knotes - en to ka translation catalogue (169 entries)

en: &All Desktops
ka: &ყველა სამუშაო მაგიდა

en: &Background color:
ka: &ფონის ფერი:

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: &Help
ka: &დახმარება

en: &Remember desktop
ka: &სამუშაო მაგიდის დამახსოვრება

en: &Rich text
ka: &მდიდარი ტექსტი

en: &Select All
ka: &ყველას არჩევა

en: &Show note in taskbar
ka: შენიშვნის ამოცანების ზოლში &ჩვენება

en: &Tab size:
ka: &ტაბულაციის ზომა:

en: &Text color:
ka: &ტექსტის ფერი:

en: &Unselect All
ka: &მონიშვნის &ყველაფერზე მოხსნა

en: (note locked, it will not removed)
ka: (შენიშვნა დაბლოკილია, ის არ წაიშლება)

en: <a href="whatsthis">How does this work?</a>
ka: <a href="whatsthis">როგორ მუშაობს?</a>

en: <qt><p>You can customize title note. You can use:</p><ul><li>%d current date (short format)</li><li>%l current date (long format)</li><li>%t current time</li></ul></qt>
ka: <qt><p>შეგიძლიათ მოირგოთ შენიშვნის სათაური. გამოიყენეთ:</p><ul><li>%d მიმდინარე თარიღისთვის (მოკლე ფორმატი)</li><li>%l მიმდინარე თარიღი (გრძელი ფორმატი)</li><li>%t მიმდინარე დრო</li></ul></qt>

en: <qt>A file named <b>%1</b> already exists.<br />Are you sure you want to overwrite it?</qt>
ka: <qt>ფაილი სახელით <b>%1</b> უკვე არსებობს.<br />გნებავთ, თავზე გადააწეროთ?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete note <b>%1</b>?</qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ შენიშვნა <b>'%1'</b>?</qt>

[ctx: @action:button Search notes]
en: Search...
ka: ძებნა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Selected Notes...
ka: მონიშნული შენიშვნების წაშლა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit...
ka: ჩასწორება...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Popup Note...
ka: ახალი მხტუნარა სანიშნე...

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Preview Selected Notes...
ka: მონიშნული შენიშვნების მინიატურების დაბეჭდვა....

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Selected Notes...
ka: მონიშნული შენიშვნების აკრძალვა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

[ctx: @action:inmenu create new popup note]
en: &New
ka: &ახალი

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this note?
ka: მართლა გნებავთ ამ შენიშვნის წაშლა?

[ctx: @info]
en: Select the folder where the note will be saved:
ka: საქაღალდის სახელი, სადაც სანიშნს შეინახავთ:

[ctx: @info]
en: To print notes, first select the notes to print from the list.
ka: შენიშვნის დასაბეჭდად ჯერ სიიდან შენიშვნა აირჩიეთ.

[ctx: @info:credit]
en: Copyright © 2003–%1 Kontact authors
ka: © 2003–%1 Kontact -ის ავტორები, ყველა უფლება დაცულია

[ctx: @info:credit]
en: Current Maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ka: პროგრამისტი

[ctx: @info:credit]
en: Previous Maintainer
ka: წინა ხელმძღვანელი

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new popup note.
ka: წარმოგედგინებათ ფანჯარა, საიდანაც ახალი მხტუნარა შენიშვნის დამატება შეგიძლიათ.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new popup note.
ka: წარმოგედგინებათ ფანჯარა, საიდანაც ახალი მხტუნარა შენიშვნის დამატება შეგიძლიათ.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can modify an existing popup note.
ka: წარმოგედგინებათ ფანჯარა, საიდანაც არსებული მხტუნარა შენიშვნის ჩასწორება შეგეძლებათ.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can rename an existing popup note.
ka: წარმოგედგინებათ ფანჯარა. სადაც არსებული მხტუნარა შენიშვნის სახელის გადარქმევა შეგეძლებათ.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be prompted if you really want to permanently remove the selected popup note.
ka: წარმოგედგინებათ ფანჯარა, საიდანაც მონიშნული მხტუნარა შენიშვნის სამუდამოდ წაშლა შეგეძლებათ.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be prompted to print the selected popup note.
ka: წარმოგედგინებათ ფანჯარა, საიდანაც მონიშნული მხტუნარა შენიშვნის დაბეჭდვას შეძლებთ.

[ctx: @item]
en: Meeting
ka: შეხვედრა

[ctx: @item]
en: New Note
ka: ახალი ჩანაწერი

[ctx: @item]
en: Note: %1
ka: შენიშვნა: %1

[ctx: @label]
en: No Results found in search.
ka: შედეგების გარეშე.

