libksieve - en to ka translation catalogue (327 entries)

en:  day |  days
ka[0]:  დღე
ka[1]:  დღე

en: "else" block
ka: ბლოკი "else"

en: "elsif" block
ka: ბლოკი "elsif"

en: "require" missing for command "%1"
ka: "require" აკლია ბრძანებისთვის "%1"

en: "require" missing for test "%1"
ka: "require" აკლია ტესტისთვის "%1"

en: "require" must be first command
ka: "require" პირველი ბრძანება უნდა იყოს

en: (This script is empty)
ka: (ეს სკრიპტი ცარიელია)

en: *.siv;;sieve files (*.siv);;all files (*)
ka: *.siv;;sieve-ის ფაილები (*.siv);;ყველა ფაილი (*)

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
ka: ჩასწორების გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: Close Editor
ka: რედაქტორის დახურვა

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
ka: არ გააუქმო

[ctx: @action:button]
en: Do Not Close
ka: არ დახურო

[ctx: @action:button]
en: Do Not Switch
ka: არ გადართო

[ctx: @action:button]
en: Switch to Text Mode
ka: ტექსტური რეჟიმზე გადართვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
ka: ყველა სხვა ჩანართის დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
ka: ყველა ჩანართის დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Script
ka: სკრიპტის წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: New Script
ka: ახალი სკრიპტი

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Script
ka: სკრიპტის სახელის გადარქმევა

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ამოცანის გაუქმება?

[ctx: @title:menu]
en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: @title:menu]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: @title:menu]
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

[ctx: @title:menu]
en: View
ka: ნახვა

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
ka: დასტური

[ctx: @title:window]
en: Create Sieve Filter
ka: Sieve-ის ფილტრის შექმნა

[ctx: @title:window]
en: Debug Sieve Script
ka: Sieve-ის სკრიპტის გამართვა

[ctx: @title:window]
en: Default template
ka: ნაგულისხმევი შაბლონი

[ctx: @title:window]
en: Delete Script
ka: სკრიპტის წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Description
ka: აღწერა

[ctx: @title:window]
en: Edit Sieve Script
ka: Sieve -ის სკრიპტის ჩასწორება

[ctx: @title:window]
en: Flags
ka: ალმები

[ctx: @title:window]
en: Headers
ka: სათაურები

[ctx: @title:window]
en: Import Script Sieve
ka: Sieve -ის სკრიპტის შემოტანა

[ctx: @title:window]
en: Manage Sieve Scripts
ka: Sieve-ის სკრიპტების მართვა

[ctx: @title:window]
en: New Script
ka: ახალი სკრიპტი

[ctx: @title:window]
en: Rename Script
ka: სკრიპტის სახელის გადარქმევა

[ctx: @title:window]
en: Save Log To File
ka: ჟურნალის ფაილში ჩაწერა

[ctx: @title:window]
en: Save Script
ka: სკრიპტის შენახვა

[ctx: @title:window]
en: Sieve Diagnostics
ka: Sieve-ის დიაგნოსტიკა

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing
ka: Sieve-ის დამუშავება

[ctx: @title:window]
en: Sieve Parsing Error
ka: Sieve-ის დამუშავების შედომა

[ctx: @title:window]
en: Sieve Server Support
ka: Sieve-ის სერვერის მხარდაჭერა

[ctx: @title:window]
en: Template
ka: შაბლონი

en: Actions
ka: მოქმედებები

en: Active script: '%1'
ka: აქტიური სკრიპტი: '%1'

en: Add Flags
ka: ალმების დამატება

en: Add comment
ka: კომენტარის დამატება

en: Add debug here
ka: გამართვის აქ დამატება

en: Add flags:
ka: ალმების დამატება:

en: Add header
ka: თავსართის დამატება

en: Add new block:
ka: ახალი ბლოკის დამატება:

en: Add new header:
ka: ახალი თავსართის დამატება:

en: Additional email:
ka: დამატებითი ელფოსტა:

en: Address
ka: მისამართი

en: Advanced Mode
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: All Files (*)
ka: ყველა ფაილი (*)

en: Annotation:
ka: ანოტაცია:

en: Annotations:
ka: ანოტაციები:

en: Answered
ka: პასუხ გაცემული

en: Anychild
ka: ნებისმიერი შვიი

en: Append at the end
ka: ბოლოში მიწერა

en: Apply Changes
ka: ცვლილებების გადატარება

en: Available Scripts
ka: ხელმისაწვდომი სკრიპტები

en: Available Sieve scripts:
ka: Sieve-ის ხელმისაწვდომი სკრიპტები:

