერ ხერხდება.

en: Window
ka: ფანჯარა

en: Window Action
ka: ფანჯრის ქმედება

en: Window Data
ka: ფანჯრის მონაცემები

en: Window Types
ka: ფანჯრის ტიპები

en: Window appears
ka: ფანჯარა ჩნდება

en: Window class:
ka: ფანჯრის კლასი:

en: Window disappears
ka: ფანჯარა ქრება

en: Window gets focus
ka: ფანჯარა ფოკუსს იღებს

en: Window loses focus
ka: ფანჯარა ფოკუსს კარგავს

en: Window role:
ka: ფანჯრის როლი:

en: Window simple:
ka: მარტივი ფანჯარა:

en: Window title:
ka: ფანჯრის სათაური:

en: Window trigger:
ka: ფანჯრის ტრიგერი:

[ctx: action enabled]
en: Enabled
ka: ჩართულია

[ctx: action name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: new condition]
en: New
ka: ახალი

[ctx: window class is not important]
en: Is Not Important
ka: არ არის მნიშვნელოვანი

[ctx: window role is not important]
en: Is Not Important
ka: არ არის მნიშვნელოვანი

[ctx: window title is not important]
en: Is Not Important
ka: არ არის მნიშვნელოვანი