[ctx: @label popup note name]
en: Name:
ka: სახელი:

[ctx: @label:textbox]
en: New Name:
ka: ახალი სახელი:

[ctx: @label:textbox]
en: Search notes:
ka: შენიშვნების ძებნა:

[ctx: @title]
en: Popup Notes
ka: მხტუნარა სანიშნეები

[ctx: @title:window]
en: Configure Shortcuts
ka: მალსახმობების მორგება

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
ka: დაადასტურეთ წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Edit Popup Note
ka: მხტუნარა შენიშვნის ჩასწორება

[ctx: @title:window]
en: Print Popup Notes
ka: მხტუნარა შენიშვნების დაბეჭდვა

[ctx: @title:window]
en: Rename Popup Note
ka: მხტუნარა შენიშვნის სახელის გადარქმევა

[ctx: @title:window]
en: Save As
ka: შენახვა როგორც

[ctx: @title:window]
en: Search Notes
ka: შენიშვნების ძებნა

[ctx: @title:window]
en: Select notes
ka: აირჩიეთ შენიშვნები

[ctx: @title:window]
en: Select notes to delete
ka: აირჩიეთ წასაშლელი შენიშვნები

[ctx: @title:window]
en: Select theme
ka: თემის არჩევა

[ctx: @title:window]
en: Show Popup Note
ka: მხტუნარა შენიშვნის ჩვენება

en: Accounts
ka: ანგარიშები

en: Alarm:
ka: მაღვიძარა:

en: Align Block
ka: ბლოკის სწორება

en: Align Center
ka: ცენტრზე სწორება

en: Align Left
ka: მარცხნივ სწორება

en: Align Right
ka: მარჯვნივ სწორება

en: An error was occurred during renaming: %1
ka: შეცდომა სახელის გადარქმევისას: %1

en: Auto &indent
ka: ავტომატური &სწორება

en: Bold
ka: გასქელება

en: Confirm Delete
ka: დაადასტურეთ წაშლა

en: Copyright © 1997–%1 KNotes authors
ka: © 1997–%1 KNotes -ის ავტორები, ყველა უფლება დაცულია

en: Copyright © 2013-%1 Laurent Montel <montel@kde.org>
ka: © 2013-%1 Laurent Montel <montel@kde.org>, ყველა უფლება დაცულია

en: Create new note
ka: ახალი სანიშნის შექმნა

en: Decrease Indent
ka: შეწევის შემცირება

en: Default &height:
ka: ნაგულისხმები &სიმაღლე:

en: Default &width:
ka: ნაგულისხმები &სიგანე:

en: Default Title:
ka: ნაგულისხმები სათაური:

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete Note...
ka: სანიშნის წაშლა...

en: Display Settings
ka: ეკრანის მორგება

en: Do you really want to delete this note? | Do you really want to delete these %1 notes?
ka[0]: მართლა გნებავთ ამ შენიშვნის წაშლა?
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 შენიშვნის წაშლა?

en: Download new printing themes
ka: ახალი საბეჭდი თემების გადმოწერა

en: Editor Settings
ka: რედაქტორის პარამეტრი

en: Error during open text file: %1
ka: შეცდომა ტექსტური ფაილის გახსნისას: %1

en: Folders
ka: საქაღალდეები

en: Hide
ka: დამალვა

en: Hide All Notes
ka: ყველა სანიშნის დამალვა

en: Idea and initial code for the new look & feel
ka: იდეა და საწყისი კოდი ახალი გარეგნობისთვის

en: Increase Indent
ka: დაშორების გაზრდა

en: Insert Checkmark
ka: თოლიის ჩასმა

en: Insert Date
ka: თარიღის ჩასმა

en: Italic
ka: დახრილი

en: KDE Notes
ka: სანიშნები KDE-სთვის

en: KNotes: Sticky notes by KDE
ka: KNotes: წებოვანი სანიშნები KDE-სთვის

en: Keep Above Others
ka: დანარჩენი ფანჯრების ზემოთ ქონა

en: Keep Below Others
ka: სხვა ფანჯრების ქვემოთ ქონა

en: List
ka: სია

en: Lock
ka: ჩაკეტვა

en: Mail...
ka: ელფოსტა...