en: Bcc
ka: ფარულიასლი

en: Body
ka: სხეული

en: Break
ka: გატეხვა

en: Bytes
ka: ბაიტი

en: Cannot find item "%1" in widget "%2"
ka: ვიჯეტში "%2" ელემენტი %1 ვერ ვიპოვე

en: Cannot use TLS since the underlying Qt library does not support it.
ka: TLS-ის გამოყენება შეუძლებელია, რადგან Qt ბიბლიოთეკას მისი მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Cc
ka: ასლი

en: Check Syntax
ka: სინტაქსის შემოწმება

en: Clear
ka: გასუფთავება

en: Close
ka: დახურვა

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Conditions
ka: პირობები

en: Content type
ka: შემცველობის ტიპი

en: Convert
ka: გარდაქმნა

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Create Rules Graphically...
ka: წესების გრაფიკულად შექმნა...

en: Create folder
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Currentdate
ka: მიმდინარე თარიღი

en: Date
ka: თარიღი

en: Day
ka: დღე

en: Deactivate
ka: დეაქტივაცია

en: Deactivate Script
ka: სკრიპტის დეაქტივაცია

en: Debug
ka: პროგრამის შეცდომის პოვნა

en: Debug Sieve Script...
ka: Sieve-ის სკრიპტის გამართვა...

en: Define Email Address...
ka: ელფოსტის მისამართის აღწერა...

en: Define Folder
ka: საქაღალდის აღწერა

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete Script
ka: სკრიპტის წაშლა

en: Delete header
ka: თავსართის წაშლა

en: Deleted
ka: წაშლილია

en: Discard
ka: გაუქმება

en: Draft
ka: მონახაზი

en: E-Reject
ka: უარყოფა (E-Reject)

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Edit Rule
ka: წესის ჩასწორება

en: Edit Script Description
ka: სკრიპტის აღწერის შეცვლა

en: Edit Script...
ka: სკრიპტის ჩასწორება...

en: Edit...
ka: ჩასწორება...

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Email path:
ka: ელფოსტის ბილიკი:

en: Empty name is not a valid name
ka: ცარიელი სახელი სწორი სახელი არაა

en: Enclose
ka: ჩადება

en: End date:
ka: დასასრული თარიღი:

en: Enter message...
ka: შეიყვანეთ შეტყობინება...

en: Envelope
ka: კონვერტი

en: Environment
ka: გარემო

en: Equal to
ka: უდრის

en: Error during parsing
ka: შეცდომა დამუშავებისას

en: Errors reported:
ka: გამოტანილი შეცდომები:

en: Exists
ka: არსებობს

en: Extension:
ka: გაფართოება:

en: Extract Text
ka: ტექსტის გამოღება

en: Failed to open temporary file.
ka: დროებითი ფაილის გახსნის შეცდომა.

en: False
ka: ტყუილი

en: File Into
ka: ჩადება

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
ka: წინა

[ctx: Find text]
en: F&ind:
ka: &ძებნა:

en: Flagged
ka: ალმის სტატუსი

en: From
ka: ვისგან

en: From:
ka: ვისგან:

en: GiB
ka: გიბ

en: Global Variable
ka: გლობალური ცვლადი

en: Go to Line
ka: ხაზზე გადასვლა

en: Greater than
ka: მეტი, ვიდრე

en: Greater than or equal
ka: მეტია ან ტოლია

en: Has Flag
ka: აქვს ალამი

en: Header
ka: სათაური

en: Help
ka: დახმარება

en: Help about: %1
ka: დახმარება: %1

en: Help about: '%1'
ka: დახმარება: %1

en: Hour
ka: საათი

en: IHave
ka: მაქვს

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Import Script
ka: სკრიპტის შემოტანა

en: Import...
ka: შემოტანა...

en: In variable:
ka: ცვლადში:

en: Include:
ka: ჩასმა:

en: Includes
ka: ჩასმულები

en: Insert Rule
ka: წესის დამატება

en: Insert at the beginning
ka: დასაწყისში ჩასმა

en: Item:
ka: ელემენტი:

en: Julian
ka: ჯულიენი

en: Jump to next match
ka: შემდეგ დამთხვევაზე გადასვლა

en: Jump to previous match
ka: წინა დამთხვევაზე გადასვლა

en: Keep
ka: შენარჩუნება

en: Keep a copy
ka: ასლის შენარჩულება

en: KiB
ka: კიბ

en: Length
ka: ხანგრძლივობა

en: Less than
ka: ნაკლებობა

en: Less than or equal
ka: ნაკლებია ან ტოლია

en: Lower
ka: დაწევა

en: Lower first letter
ka: პირველი სიმბოლო დაბალ რეგისტრში

en: Mailbox exists
ka: საფოსტო ყუთი არსებობს

en: Mailbox:
ka: საფოსტო ყუთი:

en: Main block
ka: მთავარი ბლოკი

en: Message Id
ka: შეტყობინების ID

en: Message subject:
ka: შეტყობინების სათაური:

en: Meta Data
ka: მეტა მონაცემები

en: Metadata exists
ka: მეტამონაცემები არსებობს

en: MiB
ka: მიბ

en: Minute
ka: წუთი

en: Modify search behavior
ka: ძებნის ქცევის შეცვლა

en: Month
ka: თვე

en: More information
ka: მეტი ინფორმაცია

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
ka: ქვემოთ

[ctx: Move selected filter to the bottom.]
en: Bottom
ka: ქვედა

[ctx: Move selected filter to the top.]
en: Top
ka: ზემოთ

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
ka: მაღლა

en: Name (optional):
ka: სახელი (არასავალდებულო):

en: Name:
ka: სახელი:

en: Network down.
ka: ქსელი გათიშულია.

en: New Script
ka: ახალი სკრიპტი

en: New Script...
ka: ახალი სკრიპტი...

en: New Sieve Script
ka: ახალი Sieve -ის სკრიპტი

en: New name for the script:
ka: ახალი სახელი სკრიპტისთვის:

en: New script name:
ka: ახალი სკრიპტის სახელი:

en: No IMAP resource found.
ka: IMAP რესურსი ნაპოვნი არაა.

en: No Sieve URL configured
ka: Sieve-ის URL-ი მორგებული არაა

en: No errors found.
ka: შეცდომების გარეშე.

en: None
ka: არაფერი

en: Not equal to
ka: არ უდრის

en: Notify
ka: შემატყობინე

en: Number of characters:
ka: სიმბოლოების რაოდენობა:

en: Once
ka: ერთხელ

en: Optional
ka: არასავალდებულო

en: Options
ka: გამართვა

en: Parameters
ka: პარამეტრები

en: Parameters:
ka: პარამეტრები:

en: Parsing error
ka: დამუშავების შეცდომა

en: Path is not specified.
ka: ბილიკი მითითებული არაა.

en: Percent
ka: პროცენტი

en: Phrase not found
ka: ფრაზა ვერ ვიპოვე

en: Please select an action.
ka: აირჩიეთ ქმედება.

en: Please select an condition.
ka: აირჩიეთ პირობა.

en: Protect special character
ka: სპეციალური სიმბოლოს დაცვა

en: Quote wildcard
ka: ვაილდკარდის ბრჭყალებში ჩასმა

en: Redirect
ka: დამისამართება

en: Reject
ka: უარყოფა

en: Remove Flags
ka: ალმების წაშლა

en: Rename Script
ka: სკრიპტის სახელის გადარქმევა

en: Rename Script...
ka: სკრიპტის სახელის გადარქმევა...

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Reply To
ka: უპასუხეთ

en: Resent From
ka: გადმოგზავნილია ვისგან

en: Resent To
ka: გადაგზავნილია ვისთან

en: Return
ka: Enter

en: Save As...
ka: შენახვა, როგორც...

en: Save Web Page
ka: ვებგვერდის შენახვა

en: Script Name:
ka: სკრიპტის სახელი:

en: Script is empty. (%1)
ka: სკრიპტი ცარიელია. (%1)

en: Script name already used "%1".
ka: სკრიპტის სახელი უკვე გამოიყენება "%1".

en: Script name:
ka: სკრიპტის სახელი:

en: Script parsing error.
ka: სკრიპტის დამუშავების შეცდომა.

en: Script part %1
ka: სკრიპტის ნაწილი %1

en: Script text is empty.
ka: სკრიპტის ტექსტი ცარიელია.

en: Second
ka: წამი

en: Seen
ka: ნანახი

en: Select Flags
ka: აირჩიეთ ალმები

en: Select multiple headers...
ka: აირჩიეტ ბევრი თავსართი...

en: Sender
ka: გამგზავნი

en: Server Info
ka: სერვერის ინფორმაცია

en: Server Meta Data
ka: სერვერის მეტამონაცემები

en: Set Flags
ka: ალმების დაყენება

en: Set value to:
ka: მნიშვნელობის დაყენება:

en: Share...
ka: გაზიარება...