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Modify Note...
ka: სანიშნის ჩასწორება...

en: Name:
ka: სახელი:

en: Network Interface
ka: ქსელის ინტერფეისი

en: New
ka: ახალი

en: New Note
ka: ახალი ჩანაწერი

en: New Note From Clipboard
ka: ახალი შენიშვნა ბუფერიდან

en: New Note From Text File...
ka: ახალი შენიშვნა ტექსტური ფაილიდან...

en: No Notes
ka: სანიშნების გარეშე

en: No notes found
ka: სანიშნების გარეშე

en: Note Actions
ka: შენიშვნის ქმედებები

en: Note from file '%1'
ka: შენიშვნა ფაილიდან '%1'

en: Note is locked
ka: სანიშნე ჩაკეტილია

en: Note settings...
ka: სანიშნის მორგება...

en: Note was not created.
ka: სანიშნე არ შექმნლა.

en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Notes Summary Configuration Dialog
ka: შენიშვნების მორგების ფანჯარა

en: Notes accounts
ka: შენიშვნების ანგარიშები

en: Open Text File
ka: ტექსტური ფაილის გახსნა

en: Original KNotes Author
ka: KNotes -ის საწყისი ავტორი

en: Plain text (*.txt)
ka: ჩვეულებრივი ტექსტი (* .txt)

en: Please enter the new name:
ka: შეიყვანეთ ახალი სახელი:

en: Popup Notes
ka: მხტუნარა სანიშნეები

en: Ported KNotes to KDE 2
ka: KNotes-ის გადატანა KDE2-ზე

en: Preferences KNotes...
ka: KNotes-ის მორგება...

en: Preferences...
ka: მორგება...

en: Preview
ka: ესკიზი

en: Previous Maintainer
ka: წინა ხელმძღვანელი

en: Print
ka: ბეჭდვა

en: Print Note | Print %1 notes
ka[0]: %1 შენიშვნის დაბეჭდვა
ka[1]: %1 შენიშვნის დაბეჭდვა

en: Printing error
ka: ბეჭდვის შეცდომა

en: Printing theme was not found.
ka: ბეჭდვის თემა ვერ ვიპოვე.

en: Printing theme:
ka: ბეჭდვის თემა:

en: Read Popup Note: "%1"
ka: წაიკითხეთ მხტუნარა შენიშვნა: "%1"

en: Rename Notes
ka: სანიშნების გადარქმევა

en: Rename note
ka: სანიშნის გადარქმევა

en: Rename notes...
ka: სანიშნების გადარქმევა...

en: Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

en: Rich text (*.html)
ka: მდიდარი ტექსტი (* .html)

en: Save As
ka: შენახვა როგორც

en: Save As...
ka: შენახვა, როგორც...

en: Save note as plain text
ka: შენიშვნის უბრალო ტექსტად შენახვა

en: Search notes...
ka: შენიშვნების ძებნა...

en: Search notes...<%1>
ka: შენიშვნების ძებნა...<%1>

en: Search...
ka: ძებნა...

en: Select Text File
ka: აირჩიეთ ტექსტური ფაილი

en: Select which KNotes folders to show:
ka: აირჩიეთ KNotes-ის საჩვენებელი საქაღალდეები:

en: Send...
ka: გაგზავნა...

en: Set Alarm...
ka: მაღვიძარის დაყენება...

en: Set Focus to Quick Search
ka: ფოკუსის სწრაფ ძებნაზე დაყენება

en: Settings
ka: მორგება

en: Show All Notes
ka: ყველა სანიშნის ჩვენება

en: Show Note
ka: შენიშვნის ჩვენება

en: Show Note...
ka: სანიშნის ჩვენება...

en: Show number of notes in tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულაზე შენიშვნების რაოდენობის ჩვენება

en: Started KDE Resource Framework Integration
ka: KDE-ის რესურსებში ინტეგრაციის დასაწყისი

en: Strike Out
ka: ხაზის გადასმა

en: Subscript
ka: ქვედა ხაზზე

en: Superscript
ka: ზედა ხაზზე

en: Suppress creation of a new note on a non-unique instance.
ka: პროგრამის არაუნიკალურ ასლზე ახალი შენიშვნების შექმნის აკრძალვა.

en: Text Background Color...
ka: ტექსტის ფონის ფერი...

en: Text Color...
ka: ტექსტის ფერი...

en: Text File
ka: ტექსტური ფაილი

en: Text Font
ka: ტექსტის ფონტი

en: Text Size
ka: ტექსტის ზომა

en: Text font:
ka: ტექსტის ფონტი:

en: Theme:
ka: თემა:

en: Themes:
ka: თემები:

en: Title font:
ka: სათაურის ფონტი:

en: To Desktop
ka: სამუშაო მაგიდაზე

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Unlock
ka: განბლოკვა

en: Walk Through Notes
ka: შენიშვნებში გავლა