en: Sieve Authentication Details
ka: Sieve-ის ავთენტიკაციის დეტალები

en: Sieve Editor Error
ka: Sieve -ის რედაქტორის შეცდომა

en: Sieve Error
ka: Sieve -ის შეცდომა

en: Sieve Files (*.siv);;All Files (*)
ka: Sieve -ის ფაილები (*.siv);;ყველა ფაილი (*)

en: Sieve Manager
ka: Sieve-ის მმართველი

en: Sieve Script
ka: Sieve-ის სკრიპტი

en: Sieve Script Upload
ka: Sieve -ის სკრიპტის ატვირთვა

en: Sieve Template:
ka: Sieve-ის ნიმუში:

en: Sieve capabilities:
ka: Sieve-ის შესაძლებლობები:

en: Sieve script:
ka: Sieve -ის სკრიპტი:

en: Sieve server supports:
ka: Sieve-ის სერვერს აქვს მხარდაჭერა:

en: Simple Mode
ka: მარტივი რეჟიმი

en: Size
ka: ზომა

en: Spam Test
ka: სპამის ტესტი

en: Start date:
ka: საწყისი თარიღი:

en: Stay in Graphical Mode
ka: გრაფიკულ რეჟიმში დარჩენა

en: Stay in Text Mode
ka: ტექსტურ რეჟიმში დარჩენა

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Stored in variable name:
ka: დამახსოვრებულია ცვლადის სახელში:

en: Subject
ka: სათაური

en: Subject:
ka: სათაური:

en: Subtype
ka: ქვეტიპი

en: Switch to Graphical Mode
ka: გრაფიკულ რეჟიმზე გადართვა

en: Switch to Text Mode
ka: ტექსტური რეჟიმზე გადართვა

en: Text Files (*.txt);;All Files (*)
ka: ტექსტური ფაილები (*.txt);;ყველა ფაილი (*)

en: Text to search for
ka: მოსაძებნი ეტქსტი

en: The Sieve script was successfully uploaded.
ka: Sieve-ის სკრიპტი წარმატებით აიტვირთა.

en: Time
ka: დრო

en: To
ka: ვის

en: To:
ka: ვის:

en: True
ka: სიმართლე

en: Type
ka: ტიპი

en: Uncomment
ka: კომენტარის მოცილება

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Uploading script to server for checking it, please wait...
ka: სკრიპტის სერვერზე შესამოწმებლად ატვირთვა. მოითმინეთ...

en: Uploading the Sieve script failed.
    The server responded:
    %1
ka: Sieve სკრიპტის ატვირთვის შეცდომა.
    სერვერის პასუხია:
    %1

en: Upper
ka: ზედა რეგისტრში

en: Upper first letter
ka: პირველი სიმბოლო მაღალ რეგისტრში

en: Use ; to separate emails
ka: ელფოსტების დასაშორებლად ';'-ის გამოყენება

en: Use list
ka: სიის გამოყენება

en: Vacation
ka: დასვენება

en: Vacation reason:
ka: დასვენების მიზეზი:

en: Vacations
ka: დასვენებები

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: Variable
ka: ცვლადი

en: Variable name:
ka: ცვლადის სახელი:

en: Virus Test
ka: ვირუსის ტესტი

en: Weekday
ka: კვირის დღე

en: With value:
ka: მნიშვნელობით:

en: Wordwrap
ka: სიტყვების გადატანა

en: Year
ka: წელი

en: You can drag and drop element on editor to import template
ka: შაბლონის შემოსატანად უბრალოდ დააგდეთ ელემენტი რედაქტორზე

en: You cannot use protected name.
ka: დაცულ სახელს ვერ გაოიყენებთ.

en: Zone
ka: ზონა

en: address:
ka: მისამართი:

en: all
ka: ყველა

en: contains
ka: შეიცავს

en: content
ka: შემცველობა

[ctx: create a new sieve script]
en: New...
ka: ახალი...

en: day:
ka: დღე:

en: days
ka: დღე

en: detail
ka: დეტალები

en: domain
ka: დომენი

en: exists
ka: არსებობს

en: false
ka: მცდარი

en: from:
ka: საიდან:

en: global
ka: გლობალური

en: header:
ka: თავსართი:

en: headers:
ka: თავსართები:

en: high importance
ka: ძალიან მნიშვნელოვანი

en: is
ka: არის

en: localpart
ka: ლოკალურინაწილი

en: low importance
ka: არც ისე მნიშვნელოვანი

en: matches
ka: ემთხვევა

en: message:
ka: შეტყობინება:

en: method:
ka: მეთოდი:

en: normal importance
ka: მნიშვნელოვანი

en: not contains
ka: არ შეიცავს

en: not exists
ka: არ არსებობს

en: not is
ka: არ არის

en: not matches
ka: არ ემთხვევა

en: not regex
ka: რეგექსი არ

en: over
ka: ზემოთ

en: personal
ka: პირადი

en: regex
ka: რეგექსი

en: seconds
ka: წამი

en: text
ka: ტექსტი

en: text:
ka: ტექსტი:

en: true
ka: სიმართლე

en: under
ka: ქვეშ

en: unnamed
ka: უსახელო

en: user
ka: მომხმარებელი

en: value:
ka: მნიშვნელობა:
